ماسک چاق کننده صورت

فهرست مطالب

در این مقاله به موضوع ماسک چاق کننده صورت می پردازیم. با ما بمانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماسک چاق کننده صورت می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

لاغری صورت یکی از مشکلاتی است که می تواند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. ما در مقاله ماسک چاق کننده صورت می خواهیم با بررسی علل لاغری صورت و کشف آن ها، به شما بگوییم که چگونه می توانید بر این مشکل غلبه کنید.

مقدمه

ماسک چاق کننده صورت
ماسک چاق کننده صورت

راه هایی که به تغذیه مربوط است و راه های تزریقی را نیز در کنار معرفی چند ماسک چاق کننده صورت بررسی خواهیم کرد تا با تمام راه و روش های رفع لاغری صورت آشنا شوید.

اینفوگرافیک ماسک چاق کننده صورت

اینفوگرافیک ماسک چاق کننده صورت
اینفوگرافیک ماسک چاق کننده صورت

بنابراین دعوت می کنیم تا انتهای مقاله ماسک چاق کننده صورت همراه ما باشید.

ماسک چاق کننده صورت

 1. ماسک چاق کننده صورت زغال اخته
 2. ماسک چاق کننده صورت  عسل
 3. ماسک چاق کننده صورت با سیب زمینی و گلاب
 4. ماسک چاق کننده صورت با سیب
 5. ماسک چاق کننده صورت با گلیسیرین و گلاب
 6. ماسک چاق کننده صورت با کره
 7. ماسک چاق کننده صورت با روغن زیتون
 8. ماسک چاق کننده صورت با شیر
 9. ماسک چاق کننده صورت با خیار و گلاب 
 10. ماسک چاق کننده صورت با گل رس
 11. ماسک چاق کننده صورت با آب سیب زمینی 
 12. ماسک چاق کننده صورت با دانه شنبلیله
 13. ماسک چاق کننده صورت با پودر جوانه گندم
 14. ماسک چاق کننده صورت با ماسک شی باتر

پیشنهاد می کنیم از پست بیماری‌هایی که باعث چاقی می شوند دیدن کنید.

فهرست مطالب

علل اصلی لاغری صورت

لاغری صورت در اثر کاهش وزن و رژیم غذایی اشتباه

لاغری صورت در اثر پیری و کهولت سن

لاغری صورت در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید

لاغری صورت در اثر ورزش بیش از حد

لاغری صورت در اثر تغییرات هورمونی

لاغری صورت در اثر سیگار کشیدن

لاغری صورت در اثر استرس

لاغری صورت در اثر برخی بیماری ها

چاق کردن صورت با استفاده از ماساژ

چاق کردن صورت با طب سوزنی

چاق کردن صورت با ورزش

برای چاق شدن صورت چه بخوریم؟

ماسک چاق کننده صورت

نکات مهم در مورد چاقی صورت

جدیدترین متدهای درمان لاغری صورت

پروتز گونه ها در صورت های لاغر

عوارض پیوند پروتز صورت چیست؟

مراقبت های بعد از عمل پروتز گونه

تزریق چربی به صورت های لاغر

چه زمانی تزریق چربی به صورت انجام می شود؟

چند نکته قبل از تزریق چربی به صورت

توصیه هایی برای روز تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی چقدر است؟

فواید تزریق چربی

مضرات تزریق چربی به صورت

سخن آخر

 

علل اصلی لاغری صورت

در ابتدای مقاله ماسک چاق کننده صورت می خواهیم به بررسی علل بروز لاغری صورت بپردازیم.

کاهش وزن می تواند برای بدن مزایای زیادی داشته باشد. عملیاتی با مکانیزم یکسان می تواند نتایج متفاوتی داشته باشد.

همه به یک شکل وزن کم نمی کنند. با رژیم غذایی و ورزش، کمبود کالری به وجود می آید و بدن برای انرژی به سمت چربی های ذخیره شده می رود.

اولین محلی که چربی آن استفاده می شود، تحت کنترل شما نخواهد بود و شما نمی توانید آن را تعیین کنید. پس نباید فریب تبلیغات زرد را بخورید و یادتان باشد که نمی توانید برای همیشه از مزاحمت چربی ها خلاص شوید. چیزی به نام چربی سوزی موضعی وجود ندارد و هرگز وجود نخواهد داشت.

اولین موضوعی که در روند کاهش وزن اتفاق می افتد

اولین موضوعی که در روند کاهش وزن اتفاق می افتد، این است که صورت شما لاغر می شود و بدن شما ترجیح می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی های زیبای گونه های شما دریافت کند.

بنابراین هر چیزی که به لاغری بدن منجر می شود، می تواند روی صورت نیز تاثیر بگذارد؛ مثل تغذیه، ورزش، برخی از بیماری ها و مواردی از این دست.

در نتیجه این ممکن است شما را حساس کند و باعث نگرانی شما گردد. اما راه هایی وجود دارد که می توانید صورت خود را از این حالت خارج کنید. ما در ادامه مقاله “ماسک چاق کننده صورت” به این روش ها بیشتر خواهیم پرداخت.

اولین موضوعی که در روند کاهش وزن اتفاق می افتد
اولین موضوعی که در روند کاهش وزن اتفاق می افتد

لاغری صورت در اثر کاهش وزن و رژیم غذایی اشتباه

گفتیم که کاهش وزن باعث می شود تا چربی های صورت شما از بین برود و چهره شما لاغرتر گردد. حال اگر این کاهش وزن در اثر رژیم غذایی اشتباه اتفاق بیفتد، مشکل کاهش کلاژن نیز به آن اضافه می شود که می تواند چهره شما را پیر و خسته نشان دهد.

برای داشتن پوستی جوان و درخشان، از رژیم غذایی نامناسب خودداری کنید و برای کاهش وزن، با متخصص تغذیه مشورت کنید. چنان چه مجبور به از دست دادن وزن می باشید، از آن نترسید و با حوصله و مراقبت از پوست، طراوت و زیبایی را به چهره خود بازگردانید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین ویتامین برای چاقی صورت دیدن کنید.

لاغری صورت در اثر پیری و کهولت سن

پیری شایع ترین علت لاغری صورت است. در طول فرآیند پیری، بدن دستخوش تغییرات زیادی می شود. یکی از آن ها کاهش توده چربی صورت است.

کاهش تولید کلاژن پدیده دیگری است که پس از بالا رفتن سن پدیدار شده و سبب لاغری صورت می گردد. کلاژن پروتئینی است که عمدتاً در پوست و استخوان ها تولید می شود و این اندام ها را بازسازی و تقویت می کند.

کاهش تولید کلاژن باعث کاهش خاصیت ارتجاعی و حجیم شدن پوست می شود و باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست و سلب شادابی و جوانی آن می شود.

به گفته محققان، در سن 65 سالگی، از دست دادن استخوان و تحلیل ماهیچه های صورت از دیگر عواملی است که بر لاغری صورت، علاوه بر کاهش تولید کلاژن و چربی پوست تأثیر می گذارد.

لاغری صورت در اثر پیری و کهولت سن
لاغری صورت در اثر پیری و کهولت سن

لاغری صورت در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند خطر چین و چروک، لکه های قهوه ای و حتی سرطان پوست را افزایش دهد. اما این موارد تنها عارضه مربوط به آفتاب نیست.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند منجر به تولید غیر طبیعی الاستین، از دست دادن کلاژن و آسیب به سلول های کلاژن سالم شود.

هنگامی که اشعه ماوراء بنفش به اپیدرم نفوذ می کند، تجزیه کلاژن و الاستین را تسریع می کند و کاهش این دو باعث کاهش چربی زیر پوستی می شود که منجر به لاغری صورت می شود.

تاثیر نور خورشید بر صورت خود را دست کم نگیرید. استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید و سعی کنید که آن را به یک عادت روزانه تبدیل نمایید.

لاغری صورت در اثر ورزش بیش از حد

ورزش شدید می تواند دلیلی برای داشتن صورت استخوانی و لاغر باشد. ورزش شدید باعث افزایش چربی سوزی بدن، کاهش وزن در صورت و کاهش میزان چربی می شود.

لاغری صورت در اثر تغییرات هورمونی

استروژن یک هورمون زنانه است که به تنظیم و توزیع چربی در بدن و صورت کمک می کند. هنگامی که سطح این هورمون در بدن به دلیل افزایش سن کاهش می یابد، چربی سوزی و لاغری صورت رخ می دهد.

لاغری صورت در اثر تغییرات هورمونی
لاغری صورت در اثر تغییرات هورمونی

لاغری صورت در اثر سیگار کشیدن

سیگار کشیدن را می توان شایع ترین علت کاهش وزن دانست. سیگار کشیدن یکی از عواملی است که می توانند تاثیر مهمی بر عملکرد و ظاهر پوست داشته باشند.

میزان ویتامین C در افراد سیگاری به طور قابل توجهی کمتر از افراد غیر سیگاری است. سطوح پایین ویتامین C می تواند لایه پوست را نازک کند و کلاژن، الاستین و توده عضلانی را کاهش دهد.

هنگامی که فردی سیگار می کشد، بر عوامل محافظتی که ویتامین C فراهم می کند مثل نرمی، قدرت و انعطاف پوست، اثر بدی می گذارد. این فرآیند منجر به لاغری صورت و پیری پوست می شود.

لاغری صورت در اثر استرس

استرس می تواند سلامت کلی شما را تهدید کند. استرس مزمن سیستم قلبی عروقی، سیستم تنفسی، سیستم ایمنی، سیستم تولید مثل و سیستم خواب را از بین می برد.

سطوح بالای هورمون های استرس (کورتیزول) در بدن باعث کاهش شدید وزن و کسالت می شود که اغلب به شکل لاغری صورت است.

لاغری صورت در اثر برخی بیماری ها

دلیل لاغری صورت احتمالا یکی از دلایل بالاست. بنابراین نگران نباشید، برای آرامش خاطر با پزشک خود صحبت کنید.

بدون دلایل فوق، لاغری ناگهانی صورت ممکن است به دلیل بیماری مانند لوپوس، اختلالات تیروئید و سیستم ایمنی، آرتریت روماتوئید یا عفونت ویروسی باشد.

هیچ یک از این بیماری ها خطرناک و غیر قابل درمان نیستند. پس نگران از دست دادن حجم چهره خود نباشید. زمانی که چهره های زاویه دار با چانه و استخوان دلیل شیک بودن شما هستند، از چهره خود نهایت استفاده را ببرید و شاد باشید.

لاغری صورت در اثر برخی بیماری ها
لاغری صورت در اثر برخی بیماری ها

چاق کردن صورت با استفاده از ماساژ

از جمله عالی ترین روش ها برای چاق کردن صورت، می توان به ماساژ صورت با روغن بادام، روغن زیتون و روغن نارگیل اشاره کرد. شما می توانید این کار را شب ها پیش از این که بخوابید انجام دهید.

همچنین به این منظور می توانید روزانه پوست را با روغن جوانه گندم ماساژ دهید.این کار باعث می شود که بعد از 7  روز، صورت چاق تری داشته باشید.

برای این که در مدت زمان کوتاه تری به هدف خود برسید، می توانید صورت خود را روزانه 15 دقیقه با شیر سرد ماساژ دهید و شیر را به مدت 7 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

چاق کردن صورت با طب سوزنی

چنانچه قصد دارید تا از روشی بسیار سریع برای پرکردن صورت خود استفاده کنید، توصیه ما این است که طب سوزنی را امتحان نمایید.

متخصصان طب سوزنی از سوزن های ظریف طب سوزنی برای بهبود جریان خون صورت و تولید کلاژن بیشتر بهره می جویند و این عضلات را تمرین می دهند. با کمک این روش می توانید در مدت زمان کوتاه و کمتر از یک ماه، چهره ای پر و زیبا داشته باشید.

چاق کردن صورت با طب سوزنی
چاق کردن صورت با طب سوزنی

چاق کردن صورت با ورزش

ورزش یکی از بهترین و موثرترین کارهایی است که می توانید برای چاق شدن صورت خود از آن بهره بجویید. به این گونه که باید:

روی یک صندلی بنشینید و روی عضلات صورت خود تمرکز کنید.

در گام بعدی سعی کنید که لب ها را تا جایی که می توانید جمع کنید و 6 ثانیه نگه دارید.

بعد بدون باز کردن لب ها و دیدن دندان های خود لبخند بزنید و سعی کنید خط لبخند را بلندتر و طولانی تر کنید.

لب ها را به مدت 5 ثانیه در این حالت نگه دارید و این تمرین را 15 بار تکرار کنید.

پس از انجام حرکت پانزدهم، متوجه می شوید که عضلات صورت، احساس خستگی می کنند. این بهترین نشانه برای بهبود جریان خون و گردش خون در سلول های صورت است.

چاق کردن صورت با ورزش
چاق کردن صورت با ورزش

برای این کار هر روز کمتر از 20 دقیقه وقت بگذارید و این تکنیک را روزانه دو بار انجام دهید.

برای چاق شدن صورت چه بخوریم؟

قبل از پرداختن به موضوع اصلی مقاله ماسک چاق کننده صورت و معرفی ماسک های تاثیرگذار می خواهیم به نقش تغذیه در چاق شدن صورت اشاره کنیم.

میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات سرشار از فیبر هستند و آبرسانی بهتری به سلول های پوست انجام می دهند. همین طور با خوردن میوه ها و کاهش مصرف تنقلات و غذاهای خشک مانند فست فودها، احساس سیری خواهید کرد.

هویج یکی از بهترین میوه های کم کالری و آبرسان می باشد که توصیه می شود آن را در برنامه غذایی روزانه تان بگنجانید. این روند را تا یک هفته ادامه دهید تا بتوانید از این روش برای مرطوب کردن بهتر سلول های پوست صورت خود استفاده کنید.

آجیل و تاثیر آن در چاقی صورت

خوردن آجیل چرب یکی از بهترین راه‌ها برای چاق ‌تر نشان دادن ماهیچه‌ های صورت است. گنجاندن ۴ آجیل در برنامه و رژیم غذایی، یکی از راه ‌های طبیعی و بدون عارضه برای پر کردن صورت است. برای تهیه این ترکیب، به پسته، بادام، فندق و خرما نیاز دارید.

4  عدد از این مغزها (پسته، بادام، فندق) را با 2 عدد خرما مخلوط کرده و به صورت خمیری نرم در آورید. می توانید به جای خرما از شیره خرما نیز استفاده کنید. از این خمیر گلوله های گرد کوچک درست کنید و در طول روز 5 تا 10 عدد میل کنید.

آجیل و تاثیر آن در چاقی صورت
آجیل و تاثیر آن در چاقی صورت

هر شب سالاد کاهو و جوانه گندم بخورید

این مواد را در وعده های غذایی به خصوص شام بگنجانید و تاثیر آن ها را در افزایش نشاط و شادابی صورت، پرکردن و چاق نشان دادن آن حتمی بدانید.

جوانه گندم ویتامین های E و B را در خود دارد و می تواند در آبرسانی به پوست و تقویت و بالابردن میزان آب میان بافتی نقش زیادی داشته باشد.

همچنین می توانید پودر جوانه گندم را با ماست مخلوط کرده و دو قاشق غذاخوری از آن را بعد از غذا میل کنید. پس چنان چه علاقه مند به چاقی صورتتان هستید، می توانید بعد از صرف غذا نهایتا دو قاشق غذاخوری جوانه گندم و شیر بخورید. چرا که خوردن زیاد آن باعث چاقی بیش از حد می شود.

آب آشامیدنی و چاقی در صورت

نوشیدن آب در طول روز تاثیر معجزه آسایی روی پوست و چاقی صورت به خصوص هنگام انجام ورزش و بدنسازی دارد. مردان و زنانی که به طور منظم ورزش می کنند، دچار لاغری صورت می شوند و پس از مدتی احساس می کنند که زیبایی صورت اصلی ایشان از بین رفته است.

آب آشامیدنی و چاقی در صورت
آب آشامیدنی و چاقی در صورت

نوشیدن مقدار مناسب آب به این افراد کمک می کند تا آب، به بافت های سلول های صورت برسند و در نتیجه به چاق شدن صورت و پر شدن عضلات آن کمک می کند.

ماسک چاق کننده صورت

در این بخش می خواهیم درباره چند ماسک چاق کننده صورت حرف زده و طرز تهیه آن ها را توضیح بدهیم.

چاق شدن صورت با معجون شگفت آور خیار و گلاب

خیار خاصیت نرم کنندگی پوست و مرطوب کنندگی سلول های سطحی در پوست را دارد و مصرف موضعی و خوراکی این میوه می تواند به رطوبت رسانی به سلول های پوست کمک کند.

برای تاثیرگذاری بیشتر این میوه، از ماسک آن استفاده کنید تا با آبرسانی به سلول‌های پوست و بالا بردن میزان آب میان بافتی، در طول 14 روز صورت خود را حجیم ‌تر نشان دهید.

نحوه استفاده از ماسک خیار

این میوه را رنده کرده و به مدت یک ربع روی پوست خود قرار دهید.

برای این کار می توانید از گلاب  نیز استفاده کنید.

کافی است گلاب را روی پوست صورت فشار دهید.

این کار را به مدت 20 دقیقه سه بار در هفته انجام دهید.

ماسک گل رس

این ماسک یکی از با سابقه ترین ماسک های طبیعی است. در سال های دور هم در مصر و هند و چین مورد استفاده مردم به منظور اهداف زیبایی قرار می گرفت.

در طب سنتی ایران، انواع خاک رس وجود دارد که برای حفظ طراوت و شادابی پوست و مو استفاده می شود. استفاده از این ماسک باعث تقویت عضلات و رفع افتادگی و شلی پوست و عضلات صورت می شود و در نتیجه به پرتر نشان دادن صورت کمک می کند.

طرز تهیه ماسک گل رس برای چاقی صورت

مخلوطی از خاک الک شده و ریز و گلاب خالص و طبیعی می تواند ساخت این ماسک را برای شما به ارمغان بیاورد.

۱ قاشق غذاخوری خاک رس نرم را با ۱ قاشق مرباخوری گلاب ترکیب کرده و ورز دهید تا به شکل خمیر درآید. اگر می خواهید این ماسک به خمیری کاملا نرم تبدیل شود، می توانید مقدار گلاب را کم کم افزایش دهید.

برای استفاده از این ماسک، تمام صورت را به خوبی با آن بپوشانید و 15 دقیقه صبر کنید. سپس پوست خود را با آب سرد بشویید و در طول روز از آب داغ برای شست و شوی صورت خود استفاده نکنید.

طرز تهیه ماسک گل رس برای چاقی صورت
طرز تهیه ماسک گل رس برای چاقی صورت

ماسک گلاب و گلیسیرین

یک راه خوب و موثر برای چاق کردن صورت و گونه ها، مخلوط گلاب و گلیسیرین است که صورت را مرطوب، نرم و چرب می کند.

برای تهیه این ماسک بایستی این دو مواد ذکر شده را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را قبل از خواب روی صورت ماساژ دهید. مخلوط را یک شب روی صورت بگذارید و روز بعد آن را با آب گرم خوب بشویید. می توانید هر شب از این روش استفاده کنید.

ماسک عسل

از عسل برای چاق شدن صورت خود استفاده کنید. عسل که سرشار از آنتی اکسیدان است، مرطوب کننده پوست است و صورت و گونه ها را مرطوب می کند.

طرز تهیه ماسک عسل

یک قاشق چایخوری از عسل را با پاپایای له شده مخلوط کنید. این ماسک را روی صورت و گونه های خود بمالید. بگذارید ماسک به مدت یک ربع روی پوست بماند، سپس با آب گرم بشویید. می توانید این کار را هر روز صبح انجام دهید.

ماسک آب سیب زمینی

ماسک آب سیب زمینی برای چاق شدن صورت مفید است. همین طور به علت داشتن ویتامین  C، مصرف دو لیوان آب سیب زمینی در طول روز به مرطوب شدن پوست صورت کمک می کند و به ضخیم شدن صورت و گونه ها کمک می کند.

طرز تهیه ماسک آب سیب زمینی

آب سیب زمینی را بگیرید. آب سیب زمینی را با یک قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید.

این مخلوط را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید تا 15 دقیقه بماند. پس از آن صورت خود را با آب ولرم کاملا بشویید.

پیشنهاد می کنیم از پست آیا قهوه چاق کننده است دیدن کنید.

طرز تهیه ماسک آب سیب زمینی
طرز تهیه ماسک آب سیب زمینی

ماسک سیب

تفاله سیب به ضخیم شدن صورت و گونه ها می انجامد.

برای چاق کردن صورت با این روش؛ سیب را رنده کنید. هر روز صبح ماسک را روی صورت و گونه ها بگذارید و ماساژ دهید. سیب های رنده شده را به مدت 30 دقیقه روی صورت خود قرار دهید، سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک دانه شنبلیله

یکی از بهترین ماسک ها برای چاقی صورت است که سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان می باشد.

برای تهیه این ماسک؛ 1 قاشق چایخوری پودر آن را با آب مخلوط کنید تا یک خمیر به دست بیاید. خمیر را روی صورت و گونه ها بمالید و به آرامی ماساژ دهید. بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. این ماسک را می توان ۲ تا ۳ بار در روز تکرار کرد.

ماسک آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی خود به افزایش میزان کلاژن، خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست و ضخیم شدن صورت و گونه ها کمک می کند.

صورت خود را بشویید و خشک کنید. ژل آلوئه ورا را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی صورت ماساژ دهید. قبل از شست و شو با آب گرم، اجازه دهید تا ژل خشک شود. می توانید این روش را دو بار در روز تکرار کنید.3

پیشنهاد می کنیم از پست رژیم آب دیدن کنید.

ماسک پودر جوانه گندم

این ماده با آنتی اکسیدان ها و ویتامین E به آبرسانی پوست، افزایش خاصیت ارتجاعی پوست، جوانسازی و چاق شدن صورت و گونه ها کمک می کند.

برای تهیه ماسک پودر جوانه گندم؛1  قاشق غذاخوری پودر این گیاه، 2 قاشق چایخوری روغن زیتون و نصف موز له شده را با هم ترکیب کنید.

ترکیب را روی صورت خود قرار داده و بگذارید تا نیم ساعت بماند، سپس با آب ولرم بشویید. می توانید ماسک دیگری از جوانه گندم نیز درست کنید.

1 قاشق پودر این گیاه، 2 قاشق غذاخوری ماست و نصف آووکادو له شده را با هم مخلوط کنید. ترکیب را روی صورت و گونه ها بمالید، بگذارید تا یک ربع بماند، بعد با آب ولرم کاملا بشویید.

ماسک پودر جوانه گندم
ماسک پودر جوانه گندم

ماسک شی باتر

برای ضخیم شدن صورت و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست، صورت و گونه ها را با کره چرب کنید، 10 دقیقه ماساژ دهید، بگذارید 15 دقیقه بماند، سپس با آب ولرم خوب بشویید.

کره شی باتر حاوی ویتامین E و اسیدهای چرب است که خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست را بهبود می بخشد و به ضخیم شدن صورت و گونه ها کمک می کند. این ماسک را می توان به روش دیگری نیز تهیه کرد.

1  فنجان کره و 3/4 فنجان شکر را با هم ترکیب کنید. اجازه دهید تا مخلوط خنک شود و جامد شود. کمی از آن را روی صورت و گونه ها به مدت 5 دقیقه بگذارید بماند یا به آرامی مالش دهید.

ماسک را به مدت یک ربع روی پوست خود بگذارید، سپس با آب ولرم خوب بشویید. شما می توانید این کار را هر روز انجام دهید.

در مطالب فوق به شما چند ماسک چاق کننده صورت را معرفی کردیم که شما می توانید با استفاده از آن ها صورت لاغر خود را چاق تر و زیباتر نمایید.

ماسک شی باتر
ماسک شی باتر

نکات مهم در مورد چاقی صورت

به این بخش از مقاله ماسک چاق کننده صورت توجه کنید تا نکاتی که احتمالا در مطالب فوق از قلم افتاده است را ذکر کنیم.

قبل از استفاده از ماسک روی صورت، مطمئن شوید که به مواد استفاده شده در ماسک حساسیت ندارید. برای تست ماسک، مقدار کمی از ماسک را روی پوست بازو قرار دهید. از ماسک برای قرمزی یا آکنه استفاده نکنید.

اگر به دنبال گونه ای نرم تر هستید، گونه ها و پوست خود را با یک کرم ملایم یا لوسیون صورت مرطوب کنید. یکی از رایج ترین روش های پزشکی چاقی صورت و گونه، تزریق ژل و چربی به پوست و گونه ها است.

یکی دیگر از راه های افزایش حجم صورت، استفاده از مکمل های غذایی مانند شیر خشک مخصوص نوزادان و مکمل های ویتامین E موجود در بازار است.

نکات مهم در مورد چاقی صورت
نکات مهم در مورد چاقی صورت

استعمال دخانیات و مشروبات الکلی یکی از عوامل لاغری صورت است، پس سیگار و الکل را کنار بگذارید. اگر در طول روز شیر بخورید، می توانید شانس خود را برای افزایش حجم صورت بیشتر کنید.

رژیم غذایی پر کربوهیدرات (رژیم غذایی لوکس) به پوست صورت چربی اضافه می کند و به چاق شدن صورت در طول هفته کمک می کند.

جدیدترین متدهای درمان لاغری صورت

برای چاق کردن صورت، چندین راه هم وجود دارد که می توان با تزریق آن را انجام داد. در این بخش از مقاله “ماسک چاق کننده صورت” می خواهیم آن روش ها را به شما معرفی کنیم.

امروزه به لطف پیشرفت علم و روش های نوین پزشکی، داشتن صورت چاق و چله و ماه هزار و یک شب” دیگر رویایی نیست.

حتی شما که وارث صورت لاغر هستید، علاوه بر استفاده از ماسک چاق کننده صورت می توانید با تزریق کمی چربی نیز جذاب شوید. در زیر سه روش جدید برای درمان لاغری صورت و افزایش حجم آن را بررسی خواهیم کرد.

پروتز گونه

گونه برجسته در کنار بینی عروسکی، به نظر می رسد که محبوب ترین ترکیب در بین زنان مدرن باشد. این امر به لطف متخصصان زیبایی امکانپذیر شده است.

پروتز گونه روشی برای درمان لاغری صورت است که در آن پیوند گونه به روش مارلاپلاستی انجام می شود. این روش نه تنها فرم استخوان گونه را اصلاح می کند، بلکه ظاهر چشم ها را نیز بهبود می بخشد.

تزریق چربی

یکی از محبوب ترین درمان های لاغری صورت است. این روش چربی های شکم و ران ها را از بین می برد و با سوزن مخصوص به صورت تزریق می شود تا صورت پرپشت تر و شفاف تر شود. این روش ماندگاری بیشتری دارد و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های درمانی دارد.

تزریق ژل

سریع ترین درمان لاغری صورت است که کوتاه ترین دوره نقاهت را دارد. به لطف بی حسی موضعی، ژل در 15 دقیقه بدون درد موضعی تزریق می شود. این روش برای کسانی مناسب است که می خواهند صورت لاغر خود را به طور دائم درمان کنند.

تزریق ژل
تزریق ژل

در ادامه مقاله ماسک چاق کننده صورت درباره روش های فوق بیشتر حرف خواهیم زد.

پروتز گونه ها در صورت های لاغر

پروتر گونه یکی از روش های رفع لاغری صورت است که در این بخش از مقاله ماسک چاق کننده صورت آن را بررسی خواهیم کرد.

به خصوص پروتز صورت روی گونه یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های زیبایی این روزها است. این جراحی توسط جراح پلاستیک انجام می شود. برای این کار یکی از سه روش تزریق ژل، چربی و کاشت پروتز انجام می شود.

رایج ترین روش برای درمان لاغری صورت، استفاده از پروتز است که روشی دائمی و همیشگی است. البته روش های دیگری مانند تزریق فیلر و چربی وجود دارد که این مزیت را دارد که عوارض احتمالی کمتری نسبت به پروتزهای ایمپلنت دارد.

جراحان حرفه ای این جراحی را در کلینیک ها و بیمارستان ها با بی حسی موضعی انجام می دهند

جراحان حرفه ای این جراحی را در کلینیک ها و بیمارستان ها با بی حسی موضعی انجام می دهند. این جراحی حدود یک ساعت طول می کشد.

بهترین و مناسب ترین ماده برای پروتزهای صورت لاغر، سیلیکون است. این به این دلیل است که سیلیکون چندین سال آزمایش را پشت سر گذاشته است و سازگارترین ماده با بدن است.

وقتی روی استخوان قرار می گیرد، بیشترین شباهت و سازگاری را با استخوان دارد و بهترین ماده برای اندام تحتانی است.

معمولاً توصیه می شود که این کار را قبل از 20 سالگی انجام ندهید زیرا معمولاً صورت انسان هنوز به طور کامل شکل نگرفته است و ممکن است شرایط تغییر کند.

جراحان حرفه ای این جراحی را در کلینیک ها و بیمارستان ها با بی حسی موضعی انجام می دهند
جراحان حرفه ای این جراحی را در کلینیک ها و بیمارستان ها با بی حسی موضعی انجام می دهند

عوارض پیوند پروتز صورت چیست؟

پروتز صورت در ناحیه گونه توسط یک پزشک متخصص بدون ایجاد عارضه خاصی در صورت، در یک مرکز بهداشتی معتبر و با یک عمل کم خطر در نظر گرفته می شود.

اما قبل از تصمیم گیری، خوب است تا چشمان خود را روی خطرات و عوارض احتمالی باز کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید. در اینجا به برخی از عوارض پروتز صورت لاغر می پردازیم.

از آنجایی که پروتز یک عامل خارجی است، بدن ممکن است که واکنش نشان دهد و عفونی شود و به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشد. در موارد نادر، اگر با آنتی بیوتیک برطرف نشد، باید پروتز را تخلیه کرد. عدم تقارن متقابل گونه ها نیز یکی دیگر از عوارض است.

البته آسیب به اعصاب ناحیه لب بسیار جزئی است و اختلالی در حرکت ایجاد نمی کند و فرد فقط آن را احساس می کند. همچنین، بسیار نادر بوده و تقریباً همیشه موقتی است.

آبسه با تزریق از پوست خارج می شود و ممکن است که روی پوست باقی بماند. این عارضه معمولاً نادر است، اما می تواند آزاردهنده باشد.

مراقبت های بعد از عمل پروتز گونه

پس از جراحی، بهتر است تا برای بهبود نتایج، مواردی را رعایت نمایید. هنگام انتخاب خود باید به چند نکته توجه کنید.

با پزشک خود صحبت کنید و به مدت 10 روز آنتی بیوتیک مصرف کنید.

برای جلوگیری از عفونت احتمالی، دهان خود را به طور منظم با آب نمک بشویید.

از یک مسواک نرم برای جلوگیری از فشار روی محل جراحی استفاده کنید.

از جویدن آدامس خودداری کنید.

زیاد حرف نزنید و نخندید زیرا به پروتزهای صورت به خصوص پروتزهای نازک صورت فشار می آورد.

در 48 ساعت اول پس از جراحی، هر 20 دقیقه یک بار از کمپرس سرد استفاده کنید.

برای کبودی هایی که معمولاً از روز سوم به مدت 2 هفته باقی می ماند، هر 30 دقیقه از کمپرس گرم استفاده کنید.

مراقبت های بعد از عمل پروتز گونه
مراقبت های بعد از عمل پروتز گونه

تا 2 هفته بعد از جراحی آرایش نکنید.

تا یک هفته از غذاهای نرم و مایعات استفاده کنید.

تزریق چربی به صورت های لاغر

یکی از روش هایی که می توان با استفاده از آن صورت های لاغر را پر و چاق تر کرد، تزریق چربی است. در این بخش از مقاله ماسک چاق کننده صورت در این باره حرف خواهیم زد.

زمانی که پوست فرد به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن، ژنتیک و مراقبت ناکافی خشک می شود، پزشکان چربی را از قسمت هایی از بدن خارج کرده و به فرد تزریق می کنند.

معمولا چربی از نواحی چرب مانند ران و باسن استخراج می شود. این مواد به وسیله سوزن های خاصی وارد منافذ پوست شده و میزان مواد مورد نیاز را تزریق می کنند.

این سوزن ها شاید چند مرتبه وارد منافذ پوست شوند و هر بار چربی را به پوست تزریق کنند. این مواد پس از ورود به پوست به سرعت از طریق جریان خون جذب پوست می گردد.

روش تزریق چربی به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بی حسی ندارد. چنان چه تحمل عمل را نداشته باشید یا از آن می ترسید، باید به پزشک بگویید.

البته او طی آزمایشاتی که قبل از انجام عمل از شما خواهد گرفت، نسبتا از بدن شما و میزان تحمل آن در برابر عمل و این که آیا برای بدن خطر دارد یا خیر، آگاه خواهد شد.

چه زمانی تزریق چربی به صورت انجام می شود؟

در کل از این روش وقتی استفاده می کنند که میزان چین و چروک صورت کمی عمیق باشد و با روش های پزشکی دیگر، قابل درمان نباشد.

در این زمان پزشک معالج، روش عمل را تعیین می کند. به طور کلی موارد استفاده از تزریق چربی عبارتند از:

 • پر کردن چروک های اطراف دهان و زیر بینی
 • برجسته سازی لب، هایلایت گونه و چانه
 • دفع فرورفتگی های روی صورت مانند فرورفتگی ها و شقیقه ها
 • از بین بردن درد و گودال های ناشی از آکنه
 • رفع افتادگی و شلی پوست در سالمندان

توصیه می کنیم که برای تزریق چربی به صورت، با پزشک مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را به شما اطلاع دهد.

چرا که بعضی از مشکلات صورت هستند که نیازی به انجام این عمل ندارند. بنابراین می توان مشکل لاغری را هم بدون استفاده از این عمل و با ماسک چاق کننده صورت رفع کرد.

در این زمان پزشک معالج، روش عمل را تعیین می کند. به طور کلی موارد استفاده از تزریق چربی عبارتند از:
در این زمان پزشک معالج، روش عمل را تعیین می کند. به طور کلی موارد استفاده از تزریق چربی عبارتند از:

چند نکته قبل از تزریق چربی به صورت

اگر قصد دارید که این عمل را انجام دهید، بهتر است از 5 تا 6 هفته قبل به چند نکته مهم توجه کنید:

صرف نظر از روش، بهتر است مصرف آب را چند هفته قبل افزایش دهید و این کار را برای مرطوب کردن پوست خود انجام دهید. آبرسانی به پوست و تامین آب بدن قبل از جراحی بسیار مهم است.

از کشیدن سیگار و قلیان به طور جداگانه به مدت 6 هفته قبل از تزریق خودداری کنید تا زمانی که جراحی روی پوست شما انجام شود.

اگر آسپرین و داروهای ضد التهابی مصرف می کنید، بهتر است برای مدتی مصرف آن ها را قطع کنید. برخی از این داروها ممکن است میزان جریان خون را در بدن افزایش دهند و باعث تجمع خون در قسمت های مختلف بدن شوند و کار را برای پزشک دشوار کنند.

بهترین راه این است که برنامه های خود را برای مدتی کنسل کنید تا بعد از عمل بتوانید در خانه استراحت کنید. استراحت کافی یکی از شرایط لازم برای بهبودی سریع و موثر پس از جراحی است.

حتما از کسی بخواهید که بعد از عمل شما را همراهی کند و شما را به خانه برساند.

چند نکته قبل از تزریق چربی به صورت
چند نکته قبل از تزریق چربی به صورت

توصیه هایی برای روز تزریق چربی به صورت

پس از مراجعه به محل عمل، احتمال دارد موقعیتی پیش بیاید که انتظار نداشته باشید. مثلا، مدت زمان عمل به میزان چربی مورد نیاز پزشک برای تزریق به آن ناحیه بستگی دارد.

لازم به ذکر است که تزریق چربی به نواحی غیر از صورت، مثل باسن زمان بیشتری طول می کشد. برای حفظ آرامش و دوری از استرس و اضطراب، بهتر است که از توصیه های پزشک خود استفاده کنید.

در بیشتر موارد، این عمل سرپایی و با بی حسی انجام می شود. البته در برخی موارد ممکن است پزشک به دلیل شدت عمل مجبور شود تا فرد را آرام کند.

بنابراین، حتما خود را برای این شرایط آماده کنید. در برخی موارد، پزشک ممکن است بسته به شرایط قبل از عمل، تصمیم به اتخاذ درمان های دیگری بگیرد. لازم به ذکر است که این اقدام برای اثربخشی بیشتر گرفته می شود و بهتر است که با پزشک خود کار کنید.

پس از اتمام تزریق، به تمام توصیه های پزشک خود گوش دهید و تمام دستورها را به طور مستقیم انجام دهید.

توصیه هایی برای روز تزریق چربی به صورت
توصیه هایی برای روز تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی چقدر است؟

به علت نوسانات قیمت داروها و تجهیزات پزشکی، تخمین هزینه دقیق این عمل کمی مشکل است. هزینه این عمل تا حد زیادی بستگی به میزان تزریق و مدت زمان جراحی دارد.

لازم به ذکر است که با توجه به این که ممکن است نیاز به چندین بار تکرار این عمل باشد، هزینه می تواند افزایش پیدا کند.

بنابراین، کار درست و منطقی این است که قبل از این کار با پزشک صحبت کنید تا او راهنمایی های لازم را به شما بکند.

اگر می خواهید درباره دیابت بدانید، مقاله سریعترین راه درمان دیابت را مطالعه کنید.

فواید تزریق چربی

با ظهور روش درمانی تزریق چربی توسط محققان، بسیاری از افرادی که از چین و چروک و افتادگی صورت رنج می برند، به راحتی خود را با این روش ایده آل درمان کردند. این درمان مزایای منحصر به فردی دارد که در ادامه مقاله ماسک چاق کننده صورت به ذکر آن ها خواهیم پرداخت.

 • بافت پوست را بهبود می بخشد.
 • بازسازی منافذ پوست و از بین رفتن زخم ها و چاله های ناشی از جوش و آکنه
 • جذب سریع چربی در نواحی تزریق
 • نیازی به تکرار درمان با تزریق چربی به صورت نیست.
 • از آنجایی که این روش تنها در یک جلسه انجام می شود، در دراز مدت مقرون به صرفه است.
 • اصلاح انحرافات و فرم صورت
 • دوام زیاد؛ بین 3 تا 5 سال دوام خواهد داشت.
 • هیچ ماده خارجی مورد نیاز نیست.
 • توانایی تزریق چربی در تمام قسمت های بدن
 • بعد از عمل از ظاهری زیبا و طبیعی برخوردار خواهید شد.

چنان چه ادر مطالب بالا ذکر شد، این کار فواید بی نظیری دارد. زیرا کاملا طبیعی است و از بدن شما استخراج می شود. دقت کنید که نمی توانید از چربی دیگران برای عمل چاق کردن صورت خود استفاده کنید.

زیرا چربی بدن، بافت پوست را به خوبی درک می کند و به سرعت جذب می شود. اما چربی دیگران ربطی به نوع پوست و سلول های پوست شما ندارد.

مضرات تزریق چربی به صورت

این عمل کاملاً بی عیب نیست و دارای معایب و عوارض جانبی است. البته اگر برای این کار به پزشک مجرب مراجعه کنیم، می توانیم تا 90 درصد، از عوارض آن بکاهیم و به نتایج بی نظیری برسیم. در اینجا برخی از مضرات این درمان را ذکر خواهیم کرد.

دوره نقاهت نسبتا زیاد است.

حساسیت های بعد از عمل محتمل است.

احتمال آسیب به بافت های اصلی بدن

جای زخم (نه در همه افراد)

عفونت های پوستی بعد از تزریق چربی

هماتوم (لخته خون و مایع زیر پوست که قابل درمان است.)

گاهی اوقات نیاز به تکرار تزریق پس از تشخیص پزشک است.

مضرات تزریق چربی به صورت
مضرات تزریق چربی به صورت

سخن آخر

ما در این مقاله به بررسی مشکل لاغری صورت پرداختیم و راه های رفع آن را نیز ذکر کردیم. از ماسک چاق کننده صورت گرفته تا ورزش و روش های تزریقی را بررسی کردیم تا شما به عنوان خواننده این مطلب، در نهایت دید درست و کاملی از راه های محافظت از صورت به دست آورید. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

https://bit.ly/3J3CICW

https://cutt.ly/mD2B8Tl

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید