قیمت عمل مینی بای پس معده

قیمت عمل مینی بای پس معده

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم درباره موضوع قیمت عمل مینی بای پس معده اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان بدهیم، با ما همراه باشید.

جهت دریافت اطلاعات کامل و قیمت دقیق با ما تماس بگیرید.

09120174510

روش مینی بای پس معده با روش کلاسیک آن متفاوت بوده و به این شکل است که با کوچک کردن معده به اندازه ی حدودا 150 تا 200 سانت، آن را به روده باریک وصل می کنند.
در زیر می توانید فیلم واقعی عمل مینی بای پس معده توسط دکتر مهدی سلیمی را مشاهده نمایید.

 

 

قیمت عمل مینی بای پس معده
قیمت عمل مینی بای پس معده

در این مقاله به سوال های زیر پاسخ خواهیم داد:

بارزترین تفاوت مینی بای پس معده با روش کلاسیک را شرح دهید؟

عمل مینی بای پس معده برای چه افرادی بهترین انتخاب است؟

عمل مینی بای پس معده چه عوارضی دارد؟

عمل مینی بای پس معده چه مزایای در مقایسه با دیگر عمل های چاقی دارد؟

چرا عمل مینی بای پس معده از نظر متخصصان تایید نشده است؟

معایب عمل جراحی مینی بای پس معده چیست؟

روش عمل جراحی مینی بای پس معده به چه شکل است؟

بعد از انجام عمل مینی بای پس معده چه مدت به استراحت نیاز است؟

رژیم غذایی بعد از انجام عمل جراحی مینی بای پس معده به چه شکلی است؟

در بین عمل جراحی مینی بای پس معده و عمل جراحی اسلیو کدام یک بهترند؟

قیمت عمل مینی بای پس معده به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت عمل مینی بای پس معده
قیمت عمل مینی بای پس معده

بارزترین تفاوت مینی بای پس معده با روش کلاسیک را شرح دهید؟ 

در روش مینی بای جدید که به مراتب عوارض کم تری در مقایسه با روش کلاسیک دارد، احتمال ریفلاکس صفرا وجود داشته و احتمال آن در روش جدید بسیار بیش تر است.

البته که این مورد بسیار آزار دهنده است و در صورتی که فردی نتواند آن را تحمل کند، باید طبق روش کلاسیک پیش رفت تا این مشکل از بین برود.

عمل مینی بای پس معده برای چه افرادی بهترین انتخاب است؟

عمل های چاقی که یکی از موثرترین و قطعی ترین روش های درمانی است برای افرادی مبتلا به چاقی و حتی مبتلا به عوارض چاقی مانند دیابت، کبد چرب و همچنین آپنه خواب و… مناسب بوده و برای تشخیص بهتر می توان به این ویژگی اشاره کرد، که این افراد داری BMI بیش تر از 30 می باشند.

بعضی از بیمارها دارای BMI بیش تر از 32 بوده ولی عوارض بیماری های چاقی را ندارند، این افراد هم برای این نوع عمل ها مناسب هستند.

در این جا لازم می دانیم به این نکته اشاره کنیم که نوع عمل انتخابی افراد چاق هیچ ربطی به BMI آن ها نداشته و این که کدام یک از عمل های درمان چاقی را انتخاب کنند

به شرایطی مثل کار، غذا، خانواده، عادات روزمره و حتی نتیجه ی آزمایشات آن فرد بستگی دارد.بیماران برای چندین بار رژیم های غذایی را امتحان کرده و علاوه بر این که جواب مثبت دریافت نکرده اند و کاهش وزنی مشاهده نشده است، بلکه در پایان دوره رژیم غذایی شاهده اضافه وزن هم بوده اند. در این قسمت قصد داریم برای شما چند گروه افرادی که انتخاب عمل مینی بای برای آن ها مناسب است را معرفی کنیم.

آن دسته از افرادی که شیرینی خور مفرط بوده و در برنامه روزانه ی آن ها شیرینی و شکلات حرف اول را می زند. افراد مشابه گروه بالا در صورت داشتن رژیم غذایی هم نمی توانند کاهش وزنی داشته باشند

چرا که مصرف شیرینی آن ها بسیار زیاد است. بهترین راه انتخابی آن ها عمل مینی بار یا هر عمل دیگری است که بتوانند چاقی خود را درمان کرده و وزن خود را کم کنند.

گروه دوم افرادی هستند که رفلاکس معده به مری داشته و به احتمال بسیار قوی دچار عوارض دیلاتاسیون مری و رفلاکس هم هستند.

برای این افراد بهترین و مناسب ترین راه درمانی عمل مینی بای پس معده است که می تواند آن ها از این همه درد و رنج نجات بدهد.

گروه بعدی به بیمارهایی تعلق می گیرد که از کشور و وطن خود برای مدت های طولانی دور بودند و این امکان را ندارد که تحت مراقبت قرار گیرند، برای این افراد هم انتخاب عمل مینی بای پس معده بهترین راه حل است.

برای افراد دیابتی بهتر انتخاب عمل مینی بای پس معده است چرا که 90 تا 93 درصد بهبودی حاصل شده و هر نوع مرگ و میر یا عوارض این بیماری از بین خواهد رفت.

بیماری هایی مانند ریفلاکس معده به مری یا زخم های استازوریدی دیابت از نوع دوم و….. با انجام این عمل 70 تا 90 درصد بهبودی داشته و بسیار انتخاب خوبی است.

عمل مینی بای پس معده چه عوارضی دارد؟

همان طور که همه می دانیم هر عملی عوارض خاص خود را داشته و هیچ جراحی بدون عوارض نخواهد بود. اگر درباره عوارض عمل جراحی مینی بای پس معده کنجکاو شده اید، لازم است بگویم این عمل دارای عوارض کوتاه مدت و بلند مدتی است که هر یک دارای احتمال کم و یا زیادی است که در این جا به بررسی آن ها می پردازیم.

عوارض کوتاه مدت:

در این عمل عوارض ایجاد آمبولی 2/0 درصد، احتمال خون ریزی چیزی حدود 3/0 درصد، احتمال نشتی حدود 7/0 درصد و همچنین خطر فوت چیزی حدود 1/0 درصد می باشد.

عوارض بلند مدت:

در صورتی که این عمل را به متخصص خود سپرده باشید و دکتر شما از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد، عوارض بلند مدت زیادی نداشته و شما از نتایج عمل راضی خواهید بود.

البته لازم به ذکر است مواردی دیگر هم در این زمینه نقش داشته و تاثیر گذار هستند، به طور مثال می توان به استفاده از تجهیزات مناسب و همچنین بیمارستان مجهز و پاکیزه اشاره داشت.

در این جا لازم می دانیم به شما این نکته را گوش زد کنیم که عمل مینی بای پس معده در صورت مناسب اجرا نشدن دارای عوارضی مانند سوء هاضمه، ترش کردن، احساس تهوع، صدای غرغر معده، مشکلاتی برای دفع مدفوع، دل درد و همچنین ناتوانی برای جذب مواد مغذی برای بیماران خواهد داشت.

توصیه پزشکان

توصیه پزشکان در این زمینه این است که تلاش کنید از راه های رژیم غذایی یا ورزش وزن خود را کم کرده و اگر جزو موارد نام برده شده در سطرهای بالاتر نیستید، اصلا به سراغ این عمل نیایید که تجربه نشان می دهد در اکثر مواقع افراد بعد از عمل با عوارض نام برده شده اذیت خواهند شد.

لازم است در این بحث برای شما مثالی را بیاورم که متخصصین دو گروه افراد چاق را با ویژگی ها یکسان و بیماری های یکسان مورد آزمایش قرار دادند

گروه اول توانستند با رژیم های سخت غذایی و همچنین ورزش های زیاد لاغر شوند و بیماری چاقی خود را کاهش دهند. این در حالی بود که گروه دوم با جراحی هایی خاصی مانند عمل مینی بای پس معده، لاغر شدند و به کاهش وزن رسیدند.

بعد از مدتی علائم و عوارض هر دو گروه با یک دیگر مقایسه شد و متخصصین به این نتیجه رسیدند افراد گروه اول در سلامت به سر می برند ولی افراد گروه دوم با مشکلات گوارشی شدید درگیر هستند.

احتمال این که گروه اول هم با مشکلات گوارشی مواجه شده باشند غیر ممکن نبود اما باور کنید مشکلات گوارشی گروه دوم به مراتب بیش تر و سخت تر می باشد.

به همین دلیل به شما توصیه می کنم در ابتدا تلاش کنید با رژیم غذایی و ورزش وزن خود را کاهش دهید و این بهترین راه و عاقلانه ترین راه است، درصورتی که جوابگو نبود از عوارض دائم و بلند مدت عمل های جراحی اطلاع پیدا کرده و بدون آگاهی قبلی برای عمل جراحی اقدام نکنید.

عمل مینی بای پس معده چه مزایای در مقایسه با دیگر عمل های چاقی دارد؟

همان طور که گفته شد این عمل دارای نوع جدید و پیشرفته تری است که با روش کلاسیک آن متفاوت است. در این جا قصد داریم برای شما عزیزان چند مورد از مزایای این روش جدید را بررسی کنیم.

این عمل در مقایسه با دیگر عمل های چاقی بیش ترین مقدار کاهش وزن را برای شما خواهد داشت، علاوه بر این می توان به ویژگی های دیگر آن مانند برگشت پذیر بودن آن، تاثیرات بیش تر بر عوارض بیماری های چاقی مانند دیابت و.. دارد، برای افراد شیرین خوار یا کم تحرک بهترین نتیجه را خواهد داشت و…

عمل مینی بای پس معده چه مزایای در مقایسه با دیگر عمل های چاقی دارد؟
عمل مینی بای پس معده چه مزایای در مقایسه با دیگر عمل های چاقی دارد؟

عمل کاربردی مینی بار پس معده

این نوع عمل در مقایسه با عمل های دیگر بسیار کاربردی تر بوده و از ویژگی های بهتری برخودار است، به شما توصیه می کنم اگر از عوارض چاقی رنج می برید و برای کاهش وزن رژیم غذایی و ورزش را هم امتحان کرده اید ولی جوابگو نبوده است، حتما عمل مینی بار پس معده را انتخاب کرده و از نتایج آن بهره مند خواهید شد.

همان طور که در سطرهای بالاتر هم اشاره کردیم، عمل مینی بای قابل برگشت بوده و این قابلیت سبب شده است این عمل بسیار پرطرفدار و محبوب باشد.

طبق نتایج در آمریکا همه ساله افراد بسیار زیادی برای عمل جراحی مینی بای پس معده ثبت نام کرده و از بین دیگر عمل های رفع عوارض چاقی این عمل را برگزیده اند، این آمار نشان از محبوبیت این عمل می دهد.

چرا عمل مینی بای پس معده از نظر متخصصان تایید نشده است؟

اگر بخواهیم درباره روده باریک به شما اطلاعات بیش تری بدهیم، لازم است بگویم این روده دارای قطر 2 تا 4 سانتی متر است و در مقایسه با روده بزرگ که قطری 6 سانتی دارد، باریک است و به همین دلیل این اسم را بر روی آن گذاشته اند.

روده باریک چیزی حدود 5 تا 6 متر طول داشته و بسیار طولانی است، جالب است بدانید دارای سه قسمت است و قسمت ابتدایی آن مستقیم به انتهای معده وصل شده است.

این قسمت ابتدایی که به اسم دروازه معروف است بسیار پرکاربرد بوده و بیش ترین اتفاق های مهم روده باریک در همین قسمت انجام خواهد شد.

چرا عمل مینی بای پس معده از نظر متخصصان تایید نشده است؟
چرا عمل مینی بای پس معده از نظر متخصصان تایید نشده است؟

برش قسمتی از روده باریک

همان طور که در سطرهای بالاتر هم اشاره کردیم، در عمل مینی بای پس معده مقداری از روده باریک را بریده و کنار می گذارند، اگر با کاربرد روده باریک آشنا باشید حتما می دانید غذا بعد از گذشت از معده به این روده وارد شده و در آن جا از ماهیت اسیدی خارج شده و مایع قلیایی که از لوزالعمده به روی غذا ریخته می شود، به هضم راحت تر غذا کمک فراوانی می کند.

لازم است بدانید این اتفاق مهم نام برده شده که نقش اساسی در هضم غذا دارد، در قسمت دروازه روده باریک انجام شده و شکل می گیرد. از کاربرد روده باریک می توان به تبدیل شدن پروتئین به اسید آمینه، تبدیل شدن کربوهیدرات به گلوکز و…..اشاره کرد.

با توجه به تعریف های گفته شده از روده باریک و از همه مهم تر قسمت دروازه روده باریک، حتما متوجه شدید که در عمل مینی بای پس معده این قسمت مهم و اساسی برده شده و از بین می رود.

به همین دلیل هم روده انسانی که این عمل را انجام دهد، در جذب ویتامین ها و مواد مغذی غذا به مشکل برخورده و این علت اصلی تایید نشدن عمل جراحی مینی بای پس معده از طرف متخصصین است.

ذکر این نکته واجب است که با نبودن قسمت اولیه ی روده باریک دیگر انجام عملیات گوارشی و صفرا در معده انجام شده و وظیفه قسمت از بین رفته روده را معده بر عهده خواهد گرفت.

به همین دلیل علائمی مانند ترش کردن را برای بیمارانی که این عمل را انجام دهند، کاملا عادی دانسته و علاوه بر این احتمال ابتدا به ورم معده در این افراد بسیار بالا است. موضوع به همین جا ختم نشده و ورم معده تنها درد ناشی از عمل جراحی مینی بای پس معده نخواهد بود.

رفلاکس صفرا

مشکل دیگر این است که رفلاکس صفرا اتفاق خواهد افتاد و بسیار آزار دهنده است، البته متخصصین توصیه می کنند در صورتی که رفلاکس صفرا برای بیماران به وجود آمد حتما از روش عمل بای پس معده کلاسیک عمل کنند، در غیر این صورت برای آن بیماران احتمال مبتلا شدن به سرطان معده بسیار بالا خواهد رفت.

تمامی موارد گفته شده در بالا علت تایید نشدن این عمل از طرف متخصصین بوده و علاوه بر این لازم می دانیم به شما بگویم شرکت های بیمه ای اگر روش و عمل جراحی را قبول داشته باشند، هزینه ی آن عمل را پرداخت کرده و به افراد این امکان را می دهند از آن عمل استفاده کنند.

این در حالی است که اکثر شرکت های بیمه ای عمل مینی بای پس معده را قبول نداشته و از نظر پزشکی تایید نشده می دانند، به همین دلیل هزینه ی آن را قبول نکرده و پرداخت نخواهند کرد.

در بسیاری از مطلب دیده اید که عمل مینی بای پس معده را در قیاس با عمل کلاسیک آن برتر دانسته و می گویند دارای ویژگی های بهتری است.

این در حالی است که پزشکان اصلا این مورد را قبول نداشته و شما هیچ دکتر با تجربه ای را نمی بینید که عمل مینی بای پس معده را به راحتی قبول کرده یا انجام داده باشد.

به شما توصیه می کنیم اگر کسی در اطراف شما این عمل جراحی را انجام داده است، شما مدتی صبر کنید و علائم آن را بررسی کنید، این کار بسیار عاقلانه بوده و شما می توانید نمونه واقعی این عمل را در نزدیک خود ببنید.

در صورتی که آن فرد از عمل خود راضی نبود شما هم این خطر را به جان نخریده و عمل نکنید، اما اگر راضی بود و عوارض بلند مدت آن شامل بیماری های خطرناکی نمی شد، شما هم می توانید با آرامش خیال این عمل را انجام داده و از نتایج آن بهره مند شوید.

راه حل مشکل ورود صفرا به معده

در این قسمت لازم است به شما نوید داده و موضوعی را برای شما بیان کنیم که بسیار خوشحال کننده می باشد. همان طور که متوجه شدید عمل جراحی مینی بای پس معده برای کسانی که مجبور به عمل هستند، بسیار مناسب بوده و کارایی دارد.

تنها مشکل یا ایراد این عمل این است که صفرا وارد معده شده و احتمال به سرطان را افزایش خواهد داد، اما دیگر لازم نیست نگران این مشکل هم باشید.

چرا که جناب دکتر سلیمی برای این مشکل هم راه حلی پیدا کرده و دیگر لازم نیست نگران سرطان معده باشید، این روش به شکلی است که صفرا را از راه معده منحرف کرده و دیگر به معده نخواهد رفت.

 

معایب عمل جراحی مینی بای پس معده چیست؟

از بزرگ ترین و بدترین معایب عمل جراحی مینی بای پس معده می توان به این مورد اشاره کرد، که از رفلاکس صفرا بیماری هایی مانند التهاب مری، سرطان معده، ورم معده و… را به دنبال خواهد داشت.

معایب دیگر این عمل کم خونی، کمبود ویتامین ها به خصوص ویتامین آهن، زخم دهانه معده و…. است که بسیار آزار دهنده است و هر یک از این مشکلات ممکن است شما را بسیار اذیت کند.

معایب عمل جراحی مینی بای پس معده چیست؟
معایب عمل جراحی مینی بای پس معده چیست؟

روش عمل جراحی مینی بای پس معده به چه شکل است؟

عمل مینی بای پس معده همانند دیگر عمل های چاقی از راه لاپاروسکوپی انجام خواهد شد.

اگر درباره لاپاروسکوپی اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید روش است که در سال های اخیر با پیشرفت علم حاصل شده است و به این شکل می باشد که بدون برش و پارگی شکم، دکتر توسط لوله ای که دروبین دار است، داخل شکم شما را دیده و می تواند انواع بیماری های شکم، لگن یا حتی قاعدگی در زنان را تشخیص داده و گاها درمان کند.

روش عمل جراحی مینی بای پس معده به چه شکل است؟
روش عمل جراحی مینی بای پس معده به چه شکل است؟

روش کار لاپاروسکوپی به این شکل است که ابتدا با خراش های کوچک حدود 1 سانتی متر، لوله به داخل شکم رفته و توسط دوربینی که در بالای آن وصل است دکتر می تواند تصاویر داخل شکم شما را ببیند. در این جا لازم می دانیم به این نکته اشاره کنیم که محل اجرای عمل توسط نور روشن خواهد شد و هیچ اشتباهی پیش نمی آید.

امروزه اکثر عمل های جراحی گوارشی از طریق این راه حل انجام شده و کمک فراوانی به علم پزشکی کرده است. عمل بای پس معده به این شکل انجام می گیرد، معده که حالتی موزی شکل دارد را مقداری برش داده و این برش سبب می شود غذاهای خورده شده در معده باقی نمانند و به سرعت به روده وارد شوند؛

این اتفاق سبب می شود افراد چاق، لاغر شده و دیگر غذای خورده شده ی آن ها در معده باقی نخواهند ماند و به سرعت دفع شود. همان طور که سطرهای بالاتر هم اشاره کردیم به همین دلیل بیش تر مواد مغذی و ویتامین ها از بین رفته و جذب بدن نخواهند شد.

بعد از انجام عمل مینی بای پس معده چه مدت به استراحت نیاز است؟

شاید در این زمینه کنجکاو شده باشید که بعد از انجام عمل تا چه مدت به استراحت نیاز است و به همین دلیل لازم می دانیم به شما بگویم این عمل تقریبا به 2 روز بستری بودن نیاز داشته و بعد از مرخصی از بیمارستان باید یک هفته به طور کامل استراحت مطلق داشته باشید.

بعد از گذشت این مدت می توانید به سرکار برگشته و زندگی عادی خود را در پیش بگیرید.

بعد از انجام عمل مینی بای پس معده چه مدت به استراحت نیاز است؟
بعد از انجام عمل مینی بای پس معده چه مدت به استراحت نیاز است؟

رژیم غذایی بعد از انجام عمل جراحی مینی بای پس معده به چه شکلی است؟

رژیم غذایی که بعد از عمل جراحی مینی بای پس معده باید داشته باشید، دقیقا همانند عمل جراحی بای پس معده یا همان روش کلاسیک است.

رژیم غذایی به این شکل است که باید بعد از مرخص شدن از بیمارستان تا چند هفته تماما مایعات بخورید. ابتدا باید این مایعات رقیق بوده و بعد از گذشت دو هفته ماهیت مایعات را غلیظ و غلیظ تر کنید. برای راحتی کار شما در این جا به چند مورد از این مایعات اشاره خواهیم کرد.

رژیم غذایی بعد از انجام عمل جراحی مینی بای پس معده به چه شکلی است؟
رژیم غذایی بعد از انجام عمل جراحی مینی بای پس معده به چه شکلی است؟

آب، آب گوشت که می تواند آب مرغ یا گوشت قرمز بوده باشد، که با مقداری کرفس و هویچ پخته شده و بعد از پخت کامل فقط آب این مخلوط را میل کنید.

چای های معمولی بسیار کم رنگ یا چای سبز، شیرهای کم چرب یا بدون چربی، شیر سویا، شیر بدون لاکتوز، دوغ های خانگی بدون گاز و بسیار رقیق، آب میوه های طبیعی، آب کرفس، آب پرتقال و… که حتما به مقدار مساوی با آب مخلوط شوند تا به اندازه کافی رقیق باشند، آب هندوانه و….از مواردی است که می توانید در مدت های اولیه ی بعد از عمل میل کنید.

بیمارانی که عمل مینی بای پس معده را انجام داده اند باید در روز چیزی حدود 2 لیتر آب بنوشند و در صورتی که ادرار آن ها کم بوده یا کدر رنگ به همراه بوی بد باشد، نشان گر این موضوع است که آب مورد نیاز در روز را مصرف نکرده اند و باید حتما میزان آب مصرفی خود را افزایش دهند.

نوشیدن مایعات

دقت کنید هر مقدار مایع را جرعه جرعه و بسیار آرام بنوشید، به شکلی که به طور مثال یک لیوان آب را در یک ساعت میل کنید. تاکید می کنیم از تند نوشیدن مایعات و به یک باره سر کشیدن پرهیز کنید چرا که باعث دل درد شما و همچنین تهوع خواهد شد.

برای روزها ابتدایی نمی توانید مقدار پروتئین لازم را به بدن خود برسانید، اما بعد از دو یا سه روز با نوشیدن آب گوشت، دوغ خانگی و همچنین شیر مقدار پروتئین لازم بدن جذب شده و همچنین می توانید با مشورت پزشک و در صورت تایید آن از پودرهای پروتئین هم استفاده کنید.

رژیم غذایی

از دیگر نکات مهم درباره رژیم غذایی شما می توان به این مورد اشاره کرد، که در چند روز اولیه  اصلا مایعات شیرین مصرف نکنید، چرا که باعث سرگیجه و تعریق یا حتی تپش قلب شما عزیزان خواهد شد.

قبل از مدتی که دکتر به شما گفته است اصلا شروع به خوردن غذاهای جامد نکنید و حتی برای چشیدن هم این کار را انجام ندهید چرا که بسیار مشکل ساز خواهد بود.

از موارد مهم دیگر که باید بدانید، می توانیم به این مورد اشاره کنیم که از مصرف سیگار یا قلیان اکیدا پرهیز کنید چرا که باعث خون ریزی گوارشی شما خواهد شد و بسیار خطرناک است.

از این مهم تر مصرف نوشیدنی های الکل دار را به مدت 6 ماه بعد از عمل به طور کامل حذف کنید، چرا که منجر به شوک یا حتی مرگ شما خواهد شد.

در بین عمل جراحی مینی بای پس معده و عمل جراحی اسلیو کدام یک بهترند؟  

همان طور که تا به اکنون در مقاله توضیح داده شد، برای رهایی از چاقی و عوارض بیماری های چاقی در صورتی که ورزش های سخت و رژیم های غذایی جوابگو نباشد، باید به عمل های جراحی روی آورد.

دو مورد از بهترین و پرطرفدارترین عمل های جراحی برای رفع عوارض چاقی عمل مینی بای پس معده و عمل اسلیو می باشد، که در این جا به بررسی ویژگی های هر یک می پردازیم تا بدانیم کدام که بهتر است.

هر دو این عمل ها ظرفیت و فضای معده را تا حد چشم گیری محدود کرده و فرد بیمار با انجام این عمل به طور سالیانه به کاهش وزن بسیاری دست پیدا خواهد کرد، اما با وجود این که هر دو تقریبا یک نتیجه را رقم خواهند زد، عمل جراحی اسلیو بهتر است و در ادامه قصد داریم علت های این برتری را برای شما عزیزان بیان کنیم.

 1. زمان بی هوشی در عمل اسلیو در مقایسه با عمل مینی بای پس معده بیش تر است.

در عمل جراحی مینی بای پس معده بیمار چیزی نزدیک 2 ساعت و حتی بیش تر بی هوش است و این در حالی است که در عمل جراحی اسلیو بیمار چیزی حدود 1 ساعت بی هوش است و این به مراتب بهتر است و بی هوشی عمل مینی بای پس معده در مقایسه دو برابر عمل جراحی اسلیو است.

 1. بعد از انجام عمل به روش اسلیو احساس گرسنگی بیمار بسیار کم تر است.

یکی از بهترین مزیت های روش اسلیو این است که احساس گرسنگی را در بیمار تا حد چشم گیری کاهش خواهد داد. این مزیت علاوه بر این که سبب برتری روش اسلیو در مقایسه با روش مینی بای پس معده است بلکه سبب برتری این روش در مقایسه با تمامی روش های متفاوت عمل چاقی می باشد.

 1. بعد از انجام عمل به روش اسلیو بیمار با سرعت کم تری وزن کم می کند.

در روش اسلیو به دلیل این که بیمار با سرعت کم تری کاهش وزن خواهد داشت، پس مانع از شل شدگی و افتادی پوست خواهد شد، لازم به ذکر است به همین دلیل بسیار کارآیی داشته و پرطرفدار است.

در این جا لازم می دانیم به این نکته اشاره کنیم که این ویژگی خاص عمل جراحی اسلیو به کسانی که تمایل ندارد راز انجام عمل خود را فاش کنند، این امکان را می دهد که بدون این که کسی متوجه شود وزن خود را به تدریج کم کرده و اصلا کسی شک نخواهد کرد.

 1. بعد از عمل جراحی اسلیو به مدت دو روز در بیمارستان و دو روز هم در خانه بستری خواهید بود

این در حالی است که با روش عمل مینی بای پس معده بایستی به مدت دو روز در بیمارستان و یک هفته در خانه بستری باشید. دوران نقاهت و بستری شدن در عمل جراحی مینی بای پس معده بیش تر بوده و این در حالی است که در عمل اسلیو می توانید بعد از مدت کمی حرکات ورزشی خود را در پیش گرفته  و فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

 1. در عمل جراحی اسلیو خطر ابتلا به سرطان معده وجود نخواهد داشت.

همان طور که در سطرهای بالاتر هم مفصل درباره این موضوع بحث شد، می دانید که عمل جراحی مینی بای پس معده احتمال سرطان معده را افزایش خواهد داد و باید به دنبال راهی جبرانی باشیم. این در حالی است که در عمل جراحی اسلیو این خطر به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و نیاز به نگران بودن در این زمینه نیست.

 1. هزینه های عمل به روش اسلیو از عمل جراحی مینی بای پس معده کم تر است.

عمل جراحی اسلیو علاوه بر تمامی مزایای گفته شده دارای قیمت کم تری بوده و به مراتب اقتصادی تر از عمل مینی بای پس معده می باشد.

 1. عمل جراحی مینی بای پس معده دارای عوارض بیش تری است.

همان طور که در سطرهای بالا مفصل درباره عوارض کوتاه مدت و بلند مدت عمل مینی بای پس معده مدت توضیح دادیم، همه می دانیم که عوارض های بسیاری دارد، این در حالی است که عوارض عمل اسلیو به مراتب کم تر بوده و بهتر است.

عمل جراحی مینی بای پس معده دارای عوارض بیش تری است.
عمل جراحی مینی بای پس معده دارای عوارض بیش تری است.

قیمت عمل مینی بای پس معده به چه عواملی بستگی دارد؟

بعد از این که تمامی توضیحات لازم را درباره عمل مینی بای پس معده برای شما عزیزان بیان کردیم، به احتمال زیاد برای شما این سوال پیش آمده است که هزینه و قیمت این عمل چقدر بوده و به چه عواملی بستگی دارد.

نکته دقیقا همین جا است، هزینه عمل مینی بای پس معده ثابت نبوده و به عوامل متخلفی بستگی دارد که در این قسمت به آن عوامل اشاره خواهیم کرد.

قیمت عمل مینی بای پس معده به چه عواملی بستگی دارد؟
قیمت عمل مینی بای پس معده به چه عواملی بستگی دارد؟
 1. پوشش دهی شرکت های بیمه ای

بعضی از شرکت های بیمه ای مقداری از این هزینه را پوشش داده وهزینه شما کم تر خواهد شد.

 1. مقدار سلامت فرد

ممکن است بیمار به چند مریضی دیگر دچار بوده و نتواند عملی همانند سایر عمل ها داشته باشد، این مورد قیمت و هزینه ی عمل شما را افزایش خواهد داد.

 1. محل انجام حراجی

تمامی عمل های لاغری بر شکل چاقی شما ربط داشته و محل انجام عمل هم در تعیین هزینه های عمل موثر است.

محل انجام حراجی
محل انجام حراجی
 1. دستمزد جراح لاغری

تمامی دکترها و متخصصین از یک قیمت ثابت برخوردار نبوده و هر یک قیمت خاص خود را دارند، پس این عامل هم در تعیین قیمت های عمل شما تاثیر داشته و باید به این مورد هم دقت کنید.

 1. نوع بیمارستان و محل جراحی

همان طور که همه می دانیم هزینه ها در هر یک از بیمارستان های دولتی و خصوصی متفاوت بوده و این عامل هم نقش بسیار موثری در تعین قیمت عمل مینی بای پس معده خواهد داشت.

البته موارد دیگر هم مانند هزینه ی متخصصان بی هوشی، هزینه ی دستیاران جراح، هزینه ی مشاوره، هزینه ی جلسات و ویزیت، هزینه ی باشگاه، هزینه ی رژیم های بعد از عمل و… هم وجود دارد و نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

هزینه های عمل

فراموش نکنید هر یک از هزینه ها متفاوت بوده و برای همه یکسان نخواهد شد، اما با این حال به شما توصیه می کنم قبل از اقدام به عمل مقدار خاصی برای هر یک از این هزینه ها در نظر گرفته و برآورد هزینه ای داشته باشید که بدانید در حدود چه اندازه پول لازم است پرداخت کنید.

هزینه های عمل
هزینه های عمل

این در صورتی است که هر روز قیمت ها بالا و پایین شده و اصلا نمی توان یک عدد ثابت را برای قیمت هر یک از موارد نام برده شده در سطرهای بالا گفت.

در نهایت می توان تمامی مطالب بالا را به این شکل بیان کرد که عمل مینی بای پس معده مشابه عمل ها دیگر است که برای افراد بسیار چاق در نظر گرفته شده است.

البته برای این عمل باید حتما بیماری های خاص داشته و چاقی شما با ورزش های سخت و رژیم غذایی سخت برطرف نشده باشد.

هزینه های عمل
هزینه های عمل

مثال

به طور مثال می توان به افرادی اشاره کرد، که مدت ها رژیم های غذایی سنگین را انجام داده و در آخر دوره علاوه بر این که لاغر نشده اند، بلکه به وزن قبلی آن ها هم افزوده شده است.

این افراد هیچ راه حل دیگری جز عمل جراحی نداشته و بهترین کاندید برای این نوع عمل ها هستند. البته لازم به ذکر است افرادی که برای انجام عمل مینی بای پس معده اقدام می کنند هم باید دارای شرایط خاص بوده و با داشتن ویژگی های خاصی با عمل آن ها موافقت خواهد شد.

اگر در این زمینه اطلاعاتی داشته باشید می دانید با مراجعه به پزشک متخصص و در صورتی که الزام شما برای عمل جراحی تایید شود، در مورد این که کدام نوع عمل برای شما مناسب است جستجو و بحث خواهد شد و با توجه به نتیجه ی آزمایش های مختلف بهترین عمل برای شما در نظر خواهند گرفت.

مثال
مثال

نکته

نکته بسیار مهمی که ممکن است شما را از انجام عمل مینی بای پس معده پشیمان کند، عوارض مختلفی است که این عمل در پی خواهد داشت. البته که هر عملی به اندازه خود عوارضی داشته و هیچ عملی را نمی توان پیدا کرد که کاملا بدون هیچ عوارضی باشد، با این حال انسان در تلاش است عمل هایی را انجام دهد که عوارض کم تری داشته و این عوارض هم خطر ناک نباشند.

نکته
نکته

عمل مینی بای پس معده جزو عمل هایی است که عوارض خطرناکی داشته و حتی احتمال به مبتلا شدن فرد بیمار را به سرطان معده افزایش خواهد داد.

به همین دلیل باید در انتخاب این عمل کاملا دقت کرده یا این که از راه حل جبرانی دکتر سلیمی استفاده کنید. علت ابتلا به سرطان بعد از عمل مینی بای پس معده این است که قسمتی از روده بریده شده و وظایف آن قسمت بر عهده معده خواهد بود.

یکی از این وظایف این است که صفرا به جای این که در روده به روی غذاها ریخته شود، در معده به روی غذا ریخته شده و همین علت اصلی سرطان معده خواهد بود. بعد از این که عوارض عمل مینی بای پس معده را برای شما عزیزان گفتیم، لازم می دانیم به فواید و مزیت های این عمل اشاره کنیم.

یکی از بهترین مزیت های عمل مینی بای پس معده این است که قابل برگشت بوده و به همین دلیل هم بسیار پرطرفدار است. شاید درباره نحوه انجام این عمل کنجکاو شده باشید

و لازم می دانیم بگویم به روش لاپاروسکوپی انجام شده و این روش به شکلی است که شکم یا لگن شما برای هر عملی، شکافته نخواهد شد و لوله ای به درون شکم شما می فرستند، که در بالای آن دوربینی وجود دارد و تصاویر را برای دکتر نمایش خواهد داد.

امروزه اکثر عمل های جراحی به کمک لاپاروسکوپی انجام شده و مانع شکافت شکم شما می شود. یکی از مهم ترین عواملی که بعد از عمل مینی بای پس معده باید حتما دقت کنید این است که به مدت چندین هفته اصلا غذاهای جامد نخورده و باید فقط و فقط مایعات بنوشید.

در بخش دیگر از مقاله به مقایسه روش مینی بای پس معده و عمل جراحی اسلیو پرداختیم که به مراتب عمل اسلیو بهتر بوده و مزایای بسیاری دارد، یکی از بهترین مزیت های آن این است که بعد از عمل فرد بیمار کم تر احساس گرسنگی خواهد کرد.

اگر درباره قیمت عمل مینی بای پس معده کنکجاو شده اید باید بگویم به عوامل متعددی بستگی داشته و برای هر فردی قیمت خاصی خواهد داشت.

از این که مقاله قیمت عمل مینی بای پس معده را مطالعه کردید متشکریم و امیدواریم مقاله قیمت عمل مینی بای پس معده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید