لاغری بعد از عمل اسلیو

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم در رابطه با لاغری بعد از عمل اسلیو بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان بدهیم. با ما همراه باشید. امروزه عمل های لاغری بیش از پیش طرفدار داشته و افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.

برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه عمل اسلیو می توانید با کلینیک دکتر سلیمی تماس بگیرید.

09120174510

لاغری بعد از عمل اسلیو
لاغری بعد از عمل اسلیو

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که تمایل به کاهش وزن داشته و می خواهند از طریق عمل های جراحی مانند عمل اسلیو معده ، لاغر شوند. به همین دلیل باید به عرض شما برسانیم که برای انجام عمل هایی لاغری نیاز به شرایط خاصی داشته و نمی توان بی دلیل به سراغ آن ها رفت.

امروزه زندگی های ماشینی سبب شده است وزن ها افزایش یافته و بیش تر افراد جامعه از چاقی رنج می برند. همان طور که می دانیم برای رفع چاقی و کاهش وزن ابتدایی ترین روش و بهترین راه حل این است که ورزش مداوم را شروع کرده و به کمک آن تناسب اندام خود را حفظ کنید و همچنین با افزایش وزن های آزار دهنده روبه رو نشویم. لازم به ذکر است که نکات مهم در زمان افزایش وزن به همین جا ختم نشده و در ادامه آن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

در این مقاله به سوال های زیر پاسخ خواهیم داد:

شرایط موافقت با عمل های لاغری برای هر یک از افراد چگونه می باشد؟

انواع جراحی های لاغری چگونه است؟

داشتن چه انتظاراتی از یک عمل جراحی لاغری اشتباه است؟

اضافه وزن و چاقی مفرط باعث بروز چه بیماری هایی می شود؟

انتخاب یک پزشک متخصص چه تاثیراتی در نتیجه ی عمل جراحی لاغری خواهد داشت؟

جلسات مشاوه ای قبل و بعد از عمل جراحی لاغری چه فوایدی دارد؟

انواع عمل های جراحی لاغری را نام ببرید؟

عمل جراحی لاغری بای پس معده را شرح دهید؟

عمل جراحی لاغری حلقه ی معده را شرح دهید؟

عمل جراحی لاغری اسلیو معده را توضیح دهید؟

چگونگی نحوه ی انجام عمل جراحی اسلیو معده را بیان کنید؟

لاغری بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

بعد از عمل اسلیو معده باید چه رژیم غذایی را رعایت کرد؟

عمل اسلیو معده چه عوارض دارد؟

هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه تعیین می شود؟

بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید چه مراقبت هایی انجام شود؟

آیا شرکت های بیمه ای هزینه های عمل لاغری را تقبل می کنند؟

ویژگی های عمل جراحی لاغری اسلیو معده را بیان کنید؟

 

شرایط موافقت با عمل های لاغری برای هر یک از افراد چگونه می باشد؟

در سطرهای بالا به شکل خلاصه برای شما عزیزان بیان کردیم، که برای انجام عمل جراحی لاغری باید حتما شرایط خاصی داشته و مراحل ابتدایی را گذرانده باشید. یکی از مهم ترین شرایط خاص که باید حتما مورد توجه قرار گیرد، این است که ورزش و رژیم غذایی را انجام داده و از آن نتیجه ای دریافت نکرده باشید. مطلب بیان شده در سطرهای بالاتر به این دلیل است، که قدم اول برای لاغری ورزش بوده و در مرحله ی دوم داشتن یک رژیم غذایی مناسب است.

اگر در اطراف شما افرادی بوده اند که قصد لاغری داشته باشند، حتما دیده اید که ورزش های مداوم به همراه رژیم غذایی بسیار موثر بوده و جوابگو می باشد.

نکته

تجربه نشان داده است که بالغ بر 30 کیلو را می توان به کمک ورزش و رژیم غذایی کاهش داد و دیگر از سنگین وزن بودن رهایی یافت؛ اما موضوع به همین جا ختم نشده و تمامی افراد قادر به کاهش وزن به کمک ورزش و رژیم غذایی نیستند.

برای این که اطلاعات بیش تر در رابطه با مطلب بیان شده برای شما عزیزان ارائه دهیم، می توانیم به افرادی اشاره داشته باشیم که تمامی ورزش ها و رژیم های غذایی سخت و آسان را امتحان کرده و هیچ نتیجه ای دریافت نکرده اند.

برای این چنین افرادی عمل های جراحی توصیه شده و قابل انجام می باشد؛ ولی برای افرادی که می توانند با ورزش و رژیم غذایی کاهش وزن قابل قبولی داشته باشند، اصلا عمل جراحی لاغری توصیه نشده و نمی توانند این چنین عمل هایی را انجام دهند.

فرد مورد نظر نباید بیماری خاصی داشته باشد

یکی دیگر از مواردی که قبل از انجام عمل جراحی لاغری باید رعایت شود این است، که فرد مورد نظر بیماری خاصی نداشته و بیماری او در عمل لاغری اش تاثیر منفی نداشته باشد. نکته بیان شده در سطر بالا بسیار مهم و حیاتی بوده و به همین دلیل افراد برای انجام عمل های لاغری قبل از آن باید آزمایش های لازم را داده و بیماری های ان فرد را مورد بررسی قرار دهند.

فرد مورد نظر نباید بیماری خاصی داشته باشد
فرد مورد نظر نباید بیماری خاصی داشته باشد

پزشک متخصص ماهر تمامی جوانب را در نظر گرفته و در صورتی که بیماری خاصی نداشته باشید و حتی بیماری شما با عمل جراحی لاغری تناقض نداشته باشد، مقدمات اولیه ی عمل جراحی را فراهم خواهد کرد.

با در نظر داشتن این دو نکته بیان شده در سطرهای بالا شما برای انجام عمل جراحی لاغری آماده خواهید شد، پس در داشتن هر دو شرط بالا دقت لازم را داشته و تمامی نکات ریز را رعایت کنید؛چرا که به سلامتی شما و موفق بودن نتیجه ی عمل کمک خواهد کرد.

در این بخش لازم می دانیم به یکی دیگر از مهم ترین نکات موجود در بین افراد چاق اشاره کنیم

که باید قبل از انجام هر یک از عمل های جراحی لاغری به آن توجه کنند و آن را مورد بررسی قرار دهند.

مورد نام برده شده این است، که فرد از نظر روانی تست شده و توسط متخصص تشخصی داده شود که دارای اختلال پرخوری یا حتی افسردگی هستند یا خیر؟ در صورتی که هر یک از این بیماری های روانی برای فرد به اثبات رسید، باید حتما قبل از انجام عمل جراحی لاغری آن بیماری روانی را درمان کرده و تحت معاینه قرار بگیرند و تا زمانی بهبودی انجام عمل لاغری اصلا توصیه نمی شود.

انواع جراحی های لاغری چگونه است؟

همان طور که در سطرهای بالاتر به شکل مفصل بیان شد، بعد از این که شرایط شما برای انجام عمل لاغری تایید شد، می توانید با متخصص ماهر خود مشورت کرده و  یکی از انواع عمل های جراحی را برای خود در نظر بگیرید. این عمل ها دارای انواع بی شماری بوده و هر یک برای شرایط و ویژگی های خاص قابل اجرا می باشند. از طرفی باید با توجه به هدف و نتیجه ی دلخواه خود یکی از بهترین روش های جراحی لاغری را انتخاب کرده و برای انجام آن اقدام کنید.

عمل های لاغری

در حالت کلی این نوع عمل های لاغری به کم شدن اشتهای افراد چاق کمک کرده و سبب می شود، در کنار ورزش و رژیم غذایی بتوانند لاغر شوند. عملکرد بعضی دیگر از انواع عمل های جراحی به شکلی است، که بر نحوه ی گوارش و همچنین جذب مواد غذایی تاثیر خواهد داشت.

با این حال تمامی عمل های جراحی نتیجه ی یکسانی داشته و بعد از عمل به شکل کاملا واضحی نتیجه ی آن را خواهید دید؛ اما نکته قابل ذکر این است، که باید حتما بعد از انجام عمل جراحی لاغری به هر یک از روش های موجود، ورزش خود را ادامه داده و از آن قافل نشوید.

عمل های لاغری
عمل های لاغری

ورزش

توصیه ی داشتن ورزش مربوط به این دلیل است، که تجربه نشان داده بعد از عمل های لاغری هم فرد مجدد با اضافه وزن های نه چندان زیادی مواجه می شود، این در حالی می باشد، که داشتن ورزش های مداوم به شما کمک می کند، کاهش وزن شما ثابت بوده و دیگر دچار چاقی مفرط نشوید. در این قسمت لازم به ذکر است، که به رژیم غذایی مناسب خود بعد از انجام هر یک از عمل های لاغری دقت کرده و بدانید ممکن است چاقی شما مجدد برگردد.

علاوه بر تمامی نکات ذکر شده، لازم است هر چند مدت یک بار به دکتر خود مراجعه نمایید، تا علائم شما را بعد از عمل لاغری چک کند و از عملکرد مناسب دستگاه گوارش شما مطلع شود. موارد ذکر شده در تمامی جراحی های لاغری یکسان است و هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند، پس هر یک از انواع جراحی های لاغری را که انتخاب کرده اید، باید این موارد را رعایت کنید و به سلامت خود بیش تر دقت داشته باشید.

 

داشتن چه انتظاراتی از یک عمل جراحی لاغری اشتباه است؟

همان طور که در قسمت های قبل هم برای شما عزیزان بیان کردیم، عمل های جراحی لاغری نمی توانند تضمینی بر لاغری دائم شما بوده و وزن شما را ثابت نگه دارند، بعد از انجام عمل در صورت رعایت نکردن و مصرف بیش از حد شیرینی جات، سیگار، نوشابه، غذاهای چرب و پرکالری و… قطعا چاقی شما بازمی گردد و این امری طبیعی است؛

اما بعضی از افراد انتظار دارند بعد از انجام عمل های لاغری دیگر هیچ گاه چاق نشده و با وجود تمامی پرخوری هایی که دارند، افزایش وزنی نداشته باشند. این انتظار کاملا بی جا است و برآورده نخواهد شد.

پرخوری

عمل های لاغری اصلا مانع چاقی شما نبوده و نمی توانند در مقابل پرخوری های شما مانع چاقی شوند. انتظارات بیش از حد معمول در رابطه با عمل های لاغری به همین یک مورد ختم نشده و بعضی از افراد انتظار دارند، با استفاده از این چنین عمل هایی مانند مربی خود شده یا حتی سایز آن ها به 1 یا 2 برسد. این چنین توقع هایی اصلا به جا نبوده و اجرایی هم نخواهد شد.

تجربه نشان داده است تمامی افرادی که از عمل های لاغری انتظارهای نامناسبی دارند، در حقیقت برای انجام این عمل ها کاندید خوبی نبوده و نمی توانند برای جراحی اقدام کنند.

در صورتی که شما هم از وزن بالای خود رنج می برید و انجام ورزش های سخت و رژیم های غذایی سخت برای شما هم کار ساز نیست، توصیه می کنیم اطلاعات کاملی در رابطه با عمل های جراحی لاغری کسب کرده و به دنبال روش مناسب خودتان باشید. انتظارات خارق العاده ای هم این از عمل ها نداشته و بدانید بعد از عمل هم مجدد امکان چاقی شما وجود دارد.

پرخوری
پرخوری

اضافه وزن و چاقی مفرط باعث بروز چه بیماری هایی می شود؟

همان طور که بسیاری از افراد می دانند، چاقی و اضافه وزن می تواند باعث بروز مشکلاتی شده و بیماری های را برای افراد به وجود بیاورد. موضوع به همین جا ختم نشده و لازم به ذکر می باشد، که اضافه وزن می تواند بسیاری از بیمارها را افرایش داده و باعث تشدید آن ها شود. به طور مثال می توان به بیماری هایی مانند کلسترول، آپنه ی خواب، دیابت و فشار خون بالاو.. اشاره داشت.

لازم به ذکر است اگر هر یک از این بیمارهای نام برده شده را دارید، کاندید خوبی برای انجام عمل های جراحی بوده و می توانید با این عمل های لاغری بیماری خود را کاهش داده یا درمان کنید.

از طرفی ممکن است همین بیماری های نام برده شده سبب پایین آمدن مقاومت بدن در طول انجام عمل لاغری شده و به شما توصیه شود، قبل از انجام عمل آن بیماری مشخص را درمان کنید. بهر حال قبل از عمل جراحی لاغری تمامی موارد مهم و ضروری را دکتر متخصص برای شما شرح داده و با همه ی مسائل آشنا خواهید شد.

انتخاب یک پزشک متخصص چه تاثیراتی در نتیجه ی عمل جراحی لاغری خواهد داشت؟

همان طور که همه می دانیم انتخاب یک پزشک متخصص که از تجربه و مهارت لازم برخوردار باشد، در نتیجه ی عمل تاثیرات مثبت داشته و به شما کمک می کند عمل راحت تری را داشته باشید.

البته علاوه بر پزشک باید به تمیزی بیمارستان و کلینیک هم توجه بالایی داشت و یک مجموعه ی بی نقصی را برگزید؛ اما در این قسمت قصد داریم برای شما عزیزان فوایدی از انتخاب یک پزشک متخصص را شرح دهیم.

یکی از مهم ترین خصوصیات یک دکتر متخصص این است که مهارت لازمه را داشته و یک عمل کاملا درستی را برای شما انجام خواهد داد. بعضی از این عمل های جراحی لاغری با گوارش شما ارتباط مستقیم داشته و در صورتی که دکتر انتخابی مهارت لازم و کافی را نداشته باشد، ممکن است شما را با آسیب های جدی مواجعه کند.

جلسه مشاوره

یکی دیگر ازعلت های برتری دکتر متخصص این می باشد، که در جلسه های مشاوره ای که برای شما در قبل و بعد از عمل تنظیم می شود، تمامی نکات مهم را بیان کرده و شرایط شما را از هر لحاظی مورد بررسی قرار خواهند داد.

همان طور که در بالاتر هم بیان شد، عمل های جراحی لاغری دارای انواع بسیار متفاوتی بوده و نمی توان گفت تمامی آن ها دارای شرایط یکسانی هستند،

انتخاب بهترین عمل متناسب شما

پس در مشاوه های قبل از عمل دکتر متخصص به طور کاملا دقیقی شرایط شما را بررسی کرده و خواهند دانست، کدام یک از انواع عمل های لاغری برای شما مناسب می باشد. دکتر متخصص بیماری های شما را تشخیص داده و در صورت نیاز تحت معاینه قرار می گیرد تا برای انجام عمل لاغری شرایط لازم را داشته باشید.

علاوه بر تمامی موارد بیان شده در سطرهای بالا انتخاب دکتر متخصص این امکان را به شما می دهد، تا نکات مهمی که در قبل، بعد و در حین عمل باید انجام دهید را بدانید و با اطلاع کامل برای عمل آماده شوید.

لازم به ذکر است، بعد از انجام عمل هم مجدد معاینه های لازم بر روی شما انجام شده و تمامی علائم و عوارض شما را مورد بررسی قرار خواهند داد. در حالت کلی باید بگوییم با انتخاب دکتر متخصص به سلامتی خود اهمیت داده و نتیجه ی عمل را کاملا تغییر خواهید کرد.

انتخاب دکتر متخصص و کلینیک درمانی

به شما اطمینان می دهیم در صورت انتخاب یک دکتر متخصص و یک کلینیک درمانی تمیز، عملی کاملا درست را خواهید داشت و نتیجه ی عمل هم بسیار عالی خواهد بود. تمامی مطالب بیان شده در حالی است که اگر دکتر انتخابی شما دارای تخصص و مهارت کافی نباشد، دیگر نتیجه ی عمل مثبت نبوده و حتی ممکن است عوارضی غیرقابل جبران برای شما رغم بخورد.

نکته قابل ذکر این است که دیگر جلسات مشاوره ای لازم برگزار نشده و نمی دانید در زمان عمل یا حتی قبل و بعد از عمل جراحی لاغری باید چه اقداماتی را انجام داده و چه کارهایی را ترک کنید.

انتخاب دکتر متخصص و کلینیک درمانی
انتخاب دکتر متخصص و کلینیک درمانی

جلسات مشاوه ای قبل و بعد از عمل جراحی لاغری چه فوایدی دارد؟ 

همان طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد جلسات مشاوره ای قبل و بعد از عمل های جراحی لاغری بسیار مناسب بوده و دارای فواید بی شماری است، به طور مثال بعضی از داروها هستند، که با مصرف آن ها شما دچار خون ریزی بیش تر شده و سبب اذیت شما می شود.

در این جلسات نام تمامی این داروها به شما داده شده و دیگر خون ریزی بیش از حد نخواهید داشت. از دیگر فواید این جلسات مشاوره ای می توان به بیان نحوه ی رژیم غذایی شما برای بعد از انجام عمل اشاره داشت.

همان طور که گفته شد بعضی از عمل های جراحی لاغری به روی گوارش شما دسترسی داشته و سایز معده شما را کوچک خواهد کرد، به طبع بعد از انجام عمل جراحی نمی توان مانند قبل غذا خورد و باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. در این جلسات مشاوره ای قبل و بعد از عمل تمامی این رژیم ها و نکات مهم را برای شما عزیزان بیان می کنند.

جلسات مشاوه ای قبل و بعد از عمل جراحی لاغری چه فوایدی دارد؟ 
جلسات مشاوه ای قبل و بعد از عمل جراحی لاغری چه فوایدی دارد؟

انواع عمل های جراحی لاغری را نام ببرید؟

در سطرهای بالاتر هم بارها تکرار کردیم، که عمل های جراحی لاغری دارای انواع متفاوتی بوده و هر یک به شکل خاصی انجام می شود و برای شرایطی مناسب هستند، اما اگر بخواهیم چند مورد از عمل های پرطرفدار را برای شما عزیزان نام ببریم، می توانیم به عمل های بای پس معده، حلقه ی معده و همچنین اسلیو معده اشاره کنیم.

تمامی این عمل ها یک نتیجه را برای افراد رغم می زنند ولی باید با توجه به شرایطی که داریم، مورد مناسب را انتخاب کنیم. در ادامه در رابطه با هر یک از این عمل ها اطلاعات مناسبی را به شما می دهیم تا با آن ها بیش تر آشنا شوید.

در این قسمت لازم به ذکر است، عمل های جراحی لاغری به همین چند مورد ختم نشده و تعدا آن ها بسیار زیاد می باشد.

انواع عمل های جراحی لاغری را نام ببرید؟
انواع عمل های جراحی لاغری را نام ببرید؟

 

عمل جراحی لاغری بای پس معده را شرح دهید؟

در عمل جراحی بای پس معده بخشی از معده ی افراد را بریده و سبب کوچیک تر شدن آن می شوند. به شکلی که افراد دیگر اشتهایی برای خوردن نداشته و به سرعت احساس سیری کنند. اگر در رابطه با عمل جراحی بای پس معده اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید که برای معده مضر بوده و احتمال ابتلا به سرطلان معده را افزایش خواهد داد؛ اما به تازگی توسط یکی از متخصصین ایرانی این مشکل درمان شده و دیگر موجب بیمارهای خطرناک نخواهد شد.

توضیحات این عمل بسیار تخصصی بوده و به بیان همین چند سطر کفایت نخواهد کرد، اما باید بدانید که راه های جدید و قدیم عمل جراحی بای پس معده متفاوت بوده و در روش جدید مشکلات روش قدیمی آن را اصلاح کرده اند. این عمل بیش تر از هر یک از دیگر عمل های جراحی لاغری تاثیر گذار بوده و می تواند وزن های بسیار زیاد را کاهش دهد.

عمل جراحی لاغری بای پس معده را شرح دهید؟
عمل جراحی لاغری بای پس معده را شرح دهید؟

صفحه اقدامات قبل از بای پس معده و مراقبت بعد از عمل بای پس معده را مطالعه کنید.

عمل جراحی لاغری حلقه ی معده را شرح دهید؟

جراحی حلقه ی معده یکی دیگر از پرطرفدارترین جراحی های لاغری است، که با کوچک تر کردن سایز معده ی افراد به لاغری آن ها کمک کرده و دقیقا سبب احساس سیری در افراد می شود، به شکلی که با خوردن کم ترین مقدار مواد غذایی به سرعت سیر خواهید شد، اما لازم به ذکر است در این روش کالری مواد جذب شده کاهش پیدا نمی کند و در صورتی که شما به مصرف مواد غذایی پرکالری عادت دارید و با رژیم غذایی آن را کم نمی کنید، حتما منتظر افزایش وزن خود باشید.

همان طور که در سطرهای بالاترهم بیان شد، عمل های جراحی لاغری به ثابت ماندن وزن شما کمکی نکرده و عمل حلقه ی معده یکی از همان عمل های لاغری است، که تمامی کالری راجذب کرده و مانع چاقی مجدد شما نمی تواند باشد؛ در صورتی که انتخاب شما برای انجام عمل لاغری همین عمل می باشد، توصیه می کنیم حتما رژیم غذایی را رعایت کرده و از مواد غذایی کم کالری استفاده کنید؛ تا چاقی و بیماری های شما بازنگردد.

عمل جراحی لاغری حلقه ی معده را شرح دهید؟
عمل جراحی لاغری حلقه ی معده را شرح دهید؟

عمل جراحی لاغری اسلیو معده را توضیح دهید؟

این عمل جراحی به نام اسلیو گاستروکتومی هم معروف بوده و برای توضیح بیش تر در رابطه با آن می توان گفت، در این عمل بخش بسیار اعظم معده برداشته شده و فقط قسمت موزی شکل آن باقی می ماند.

در جراحی اسلیو معده هم مقدار غذای مورد مصرف بسیار کاهش یافته و افرادی که این عمل را انجام دهند، به سرعت احساس سیری خواهند کرد. جالب است بدانید انجام این عمل جراحی لاغری برای بخش هایی از روده که برای کاهش اشتها و منظم سازی سوخت و ساز بدن بسیار مفید بوده و تاثیر گذار می باشد.

اگر در رابطه با بخش برداشته شده از معده کنجکاو شده اید، لازم است بگوییم که اصلا برگشت ناپذیر بوده و دیگر 70 تا 80 درصد معده از بین خواهد رفت. البته لازم به ذکر می باشد، بعد از انجام عمل اسلیو معده تا مدتی ریزش مو عادی و کاملا طبیعی است.

برای این که بتوانیم نتیجه ای بهتر از عمل جراحی نام برده شده داشته باشیم، باید نکات مهمی را رعایت کرده و طبق آن ها وزن بیش تر از افراد کاهش می باید. در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم، با ما همراه باشید.

عمل جراحی لاغری اسلیو معده را توضیح دهید؟
عمل جراحی لاغری اسلیو معده را توضیح دهید؟

چگونگی نحوه ی انجام عمل جراحی اسلیو معده را بیان کنید؟

نحوه ی انجام جراحی به شکلی است، که ابتدا برای شما یک داروی بی هوشی داده می شود، که سبب خواب آلودگی شما شده و خواهید خوابید. در عمل جراحی لاغری اسلیو معده یک دوربین کوچک به روش لاپاروسکوپی به داخل معده شما فرستاده شده و به دکتر معالج شما این امکان را می دهد، تا بتوانند معده ی شما را دیده و عملیات لازم را انجام دهند. در این قصد لازم به ذکر است، اکثر جراحی های لاغری به همین روش انجام شده و از راه کار لاپاروسکوپی استفاده می شود.

قدم اول در جراحی لاغری معده به روش اسلیو به این شکل است که دکتر متخصص چند برش کوچک را روی شکم شما ایجاد کرده و لوله ی لاپاروسکوپی را به داخل بدن شما سمت معده می فرستند.

در بالای این لوله ی نام بره شده یک دوربین نصب شده که به دکتر معالج امکان دیده شدن داخل بدن را می دهد. بعد از آن از طریق برش های روی شکم شما بخش اعظم معده رابرش داده و دیگر بخش آن را به یک دیگر بخیه خواهند زد.

چگونگی نحوه ی انجام عمل جراحی اسلیو معده را بیان کنید؟
چگونگی نحوه ی انجام عمل جراحی اسلیو معده را بیان کنید؟

لاغری بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

برای این که توضیحات مربوط به بعد از عمل اسلیو معده را برای شما عزیزان بیان کنیم، لازم است در ابتدا بدانید این عمل می تواند تا چیزی حدود 60 درصد از وزن شما را کاهش داده و در صورتی که در مصرف غذاها و مقدار کالری ها دقت کنید، این کاهش وزن ثابت بوده و اصلا بازگشتی به همراه نخواهد داشت؛ اما از رعایت کردن و داشتن رژیم غذایی قافل نشوید.

یکی دیگر از مطالب مهم در رابطه با لاغری بعد از انجام عمل اسلیو معده که باید بدانید، مصرف مکمل ها است و برای رفع نیاز کم خونی قرص آهن را حتما مورد استفاده قرار دهید.

علاوه بر این باید برای جلوگیری از پوکی استخوان هم اقدام کرده و این خطر را هم در نظر داشته باشید. لاغری بعد از عمل اسلیو همراه با کمی ضعف خواهد بود، که با داشتن مصرف روزانه قرص ویتامین د برطرف شده و همچنین لازم به ذکر است، که تا 6 ماه اول بعد از عمل ریزش موها عادی می باشد.

تا به الان تمامی نکته های خطرناک لاغری بعد از عمل اسلیو را بیان کرده و اکنون لازم می دانیم، بگوییم بعد از این عمل به راحتی پیاده روی می کنید و همچنین ورزش های دلخواه خود را انجام می دهید، که از نکته های مثبت لاغری بعداز عمل اسلی معده می باشد.

لاغری بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟
لاغری بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه است؟

بعد از عمل اسلیو معده باید چه رژیم غذایی را رعایت کرد؟

همان طور که می دانیم تمامی عمل های جراحی لاغری دارای رژیم غذایی مناسب  خود بوده و در صورتی که هر یک از آن ها را انجام داده اید، بسته به شرایط شما، باید در مدت ثابتی رژیم خاصی را رعایت کنید.

در رابطه با رژیم بعد از عمل اسلیو معده باید سه وعده غذایی ثابت را رعایت کرده و دقت داشته باشید، این وعده ها دارای قند بسیار کمی باشند. از نوشیدن مایعات در هنگام خوردن غذا پرهیز کرده و اصلا در بین وعده های غذایی خود آب یا هر نوشیدنی دیگری را مصرف نکنید.

بعد از غذا مایعات نخورید

توصیه می شود حتی بعد از غذا هم اصلا مایعات را مصرف نکرده و بعد از گذشت نیم ساعت از مصرف غذای خود برای نوشیدن مایعات اقدام کنید. از خوردن هر نوع خوراکی مانند چیپس، پفک یا شکلات و… پرهیز کرده و در بین وعده های غذایی خود چیزی مصرف نکنید. فعالیت و ورزش خود را افزایش داده و از نشستن بیش از حد جلوگیری کنید.

جالب است بدانید لاغری بعد از عمل اسلیو معده به شما کمک می کند، درد مفاصل و کمر را کاهش داده و علاوه بر این دردها و بیمارهایی مانند دیابت نوع 2 و فشار خون بالا را از بین خواهد برد.

فواید لاغری بعد از عمل اسلیو معده

از دیگر فواید لاغری بعد از عمل اسلیو معده می توان به کاهش علائم بیماری هایی مانند آپنه ی خواب و همچنین کلسترول بالا اشاره داشت. در ادامه لازم می دانیم به شما یادآوری کنیم اصلا نوشابه و سیگار را مصرف نکرده و تناسب اندام تازه به دست آمده ی خود را از دست ندهید.

علاوه بر این دو مورد نام برده شده هر یک از مواد غذایی که دارای کالری بالا بوده و قند دارند، را قطع کرده و با انجام ورزش دائم، وزن خود را ثابت نگه دارید.

عمل اسلیو معده چه عوارض دارد؟

همان طور که همه می دانیم، هیچ یک از عمل ها بدون عوارض نبوده و هر عملی به اندازه خود عوارض دائم یا موقتی را دارد؛ به همین دلیل توصیه می کنیم به دنبال عمل هایی باشید، که عوارض کم تری داشته و همچنین عوارض بلند مدت نداشته باشند.

منظور از نوع عوارض موقت و دائم این است، که عوارضی بعد از گذشت یک هفته تا چند هفته از بین رفته و به عوارض موقت معروف هستند، اما بعضی از آن ها اصلا از بین نمی روند و بهبودی در وضعیت فرد ایجاد نخواهد شد؛ این چنین عوارضی با نام دائم شناخته شده و بسیار هم خطرناک اند.

در ادامه قصد داریم برای شما عوارض عمل اسلیو معده رابیان کرده و اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما بدهیم، با ما همراه باشید. در بعضی از موارد خاص دیده شده عمل جراحی لاغری اسلیو معده منجربه خون ریزی شده است، همان طور که تا به الان توضیح داده شد، در طی عمل اسلیو معده بخش اعظم معده بریده شده و باید بخیه انجام گیرد

بخیه زدن و دوختن معده به شکل اشتباه

اما در بعضی از موارد این بخیه زدن و دوختن معده به شکل اشتباهی انجام شده و بعد از عمل منجربه خون ریزی خواهد شد. علاوه بر خون ریزی در مواردی هم عفونت دیده شده ولی لازم به ذکر است، عفونت ها با مصرف انتی بیوتیک قابل درمان می باشد.

لازم به ذکر است که داشتن یا نداشتن همه این عوارض به تخصص پزشک مربوط می شود. به همین جهت به شما توصیه می کنیم با انتخاب پزشک های متخصص و با تجربه مانند دکتر سلیمی، سلامت عمل خود را بالا ببرید.

از عوارض دیگر عمل لاغری اسلیو معده می توان لخته شدن خون را نام برد، که به دو مورد بستگی دارد، اول عدم مهارت کافی دکتر سبب این چنین عوارضی است و دوم این که چاقی بیش از حد فرد بیمار سبب دیر خوب شدن زخم ها خواهد شد. در انتها لازم است بگوییم مهارت بالای دکتر معالج شما می تواند تمامی عوارض کوتاه مدت یا بلند مدت را کاهش داده و سلامتی شما را تضمین کند.

هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه تعیین می شود؟

همان طور که می دانیم برای اقدام به عمل لاغری بیش تر افراد اولین سوال خود را در رابطه با قیمت و هزینه ی نهایی عمل مطرح می کنند، اما موضوع به همین جا ختم نشده و به دلیل این که عمل اسلیو معده جزو عمل های زیبایی به حساب می آید، قیمت آن از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد.

هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه تعیین می شود؟
هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه تعیین می شود؟

عوامل و شرایط متفاوتی در تعیین هزینه عمل جراحی تاثیر گذار هستند و به شرایط شخصی هر فرد هم بستگی دارد، اما فاکتورهایی برای تمام افراد ثابت بوده و در این قسمت قصد داریم، آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه تعیین می شود؟
هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه تعیین می شود؟

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین عامل در تعیین هزینه ی عمل جراحی لاغری اسلیو معده مهارت و تخصص دکتر مورد نظر شما می باشد، به طبع هر دکتر متخصصی که مهارت بالاتری داشته و از تجربه ی کافی هم برخوردار است، هزینه بالایی هم دارد.

توصیه می کنیم در این مورد سعی بر پایین آوردن هزینه های عمل خود نداشته و مهارت دکتر را با ارزش تر بدانید. چرا که در سلامتی شما تاثیر دارد و ممکن است در صورت عدم مهارت دکتر معالج برای شما عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

البته لازم به ذکر است تمامی دکترهای متخصص هزینه های بالایی نداشته و نمی توان این عامل را برای دانستن مهارت دکتر در نظر داشت، اما برای انتخاب متخصص خود طبق مهارت او تصمیم بگیرید نه طبق هزینه های پرداختی.

یکی دیگر از فاکتورهایی که در تعیین هزینه ی پرداختی عمل جراحی اسلیو معده تاثیر گذار است، بیمارستان انتخابی شما بوده و همان طور که همه می دانیم بیمارستان های دولتی دارای نرخ کم تری بوده و می توانیم با انتخاب آن ها در هزینه های خود صرفه جویی کنیم؛

اما توصیه می شود، برای انتخاب بیمارستان یا کلینیک درمانی هم به قیمت و هزینه های پرداختی آن توجه نکرده و معیار انتخاب شما تمیزی و خدمت دهی پرسنل آن جا باشد.

در این قسمت لازم است بدانید بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید ورزش های دائمی را داشته و رژیم غذایی و مصرف موکمل ها را هم در برنامه غذایی خود قرار دهید،

تمامی این چند مورد هم دارای هزینه های ثابتی است که هر ماه بعد از عمل باید پرداخت شود و جزو هزینه های خود عمل اسلیو معده به حساب می آید.

در سطرهای بالاتر به این نکته اشاره کردیم که شرایط شخصی خود افراد هم در تعیین هزینه های عمل لاغری اسلیو معده نقش داشته و تاثیر گذار است.

اگر بخواهیم مطلب بیان شده را بیش تر توضیح دهیم، می توانیم به بیماری های فرد یا عدم بیماری او اشاره کنیم، ممکن است فرد مورد نظر بیمارهایی مانند کلسترول یا فشار خون داشته و یا حتی بیماری روانی که باید حتما قبل از عمل جراحی لاغری درمان شود. این موضوع هم هزینه بردار بوده و برای تعیین هزینه های عمل اسلیو معده مد نظر می باشد.

بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید چه مراقبت هایی انجام شود؟

همان طور که همه می دانیم بعد از انجام هر یک از عمل های جراحی لاغری باید فرد بیمار مراقبت های لازم را انجام داده و رژیم غذایی مناسبی داشته باشد. تمامی این مطالب در جلسات مشاوه ای قبل و بعد از عمل برای شما عزیزان بیان شده و خواهید دانست چه اقداماتی لازم می باشد

اما اگر بخواهیم در رابطه با آن ها اطلاعاتی را به شما بدهیم، باید بدانید فرد بیمار تا 2 روز بعد از انجام عمل در بیمارستان بستری شده و بعد مرخص خواهد شد. از مزیت های عمل لاغری اسلیو معده می توان به کوتاه بودن دوران نقاهت آن اشاره کرد.

بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید چه مراقبت هایی انجام شود؟
بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید چه مراقبت هایی انجام شود؟

شخص بیمار باید بعد از مرخصی تا حدود 2 هفته تحت مراقبت بوده و استراحت کند، بعد از گذشت این زمان می توان به راحتی به کارهای روزانه ی خود برگشته و مجدد به فعالیت های خود رسیدگی کند.

رژیم غذایی فردی که عمل اسلیو معده را انجام داده است، به شکلی می باشد که باید از خوردن هر غذایی به مدت 2 هفته پرهیز کرده و فقط مایعات و غذاهای آبکی مصرف کند.

تاکید می کنیم شخص نباید غذاهای جامد را بخورد، چرا که باعث تهوع او شده و مضر است. فرد بیمار می تواند بعد از گذشت مدت مشخصی کم کم به سمت غذاهای جامد رفته و می تواند مانند قبل هر غذایی را بخورد اما در ماه های اول رعایت کنید که غذاهای سنگین مصرف نکنید.

دقت کنید اصلا نباید اجسام سنگین را بلند کرده یا فعالیت های سخت را انجام ندهید، چرا که ممکن است بخیه ی شما باز شده و آسیب های جدی ببینید.

آیا شرکت های بیمه ای هزینه های عمل لاغری را تقبل می کنند؟

همان طور که می دانید عمل های لاغری جزو عمل زیبایی بوده و هیچ شرکت بیمه ای هزینه های آن را پرداخت نکرده یا نهایت مقدار کمی از آن را تقبل می کنند؛ اما به تازگی شرکت های بیمه ای چندین دکتر ماهر را مامور تشخیص بیماری فرد قرار داده اند.

در صورتی که افراد از چاقی مفرط رنج ببرند و دچار بیماری هایی شده باشند، به آن ها بیمه تعلق گرفته و تا حدی از هزینه ها را پرداخت کنند. لازم به ذکر است که ثابت شدن برای دکترهای ماهر پروسه ی طولانی داشته و به راحتی حاصل نمی شود.

البته لازم به ذکر می باشد، هر شرکتی قوانین خاص خود را داشته و تمامی شرکت های بیمه ای به شکل یکسانی هزینه ها را پرداخت نمی کنند.

آیا شرکت های بیمه ای هزینه های عمل لاغری را تقبل می کنند؟
آیا شرکت های بیمه ای هزینه های عمل لاغری را تقبل می کنند؟

ویژگی های عمل جراحی لاغری اسلیو معده را بیان کنید؟

در سطرهای بالاتر در رابطه با این عمل بحث کرده و اطلاعات اولیه را به شما عزیزان دادیم، همچنین در رابطه با دیگر عمل های جراحی لاغری هم نکات مهمی را بیان کرده و به معرفی آن ها پرداختیم؛ اکنون قصد داریم بیش تر درباره عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی کاربردی را بیان کنیم.

بدن تمامی انسان ها و معده ی افراد پذیرش چیزی حدود 3 پیمانه غذا را داشته و جالب است بدانید، در این عمل معده ی افراد چاق را تا حدی کوچک می کنند، که پذیرش چیزی حدود نیم پیمانه غذا را داشته باشد و علاوه بر این سلول هایی که احساس گرسنگی را به انسان منتقل می کنند، از بین خواهند رفت.

پس همان طور که متوجه شدید، عمل جراحی اسلیو معده به کاهش وزن کمک فراوانی کرده و حتی عملیاتی برای ثابت نگه داشتن وزن هم تا حد قابل قبولی ارائه خواهد داد، اما فراموش نکنید این ثابت بودن وزن تضمینی نیست و با داشتن پرخوری های فراوان ممکن است مجدد وزن شما برگشت داشته باشد.

جذب مواد مغذی

اگر در رابطه با جذب مواد مغذی کنجکاو شده اید، لازم است بگوییم عمل اسلیو معده ربطی به جذب کالری و مواد مغذی غذا نداشته و مانع جذب موارد مهم نخواهد شد؛ پس نگرانی در این رابطه نداشته باشید.

از ویژگی های عمل جراحی اسلیو معده می توان به این مورد اشاره داشت، که وزن افراد چاق را تا حد قابل قبولی لاغری و تناسب اندام را برای شما عزیزان رغم خواهد زد. در صورتی که قصد انجام عمل جراحی اسلیو معده را دارید، باید دقیقا همانند دیگر عمل های لاغری شرایط لازم را داشته و از نظر بیماری های روانی و جسمی مورد بررسی قرار گیرید.

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد، که عمل های جراحی لاغری برای درمان چاقی های مفرط کارساز بوده ولی برای موافقت با انجام عمل هر کسی را مورد معاینه قرار می دهند، تا از نظر جسمی و روحی بیمار خاصی نداشته و عمل لاغری برای او مضر نباشد.

پیشنهاد می کنیم صفحه عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس را مطالعه کنید.

لاغری از طریق گوارش

از طرفی دیگر باید بدانید هر یک از انواع عمل های لاغری برای شرایط خاصی قابل اجرا است و دارای ویژگی های مختص به خود هستند، اما در حالت کلی بیش تر عمل های لاغری از طریق گوارش شما اقدام به کاهش وزن خواهند کرد.

یکی از مهم ترین دلایلی که شما می توانید به عمل های لاغری روی بیاورید، این است که انجام ورزش های سخت و رژیم های غذایی سنگین کارآیی نداشته و برای شما پاسخ گو نبوده باشد.

در صورتی که هنوز برای ورزش و رژیم غذایی اقدام نکرده باشید، نمی توانید مستقیم به سراغ عمل های جراحی لاغری بروید. این عمل ها دارای انواع بی شماری بوده و در این مقاله 3 مورد آن ها را نام برده و تضیحات مختصری در رابطه با هر یک از آن ها دادیم.

یکی از پرطرفدارترین عمل های لاغری اسلیو معده نام دارد، که به دلیل کاهش وزن 60 درصد بسیار کارایی داشته و محبوب می باشد. روش این عمل به شکلی است که دکتر معالج مقدار بیش تر معده ی شما را بریده و چیزی حدود 80 درصد معده را بیرون خواهد آورد.

لاغری از طریق گوارش
لاغری از طریق گوارش
این روش سبب کاهش اشتهای شما شده و حتی سلول هایی که احساس گرسنگی را به مغز می رسانند هم از بین رفته و دیگر در بدن نیستند.

از ویژگی های بسیار خوب عمل اسلیو معده می توان به دوره نقاهت کوتاه آن اشاره کرد و لازم است بدانید بعد از انجام عمل فقط به مدت 2 هفته استراحت کافی بوده و می توانید به کارهای روزانه ی خود برگردید.

اگر تصمیم به انجام عمل لاغری اسلیو معده دارید، و در رابطه با عوارض آن کنجکاو شده اید، لازم است بگوییم عوارضی مانند خون ریزی و همچنین لخته شدن خون در بدن داشته و در صورتی که توسط دکترهای متخصص درمان شوید، هیچ گونه عوارض جدی نخواهد داشت.

شاید در رابطه با هزینه و قیمت های عمل جراحی لاغری اسلیو معده کنجکاو شده باشد و لازم می دانیم بگوییم هزینه های آن به عوامل و فاکتورها متفاوتی بستگی دارد؛ از این عوامل می توان به مهارت دکتر، نوع بیمارستان و شرایط شخصی هر فردی اشاره داشت.

مهارت دکتر متخصص

به شما توصیه می کنیم در زمان اقدام برای عمل لاغری اسلیو معده اولیت خود را مهارت دکتر متخصص قرار داده و آن را مهم تر از قیمت بدانید، چرا که در صورت انتخاب دکتر غیرمتخصص ممکن است سلامتی شما با خطرات جدیدی تهدید شود.

تمامی عمل های لاغری بعد از مدتی رژیم غذایی خاصی را داشته و نمی توانید غذاهای جامد را مصرف کنید، در عمل جراحی اسلیو معده هم باید تا مدت ها غذاهای آبکی خورده و اصلا غذای جامد مصرف نکنید

چرا که باعث تهوع شما خواهد شد. از طرفی بعد از عمل اسلیو معده باید حتما ورزش را دائم انجام داده و از پرخوری های افراطی هم جلوگیری کنید. دقت داشته باشید، عمل های جراحی لاغری وزن شما را کاهش می دهند، اما نمی توانند وزن فرد را ثابت نگه دارند؛ پس نکات مهم را رعایت کرده و سعی کنید وزن شما اضافه نشود.

در رابطه با پرداخت هزینه های عمل اسلیو معده از طرف شرکت های بیمه ای هم باید متذکر شویم، بسته به نوع بیمه ی شما مقداری کمی از هزینه ها را متقبل خواهند شد.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم و امیدوارم برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید