هزينه عمل حلقه دور معده

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم در رابطه با هزينه عمل حلقه دور معده بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که می دانید عمل های زیبایی یکی از پرطرفدارترین جراحی های رایج هستند که افراد زیادی برای انجام آن ها اقدام می کنند. یکی از عمل های زیبایی، جراحی لاغری است که بسیار پرطرفدار می باشد.

هزينه عمل حلقه دور معده
هزينه عمل حلقه دور معده

شاید شما هم یکی از هزاران نفری هستید که تمایل به انجام عمل لاغری داشته و می خواهید اطلاعات بیش تری در رابطه با آن کسب کنید؛ به شما توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

اگر ساکن خرم آباد هستید حتما صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد را مطالعه کنید.

در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم:

چرا در سال های اخیر چاقی یکی از بزرگ ترین تهدیدات برای سلامت به حساب می آید؟

چاقی باعث چه بیماری هایی خواهد شد؟

برای تناسب اندام چه راه هایی وجود دارد؟

برای لاغری چه راه هایی پیشنهاد می شود؟

در رابطه با عمل های جراحی لاغری چه اطلاعاتی دارید؟

مزیت های عمل های جراحی لاغری چه مواردی هستند؟

عمل جراحی حلقه دور معده چگونه انجام می شود؟

آیا می دانید عمل جراحی اسلیو معده به چه روشی انجام می شود؟

آیا با عمل جراحی بای پس معده و نکات مربوط به آن آشنا هستید؟

هزینه عمل حلقه دور معده چگونه مشخص می شود؟

آیا عمل های جراحی لاغری تحت پوشش بیمه هستند؟

آیا در رابطه با بیمه های تکمیلی و نحوه پوشش دهی عمل های جراحی لاغری آشنا هستید؟

قبل از انجام عمل جراحی حلقه دور معده انجام چه مواردی ضروری است؟

بعد از عمل جراحی حلقه دور معده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

قبل از انجام عمل حلقه دور معده تغذیه باید چگونه باشد؟

بعد از انجام عمل حلقه دور معده تغذیه باید چگونه باشد؟

در جلسه های مشاوره ای قبل از عمل های جراحی لاغری چه نکاتی گفته خواهد شد؟

آیا می دانید در جلسات مشاوره ای بعد از عمل جراحی چه نکاتی بیان می شود؟

برای انتخاب یک کلینیک مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

چرا در سال های اخیر چاقی یکی از بزرگ ترین تهدیدات برای سلامت به حساب می آید؟

طبق آمارهای جهانی در سال های اخیر چاقی در بین افراد گسترش یافته و به عبارتی دیگر به بزرگ ترین تهدید برای سلامتی افراد تبدیل شده است. همان طور که می دانید چاقی باعث بیماری های مختلفی شده و سلامتی افراد را به خطر می اندازد؛

اما سوالی که ذهن افراد را مشغول می کند، این می باشد که چرا در چندین سال اخیر چاقی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است؟ به احتمال زیاد همه پاسخ این سوال را می دانید و متوجه علت چاقی خود شده باشید.

زندگی ماشینی به شکلی است که فعالیت های روزمره به شدت کاهش یافته و تمامی کارهای ریز و درشت توسط ماشین های مختلف انجام می شود. با کاهش فعالیت ها، انسان به سمت نشستن دائم پیش می رود و به طبع با افزایش وزن همراه خواهد بود.

چرا در سال های اخیر چاقی یکی از بزرگ ترین تهدیدات برای سلامت به حساب می آید؟
چرا در سال های اخیر چاقی یکی از بزرگ ترین تهدیدات برای سلامت به حساب می آید؟

دقت کنید اگر تا حد ممکن از انجام هر نوع فعالیت و تحرکی خودداری کرده و کوچک ترین مسافت های پیش رو را به ماشین طی می کنیم.

همان طور که می دانید از بین رفتن تحرک سبب چاقی خواهد شد.

از طرفی دیگر نوع غذای مصرفی هم تاثیر به سزایی در افزایش وزن افراد خواهد داشت. اگر به نوع رژیم غذایی افراد دقت کنید، به جز غذای آماده و فست فود مورد دیگری نمی بینید؛ به طبع این چنین رژیم غذایی سبب چاقی افراد شده و قند و چربی بدن را افزایش خواهد داد.

غذاهای آماده که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و ارزش غذایی بالایی ندارند، در کنار عدم تحرک کافی باعث چاقی و بسیاری از بیماری های دیگر می شود. در ادامه به بررسی بیماری های مربوط به چاقی می پردازیم.

چاقی باعث چه بیماری هایی خواهد شد؟

در سطرهای بالاتر به شکل مفصلی در رابطه با چاقی و علت های افزایش وزن بحث کردیم. همان طور که بیان شد، چاقی باعث به وجود آمدن بیمارهای مختلفی شده و سلامتی افراد را به طور جدی به خطر می اندازد.

چاقی باعث بیماری های گوناگونی می شود که از جمله ی آن ها می توان به آپنه ی خواب، دیابت، چربی خون، قند خون، فشار خون بالا و ….. اشاره کرد.

چاقی باعث چه بیماری هایی خواهد شد؟
چاقی باعث چه بیماری هایی خواهد شد؟

شاید هر یک از شما به یک یا دو مورد از این بیماری ها مبتلا باشید و بدانید چاقی به چه میزان خطر آفرین است، به همین دلیل به شما توصیه می کنیم در اولین فرصت برای کاهش وزن خود اقدام کرده و از پرخوری پرهیز کنید.

یکی دیگر از مواردی که در سطرهای بالاتر هم به آن اشاره شد، نوع رژیم غذایی افراد است؛ در صورتی که از چاقی یا بیماری های مربوط به آن رنج می برید

باید به نوع غذای مصرفی خود دقت کرده و از مصرف فست فود و شیرینی ها به طور جدی پرهیز کنید. شاید باورش برای شما سخت باشد که کاهش غذای مصرفی می تواند به طور قابل توجهی به کاهش وزن شما کمک کرده و سبب درمان بیماری های چاقی شود.

برای تناسب اندام چه راه هایی وجود دارد؟

در ابتدا لازم به ذکر است که داشتن تناسب اندام با لاغری فرق دارد و نمی توان گفت تمام افراد لاغر، تناسب اندام دارند. تناسب اندام همان طور که از نامش پیدا است، به این معنی می باشد که بین قد و وزن شما تناسب لازم رعایت شود.

شاید فردی با 80 کیلو وزن را چاق بدانید؛ اما باید وزن را در مقایسه با قد او بررسی کرده تا بدانید فردی چاق است یا تناسب اندام دارد. متناسب بودن اندام فقط توسط پزشک های متخصص قابل بررسی است و نمی توان به راحتی در رابطه با آن اظهار نظر کرد.

برای تناسب اندام چه راه هایی وجود دارد؟
برای تناسب اندام چه راه هایی وجود دارد؟

همان طور که می دانید با رعایت چند نکته می توانید از چاقی و بیماری های مربوط به آن دوری کرده و تناسب اندام خود را حفظ کنید. در این بخش از مقاله قصد داریم نکات لازم برای حفظ تناسب اندام را بیان کرده و به شما عزیزان راه کار مناسب برای دوری از چاقی را ارائه دهیم.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

غذای مصرفی خود را مورد بررسی قرار دهید

در گام اول باید رژیم غذایی مناسبی را داشته و غذای مصرفی خود را مورد بررسی قرار دهید.به طور مثال وعده ی صبحانه را به هیچ وجه حذف نکرده و بدانید نخوردن صبحانه سبب لاغری نخواهد شد، حتی باعث صدمات جبران ناپذیری می شود واحتمال چاقی شما را افزایش خواهد داد.

از طرفی سعی کنید وعده های شما به سه وعده ی اصلی تقسیم شده و ارزش غذایی هر یک از وعده های مصرفی را در نظر بگیرید. به طور مثال فست فودها یا شیرینی جات را تا حد قابل توجهی کاهش داده و مواد غذایی مانند سبزیجات را جایگزین کنید.

سبزیجات علاوه بر این که ارزش غذایی بالایی دارند، چاق کننده نبوده و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش شما کمک فراوانی می کنند. اگر به دنبال رژیم غذایی مناسبی هستید، باید از پزشک متخصص این زمینه کمک گرفته و خود سرانه موردی را به برنامه ی غذایی خود اضافه یا حذف نکنید.

بعد از داشتن رژیم غذایی مناسب، انجام حرکات ورزشی بیش ترین تاثیر را برای تناسب اندام داشته و به شما توصیه می کنیم ورزش را در برنامه روزانه ی خود قرار دهید.

برای این که از تمرینات ورزشی نتیجه ی مطلوبی بگیرید، باید به نکات خاصی توجه کنید که از جمله ی آن ها می توان به ثابت بودن ورزش اشاره کرد. به طور مثال شما بعضی از روزها یک تا دو ساعت تمرینات سخت ورزشی را انجام می دهید

اما به مدت چند روز اصلا خبری از تمرین نبوده و میزان فعالیت بدنی شما کاهش می یابد؛ در این چنین مواردی انتظار تناسب اندام را نداشته باشید چرا که ورزش شما ثابت و اصولی نیست.

به شما توصیه می کنیم حتی روزی نیم ساعت ورزش را داشته و در صورت عدم وقت کافی، ورزش خود را به سه روز در هفته محدود کنید؛ در غیر این صورت و با داشتن ورزشی نامنظم به نتیجه ی مطلوب نرسیده و با مشکلات خاصی مواجعه خواهید شد. با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش به طور ثابت می توانید تناسب اندام داشته باشید و آن را حفظ کنید.

برای لاغری چه راه هایی پیشنهاد می شود؟

در سطرهای بالا برای داشتن تناسب اندام راه کارهایی پیشنهاد شد، اکنون قصد داریم در رابطه با لاغری و روش های کاهش وزن بحث کنیم. اولین قدم برای کاهش وزن داشتن رژیم غذایی است که بتواند پرخوری شما را کاهش داده و مانع افزایش وزن شما شود.

همان طور که می دانید رژیم غذایی برای تناسب اندام و همچنین لاغری مناسب و یکی از بهترین گزینه ها می باشد. لازم به ذکر است فرق بین لاغری و تناسب اندام در انجام حرکات ورزشی ثابت می باشد.

برای لاغری چه راه هایی پیشنهاد می شود؟
برای لاغری چه راه هایی پیشنهاد می شود؟

به این ترتیب که فردی که به دنبال تناسب اندام است، باید حتما ورزش را جدی گرفته و به طور منظم آن را انجام دهد؛ این در حالی است اگر فردی به دنبال لاغری باشد، الزامی برای انجام ورزش نداشته و می تواند از روش های دیگری برای کاهش وزن خود کمک بگیرد.

به طور مثال جراحی لاغری یکی از بهترین روش های است که افراد چاق می توانند با استفاده از آن در مدت زمان کوتاهی به وزن مطلوب خود دست پیدا کنند.

برای این که بتوانید جراحی لاغری را انجام دهید، باید به پزشک متخصص این زمینه مراجعه کرده و شرایط و تمامی بیماری های خود را برای وی شرح دهید؛ در مراحل بعدی از شما آزمایش های خاصی گرفته شده و برای انجام عمل لاغری مناسب خود آماده می شوید.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

در رابطه با عمل های جراحی لاغری چه اطلاعاتی دارید؟

در ابتدا لازم به ذکر است برای انجام عمل لاغری باید شرایط و ویژگی های خاصی داشته باشید و سلامتی شما تایید شود؛ هر فردی بعد از مراجعه به پزشک متخصص باید چندین مرحله آزمایش را انجام دهد تا علاوه بر این که واجد شرایط بودن فرد برای انجام عمل لاغری مشخص شود، بلکه پزشک معالج بداند باید کدام یک از عمل های لاغری را برای وی در نظر بگیرد.

عمل های لاغری دارای انواع بی شماری بوده که از جمله ی آن ها می توان به عمل لاغری حلقه دور معده، بای پس معده، اسلیو معده و …. اشاره کرد.

در این بخش لازم به ذکر است که عمل های ذکر شده به عنوان بهترین جراحی های لاغری شناخته شده اند و سبب کاهش وزن به میزان بالایی می شود.

در رابطه با عمل های جراحی لاغری چه اطلاعاتی دارید؟
در رابطه با عمل های جراحی لاغری چه اطلاعاتی دارید؟

تا به حال دانستیم که عمل های لاغری دارای انواع مختلفی هستند؛ اکنون لازم به ذکر است که هر یک از انواع جراحی لاغری برای فرد با شرایط خاصی مناسب می باشد.

همان طور که می دانید هر کسی عادت غذایی متفاوتی داشته و مقدار توده بدنی تمام افراد یکسان نیست؛ پس باید با توجه به شرایطی که فرد دارد، یکی از انواع جراحی لاغری را برای او در نظر گرفته شود؛ این امر هم توسط پزشک های متخصص انجام می شود. در ادامه قصد داریم شما را با انواع عمل های لاغری آشنا کرده و در رابطه با هر یک از آن ها اطلاعات مفیدی را بیان کنیم.

در سطرهای بالاتر به شکل مفصلی در رابطه با چاقی و بیماری های مربوط به آن بحث شد و دانستیم یکی از روش های کاهش وزن و لاغر شدن استفاده از عمل های لاغری است.

اکنون قصد داریم اطلاعات بیش تری در رابطه با جراحی لاغری ارائه دهیم تا با آن آشنا شوید. از انواع جراحی های لاغری می توان به مواردی اشاره کرد که در ادامه ذکر می شد و در رابطه با هر یک توضیحات لازم را بیان خواهیم کرد.

عمل لیپوساکشن:

این نوع عمل جراحی به کمک خارج کردن چربی زیر پوست سبب لاغری افراد شده و در هر مرحله چیزی حدود 7 کیلو از وزن فرد کاهش پیدا می کند.

لازم به ذکر است که نباید انتظارات غیر منطقی از این نوع عمل داشته و فقط برای کاهش وزن حدود 7 کیلو گرم و همچنین از بین بردن چربی های موضعی مناسب است.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

عمل گاستروپلاستی:

این عمل لاغری از طریق آندوسکوپی سبب کاهش وزن افراد شده و بدون جراحی صورت می گیرد. نحوه ی لاغری در روش ذکر شده به این شکل است که بالون مخصوصی از راه دهان به معده وارد می شود و به کاهش حجم معده کمک می کند؛ این امر تا حد قابل توجهی سبب کاهش وزن افراد و باعث احساس سیری زودرس می شود.

عمل پلیکاسیون:

در این عمل هم مقداری از معده روی قسمت زیرین(مانند دامن) پلیسه شده و سبب کاهش فضای داخلی معده خواهد شد؛ به این ترتیب فردی که عمل لاغری ذکر شده را انجام دهد، نمی تواند غذای زیادی را بخورد، پس افزایش وزن نداشته و به مرور زمان لاغر خواهد شد.

عمل پیکر تراشی:

این عمل هم یکی از انواع روش های کاهش چربی بدن است که به لاغری افراد کمک کرده و یکی از بهترین گزینه ها است.

عمل لاغری ابدومینوپلاستی: این نوع روش برای کاهش پوست شکم بسیار مناسب بوده و کسانی که به هر دلیلی پوست شکم آن ها شل و افتاده است، بهترین گزینه برای انجام این روش لاغری می باشند.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

مزیت های عمل های جراحی لاغری چه مواردی هستند؟

عمل جراحی لاغری دارای مزیت های بی شماری است که در این بخش از مقاله به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین و بهترین مزیت های عمل های لاغری این است که در مدت زمان کمی سبب لاغری افراد می شوند. به طور مثال رژیم غذایی یا ورزش زمانبر بوده و برای لاغر شدن افراد چاق بسیار سخت است.

در حالی که عمل جراحی لاغری در مدت کوتاهی چیزی بیش از 50 درصد وزن اضافه بدن را کاهش داده و به عبارتی دیگر لاغری سریع تری را به همراه دارد.

مزیت های عمل های جراحی لاغری چه مواردی هستند؟
مزیت های عمل های جراحی لاغری چه مواردی هستند؟
از دیگر مزیت های عمل جراحی لاغری می توان به میزان وزن کاهش یافته توسط این عمل ها اشاره داشت

اگر فردی بخواهد به کمک ورزش یا هر روش دیگری به کاهش وزن دست پیدا کند، نهایتا چیزی حدود یک کیلو در هفته کاهش وزن داشته باشد.

به این ترتیب کاهش وزن با استفاده از هر روشی به جز عمل لاغری علاوه بر این که بسیار زمانبر است، میزان وزن کاهش یافته هم کم تر از زمانی می باشد که با عمل های لاغری وزن کم می کنید.

شما تصور کنید افراد چاق که عموما دارای بیماری های مربوط به چاقی هم هستند، نمی توانند ورزش های سخت را انجام داده و تحرک بالایی داشته باشند.

در حالی که با بیش ترین فعالیت و سخت ترین رژیم غذایی هم کاهش وزنی حدود 3 یا 4 کیلو در ماه اصلا قابل قبول نیست و فرد انگیزه ی خود را از دست خواهد داد.

عمل های جراحی لاغری به شما این امکان را می دهد که در مدت کمی، وزن بسیار بالایی را کاهش داده و به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

عمل جراحی حلقه دور معده چگونه انجام می شود؟

همان طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، عمل جراحی لاغری حلقه ی دور معده یکی از بهترین عمل های لاغری است و بسیار هم پرطرفدار می باشد.

عمل جراحی حلقه دور معده چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی حلقه دور معده چگونه انجام می شود؟

اگر بخواهیم اطلاعات بیش تری در رابطه با این عمل به شما ارائه دهیم، باید نحوه ی اجرا و نتیجه ی بعد از عمل را شرح دهیم. عمل حلقه ی دور معده چیزی حدود 50 درصد از وزن اضافه ی بدن هر فرد را کاهش داده و نتیجه ی دلخواه شما را رقم خواهد زد.

عمل جراحی حلقه دور معده چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی حلقه دور معده چگونه انجام می شود؟

افرادی برای انجام عمل حلقه ی دور معده بسیار مناسب هستند که دارای اضافه وزن های شدید بوده و به چاقی مفرط مبتلا هستند.

به عبارتی دیگر می توان گفت افرادی که دارای توده بدنی نزدیک به  35 الی 40 هستند، برای انجام عمل حلقه ی دور معده بسیار مناسب هستند. از بهترین ویژگی عمل حلقه ی دور معده می توان به قابلیت تنگ یا باز شدن آن اشاره کرد؛ که به همین دلیل هم بسیار پرطرفدار می باشد.

اگر ساکن شیراز هستید حتما صفحه عمل حلقه معده در شیراز را مطالعه کنید.

نحوه ی اجرای عمل

نحوه ی اجرای عمل لاغری حلقه ی دور معده به شکلی است که یک نوع بالون خاص در معده افراد چاق قرار داده می شود که بتواند فضای معده را کاهش داده و از این طریق سبب کاهش وزن وی شود.

بالون ذکر شده در سطرهای بالا به کمک کمربندی که روی معده قرار داده می شود، قادر به کوچک یا بزرگ شدن است؛ همین قابلیت به شما کمک می کند در صورت نیاز سایز بالون را کوچک کرده و میزان غذای مصرفی خود را افزایش دهید. عمل لاغری حلقه ی دور معده به دلیل قابلیت خاصی که دارد،

برای افرادی که دارای رژیم غذایی متفاوتی هستند، بسیار مناسب است؛ به طور مثال می توان به کودکان یا بانوانی که قصد حامله شدن دارند، اشاره کرد.

از دیگر قابلیت های خاص عمل لاغری حلقه ی دور معده می توان به این مورد اشاره کرد که قابل برگشت بوده و فردی که این عمل را انجام داده است، در هر زمانی می تواند آن را برداشته و نتایج عمل را از بین ببرد.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

هزینه عمل حلقه دور معده چگونه مشخص می شود؟

همان طور که تا به حال متوجه شده اید هر کسی دارای عادات غذایی متفاوتی است و همچنین میزان توده بدنی تمام افراد یکسان نیست. به همین دلیل هر یک از عمل های لاغری برای فردی با شرایط خاصی مناسب است. از طرفی شما افرادی را در نظر بگیرید که برای انجام عمل جراحی حلقه دور معده مناسب هستند.

به طبع ویژگی هر یک از آن ها منحصر به فرد بوده و نمی توان گفت هزینه ی عمل تمامی افراد یکسان است.

به طور مثال فردی بیماری قبلی نداشته و فقط اضافه وزن دارد؛ این در حالی است که اگر کسی قبل از عمل لاغری به بیماری خاصی مبتلا باشد، باید برای درمان آن تحت مراقبت قرار گرفته و هزینه های بیش تری پرداخت کند.

اما مواردی که در تعیین قیمت تاثیر دارند، به همین چند مورد ختم نشده و نوع بیمه ی فرد، نوع بیمارستان یا مطب انتخابی و …. هم تاثیر به سزایی دارد. به طور مثال بعضی از بیمه ها نیمی از هزینه های پرداختی شما را تقبل می کنند.

البته لازم به ذکر است که بیمارستان های دولتی هزینه های کم تری داشته و از طرفی قیمت پزشک های متخصص با یک دیگر متقاوت است. در حالت کلی نمی توان گفت هزینه عمل حلقه دور معده چقدر می شود، اما با در نظر گرفتن معیارهای ذکر شده در سطرهای بالا، می توانید میزان تقریبی هزینه ها را حساب کنید.

آیا عمل های جراحی لاغری تحت پوشش بیمه هستند؟

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا به متفاوت بودن هر یک از شرکت های بیمه ای توجه کنید. در حالت کلی هر یک از شرکت های بیمه ای شرایط خاصی داشته و آن ها به میزان برابر، هزینه های یک عمل را پرداخت نمی کنند.

از طرفی باید توجه داشته باشید که عمل های لاغری جزء جراحی های زیبایی به حساب آمده و تمامی هزینه های آن را تقبل نخواهند کرد. بعضی از شرکت های بیمه ای هیچ هزینه ای برای عمل های لاغری پرداخت نکرده و بعضی دیگر نهایتا نیمی از هزینه ها را تقبل می کنند.

آیا عمل های جراحی لاغری تحت پوشش بیمه هستند؟
آیا عمل های جراحی لاغری تحت پوشش بیمه هستند؟

با توجه به توضیحات ذکر شده می توان گفت عمل های لاغری تحت پوشش بیمه نبوده و تمامی هزینه ها یا بیش تر آن ها را باید خود بیمار پرداخت کند.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

آیا در رابطه با بیمه های تکمیلی و نحوه پوشش دهی عمل های جراحی لاغری آشنا هستید؟

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که یک قانون جدید در بعضی از شرکت های بیمه ای تصویب شده است که اگر شما بتوانید ثابت کنید که عمل لاغری را به دلیل درمان بیماری های خود مانند دیابت، فشار خون بالا و ….. انجام می دهید، در این صورت مقدار بیش تری از هزینه های درمان شما توسط شرکت های بیمه ای پرداخت خواهد شد.

آیا در رابطه با بیمه های تکمیلی و نحوه پوشش دهی عمل های جراحی لاغری آشنا هستید؟
آیا در رابطه با بیمه های تکمیلی و نحوه پوشش دهی عمل های جراحی لاغری آشنا هستید؟

توجه داشته باشید که فرد بیمار باید قبل از این که عمل لاغری خود را انجام دهد، برای گرفتن تاییدیه بیمه اقدام کرده و نباید این امر را به بعد از عمل خود موکول کنید.

البته باید تحت نظر پزشک های معتبر خود شرکت بیمه ای قرار گرفته و مدت ها قبل از انجام عمل لاغری شما را معاینه کنند و بیمار بودن شما برای آن ها ثابت شود.

به عبارتی دیگر شرک های بیمه ای که این قانون را اجرا می کنند، چند پزشک را به شما معرفی کرده و باید فقط تحت نظر یکی از آن ها باشید؛ یعنی تایید بیمار بودن شما از هر پزشکی معتبر نبوده و باید برای معاینه به نزد پزشک های معرفی شده خود شرکت بیمه ای بروید.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

قبل از انجام عمل جراحی حلقه دور معده انجام چه مواردی ضروری است؟

یکی از اقداماتی که باید حتما قبل از انجام هر یک از عمل های لاغری انجام دهید، ترک مصرف هر نوع دخانیات است و همچنین از مصرف نوشیدنی های الکی هم پرهیز کنید.

از دیگر مواردی که باید قبل از انجام عمل حلقه دور معده در نظر داشت؛ می توان عدم بارداری، عدم بیماری قبلی یا کبدی و ….. را نام برد. از مهم ترین مواردی که باید قبل از انجام عمل لاغری حلقه دور معده رعایت کنید، رژیم غذایی مناسب و ورزش ثابت است.

قبل از انجام عمل جراحی حلقه دور معده انجام چه مواردی ضروری است؟
قبل از انجام عمل جراحی حلقه دور معده انجام چه مواردی ضروری است؟

این دو مورد از آن جهت حائز اهمیت می باشند که فرد بیمار عادت کند بعد از عمل هم آن ها را رعایت کرده و تناسب اندام خود را حفظ کند.

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که هر فردی که یکی از انواع عمل های لاغری را انجام دهد، باید بیش از قبل برای عدم افزایش وزن خود تلاش کند؛ چرا که با افزایش وزن مجدد خود دچار مشکلات بزرگی خواهد شد.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم بعد از انجام هر یک از انواع عمل های لاغری حتما رژیم غذایی مناسب و ورزش ثابتی را در برنامه ی روزانه ی خود جای داده و از اضافه وزن مجدد جلوگیری کنید.

بعد از عمل جراحی حلقه دور معده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

یکی از مهم ترین مواردی که بعد از انجام عمل لاغری حلقه دور معده باید رعایت کنید، رژیم غذایی خاصی است که در جلسات مشاوره ای قبل و بعد از عمل برای شما شرح داده می شود.

به طور مثال بیماری که عمل لاغری حلقه دور معده را انجام داده است،  باید تا چندین روز فقط رژیم مایعات گرفته و هیچ نوع خوراکی جامدی مصرف نکند

بعد از عمل جراحی حلقه دور معده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
بعد از عمل جراحی حلقه دور معده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

حتی بعد از اتمام مدت شخصی که پزشک آن را معین می کند، باز هم باید از غذاهای پوره ای و له شده استفاده کنید و نباید مانند قبل غذا بخورید. رژیم افرادی که عمل لاغری انجام داده اند معمولا چیزی حدود یک تا دو ماه به طور می انجامد و بعد از اتمام آن مدت مشخص می توانند همانند قبل غذا مصرف کنند.

نکته لازم به ذکر این است که حتی بعد از گذشت دوره درمان، شما نباید همانند قبل پرخوری کنید. شیرینی جات، فست فود و ….. را تا حد قابل قبولی کاهش داده و از پرخوری و چاقی مجدد جلوگیری کنید.

از طرفی لازم است مکمل های غذایی و قرص آهن را به رژیم غذایی خود اضافه کرده و انرژی از دست رفته خود را مجدد به دست آورید. ورزش های را از تمرینات ساده شروع کرده و سریعا تمرینات سخت را انجام ندهید؛ ثابت بودن ورزش از هر چیزی مهم تر است.

در حالت کلی شما هر یک از انواع عمل های جراحی لاغری را که انجام دهید، باید دو بار در سال به پزشک معالج خود مراجعه کرده و وزن و تغذیه شما مورد بررسی قرار گیرد. این امر برای حفظ تناسب اندام و سلامتی شما واجب است و نباید از انجام آن سرپیچی کنید.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

قبل از انجام عمل حلقه دور معده تغذیه باید چگونه باشد؟

قبل از این که برای عمل جراحی حلقه دور معده آماده شوید، بایستی از مدت ها قبل یک رژیم غذایی سخت را دنبال کنید؛ رژیم ذکر شده در سطر بالا باید طبق دستور پزشک تغذیه تنظیم شده باشد و توصیه می کنیم

از هر گونه اقدامات خود سرانه به طور جدی پرهیز کنید. اگر بخواهیم در رابطه با رژیم غذایی قبل از عمل حلقه دور معده اطلاعات به شما عزیزان ارائه دهیم، باید به محدود بودن این رژیم اشاره کنیم.

قبل از انجام عمل حلقه دور معده تغذیه باید چگونه باشد؟
قبل از انجام عمل حلقه دور معده تغذیه باید چگونه باشد؟

در حالت کلی فردی که قرار است عمل حلقه دور معده را انجام دهد، باید با رعایت رژیم بسیار سخت وزن خود را به ثبات رسانده و در کنار این رژیم دشوار از ورزش های سخت هم کمک بگیرد.

از طرفی باید نوع تغذیه فرد بیمار به شکلی باشد که هیچ گونه کمبود ویتامین و پروتئینی نداشته و تمامی نیازهای بدن وی تامین شود. دقت داشته باشید که رژیم غذایی به معنی نخوردن نیست و نباید املاح مورد نیاز بدن خود را قطع کنید.

یکی دیگر از مواردی که در رژیم غذایی فرد بیمار قبل از انجام عمل حلقه ی معده موثر است، انجام حرکات ورزشی ثابت می باشد. دقت کنید که نبود ورزش در هیچ زمانی نتیجه ی مثبتی نداشته و باید قبل از عمل حلقه دور معده هم برای این که بدن قوی تری داشته باشید به ورزش روی آورید.

از طرفی متعهد بودن فرد بیمار یکی از مهم ترین معیارهای لازم است و در غیر این صورت نمی توان آن را برای انجام عمل های لاغری مناسب دانست.

با انجام ورزش و رژیم غذایی سخت در قبل از عمل حلقه دور معده متعهد بودن فرد بیمار ثابت شده و می توان وی را برای عمل لاغری مناسب دانست.

 

بعد از انجام عمل حلقه دور معده تغذیه باید چگونه باشد؟

در سطرهای بالا در رابطه با رژیم غذایی به شکل مختصری توضیح داده شد و دانستیم باید قبل و بعد از انجام هر یک از انواع عمل های لاغری رژیم غذایی مناسبی را با مشورت پزشک تغذیه رعایت کنیم.

بعد از انجام عمل حلقه دور معده تغذیه باید چگونه باشد؟
بعد از انجام عمل حلقه دور معده تغذیه باید چگونه باشد؟

لازم به ذکر است این رژیم ها هر چقدر هم سخت باشند در نتایج عمل حلقه دور معده تاثیر مثبت خواهند داشت. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تمامی نکات موجود در رژیم غذایی را رعایت کرده و از هیچ یک از آن ها سرپیچی نکنید؛ در این صورت به شما اطمینان می دهیم بهترین نتیجه ی ممکن برای شما رقم خواهد خورد.

اکنون قصد داریم یکی از رژیم های بعد از عمل حلقه دور معده را به طور کامل شرح دهیم. با ما همراه باشید و از نکات آن استفاده کنید. در روز اول بعد از عمل حلقه دور معده تا مدت دو هفته باید فقط آب یا آبگوشت مصرفی کنید.

مرحله اول

در مرحله ی اول رژیم بعد از عمل حلقه دور معده باید از مصرف آب میوه با قطعات میوه خودداری کرده و فقط و فقط مایعات ساده مصرف کنید.

مرحله دوم

مرحله ی دوم رژیم غذایی بعد از عمل حلقه دور معده به این شکل است که شیر کم چرب یا آب میوه بدون قطعات میوه هم می توانید مصرف کنید و به احتمال زیاد در مرحله ی دوم از بیمارستان مرخص شده و باید در منزل استراحت کنید.

دقت کنید استراحت مطلق داشته و حتی میزان آب و مایعات مصرفی خود را هم طبق نظر پزشک متخصص خود تنظیم کنید. نکته لازم به ذکر در رابطه با مصرف مایعات ذکر شده در این دو مرحله این است که تمامی موارد را باید به آهستگی مصرفی کرده و به طور مثال یک لیوان آب را به حدی آهسته و با فاصله ی زمانی مصرف کنید که چیزی حدود یک ساعت به طول بیانجامد.

دقت کنید از مصرف آب یا هر مایع دیگری با سرعت بالا و یک باره سر کشیدن آن به طور جدی پرهیز کرده و فشار اضافی به معده ی خود وارد نکنید. علت تاکید بر آرام نوشیدن مایعات این است که معده ی شما به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته و باید با احتیاط بیش تری مایعات را مصرف کنید.

مرحله ی دوم هم چیزی حدود 2 هفته به طول انجامیده و می توانید بعد از موافقت پزشک معالج خود به مرحله ی سوم رژیم غذایی خود وارد شوید.

مرحله ی سوم رژیم غذایی بعد از عمل حلقه دور معده به این شکل است که می توانید غذاهای پوره ای و کاملا له شده را مصرف کنید. در رابطه با این مرحله لازم به ذکر است که سیب زمینی له شده یا سبزیجات پخته شده را کاملا له کرده و میل کنید. به هیچ وجه از غذاهای جامد استفاده نکرده و هر ماده ای را بعد از پخت کاملا له شده و بعد مصرف کنید.

مرحله سوم

در مرحله ی سوم فرد بیمار باید تعداد وعده های غذایی خود را به چیزی حدود 5 یا 6 وعده غذایی افزایش داده و به هیچ وجه مقدار غذایی زیادی را در یک وعده مصرف نکند.

فرد بیمار می تواند مقدار غذای خود را در دفعات بیش تری میل کرده و بین هر وعده ی خود فاصله بیندازید. این روند به بهبود سریع تر شما کمک کرده و حجم بالایی از غذا وارد معده ی شما نخواهد شد.

بعد از گذشت 2 تا 3 هفته مرحله ی سوم هم به پایان رسیده و می توانید وارد مرحله ی چهارم شوید. مرحله ی چهارم به این شکل است که می توانید غذاهای نرمی مانند تخم مرغ، ماهی و …. را به رژیم غذایی خود اضافه کرده و از طرفی باید یکی از وعده های غذایی خود را کاهش دهید.

با گذشتن از مرحله ی سوم می توانید آب یا مایعات را کمی سریع تر از حالت قبل میل کرده و لازم است بدانید معده ی شما به حالت قبل از عمل خود نزدیک می شود.

نکته لازم به ذکر این است که برای انجام هر یک از مراحل رژیم غذایی باید با پزشک معالج خود مشورت کرده و پزشک متخصص با در نظر گرفتن علائم و بهبودی شما مدت هر یک از مراحل رژیم غذایی را مشخص خواهد کرد.

در حالت کلی به شما توصیه می کنیم، مدت هیچ یک از مراحل را بدون مشورت دکتر کم یا زیاد نکرده و هیچ اقدامی را خود سرانه انجام ندهید.

بعد از مرحله ی چهارم می توانید مانند قبل غذاهای معمولی را در سه وعده ی غذایی مصرف کنید. در نهایت لازم به ذکر است که مصرف مکمل های غذایی و انجام تمرینات ورزشی را هم باید طبق نظر پزشک آغاز کرده و بسته به نوع بهبودی شما زمان شروع ورزش متفاوت خواهد بود.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

در جلسه های مشاوره ای قبل از عمل های جراحی لاغری چه نکاتی گفته خواهد شد؟

در ابتدا لازم به ذکر است که قبل از عمل باید جلسات مشاوره ای خاصی برای بیمار برگزار شود و در غیر این صورت آن کلینیک تخصص کافی را نداشته و برای انتخاب مناسب نخواهد بود.

در جلسات مشاوره ای اطلاعات بسیار مهمی برای فرد بیمار شرح داده می شود تا بداند قبل از عمل باید چه رژیمی را رعایت کرده و از خوردن چه موادی پرهیز کنید. به طور مثال فرد بیمار باید در شب قبل از عمل هیچ غذایی مصرف نکرده و معده ی وی کاملا خالی باشد.

در جلسه های مشاوره ای قبل از عمل های جراحی لاغری چه نکاتی گفته خواهد شد؟
در جلسه های مشاوره ای قبل از عمل های جراحی لاغری چه نکاتی گفته خواهد شد؟

یکی دیگر از مواردی که بسیار مهم بوده و در جلسات مشاوه ای قبل از عمل برای بیمار گفته می شود، عدم مصرف داروهایی است که خون ریزی را افزایش داده و باید از یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ذکر شده پرهیز کرد.

نکته

در حالت کلی نکاتی که در جلسات مشاوره ای بیان می شود، به انجام بهتر عمل لاغری حلقه دور معده کمک کرده و عوارض شما را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد.

از دیگر مواردی که در جلسات قبل از عمل حلقه دور معده برای بیمارهای عزیز بیان می شود، نکات مهمی است که باید در حین عمل لاغری رعایت کرده و بدانند قرار است چه اقداماتی در اتاق عمل انجام شود.

این که فرد بیمار بداند در اتاق عمل چه کارهایی صورت گرفته و باید چه عکس العملی از خود نشان دهد، در نتایج نهایی عمل حلقه دور معده تاثیر مثبت داشته و بسیار مهم است.

لازم به ذکر است در همین جلسات مشاوره ای فرد بیمار عادت غذایی خود و همچنین موارد مانند آن را به پزشک معالج گفته و این امر به پروسه درمان کمک فراوانی خواهد کرد. در حالت کلی تمامی نکاتی که در جلسات مشاوره ای بیان می شوند، مفید بوده و به فرد بیمار کمک می کند تا عمل موفقی داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

 

آیا می دانید در جلسات مشاوره ای بعد از عمل جراحی چه نکاتی بیان می شود؟

در سطرهای بالا نکاتی که در جلسات مشاوره ای قبل از عمل لاغری بیان می شود را بررسی کرده و دانستیم تا چه اندازه مهم و حیاتی هستند؛ اکنون لازم است بدانید این جلسات مشاوره ای بعد از عمل هم ادامه داشته و مجدد برای کمک به بیمار تنظیم می شود.

در این جلسات تمامی نکاتی که فرد بیمار باید رعایت کند، بیان شده و رژیم غذایی که باید داشته باشد برای وی شرح داده می شود. به طور مثال رژیم غذایی که در سطرهای بالاتر بیان شد، به طور کامل و مفصل برای بیمار شرح داده می شود تا بداند باید چه غذایی را به چه شکلی مصرف کند.

آیا می دانید در جلسات مشاوره ای بعد از عمل جراحی چه نکاتی بیان می شود؟
آیا می دانید در جلسات مشاوره ای بعد از عمل جراحی چه نکاتی بیان می شود؟

یکی دیگر از فواید جلسات مشاوره ای بعد از عمل لاغری این است که میزان بهبودی فرد بیمار و علائم آن در هر جلسه چک شده و در صورتی که غیر عادی باشند، به سرعت به آن رسیدگی خواهد شد.

این در حالی است که این چنین جلسات مشاوره ای برگزار نشود، پزشک نمی تواند هر روز حال بیمار خود را جویا شده و رسیدگی های لازم انجام نمی شود.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

برای انتخاب یک کلینیک مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

شاید با توجه به نکات بیان شده در رابطه با عمل های لاغری تصمیم به انجام این عمل گرفته و لازم است در رابطه با معیارهای مهم انتخاب یک کلینیک اطلاعاتی داشته باشید.

یکی از مهم ترین معیارهایی که در زمان انتخاب یک کلینیک باید مد نظر شما باشد؛ این است که تمیزی و پاکیزگی آن جا در حد قابل قبول بوده و هیچ نوع آلودگی در آن محیط نباشد.

دقت کنید وجود هر نوع آلودگی سبب بروز عفونت های جبران ناپذیری شده و اگر کلینیک تمامی نکات مثبت مورد توجه شما را داشت، اما پاکیزه نبوده، اصلا به آن کلینیک مراجعه نکرده و سلامتی خود را به خطر نیندازید.

برای انتخاب یک کلینیک مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد؟
برای انتخاب یک کلینیک مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مورد دیگری که باید در زمان انتخاب یک کلینیک مد نظر داشته باشد برگزاری جلسات مشاوه ای قبل و بعد از عمل لاغری است. همان طور که در سطرهای بالاتر بیان شد، جلسات مشاوره ای اهمیت بسیار بالایی داشته و نکات مهمی در آن ها ذکر خواهد شد

جلسات مشاوره

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم کلینیک هایی که جلسات مشاوره ای را برگزار نمی کنند را انتخاب نکرده و از اهمیت این جلسات قافل نشوید.

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد که امروزه به دلیل زندگی ماشینی و افزایش استفاده از غذاهای آماده چاقی به بزرگ ترین تهدید سلامتی افراد تبدیل شده و باید برای از بین بردن وزن اضافی خود راه حلی مناسب پیدا کرد.

هر فرد چاقی می تواند با داشتن رژیم غذایی سخت و انجام حرکات ورزشی دشوار مقداری از وزن اضافه ی خود را کاهش داده و سلامت و تناسب اندام خود را حفظ کند؛ اما همان طور که می دانید این روش بسیار زمانبر بوده و پروسه ی طولانی دارد.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم به عمل های لاغری فکر کرده و در صورت نیاز به آن ها روی آوردید. عمل های لاغری در مدت زمان کوتاهی مقدار بسیار زیادی از وزن اضافه ی افراد را کاهش داده و به شما کمک می کند تا در حدود یک سال به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

عمل های لاغری دارای انواع بی شماری بوده و از جمله ی آن ها می توان به عمل حلقه دور معده، اسلیو معده، بای پس معده و ….. اشاره کرد. به شما توصیه می کنیم بعد از مراجعه به پزشک متخصص تمامی عادات غذایی خود را برای وی شرح داده برای انجام آزمایش های لازم آماده شوید.

همان طور که می دانید چاقی باعث بروز بیماری هایی مانند آپنه ی خواب، فشار خون بالا، چربی خون، قند خون و …. شده و بسیار خطرناک است.

به همین دلیل می توانید برای رفع هر یک از بیماری های خود به عمل لاغری روی آورده و در مدت کوتاهی سلامتی خود را مجدد به دست آوردید.

عمل حلقه دور معده که یکی از بهترین جراحی های لاغری است به شما کمک می کند تا در مواقع لازم حجم بالون داخل معده ی خود را کاهش داده و با این قابلیت می توانید غذای بیش تری را مصرف کنید.

نحوه ی اجرای عمل حلقه ی دور معده به شکلی است که یک بالون را داخل معده ی فرد بیمار قرار داده و با کمربندی که برروی معده ی شما است می تواند سایز آن بالون را کم یا زیاد کرد

این عمل بسیار پرطرفدار، قابل برگشت بوده و می توانید به هر دلیل نتایج عمل را از بین برده و مجدد مانند قبل شوید. لازم به ذکر است عمل لاغری حلقه دور معده به شما کمک می کند تا چیزی حدود 50 درصد از وزن اضافه ی خود را کاهش دهید.

عمل بای پس معده که یکی دیگر از بهترین عمل های لاغری است، به شکلی انجام می شود که بخش اعظمی از معده ی فرد بیمار بریده شده و سایز معده را کاهش خواهد داد؛ در این صورت فرد دیگر نمی تواند غذای بیش تر از حد نیاز خود میل کند و از چاقی مجدد وی جلوگیری خواهد شد.

شما در حال مطالعه مقاله هزينه عمل حلقه دور معده هستید

ازبین رفتن هورمون گرلین

عمل لاغری اسلیو معده هم به همین شکل انجام می شود اما قسمتی که از معده بریده می شود دارای هورمون گرلین است و از بین رفتن این هومورن به کاهش اشتهای فرد بیمار کمک فراوانی می کند.

عمل های لاغری که جزوی از عمل های زیبایی به شمار می آیند، تحت پوشش بیمه نیستند، مگر در حالت های خاص که شرکت های بیمه ای بخش از هزینه های مصرفی آن پرداخت می کنند.

ازبین رفتن هورمون گرلین
ازبین رفتن هورمون گرلین

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که عمل های لاغری نیازمند مراقبت های قبل و بعد از عمل بوده و در هر دو صورت باید رژیم غذایی سختی را دنبال کرد.

از این که این مقاله را تا به انتها مطالعه کردید، ممنونم و امیدوارم برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
رضا
2 سال قبل

خیلی مطلب مفیدی بود

شیما
شیما
2 سال قبل

من پانزده روز پیش حلقه گذاشتم راضی هستم

کامران
کامران
2 سال قبل

بسیار متشکرم بعضی مطالب سایتتون رو مطالعه کردم خیلی جامع و عالی بود

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید