هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه

فهرست مطالب

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه یکی از مسائل مهمی است که تمام افرادی که قصد جراحی اسلیو در این بیمارستان را دارند، باید از آن اطلاع داشته باشند.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه
هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. وضعیت بیمار و آمادگی وی برای انجام عمل جراحی اسلیو و تیم پزشکی که این جراحی را انجام می دهند، در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه بسیار موثر می باشند.

عمل جراحی اسلیو که یکی از جدیدترین روش های جراحی لاغری است و محبوبیت زیادی دارد، با توجه به مضرات چاقی و مشکلاتی که این معضل در درجه اول در ظاهر و زیبایی فرد و در درجات بعدی در سلامتی فرد ایجاد می کند، درمان آن برای تمام افراد ضروری می باشد.

به خصوص زمانی که چاقی به میزانی برسد که از حد متوسط خارج شده و به مرحله شدید و خطرناک برسد درمان باید با زمان کمتر و به شکل جدی تری انجام شود که جراحی لاغری، به خصوص جراحی اسلیو معده یکی از آن هاست.

در صورتی که قصد جراحی اسلیو در بیمارستان نجمیه را داشته و قصد اطلاع از هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه را دارید، با این مقاله همراه باشید.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه چقدر است؟

در مورد هزینه های اسلیو معده در بیمارستان نجمیه نمی توان مقدار مشخصی را تعیین نمود.

به همین خاطر لطفا برای دریافت مشاوره و موارد تأثیر گذاری در هزینه های این عمل در بیمارستان نجمیه از طریق شماره تماس زیر 👇 با ما در ارتباط باشید:

📞 09120174510 📞

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چاقی چند شکل دارد؟

چاقی چیست ؟

روش های تشخیص چاقی چیست؟

موانع لاغری چیست؟

مشکلاتی که چاقی در بدن به وجود می آورند، کدامند؟

به چه دلایلی افراد قصد کاهش وزن پیدا می کنند؟

چند نوع روش برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد؟

جراحی لاغری چیست؟

چند نوع جراحی لاغری وجود دارد؟

چرا روش های تهاجمی لاغری بهتر جواب می دهند؟

عمل اسلیو چیست؟

روش عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به چه صورت است؟

عمل اسلیو چند نوع دارد؟

مزایای عمل اسلیو چیست؟

قبل از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه چه اقداماتی باید انجام شود؟

مراقبت های بعد از جراحی اسلیو به چه صورت است؟

عمل اسلیو برای چه افرادی مناسب است؟

رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو به چه صورت است؟

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به چه عواملی بستگی دارد؟

کاهش وزن بعد از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به چه میزان است؟

آیا امکان بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه وجود دارد؟

آیا عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه می تواند باعث ناباروری می شود؟

پزشک خوب چه تاثیری در نتیجه و هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه دارد؟

عمل اسلیو برای چه افرادی ممنوع است؟

 

چاقی چند شکل دارد؟

چاقی و تجمع چربی بسته به علت بروز و شدت آن و همچنین بسته به نوع فعالیت های فرد به شکل های مختلفی بروز می کند. به عنوان مثال در افرادی که فعالیت بدنی بالا اما تغذیه نامناسبی دارند، چاقی، بیشتر در شکم دیده می شود و در افرادی که تحرک کمتری دارند، چاقی در شکم، پهلو و ران ها مشاهده می شود.

همچنین بیماری های مختلف نیز در شکل بروز چاقی موثر می باشند. به عنوان مثال در افرادی که چاقی به دلیل کم کاری تیروئید رخ می دهد، چاقی در پایین تنه بیشتر از بالا تنه دیده می شود

چاقی سیبی

یکی از شکل های چاقی، چاقی سیبی شکل است. این نوع از چاقی به دلیل فرم خاصی که بدن به خود گرفته و به شکل سیب است، به این نام شناخته می شود. تجمع چربی ها در چاقی سیبی شکل بیشتر در بالا تنه می باشد. در واقع شکم، پهلوها و بازوها بیشتر دچار تجمع چربی می شوند.

با توجه به این که این نوع از چاقی بیشتر در بالا تنه دیده می شود، فرد ممکن است که دچار مشکلاتی مانند سخت پیدا کردن لباس مناسب و همچنین مشکلاتی مانند خروپف در زمان خواب شود.

چاقی گلابی

از دیگر شکل هایی که ممکن است تا تجمع چربی در بدن ایجاد کند، چاقی به شکل گلابی است. چاقی گلابی شکل زمانی رخ می دهد که چربی ها بیشتر در باسن و ران ها جمع شده و سایز بالا تنه نسبت به پایین تنه کمتر باشد. این حالت از چاقی ممکن است که به دلیل بیماری تیروئید بروز کند. همچنین بارداری و زایمان طبیعی در زنان و عدم کاهش وزن بعد از این دوره نیز در بروز این شکل از چاقی بی تاثیر نمی باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل اسلیو معده و کبد چرب دیدن کنید.

چاقی مستطیلی

در این نوع از چاقی، بال اتنه و پایین تنه به یک شکل و اندازه دچار تجمع چربی و چاقی می شوند. زنانی که به این نوع چاقی مبتلا هستند، معمولا اندامی مردانه دارند که این مسئله به دلیل حالت خاص بدن آن ها  در این نوع چاقی است. این مدل چاقی باعث ایجاد حالتی چارشانه در بدن می شود و هر چند تجمع چربی ها در شکم زیاد نیست، اما به دلیل پخش چربی در نقاط مختلف بدن، هیکل فرد بزرگ تر دیده می شود.

چاقی مثلثی

در این نوع از چاقی، چربی ها در یک بخش از بدن تجمع پیدا می کنند. حالت تجمع چربی ها در برخی افراد به گونه ای است که تمام بافت چربی در بالا تنه یا پایین تنه ذخیره می شود. بیشتر افرادی که چاقی مثلثی شکل دارند، دارای بالا تنه بسیار بزرگ می باشند. اما پایین تنه مناسبی دارند که به این حالت مثلث معکوس می گویند.

به عبارتی در این افراد هر چقدر بدن به پایین نزدیک تر می شود، چربی کمتر شده و فرد لاغرتر است. در حالت مثلثی اما بالعکس این حالت است و چربی ها در پایین تنه، باسن، ران و ساق پا تجمع پیدا می کنند.

چاقی پرتقالی

چاقی پرتقالی شکل از دیگر انواع چاقی است که ابتلا به آن نسبت به سایر چاقی ها کمتر است. در این نوع از چاقی معمولا فرد دچار چاقی به شکل تورم می شود. در چاقی پرتقالی، بافت چربی بیشتر در شکم، ساق پا و مچ دست تجمع پیدا می کند.

این نوع از چاقی را می توان تا حدی به چاقی زنان باردار نسبت داد که نسبت به زنان، مردان بیشتر به آن دچار می شوند. کم کاری تیروئید، مشکلات ژنتیکی و چاقی هایی در اثر بیماری ها از انواع چاقی هایی هستند که بعد از ابتلا به آن، بدن این فرم را پیدا می کند.

چاقی پرتقالی
چاقی پرتقالی

چاقی چیست؟

بدن در حالت طبیعی تنها در بعضی اندام ها دارای چربی است، اما تجمع این چربی به گونه ای است که فرم و شکل ظاهری بدن متناسب بوده و به حالت خاصی شباهت ندارد. اما گاهی اوقات به دلیل مشکلات مختلف تجمع چربی از حالت عادی و طبیعی خود خارج شده و باعث ایجاد ظاهری نامناسب در بدن فرد می شود. در این شرایط بدن از فرم اصلی خود خارج می شود.

تعریف لغوی چاقی

در لغت، چاقی را هم معنای فربگی می نامند. از گذشته به هر چیزی که تجمع بیش از حالت عادی داشته و نسبت به گذشته دارای تغییر وضعیت و اندازه شده باشد، واژه چاقی را نسبت می دادند.

این واژه نه تنها برای حالت بدن، بلکه برای تعریف ازدیاد هر چیزی به کار گرفته می شود. چاقی بدن را در لغت، پرگوشتی نیز می نامند که امروزه ثابت شده که این مسئله اشتباه است و چاقی تجمع چربی هاست، در حالی که گوشت عضله بدن است.

تعریف علمی چاقی

در تعریف علمی چاقی، این حالت بدن را با اندازه گیری وزن و تغییرات سایزی بررسی می کنند. از نظر علمی هنگام مصرف یک غذا از زمان ورود به دهان عمل تجزیه آن آغاز می شود. این تجزیه باعث تفکیک مولکول ها و مواد موجود در غذا و جذب آن تا مسیر خروج از بدن می شود. بیشترین ماندگاری غذا در معده است.

در صورتی که غذا در معده به درستی هضم نشده و یا پیش از هضم وعده قبلی غذای جدید مصرف شود، بدن فرصت و زمانی برای هضم غذای قبلی نداشته و در نتیجه مواد آن به صورت بافت چربی در بدن ذخیره می شوند که این عامل در صورت تجمع زیاد این بافت و افزایش آن در نهایت به چاقی فرد منجر می شود.

در تعریف دیگر، در صورتی که فرد 20% بیشتر از حد نرمال وزن داشته باشد، دچار چاقی شده است. در صورتی که اضافه وزن کنترل نشده و روند افزایشی داشته باشد، مشکلات زیادی از جمله بیماری های ناشی از چاقی برای فرد به وجود می آید.

تا اینجای مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه، به تعریف چاقی ، جراحی چاقی و انواع آن پرداختیم. حال در ادامه نوشتار هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه، روش های تشخیص چاقی و درمان آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

تعریف علمی چاقی
تعریف علمی چاقی

روش های تشخیص چاقی چیست؟

درمان چاقی، به منظور درمان بیماری هایی که در اثر چاقی بروز پیدا می کنند و همچنین برگرداندن بدن به حالت طبیعی خود یکی از مهم ترین مسائل در افرادی است که به چاقی مبتلا هستند. اما به منظور درمان آن، به هر روشی مانند عمل اسلیو و… تشخیص چاقی، میزان آن و مقداری که نیاز است تا از وزن بدن کاهش داد، امری ضروری می باشد.

اندازه گیری وزن

اولین روش برای تشخیص چاقی اندازه گیری منظم وزن است. بسیاری از افراد به طور روزانه یا هفتگی وزن خود را بررسی می کنند و به محض مشاهده افزایش در مقدار وزن متوجه چاقی خود می شوند.

این امر در افرادی که هنوز دارای چاقی زیادی نیستند، به کنترل و به افرادی که دچار چاقی هستند، به اطلاع از وزن دقیق و مقداری که نیاز است کاهش پیدا کند کمک می کند. البته در اندازه گیری وزن برخی نکات مهم باید در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال بسیاری از مواقع در صورتی که اندازه گیری وزن بلافاصله بعد از غذا انجام شود، ممکن است تا وزن به دست آمده وزن واقعی نبوده و مقداری افزایش داشته باشد. همچنین در صورتی که بعد از استحمام، اندازه گیری وزن انجام شود، ممکن است که وزن کمی بیشتر از مقدار واقعی نشان داده شود.

بررسی تغییرات سایز

از دیگر روش های تشخیص چاقی می توان به بررسی تغییرات سایز اشاره کرد. این روش را می توان با استفاده از لباس های قدیمی یا با اندازه گیری بخش های مختلف مانند دور شکم، دور کمر، دور باسن و… مورد استفاده قرار داد.

بررسی تغییرات سایز نیز می تواند تا حدودی به تشخیص چاقی کمک کند. اما روشی دقیق برای تشخیص این مسئله نیست چون به دلایلی مانند بیماری، بارداری در زنان و… ممکن است تا فرد موقتا دچار افزایش سایز شده و بعد از طی کردن این دوران به حالت عادی بازگردد.

استفاده از بی ام آی یا شاخص توده بدنی

اما قطعی ترین و علمی ترین روشی که می تواند به تشخیص چاقی کمک کند، شاخص توده بدنی است. شاخص توده بدنی روشی است که در آن از تقسیم قد و وزن به یکدیگر استفاده می شود.

از این فرمول عددی به دست می آید که نشانگر وضعیت بدنی فرد است. بی ام آی یا شاخص توده بدنی دارای جدولی است که برای افراد، بسته به سن و جنسیت وزن هایی را به طور نرمال مشخص کرده است. هر چقدر عدد حاصل شده از نرمال مناسب سن و جنسیت بیشتر شود، فرد چاق تر است.

آخرین مرحله این جدول، چاقی مفرط یا خطرناک است. این نوع از چاقی می تواند بیماری های زیادی را به وجود آورد و همچنین می تواند زمینه ساز مشکلات روحی، روانی نیز باشد. بعد از بررسی بی ام آی باید اقدامات لازم برای کاهش وزن و لاغری انجام گیرد.

استفاده از بی ام آی یا شاخص توده بدنی
استفاده از بی ام آی یا شاخص توده بدنی

موانع لاغری چیست؟

بسیاری از افرادی که دچار چاقی هستند، روش های مختلفی اعم از روش های سنتی و … را برای لاغری و کاهش وزن امتحان می کنند. اما نتیجه مناسبی از این روش ها دریافت نکرده یا حتی در صورت مقداری کاهش وزن، لاغری آن ها نیمه کاره مانده و بعد از مدتی مجددا فرد به وزن سابق خود باز می گردد.

به منظور جلوگیری از این مشکل به خصوص برای افرادی که مایل به انجام عمل اسلیو معده هستند، اطلاع از روش هایی که مانع از لاغری می شوند تا حد زیادی کمک کننده است.

حذف وعده های اصلی

یکی از موانع مهم در هر روش لاغری حذف یکی از وعده های اصلی غذایی است. به عنوان مثال بسیاری از افراد به منظور لاغری و کاهش وزن ابتدا به سراغ حذف وعده هایی مانند صبحانه یا شام می روند. شاید در ابتدا با این کار وزن مقداری کاهش یابد، اما با گذشت زمان دو اتفاق مهم در بدن رخ می دهد.

در درجه اول بدن نسبت به این روش مقاوم می شود و در درجه بعدی فرد در وعده باقیمانده بیشتر احساس گرسنگی کرده و مصرف غذای بیشتری دارد که این عامل باعث چاقی بیشتر می شود.

رژیم و روش های خودسرانه

از دیگر موانع لاغری افراد استفاده از رژیم یا روش های خودسرانه برای لاغری است. در این شرایط معمولا فرد در ابتدا از انواع رژیم های غیراصولی برای لاغری استفاده می کند و در صورت عدم نتیجه گیری از موادی مانند داروها و… استفاده می کند که این مسئله نه تنها باعث لاغری نشده، بلکه مشکلات سوء زیادی را برای بدن فرد به وجود می آورد.

خستگی

از دیگر موانعی که برای لاغری و کاهش وزن در هر کدام از روش های مبارزه با چاقی وجود دارد، می توان به خستگی اشاره کرد. خستگی یکی از موانع مهم برای لاغری است. بسیاری از روش هایی که برای لاغری وجود دارند، نیازمند تلاش کم یا زیاد هستند که بسته به توانایی فرد در صورت منجر شدن به خستگی مانع مهمی برای لاغری فرد می باشند.

بیماری

یکی دیگر از موانع مهم لاغری بیماری است. بیماری ممکن است که به شکل یک مشکل خاص در بدن یا در اثر داروهای مصرفی مانع لاغری شود. به عنوان مثال گاهی اوقات افراد بعد از یک رژیم سخت دچار مشکلاتی مانند زخم معده یا سوء هاضمه می شوند که این مسئله مانع لاغری و کاهش وزن فرد می شود.

بیماری
بیماری

مشکلاتی که چاقی در بدن به وجود می آورند، کدامند؟

چاقی امروزه به عنوان یک معضل بزرگ و جدی شناخته می شود که می تواند زمینه ساز مشکلات زیادی در بدن باشد. بیماری هایی که افراد چاق به آن مبتلا می شوند، معمولا شدیدتر و بیشتر از بیماری هایی است که سایر افراد را درگیر می کند. همچنین افراد چاق بیشتر از سایرین در انجام فعالیت های روزمره خود دچار مشکل می شوند که تمام این مسائل ناشی از تجمع بیش از حد چربی در بدن آن هاست.

تشدید بیماری ها

یکی از مشکلات مهم که چاقی در بدن افراد به وجود می آورد تشدید بیماری های مختلف است. بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی و عروقی یا دیابت ممکن است که در تمام افراد بروز پیدا کنند.

اما این بیماری ها معمولا افراد چاق را بیش از سایرین به خود درگیر می کنند و در این دست افراد زودتر از دیگران بیماری های مختلف به مرحله حاد خود می رسد.

به عنوان مثال بیشتر بیماران قلبی که همزمان به چاقی نیز مبتلا هستند، معمولا بیش از سایرین دچار حمله و سکته های قلبی می شوند. همچنین بیماری هایی مانند نقرس در این گونه افراد بیشتر از سایرین دیده می شود.

درد مفاصل

یکی از مشکلات جدی که تقریبا تمام افراد چاق بعد از مدتی درگیر آن می شوند، درد مفاصل است. این درد که بیشتر در مفاصل زانو و کمر رخ می دهد، ناشی از سایش عضلات و استخوان ها در محل مفصل هاست.

در محل مفصل یک لایه غضروفی وجود دارد که مانع از برخورد مستقیم استخوان ها می شود. این لایه در اثر فشار زیاد وزن بالا کم کم از بین رفته و باعث برخورد مستقیم استخوان ها می شود و در نهایت دردی شدید گریبانگیر افراد چاق و دارای اضافه وزن می گردد.

تغییر سبک زندگی

از دیگر مسائل و مشکلاتی که افراد چاق با آن درگیر هستند، تغییری است که چاقی و اضافه وزن در سبک زندگی آن ها ایجاد می کند. افراد چاق معمولا راندمان کاری پایین تری نسبت به سایرین دارند.

به عنوان مثال در انجام یک فعالیت مشابه مانند پایین و بالا رفتن از پله ها معمولا افراد چاق زودتر از افراد لاغر خسته شده و به نفس نفس زدن می افتند. همچنین افراد چاق تمایل بیشتری برای خوردن غذاهای ناسالم دارند که این عامل تشدید کننده بیماری ها، چاقی و مشکلات دیگر ناشی از چاقی است.

مشکلات شخصی

چاقی همچنین افراد را درگیر مشکلات شخصی زیادی نیز می کند. از جمله مشکلات شخصی که افراد چاق به آن درگیر می شوند، مشکل در خواب است. این افراد بیش از سایرین خروپف کرده که این عامل باعث مزاحمت و ایجاد اشکال در خواب، چه برای خود و چه برای اطرافیان می کند.

همچنین درصد باروری در زنان چاق بسیار پایین تر از زنان با وزن نرمال است و معمولا زنانی که با چاقی به پزشک زنان به دلیل مشکل نازایی مراجعه می کنند، به عنوان اولین درمان برای آن ها لاغری و کاهش وزن اضافه بدن توصیه می شود.

مشکلات شخصی
مشکلات شخصی

به چه دلایلی افراد قصد کاهش وزن پیدا می کنند؟

دلایل زیادی برای تمایل افراد به لاغری وجود دارد. برخلاف گذشته که شکل رایج سلامت بدن چاقی بود و افرادی سالم و تندرست شناخته می شدند که از وزن بالاتری برخوردار بودند، امروزه تناسب اندام مهمترین فاکتور سلامتی بدن است. البته سلامتی تنها یکی از دلایل لاغری و کاهش وزن است.

درمان بیماری ها

اصلی ترین دلیلی که افراد چاق را برای لاغری و کاهش وزن ترغیب می ‌کند، درمان بیماری ‌هایی است که در اثر چاقی و اضافه وزن در بدن بروز پیدا می کنند. هر چند چاقی به خودی خود یک بیماری است،

اما می تواند زمینه‌ساز بیماری‌های دیگر شده یا بیماری های دیگر را تشدید کند. به عنوان مثال بسیاری از افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، در اثر چاقی بیماری در آن ها تشدید شده و به بالاترین مرحله خود می ‌رسد. بنابراین یکی از اولین عواملی که افراد را به لاغری و کاهش وزن متمایل می ‌کند را می توان کسب سلامتی دانست.

زیبایی

هر چند لاغری می تواند سلامتی فرد را تضمین کند، اما امروزه یکی از عوامل مهم علاقه‌مندی افراد به لاغری و کاهش وزن زیبایی است. در این مسئله عواملی مانند دنیای مد بی تاثیر نبودند.

بیشتر تولیدات روز در زمینه البسه و پوشاک برای افراد دارای اندام متناسب می باشد. همچنین در بیشتر تبلیغات لباس ها و پوشاک مختلف از افرادی استفاده می‌ شود که دارای اندام لاغر و وزن متناسب هستند.

همچنین افرادی که دچار چاقی هستند، معمولاً به عدم توازن قسمت های مختلف بدن نیز دچار می باشند. این مسئله نیز از دیگر دلایل تمایل افراد به لاغری می باشد.

برطرف کردن مشکلات مختلف

در بند قبل در مورد بیماری ها و مشکلاتی که ممکن است در اثر چاقی به وجود آمده یا چاقی تشکیل کننده آن ها باشد، صحبت شد. اما یکی از مسائل مهمی که افراد چاق با آن درگیر می باشند، حضور در اجتماع و موفقیت حضور اجتماعی می باشد.

به دلیل ظاهر نامتناسب و ناهماهنگ با دیگران معمولا افراد چاق تمایلی به حضور در اجتماع ندارند. به همین دلیل این افراد برای حضور موثر و موفق تمایل بیشتری به لاغری پیدا می کنند.

برطرف کردن مشکلات مختلف
برطرف کردن مشکلات مختلف

چند نوع روش برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد؟

لاغری و کاهش وزن برای افرادی که دچار چاقی هستند، یک معضل مهم  و اساسی است. برای حل این مشکل روش های زیادی وجود دارد. به طور کل با روش های رایج و معمول هر چقدر اضافه وزن بیشتر باشد، لاغری و کاهش وزن سخت تر می شود. به همین منظور بهترین کار برای لاغری استفاده از روش هایی است که در سریع ترین زمان فرد را به وزن دلخواه خود می رسانند.

رژیم

یکی از روش های رایج و مرسوم و تقریبا اولین روشی که تمام افراد برای لاغری و کاهش وزن انتخاب می کنند، رژیم غذایی است. رژیم های غذایی انواع مختلفی دارند و در سبک ها و برنامه های مختلفی می توان آن را اجرا کرد

اما مسئله مهمی که در مورد رژیم غذایی وجود دارد این است که رژیم باید کاملا با وضعیت فرد مطابق بوده و همچنین به درستی توسط بیمار اجرا شود.

البته رژیم روشی نیست که به وسیله آن در مدت زمان کوتاه، وزن اضافه کاهش پیدا کند و به خصوص برای افرادی که به چاقی مفرط دچار هستند، ممکن است تا کاهش وزن از این طریق سال ها زمان برده و با مشکل مواجه شود.

ورزش

از دیگر روش هایی که افراد برای لاغری و کاهش وزن انتخاب می کنند، ورزش کردن است. ورزش کردن به دو صورت تمرین های باشگاهی و ورزش هایی مانند پیاده روی برای لاغری انجام می شود.

نکته مهم در مورد ورزش کردن همراهی این کار با روش هایی مانند رژیم و داروهای لاغری است که اثر قطعی گذاشته و فرد را به وزن دلخواه خود برساند.

البته ورزش کردن نیز روشی است که کاهش وزن از طریق آن مدت زیادی زمان می برد و در صورت تمرین اشتباه و تغذیه نامناسب بعد و قبل ورزش ممکن است که وزن به طور کل کاهش پیدا نکند.

داروها و دمنوش ها

یکی دیگر از روش هایی که برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از داروها و دمنوش های لاغری است. این مواد به تنهایی باعث لاغری نمی شوند و در کنار آن ها نیاز به یک روش جانبی مانند ورزش یا رژیم می باشد. البته تمام داروهای لاغری نیز بدون خطر نبوده و برخی از آن ها ممکن است تا مشکلاتی مانند زخم معده را برای فرد به وجود بیاورند.

جراحی لاغری

امروزه، قطعی ترین و بهترین روش برای لاغری و کاهش وزن جراحی لاغری است. جراحی لاغری با اثرگذاری مستقیم روی معده یا سلول های چربی به بیشترین و سریع ترین شکل باعث لاغری فرد شده و وزن اضافه را کاهش می دهد.

جراحی لاغری
جراحی لاغری

جراحی لاغری چیست؟

گاهی اوقات بعد از استفاده از تمام روش های لاغری مانند رژیم گرفتن یا باشگاه رفتن، فرد باز هم نتیجه دلخواه خود را نمی گیرد یا حتی در صورت کم کردن مقداری از وزن با گذشت زمان وزن از دست رفته گاهی در میزان بیشتر باز می گردد. در این شرایط نیازمند روشی است که کاهش وزن را در بیشترین مقدار و به قطعی ترین شکل ممکن سازد.

تعریف جراحی های لاغری

مرسوم ترین و قابل استفاده ترین روش ها برای لاغری و کاهش وزن در گذشته استفاده از رژیم غذایی و ورزش کردن بودند که مشکلات زیادی به همراه داشته و سختی‌های به خصوصی داشتند.

به عنوان مثال رژیم گرفتن به عنوان یکی از روش هایی که تمام افراد چاق برای لاغری و کاهش وزن امتحان می کنند، دارای مشکلاتی مانند طولانی بودن دوره لاغری، یکنواخت شدن روش برای بدن و حتی ایجاد بیماری های به‌خصوص مانند سوء تغذیه در بدن بود و یا ورزش کردن به عنوان دیگر روش لاغری و کاهش وزن بعد از رژیم طرفداران زیادی داشت که این روش نیز نیازمند یک زمان مشخص به طور روزانه برای ورزش کردن و همچنین رژیم مناسب در کنار ورزش برای لاغری و کاهش وزن بود که برای بسیاری از افراد مانند افرادی که شاغل بوده و تایم زیادی را درگیر کارهای خود بودند، امکان پذیر نبود.

امروز هم با روشی ساده تر جایگزین تمام روش‌های رایج لاغری شده که به فرد کمک می کند تا در مدت زمان کوتاه تر و به شکل سریع تر وزن اضافه خود را کاهش دهد. این روش، جراحی لاغری است که انواع مختلفی داشته و به شکل های مختلفی انجام می شود.

شکل رایج جراحی لاغری

همان طور که گفته شد، جراحی لاغری سریع ترین و آسان ترین روش برای کاهش وزن است. این روش نیز مانند سایر جراحی ها در گذشته به صورت جراحی باز انجام می ‌شد. در واقع برای انجام جراحی نیاز به بیهوشی بیمار و ایجاد یک برش عمیق روی سطح شکمی فرد بود که به اندام‌ های داخلی دسترسی ایجاد شود.

امروزه مشکل رایج در جراحی های لاغری به صورت جراحی لاپاراسکوپی و بدون هیچ مشکل خاصی و بدون نیاز به بیهوشی و به آسان ترین شکل ممکن انجام می شود و انواع جراحی های لاغری را می توان به وسیله آن انجام داد.

شکل رایج جراحی لاغری
شکل رایج جراحی لاغری

چند نوع جراحی لاغری وجود دارد؟

از جهات مختلف می ‌توان جراحی های لاغری را به انواع مختلفی تقسیم کرد. اما دسته بندی کلی جراحی های لاغری به دو بخش جراحی های تهاجمی و جراحی ‌های غیر تهاجمی تقسیم می ‌شود.

جراحی های تهاجمی

جراحی های لاغری و چاقی تهاجمی جراحی هایی هستند که در آن ها به شیوه جراحی های معمولی، ابتدا بیمار بیهوش شده و سپس اقدامات و فرایند جراحی انجام می ‌شود. البته این عمل بسته به نوع جراحی دارد و برای بعضی از بیماران نیازی به بیهوشی کامل نیست و می‌توان با بی‌ حسی اقدامات جراحی را انجام داد.

در جراحی های تهاجمی نیاز به برش با اندازه های مختلف است که این برش ها محل ورود دستگاه های مورد نیاز برای انجام جراحی به داخل بدن بوده و فرایند جراحی را انجام می دهند.

انواع جراحی های تهاجمی لاغری می توان به اسلیو معده، بای پس، رینگ یا حلقه معده، بالون معده و دیگر روش‌ هایی از این دست که با استفاده از یک برش روی سطح شکمی ابزار مورد نیاز به جراحی وارد بدن می‌شود، اشاره کرد.

جراحی های غیر تهاجمی

در مقابل جراحی های تهاجمی جراحی های غیر تهاجمی و کم تهاجمی قرار دارد که شیوه آن ها بر خلاف جراحی‌ های نوع قبل به گونه ای است که بیمار کمتر نیاز به بی حسی پیدا می کند.

در واقع فرایند این جراحی ها به صورت غیر مستقیم است و در درمان چاقی اثرگذاری دستگاه مورد استفاده در جراحی های غیر تهاجمی و کم تهاجمی بر سلول های چربی به طور غیر مستقیم و با استفاده از امواج صوتی یا اشعه ها می باشد. به عنوان مثال برای جراحی های غیر تعادلی می تواند دستگاه مزوتراپی یا لیپولیز نام برد.

جراحی های غیر تهاجمی
جراحی های غیر تهاجمی

چرا روش های تهاجمی لاغری بهتر جواب می دهند؟

همان طور که گفته شد، بر خلاف روش های دیگر لاغری و کاهش وزن امروزه استفاده از جراحی های لاغری به دلیل اثرگذاری بهتر آ نها طرفداران بیشتری داشته و بیشتر از سایر روش ها مورد توجه قرار می گیرند. جراحی های لاغری انواع مختلفی دارند که خود به دو دسته تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می شوند که در میان این دو دسته جراحی های تهاجمی بیش از جراحی های غیر تهاجمی باعث لاغری و کاهش وزن فرد می شوند.

اثرگذاری مستقیم

برای لاغری و کاهش وزن نیاز به سوزاندن چربی هاست. این اتفاق به دو صورت ممکن است رخ دهد. حالت اول زمانی است که به وسیله ابزار مختلف به طور مستقیم در چربی ها اثر گذاشته و باعث تخریب و سوزاندن آن ها می شود. در این حالت چربی های بدن به روش های مختلف از بدن خارج می شوند.

در حالت دوم نیاز است که تغذیه کنترل شود که از طریق آن کالری دریافتی کاهش پیدا کرده و در نتیجه فرد دچار کاهش وزن و لاغری شود. در جراحی های تهاجمی به این دلیل که فرایند جراحی مستقیماً روی سلول های چربی مانند لیپوساکشن یا روی معده مانند اسلیو معده اثر گذار است، لاغری به شکل سریع تر اتفاق می افتد.

کاهش وزن بیشتر

اثر گذاری مستقیم روی معده و چربی ها باعث کاهش وزن بیشتر و سریعتر فرد می‌ شود. به همین دلیل پاسخگویی روش های تهاجمی لاغری در کاهش وزن و تناسب اندام بیشتر از روش های کم تهاجمی می باشد.

نیاز به تلاش کمتر

به طور کل بعد از روش های غیر تهاجمی لاغری نیاز است که با استفاده از رژیم های غذایی و همچنین ورزش کردن اثر روش انجام شده را بیشتر کرد و لاغری را قطعیت بخشید. در حالی که در روش‌ های تهاجمی گاها نیازی به رژیم گرفتن نیز نمی باشد و فرد به طور خود به خود بعد از انجام جراحی دچار تغییراتی در سبک تغذیه خود می شود.

تا اینجای مطلب هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه، روش های مختلف لاغری را شناختیم. در ادامه مبحث هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه، می خواهیم به تعریف و نحوه عمل اسلیو بپردازیم. با ما همراه شوید.

نیاز به تلاش کمتر
نیاز به تلاش کمتر

عمل اسلیو چیست؟

یکی از روش های لاغری و کاهش وزن و یکی از محبوب ترین جراحی های لاغری جراحی اسلیو معده می باشد که به دلیل نتیجه ای که افراد بعد از انجام این جراحی گرفته و همچنین روش انجام این جراحی، از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد. هر چند اسلیو معده مدت زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرد، اما شهرت و محبوبیت این روش در سال های اخیر بسیار زیاد شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تعریف و علت نامگذاری عمل اسلیو معده

اسلیو معده به عنوان یکی از روش های تهاجمی لاغری و کاهش وزن و نیز جزو محبوب ترین جراحی ها می باشد. در اسلیو بسته به این که بیمار چه میزان وزن اولیه داشته باشد، از ۶۰ تا ۸۰ درصد حجم معده برداشته می شود که میزان باقیمانده معده باعث کاهش حجم تغذیه و گرسنگی دیرتر فرد می شود و در نتیجه این فرآیند لاغری اتفاق می افتد.

با حذف این میزان از حجم معده، معده بعد از عمل شکل لوله مانند و تقریبا مشابه آستین پیراهن پیدا می کند. دلیل نامگذاری اسلیو معده همین شکلی است که معده بعد از انجام عمل اسلیو پیدا می کند. در زبان انگلیسی آستین پیراهن، اسلیو نامیده می شود که نامگذاری این جراحی نیز از همین ریشه بوده است.

تاریخچه جراحی اسلیو معده

همان طور که گفته شد، اسلیو ‌معده یک روش نسبتاً قدیمی است که قدمت آن به چیزی حدود ۵۰ تا ۶۰ سال پیش باز می‌ گردد. اما محبوبیت این روش در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

به طوری که می‌ توان گفت که این روش جراحی لاغری یکی از محبوب ترین روش های قرن ۲۱ می باشد. در ابتدا اسلیو معده یک روش دو مرحله ای بود که در آن بخشی از حجم معده برداشته شده و بعد از مقداری کاهش وزن، باقی حجم معده تا اندازه مناسب حذف می‌شد. اما امروزه این جراحی در یک مرحله و یکجا انجام می شود.

تاریخچه جراحی اسلیو معده
تاریخچه جراحی اسلیو معده

روش عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به چه صورت است؟

مانند هر روش جراحی دیگر عمل اسلیو معده نیز دارای فرآیند و روش انجام به خصوصی است که برخی از مراحل آن با سایر جراحی ها مشترک بوده و برخی از آن ها مختص این عمل می ‌باشند. در این بخش قصد داریم تا در مورد روش عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه صحبت کنیم.

انتخاب نوع جراحی

در گذشته جراحی اسلیو معده به شیوه جراحی باز انجام می شد. در جراحی باز معمولاً یک برش بزرگ یا چند برش با اندازه های مختلف روی سطح شکمی فرد ایجاد می شد که از طریق آن ابزار مورد نیاز برای جراحی وارد بدن شده و فرآیند جراحی انجام می گرفت. اما امروزه بیشتر جراحی های چاقی از طریق عمل لاپاراسکوپی انجام می شود.

عمل لاپاراسکوپی عملی است که در آن چند برش در حد یک سانتی متر  روی سطح شکمی و اطراف ناف زده می‌شود و از طریق لوله مخصوص لاپاراسکوپ که در سر آن یک دوربین وجود دارد جراحی انجام می گیرد.

معاینات و آزمایشات قبل از انجام جراحی

پیش از انجام عمل اصلی، پزشک باید از سلامت بیمار اطمینان حاصل کرده و وضعیت بیمار را برای بی حسی و انجام عمل بررسی کند. به این منظور به عنوان اولین قدم برای روش عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه، بیمار باید آزمایشات مورد نیاز را که توسط پزشک مشخص می شود، انجام داده و نتیجه آن را به اطلاع پزشک خود برساند.

انتخاب روز عمل

بعد از بررسی ‌های اولیه توسط پزشک، روز و تاریخ عمل بیمار مشخص می‌ شود. بیمار موظف است تا در ابتدای روز تاریخی که برای عمل وی مشخص شده است، در بیمارستان حضور پیدا کند تا اقدامات اولیه روی بیمار صورت گرفته و به منظور انجام جراحی در بیمارستان بستری شود.

لاپاراسکوپی و انجام جراحی

بعد از فرایند بستری شدن بیمار و ورود به اتاق عمل در ابتدا بیمار به وسیله یکی از روش های بی حسی کلی یا موضعی یا در بعضی بیماران به وسیله بیهوشی برای انجام جراحی آماده می شود.

در مرحله اول پزشک چند برش یک سانتی متری روی سطح شکم فرد ایجاد می‌ کند که این برش ها محل ورود لوله لاپاراسکوپ و دوربین مخصوص است که پزشک دیدی مناسب از داخل بدن بیمار و قرارگیری اندام ها می دهد.

بعد از ورود ابزار مورد نیاز جراحی به داخل بدن، بخش مشخص معده که توسط پزشک مشخص می شود جراحی شده و از بدن بیمار خارج می شود و باقیمانده معده بخیه زده شده و لوله و اضافه معده از بدن خارج می شوند.

بعد از انجام این کار با ایجاد چند بخیه محل برش ها دوخته شده و بیمار بعد از به هوش آمدن یا گذراندن مدت زمان ترخیص، از بیمارستان مرخص می‌شود.

لاپاراسکوپی و انجام جراحی
لاپاراسکوپی و انجام جراحی

عمل اسلیو چند نوع دارد؟

به طور کل روش و فرآیند جراحی اصلی به معده یک حالت کلی دارد. اما میزانی که از معده فرد بیمار حذف می شود، باعث دسته بندی عمل اسلیو به انواع مختلف می شود.

اسلیو تنگ

در اسلیو تنگ که نوع اولین جراحی است، بیشترین مقدار معده از بدن فرد بیمار خارج می شود. این روش برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که اضافه وزن بسیار بالایی داشته یا به دلیل اضافه وزن و چاقی دچار بیماری خطرناک شده اند و حالتی است که در آن چیزی حدود ۸۰ درصد معده فرد جراحی شده و از بدن خارج می شود.

میزان باقیمانده از معده گنجایش بسیار کمی داشته و باعث کاهش حجم غذا خوردن فرد و همچنین دیرتر گرسنه شدن بیمار می شود که در نهایت این امر لاغری و کاهش وزن اتفاق می‌افتد.

اسلیو گشاد

نوع دوم جراحی اسلیو معده عمل اسلیو گشاد است که در آن برخلاف نوع قبلی تنها ۶۰ درصد معده جراحی شده و از بدن خارج می شود.

اسلیو گشاد بیشتر مناسب افرادی است که اضافه وزن آن ها در درجه چاقی است. اما هنوز به چاقی مفرط و خطرناک نرسیده یا پیش از ابتلا به چاقی و بیماری‌های مختلف مانند بیماری قلبی یا دیابت دچار بوده اند.

به این دلیل چاقی ممکن است که این بیماری ها را تشدید کند. این افراد نیازمند لاغری و کاهش وزن در کوتاه‌ترین زمان ممکن می باشند. انتخاب نوع اسلیو در درجه اول به بی ام آی یا شاخص توده بدنی و بعد از آن به بیماری های فرد و مطابق با تشخیص پزشک صورت می گیرد.

اسلیو گشاد
اسلیو گشاد

مزایای عمل اسلیو چیست؟

عمل اسلیو معده مزایای مختلفی دارد که در صورت اطلاع از آن ها با خیالی آسوده و مطمئن تر این عمل انتخاب می شود. در این بخش قصد داریم تا در مورد مزایای عمل اسلیو معده صحبت کنیم.

لاغری در کوتاه ترین زمان

اسلیو معده عملی است که تاثیر مستقیم آن بر روی معده می ‌باشد. به همین دلیل لاغری در اثر این روش سریع تر از سایر روش ها اتفاق می افتد. بیشتر افرادی که جراحی اسلیو معده را برای لاغری و کاهش وزن خود انتخاب می کنند، در کوتاه ترین زمان به وزن دلخواه خود رسیده و به اندام دلخواه خود دست پیدا می کنند.

عدم نیاز به استراحت طولانی بعد از عمل

از دیگر مزایا و ویژگی‌های مثبت جراحی اصلی و معده می توان به دوران نقاهت کوتاه بعد از این عمل اشاره کرد. بر خلاف برخی از روش های جراحی لاغری که برای انجام آن از ابزار و وسایل خارجی در داخل بدن استفاده می شود و برای هماهنگی و عادت کردن بدن به این ابزار نیاز به زمان مشخص می باشد، اسلیو معده بدون هیچ گونه ابزار خارجی در بدن تاثیر خود را برای لاغری گذاشته و این عامل باعث می شود که دوران نقاهت بعد از این جراحی بسیار کوتاه بوده و فرد خیلی زود به زندگی عادی خود بازگردد.

عدم نیاز به رژیم خیلی سخت

همچنین بعد از جراحی اسلیو معده نیاز به رژیم سخت و طاقت فرسا نیست و تنها با تغییر ساده در برخی عادات غذایی اشتباه می توان کاهش وزن مناسبی را تجربه کرد.

سادگی انجام و میزان کاهش وزن بالا

دو مزیت مهم دیگر جراحی اسلیو معده که باعث انتخاب این روش جراحی توسط بیشتر افراد شده و اسلیو معده را به یکی از روش‌ های جراحی پر طرفدار تبدیل کرده است، سادگی انجام روش اصلی می باشد.

سادگی جراحی اسلیو در کنار میزان بالای وزنی که بیمار بعد از انجام این عمل از دست می دهد، باعث محبوبیت و پر طرفدار شدن این روش می گردد.

سادگی انجام و میزان کاهش وزن بالا
سادگی انجام و میزان کاهش وزن بالا

قبل از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه چه اقداماتی باید انجام شود؟

افرادی که تجربه جراحی های مختلف را داشته اند، می دانند که پیش از انجام جراحی نیاز به اقدامات و مراقبت هایی است که بیمار را برای یک جراحی موفق آماده می کند. در عمل اسلیو‌ معده نیز برخی اقدامات می ‌توانند به نتیجه گیری بهتر در عمل کمک کنند.

معاینات و آزمایشات کامل پزشکی

در صورتی که آزمایشات پزشکی که معمولاً توسط متخصص و پزشک معالج به طور کامل برای بیمار مشخص می شو،د به طور دقیق انجام شده و در اختیار پزشک قرار گیرد، بسیاری از مشکلاتی که در حین عمل ممکن است برای بیمار پیش بیاید اتفاق نخواهد افتاد. اهمیت این معاینات در بیمارانی که به مشکلاتی نظیر دیابت دچار هستند، بسیار بیشتر است تا جراحی کم‌خطر و نتیجه بخش را تجربه کنند.

تغییر در سبک زندگی و تغذیه

مشاوره ها و معاینات پزشکی قبل از انجام عمل اسلیو معده کمک می کند که پزشک با وضعیت و سبک زندگی بیمار آشنا شده و در صورتی که هر گونه مشکلی در سبک زندگی فرد وجود داشته باشد که باعث چاقی و اضافه وزن می شود، به موقع تشخیص داده شده و پیش از انجام جراحی برطرف گردد. این مسئله کمک می‌کند که بعد از کاهش وزن ناشی از عمل اسلیو معده وزن ثبات داشته و احتمال بازگشت آن بسیار کاهش پیدا کند.

قطع مصرف برخی داروها

برخی از داروها ممکن است که در روند جراحی تاثیرگذار بوده و حتی ایجاد مشکلات جدی کنند. به عنوان مثال افرادی که داروهای ضد انعقاد و رقیق کننده خون استفاده می کنند، ممکن است که حین جراحی دچار خونریزی غیر قابل کنترل شوند که این عامل حتی احتمال کمای فرد را نیز دارا می باشد.

این گونه افراد بهتر است تا به منظور جراحی مطمئن و کم خطر از مصرف داروهای این چنینی حداقل چند روز پیش از جراحی خودداری کنند. معمولا با ارائه وضعیت داروهای مصرفی به پزشک، دستور مصرف یا جایگزینی داروها برای بیمار مشخص می شود.

قطع مصرف برخی داروها
قطع مصرف برخی داروها

مراقبت های بعد از جراحی اسلیو به چه صورت است؟

همان طور که برخی اقدامات قبل از جراحی اسلیو معده می توانند کمک کننده باشند، برخی مراقبت ها نیز برای بعد از انجام این جراحی وجود دارد که روند کاهش وزن را سرعت بخشیده و فرد را در مدت زمان کوتاه تری به اندام دلخواه خود می رسانند.

استراحت مطلق تا ۴۸ ساعت بعد از عمل

اسلیو معده نیز مانند هر جراحی دیگری ممکن است تا در روزهای ابتدایی بعد از عمل با مشکلاتی مانند ضعف و بی حالی همراه باشد که به منظور جلوگیری از هر اتفاق خطرناکی بهتر است تا ۴۸ ساعت بعد از عمل فرد در استراحت مطلق به سر برده و هیچ گونه فعالیت سنگینی انجام ندهد.

رژیم غذایی

هر چند بعد از انجام عمل اسلیو معده و کوچک شدن حجم معده، فرد تمایل کمتری به غذا خوردن داشته و بعد از مصرف کم غذا، سیر می شود، اما یک رژیم غذایی مناسب بعد از انجام این عمل می تواند به لاغری بیشتر و سریعتر کمک کند.

این رژیم؛ در روزهای اول بهتر است تا فقط حاوی مایعات بوده و غذاهای سنگین و پرکالری تر را کم کم به برنامه آن اضافه کرد که این کار برای سازگاری معده با حجم جدید و تغییر در سبک تغذیه فرد بسیار مناسب می باشد.

مراجعات منظم به پزشک

بعد از جراحی اسلیو معده مراجعه به پزشک باید به طور منظم و در زمان‌ های مشخص انجام شود تا علاوه بر بررسی روند کاهش وزن در صورت وجود هر گونه مشکلی اقدامات لازم برای برطرف کردن آن و عدم ایجاد اختلال در کاهش وزن به موقع انجام گیرد.

مراجعات منظم به پزشک
مراجعات منظم به پزشک

عمل اسلیو برای چه افرادی مناسب است؟

تمام افرادی که دچار چاقی، به خصوص چاقی مفرط یا خطرناک شدند، می توانند که اسلیو معده را به عنوان یک روش درمانی قطعی انجام دهند. اما این روش برای برخی افراد اولویت بیشتری دارد.

افرادی که از سایر روش ها بارها شکست خورده اند

همان طور که در بخش های قبلی مقاله هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه گفته شد، بیشتر افراد برای لاغری و کاهش وزن ابتدا از روش هایی مانند رژیم غذایی یا ورزش کردن استفاده می کنند.

در برخی افراد استفاده از این روش ها بارها و بارها و به طور متناوب انجام می شود و حتی اگر در هر بار مقداری از وزن اضافه کاهش پیدا کند، این میزان بازگشته و فرد نتیجه ای از روش انجام شده نمی گیرد. این افراد برای حل مشکل خود و لاغری و کاهش وزن در زمان کوتاه می توانند از روش اسلیو‌ معده استفاده کنند.

افراد با شاخص توده بدنی بیشتر از ۴۰

شاخص توده بدنی، وضعیت بدن و سلامت جسمی فرد را مشخص می کند. در صورتی که عدد این شاخص بعد از محاسبات بیشتر از ۴۰ باشد، نشاندهنده و هشدار دهنده چاقی خطرناک است که ممکن است که در صورت شدت پیدا کردن حتی به مرگ فرد نیز منجر شود.

افرادی که در این وضعیت به سر می برند، برای جلوگیری از مشکلات ناشی از چاقی مفرط خطرناک می توانند از عمل اسلیو معده استفاده کنند.

بیماران با شاخص توده بدنی سی و بیشتر

گاهی اوقات چاقی فرد میزان زیادی نداشته و شاخص آن چیزی حدود سی می باشد. اما فرد به دلیل مسائل مختلف مانند بیماری های ارثی یا مشکلات و بیماری‌ های مختلفی مبتلا است که همین میزان چاقی نیز می تواند تشدید کننده بیماری بوده و فرد را به وضعیت خطرناکی دچار کند.

این افراد به منظور حل مشکلات خود و کنترل بهتر بیماری ها می توانند از عمل اسلیو معده برای لاغری و کاهش وزن استفاده کنند. به عنوان مثال در صورتی که یک بیماری قلبی شاخص توده بدنی 20-30 داشته باشد، احتمال سکته قلبی در وی بیشتر می شود که به منظور جلوگیری از این مشکل می تواند از جراحی اسلیو استفاده کند.

بیماران با شاخص توده بدنی سی و بیشتر
بیماران با شاخص توده بدنی سی و بیشتر

رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو به چه صورت است؟

رعایت یک رژیم غذایی مناسب بعد از عمل اسلیو معده می تواند نتیجه گیری و لاغری بعد از این عمل را سرعت بخشیده و فرد را به شکل راحت ‌تری به وزن دلخواه خود برساند. این رژیم که شرایط ویژه ای دارد، در هفته های اول بعد از عمل کاملاً متفاوت با سبک تغذیه قبل از عمل می باشد.

رژیم در یک هفته ابتدایی بعد از عمل اسلیو معده

بعد از عمل اسلیو معده به دلیل حجم جدید معده مصرف غذاها ممکن است که با مشکلاتی مواجه شود که به منظور جلوگیری از ایجاد این مشکلات، بیمار باید از یک رژیم غذایی مناسب استفاده کرده و پیروی کند. رژیم روزهای اول بعد از عمل تنها باید شامل مایعات باشد که البته این موضوعات نیز نباید جزو مایعات کافئین دار و همچنین نوشیدنی های گازدار باشد.

بعد از سپری کردن ۷۲ ساعت اول بعد از جراحی اسلیو معده، می توان مایعاتی مانند آب گوشت یا میوه‌های طبیعی را به رژیم بیماری اضافه کرد.

رژیم هفته دوم

در هفته دوم تنوع غذایی کمی افزایش پیدا کرده و فرد می‌ تواند از غذاهای دیگر نیز استفاده کند. البته به این شرط که غذاهای مصرفی حاوی مواد سنگین و سرخ کردنی نبوده و همچنین در آماده سازی آنها دقت شود که غذا به نرم ترین حالت ممکن سرو شود. به عنوان مثال می‌ توان از برنج‌ کته، گوشت‌ های نرم استفاده کرد که هضم آن ها ساده تر بوده و جذب توسط معده به شکل بهتری انجام می شود.

رژیم هفته های بعدی

در هفته های بعدی می توان غذاهای عادی و روزمره را به طور کم کم به برنامه غذایی اضافه کرد. البته باید دقت کرد که بهتر است تا بعد از انجام عمل اسلیو معده از مصرف غذاهایی که حاوی روغن های چرب و ترانس بالا بوده یا از مصرف غذاهای مضر مانند فست فودها به طور کل جلوگیری کرد.

رژیم هفته های بعدی
رژیم هفته های بعدی

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه تاثیر گذار می باشند. برای افرادی که قصد جراحی اسلیو معده در بیمارستان نجمیه را دارند، آشنایی با هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه و عواملی که در این هزینه تاثیرگذار هستند به برنامه ریزی بهتر و آماده سازی هزینه لازم برای عمل جراحی کمک می کند. در این بخش قصد داریم تا برخی از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه را بررسی کنیم.

تیم پزشکی

یکی از مسائل مهم در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه تیم پزشکی انجام دهنده این جراحی است. در تیم پزشکی افراد مختلفی حضور دارند.

پزشک و جراحی که عمل اسلیو معده را انجام می دهد، متخصص بیهوشی و حتی متخصص تغذیه که رژیم غذایی بعد و قبل از عمل را برای بیمار مشخص می کنند، جزو تیم پزشکی انجام جراحی اسلیو می باشند که هر کدام به تنهایی در مجموع هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه تاثیر گذار می باشند.

اطلاع از دستمزد و هزینه دریافتی تیم پزشکی تا حد زیادی برای برنامه ریزی در مورد هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه کمک کننده است.

وضعیت بیمار

از دیگر مسائل موثر در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه وضعیت بیمار است. برخی از بیماران نیازمند رسیدگی های بیشتری پیش از جراحی می باشند.

به عنوان مثال بیمارانی که مصرف داروهای به خصوص دارند، نیاز است که مدتی پیش از عمل مصرف داروها را زیر نظر پزشک کنترل کنند تا در صورت نیاز پیش از انجام جراحی مصرف دارو را قطع کرده تا در روند عمل اختلالی ایجاد نکند.

بسته به وضعیت بیمار و تلاشی که پزشک برای آماده سازی بیمار انجام می دهد، ممکن است که هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه افزایش پیدا کند.

مدت زمان بستری

عمل اسلیو یک عمل سرپایی است. به این معنی که بیمار حتی ممکن است تا بعد از جراحی مرخص شده و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نباشد. اما برخی از بیماران به دلیل وضعیت خاص خود ممکن است که نیاز به بستری شدن برای مدت زمان بیشتری در بیمارستان داشته باشند.

این مسئله و مدت زمانی که بعد از انجام جراحی بیمار در بیمارستان حضور دارد، در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه تاثیرگذار است. البته عوامل دیگری مانند نوع اسلیو و… نیز وجود دارند که ممکن است تا هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه را کم و زیاد کنند.

مدت زمان بستری
مدت زمان بستری

کاهش وزن بعد از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به چه میزان است؟

به طور کل بیشتر افرادی که عمل اسلیو معده را برای لاغری و کاهش وزن خود انتخاب می کنند، تجربه از دست دادن بیشتر وزن اضافه خود را دارند. البته این عامل به نوع عمل اسلیو نیز بستگی دارد.

در واقع در عمل اسلیو معده تنگ بیشترین میزان کاهش وزن رخ می دهد و در عمل اسلیو گشاد میزان کاهش وزن کمی کمتر از نوع دیگر می باشد. اما بیشتر افرادی که جراحی اسلیو را انجام می دهند، تجربه کاهش وزن تا 90% وزن اضافه خود را دارند که البته این عامل تا حد زیادی به نوع و کیفیت مراقبت های بعد از عمل نیز بستگی دارد.

به عنوان مثال افرادی که بعد از عمل اسلیو در کنار رژیم مناسب اقدام به فعالیت های سبک ورزشی نیز می کنند، وزن بیشتری را از دست خواهند داد.

کاهش وزن بعد از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به چه میزان است؟
کاهش وزن بعد از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه به چه میزان است؟

آیا امکان بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه وجود دارد؟

ساختار معده به گونه ای است که حالت ارتجاعی داشته و می تواند بر اثر مصرف غذای زیاد دچار افزایش حجم شود. بعد از عمل اسلیو معده معمولا معده حجم بسیار کمی پیدا می کند که این مسئله باعث شدت پیدا کردن کاهش وزن و لاغری می شود.

اما در صورتی که مصرف غذا بعد از انجام این جراحی بدون دقت انجام شود، احتمال بازگشت وزن و افزایش حجم معده وجود دارد. از جمله عواملی که ممکن است تا باعث بازگشت وزن فرد بعد از انجام اسلیو شوند را می توان به استفاده از غذاهای پرچرب یا قندی بیش از حد نیاز و به صورت افراطی اشاره کرد.

همچنین در صورتی که کالری دریافتی با میزان سوخت و ساز بدن هماهنگ نباشد نیز احتمال افزایش وزن مجدد و بازگشت حالت معده وجود دارد.

آیا امکان بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه وجود دارد؟
آیا امکان بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه وجود دارد؟

آیا عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه می تواند باعث ناباروری می شود؟

یکی از نگرانی های مهم افرادی که عمل اسلیو معده را برای لاغری و کاهش وزن انجام می دهند، مشکل باروری می باشد. تصور عموم این است که در صورت انجام این روش امکان باروری وجود نداشته و فرد دچار مشکل می شود، در حالی که این طور نیست.

بعد از انجام اسلیو معده به دلیل ظاهر مناسب بدن، اعتماد به نفس فرد افزایش پیدا کرده و روابط فرد بهبود پیدا می کند. همچنین به دلیل کم شدن تجمع چربی ها، هورمون ها وضعیت بهتری پیدا کرده که این مسائل در مجموع باعث باروری بهتر و بیشتر فرد می شود.

آیا عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه می تواند باعث ناباروری می شود؟
آیا عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه می تواند باعث ناباروری می شود؟

پزشک خوب چه تاثیری در نتیجه و هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه دارد؟

یکی از مسائل مهم در انجام عمل اسلیو و نتیجه بخشی این جراحی پزشکی است که انجام این جراحی را به عهده دارد. البته همان طور که گفته شد، پزشک می تواند در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه نیز تاثیرگذار باشد.

بنابراین انتخاب پزشکی که به طور کامل با روش جراحی اسلیو آشنایی داشته و مشکلات و مسائلی که پیش از این جراحی باید به آن توجه شود را می شناسد، امری ضروری است. یک پزشک خوب در این زمینه می تواند بیمار را به خوبی از مشکلات و مسائل بعد از عمل آگاه کرده و بهترین نتیجه از عمل را حاصل کند.

پزشک خوب چه تاثیری در نتیجه و هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه دارد؟
پزشک خوب چه تاثیری در نتیجه و هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نجمیه دارد؟

عمل اسلیو برای چه افرادی ممنوع است؟

عمل اسلیو برای تمام افرادی که دارای چاقی و اضافه وزن شدید می باشند، قابل انجام است. اما بهتر است که این جراحی برای برخی افراد انجام نشده و یا با دقت بیشتری انجام شود.

به عنوان مثال افرادی که به بیماری های قلبی تنفسی دچار هستند، بهتر است تا پیش از انجام این جراحی به طور کامل با پزشک مشورت کرده و از ایمنی عمل اطلاع حاصل کنند. همچنین افرادی که دخانیات مصرف می کنند نیز اجازه انجام این جراحی را ندارند.

عمل اسلیو برای چه افرادی ممنوع است؟
عمل اسلیو برای چه افرادی ممنوع است؟

در انتهای مطالعه فوق، شما را به مطالعه مقالات زیر دعوت می کنیم:

  1. هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله
  2. هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان
  3. جراحی لاغری در رشت
  4. بهترین جراح اسلیو معده در اهواز
  5. بهترین جراح اسلیو معده در کرمان
دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
sadeghfasihi
sadeghfasihi
3 سال قبل

لطفا یه عدد بنویسید که طرف بدونه که باخودش چند چنده
یه رنج قیمت از فلان تا فلان مبلغ
چرا اینقدر لقمه را دور سر ما میچرخانید

اكرم واخد
اكرم واخد
2 سال قبل

سلام يك ربع دارم مطالعه ميكنم خوب يه رنج قيمتي اعلام كنيد آدم تكليف خودش رو بدونه مني كه شرايط ماليم خوب نيست واحتياج به اين عمل دارم در حال تحقيق هستم

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید