هایپ رژیمی

فهرست مطالب

در این مقاله، نوشیدنی انرژی زای هایپ رژیمی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ما در مجموعه دکتر سلیمی و در مقاله جامعه هایپ رژیمی،  می خواهیم به صورت مختصر و جامع به این نوشیدنی کم کالری و رژیمی پرداخته و با فواید و مضرات این دست از نوشیدنی ها آشنا شده و سپس به رابطه نوشیدنی های رژیمی و یا هایپ رژیمی، با لاغری بپردازیم و بدانیم که اصولاً این نوع از نوشیدنی ها می تواند باعث لاغری و کاهش وزن گردد؟ گفتنی است که دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین انواع جراحی های لاغری معرفی می شوند.

هایپ رژیمی
هایپ رژیمی

در ادامه، با مقاله جامع هایپ رژیمی همراه باشید تا با بررسی کامل هایپ رژیمی و همچنین سوالاتی که در این زمینه می‌تواند برای شما عزیزان پیش آید،  بتوانید پاسخی کامل و جامع از این مقاله جامع دریافت نموده و با نوشیدنی رژیمی هایپ رژیمی، به صورت  جامع و کامل آشنا شوید.لطفا از پست کالری چیست دیدن کنید.

هایپ رژیمی چیست؟

هایپ رژیمی نوعی نوشیدنی کم کالری و بدون قند انرژی زا می باشد که حدودا در سال 1994 برای نخستین مرتبه در جهان تولید شد و سپس این نوشیدنی انرژی زا و البته کم کالری، به بیش از 50 کشور جهان صادر شد و امروزه به عنوان یکی از نوشیدنی های محبوب به خصوص در بین جوانان محسوب می شود.

حال اگر بخواهیم بیشتر در مورد نوشیدنی هایپ رژیمی صحبت کنیم، باید بگوییم که این نوشیدنی، مواد مغذی بسیاری را در خود جای داده و البته کالری بسیار کمی نیز دارد. این میزان کالری برابر با ۲۴ کیلو کالری خواهد بود.

اگر عمل اسلیو انجام داده اید، صفحه نوشابه بعد از عمل اسلیو را مشاهده کنید.

هدف اصلی هایپ رژیمی

در واقع هدف اصلی هایپ رژیمی برای افرادی است که می خواهند با نوشیدن یک نوشیدنی انرژی زا، هم انرژی زیادی پس از ورزش و یا فعالیت های جسمانی سنگین به دست آورند و هم از خوردن این میزان از نوشیدنی انرژی زا،  کالری زیادی در بدن خود آزاد نکرده و دچار اضافه وزن نشوند.

البته همان طور که از نام هایپ رژیمی و انرژی زا مشخص است، در نگاه اول می توان گفت که این نوشیدنی ها  مضر نبوده اما اگر بخواهیم به صورت دقیق تر و جزئی تر در مورد هایپ رژیمی صحبت بکنیم، باید بگوییم که این طور نیست و این نوشیدنی ها برخلاف اسم خود می توانند مضرات یا آسیب های مختلفی را نیز برای بدن به ارمغان آورند که ما در ادامه، به بخشی از این مضرات اشاره می کنیم تا شما عزیزان بتوانید با نگاهی بازتر و دیدی جامع تر از هایپ رژیمی،  تصمیم خود را مبنی بر مصرف کردن و یا نکردن این نوشیدنی محبوب بگیرید.

هدف اصلی هایپ رژیمی
هدف اصلی هایپ رژیمی

پس اگر به دنبال لاغری از راه نوشیدنی های انرژی زا و رژیمی هستید و در این مورد هایپ رژیمی را به عنوان یکی از نوشیدنی های بسیار حیاتی و پر اهمیت قلمداد می کنید، ضمن مشاوره با دکتر سلیمی، با ادامه مقاله جامع هایپ رژیمی همراه باشید تا واقعیت برای شما آشکار گردد.

جدول کامل کالری مواد غذایی را مشاهده کنید.

محتوای هایپ رژیمی

نوشیدنی هایی هستند که طعمی مشابه نوشابه ها دارند اما قند ندارند و در بین افرادی که سعی در کاهش مصرف قند یا کاهش وزن دارند، بسیار محبوب هستند که در ادامه، به مهم ترین مواد در رژیم غذایی اشاره می کنیم.

نوشابه های گازدار

آب گازدار:

آنچه به آب سودا یا آب گازدار معروف است. این ماده از حل کردن گاز دی اکسید کربن در آب که جزء اصلی نوشابه است، به دست می آید و طعم تند آن را می دهد. لطفا از پست رژیم آب دیدن کنید.

شیرین کننده ها:

ممکن است مصنوعی باشند مانند آسپارتام، ساخارین یا سوکرالوز و ممکن است طبیعی باشند مانند استویا.

اسیدها:

اسیدها طعم تند نوشابه هایی مانند اسید سیتریک، اسید مالیک و اسید فسفریک را افزایش می دهند، شایان ذکر است که مصرف مقادیر زیاد این اسیدها، خطر فرسایش اسیدی دندان ها را افزایش می دهد.

طعم دهنده ها:

برخی از انواع میوه ها یا گیاهان ممکن است برای طعم دادن به نوشابه ها استفاده شوند.

نگهدارنده ها:

موادی هستند که برای افزایش ماندگاری نوشابه ها استفاده می شوند. معروف ترین آن ها بنزوات پتاسیم است.

ویتامین ها و مواد معدنی:

تولیدکنندگان ممکن است برخی ویتامین ها و مواد معدنی را به نوشابه های رژیمی اضافه کنند تا آن ها را جایگزین سالم تری برای نوشیدنی های دیگر کنند.

کافئین:

اگرچه نوشابه های معمولی حاوی کافئین هستند، نوشابه های رژیمی ممکن است حاوی مقادیر بیشتری کافئین باشند.

کافئین:
کافئین:

مضرات هایپ رژیمی

بسیاری برای کاهش میزان قند، به نوشیدنی های رژیمی متوسل می شوند، اما به نظر می رسد که این جایگزین ها ممکن است مضرتر از خود شکر باشند.

اگرچه ممکن است گزینه سالم‌تری به نظر برسد، اما شواهد رو به افزایشی نشان می‌دهند که نوشیدنی‌های رژیمی شیرین شده مصنوعی، بهتر از جایگزین‌های قند معمولی نیستند. به گزارش روزنامه سان، یک مطالعه جدید نشان داد که خوردن آن در دوران نوجوانی می تواند به عملکرد مغز آسیب برساند و در دراز مدت منجر به مشکلات جدی حافظه شود.

محققان از ایالات متحده همچنین دریافتند که شیرین کننده ها، متابولیسم را کاهش می دهند که همچنین ممکن است منجر به افزایش خطر ابتلا به دیابت شود.

مضرات هایپ رژیمی
مضرات هایپ رژیمی

یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، بیان کرد: “در حالی که نتایج ما لزوماً نشان نمی دهد که هیچ کس نباید شیرین کننده های کم کالری را به طور کلی مصرف کند، آن ها نشان می دهند که مصرف معمولی شیرین کننده ها با کالری کم، ماندگاری طولانی دارد.”

در یک مطالعه جداگانه، محققان دریافتند که شیرین کننده های مصنوعی ممکن است باعث اضافه وزن افراد شود. آزمایشات همچنین نشان می دهد که نوشیدنی های رژیمی ممکن است متابولیسم را مختل کنند.

مصرف مقدار معقول نوشابه های رژیمی در بیشتر موارد، مضرات زیادی ندارد

مصرف مقدار معقول نوشابه های رژیمی در بیشتر موارد، مضرات زیادی ندارد، اما مصرف زیاد و دائمی آن ها ممکن است آسیب هایی به همراه داشته باشد و از مهمترین مضرات نوشابه های رژیمی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خطر بالای برخی از بیماری های مزمن؛ مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا یا بیماری مزمن کلیوی
 • افزایش خطر حمله قلبی
 • خطر بالای زایمان زودرس و چاقی در دوران کودکی
 • از بین بردن باکتری های مفید در روده
 • خطر بیشتر پوکی استخوان در زنان؛ این به دلیل سطوح پایین جذب کلسیم در بدن است.
 • خطر بالای پوسیدگی دندان؛ این به دلیل اسیدهای موجود در آن است.
 • افزایش خطر ابتلا به افسردگی
 • برخی از بیماری های کبدی؛ مانند بیماری کبد چرب غیر الکلی

چاقی و اضافه وزن

البته باید توجه داشت که علت بیشتر آسیب های قبلی معمولاً سبک زندگی فردی است که نوشابه های رژیمی مصرف می کند نه خود نوشابه های رژیمی. از آنجایی که افرادی که تمایل به مصرف این نوشیدنی ها دارند، معمولاً چاق یا دارای اضافه وزن هستند و از سبک زندگی سالم پیروی نمی کنند، بنابراین این آسیب ها نامشخص است و برای اثبات آن ها نیاز به مطالعات بیشتری دارد .

پیشنهاد می کنیم از پست غذاهای رژیمی برای کاهش وزن دیدن کنید.

آیا می توان از نوشابه های رژیمی همانند هایپ رژیمی در طول رژیم مصرف کرد؟

کاهش وزن عمدتاً به تغییر سبک زندگی با پیروی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش بستگی دارد.

در واقع، هنگام مطالعه رابطه بین نوشابه های رژیمی و وزن، دو دیدگاه متفاوت وجود دارد:

دیدگاه اول:

از آنجایی که نوشابه های رژیمی حاوی کالری نیستند، به کاهش وزن کمک می کنند و این ممکن است در صورت مصرف متعادل و رعایت یک رژیم غذایی متعادل برای کاهش وزن امکانپذیر باشد.

دیدگاه دوم:

مصرف نوشابه های رژیمی ممکن است منجر به افزایش وزن شود، اما به طور غیر مستقیم. مصرف مقادیر زیاد شیرین کننده های مصنوعی در این نوشیدنی ها ممکن است منجر به افزایش میل به خوردن سایر غذاهای پرکالری مانند شیرینی ها و در نتیجه افزایش وزن شود.

دیدگاه دوم:
دیدگاه دوم:

فواید هایپ رژیمی

هیچ مزیت مستقیمی برای نوشابه های رژیمی وجود ندارد، اما کمبود قند و کالری آن ها ممکن است به کاهش وزن کمک کند، البته توضیح داده ایم و می دهیم که صرفا این نوشابه ها لاغر کننده نیستند و حتی می تواند ‌باعث چاقی هم شوند اما همان طور که قبلا ذکر شد، کاهش مصرف قندها همچنین می تواند به عنوان راهی برای شروع تدریجی گذار به یک سبک زندگی سالم تر استفاده شود.

فواید هایپ رژیمی
فواید هایپ رژیمی

بررسی نوشیدنی های انرژی زا همانند هایپ

نوشیدنی های رژیمی حاوی شکر یا کالری واقعی نیستند، اما حاوی مقدار زیادی افزودنی ها و مواد مصنوعی از جمله شیرین کننده ها هستند.

اما این مواد مملو از مواد شیمیایی غیر طبیعی هستند که می‌توانند بدن را به غذاهای پرکالری و قند بیشتری میل دهند.

نوشیدنی انرژی زا محصولی است که به عنوان محصولی برای افزایش سطح فعالیت ذهنی و بدنی به بازار عرضه می شود. اولین برند آن در سال 1977 میلادی در ایالات متحده آمریکا پایه گذاری شد و صنعت آن رونق گرفت و عرضه آن گسترش یافت تا این که در سال 2006 میلادی به بیش از 500 برند مختلف رسید.

این محصول، افراد 18 تا 35 ساله را هدف قرار می دهد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در گزارشی که در سال 2007 منتشر کرد، هشدار داد که برخی از شرکت های تولید کننده، این محصول را به عنوان جایگزین قانونی برای داروها تبلیغ می کنند.

این نوشیدنی انرژی زا از نظر ترکیب شبیه نوشابه SOFT DRINK است

این نوشیدنی انرژی زا از نظر ترکیب شبیه نوشابه SOFT DRINK است، زیرا حاوی کافئین، گلوکز، ساکارز، ویتامین های گروه B مانند (B1، B6، B12) و برخی اسیدهای آمینه است، اما غلظت کافئین در آن بسیار زیاد است.

این ماده دوز نسبتا بالایی از مواد مغذی را از موثرترین ترکیب کافئین، که یکی از رایج ترین مواد محرک سیستم عصبی در غذای انسان است، به بدن می رساند. کافئین 12 تا 30 دقیقه پس از مصرف به بالاترین میزان خود در خون می رسد.

به این معنی که به سرعت جذب می شود و فراهمی زیستی آن به 100 درصد می رسد. بنابراین به تمام بافت های بدن می رسد و سپس منجر به افزایش فشار خون، افزایش ادرار، افزایش سطح متابولیسم، افزایش در چربی سوزی، تحریک سیستم عصبی و افزایش پریستالسیس که منجر به احیای حافظه، بهبود خلق و خو و افزایش سطح عملکرد شناختی و عملکرد فیزیکی می شود، می گردد.

مضرات کلی نوشیدنی های انرژی زا

افزایش مصرف، منجر به اعتیاد می شود:

بر اساس مطالعه ای که توسط دانشگاه آزاد قدس انجام شده و توسط یکی از دانشجویان دانشکده علوم ارائه شده است، مواد موجود در نوشابه های انرژی زا در کوتاه مدت (حدود پنج سال) منجر به پوکی استخوان می شود.

 • باعث آسیب شدید به کبد می شود.
 • دفع مایعات از بدن
 • افزایش فشار خون
 • کاهش پاسخ بافت به هورمون انسولین
 • برخی از آن ها به کاهش تعداد اسپرم کمک می کنند.
 • سردردهای مزمن، بی خوابی و اختلالات خواب

برخی از مطالعات نشان می دهد که کافئین بر عملکرد سیستم عصبی، سیستم گردش خون، دستگاه گوارش و کلیه ها تأثیر منفی می گذارد، بنابراین برخی از کشورهای صنعتی قوانینی را تدوین کرده اند که تولید کنندگان را موظف می کند تا هشداری را روی بسته بندی این نوشیدنی ها قرار دهند. با توجه به اثرات منفی بر سلامت عمومی بدن، این کار ضروری است.

هایپ رژیمی اثرات منفی بر جنبه های روانی و رفتاری دارد

پس هایپ رژیمی اثرات منفی بر جنبه های روانی و رفتاری دارد. در مطالعه ای که در سال 2008 منتشر شد، ارتباط نزدیکی بین مصرف نوشیدنی انرژی زا و بروز مشکلات رفتاری در بین دانشجویان دانشگاه مشاهده شد.

از مجموع این موارد می بینیم که این ماده مضری است که هیچ فایده ای جز فایده صوری و لحظه ای ندارد، مانند  فایده قرص های مسکن دارویی.

سطح بالای کافئین منجر به عدم تعادل در هورمون های دستگاه گوارش و افزایش ترشح اسید در معده می شود که ممکن است منجر به زخم و التهاب در دیواره های معده، مری و اثنی عشر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

حال اگر بخواهیم تخصصی تر در مورد آثار منفی انواع نوشیدنی های انرژی زا صحبت کنیم، باید بگوییم:

به نظر می رسد که نوشیدنی های انرژی زا به سیستم های مختلف بدن آسیب می رسانند، مانند: سیستم عصبی که در ادامه، مهمترین مضرات نوشیدنی های انرژی زا در صورت مصرف بیش از حد آن ها را برای شما ارائه می کنیم که ممکن است در بدن منجر شود.

هایپ رژیمی اثرات منفی بر جنبه های روانی و رفتاری دارد
هایپ رژیمی اثرات منفی بر جنبه های روانی و رفتاری دارد

تاثیر نوشیدنی های انرژی زا بر دستگاه گوارش

نوشیدنی های انرژی زا برای دستگاه گوارش مضر هستند؛ زیرا محتوای کافئین زیاد ممکن است باعث اختلال در هورمون های دستگاه گوارش و افزایش ترشح اسید در معده شود که ممکن است باعث زخم و التهاب در دیواره های معده، مری و اثنی عشر شود.

با گذشت زمان ممکن است منجر به ضعیف شدن دریچه مری شود و در نتیجه بازگشت غذا و اسیدها از معده به مری را تسهیل کند که ممکن است منجر به  اسیدی شدن و زخم شدن مری شود.

تاثیر نوشیدنی های انرژی زا بر دستگاه گوارش
تاثیر نوشیدنی های انرژی زا بر دستگاه گوارش

همچنین این واقعیت که نوشیدنی های انرژی زا حاوی یک مقدار زیاد قند (به خصوص قندهای صنعتی) ممکن است منجر به از بین رفتن برخی ویتامین‌ها از جمله ویتامین B شود که ممکن است منجر به سوء هاضمه شود و شیرین‌کننده‌های مصنوعی منجر به اسهال می شود. دکتر سلیمی به عنوان متخصص گوارش، مشاوره های مفیدی ارائه می دهد.

چاقی و دیابت

نوشیدنی های انرژی زا حاوی درصد بالایی از قند و کربوهیدرات هستند که ممکن است آن  را به یکی از عوامل بیماری های مزمن مانند دیابت، کلسترول، بیماری های قلبی و فشار تبدیل کند.

نوشیدنی های انرژی زا همچنین ممکن است منجر به دیابت نوع 2 شوند، زیرا برخی تحقیقات نقش آن را در کاهش پاسخ بافت به هورمون انسولین نشان داده اند.

چاقی و دیابت
چاقی و دیابت

رفتار پرخاشگرانه، تنش و عصبی بودن:

کافئین بیش از حد از نوشیدنی های انرژی زا ممکن است تأثیر منفی بر اعصاب، روان و احساسات داشته باشد و ممکن است منجر به عصبی شدن و افزایش رفتار پرخاشگرانه شود.

رفتار پرخاشگرانه، تنش و عصبی بودن:
رفتار پرخاشگرانه، تنش و عصبی بودن:

اعتیاد:

مشخص است که فرد می تواند به  کافئین و تمام نوشیدنی های حاوی کافئین از جمله نوشیدنی های انرژی زا معتاد شود.

استفراغ:

اگر مصرف نوشیدنی های انرژی زا به شدت افزایش یابد، ممکن است منجر به استفراغ شود و استفراغ مکرر ممکن است باعث کم آبی، فرسایش اسیدی دندان ها و زخم های مری شود.

آلرژی:

حساسیت در برخی افراد به برخی از اجزای نوشیدنی های انرژی زا ممکن است منجر به خارش خفیف یا انقباض و تنگ شدن مجاری تنفسی و در نتیجه مشکل در تنفس شود.

آلرژی:
آلرژی:

ادرارآور و تداخل با داروها:

نوشیدنی‌های انرژی‌زا به دلیل داشتن کافئین، ادرارآور در نظر گرفته می‌شوند که در برخی موارد ممکن است منجر به کم‌آبی شدید بدن به خصوص در ورزشکاران یا افرادی که تلاش می‌کنند و زیاد عرق می‌کنند، شود و نوشیدنی‌های انرژی‌زا ممکن است با برخی داروها تداخل داشته و از جذب آن‌ها به‌ویژه برخی از انواع آن‌ها جلوگیری کند.

جالب است بدانیم که بسیاری از ورزشکاران، نوشیدنی انرژی زا را با نوشیدنی ورزشی SPORT DRINK اشتباه می گیرند، زیرا این نوشیدنی ورزشی از قندهای ساده و نمک های معدنی مانند سدیم و پتاسیم تشکیل شده است،

ادرارآور و تداخل با داروها:
ادرارآور و تداخل با داروها:

زیرا برای جبران از دست دادن مایعات بدن و جلوگیری از کم آبی بدن و تامین کالری بدن در حین ورزش عمل می کند و این همان چیزی است که نوشیدنی انرژی زا که روی آن اثر می کند، باعث دفع مایعات از بدن نمی شود. بنابراین ورزشکاران نباید از نوشیدنی انرژی زا به عنوان جایگزین نوشیدنی ورزشی یا در حین فعالیت بدنی استفاده کنند.

نوشیدنی های رژیمی که کمکی به کاهش وزن نمی کنند؟

بسیاری از کسانی که از اضافه وزن و چربی شکم رنج می برند، به غذاهایی متوسل می شوند که به عنوان “سالم” در بازار عرضه می شوند، اما پزشکان و متخصصان تغذیه دائماً در مورد مضرات این محصولات تولیدی هشدار می دهند که اغلب منجر به افزایش وزن بدون هیچ گونه سلامتی می شود و ما در اینجا برجسته ترین آن ها را با دو مورد بیان می دهیم.

دو تصور اشتباه در مورد کاهش وزن که باید بدانید.

نوشابه های بدون قند و رژیمی:

اگرچه این نوشیدنی ها همانند هایپ رژیمی قند ندارند، اما به کاهش وزن کمکی نمی کنند.  یکی از متخصص می‌گوید: “در بازاریابی آن استفاده از مفید برای رژیم غذایی، به معنای سالم بودن آن نیست. هرگز به کاهش وزن کمک نمی‌کند، بلکه دقیقاً به عکس آن منجر می‌شود.”

او همچنین می افزاید: به طور کلی نوشابه ها نباید جزئی از هیچ رژیم غذایی باشند، زیرا حاوی مواد شیمیایی و قند زیادی هستند. از طرف دیگر، نوشابه های بدون قند تفاوتی با سایرین ندارند مگر در کیفیت قند اضافه شده برای شیرین کننده، و این جایگزین ها هیچ ارزش غذایی را ارائه نمی دهند. مصزف این نوشیدنی ها تنها منجر به خوردن غذای بیشتر می شود.

ماست:

ماست غذای سالمی است و فواید تغذیه ای زیادی دارد، اما برخی از انواع ماست چنین نیستند.

به گفته یکی از متخصصین تغذیه درمانی، “بیشتر مردم ماست را با طعم میوه می خورند یا به آن گرانولا اضافه می کنند و احساس می کنند به جای خوردن کیک یا شیرینی، انتخاب سالمی دارند.”

اما اغلب مقادیر زیادی قند در این محصولات وجود دارد که به معنای مصرف کالری زیاد بدون هیچ فایده ای برای بدن است.

آب میوه

آب میوه یک غذای سالم است، زیرا میوه سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن مانند آنتی اکسیدان ها و فیبر است.  متأسفانه آب میوه های موجود در فروشگاه ها فواید تغذیه ای زیادی ندارند و معمولاً قندهای افزوده بالایی دارند.

یکی از متخصصین تغذیه می‌گوید: مصرف کالری در نوشیدنی‌ها راحت‌تر از غذاها است و به همین دلیل آبمیوه ممکن است مانع کاهش وزن شما شود و برای نتیجه بهتر می‌توان آب میوه را با یک لیوان آب جایگزین کرد.

آب میوه
آب میوه

گرانولا

کارشناسان تغذیه معتقدند که گرانولا نمونه خوبی از غذاهایی است که به عنوان سالم به بازار عرضه می شوند و مضرات زیادی را پنهان می کنند. بیشتر اوقات قندهای فرآوری شده به آن ها اضافه می شود که منجر به میل به خوردن قند بیشتر در طول دوره می شود.

برای اینک ه مشکلی نداشته باشید، باید از کیسه های گرانولای آماده دوری کنید و غذا را در خانه بدون شکر و با اضافه کردن تمام مغزهایی که دوست دارید، تهیه کنید.

نوشیدنی های لاغر کننده و جایگزین هایپ رژیمی

موتورهای جست و جوی گوگل در دوره های گذشته برای یافتن بهترین آب میوه رژیمی، پر ترافیک بودند، با آرزوی رسیدن به اندامی ایده آل. در عین حال افراد می تواند آنچه را که از انرژی موجود از آب میوه ها نیاز دارند را بدون دریافت کالری اضافی مصرف کنند و این برای کسانی که به دنبال درمان چاقی و از دست دادن چربی اضافی هستند، در بدن بیماران چاق، چه قبل و چه بعد از انجام عمل‌های جراحی چاقی مانند جراحی میکروسکوپی، اصلاح شده اسلیو معده، یا عمل‌های بای‌پس، نگران‌کننده‌ترین چیز است.

در همین زمینه، انواع آبمیوه ها وجود دارند که به افزایش سرعت چربی سوزی، پر کردن میل به اشتها و تامین انرژی غذایی مورد نیاز بدن انسان و عدم دریافت کالری اضافی کمک می کنند و ما با همیاری دکتر سلیمی، این آب میوه ها را برای شما مرور می کنیم.

گروهی از آب میوه ها هستند که می توان در رژیم غذایی از آن ها استفاده کرد و آب آناناس، آب موز و آب میوه های دیگر از مناسب ترین آب میوه هایی هستند که برای لاغری می توان به آن ها اعتماد کرد و ارزش آب میوه های تغذیه ای را به تفصیل برای شما توضیح خواهیم داد.

آب میکس توت خشک

آب توت،  یکی از بهترین آب رژیمی قابل اطمینان در نظر گرفته می شود، زیرا این آب میوه حاوی هیچ چربی نیست، علاوه بر این به دلیل داشتن فیبر بالا، توانایی آن در سوزاندن مقادیر زیادی چربی شکم و لاغری شکم است. احساس سیری سریع بعد از نوشیدن آب توت برای بیماران دیابتی مفید است، زیرا به تحریک کار پانکراس و ترشح مقدار بیشتری انسولین در خون کمک می کند.

طرز تهیه آب تمشک با مخلوط کردن توت ها با تکه های یخ در مخلوط کن بهتر است از عسل به عنوان جایگزین قند گلوکز استفاده شود و برخی برگ نعناع را ترجیح می دهند زیرا طعم و عطر بیشتری می دهد.

آب انار

آب انار حاوی آنتی اکسیدان ها و کالری بسیار کم است و به لطف ویتامین های آن، از ارزش غذایی بالایی برخوردار است که آن را به یک آب رژیمی مناسب برای کاهش وزن سریع تبدیل می کند، زیرا یک لیوان آب انار تمام فواید تغذیه ای مورد نیاز بدن را به شما می دهد.

مقداری انار را روی یخ شیرین شده با شکر رژیمی فشار می دهند و مواد تشکیل دهنده آب انار، دانه های انار و یخ و شکر است و مدتی خیس می شود و سپس له می شود.

نعناع لیمو

نوشیدنی نعناع لیمو حاوی درصد بالایی از اسیدهای طبیعی است که به افزایش اشتهای برخی از افراد دارای اضافه وزن به خصوص در مورد شیرینی ها و قندهای چرب کمک می کند و آب لیمو با نعناع این فرصت را به شما می دهد که بدون هیچ تلاشی و یا احساس گرسنگی در طول زمان، وزن خود را سریعتر کاهش دهید.

به عنوان یکی از فواید آب نعناع لیمو، بدن را از سموم پاک می کند. بنابراین پزشکان و متخصصان تغذیه همیشه نوشیدن یک فنجان در صبح را توصیه می کنند.

آب پرتقال

آب پرتقال علاوه بر این که یک آب میوه تغذیه ای کامل است، در لیست نوشیدنی های کم کالری قرار می گیرد. از جمله فواید آب پرتقال این است که یک آب رژیمی سالم و مناسب برای بهبود و تنظیم سطح کلسترول و پاکسازی بدن است و می تواند با شکر معمولی یا با شکر رژیمی فشرده شود، زیرا بر طعم آن تأثیر نمی گذارد.

آب موز

توصیه شده ترین آب رژیمی توسط مشاور تغذیه بالینی، آب موز به دلیل ارزش غذایی متعدد در آب میوه است، می توان موز را با شیر روی جو له کرد یا از مکمل های پودر رژیمی استفاده کرد که به سوزاندن کالری اضافی کمک می کند. یک وعده غذایی رژیمی مناسب در نظر گرفته می شود و پزشکان ترجیح می دهند از آن در رژیم کتو استفاده کنند.

آب آناناس برای رژیم غذایی

پزشکان چاقی مانند دکتر سلیمی عموماً ترجیح می دهند آب رژیمی تجویز کنند که فواید زیادی دارد، بنابراین بیماران ترجیح می دهند غذاهای رژیمی سالم بخورند. یکی از تجویز شده ترین آن ها آب آناناس رژیمی با کیوی برای کاهش وزن توصیه می شود. آب آناناس یکی از مناسب ترین آبمیوه هایی است که به میزان قابل توجهی به سوزاندن کالری کمک می کند.

پس از اتمام ارائه لیستی از بهترین آب میوه ها که به عنوان آب میوه های رژیمی برای کاهش وزن طبقه بندی می شوند و به کاهش وزن و سوزاندن چربی های اضافی بدن کمک می کنند، گروهی از آب سبزیجات با ارزش غذایی بالا را برای کمک به کاهش وزن به شما معرفی می کنیم. اطلاعات بیشتر را از دکتر سلیمی کسب نمایید.

آب هویج

سبزیجات به طور کلی دارای ارزش غذایی بسیار بالایی هستند، علاوه بر این که کالری کمی دارند. آب هویج همچنین به ترشح مقادیر بیشتری صفرا کمک می کند که مسئول سوزاندن چربی اضافی بدن است.

آب خیار

خیار بهترین آب برای رژیم غذایی و کاهش وزن است، زیرا سرشار از درصد بسیار بالایی از فیبر است که به ایجاد حس سیری سریع‌تر پس از نوشیدن آب خیار کمک می‌کند.

فواید آب میوه رژیمی برای کاهش وزن

آب‌میوه‌های رژیمی یکی از مناسب‌ترین راه‌حل‌ها برای کاهش وزن هستند، زیرا یک منوی غذایی شامل آب میوه، تغذیه سالم و غذای رژیمی وجود دارد، همه این موارد به تأمین کالری مورد نیاز بدن کمک می‌کند و فرد را به خوردن سوق نمی‌دهد.

فواید آب میوه رژیمی برای کاهش وزن
فواید آب میوه رژیمی برای کاهش وزن

آب میوه های رژیمی جایگزین مناسبی برای سوزاندن کالری های مختلف در بدن است که به کاهش سریع وزن بیمار به ویژه پس از جراحی های مختلف چاقی کمک می کند.

آب‌میوه‌های دیگر، آب‌میوه‌های کنسرو شده برای رژیم غذایی هستند که برای کاهش وزن استفاده می‌شود، مانند آب هویج و لیموهای شیرین شده با شکر رژیمی که فاقد آسپارتام و مواد نگهدارنده هستند. همچنین پودر ماندارین کنسرو صمغ بلوبری وجود دارد. رژیم غذایی و آب میوه توت خشک، که آن ها را در نزدیکی همه و در سوپرمارکت در دسترس قرار می دهد.

بنابراین می توانید با خودتان چالش آبمیوه را اجرا کنید و انواع قبلی را امتحان کنید و به خانواده خود یک آبمیوه خوش طعم که با کالری کم مشخص می شود، ارائه دهید و میان وعده های رژیمی سالم را به آن اضافه کنید تا از اندام بدون اضافه وزن، لذت ببرید.

جایگزین مناسب نوشابه رژیمی همانند هایپ رژیمی

به طور کلی، همیشه توصیه می شود که مصرف انواع نوشابه ها را کاهش دهید و در اینجا برخی از سالم ترین جایگزین هایی که به کاهش اثرات منفی نوشابه ها کمک می کنند، آورده شده است:

جایگزین مناسب نوشابه رژیمی همانند هایپ رژیمی
جایگزین مناسب نوشابه رژیمی همانند هایپ رژیمی
 • آب
 • شیر بدون چربی
 • چای یا قهوه بدون شیرینی.
 • آب گازدار که برای بهبود طعم آن می توان طعم دهنده های طبیعی مانند لیمو، خیار، نعناع یا انواع توت ها را به آن اضافه کرد.

آیا قهوه و لیمو برای لاغری مفید است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

چند باور اشتباه راجع به چربی سوزی

چند باور نادرست در مورد چربی سوزی وجود دارد که یکی از مجله های آلمانی،  دو تصور نادرست در مورد آمادگی جسمانی، کاهش وزن و چربی سوزی ارائه می دهد:

چند دقیقه روی تردمیل برای تحریک چربی سوزی کافی است

این یک باور اشتباه است و درست این است که برای افزایش چربی سوزی باید 3500 کالری بسوزاند که بسیار بیشتر از چیزی است که یک بزرگسال بیشتر اوقات مصرف می کند و سپس یک ورزش کوتاه روی تردمیل برای تحریک چربی سوزی کافی نیست. با این حال، 15-20 دقیقه ورزش می تواند تأثیر خوبی را نشان دهد، به شرطی که شدت ورزش تا حد امکان بالا باشد.

وزنه زدن چربی را به عضله تبدیل می کند

این نیز یک تصور اشتباه است، زیرا وزنه زدن به عضله سازی در زیر لایه ای از چربی کمک می کند، با این حال، چربی را نمی توان به طور جادویی به عضله تبدیل کرد، زیرا این دو از اجزای متفاوتی تشکیل شده اند.

راه حل درست:

برای از دست دادن چربی باید کالری بیشتری از آنچه بدن در روز وارد می کند، سوزانده شود و این با انجام ورزش های اضافی یا تغییر رژیم غذایی حاصل می شود.

رابطه رژیم غذایی و تناسب اندام

بر اساس بسیاری از مطالعات، تغذیه بر سلامت و تناسب اندام ما تأثیر شایانی دارد. همچنین تأثیر انواع ورزش ها بیشتر است، بنابراین آمادگی جسمانی و تغذیه سالم به هدفی تبدیل شده است که بسیاری از زنان و مردان به دنبال رسیدن به آن هستند تا بتوانند با سلامتی و شادی، زندگی خود را بهتر ادامه دهند.

اهمیت تغذیه سالم در آمادگی جسمانی

برای سال‌های متمادی، مردم فکر می‌کردند که تناسب اندام با کاهش مقدار غذا، حذف مقدار زیادی از غذاهای ناسالم و ورزش همراه است، اما مطالعات اخیر ثابت کرده‌اند که تغذیه سالم اساس تناسب اندام است، زیرا باعث کاهش چربی بدن می‌شود و خطر ابتلا به بیماری و وزن اضافی را کاهش م یدهد.

بسیاری از غذاهای سالم و سرشار از ویتامین ها، پروتئین ها، کربوهیدرات های سالم، چربی های مفید و آنتی اکسیدان ها وجود دارد. این مواد مغذی آنچه بدن برای ادامه سلامتی بهتر نیاز دارد را فراهم می کند و همچنین آن را از سموم، عفونت ها و مواد شیمیایی مضر دور می کند.

بهترین غذاها برای چربی سوزی

بسیاری از جوانان، مصرف داروهای لاغری را قبول می کنند و فکر می کنند که این تنها راه برای از بین بردن چربی است، اما این باور اشتباه است، زیرا غذاهای طبیعی زیادی وجود دارد که به طور قابل توجهی سرعت چربی سوزی را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا متابولیسم را افزایش دهید، به ویژه غذاهای گرم همانند: فلفل، چای سبز قهوه سیاه، آب سرد، غلات کامل، ماست، سس سیب، آجیل، ماهی غنی از امگا 3.

بهترین غذاها برای چربی سوزی
بهترین غذاها برای چربی سوزی

غذاهای تناسب اندام چیست؟

برخی از غذاهای سالم به عنوان غذاهای تناسب اندام طبقه بندی می شوند و گنجاندن این غذاها در رژیم غذایی ما کمک زیادی به دستیابی به اندامی باریک و سالم می کند. در ادامه و با کمک دکتر سلیمی، به شما برجسته ترین غذاهای تناسب اندام و فواید آن ها برای بدن را نشان می دهیم:

غذاهای تناسب اندام چیست؟
غذاهای تناسب اندام چیست؟
 • تخم مرغ منبع غنی پروتئین است، برای عضله سازی
 • سبزیجات برگدار سرشار از آنتی اکسیدان هستند.
 • بلغور جو دوسر سرشار از فیبر است که باعث بهبود هضم و افزایش چربی سوزی می شود.
 • سیب سرشار از آنتی اکسیدان است و التهاب را کاهش می دهد.
 • ماهی سرشار از اسیدهای آمینه منبع غنی پروتئین است.

از بی ام آی چه می دانید؟

شاخصی است که تعادل وزن بدن (کیلوگرم) و قد (سانتیمتر) را اندازه گیری می کند که می تواند نشان دهد که اکنون عدد شاخص توده بدنی آن شخص در چه سطحی است؟ از خیلی چاق تا خیلی لاغر؛ شاخص توده بدن (BMI) دارای فرمول محاسبه وزن بر حسب کیلوگرم بر مجذور قد بر حسب متر است.

از بی ام آی چه می دانید؟
از بی ام آی چه می دانید؟

این  فرمول محاسبه برای ارزیابی افراد 20 سال به بالا مناسب است. مزایای اندازه گیری BMI برای مشاهده میزان خطر بیماری های مختلف بوده و وضعیت چربی و چاقی را بررسی می کند. بنابراین، حفظ بدن در محدوده طبیعی برای کسانی که می خواهند سلامت خود را در دراز مدت حفظ کنند، بسیار مهم است.

خیلی چاق = 30.0 یا بیشتر

کاملا خطرناک است اگر BMI در این سطح باشد و با خطر ابتلا به بیماری های جدی که با چاقی همراه است. باید عادات غذایی را تنظیم کنید. باید ورزش را شروع کنید و اگر عدد بالاتر از 40.0 باشد، نشاندهنده چاقی مفرط است. در این وضعیت باید برای چکاپ سلامت مراجعه کرد و با دکتر سلیمی مشورت نمود.

چاق = 25.0 – 29.9

اگر چه این عدد به معیارهایی که بسیار چاق در نظر گرفته می شود نمی رسد، اما همچنان خطر ابتلا به بیماری هایی وجود دارد که چاقی نیز به همراه دارد. دیابت نوع دو و فشار خون بالا؛ شما باید عادات غذایی خود را تنظیم کنید، ورزش کنید و سلامت خود را بررسی کنید.

وزن معمولی مناسب = 18.6 – 24

وزن ایده آل برای مردم مختلف بین 18.5-24 است که طبیعی در نظر گرفته می شود که باعث دوری از بیماری های ناشی از چاقی می‌شود و خطر ابتلا به بیماری های مختلف حداقل است، باید سعی کنید سطح BMI را تا زمانی که ممکن است، در این سطح حفظ کنید و باید هر سال چکاپ شوید.

کمبود وزن = کمتر از 18.5

کم وزن بودن خوب نیست. اگر خیلی قد بلند اما کم وزن هستید، ممکن است در خطر عدم دریافت مواد مغذی کافی یا دریافت نکردن انرژی کافی باشید. در نتیجه بدن به راحتی خسته می شود. خوردن غذای کافی و ورزش برای تقویت عضلات می تواند به بالا بردن BMI  شما به محدوده طبیعی کمک کند.

مقادیر BMI یک ارزش برای آسیایی ها و مردم  است. میانگین BMI برای زنان  24.4 و برای مردان  23.1 (سن 20 سال به بالا) است.

شاخص توده بدنی یا BMI مخفف Body Mass Index یک مقیاس جهانی است که برای محاسبه وزن ایده آل شما استفاده می شود و سطح چربی بدن را با استفاده از وزن و قد تخمین می زند.

محاسبه BMI یک اندازه گیری مستقیم نیست، اما یک اندازه گیری نسبتاً قابل اعتماد برای چربی بدن برای اکثر افراد است.

از BMI می توان برای نشان دادن خطر ابتلا به بیماری های مختلف مانند دیابت، فشار خون بالا، چربی خون، سیستم قلب و برخی سرطان ها استفاده کرد.

با این حال، BMI فقط یک محاسبه اولیه است. زیرا باید فاکتورهای دیگری از جمله ژنتیک را نیز لحاظ کنید و حجم ماهیچه، عادات غذایی، سبک زندگی، ورزش و غیره را مد نظر قرار دهید.

اما چون شاخص توده بدنی به راحتی قابل محاسبه است، بنابراین هر کس را قادر می سازد تا خطرات ناشی از داشتن چربی اضافی بدن خود را ارزیابی کند. با این حال، می توانید از تجربیات دکتر سلیمی بهره مند شوید.

محدودیت های استفاده از شاخص توده بدنی برای اندازه گیری چربی بدن

اگرچه شاخص توده بدنی ارتباط نزدیکی با اندازه گیری چربی بدن دارد، اما محدودیت هایی وجود دارد. بر اساس جنسیت، سن و توانایی های ورزشی، این محدودیت ها عبارتند از:

محدودیت های استفاده از شاخص توده بدنی برای اندازه گیری چربی بدن
محدودیت های استفاده از شاخص توده بدنی برای اندازه گیری چربی بدن
 • میزان چربی بدن زنان بیشتر از مردان است.
 • افراد مسن تر نسبت به افراد جوان تر تمایل بیشتری به چربی بدن دارند.
 • ورزشکارانی که خوب تمرین کرده اند، شاخص توده بدنی بالایی دارند، زیرا توده عضلانی بیشتری دارند. باعث می شود که وزن زیادی از بدن ناشی از توده عضلانی باشد، نه چربی، ترکیب بدن، چربی بدن و شاخص توده بدنی

خطرات سلامتی ناشی از BMI بالا

دلیل استفاده از BMI برای غربالگری سلامت جمعیت عمومی این است که اضافه وزن یا چاقی به شدت با مشکلات سلامتی شایع همچون بیماری مزمن و مرگ زودرس مرتبط است.

نحوه افزایش BMI

مقادیر BMI با وزن بدن متفاوت است. اگر وزن اضافه کنید، BMI  شما افزایش می یابد، اگر وزن کم کنید، BMI  شما کاهش می یابد.

 • برای افزایش میزان کالری که در روز می سوزانید، ورزش کنید.
 • غذاهایی را انتخاب کنید که چربی بالایی ندارند. یا هر 5 گروه را بخورید.
 • 7 ساعت در روز به اندازه کافی بخوابید.
 • هر سال تست های بهداشتی منظم انجام دهید.
 • برای راهنمایی بیشتر، با دکتر سلیمی مشورت کنید.

عوارض بی ام آی بالا و راهکارهای کاهش آن

قطعا همه می دانیم که چاقی شدید عامل بی ام آی خطرناک می باشد که می تواند مشکلات و خطرات مرگ آفرینی همچون ابتلا به سرطان، فشار خون و مشکلات قلبی را به همراه داشته باشد و ما در این قسمت از مقاله هایپ رژیمی، قصد داریم به چند راه حل مناسب بپردازیم که شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط خود و با مشوت گرفتن با متخصصان این حوزه مانند دکتر سلیمی و کسانی که در این رابطه تجربه دارند، نسبت به آن اقدام نمایید.

راه اول :

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.  اگر می خواهید BMI خود را کاهش دهید، رژیم غذایی خود را تغییر دهید. غذای بد می تواند باعث افزایش BMI شود. پس باید به دنبال یک رژیم غذایی متعادل تر و سالم تر باشید.

میوه ها و سبزیجات سالم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز برای سالم ماندن مصرف کنید. اطمینان حاصل کنید که سبزیجات برگدار مانند اسفناج، کاهو، کلم پیچ و غیره را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

رژیم غذایی شما باید حاوی کربوهیدرات باشد. با این حال، نشاسته و کربوهیدرات های فرآوری شده می تواند منجر به افزایش وزن شود.  نان سبوس دار، برنج قهوه ای و سایر غذاهای غلات کامل بخورید. اگر سیب زمینی می خورید، سیب زمینی شیرین را انتخاب کنید که مغذی تر است.  برای فیبر اضافه شده، سیب زمینی را کامل بخورید.

علاوه بر پروتئین به شکل گوشت گاو، شیر و فرآورده های شیر بدون چربی باید در حد اعتدال مصرف شوند. کالری دریافتی باید از گوشت سالم و کربوهیدرات تامین شود.

گوشت های بدون چربی مانند مرغ یا ماهی را انتخاب کنید؛ نسبت به گوشت های سنگین تر و چرب تر مانند گوشت گاو.

راه حل دوم:

مصرف شکر را کاهش دهید. شکر عامل اصلی افزایش BMI است.  یک فرد معمولی بیش از مقدار توصیه شده قند مصرف می کند.  شما نباید بیش از 12 قاشق چایخوری شکر در روز مصرف کنید.

هنگام خوردن صبحانه، احتیاط را بیشتر کنید.  بسیاری از غلات سرشار از قند هستند.  اگر غلات واقعی دوست دارید، برچسب آن را بررسی کنید تا ببینید در یک وعده چقدر شکر وجود دارد.  به جای آن بلغور جو دوسر یا ماست ساده با میوه اضافه شده را در نظر بگیرید.

مراقب غذاهای شیرین باشید.  بسیاری از غذاها مانند سوپ های کنسرو شده و پاستا حاوی قند بالایی هستند.  هنگام خرید همیشه برچسب مواد غذایی را بخوانید.  غذاهای کم قند یا بدون قند را انتخاب کنید.

از نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید. سعی کنید از نوشابه معمولی، به یک نسخه رژیمی تغییر دهید.  به قهوه صبح خود شکر اضافه نکنید.  آب میوه‌هایی که اغلب سالم در نظر گرفته می‌شوند، معمولاً قند بیشتری دارند و نسبت به خوردن میوه‌ها، مغذی‌تر هستند.

راه حل سوم:

مراقب کربوهیدرات ها باشید.  کربوهیدرات ها در مورد چاقی به اندازه قند مضر هستند. غذاهایی که حاوی آرد سفید یا تصفیه شده هستند، ارزش غذایی کمتری دارند و اغلب باعث گرسنگی می شوند.  غذاهای فرآوری شده معمولاً دارای کربوهیدرات خالی و حاوی سطوح ناسالم نمک و قند هستند. غذاهای غلات کامل یا گندم کامل را به جای غذاهای فرآوری شده یا تصفیه شده انتخاب کنید.

راه حل چهارم برای افراد با بی ام آی خطرناک:

یکی از راهکارهای حساس و پر اهمیت در افرادی که شاخص توده بدنی بسیار بالا و یا به اصطلاح چاقی شدید دارند، انجام کنترل شده جراحی های لاغری است که باید حتما زیر نظر پزشکان بسیار مجرب و متخصص در زمینه لاغری و تناسب اندام همچون دکتر سلیمی به انجام برسد و این پزشکان با در نظر گرفتن شرایط مختلف جسمانی و بیماری هایی که فرد با آن درگیر می باشد، باید نسبت به انجام این جراحی ها و همچنین نوع جراحی مناسب، برای این فرد اقدامات لازم را به انجام برسانند.

توجه داشته باشید که این گونه از جراحی های لاغری برای همگان مناسب نبوده و افراد باید با  استفاده از نظر پزشکان متخصصی همچون دکتر سلیمی و همچنین مشورت کردن با افرادی که سابقه انجام این جراحی لاغری را دارند، نسبت به کاهش بی ام آی بالا در خود اقدامات لازم را انجام دهند،

زیرا می دانیم  که اضافه وزن شدید می تواند مشکلات و بیماری های مختلفی همچون بیماری های قلبی عروقی و بیماری های فشار خون و انواع و اقسام سرطان ها را برای فرد بیمار به وجود آورده و این افراد باید با در نظر گرفتن شرایط خود، به راهکارهایی بپردازند که می‌تواند به سرعت این بیماری خطرناک را در آن ها کاهش داده و سلامتی را برای آن ها به ارمغان آورد.

یکی از بهترین راهکارها

در این راستا، یکی از بهترین راهکارها انجام جراحی های لاغری می باشد که البته بسیار حساس و مهم است و نباید به صورت ناسنجیده و  بدون در نظر گرفتن شرایط خود نسبت به این گونه از جراحی های لاغری که معده فرد را مورد هدف قرار می دهند، اقدام نمود.

یکی از بهترین راهکارها
یکی از بهترین راهکارها

به صورت کلی می‌توان گفت که جراحی های لاغری به جراحی هایی گفته می‌شود که پزشکان جراح با هدف قرار دادن اندام گوارشی همانند معده و یا قسمتی از روده،  معده و روده را  کوچک کرده و حجم آن را کاهش می‌دهند و این کاهش حجم در طی مدت ها می تواند باعث سیری زودرس فرد جراحی کرده شود و از این طریق با لاغری ارتباط مستقیم برقرار می کند.

شما عزیزان می توانید پس از خواندن مقاله جامع هایپ رژیمی، به مقالات دیگری که در مورد جراحی های لاغری در سایت دکتر سلیمی وجود دارد، مراجعه نموده و با انواع و اقسام این گونه از جراحی های لاغری آشنا شوید.

سخن آخر

به عنوان سخن آخر در مقاله هایپ رژیمی،  بار دیگر به شما دکتر مهدی سلیمی را معرفی می‌کنیم که با سال ها تجربه و تخصصی که در زمینه لاغری و تناسب اندام دارد، می تواند به عنوان یکی از بهترین متخصصین و جراحان در حوزه لاغری قلمداد شده و  سالانه و به صورت پیوسته به بیماران و افرادی که می خواهند شاخص توده بدنی خود را کاهش دهند، در حال خدمت رسانی می باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید