هزینه بالون معده

هزینه بالون معده

فهرست مطالب

در این مطلب می‌خواهیم درباره یکی از مهم‌ ترین و مورد استقبال ترین روش‌ های لاغری با عنوان بالن معده و هزینه بالون معده با شما صحبت کنیم.

لطفا جهت دریافت قیمت دقیق و اطلاعات کامل با ما تماس بگیرید.

09120174510

شما همچنین می توانید جهت اطلاعات بیشتر مقاله بهترین دکتر برای بالون معده را مطالعه نمایید.

هزینه بالون معده
هزینه بالون معده

بالن معده یکی از محبوب‌ ترین روش‌ های جراحی کاهش وزن به حساب می‌آید که در این روش با استفاده از تغییراتی که در سیستم گوارشی فرد بوجود می‌آید و باعث کاهش وزن سریع بدون نیاز به رژیم غذایی و ورزش صورت خواهد گرفت، در این مطلب قصد داریم مفصلاً راجع به این موضوع پرداخته و با شما صحبت کنیم.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • بالن معده چیست؟
 • انواع بالن‌ های معده چیست؟
 • هزینه بالون معده چقدر است ؟
 • عمل بالن معده به چه صورت انجام می‌شود؟
 • تفاوت بالن‌ هاي مایع و بالن هوا در چیست؟
 • بالون معده مناسب چه کسانی است ؟
 • مزایای عمل بالون معده چیست ؟
 • آزمایشات قبل از انجام عمل های جراحی بالون معده چیست ؟
 • هدف از انجام آزمایشات قبل از بالون معده چیست ؟
 • آمادگی های قبل از عمل بالون معده چیست ؟
 • در روز جراحی چه چیزهایی را باید با خود به همراه داشته باشیم ؟
 • روز جراحی عمل بالون معده چگونه خواهد بود ؟
 • بعد از انجام عمل بالون معده چه اقداماتی باید انجام شود؟
 • بالون معده چه زمانی و چگونه خارج میشود ؟
 • نکاتی درباره بالون معده
 • جمع بندی مطلب

 

بالن معده چیست؟

یکی از متداول‌ ترین روش‌ های لاغری استفاده از بالن های معده است، در این روش با استفاده از بالن هایی که درون معده قرار می‌گیرند و تزریق باد به درون این بالن ها حجم زیادی از معده اشغال شده و فرد دیگر توانایی مصرف غذاهای زیاد را نداشته و مانع از پرخوری فرد خواهد شد.

بالن معده چیست؟
بالن معده چیست؟

در نتیجه کاهش وزن صورت می‌گیرد البته این روش به صورت مقطعی قابل انجام است و بعد از شش ماه که فرد به شیوه ایده‌ آل رژیم غذایی خود عادت کرده از طریق آندوسکوپی بالون را خارج می کنند.

تا باعث بروز عوارضی بر روی فرد نشود. بالن‌ ها معمولاً به چند دسته تقسیم میشوند که در ادامه مطلب به آن‌ ها اشاره می‌کنیم.

انواع بالن‌ های معده چیست؟

بالن‌ های مخلوط مایع هوا :

این بالن‌ ها دارای ماندگاری بیشتری نسبت به بالون‌ های دیگری هستند و می‌توانند تا نه ماه ماندگاری داشته باشند. همین‌ طور دارای قابلیت پر شدن به صورت کاملا هماهنگ  با مخلوط مایع و همچنین  هوا بوده و باعث کم شدن  عوارض اولیه مانند تهوع و …  در بیمار می‌شود خواهد شد.

تحمل آن برای بیمار و وجود آن در بدن فرد راحت‌ تر خواهد بود و بیمار سازگاری بهتری را با این نوع از بالن‌ ها خواهد داشت.

 

بالون spatz :

این دسته از بالن‌ ها قابلیت ماندگاری تا یک سال را دارند که از طریق آندوسکوپی می‌توانند وارد بدن فرد شود  و  دکتر  که در طول مدت یک سال با توجه به میزان حجم اشتهای فرد حجم مایع درون بالن را سنجیده و با توجه به عوارضی که فرد تجربه می‌کند می تواند حجم بالون را افزایش و کاهش دهند

در این نوع از بالن‌ ها تهوع و درد به حداقل می‌رسد. و فرد با توجه به زمانی که احساس می کند معده اش به میزان حجم بالونی که داشته است عادت کامل نموده است می‌تواند مایع داخل  بالن را زیاد کند و یا آن را از طریق آندوسکوپی را دفع کند.

بالون‌ هایی با قابلیت تنظیم و از طریق پورت :

این بالن‌ ها نیز از طریق آندوسکوپی وارد معده می‌شوند و می‌توانند از هوا پر شود از راه  یک پورت که دقیقا  زیر پوست بیمار نصب می شود قابلیت زیاد شدن  و کم شدن حجم دارند در این نوع از بالن‌ ها عوارضی مانند تهوع استفراغ و درد به حداقل خواهد رسید

و با در نظر گرفتن ماندگاری زیادی  که دارند کم کردن  وزن بیمار به اوج  می‌رسد پزشک می‌تواند بر اساس اشتهای  بیمار و همچنین استقامت بیمار مورد نظر  از روی پوست حجم بالون را کم یا زیاد کند

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

هزینه بالون معده چقدر است ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که همیشه پرسیده میشود این است که هزینه این عمل کم دردسر چقدر می باشد. باید گفت هزینه ثابتی را نمیتوان برای این عمل بیان کرد.

زیرا ممکن است شما با توجه به شرایط فعلیتان نیاز به انجام آزمایشات و یا اقداماتی را داشته باشید که باید حتما آنان را قبل از انجام عمل انجام دهید.

هزینه بالون معده چقدر است ؟
هزینه بالون معده چقدر است ؟

این اقدامات باید قبل از انجام عمل بالون معده انجام شود و در صورت عدم توجه به آنان ممکن است خطراتی را متوجه فرد متقاضی باشد.

این هزینه وابسته به شرایط فعلی فرد ممکن است متغییر باشد. به همین دلیل هزینه اصلی را باید حتما از پزشک متخصص پرس و جو کنید.

بالون معده با توجه به نوع بالون و ماندگاری آن و همچنین شرایط فعلی بازار ممکن است بسیار متغییر باشد ، مثلا ممکن است هزینه بالون های مایع با بالون های گازی متفاوت بوده و این تفاوت قیمت به داروهای تجویزی پس از عمل نیز منجر شود.

بعضی از کلینیک ها با توجه به نوع خدماتی که ارائه میدهند هزینه های متفاوتی نیز دریافت خواهند کرد. به همین دلیل تنها راه کسب هزینه دقیق پرسش از پزشک می باشد.

عمل بالن معده به چه صورت انجام می‌شود؟

عمل بالن معده در ابتدا از طریق لوله آندوسکوپی انجام می‌شود بالون به صورت هوایی که در درون آن تخلیه شده و از طریق دهان فرد به معده او  وارد می شود. معمولاً از طریق یک آرام‌ بخش یا داروی بی‌هوشی به بیمار تزریق شده و ممکن است این عمل در ابتدا کمی ناخوشایند باشد

عمل بالن معده به چه صورت انجام می‌شود؟
عمل بالن معده به چه صورت انجام می‌شود؟

اما بدون درد است و نهایتاً ظرف پانزده دقیقه به اتمام می‌رسد. فرد بیمار می‌تواند همان روز به خانه برگردد بعد از شش ماه بالن تخلیه شده و از معده خارج خواهد شد.

میانگین افرادی که این عمل را انجام می‌دهند حدود بیست یا سی درصد از وزن اضافی خود را از دست  می دهند و هر کاهش وزنی برای هر متقاضی با توجه به شرایطی که دارد  فرق می کند.

اخیراً روش جدیدی برای قرار گرفتن بالن درون معده اجرا می‌شود که بالن به ‌شکل یک کپسول است

و در واقع به سر لوله‌ ای نازک وصل می‌شود که فرد بیمار می‌تواند آن را بخورد.

وقتی بالون در سر جای خودش قرار گرفت با گاز از راه  لوله پر می شود بلافاصله  لوله را خارج می‌کند در این مدل جایگذاری  نیازی به داروهای  آرام‌ بخش نیز نخواهد بود تا سه بالن می‌تواند در معده جایگذاری شود

در این‌ صورت کاهش وزن در یک دوره دوازده هفته‌ ای برای بیمار بسیار آسان و آسان‌ تر خواهد شد.  سپس بالون‌ ها با انجام آندوسکوپی ساده  آن را از معده خارج  می کنند .

در این شیوه سرعت کاهش وزن فرد بسیار افزایش پیدا کرده و همچنین به راحتی که دارد فرد بیمار احساس ناخوشایندی نداشته و به راحتی می‌تواند از شیوه بالن معده استفاده کند.

تفاوت بالن‌ هاي مایع و بالن هوا در چیست؟

همانطور که ذکر کردیم بالن های معده در دو نوع مایع و گاز وجود دارند که این دو نوع هر کدام دارای ویژگی ها و مزایایی از قبیل ماندگاری بیشتر و … هستند.

در این بخش از مقاله میخواهیم درباره تفاوت این دو نوع بالون ها با شما صحبت کنیم. بالون های مایع که درون آنها از موادی مانند آب پر میشود حجم سنگین تری نسبت به بالون های دیگر دارند و ممکن است این بالون ها وزن بیشتری را از دست داده و فرد متقاضی با سرعت بیشتری کاهش وزن داشته باشد زیرا از نظر حجم بالون سنگین تر بوده و فرد بیشتر احساس سیری و کاهش اشتها خواهد داشت.

تفاوت بالن‌ هاي مایع و بالن هوا در چیست؟
تفاوت بالن‌ هاي مایع و بالن هوا در چیست؟

اما در بالون های هوا به دلیل حجم سبک تر فرد بیمار ممکن است کاهش وزنی کمتر داشته باشد اما به دلیل حجم کمتر از عوارض بعد از عمل همچون درد و استفراغ کمتری برخوردار شود.

به همین دلیل این نوع از بالون برای بیمارانی که به دنبال عوارضی کمتر برای بعد از عمل خود هستند بسیار توصیه میشود. اما ممکن است در طول دوره درمانی کاهش سلولیت کمتری را شاهد باشند. به همین دلیل پزشک با توجه به نوع بدن و فرم سوخت و ساز بدن فرد پیشنهاد مناسب را ارائه میدهد.

بالون معده مناسب چه کسانی است ؟

سوالی که همیشه پرسیده میشود این است که عمل بالون معده برای چه افرادی مناسب است ؟ افرادی که دارای اندکی اضافه وزن هستند نیز به دنبال ساده ترین راه یعنی عمل بالون معده میروند.

اما ما میخواهیم در این بخش از مقاله بررسی کنیم در واقع این شیوه درمانی برای چه کسانی طراحی شده است ؟

بالون معده مناسب چه کسانی است ؟
بالون معده مناسب چه کسانی است ؟

عمل بالون معده به دلیل راحتی در کاهش وزن طرفداران بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب نموده است با اینکه همیشه تاکید میشود این عمل برای مدتی کوتاه موثر خواهد بود

و بعد از آن فرد باید با اصلاح شیوه غذایی خود به کاهش وزن ادامه دهند اما همچنان متقاضیان بسیار زیادی برای انجام این عمل روزانه مراجعه و به دنبال راهی برای انجام آن هستند.

در وهله اول این شیوه درمانی مناسب برای کسانی است که از روش های متداول کاهش وزن مانند ورزش کردن و اصلاح شیوه غذایی نتیجه ای نگرفته و نمیتوانند با این شیوه به وزن ایده آل خود برسند.

این افراد باید بتوانند از روش های جایگزین که یکی از آنها استفاده از بالون معده است استفاده کرده و سعی کنند بعد از این دوره کوتاه برای کاهش وزن خود به فکر اصلاح شیوه تغذیه خود باشند.

افرادی که به دلایلی مخصوصا چاقی دچار دیابت و فشار خون و یا دیگر عوارضی هستند که توانایی تحمل دیگر روش های کاهش وزن را ندارند ، کسانی که به دلیل آسیب های جسمانی نمیتوانند ورزش کنند و یا سیستم گوارشی آنها توانایی تحمل رژیم های غذایی را ندارد.

این افراد بهتر است قبل از هر گونه اقدامی طبق نظر پزشک تغذیه با درمان بالون معده شروع کرده و سعی کنند از این شیوه بهره بگیرند.

این روش درمانی می تواند جوابگوی این دسته از افراد باشد که در حالت عادی نمیتوانند از روش های عادی استفاده کنند. کسانی که توانایی کالری سوزاندن و ورزش کردن را دارند پیشنهاد میشود حتما از دیگر روش ها چون اصلاح رژیم غذایی و ورزش استفاده کنند.

زیرا بالون ها برای دوره ای خاص در نظر گرفته میشود مثلا برای کسانی که در دوران درمانی به سر میبرد و پس از درمان قادر هستند به اصلاح رژیم های غذایی خود بپردازند.

به همین علت است که بالون ها معمولا پس از نهایت یک سال خارج خواهند شد و فرد باید با شیوه جدید رژیم غذایی خود عادت کرده و کنار بیاید.

کسانی که دچار کبد چرب هستند و به این دلیل دچار اضافه وزن و چاقی شده اند در معرض خطر بسیار قرار دارند این افراد غالبا از شیوه های درمانی متداول نمیتوانند بهره ببرند

زیرا کبد چرب به سرعت شروع به تولید سم نموده و این سم می تواند وارد خون بدن شود بهتر است قبل از هر شیوه درمانی برای اصلاح وضعیت جسمی خود طبق نظر پزشک از شیوه بالون معده استفاده کرده و نتایج را تحت نظر پزشک بررسی کنید.

از دیگر افرادی که میتوانند مناسب برای انجام عمل بالون معده باشند میتوان به کسانی اشاره کرد که دچار سلولیت بیش از حد هستند به گونه ای که ورزش و رژیم درمانی تاثیراتی را برای آنان در پی نخواهد داشت و یا در طولانی مدت باعث کاهش میزان سلامتی آنان میشود.

مزایای عمل بالون معده چیست ؟

مزایای عمل بالون معده چیست ؟
مزایای عمل بالون معده چیست ؟

سرعت در کاهش وزن :

یکی از مواردی که به عنوان بزرگترین مزایای این روش لاغری به حساب می آید ، سرعت زیاد در کاهش وزن و  سوخت  و ساز بدن است. این روش که منجر به کاهش اشتها در افراد خواهد شد.

میتواند سرعت سوخت و ساز را افزایش داده و در چند ماه دوره درمانی سرعت لاغری را بسیار افزایش دهد. متوسط کاهش وزن در این شیوه لاغری به بیست تا سی کیلوگرم در یک دوره درمانی شش ماهه خواهد رسید.

سرعت در کاهش وزن :
سرعت در کاهش وزن :

این در حالی است که با انجام تمرینات ورزشی و رژیم های منظم و کنترل شده غذایی میتواند حتی افزایش پیدا کرده و چه بسا بیشتر نیز باشد. البته پزشک شما با توجه به شرایط جسمانی تصمیم خواهد گرفت که وضعیت بدنی شما در این دوره باید چگونه باشد

زیرا الویت اصلی حفظ سلامتی و بعد ارتقای آن نیز می باشد. به همین منظور با توجه به موارد مورد نیاز بدن که باید هر روزه تامین شوند پزشک در این باره رژیم های غذایی را پیشنهاد خواهد داد.

و حتی شاید این دوره درمانی برای شما کمتر یا افزایش پیدا کند. این کار نه تنها سلامتی شما را کاهش نمیدهد بلکه موجب سلامت و شادابی پوست بدن و صورت شما نیز خواهد شد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

قابلیت تکرار در عمل :

یکی از مهمترین قابلیت های عمل های بالون معده قابلیت تکرار این شیوه درمانی است. در صورت نیاز ، زمانی که فرد دوره درمانی خود را به اتمام رساند و یا بالون خراب یا سوراخ شد میتواند تحت نظر پزشک بالون دیگر را مجددا جایگزین کرده و یا در صورت نیاز مجددا دوره درمانی را آغاز کند.

قابلیت تکرار در عمل :
قابلیت تکرار در عمل :

از مهمترین مزایای روش درمانی بالون معده قابلیت تکرار است که به فرد این امکان را میدهد با کمترین عوارض بتواند مجددا دوره درمانی دیگر را از سر گرفته و یا حتی نوع بالون درخواستی خود را تعویض کند.

ورزش های پر فشار و یا سوانح مختلف از جمله عللی میتواند باشد که فرد را دچار آسیب و منجر میشود بالون را تعویض کنند. در مواردی نیز ممکن است بالون سوراخ شده و یا حرکت کند.

این موارد همگی تحت نظر پزشک قابل کنترل خواهد بود و در صورت بروز مشکلی برای فرد ایجاد نخواهد کرد در صورت نیاز بالون خارج میشود و بالونی جدید را جایگزین می کنند.

عمل های دیگری همچون استفاده از حلقه های معده یا اسلیو معده ممکن بود برگشت پذیر باشد و یا فرد را با آسیب های جدی تر رو به رو کند که فرد امکان از دست دادن سلامتی خود را نیز داشت به همین علت امروزه عمل های بالون معده به علت خطرات کمتر بیشتر مورد استقبال واقع میشوند.

سهولت در انجام :

از دیگر مهم ترین مزایای این شیوه لاغری و کاهش وزن سهولت در انجام آن است. این عمل بدون  احتیاج  به بی هوشی و تنها با یک بی حسی موضعی  صورت می پذیرد  و فرد قادر است همان روز مرخص شود و به منزل بازگردد. این یکی از مهمترین مزایای این روش کاهش وزن است که طرفداران بسیاری را به سمت خود کشیده است.

سهولت در انجام :
سهولت در انجام :

زیرا دیگر شیوه های لاغری ممکن است نیاز به مراقبت و تحت نظر پزشک بودن را داشته باشد که این خود برای فرد متقاضی ناخوشایند خواهد بود.

همچنین داشتن محدودیت در انجام امور مخصوصا در روزهای اولیه از فاکتورهایی است که افراد  زیادی را ممکن است به دلایل مشکلات و دغدغه های کاری نسبت به انجام روش های دیگر لاغری دلسرد کند

اما در این روش لاغری محدودیتی در پی نخواهید داشت و روش انجام آسان آن میتواند برای فرد بسیار موثر واقع شود تا همزمان به دیگر امورات خود نیز رسیدگی کند.

آزمایشات قبل از انجام عمل های جراحی بالون معده چیست ؟

برای انجام عمل های بالون معده لازم است آزمایشاتی را انجام داده تا وضعیت جسمانی خود را برای انجام این عمل لاغری بررسی و در اختیار پزشکتان قرار دهید

از جمله این آزمایشات می توان به : انجام آزمایش ادرار که باید حتما قبل از هر گونه اقدام انجام شده همچنین شمارش پلاکت خون شما ، انجام آزمایش پانل خون که این آزمایش خود به تنهایی شامل 20 فرآیند و ماده شیمایی مهم در خون را شامل می شود.

آزمایشات قبل از انجام عمل های جراحی بالون معده چیست ؟
آزمایشات قبل از انجام عمل های جراحی بالون معده چیست ؟

بسیاری از پزشکان انجام سونوگرافی کامل از شکم و پستان ها را ضروری میدانند که شامل بررسی کامل کیسه صفرا نیز می شود.

عکس برداری کامل از قفسه سینه فرد ، انجام آندوسکوپی و بررسی کامل وضعیت معده فرد که باید حتما انجام شده تا معده عاری از هر گونه موارد مشکوک  باشد و موقعیت جایگزاری بالون معده را بررسی کرده و بعد تصمیم گیری شود.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

نوار قلب و تست کامل از عملکرد ریه

از دیگر موارد ضروری که باید حتما انجام شده می توان به انجام نوار قلب و تست کاملی از فرآیند عملکرد ریه ها باید در اختیار پزشک مد نظر قرار بگیرد. مشاوره های روانپزشکی فردی باید حتما انجام شوند همچنین نظر متخصص قلب و عروق بسیار حائز اهمیت است.

زیرا برای پزشک و وضعیت قلب فرد بسیار مهم است و باید بررسی شده تا بدن فرد توانایی این دوره درمانی را داشته باشد و بتواند این دوره درمانی را تحمل کرده و بدون هیچ مشکلی آن را طی کند.

در صورتی که فرد نیازمند بیهوشی باشد و یا باید احساس نیمه بیهوشی را تجربه کند لازم است که حتما فرد نظر پزشک بیهوشی را به همراه داشته باشد

از ملزومات لازم این است که بدن فرد توانایی لازم برای در صورت لزوم بیهوشی را داشته و بتواند عوارضی بیهوشی را تاب بیاورد. کلیه اقدامات ذکر شده لازم است که حتما انجام شود و فرد حتما این آزمایشات را قبل از انجام عمل بالون معده به همراه داشته و گزارشات آن را به پزشک مربوطه خود ارائه دهد.

هدف از انجام آزمایشات قبل از بالون معده چیست ؟

هدف از انجام این آزمایشات این است که سلامت بدنی فرد متقاضی باید به صورت کلی بررسی شده و فرد بتواند تمام اقدامات پزشکی را بدون هیچ مشکلی انجام دهد. بهترین راه برای کنترل عوارض احتمالی این گونه عمل ها پیشگیری و یافتن علت های آن است

هدف از انجام آزمایشات قبل از بالون معده چیست ؟
هدف از انجام آزمایشات قبل از بالون معده چیست ؟

به همین دلیل لازم است تمامی فاکتورهای لازم بررسی شده و بدن را کاملا تحت کنترل پزشک قرار دهید. اطلاعات کافی از نحوه عملکرد غده تیروئید فرد بسیار اهمیت دارد

کم کاری غده تیروئید پس از انجام عمل بالون ممکن است باعث خطر و حتی مرگ در افراد شود لذا لازم است حتما عملکرد تیروئید فرد بررسی شده و از سلامت کامل غده تیروئید فرد آگاهی داشته باشند

افرادی که دیابتی هستند باید حتما این مورد را به پزشک گزارش داده و از این نظر بررسی هایی را انجام دهند زیرا قند خون بالا میتواند فشار قلب را بالا ببرد و از این نظر بعد از عمل و یا در صورت نیاز به بیهوشی مشکلاتی را برای فرد بیمار به وجود بیاورد.

این آزمایشات مشخص میکند که فرد دچار مشکلات تنفسی کبدی می باشد یا خیر از این رو انجام آنان بسیار ضروری است و باید حتما  انجام شوند.

آمادگی های قبل از عمل بالون معده چیست ؟

آمادگی های قبل از عمل بالون معده چیست ؟
آمادگی های قبل از عمل بالون معده چیست ؟

اصلاح رژیم غذایی  :

یکی دیگر از فاکتورهایی که قبل از انجام هر گونه عمل بالون معده باید به آن رسیدگی شود. اصلاح رژیم غذایی است. شما حتی بعد از انجام رژیم غذایی هم نیاز دارید رژیم غذایی خود را اصلاح کنید.

پس لازم است این کار را حداقل یک ماه قبل از انجام عمل بالون آغاز کرده و سعی کنید وعده های غذایی خود را به سه وعده غذایی اصلی و دو میان وعده محدود کنید. صبحانه را به صورت کامل میل کرده و سعی کنید آخرین وعده غذایی را حداقل 4 ساعت قبل از خواب میل کنید.

این کار باعث خواهد شد رژیم غذایی شما تاثیری مخرب بر خواب شما نگذارد. همچنین لازم است در این رژیم غذایی از میوه و سبزیجات به وفور استفاده کنید. این کار باعث خواهد شد بدن شما با کمبود مواد مورد نیاز خود مواجه نشود. در نتیجه لازم است حتما آن را رعایت کنید.

توجه داشته باشید

دقت کنید بعد از انجام عمل بالون شما نیاز دارید حجم باقی مانده معده خود را با مواد مورد نیاز بدن پر کنید تا آسیبی به آن وارد نشود. لذا لازم است حتما اصلاح رژیم غذایی خود را در برنامه زندگی خود در الویت قرار دهید.

از مصرف شیرینی جات ، مصرف غذاهای پرچرب و همچنین فست فود ها بشدت پرهیز کنید. این مواد نه تنها قبل از عمل برای شما مضرر است بلکه ممکن است بعد از عمل منجر به آسیب به بالون درون معده شده و با مشکلات بیشتری شما را مواجه کند.

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

روزانه حداقل 8 لیوان آب را بنوشید و سعی کنید این رژیم های اصلاحی را حتما ادامه دهید زیرا هدف اصلی ادامه این روند غذایی در ادامه زندگی شماست.

به همین دلیل لازم است حتی قبل از آغاز فرآیند عمل بالون حتما در این باره با پزشک متخصص تغذیه مشورت نموده و با توجه به نظرات وی رژیم اصلاحی تغذیه خود را دریافت و آن را به کار ببندید.

منظم ورزش کنید :

ورزش کردن یکی دیگر از مهم ترین اقداماتی است که باید حتما قبل از انجام عمل بالون معده انجام شود. باید بتوانید قبل از آغاز دوره درمانی بالون شروع به ورزش کنید. ورزش کردن همیشه به سود شماست. سعی کنید با ورزش بدن خود را برای عمل بالون معده و معده را به چالش بکشید.

منظم ورزش کنید :
منظم ورزش کنید :

با ورزش کردن بدن شما توانایی خود را خواهد سنجید که آیا با رژیم غذایی و کاهش وزن در کنار ورزش کردن توانایی سوخت و ساز خواهد داشت یا خیر ؟ با این کار میزان سوخت و ساز بدن شما سنجیده شده و اگر اشکالی در روند متابولیسم بدن شما رخ بدهد سریعا برطرف خواهد شد.

روزانه چند دقیقه وقت بگذارید و یک فعالیتی که بیشترین علاقه را به آن دارید انتخاب کرده و به آن بپردازید.

این کار نه تنها باعث کاهش وزن و افزایش سوخت و ساز بدن شما خواهد شد.

بلکه در افزایش روحیه و شادابی بدن شما بسیار مثمر ثمر واقع میشود. سعی کنید در طول روز به صورت مستمر و منظم ورزش کرده و با ورزش از آن بهره ببرید. سوخت و ساز زیاد می تواند دوره درمانی شما را کاهش داده و حتی عوارض احتمالی را برای شما کاهش داده و یا کاملا برطرف سازد.

سعی کنید با ورزش کردن تمامی علائم بدنی خود را شناسایی و برطرف کنید. البته پیشنهاد میشود در این حوزه از مربیان کمک بگیرید. زیاد مربیان ورزشی با توجه به شرایط فعلی بدنی شما برنامه ریزی کرده و شما را تشویق خواهند کرد. در ورزش کردن  مداوم  و اراده را تقویت کنید.

داشتن اراده ای قوی در ورزش کردن برای شما معجزاتی شگفت آور به همراه خواهد داشت. سعی کنید با اراده به ورزش کردن بپردازید و از آن لذت ببرید.

برای لذت بیشتر از ورزش سعی کنید در باشگاه های ورزشی ثبت نام کرده و یا در منزل از موزیک های محرک استفاده کنید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

به خودتان متعهد شوید :

تعهد به خود اولین قدم انجام در هر کاری است. شما باید بتوانید به خودتان متعهد شوید که دیگر چاق نخواهید شد.

این اولین رمز موفقیت شما در راه کسب تناسب اندام و لاغری است. سعی کنید با خود عهد ببندید که دیگر تحت هیچ شرایطی نخواهید گذاشت تناسب اندام شما بهم بریزد .

به خودتان متعهد شوید :
به خودتان متعهد شوید :

این کار باعث تقویت اراده و انگیزه در شما خواهد شد. با این کار میتوانید انگیزه خود را دو چندان کنید. هر گاه وسوسه به سراغ شما آمد سعی کنید به خود یادآور شوید که با خود عهد بسته اید تا دیگر چاق نشوید. شما باید تغییر رژیم غذایی را به عنوان تغییری در کلیه رویه زندگی خود  بپذیرید

این کار میتواند کمک شایانی به شما کند. برای این کار میتوانید از یک قلم و کاغذ کمک گرفته و سعی کنید شرایط کنونی خود را با صداقت کامل بر روی آن درج کنید.

هر ماه شرایط تغییر یافته را بر روی کاغذ مورد نظر در ستونی دیگر یادداشت کرده و تغییرات را با خود ره همراه داشته باشید.

این کار سبب می شود شما بتوانید با مشاهده تغییرات خود ، از پرخوری و ایجاد وسوسه در خود جلوگیری کرده و تناسب اندامی پایدار را برای خود رقم بزنید.

از این گزارشات می توانید به پزشک متخصص خود نیز ارائه داده و از وی بخواهید برای کسب انگیزه بیشتر شما را بهتر یاری دهد.

برای مثالی بیشتر می توانید وعده ها و میان وعده های غذایی را یادداشت کرده و در کنار آن وزن تغییر یافته را یادداشت کنید. مکتوب کردن تغییرات میتواند شما را به سمت و سویی جدی تر هدایت کند.

برای همین دلیل است که لازم است شما حتما این تغییرات را تا پایان و یا حتی بعد از پایان دوره درمانی به همراه خود داشته باشید. این کار میتواند به عنوان سکوی پرتاب شما عمل کرده و به شما قدرتی روز افزون برای ادامه مسیر دهد.

مثبت باشید و از نظر سلامت روحی و ذهنی سالم بمانید :

همیشه شنیده اید ذهنی سالم در بدنی سالم است ما امروز میخواهیم برعکس این موضوع را برای شما مطرح کنیم. یعنی بدنی سالم در کنار ذهنی سالم خواهد بود.

سعی کنید قبل از هر گونه اقدامی حتی تصمیم گیری خود را از نظر ذهنی کاملا آماده کنید تا در دوره درمانی با مشکلات ذهنی مواجه نشوید.

طبیعتا تغییرات رژیمی و غذایی میتواند شما را تحت تاثیر قرار داده و یا از نظر روحی ضعیف کند. سعی کنید در این دوره از جملات و فیلم های انگیزشی استفاده کنید.

مثبت باشید و از نظر سلامت روحی و ذهنی سالم بمانید :
مثبت باشید و از نظر سلامت روحی و ذهنی سالم بمانید :

با کسانی گفت و گو کنید که در شرایط کنونی شما و یا حتی وخیم تر از شما قرار داشته اند و موفق شده اند. از راه های رسیدن به موفقیت آنها بپرسید.

سعی کنید از راه آنها استفاده کنید. این کار باعث خواهد شد شما از لحاظ ذهنی تا حدودی با سختی های کار آشنا شده و توانایی مقابله با سختی ها را در خود افزایش دهید.

به همین دلیل است که باید با روحیه ای مثبت به جنگ افکار منفی رفته و سعی کنید در این راه برای رسیدن به کسب موفقیت بیشتر پیشگام باشید.

استفاده صحیح از قدرت ذهن و تلقین می تواند شما را به سمت موفقیت در راه تناسب اندام بیشتر هدایت کرده و از آن بهره بگیرید.

برای این کار لازم نیست در کلاس های انگیزشی شرکت کنید فقط کافیست با کسانی که در این دوره های سخت با شما همراه هستند مانند مشاوران صحبت کرده و از آنان راهنمایی کسب کنید.

این کار میتواند به شما یادآور شود در این راه تنها نیستید و هر زمانی احساس تنهایی و کمبود داشتید میتوانید از آنها بهره بگیرید. برای مثال مربیان ورزشی در این باب میتوانند مشاوران خوبی برای شما باشند و یا متخصصین تغذیه خود نیز میتوانند به کمک شما بشتابند.

ترک دخانیات : یکی از مهم‌ ترین آمادگی‌ ها و فاکتورهایی که باید قبل از عمل بالون معده انجام دهید، این است که باید حداقل سه ماه از قبل از بالون معده از استعمال دخانیات خودداری کنید، زیرا استعمال دخانیات خود یکی از عواملی است که باعث چاقی افراد شده و می‌تواند منجر به اضافه وزنی بسیار زیاد در افراد شود.

طبق تحقیقاتی که محققان آمریکایی انجام داده‌ اند کسانی که سیگار می‌کشند می‌توانند نه کیلوگرم بیشتر از افراد غیر سیگاری دچار اضافه وزن شده و این اشتهای کاذبی است

که در اثر استعمال دخانیات به افراد منتقل می‌شود. همچنین استفاده از نیکوتین و تنباکو می تواند عوارض بسیار جدی برای جراحی چاقی در پی داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

دخانیات را کنار بگذارید

بیماران باید هر گونه دخانیات را کنار گذاشته و برای عملی بهتر و استفاده از بالون‌ های معده و با تأثیرات بسیار مثبت‌ تر از هرگونه دخانیات اعم از قلیان یا مصرف هر گونه مواد مخدر از جمله سیگار خودداری کنند.

سیگار کشیدن یا استفاده از هر گونه دخانیات می تواند خود علل بسیار بزرگی برای اضافه وزن و سلولیت در افراد باشد زیرا این‌ گونه استعمال مواد مخدر یا دخانیات می‌تواند باعث کاهش فعالیت و ورزش در افراد شده و مصرف مشروبات الکلی را در افراد بیشتر کند.

بسیاری از پزشکان تغذیه اعلام می‌کنند که برخی از افراد پس از ترک سیگار و عدم استفاده از دخانیات ممکن است در طول یک‌ سال وزن اضافه کرده و یا چاق شود ترک سیگار و عدم استفاده از دخانیات به‌ خودی‌ خود می‌تواند قدمی بسیار مثبت به سمت یک زندگی سالم باشد

این تغییر بسیار بزرگی است و می‌تواند در کنار استفاده از روش‌ های لاغری ازجمله بالون معده شما را به سمت بدنی سالم با تناسب اندامی فوق‌ العاده هدایت کند که این روش غیر قابل برگشت بوده و تمایل به دخانیات را در شما کاملاً از بین خواهد برد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

در روز جراحی چه چیزهایی را باید با خود به همراه داشته باشیم ؟

روز جراحی عمل بالون معده یکی از مهم ترین روزها در روند بهبودی شما به شمار خواهد رفت. لذا داشتن امکانات لازم در این روز بسیار ضروری است.

به همین دلیل لازم است شما حتما درباره اقدامات لازم و به همراه داشتن لوازم ضروری با پزشک خود مشورت های لازم را داشته باشید.

در روز جراحی چه چیزهایی را باید با خود به همراه داشته باشیم ؟
در روز جراحی چه چیزهایی را باید با خود به همراه داشته باشیم ؟

ما در این قسمت از مقاله سعی داریم از مهم ترین و عمومی ترین اقلام لازم در روز عمل بالون معده را برای شما معرفی و بیان کنیم. از مهم ترین لوازم ضروری می توانیم به :

همراه داشتن شانه بعد از عمل بالون اشاره کنیم

همچنین لوازم دیگری از قبیل لباس مناسب برای حمام ، شامپو ، لوسیون های مناسب برای شست و شو و به همراه داشتن کرم های مرطوب کننده دست و صورت ، به همراه داشتن صابون ، مسواک و خمیر دندان مناسب ، بعد از عمل لازم است که از لباس های گشاد و راحت استفاده کنید

زیرا این گونه البسه به راحتی شما و دوری از هر گونه احساس ناراحتی کمک خواهد کرد. به همراه داشتن کتاب و مجلات برای سرگرم شدن و دور شدن از هر گونه حس منفی و درد میتواند کمک های بسیار موثری باشد.

کرم های مخصوص خشکی لب ، سشوار ، وسایل خشبو کننده بدن مانند اسپری بدن یا استفاده از مام ها میتواند به بهبود شرایط و وضعیت جسمانی شما کمک های بسیاری کند.

کلیه اقلام بیان شده برای بهبود وضعیت جسمانی شما ذکر شده است برای بهتر شدن اوضاع روحی و جسمی خود لازم است که از هر چیز که میتواند به شرایط روحی شما کمک کند بهره بگیرید.

همراه داشتن شخصی که بعد از عمل به شما کمک کند یکی دیگر از اقدامات لازم است که باید حتما آن را به همراه داشته باشید.

سعی کنید از افراد و شرایط به بهترین نحوه استفاده کرده تا هر چه سریع تر اوضاع و شرایط روحی و جسمی خود را تحت کنترل بگیرید.

اگر پزشک بعد از انجام عمل معده برای شما دارویی تجویز کرد حتما آن را تهیه و به همراه داشته باشید زیرا این کار و مصرف داروها می تواند به شما کمک کرده تا عوارض پس از عمل کاهش یابد. به همین منظور احتمال درد و یا حتی استفراغ پس از عمل میتواند کاهش یابد.

داروهای ضد تهوع و یا کاهش درد میتواند مثمر ثمر واقع شود البته مصرف این داروها باید حتما تحت نظارت پزشک مربوطه باشد. توصیه میشود نفر همراه ساعات اولیه گزارشات وضعیت شما را به پزشک اطلاع داده

و وضعیت جسمانی شما را حتی پس از مرخصی به اطلاع پزشکتان برساند در صورت هر گونه حالات ناگهانی حتما این موارد را ذکر کرده و بهترین تصمیم برای کنترل وضعیت اتخاذ شود.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

روز جراحی عمل بالون معده چگونه خواهد بود ؟

ممکن است بعضی از افراد به دلیل عدم آگاهی و استرس خواهان اطلاعات بیشتری درباره روز جراحی عمل بالون معده باشند. ما در این قسمت مقاله میخواهیم یک روز عمل بالون معده را برای شما مفصلا بیان کنیم.

در روز جراحی شما پس از ورود به کلینیک یا بیمارستان باید حداقل دو ساعت قبل از عمل در بیمارستان حضور داشته باشید تا اقدامات لازم قبل از عمل توسط پرسنل برای شما انجام شود.

روز جراحی عمل بالون معده چگونه خواهد بود ؟
روز جراحی عمل بالون معده چگونه خواهد بود ؟

همچنین شما باید لباس و داروهای مخصوصی که برای آمادگی به عمل لازم دارید را دریافت کرده و از نظر جسمانی شرایط لازم را برای ورود به اتاق عمل کسب خواهید کرد.

همچنین اگر نیاز به بیهوشی داشته باشید میتوانید در این باره با متخصص بیهوشی خود مذاکره کرده و نگرانی های خود را برطرف سازید. بعد از شرایط کامل برای ورود به اتاق عمل شرایط شما برای بی حسی یا بیهوشی مهیا خواهد شد و عمل شما آغاز می شود.

این عمل ممکن است حدود 15 دقیقه تا یک ساعت کاملا بستگی به شرایط جسمانی فرد و نوع بالونی که فرد خواهان آن است متفاوت باشد.

بعد از انجام عمل شما نیاز دارید تحت مراقبت پزشک خود باشید. اگر در زمان عمل بالون معده بیهوشی انجام شده باشد شما باید در ریکاوری مانده تا به هوش بیایید

و اگر با بی حسی عمل را انجام شده باشد ، شما باید در اتاق خصوصی تحت نظارت پزشک باشید تا از نظر شرایط جسمانی بررسی شده و در صورت بروز درد با دستور پزشک میتوانید مسکن مصرف کنید تا احساس درد را در شما کاهش دهد.

همچنین میتوانید در صورت بروز تهوع و استفراغ این مورد را به پزشک خود اطلاع داده و از وی کسب تکلیف کنید. تا داروهای تجویزی مناسب را برای شما استفاده کند.

همانطور  که در بالا ذکر شد عمل بالون معده  عملی بسیار راحت است که شما میتوانید پس از آن به منزل بازگشته و به امور خود رسیدگی کنید.

در صورت بروز عوامل غیر قابل پیش بینی موارد مذکور را به پزشک گزارش دهید. عموما عمل بالون معده عوارض سختی را در پی نخواهد داشت. در ساعات و روزهای ابتدایی ممکن است شما دچار احساس درد و استفراغ شوید این فرآیند کاملا طبیعی و میتواند تحت کنترل پزشک باشد.

پس هر گونه استرس و نگرانی را از خود دور کنید. این عمل که تنها با لوله ای از طریق آندوسکوپی انجام خواهد شد بسیار ساده انجام میشود و فرد بیمار همان روز میتواند مرخص شود. لازم است در روزهای ابتدایی دستورات غذایی پزشک خود را به صورت منظم رعایت کرده و آن را به کار بگیرید.

با رعایت این دستورات عوارض پس از عمل به حداقل خواهد رسید. فرد بیمار به راحتی میتواند به بالون درون معده عادت کرده و با وجود آن کنار بیاید.

طبیعتا در روزهای ابتدایی کنار آمدن با حجم سنگینی در درون معده ممکن است ناخوشایند باشد توصیه ما به شما این است که عادت کردن به این روند طبیعی را به زمان بسپارید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

بعد از انجام عمل بالون معده چه اقداماتی باید انجام شود؟

بعد از انجام عمل بالون معده لازم است بیمار به مدت دو هفته مایعات مصرف کند. مصرف مایعات به معنای مصرف آبمیوه های طبیعی ، نوشیدنی های غیر الکی و غیر گازدار است.

در مصرف نوشیدنی های دقت کنید. زیرا نباید آنقدر زیاد مصرف نوشیدنی های زیاد شود که فرد احساس تهوع داشته باشد . حجم باقی مانده از معده باید با مواد مورد نیاز بدن پر شود. طبیعی است در روزهای ابتدایی میل چندانی به مصرف غذا نداشته باشید.

بعد از انجام عمل بالون معده چه اقداماتی باید انجام شود؟
بعد از انجام عمل بالون معده چه اقداماتی باید انجام شود؟

در طول ماه اول سعی کنید از غذاهای سبک مصرف کنید. مصرف غذاهای سبک کم کم معده شما را به خوردن غذا عادت داده و شما را برای تحمل بالون در معده هماهنگ تر خواهد کرد. سعی کنید آرام غذا میل کنید. لقمه ها را کوچک و سعی کنید کاملا آنها را بجویید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

جوییدن کامل لقمه ها ضروری است

از بلعیدن لقمه های بزرگ جدا پرهیز کنید زیرا معده شما در این دوران بشدت حساس بوده و توانایی پذیرش و هضم لقمه های سخت و غذاهای سنگین را ندارد. در طول غذا مایعات ننوشید اما قبل و بعد از غذا حداقل یک ساعت فاصله بین نوشیدن آب و غذا فاصله بیندازید.

در این دوره درمانی وعده های غذایی را به سه وعده اصلی تقسیم کنید و در این بین هیچ میان وعده ای مصرف نکنید. سعی کنید در رژیم غذایی خود از گوشت و مرغ بدون استخوان مصرف کنید. سبزیجات و میوه های متنوعی را مصرف کنید و کاملا آنها را شسته شده و ضد عفونی شده مصرف کنید.

مواد غذایی مصرف شده به هیچ عنوان نباید آلوده باشد.

بعد از صرف غذا به هیچ عنوان دراز نکشید. از شیرینی جات و غذاهای پرچرب مانند سس مایونز و یا بستنی ها به هیچ عنوان مصرف نکنید. در صورت لزوم از شیرین کننده های رژیمی استفاده کنید. از مواد لبنی رژیمی و کم چرب استفاده کنید.

مواد پر چرب باعث آسیب به معده در نتیجه برعکس شدن نتیجه عمل شما خواهد شد. لذا تمامی موارد ذکر شده را حتما رعایت کنید.

در صورت تجویز پزشکتان و یا با مشورت وی حتما روزانه دو عدد قرص مولتی ویتامین مصرف کنید. این کار کمبود ویتامین های بدن شما را جبران خواهد کرد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

از مکمل های غذایی تحت نظر پزشک کمک بگیرید.

تمامی داروهای مصرف باید تحت نظارت پزشک مصرف شده و گزارشات رژیم غذایی و بعد از عمل شما مکررا به پزشک اعلام شود. وضعیت بالون جایگزاری شده باید دائما توسط پزشک شما بررسی شود.

در صورت مشاهده درد زیاد و یا تهوع بیش از حد حتما بعد از نسخه پزشک از معده رادیولوژی کرده تا وضعیت بالون از نظر سلامت بررسی شود.

از مکمل های غذایی تحت نظر پزشک کمک بگیرید.
از مکمل های غذایی تحت نظر پزشک کمک بگیرید.

بهترین مراقبت از خود بعد از انجام عمل اجرای دستورات پزشکتان است که با توجه به وضعیت فعلی شما تجویز شده و باید انجام شود.

سعی کنید دستورات پزشک را کاملا انجام داده و از رژیم غذایی پزشک متخصص تبعیت کنید . مناسب ترین حالت برای خوابیدن در شب هنگام در حالت خوابیدن به پهلو است

خوابیدن در حالت به پشت و درازکش در این دوره درمانی به هیچ عنوان توصیه نخواهد شد زیرا این کار ممکن است به معده و بالون جایگزاری شده فشار آورده و باعث آسیب به آن شود.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

بالون معده چه زمانی و چگونه خارج می شود ؟

بالون معده با توجه به نوع و ماندگاری که برای آن در نظر گرفته شده است. دوره  درمانی آن به اتمام میرسد و بعد از آن با روش آندوسکوپی خارج می شود.

اما در این میان ممکن است به دلیل بعضی از تغییرات از قبیل ناسازگاری بدن (بای پس معده ) و یا تصادفات یا آسیب هایی که ممکن است به بالون یا معده آسیب برساند منجر به تغییراتی در بالون شده و پزشک مجبور به خارج نمودن بالون معده شود. در بعضی از موارد که معده دچار آسیب های شدید شده شاید روش خارج نمودن بالون معده به شیوه جراحی اعمال شود.

اما اگر خارج نمودن بالون معده به دلیل اتمام دوره درمانی انجام شود. این روش تنها به شیوه لوله آندوسکوپی انجام خواهد شد و روشی بسیار ساده است. خارج نمودن بالون هیچ گونه درد یا سختی به همراه نخواهد داشت و فرد غالبا احساسی در طی این فرآیند تجربه نخواهد کرد.

پس از خارج نمودن بالون لازم است که فرد حتما رژیم غذایی اعمال شده در طول دوره درمانی را حتما رعایت کرده تا مجددا دچار اضافه نشود.

البته در طی این دوره درمانی گنجایش معده کاهش داشته است و فرد اگر بخواهد هم دیگر توانایی گذشته خود را نخواهد داشت. رمز موفقیت در بعد از خارج نمودن بالون حفظ ورزش و اعمال رژیم غذایی در طول دوره زندگی فرد می باشد که باید حتما اهمیت داده شود و رعایت شود.

حداقل 12 ساعت قبل از انجام عمل خارج نمودن بالون معده نباید نوشیدنی مصرف کنید و 24 ساعت پس از خارج نمودن آن نباید به سمت مصرف غذاهای جامد بروید.

زیرا در این دوره نیز معده شما به شدت حساس شده و نمیتواند غذاهای سنگین و جامد را هضم کند در این صورت به معده فشار خواهد آمد و این خود نیز باعث بروز مشکلاتی سنگین تر برای فرد نیز خواهد شد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

نکاتی درباره بالون معده

نکاتی درباره بالون معده
نکاتی درباره بالون معده

بالون معده از چه جنسی ساخته شده و چه مقداری دوام دارد ؟

بالون معده معمولا از جنس سیلیکونی ساخته شده و مقدار آن معمولا بین 6 تا 9 ماه بستگی دارد البته ماندگاری اصلی آن کاملا بستگی به میزان اسیده معده در افراد خواهد داشت.

در بعضی از افراد ممکن است اسید معده باعث شود ماندگاری کاهش یابد و بالون را سوراخ کرده و آسیب به آن وارد شود در این حالت فرد باید فورا بالون را خارج کرده و در صورت لزوم بالونی دیگر را جایگزین کنند و یا در صورتی ناسازگاری معده فرد معده بالون را پس میزند و دیگر عمل بالون معده برای فرد انجام نخواهد شد.

میزان ماندگاری بیان شده کاملا عمومی است و آنچه که در پرسش افراد بیان میشود کاملا بستگی به میزان سازگاری بدن فرد دارد.

این مورد نیز بعد از عمل خود را بروز خواهد داد. بهتر است بعد از عمل جهت سازگاری بهتر از اقداماتی که ممکن است اسید معده را افزایش دهد جدا خودداری کنید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

آیا پارگی بالون مشکل انسداد روده را به همراه خواهد داشت ؟

هنگامی که فرد عمل بالون معده را انجام میدهد به اون تذکر میدهند درون بالون را ماده ای پر میشود که اگر بالون به هر دلیلی سوراخ شود این ماده از طریق ادرار خارج خواهد شد. و باید بلافاصله این موضوع با پزشک مطرح شود اگر به هر دلیلی از این طریق فرد متوجه پارگی بالون نشود.

بالون پاره شده عموما با سبکی درون معده خود را نشان خواهد داد. و فرد اگر باز هم به هر دلیلی متوجه این حالت نشود. بالون از طریق دستگاه گوارش دفع شده و وارد روده میشود.

در این حالت ممکن است مشکل انسداد روده را به همراه داشته باشد که فرد میتواند در طی یک عمل جراحی بالون را خارج کرده و آنرا تخلیه کند.

عموما نشان اصلی سوراخ شدن بالون از دست دادن حجم اصلی معده است که فرد فورا متوجه سبکی وزن معده خود خواهد شد. و این موارد برای مواقعی نادری است که ممکن است فرد تحت هیچ شرایطی متوجه پارگی و خروج بالون از معده خود نشود.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

سن مناسب برای عمل بالون معده چه سنی است ؟

عمل بالون معده دارای سن مناسبی نیست. بلکه هر گروه سنی که شرایط لازم را برای انجام عمل بالون معده داشته باشد میتواند عمل بالون معده را انجام دهد. به همین دلیل زمان مشاوره پزشکان وضعیت بیمار مد نظر است و باید بررسی شود و سن فرد مد نظر نیست.

آزمایشات لازم و میزان خوراک فرد همچنین شرایطی جسمانی فرد که شرایطی را ایجاب میکند که به جای استفاده از روش های سنتی و متداول مانند ورزش کردن و رژیم غذایی از روش هایی جایگزین مانند عمل های معده مانند بالون استفاده شود باید بررسی شده و فرد را مستلزم انجام این روش میداند.

از این رو است که فرد متخصص پزشک باید بررسی بدنی و جسمانی را طی آزمایشاتی از فرد آغاز کرده تا به اطمینانی برای رسیدن به شرایط ایده آل برسند.

به همین منظور این گونه عمل ها برای سنین خاصی طراحی نشده اند و بیشتر برای کسانی هستند که دچار آسیب های جسمانی یا بیماری هایی می باشند که توانایی سوخت و ساز به روش های متداول را ندارند.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

آیا در این روش درمانی با مشکل شل شدن پوست صورت رو به رو می شویم ؟

در روش های درمانی لاغری مسئله مهمی که مکررا مطرح میشود این است که آیا این شیوه درمانی باعث افتادگی پوست صورت میشود یا خیر؟ در این مورد باید بیان کنیم، تمامی شیوه های درمانی به صورت اجتناب پذیر با این پدیده رو به رو هستند

و این خود به این معناست هر شیوه درمانی اگر به صورت غیر قابل کنترل استفاده شده و اقدامات لازم برای مراقبت از پوست صورت انجام نشود. افتادگی پوست صورت فرآیندی طبیعی است که با این روند به آن سرعت بخشیده می شود.

آیا در این روش درمانی با مشکل شل شدن پوست صورت رو به رو می شویم ؟
آیا در این روش درمانی با مشکل شل شدن پوست صورت رو به رو می شویم ؟

بهتر است برای جلوگیری از کاهش افتادگی پوست صورت حتما از پزشک متخصص خود مشورت بگیرید و در این باره طبق نظر وی عمل کنید. همچنین میتوانید از نوشیدن آب کمک بگیرید.

روزانه نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب میتواند به سلامت پوست صورت و بدن شما کمک های بسیاری کند. در تمامی روش های لاغری فرآیند افتادگی پوست امری است کاملا طبیعی که نمیتوان منکر آن شد فقط میتوانید با روش هایی جایگزین از سرعت آن کم کرده و به بهبود پوست صورت خود کمک کنید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

بعد از خارج شدن بالون معده تا چه زمانی وزن ثابت خواهد ماند ؟

هدف از عمل بالون معده عادات مناسب غذایی برای فرد است. بعد از خروج بالون از معده فرد باید این عادات غذایی را دیگر به آنها عادت کرده است را ادامه داده و آنها را تا معمولا پایان عمر با خود به همراه داشته باشد. شیوه سلامت غذایی اهمیت بسیار زیادی در سلامت جسمانی و ظاهر فرد دارد.

بعد از خارج شدن بالون معده تا چه زمانی وزن ثابت خواهد ماند ؟
بعد از خارج شدن بالون معده تا چه زمانی وزن ثابت خواهد ماند ؟

به همین دلیل فرد باید برای داشتن وزنی ایده آل و ثابت بتواند آن را حفظ کند و حتی در کنار آن از روش های دیگری مانند ورزش کردن بهره ببرد. استفاده از این شیوه های درمانی میتواند فرد را همیشه در وزنی مناسب با تناسب اندامی ایده آل نگه دارد.

به همین دلیل نمیتوان زمانی مشخص برای ثابت ماندن وزن ارائه داد. زیرا هدف اصلی بالون معده چیز دیگری است.

اگر فرد بعد از خروج بالون به عادات بد غذایی خود بازگردد طبیعتا نتیجه کار از دست رفته و بالون معده نتیجه ای چه بسا عکس در پی داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

جمع بندی مطلب

در این مطلب مفصلاً درباره بالون معده و انواع آن با شما صحبت کردیم. بالون معده یکی از روش‌ های لاغری است که این روزها متقاضیان زیادی دارد.

در این روش از بالون هایی از جنس سیلیکون استفاده می‌شود که درون معده جایگذاری می‌شوند و حجم آن‌ها معمولاً از مایع یا گاز پر می‌شوند، که حجم وسیعی از معده را اشغال کرده و فرد احساس سیری می‌کند و دیگر نمی‌تواند مانند گذشته معده خود را پر کند.

جمع بندی مطلب
جمع بندی مطلب

به همین دلیل اشتهای فرد را کاهش می‌دهد و منجر به لاغری در افراد خواهد شد. بالون‌ ها دارای انواع مختلفی هستند. بالون‌ های مخلوط مایع هوا بالون‌ هایی که قابلیت تنظیم از طریق پورت دارند

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

نکته

این بالون‌ ها می‌توانند از طریق پورت که بر روی پوست نصب می شود تنظیم شده و حجم آن‌ها از طریق پورت کاهش یا افزایش پیدا کند.

هزینه بالون معده با توجه به شرایط فعلی فرد ممکن است که متغیر باشد با توجه به هزینه آزمایشاتی که فرد باید در ابتدا انجام دهد و هزینه داروهای بعد از عمل نمی‌توان هزینه مشخصی را برای عمل بالون معده بیان کرد.

تنها راه کسب هزینه بالون معده اطلاع دقیق از پزشک متخصص می باشد. بالون‌ های مایع درون آن‌ ها از مایع پر میشوند و به دلیل حجم سنگینی که دارند ماندگاری بهتری را خواهند داشت.

نکته
نکته

این بالون ها سازگاری بهتری با افراد خواهند داشت و ممکن است که عوارض بعد از عمل مانند درد یا استفراغ در افراد کمی بیشتر از بالون‌ های گاز باشد در بالون‌ های گاز به دلیل حجم سبک‌ تری که این بالون‌ ها دارند ممکن است کاهش وزن در افراد کمتر باشد اما عوارض بعد از عمل کمتری را در افراد مشاهده خواهیم کرد.

بالون معده مناسب کسانی است که به دلایلی نمی‌توانند از روش‌ هایی مانند ورزش کردن یا رژیم‌ های غذایی برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

این بالون‌ ها می‌تواند کاهش وزن بدنبال داشته باشد و کسانی که به دلایلی مانند تصادفات یا جراحات نمی‌توانند از ورزش کردن یا اصلاح رژیم‌ های غذایی بهره ببرند می‌توانند از بالون معده استفاده کرده و کاهش وزن داشته باشد.

از مزایای این روش لاغری می‌توانیم به سرعت زیاد در کاهش وزن اشاره کنیم. این روش لاغری قابلیت تکرار داشته و می‌توانیم در صورت سوراخ شدن بالون به جایگزینی بالون هایی دیگر به بپردازیم.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

سهولت در انجام این عمل یکی دیگر از مزیت های این روش کاهش وزن است

که بیمار بدون بی‌هوشی و عوارضی می‌تواند بعد از انجام این عمل مرخص شده‌ و به منزل بازگردد.

قبل از انجام عمل بالون معده لازم است که آزمایشاتی انجام شود. این آزمایشات، آزمایشات پلاکت خون است عکس‌ برداری کامل از قفسه سینه، آندوسکوپی و بررسی کاملی از وضعیت معده و وضعیت قلب فرد تا در صورت نیاز اگر احتیاج به بی‌هوشی داشته باشد لازم است که نوار قلب و کلیه اقدامات لازم شده، بررسی شده و گزارشات باید به پزشک اعلام شود.

هدف از انجام این آزمایشات این است که سلامت بدنی فرد متقاضی باید بررسی شود تا فرد دچار مشکلات تنفسی و کبدی نباشد آمادگی‌ های قبل از عمل بالون معده به این است که حتماً باید قبل از عمل رژیم غذایی خود را اصلاح کنید از خوردن غذاهای چرب و فست فودها بشدت پرهیز کنید.

در صورت توان منظماً ورزش کنید به خودتان متعهد شوید که دیگر هرگز چاق نخواهید شد. از نظر روانی در سلامت کامل باشید و مثبت فکر کنید، دخانیات را کاملاً ترک کنید.

در ادامه این مطلب به بررسی اقلام مورد نیاز در روز جراحی پرداختیم همچنین اتفاقی که در روز جراحی برای فرد بیمار خواهد افتاد، نکاتی را در ادامه اشاره کردیم که بعد از عمل بالون معده باید حتماً به آن‌ها اشاره کنیم

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بالون معده هستید

از خوردن غذای های چرب خودداری کنید

و از جمله این نکات باید به جویدن کامل غذا اشاره کنیم و همین‌ طور از مصرف غذاهای بسیار چرب مانند سس مایونز باید بشدت پرهیز کنید

و رژیم غذایی تان باید دائماً توسط پزشکتان بررسی شده و وضعیت جسمانی شما باید تحت کنترل پزشک تان باشد.

عمل به بالون معده و چگونگی خارج شدن آن کاملاً بستگی به فرد دارد این‌که چه زمانی دوره ماندگاری بالون به اتمام رسیده و یا به دلایلی بالون سوراخ شده و یا باید جایگزین شود در طی این دوره باید حتماً تحت نظر پزشک کشید و در صورت هرگونه بروز علائمی مانند سبک شدن حجم معده فوراً این موارد را با پزشک خود درمیان بگذارید.

بالون معده همان‌ طور که اشاره شد دارای نوع خاصی نیست و از مشکلاتی که با آن روبرو خواهید شد مشکل افتادگی پوست است که می‌توانید در این مورد با پزشک خود مشورت کرده و اقدامات لازم را جهت کاهش این فرایند طبیعی انجام دهید.

بعد از خارج نمودن بالون معده باید شیوه عادات مناسب غذایی خود را ادامه دهید و به صورت منظم ورزش کنید. تا این زمان که این روند را ادامه دهید وزن شما ثابت و ایده‌ آل خواهد ماند و اگر به عادات بد غذایی خود باز گردیده عمل بالون معده شما چه‌ بسا می‌تواند نتیجه‌ ای عکس برای شما در پی داشته باشد.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

یک پاسخ

 1. سلام ايا نوجوان سيزده ساله كه اضافه وزن دارد ووزن سنگين بيشتر باعث تنبلي وورزش نكردنش ميشود ميتواند كانديد بالن معده باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید