محاسبه وزن ایده آل با دور مچ

فهرست مطالب

محاسبه وزن ایده آل با دور مچ از جمله روش هایی است که برای وزن کشی و محاسبه دقیق وزن مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر بخواهید وزن خود را به صورت دقیق و البته با در نظر گرفتن استخوان بندی خود محاسبه کنید و همچنین میزان شاخص توده بدنی و وزن ایده آل را نیز به دست بیاورید، می توان گفت که روش محاسبه وزن ایده آل با دور مچ از جمله روش هایی است که مطلوب و مورد تایید متخصصان در این زمینه می باشد.

وزن ایده آل خود را با محاسبه دور مچ در خانه به دست آورید. این روش سریع، آسان، دقیق و شخصی سازی شده است. کافی است دور مچ خود را اندازه بگیرید و عدد به دست آمده را در فرمول محاسبه وزن ایده آل وارد کنید. در عرض چند ثانیه، وزن ایده آل خود را خواهید دانست. برای اطلاعات بیشتر، به مقاله ما در مورد محاسبه وزن ایده آل با دور مچ مراجعه کنید.

 

مقدمه

محاسبه وزن ایده آل با دور مچ
محاسبه وزن ایده آل با دور مچ

به طور کلی محاسبه وزن برای همه اهمیت بسیار زیادی دارد. همه ما وقتی چشممان به یک ترازو میفتد، این وسوسه برایمان ایجاد می شود که خودمان را وزن کنیم و نسبت به گذشته و یا وزن ایده آلی که دوست داریم که در آینده داشته باشیم، آن را محاسبه کنیم.

اهمیت بسیار زیاد تناسب اندام

با توجه به اهمیت بسیار زیادی که تناسب اندام و لاغری برای انسان های جوامع امروزی دارد، این مسئله که بتوانیم با روش های اصولی وزن کشی کرده و وزن و شاخص توده بدنی خود را با استفاده از فرمول های تخصصی محاسبه کنیم، اهمیت بسیار زیادی دارد.

در واقع شما اگر بتوانید خود را با توجه به این معیار ها سازگار کنید، شانس بسیار بیشتری هم برای رسیدن به وزن ایده آل خود خواهید داشت چرا که محاسبه دقیق وزن، اولین قدم برای رسیدن به وزن ایده آل است.

این موارد در این مقاله مورد توجه ما قرار گرفته است و به همین دلیل هم قصد داریم تا در این مقاله به بررسی همه این موارد بپردازیم.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نسبت به وزن خود و شاخص توده بدنی خود حساسیت بالایی دارید و می خواهید که به راحتی هر زمان با استفاده از فرمول های مختلف یا روش های آنلاین، وزن و شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کرده و تا انتها با ما همراه باشید.

اگر برای شما روش های درست و صحیح وزن کشی مهم است و همچنین اگر به تناسب اندام خود و روش های رسیدن به لاغری اهمیت زیادی می دهید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

محاسبه وزن ایده آل با دور مچ

جنسیت

وضعيت جثه

درشت جثه (cm)

متوسط جثه

(cm)

ريز جثه

(cm)

مرد

كمتر از ۹/۶

۹/۶-۱۰/۴

بیشتر از ۴/۱۰

زن

كمتر از ۹/۹

۹/۹-۱۰/۹

بيشتر از۹/۱۰

همچنین این مقاله می تواند به شما در کنار این موارد، بگوید که:

 1. _ تناسب اندام و اهمیت آن
 2. _ چرا به تناسب اندام باید توجه کنیم؟
 3. _ اضافه وزن
 4. _ اضافه وزن و چاقی چه مضراتی دارد؟
 5. _ از چه زمان می توان اثرات مخرب چاقی را احساس کرد؟
 6. _ چرا توصیه می شود که حتما به دنبال راهی برای تناسب اندام باشیم؟
 7. _ بهترین راه های رسیدن به تناسب اندام ولاغری
 8. _ اگر می خواهید از چاقی خلاص شوید، اولین قدم را بشناسید.
 9. _ چرا وزن کشی مهم است؟
 10. _ وزن کشی با استفاده از فرمول های محاسبه
 11. _ شاخص توده بدنی چیست؟
 12. _ وزن ایده آل چیست؟
 13. _ توجه به وزن ایده آل چه اهمیتی دارد؟
 14. _محاسبه شاخص وزن ایده آل از روش های مختلف
 15. _ محاسبه وزن آیده آل با دور مچ
 16. _ چرا روش محاسبه وزن ایده آل با دور مچ بهتر است؟
 17. _ چه مواردی را باید در محاسبه وزن ایده آل با دور مچ رعایت کنیم؟
 18. _ محاسبه وزن ایده آل با دور مچ در چه زمانی باید انجام شود .
 19. _ چه مواردی را باید تا رسیدن به تناسب اندام رعایت کنیم؟
 20. _ چه مواردی برای حفظ لاغری و تناسب اندام اهمیت دارد؟
 21. _ چرا بهتر است برای محاسبه وزن ایده آل با دور مچ به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟
 22. _ بهترین متخصص تغذیه در محاسبه وزن و لاغری

 

تناسب اندام و اهمیت آن

تناسب اندام از مهمترین مواردی است که در زندگی های امروزی مورد توجه قرار می گیرد. ما نمی خواهیم بگوییم که چرا باید به تناسب اندام توجه کنیم، بلکه می خواهیم ببینیم چرا تناسب اندام مهم است.

ببینید امروزه ما علم و دانش کافی نسبت به بیماری های مختلف و به خصوص بیماری های زمینه ای به دست آورده ایم. این دانشی که ما در این موارد کسب کرده ایم، به ما اثبات کرده است که درصد بالایی از افرادی که درگیر اضافه وزن هستند، با بیماری های زمینه ای نیز شانس درگیر شدن بیشتری خواهند داشت.

به خصوص اگر این بیماری ها در حقیقت جنبه ارثی نیز داشته باشد و در گذشته و در خانواده نیز این بیماری ها به چشم خورده باشد. افرادی که مستعد هستند، این موضوع را به خوبی درک می کنند. چرا که معمولا پزشکان توصیه اکید دارند که این افراد از استرس زیاد و به خصوص از اضافه وزن دوری کنند.

اضافه وزن مشکلاتی نظیر چاقی و افزایش وزن و سایز ایجاد می کند

از سوی دیگر هم اضافه وزن مشکلاتی نظیر چاقی و افزایش وزن و سایز ایجاد می کند. این موارد امروزه کمتر مورد تایید جامعه قرار می گیرد. با توجه به این که روزانه  با هزاران تصویر از افرادی که با اندامی کاملا ایده آل در فضای مجازی و واقعی وجود دارند، رو به رو میشویم؛ این حس در ما ایجاد می شود که نسبت به اندام خود کمترین میزان اعتماد به نفس را داشته باشیم.

در واقع این کاهش اعتماد به نفس باعث می شود که حضور موثری در اجتماعات نداشته باشیم و بیشتر به دنبال انزوا باشیم. این مسائل در کنار هم باعث شده است که باشگاه های ورزشی و متخصصین تغذیه یکی از پر مراجعه ترین مراکز باشند.

البته لاغری برای بسیاری از افراد مسئله مشکلی است و به راحتی نمی توان آن را پیگیری کرد. چرا که لاغری و رسیدن به کاهش وزن در مرحله اول، نیازمند این مسئله است که ما وزن خود را به شکل اصولی و دقیق محاسبه کنیم که محاسبه وزن ایده آل با دور مچ هم یکی از همین موارد محسوب می شود. در ادامه بیشتر به چرایی توجه به تناسب اندام می پردازیم.

اضافه وزن مشکلاتی نظیر چاقی و افزایش وزن و سایز ایجاد می کند
اضافه وزن مشکلاتی نظیر چاقی و افزایش وزن و سایز ایجاد می کند

چرا به تناسب اندام باید توجه کنیم؟

سوال مهم بعدی که ایجاد می شود این است که ما چرا باید به تناسب اندام توجه کنیم. اهمیت تناسب اندام برای همه افراد جامعه مشخص است.

بسیاری از ما ها با تناسب انداام است که می توانیم به اندامی زیبا و همچنین سلامتی بیشتری دست پیدا کنیم و با توجه بیشتر به تناسب اندام نیز می توان آن را حفظ کرد.

بهتر است این موضوع را کمی دقیق تر بررسی کنیم. در واقع تناسب اندام می تواند اهمیت بسیاری داشته باشد، چرا که سلامت هر فرد و همچنین اعتماد به نفس و زیبایی اندامش در گرو این مسئله است. اما توجه کردن به این مسئله چیزی است که باعث حفظ تناسب اندام شما می شود.

به این معنی که شما باید برای رسیدن به تناسب اندام تلاش کنید. اما با توجه کردن به اندام خود، تناسب به دست آمده را حفظ می کنید تا دوباره درگیر اضافه وزن و روش های رسیدن به تناسب اندام و رژیم های غذایی سرسختانه نباشید.

لطفا از پست هزينه عمل حلقه دور معده دیدن کنید.

باید تناسب اندام را مورد توجه قرار بدهیم

امروزه این مسئله بیشتر مورد تایید پزشکان و متخصصان قرار گرفته است که چرا باید تناسب اندام را مورد توجه قرار بدهیم تا بتوانیم اندام خود را در وزن ایده آل و فرم وشکل دلخواه خود حفظ کنیم. برای مثال شما با انجام وزن کشی روزانه با محاسبه وزن ایده آل با دور مچ می توانید تناسب اندام خود را اندازه گیری کنید.

بعد از اندازه گیری کردن وزن و شاخص های مهم و اضافه وزن خود، می توانیم یک میزان مشخص و یک معیار صحیح برای رسیدن به تناسب اندام داشته باشیم. شما بر اساس وزنی که دارید و وزنی که می خواهید داشته باشید، اضافه وزن خود را به دست می آورید. اما نکته مهم این است که بتوانید از شر اضافه وزن خلاص شوید.

به همین منظور هم باید به حفظ تناسب اندام خود توجه کنید. زمانی که می خواهید به مصرف مواد غذایی پرکالری بپردازید، باید بدانید که تا چه میزان کالری بیش از حد دریافت می کنید و این کالری را چگونه باید بسوزانید.

همچنین باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که تا چه اندازه کالری دریافت شده را می توان با روش های مختلف سوزاند تا منجر به اضافه وزن نشود. در این میان اگر همچنان اضافه وزن برای شما یک سوال مبهم است، در ادامه این مطلب بیشتر به توضیح اضافه وزن می پردازیم.

باید تناسب اندام را مورد توجه قرار بدهیم
باید تناسب اندام را مورد توجه قرار بدهیم

محاسبه وزن آیده آل با دور مچ

وزن ایده آل را می توان با روش های مختلف محاسبه کرد. یکی از روش های مهم در محاسبه وزن ایده آل، روش محاسبه وزن ایده آل با دور مچ است.

در حقیقت ما در این روش ها به جای بررسی تناسباتی مانند تناسب قد و وزن که به شاخص توده بدنی معروف است، به استخوان بندی و جثه فرد هم در کنار پارامترهای دیگر توجه می کنیم. به همین دلیل هم این روش به روشی دقیق تر از روش شاخص توده بدنی معروف است.

در مرحله اول باید این مسئله مشخص شود که استخوان بندی بدن فرد ریز است یا درشت. این روش ها را بهتر است با کمک متخصص تغذیه که از فرمول های محاسبه و همچنین روش های صحیح اندازه گیری و وزن کشی آگاهی دارد پیگیری کنیم.

این روش می تواند به شما کمک کند تا وزن خود را با تناسب بر استخوان بندی و اندام های استخوانی خود به دست بیاورید که می تواند مزایای بسیار زیادی نسبت به شاخص توده بدنی داشته باشد.

شاخص توده بدنی می تواند درصد خطای بیشتری به نسبت این روش داشته باشد. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد که روش اندازه گیری صحیح محاسبه وزن ایده آل با دور مچ و همچنین اهمیت و برتری این روش نسبت به روش های دیگر بر چه اساس است.

محاسبه وزن آیده آل با دور مچ
محاسبه وزن آیده آل با دور مچ

چرا روش محاسبه وزن ایده آل با دور مچ بهتر است؟

همان طور که گفتیم این روش می تواند میزان استخوان بندی شما را هم برای شما در نظر بگیرد. ببینید که محاسبه وزن ایده آل تنها با استفاده از وزن و قد نمی تواند مفید باشد، چرا که معمولا در این روش، وزن شما تنها با شاخصی مانند قد محاسبه و مقایسه می شود.

این مسئله در افرادی که جثه و استخوان بندی مختلفی دارند نیز متفاوت است. در برخی موارد این مسئله پیش می آید که این محاسبات گاها حتی با جنسیت فرد نیز تغییر خواهد کرد.

قطعا میزان وزن یک خانم به میزان 75 کیلو با در نظر گرفتن حالت نرمال در دیگر پارامترها، وزن بسیار زیادی محسوب می شود، در حالی که همین میزان وزن در یک آقا با نرمال بودن دیگر پارامترها، یک وزن متعادل و ایده آل محسوب می شود.

جنسیت بیشتر تاثیر خود را بر میزان استخوان بندی بدن فرد می گذارد

جنسیت بیشتر تاثیر خود را بر میزان استخوان بندی بدن فرد می گذارد، چرا که معمولا استخوان بندی در جنسیت های مختلف متفاوت است و با توجه به مثالی که زدیم، می توان گفت که تنها قد نمی تواند تاثیر گذار باشد، بلکه باید استخوان بندی نیز تاثیر داشته باشد.

با همه این ها محاسبه استخوان بندی امر مشکلی است و شما نمی توانید از هر روشی برای سنجش استخوان بندی بدن خود استفاده کنید، بلکه لازم است که این میزان استخوان بندی بدن را با استفاده از محاسبه دور مچ به دست بیاوریم. به این دلیل که این روش دقیق تر است، توصیه می شود که برای محاسبه وزن ایده آل از دور مچ برای سنجش اندازه استخوان بندی استفاده شود.

در ادامه این مطلب روش صحیح اندازه گیری استخوان مچ و همچنین، محاسبه وزن ایده آل با دور مچ را برای شما توضیح خواهیم داد. همچنین بار دیگر توصیه می کنیم که بهتر است تا محاسبات بر اساس این روش ها را به دلیل پیچیدگی هایی که هم در محاسبه و هم در نوع اندازه گیری وجود دارد، تحت نظر متخصص تغذیه انجام بدهید.

جنسیت بیشتر تاثیر خود را بر میزان استخوان بندی بدن فرد می گذارد
جنسیت بیشتر تاثیر خود را بر میزان استخوان بندی بدن فرد می گذارد

چه مواردی را باید در محاسبه وزن ایده آل با دور مچ رعایت کنیم؟

حال ما به چگونگی محاسبه اندازه دور مچ می پردازیم و می گوییم که دقیقا به چه شکل باید برای محاسبه دور مچ و وزن ایده آل با دور مچ اقدام کنیم. اولین مسئله مهم این است که شما بهتر است محاسبه دور مچ خود را از قسمتی که مچ خم می شود، انجام بدهید.

در واقع در این فرمول محاسباتی لازم است که پارامترهای مختلفی از جمله قد و وزن و جنسیت و استخوان بندی وارد شود و استخوان بندی از طریق محاسبه دور مچ امکان پذیر است. اندازه گیری دور مچ باید دقیقا از محل گفته شده انجام شود، چرا که این مسئله می تواند به تشخیص صحیح اندازه استخوان بندی شما کمک بسیار زیادی کند.

معمولا این محاسبات با استفاده از فرمول های مختلف و ابزارهای گوناگون محاسباتی انجام می شود

معمولا این محاسبات با استفاده از فرمول های مختلف و ابزارهای گوناگون محاسباتی انجام می شود و لازم نیست که حتما به صورت دستی و کاغذی اقدام به محاسبه این روش بپردازیم. نکته مهم دیگر این است که این محاسبات ممکن است با استفاده از روش هایی مانند ابزارهای محاسبه گری دقیق مانند ابزارهای آنلاین و… نیز انجام شود.

توصیه ما این است که حتما این محاسبات را نزد متخصص تغذیه و یا مربی تناسب اندام خود پیگیری کنید، چرا که درصد خطای کمتری در اندازه گیری دارد و شیوه اصولی تر و دقیق تری محسوب می شود. همان طور که گفتیم این روش پارامترهای مختلفی دارد و اندازه گیری دور مچ تنها یکی از آن هاست.

شما لازم است که در اندازه گیری قد و وزن خود هم نکاتی را رعایت کنید که هم شامل وزن کشی اصولی می شود و هم شامل محاسبه قد اصولی. این اصول را در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت و نکات بیشتری در این رابطه به شما خواهیم گفت.

معمولا این محاسبات با استفاده از فرمول های مختلف و ابزارهای گوناگون محاسباتی انجام می شود
معمولا این محاسبات با استفاده از فرمول های مختلف و ابزارهای گوناگون محاسباتی انجام می شود

محاسبه وزن ایده آل با دور مچ در چه زمانی باید انجام شود؟

ببینید این شاخص می تواند شامل قد و وزن هم باشد و تنها با محاسبه دور مچ، شما نمی توانید به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید.

اما نکته مهم این است که قد و وزن خود را به شکل اصولی اندازه گیری کنید تا در کنار اندازه دور مچ بتواند به شما یک فرمول صحیح و درست ارائه کند که به دقت بالایی وزن و اضافه وزن شما را اندازه گیری کند. نکته مهم این است که وزن کشی اصولی به شما می گوید که حتما در شرایط ناشتا اقدام به وزن کشی کنید.

یعنی معمولا بهترین زمان برای وزن کشی اصولی، ساعات اولیه صبح و پس از بیدار شدن است. نکته مهم این است که سعی کنید تا حتما پیش از وزن کشی، مواد غذایی به خصوصی مصرف نکنید

و اگر قصد دارید که به صورت مداوم اندازه گیری کنید، می توانید با داشتن یک ترازو در خانه هر صبح اقدام به محاسبه وزن خود کنید. همچنین توصیه می شود که حتما شرایط ایستادن صحیح برای وزن کشی را هم رعایت کنید.

بسیاری از متخصصان توصیه می کنند که حتما در کنار محاسبه وزن، محاسبه قد خود را هم به شکل صحیح و دقیق و اصولی انجام بدهید، چرا که اعداد حاصل شده از محاسبه قد و وزن شما در فرمول محاسبه نهایی وزن ایده آل شما وارد می شود و می تواند در هدف شما از کاهش وزن تاثیر بگذارد و به همین دلیل هم رعایت تمامی این موارد با جزئیات دقیق، اهمیت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت.

محاسبه وزن ایده آل با دور مچ در چه زمانی باید انجام شود؟
محاسبه وزن ایده آل با دور مچ در چه زمانی باید انجام شود؟

چه مواردی را باید تا رسیدن به تناسب اندام رعایت کنیم؟

با همه این موارد که گفته شد، ما دریافتیم که باید برای شروع به رژیم یا روشی که برای تناسب اندام انتخاب کرده ایم، به شکل صحیح به محاسبه وزن و شاخص های مختلف مانند شاخص توده بدنی یا وزن ایده آل بپردازیم. اما پس از همه این ها ما باید یک سری نکات مهم و کلی را هم تا رسیدن به تناسب اندام رعایت کنیم.

این نکات اهمیت بسیار زیادی در تناسب اندام ما خواهد داشت. پس نباید از این نکات غافل شد. مهمترین مسئله این است که شما باید در رژیم غذایی یا متدی که برای کاهش وزن انتخاب کرده اید، پایدار باشید.

شما نباید تحت هیچ شرایط و بدون استثنایی اقدام به شکستن رژیم غذایی یا برنامه ورزشی خود کنید و یا اگر چنین چیزی رخ داد، این موضوع را با مربی ورزشی و یا متخصص تغذیه خود در میان بگذارید.

همواره پایبند بودن به رژیم غذایی و برنامه ورزشی برای رسیدن به تناسب اندام از مهمترین و اصلی ترین نکات بوده است که بدون توجه به این موارد عملا دستیابی به تناسب اندام مسئله ای مشکل است.

با همه این ها، توصیه های بسیاری هم از جانب متخصصین بوده است که حتما روشی که برای کاهش وزن انتخاب کرده اید را تحت نظر یک متخصص تغذیه و یا مربی ورزشی حرفه ای در زمینه تناسب اندام و کاهش وزن سپری کنید، چرا که این افراد می توانند شیوه های اصولی و صحیح را برای کاهش وزن با شما در میان بگذارند.

یک سری نکات مهم هم وجود دارد که باید پس از رسیدن به وزن ایده آل خود رعایت کنید که به این نکات هم در ادامه این مطلب به آن ها به شکل کامل تری خواهیم پرداخت.

چه مواردی را باید تا رسیدن به تناسب اندام رعایت کنیم؟
چه مواردی را باید تا رسیدن به تناسب اندام رعایت کنیم؟

چه مواردی برای حفظ لاغری و تناسب اندام اهمیت دارد؟

همان طور که گفتیم، رعایت یک سری نکات برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری لازم است. اما این نکات را هم باید در طول دوره کاهش وزن و تناسب اندام خود سپری کنیم و هم باید پس از رسیدن به تناسب اندام یک سری نکات بسیار مهم را در حفظ تناسب اندام خود رعایت کنیم. اولین مسئله این است که شما به هر دلیلی که اقدام به کاهش وزن و تناسب اندام می کنید، لازم است که سبک زندگی خود را تغییر بدهید.

اگر دچار اضافه وزن شده اید، قطعا این اضافه وزن به دلیل سبک زندگی و عادت های غذایی غلطی بوده است که در طول این مدت داشتید.

به همین دلیل هم اهمیت بسیار زیادی وجود دارد که حتما در پیشگیری از بروز مجدد اضافه وزن و چاقی خود کوشا باشید. یکی از مواردی که کمک بسیار زیادی به این مسئله می کند،

همین است که یک سری نکات را در نظر بگیرید. اولین مسئله این است که شما حتی اگر از طریق برنامه های ورزشی به دنبال کاهش وزن هستید، با یک متخصص تغذیه در ارتباط باشید تا تمامی نکات لازم در رابطه با تغییر عادات غذایی و پیگیری یک رژیم غذایی سالم تر را با شما در میان بگذارد.

نکته مهم و اساسی دیگر هم این است که این برنامه غذایی باید به خوبی پس از رسیدن به تناسب اندام پیگیری شود، در غیر این صورت سرعت بازگشت مجدد به چاقی و اضافه وزن شما بیش از پیش خواهد بود.

با رعایت این نکات می توان انتظار داشت که کاهش وزن شما به خوبی پیش گرفته شود و همچنین از بروز چاقی و اضافه وزن نیز به شکل کاملا صحیح و اصولی جلوگیری شود.

چه مواردی برای حفظ لاغری و تناسب اندام اهمیت دارد؟
چه مواردی برای حفظ لاغری و تناسب اندام اهمیت دارد؟

چرا بهتر است برای محاسبه وزن ایده آل با دور مچ به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

همان طور که بارها در طول این مقاله ذکر کردیم، مراجعه به متخصص تغذیه برای انجام محاسبات مربوط به شاخص های مختلف از جمله شاخص توده بدنی و محاسبه وزن ایده آل با دور مچ بهتر است که حتما به متخصص تغذیه یا مربی تناسب اندام خود مراجعه کنید.

همان طور که گفتیم وزن کشی اصولی و اندازه گیری اصولی اهمیت بسیاری دارد و اگر شما به این موارد توجهی نداشته باشید، ممکن است در هدف خود برای کاهش وزن که همان رسیدن به وزن ایده آل است، دچار خطا شوید که این مسئله می تواند اثراتی داشته باشد که یکی از این اثرات هم ایجاد استپ وزنی کاذب برای شماست.

به این معنا که ممکن است شما به وزن ایده آل حقیقی خود رسیده اید، اما به دلیل این که وزن کشی اصولی نداشته اید، ممکن است این تصور ایجاد شود که وزن ایده آل شما کمتر یا بیشتر از مقدار حقیقی باشد که در این شرایط فرد متصور است که دچار استپ وزنی شده است.

وزن خود را با کمک یک رژیم غذایی کاهش بدهید

از سوی دیگر هم شما در کنار کاهش وزن خود و حتی پس از رسیدن به تناسب اندام باید حتما وزن خود را با کمک یک رژیم غذایی کاهش بدهید و یا حتی وزن خود را در میزان مشخصی که ثابت شده است حفظ کنید.

نگهداشتن وزن در حالتی که به وزن ایده آل رسیده اید، اهمیت بسیاری دارد. به همین منظور هم رژیم های غذایی بسیاری وجود دارد که برخی از این رژیم ها ممکن است با شرایط سلامتی شما همخوان نباشد و یا به دلیل وجود بیماری های زمینه ای یا گوارشی در شما، پیگیری این رژیم ها برای شما حتی خطر آفرین باشد.

به همین دلیل هم توصیه می شود که با مشورت یک متخصص تغذیه، اقدام به کاهش وزن خود کنید تا بتوانید به سلامت و ثبات بیشتری در وزن خود برسید. به هر حال مراجعه به یک متخصص تغذیه، می تواند در محاسبه شاخص های مختلف و همچنین محاسبه وزن ایده آل شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اما توصیه می شود که حتما برای این منظور به بهترین متخصص تغذیه مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را از رژیم غذایی خود دریافت کنید.

وزن خود را با کمک یک رژیم غذایی کاهش بدهید
وزن خود را با کمک یک رژیم غذایی کاهش بدهید

پیشنهاد می کنیم از مقاله جراحی متابولیک چاقی دیدن کنید.

بهترین متخصص تغذیه در محاسبه وزن و لاغری

برای هر مسئله ای به خصوص در زمینه سلامت لازم است که حتما به سراغ بهترین افراد در آن حیطه برویم. مسئله لاغری به دلیل ارتباط مهمی که با سبک زندگی و سلامت فردی افراد دارد، لازم است که حتما در شرایطی کاملا اصولی پیگیری شود و به همین دلیل هم مراجعه به بهترین متخصص تغذیه اهمیت بسیار زیادی دارد.

اما امروزه متخصصین بسیار زیادی هستند که همواره خود را در این حیطه بهترین می دانند و ما برای شناخت بهترین ها در این زمینه لازم است که حتما ویژگی های بهترین متخصص تغذیه برای تمامی موارد، اعم از رژیم های غذایی و محاسبه شاخص های وزنی مانند شاخص توده بدنی یا محاسبه وزن ایده آل با دور مچ را به خوبی بشناسیم.

بهتر است پیش از این که بخواهید برای دریافت مشاوره از متخصص تغذیه مورد نظر خود اقدام کنید، حتما نسبت به سوابق و موارد موفقیت آمیزی که در زمینه کاهش وزن و لاغری در رزومه متخصص بوده است، تحقیق کنید. معمولا این موارد، می توانند به خوبی عملکرد متخصص را برای شما بازگو کنند.

در کنار این موارد هم، لازم است به این مسئله بپردازیم که بهترین متخصصین تغذیه برای شما می توانند بهترین و اصولی ترین رژیم های غذایی را بر پایه موارد علمی ارائه دهند.

داشتن دانش به روز و صحیح از تغذیه

دریافت اصولی ترین برنامه های غذایی هم نیازمند داشتن دانش به روز و صحیح از تغذیه می باشد و به همین دلیل هم همواره بهترین متخصصین تغذیه، از دانش بسیار خوبی در این زمینه برخوردار هستند و توصیه می شود که حتما به بهترین ها در این زمینه مراجعه کنیم تا از دانش روز دنیا برای لاغری و کاهش وزن خود بهره مند شویم.

همواره توجه داشته باشید که تجربه متخصص می تواند تاثیر زیادی در پیشبرد روند لاغری شما داشته باشد، چرا که هر فرد ممکن است درگیر بیماری های مختلف و شرایط بدنی متفاوتی نسبت به دیگران باشد

و اگر متخصص تجربه بیشتری داشته باشد، می تواند در موارد مختلف حتی در شرایطی که فرد درگیر مشکلات سلامتی و یا بیماری های مختلف است بهترین برنامه های غذایی را متناسب با شرایط فردی و سلامتی شخص در اختیار وی بگذارد.

به همین منظور هم توصیه می کنیم که حتما در انتخاب متخصص؛ میزان تجربه، علم و سوابق موفق وی را مد نظر قرار بدهید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه بهادري
فاطمه بهادري
3 سال قبل

سلام
من ٤٥ سأله و در وزن ٧٤ و قد ١٦٤ هستم و هميشه اشتاح براي خوردن دارم هميشه بايد مواظب باشم و أين احساس من را استرس مي كنه و مشكل كم كاري تروييد دارم مي خواهم اين عمل را انحام بدم آيا امكان هست ؟

امیرحسین
امیرحسین
3 سال قبل

سلام خیلی منون از محتوای خوبتان
من پسرم ۱۴سن دارم قدم ۱۷۴ و وزنم۵۴ و دور مچ۱۵.۲ است، طبق برنامه های محاسبهbmi کمبود وزن دارم و استخوانبندیمم ریزه، آیا روش هایی (مثل طب سنتی یا سوزنی یا روش های ذهنی) هس که بتونم دور مچمو زیاد کنم و استخونبندیمو درشت تر کنم؟

لادن
لادن
2 سال قبل

من 20 کیلو اضافه وزن دارم به نظرتون با ورزش لاغر میشم؟

Arash
Arash
2 سال قبل
پاسخ به  لادن

سلام
بله صد درصد.هر چی باشه در هنگام ورزش کالری زیادی مصرف میکنیم
من خودم ۱۵ کیلو اضافه وزن داشتم ولی الان
به یک اندام ورزشکاری خوب رسیدم
فقط باید میزان کالری دریافتی رو کمتر از مصرفی بکنیم تا بیشترین نتیجه رو بگیریم

کاربر
کاربر
1 سال قبل
پاسخ به  لادن

زحمت کشیدید ولی خیلی بد بود. عنوان میگفت قراره فورمول بدید ولی شیش ساعت اسکرول کردیم یکی در میون گفته بودید به متخصص مراجعه کنید.😏😏

خیام زاده
خیام زاده
2 سال قبل

بسیار عالی بود

مهدی مومنی
مهدی مومنی
2 سال قبل

خیلی عالی بووود

کاظم
کاظم
2 سال قبل

وزن من با 170 قد شده 91 🙁

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید