لاغری جواد خیابانی

فهرست مطالب

در این مقاله به موضوع لاغری جواد خیابانی می پردازیم. ما را همراهی نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

جواد خیابانی گزارشگر و مجری سرشناس و معروف تلویزیون که همه مردم ایران خاطره گزارش بسیار خوب وی در بازی های مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه، به ویژه بازی تاریخ ساز ایران و استرالیا در شهر ملبورن استرالیا که در نهایت منجر به صعود ایران به مسابقات جام جهانی پس از گذشت بیست سال شد را هرگز ازیاد نمی برند.

جواد خیابانی مجری محبوب کشورمان، به علت مشکل مادر زادی که در ستون فقرات (تنگی کانال نخاعی ) خود داشت، در تمام دوران زندگی دچار کمر دردهای شدی و عذاب آوری می گردید، تا آنجا که حتی به خاطر این مشکل مادرزادی مجبور شد در دوران جوانی، فوتبال و دروازه بانی را کنار بگذارد.

در سال های اخیر با بالا رفتن سن و افزایش شدید وزن، درد کمر وی شدت پیدا کرد. به گونه ای که زندگی روزمره وی نیز دچار اختلال گردیده بود.

اضافه وزن بالای جواد خیابانی علاوه بر تشدید کردن مشکلات کمر وی، باعث شده بود تا وی دچار مشکلات کبدی، فشار خون و نیز بیماری های قلبی و عروقی هم بشود.

اینفوگرافیک لاغری جواد خیابانی

اینفوگرافیک لاغری جواد خیابانی
اینفوگرافیک لاغری جواد خیابانی

برای رهایی از مشکلات چاقی و اضافه وزن  و برگشت به شرایط عادی زندگی، جواد خیابانی تصمیم به انجام عمل لاغری اسلیو معده نمود.

پس از انجام این عمل که منجر به لاغری جواد خیابانی شد، وزن وی حدود سی کیلوگرم کاهش یافت و مشکلات زمینه ای مرتبط با اضافه وزن مانند مشکلات کمر، ستون فقرات، مشکل فشار خون و … تا حد زیادی کاهش پیدا کرد.

در نوشتار لاغری جواد خیابانی ، قصد داریم تا در مورد عمل جراحی اسلیو معده، شرایط و مزایای انجام این عمل توضیحاتی ارائه نماییم. لطفا تا انتهای مقاله با ما بمانید.

لاغری جواد خیابانی با عمل اسلیو

لاغری جواد خیابانی با عمل اسلیو
لاغری جواد خیابانی با عمل اسلیو

عناوین مقاله:

عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده برای چه کسانی بیشترین اثر گذاری را دارد؟

چه کسانی بهتر است جراحی اسلیو معده را انجام  ندهند؟

عمل جراحی اسلیو معده به چه صورتی انجام می پذیرد؟

مراحل آماده سازی فرد برای انجام عمل اسلیو چیست؟

چه نکاتی را باید پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده رعایت نمائیم؟

نوع تغذیه پس از انجام عمل اسلیو معده به چه صورت است؟

مزایای عمل اسلیو معده چیست؟

با انجام عمل اسلیو معده، از بروز چه بیماری هایی می توان پیشگیری نمود؟

انجام چه ورزش هایی پس از جراحی اسلیو معده توصیه می گردد؟

نتیجه گیری

پیشنهاد می کنیم از پست چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن و بهترین جراح اسلیو معده در اهواز دیدن کنید.

عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده چیست؟

قبل از این که لاغری جواد خیابانی را مورد بررسی قرار دهیم، می خواهیم با روشی که منجر به لاغری جواد خیابانی شد، آشنا شویم.

عمل اسلیو معده یکی از جراحی های بسیار مفید برای کسانی است که از چاقی رنج می برند و بهترین راه حل برای رسیدن به وزن ایده آل و کاهش سریع وزن می باشد.

این عمل نه تنها به فرد کمک می کند که کاهش وزن سریعی را تجربه کند، و به سرعت لاغر شود، بلکه فرد را دربرابر بیماری هایی مرتبط با چاقی نیز مصون می کند و در بهبود و یا پیشگیری از بیماری های مرتبط با چاقی تاثیر گذاری زیادی دارد.

فرآیند این عمل به گونه ای صورت می پذیرد که در جریان عمل جراحی اسلیو معده، حجم معده بیمار کاهش قابل توجهی پیدا می کند و در نتیجه به میزان زیادی اشتهای فرد کاهش پیدا می کند ونهایتا  این  کاهش اشتها سبب لاغر شدن سریع بیمار می گردد. عمل اسلیو معده جزء محبوب ترین و مرسوم ترین جراحی های مرتبط با چاقی می باشد.

لغت اسلیو (Sleeve) در زبان انگلیسی به معنای آستین می باشد

لغت اسلیو (Sleeve) در زبان انگلیسی به معنای آستین می باشد، همانگ ونه که  نام این عمل مشخص است، در طی فرآیند عمل جراحی اسلیو معده پزشک جراح مقدار زیادی از معده بیمار را حدف می کند و آن را به شکل یک آستین در می آورد.

باید توجه داشت که عمل جراحی اسلیو معده یک عمل برگشت ناپذیر است و با انجام این عمل، فرد بیشتر از 60 درصد وزن اضافی خود را ازدست می دهد و لاغرتر می شود.

با انجام این عمل، احساس گرسنگی در بیمار به شدت کاهش پیدا می کند و بیمار خیلی سریع احساس سیری می کند. بیمار با انجام جراحی عمل اسلیو معده در هریک از وعده های غذایی مقدار کمی کالری دریافت می کند. رعایت رژیم غذایی مناسب و مطلوب پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، بسیار مهم و حیاتی است.

نقش معده در بدن این است که غذا را از مری به روده ها برساند. با انجام عمل اسلیو معده چون حجم  معده فرد بسیار کوچک می شود، سریعا غذا از معده وارد روده می شود و در نتیجه فرد بیشتر از چند لقمه غذا نمی تواند بخورد و به سرعت احساس سیری می کند، و مانع از خوردن بی رویه غذا می شود.

تغییرات در اندازه معده باعث کاهش هورمون های اشتها می گردد

تغییرات در اندازه معده باعث کاهش هورمون های اشتها می گردد و در نتیجه احساس سیری در فرد رخ می دهد. در عمل جراحی اسلیو معده، روده دچار هیچ نوع دستکاری نمی گردد و از آنجایی که ویتامین های مورد نیاز بدن از طریق روده جذب می گردند، عمل اسلیو معده هیچ گونه خللی در فرآیند جذب ویتامین ها ایجاد نمی کند.

البته جواد خیابانی تنها فرد معروفی نیست که عمل اسلیو معده را انجام داده است، نعیمه نظام دوست بازیگر محبوب کشورمان نیز عمل اسلیو معده را انجام داده است، و با انجام این عمل مانند آقای جواد خیابانی توانسته به کاهش وزن مطلوبی دست یابد.

لازم به ذکر است این بازیگر قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده، جراحی بالون معده انجام داده بود که نه تنها وزن وی کاهش پیدا نکرد، بلکه وزن وی به 145 کیلوگرم افزایش یافت و مشکلاتی مانند کمر درد و دشواری در راه رفتن نیز برای این بازیگر ایجاد شد.

پیشنهاد می کنیم از پست راز لاغری سریع دیدن کنید.

عمل اسلیو معده برای چه کسانی بیشترین اثر گذاری را دارد؟

عمل اسلیو معده برای چه کسانی بیشترین اثر گذاری را دارد؟
عمل اسلیو معده برای چه کسانی بیشترین اثر گذاری را دارد؟

عمل اسلیو معده علاویه بر لاغری جواد خیابانی ، راه حل بسیار مناسبی برای کاهش وزن افرادی است که از روش های معمول کاهش وزن مانند ورزش، رژیم غذایی اصولی و مناسب و همچنین مصرف داروهای کاهش وزن زیر نظر پزشک تغذیه  نتیجه ای به دست نیاورده اند.

در واقع افرادی که حداقل 6 ماه تلاش ناموفق برای کاهش وزن از طریق ورزش و رژیم غذایی دارند، واجد شرایط لازم برای انجام عمل جراحی اسلیو معده می باشند.

همچنین  برای افرادی که از اضافه وزن و چاقی شدید رنج می برند، شاخص توده بدنی آن ها بیشتر از چهل باشد نیز می تواند مفید واقع گردد.

افرادی که به دلیل چاقی بیش از حد دچار بیماری های خطرناک مرتبط با چاقی مثل دیابت، فشار خون بالا ، وقفه تنفسی در خواب (آپنه تنفسی ) و کلسترول خون بالا می باشند، و شاخص توده بدنی آن ها بین ارقام 35 تا 40 می باشد نیز بهتر است عمل اسلیو معده را انجام دهند.

عمل جراحی اسلیو معده برای افرادی که اضافه وزن بالاتر از 45 کیلوگرم دارند

همچنین عمل جراحی اسلیو معده برای افرادی که اضافه وزن بالاتر از 45 کیلوگرم دارند و بیشتر از 5 سال است که اضافه وزن شدید دارند،  توصیه می گردد.

افرادی که چاقی آن ها دارای منشا عصبی و روانی است، مانند افرادی که دچار بیماری پر اشتهایی عصبی هستند و سلامتشان در معرض خطر قرار دارد، واجد شرایط عمل اسلیو معده می باشند.

از آنجایی که عمل جراحی اسلیو معده برگشت ناپدیر می باشد، سن انجام این عمل باید بین 18 تا 65 سال باشد. همچنین فرد اعتیاد به مواد مخدر و الکل نیز نداشته باشد.

ضرورت دارد بیمار قبل از انجام عمل جراحی حتما با یک روانشناس نیز مشاوره کند تا بررسی گردد که فرد از نظر روحی روانی این توانایی را دارد که  خود را به سبک زندگی جدید پس از انجام عمل جراحی وفق دهد و عادات غذایی خود را تغییر دهد. مشاوره با متخصص تغذیه و پزشک جراح و حاذق  قبل از انجام عمل اسلیو معده حتما نیز باید صورت پذیرد.

چه کسانی بهتر است جراحی اسلیو معده را انجام ندهند؟

چه کسانی بهتر است جراحی اسلیو معده را انجام ندهند؟
چه کسانی بهتر است جراحی اسلیو معده را انجام ندهند؟

با وجود این که عمل اسلیو معده عملی بسیار موثر برای لاغری و کاهش وزن سریع است و بسیار کم خطر است، ولی گروهی از افراد، واجد شرایط انجام این عمل نمی باشند:

 • کسانی که از بیماری صرع رنج می برند، بهتر است از سایر روشه ای لاغری در مورد این بیماران استفاده گردد.
 • افرادی که مشکلات حاد و جدی قلبی و عروقی دارند.
 • افرادی که سن آن ها کمتر از 18 سال یا بالاتر از 65 سال است.
 • افرادی که دارای وزن معمولی هستند و اضافه وزن شدید و چاقی ندارند.
 • افرادی که علت چاقی آن ها استعمال بیش از حد مواد مخدر یا مصرف زیاد مشروبات الکلی می باشد.
 • افرادی که از مشکلات شدید روحی و روانی رنج می برند و اختلال عصبی دارند.

عمل جراحی اسلیو معده به چه صورتی انجام می پذیرد؟

عمل جراحی اسلیو معده به چه صورتی انجام می پذیرد؟
عمل جراحی اسلیو معده به چه صورتی انجام می پذیرد؟

عمل جراحی اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی و انجام چند برش کوچک روی شکم صورت می گیرد. عمل لاپاراسکوپی در مقایسه با عمل جراحی باز مزایای بیشتری دارد. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در عمل جراحی به شیوه لاپاراسکوپی نسبت به روش جراحی باز بهبودی بیمار بسیار سریع تر اتفاق می افتد.
 • درد ناشی از انجام عمل لاپاراسکوپی بسیار کمتر از درد ناشی از عمل جراحی به روش باز می باشد.
 • میزان خونریزی در عمل لاپاراسکوپی بسیار کمتر از روش جراحی باز می باشد.
 • جراحت ایجاد شده در عمل جراحی لاپاراسکوپی بسیار کمتر از جراحی به روش باز می باشد.
 • دوره نقاهت در جراحی لاپاراسکوپی بسیار کوتاه تر از روش جراحی باز می باشد.

در جراحی اسلیو معده، جراح 2 تا 5 برش کوچک روی شکم بیمار ایجاد می کند و لاپاراسکوپ و دیگر ابزار به کار گرفته شده در حین انجام عمل جراحی از طریق این برش ها وارد شکم و معده بیمار می شوند.

لاپاراسکوپ یک لوله باریک می باشد که دارای یک دوربین و چراغ است

لاپاراسکوپ یک لوله باریک می باشد که دارای یک دوربین و چراغ است و از بیرون به یک صفحه نمایش در اتاق جراحی متصل می باشد. در واقع لاپاراسکوپ عکس هایی را از درون معده بیمار می گیرد و آن ها را به صفحه نمایش منتقل نموده تا جراح قادر باشد از روند عمل، آگاهی کاملی کسب نماید.

پس از آن قسمت قابل توجهی از معده بیمار برداشته می شود و سایر قسمت های باقیمانده به وسیله منگنه های مخصوص جراحی بسته می شود. قسمت های باقیمانده معده به شکل یک آستین یا موز باریکی تبدیل می گردد، بنابراین حجم بسیار کمتری از غذا را درون خود جای می دهد.

پس از آن جراح لاغری، لاپاراسکوپ و سایر ابزار جراحی را از طریق همان برش های اولیه روی شکم خارج می نماید و پس از آن برش ها را بخیه می زند.  جراحی اسلیو معده که به لاغری جواد خیابانی انجامید، به طور متوسط حدود یک ساعت به طول می انجامد.

مراحل آماده سازی فرد برای انجام عمل اسلیو چیست؟

مراحل آماده سازی فرد برای انجام عمل اسلیو چیست؟
مراحل آماده سازی فرد برای انجام عمل اسلیو چیست؟

در این بخش از نوشتار لاغری جواد خیابانی ، مراحل انجام عمل اسیو را بررسی می نماییم.

مرحله اول: آیا انجام عمل جراحی اسلیو برای شخص مناسب است؟

مرحله اول: آیا انجام عمل جراحی اسلیو برای شخص مناسب است؟
مرحله اول: آیا انجام عمل جراحی اسلیو برای شخص مناسب است؟

 نخستین مرحله آماده شدن برای عمل جراحی اسلیو معده یا هر عمل لاغری دیگر پاسخ به این پرسش است که آیا اساسا انجام عمل جراحی برای فرد مطلوب است یا خیر؟

پزشک متخصص با درنظر گرفتن شرایط بیمار به بررسی این موضوع می پردازد که آیا بیمار مورد نظر واجد شرایط انجام عمل اسلیو معده می باشد و انجام این عمل برای بیمار ضرورت دارد یا خیر.

برای بررسی این موضوع و رسیدن به جمع بندی نهایی برای انجام یا عدم انجام عمل جراحی اسلیو معده، پزشکان جراح وضعیت فرد را بر اساس معیارهای تعیین شده از طرف سازمان بهداشت جهانی مورد ارزیابی دقیق قرار می دهند و در صورت احراز شرایط، مبادرت به انجام عمل جراحی اسلیو معده روی بیمار می نماید.

مرحله دوم: انتخاب یک پزشک جراح لاغری مناسب.

مرحله دوم: انتخاب یک پزشک جراح لاغری مناسب.
مرحله دوم: انتخاب یک پزشک جراح لاغری مناسب.

پس از گذر از مرحله اول و حصول اطمینان از ضروری بودن انجام عمل جراحی اسلیو معده، فرد اقدام به مشاوره با پزشک جراح لاغری که انتخاب نموده است، می نماید.

در جلسه مشاوره اولیه معمولا پزشک اطلاعاتی درباره نوع عمل جراحی معده، مزایای انجام آن و معایب و هزینه های آن در اختیار بیمار قرار می دهد.

همچنین مشورت با کسانی که سابقه انجام عمل جراحی اسلیو معده و کوچک کردن آن را دارند، می تواند برای بیمار بسیار مفید باشد.

با توجه به این که عمل جراحی اسلیو معده با روش لاپاراسکوپی صورت می پذیرد وعمل جراحی به شیوه لاپاراسکوپی نیاز به مهارت و تجربه فراوانی دارد، پیدا کردن پزشک جراح عمومی مناسب و متبحر که از دانش مطلوب و کافی در این زمینه برخوردار باشد، مسئله مهمی است.

مرحله سوم : مراجعه به متخصص تغذیه برای تغییر در رژیم غذایی

مرحله سوم : مراجعه به متخصص تغذیه برای تغییر در رژیم غذایی
مرحله سوم : مراجعه به متخصص تغذیه برای تغییر در رژیم غذایی

با توجه به این که انجام عمل جراحی اسلیو معده مستلزم رعایت رژیم غذایی خاصی چه در قبل از انجام عمل جراحی و چه پس از آن می باشد، مراجعه و مشاوره با یک متخصص تغذیه با تجربه بسیار ضروری می باشد.

متخصص تغذیه با در نظر گرفتن شرایط بدنی، سن، جنسیت و وضعیت سلامت شما، رژیم غذایی مخصوصی را برای شما تجویز خواهد کرد. در مواردی ممکن است از شما بخواهد که ورزش ها و فعالیت های بدنی خاصی را برای موفقیت آمیز بودن عمل جراحی و دستیابی به وزن ایده آل انجام دهید.

مرحله چهارم: دستیابی به کاهش وزن مورد نظر برای انجام عمل جراحی

مرحله چهارم: دستیابی به کاهش وزن مورد نظر برای انجام عمل جراحی
مرحله چهارم: دستیابی به کاهش وزن مورد نظر برای انجام عمل جراحی

در مواردی ممکن است پزشک جراح از بیمار بخواهد که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده، مقداری از وزن خود را کاهش دهد. این کاهش وزن قبل از انجام عمل جراحی نشاندهنده میزان عزم و اراده فرد برای لاغر شدن می باشد،

بنابراین هرچه میزان کاهش وزن صورت گرفته توسط بیمار بیشتر باشد، نشان می دهد که بیمار اراده بیشتری برای کاهش وزن و لاغری دارد و در نتیجه احتمال موفقیت بیمار برای رسیدن به وزن مطلوب بیشتر است.

مزیت دیگر کاهش وزن بیمار قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده این است که میزان  ریسک و مخاطرات عمل برای بیمار به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

مرحله پنجم : چه مواردی را باید پیش از انجام عمل اسلیو معده رعایت کنیم؟

برای این که عمل جراحی اسلیو معده موفقیت آمیز باشد و در حین انجام عمل با مشکل پیش بینی نشده ای مواجه نشویم، رعایت برخی نکات ضروری می باشد:

 • انجام برخی آزمایشات مورد نیاز قبل از عمل جراحی مانند آزمایش دیابت
 • حتما رژیم غذایی پیشنهاد شده توسط متخصص تغذیه به طور کامل رعایت گردد و تمرینات و فعالیت های ورزشی تعیین شده به بهترین نحو انجام گردد.
 • از مصرف هر گونه مواد دخانی و مشروبات الکلی که به شدت ریسک و خطر جراحی اسلیو معده را بالا می برد، اجتناب گردد.
 • مصرف برخی داروها که ممکن است برای ما مخاطره آمیز باشد، با نظر پزشک قطع گردد. داروهایی مانند آسپرین یا سایر رقیق کننده های خون از جمله داروهایی است که مصرف آن ها پیش از عمل جراحی اسلیو معده بهتر است قطع گردد.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک حتما به طور منظم و مطابق با دستورالعمل مصرف گردد.
 • حتما پیش از انجام عمل جراحی، جلسات مشاوره ای با روانشناس صورت پذیرد تا وضعیت سلامتی روانی فرد به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد.
 • از روش های مختلف برای ایجاد حس آرامش و مدیریت استرس استفاده گردد.
 • آمادگی های لازم را برای دوره نقاهت پس از عمل جراحی اسلیو معده در خودمان ایجاد نماییم.

مرحله هفتم: انجام عمل جراحی

مرحله هفتم: انجام عمل جراحی
مرحله هفتم: انجام عمل جراحی

لاغری جواد خیابانی که با عمل جراحی اسلیو معده میسر شد، با بیهوشی کامل و عمومی صورت می پذیرد و روش جراحی به کار رفته در این عمل لاپاراسکوپی می باشد.

این عمل از جمله ایمن ترین و کم ریسک ترین روش های عمل جراحی می باشد و با عمل جراحی معده باز کاملا متفاوت است و نسبت به آن دارای مزایای بیشتر و بسیار کم خطرتر می باشد.

مراحل انجام عمل اسلیو معده به اختصار در زیر بیان گردیده است.

 • بیهوشی که به صورت عمومی صورت می پذیرد.
 • ایجاد کردن چند برش بسیار ریز روی شکم بیمار که اندازه این برش ها به طور معمول بین 1 تا 2 سانتیمتر می باشد.
 • آماده سازی شرایط برای ورود دستگاه لاپاراسکوپی به درون شکم
 • وارد کردن دوربین متصل به دستگاه لاپاراسکوپی برای دیده شدن موضع جراحی توسط تیم جراحی
 • وارد نمودن سایر وسایل و ابزار جراحی به درون شکم از طریق شکاف های باریک ایجاد شده در حین عمل جراحی
 • انجام برش در معده و خارج کردن آن از بدن
 • منگنه نمودن باقیمانده معده بیمار که به شکل آستین یا موز در می آید.
 • بررسی معده فرد از نظر عدم نشت و  خروج مواد از خط منگنه
 • خارج کردن دستگاه ها و بخیه کردن محل برش ها

لازم به یاد آوری است که مدت زمان لازم برای انجام کلیه مراحل جراحی اسلیو معده، حداکثر دو ساعت می باشد. در واقع جراحی اسلیو معده با توجه به شرایط بیمار و سایر فاکتورها بین سی دقیقه تا نهایتا 2 ساعت در شرایط پیچیده به طول می انجامد.

دستیابی به اندام زیبا و وزن ایده آل از جمله اهداف عمل جراحی اسلیو معده است

دستیابی به اندام زیبا و وزن ایده آل از جمله اهداف عمل جراحی اسلیو معده است. تجربه ثابت کرده است که افرادی که این نوع عمل جراحی را انجام می دهند، خیلی سریع به اندام ایده آل و مناسبی دست پیدا می کنند، از جمله این افراد می توان به لاغری جواد خیابانی گزارشگر معروف اشاره کرد که با انجام این عمل به راحتی 30 کیلوگرم وزن خود را کاهش داد.

علاوه بر وی، بازیگر با تجربه و محبوب کشورمان مهرانه مهین ترابی که به تازگی وارد شصت سالگی شده است نیز برای حفظ تناسب اندام خود عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است.

مرحله هشتم : مراقبت های ضروری دوره نقاهت عمل جراحی اسلیو معده

مرحله هشتم : مراقبت های ضروری دوره نقاهت عمل جراحی اسلیو معده
مرحله هشتم : مراقبت های ضروری دوره نقاهت عمل جراحی اسلیو معده

پس از انجام عمل اسلیو معده که به طور معمول و به شرط پیچیده نشدن شرایط حداکثر 40 دقیقه به طول می انجامد، بیمار را به اتاق ریکاوری اتاق عمل منتقل می نمایند.

در اتاق ریکاوری تمامی علائم حیاتی بیمار بررسی می گردد و پس از این که فرد هوشیاری کامل خود را به دست آورد، بیمار را به بخش منتقل می کنند. معمولا بیمارستان هایی که عمل اسلیو معده در آن ها صورت می گیرد، دارای تحهیزات مدرن و مطلوبی ویژه این بیماران می باشند.

اتاق های مراقبت ویژه مجهز به تجهیزات مورد نیاز،  برای کسانی که جراحی اسلیو معده را انجام داده اند، تعبیه شده است. بنابراین بیماران را به این اتاق های ویژه منتقل نموده و معمولا پس از یک یا در نهایت دو روز بستری در بخش، بیماران معمولا ترخیص می شوند و به خانه می روند.

بعد از ترخیص فرد از بیمارستان، ممکن است که معده بیمار تا چند روز ملتهب و دردناک باشد

بعد از ترخیص فرد از بیمارستان، ممکن است که معده بیمار تا چند روز ملتهب و دردناک باشد. معمولا  پزشک برای تسکین درد معده ناشی از عمل جراحی اسلیو برای بیماران داروی مسکن تجویز می کنند.

پس از اتمام یک یا دو روز بستری بیمار و انتقال وی به خانه، دستورالعمل هایی توسط پزشکان  به افراد گفته می شود که این دستورالعمل ها حتما باید توسط بیمار به طور کامل پیاده سازی شود.

برای نمونه معمولا جراحان تا یک ماه پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده رژیم غذایی ویژه ای را برای بیماران ارائه می دهند که بیماران باید این دستورالعمل ها را  انجام دهند تا روند بهبودی بیمار تسریع یابد.

جواد خیابانی گزارشگر موفق کشورمان ضمن ابراز تشکر از کادر درمانی که عمل جراحی اسلیو معده وی را انجام داده بود، با کسانی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهند، به لزوم رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش های مناسب پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده تاکید دارد.

همچنین بهاره رهنما دیگر بازیگر سرشناس کشورمان مانند جواد خیابانی نیز که عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است و کاهش وزن حدود 20 کیلوگرمی را داشته است، به افراد مبتلا به اضافه وزن که جراحی اسلیو معده داشته اند توصیه کرد که حتما مراقبت های پس از انجام جراحی مانند رعایت رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی را جدی بگیرند.

چه نکاتی را باید پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده رعایت نمائیم؟

چه نکاتی را باید پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده رعایت نمائیم؟
چه نکاتی را باید پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده رعایت نمائیم؟

پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، میزان غذای دریافتی فرد به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. در روزهای اولیه انجام جراحی اسلیو معده چون به مقدار غذا و میزان کالری و انرژی که بدن وی دریافت می کند عادت ندارد، ممکن است بدن فرد دچار کمبود انواع مواد معدنی مانند کلسیم و آهن گردد.

در موارد نادرتر نیز ممکن است به کمبود انواع  ویتامین به ویژه ویتامین دی دچار شود. در صورت بروز چنین شرایطی، پزشک دستور مصرف انواع ویتامین ها و داروهای تقویتی خوراکی و تزریقی را صادر می کند.

به طور معمول پس از انجام عمل اسلیو معده، حداقل از فرد دو نوبت آزمایش به عمل می آید تا در صورتی که کمبود ویتامین و سایر مواد معدنی در بدن مشاهده گردید، انواع داروهای تقویتی و ویتامین برای فرد تجویز گردد تا سلامت فرد در اثر این گونه کمبودها در معرض خطر قرار نگیرد.

با ادامه مقاله لاغری جواد خیابانی همراه شما هستیم.

نوع تغذیه پس از انجام عمل اسلیو معده به چه صورت است؟

نوع تغذیه پس از انجام عمل اسلیو معده به چه صورت است؟
نوع تغذیه پس از انجام عمل اسلیو معده به چه صورت است؟

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده حتما باید رعایت کنیم تا بتوانیم به وزن ایده آل و مطلوب دست پیدا کنیم، داشتن یک رژیم غذایی خاص و رعایت دستورات تغذیه ای پزشکان متخصص به بهترین شکل می باشد.

البته با توجه به نوع عمل جراحی صورت گرفته و شرایط و وضعیت بدنی و روحی افراد، متخصصان تغذیه معمولا رژیم های متفاوتی را برای افراد مختلف در نظر می گیرند، ولی نکات مشترک زیادی در بین همه روش های تغذیه ای پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد که در زیر به بیان برخی از این نکات می پردازیم.

نکات تغذیه ای اولین هفته بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده:

در یک هفته اول بعد از جراحی اسلیو معده، بیمار تنها اجازه دارد، نوشیدنی های رقیقی را مصرف کند که فاقد هرگونه غذا های جامد مانند گوشت قرمز و سفید باشد.

حتی مصرف انواع میوه ها نیز در هفته اول بعد از عمل جراحی اسلیو معده مجاز نمی باشد. در هفته اول جراحی معده، هدف این است که بدن و معده بیمار رفته رفته به شرایط جدید عادت کند و معده دچار درد و سوزش نگردد. افراد در هفته اول پس از جراحی معده باید از نوشیدنی های قندی مانند آب میوه پرهیز کنند.

همچنین نوشیدنی های حاوی کافئین زیاد مانند قهوه، چای و نسکافه نباید مصرف شود. مصرف نوشیدنی های گازدار وانرژی زا نیز به طور کامل ممنوع می باشد.

توصیه می شود در هفته اول پس از انجام عمل جراحی، فرد حداقل هشت لیوان آب در شبانه روز مصرف نماید. استفاده از عصاره استخوان و چای و قهوه بدون کافئین نیز برای این افراد بلامانع است. میزان پروتئن دریافتی در این مرحله حدود 20 گرم در طول شبانه روز می باشد.

نکات تغذیه ای در هفته دوم پس از عمل جراحی اسلیو معده:

در هفته دوم فرد می تواند آهسته آهسته مصرف غذاهایی مانند سوپ و آش البته به صورت کاملا رقیق را آغاز نماید. همچنین نوشیدنی هایی مانند شیر، اسموتی و انواع آب میوه های طبیعی را مصرف نماید و به هر مقداری که اشتها دارد، این نوع غذاها را میل نماید.

در هفته دوم بعد از جراحی اسلیو معده فرد باید از خوردن غذاهایی که میزان چربی در آن ها بیش از حد است مانند: ماست های پرجرب، شیر پرچرب و همچنین غذاهایی که قند فراوانی در آن ها وجود دارد، باید خودداری نماید.

نوشیدن آب به میزان کافی و فراوان در هفته دوم پس از جراحی بسیار حیاتی است. بیماران باید پروتئین مورد نیاز بدن خود را از طریق مصرف مکمل ها و پودرهای پروتئینی که با آب مخلوط شده اند و میزان غلظت آن ها بسیار پایین است، دریافت کنند.

در این دوره مصرف غذاهایی مانند سوپ های بسیار رقیق، پودینگ های فاقد قند، آب میوه های رقیق و بدون قند، نودل های بسیار نرم، ماست بدون قند و چربی، ماهی سفید پودر شده، تخم مرغ همزده شده،  توصیه می گردد. میزان پروتئین دریافتی بیمار در این مرحله بین 60 تا 80 گرم در طول شبانه روز می باشد.

نکات تغذیه ای در هفته های سوم و چهارم پس از عمل جراحی اسلیو معده:

در هفته های سوم و چهارم، شرایط تغذیه ای بیمار به مرور زمان بهتر و راحت تر می گردد. در این هفته ها فرد می تواند خوردن مواد غذایی جامد را آغاز نماید.

البته فرد باید مواد غذایی جامدی را به مصرف برساند که کاملا آسیاب شده و خرد شده هستند. از جمله این مواد غذایی می توان به انواع پوره و همچنن میوه ها و سبزی های کاملا آسیاب شده و له شده اشاره کرد.

در این دو هفته فرد باید تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهد. برای مثال؛ به جای داشتن سه وعده غذایی در طول شبانه روز مثلا شش وعده غذایی داشته باشد و در هر وعده غذایی مقدار بسیار کمی غذا میل نماید.

به طور مثال برای شروع می تواند هر فرد دو قاشق غذا میل کند و سپس به آهستگی و به تدریج این میزان را افزایش دهد. در این دوران فرد کم کم شروع به خوردن غذاهای حاوی پروتئین می نماید، تا نیازهای تغذیه ای وی بهتر برطرف گردد.

در این مرحله فرد می تواند غذاهایی مانند برنج سفید و پاستا را در برنامه غذایی خود جای دهد و سبزیجات خام و تخم مرغ  مصرف نماید.

نکات تغذیه ای در هفته پنجم بعد از عمل اسلیو معده:

در هفته پنجم بعد از عمل به مرور زمان شرایط تغذیه فرد به شرایط عادی نزدیک تر می گردد و فرد می تواند غذاهایی مثل انواع املت ها، گوشت چرخ کرده و انواع سبزیجات و برخی از میوه ها را نیز در دستور غذایی خود قرار دهد.

به صورت کلی در هفته پنجم بعد از عمل جراحی اسلیو معده، فرد اجازه دارد انواع مختلف غذاهای نرم را بدون محدودیت خاصی میل کند. نکته قابل توجه در هفته پنجم بعد از عمل این است که بیمار به تدریج تعداد وعده های غذایی خود را کاهش می دهد.

برای مثال تعداد وعده های غذایی را از شش وعده به سه یا چهار وعده تقلیل می دهد و میان وعده ها را نیز از برنامه تغذیه ای خود حذف می نماید. در مقابل میزان غذای دریافتی در هر وعده غذایی را افزایش می دهد.

نکات تغذیه ای هفته ششم بعد از عمل جراحی اسلیو معده:

در هفته های آتی و پس از گذشت حدود شش هفته از انجام عمل جراحی اسلیو معده، فرد می تواند به رژیم غذایی قبل از انجام عمل خود برگردد و فقط باید میزان کالری که در هر یک از وعده های غذایی خود دریافت می کند را به طور کامل کنترل نماید.

به طور معمول در فردی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است، نباید از بیشتر از 1000 تا 1200 کالری در طول شبانه روز دریافت کند، و همچنین افراد باید حداقل دارای سه وعده غذایی ثابت داشته  باشد.

البته بیمار در هفته های اول پس از جراحی اسلیو معده لازم است که از داروهای خوراکی و تزریقی تقویتی و همچنین مکمل های ویتامینی استفاده نماید.

در ادامه مقاله لاغری جواد خیابانی ، به مزیت های عمل اسلیو می پردازیم. با شما هستیم.

مزایای عمل اسلیو معده چیست؟

مزایای عمل اسلیو معده چیست؟
مزایای عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو در بین سایر عمل های جراحی چاقی بیشترین محبوبیت را دارد. علت محبوبیت عمل اسلیو معده نسبت به سایر عمل های جراحی که به منظور لاغری صورت می پذیرد، اثر گذاری بیشتر این عمل بر کاهش وزن و مزایای بیشتر انجام این عمل به نسبت سایر اعمال جراحی لاغری می باشد.

مهم ترین مزیت عمل جراحی اسلیو معده این مورد است که بیمار پس از انجام دادن این عمل به تدریج وزن خود را کاهش می دهد. این فرآیند تدریجی کاهش وزن باعث می شود که زندگی روزمره فرد کمتر دستخوش تغییر و تحولات اساسی و بلند مدت قرار بگیرد.

ضمن این که کاهش وزنی که پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده به آن دست پیدا می کند، بسیاری از بیماری های زمینه ای که به دنبال چاقی مفرط ممکن است فرد دچار آن ها گردد، پیشگیری و یا درمان شوند.

لاغری ایجاد شده پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده با از بین بردن چاقی و اضافه وزن شدید بیمار برای فرد این امکان را فراهم می آورد که پس از مدت زمان کوتاهی، فعالیت های روزانه خود را بهتر و مناسب تر انجام دهد و سطح کیفی زندگی خود را ارتقاء دهد.

سایر مزایای اسلیو معده

سایر مزایای اسلیو معده
سایر مزایای اسلیو معده

در ادامه مبحث لاغری جواد خیابانی ، سایر مزایایی که می توان برای عمل جراحی اسلیو معده در نظر گرفت را بیان می نماییم:

عدم ایجاد عارضه هایی مانند زخم کناره آناستوموز و انسداد مجاری روده که ممکن است در سایر جراحی های لاغری مانند جراحی بای پس معده ایجاد گردد.

یکی از عارضه هایی که در عمل های جراحی لاغری به کرات مشاهده می شود، سندرم دامپینگ است. در عمل جراحی اسلیو معده به دلیل ایمن بودن، احتمال بروز چنین عارضه ای بسیار اندک است.

از آنجایی که این عمل به شیوه لاپاراسکوپی صورت می پذیرد، مشکلات ناشی از قرار دادن جسم خارجی نظیر بالون و یا حلقه وجود ندارد. قرار دادن این نوع اجسام خارجی ممکن است منجر به انسداد معده گردد. در این نوع جراحی، مسیر طبیعی عبور و هضم مواد غذایی در بدن حفظ می گردد.

از جمله مزایای دیگر جراحی اسلیو معده، کوتاه تر بودن دوره ریکاوری نسبت به سایر اعمال جراحی لاغری مانند جراحی بای پس معده است.

عمل جراحی اسلیو معده به شیوه لاپاراسکوپی که یک روش بسیار کم خطر است

عمل جراحی اسلیو معده به شیوه لاپاراسکوپی که یک روش بسیار کم خطر است، صورت می پذیرد که در بخش های قبلی نوشتار لاغری جواد خیابانی ، به طور مفصل راجع به مزایا و برتری های این نوع عمل جراحی توضیح داده شد.

در این نوع عمل جراحی در صورتی که فرد از عمل جراحی اسلیو معده خود به نتیجه مطلوبی نرسد (با توجه به این که در صد موفقیت در این عمل بسیار بالاست، این مورد به ندرت مشاهده می گردد.) این امکان وجود دارد که از راهکارها و اعمال جراحی تکمیلی مانند عمل بای پس معده و جا به جایی دوازدهه استفاده گردد.

بر اساس بررسی و مطالعات صورت گرفته، میزان تهوع، استفراغ و اسهال در عمل جراحی اسلیو معده نسبت به سایر روش های جراحی لاغری به طور معنا داری پایین تر است.

میزان هزینه ها و به صرفه بودن

از نظر میزان هزینه ها و به صرفه بودن این عمل نسبت به سایر روش های جراحی همچون بای پس معده و جا به جایی دوازدهه ،هزینه های به مراتب کمتری دارد.

بررسی ها و آمار ها نشان داده است که پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، احتمال ابتلا به ریفلاکس معده در بلند ملت بسیار کمتر و نادرتر از سایر روش های عمل جراحی لاغری مانند عمل بای پس معده و جا به جایی دوازدهه می باشد.

پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده نسبت به سایر روش های جراحی لاغری، فرد به احتمال کمتری دچار اتساع مری می گردد.

میزان درد ناشی از عمل جراحی اسلیو معده بسیار کمتر از سایر روش های جراحی لاغری می باشد و درد ایجاد شده پس از جراحی اسلیو معده به طور معمول توسط داروهای مسکن ساده قابل کنترل می باشد.

عمل اسلیو معده روی کیفیت زندگی افراد اثر مثبت دارد

عمل اسلیو معده روی کیفیت زندگی افراد اثر مثبت دارد. افراد چاق به نسبت افراد دارای وزن نرمال و طبیعی مقدار بسیار بیشتری هورمون لپتین از سلول های چربی خود ترشح می کنند.

هورمون لپتین باعث کاهش میزان میل جنسی در افراد می گردد. پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، میزان ترشح هورمون لپتین از سلول های چربی در این افراد کاهش پیدا می کند و میل جنسی در این افراد به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

برای درک بهتر مزایای جراحی اسلیو معده به نسبت سایر عمل های جراحی، بهتر است مقایسه ای داشته باشیم بین جواد خیابانی گزارشگر مردمی کشورمان و رضا صادقی خواننده پرآوازه که هر دو عمل اسلیو معده را انجام داده اند، با رضا داود نژاد دیگر بازیگر معروف کشورمان که جراحی لاغری بای پس انجام داده است.

جواد خیابانی و رضا صادقی پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده وزنشان کاهش یافته و بسیاری از بیماری های زمینه ای که زندگی آن ها را به مخاطره انداخته بود و کیفیت زندگی آن ها را کاهش داده بود، از بین رفت. در مقابل رضا داود نژاد که عمل بای پس معده انجام داده است، دچار مشکلات کبدی گردید و حتی به حالت کما رفت.

ادامه مقاله لاغری جواد خیابانی را از دست ندهید.

با انجام عمل اسلیو معده، از بروز چه بیماری هایی می توان پیشگیری نمود؟

با انجام عمل اسلیو معده، از بروز چه بیماری هایی می توان پیشگیری نمود؟
با انجام عمل اسلیو معده، از بروز چه بیماری هایی می توان پیشگیری نمود؟

با انجام عمل اسلیو معده نه تنها وزن فرد کاهش پیدا می کند، بلکه از بروز برخی از بیماری های مرتبط با چاقی پیشگیری نموده و یا آن ها را درمان می کند.

مثلا عمل اسلیو معده می تواند به بهبود بیماری دیابت به خصوص دیابت نوع دوم کمک کند، از بروز فشار خون بالا پیشگیری کرده و یا آن را برطرف نماید.

از بروز مشکلات کبدی و بیماری مهلک کبد چرب پیشگیری می کند، میزان کلسترول خون را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با انجام عمل جراحی اسلیو معده و کاهش وزن بیماران، بسیاری از مشکلات مفصلی که در بیماران چاق به فراوانی دیده می شود، از بین می رود.

کاهش وزن، فشار وارده روی زانوها را به طور چشمگیری کاهش داده و از بروز سائیدگی زانو پیشگیری می کند و دردهای زانو تا حد زیادی از بین می روند.

عمل اسلیو معده از خطر  بروز برخی از سرطان هایی که  مرتبط با چاقی هستند، مانند سرطان روده بزرگ، سرطان  لوزالمعده، سرطان پستان پس از یائسگی و سرطان آندومتر تا حد زیادی کاهش می دهد.

انجام چه ورزش هایی پس از جراحی اسلیو معده توصیه می گردد؟

انجام چه ورزش هایی پس از جراحی اسلیو معده توصیه می گردد؟
انجام چه ورزش هایی پس از جراحی اسلیو معده توصیه می گردد؟

پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده، فرد علاوه بر رعایت رژیم غذایی، باید تمرین های ورزشی نیز انجام دهد تا بتواند وزن خود را حفظ کند.

بنا بر تحقیقات و مطالعات انجام شده، تعدادی از ورزش ها برای کسانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، بسیار اثر گذار و مفید واقع گردیده است.  برخی از این ورزش ها عبارتند از:

پیاده روی کردن:

ورزش پیاده روی یکی از بهترین و مفیدترین ورزش ها برای کسانی است که عمل اسلیو معده را انجام داده اند. پیاده روی به ویژه در روزهای اولیه پس از انجام عمل اسلیو معده برای بیمار بسیار مفید است. البته پیاده روی باید به مرور زمان و به تدریج انجام گردد.

در روزهای اولیه پس از عمل جراحی باید فقط چند دقیقه پیاده روی انجام داد تا فشار زیادی به بدن فرد وارد نگردد. با گذشت چندین ماه می توان به سرعت این تمرین را اضافه نمود و رفته رفته شروع به دویدن نمود. مزیت این ورزش این است که نیاز به ابزار خاصی ندارد و در همه زمان ها و در همه نوع مکانی قابل انجام شدن است.

ورزش یوگا و انجام مدیتیشن:

با انجام ورزش یوگا ،میزان سوخت و ساز بدن بیمار افزایش پیدا می کند و همین بالا رفتن میزان متابولیسم بدن موجب می شود تا وزن فرد کاهش پیدا کند. این ورزش با وجود تاثیرات مثبتی که دارد، فشار زیادی به بدن بیمار وارد نمی کند.

رقصیدن:

در واقع رقصیدن نوعی ورزش شادی آور است که اثر گذاری زیادی در کاهش وزن فرد و بهتر شدن شرایط روحی و روانی فرد دارد. رقصیدن موجب استحکام استخوان ها و عضلات بدن می گردد، همچنین منجر به تقویت قلب و ماهیچه های بدن می گردد.

شنا کردن:

در بین تمامی ورزش ها، ورزش شنا از نظر میزان چربی سوزی در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد. البته انجام این ورزش برای کسانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، حتما باید این ورزش را زیر نظر پزشک انجام دهند تا فشار زیادی بر آن ها وارد نگردد. شنا علاوه بر خاصیت چربی سوزی، به تنظیم ضربان قلب نیز کمک می کند.

ورزش های استقامتی:

از جمله ورزش های استقامتی که برای افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهند، می تواند مفید باشد، وزنه برداری است. البته این نوع ورزش ها حتما باید به آرامی و زیر نظر مربیان با تجربه صورت پذیرد تا مقاومت بدن را به میزان مناسبی بالاتر ببرد و آسیبی به بدن فرد وارد نگردد.

لازم به ذکر است که لاغری جواد خیابانی نیز فقط با انجام عمل جراحی به دست نیامد، بلکه ایشان نیز به دستورالعمل های پزشک معالج خویش عمل نموده اند.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

به انتهای مقاله لاغری جواد خیابانی رسیدیم. تجربه نشان داده است که یکی از بهترین عمل های جراحی به منظور لاغری عمل اسلیو معده است.

بسیاری از افراد معروف و مشهور مانند جواد خیابانی نیز این عمل را برای داشتن اندام مناسب، کاهش وزن، پیشگیری و یا درمان بیماری های مرتبط با اضافه وزن و چاقی انتخاب می کنند. عمل اسلیو معده در حال حاضر محبوب ترین و مفیدترین عمل جراحی چاقی برای دستیابی به وزن ایده آل می باشد.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پستهای زیر دیدن کنید:

 1. جراحی لاغری در رشت
 2. جراحی معده برای لاغری
دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید