من بالون معده گذاشتم

فهرست مطالب

امروز با موضوع من بالون معده گذاشتم در خدمت شما هستیم.

مقدمه

من بالون معده گذاشتم
من بالون معده گذاشتم

قرار دادن بالون داخل معده یک روش کاهش وزن است که شامل قرار دادن یک بالون سیلیکونی مملو از نمک در معده شما است. این عمل به شما کمک می کند تا با محدود کردن میزان غذا خوردن و احساس سیری، سریع تر لاغر شوید.

من بالون معده گذاشتم
من بالون معده گذاشتم

اگر نگرانی در مورد اضافه وزن خود دارید و رژیم و ورزش به درد شما نمی خورد، ممکن است روش بالون داخل معده مناسب باشد. مانند سایر روش های کاهش وزن، بالون داخل معده نیاز به تعهد به یک سبک زندگی سالم نیز دارد. برای اطمینان از موفقیت دراز مدت این روش، باید تغییرات سالم و دائمی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید و به طور منظم ورزش کنید. در مقاله من بالون معده گذاشتم ،  قصد داریم به بررسی اجمالی بالون معده بپردازیم.

نظرات کسانی که گفته اند “من بالون معده گذاشتم”

از مهمترین نظرات بیماران بعد از انجام عمل بالن، موارد زیر است:

  1. کاهش وزن و پرخوری  
  2. کنترل سطح هورمونی 
  3. کاهش اشتها
  4. داشتن تغذیه سالم 
  5. انجام راحتر ورزش بعد از عمل
  6. تناسب اندام
  7. درمان برخی بیماری ها

در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت:

قرار دادن بالون داخل معده:

بالون معده مخصوص چه کسانی است؟

چگونه برای عمل جراحی بالون معده آماده شوم؟

از عمل بالون معده چه انتظاراتی می توانم داشته باشم؟

بعد از عمل چه غذاهایی باید مصرف کنم؟

بالون معده چه مزایایی برای من دارد؟

چه زمانی باید به دنبال روش بالون معده برای کاهش وزن بروم؟

انواع بالون معده

سوالات متداول پیرامون بالون معده

بالون های معده چقدر دوام می آورند؟

قرار دادن بالون داخل معده:

قرار دادن یک بالون داخل معده به شما در کاهش وزن کمک می کند. کاهش وزن می تواند خطر ابتلا به مشکلات سلامتی بالقوه ی جدی مرتبط با وزن را کاهش دهد، مانند:

بیماری ریفلاکس معده

بیماری قلبی یا سکته مغزی

فشار خون بالا

آپنه انسدادی خواب

بیماری کبد چرب غیرالکلی

دیابت نوع دو

قرار دادن بالون داخل معده و سایر روش های کاهش وزن یا جراحی، معمولاً فقط پس از تلاش برای کاهش وزن با بهبود رژیم غذایی و عادات ورزشی انجام می شود.

قرار دادن بالون داخل معده:
قرار دادن بالون داخل معده:

تا اینجا با مبحث قرار دادن بالون داخل معده آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

بالون معده مخصوص چه کسانی است؟

یک بالون داخل معده ممکن است فقط یک گزینه برای شما باشد، اگر:

شاخص توده ی بدنی (BMI) شما بین 30 تا 40 است.

شما مایل هستید که به تغییر سبک زندگی سالم متعهد شوید، پیگیری منظم پزشکی را انجام داده و در رفتار درمانی شرکت کنید.

شما قبلاً جراحی معده یا مری نداشته اید.

بادکنک های داخل معده برای همه ی افراد دارای اضافه وزن گزینه درستی نیست. یک فرآیند غربالگری به پزشک شما کمک می کند تا ببیند این روش برای شما مفید است یا خیر.

در این زمان، ممکن است هزینه ی قرار دادن و برداشتن بالون داخل معده از طریق بیمه های درمانی تأمین نشود و بنابراین، هزینه از جیب شما پرداخت خواهد شد. پس قبل از انجام این عمل، حتما این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله هزینه بالون معده را مطالعه کنید.

بالون معده مخصوص چه کسانی است؟
بالون معده مخصوص چه کسانی است؟

چگونه برای عمل جراحی بالون معده آماده شوم؟

اگر قصد دارید یک بالون داخل معده ی خود قرار دهید، پزشک شما مراقبت های بهداشتی لازم و دستورالعمل های خاصی در مورد چگونگی آمادگی شما برای روش خود ارائه خواهد داد. ممکن است لازم باشد قبل از عمل، آزمایشات مختلفی انجام دهید.

ممکن است لازم باشد مصرف و نوشیدن و همچنین مصرف داروهایی را که در زمان انجام این عمل انجام می شود را محدود کنید. همچنین ممکن است لازم باشد شما یک برنامه ی جدید برای فعالیت بدنی خود را شروع کنید.

چگونه برای عمل جراحی بالون معده آماده شوم؟
چگونه برای عمل جراحی بالون معده آماده شوم؟

تا اینجا با مبحث چگونه برای عمل جراحی بالون معده آماده شوم آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

از عمل بالون معده چه انتظاراتی می توانم داشته باشم؟

روش بالون داخل معده در واحد آندوسکوپی به عنوان یک عمل سرپایی انجام می شود. شما برای انجام این عمل، دشواری زیادی نخواهید داشت.

در طی این روش، پزشک یک لوله ی نازک (کاتتر) را که با بالون داخل معده پر شده است، به داخل گلو وارد می کند. در مرحله بعدی، پزشک آندوسکوپ را پیش می برد. یک لوله ی انعطاف پذیر با دوربین متصل، از گلو تا معده پایین می رود. دوربین به شما اجازه می دهد تا بالون را هنگام پر کردن با نمک، مشاهده کنید.

این روش حدودا نیم ساعت طول می کشد. به طور معمول می توانید یک تا دو ساعت پس از اتمام این عمل به خانه بروید.

از عمل بالون معده چه انتظاراتی می توانم داشته باشم؟
از عمل بالون معده چه انتظاراتی می توانم داشته باشم؟

تا اینجا با مبحث از عمل بالون معده چه انتظاراتی می توانم داشته باشم آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

بعد از عمل چه غذاهایی باید مصرف کنم؟

به طور معمول رژیم غذایی بعد از عمل بالون معده در عمل های معده، چند روزاول و حتی هفته های اول، فقط بر اساس مایعات، پوره ها و سایر غذاهای نرم است. تغییر رژیم غذایی از مایعات به غذاهای جامد، به آرامی و مرحله به مرحله پیش می رود. زیرا لازم است بدن؛ خود را با بالون هماهنگ سازد و از حالت تهوع جلوگیری کند. بعد از رژیم اولیه ی مایع، می توانید بعد از حدود دو هفته به غذاهای جامد با بافت طبیعی بروید.

با این حال، از آن جا که هدف اصلی کاهش وزن است، رعایت توصیه های رژیم غذایی و شروع به خوردن غذای سالم و ورزش بیشتر امری حیاتی است. اما جای نگرانی نیست؛ به دلیل کاهش اشتهای ناشی از بالون معده، خوردن غذاها قابل کنترل تر است.

بعد از عمل چه غذاهایی باید مصرف کنم؟
بعد از عمل چه غذاهایی باید مصرف کنم؟

از حدود شش ساعت پس از عمل، می توانید مقدار کمی مایعات مصرف کنید. رژیم غذایی مایع به طور کلی تا آغاز هفته ی دوم و تا زمانی که بتوانید شروع به خوردن غذاهای نرم کنید، ادامه می یابد. احتمالاً می توانید حدود سه هفته پس از قرار دادن بالون داخل معده، خوردن غذاهای معمولی را شروع کنید.

بالون های داخل معده تا شش ماه در جای خود باقی مانده و سپس با استفاده از آندوسکوپ برداشته می شوند. در آن زمان، بسته به برنامه ای که شما و پزشک تعیین می کنید، ممکن است تصمیم بگیرید که یک بالون جدید به جای آن قرار داده شود یا نه. همچنین بعد از اتمام مراحل مکرر، با پزشک خود، اعم از متخصص تغذیه و روان شناس ملاقات خواهید کرد.

تا اینجا با مبحث بعد از عمل چه غذاهایی باید مصرف کنم آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

بالون معده چه مزایایی برای من دارد؟

یک بالون داخل معده باعث می شود شما احساس سیری سریع تری نسبت به حالت عادی در هنگام غذا خوردن داشته باشید، که معمولاً به این معنی است که غذای کمتری خواهید خورد. یک دلیل دیگر ممکن است این باشد که بالون داخل معده، سرعت تخلیه ی معده را کاهش می دهد. دلیل دیگر ممکن است این باشد که به نظر می رسد بالون، سطح هورمون هایی را مدیریت می کند که اشتها را کنترل می کنند.

میزان کاهش وزن نیز به میزان تغییر عادت های زندگی، از جمله رژیم غذایی و ورزش بستگی دارد.

براساس خلاصه ای از روش های درمانی موجود، از دست دادن حدود هفت تا پانزده درصد از وزن بدن در طی شش ماه پس از قرار دادن بالون داخل معده، قابل پیش بینی است. کاهش کلی وزن اضافی ناشی از عمل، بین سی تا چهل وهفت درصد است.

مانند سایر روش ها و جراحی ها که منجر به کاهش وزن قابل توجهی می شوند، بالون داخل معده ممکن است به بهبود یا حل مشکل اضافه وزن کمک کند، از جمله:

بیماری بازگشت اسید به مری

بیماری قلبی

فشار خون بالا

آپنه انسدادی خواب

آرتروز (درد مفصل)

دیابت نوع 2

کلسترول بالا

بیماری کبد چرب

تا اینجا با مبحث بالون معده چه مزایایی برای من دارد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

چه زمانی باید به دنبال روش بالون معده برای کاهش وزن بروم؟

وقتی روش های کاهش وزن موثر نیستند، کاهش وزن قابل توجه و یا به دست آوردن وزن، پس از هر نوع روش لاغری یا جراحی امکان پذیر است، حتی اگر این روش به درستی کار کند. در صورت عدم رعایت تغییرات توصیه شده در سبک زندگی، این افزایش وزن اتفاق می افتد. تغییرات سالم و دائمی در رژیم غذایی، همراه با فعالیت بدنی و ورزش منظم، برای جلوگیری از به دست آوردن مجدد وزن ضروری است.

چه زمانی باید به دنبال روش بالون معده برای کاهش وزن بروم؟
چه زمانی باید به دنبال روش بالون معده برای کاهش وزن بروم؟

اگر برای کاهش وزن، به طور طبیعی تلاش کرده اید و به نتیجه نرسیده اید، اما “رفتن زیر چاقو” شما را می ترساند؛ پس روش بالون معده ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. این روش، یک راه حل کوتاه مدت و غیر عمل جراحی برای چندین دهه در سراسر جهان راه حلی طلایی برای این نوع موارد بوده است.

برخلاف سایر روش های لاغری، مفهوم بادکنک معده  مفهومی ساده است و برای همه قابل درک است. در طول عمل، یک بالون سیلیکونی نرم با کمک آندوسکوپ به معده منتقل می شود.

یک لوله ی بلند، نازک و انعطاف پذیر است که در انتهای آن دوربین و نور قرار دارد که به پزشک امکان می دهد تا از طریق دهان و گلو آن را به سمت معده هدایت کند.

هنگامی که بالون با خیال راحت در معده قرار گرفت، با نمک (آب شور) پر می شود. از آنجا که بالون پر شده برای حرکت به قسمت های دیگر دستگاه گوارش خیلی بزرگ است، آزادانه در معده قرار گرفته و شناور خواهد شد.

بالون به بیمار احساس نیمه پر بودن معده می دهد

در نتیجه ی این عمل، بالون به بیمار احساس نیمه پر بودن معده می دهد كه این کار، مانع از زیاد غذا خوردن می شود و مقدار غذایی را كه بیمار می تواند بخورد یا می خواهد بخورد را کاهش می دهد. به همین دلیل رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش منظم برای رسیدن به حداکثر نتیجه، امری ضروری است.

همان طور که قبلاً گفته شد، بالون یک راه حل کوتاه مدت است، به این معنی که پس از شش یا دوازده ماه با آندوسکوپی برداشته می شود. همچنین، بالن معده کاملاً برگشت پذیر است و آناتومی معده را تغییر نمی دهد، ولی این عمل؛ عملی با امنیت بالا به شمار می رود.

بالون به بیمار احساس نیمه پر بودن معده می دهد
بالون به بیمار احساس نیمه پر بودن معده می دهد

بالون معده یک راه حل مناسب برای کسانی است که می خواهند کاهش وزن خود را تجربه کنند، در صورتی که راه حل های دیگر به خوبی روی آن ها جواب نداده اند.

تا اینجا با مبحث چه زمانی باید به دنبال روش بالون معده برای کاهش وزن بروم آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

انواع بالون معده

پزشکان، سه نوع بالون را برای این عمل پیشنهاد می کنند:

بالون معده چهار ماهه

بالون معده شش ماهه

بالون معده دوازده ماهه

نتیجه ی همه ی این بالون ها کاملاً یکسان است. بسته به وزن اولیه، افراد تمایل دارند حدود ده تا بیست و پنج کیلوگرم و یا حتی بیشتر وزن کم کنند. برای یافتن بهترین گزینه برای خود، با پزشک خود مشورت کنید تا به شما در یافتن برنامه ی مناسب کمک می کند.

تا اینجا با مبحث انواع بالون معده آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

بالون معده چه نتایج مثبتی برای من به دنبال خواهد داشت؟

بالون های معده (که به عنوان بالون داخل معده یا BioEnterics شناخته می شوند) به شما برای رسیدن به یک بدن سالم و زندگی به روشی بسیار سالم و موثر، کمک بزرگی می کند.

اگر چه ممکن است مانند سایر روشهای لاغری، بالون معده در شما کاهش وزن زیادی را تضمین نکند اما بالون معده، روش موثری است که به شما کمک می کند تا به وزن ایده آل خود برسید. مسئولیت رسیدن به وزن مدنظر شما بر دوش خودتان است.

بالون معده چه نتایج مثبتی برای من به دنبال خواهد داشت؟
بالون معده چه نتایج مثبتی برای من به دنبال خواهد داشت؟

برای موفقیت، شما باید با پیدا کردن یک برنامه ی عالی با افراد متخصص مشورت کنید. پزشکان، متخصصان رژیم درمانی، متخصصان تناسب اندام و روان درمانگران برای هدایت شما در رسیدن به کاهش وزن بسیار حیاتی هستند. همچنین داشتن یک رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی سالم، اساس موفقیت شما در رسیدن به وزن مناسب است.

تا اینجا با مبحث بالون معده چه نتایج مثبتی برای من به دنبال خواهد داشت آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

محبوب ترین نوع بالون، دوازده ماه طول می کشد

محبوب ترین نوع بالون، دوازده ماه طول می کشد. به این صورت که شش ماه،  بالون کاشته شده است، سپس بعد از نیم سال بادکنک برداشته می شود و برخی ممکن است بگویند، قسمت سخت تر کار شروع می شود چون بیمار،  دیگر بالونی در معده ی خود ندارد که مانع از خوردن زیاد غذا یا انتخاب های نا سالم شود.

در شش ماه بعدی، بیمار برای بهبود و تحول در شیوه ی زندگی خود باید با یک متخصص تغذیه، روان درمانگر و متخصص تناسب اندام در تماس دایمی باشد. همگام شدن با سبک زندگی تازه به شما کمک می کند تا وزن کمتری را حفظ کرده و پس از برداشتن بالون، همچنان به کاهش وزن ادامه دهید.

بالون معده معمولا به کاهش حدود 7 – 15 درصد از وزن بدن در شش ماه اول پس از قرار  گرفتن کمک می کند. کاهش کلی وزن اضافی از 30-47٪ متغیر است و بستگی زیادی به رعایت برنامه های غذایی و ورزشی دارد.

محبوب ترین نوع بالون، دوازده ماه طول می کشد
محبوب ترین نوع بالون، دوازده ماه طول می کشد

تغییر در سبک زندگی

اگر بعد از برداشتن بالون، تغییر در سبک زندگی ادامه پیدا نکند و برنامه ی غذایی سالم در پیش گرفته نشود، احتمالاً وزن شما دوباره به حالت قبل از عمل بازخواهد گشت. میزان وزنی که از دست می دهید نیز، تنها به تغییر سبک زندگی جدید شما بستگی دارد، مانند ورزش منظم، رژیم غذایی سالم و پیگیری های مکرر از جانب متخصصان و اینکه چگونه می توانید به برنامه ای که پزشکان، متخصصان رژیم درمانی و غیره برای شما پیشنهاد کرده اند، پایبند باشید.

در صورت تمایل یا نیاز، گزینه ای برای اجرای مجدد بالون وجود دارد. با این حال، هنوز توصیه می شود حداقل یک تا دو ماه صبر کنید. سپس به فکر جای گذاری مجدد بالون بیفتید. همچنین بهتر است به خاطر داشته باشید که بالون معده، برای استفاده ی طولانی مدت منظور نشده است. در عوض، می توانید برای کاهش وزن، جراحی چاقی را در نظر بگیرید.

هزینه و اطلاعات بیمار

قیمت های عمل بالون معده به برنامه و نوع بالونی که تصمیم دارید استفاده کنید، بستگی دارد.

بیمار باید 18 سال یا بیشتر داشته باشد تا بتواند از این روش به عنوان راه حلی برای کاهش وزن استفاده کند.

در مجموع، روش بالن معده، گزینه ای برای سنجش است، به خصوص اگر قبلاً با رژیم غذایی و ورزش موفق نشده باشید. این روش کاهش وزن؛ ایمن، غیر جراحی و ساده، برای شما بهترین روش ممکن است تا با شروعی دوباره، زندگی راحت تر و سالم تری داشته باشید.

تا اینجا با مبحث هزینه و اطلاعات بیمار آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی و هزینه جراحی چاقی دیدن کنید.

سوالات متداول پیرامون بالون معده

سوال: با بالون معده چقدر می توانم وزن کم کنم؟

جواب: کاهش وزن معمول با بالون در حدود هفت تا پانزده درصد از کل وزن بدن در شش ماه اول پس از قرار دادن بالون است. کاهش کلی وزن اضافی از سی تا چهل و هفت درصد متغیر است و تا حد زیادی به رعایت برنامه های غذایی و ورزشی بستگی دارد. (به عنوان مثال، یک فرد صد کیلوگرمی می تواند به طور متوسط ​​حدود پانزده تا بیست کیلوگرم وزن کم کند.)

سوال: با بالون معده چقدر می توانم وزن کم کنم؟
سوال: با بالون معده چقدر می توانم وزن کم کنم؟

سوال: نتایج کاهش وزن با بالون معده در مقایسه با سایر برنامه های رژیم غذایی چیست؟

پاسخ: بالون معده می تواند به شما کمک کند تا بیش از سایر برنامه های رژیم غذایی وزن کم کنید زیرا احساس سیری معده را ایجاد و حفظ می کند. بنابراین، کنترل عادات غذایی خود و انتخاب سبک زندگی سالم برای شما راحت تر است. با این حال، بالون به خودی خود همه ی کارها را انجام نمی دهد و خود شما مسئول ایجاد بهترین نتایج هستید.

سوال: آیا بالون را در ناحیه ی شکم خود احساس خواهم کرد؟

پاسخ: برخی از ناراحتی ها در چند روز اول پس از عمل معمول است. اما بعد از مدتی، بیشتر احساس می کنید که شکمتان پر است.

سوال: بهبودی از عمل چه مدت طول می کشد؟

پاسخ: شما باید حداقل سه روز بی تحرک باشید تا به روند بهبودی شما کمک کند. بسته به سرعت سازگاری بدن با بالون، دیر یا زود قادر به ادامه فعالیت های منظم خواهید بود.

سوال: بهبودی از عمل چه مدت طول می کشد؟
سوال: بهبودی از عمل چه مدت طول می کشد؟

سوال: آیا من نیاز به مرخصی از کار دارم؟

پاسخ: توصیه می شود برای اطمینان از برطرف شدن علائم، حدود یک هفته، از کار خود کناره گیری کنید تا بدن شما بیشتر با بالون سازگار شود.

سوال: آیا داشتن بالون، فعالیت های روزانه ی من را محدود می کند؟

پاسخ: در طول هفته ی اول بعد از قرار دادن بالون در معده، باید از انجام هرگونه فعالیت شدید یا ورزش پرهیز کنید. با این حال، هنگامی که بدن شما با بالون سازگار شد، توصیه می شود که هر هفته حرکت و ورزش بیشتری را شروع کنید. زیرا این یک قسمت حیاتی برای از دست دادن وزن و حفظ آن است. تنها در این صورت است که می توانید در زمینه ی کاهش وزن خود موفق باشید.

سوال: آیا چیزی هست که نتوانم بخورم؟

پاسخ: متخصصان تغذیه به شما توصیه های غذایی و برنامه غذایی خاصی را ارائه می دهند تا بتوانید تا حد ممکن با بالون راحت کنار بیایید و نتایج کاهش وزن را به حداکثر برسانید. تقریباً در زمان وارد کردن بالون یا برداشتن آن، رژیم شما محدودتر می شود. با این حال، خارج از این دوره ها، می توانید بیشتر غذاها را بدون مشکل بخورید.

به هر حال، شما نمی خواهید مانند گذشته غذا بخورید، اما به خاطر داشته باشید که غذاهای پرادویه، چرب یا شیرین ممکن است باعث احساس بیماری در شما شوند.

سوال: آیا چیزی هست که نتوانم بخورم؟
سوال: آیا چیزی هست که نتوانم بخورم؟

سوال: اگر بالون نشت کند یا تخلیه شود، چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ: همان طور که پزشک، بالون شما را با مایعی آبی رنگ به نام آبی متیلن پر می کند، از لحظه وقوع متوجه نشت خواهید شد، زیرا نشت بالون باعث تغییر رنگ ادرار شما به رنگ سبز یا مایل به آبی می شود.

اگرچه این اتفاق نادر است، اما می تواند یک مشکل جدی باشد. در صورت بروز این مشکل، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر بادکنک تخلیه شده باشد، به احتمال زیاد از طریق دستگاه گوارش، به طور طبیعی خارج می شود. با این حال، در برخی موارد، پزشک مجبور است آن را برطرف کند.

سوال: چگونه بالون برداشته می شود؟

پاسخ: بالون معده همان طور که از طریق دهان و با استفاده از آندوسکوپی قرار داده شده است، برداشته می شود. روش 20 دقیقه ای، تحت بیهوشی وریدی یا بیهوشی عمومی انجام می شود.

سوال: چگونه بالون برداشته می شود؟
سوال: چگونه بالون برداشته می شود؟

چگونه بالون معده در بدن قرار داده می شود؟

بالون معده به صورت خوراکی وارد بدن می شود. مانند یک قرص بلعیده می شود و یا بالون معده از طریق آندوسکوپی در معده قرار می گیرد. آندوسکوپی از دوربینی استفاده می کند که به مری شما وارد می شود. بالون معده در معده جای می گیرد و از نمک یا هوا پر می شود. کل این روش حدود 20 دقیقه طول می کشد.

بالون های معده به 2 روش به کاهش وزن بدن کمک می کنند.

بالون معده را معده باد می کند.

چگونه بالون معده در بدن قرار داده می شود؟
چگونه بالون معده در بدن قرار داده می شود؟

کاهش فضای معده برای کاهش غذا

آن ها فضای موجود در معده ی شما را برای غذا کاهش می دهند. حجم معده به طور متوسط یک و نیم لیتر است و بالون معده به طور متوسط نزدیک به نیمی از این فضا را اشغال می کند. این باعث می شود که حدود شصت درصد از معده ی شما برای غذا در دسترس باشد. معمولا شما از نظر جسمی قادر نخواهید بود در یک نوبت، به اندازه ی بالون معده غذا بخورید.

مهمترین مزیت بالون ممکن است این باشد که بالون معده، عبور آزاد غذا و آب را محدود می کند.

این محدودیت به طور قابل ملاحظه ای عبور غذا از معده شما را کند می کند و باعث می شود سریع تر احساس سیری کرده و مدت بیشتری سیر بمانید.

این بالون ها  چه مدت در معده دوام می آورند؟

بالن های معده به گونه ای طراحی شده اند که به مدت تقریبا شش ماه در معده می مانند. پس از شش ماه آنها تخلیه شده و از طریق آندوسکوپی برداشته می شوند.

جوانب مثبت بالون معده

نیازی به جراحی نیست.

قرار دادن آن سریع و آسان است (البته توجه داشته باشید که بعضی از بالون ها برای قرار دادن نیاز به بیهوشی دارند.)

این بالون ها باعث کاهش وزن می شوند.

این بالون ها  چه مدت در معده دوام می آورند؟
این بالون ها  چه مدت در معده دوام می آورند؟

هنگامی که همراه با یک رژیم غذایی و برنامه ی ورزشی استفاده شود، ممکن است منجر به کاهش وزن طولانی مدت شود.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بسته به تغییر وزن و تغییر سبک زندگی، بین ده تا سی کیلوگرم وزن کم کنید.

اکثر بیماران، حدود سی درصد از وزن اضافی بدن یا ده تا سی درصد از وزن کلی خود را از دست می دهند.

شما در هنگام وجود بالون در معده، احساس سیری سریع تر و گرسنگی کمتری را تجربه خواهید کرد.

چقدر می توانم وزن کم کنم؟

میزان از دست دادن وزن شما، به وزن اولیه و توانایی شما در اجرا و حفظ رژیم غذایی جدید بستگی دارد. ادامه ی رژیم جدید ورزشی، پس از برداشتن بالون معده ضروری است، در غیر این صورت وزن خود را دوباره به دست می آورید.

همچنین اگر بعد از برداشتن بادکنک به سبک زندگی قبلی خود برگردید، وزن خود را دوباره به دست می آورید.

توجه داشته باشید که قبل از قرار دادن بالون در معده از شما خواسته می شود شش ساعت قبل از قرار ملاقات با پزشک چیزی ننوشید و دوازده ساعت قبل از عمل، غذا نخورید. رعایت این دستورالعمل ها ضروری است زیرا ممکن است بعد از باد کردن بالون، حالت تهوع پیدا کنید.

شایان ذکر است که بیشتر روش ها حدود 20 دقیقه طول می کشد. بسته به نوع بالونی که انتخاب می کنید، ممکن است به شما یک آرام بخش یا مسکن داده شود.

توصیه می شود پس از انجام این روش، حتما مدتی در خانه استراحت کنید. البته جراح شما ممکن است داروی ریفلاکس اسید معده و ضد تهوع تجویز کند. حتما هنگام بازگشت به خانه، این داروها را تهیه کنید یا در دسترس داشته باشید.

بازیابی بدن و زندگی با بالون داخل معده

بلافاصله پس از قرار دادن بالون در معده، شما احساس ناراحتی خواهید کرد که ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد. برخی از ناراحتی ها طبیعی است، اما حتماً مواردی را که احساس غیرطبیعی یا دردناک بودن را به شما القا می کند، به جراح خود گزارش دهید.

در طول هفته ی اول بعد از عمل، اکثر بیماران احساس گرسنگی نمی کنند. بعضی از بیماران، حالت تهوع را تجربه می کنند که با مصرف غذا بدتر می شود. کاهش وزن می تواند در هفته ی اول قابل توجه باشد. مردان ممکن است در هفته اول بین 8 تا 15 پوند وزن کم کنند. زنان نیز به طور معمول در هفته ی اول حدود 4 تا 8 پوند وزن کم می کنند.

اشتهای شما ممکن است در طول هفته ی دوم به آرامی شروع به بازگشت کند. با این حال، بعد از خوردن حداقل مقدار غذا، باید احساس سیری کنید.

بازیابی بدن و زندگی با بالون داخل معده
بازیابی بدن و زندگی با بالون داخل معده

طی هفته های سوم تا ششم، متوجه خواهید شد که اشتهای شما همچنان تقویت شده و توانایی شما برای تحمل غذای بیشتر افزایش می یابد. باید به آهستگی غذا بخورید، آنچه را که می خورید خوب بجوید و به علائم ناراحتی توجه کنید. سکسکه، ریفلاکس اسید و حالت تهوع نشان می دهد که شما زیاد یا خیلی سریع غذا می خورید.

هفته های هفتم تا دوازدهم

در طی هفته های هفتم تا دوازدهم، شما باید به کاهش وزن خود ادامه دهید، به طور معمول، با سرعت کمتری از این زمان استفاده کنید تا با تمرکز روی غذاهای سالم و غنی از مواد مغذی، کاهش وزن خود را به حداکثر برسانید.

با مشاوره ی یک متخصص، یک برنامه ی تمرینی پایدار را اجرا کنید. برنامه ی پایدار شما باید چیزی باشد که بتوان تا آخر عمر آن را حفظ کرد. اگر نمی توانید سه تا پنج روز در هفته به باشگاه بروید، پس به دنبال گزینه های دیگر باشید. می توانید آهسته بدوید یا می توانید هر روز صبح پیاده روی کنید.

در طول هفته های دوازدهم تا بیست و ششم، شما باید بر حفظ وزن خود تمرکز کنید. بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه با تمرکز بر یک رژیم غذایی سالم و یک برنامه ورزشی پایدار، کاهش وزن خود را حفظ کنید.

در حالی که می توانید در این دوره به کاهش وزن ادامه دهید، اما دوره ی اوج کاهش وزن اکثر بیماران حدود سه ماه است. حتماً این زمان را اختصاص دهید تا رژیم غذایی و تغییرات ورزشی را به عادات خود تبدیل کنید.

آیا برداشتن بالون معده ممکن است؟

همان طور که قبلا هم گفته شد، بعد از شش ماه بالون از طریق آندوسکوپی برداشته می شود. به احتمال زیاد داروی آرام بخش با دوز پایین با دستور پزشک مصرف خواهید کرد و یا تحت بیهوشی، تخلیه ی بالون انجام خواهد شد. بالون تخلیه شده، گرفته می شود و با چسب برداشته می شود و از لوله ای که از طریق دهان شما وارد می شود، عبور می کند.

آیا برداشتن بالون معده ممکن است؟
آیا برداشتن بالون معده ممکن است؟

پیشنهاد می کنیم از پست بالن معده در قم دیدن کنید.

زندگی پس از برداشتن بالون معده:

شما وسیله ای را که به شما کمک می کند سریع احساس سیری کنید؛ از دست داده اید. اما شما درک بهتری از بدن خود پیدا کرده اید. شما در مورد تغذیه ی سالم، دانش کسب کرده اید و یک برنامه ی ورزشی پایدار را به کار می برید. پس بهتر از قبل به نظر می رسید و احساس بهتری دارید. اکنون وقت آن است که از این دانش استفاده کنید و کاهش وزن خود را برای ادامه ی زندگی حفظ کنید.

بیماران موفق پس از برداشتن بالون بر موارد زیر تمرکز می کنند:

آرام غذا بخورید. بهترین عملکرد را از خود هنگام غذا خوردن نشان دهید.

وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کنید.

برخی از برنامه ها، طرفدار سه وعده ی غذایی با یک میان وعده ی سالم (به عنوان مثال، یک سیب یا هویج) هستند. برنامه های دیگر،  پنج یا شش وعده ی غذایی کوچک در طول روز را توصیه می کنند.

هر گزینه ای را که انتخاب کردید، به آن پایبند باشید. فقط به دلیل بی حوصلگی یا تماشای فیلم یا تعطیلات یا مهمانی، زیاد غذا نخورید. به برنامه خود پایبند باشید.

غذاهای غنی از مواد مغذی را انتخاب کنید.

غذاهای مغذی به طور معمول، شامل سبزیجات، میوه ها، گوشت و ماهی هستند.

فست فود و نوشابه های گازدار را ازبرنامه ی خود حذف کنید.

یک برنامه تمرینی پایدار را ادامه دهید.

شبکه های اجتماعی مجازی،  راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن، پشتیبانی و پاسخ دادن به سوالات شما در سفر به سلامتی و کاهش وزن می باشند. گروه های مختلفی وجود دارد که مخصوص بالون های معده هستند و خصوصی هستند، بنابراین همه لازم نیست بدانند که شما در این گروه ها فعال هستید.

چاقی و راه های مقابله با آن:

اقدامات درمانی مختلفی در درمان چاقی ایجاد شده است. بالون معده یک روش کم تهاجمی در درمان چاقی است.

چاقی، یک مشکل مهم بهداشتی در سراسر جهان است. این بیماری با مرگ و میر قابل توجهی همراه است. اقدامات درمانی مختلفی برای مدیریت چاقی ایجاد شده است، از جمله تغییرات رفتاری، درمان دارویی، جراحی های چاقی و سایر روش های کم تهاجم مانند بالون معده. بالن معده، یک روش غیر جراحی است اما بدون هیچ عارضه ای (به عنوان مثال سوراخ شدن، انسداد و پارگی بالون) که بدون خطر است.

چاقی و راه های مقابله با آن:
چاقی و راه های مقابله با آن:

مرور تجربیات بیماران از قرار دادن بالون معده

در این قسمت، ارائه پرونده و تجربیاتی از قرار دادن بالون معده در بیماران را مرور می کنیم و به مزیت ها و در صورت وجود معایب، به آنها خواهیم پرداخت.

ما یک مورد از یک بیمار زن 44 ساله با چاقی و اضافه وزن (قد 152 سانتی متر، وزن 117 کیلوگرم، با شاخص BMI در حدود 50)، فشار خون بالا و آرتریت روماتوئید را گزارش کردیم که چندین دوره اصلاح سبک زندگی را برای کاهش وزن انجام داد. اما نتیجه این اصلاح و برنامه های مختلف برای این فرد منفی بود و هیچ نتیجه ی خاص و قابل محسوسی را در بر نداشت.

در نتیجه ی امر، وی برای قرار دادن بالون معده پیشنهاد شد. این بیمار قصد داشت وزن بیشتری کاهش دهد، بنابراین 6 ماه پس از قرار دادن بالون در معده ی خود حاضر به برداشتن آن نشد. البته این موضوع برخلاف توصیه های پزشکی بود.

3 روز سابقه حالت تهوع و دوره های مکرر استفراغ

متأسفانه، پس از 18 ماه از قرار دادن بالون معده، بیمار ما با 3 روز سابقه حالت تهوع و دوره های مکرر استفراغ به بخش اورژانس آورده شد. معاینه بدنی قابل توجه نبود. هنگام پذیرش، نشان داد که او 32 کیلوگرم از وزن خود را از دست داده است و به شاخص توده بدن  (BMI)به رقمی نزدیک به 36 رسیده است. در مورد بازیابی آندوسکوپیک بالون، تصمیم گرفته شد.

با بیمار تحت آرامش آگاهانه (مراقبت از بیهوشی تحت نظارت) نسبت به خارج کردن بالون از معده اش صحبت شد. در نتیجه، متخصص آندوسکوپی، بالون را سوراخ کرده و آن را تخلیه کرده بود، اما نمی توانست آن را خارج کند،

زیرا در رسیدن به حلق ناکام می ماند. با وجود استفاده از شل کننده های عضلانی، چندین تلاش در استخراج بالون به دلیل کوتاهی گردن بیمار، بالون تغییر شکل یافته، ضخیم شد و عضله حلق سفت ناکام مانده است. از این رو، با تیم جراحی در مورد احتمال مداخله جراحی مشورت شد.

بیمار برای گاستروتومی لاپاراسکوپی اورژانسی و برداشتن بالون آماده شد

بیمار برای گاستروتومی لاپاراسکوپی اورژانسی و برداشتن بالون آماده شد. چهار پورت برای انجام روش وارد شده است. معده با لوله نازوگاستریک تخلیه شد و باز شدن گاستروتومی به صورت جانبی در قسمت انحنای بیشتر با استفاده از دستگاه هارمونیک به دور از صفحه احتمالی جراحی چاقی انجام شد.

در نهایت و با تلاش پزشکان مربوطه، بالون، از معده خارج شد و هیچ نشتی مشاهده نشد. وی پس از عمل، به دوره ی بهبودی خود رسیده بود. انتخاب یک پزشک متخصص و مناسب در این عمل، اساسی ترین گام در جهت کاهش وزن است. برای دومین و اساسی ترین اقدام دیگر نیز می توان گفت که بایستی در طول تحت درمان قرار گرفتن، به توصیه های پزشک به خوبی و با دقت توجه کرده و به همه ی توصیه های وی عمل کرد.

انتخاب نوع جراحی لاغری:

انواع جراحی های کاهش وزن و جراحی های موجود به روش های مختلف، به کاهش وزن کمک می کنند.

جراحی های محدود کننده، با کوچک شدن اندازه معده و کاهش سرعت هضم عمل می کنند. یک معده ی طبیعی می تواند حدود سه پیمانه غذا نگه دارد. بعد از جراحی، معده در ابتدا ممکن است به اندازه یک پیمانه غذا نگه دارد، اگرچه بعداً می تواند به دو یا سه پیمانه برسد. هرچه معده کوچک تر باشد، کم تر می توانید غذا بخورید. هرچه کم تر غذا بخورید، بیشتر وزن کم می کنید.

جراحی های معده برای شما، محدود کننده در خوردن غذا هستند و نحوه ی مصرف غذا را تغییر می دهند. آن ها شکم شما را کوچک تر می کنند و همچنین بخشی از دستگاه گوارش را از بین می برند یا آسیب می زنند، که جذب کالری را برای بدن دشوار می کند. پزشکان به دلیل عوارض جانبی، به ندرت جراحی آن ها را انجام می دهند که به آنها پس روده نیز گفته می شود.

کاشت یک دستگاه الکتریکی، جدیدترین روش است که باعث کاهش وزن با قطع شدن سیگنال های عصبی بین معده و مغز می شود. نوار معده یا باند معده، نوعی جراحی برای کاهش وزن است.

نحوه عملکرد آن

نحوه عملکرد آن به این صورت است که جراح از یک باند بادی برای فشار دادن معده به دو بخش استفاده می کند. کیسه ی بالایی کوچک تر و قسمت پایین بزرگ تراست. این دو بخش، هنوز توسط یک کانال بسیار کوچک با هم ارتباط دارند که باعث کند شدن تخلیه ی کیسه بالایی می شود. اکثر افراد، فقط قبل از احساس سیری زیاد یا احساس ضعف می توانند به اندازه ی یک تا دو فنجان غذا بخورند. غذا همچنین باید نرم باشد یا خوب جویده شود.

جوانب مثبت این است که انجام این عمل ساده تر و ایمن تر از عمل روده و سایر اقدامات است. شما جای زخم کوچک تری دارید، بهبودی معمولاً سریع تر است و می توانید برای برداشتن باند جراحی کنید.

همچنین می توانید باند را در مطب پزشک تنظیم کنید. برای محکم کردن باند و محدود کردن بیش از اندازه ی معده، پزشک محلول نمکی را به باند تزریق می کند. برای شل شدن آن، پزشک با استفاده از یک سوزن مایعات را از باند خارج می کند.

نحوه عملکرد آن
نحوه عملکرد آن

بالون داخل معده در برنامه ی کنترل وزن، روشی کاملا ایمن و موثر است:

بسیاری از بزرگسالان با شاخص توده ی بدنی بالا، با چاقی دسته و پنجه نرم می کنند. چاقی با اختلالات عملکردی و بیماری های جانبی دیگر، از جمله فشار خون بالا، بیماری های قلبی وعروقی، اختلالات متابولیکی، آرتروز و اختلالات خواب همراه است.

با وجود پیشرفت ها، مدیریت چاقی همچنان چالش برانگیز است. رژیم غذایی و ورزش، اغلب باعث کاهش قابل توجه و مداوم وزن نمی شود. اگرچه جراحی چاقی باعث کاهش وزن با دوام می شود و بیشترین نوید را برای رفع دیابت نشان می دهد، اما فقط حدود 2 درصد از افرادی که شرایط جراحی را دارند، تحت این عمل قرار می گیرند.

یک شکاف بزرگ در مدیریت چاقی وجود دارد، جایی که رژیم غذایی و ورزش کافی نیست اما بیماران یا شرایط جراحی را ندارند، یا به دلیل هزینه و خطرات احتمالی،  آن را انتخاب نمی کنند. افرادی که در این شکاف قرار می گیرند، نمایندگان اکثر کسانی هستند که دارای چاقی خفیف تا متوسط هستند  که روش بالون داخل معده که به تازگی فراگیر شده است، یک گزینه نسبتا خوب، بین تغییر سبک زندگی و جراحی چاقی برای این افرد است.

تاریخچه ی بالون های داخل معده

استفاده از بالون داخل معده به روش آندوسکوپی برای درمان چاقی، برای اولین بار در اوایل دهه 1980 استفاده شد. یک دستگاه پلی یورتان پر از هوا که مورد تأیید سازمان غذا و دارو بود، وارد بدن بیمار شد ولی بعداً به دلیل اثربخشی کم آن و میزان بالای عوارض جانبی، از آن خارج شد.

نسل جدید بالون های داخل معده از سیلیکون ساخته می شوند، از طریق آندوسکوپی در معده کاشته می شوند و با یک محلول نمکی تا ششصد و پنجاه سانتی متر مکعب از طریق یک دریچه پر می شوند. روش سرپایی کمتر از 20 دقیقه طول می کشد و دستگاه، شش ماه بعد برداشته می شود.

در این کارآزمایی، 125 بیمار به طور تصادفی به درمان بالون و یک برنامه 12 ماهه رفتار درمانی اختصاص داده شدند. 113 بیمار که فقط مدیریت رفتاری دریافت می کردند، به عنوان گروه برنامه غذایی و ورزشی عمل می کردند. اکثر شرکت کنندگان زن بودند، با میانگین شاخص توده بدن  (BMI)35 کیلوگرم در متر مربع و میانگین وزن اضافی آنها 36 کیلوگرم بود. هر دو گروه به مدت 52 هفته تحت مراقبت و درمان قرار گرفته شدند.

یافته های این مطالعه شامل موارد زیر است:

گروهی که بالون معده قرار داده بود، به طور قابل توجهی وزن بیشتری نسبت به گروه برنامه غذایی و ورزشی در طول مطالعه کاهش داد و توانست آن را در طی بازه ی زمانی یک سال تا شش ماه پس از برداشتن بالون حفظ کند.

در یک سال، گروهی که بالون معده قرار داده بودند، چیزی در حدود 30 درصد از اضافه وزن خود را از دست دادند. در حالی که گروهی که طبق برنامه غذایی و ورزشی عمل می کرد، چیزی حدود 14 درصد از وزن خود را از دست دادند.

هر دو گروه کاهش، شرایط همراه مانند دیابت، فشار خون بالا و دیس لیپیدمی را تجربه کردند، اما این کاهش در بیمارانی که از روش بالون معده عمل کرده بودند، بیشتر بود. آنها همچنین کیفیت زندگی مطابق با نمرات بهتری در پرسشنامه افسردگی را تجربه کردند.

عوارض جانبی جدی در گروهی که بالون داخل معده قرار داده بودند، بسیار نادر بود.

عوارض جانبی جدی در گروهی که بالون داخل معده قرار داده بودند، بسیار نادر بود. دکتر متخصص در این تحقیقات می گوید که عمل قرار دادن بالون در معده، ایمن بوده و کاملاً برگشت پذیر است. عوارض جانبی شدید مانند انسداد روده کوچک، سوراخ شدن یا پارگی در معده و خونریزی نیز نادر است.

وی در ادامه توضیح می دهد که بسیاری از بیماران در هفته اول پس از کاشت بالون در معده ی آنها،  حالت تهوع و درد اپی گاستریک را تجربه می کنند، اما این موارد معمولاً به راحتی با دارو کنترل می شوند و معمولاً طی چند روز پس از سازگاری معده با بالون، برطرف می شوند.

بالون، تنها بخشی از یک برنامه ی جامع لاغری دوازده ماهه است که ما برای حمایت از بیماران، در کاهش وزن از آن ها استفاده می کنیم.

لطفا از پست بهترین دکتر برای بالون معده دیدن کنید.

عادات غذایی جدید

روز اول پس از جراحی، مایعات شفاف می نوشید. تا زمان ترک بیمارستان، می توانید غذاهای پوره شده و آبکی حاوی پروتئین بخورید و این کار را برای حدود 4 هفته ادامه خواهید داد.

به خاطر داشته باشید که باید نحوه ی غذا خوردن را برای همیشه تغییر دهید. بعد از ماه اول، خیلی آرام به خوردن غذاهای جامد نرم روی خواهید آورد. نکات مهم دیگری هم هست که باید به خاطر داشته باشید:

بعضی از غذاها ممکن است اکنون به مزاج شما خوش نیایند. همچنین ممکن است بعد از جراحی، دچار مشکلات تغذیه ای شوید، به همین دلیل مجبور هستید ویتامین ها و مکمل ها را مدام مصرف کنید. پزشک شما دقیقاً در مورد آنچه شما نیاز دارید، به شما مشاوره می دهد.

قبل از قورت دادن غذا بایستی همه چیز کاملاً جویده شود.

هنگام غذا خوردن، نوشیدنی ننوشید؛ زیرا این امر باعث پر شدن بیش از حد معده جدید می شود.

نیم ساعت پس از اتمام غذا، مایعات بنوشید.

از مصرف نوشابه های پرکالری و تنقلات خودداری کنید.

هر روز از مکمل های ویتامین و مواد معدنی استفاده کنید.

بعد از 2 یا 3 ماه می توانید به سراغ وعده های غذایی معمولی بروید. اما به یاد داشته باشید، شما نمی توانید مانند گذشته غذا بخورید.

داستان قرار دادن بالون در معده ی من: چه اتفاقی افتاد وقتی بالن های معده را قورت دادم تا لاغر شوم؟

هرکسی که در مورد تجربه خودش با قرار دادن بالون در معده گفته است، ممکن است اتفاقات و تجربه های چندگانه ای را پشت سر گذاشته باشد. یکی ممکن است به یک عمل ساده برای کاهش وزن اشاره داشته باشد، در حالی که یک فرد دیگر ممکن است که آن راعملی ترسناک و استرس آور بداند.

من از نگاه آنها، می بینم که آنها مانند یک چالش تهوع آور غذا خوردن، این ایده را رد می کنند، اما در مورد این که آیا این کاری است که باید انجام دهند، فکر می کنند و من فکر می کنم این، واکنش کاملا معقولانه ای در برابر گفتن این است که برای کاهش وزن، من بالون معده گذاشتم

داستان قرار دادن بالون در معده ی من: چه اتفاقی افتاد وقتی بالن های معده را قورت دادم تا لاغر شوم؟
داستان قرار دادن بالون در معده ی من: چه اتفاقی افتاد وقتی بالن های معده را قورت دادم تا لاغر شوم؟

در ابتدا با این سوال مواجه شدم که جراحی کاهش وزن اسلیو معده چیست؟ آیا شما به دنبال جراحی اسلیو معده هستید؟ زیرا سال ها رژیم گرفته اید و ورزش انجام داده اید و هنوز وزن زیادی برای کاهش دارید؟ شما می خواهید خطرات و مزایای آن را بشناسید، این که چه کسی نامزد مناسبی برای انجام این عمل است و چه تعهدات طولانی مدتی برای حفظ نتایج باید داشته باشید.

جهت کسب آگاهی بیشتر، لطفا مقاله دوره نقاهت عمل اسلیو معده را مطالعه کنید.

در این عمل؛ جراحان، بخشی از معده شما را برداشته و قسمت های باقیمانده را به هم پیوند می زنند

در این عمل؛ جراحان، بخشی از معده شما را برداشته و قسمت های باقیمانده را به هم پیوند می زنند تا یک معده یا ” اسلیو” جدید به اندازه کوچکی به وجود بیاورند. فقط با یک اندازه ی معده ی کوچک (تقریباً به اندازه 1/10 معده ی اصلی)، خیلی سریع تر از حالت قبل، احساس سیری خواهید کرد. به عبارتی شما نمی توانید مانند گذشته غذا بخورید، که این امر به کاهش وزن کمک می کند. به علاوه، این جراحی، بخشی از معده شما را که باعث ایجاد هورمونی می شود، اشتهای شما را از بین می برد.

این روش با بای پس معده متفاوت است. در بای پس معده؛ جراح، کیسه کوچکی درست می کند که بیشتر معده شما را می پراند و مستقیم به روده می رود.

جراحی اسلیو معده برای افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آنها حداقل 40 باشد، بهتر است. برخی از افراد برای جراحی بای پس معده متقاضی و انتخاب می شوند که وزن آنها بسیار سنگین هستند، بنابراین ممکن است گزینه ی موجود، گزینه ی بسیار خوبی برای آنها باشد.

در این عمل چه اتفاقی می افتد؟

جراحی حدود یک ساعت طول می کشد. جراح شما چند برش کوچک در معده شما ایجاد می کند و یک لاپاراسکوپ را وارد بدن می کند. ابزاری با یک دوربین کوچک که تصاویر را به مانیتور می فرستد.

سپس جراح، سایر ابزارهای پزشکی را از طریق بریدگی های اضافی وارد کرده و 3/4 از معده شما را خارج می کند. سرانجام، آنها بقیه معده شما را دوباره وصل می کنند تا “اسلیو” یا لوله را ایجاد کنند. ممکن است حدود 2 یا 3 روز در بیمارستان بستری باشید. اما این روش، می تواند برای شما یک روش موجود به صورت دائمی باشد.

در حالی که روش های جراحی مانند بای پس معده به طور معمول، برای افرادی با شاخص توده بدنی (BMI) 35 یا بالاتر اختصاص داده می شود، بالون قرار دادن در معده، یک روش لاغری غیر جراحی است که برای افرادی که BMI 30 تا 40 دارند، مورد تایید است.

شاخص توده بدنی (BMI) برای من نیز بالای رقم 30 شد

این شاخص توده بدنی (BMI) برای من نیز بالای رقم 30 شد. این درحالی بود که من هرگز حتی به ذهنم خطور نکرده بود که به عنوان راهی برای مقابله با وزنی که در سی سالگی به دست آوردم، بخواهم برای مقابله با آن جراحی کنم.

در نتیجه، هرگز به ذهنم خطور نکرده بود که سعی کنم وزن خود را با این کار کاهش دهم. به عبارتی دیگر به نظر می رسد، به این دلیل که کمی افراطی به نظر می رسید ولی کاملاً رویه پزشکی ساده ای دارد.

همان طور که در طول یک دهه 50 پوند اضافه کردم – که ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد اما وقتی آن را به 5 پوند در سال تقسیم کنید ، ناگهان به نظر می رسد بسیار قابل تحمل است – مثبت بودن بدن به عنوان یک حرکت از بین می رود.

شاخص توده بدنی (BMI) برای من نیز بالای رقم 30 شد
شاخص توده بدنی (BMI) برای من نیز بالای رقم 30 شد

من مدام به خانم های بی شماری که از اضافه وزن خسته شده اند، می گویم که تنها یک راه برای زیبا شدن (لاغری) وجود دارد. در عین حال، از دست دادن وزن باید از برخی جهات، یک دستاورد محسوب شود اما بیشتر چیزی را که مدیون آن هستم، قرار دادن بالون در معده بود.

بنابراین فکر گذراندن یک روش درمانی برای کاهش وزن (تصور حتی احتمالاً تمایل به آن) نوعی گناه را به همراه دارد که با خیانت به چند صد هزار نفر از نزدیک ترین دوستانتان به وجود می آید.

من قصد ندارم که برای افزایش وزن شرمنده شوم

من قصد ندارم که برای افزایش وزن شرمنده شوم و سپس به خاطر اینکه می خواهم مقداری از آن را از دست بدهم شرمنده شوم. من می توانم مردم را در هر اندازه زیبا ببینم.

با کمال تعجب، در طول دو ماه اول با قرار دادن بالون در معده، واقعاً احساس عجیبی تجربه نکردم. تصور می کنم که این تا حدی به این دلیل است که هر کسی که تحت سیستم بالون معده قرار گرفته است،  باید هر روز داروی مسدود کننده اسید مانند Prilosec را در طول دوره درمان مصرف کند.

پزشک متخصص به من می گوید: “یک بالون داخل معده در واقع یک بدن خارجی است که در معده شما آویزان است. برای محافظت از معده، هر روز که بالون را در معده دارید، به یک قرص ضد اسید نیاز است.

امیدواریم از مطالعه مقاله من بالون معده گذاشتم اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

این به شما کمک می کند تا از ایجاد زخم یا ورم معده جلوگیری کنید

این به شما کمک می کند تا از ایجاد زخم یا ورم معده جلوگیری کنید که در برخی موارد ممکن است باعث شود احساس ناراحتی یا درد داشته باشید.

در نتیجه، در مصرف این قرص دقت و توجه داشته باشید.” اگرچه عملاً هرگز چنین اتفاقی نمی افتد، اما خطر تورم بالون معده و انتقال و حرکت آن به روده نیز وجود دارد، به همین دلیل به بیماران گفته می شود، در طول درمان از چتربازی و غواصی خودداری کنند.

اما اگر بالون قرار دادن در معده به من چیزی یاد داده باشد، این موضوع کاهش وزن است که به طور کلی تر، تغییر در زندگی، امکان پذیر است و این چیزی است که من کاملاً باور نداشتم، تا زمانی که دیدم برای خودم اتفاق افتاده است.

این یک روش خارق العاده برای شروع کاهش وزن و کمک به بیماران برای یادگیری یک سبک زندگی سالم است. من هنوز هم دوست دارم 20 پوند دیگر کم کنم و اکنون می دانم که اگر در آنچه می خورم و هر چند وقت یک بار تمرین ورزشی انجام می دهم، می توانم تغییرات سالمی ایجاد کنم. بدن من توانایی این کار را دارد.

این به شما کمک می کند تا از ایجاد زخم یا ورم معده جلوگیری کنید
این به شما کمک می کند تا از ایجاد زخم یا ورم معده جلوگیری کنید

برخی از نکات که باید حین قرار گرفتن بالون رعایت کنید.

یکی از بهترین مثال ها این است که خواسته های معده و اشتهای شما را کم می کند و به راحتی، به کمتر خوردن عادت می کنید. گرسنگی را به عنوان یک استراتژی برای کاهش وزن کنترل کنید.

سبزیجات و غلات کامل بخورید. آرام غذا بخورید. به مقدار زیادی آب بنوشید. به اندازه کافی بخوابید. همچنین باید بتوانید خوردن را مهار کنید.

بالون معده، جایگزینی برای جراحی چاقی برای افرادی است که شاخص های توده بدن کمتری دارند. بیشتر بیماران، طی شش ماه بین 20 تا 50 پوند وزن کم می کنند (حدود 10 تا 20 درصد از کل وزن بدن).

بالون در یک روش غیر جراحی، تحت آرام بخشی خفیف قرار می گیرد. وارد کردن بالون در معده نیز تقریباً 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. در این صورت بالون معده را از طریق دهان و با دستگاه آندوسکوپی وارد معده می کنند.

هنگامی که بالون در جای خود قرار گرفت، با نمک استریل پر می شود. بالون حجم معده را جابجا می کند که باعث ایجاد احساس سیری زود هنگام غذا می شود.

تا اینجا با مبحث برخی از نکات که باید حین قرار گرفتن بالون رعایت کنید آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

بالون های معده چقدر دوام می آورند؟

بادکنک معده طوری طراحی شده است که به مدت شش ماه در معده بماند. پس از شش ماه، آنها تخلیه می شوند و از طریق آندوسکوپی برداشته می شوند. برای قرار دادن بالون در معده، نیازی به جراحی نیست. قرار دادن آن سریع و آسان است.

البته بالون معده می تواند تا 9 ماه در جای خود بماند. به همین دلیل، می توان از بالون معده برای کاهش وزن کمک کرد تا بتوانید به اندازه کافی وزن کم کنید و خطر عوارض جدی را کاهش دهید که در  استفاده از این روش از شما خواسته می شود.

هنگامی که قرار دادن بالون همراه با یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی استفاده می شود، ممکن است منجر به کاهش وزن طولانی مدت شود. اکثر بیماران حدود 30٪ از وزن اضافی بدن یا 10٪ تا 30٪ از وزن کلی شروع را از دست می دهند. ممکن است در هنگام آماده بودن بالون، احساس سیری سریع تری داشته باشید و گرسنگی کمتری داشته باشید.

حالت تهوع و استفراغ در طی چند روز اول بسیار شایع است. استفراغ بعد از غذا خوردن در چند هفته اول غیر معمول است.

تا اینجا با مبحث بالون های معده چقدر دوام می آورند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

میزان از دست دادن وزن اضافی شما

میزان از دست دادن وزن اضافی شما، به وزن و توانایی شما در اجرا و حفظ رژیم غذایی و رژیم جدید ورزشی بستگی دارد. ادامه رژیم جدید ورزشی پس از برداشتن بالون معده ضروری است، در غیر این صورت وزن خود را به دست می آورید.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده پست من بالون معده گذاشتم هستید.

قرار دادن بالون داخل معده، یک روش کاهش وزن است

قرار دادن بالون داخل معده، یک روش کاهش وزن است که شامل قرار دادن یک بالون سیلیکونی مملو از نمک در معده شما است. این کار به شما کمک می کند تا با کاهش میزان غذا خوردن و احساس سیری سریع تر، لاغر شوید.

مهمترین مزیت؛ ممکن است این باشد که بالون، عبور آزاد غذا و آب را محدود می کند. این محدودیت به طور قابل ملاحظه ای عبور غذا از معده شما را کند می کند. اگر نگرانی در مورد وزن خود دارید و رژیم غذایی و ورزش به درد شما نمی خورد، بهترین گزینه روش بالون داخل معده می باشد.

مانند سایر روش های کاهش وزن، بالون داخل معده نیاز به تعهد به یک سبک زندگی سالم دارد. شما باید برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت روش، تغییرات سالم و دائمی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید و به طور منظم ورزش کنید.

برای پاسخ به این که چرا بالون انجام شده است نیز باید گفت که قرار دادن یک بالون داخل معده به شما در کاهش وزن کمک می کند. کاهش وزن می تواند خطر ابتلا به مشکلات سلامتی بالقوه جدی مرتبط با وزن را کاهش دهد.

قرار دادن بالون داخل معده و سایر روش های کاهش وزن یا جراحی، معمولاً فقط پس از تلاش برای کاهش وزن با بهبود رژیم غذایی و عادات ورزشی انجام می شود.

شما در حال خواندن پست من بالون معده گذاشتم هستید.

نتایج حاصل از قرار دادن بالون معده

یک بالون داخل معده باعث می شود شما احساس سیری سریع تر از حالت عادی، هنگام غذا خوردن داشته باشید که به این معنی است که شما کمتر غذا می خورید.

یک دلیل ممکن است این باشد که بالون داخل معده سرعت تخلیه معده را کاهش می دهد. دلیل دیگر ممکن است این باشد که به نظر می رسد بالون، سطح هورمون هایی را که اشتها را تنظیم می کنند، کنترل می کنند.

تا اینجا با مبحث نتایج حاصل از قرار دادن بالون معده آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه باشید.

میزان کاهش وزن

میزان کاهش وزن نیز به میزان تغییر عادت های زندگی از جمله رژیم غذایی و ورزش بستگی دارد. براساس خلاصه ای از روش های درمانی موجود، از دست دادن حدود 7٪ تا 15٪ از وزن بدن در طی شش ماه پس از قرار دادن بالون داخل معده معمول است. کاهش کلی وزن اضافی از 30٪ تا 47٪ است.

مانند سایر روش ها و جراحی ها که منجر به کاهش وزن قابل توجهی می شوند، بالون داخل معده ممکن است به بهبود یا حل شرایط ایجاد شده به خاطر اضافه وزن کمک کند، از جمله:

بیماری قلبی

فشار خون بالا

آپنه انسدادی خواب

آرتروز (درد مفصل)

دیابت نوع 2

کلسترول بالا

بیماری کبد چرب غیرالکلی

برای آن که بدانید بعد از بالون معده چه چیزی می توانید بخورید، باید گفت که اندکی پس از قرار دادن بالون، به شما آموزش داده می شود که باید به مقدار زیادی آب بنوشید.

می توانید به مدت سه روز مایعاتی مانند شیر، ماست، آب میوه (کم قند) و سوپ مصرف کنید. همچنین شما باید پروتئین مغذی حاوی مایعات را انتخاب کنید. با این حال سوپ ها، غذایی ایده آل هستند و پروتئین خوبی را در اختیار شما قرار می دهند.

از اینکه تا انتهای پست من بالون معده گذاشتم با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست من بالون معده گذاشتم بهره لازم را برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
HIRA NAJFI
HIRA NAJFI
3 سال قبل

بالن معده تا الان که برای من بهترین گزینه بوده.

حمید
حمید
3 سال قبل

منم 5 روز پیش بالون گذاشتم 😍

کاظم
کاظم
3 سال قبل

مرسی ✔

خداوردی
خداوردی
3 سال قبل

بسیار عالی و جامع بود

غلامعلی
غلامعلی
3 سال قبل

بسیار عالی و مفید بود تشکر

احمد
احمد
3 سال قبل

سایتتون حرف نداره خدایی

ساعی
ساعی
3 سال قبل

سلام من بالن معده گذاشتم توسط دکتر سلیمی خدا خیرشون بده کارشون حرف نداره

وحید ابراهیم پور
وحید ابراهیم پور
3 سال قبل

سلام کسی از بالون معده تجربه خاضی داره؟

بیگ پور
بیگ پور
3 سال قبل

سلام من بالون معده م رو اقای دکتر سلیمی انجام دادن بسیار راضی ام تشکر فراوان دارم

پویان
پویان
3 سال قبل

سلام من بالون معده گذاشتم اما واسه مراقبت بعدش اطلاعات زیادی ندارم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

زهرا
زهرا
1 سال قبل

من بالن معده گذاشتم ۲ روزه الان معدم ورم کرده و سفت شده این طبیعیه ?

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید