قهوه و لیمو برای لاغری

فهرست مطالب

در مقاله امروز از سایت کلینیک جراحی لاغری در کرج، سعی کرده ایم به موضوع قهوه و لیمو برای لاغری بپردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی چاقی مانند اسلیو معده، می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

چنانچه شما نیز دارای اضافه وزن می باشید و یا تمایل به داشتن تناسب اندام می باشید، خواندن این مقاله برای شما مفید خواهد بود. پس با ما تا انتهای این مبحث همراه شوید.

قهوه و لیمو برای لاغری
قهوه و لیمو برای لاغری

آن چه در مقاله قهوه و لیمو برای لاغری خواهیم خواند:

قهوه یک نوشیدنی لاغرکننده

قهوه و تاثیر آن بر کاهش وزن

لیمو و تاثیر آن بر لاغری

تاثیر لیمو در کاهش وزن

دیگر فواید لیمو ترش و ارتباط آن با لاغری

مصرف قهوه و لیمو برای لاغری

نحوه درست کردن ترکیب قهوه و لیمو

نکات مثبت مصرف قهوه و لیمو

سخن پایانی

جهت تکمیل اطلاعات خود توصیه می کنیم مقاله بسیار مهم آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود را مطالعه کنید.

امروزه در سرتاسر جهان، چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات مردم تبدیل شده است

امروزه در سرتاسر جهان، چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات مردم تبدیل شده است. در پی سبک های نادرست زندگی و خوراک ناسالم، تعداد افراد مبتلا به چاقی، روز به روز در حال افزایش می باشد. چاقی را نه تنها می توان به عنوان یک بیماری به شمار آورد، بلکه خود چاقی می تواند عامل ابتلا به بسیاری از انواع بیماری باشد.

امروزه در سرتاسر جهان، چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات مردم تبدیل شده است
امروزه در سرتاسر جهان، چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات مردم تبدیل شده است

از جمله این بیماری ها، می توان به دیابت نوع 2، بیماری فشار خون و نیز انواع بیماری های قلبی و عروقی اشاره کرد. از طرف دیگر، چاقی به خصوص چاقی مفرط، باعث می گردد که فرد در انجام فعالیت های فیزیکی روزانه خود با مشکلات بسیاری روبرو شود و در انجام کارهای خود، چالاکی لازم را نتواند داشته باشد.

علاوه بر این موارد، چاقی از لحاظ روحی نیز بسیار روی فرد تاثیر گذار می باشد. هنگامی که فرد نمی تواند در اجتماعات مختلف به صورتی درخشان ظاهر گردد، این امر سبب می شود که اعتماد به نفس شخص، به میزان بسیار زیادی کاهش یافته و در نتیجه آن، فرد دچار افسردگی گردد.

اینفوگرافیک قهوه و لیمو برای لاغری

اینفوگرافیک قهوه و لیمو برای لاغری
اینفوگرافیک قهوه و لیمو برای لاغری

تمامی این موارد سبب گردیده است که از هر راهی، افراد تلاش کنند که مجددا به تناسب اندام برسند. بسیاری از افراد در تلاشند که با بهره گیری از انواع رژیم های غذایی و ورزش کردن، بتوانند به وزن مناسب و دلخواه خود بازگردند.

در این میان، انواع نوشیدنی های لاغر کننده را در رژیم غذایی خود گنجانده اند. یکی از این نوشیدنی های مؤثر در امر چربی زدایی، ترکیبی از قهوه و لیمو می باشد. البته گرفتن رژیم های غذایی مختلف و انجام فعالیت های ورزشی، در مواردی که فرد دارای اضافه وزن می باشد، می تواند کارساز باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده دیدن کنید.

بدون تردید، روند چربی زدایی از بدن، بسیار کند می باشد

اما بدون تردید، روند چربی زدایی از بدن، بسیار کند می باشد. در این میان، نمی توان این روش را یک روش مفید در همه موارد و برای همه افراد در نظر گرفت. در برخی از موارد، فرد به بیماری چاقی مفرط دچار می باشد و یا از بیماری های مرتبط با چاقی رنج می برد.

در این موارد، گرفتن رژیم غذایی و یا مصرف نوشیدنی هایی نظیر ترکیب قهوه و لیمو، نمی تواند آن چنان مفید باشد. دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح متخصص در امر جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند و یا به بیماری هایی نظیر دیابت نوع دو ، فشار خون و یا آپنه خواب و یا انواع بیماری های قلبی و عروقی دچار می باشند، توصیه می کند که برای سرعت بخشیدن به روند چربی زدایی و رسیدن به تناسب اندام و سلامتی جسمانی، اقدام به انجام عمل جراحی لاغری بنمایند.

بدون تردید، روند چربی زدایی از بدن، بسیار کند می باشد
بدون تردید، روند چربی زدایی از بدن، بسیار کند می باشد

عمل جراحی لاغری، به گفته دکتر سلیمی، جراح حاذق در امر جراحی لاغری و لاپاراسکوپی، علاوه بر اثرات مثبتی که بر سلامتی فرد دارد، یک روش مناسب و دائمی برای رسیدن به تناسب اندام برای همیشه می باشد.

اما به گفته دکتر سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص گوارش در زمینه لاغری، مصرف نوشیدنی هایی نظیر ترکیب قهوه و لیمو، می تواند برای افرادی که چاق می باشند، مفید بوده و باعث کاهش وزن تدریجی ایشان گردد.

از همین رو، در این مقاله به بررسی قهوه و لیمو برای لاغری پرداخته ایم.

چنانچه شما نیز دارای اضافه وزن می باشید و تمایل دارید با مصرف یک نوشیدنی مطبوع به هدف خود دست یابید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

قهوه یک نوشیدنی لاغرکننده

قهوه را  می توان یکی از پرطرفدارترین انواع نوشیدنی در سرتاسر جهان به شمار آورد. با توجه به خواص منحصز به فردی که قهوه دارد، بسیاری از افراد این نوشیدنی را در تمامی وعده های روزانه خود می گنجانند. شروع یک روز دل انگیز با خوردن یک فنجان قهوه در صبح، بسیار زیباتر می شود.

همچنین تعداد زیادی از ورزشکاران، پیش از شروع تمرینات ورزشی خود، یک فنجان قهوه می نوشند. آمار گرفته شده از مردم آمریکا، نشان داده است که بیش از 75 درصد از مردمان این کشور، صبح خود را با یک فنجان قهوه آغاز می کنند و در طول روز، به دفعات از این نوشیدنی مفید مصرف می نمایند.

قهوه یک نوشیدنی لاغرکننده
قهوه یک نوشیدنی لاغرکننده

قهوه را می توان یک نوشیدنی تعریف کرد که از آسیاب کردن دانه های قهوه به دست می آید. در دانه های برشته شده قهوه، مقدار قابل توجهی از کافئین و ترپن و مواد فنلی که در حقیقت همان آنتی اکسیدان ها می باشند، موجود می باشد.

به صورتی که در هر فنجان قهوه می توان به جرات گفت که هیچ کالری وجود ندارد. قهوه هیچ گونه انرژی به فرد منتقل نمی کند. از طرفی، طعم دلنشین قهوه و عطر خوب آن، حسی لذت بخش را به افراد انتقال می دهد. قهوه دارای میزان زیادی کافئین می باشد. کافئین یک ماده محرک زا است.

این ماده تحریک کننده، سبب می گردد که احساس خستگی و بی حالی از بدن رفع گردد

این ماده تحریک کننده، سبب می گردد که احساس خستگی و بی حالی از بدن رفع گردد. از همین رو بسیاری از افراد تصور می کنند که قهوه یک نوشیدنی انرژی زاست. این در حالی است که قهوه هیچ کالری ندارد.

البته چنانچه به قهوه، شیر یا شکر و یا خامه اضافه شود، در این صورت قهوه دارای کالری می شود. با اضافه نمودن این مواد به قهوه، این نوشیدنی مفید به یک نوشیدنی پرکالری و چاق کننده تبدیل می شود. البته انواع دیگر قهوه نیز می توانند خاصیت چربی زدایی را داشته باشند.

از انواع آن، می توان به قهوه های بهبود یافته ای نظیر موارد زیر، اشاره نمود:

 • لاته ماکیاتو
 • قهوه مخلوط
 • چای لاته
 • کاپوچینو
 • اسپرسو
 • قهوه تریپلو

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع “قهوه و لیمو برای لاغری” پرداخته ایم. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مبحث با ما همراه شوند.

از انواع آن، می توان به قهوه های بهبود یافته ای نظیر موارد زیر، اشاره نمود:
از انواع آن، می توان به قهوه های بهبود یافته ای نظیر موارد زیر، اشاره نمود:

قهوه و تاثیر آن بر کاهش وزن

بدن برای انجام فعالیت های روزانه خود، به انرژی نیاز دارد. به انرژی مورد نیاز برای بدن، متابولیسم گویند. چنانچه متابولیسم بدن به میزان کافی باشد، فرد در انجام کارهای خود، دچار کمبود انرژی نخواهد شد.

در بسیاری از موارد، افرادی که در دوره رژیم لاغری به سر می برند، عموماً دچار ضعف و کمبود انرژی می شوند. نوشیدن قهوه می تواند به این افراد انرژی از دست رفته شان را بازگردانده و در عین حال، به علت نداشتن کالری، به کاهش وزن نیز کمک می کند.

از همین رو، دکتر سلیمی، بهترین متخصص جراحی لاغری و لاپاراسکوپی، قهوه را یک نوشیدنی ایده آل برای افرادی بیان می کند که دارای اضافه وزن کم می باشند و تمایل دارند بتا ا یک رژیم غذایی مناسب، به تناسب اندام دست یابند. این در حالیست که فرد، دچار چاقی مفرط نباشد.

قهوه و تاثیر آن بر کاهش وزن
قهوه و تاثیر آن بر کاهش وزن

توصیه دکتر سلیم، به این افراد، انجام جراحی لاغری می باشد. قهوه، دارای میزان قابل توجهی کافئین می باشد. کافئین ماده ای است که سبب بالا رفتن متابولیسم بدن می گردد. به صورت کلی، مصرف قهوه با فواصل زمانی مشخص و مرتب، سبب می شود که متابولیسم بدن، افزایش یابد.

این امر، در مورد تمامی افراد صادق است و تنها مختص افراد چاق و دارای اضافه وزن نمی باشد. یکی از دلایل دیگری که قهوه سبب کاهش وزن می گردد، کمک این نوشیدنی به هضم غذا می باشد. قهوه سبب می شود که آنزیم های موجود در دستگاه گوارشی، نظیر آمیلاز، پپسین و لیپاز افزایش یافته و سبب سرعت بخشیدن به هضم غذا شوند.

هنگامی که هضم غذا با سرعت بالاتری اتفاق افتد، میزان متابولیسم بدن نیز افزایش یافته و عمل چربی سوزی رخ می دهد

هنگامی که هضم غذا با سرعت بالاتری اتفاق افتد، میزان متابولیسم بدن نیز افزایش یافته و عمل چربی سوزی رخ می دهد. در حقیقت این کافئین موجود در قهوه می باشد که باعث انجام عمل چربی سوزی در بدن می گردد.

بسیاری از داروهای مختص چربی سوزی نیز میزان قابل توجهی از کافئین وجود دارد. کافئین سبب افزایش متابولیسم بدن شده و به بدن انرژی داده و این انرژی سبب سوزاندن چربی اضافی بدن می گردد.

در این مقاله به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” پرداخته ایم.

از تمامی علاقه مندان به این موضوع دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه شوند.

نکته جالب توجه در زمینه قهوه، این است که این نوشیدنی مفید، حتی هنگامی که فرد در حال خواب می باشد نیز به چربی سوزی ادامه می دهد. قهوه هنگامی که با یک رژیم غذایی همراه باشد، تاثیر بسیار شایانی بر کاهش وزن خواهد گذاشت.

با مصرف روزانه قهوه، تاثیر کافئین روی گیرنده های عصبی نمایان می گردد. مصرف قهوه سبب می شود که ارتباط این گیرنده های عصبی با هورمون های گرسنگی، نظیر پپتید و لپتین و گرلین، دچار اختلال گردد.

هنگامی که قهوه به صورت داغ میل شود، تاثیر آن بر بدن بیشتر بوده و سبب کاهش اشتهای فرد می گردد

هنگامی که قهوه به صورت داغ میل شود، تاثیر آن بر بدن بیشتر بوده و سبب کاهش اشتهای فرد می گردد. این امر سبب می شود که فرد، تمایل کمتری به غذا خوردن از خود نشان دهد. از همین رو، فرد با کم کردن میزان مواد خوراکی مصرفی، به تدریج موفق به کم کردن وزن می گردد.

البته ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که درست است که قهوه تاثیر بسیاری بر چربی سوزی و کاهش وزن دارد، اما این امر در سایه یک رژیم درست غذایی امکان پذیر می شود. از همین رو، نمی توان قهوه را به تنهایی عاملی برای کاهش وزن به شمار آورد.

اما قهوه می تواند به عنوان عاملی مؤثر در چربی سوزی به همراه یک رژیم غذایی متعادل به شمار رود که در نتیجه مصرف آن، فرد بتواند به اندام مورد علاقه خود دست یابد. اما یکی از مشکلات بزرگی که در زمینه رژیم های غذایی وجود دارد، عدم دائمی بودن آن ها می باشد.

مشخص است که نمی توان یک رژیم غذایی را تا به همیشه دنبال کرد. از همین رو، تناسب اندامی که به کمک یک رژیم غذایی به دست می آید نیز نمی تواند دائمی باشد. ثابت ماندن وزن، پس از گرفتن یک رژیم غذایی مساله بسیار مهمی می باشد.

خوردن قهوه و پس از آن انجام فعالیت های ورزشی

قهوه می تواند به حل این مشکل کمک نماید. خوردن قهوه و پس از آن انجام فعالیت های ورزشی، با سرعت بیشتر از قبل و به صورت مرتب می تواند در تثبیت وزن متعادل، بسیار مؤثر باشد. همان طور که به آن اشاره نمودیم، قهوه سبب کاهش اشتها می گردد.

از همین رو، پس از اتمام رژیم غذایی، مصرف قهوه می تواند در خوردن کمتر مواد خوراکی و در نتیجه آن مصرف کمتر کالری در طول روز، بسیار تاثیرگذار عمل کند.

در این مقاله سعی داریم به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” بپردازیم. از تمامی علاقه مندان به کاهش وزن و تناسب اندام، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله، با ما همراه شوند.

خوردن قهوه و پس از آن انجام فعالیت های ورزشی
خوردن قهوه و پس از آن انجام فعالیت های ورزشی

از دیگر فواید قهوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن خاصیت انرژی زایی
 • قهوه یک نوشیدنی ضد آلزایمر می باشد و همچنی، احتمال بروز پارکینسون را از بین می برد.
 • داشتن ارزش غذایی بسیار بالا
 • بالا بردن سرعت سوخت و ساز در بدن
 • بالا بردن استقامت بدن
 • جلوگیری از بروز انواع بیماری ها نظیر سرطان سینه، سرطان کبد، پروستات، سرطان روده بزرگ، مشکلات دستگاه گوارشی و آندومتر و همچنین جلوگیری از احتمال ابتلا به انواع بیماری های قلبی و کبدی
 • قهوه با افزایش جریان خون در زیر پوست،عامل مؤثری در آبرسانی به پوست می باشد.
 • جلوگیری از ابتلای فرد به دیابت نوع 2؛ دیابت نوع 2 به سبب افزایش تجمع چربی در بدن به وجود می آید. با توجه به خاصیت چربی سوزی قهوه، احتمال ابتلا به این بیماری با مصرف منظم قهوه، به شدت کاهش می یابد.
 • بالا بردن طول عمر و جلوگیری از احتمال افسردگی در افراد
از دیگر فواید قهوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
از دیگر فواید قهوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قهوه دارای مضراتی نیز می باشد که دانستن این موارد، ضروری می باشد:

 • قهوه یک نوشیدنی التهاب آور می باشد.
 • این نوشیدنی، احتمال رشد انواع باکتری ها را در بدن افزایش می دهد.
 • تشدید کننده مشکل سینوزیت می باشد.
 • به شدت ادرار آور می باشد.
 • در روند استراحت و خوابیدن، اختلال ایجاد می کند.
 • بالا برنده فشار خون می باشد.
 • مشکلاتی نظیر سنگ کلیه و یا نفخ معده را به دنبال دارد.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، نوشیدن قهوه برای افرادی که مستعد برخی از انواع مشکلات گوارشی و یا هر یک از موارد فوق می باشند، توصیه نمی شود.

تا این قسمت از مقاله ” قهوه و لیمو برای لاغری ” به بحث در زمینه فواید قهوه در کاهش وزن پرداختیم.

در قسمت بعدی نوشتار، به بررسی تاثیر لیمو بر لاغری می پردازیم. چنانچه شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید و تمایل به کاهش وزن دارید، با ما همچنان تا انتهای این مطلب همراه باشید.

قهوه دارای مضراتی نیز می باشد که دانستن این موارد، ضروری می باشد:
قهوه دارای مضراتی نیز می باشد که دانستن این موارد، ضروری می باشد:

لیمو و تاثیر آن بر لاغری

آب لیمو همانند قهوه، باعث بالابردن متابولیسم بدن شده و سوخت و ساز داخلی بدن را افزایش می دهد. از همین رو، می توان لیمو را عامل مؤثری بر کاهش وزن به شمار آورد. علاوه بر این، آب لیمو متشکل از انواع مواد مغذی همچون ویتامین C و انواع آنتی اکسیدان ها می باشد.

تمامی این موارد، عاملی تاثیر گذار بر کم کردن وزن می باشند. اما در این بخش، یک به یک به بررسی تاثیرات لیمو بر لاغری می پردازیم.

داشتن کالری خیلی پایین

آب لیمو یک نوشیدنی بسیار دلچسب می باشد که به هیچ عنوان سبب چاقی و اضافه وزن نمی شود. چنانچه در یک لیوان آب به اندازه آب نصف یک عدد لیمو چکانده شود، کل آب میوه، دارای تنها 6 کالری می باشد.

از همین رو، لیمو و آب لیمو را می توان به عنوان یک نوشیدنی لذید و لاغرکننده بیان نمود. نکته بسیار مهم در مورد آب لیمو این است که در آن از شکر به میزان کم و ناچیز استفاده شود. استفاده بیش از اندازه شکر به هدف شیرین کردن آب لیمو، میزان کالری این نوشیدنی را بسیار بالا می برد.

آب لیمو را می توان به عنوان یک نوشیدنی کم کالری در بین غذا مصرف نمود. تحقیقات نشان داده است که مصرف آب لیمو و هر نوشیدنی کم کالری دیگر، هنگامی که با غذا مصرف شوند، سبب می گردند که میزان کالری دریافتی بدن از آن غذا نیز کاهش یابد.

از همین رو می توان آب لیمو را یک نوشیدنی مناسب برای مصرف در هنگام غذا خوردن انتخاب نمود و از اثرات لاغر کننده آن بهره مند شد.

انجام عمل آبرسانی به بدن

مصرف مواد آب رسان، سبب کاهش وزن می گردد. آب، به عنوان مهم ترین ماده آب رسان به بدن، باعث شکسته شدن چربی های بدن شده و سبب کاهش وزن و کم شدن سایز می گردد. لیمو، دارای میزان قابل توجهی آب می باشد.

آب و لیمو با هم، یک ترکیب بسیار مناسب برای آب رسانی به بدن را تشکیل می دهند. با مصرف روزانه آب لیمو، میزان آب دریافتی توسط بدن افزایش می یابد. به بیانی دیگر، مصرف آب کافی به همراه لیمو، می تواند بدن را هیدراته نماید.

هیدراته شدن به این معناست که عمل انتقال مواد مغذی به سلول های بدن و همچنین دفع مواد زائد از بدن، به صورت بهتر و راحت تری انجام می گیرد. همچنین به منظور هیدراته شدن بدن، عمل تجزیه چربی ها و بالا بردن متابولیسم بدن و چربی سوزی به صورت بهتری انجام می گیرد.

همچنین، مصرف لیمو ترش سبب پاکسازی کبد نیز می گردد و همچنین در درمان انواع بیماری های پوستی و جوش و چروک، موثر عمل می کند.

انجام عمل آبرسانی به بدن
انجام عمل آبرسانی به بدن

این مقاله به هدف بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” نگاشته شده است. با ما همچنان همراه باشید.

افزایش متابولیسم

نوشیدن آب به میزان کافی، سبب افزایش متابولیسم بدن می گردد. با بالا رفتن متابولیسم بدن، سوخت و ساز در بدن نیز افزایش می یابد و عمل چربی سوزی انجام می گیرد. عمل آب رسانی به بدن، باعث تقویت سلول های میتوکندری شده و این امر باعث تولید انرژی می شود.

آب لیمو، سبب آب رسانی بهتر و بیشتری می شود. از همین رو،  با بالا بردن سرعت سوخت و ساز در بدن فرد، سبب بالا بردن متابولیسم بدن و کاهش وزن و در پی آن، لاغر شدن می گردد.

ایجاد حس سیری

لیمو دارای میزان بسیار ناچیزی کالری می باشد. از همین رو، خوردن آ، سبب می گردد که به فرد، احساس سیری دست دهد. از همین رو، لیمو را می توان به عنوان یک خوراکی مناسب برای کاهش وزن معرفی نمود. آب لیمو همانند آب، جلوی اشتهای فرد را گرفته و از بروز پرخوری جلوگیری می نماید.

از همین رو، دکتر سلیمی به تمامی افرادی که دارای اضافه وزن کمی می باشند و شاخص توده بدنی ایشان زیر 30 می باشد، توصیه می کنند که برای رسیدن به وزن مطلوب خود، حتما به همراه غذاها، آب لیمو مصرف نمایند.

با توجه به تمامی موارد ذکر شده در مورد لیمو، این ماده غذایی می تواند در کاهش وزن موثر باشد. اما این تاثیر بسیار آرام می باشد. لذا در مورد افرادی که دارای اضافه وزن بالا می باشند و یا به چاقی مفرط دچار می باشند، نمی تواند گزینه مناسبی برای کاهش وزن به شمار رود.

دکتر سلیمی به افرادی که به چاقی مفرط دچار می باشند و همچنین از بیماری های مرتبط با چاقی رنج می برند، توصیه می کند که اقدام به انجام عمل جراحی چاقی نمایند. عمل جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی، یک عمل برگشت ناپذیر و دائمی می باشد و سبب کاهش وزن با سرعت بالا می گردد.

لذا افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بالای 30 می باشد و دچار بیماری های مرتبط با چاقی هستند و یا شاخص توده بدنی آن ها 35 و یا بالاتر از آن است و تنها به چاقی مفرط دچار می باشند، به طور قطع، انجام عمل جراحی چاقی را توصیه می نمایند.

ایجاد حس سیری
ایجاد حس سیری

تاثیر لیمو در کاهش وزن

همان طور که به آن اشاره شد، لیمو ترش دارای خواص بسیار زیادی می باشد که می تواند باعث کاهش وزن گردد. از جمله این خواص، بالا بردن سوخت و ساز بدن و عمل آب رسانی به بدن می باشد.

همچنین لیمو ترش سبب بالا بردن انرژی بدن و تولید گرما می گردد. تمامی این عوامل، سبب لاغر شدن و کاهش وزن می شوند. حال اگر لیمو با یک رژیم غذایی همراه شده و مصرف گردد، تاثیر آن چندین برابر خواهد شد. چنانچه رژیم غذایی که فرد دارد، یک رژیم غذایی کم کالری باشد و با مصرف لیمو همراه شود، تاثیر آن بر کاهش وزن و چربی سوزی بیشتر خواهد شد.

یکی از دلایل تجمع چربی در بدن و به خصوص در ناحیه شکم و پهلوها

یکی از دلایل تجمع چربی در بدن و به خصوص در ناحیه شکم و پهلوها، اختلالاتی می باشد که در سیستم گوارشی فرد وجود دارد. لیمو را می توان به عنوان یک هضم کننده خوب غذا عنوان نمود. لیمو ترش سبب هضم بهتر غذا شده و به سیستم گوارشی بدن کمک می کند.

با گوارش صحیح غذاها، چربی های اضافی موجود در ناحیه شکم و پهلو ها به تدریج تجزیه شده و سوزانده می شود. خاصیت هیدراته کردن بدن توسط لیمو ترش باعث می شود که از تجمع چربی ها در ناحیه شکمی جلوگیری شود. همچنین با بالا بردن متابولیسم بدن، باعث کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می گردد.

یکی از دلایل تجمع چربی در بدن و به خصوص در ناحیه شکم و پهلوها
یکی از دلایل تجمع چربی در بدن و به خصوص در ناحیه شکم و پهلوها

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” پرداخته ایم. چنانچه شما نیز به بیماری چاقی دچار می باشید و به دنبال راهی برای رهایی از آن می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

دیگر فواید لیمو ترش و ارتباط آن با لاغری

لیمو همان طور که در بخش های پیشین به آن اشاره شد، دارای فواید بسیاری برای بدن می باشد. در این بخش به برخی دیگر از این موارد، نگاهی خواهیم انداخت:

تحریک اندام های گوارشی

لیمو  تمامی اندام های گوارشی را نظیر صفرا، آنزیم ها و شیره های گوارشی تحت تاثیر قرار داده و تحریک می نماید. از همین رو، مصرف لیمو می تواند باعث بالا بردن متابولیسم بدن شده و سبب هضم بهتر غذا و حفظ انرژی گردد.

کمک به عملکرد کبد و کیسه صفرا

لیمو می تواند در مواردی که سیستم گوارشی و اندام های گوارشی بدن دچار اختلال می شوند، به کیسه صفرا و کبد کمک کند. به صورت کلی عوامل مؤثر بر بروز اختلال بر سیستم گوارشی بدن را می توان استرس، گرفتن رژیم غذایی، مصرف الکل و دخانیات و انواع آلودگی ها عنوان نمود.

این موارد همگی سبب ایجاد باری اضافی بر بدن فرد می گردند. لیمو، حاوی اسید سیتریک می باشد. اسید سیتریک از عملکرد اندام های گوارشی، کبد و کیسه صفرا پشتیبانی می کند و از جمع شدن انواع سموم در بدن، جلوگیری می نماید.

ادرار آور است

لیمو را می توان یک عامل مؤثر در ادرار آوری معرفی نمود. این ماده غذایی، سبب پاکسازی اندام های سیستم گوارشی بدن می گردد. با عملکرد صحیح سیستم گوارشی و دفع صحیح مواد زائد از بدن، کارکرد کلیه ها نی، بهبود می یابد.

دارای فیبر بالا

در لیمو میزان قابل توجهی فیبر وجود دارد. در لیمو، فیبر محلول و به خصوص پکتین وجود دارد. این ماده، سبب می گردد که انتقال چربی ها و قندها در بدن تنظیم شده و میزان چربی جذب شده در بدن، کنترل شود.

پکتین دارای اثری می باشد که به سبب آن، نمک های صفراوی اضافی در بدن حفظ می شوند. از همین رو، وجود این ماده در لیمو سبب می شود که دفع مواد زائد و کلسترول در روده، ساده تر انجام گیرد.

علاوه بر این، فیبر تاثیرات بسیار مثبتی بر کنترل سطح فند خون در بدن را دارند. از طرف دیگر، فیبر ها خاصیت سیرکنندگی بالایی دارند. با مصرف فیبر، به فرد احساس سیری طولانی مدت دست داده و دیرتر احساس سیری به سراغ فرد می آید. از همین رو، عامل مناسبی برای کاهش چربی و سوزاندن چربی های اضافی بدن به شمار می رود.

دارای فیبر بالا
دارای فیبر بالا

در این مقاله، سعی داریم به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” بپردازیم. با ما همچنان همراه باشید.

لیمو یک آنتی اکسیدان قوی

لیمو سبب بالا بردن سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها می شود. این ماده غذایی، روند پیری سلولی را کند می کند و سبب سالم ماندن بدن برای طولانی مدت می گردد.

اما با تمامی این توصیفات، آیا می توان از لیمو به تنهایی به عنوان یک عامل لاغر کننده نام برد؟ جواب منفی است. لیمو خواص بسیار مفیدی را برای بدن دارد، اما به تنهایی نمی تواند سبب کاهش وزن گردد.

برای تاثیرگذاری لیمو بر کاهش وزن، می بایست آن را به همراه یک رژیم غذایی اصولی و صحیح مصرف نمود. به هیچ عنوان نمی توان از لیمو به عنوان جایگزین غذا استفاده نمود. از همین رو، دکتر سلیمی به افرادی که دارای اضافه وزن می باشند، توصیه می کند که ابتدا پیش از انجام هر اقدامی با یک پزشک تغذیه مناسب صحبت نموده و سپس اقدام به مصرف  مواد غذایی مرتبط با لاغری بنمایند.

لیمو یک آنتی اکسیدان قوی
لیمو یک آنتی اکسیدان قوی

بدون تردید، لیمو تاثیرات بسیار مثبتی بر لاغری خواهد داشت، اما چنانچه به صورت غیر اصولی مصرف گردد، می تواند در دراز مدت عواقب جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد. از این موارد، می توان به خطر افزایش وزن بیشتر، کمبود مواد غذایی در بدن و اختلالات در سبک خورد و خوراک، اشاره کرد.

از همین رو، دکتر سلیمی مصرف خودسرانه لیمو را به هدف کاهش وزن، به هیچ عنوان توصیه نمی کند. همچنین، دکتر سلیمی به افرادی که تمامی رژیم های غذایی مختلف را آزموده اند و همچنین به انجام ورزش های منظم مشغول می باشند ولی نتوانسته اند به وزن دلخواه خود برسند و تناسب اندام داشته باشند، توصیه می کنند که اقدام به انجام عمل جراحی چاقی بنمایند.

عمل جراحی چاقی، به خصوص چنانچه به روش لاپاراسکوپی انجام شود، می تواند تغییرات سریعی در کاهش وزن فرد به وجود آورد

عمل جراحی چاقی، به خصوص چنانچه به روش لاپاراسکوپی انجام شود، می تواند تغییرات سریعی در کاهش وزن فرد به وجود آورد. علاوه بر سرعت در کاهش وزن این افراد، دائمی بودن تناسب اندام در صورت رعایت نکاتی که از طرف جراح عنوان می گردد نیز از مهم ترین فواید عمل جراحی چاقی می باشد.

بر خلاف اکثر رژیم های غذایی که سبب بازگشت پذیری چاقی می شوند، عمل جراحی چاقی، سبب کاهش وزن دائمی و بازگشت ناپذیر می گردد که این امر، تنها یکی از مزیت های بزرگ جراحی چاقی به شمار می رود.

در مقاله ای که پیش روی شماست، سعی کرده ایم به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” بپردازیم. در همین راستا به بررسی خواص قهوه و لیمو  پرداختیم و اثرات این دو ماده غذایی را به صورت جزء به جزء بررسی کردیم.

چنانچه تا این بخش از مقاله برای شما، مفید بوده است، ما را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید.

مصرف قهوه و لیمو برای لاغری

ترکیب نوشیدنی قهوه با مقداری آب لیموی تازه، نه تنها طعم بسیار فوق العاده ای به قهوه می دهد، بلکه در درمان بسیاری از انواع بیماری ها نیز بسیار مؤثر می باشد. قهوه و لیمو هر یک به تنهایی اثرات بسیار زیادی بر کاهش وزن دارند.

حال ترکیبی از این دو ماده غذایی، تاثیر آن را بر کاهش وزن و لاغری دو چندان می کند. البته به سبب تاثیر بالای آن بر چربی سوزی، مصرف متعادل آن بسیار توصیه می شود. تنها در صورتی که این نوشیدنی چربی سوز به میزان کافی و در زمان های مشخص و به همراه یک رژیم غذایی مناسب مصرف گردد، می تواند عاملی مؤثر و چربی سوز به شمار رود تا تاثیرات بسیار مثبتی را به همراه داشته باشد.

هنگامی که فرد، قهوه و لیمو را با هم مصرف می کند، میزان دریافت آنتی اکسیدان های موجود در این دو ماده، دو برابر می شود. این امر، از آن رو رخ می دهد که فلاونوئیدهای داخل قهوه هنگامی که با ویتامین C موجود در لیمو ترکیب می شوند، اثری دو چندان بر رادیکال های آزاد فعال خواهند داشت. بدون تردید، هم ویتامین C موجود در لیمو و هم کافئین موجود در قهوه، تاثیرات مثبت و شگفت انگیزی را بر سیستم دفاعی بدن می گذارند.

مصرف قهوه و لیمو برای لاغری
مصرف قهوه و لیمو برای لاغری

قهوه و لیمو هر دو موادی انرژی زا می باشند. این امر سبب می گردد که محلول قهوه و لیمو سبب بالا بردن انرژی فرد و افزایش میزان تمرکز و سطح عملکرد وی در انجام فعالیت های روزانه گردد. تحقیقات در این زمینه نشان داده است که چنانچه قهوه اسپرسو با لیمو مصرف گردد، تاثیر آن در از بین بردن سردرد، بسیار شگفت آور می باشد.

بسیاری از افرادی که دچار میگرن می باشند، توصیه می شود که از محلول قهوه و لیمو به صورت روزانه مصرف نمایند

از همین رو، به بسیاری از افرادی که دچار میگرن می باشند، توصیه می شود که از محلول قهوه و لیمو به صورت روزانه مصرف نمایند. درست کردن محلول اسپرسو و لیمو کاری بسیار آسان است. تنها لازم است که نیمی از یک لیمو را در یک فنجان قهوه اسپرسو چکاند و مصرف نمود. در قهوه، کافئین وجود دارد که سبب از بین بردن سردرد می گردد.

از طرفی لیمو نیز خاصیت از بین بردن و کاهش درد در بدن را دارد. حال ترکیبی از قهوه و لیمو، سبب از بین بردن دردهای سر و بدن می گردد که این خود از معجزات ترکیب قهوه و لیمو به شمار می رود.

اما همان طور که ذکر شد، هر دوی این مواد، دارای میزان بسیار پایینی از کالری می باشند و در عین حال سبب می گردند که فرد احساس سیری طولانی مدت داشته باشد. از همین رو، اثر این محلول بر لاغری نیز بسیار مشهود می باشد.

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” پرداخته ایم. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله، با ما همراه شوند.

قهوه یک نوشیدنی دلچسب می باشد

قهوه یک نوشیدنی دلچسب می باشد که از دم کردن دانه های برشته شده قهوه تولید می شود. قهوه خاصیت زیست فعالی دارد. در قهوه، ترکیبات بسیار مفیدی همچون کافئین و اسید کلروژنیک وجود دارد که خاصیت آنتی اکسیدان دارند.

کافئین، سبب تحریک سیستم عصبی بدن شده و میزان هوشیاری و سطح خلق و خوی فرد را به حد قابل توجهی ارتقاء می بخشد. همان طور که گفته شد، ترکیبی از قهوه و لیمو، تاثیرات قهوه را دو برابر افزایش می دهد.

در بین مرکبات موجود، لیمو بعد از پرتقال و نارنگی، مفیدترین نوع مرکبات به شمار می رود. لیمو حاوی انواع آنتی اکسیدان ها می باشد. همچنین لیمو حاوی میزان بسیاری ویتامین C است. آنتی اکسیدان ها، از بدن انسان در برابر رادیکال های آزاد محافظت می نمایند.

لیمو خواص درمانی بسیاری را دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیمو سبب بالا بردن سیستم ایمنی بدن در مقابل انواع عفونت ها می باشد.
 • مصرف لیمو به صورت روزانه، سبب جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری های قلبی عروقی می شود.
 • لیمو تاثیرات بسیار زیادی در بالابردن سرعت و کیفیت هضم غذا دارد.
 • لیمو می تواند مشکلات گوارشی را بهبود و تسکین بخشد.
 • لیمو می تواند سبب نیرو دادن به عضلات روده و معده شده و این دو اندام را تقویت نماید.
 • مصرف لیمو، میزان بینایی را افزایش می دهد.
 • لیمو می تواند عمل تنفس یا همان دم و بازدم را سرعت بخشد.
 • مصرف روزانه لیمو می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر آرامش اعصاب داشته باشد.
 • لیمو تاثیرات بسیار مثبتی بر تقویت پیاز مو دارد.
 • از بروز انواع سرطان ها، همانند سرطان پانکراس، سرطان مری، سرطان معده و سینه، جلوگیری می کند.
 • تاثیرات بسیار مثبتی بر درمان رماتیسم و نقرس دارد.

البته در این میان، لیمو دارای مضراتی نیز می باشد که چنانچه در مصرف آن زیاده روی شود، امکان بروز این مشکلات، وجود خواهد داشت. از جمله مضرات لیمو، می توان به تشدید سوزش معده و پوسیدگی دندان اشاره کرد.

نحوه درست کردن ترکیب قهوه و لیمو

درست کردن این نوشیدنی خوشمزه و مفید و چربی سوز، کاری بسیار آسان می باشد. تنها لازم است که در یک فنجان قهوه، آب یک عدد لیمو، چکانده شود. البته نکته بسیار مهم در این زمینه این است که قهوه می بایست بدون شکر باشد.

به هیچ عنوان نباید پیش از اضافه کردن لیمو، قهوه را شیرین نمود. از همین رو، می توان مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی را به صورت زیر عنوان نمود:

 • یک فنجان قهوه
 • یک چهارم فنجان آب لیمو
 • دو تکه یخ
 • کمی شیرین کننده

در این مقاله سعی داریم به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” بپردازیم. از همین رو به بررسی تک تک اجزای این ترکیب پرداختیم.

حال در این بخش به بررسی تاثیرات مثبت محلول ترکیبی قهوه و لیمو خواهیم پرداخت. چنانچه تا این بخش از مقاله برای شما مفید بوده است، با ما، همچنان تا انتهای این مطلب همراه باشید.

نحوه درست کردن ترکیب قهوه و لیمو
نحوه درست کردن ترکیب قهوه و لیمو

نکات مثبت مصرف قهوه و لیمو

در قسمت های پیشین به این امر اشاره شد که هر یک از این دو مورد، یعنی قهوه و لیمو، خواص بسیار مثبتی را برای بدن و به خصوص برای چربی سوزی به همراه دارند. اما در این قسمت به بررسی فواید این ترکیب دلچسب می پردازیم.

خاصیت چربی سوزی

در پی تحقیقات انجام شده، کافئینی که در قهوه موجود می باشد، سبب می گردد که متابولیسم بدن افزایش یافته و این امر سبب تحریک بافت ها و توده های چربی در بدن می شود. این امر، کاهش وزن را برای فرد به همراه خواهد داشت.

کافئین موجود در قهوه، تا سه ساعت پس از مصرف آن، به عمل چربی سوزی در بدن ادامه می دهند. تا جایی که می توان گفت در طول این مدت زمان، میزان سوخت و ساز بدن و میزان مصرف کالری از 8 تا 11 درصد، افزایش می یابد.

این امر سبب می گردد که تنها با مصرف چند فنجان قهوه در طول روز، فرد در حدود 80 الی 150 کالری را به صورت متوسط می تواند بسوزاند. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که بهترین و مؤثرترین راه برای از بین بردن چربی های اضافی در بدن، سوزاندن کالری می باشد.

خاصیت چربی سوزی
خاصیت چربی سوزی

همچنین با کاهش میزان کالری دریافتی می توان به عمل چربی سوزی سرعت بخشید. قهوه، به تنهایی می تواند سوخت و ساز بدن را بسیار بالا برده و عمل چربی سوزی را انجام دهد. از همین رو، به بسیاری از افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند، پیش از انجام هرگونه فعالیت ورزشی، توصیه می شود که یک فنجان قهوه مصرف نمایند.

از طرفی لیمو نیز دارای فیبر و میزان بسیار کمی کالری می باشد. کالری بسیار کمی که در لیمو وجود دارد، سبب بالا بردن متابولیسم بدن شده و عمل چربی سوزی را انجام می دهد. از طرفی، فیبر موجود در لیمو سبب می گردد که فرد برای مدت طولانی احساس سیری داشته باشد و حس پرخوری را از فرد می گیرد.

ترکیبی از این دو ماده با هم، یعنی قهوه و لیمو، خاصیت چربی سوزی در بدن را تا دو برابر افزایش داده و باعث سوزاندن میزان زیادی کالری می شود

حال ترکیبی از این دو ماده با هم، یعنی قهوه و لیمو، خاصیت چربی سوزی در بدن را تا دو برابر افزایش داده و باعث سوزاندن میزان زیادی کالری می شود. در پی عمل چربی سوزی ناشی از مصرف ترکیب قهوه و لیمو، وزن فرد پایین آمده و فرد رفته رفته به تناسب اندام دست می یابد.

البته در این زمینه باید ذکر کرد که مصرف نوشیدنی قهوه و لیمو، تنها می بایست در حد متعادل بوده و با یک رژیم غذایی مناسب همراه شود تا بتواند نتیجه مثبتی را بر بدن بگذارد. همچنین، گرفتن رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی به هدف تناسب اندام، تنها برای افرادی مناسب می باشد که شاخص توده بدنی ایشان زیر 30 می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

موضوع مورد بحث در این مقاله ” قهوه و لیمو برای لاغری ” می باشد. اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

به این معنی که این افراد دارای اضافه وزن می باشند، اما چاق یا چاق مفرط به شمار نمی روند. اما برای افرادی که شاخص توده بدنی ایشان یا همان BMI، بیش از 30 باشد و به خصوص به انواع بیماری های مرتبط با چاقی، نظیر فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی و آپنه خواب و از همه مهم تر، دیابت نوع دو دچار باشند، روند تدریجی کاهش وزن، اثری نامطلوب بر سلامتی این افراد خواهد داشت.

از همین رو، دکتر سلیمی، جراح متخصص در امر انواع جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، به افرادی که چاق می باشند و به بیماری های مرتبط با چاقی دچار هستند و یا افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، یعنی BMI در آنه ا از 35 بالاتر باشد، اکیداً انجام جراحی چاقی را توصیه می نماید.

انجام جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی برای این افراد، بسیار مؤثرتر از گرفتن رژیم غذایی و ورزش عمل می نماید

انجام جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی برای این افراد، بسیار مؤثرتر از گرفتن رژیم غذایی و ورزش عمل می نماید. با توجه به سرعت بالای کاهش وزن، پس از انجام عمل جراحی چاقی و کمک به رسیدن به تناسب اندام در کوتاه ترین زمان، این روش، به عنوان بهترین روش کاهش وزن برای افراد مبتلا به چاقی مفرط، معرفی می شود.

چنانچه فرد به توصیه های جراح، پیش و پس از انجام عمل جراحی چاقی عمل نماید، تناسب اندام حاصل شده از انجام جراحی چاقی به صورت دائمی باقی خواهد ماند و فرد علاوه بر رسیدن به اندام دلخواه خود، می تواند از بروز انواع بیماری های مرتبط با چاقی و چاقی مفرط جلوگیری نماید.

از دیگر فواید انجام جراحی چاقی، می توان به درمان کامل بیماری دیابت نوع دو نیز اشاره کرد.

در این مقاله به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” پرداخته ایم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

خاصیت مراقبت از پوست

علاوه بر خاصیت چربی سوزی این ترکیب دلنشین، می توان به خواص بسیار مثبت این نوشیدنی در امر مراقبت از پوست اشاره کرد. در قهوه و لیمو، میزان بسیار زیادی آنتی اکسیدان وجود دارد.

آنتی اکسیدان ها از پوست در مقابل انواع آسیب های سطحی و عمیق حفاظت می نمایند. از همین رو، در بسیاری از محصولات مرتبط با مراقبت از پوست و حتی محصولات آرایشی، از ترکیبات قهوه و لیمو استفاده می کنند.

همچنین لیمو دارای میزان بالایی از ویتامین C  می باشد که ویتامینی کلاژن ساز می باشد. کلاژن، پروتئینی است که پوست را در برابر انواع آسیب ها مقاوم می نماید و تاثیرات منفی را که آفتاب روی پوست می گذارد، کاهش می دهد.

همچنین کلاژن عامل مهمی در تقویت پوست می باشد. کلاژن خاصیت ضد پیری به پوست داده و از به وجود آمدن چین و چروک روی پوست جلوگیری می نماید. همچنین در قهوه نیز، اسید کلرو ژنیک وجود دارد که سبب آب رسانی به پوست می شود و سبب به جریان انداختن رگ های خونی در زیر پوست می گردد. این امر سبب می گردد که پوست نرم و لطیف گردد.

خاصیت کاهش درد در ناحیه سر و بدن

با توجه به روند سریع زندگی امروزی، دو عامل اساسی که بیشتر افراد در سرتاسر جهان به آن دچار می باشند، سردرد و دردهای عضلانی و استخوانی بدن می باشد. بسیاری از افراد امروزه از میگرن رنج می برند. نوشیدنی قهوه و لیمو، تسکینی بر این دردها می باشد.

کافئین موجود در قهوه، به وسیله آنزیم ها، سبب انقباض عروق خونی می گردد. این امر سبب می شود که جریان خونی که به سمت سر در حال حرکت می باشد، کاهش یافته و همچون یک مسکن، سردرد را تسکین دهد.

البته، لیمو در این تسکین هیچ نقشی را ایفا نمی کند. اما از طرفی لیمو به دلیل داشتن ویتامین C، سبب کاهش دردهای استخوانی و عضلانی می گردد.

درمانی برای مشکل اسهال

ترکیب قهوه و لیمو، درمانی برای مشکل اسهال می باشند. به این شکل که می بایست قهوه آسیاب شده و یا کوبیده شده را با آب لیمو مخلوط کرد. البته مصرف قهوه و یا لیمو به تنهایی برای درمان اسهال به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

درمانی برای مشکل اسهال
درمانی برای مشکل اسهال

سخن پایانی

امروزه به دلیل سبک نادرست زندگی، تعداد مبتلایان به بیماری چاقی روز به روز در حال افزایش می باشد. به همین دلیل، همه افراد به دنبال راهی برای کاهش وزن و تناسب اندام می باشند. گرفتن رژیم غذایی و ورزش، تنها در مواردی کارآمد می باشد که فرد تنها دچار اضافه وزن بوده و به چاقی و یا چاقی مفرط دچار نباشد و همچنین عجله ای برای لاغر شدن نداشته باشد.

اما در برخی از موارد، فرد به بیماری های مرتبط به چاقی دچار می باشد و فرصتی برای تلف کردن و صبر کردن برای لاغر شدن ندارد. همچنین برخی از افراد به بیماری چاقی مفرط دچار می باشند و خطر ابتلا به انواع بیماری های مرتبط با چاقی، جان فرد را مورد تهدید قرار می دهد.

در چنین مواردی، گذر زمان، نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. دکتر سلیمی، متخصص در زمینه جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، به این افراد، انجام جراحی چاقی را پیشنهاد می نماید. جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی، بهترین گزینه برای افرادی می باشد که از بیماری چاقی و یا چاقی مفرط رنج می‌برند.

از بزرگترین مزایای جراحی چاقی، دائمی بودن تناسب اندام می باشد که پس از انجام جراحی چاقی، حاصل می گردد. این در حالیست که بیشتر رژیم های غذایی، حالت پایدار نداشته و پس از مدتی، مشکل اضافه وزن مجددا برای فرد، پدیدار می گردد.

در این مقاله سعی کردیم به بررسی موضوع قهوه و لیمو برای لاغری بپردازیم.

امید است که موارد مطرح شده در این مقاله، برای افراد علاقه مند به تناسب اندام و لاغری، مفید واقع شده باشد.

در پایان توصیه می کنیم صفحه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی را مطالعه نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ملیکا ناوی
ملیکا ناوی
1 سال قبل

من از این روش مدت ها استفاده کردم و نتیجه مطلوبی گرفتم. البته باید موارد دیگر مثل ورزش را در نظر گرفت.

Azeez taroq
Azeez taroq
1 سال قبل

مقاله و توضیحات آن ، خوب است
تصمیم بر این شد که، نوشابه قهوه و لیمو ، انجام شود

طلیعه
طلیعه
1 سال قبل

سلام وقت بخیرمن به صورت ناشتا این ترکیب رواستفاده میکنم میخواستم ببینم برام مضرنیست؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید