لیگاشور چیست

فهرست مطالب

در این مطلب از کلینیک لاغری در سعادت آباد قصد داریم بگوییم که لیگاشور چیست . اگر قصد دارید تا شناخت بیشتری در رابطه با لیگاشور داشته باشید، پس در ادامه این مطلب با ما باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در راستای انجام عمل‌های جراحی وجود دارد، تجهیزات مد نظر در اتاق عمل می‌باشد. در صورت عدم وجود هر کدام از تجهیزات، شرایط سختی در اتاق عمل برای انجام عمل‌های جراحی وجود دارد.

مقدمه

لیگاشور چیست
لیگاشور چیست

در واقع استفاده از این وسایل عمل اسلیو کمک می‌کند تا فرایند عمل به‌ آسانی انجام بگیرد و همین مسائل باعث می‌شود تا دوران نقاهت کمتری برای بیمار سپری گردد.

زیرا یکی از مهم‌ترین و شایع‌ترین عوارض موجود در حین عمل‌های جراحی چاقی مثل اسلیو معده از نظر دکتر سلیمی، خونریزی می‌باشد. در کل برای به دست آوردن نتایج ایده‌آل از هر نوع جراحی، تجهیزات حرف اول را خواهند زد.

اینفوگرافیک لیگاشور چیست

اینفوگرافیک لیگاشور چیست
اینفوگرافیک لیگاشور چیست

یکی از این تجهیزات لیگاشور می‌باشد که قصد داریم تا در ادامه این مطلب به‌ صورت مفصل اطلاعاتی در رابطه با آن داشته ‌باشیم. در ابتدای این مطلب به ‌صورت جامع و کلی قرار است بدانید که لیگاشور چیست ، پس با ما همراه باشید تا بیشتر از مزیت‌ها و موارد استفاده از لیگاشور بگوییم.

لیگاشور چیست و چه کاربردی دارد؟

لیگاشور از تجهیزات پزشکی در اتاق عمل است. از کاربردهای لیگاشور هموستازی عروق حین انجام عمل است.

با هموستازی عروق با ابعاد 7ml و بریدن دو طرف بافت باعث هموستازی عروق می شود.

سوالاتی که قصد داریم در ادامه این مطلب به آن‌ها پاسخ دهیم، عبارتند از:

لوازم عمل جراحی چاقی چیست؟

در انواع جراحی‌ها از چه تجهیزاتی استفاده خواهد شد؟

آشنایی با تجهیزات پزشکی جراحی

تجهیزات عمومی اتاق عمل چه مواردی می‌باشد؟

دستگاه الکتروسرجیکال

دستگاه لیگاشور

ساکشن تجهیزات پزشکی اتاق عمل

دستگاه بیهوشی

دستگاه SCD

تجهیزات پزشکی اتاق عمل وارمر

بویلر

دستگاه نور سرد

چراغ سیالیتیک

نگاتوسکوپ از تجهیزات اتاق عمل

دفیبریلاتور

کاپنومتر تجهیزات اتاق عمل

تحریک‌ کننده عصب

تجهیزات پزشکی اتاق عمل برای برش

کاربرد انواع لوازم جراحی چاقی چه می‌باشد؟

در رابطه با استپلر به عنوان یکی از تجهیزات اتاق عمل چه می دانید؟

مزایای استپلر یا منگنه

دسته استپلر یا منگنه

زمان استفاده از منگنه جراحی

مراقبت از منگنه جراحی

انواع استپلر یا منگنه

پورت های لاپاراسکوپی

سوزن ورس

لنز لاپاراسکوپی

آیا می‌دانید لیگاشور چیست ؟

شرایط استفاده از لیگاشور

طریقه عملکرد لیگاشور چیست ؟

کاربرد لیگاشور در جراحی های مختلف

مزایا و ویژگی‌های استفاده از لیگاشور چیست ؟

چگونه می‌توان تجهیزات مربوط به عمل‌های جراحی از جمله لیگاشور را تهیه کرد؟

هزینه تجهیزات مربوط به عمل جراحی به خصوص لیگاشور چقدر می‌باشد؟

برند مورد استفاده برای تجهیزات عمل جراحی

روش تهیه لوازم عمل­های جراحی

نکته مهم برای تهیه لوازم و تجهیزات جراحی

پرداخت هزینه‌های تجهیزات عمل جراحی توسط بیمه

مبحث پایانی

 

لوازم عمل جراحی چاقی چیست؟

ابزارهای بسیار زیادی برای انجام عمل‌های جراحی چاقی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر کدام از آن‌ها کاربردهای مخصوص خود را دارد. استفاده از این وسایل  و تجهیزات باعث می­شود

تا دکتر سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی، در راستای انجام جراحی‌ها موفق باشد تا به‌ سادگی بتواند دسترسی کافی روی معده داشته باشد و بخشی از معده را از بدن خارج کند.

لوازم عمل جراحی چاقی چیست؟
لوازم عمل جراحی چاقی چیست؟

البته امکان دارد که برخی از این تجهیزات به‌ صورت یک بار مصرف مورد استفاده قرار بگیرند که فقط مخصوص شخص می‌باشد و می‌تواند از این‌ موضوع مطمئن باشد که عمل با رعایت تمامی مسائل بهداشتی انجام می‌گیرد.

حال برای این ‌که بدانید لیگاشور چیست ، باید بگوییم که به ‌عنوان یکی از تجهیزات مهم و اصلی انواع عمل‌های جراحی به خصوص جراحی چاقی به حساب می‌آید.

حتماً می­دانید که استفاده از عمل‌های جراحی چاقی بر پایه استفاده از عمل لاپاراسکوپی می‌باشد و دیگر مثل گذشته با استفاده از جراحی باز صورت نمی‌گیرد.

چرا که تمرکز بسیاری روی برطرف نمودن چاقی‌های مفرط افراد دارند. این نوع عمل‌ها برای افرادی که دارای اضافه ‌وزن های بسیار بالا هستند، به تشخیص دکتر سلیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به این‌ که این عمل‌ها با روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد، تجهیزات و وسایل خاصی برای انجام آن مورد نیاز می‌باشد

با توجه به این‌ که این عمل‌ها با روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد، تجهیزات و وسایل خاصی برای انجام آن مورد نیاز می‌باشد. این وسایل در واقع تجهیزاتی هستند که براساس سوراخ‌های وارد شده برای انجام روش لاراسکوپی روی شکم به داخل آن دسترسی خواهند داشت و کمک بسیاری به جراح در راستای عمل جراحی خواهد کرد.

در حالت کلی می‌توان گفت که مواردی همچون منگنه ها، استپلرها و لیگاشور دسترسی را برای پزشک در هنگام این جراحی فراهم خواهد کرد. استپلرها برای منگنه کردن معده در جراحی چاقی فواید بسیاری دارند.

البته موارد مهم دیگری همچون پورت‌های لاپاراسکوپی که مابین حفره‌هایی شکل‌ گرفته روی شکم قرار می‌گیرند نیز نقش مهمی در این نوع جراحی خواهند داشت.

یکی از ابزارهای مهم دیگر برای انجام جراحی‌های چاقی که تأکید بسیاری برای استفاده از آن می‌شود و نقش مهمی در برطرف نمودن چسبندگی‌ها و خونریزی‌های احتمالی دارد، لیگاشور می‌باشد.

در واقع لیگاشور می‌تواند در کنترل خونریزی‌ها عملکرد مهمی از خود نشان بدهد. به‌ غیر از آن سوزن ورس و لنز لاپاراسکوپی تجهیزات دیگر مهم مورد استفاده برای انجام این عمل می‌باشد.

پس می‌توان گفت که وجود این دسته از لوازم برای جراحی چاقی می‌تواند هزینه آن را بیشتر کند. به دلیل این ‌که هر کدام از این ابزارها به‌ صورت جداگانه و فقط مخصوص یک بیمار تهیه خواهند شد و به ‌صورت یک بار مصرف در عمل جراحی فرد نقش خواهند داشت.

با توجه به این‌ که این عمل‌ها با روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد، تجهیزات و وسایل خاصی برای انجام آن مورد نیاز می‌باشد
با توجه به این‌ که این عمل‌ها با روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد، تجهیزات و وسایل خاصی برای انجام آن مورد نیاز می‌باشد

در انواع جراحی‌ها از چه تجهیزاتی استفاده خواهد شد؟

برای این‌ که بهتر به شناخت خوبی در رابطه با لیگاشور برسیم، باید از دیگر ابزار اتاق عمل بگوییم. امکان دارد هیچ‌گونه اطلاعاتی در رابطه با انواع تجهیزات اتاق عمل و کاربرد هر کدام از آن‌ها نداشته باشید.

برای این‌ که درک کنید که چه تجهیزاتی در بیمارستان برای جراحی‌های چاقی توسط دکتر سلیمی استفاده خواهد شد، ادامه این مطلب کاربرد خواهد داشت. هنگامی ‌که نام اتاق عمل و جراحی به میان می‌آید، بسیاری از افراد فقط تیغه جراحی را به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزات اصلی اتاق عمل می‌دانند.

در انواع جراحی‌ها از چه تجهیزاتی استفاده خواهد شد؟
در انواع جراحی‌ها از چه تجهیزاتی استفاده خواهد شد؟

در صورتی ‌که ابزارها و تجهیزات متفاوتی روی کار آمده‌اند که به پیشرفت جراحی‌های عمومی کمک می‌کنند و شرایط عمل را برای پزشک و بیمار در بهترین نحو ممکن قرار خواهند داد.

هر کدام از این ابزارها از ویژگی‌ها و مزایای خوبی برخوردار می‌باشد که بر اساس پیشرفت تکنولوژی روی کار آمده‌اند. پس قبل ‌از این‌ که بدانید لیگاشور چیست ، بهتر است که آشنایی کلی با دیگر تجهیزات اتاق عمل در راستای جراحی‌های مختلف داشته باشید.

آشنایی با تجهیزات پزشکی جراحی

برای انجام جراحی‌های متفاوتی همچون دستگاه گوارش، ستون فقرات، جراحی قلب و عروق، اتاق عمل شرایط متفاوتی را خواهد داشت و به ‌همین دلیل هر کدام از تجهیزات با دیگری متفاوت است و عملکرد خاصی را خواهد داشت. اما در اغلب جراحی ها، برخی از تجهیزات به ‌عنوان وسایل ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

امکان دارد امروزه شاهد تجهیزاتی باشید که در دسته‌بندی پزشکی نمی‌باشند. اما در حین مراجعه به اتاق عمل در دسترس جراح قرار خواهند گرفت.

پس همین مسئله باعث می‌شود که دو گروه کلی با نام تجهیزات غیر پزشکی و تجهیزات پزشکی برای ابزارهای جراحی‌ وجود داشته باشد. ما در تلاشیم تا در رابطه با تجهیزات پزشکی برای شما صحبت کنیم.

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت دکتر سلیمی دیدن کنید.

دسته‌بندی تجهیزات پزشکی در موارد زیر می‌باشد:

 • تجهیزات عمومی
 • وسایل معاینه
 • تجهیزات تشخیصی
 • سایر تجهیزات پزشکی

مسئله مهم این است که هر کدام از این تجهیزات در فرایند جراحی نقش بسیار مهمی را دارند و حتی نجات جان بیمار به بسیاری از آن‌ها وابسته می‌باشد. به ‌همین دلیل دکتر سلیمی وجود تجهیزات را مهم می‌شمارد و لازم می‌داند که حتما قبل از پروسه جراحی در رابطه با آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید.

پس به ساده‌ترین روش ممکن به معرفی برخی از این تجهیزات خواهیم پرداخت، سپس در ادامه این مطلب خواهیم گفت که لیگاشور چیست .

دسته‌بندی تجهیزات پزشکی در موارد زیر می‌باشد:
دسته‌بندی تجهیزات پزشکی در موارد زیر می‌باشد:

تجهیزات عمومی اتاق عمل چه مواردی می‌باشد؟

کاملاً مشخص است که برای فراهم نمودن هر گونه جراحی لازم است تا پیش‌نیاز هایی وجود داشته باشد و تجهیزات و موادی همچون مواد گندزا و استریل کننده از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند.

زیرا باید تمامی تجهیزات مورد استفاده در اتاق عمل به خصوص لیگاشور و دیگر موارد به ‌صورت کامل بهداشتی شوند و عاری از هر گونه آلودگی باشند.

به ‌غیر از آن روشنایی که در اتاق عمل وجود دارد، از مهم‌ترین مسائلی است که به‌ عنوان تجهیزات اتاق عمل به حساب می‌آید. زیرا جراح نیاز به دید کافی برای انجام جراحی دارد. مسئله مهم دیگر کنترل کردن دمای اتاق عمل می‌باشد.

البته بر اساس نوع عمل انجام ‌شده، امکان دارد که برخی از شرایط خاص برای افراد صورت بگیرد که باید دمای اتاق عمل طبق نظریه پزشک تعیین شود. در کل وجود تجهیزات عمومی و اصلی و پایه در این موارد خلاصه می‌شود.

البته مواردی همچون مانیتور، گان جراحی، وسایل یک بار مصرف، لباس جراحی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. ست‌های پانسمان از وسایلی هستند که باید در دسترس پزشک باشند تا بتوانند به سادگی به تجهیزات جراحی دسترسی داشته باشد.

در حالت کلی برخی از تجهیزات ضروری در اتاق عمل در موارد زیر شمرده می‌شود.

 • الکتروشوک
 • ساکشن جراحی
 • سرنگ پمپ
 • اتو کلاو
 • ماشین یا دستگاه بیهوشی
 • چراغ مخصوص اتاق عمل
 • تخت جراحی
 • مانیتور علائم حیاتی بیمار

البته به‌ غیر از موارد بالا تجهیزات مختلف دیگری وجود دارد که امکان دارد در این مطلب نتوانیم به بررسی تمامی این موارد بپردازیم. اما وجود برخی از تجهیزات در اتاق عمل برای برخی از جراحی‌ها حیاتی می‌باشد و می‌تواند رفاه حال بیمار را فراهم کند و همین‌طور کمک بسیار خوبی به جراح خواهد کرد.

از نظر دکتر سلیمی، وجود تجهیزات در اتاق عمل مسئله‌ای است که می‌تواند دوران نقاهت را برای بیمار به حداقل برساند و نتیجه جراحی را مفیدتر کند. با این‌ وجود در ادامه این مطلب قصد داریم به‌ صورت تخصصی به بررسی برخی از تجهیزات موجود بپردازیم و در آخر بگوییم که لیگاشور چیست .

پیشنهاد می کنیم از پست دوران نقاهت بعد از لاپاراسکوپی دیدن کنید.

دستگاه الکتروسرجیکال

در جراحی‌ها استفاده بسیار مهمی از این دستگاه خواهد شد. در واقع یکی از تجهیزاتی که مبنای استفاده از آن انرژی الکتریکی می‌باشد و در فرکانس‌های بسیار بالا، این جریان الکتریکی پدید می‌آید و می‌تواند باعث برش در بدن بیمار شود، دستگاه الکتروسرجیکال است.

حساسیت این دستگاه بسیار بالا می‌باشد. به‌ همین دلیل نیاز است تا از انرژی الکتریکی آن کاملاً با دقت بالایی استفاده شود. پس شخصی که در کنار پزشک جراح قرار می‌گیرد، به ‌عنوان یک فرد با مهارت می‌تواند از این دستگاه استفاده کند.

در واقع نقش این دستگاه در بخش برش می‌باشد و اگر قصد دارید تا به واسطه قلم دیاترمی برش داشته باشید، باید لبه‌های بافت ها اندکی منعقد شوند. الکترودهای فعال و جریان برق از طریق قلم مد نظر به بدن بیمار خواهد رسید و از بخش دیگر الکترود خنثی خواهد شد.

دستگاه الکتروسرجیکال
دستگاه الکتروسرجیکال

این الکترودهای خنثی در زیر بدن بیمار قرار می‌گیرند و کمک می‌کنند تا قبل ‌از این‌ که بیمار بیهوش شود، در محیط مناسبی از بافت قرار داده شود. البته در موارد دیگری نیاز به استفاده از الکترودهای غیر فعال وجود دارد که در این مواقع استفاده از دستگاه فورسپس های بای پلار مفید می‌باشد.

دستگاه لیگاشور

با توجه به این ‌که مبحث اصلی این مطلب در رابطه با دستگاه لیگاشور می‌باشد، اما اطلاعات جزئی در این مطلب برای شما خواهیم داشت. سپس در ادامه به‌ صورت کلی در رابطه با لیگاشور صحبت خواهیم کرد. زیرا این دستگاه نیز یکی از تجهیزات بسیار مهم در اتاق عمل به حساب می‌آید.

وظیفه آن سوزاندن عرق و جلوگیری از تعریق می‌باشد. در کل مانع مناسبی برای خونریزی‌های محل برش جراحی در بدن بیمار می‌باشد.

ساکشن تجهیزات پزشکی اتاق عمل

یکی دیگر از تجهیزات پزشکی که در اغلب جراحی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ساکشن می‌باشد. البته این دستگاه به ‌غیر از اتاق عمل در دیگر بخش‌های بیمارستان‌ها نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به همین دلیل نمی‌توان آن را به‌ صورت اختصاصی برای جراحی‌ها دانست.

اهمیت ساکشن همواره در انواع جراحی‌ها بسیار بالا می‌باشد و وظیفه آن جمع کردن مایعات در طول عمل می‌باشد. این مسئله یکی از ضروری‌ترین فعالیت‌ها برای حذف مایعات اضافه بدن بیمار در حین جراحی می‌باشد.

البته نکات بسیار مختلفی در راستای استفاده از ساکشن باید رعایت گردد. مهم‌ترین چیز عدم سوراخ در لوله‌ها و رابط‌ها برای مکش بهتر می باشد.

ساکشن تجهیزات پزشکی اتاق عمل
ساکشن تجهیزات پزشکی اتاق عمل

در کنار آن هوایی که هنگام مکش از دستگاه کشیده می‌شود، باید دارای فیلترینگ خوبی باشد تا باعث پخش هیچ‌گونه آلودگی در محیط نگردد. نیاز است که بررسی مداومی روی فیلترهای دستگاه ساکشن انجام داد تا عمر این دستگاه بیشتر گردد.

شما در حال مطالعه مقاله لیگاشور چیست ، می­باشید.

دستگاه بیهوشی

همان‌طور که از نام این دستگاه مشخص است، در حالت معمول برای بیهوش کردن بیمار در انواع طرح‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته وضعیت بیمار توسط مانیتورهایی که در اتاق عمل وجود دارند، بررسی خواهد شد.

هدف از انجام بیهوشی به‌ صورت موضعی یا کامل، در انواع جراحی‌های چاقی که توسط دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، برای عدم درد توسط بیمار می‌باشد و کاملاً امری ضروری است.

بنابراین اقدامات لازم توسط دستگاه‌های موجود در اتاق عمل توسط متخصص بیهوشی انجام می‌گیرد. نکته مهم در راستای بیهوشی این است که بیمار کاملاً به خوابی عمیق می‌رود و با وجود برش‌هایی که بر اثر تیغ جراحی و یا استفاده از روش لاپاراسکوپی صورت می‌گیرد، در بدن بیمار هیچ‌گونه دردی را به وجود نمی‌آورد و او را تحریک نخواهد کرد.

اصولاً مهم‌ترین چیز برای بیهوشی افراد، استفاده از گازها می‌باشد و به واسطه تزریق داروهای وریدی صورت می‌گیرد. اجزای متعددی در درون یک ماشین بیهوشی وجود دارد که برای کنترل علائم حیاتی بیمار بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

دستگاه SCD

وجود این دستگاه نیز به ‌عنوان یکی از ابزار الکتریکی در اتاق عمل حیاتی می‌باشد. این دستگاه دارای چندین رابط مختلف می‌باشد که توسط یک یا چندین غلاف متصل می‌گردد و غلاف‌ها روی اندام‌های بیمار قرار خواهند گرفت. وظیفه اصلی این دستگاه این است که به استاز خون در ورید کمک بسیاری کند.

البته تنظیمات خاصی برای انجام این عملکرد وجود دارد که براساس تشخیص دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح در اتاق عمل می‌توان از این ابزار الکتریکی بهره برد.

دستگاه SCD
دستگاه SCD

شما در حال مطالعه مقاله لیگاشور چیست ، می­باشید.

تجهیزات پزشکی اتاق عمل وارمر

در واقع وارمر کلمه انگلیسی می‌باشد که از واژه warmer بر گرفته ‌شده است. معنی اصلی آن گرم‌کننده می‌باشد. پس وارمر دستگاهی است در اتاق عمل که اگر در شرایطی بیمار نیاز به گرم کردن داشته باشد، این تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش بسیار مهمی را در اتاق عمل ایفا خواهد کرد.

بویلر

کاملاً مشخص است که دستگاه بویلر از کلمه انگلیسی boiler گرفته‌ شده است و یکی دیگر از دستگاه‌های ضروری در اتاق عمل شناخته می‌شود.

معنی اصلی کلمه بویلر افزایش ‌دهنده دما یا حرارت می‌باشد. پس در هنگامی‌ که در اتاق عمل برای شست و شو یا تزریق نیاز به گرم کردن باشد، این تجهیزات می‌تواند کاربرد بسیار بالایی از خود ارائه دهد.

شرایط استفاده از آن به گونه­ای است که گرم کردن ترمومتر و سرم‌ها باید قبل ‌از استفاده در دمای مشخص ‌شده­ای باشند و از این طریق می‌تواند در اتاق نقش داشته باشد.

دستگاه نور سرد

فعالیت اصلی این دستگاه به ‌گونه‌ای است که هیچ‌گونه گرمایی در اتاق عمل ایجاد نمی‌کند و تنها مزیت استفاده از آن این است که عدم گرمای آن امکان مشاهده برای مجرای ادراری، مثانه و یا مجرای گوارشی را برای جراح فراهم می‌کند.

در کل دکتر سلیمی اهمیت دستگاه نور سرد را برای جراحی چاقی بسیار بالا می‌داند. یکی دیگر از استفاده‌های این دستگاه به‌ عنوان یک رابط برای آندوسکوپی می‌باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

دستگاه نور سرد
دستگاه نور سرد

شما در حال مطالعه مقاله لیگاشور چیست ، می­باشید.

چراغ سیالیتیک

در اتاق عمل برای این‌ که جراح بتواند  به اندام مربوطه دسترسی داشته باشد، برای روشن کردن محل جراحی از چراغ سیالیتیک استفاده می کند.

اصولاً طراحی اتاق عمل به گونه‌ای است که این چراغ در سقف تعبیه می‌شود و دارای بازوهایی می‌باشد که شرایط جابجایی را برای آن فراهم می‌کند تا جراح بتواند روی موضع مورد نظر تمرکز داشته باشد و جراحی با دقت بالایی انجام بگیرد.

چراغ سیالیتیک
چراغ سیالیتیک

نگاتوسکوپ از تجهیزات اتاق عمل

نگاتوسکوپ کاربرد بالایی برای مشاهده کردن فیلم‌های گرفته ‌شده با رادیوگرافی دارد و پزشک برای دیدن این فیلم‌ها می‌تواند از دستگاه نگاتوسکوپ استفاده کند.

ابعاد و اندازه‌های مختلفی برای این دستگاه وجود دارد که با روش‌های متفاوتی روی دیوارها یا مکان‌های دیگر اتاق عمل تعبیه‌ شده است تا جراح دسترسی خوبی به آن برای دیدن فیلم‌های گرفته‌ شده با رادیوگرافی داشته باشد. استفاده از این فیلم‌ها در حین عمل می‌تواند دسترسی جراح را بهتر فراهم کند.

دفیبریلاتور

استفاده از این دستگاه برای شوک‌های الکتریکی که دارای ارتعاش شدید می‌باشند، انجام می‌گیرد. استفاده از این دستگاه شوک برای متناوب کردن عضله‌های قلب می‌باشد. فعالیت اصلی این دستگاه از طریق الکترودهایی می‌باشد که به قفسه‌ی سینه‌ی بیمار اتصال داده می‌شوند و می‌توانند به قلب دسترسی داشته باشند.

خازن‌های متعددی در این دستگاه تعبیه‌ شده است که امکان شارژ برای آن‌ها فراهم می‌شود. وجود این خازن‌ها برای وارد کردن شوک‌های الکتریکی به قلب بیمار نقش بسیار مفیدی را ایفا می می‌کند.

لازم به ذکر است که از نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح چاقی، برای نجات جان بیماران استفاده از این دستگاه کاملاً ضروری است. زیرا عدم استفاده از آن یا عدم کارکرد آن به دلیل خرابی امکان دارد مشکلاتی در راستای عضله قلب به وجود بیاورد که در نهایت باعث مرگ بیمار خواهد شد.

پس هر کدام از این تجهیزات نقش بسیار مفیدی را در اتاق عمل ایفا می‌کنند. البته نقش لیگاشور نیز در اتاق عمل کاملاً ضروری و مفید می‌باشد که در ادامه این مبحث به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

دفیبریلاتور
دفیبریلاتور

کاپنومتر تجهیزات اتاق عمل

استفاده از کاپنومتر سبب می‌شود تا از وضعیت تنفس بیمار اطلاعات دقیقی کسب شود. در این شرایط، با استفاده از اندازه‌گیری غلظت دی ‌اکسیدکربن در هنگام بازدم بیمار اتفاق می‌افتد. از طریق استفاده از دستگاه کاپنومتر در اتاق عمل می‌توان موج‌های تغییرات دی ‌اکسید کربن را مشاهده کرد و در صورت عدم نادرستی آن بتوان وضعیت بیمار را به حالت نرمال بازگرداند.

تحریک‌ کننده عصب

برای تشخیص محل عصب در بافت‌ها و به ‌منظور درمان از این دستگاه منحصر به ‌فرد استفاده می‌شود. برای استفاده از این تحریک‌ کننده باید از جریان‌های الکتریکی در طول عمل جراحی استفاده گردد.

به دلیل این ‌که انرژی الکتریکی روی اعصاب انسان تاثیر گذار می‌باشد. در صورتی ‌که در بافت‌های مجاور عصب وجود داشته باشد، جریان‌های الکتریکی به عصب موجود ارسال می‌شوند و باعث انقباض عضله‌های مربوطه خواهد شد. حال هر چه که انقباض در دامنه‌های کوچک‌تری صورت بگیرد، نشان می‌دهد که به عصب در بافت بدن نزدیک‌تر شده اید.

تجهیزات پزشکی اتاق عمل برای برش

در اغلب مواقع از ابزارهای ساده برای برش زدن بافت‌ها یا دیگر بخش‌های مختلف تحت عمل جراحی در اتاق‌های عمل استفاده خواهد شد. اما به دلیل این ‌که دکتر سلیمی در حیطه جراحی چاقی به‌ صورت تخصصی فعالیت دارند، امکان دارد که برخی از تجهیزات برش برقی کاربرد داشته باشند.

استفاده از تجهیزات مدرن برقی جایگزین خوبی برای ابزارهای دست می‌باشد و در افزایش دقت عمل جراح نقش مفیدی دارد. به ‌همین دلیل وجود آن‌ها در اتاق عمل بسیار مفید است و حتی در برخی مواقع ضروری شمرده می‌شود.

البته کاملاً بدیهی است که این تجهیزات عموماً وزن بالایی داشته باشد. به ‌غیر از آن داشتن مهارت برای استفاده از آن مسئله مهمی است.

تجهیزات پزشکی اتاق عمل برای برش
تجهیزات پزشکی اتاق عمل برای برش

در صورتی‌ که جراح قصد برش استخوان را از طریق این تجهیزات داشته باشند، باید با احتیاط لازم این فرآیند را انجام بدهد تا آسیبی به ذرات استخوان‌ها و بافت‌های بدن بیمار نرسد و یا وارد دیگر بخش‌های بدن بیمار نشود.

وجود این ابزار نیز برای صیقل دادن استخوان‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با تمامی تجهیزاتی که از اتاق عمل برای شما گفتیم، باید بدانید هر کدام از آن‌ها نقش مفیدی را ایفا خواهد کرد که در صورت عدم وجود آن‌ها دسترسی کافی برای جراح فراهم نخواهد بود.

با ادامه مقاله لیگاشور چیست ، همراه شما هستیم.

کاربرد انواع لوازم جراحی چاقی چه می‌باشد؟

همان‌طور که گفتیم، اهمیت استفاده از تجهیزات در جراحی چاقی بسیار زیاد است و یکی از دلایلی که باعث می‌شود از نظر دکتر سلیمی هزینه‌های مربوط به عمل جراحی چاقی افزایش پیدا کند، تجهیزات مختلف آن می‌باشد. زیرا هر کدام از آن‌ها فقط برای یک بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک بار مصرف می‌باشد.

کاربرد انواع لوازم جراحی چاقی چه می‌باشد؟
کاربرد انواع لوازم جراحی چاقی چه می‌باشد؟

حال برای این‌ که بدانید لیگاشور چیست ، در ابتدا به کاربرد برخی از لوازم جراحی و تجهیزات مربوطه اتاق عمل در راستای انجام عمل جراحی چاقی خواهیم پرداخت تا با شناخت بیشتر آن‌ها بدانید که هزینه‌های وارد شده برای انجام این جراحی صرف چه مواردی خواهد شد. سپس در ادامه خواهیم گفت که لیگاشور چیست .

 • استپلر
 • پورت های لاپاراسکوپی
 • دستگاه لیگاشور
 • سوزن ورس
 • لنز لاپاراسکوپی

در رابطه با استپلر به عنوان یکی از تجهیزات اتاق عمل چه می دانید؟

مهم‌ترین چیز در هنگام انجام جراحی‌های مختلفی که با استفاده از لاپاراسکوپی صورت می‌گیرند و مربوط به برطرف نمودن چاقی‌ها می‌باشند، این است که بخش عمده‌ای از معده حذف می‌گردد.

حال پزشک برای این ‌که بتواند باقیمانده معده را به یکدیگر منگنه کند، دستگاه‌های پزشکی بسیاری با علم نوین روی کار آمده‌اند که عملکرد بخیه را انجام می‌دهند و سبب می‌شود تا برش‌ها و زخم‌های بسیار بزرگ‌تری که در راستای انواع جراحی های مختلف به ‌خصوص جراحی‌های چاقی ایجاد می‌شود، با سرعت بالاتری بسته شود و سرعت خون‌ریزی برای افراد کمتر گردد.

دردی که در هنگام استفاده از استپلرها مشاهده می‌گردد، به نسبت بخیه‌ای که در گذشته انجام می‌گرفت، بسیار کمتر است و اغلب در جراحی‌ها با حداقل تهاجم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همین مسأله باعث می‌شود که جراحی‌های چاقی از نظر دکتر سلیمی جراحی‌های کم تهاجمی باشند. همچنین موارد استفاده دیگر از استپلر‌ها برای بستن زخم‌هایی است که در مناطق مختلف پوست اتفاق می‌افتد و استخوان محکمی در آن نواحی وجود دارد.

مهم‌ترین مصرف استپلر‌ها

مهم‌ترین مصرف استپلر‌ها، در هنگام برداشتن اعضا از طریق عمل‌های مختلف یا اتصال مجدد بخش‌های داخلی اندام‌ها می‌باشد.

در واقع وجود منگنه جراحی یا استپلر یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین دستگاه‌هایی است که برای جراحی‌های چاقی به خصوص جراحی اسلیو از نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد و نبود آن وجود عمل را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد .

جنس اولیه منگنه های جراحی از پلاستیک می‌باشد و دارای یک کارتریج یک بار مصرف هستند. برای مهر و موم بافت‌های مختلف در حین جراحی، استفاده از این وسیله می‌تواند کاربرد بالایی داشته باشد و جراحی‌ها را کم تهاجمی کند و در راستای انجام عمل‌های جراحی کم تهاجم مفید است.

به دلیل این‌ که فقط دارای یک دهانه باریک است که مهر و موم کردن رگ‌های خونی برش زده‌ شده با سرعت بالایی توسط آن اتفاق می‌افتد.

اسم این نوع دستگاه نوعی کارتریج می‌باشد

اسم این نوع دستگاه نوعی کارتریج می‌باشد که از طریق یک تیغه متحرک می‌تواند در دوختن معده در هنگام جراحی‌های چاقی همچون اسلیو معده نقش بسیار مهم و اساسی ایفا کند.

هزینه‌های مختلفی برای تهیه منگنه ها در جراحی‌های چاقی وجود دارد. با توجه به این ‌که این دستگاه وارداتی می‌باشد، بخش عمده‌ای از هزینه عمل‌های جراحی چاقی از نظر دکتر سلیمی صرف تهیه استپلر‌ها خواهد شد.

پس باید به این ‌موضوع آگاه باشید که انجام هرگونه عمل به خصوص جراحی‌های چاقی که دارای حساسیت بالاتری می‌باشند، نیاز به تجهیزات مختلف از جمله استپلر و لیگاشور دارد که می‌تواند فرآیند عمل را به بهترین نحو ممکن به پایان برساند.

اسم این نوع دستگاه نوعی کارتریج می‌باشد
اسم این نوع دستگاه نوعی کارتریج می‌باشد

شما در حال مطالعه مقاله لیگاشور چیست ، می­باشید.

مزایای استپلر یا منگنه

به نسبت استفاده از منگنه ها در جراحی‌ها، استپلر مزایای بسیاری دارد و همین مسئله باعث شده ‌است که دکتر سلیمی در راستای انجام جراحی‌های مختلف از استپلر‌ها بهره بگیرد.

درست است که این‌ موضوع امکان دارد هزینه‌ای را برای بیمار در بر داشته باشد، اما سلامت جان بیمار با استفاده از این تجهیزات تامین خواهد شد. مهم‌ترین مزایای آن موارد زیر می‌باشد.

 • منگنه ها بسیار محکم هستند.
 • سرعت کار با آن‌ها بسیار بالا است.
 • به ‌سادگی برداشته خواهند شد.
 • مدت جراحی و بیهوشی افراد را کمتر خواهند کرد.

دسته استپلر یا منگنه

استپلر دارای دسته مخصوصی می‌باشد که این دستگاه برای منگنه معده مورد استفاده قرار می‌گیرد و با کمک دکتر سلیمی می‌تواند در روند جراحی مؤثر و مفید واقع شود. در ادامه نمونه‌هایی از دسته استپلر یا منگنه را برای شما خواهیم داشت.

زمان استفاده از منگنه جراحی

مهم‌ترین مواردی که از استپلر‌ها می‌توان استفاده کرد، برای بستن شکاف‌های مختلف شکم و رحم می‌باشد. در هنگام زایمان‌های سزارین، برش‌هایی در بدن فرد صورت می‌گیرد که وجود منگنه ها می‌تواند مؤثر و مفید واقع شود و بهبودی را با سرعت بالاتری برای بانوان به دنبال داشته باشد.

به ‌غیر از آن هیچ‌گونه جای بخیه و زخم و اسکار در نواحی مد نظر باقی نخواهد ماند. همین‌طور در حذف بخشی از معده افراد به‌ منظور جراحی چاقی از استپلرها توسط دکتر سلیمی استفاده خواهد شد.

هر گونه برداشت و یا اضافه کردن اندام‌ها و بافت‌های داخلی بدن ملزم به استفاده از استپلرها می‌باشد. در واقع عملکرد اصلی این دستگاه برای جراحی‌هایی است که در نواحی دستگاه گوارش از جمله روده، معده، مری اتفاق می‌افتد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این منگنه ها بخش‌های اصلی و ساختارهای مورد نظر برداشته می‌شود و بخش‌های باقیمانده آن دوباره اتصال داده می‌شوند.

زمان استفاده از منگنه جراحی
زمان استفاده از منگنه جراحی

مراقبت از منگنه جراحی

برای این ‌که از وجود هر گونه عفونت در بدن بیمار جلوگیری شود، نیاز به مراقبت‌های بعد از جراحی وجود دارد. بنابراین بیمار موظف است که توجه خاص به نواحی اسکار خود داشته باشد و دستورالعمل‌های دکتر سلیمی را بعد از انجام جراحی دنبال کند. تا زمانی‌که پزشک به شما اجازه نداده ‌است، نمی‌توانید پانسمان را از روی زخم خود بردارید.

حتما دکتر سلیمی به شما در رابطه با این که چگونه و در چه زمان قادر به برداشت پانسمان هستید تا عفونت در بدن شما شکل نگیرد، اطلاعاتی خواهد داد.

به ‌غیر از منگنه، لیگاشور نیز یکی از تجهیزات مهمی است که در راستای انجام جراحی مختلف کاربرد بالایی خواهد داشت. حال در ادامه مقاله با ما باشید تا بگوییم  که لیگاشور چیست .

انواع استپلر یا منگنه

انواع متفاوتی از استپلر ها وجود دارد که دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح در زمینه انواع جراحی ها با توجه به نیاز بدن بیمار استفاده خواهد کرد.

استپلر خطی

برای استفاده از این تجهیزات مفید در راستای جراحی‌های مختلف از یک دسته می‌توان استفاده کرد. زیرا این نوع استپلر با ویژگی قفل میانی تولید شده ‌است و هدف از تولید آن قرارگیری راحت در ناحیه‌ی برش می‌باشد.

منگنه های خطی سایزهای متفاوتی دارند و برای انواع بافت‌ها با ضخامت‌های مختلف تولید خواهند شد و طراحی ارگونومیک که در دسته آن‌ها واقع‌ شده است، کار با آن‌ها را بسیار راحت‌تر می‌کند و می‌توان از آن‌ها استفاده مفیدی در راستای عمل‌های مختلف داشت.

استپلر خطی برشی یک بار مصرف

همان‌طور که از نام این منگنه مشخص است، یک بار مصرف می‌باشد و فقط برای هر بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد این نوع استپلر اغلب برای جراحی‌های شکم زنان، جراحی قفسه‌ی سینه و کودکان می‌باشد.

عملکردهای بسیار بالایی از این دستگاه مشاهده می‌شود و کارایی مناسب آن باعث شده ‌است تا پزشکان اطمینان بالایی به این تجهیزات منحصر به‌ فرد در اتاق عمل داشته باشند. استفاده از این منگنه اطمینان کافی را به پزشک می‌دهد که بدون هیچ‌گونه نقص و عیب می‌تواند تجربه خوبی در منگنه زدن نواحی برش داشته باشد.

تیغه اصلی این دستگاه از جنس فولاد ضد زنگ می‌باشد و از دو جایگاه میانی برخوردار می‌باشد که فعالیت‌های دکتر سلیمی را به ‌عنوان جراح ساده‌تر خواهد کرد.

استپلر خطی برشی یک بار مصرف
استپلر خطی برشی یک بار مصرف

این دستگاه عملکرد کاملاً دقیق و نرمی دارد و دارای ۴ منگنه اضافی است تا عملکرد مطمئن‌تری از منگنه زدن نواحی بیمار تجربه شود. سایز ها و ضخامت‌های متفاوتی از این دستگاه تولید شده ‌است تا بتواند برای تمامی پوست‌ها در نواحی مختلف، مورد استفاده قرار بگیرد.

ادامه مقاله لیگاشور چیست را از دست ندهید.

پورت های لاپاراسکوپی

برای این‌که بدانید لیگاشور چیست ، باید از یکی دیگر از تجهیزات مهم عمل‌های جراحی که از نظر دکتر سلیمی از اهمیت بسیار بالایی برای انواع جراحی به خصوص جراحی‌های چاقی وجود دارد، نام ببریم.

پورت‌های لاپاراسکوپی عملکرد بسیار بالایی در این جراحی خواهند داشت و یک وسیله یک ‌بار مصرف هستند که در جراحی‌های شکمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پورت‌های لاپاراسکوپی می‌توانند در حفظ ابزارهای مستقل و متنوعی که توسط این راهکار به درون شکم بیمار فرستاده می‌شوند، تلاش کنند.

عمل‌های جراحی لاپاراسکوپی به گونه­ ای است که یک حفره در درون شکم برای وارد کردن انواع دوربین‌ها و ابزارهای ویدئویی صورت می‌گیرد که وجود پورت لاپاراسکوپی می‌تواند در حفظ و نگهداری آن‌ها مؤثر و مفید واقع شود.

مواد چسبنده ای روی این پورت ها وجود دارد

مواد چسبنده ای روی این پورت ها وجود دارد که برای نگه ‌داشتن و ایزولاسیون بدن و دیگر موارد همچون مواد جذب خون و مایع کاربرد دارند و اغلب پزشکان برای انجام عمل‌های جراحی خاص که با استفاده از روش لاپاراسکوپی صورت می‌گیرد، از این پورت ها بهره می‌برند و می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

در واقع مزایا و ویژگی‌های اصلی استفاده از پورت‌های لاپاراسکوپی این است که اجازه می‌دهند دستگاه‌های مد نظر دیگر برای این نوع جراحی بدون این‌که هیچ‌گونه آسیبی به اعضای داخلی بدن وارد شوند، عمل‌های جراحی در نواحی شکمی اتفاق بیفتد.

مواد چسبنده ای روی این پورت ها وجود دارد
مواد چسبنده ای روی این پورت ها وجود دارد

سایزهای بسیار مختلفی از پورت‌های لاپاراسکوپی وجود دارد که بنا بر تشخیص دکتر سلیمی به عنوان پزشک معالج می‌توان از آن‌ها بهره گرفت. سایز‌هایی همچون ۱۰ میلی‌متری، ۵ میلی‌متری و ۱۲ میلی‌متری از مهم‌ترین آن‌ها شمرده می‌شود.

سوزن ورس

یکی دیگر از تجهیزات مهم در کنار لیگاشور، استفاده از سوزن ورس در هنگام جراحی‌ها می‌باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند سهولت و آسانی را برای جراح به دنبال داشته باشد. اهمیت این ‌که بدانیم لیگاشور چیست ، بسیار مهم است و قصد داریم در ادامه این مطلب به این مسئله بپردازیم.

اما به ‌غیر از آن تجهیزات مهم دیگری وجود دارند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند کاربرد منحصر به ‌فرد خود را در راستای انجام این عمل‌های جراحی ایفا کند. به ‌عنوان نمونه سوزن ورس وسیله‌ای شناخته می‌شود که دارای سری فنری شکل است.

شرایط استفاده از آن به گونه ایست که در هنگام ورود به حفره‌های شکمی در راستای انجام انواع جراحی‌های چاقی و دیگر جراحی‌های شکمی، هیچ‌گونه آسیبی به دیگر اجزای داخلی بدن همچون طحال و یا روده بزرگ نخواهد زد.

سوزن ورس
سوزن ورس

به‌ همین دلیل استفاده از آن بسیار مؤثر و مفید در راستای جراحی‌های کم تهاجمی شمرده می‌شود و وجود این دسته از تجهیزات به‌ صورت یک بار مصرف برای بیمار انجام می‌گیرند. به همین دلیل روی هزینه عمل جراحی چاقی تاثیر بسیار بالایی را خواهد داشت.

لنز لاپاراسکوپی

اهمیت استفاده از لنز لاپاراسکوپی برای پزشک بسیار زیاد می‌باشد. زیرا با استفاده از آن پزشک قادر است دستگاهی را در درون حفره‌های شکمی بیمار وارد کند تا بتواند دید خوبی در اجزای داخلی شکم داشته باشد.

در واقع روی این لنز دوربین بسیار ریز و کوچکی تعبیه ‌شده است که در هنگام ورود به شکم بیمار برای انجام جراحی‌های لاپاراسکوپی می‌تواند دید خوبی از تمامی اجزای بدن به جراح بدهد.

از طریق حرکت دادن آن به چپ و راست، دقت جراحی بسیار بیشتر خواهد شد و رفاه حال بیمار و سلامتی وی از طریق استفاده از آن تضمین خواهد شد. به همین دلیل استفاده از این لنز بسیار مفید می‌باشد.

لنز لاپاراسکوپی
لنز لاپاراسکوپی

همان‌طور که متوجه شدید، به ‌غیر از لیگاشور تجهیزات گسترده دیگری برای انجام این عمل وجود دارد که هر کدام از آن‌ها فواید و مزایای مخصوص به خود را دارند. همین‌طور هر کدام از این موارد می‌تواند تأثیر بسیاری روی هزینه عمل‌های جراحی بگذرد.

شما در حال مطالعه مقاله لیگاشور چیست ، می­باشید.

آیا می‌دانید که لیگاشور چیست؟

مهم‌ترین مبحثی که لازم است در این مطلب به آن بپردازیم، توضیحات کلی و جامع در رابطه با لیگاشور می‌باشد. یکی از مهم‌ترین عوارض حین انواع عمل‌های جراحی خون‌ریزی‌های بسیار زیاد می‌باشد.

به همین منظور تجهیزات بسیار گسترده‌ای توسط تیم‌های پزشکی در نظر گرفته‌ شده است تا بتواند در راستای نتیجه مطلوب در هنگام عمل و بعد از عمل مؤثر و مفید واقع شود.

تعداد دستگاه‌های بسیار زیادی برای این منظور ساخته‌ شده اند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها دستگاه لیگاشور می‌باشد که به ‌عنوان تجهیزات اصلی برای جراحی‌های مختلف شناخته ‌شده است.

برای معرفی این دستگاه باید بگوییم که باعث انسداد عروق خونی حین انجام عمل‌های جراحی خواهد شد. این مسئله به ‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین کمک‌هایی است که می‌تواند در حین جراحی‌ها به جراح مد نظر داشته باشد. توانایی استفاده توانایی لیگاشور به گونه ایست که می‌تواند عروق مختلف را برای عدم خون‌ریزی ببندد.

آیا می‌دانید که لیگاشور چیست؟
آیا می‌دانید که لیگاشور چیست؟

توانایی لیگاشور همانند توانایی‌های هموستاز عروق می‌باشد و با بریدن دو طرفه بافت‌ها تا ابعاد ۷ میلی‌متر به ‌صورت خودکار یک تحول خوب در نحوه دیاز عروق به وجود خواهد آورد. بنابراین استفاده از آن در این جراحی می‌تواند دقت جراح را افزایش دهد.

تاریخ پیدایش استفاده از این دستگاه به سال ۱۹۹۸ باز می‌گردد. زیرا زمان ساخت این دستگاه در این سال اتفاق افتاده ‌است و سپس توانسته در تعداد بسیار بالایی از جراحی‌های مختلف اثربخش باشد و مفید واقع شود. در بسیاری از مواقع پزشکان لیگاشور را یک جایگزین امن برای دستگاه‌های دیگری همچون هموستاز معرفی خواهند کرد.

شرایط استفاده از لیگاشور

برای این ‌که بتوان به اهمیت استفاده از لیگاشور پی‌برد، باید بدانید که جراحی‌های لاپاراسکوپی تاثیر بسیار زیادی بر بستن رگ‌های خونی خواهد داشت.

بنابراین دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح در این زمینه می بایست سلاح مد نظر خود را برای انجام این نوع جراحی‌ها انتخاب کند. یک انتخاب درست از تجهیزات مد نظر می‌تواند نتایج و بازخورد خوبی از عمل جراحی در بر داشته باشد.

استفاده از لیگاشور باعث می‌شود تا بافت‌هایی که نیاز به منگنه شدن داشته باشند، در بین کلمپ های لیگاشور در سایزهای مختلف قرار بگیرند و باعث ذوب آن‌ها گردد.

این شرایط باعث می‌شود تا کمترین آسیب به بافت‌ها برسد و در جراحی‌های مختلف کاربرد داشته باشد. این سیستم منحصر به ‌فرد توسط کمپانی(Covidien Valleylab) اختراع شد و باعث شد تا تغییرات بسیار چشمگیری در حیطه انجام عمل‌های جراحی اتفاق بیفتد.

هموستاتیک

یکی از مهم‌ترین تجهیزات و سلاح‌های امروزی که در اتاق‌های جراحی توسط متخصصین و جراحان مورد استفاده قرار می‌گیرد، هموستاتیک می باشد که در کنار آن دستگاه مهر و موم کننده، چاقوهای هارمونیک، قیچی‌های دوقطبی، لیگاشور و دیگر موارد از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند.

طراحی ارگونومیک دسته لیگاشور باعث می‌شود که امروزه این دستگاه به ‌عنوان تنها ابزاری باشد که هر جراحی برای استفاده از جراحی با شیوه‌ لاپاراسکوپی به آن نیاز مبرم داشته باشد.

هموستاتیک
هموستاتیک

بنابراین اهمیت استفاده از لیگاشور به‌ حدی بالاست که پزشک خود را موظف می‌داند، برای راحتی کار خود  و سلامت بیمار در راستای انجام عمل جراحی حتما از این تجهیزات منحصر به ‌فرد استفاده کند.

طریقه عملکرد لیگاشور چیست ؟

برای این که بدانید لیگاشور چگونه کار می‌کند و از چه طریق می‌تواند کمک دست دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح باشد، لازم است بدانید که این سیستم دارای یک ابزار مصرفی می‌باشد که با نام هندپیس لیگاشور شناخته می‌شود.

این هندپیس قادر است با یک فشار مناسب، دیواره‌های عروق را روی یکدیگر قرار بدهد و از طریق انرژی الکتریکی  که به آن وارد می‌شود، توسط میکرو کنترل‌های درون دستگاه می‌تواند تاثیرگذار باشد تا جذب پروتئین‌های موجود در دیواره عروق را انجام بدهد.

در واقع پروتئین‌هایی همچون کلاژن و الاستین با استفاده از انرژی الکتریکی باپیلار و استفاده از میکرو کنترل‌های دستگاه لیگاشور می‌تواند باعث انسداد عروق قطور شود.

دستگاه لیگشور می‌تواند عروق را تا قطر ۷ میلیمتر به یکدیگر متصل کند

دستگاه لیگشور می‌تواند عروق را تا قطر ۷ میلیمتر به یکدیگر متصل کند و دارای فشار سیستولیک ۳ باربر یعنی حدوداً ۴۰۰ میلی‌متر می‌باشد. در نتیجه این امکانات از لیگاشور باعث می‌شود تا امکان باز شدن رگ‌های مسدود به صفر برسد.

زیرا می‌تواند باعث ذوب شدن پروتئین‌های موجود در دیواره‌های عروق گردد. انرژی الکتریکی بایپلار مهم‌ترین چیزی است که وظیفه لیگاشور را بر عهده خواهد گرفت. مزایا و ویژگی‌های منحصر به ‌فردی در پی استفاده از لیگاشور وجود دارد که می‌توان از مهم‌ترین آن‌ها به کاهش خون‌ریزی بیمار در حین عمل نام برد.

اما همچنان فواید استفاده از این دستگاه به ‌قدری بالاست که پزشکان ترجیح می‌دهند، حتما در هنگام جراحی‌های لاپاراسکوپی از وجود آن بهره ببرند. برای این‌ که بهتر درک کنید که مزایا و ویژگی‌های لیگاشور چیست ، در ادامه این مطلب نکاتی برای شما خواهیم داشت.

کاربرد لیگاشور در جراحی های مختلف

همان‌طور که گفتیم، وجود لیگاشور در انواع جراحی کاربرد دارد. اما نظر دکتر سلیمی این است که در جراحی‌هایی که در ادامه این مطلب خواهیم گفت، نقش لیگاشور بسیار پررنگ می‌باشد.

کاربرد لیگاشور در جراحی های مختلف
کاربرد لیگاشور در جراحی های مختلف
 • نفرکتومی
 • برداشتن کبد
 • اسپلنکتومی
 • ویپل
 • جراحی آدرنالکتومی
 • کالبد شکافی زیر بغل
 • گاسترکتومی
 • کولکتومی

مزایا و ویژگی‌های استفاده از لیگاشور چیست ؟

با اطلاعات کلی که در رابطه با لیگاشور به شما ارائه دادیم، متوجه شدید که این دستگاه کاربرد بسیار بالایی در اتاق عمل و جراحی‌های متفاوت خواهد داشت و به ‌عنوان کمک اصلی پزشک جراح به حساب می‌آید.

از نظر دکتر سلیمی ویژگی و مزایای بسیار زیادی برای لیگاشور وجود دارد. این ویژگی‌ها سرعت جراحی را افزایش خواهد داد و اثربخشی بالایی روی نتیجه جراحی خواهد داشت. مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای استفاده از لیگاشور در موارد زیر خلاصه می‌شود.

استفاده از لیگاشور باعث می‌شود تا دیگر نیازی به استفاده از بخیه و نخ بخیه نباشد. همین‌طور تکنیک‌های استاز در روش جراحی دیگر کارساز نیست. زیرا لیگاشور جایگزین خوبی برای تمامی این موارد می‌باشد و عملکرد هموستاز، نخ بخیه، کلیپس و دیگر موارد را بر عهده می‌گیرد.

زمان عمل جراحی به واسطه لیگاشور حدوداً ۲۰ تا ۶۰ درصد کاهش محسوس خواهد داشت. در نهایت کاهش زمان بیهوشی سبب می‌شود تا هزینه کمتری برای شخص در بر داشته باشد. زیرا دکتر جراح و پرسنل در زمان کمتری در اتاق عمل حضور دارند که یکی از مهم‌ترین موارد اقتصادی به حساب خواهد آمد.

ویژگی اصلی استفاده از لیگاشور

ویژگی اصلی استفاده از لیگاشور این است که در حین عمل می‌تواند میزان خون‌ریزی را کنترل کند و آن را به حداقل ترین درصد ممکن برساند. این مسئله به ‌عنوان یک امتیاز مثبت برای استفاده از این دستگاه و تجهیزات به حساب می‌آید. بنابراین هزینه‌های مصرفی برای عمل‌های جراحی با استفاده از لیگاشور کاملاً طبیعی است.

استفاده از لیگاشور سبب می‌شود که مواد خارجی در حین انجام عمل در داخل بدن بیمار باقی نماند و همین‌طور هیچ‌گونه تداخلی با موارد تشخیصی همچون سی‌تی‌اسکن و ام آر آی و دیگر موارد در آینده دیده نخواهد شد.

یکی از شرایطی که باعث شده ‌است تا استفاده از لیگاشور بسیار مهم به‌ نظر برسد، این است که در جراحی‌های باز و لاپاراسکوپی کاربرد دارد و در تمامی گروه‌های جراحی‌ها همچون زنان، اورولوژی، جراحی‌های چاقی و دیگر موارد پراهمیت شمرده می‌شود.

استفاده از لیگاشور برخی از اعمال جراحی به روش لاپاراسکوپی را امکان‌پذیر می‌کند. زیرا راهکار لاپاراسکوپی برای دکتر سلیمی به ‌عنوان جراح این شرایط را شکل می‌دهد تا بدون باز کردن بدن بیمار با استفاده از چندین سوراخ کوچک، شرایط جراحی را به بهترین نحو ممکن انجام بدهد. به‌ همین دلیل دستگاه لیگاشور به ‌عنوان یکی از تجهیزات مهم، کاربرد بالایی خواهد داشت.

یکی از مهم‌ترین مسائل که از نظر بیماران از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد

یکی از مهم‌ترین مسائل که از نظر بیماران از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، کاهش پیدا کردن زمان بستری بودن در بیمارستان می‌باشد. استفاده از لیگاشور می‌تواند بیمار را به این هدف برساند که زمان کمتری را در بیمارستان بستری باشد. زیرا قدرت جذب استفاده از لیگاشور به ‌قدری بالاست که دوران نقاهت بیمار را کمتر خواهد کرد.

مساله عفونت بعد از انجام جراحی‌های داخلی برای بخیه زدن بسیار مهم می‌باشد. در نهایت بیمار موظف است تا دوران نقاهت لازم را برای عدم عفونت داشته باشد. پس استفاده از لیگاشور باعث می‌شود که عفونت‌های بیمار به حداقل برسد و در نهایت هزینه‌های جانبی بیمار به ‌همین دلیل کمتر خواهد شد.

در آخر به‌ عنوان ویژگی و مزیت آخر لیگاشور باید بگوییم که این دستگاه تأییدیه‌های منحصر به ‌فردی برای انسداد عروق تا قطر ۷ میلی‌متر را دریافت کرده ‌است که می‌تواند بهترین نتیجه را داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین مسائل که از نظر بیماران از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد
یکی از مهم‌ترین مسائل که از نظر بیماران از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد

دکتر سلیمی در راستای انجام جراحی‌های مختلف، استفاده منحصر به ‌فردی از لیگاشور دارد تا بتواند رفاه حال بیماران را فراهم کند.

همین مسئله است که روی هزینه عمل‌های مختلف تاثیرگذار خواهد بود. زیرا تجهیزات و امکاناتی همچون لیگاشور باعث آسایش و رفاه بیمار خواهد شد و در کنار آن امکان دارد هزینه‌های بیشتری را در بر داشته باشد.

چگونه می‌توان تجهیزات مربوط به عمل‌های جراحی از جمله لیگاشور را تهیه کرد؟

با توجه به مطالبی که ذکر کردیم، هر کدام از تجهیزات گفته شده به خصوص لیگاشور از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند. پس به‌ غیر از این‌ که لازم است بدانیم لیگاشور چیست ، باید بدانیم از چه طریق می‌توان تجهیزات مربوط به جراحی‌های چاقی که توسط دکتر سلیمی انجام می‌گیرد را خریداری کرد.

هزینه‌های مربوط برای تهیه این نوع تجهیزات در برخی مواقع بسیار زیاد محاسبه ‌شده است. به دلیل این‌ که این تجهیزات وارداتی می‌باشند و بر اساس افزایش ارز و دلار هزینه آن ها نیز افزایش پیدا می کند.

با توجه به این‌ که تورم بسیار بالایی از ارز و دلار در کشور ما مشاهده می‌شود و روز به‌ روز در حال افزایش می‌باشد، امکان دارد که هزینه‌های خریداری کردن این دسته از موارد افزایش پیدا کند.

اما در هر صورت تیم جراحی دکتر سلیمی در راستای انجام هر کدام از عمل‌های جراحی که توسط شیوه لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد، در تلاش است تا از مطمئن‌ترین تجهیزات مربوطه با قیمت‌های مناسب برای بیماران خود استفاده کند.

به‌ همین دلیل جای هیچ‌گونه نگرانی برای تهیه لیگاشور و دیگر تجهیزات مربوط به انجام عمل‌های جراحی وجود ندارد و با اطمینان خاطر می‌توانید با حداقل قیمت از شرکت‌هایی که دارای اعتبار کافی می‌باشند و تجهیزات پزشکی را با کیفیت بالایی عرضه می‌کنند، آن ها را تهیه کنید.

شما در حال مطالعه مقاله لیگاشور چیست ، می­باشید.

هزینه تجهیزات مربوط به عمل جراحی به خصوص لیگاشور چقدر می‌باشد؟

در راستای شناخت لیگاشور، یکی از مسائل مهم، هزینه‌های مربوط به تجهیزات جراحی می‌باشد. در حالت کلی می‌توان گفت که هزینه تهیه تمامی موارد موجود حدوداً ۱۶ میلیون تومان (البته تا نگارش مقاله) می‌باشد.

اما جراحی بای ‌پس و اسلیو معده و دیگر موارد چاقی نیز به ‌خودی خود دارای هزینه دیگری است که برای شناخت بیشتر این هزینه‌ها بهتر است از دکتر سلیمی کمک بگیرید.

نکته مهم در هنگام تهیه تجهیزاتی همچون لیگاشور این است که تمامی این لوازم و ابزارها توسط وزارت بهداشت تایید شده‌اند و نیاز دارید از جایی آن‌ها را تهیه کنید که نظارت وزارت بهداشت روی آن‌ها صورت‌ گرفته باشد.

شرکت‌های قانونی بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند با کیفیت بسیار بالا تجهیزات و وسایل اصلی برای جراحی‌های مختلف یه ویژه جراحی چاقی را فراهم کنند. به‌ همین دلیل توصیه می‌کنیم در هنگام خرید این تجهیزات به خصوص لیگاشور از شرکت‌های معتبر و خدمات ارزنده آن‌ها بهره‌مند شوید.

قاچاق تجهیزات مد نظر همچون لیگاشور را به داخل کشور

البته کاملاً بدیهی است که برخی از افراد سودجو و کلاهبردار به‌ صورت غیر قانونی و قاچاق تجهیزات مد نظر همچون لیگاشور را به داخل کشور وارد می‌کنند.

با توجه به این ‌که توزیع این تجهیزات غیر قانونی می‌باشد، دارای استاندارد جهانی نیست و امکان دارد در حین عمل، افراد را با مشکلات مختلفی مواجه کند.

اما تیم جراحی دکتر سلیمی به ‌هیچ‌ عنوان سلامت بیمار را فدای این دسته از مسائل نخواهد کرد و همواره از تجهیزاتی که به تأیید سازمان وزارت بهداشت رسیده باشند، استفاده خواهد کرد.

پیشنهاد ما به شما این است که در هنگام تهیه این دسته از تجهیزات حتما به ‌صورت رسمی آن‌ها را تهیه کنید و هنگامی‌که علامت‌های سامانه وزارت بهداشت را روی تجهیزات مشاهده کردید، اطمینان حاصل کنید که این وسایل قاچاق نمی‌باشد.

قاچاق تجهیزات مد نظر همچون لیگاشور را به داخل کشور
قاچاق تجهیزات مد نظر همچون لیگاشور را به داخل کشور

برند مورد استفاده برای تجهیزات عمل جراحی

در هنگام انجام جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی به این ‌موضوع مطمئن باشید که تمامی تجهیزات به خصوص لیگاشور که یکی از مهم‌ترین تجهیزات مد نظر برای این عمل می‌باشد، با کیفیت بالا بوده و کاملاً اصلی باشد. این تجهیزات اغلب از طریق کشور چین تولید شده‌اند.

امکان دارد اطلاعاتی در رابطه با برندهای آمریکایی که تجهیزات جراحی‌های مختلف را ارائه می‌دهند، داشته باشید. لازم به ذکر است بدانید که تمامی تجهیزات موجود در بازار همچنان ساخت کشور چین می‌باشد و فقط برند کشورهای آمریکایی روی آن‌ها نصب ‌شده است.

به همین دلیل احتیاط کردن در هنگام خرید انواع تجهیزات پزشکی برای جراحی‌های مختلف از نظر دکتر سلیمی امری بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

قبل از این که اقدامات لازم برای خرید لیگاشور را انجام بدهید، بهتر است با دکتر سلیمی در این ‌باره صحبت کنید تا با مشورت گرفتن از او بهترین تصمیم و انتخاب را برای خرید تجهیزات داشته باشید و بتوانید از فرایند این عمل راضی باشید.

شما در حال مطالعه مقاله لیگاشور چیست ، می­باشید.

روش تهیه لوازم عمل­های جراحی

با توجه به این ‌که لازم است بدانیم لیگاشور چیست ، شرایط تهیه آن نیز از مهم‌ترین مسائل می‌باشد. در واقع دو روش بسیار کلی برای تهیه تجهیزات و لوازم عمل‌های جراحی وجود دارد. اولین گزینه این است که تا حدی که امکان دارد، از طریق شرکت‌های وارد کننده به ‌صورت مستقیم تجهیزات مد نظر را خریداری کنید.

برای این ‌که از این شرایط بهره ببرید، نیاز است تا کارت ملی خود را به شرکت‌های مد نظر ارائه کنید. اصولاً از نظر برخی از افراد تهیه لیگاشور و دیگر تجهیزات مربوط به عمل‌های جراحی از این طریق به صرفه‌تر می‌باشند و امکان دارد هزینه‌های افراد را تا چندین میلیون تومان کاهش بدهد. اما راه دیگری برای تهیه لوازم عمل‌های جراحی وجود دارد.

لیگاشور که یکی از مهم‌ترین این تجهیزات می‌باشد

لیگاشور که یکی از مهم‌ترین این تجهیزات می‌باشد و در کنترل خون‌ریزی‌ها نقش بسیار مؤثر و مفید را ایفا می‌کند، از طریق داروخانه‌های اطاق عمل بیمارستان‌ها قابل تهیه می‌باشد. اما کاملاً بدیهی است که سودهای بسیار زیادی برای تهیه این تجهیزات از طریق بیمارستان‌ها دریافت می‌گردد و می‌تواند هزینه‌های بیشتری را روی دوش بیمار بگذارد.

در واقع می‌توان گفت که تجهیزات مربوط به جراحی در بیمارستان‌ها حدوداً چندین برابر قیمت اصلی به بیمار داده می‌شود. به همین دلیل برخی از افراد توصیه می‌کنند، برای تهیه لیگاشور و دیگر تجهیزات مخصوص اطاق عمل می‌توانید به ‌صورت شخصی آن‌ها را از شرکت‌هایی که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت هستند و تحت نظارت قانون فعالیت دارند، تهیه کنید.

البته باید مطمئن باشید که کدام یک از این شرکت‌ها تأییدیه وزارت بهداشت را دارد. این شرایط سبب می‌شود تا هزینه‌های معقول‌تری برای انجام جراحی‌هایی که در نواحی شکم و جراحی‌های لاپاراسکوپی صورت می گیرد، اتفاق بیفتد.

لیگاشور که یکی از مهم‌ترین این تجهیزات می‌باشد
لیگاشور که یکی از مهم‌ترین این تجهیزات می‌باشد

نکته مهم برای تهیه لوازم و تجهیزات جراحی

در راستای این‌که لازم است بدانیم لیگاشور چیست ، نکته مهم دیگری که در رابطه با انواع عمل‌های جراحی وجود دارد، این است که تمامی تجهیزات لازمه آن یک بار مصرف می‌باشند و بیمار موظف است که تمامی این تجهیزات را فقط برای شخص خود تهیه کند. اما امکان دارد برخی از تجهیزات دیگری همچون پورت‌های لاپاراسکوپی و لیگاشور به‌ عنوان تجهیزات چند بار مصرف مورد استفاده قرار بگیرد.

اما بعد از هر جراحی کاملاً استریل خواهند شد تا برای جراحی بعدی بیمار کاربرد داشته باشند. در این شرایط هزینه‌های مربوطه برای تهیه تجهیزات برای بیماران به حداقل می‌رسد. به همین دلیل وجود لیگاشور به ‌عنوان استفاده چند بار مصرف می‌تواند کاربرد بسیار بالایی را برای افراد داشته باشد و هزینه‌های آن‌ها را کنترل کند.

اما در صورتی ‌که دکتر سلیمی تشخیص دهد، نیاز به استفاده از تجهیزات و لوازم نو برای جراحی وجود دارد، بیمار موظف است که هزینه‌های مربوط به آن‌ها را پرداخت کند و یا خود آن‌ها را از مراکز قانونی تهیه کند.

شما در حال مطالعه مقاله لیگاشور چیست ، می­باشید.

پرداخت هزینه‌های تجهیزات عمل جراحی توسط بیمه

برای بسیاری از افراد این مسئله از اهمیت بسیاری برخوردار است که هزینه‌های مربوط به تجهیزات عمل‌های جراحی توسط بیمه‌های تامین اجتماعی و بیمه‌های تکمیلی تقبل شود.

باید بدانید که شرایط ویژه‌ای برای بیماران به‌ منظور پرداخت هزینه لوازم عمل جراحی در نظر گرفته‌ شده است. با توجه به این‌ که عمل مربوطه چه عملی است و چه دلیلی برای انجام این عمل وجود دارد، برخی از هزینه‌ها توسط بیمه‌ها تقبل خواهد شد.

به ‌عنوان نمونه جراحی‌های چاقی همچون عمل بای ‌پس معده و اسلیو معده که توسط دکتر سلیمی ارائه می‌گردد، به دلیل بهبود شرایط جسمی افراد صورت خواهد گرفت.

بنابراین قوانین بیمه این اجازه را خواهد داد که تا حدودی بنابر شرایط موجود، هزینه‌های مربوط به تجهیزات این نوع عمل تقبل شود. حال اگر این جراحی فقط برای زیبایی صورت بگیرد، بیمه پشتیبان بیمار نخواهد بود و هیچ‌گونه تعهدی برای پرداخت هزینه‌های موجود نخواهد داشت.

حال برای این‌ که شرایطی وجود داشته باشد تا بیمار بتواند برخی از هزینه‌های مربوط برای انجام جراحی‌های مختلف را از بیمه دریافت کند، تجهیزاتی همچون لیگاشور نیز توسط بیمه تقبل میگردد. اما نیاز به اثبات برخی از شرایط دارد.

پیشنهاد می کنیم از پست پرسش و پاسخ بای پس معده و کلینیک لاغری (جراحی چاقی) در شمال تهران دیدن کنید.

کارشناسان بیمه، پرونده پزشکی بیمار را تحت نظر خواهند گرفت

کارشناسان بیمه، پرونده پزشکی بیمار را تحت نظر خواهند گرفت و اگر تشخیص بدهند که بیمار در شرایط بحرانی به سر می‌برد و عدم انجام این جراحی امکان دارد تا در راستای سلامتی او تاثیرگذار باشد، میزان قابل‌ توجهی از هزینه‌های عمل جراحی توسط بیمه تقبل خواهد شد.

به ‌عنوان نمونه برخی از جراحی‌های چاقی که توسط دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، در صورت عدم استفاده از آن‌ها اضافه ‌وزن و چاقی افراد بیشتر خواهد شد و به ‌مرور زمان می‌تواند باعث شکل‌گیری بیماری‌های خطرناکی همچون فشار خون و دیابت باشد.

کارشناسان بیمه، پرونده پزشکی بیمار را تحت نظر خواهند گرفت
کارشناسان بیمه، پرونده پزشکی بیمار را تحت نظر خواهند گرفت

پس در شرایطی که شاخص توده بدنی بیمار بالای ۴۰ باشد، بیمه هزینه تجهیزات مربوطه برای این موارد را تقبل خواهد کرد. مهم‌ترین چیز تأیید کارشناس بیمه است تا فرد بتواند به‌ خوبی از خدمات بیمه‌ای خود برای خریداری تجهیزاتی همچون لیگاشور استفاده کند.

مبحث پایانی

در این مطلب قصد داشتیم بگوییم لیگاشور چیست . همه ما می‌دانیم که جراحی‌ها به‌ منظور سلامتی افراد صورت می‌گیرد. مهم‌ترین جراحی‌هایی که در آن نیاز به تجهیزات لیگاشور داریم، جراحی‌های چاقی می‌باشند که به ‌عنوان جراحی نیمه تهاجمی می‌توانند در عملکرد بدنی افراد تاثیرگذار باشند و فواید بسیاری را به دنبال داشته باشد.

تجهیزات پیشرفته‌ای که برای اتاق عمل مورد نیاز می‌باشد، مبحث اصلی است که دکتر سلیمی با استفاده از آن‌ها می‌تواند رفاه حال بیمار را تامین کند و شرایط عمل به بهترین نحو ممکن سپری خواهد شد.

دکتر سلیمی با کمک گرفتن از این تجهیزات، بخشی از معده بیمار را خارج خواهد کرد

دکتر سلیمی با کمک گرفتن از این تجهیزات، بخشی از معده بیمار را خارج خواهد کرد تا برای انجام عمل اسلیو معده و جراحی چاقی آن را آماده کند و میزان زیادی از حجم آن را کاهش دهد. این شرایط باعث می‌شود تا معده فرد به ‌مرور زمان غذای بیشتری در خود جای بدهد.

البته مسئله مهم این است که تجهیزات و وسایل استفاده از این عمل عموماً گران می‌باشد. بنابراین نیاز است تا بیمار به مراکز معتبری که دارای مجوز رسمی می‌باشند، مراجعه کند تا بتواند تجهیزاتی همچون لیگاشور را تهیه کند. دقت کنید که بهترین کیفیت لیگاشور لوازمی است که ساخت چین می‌باشد و به کشور ما وارد شده ‌است.

اما همچنان مراقب باشید تا برخی از سودجویان در هنگام تهیه این تجهیزات برای شما مشکلاتی به وجود نیاورند. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما لیگاشور را از مراکز معتبر تهیه کنید.

اما اگر نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌باشید، دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک می‌تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با این که لیگاشور چیست ، در اختیار شما قرار بدهد و از اهمیت وجود این تجهیزات مهم شما را آگاه کند.

در پایان توصیه می کنیم صفحه جدیدترین دستگاه لاغری را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید