قیمت ابدومینوپلاستی

فهرست مطالب

قیمت ابدومینوپلاستی و معرفی این نوع جراحی موضوعی است که در این مقاله به بررسی تمام زوایای آن خواهیم پرداخت. ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی شکم است که طی آن مشکلات ظاهری شکم مانند افتادگی، چین و چروک و… برطرف می شود و نسبت به دیگر جراحی ها که معمولا یک مشکل داخلی منجر به آن ها شده یا یک نیاز درمانی هستند این جراحی بیشتر جنبه سلیقه ای داشته و افرادی که به دنبال ظاهر مناسب هستند اقدام به انجام آن می کنند.

مقدمه 

قیمت ابدومینوپلاستی
قیمت ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی نسبتا قدمت دار است اما علی رغم قدمت آن، افراد زیادی با آن آشنایی نداشته و از مزایا و اتفاقات مثبتی که بعد از این جراحی میفتد مطلع نیستند.

اینفوگرافیک قیمت ابدومینوپلاستی

اینفوگرافیک قیمت ابدومینوپلاستی
اینفوگرافیک قیمت ابدومینوپلاستی

در این مقاله قصد داریم برای آشنایی بیشتر با جراحی ابدومینوپلاستی توضیحاتی در مورد این جراحی، روش انجام آن و مزایای این جراحی زیبایی ارائه کنیم، همچنین در مورد عواملی که در قیمت ابدومینوپلاستی موثر هستند نیز صحبت خواهیم کرد.

قیمت ابدومینوپلاستی توسط دکتر سلیمی

👇جهت کسب اطلاع از قیمت ابدومینوپلاستی توسط دکتر سلیمی با ما از طریق شماره تماس زیر در ارتباط باشید:👇

📞 09120174510 📞

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله کلینیک ابدومینوپلاستی را مطالعه کنید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • ابدومینوپلاستی چیست؟
 • در چه شرایطی فرد نیاز به جراحی زیبایی شکم پیدا می کند؟
 • مزایای ابدومینوپلاستی چیست؟
 • ابدومینوپلاستی مناسب کدام گروه از افراد است؟
 • ابدومینوپلاستی چند نوع دارد؟
 • فرآیند انجام جراحی ابدومینوپلاستی به چه صورت می باشد؟
 • ابدومینوپلاستی چه تفاوتی با جراحی لیپوساکشن دارد؟
 • ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چه تفاوت هایی دارد؟
 • چه کسانی نباید جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟
 • پیش از جراحی ابدومینوپلاستی چه اقداماتی باید انجام شود؟
 • پیش از جراحی ابدومینوپلاستی چه لوازمی باید برای مراقبت در منزل آماده شود؟
 • مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی به چه صورت است؟
 • برای از بین بردن محل و اسکار برش ها در ابدومینوپلاستی چه اقداماتی قابل انجام می باشد؟
 • دوران نقاهت ابدومینوپلاستی به چه صورت طی می شود و چه قدر زمان می برد؟
 • در چه مواردی ممکن است پزشک بیمار را از انجام ابدومینوپلاستی منع کند؟
 • قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی چه مشاوره هایی مورد نیاز است؟
 • برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی، برش ها در کدام قسمت بدن ایجاد می شوند؟
 • تعویض پانسمان ابدومینوپلاستی به چه صورت می باشد؟
 • در صورت ورم و کبودی بعد از ابدومینوپلاستی چه اقدامی باید انجام داد؟
 • بارداری بعد از ابدومینوپلاستی چه شرایطی دارد؟
 • آیا نتایج ابدومینوپلاستی دائمی می باشد؟
 • آیا ابدومینوپلاستی دارای عوارضی است؟
 • قیمت ابدومینوپلاستی به چه صورت محاسبه می شود؟

ابدومینوپلاستی چیست؟

داشتن بدنی خوش فرم و زیبا با پوستی صاف و بدون مشکل یکی از فاکتورهای زیبایی است که برای هر فرد حائز اهمیت می باشد.

بخش زیادی از این فرم بدنی با تناسب اندام به دست می آید اما گاهی اوقات کاهش وزن، به خصوص در مقادیر زیاد تنها موجب از بین رفتن چربی های بدن می شود و به دلیل خالی ماندن محل چربی پوست آویزان، چروک و لایه لایه می شود که ظاهری نامناسب برای فرد ایجاد می کند. در این شرایط افراد به دنبال روشی خواهند بود که از طریق آن ظاهر خود را بهبود بخشند.

روش های سنتی زیبایی شکم

در صورت چاقی، بیشترین حجم چربی در شکم تجمع پیدا می کند. همچنین در اثر مشکلاتی مثل نفخ یا دوره هایی مانند بارداری، سایز شکم تغییر می کند.

پوست بدن معمولا حالت ارتجاعی داشته و در اثر کشیدگی و تغییرات مجددا به حالت قبل خود باز می گردد اما در برخی افراد این خاصیت در اثر گذشت زمان یا اتفاقات مختلف از بین می رود که در اثر تغییرات سایز پوست به وضعیت سابق خود باز نمی گردد و حالت چروک، افتاده یا دارای ترک می شود.

در گذشته برای حل این مشکل از تمرینات ورزشی سنگین استفاده می شد، همچنین داروها و روغن های گیاهی، ماساژ و… از دیگر روش هایی بودند که برای برطرف کردن مشکلات پوست شکم مورد استفاده قرار می گرفتند اما این روش ها بسیار زمان بر بوده و گاها نتیجه دلخواه از آن ها حاصل نمی شد.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان چاقی بلغمی دیدن کنید.

ابدومینوپلاستی

امروزه اما روش قطعی تری برای درمان مشکلات پوستی در ناحیه شکم استفاده می شود که به این روش ابدومینوپلاستی گفته می شود. در طول این جراحی با سفت کردن ماهیچه های شکم و تخلیه تمام چربی اضافه باقیمانده یک فرم زیبا و مناسب به شکم داده می شود و شکم ظاهر زیباتری پیدا می کند.

این جراحی که برای لاغری کاربرد چندانی نداشته و تنها در جهت زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد از ناحیه کمر تا قسمت پایینی پهلوها و زیر شکم و معده را از چربی باقیمانده بعد از کاهش وزن، زایمان و… تخلیه و در صورتی که پوست لایه لایه شده یا در اثر چروک شکم دچار بیرون زدگی شده و حالت افتاده پیدا کرده باشد باعث جمع شدن پوست و رفع این ایرادات می شود. عضله شکم بعد از این جراحی به حالت اولیه باز می گردد و صاف و یکدست می شود.

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی

در چه شرایطی فرد نیاز به جراحی زیبایی شکم پیدا می کند؟

اصلی ترین عاملی که فرد را نیازمند جراحی زیبایی شکم می کند بد فرم شدن این قسمت از بدن است. بد فرم شدن شکم به دلایلی مختلفی رخ می دهد، گاهی اوقات فرد از نظر شاخص توده بدنی وزن متعادلی داشته و سایر قسمت های بدن وضعیت نرمالی دارند اما شکم دارای ظاهر نامناسبی است که در این شرایط تنها راه درمان جراحی زیبایی یا ابدومینوپلاستی است. برخی از دلایلی که موجب بد فرمی شکم می شوند به شرح زیر می باشند.

تغییرات مکرر وزن

از اصلی ترین دلایل بد فرمی شکم که فرد را وادار به جراحی می کند تغییرات مکرر وزنی است، افرادی که دائما در حال کاهش و افزایش وزن هستند به خصوص بعد از گذشت سنین خاص که پوست حالت ارتجاعی خود را از دست داده یا این ویژگی کاهش پیدا می کند بیشتر در معرض مشکلات بد فرمی شکم هستند. در این افراد افتادگی شکم رایج ترین مسئله ای است که درمان آن تنها با جراحی ابدومینوپلاستی امکان پذیر است.

جراحی های شکمی

در برخی از انواع جراحی های شکمی، محل جراحی دچار تورم می شود که بعد از درمان مشکل و دوران نقاهت ناحیه متورم ممکن است دچار مشکلاتی مانند افتادگی و چین و چروک های پوستی شود. در این شرایط تمام سطح شکم یا قسمتی از آن دچار ظاهری نامناسب می شود که برای درمان تنها راه انجام ابدومینوپلاستی می باشد.

بارداری پشت هم

از دیگر عواملی که منجر به بد فرمی شکم می شوند بارداری پشت هم به خصوص در سنین بالاتر از سی سال است. در بارداری پوست شکم بیشترین حد کشیدگی را دارد و ترک های بارداری شایع ترین مشکلی است که بعد از زایمان در تمام زنان رخ می دهد. در برخی زنان، این ترک ها و مشکلات دیگر پوست مانند افتادگی در اثر گذشت زمان و استفاده از کرم های مخصوص برطرف می شود اما در برخی، این ترک ها تا آخر باقی می مانند.

ژنتیک

فرم نامناسب در ناحیه شکم در گروهی از افراد به طور ژنتیک اتفاق می افتد. در این گروه علی رغم وزن مناسب و سایز نرمال بعضی از قسمت های بدن مانند بازوها، شکم و… افتادگی داشته یا پوست ناصافی دارد، در این شرایط ورزش کردن یا استفاده از رژیم غذایی کمکی به فرد نمی کند و تنها راه درمان جراحی می باشد.

چین شکمی و تغییر ظاهر ناف

گاهی اوقات، مشکلات شکمی منجر به تغییر ظاهر عجیب شکم می شوند که نمونه ای از آن چین های شکمی است که حالتی تا خورده در شکم ایجاد کرده و عدم درمان آن موجب ایجاد پوست اضافه در سطح شکم می شود،

این مشکل همچنین ممکن است باعث تغییر ظاهر ناف شده، در افراد عادی ناف گرد یا بیضی شکل است اما در افراد مبتلا به بد فرمی های شکمی ناف به شکل های مختلفی مانند بیرون زدگی، اخم ناف و ایجاد یک لایه اضافه زیر آن، چربی و… می شود که در مراجعه به استخر، مهمانی و… مشکل ایجاد می کند.

اینگونه اختلالات نیز با مراجعه به جراح زیبایی و انجام جراحی های زیبایی شکم قابل درمان می باشند. البته چین های پوست علاوه بر لایه لایه کردن شکم ممکن است منجر به چروک کردن پوست شوند که این مشکل موجب زخم در لایه های چروک خورده می شود.

افزایش سن

آخرین عاملی که موجب بد فرمی شکم می شود، افزایش سن است. با افزایش سن حالت کشسانی پوست کاهش پیدا می کند، همچنین چربی زیر پوستی با افزایش سن تخلیه می شود که این مسئله موجب افتادگی در بیشتر قسمت های بدن مانن غبغب، شکم، سینه و… می شود.

افزایش سن
افزایش سن

مزایای ابدومینوپلاستی چیست؟

انجمن های جراحی جهانی همه ساله آماری از میزان انجام جراحی های مختلف جمع آوری می کنند که نتیجه آن نشان دهنده افزایش یا کاهش علاقه مندی افراد در یک دوره به هر نوع جراحی به خصوص جراحی های زیبایی می باشد.

مطابق گزارشات تهیه شده از این آمارها، جراحی ابدومینوپلاستی در 10 سال اخیر یکی از پرطرفدارترین جراحی ها بوده و رشد تقاضای آن به بیش از 80 درصد می رسد.

هر چند جراحی ابدومینوپلاستی در اصل یک جراحی زیبایی محسوب می شود اما فواید درمانی آن نیز در افزایش تقاضا برای این عمل بی تاثیر نبوده. در ادامه مزایای زیبایی، درمانی این جراحی که هم برای مردان و هم برای زنان انجام می شود، بررسی شده است.

کنترل ادرار

یکی از مشکلات زنان بعد از زایمان یا در اثر حوادث خاص، بی اختیاری ادرار است. در زمان بروز این مشکل ماهیچه ای که با انقباض مثانه موجب نگهداری ادرار می شود از بین می رود که منجر می شود در شرایطی مانند زمان عطسه، حین ورزش هایی مانند دویدن، سرفه و حتی زمان خندیدن فرد دچار ریزش بدون اختیار ادرار شود، درمان این مشکل تنها جراحی است و با انجام ابدومینوپلاستی و ایجاد تغییراتی جزئی در ناحیه زیر شکم و نزدیک لگن و انسداد ماهیچه ها در نزدیک مثانه این مشکل برطرف می شود.

بهبود شکل ظاهری شکم

اصلی ترین مزیت ابدومینوپلاستی بهبود شکل ظاهری شکم است که طی یک جراحی پوست یا گوشتی که موجب بد فرمی شکم شده برداشته می شود و در نتیجه آن فرد ظاهری مناسب پیدا می کند. سازو کار این جراحی برای بهبود ظاهر شکم به گونه ای است که با از ین بردن ماهیچه های ضعیف و یا کشیدن آن ها موجب محکم شدن پوست و در نتیجه صاف شدن شکم می شوند.

درمان فتق شکم

از دیگر مشکلاتی که با جراحی ابدومینوپلاستی برطرف می شود فتق شکم است. این مشکل زمانی بروز می کند که روده جابجا شده و جلوتر از دیواره شکمی قرار می گیرد. در این شرایط در داخل شکم یک توده کیسه شکل ایجاد می شود که موجب دردهای شدید و مشکلات جدی برای فرد می شود.

افزایش اعتماد به نفس

به دنبال بهبود ظاهر شکم و بدن، فرد احساس بهتری نسبت به خود و بدن خود پیدا می کند که موجب افزایش اعتماد به نفس می شود. افزایش اعتماد به نفس، باعث حضور موثرتر فرد در جامعه شده و در روابط، به خصوص روابط زناشویی نیز موفق تر عمل خواهد کرد.

افزایش اعتماد به نفس
افزایش اعتماد به نفس

ابدومینوپلاستی مناسب کدام گروه از افراد است؟

تا اینجای مقاله قیمت ابدومینوپلاستی اطلاعاتی در مورد خود جراحی و مزایای آن ارائه شد، درمان ابدومینوپلاستی یکی از جراحی های رایج در میان زنان و مردان است که به منظور ایجاد ظاهر زیبا در شکم انجام می شود.

همان طور که گفته شد بد فرمی شکم به دلایل مختلفی بروز پیدا می کند که از جمله آن می توان به بارداری های پی در پی در زنان، چاقی و لاغری و… اشاره کرد.

این جراحی محدودیت خاصی نداشته و تمام افرادی که به بد فرمی شکم مبتلا باشند، به شرط نداشتن اضافه وزن شدید و برخی مشکلات خاص که انجام این جراحی را ممنوع می کند می توانند اقدام به ابدومینوپلاستی کنند. گروه هایی که بیش از سایرین به این جراحی نیاز دارند به این شرح می باشند.

افراد دارای پوست شل بعد از لاغری

افرادی که کاهش وزن شدید داشته و به خصوص کاهش وزن آن ها در زمان کم رخ می دهد معمولا دچار افتادگی پوست شکم می شوند.

این مشکل به علت از بین رفتن ناگهانی چربی ها رخ می دهد، در لاغری به مرور زمان پوست فرصت کافی برای بازسازی دارد اما در لاغری هایی مانند جراحی معده که وزن زیادی در مدت زمان کم کاهش پیدا می کند پوست نمی تواند خود را بازسازی کرده و در نتیجه بدن دچار افتادگی می شود.

این مشکل همچنین در زمان لاغری در سنین بالاتر از 35 سال نیز رخ می دهد که پوست را چروک و افتاده می کند. این گروه بعد از کاهش وزن کامل می توانند با انجام ابدومینوپلاستی ظاهر بدن خود را بهبود بخشند.

افراد مبتلا به ضعف عضلانی

گروه بعدی که کاندیدای مناسبی برای این جراحی می باشند افراد پا به سن گذاشته ای هستند که در اثر گذشت زمان، نوسانات وزن، مشکلات بدنی و… دچار ضعف عضلانی شده اند. با گذشت زمان قدرت عضلات در بازسازی و بازگشت به وضعیت سابق کاهش پیدا می کند، این مشکل در صورتی که فرد در دوران پیری نوسان وزنی داشته باشد یا پیش از آن دچار اضافه وزن به خصوص در ناحیه شکمی باشد به افتادگی پوست شکم منجر می شود.

افراد لاغر اما با شکم بد فرم

گاهی اوقات از نظر نسبت قد و وزن فرد در شرایط ایده آلی به سر می برد و تناسب کامل دارد. به عبارتی فرد دچار چاقی و اضافه وزن و درشت اندام ناشی از این مشکل نیست اما شکم به دلایل مختلف بزرگتر از حالت عادی است و یا مشکلاتی مانند ترک پوستی یا چین و چروک دارد در این شرایط با جراحی آبدومینوپلاستی میتوان وضعیت پوست‌شکم را بهبود بخشید.

زنان بعد از زایمان

دیگر گروهی که انجام این جراحی به آن ها در برطرف کردن ظاهر نامناسب بدن کمک می کند زنانی هستند که به تازگی زایمان کرده و به دلیل تغییرات این دوران دچار افتادگی پوست، بزرگی شکم، چین و چروک و… شده اند.

البته در این مورد یک نکته مهم وجود دارد و آن این است که در صورتی که زن در سن بارداری قرار داشته باشد و قصد فرزندآوری داشته باشد ممکن است مشکلاتی بعد از جراحی به وجود آید، به همین دلیل بهتر است که این جراحی در زنان، زمانی انجام شود که از سن بارداری گذر کرده یا قصد زایمان و بارداری نداشته باشند.

زنان بعد از زایمان
زنان بعد از زایمان

ابدومینوپلاستی چند نوع دارد؟

بدن افراد، نسبت به ویژگی های داخلی، محیط و سبک زندگی، میزان فعالیت ها و… وضعیت های مختلفی دارند. این تفاوت بدنی موجب می شود که یک جراحی خاص در افراد مختلف، به سبک های متفاوت انجام شود و منجر به تنوع روش های انجام یک جراحی می شود.

ابدومینوپلاستی نیز جز جراحی هایی است که به روش های مختلف قابل انجام می باشد. در ادامه مقاله قیمت ابدومینوپلاستی به معرفی رایج ترین روش های جراحی ابدومینوپلاستی خواهیم پرداخت.

نوع اول: ابدومینوپلاستی کامل

اولین نوع این جراحی بیشتر در افرادی انجام می‌شود که نیازمند تغییرات کلی در در ناحیه شکم می باشند. کامل بودن نام این نوع به معنای یک برش وسیع از زیر شکم به مقدار کل ناحیه استخوان لگن می باشد.

در این روش ناحیه زیر شکم به طور کامل باز می شود تا عضلات شکم بعد از تخلیه چربی ها به سمت پایین کشیده شده و در قسمت اطراف لگن محکم گردند این کار موجب کشیدگی پوست شده و چین و چروک و افتادگی را درمان میکند.

صاف شدن شکم در این روش بیشتر است از سایر روش ها اتفاق می‌افتد و در صورتی که شکم دارای پوست اضافه باشد این پوست نیز حین جراحی از شکم حذف می شود. ابدومینوپلاستی کامل مناسب افرادی است که کاهش وزن شدید داشته یا چند حاملگی پشت سر هم را تجربه کردند که موجب به هم خوردن ظاهر ناف و گوشت اضافه در این قسمت از بدن شده است.

نوع دوم: ابدومینوپلاستی جزئی

ابدومینوپلاستی جزئی که به مینی ابدومینوپلاستی نیز مشهور می باشد، شکل دیگری از این جراحی که برخلاف مدل قبلی برش ها کوتاه تر و در اندازه کوچک تر در سطح شکمی ایجاد می شوند که با تخلیه چربی و مایعات اضافه زیر پوست شکم و کشیدن پوست حین بخیه زدن موجب برطرف شدن مشکلات پوستی می‌شوند.

در این روش نیز پوست ها اضافه برداشته شده و در صورت وجود چربی زیر ناحیه شکمی چربی ها نیز تخلیه خواهد شد، همچنین بر خلاف روش قبلی که پوست شکم به سمت پایین کشیده شده و در نتیجه ناف نیز به سمت پایین کشیده می شود ناف هیچگونه جابجایی نخواهد داشت.

نوع سوم: ابدومینوپلاستی اطراف شکم

مدل بعدی جراحی ابدومینوپلاستی، روشی است که در آن جراحی در اطراف شکم، ناحیه پهلو ها به سمت کمر انجام می شود، این نوع جراحی مناسب افرادی است که در اثر تمرینات ورزشی برای لاغری شکم را کوچک کرده اما پشت قفسه سینه و پهلوها هنوز گوشت و چربی اضافی دارند. در این روش پوست یا به سمت بالا کشیده شده و بخیه زده می شود، یا به سمت اطراف جمع شده و از ناحیه لگن صاف می شود. این نوع جراحی چون در سطح گسترده تری انجام گرفته و ممکن است در زمان خواب یا نشستن به کمر و پهلوها فشار وارد شود، در دوران نقاهت نیاز به بانداژی مخصوص دارد.

نوع چهارم: ابدومینوپلاستی معکوس

این نوع ابدومینوپلاستی برخلاف نوع اول است که پوست بعد از تخلیه چربی به سمت پایین کشیده می شود، پوست را به سمت بالا کشیده تا علاوه بر صاف کردن آن پوست اضافی نیز از بین رود. این روش نیز برای افرادی است که در اثر کاهش وزن زیاد در قسمت زیر سینه ها دارای چربی هستند.

در این روش برش زیر سینه ایجاد شده و پوست بعد از تخلیه چربی و بافت های اضافه به سمت سینه بالا می آید. در این روش نیز ناف جابجایی جزئی خواهد داشت، همچنین در فرم ظاهری سینه ها نیز تغییراتی ایجاد خواهد شد.

نوع چهارم: ابدومینوپلاستی معکوس
نوع چهارم: ابدومینوپلاستی معکوس

فرآیند انجام جراحی ابدومینوپلاستی به چه صورت می باشد؟

ابدومینوپلاستی نیز مانند سایر جراحی ها مراحل مشخصی دارد که برای موفقیت در جراحی و دریافت بهترین نتیجه نیاز است که این مراحل به درستی طی شوند، قیمت ابدومینوپلاستی تا حدی وابسته به هزینه مراحلی است که برای انجام جراحی قبل، بعد و حین آن نیاز می باشد.

انجام آزمایشات

اولین مرحله انجام ابدومینوپلاستی مانند تمام جراحی آزمایشاتی است که برای اطلاع از وضعیت بیمار باید انجام شوند. آزمایش خون، آزمایش غدد، آزمایش ادرار و… از جمله آزمایشاتی هستند که پیش از ابدومینوپلاستی باید انجام شده و نتیجه آن به پزشک اطلاع داده شوند.

آزمایشاتی که در طی این پروسه انجام می شوند مشخص کننده نوع جراحی هستند، در این آزمایشات موقعیت چربی ها و محلی که نیاز است برش در آن ایجاد شود نیز مشخص می شود.

مشخص کردن محل برش ها

بعد از انجام آزمایشات و بررسی آن ها توسط پزشک، تاریخ جراحی مشخص شده و بیمار باید از صبح همان روز در بیمارستان حاضر باشد. بعد از مراجعه بیمار بر اساس نوع جراحی انتخاب شده از قبل، محل برش هایی که برای انجام جراحی باید ایجاد شوند با مارکر مخصوص مشخص می شوند.

به دلیل اینکه در حالت ایستاده با درازکشیده، وضعیت تجمع چربی ها متفاوت است، ممکن است محل برش ها تغییر کنند به همین دلیل یک بار نیز بعد از قرار گرفتن بیمار روی تخت محل برش ها بررسی می شود.

بیهوشی

بعد از مشخص شدن محل برش ها، بیمار باید برای انجام جراحی آماده شود. در اولین اقدام بیمار توسط متخصص بیهوشی، برای بیهوشی آماده شده و این کار انجام می شود. در ابدومینوپلاستی برای انجام بیهوشی از داروهای مخصوص استفاده می شود که یا بیهوشی عمومی بوده و یا تزریق وریدی انجام می شود. نوع بیهوشی پیش تر توسط متخصص این کار و بر اساس نتایج آزمایشات که نشان دهنده وضعیت داخلی فرد است مشخص می گردد.

برش و جراحی

بعد از بیهوشی کامل بیمار باید برش پوست آغاز شود. برش ها در ناحیه محل انجام شده و به صورت افقی زده می شوند. برش در زیر شکم، از آخرین ناحیه رویش مو در اندام تناسلی تا زیر ناف است.

بسته به اینکه میزان تجمع چربی زیر پوست چقدر باشد و پوست چه شکلی داشته باشد ممکن است یک برش سرتاسری زده شده یا برش ها کوچک و در چند ناحیه زده شوند.

بعد از ایجاد برش ها در شکل مناسب، چربی های زیر پوست و بافت های اضافی از بدن خارج می شوند و در صورتی که بدن دارای پوست اضافه باشد یا توسط ابزار جراحی برداشته شده یا به پوست اصلی بخیه زده می شود. نکته مهم در برش های جراحی ابدومینوپلاستی تعیین محل دقیق ناف است که از جابجایی اندام های زیر آن جلوگیری شود.

بخیه

بعد از فرآیند جراحی و تخلیه کامل بافت های اضافی پوست شکم به سمت قسمت مورد نظر کشیده می شود و با استفاده از ابزارهایی مانند چسب، تسمه، کلیپس جراحی و در نهایت نخ مخصوص، بخیه زده می شود. در بستن پوست باید به عدم نشتی آن دقت کامل شود تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

ریکاوری

بعد از انجام کل مراحل جراحی، بیمار برای ریکاوری به بخش مخصوص منتقل می شود تا بعد از بهوش آمدن و مشاعده نتایج در صورت عدم بروز مشکل در وضعیت، به بخش منتقل شده و دوران نقاهت آغاز شود.

ریکاوری
ریکاوری

ابدومینوپلاستی چه تفاوتی با جراحی لیپوساکشن دارد؟

همان طور که در اولین بخش های مقاله قیمت ابدومینوپلاستی گفته شد این جراحی یکی از انواع جراحی های زیبایی محسوب می شود و علی رغم تخلیه چربی روشی برای درمان چاقی نیست.

متقاضیان این جراحی بیشتر آقایانی هستند که کاهش وزن شدید داشته یا در اثر سوختگی و … پوست اضافه آورده اند یا زنانی که در اثر نوسان وزن و بارداری فرم شکم آن ها از ظاهر طبیعی خارج شده است. این جراحی از جهاتی به روش لیپوساکشن تشبیه می شود اما تفاوت های اساسی زیادی بین ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن وجود دارد.

محل جراحی

اولین تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن در محل جراحی است. در لیپوساکشن تمام قسمت های بدن شامل پاها، بازوها، ران و… تحت جراحی قرار گرفته و چربی آن ها تخلیه می شود.

این روش به تخلیه چربی هایی که در هر حجم رسوب کرده اند مورد استفاده قرار می گیرد اما ابدومینوپلاستی روشی است که تنها برای زیبایی شکم انجام شده و محل جراحی در این روش شکم است. چربی های تخلیه شده در این شیوه نیز کمتر از چربی هایی هستند که با لیپوساکشن از بدن خارج می شوند.

نحوه انجام

نحوه انجام دو روش لیپوساکشن با ابدومینوپلاستی نیز تفاوت زیادی دارند. در لیپوساکشن برش های کوچکی در سطح شکمی ایجاد شده و سپس با ورود لوله مخصوص لاپاراسکوپی چربی ها تخریب و بعد از آن با مکش زیاد از بدن خارج می شوند در حالی که در ابدومینوپلاستی پوست اضافه از پوست اصلی شکم جدا شده، لایه چربی ها به صورت گسترده خارج می شوند و برای صاف شدن سطح شکم پوست از دو طرف کشیده شده و سپس محل برش ها، بخیه زده می شود.

درمان چاقی

تفاوت آخر این دو روش در تاثیرگذاری برای کاهش وزن و لاغری است. چون وسعت انجام لیپوساکشن بیشتر است فرد بعد از انجام آن تغییرات سایزی زیادی را تجربه کرده و لاغر می شود در حالیکه در ابدومینوپلاستی تنها جایی که تغییر می کند شکم است، با این حال هیچ کدام از این دو روش انتخاب کاملی برای لاغری نیستند.

درمان چاقی
درمان چاقی

ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چه تفاوت هایی دارد؟

یک تصور غلط در مورد ابدومینوپلاستی وجود دارد و آن تصور این است که می توان ابدومینوپلاستی را بجای جراحی های لاغری انجام داد یا با انجام جراحی های لاغری وضعیت پوست بدن نیز تغییر کرده و در نتیجه شکم ظاهر مناسب پیدا می کند.

جراحی هایی که به منظور لاغری انجام می شوند بیشتر در معده تاثیر گذاشته و تغییرات را یا با حذف بخشی از معده یا محدود کردن آن ایجاد می کنند در حالیکه در ابدومینوپلاستی معده هیچگونه تغییری نکرده و تمام تغییرات سطحی و ظاهری می باشند.

تفاوت وضعیت فرد در هر نوع جراحی

اصلی ترین تفاوت جراحی های لاغری با جراحی ابدومینوپلاستی وضعیت فرد پیش از جراحی است. شرط انجام جراحی های لاغری داشتن شاخص توده بدنی یا بی ام آی 35 به بالاست، این مقدار به معنای حداقل 40 کیلو اضافه وزن است. در حالیکه در انجام ابدومینوپلاستی فرد نباید تا این حد به چاقی مبتلا باشد و گاهی اوقات ممکن است بی ام آی فرد در وضعیت کاملا نرمال قرار داشته باشد.

تفاوت نوع انجام جراحی

دیگر تفاوتی که باعث می شود ابدومینوپلاستی جز جراحی های لاغری محسوب نشود نوع انجام جراحی است. همانند جراحی لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی نیز توسط روشی به نام لاپاراسکوپی انجام می شود در حالیکه ابدومینوپلاستی از طریق جراحی باز انجام شده و برش هایی وسیع برای شروع آن مورد نیاز می باشد. به علاوه تغییراتی که در طی جراحی لاغری در بدن ایجاد می شود کاملا متفاوت با جراحی ابدومینوپلاستی می باشد.

به عنوان مثال در طی عمل اسلیو حجمی از معده فرد از بدن خارج می شود یا در طی جراحی بای پس، مسیر روده نیز تغییر می کند در حالیکه در ابدومینوپلاستی هیچ تغییر داخلی در اندام ها ایجاد نشده و تنها تخلیه چربی زیر پوست صورت می گیرد.

هدف از انجام

دیگر تفاوت میان ابدومینوپلاستی و جراحی های لاغری هدف از انجام است. همان طور که از نام این نوع جراحی ها پیداست در جراحی های لاغری هدف درمان چاقی و کاهش وزن است در حالیکه در جراحی ابدومینوپلاستی تنها وضعیت ظاهری شکم تغییر می کند و ممکن است تغییر سایز در ناحیه کمر و شکم ایجاد شود و تغییر سایز کلی یا کاهش وزن اتفاق نخواهد افتاد.

عدم تغییر شاخص توده بدنی

دیگر تفاوت میان ابدومینوپلاستی و جراحی های لاغری تفاوتی است که در وضعیت ظاهری و لاغری بدن بعد از انجام این جراحی ها رخ می دهد.

بعد از جراحی لاغری فرد به شدت کاهش وزن پیدا می کند و چربی ها در تمام بخش های بدن از بین می روند در حالیکه در ابدومینوپلاستی تنها چربی شکم از بین رفته ودر شاخص بدنی کلی فرد تغییری ایجاد نمی شود.

عدم تغییر شاخص توده بدنی
عدم تغییر شاخص توده بدنی

چه کسانی نباید جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

تمام افرادی که به انجام عمل ابدومینوپلاستی تمایل داشته و متقاضی این عمل هستند به دلیلی از وضعیت ظاهری شکم خود رضایت ندارند و قصد تغییرات ظاهری در این قسمت بدن را دارند. هرچند که این جراحی تقریبا برای تمام افرادی که ویژگی های آن ها، با شرایط این عمل تطابق داشته باشد قابل انجام می باشد اما برخی از افراد نباید این جراحی را انجام دهند یا پزشک برای آن ها انجام این جراحی را منع می کند.

دختران مجرد

اولین گروهی که انجام ابدومینوپلاستی به آن ها توصیه نمی شود دختران مجرد و باکره هستند. این گروه بعد از ازدواج و بارداری دچار مشکلاتی ناشی از این جراحی می شوند، همچنین نوسان وزنی که ممکن است بعد از ازدواج رخ دهد نیز جراحی را بی نتیجه می کند در نتیجه پزشکان به این گروه توصیه می کنند که از دیگر روش ها مشکلات ظاهری شکم را برطرف کنند مگر در شرایطی که فرد دچار بد فرمی بیش از حد در ناحیه شکم باشد.

زنان در سن باروری با قصد بارداری

گروه بعدی که انجام ابدومینوپلاستی توسط پزشک به آن ها توصیه نمی شود زنانی هستند که در سنین بارداری قرار دارند، فرزند داشته و قصد به دنیا آوردن فرزندان دیگر را دارند. این گروه نیز در صورت انجام ابدومینوپلاستی و بارداری مجدد ممکن است به مشکلاتی مانند فتق دچار شوند، همچنین با بارداری مجدد و سزارین وضعیت ظاهری شکم مجددا تغییر کند.

افراد با شاخص توده بدنی بالا

علاوه بر افرادی که در بالا به آن ها اشاره شد زنان یا مردانی که دچار اضافه وزن بالا بوده و شاخص توده بدنی آن ها از 25 بیشتر است نیز انجام ابدومینوپلاستی به آن ها توصیه نمی شود، چون در اثر کاهش وزن پوست بدن آن ها دچار افتادگی می شود و همچنین چون این جراحی تنها موجب تغییرات شکمی در آن ها شده و چربی ها در قسمت های دیگر باقی می ماند فرد دچار عدم تناسب ظاهری خواهد شد.

بیماران دیابتی

گروه بعدی که امکان انجام جراحی ابدومینوپلاستی نداشته و پزشک معمولا آن ها را از انجام این جراحی منع می کند بیماران دیابتی هستند. در این بیماران بیهوشی ممکن است مشکل ساز بوده و چون زخم ها دیرتر جوش می خورند، زخم های وسیع ناشی از بخیه ممکن است در بدن آن ها ایجاد خطر کنند.

افراد مبتلا به سو تغذیه

افرادی که به سوتغذیه مبتلا هستند نیز نمی توانند از این جراحی استفاده کنند. هرچند در بدن این افراد چربی به میزان کمتری یافت می شود اما در صورتی که به هر دلیل این افراد متقاضی انجام ابدومینوپلاستی باشند احتمال بروز مشکلاتی حین تغذیه به دلیل اختلالات ویتامین در بدن آن ها وجود دارد.

بیماران خاص

در نهایت، دیگر افرادی که انجام جراحی ابدومینوپلاستی برای آن ها منع می شود افراد مبتلا به بیماری در مثانه و روده، افراد مصرف کننده داروهای ضد انعقاد خون، افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف و… می باشند.

بیماران خاص
بیماران خاص

پیش از جراحی ابدومینوپلاستی چه اقداماتی باید انجام شود؟

چه در جراحی های زیبایی و چه در جراحی های درمانی برخی اقدامات وجود دارند که در صورت انجام آن ها پیش از جراحی، عمل نتیجه بهتری خواهد داشت و دوران نقاهت نیز زودتر سپری می شود. این اقدامات در جراحی ابدومینوپلاستی نیز وجود دارند. برخی از اقدامات پیش از جراحی در هر نوع جراحی یکسان هستند اما برخی از اقدامات با توجه به نوع جراحی و شرایط بیمار مشخص می شود که در مورد ابدومینوپلاستی در این قسمت توضیح خواهیم داد.

تغییر سبک زندگی

یکی از اقداماتی که پیش از انجام ابدومینوپلاستی باید انجام شود تغییر در سبک زندگی در صورت نیاز است. به عنوان مثال در صورتی که بیمار ورزشکار بوده و ورزش های سنگین انجام دهد از چند هفته پیش از عمل تا چند هفته بعد از عمل باید از انجام تمرینات ورزشی خودداری کند.

انجام آزمایشات

اقدام بعدی انجام آزمایشاتی است که توسط پزشک مشخص می شود. در صورتیکه بد فرمی بدن تنها در ناحیه شکم رخ دهد، ممکن است ناشی از مشکلاتی مانند اختلال غدد، به خصوص غده تیروئید باشد، در این شرایط ابتدا پزشک از کارکرد صحیح غدد اطمینان حاصل می کند و در صورتی که از سلامت کامل فرد مطمئن شود برای جراحی نوبت صادر کرده و فرآیند جراحی را آغاز می کند.

کاهش وزن

علاوه بر اقداماتی که تا اینجا گفته شد، پیش از انجام ابدومینوپلاستی شاخص توده بدنی فرد نیز بررسی می شود. در صورتی که بعد از محاسبه شاخص توده بدنی، فرد اضافه وزن بیشتر از 30 کیلو داشته و شاخص وی از 35 بیشتر باشد پزشک ابتدا لاغری و کاهش وزن را توصیه می کند چون اولا ابدومینوپلاستی در این شرایط قابل انجام نیست و ثانیا در صورت انجام و اصرار بیمار نیز فایده زیادی نداشته و چربی ها مجددا از دیگر نواحی به سمت شکم تجمع پیدا می کنند.

عدم مصرف دخانیات

در صورت مصرف دخانیاتی مانند سیگار نیاز است که مصرف آن ها تا بعد از انجام ابدومینوپلاستی قطع شود. سیگار کشیدن، مصرف انواع آدامس ها، چسب نیکوتین و… از جمله مواردی است که در نتیجه این جراحی اثرگذار می باشد و ممکن است مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد.

قطع مصرف برخی داروها

مصرفی برخی از داروها ممکن است وضعیت بیمار را حین عمل ابدومینوپلاستی به خطر انداخته و مشکلاتی بعد از عمل برای بیمار ایجاد کند. در صورت مصرف هر داروی خاصی پیش از اقدام به جراحی باید لیست آن ها به پزشک ارائه شود تا براساس نظر پزشک قطع مصرف یا ادامه مصرف این داروها مشخص شود.

قطع مصرف برخی داروها
قطع مصرف برخی داروها

پیش از جراحی ابدومینوپلاستی چه لوازمی باید برای مراقبت در منزل آماده شود؟

در بخش قبل مقاله قیمت ابدومینوپلاستی در مورد اقداماتی که باید توسط بیمار انجام شود تا برای جراحی آماده شود صحبت شد. بخشی از اقدامات پیش از جراحی، فعالیت ها و آمادگی هایی هستند که باید در منزل بیمار صورت گیرد تا بعد از جراحی و ترخیص بیمار شرایط از هر نظر برای دوران نقاهت بیمار آماده باشد.

آمادگی های لازم پیش از ابدومینوپلاستی در منزل

پیش از جراحی بیمار باید فضای منزل را برای مراقبت کامل بعد از ترخیص آماده کند. بخشی از لوازمی که آماده سازی آن ها پیش از جراحی الزامی است در منزل استفاده شده و برخی باید همراه با بیمار به بیمارستان آورده شوند.

از جمله این لوازم می توان به بسته های یخ اشاره کرد. این بسته ها باید برای تسکین درد در محل بخیه ها از پیش آماده باشند تا به محض احساس درد در این ناحیه روی شکم گذاشته شوند.

یخ همچنین التهاب محل بخیه ها را نیز کاهش می دهد و چون سرما حالت انقباضی دارد به فرم گیری بهتر بدن نیز کمک می کند. لباس راحتی دیگر چیزی است که باید پیش از عمل آماده باشد تا برای ترخیص و در منزل از آن استفاده شود.

بهتر است از لباس های نخی، رنگ روشن و دکمه دار استفاده شود تا تعویض آن ها راحت بوده و از تعریق و… جلوگیری کند. همچنین بیمار باید وازلین برای چرب کردن محل بخیه یا چسب جراحی به طور آماده داشته باشد تا در صورت لزوم از آن استفاده کند. بیمار بعد از این جراحی نباید مدت زمان زیادی سرپا بایستد به همین دلیل برای استحمام نیاز به صندلی مخصوص در حمام است که باید پیش از جراحی اقدام به آماده سازی آن کرد.

آمادگی های لازم پیش از ابدومینوپلاستی در منزل
آمادگی های لازم پیش از ابدومینوپلاستی در منزل

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی به چه صورت است؟

اقداماتی که پیش از جراحی ابدومینوپلاستی انجام می شوند به سلامت بیشتر بیمار حین عمل و کاهش عوارض جراحی کمک می کنند و برخی نیز در دوره نقاهت اثرگذار می باشند، اما مراقبت هایی نیز وجود دارند که نیاز است بعد از جراحی انجام شده تا بخیه ها زودتر جوش خورده و بدن برای زندگی روزمره سریع تر آماده شود. این مراقبت ها معمولا در جلسه مشاوره به بیمار گفته می شود تا در صورت نیاز به فراهم آوری لوازم خاص جهت مراقبت، آمادگی های لازم صورت گیرد.

صبر تا بروز نتایج

اولین کاری که بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باید انجام شود صبر کردن است. به دلیل تورم و قرمزی محل محل بعد از این جراحی معمولا نتایج قابل مشاهده نیستند و باید تا زمان رفع این مشکلات صبر کرد. بعد از کاهش تورم و قرمزی نیاز است که برای معاینه به پزشک مراجعه کرد تا در صورت مشاهده هر مشکلی اقدام به موقع انجام شود.

استفاده از بانداژ مخصوص

از جمله مراقبت های مهمی که بعد از ابدومینوپلاستی باید انجام شود استفاده از بانداژ و گن مخصوص است که نوع و سایز آن توسط پزشک مشخص می شود. استفاده از این گن ها به خصوص برای افرادی که ابدومینوپلاستی اطراف شکم را انجام می دهند الزامی است تا از تغییر وضعیت چربی های بدن بعد از انجام جراحی جلوگیری شده و بدن به بهترین شکل فرم بگیرد.

عدم انجام فعالیت های سنگین

بیمار بعد از انجام ابدومینوپلاستی باید از فعالیت های سنگین خودداری کند. پیاده روی های سریع، دوندگی، انجام ورزش های سنگین مانند وزنه برداری، دوچرخه سواری و… که در قسمت شکم فشار وارد کنند بعد از ابدومینوپلاستی ممنوع می باشد. نهایت برای شکل گیری بهتر بدن و جلوگیری از لختگی خون در شکم، بیمار می توان از قدم زدن آهسته به میزان کم استفاده کند.

رعایت رژیم مناسب

بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاستی نیاز است که بیمار از رژیمی مناسب پیروی کند. این رژیم باید با سدیم کم همراه باشد و شکر، نمک و چربی نیز در آن تا حد امکان ناچیز باشد. مصرف میوه هایی مانند آناناس که به بهبود جریان خون و زود جوش خوردن زخم ها کمک میکند بعد از این جراحی مناسب است، همچنین مصرف غذاهایی مانند ماهی و میگو و به طور کل غذاهایی که هضم راحت تری داشته و سبک تر هستند نیز بعد از ابدومینوپلاستی توصیه می شود.

رعایت توصیه های پزشک

علاوه بر موارد ذکر شده بیمار باید به تمام توصیه های پزشک نیز به طور دقیق عمل کند، استفاده از گن باید دقیقا مطابق با نظر پزشک انجام شود، داروهایی که توسط پزشک تجویز می شوند نیز برای جلوگیری از عفونت و درمان سریع تر زخم ها نیز باید با دقت بالا و سر موقع مصرف شوند.

رعایت توصیه های پزشک
رعایت توصیه های پزشک

برای از بین بردن محل و اسکار برش ها در ابدومینوپلاستی چه اقداماتی قابل انجام می باشد؟

یکی از نگرانی های مهم بیماران بعد از انجام هر نوع جراحی، بخیه ها و درمان سریع تر آن ها می باشند. در صورت ایجاد هرگونه مشکل در بهبودی بخیه ها و تاخیر در این روند باعث بروز مشکلاتی مانند عفونت و… می شود.

به علاوه باقی ماندن زخم در محل بخیه ها نیز مشکلی است که برای برخی افراد موجب به وجود آمدن گوشت اضافه و… می شود که با توجه به انجام ابدومینوپلاستی در جهت زیبایی شکم، این مشکل می تواند مجددا زیبایی را تحت تاثیر قرار دهد.

اقدامات موثر در از بین بردن زخم

زخم های حاصل از جراحی ابدومینوپلاستی به خصوص در روزهای اول بعد از عمل نیاز به رسیدگی زیادی دارند تا تبدیل به عفونت نشده و بدون باقی ماندن محل زخم بهبود یابند. در روزهای اول زخم ها قرمز و حساس هستند، ظاهر آن ها نشان دهنده وضعیت زخم است.

در صورتی که تورم زخم جزئی بوده و محل آن  تنها قرمز باشد نشان دهنده سلامت زخم و روند بهبودی طبیعی آن است، این زخم نهایتا تا دو ماه بعد به سمت بهبودی می رود. ابتدا زخم ها تیره شده و سپس رفته رفته کمرنگ تر می شوند. بعد از این مدت باید از پمادهای مناسب استفاده کرد تا محل اسکر نیز درمان شود.

معمولا یک سال زمان میبرد که بخیه ناشی از عمل ابدومینوپلاستی درمان شود. در صورتی که محل زخم بعد از یکسال باقی مانده باشد با استفاده از روش های دیگر جراحی زیبایی مانند لیزر، اسکارها نیز درمان می شوند.

اقدامات موثر در از بین بردن زخم
اقدامات موثر در از بین بردن زخم

تا اینجا با مبحث برای از بین بردن محل و اسکار برش ها در ابدومینوپلاستی چه اقداماتی قابل انجام می باشد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله قیمت ابدومینوپلاستی با ما همراه باشید.

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی به چه صورت طی می شود و چه قدر زمان می برد؟

خوب سپری کردن دوران نقاهت یکی از تاثیرگذارترین مسائل در کاهش عوارض انواع جراحی هاست و به بهبودی سریع تر بیمار و برگشت راحت تر به زندگی عادی کمک می کند.

مدت زمانی که دوران نقاهت در جراحی ابدومینوپلاستی زمان می برد بیش از هرچیز به وضعیت بدن بیمار بستگی دارد. آمادگی بدنی در برخی افراد بیشتر از دیگران است که این مسئله به درمان سریع تر کمک می کند. همچنین نوع جراحی نیز در مدت زمان دوران نقاهت تاثیرگذار است.

به عنوان مثال در افرادی که نوع جراحی ابدومینوپلاستی کامل را انجام می دهند دوران نقاهت بیشتر زمان برده و بهبود محل بخیه ها زمان بیشتری طول می کشد در حالیکه در افرادی که نوع جزئی این جراحی را انجام می دهند بهبودی ها سریع تر رخ می دهند. دیگر عاملی که در کاهش مدت زمان دوران نقاهت اثرگذار می باشد مراقبت های بیمار و نحوه انجام آن هاست.

به عنوان مثال در صورتی که بیمار بعد از جراحی از مسکن استفاده کرده، فعالیت ها را مطابق با تجویز پزشک انجام داده و ویزیت های بعد از عمل را به طور منظم انجام دهند دوران نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی به خوبی سپری می شود و خیلی زود به اتمام می رسد.

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی به چه صورت طی می شود و چه قدر زمان می برد؟
دوران نقاهت ابدومینوپلاستی به چه صورت طی می شود و چه قدر زمان می برد؟

در چه مواردی ممکن است پزشک بیمار را از انجام ابدومینوپلاستی منع کند؟

در بخش های قبلی مقاله قیمت ابدومینوپلاستی در مورد، شرایطی که منجر به ممنوعیت انجام جراحی ابدومینوپلاستی می شد صحبت شد. در بیشتر شرایط ذکر شده معمولا بعد از برطرف کردن مانع اجازه انجام عمل توسط پزشک صادر می شود اما در مواردی که شرایط بدنی خاصی دارند جراحی در هر حالتی ممنوع می باشد و به طور کل پزشک مسئولیتی بابت جراحی بیمار قبول نمی کند.

از جمله شرایطی که منع کلی انجام ابدومینوپلاستی دارند می توان به بیمارانی اشاره کرد که در سوابق بیماری های آن ها لخته شدن خون در رگ ها یا لختگی ریه مشاهده می شود.

در صورت بیهوشی و انجام جراحی ممکن است مشکل لختگی برای این بیماران حین یا بعد از عمل ایجاد شود که به مرگ فرد منتهی می شود. همچنین مشکلات مزمنی مانند نارسایی ریه و کلیه نیز جز مشکلاتی هستند که انجام ابدومینوپلاستی را به طور کل مانع می شوند.

دیگر مشکلی که در صورت ابتلا به آن پزشک اجازه جراحی ابدومینوپلاستی را صادر نمی کند نارساییی های وریدی است که ممکن است خونرسانی حین عمل را با اختلال مواجه کرده یا اختلال عملکرد روده هاست که شرایط بیمار را بعد از عمل خطرناک می کند.

در چه مواردی ممکن است پزشک بیمار را از انجام ابدومینوپلاستی منع کند؟
در چه مواردی ممکن است پزشک بیمار را از انجام ابدومینوپلاستی منع کند؟

قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی چه مشاوره هایی مورد نیاز است؟

در بخش های قبلی مقاله قیمت ابدومینوپلاستی گفته شد که یکی از اقدامات مورد نیاز پیش از انجام جراحی انجام آزمایشاتی است که وضعیت بیمار را برای پزشک مشخص می کند، همچنین بیمار باید برای مشخص کردن نوع بیهوشی به متخصص بیهوشی مراجعه کند.

علاوه بر این موارد، مشاوره برخی متخصصین دیگر نیز برای بیمار الزامی است، در این مشاوره ها تایید هر کدام از پزشکان گرفته می شود و انجام عمل در نهایت وابسته به دریافت این تاییدها می باشد.

از جمله این متخصصین می توان به متخصص غدد، متخصص مهندسی پزشکی جهت خرید گن مناسب و… اشاره کرد. این مشاوره ها معمولا به منظور مشخص کردن مواردی مانند جراحی های قبلی بیمار و سابقه بیمار بعد از هر جراحی، شرایط پزشکی خاص مانند بیماری ها، داروهایی که بیمار تا زمان عمل از آن ها استفاده می کند، مکمل ها و حساسیت های دارویی بیمار و… اشاره کرد.

برای انجام عمل ابدومینوپلاستی پزشک ابتدا بخش کوچکی از پوست بیمار را تحت آزمایش قرار می دهد، این نمونه مشخص کننده کیفیت پوست بیمار است تا نوع بخیه و… برای پوست متناسب با وضعیت بدن مشخص شود.

قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی چه مشاوره هایی مورد نیاز است؟
قبل از انجام جراحی ابدومینوپلاستی چه مشاوره هایی مورد نیاز است؟

برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی، برش ها در کدام قسمت بدن ایجاد می شوند؟

یکی از مسائل مشترک در میان تمام بیماران پرسش هایی است که در مورد روش انجام جراحی ها و اقداماتی که قبل و بعد از آن می افتد دارند.

این پرسش های ناشی از عدم اطلاع بیمار و در جهت کاهش استرس و نگرانی صورت می گیرد. در مورد ابدومینوپلاستی نیز برخی از پرسش ها وجود دارند که بیمار در جلسه های اول که حالت مشاوره ای دارد از پزشک می پرسد. یکی از متداول ترین سوالات که توسط اکثر بیماران پرسیده می شود در مورد محل برش ها و چگونگی ایجاد آن هاست.

برش ها بسته به نوع جراحی ایجاد می شوند. در صورتی که نوع جراحی، ابدومینوپلاستی کامل باشد برشی نسبتا وسیع در قسمت بالای اندام تناسلی تا ناف و مایل به راست ایجاد می شود.

در صورتی که بدن دارای پوست اضافه باشد، ابتدا این پوست برداشته شده و سپس برش جراحی ایجاد می شود. برش ها افقی زده می شوند و معمولا بعد از اتمام جراحی محل برش ها تا آخرین حد ممکن به سمت هم کشیده شده و سپس بخیه یا چسب ترمیم زده می شود.

برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی، برش ها در کدام قسمت بدن ایجاد می شوند؟
برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی، برش ها در کدام قسمت بدن ایجاد می شوند؟

تا اینجا با مبحث برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی، برش ها در کدام قسمت بدن ایجاد می شوند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله قیمت ابدومینوپلاستی با ما همراه باشید.

تعویض پانسمان ابدومینوپلاستی به چه صورت می باشد؟

در بخش های قبلی مقاله قیمت ابدومینوپلاستی گفته شد که یکی از وظایف مهم بیماران بعد از انجام ابدومینوپلاستی مراقبت از زخم و بخیه هاست تا بهبودی آن ها سریع تر حاصل شده و از ابتلا به عفونت و باقیماندن محل زخم تا حد امکان جلوگیری شود.

یکی از روش های مراقبتی از بخیه های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی تعویض پانمسان است. تا زمانی که بیمار بعد از جراحی در بیمارستان بستری باشد تعویض پانسمان توسط پرستاران انجام می شود که این کار معمولا روزانه است، اما در منزل شرایط این کار اندکی متفاوت است.

به عنوان اولین توصیه بهتر است که تعویض پانسمان بیمار بعد از جراحی ابدومینوپلاستی توسط فردی انجام شود که با اصول این کار آشنایی دارد. لوازمی که برای تعویض پانسمان مورد نیاز است گاز، بتادین و سرم مخصوص شستشو می باشد.

در برخی بیماران گاها نیاز است که در روزهای اول و حتی بعد از ترخیص هر چند روز یک بار تعویض پانسمان انجام شود تا محیط زخم به طور کامل استریل باشد.

برای انجام پانسمان ابتدا باید با استفاده از سرم شستشو محل زخم و بتادین های قبلی تمیز شوند، سپس مجددا بتادین تازه روی زخم زده شده و با گاز استریل محل زخم بسته شود.

تعویض پانسمان ابدومینوپلاستی به چه صورت می باشد؟
تعویض پانسمان ابدومینوپلاستی به چه صورت می باشد؟

در صورت ورم و کبودی بعد از ابدومینوپلاستی چه اقدامی باید انجام داد؟

دیگر مشکلی که بیماران بعد از جراحی ابدومینوپلاستی با آن روبرو می شوند، کبودی و تورم محل برش هاست. درمان این کبودی ها موضوع این بخش مقاله قیمت ابدومینوپلاستی می باشد.

کبودی بعد از عمل در رزوهای اول کاملا طبیعی است و در دو ماه ابتدایی که زخم تا زمان درمان تیره تر می شود بروز کبودی در اطراف زخم امری عادی می باشد.

همچنین تورم نیز به دلیل بخیه و برش ایجاد شده امری است که در تمام بیماران رخ می دهد و تنها تفاوت آن در بیماران مختلف شدت آن است که به کیفیت پوست، سیستم دفاعی و مقاومت بدنی بستگی دارد.

برای کاهش کبودی ها، نیاز است که زخم زودتر بهبود پیدا کند. برای بهبودی زخم رژیم غذایی مناسب امری به شدت تاثیرگذار است. به عنوان مثال مصرف آناناس چه به صورت تازه و چه به صورت کمپوتی در بهبود زخم تایر زیادی دارد. همچنین برخی داروهای خاص مانند کپسول آناهییل نیز برای کاهش تورم و کبودی موثر می باشند.

داروهای رقیق کننده خون بعد از این جراحی به شدت خطرناک می باشند اما می توان از غذاهایی که جریان خون را بهبود می بخشند به جهت درمان سریع تر استفاده کرد. کیسه یخ برای کاهش تورم و دردهای احتمالی دیگر چیزی است که بعد از جراحی به تسکین بیمار کمک می کند.

در صورت ورم و کبودی بعد از ابدومینوپلاستی چه اقدامی باید انجام داد؟
در صورت ورم و کبودی بعد از ابدومینوپلاستی چه اقدامی باید انجام داد؟

تا اینجا با مبحث در صورت ورم و کبودی بعد از ابدومینوپلاستی چه اقدامی باید انجام داد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله قیمت ابدومینوپلاستی با ما همراه باشید.

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی چه شرایطی دارد؟

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است و هیچگونه عارضه داخلی ندارد، به عبارتی این بیماری تاثیری در قدرت باروری یا کاهش میل جنسی ندارد، بنابراین فرد بعد از انجام ابدومینوپلاستی نیز شانس بارداری خواهد داشت اما برخی مسائل وجود دارند که به علت آن ها، پزشکان به زنانی که متقاضی انجام ابدومینوپلاستی هستند عدم بارداری را توصیه کرده یا انجام این جراحی را به بعد از آخرین بارداری آن ها موکول می کنند.

اولین مشکل تغییر مجدد ظاهر بدن ناشی از بارداری و زایمان، به خصوص سزارین است که عملا تلاش ها و هزینه بیمار را بی تاثیر می کند که با توجه به قیمت ابدومینوپلاستی علاوه بر ضرر مالی، اتلاف وقت نیز می باشد، همچنین ممکن است بیمار در صورت بارداری بعد از ابدومینوپلاستی و بعد از زایمان دچار مشکلاتی مانند فتق شکمی شود که هرچند قابل درمان بوده و عارضه جدی نیست اما برای اکثر بیماران ناخوشایند است.

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی چه شرایطی دارد؟
بارداری بعد از ابدومینوپلاستی چه شرایطی دارد؟

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله قیمت ابدومینوپلاستی هستید.

آیا نتایج ابدومینوپلاستی دائمی می باشد؟

یکی دیگر از پرسش های متداول بیماران که در این بخش مقاله قیمت ابدومینوپلاستی به بررسی آن می پردازیم سوال در مورد مدت زمان ماندگاری نتیجه است. بیشتر بیمارانی که این جراحی را انجام می دهند امیدوارند که نتایج آن تا پایان عمر باقی بماند.

این مسئله چندان دور از انتظار نیست به شرط آن که بیمار بعد از انجام جراحی و رسیدن به فرم ایده آل شکم از برخی چیزها پرهیز کند. اولین مسئله که به دائمی کردن نتیجه کمک می کند ثبات وزنی است. برای حفظ وضعیت شکم فرد نباید کاهش و افزایش وزن های مداوم داشته باشد.

همچنین بیمار باید برای حفظ وضعیت ظاهری خود شروع به ورزش کند. فعالیت های ورزشی برای تناسب اندام مفید هستند و در دائمی کردن نتیجه ابدومینوپلاستی نیز تاثیرگذار می باشند.

اقدام بعدی برای دریافت نتیجه دائمی از جراحی ابدومینوپلاستی استفاده از کرم ها و لوسین های مراقبت پوستی است که از ترک خوردن پوست و ضعیف شدن آن در اثر افزایش سن جلوگیری می کند، یک روتین پوستی خوب بعد از جراحی باعث جوان ماندن پوست در سنین بالاتر می شود.

آیا نتایج ابدومینوپلاستی دائمی می باشد؟
آیا نتایج ابدومینوپلاستی دائمی می باشد؟

شما در حال خواندن پست قیمت ابدومینوپلاستی هستید.

آیا ابدومینوپلاستی دارای عوارضی است؟

به طور کل هیچ نوع جراحی بدون عارضه نیست، حتی جراحی های غیر قابل اجتناب مانند جراحی دندانپزشکی نیز دارای عوارضی هستند که با مراقبت بعد از عمل، این عارضه ها کاهش پیدا می کند، اما روش هایی وجود دارند که به کاهش عارضه تا حد زیادی کمک می کنند. از جمله عارضه های جراحی ابدومینوپلاستی، می توان به تورم و قرمزی محل عمل اشاره کرد.

همچنین در برخی افراد ممکن است محل بخیه ها درد یا سوزش داشته باشد که استفاده از مسکن به کاهش آن کمک می کند. در صورت رسیدگی مناسب به زخم، دوران نقاهت بعد از ابدومینوپلاستی بدون عارضه سپری خواهد شد.

آیا ابدومینوپلاستی دارای عوارضی است؟
آیا ابدومینوپلاستی دارای عوارضی است؟

تا اینجا با مبحث آیا ابدومینوپلاستی دارای عوارضی است آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله قیمت ابدومینوپلاستی با ما همراه باشید.

قیمت ابدومینوپلاستی به چه صورت محاسبه می شود؟

قیمت ابدومینوپلاستی دیگر دغدغه بیماران در انجام این جراحی می باشد. قیمت ابدومینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و فاکتورهای زیادی در تعیین آن اثرگذار می باشند. نکته مهمی که در مورد قیمت ابدومینوپلاستی وجود دارد، عدم تقبل آن توسط بیشتر بیمه هاست، اکثر بیمه ها جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند

اما در صورتی که پزشک این جراحی را درمانی برای بی اختیاری ادرار یا فتق شکم تشخیص دهد بخشی از قیمت ابدومینوپلاستی با پرداخت بیمه کاهش پیدا می کند.

پزشکی که این جراحی را انجام می دهد دیگر عاملی است که در کاهش یا افزایش قیمت ابدومینوپلاستی موثر است. همچنین بیمارستان محل انجام جراحی از نظر خصوصی یا دولتی بودن نیز در هزینه نهایی این جراحی اثر دارد.

قیمت ابدومینوپلاستی علاوه بر موارد ذکر شده به آزمایشات مورد نیاز پیش از جراحی، لوازمی که بعد از جراحی باید تهیه شوند و مواردی دیگر از این دست نیز بستگی دارد.

قیمت ابدومینوپلاستی به چه صورت محاسبه می شود؟
قیمت ابدومینوپلاستی به چه صورت محاسبه می شود؟

از اینکه تا انتهای پست قیمت ابدومینوپلاستی با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن مقاله قیمت ابدومینوپلاستی بهره لازم را برده باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه کنید:

 1. قیمت عمل مینی بای پس معده
 2. کوچک کردن معده
 3. چگونه فقط شکم را لاغر کنیم
دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الیسا
الیسا
2 سال قبل

سلام ایا کسانی که سابقه جراحی انسداد روده دارند نمی توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند ؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید