نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند

نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند

فهرست مطالب

ما در این مقاله تلاش کردیم نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند و سوالاتی که در زمینه بالن معده توسط شما عزیزان مطرح می شود را پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید.

مقدمه

نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند
نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند

نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند

از مهمترین نظرات بیماران بعد از انجام عمل بالن، موارد زیر است:

 1. کاهش وزن و پرخوری  
 2. کنترل سطح هورمونی 
 3. کاهش اشتها
 4. داشتن تغذیه سالم 
 5. انجام راحتر ورزش بعد از عمل
 6. تناسب اندام
 7. درمان برخی بیماری ها

فهرست عناوین:

1-بالن معده چیست؟

2- پزشکان بالن معده را چگونه وارد معده ما می کنند؟

3-برای چه افرادی بالن معده مناسب است؟

4- آیا من می توانم بعد از بالن گذاری، بالن را در معده ام حس کنم؟

5-ورزش کردن بعد از بالن گذاری معده برای من ضرری ندارد؟

6- من چه آزمایش  هایی  قبل از بالن گذاری باید انجام بدهم ؟

7-من اگر بالن در معده ام بگذارم چقدر وزن کم می کنم؟

8- برای بالن گذاشتن در معده چقدر باید هزینه کنم؟

9- چند مدل بالن معده وجود دارد؟

10- بالن اگر با هوا پر شود بهتر است یا بالنی که با مایع پر می شود؟

11- بالون را چطور دکتر خارج می کند؟

12 – چه زمانی بعد از خارج کردن بالون معده ، من را مرخص می کنند؟

13-بعد از بالن گذاری در معده باید چه رژیمی داشته باشم ؟

14- آیا ممکن است بالن درون معده من بترکد و آیا محتویاتش خطرناک است؟

15-  آیا امکان تعویض بالن پس از بالن گذاری  برای من وجود دارد؟

16-آیا من را در بالن گذاری معده بیهوش می کنند؟

17-آیا در دوران بارداری و یا دوران شیردهی  می توانم درون معده خود بالن بگذارم؟

18-اگر من بالن گذاری معده انجام دهم می توانم بعد از آن به مسافرت بروم؟

19- هدف از بالن گذاری در معده چیست و چرا این روش را برای لاغری پیشنهاد می کنند؟

20-چه کسانی نباید بالن گذاری معده را انجام دهند؟

21- بالن گذاری معده را در چه سنی می توان انجام داد؟

22- جنس بالن معده  از چیست و دوام و ماندگاری بالن چقدر است ؟

23- اگر بالن معده را خارج کنم تا چه مدتی وزن من ثابت می ماند؟

24- آیا اگر بالن معده بگذارم پوست شکم و صورت من شل می شود ؟

25-بعد از بالن گذاری معده چه کارها و مراقبت هایی باید انجام دهیم؟

26-آیا برای  انجام بالن گذاری معده باید ناشتا باشم؟

27- بالن گذاری معده چه مزایا و خوبی هایی نسبت به سایر روش های لاغری دارد ؟

28-آیا اگر بالن معده بگذاریم سبب گشاد شدن معده ما می شود؟

29- آیا استفاده از روش بالون گذاری معده یک روش قدیمی و منسوخ شده می باشد؟

30- آیا پس از بالن گذاری معده من لازم است به مطب پزشکم مراجعه کنم و اگر لازم است چند وقت یک بار باید مراجعه کنم؟

31- مدت زمان ریکاوری بعد از بالون گذاری معده چقدر است ؟

32- منظور از روش آندوسکوپی در بالن گذاری معده چیست ؟

 

بالن معده چیست؟

بسیاری از شما عزیزان می خواستید بدانید که روش بالن معده چیست. در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم بالن معده یک روش بسیار رایج برای لاغر کردن افراد است. همان گونه که از اسم آن معلوم است پزشکان درون معده افراد چاق یک بالن را قرار می دهند، سپس این بالن را باد می کنند.

همین باد کردن بالن سبب می شود بالن بزرگ شود و حجم زیادی از معده را اشغال کند و به دنبال آن به دلیل کوچک شدن گنجایش معده شما در نتیجه کمتر غذا می خورید.

معده شما زودتر پر می شود و زودتر شما سیر می شوید. در این روش  شما نیاز به ورزش های سخت و جان فرسا ندارید و نیاز به گرفتن رژیم هایی غذایی سخت و آزار دهنده نخواهید داشت، به نحوی می توان گفت که تنها با استفاده از بالن معده حجم غذای مصرفی شما کاهش پیدا کرده است.

همین امر سبب لاغری شما می شود و خیلی آسان و بدون هیچ زحمتی شما وزن از دست می دهید چون کم غذا می خورید در نتیجه لاغر می شوید. همین آسان بودن این روش سبب محبوبیت بالای این روش شده است.

در مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند شما با پرسش های متداولی که معمولا افراد از انجام بالن گذاری معده دارند آشنا می شوید.

بالن معده چیست؟
بالن معده چیست؟

پزشکان بالن معده را چگونه وارد معده ما می کنند؟

کسانی که قصد انجام بالن گذاری معده را دارند معمولا برای آن ها سوال است که این بالن ها چگونه وارد معده آن ها می شود و گاهی ممکن است این فکر و سوال شما را بترساند.

اما دلهره نداشته باشید چون جایگذاری بالن در معده اصلا کار خطرناکی نیست و خیلی آسان انجام می شود. در یک روش از کار گذاشتن بالن پزشکان فرد را بی حس می کنند

سپس بالن توسط آندوسکوپی از دهان شما وارد معده شما می شود و بالن در معده شما از هوا و یا نرمال سالین که وارد کردند باد می شود و معمولا به طریق آندوسکوپی همان گونه که بالن را کار گذاشتند؛ شش ماه بعد همان گونه خارجش می کنند. مدت زمان کارگذاشتن بالن بسیار کوتاه است و حدود 15 دقیقه به طول می انجامد و بدون درد است و افراد حدود 20 الی 30 درصد وزن بدن خود را از دست می دهند.

استفاده از روش جدید

اما پزشکان امروزه یک روش جدید به کار می برند و آن این است که بالنی که قرار است در معده شما کار گذاشته شود به صورت یک کپسول است و شما این کپسول را می خورید.

در انتهای این کپسول یک لوله بسیار باریک وصل است سپس پزشکان از طریق همین لوله گاز وارد بالن کپسولی می کنند و بالن در معده شما باد می شود. سپس پزشک لوله باریک متصل به بالن را جدا می کند.

در این روش نیازی به دادن و استفاده از داروهای آرام بخش و غیره نمی باشد. درهر معده می توان سه بالن قرار داد و معمولا این روش خیلی بهتر و راحت تر از روش دیگر است چون میزان کاهش وزن در این شیوه سریع تر است و بیمار پس از  گذراندن زمانی حدود 12 هفته این کاهش وزن برایش راحت تر می شود و سپس از طریق آندوسکوپی این بالن تعبیه شده را از طریق دهان شما خارج می کند .

استفاده از روش جدید
استفاده از روش جدید

در مطلب نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند اطلاعات جامع و مفیدی برای شما مخاطب عزیز نگاشته شده است.

برای چه افرادی بالن معده مناسب است؟

افراد برای لاغرشدن روش های گوناگونی را امتحان می کنند. اگر شما از هیچ کدام  از این روش ها نتیجه نگرفتید باید به دنبال روش دیگری باشید.

روش بالن گذاری یک روش مناسب برای شما می باشد و شما نیز کاندید مناسبی برای انجام روش بالن گذاری هستید. معمولا کسانی واجد شرایط انجام بالن گذاری هستند که شاخص توده بدنی آن ها پایین تر از بیست و هفت نباشد و در رده اضافه وزن و چاقی قرار گرفته باشند.

همین طور کسانی که پزشک به آن ها اجازه جراحی های لاغری را نمی دهد و یا افراد چاقی که به دلیل عوارض و بیماری های تنفسی نظیر تنگی نفس موقع خوابیدن و یا کسانی که از بیماری های زمینه ای مثل فشارخون بالا و دیابت نوع دو رنج می برند می توانند روش بالن گذاری در معده را انتخاب کنند و یا کسانی که شاخص توده بدنی آن ها چیزی حدود سی الی سی و پنج باشد که زیر بار عمل های جراحی نمی روند. نیز برای بالن گذاری مناسب هستند.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل حلقه معده در شیراز و حلقه گذاری یا باندینگ معده دیدن کنید.

افراد فوق العاده چاق

گروه دیگری که برای انجام بالن گذاری معده مناسب هستند کسانی هستند که فوق العاده چاق هستند و شاخص توده بدنی آن ها بسیار بالا است و می توان گفت شاخص توده بدنی آن ها بالاتر از پنجاه است

ولی پزشکان برای کم کردن عوارض و خطرات بیهوشی که ممکن است در روش جراحی های لاغری برای این افراد رخ دهد به آن ها روش بالن گذاری را پیشنهاد می کنند تا وزن آن ها را کم کند. تمامی افرادی که در این جا اشاره کردیم برای انجام بالن گذاری می توانند گزینه مناسبی باشند .

در مطالعه مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند، یاد گرفتیم چه کسانی برای بالن گذاری معده مناسب ترند.

افراد فوق العاده چاق
افراد فوق العاده چاق

آیا من می توانم بعد از بالن گذاری، بالن را در معده ام حس کنم؟

در انجام فعالیت های روزانه بالن را حس نمی کنید و بالن برای شما حس ناخوشایندی ایجاد نمی کند و شما می توانید کارهای روزانه خود را از سر بگیرید. مگر در بعضی از شرایط ممکن است متوجه بالن در معده خود شوید و آن زمانی است که شما خیلی خم می شوید. در این صورت شما متوجه بالن می شوید ولی حس کردن بالن اصلا حس ناخوشایندی برای شما ندارد.

شما در حال مشاهده مقاله ی نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند هستید. با ما همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین دکتر برای بالون معده را مطالعه کنید.

ورزش کردن بعد از بالن گذاری معده برای من ضرری ندارد؟

ورزش کردن و تمرینات ورزشی می تواند در لاغری شما نقش بسزایی داشته باشد. اگر شما بالن گذاری معده را انجام دادید نگران نباشید. ورزش کردن هیچ گونه ضرری برای شما نخواهد داشت ولی باز برای اطمینان با پزشک خود مشورت کنید تا نوع ورزش شما را مشخص کند و صد در صد ورزش کردن ضرری ندارد و شما بعد از بالن گذاری هم می توانید به ورزش خود ادامه دهید.

ورزش کردن بعد از بالن گذاری معده برای من ضرری ندارد؟
ورزش کردن بعد از بالن گذاری معده برای من ضرری ندارد؟

در مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند با ما همراه شوید تا با آزمایشات لازم برای بالن گذاری معده  آشنا شوید.

من چه آزمایش هایی قبل از بالن گذاری باید انجام بدهم ؟

اگر شما قصد انجام بالن گذاری معده را دارید ابتدا نزد یک پزشک متخصص بروید تا پزشک شما روال کارو اقدامات و آزمایشات قبل از انجام بالن گذاری را برای شما شرح دهد. معمولا پزشکان برای شما آزمایشاتی که برای قبل از بالن گذاری لازم است را می نویسند و درخواست می کنند.

تست انگل و بررسی کلسترول و . . .

این آزمایشات در اصل شامل یک تست انگل و بررسی کلسترول شما و میزان تری گلیسرید و همین طور قند خون شما و میزان کراتینین سرم و پتاسیم و سدیم خون شما را بررسی می کنند و موارد دیگری که در آزمایش خون دکتر می نویسد، میزان و نمایش گلبول های قرمز خون و میزان آلبومین خون شما است و برای شما تست های انعقادی هم در خواست می کند که هدف پزشک از آزمایش هایی که برای شما درخواست می کند این است که او می خواهد از وضعیت بدن شما قبل از بالن گذاری معده آگاه شود.

اما پزشک تنها برای شما آزمایش خون درخواست نمی کند، بلکه تست هایی برای بررسی عملکرد قلب و ریه شما نیز درخواست می کند و از شما می خواهد یک نوار قلب انجام دهید و از قفسه سینه خود یک عکس رادیو گرافیک بگیرید و اگر دارای بیماری ریوی از قبل باشید؛

دکتر در کنار موارد ذکر شده تست های ریه را نیز در خواست می کند و برای شما ممکن است سونوگرافی از شکم نیز درخواست بدهد و برای شما بررسی معده شما از نظرمیکروب h پیلوری و آندوسکوپی معده و مری نیز درخواست می کند .

تست انگل و بررسی کلسترول و . . .
تست انگل و بررسی کلسترول و . . .

من اگر بالن در معده ام بگذارم چقدر وزن کم می کنم؟

معمولا ممکن است که در این روش بتوانید چیزی حدود پانزده و یا شاید بیست درصد و حتی بیشتر هم وزن کم کنید. به طور مثال اگر وزن شما صد کیلو است بعد از بالن گذاری چیزی حدود پانزده کیلو تا بیست کیلو  وزن از دست می دهید. پس همان طور که می بینید تاثیر بالن معده در کاهش وزن شما بسیار مشهود است و شما با یک روش بی خطر و ایمن در مدت زمان کوتاهی به وزن مورد نظر خود می رسید .

در مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند شما متوجه خواهید شد که در بالن گذاری معده چقدر وزن کم می کنید.

من اگر بالن در معده ام بگذارم چقدر وزن کم می کنم؟
من اگر بالن در معده ام بگذارم چقدر وزن کم می کنم؟

برای بالن گذاشتن در معده چقدر باید هزینه کنم؟

در پاسخ به شما دوست عزیز باید بگویم هزینه این روش یعنی بالن گذاشتن در معده شما به شرایط مختلفی بستگی دارد. به این که آیا شما تحت پوشش بیمه هستید و یا قرار است آزاد برای انجام بالن گذاری معده  اقدام کنید. هزینه شما متفاوت  خواهد بود و همین طور به این که شما در کجا این بالن گذاری را می خواهید انجام دهید نیز بستگی دارد.

مثلا اگر شما انجام بالن گذاری در معده را در بیمارستان خصوصی انجام دهید یا در بیمارستان دولتی و یا یک کلینیک پیشرفته و فوق تخصصی انجام دهید هزینه شما متفاوت خواهد بود.

حتی بستگی به پزشک شما و تخصص آن نیز دارد. همگی این عوامل سبب می شود برای انجام بالن گذاری در معده نتوانیم یک قیمت ثابت به شما معرفی کنیم و بسته به این شرایطی که بیان کردیم، قیمت و هزینه ها متفاوت خواهد بود .

نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند را اگر نگاه کنید ودر مورد هزینه بالن گذاری از آن ها سوال کنید می بینید که هر کدام یک قیمت متفاوت را بازگو می کنند که این امر به خاطر همین عواملی است که درفوق به آن اشاره کردیم.

برای بالن گذاشتن در معده چقدر باید هزینه کنم؟
برای بالن گذاشتن در معده چقدر باید هزینه کنم؟

چند مدل بالن معده وجود دارد؟

دراصل ما سه نوع بالن معده داریم که هر کدام ماندگاری و مزایای خاص خود را دارند. یک نوع آن بالن  endballاست .این بالن مخلوطی از مایع هوا است.

در این نوع بالن ماندگاری و دوام آن بسیار بالا است و می توان گفت این ماندگاری تا حدود نه ماه می باشد. خصوصیتی که این نوع بالن ها دارند در این است که پزشک می تواند در یک زمان این بالن ها را از مخلوط مایع و همین طور هوا پر کند.

این بالن ها عوارض بالن را به حداقل می رسانند و حتی درد و حالت تهوع و استفراغی که ممکن است برای بعضی از افراد بعد از بالن گذاری رخ دهد را کاهش می دهد و معمولا بیماران خیلی راحت تر و آسان تر می توانند این بالن را تحمل کنند .

پزشکان بالن دیگری که معمولا استفاده می کنند بالن SPATZ است. بالن SPATZ  دوام وماندگاری بیشتری نسبت  به بالن ENDBALL که گفتیم دارد. دوام و ماندگاری این بالن  یک سال می باشد. این نوع بالن ها مزایای بسیاری دارند. یکی از مزیت های این نوع بالن ها کنترل و تنظیم حجم بالن توسط پزشک شما می باشد.

یعنی زمانی که شما قرار است بالن گذاری کنید پزشک در آندوسکوپی ابتدا حجم کمی از بالن تعبیه شده معده شما را از مایع پر می کند و در طی این یک سال  اشتهای شما را بررسی می کند و طبق آن تصمیم می گیرد که حجم بالن را بیشتر و یا کمتر کند.

بدن شما کم کم به شرایط جدید عادت می کند

این مزیت خوبی را برای شما دارد که بدن شما کم کم به شرایط جدید عادت کند و در نتیجه عوارض بالن گذاری در این نوع بالن نیز تا حد زیادی کاهش می یابد.

پس درد و تهوع در بالن گذاری را خیلی کم می کند و این امکان را برای شما فراهم می کند که اگر بدن شما به این حجم معده عادت کرده باشد و مشکلی با این حجم معده نداشته باشد می توانید نزد پزشک خود بروید و پزشک شما در آندوسکوپی می تواند حجم بالن شما را زیاد تر کند تا معده حجمش کم شود و شما کمتر غذا بخورید تا زودترلاغر شوید .

نوع دیگری از بالن ها ، بالن هایی می باشند که قابلیت تنظیم شدن دارند. این بالن ها از طریق پورت تنظیم می شوند. وقتی این بالن ها را پزشک در معده شما قرار می دهد با هوا آن ها را پر می کند

و سپس برای این که بتواند حجم بالن را کنترل و تنظیم کند که چه مقدار حجم بالن را زیاد کند و یا چه مقدار حجم بالن را کاهش دهد این کار را پزشک توسط یک پورت زیرپوستی انجام می دهد.و از این طریق حجم بالن را کم و زیاد می کند.

ابتلا به عوارضی مثل درد و تهوع و استفراغ به صفر خواهد رسید

در استفاده از این بالن ها شانس ابتلا به عوارضی مثل درد و تهوع و استفراغ به صفر خواهد رسید و این عوارض را اصلا ندارد و ماندگاری بیش از حد این بالن باعث می شود شما وزن بیشتری از دست دهید و به پزشک شما این امکان را می دهد که براساس تحملی که شما دارید و یا میزان اشتهای شما حجم بالن را از روی پوست شما تنظیم کند.

نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد.

اگر می خواهید تفاوت بالن هایی که با هوا پر شده ند را با بالن هایی که با مایع پر شده  بدانید در ادامه مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند ما را همراهی کنید.

ابتلا به عوارضی مثل درد و تهوع و استفراغ به صفر خواهد رسید
ابتلا به عوارضی مثل درد و تهوع و استفراغ به صفر خواهد رسید

بالن اگر با هوا پر شود بهتر است یا بالنی که با مایع پر می شود؟

در جواب به این سوال دوستمان باید بگوییم که هر کدام مزیت ها و خصوصیات خاص خود را دارند. همان گونه که می دانید بالنی که از هوا پر شده باشد در مقایسه با بالنی که با مایع پر شده است سبک تر است و این برتری را دارد که شما اگر بالن پر از هوا داشته باشید، عوارض ابتدایی کمتر به سراغ شما می آید و شما زیاد در بالن پر شده از هوا دچار درد و یا حالت تهوع و استفراغ نمی شوید

ولی چون این بالن از هوا پر شده است، در مقایسه با بالنی که از مایع پر شده است فرد کمتر وزن ازدست می دهد و کمتر حس بی اشتهایی می کند چون بالن سبک است و نمی تواند اشتهای شما را زیاد کم کند. اما این درقیاس با بالنی است که با مایع پر شده باشد.

در بالنی که از مایع پر شده است مسلما سنگین تر است و شما اشتهای کمتری خواهید داشت در نتیجه زودتر لاغر می شوید. ولی همین سنگینی مایع درون بالن ممکن است باعث بروز عوارضی مثل درد و استفراغ و حالت تهوع نیز بشود.

اکنون که دانستید این دو بالن که با دو ماده متفاوت پر شده اند چه ویژگی و خصوصیاتی دارند مسلما می توانید تشخیص دهید که کدام بالن بهتر است ولی به طور کلی هر دو بالن در لاغر کردن شما نقش دارند .

بالن اگر با هوا پر شود بهتر است یا بالنی که با مایع پر می شود؟
بالن اگر با هوا پر شود بهتر است یا بالنی که با مایع پر می شود؟

بالون را چطور دکتر خارج می کند؟

در پاسخ به این سوال باید به شما مخاطب عزیز عرض کنیم که روند خارج کردن معده همانند گذاشتن بالن در معده می باشد. به این نحو که ابتدا دکتربیهوشی داروی آرام بخش به شما تزریق می کند و توسط دستگاهی قلب و ریه شما پایش می شود. بعد از آن پزشک از طریق آندوسکوپی وارد معده شما می شود و می خواهد مایع درون بالون را خالی کند.

پزشک با کمک سوزن بالن کیلر تمام مایع بالن معده را خالی می کند و وقتی مطمئن شد دیگر درون بالن معده مایعی وجود ندارد، سپس سوزن را خارج می کند و این دفعه گراسپر را وارد می کند. سپس از جهت مقابل آن بالن را می گیرند و آندوسکوپ و همین طور گراسپر را آرام آرام  از طریق دهان شما خارج می کنند و بالن نیز خارج می شود .

بالون را چطور دکتر خارج می کند؟
بالون را چطور دکتر خارج می کند؟

شما درحال خواندن مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند هستید.

چه زمانی بعد از خارج کردن بالن معده من رامرخص می کنند؟

وقتی پزشک بالن معده را خارج کرد شما نیاز به بستری شدن در بیمارستان  ندارید و معمولا خارج کردن بالن معده خیلی زمان گیر نیست و معمولا خطرناک و دردناک نیز نمی باشد و شما بعد از انجام آن مشکلی ندارید. چون آسیبی ندیدید که بخواهید بستری شوید. معمولا شما طی مدت زمان  نیم ساعت بعد از عمل مرخص می شوید.

شما در حال حاضر در حال مطالعه مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند هستید. در این مطلب شما متوجه شدید زمان ترخیص پس از خروج بالن معده چه زمانی می باشد.

چه زمانی بعد از خارج کردن بالن معده من رامرخص می کنند؟
چه زمانی بعد از خارج کردن بالن معده من رامرخص می کنند؟

بعد از بالن گذاری در معده باید چه رژیمی داشته باشم ؟

رژیمی که شما در هفته نخست بعد از بالن گذاری معده باید داشته باشید مصرف غذاهایی می باشد که نه کاملا جامد باشند نه به طور کامل رقیق شده باشد، بلکه از غذاهایی مصرف کنید که بافت آن ها به صورت نیمه جامد باشد. مثلا سوپ به خاطر این که سوپ یک غذای مقوی برای کسانی که به تازگی بالن گذاری معده را انجام داده اند می باشد.

البته سعی کنید نوشیدنی ها و غذاهایی که نخستین روزها استفاده می کنید به صورت صاف شده باشد. یعنی اگر می خواهید شیر موز بخورید حتما شیرموز صاف شده استفاده کنید یا اگر سوپ مصرف می کنید بعد از میکس کردن آن  توسط میکسر حتما آن را صاف کنید.

در این روزها خوردن آب میوه هیچ مانعی ندارد اما این به شرطی می باشد که آب میوه شما به صورت طبیعی باشد نه آب میوه های صنعتی که شکر و قند زیادی دارند. همین طور از جمله مواد غذایی می توانید با هم میکس کنید.

هویج پخته و سیب زمینی پخته شده

هویج پخته و سیب زمینی پخته شده و لوبیا و آب گوشت صاف شده می باشد فراموش نکنید شما باید در طول روز سه الی چهار وعده غذایی داشته باشید.

یعنی صبحانه و ناهار و شام و یک میان وعده مثلا عصرانه در برنامه غذایی خود قرار دهید. نکته دیگری که  باید درمورد رژیم غذایی بعد از بالن گذاری معده باید به آن توجه داشت این است که هر وعده غذایی که مصرف می کنید با وعده غذایی دیگر شما حداقل 2  ساعت فاصله زمانی وجود داشته باشد.

رژیم غذایی شما نباید پر ادویه باشد. شما باید مصرف ادویه جات را محدود کنید و به غذای خود کمتر نمک و فلفل و همین طور روغن بزنید و درعوض مصرف مایعات خود را بالا ببرید. شما سعی کنید روزانه یک لیتر و یا یک لیتر و نصفی آب و چای یا آب میوه را مصرف کنید.

شما باید توجه کنید از خوردن بعضی از مواد پرهیز کنید

شما باید توجه کنید از خوردن بعضی از مواد پرهیز کنید مثلا خوردن شکلات و بستنی و یا قهوه و یا نوشیدنی های خیلی شیرین مانند نوشابه و غذاهایی که خیلی چرب هستند. همین طور از مصرف نوشیدنی های الکلی و شیرینی های مختلف و تنقلات پرهیز کنید.

در روز چهارم بعد از بالن گذاری معده ، دیگر شما می توانید غذای خود را از حالت نیمه جامد به جامد تغییر دهید ولی سعی کنید این کار را آهسته و به تدریج انجام دهید تا ببینید تحمل خوردن غذاهای جامد را دارید یا نه ولی اگر داشته باشید شما می توانید مثلا برای صبحانه خود دو تا بیسکویت ساده مثل بیسکویت مادر با شیر  بخورید. سعی کنید شیر مصرفی شما کم چرب باشد و اندازه یک استکان باشد  و برای ناهار خود می توانید گوشت مصرف کنید.

گوشت بره و یا مرغ  و یا ماهی

گوشت مصرفی شما گوشت بره و یا مرغ  و یا ماهی می تواند باشد. بهتر است گوشت ها به تکه های کوچک خرد شوند و اندازه آن ها به اندازه دو قاشق غذاخوری باشد و در کنار آن ها می توانید ماست نیز بخورید

اما فراموش نکنید که ماست مصرفی شما باید کم چرب باشد و یا می توانید برای ناهار خود به اندازه دو قاشق غذاخوری برنج بخورید، به شرطی که خوب له شده باشد و یک قاشق خورشت و کنار آن هویج و یا کدو پخته شده را به اندازه یک قاشق داشته باشید و عصرانه شما می تواند شیرموز  باشد.

به اندازه نصف یک لیوان شیرموز در عصر بسیار مناسب است

به اندازه نصف یک لیوان شیرموز در عصر بسیار مناسب است و برای شب و شام می توانید پوره بخورید مثل پوره سیب زمینی به اندازه 2 قاشق غذاخوری به همراه مخلوطی از کلم بروکلی با هویج پخته شده به اندازه یک قاشق غذاخوری می توانید بخورید یا حتی می توانید دو قاشق سوپ بخورید.

مثل سوپ مرغ به همراه با مخلوطی از ذرت پخته شده با نخود فرنگی به اندازه یک قاشق غذاخوری مصرف کنید. حال اگر شما نتوانستید تحمل کنید  و بعد از خوردن غذا دچار حالت تهوع شدید می توانید فعلا برای جامد کردن رژیم خود دست نگه دارید و همان رژیم روزهای نخست و به صورت مایعات صاف شده را ادامه دهید.

وقتی به شما می گوییم برای ناهار ماهی و مرغ بخورید سعی کنید مرغ و ماهی شما استخوانی نداشته باشد و اگر حال عمومی شما بهتر شد درهفته بعد به مطب پزشک خود بروید تا به شما در زمینه آشنایی با کالری ها و مصرف موادغذایی مختلف و روان درمانی شم ارا راهنمایی کند .

به اندازه نصف یک لیوان شیرموز در عصر بسیار مناسب است
به اندازه نصف یک لیوان شیرموز در عصر بسیار مناسب است

اگر شما می خواهید بدانید بعد از بالن گذاری در معده چه رژیمی داشته باشید مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند را مطالعه کنید.

آیا ممکن است بالن درون معده من بترکدو آیا محتویاتش خطرناک است؟

در پاسخ به شما باید عرض کنیم محتویات درون بالن اگر در معده بریزد باز جای ترس و نگرانی نیست. محتویاتی که درون بالن است اصلا خطرناک نیست و این اتفاق که محتویات بالن در معده شما بریزد بسیار نادر است و احتمال رخ دادن این اتفاق خیلی کم می باشد. فقط اگر محتویات بالن در معده شما ریخت حتما نزد پزشک خود بروید که محتویات درون معده شما را که از بالن منشا می گیرند را خالی کند.

آیا امکان تعویض بالن پس از بالن گذاری برای من وجود دارد؟

مسلما که جواب سوال شما مثبت می باشد و استفاده از روش بالن گذاری برخلاف روش های درمانی دیگر قابلیت تجدید و تعویض بالن وجود دارد.

اگر به هر دلیلی شما از نوع بالن که درون معده شما قرار می دهند راضی نباشید پزشک شما می تواند آن را خارج کند و با نوع دیگری تعویض کند و یا مثلا بالنی که برای شما قرار دادند خراب باشد و یا سوراخ شده باشد، هر چند احتمال این اتفاق نادر است

ولی حتی اگر این اتفاق هم بیفتد؛ شما به آسانی می توانید با مراجعه به پزشک خود آن را تعویض کنید و یا کسانی که دوره درمانی آن ها تمام شده است می توانند دوره درمانی جدیدی را با تعویض بالن جدید آغاز کنند. پس روش بالن گذاری معده قابلیت تکرار را دارد.

از جمله علت هایی که شما مجبور به تکرار بالن گذاری ممکن است  بشوید وجود سوانح مختلفی می باشد که برای شما پیش بیاید و یا ورزش های پرفشاری که ممکن است سبب خراب شدن بالن شما شوند می باشد که گاهی بالن ممکن است سوراخ شود و یا از جای خود حرکت کند .

آیا امکان تعویض بالن پس از بالن گذاری برای من وجود دارد؟
آیا امکان تعویض بالن پس از بالن گذاری برای من وجود دارد؟

درادامه مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند خواهید دانست که روش بالن گذاری معده با بیهوشی همراه است یا با بی حسی؟ برای پاسخ به این سوال همچنان مطالب ما را دنبال کنید.

آیا من را در بالن گذاری معده بیهوش می کنند؟

خیر؛  چنین چیزی صحت ندارد چون روش کار بالن گذاری معده خیلی آسان است و پزشک آن را راحت انجام می دهد و هیچ گونه خطری برای شما درپی نخواهد داشت و همین امر سبب شده است که در روش بالن گذاری بالن معده، نیازی به بیهوشی عمومی نباشد. تنها شما را بی حس می کنند.

این بی حسی موضعی برای بالن گذاری در معده کافی است. این روش لاغری به قدری آسان انجام می شود که ممکن است حتی شما همان روز به خانه بروید.

بعضی از روش های لاغری محدودیت زیادی بعد از عمل برای فرد دارند و فرد باید خیلی از مراقبت ها را انجام دهد ولی در روش بالن گذاری در معده فرد این محدودیت ها و مشکلات را ندارد و همین ساده بودن این روش سبب هجوم زیادی از افراد برای انجام این روش شده است و با استقبال زیادی روبرو  شده است .

آیا من را در بالن گذاری معده بیهوش می کنند؟
آیا من را در بالن گذاری معده بیهوش می کنند؟

آیا در دوران بارداری و یا دوران شیردهی می توانم درون معده خود بالن بگذارم؟

در بعضی از زمان ها گرفتن رژیم غذایی و یا استفاده از روش های گوناگون برای لاغری توصیه نمی شود چرا که اگر شما باردار هستید نباید به فکر لاغری باشید چون اگر شما برای لاغری اقدام کنید و وزن خود را پایین بیاورید، مسلما جنین شما دچار عوارضی نظیر کم وزنی و یا غیره خواهد شد و چون جنین از شما تغذیه می کند اگر شما وزن از دست بدهید و یا برای لاغری اقدام کنید جنین نیز تحت فشار خواهد بود.

از این رو ما به شما توصیه می کنیم که در دوران بارداری بالن گذاری معده و یا سایر روش های لاغری حتی گرفتن رژیم های لاغری را کنار بگذارید و انجام ندهید. در دوران شیردهی نیز مانند دوران بارداری تغذیه مادر بسیار مهم است.

وقتی شما نوزاد خود را شیر می دهید، اگر به هر دلیلی تغذیه شما کم شود

وقتی شما نوزاد خود را شیر می دهید، اگر به هر دلیلی تغذیه شما کم شود و یا شما رژیم سخت بگیرید و یا سایر روش های لاغری مانند بالن گذاری معده را انجام دهید بر روی مقدار و کیفیت شیر شما ممکن است تاثیر گذار باشد و نوزاد شما آن چنان که باید رشد نمی کند و وزن نمی گیرد. پس ما به شما دوست عزیزی که این سوال را مطرح کردید توصیه می کنیم در دوران بارداری و شیردهی بهتر است عمل بالن گذاری معده را انجام ندهید .

وقتی شما نوزاد خود را شیر می دهید، اگر به هر دلیلی تغذیه شما کم شود
وقتی شما نوزاد خود را شیر می دهید، اگر به هر دلیلی تغذیه شما کم شود

در این قسمت از مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند شما با این موضوع که  آیا دوران بارداری و شیردهی زمان مناسبی برای بالن گذاری می باشد بیشتر آشنا شدید.

اگر من بالن گذاری معده انجام دهم می توانم بعد از آن به مسافرت بروم؟

البته که می توانید به سفر بروید و بالون گذاری معده منعی برای این که شما به مسافرت بروید ندارد. البته اگر وسیله ای که با  آن سفر می کنید هواپیما است و یا مقصدی که می خواهید به آن جا سفر کنید در ارتفاعات است بالون شما حتی در چنین شرایطی هم موقعیت خود را حفظ می کند.

تنها فقط ممکن است در هواپیما کمی دچار نفخ شوید و یا برای شما مشکل گرفتگی شکم پیش بیاید وسفرهای خارج از کشور را بهتر است به زمان دیگری موکول کنید ولی در کل سفر هیچ ضرری برای بالن معده شما ندارد .

اگر من بالن گذاری معده انجام دهم می توانم بعد از آن به مسافرت بروم؟
اگر من بالن گذاری معده انجام دهم می توانم بعد از آن به مسافرت بروم؟

در ادامه مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند با ما همراه باشید تا با اهداف بالن گذاری در معده بیشتر آشنا شوید .

هدف از بالن گذاری در معده چیست و چرا این روش را برای لاغری پیشنهاد می کنند؟

قبل از این که به اهداف این روش لاغری بپردازیم بهتر است شما عزیزان را با معایب چاقی و اضافه وزن آشنا کنیم. وقتی یک نفر دچار چاقی و یا اضافه وزن است اگر برای لاغری خود اقدامی نکند بدن او مستعد خیلی از بیماری ها و سرطان هایی خواهد شد که شانس احتمال آن ها  با چاقی زیاد می شود.

احتمال بیماری هایی نظیر فشار خون بالا، دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی و یا سکته های مغزی و همین طور کبد چرب و سرطان هایی مانند سرطان آندومتر و سرطان روده بزرگ  و غیره افزایش می یابد.

چاقی نه تنها بر جسم، بلکه برای روحیه  بسیاری از افراد  نیز ممکن است اثر بدی بگذارد. چون کسانی که چاق هستند ممکن است به خاطرظاهر و اندام خود دچار کمبود اعتماد به نفس شوند

و گاهی در موارد پیشرفته حتی ممکن است از جامعه و اجتماع کناره گیری کنند و منزوی شوند و دچار بیماری های روحی و یا افسردگی شوند. چاقی حتی بر میل جنسی افراد نیز موثر است و سبب کاهش  این میل  در افراد چاق خواهد شد.

اگر شما دچار چاقی و اضافه وزن هستید

مسلما اگر شما دچار چاقی و اضافه وزن هستید باید روش مناسبی را برای لاغر کردن خود انتخاب کنید. همان طور که گفتیم روش بالن گذاری می تواند 20 درصد از وزن شما را کاهش دهد پس اگر چاقی شما شدید نیست، بالن گذاری یک روش کاملا بی خطر برای لاغری شما عزیزان می باشد.

پس هدف اصلی بالن گذاری در معده در مرحله اول لاغری شما می باشد. در بعضی از موارد که فرد شاخص توده بدنی خیلی بالا داشته باشند، پزشک برای جلوگیری از عوارض عمل و خطرات بی هوشی ابتدا 20 درصد وزن طرف را از طریق بالن گذاری کم خواهد کرد تا شرایط بهتری برای انجام عمل لاغری داشته باشد.

پس روش بالن گذاری نه تنها یک روش مستقل برای لاغری محسوب می شود، بلکه می تواند نقش حمایتی در سایر روش های لاغری نیز ایفا کند. مسلما در روش بالن گذاری معده مانند سایر روش های لاغری گرفتن رژیم غذایی مطلوب و تمرینات ورزشی در پیشرفت شما در لاغر شدن موثر است.

هدف اصلی هر روش لاغری، لاغر کردن شما می باشد

پس هدف اصلی هر روش لاغری، لاغر کردن شما می باشد و این کار را از طریق کاهش حجم معده و کاهش اشتهای شما انجام می دهد و به دنبال آن  باعث کاهش  بیماری های شما می باشد و بالن گذاری در معده نیز از این قضیه مستثنا نمی باشد.

در اصل در روش بالن گذاری معده هدف این است که اشتهای شما را کم کنند شما نیز به این شیوه غذا خوردن و رژیم غذایی سبک ومتعادل عادت می کنید، به طوری که حتی اگر بالن را خارج کنند شما به خاطر عادت به آن رژیم غذایی کم حجم و کم شدن اشتها این رژیم غذایی را همچنان دنبال می کنید.

همین که برای افراد، یک ثبات در استفاده درست از مصرف مواد غذایی و رژیم غذایی کم حجم به وجود می آورد، نقش مهمی در بهبود و الگوسازی یک رژیم غذایی خاص برای افراد خواهد شد.

به این خاطر این روش را به شما توصیه می کنند که چون هم بی خطر است، هم نیاز به مراقبت ها و محدودیت زیادی بعد از عمل برای فرد ندارد. زمان انجام این روش کوتاه است و زمان ریکاوری و نقاهت زیادی ندارد و کوتاه می باشد .

در ادامه مبحث نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند خواهید دانست چه کسانی برای انجام بالن گذاری در معده مناسب نیستند. پس همچنان با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

هدف اصلی هر روش لاغری، لاغر کردن شما می باشد
هدف اصلی هر روش لاغری، لاغر کردن شما می باشد

چه کسانی نباید بالن گذاری معده را انجام دهند؟

بعضی از افراد کاندید مناسبی برای انجام روش بالن گذاری معده  نیستند.  مثلا کسانی که به خوردن الکل و یا استعمال دخانیات و مواد مخدر اعتیاد دارند نباید این روش را انجام دهند و گروه دیگری که بهتر است روش بالن گذاری معده را انجام ندهند کسانی هستند که معده آن ها و یا دوازدهه آن ها دچار زخم شده باشد و  یا از بیماری های روده نظیر التهاب روده رنج می برند نیز نمی توانند شخص مناسبی برای انجام این روش باشند.

مسلما گروه دیگر همان طور که در مطالب فوق عنوان کردیم خانم هایی می باشند که باردار هستند نیز این بالن گذاری معده را نباید انجام دهند. بیمارانی که مبتلا به مشکل نارسایی مزمن کلیه هستند نیز برای انجام بالن گذاری گروه مناسبی نیستند.

افرادی که بیماری سیروز کبدی دارند

افرادی که بیماری سیروز کبدی دارند نیز بهتر است برای لاغر شدن از روش بالن گذاری استفاده نکنند و اگر کسانی در مدت زمان زیاد و طولانی داروهای ضد انعقاد خون بخورند نیزبرای این روش مناسب نیستند

و گروه دیگری که برای روش بالن گذاری مناسب نیستند گروهی هستند که عمل و جراحی معده انجام داده اند نباید این روش بالن گذاری معده را انتخاب کنند. هر چند که روش بالن گذاری یک روش کاملا ایمن است  ولی برای این افراد که دارای بیماری های زمینه ای و عوامل و ریز فاکتور های خطرناکی هستند بهتر است انجام نشود .

در مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند درمورد پاسخ به این سوال که سن بالن گذاری چه سنی می باشد بیشتر خواهید دانست.

بالن گذاری معده را در چه سنی می توان انجام داد؟

برای انجام بالن گذاری معده معمولا محدودیت سنی وجود ندارد و افراد اگر شرایط جسمانی آن ها توسط پزشک برای انجام بالن گذاری معده تایید شده باشد معمولا در هر سنی می توانند این روش را استفاده کنند.

پس در انجام بالن گذاری معده پزشکان سن شما را مد نظر قرار نمی دهند، بلکه با آزمایش هایی که برای شما در خواست می دهند شرایط بدنی و جسمانی شما را ملاک انجام بالن گذاری معده قرار می دهند.

جنس بالن معده  از چیست و دوام و ماندگاری بالن چقدر است ؟

معمولا جنس بالن ها از جنس سیلیکونی است و همان طور که گفتیم ما انواع بالون داریم و ماندگاری آن ها با هم دیگر متفاوت است. گفتیم که بعضی ها تا 6 ماه نیز دوام دارند اما ماندگاری بالن در معده شما به شرایط دیگری نیز بستگی دارد.

یکی از مهم ترین این عوامل اسید معده شما می باشد. تاثیر اسید معده آن چنان زیاد است که می تواند موجب کم شدن و یا زیاد شدن ماندگاری بالن معده شما شود.

هر چقدر کسی اسید معده بالاتری داشته باشد اسید معده آن شخص باعث پارگی و سوراخ شدن بالن او می شود که در این شرایط پزشک شما خیلی راحت می تواند بالن دیگری را جای بالن پاره شده جایگزین کند واگر اسید معده شما زیاد نباشد و معده شما با بالن سازگاری بیشتری نشان می دهد در نتیجه مسلما عمر و ماندگاری بالن در معده شما  نیز بالا خواهد رفت.

سازگاری بدن افراد یک شرط مهم در ماندگاری بالن ها است چنان چه بدن شما دچار ناسازگاری شود مسلما بالن را برای شما خارج می کنند ولی معمولا کسانی که بدن آن ها این سازگاری را قبول می کند می توانند در ماندگاری بیشتری وزن کم کنند.

شما هم سعی کنید اقدامات و توصیه های پزشک بعد از بالن گذاری را جدی بگیرید و از خوردن مواد غذایی که سبب افزایش اسید معده شما می شود پرهیز کنید .

جنس بالن معده  از چیست و دوام و ماندگاری بالن چقدر است ؟
جنس بالن معده  از چیست و دوام و ماندگاری بالن چقدر است ؟

اگر بالن معده را خارج کنم تا چه مدتی وزن من ثابت می ماند؟

در پاسخ شما دوست عزیز باید عرض کنم که شما وقتی بالن معده می گذارید معده شما  حجم کمتری پیدا می کند و به خاطر همین امراشتها و میل به غذا  در شما کاهش یافته است.

در مدت زمانی که بالن معده دارید شما باید از غذاهای کم حجم استفاده کنید و یا موادی که حجم کمی از معده شما را اشغال می کنند مصرف کنید.

مسلما استفاده از چنین رژیمی در لاغری شما نقش زیادی دارد. حال اگر پزشک شما بالن معده شما را خارج کند میزان ثبات  وزنی شما به این بستگی دارد که آیا شما به آن الگوی غذایی که در زمان بالن گذاری معده داشتید پایبند می باشید یا نه.

اگر شما روال زمان بالن گذاری را در پیش بگیرید و غذای کم حجم بخورید و سبک زندگی سالم داشته باشید و کنار رژیم غذایی درست  یک برنامه ورزشی منظم و مدون داشته باشید زمان ثابت ماندن وزن شما بعد از خروج بالن نیز افزایش پیدا می کند و حتی می توانید این وزن ایده آل خود را تا پایان عمر حفظ کنید و این ثبات برای شما دائمی می باشد.

برعکس هر چقدر شما بعد از خارج کردن بالن الگو و برنامه غذایی درستی نداشته باشید، پر خوری کنید و یا شیوه بی تحرکی را در پیش بگیرید مسلما شما خیلی زودتر ثبات وزنی خود را از دست می دهید و دچار اضافه وزن و چاقی می شوید. پس بنابراین برای ثبات وزن شما بعد از خروج بالن از معده شما نمی توان زمان مشخص و معینی را عنوان کرد .

اگر بالن معده بگذارم پوست شکم و صورت من شل می شود ؟

معمولا کاهش وزن در بالن معده بیست درصد است و این کاهش وزن اگر توسط شما خوب کنترل شود پوست شکم شما حالت افتادگی ویا شل شدگی زیادی پیدا نمی کند و نگران شل شدگی پوست شکم خود نباشید.

معمولا در اکثر روش های لاغری می توانند تا حدی سبب لاغری و شل شدن  پوست صورت شما شوند و در روش بالن گذاری نیز اتفاق می افتد.

اما نسبت به سایر روش های لاغری این شل شدگی صورت کمتر است ولی شما باید اگر با این مسئله مواجه شدید حتما با پزشک خود مشورت کنید. اگر کاهش وزن درست و حساب شده باشد، این شل شدگی صورت قابل کنترل می باشد.

یکی از کارهایی که می توانید از شل شدگی پوست صورت جلوگیری کنید و به سلامت پوست خود بعد از بالن گذاری معده کمک کنید، نوشیدن آب و مایعات کافی است.

هر شخصی باید در طول شبانه روز چیزی معادل هشت الی ده  لیوان آب بخورد. این کار کمک می کند که پوست شما بافت خود را حفظ کند و کمتر دچار شل شدگی شود. توجه کنید شما با مشورت با پزشک می توانید اقدامات دیگری نیز انجام دهید ولی توجه کنید این شل شدگی در بالن گذاری آن چنان زیاد نیست که باعث اضطراب و نگرانی شما  شود .

اگر بالن معده بگذارم پوست شکم و صورت من شل می شود ؟
اگر بالن معده بگذارم پوست شکم و صورت من شل می شود ؟

بعد از بالن گذاری معده چه کارها و مراقبت هایی باید انجام دهیم؟

شما بعد از بالن گذاری معده برای خوابیدن و استراحت کردن بهتر است در وضعیتی قرار بگیرید که شما راحت تر هستید. بهترین وضعیت بدن شما برای خواب به پهلوی چپ خوابیدن است.

سعی کنید در پهلوی راست و یا حالت دمر و یا به حالت طاق باز خوابیدن پرهیز کنید. بهتر است وقتی به پهلوی چپ قرار می گیرید سر خود را طوری قرار دهید که از سطح بدن شما کمی بالاتر باشد. همین کار سبب می شود شما هنگام خوابیدن احساس راحت تری را تجربه کنید.

بعد از بالن گذاری معده چه کارها و مراقبت هایی باید انجام دهیم؟
بعد از بالن گذاری معده چه کارها و مراقبت هایی باید انجام دهیم؟

از کارها و مراقبت های بعد از بالن گذاری توجه به یک سری نکته های غذایی می باشد. به طور مثال در ماه نخست بعد از بالن گذاری غذای مصرفی شما باید سبک باشد و اگر غذاهای جامد و نیمه جامد می خورید حتما آن را به خوبی بجوید و لقمه های غذای شما کوچک باشد و به آرامی غذا بخورید.

از نان هایی در وعده غذایی استفاده کنید که سبوس دار هستند

از نان هایی در وعده غذایی استفاده کنید که سبوس دار هستند و لبنیات مصرفی شما کم چرب باشد و از خوردن موادغذایی پرچرب مثل سس مایونز و ماکارونی و یا پیتزا و سوسیس و فست فود و بستنی و شیرینی های پرچرب مثل نان خامه ای مصرف نکنید.

بعضی از افراد عادت دارند به محض خوردن غذا دراز بکشند سعی کنید از این کار اجتناب کنید و بعد از خوردن مواد غذایی دراز نکشید. متناسب با فصل ها در وعده های مختلف غذایی خود گروه میوه و سبزیجات تازه را جای دهید.

سعی کنید در مصرف  میوه ها تنوع داشته باشید. با نظر پزشک معمولا دو عدد مکمل مولتی ویتامین می توانید مصرف کنید. سعی کنید اگر می خواهید مایعات خود را شیرین کنید از شیرین کننده هایی مانند کاندرل استفاده کنید که جزو شیرین کننده های رژیمی محسوب می شود.

خوردن میوه بهتراز خوردن آب میوه است

خوردن میوه بهتراز خوردن آب میوه است ولی این بدان معنا نیست که خوردن آب میوه برای شما منع دارد. شما آب میوه هم می توانید مصرف کنید. گوشت مصرفی غذای شما اگر مرغ و ماهی باشد طوری آن را بپزید که نرم شود. بهترین حالت برای گوشت مرغ این است که به صورت آب پز مصرف کنید تا هضم آن برای شما آسان تر شود.

سعی کنید الکل و یا نوشابه نخورید. حتی اگر نوشابه شما از نوع رژیمی باشد بهتر است از خوردن نوشابه و آب میوه های صنعتی و قهوه و شکلات پرهیز کنید. در مدتی که دارید غذا می خورید سعی کنید مایعات ننوشید و معمولا یک ساعت بعد از این که وعده غذایی شما به اتمام رسید آب بنوشید.

توجه کنید در طول روز مدام مایعات مصرف کنید. احتیاج بدن شما روزانه به آب و مایعات چیزی حدود 8 تا ده لیوان است. رعایت تمامی این اصول بعد از بالن گذاری معده ضروری می باشد .

خوردن میوه بهتراز خوردن آب میوه است
خوردن میوه بهتراز خوردن آب میوه است

آیا برای انجام بالن گذاری معده باید ناشتا باشم؟

بله؛ برای انجام بالن گذاری باید معده شما خالی باشد تا پزشک بتواند برای شما طی آندوسکوپی بالن را داخل معده شما کند وگرنه هم دید دکتر محدود می شود و هم اگر شما غذا بخورید احتمال استفراغ و تهوع وجود دارد.

پس حتما قبل از انجام بالن گذاری معده از دوازده ساعت قبل آن از خوردن هر ماده غذایی اجتناب کنید و غذا نخورید و از شش ساعت قبل از انجام بالن گذاری معده حتما مایعات و نوشیدنی و چیزی ننوشید تا دچار عوارض ناشی از مصرف غذایی حین عمل  نشوید.

در ادامه مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند شما مزایای بالن گذاری در معده را می شناسید و بیشتر با این موضوع آشنا می شوید.

آیا برای انجام بالن گذاری معده باید ناشتا باشم؟
آیا برای انجام بالن گذاری معده باید ناشتا باشم؟

بالون گذاری معده چه مزایا و خوبی هایی نسبت به سایر روش های لاغری دارد ؟

حتما شما با افراد زیادی مواجه شدید که دوست دارند در زمان کوتاهی لاغر شوند و وزن از دست بدهند. ولی درعین حال به خاطر ترس و دلهره از عمل جراحی اجتناب می کنند و از انجام این گونه عمل ها فراری هستند و از عمل و بیهوشی می ترسند. بهترین راه حل برای چنین افرادی استفاده از روش بالن گذاری می باشد.

چون روش بالن گذاری معده به هیچ وجه یک عمل و جراحی محسوب نمی شود چون در این روش اصلا از بیهوشی عمومی و یا وسایل جراحی استفاده نمی کنند.

پس یک مزیت  این روش این است که جراحی نمی باشد و تنها پزشک به وسیله  یک لوله به اسم آندوسکوپ که دوربین به انتهای آن وصل است بالن را از طریق مری و دهان شما وارد معده می کنند و با سرم نمکی بالن را در معده پر می کنند.

در این روش بخیه نمی خورید. دومین مزیتی که این روش نسبت به روش های دیگر لاغری دارد این است که هزینه و قیمت بسیار ارزان تری دارد. در روش جراحی هزینه بسیار بالاتری  را باید پرداخت کنید.

اگر شما هزینه پرداخت عمل های لاغری ندارید

اگر شما هزینه پرداخت عمل های لاغری ندارید انتخاب روش بالن گذاری معده روش مناسبی است. یکی دیگر از فواید روش  بالن گذاری معده موقتی بودن این روش است. این یک مزیت مهم در برابر سایر  روش های لاغری محسوب می شود.

در بیشتر موارد این اتفاق رخ داده است که شخصی یک روش جراحی را برای لاغری انجام داده است ولی دچار عوارض شده است و یا از انجام این روش پشیمان شده باشد مثلا اگر در روش اسلیو معده ، معده شما بریده شود و خارج شود شما نمی توانید معده ای را که از بدن شما خارج کردند را باز گردانید

و این جراحی ها برگشت ناپذیرند ولی در روش بالن گذاری معده این چنین نیست و شما اگر از روش بالن معده استفاده کنید هیچ ضرری نخواهید کرد و هیچ گاه پشیمان نخواهید شد چون حتی اگر بدن شما به بالن سازگاری نداشته باشد می توانید خیلی راحت بالن را ازمعده خارج کنید و یا گاهی می توانید جای بالن قبلی یک بالن دیگر قرار دهید. پس شما با انجام روش بالن گذاری معده چیزی را ازدست نخواهید داد هر چند که این روش لاغری یک روش راحت و ایمن است.

از دیگر فواید روش بالن گذاری

از دیگر فواید روش بالن گذاری این است که دارای رژیم غذایی آسان تری نسبت به روش های جراحی لاغری هستند. معمولا رژیم غذایی بعد از عمل های لاغری خیلی سخت می باشند و بیشتر معده شما بریده شده است. شما ناگزیرید که این رژیم غذایی را رعایت کنید و معمولا در این جراحی ها فرد باید تا آخر عمرش مکمل و مولتی ویتامین مصرف کند.

این در صورتی است که مصرف مکمل در بعد از بالن گذاری وجود ندارد مگر این که پزشک شما تشخیص دهد. ولی مصرف مکمل ها همیشگی نیست و آن چنان رژیم سختی ندارد. از فواید دیگر روش بالن گذاری معده این است که برای کسانی که خیلی دوست دارند لاغر شوند

ولی پزشک آن ها را برای انجام عمل های لاغری واجد شرایط نمی بیند مثلا به آن ها می گوید باید بیش از 45 کیلو اضافه وزن داشته باشند مسلما بهترین راه برای این افراد استفاده از روش بالون گذاری معده می باشد و خیلی راحت می توانند این روش را امتحان کنند ولاغر شوند. مزایای دیگر این روش میزان لاغر کردن افراد است.

شاید شما با انجام عمل های لاغری وزن زیادی از دست بدهید ولی در روش بالن گذاری هم شما وزن زیادی از دست می دهید و در لاغر کردن افراد نقش مهمی به عهده دارد.

از دیگر فواید روش بالن گذاری
از دیگر فواید روش بالن گذاری

آیا اگر بالن معده بگذاریم سبب گشاد شدن معده ما می شود؟

خیر اصلا چنین فرضیه ای درست نیست چرا که بالن معده حجم معده شما را کم می کند و چون فضا و گنجایش معده کم شده است شما زودتر سیر می شوید و شما را تشویق به  مصرف غذای کم می کند در نتیجه شما لاغر می شوید.

اگر شما نکات تغذیه ای را رعایت نکنید و بیش از ظرفیت معده خود غذا بخورید مسلما دچار تهوع و استفراغ می شوید و همین امر نمی گذارد شما اضافه وزن پیدا کنید.

بعد از 6 ماه که پزشک بالون را خارج کرد افراد اگر به رژیم قبل از خروج بالون مقید باشند هرگز دچار اضافه وزن نمی شوند ولی اگر رژیم غذایی خود را رعایت نکنند و شروع به پر خوری کنند چون بالنی در معده ندارند حالت تهوع و استفراغ  ندارند و بیشتر و بیشتر می خورند تا چاق شوند و این عدم رعایت رژیم غذایی بعد از خروج بالن است که سبب چاقی و گشادی معده می شود و بالن به هیچ وجه معده را گشاد نمی کند.

اگر نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند را بررسی کنید متوجه خواهید شد که هر کسی دیدگاه متفاوتی  به این مسئله دارد ولی مسلما در این بین نظرات افرادی نیز وجود دارد که باور و دیدگاه غلطی نسبت به این موضوع دارند. از این رو نباید به فرضیه ها و باور هایی مثل این که بالن معده سبب  گشادی معده می شود اعتماد کنید.

آیا اگر بالن معده بگذاریم سبب گشاد شدن معده ما می شود؟
آیا اگر بالن معده بگذاریم سبب گشاد شدن معده ما می شود؟

آیا استفاده از روش بالن گذاری معده یک روش قدیمی و منسوخ شده می باشد؟

اصلا این چنین نیست. روش بالن گذاری معده یک روش موثر و در عین حال مورد تایید و قبول سازمان بهداشت جهانی یا    FDA است در ابتدا این روش در امریکا انجام نمی شد ولی در اوایل دهه هشتاد میلادی این روش در نقاط مختلف جهان انجام می شد به جز در امریکا. ولی با بررسی بیشتر و دیدن تاثیرات این روش امریکا نیزاز این روش در کاهش حجم معده استفاده کرد.

در سال دوهزار و پانزده این روش مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت وافراد زیادی با دیدن تاثیرات و مزایای این روش به این روش روی آوردند .

آیا پس از بالن گذاری معده من لازم است به مطب پزشکم مراجعه کنم واگر لازم است چند وقت یک بار باید مراجعه کنم؟

معمولا بهتر است که همچنان زیر نظر پزشک باشید چون این کار به شما کمک می کند که اگر مشکلی و یا سوالی برای شما مطرح شده است با دکتر خود مطرح کنید و همچنین پزشک می تواند روند کاهش وزن شما و تاثیر بالن گذاری بر روی بدن شما را ارزیابی کند.

پس شما می توانید به پزشک خود مراجعه کنید و در پاسخ به قسمت دوم سوال شما باید عرض کنم که  شما در طی فواصل زمانی یک ماه و یا دو ماه یک بار به پزشک خود می توانید مراجعه کنید.

آیا پس از بالن گذاری معده من لازم است به مطب پزشکم مراجعه کنم واگر لازم است چند وقت یک بار باید مراجعه کنم؟
آیا پس از بالن گذاری معده من لازم است به مطب پزشکم مراجعه کنم واگر لازم است چند وقت یک بار باید مراجعه کنم؟

شما در حال مشاهده و مطالعه مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند هستید.  همچنان در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مدت زمان ریکاوری بعد از بالن گذاری معده چقدر است ؟

مدت ریکاوری و استراحت بعد از بالن گذاری معده نسبت به سایر روش های جراحی  کمتر است و بستگی به بدن شما دارد که چه موقع به شرایط جدید یعنی گذاشتن بالن درون معده عادت می کنید و یا به نحوه قرار دادن بالن بستگی دارد.

معمولا اگر بدن افراد شاغلی به شرایط جدید عادت کرده است می توانند در مدت 3 روز بعد از بالن گذاری با مشورت با پزشک خود به شغل خود بازگردند و بعضی افراد در مدت دو الی چهار روز  به کار خود باز می گردند.  اگر بدن شما وضعیت مناسبی داشته باشد و شما مشکل خاصی نداشته باشید می توانید به شغل خود بازگردید.

در مورد زمان ریکاوری بعد از بالن گذاری در معده نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند را اگر بررسی کنید خواهید دانست که هر کدام ممکن است مدت زمان متفاوتی را عنوان کنند. چون سرعت بهبودی و سازگاری بدن به بالن در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم از پست بالن معده در قم و خرید قرص الیپس دیدن کنید.

منظور از روش آندوسکوپی در بالن گذاری معده چیست ؟

منظور از روش آندوسکوپی این است  که پزشک شما توسط دستگاهی به نام آندوسکوپ عملیات بالن گذاری را انجام می دهد. دراین روش پزشک شما بدون این که برش یا شکافی ایجاد کند می تواند درون معده شما را ببیند و حتی بالن را جای گذاری کند. در اصل این دستگاه دارای یک لوله است.

انتهای لوله یک دوربین کوچک است. این لوله قابلیت انعطاف زیادی دارد و پزشک شما بالن را از طریق همین لوله از راه دهان شما وارد معده می کند و سپس بالن را با مایع و یا هوا باد می کنند. به این طریق بالن گذاری توسط دستگاه آندوسکوپ انجام می شود.

منظور از روش آندوسکوپی در بالن گذاری معده چیست ؟
منظور از روش آندوسکوپی در بالن گذاری معده چیست ؟

با تشکر و سپاس  که در خواندن مقاله نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند با ما همراه بودید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

29 پاسخ

 1. سلام من چند ساله پیش این عمل رو انجام دادم با دقت بالا و ظرافت اقای دکتر کاملا راضی هستم

 2. سلام خسته نباشید آیا بعد از این که بالن را گذاشتیم وبعد از شش ماه برداشتیم دوباره همون بالن برای چند ماه دیگه قابل استفاده هستش ممنون میشم جوابمو بدید

 3. لطفا اون عزیزی که ماه گذشته بالن گذاشته منو راهنمایی کنه که از کجا بالن رو تهیه کنم……

 4. سلام من بالون گذاشتم در مدت ۳ روز دو کیلو کم کردم و حالا سه هفته میشه فقط ۳ کیلو کم کردم میشه یک راهنمایی کنید که چرا وزن زیاد کم نمیکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید