قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو  بحث کنیم و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که می دانید به علت افزایش زندگی ماشینی اضافه وزن افراد بیش از قبل شده و چاقی به یک بیماری رایج تبدیل شده است.

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو
قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو

به همین دلیل افراد بیش تری به سمت عمل های لاغری می روند و تمایل به انجام آن دارند. در این مقاله موضوع چاقی را بررسی کرده و تمامی مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده را شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا می دانید چرا در زمان اخیر تعداد افراد چاق افزایش داشته است؟

برای تناسب اندام از چه راه هایی می توان بهره برد؟

لاغری چه تفاوتی با تناسب اندام دارد؟

آیا با نحوه انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

انجام عمل اسلیو معده چه مزیت هایی دارد؟

چه حقایقی را در رابطه با عمل اسلیو معده می دانید؟

آیا با فازهای عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

بعد از عمل اسلیو معده تغذیه باید چگونه باشد؟

فردی که عمل اسلیو معده را انجام می دهد چه غذاهایی را نباید مصرف کند؟

بعد از عمل اسلیو معده چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

آیا می دانید بعد از عمل اسلیو معده چه تمرین های ورزشی باید انجام شود؟

با انواع مختلف داروهایی که بعد از عمل اسلیو معده باید مصرف شود آشنایی دارید؟

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده چه عوارضی دارد؟

چرا نباید بعد از عمل اسلیو معده مشروبات الکلی مصرف کرد؟

قیمت عمل اسلیو معده به چه مواردی بستگی دارد؟

جلسه های مشاوره ای قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده چه مزیت هایی دارند؟

 

آیا می دانید چرا در زمان اخیر تعداد افراد چاق افزایش داشته است؟

همان طور که در مقدمه هم بیان شد، زندگی امروزی به یک زندگی ماشینی تبدیل شده است و فعالیت افراد تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

شما می بینید که رفت و آمدهای بسیار کوتاه هم با ماشین انجام شده و پیاده روی به طور کامل از بین رفته است. از طرفی نوع زندگی افراد به شکلی می باشد که کم تر کسی فرصت ورزش دارد و تمامی افراد نمی توانند زمانی برای انجام ورزش داشته باشند.

آیا می دانید چرا در زمان اخیر تعداد افراد چاق افزایش داشته است؟
آیا می دانید چرا در زمان اخیر تعداد افراد چاق افزایش داشته است؟

موضوع به همین جا ختم نشده و نوع غذاهای مصرفی هم تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامت افراد دارد. سالم نبودن غذاها از یک طرف و از طرف دیگر غذاهای فست فودی در چاق شدن افراد نقش موثری دارند.

نکته لازم به ذکر این است اکثر افراد فرصتی برای آماده سازی غذا ندارند و مجبور به استفاده از غذاهای ناسالم هستند. تمامی این عوامل سبب بروز چاقی و افزایش وزن افراد شده است.

البته در همین زندگی ماشینی افراد بسیاری می توانند تناسب اندام خود را حفظ کرده و از غذاهای خانگی تغذیه کنند. نوع زندگی به برنامه ریزی های شخصی ربط داشته و باید بدانید به دلیل مشغله های زندگی نباید سلامت خود را فراموش کنید.

از بین رفتن اعتماد به نفس

چاقی و اضافه وزن نه تنها آزار دهنده بوده و اعتماد به نفس آدمی را از بین می برد؛ بلکه بیماری های خاصی را به دنبال داشته و سبب از بین رفتن سلامت شما خواهد شد.

شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که به دلیل چاقی و اضافه وزن نتوانسته اید لباس دلخواه خود را پوشیده یا در مجلسی حضور پیدا کنید.

تمامی این موارد در کاهش اعتماد به نفس فرد چاق موثر است و دلیل اصلی آن زندگی کردن به روش اشتباه می باشد. به شما توصیه می کنیم هر شغلی که دارید در برنامه ریزی های روزانه ی خود حتی برای نیم ساعت حرکات ورزشی را قرار دهید.

از بین رفتن اعتماد به نفس
از بین رفتن اعتماد به نفس

ورزش به مدت نیم ساعت هم برای سلامتی افراد مفید بوده و از طرفی به تناسب اندام شما هم کمک می کند. در صورت امکان برنامه ی ثابت ورزشی برای 3 الی 4 جلسه در هفته و هر یک از این جلسات به مدت یک ساعت تنظیم کنید

اما اگر به هر دلیلی توانایی انجام این برنامه را ندارید، حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی کرده و برای رفت و آمد در مسافت های کوتاه از ماشین استفاده نکنید.

از طرفی باید نوع تغذیه ی خود را تغییر داده و سعی کنید غذاهای خانگی سالم را مورد استفاده قرار دهید. فست فودها بسیار چاق کننده بوده و ارزش غذایی بالایی ندارند

به شما توصیه می کنیم از غذاهای فرآورده شده و چاق کننده دوری کنید. در این بخش عوامل موثر بر چاقی را شرح داده و دانستیم اضافه وزن بر اثر چه مواردی به وجود می آید.

برای تناسب اندام از چه راه هایی می توان بهره برد؟

در قسمت قبلی به شکل مفصلی عوامل موثر بر چاقی را بیان کردیم؛ اکنون قصد داریم راه های تناسب اندام را شرح دهیم. همان طور که می دانید برای تناسب اندام قبل از هر چیزی تغذیه ی مناسب مهم است.

از طرفی علاوه بر تغذیه ی مناسب باید توجه داشته باشید نوع مصرف غذای شما هم بسیار مهم بوده و در تناسب اندام شما تاثیر دارد. به طور مثال بارها شنیده اید که مصرف صبحانه را قطع نکرده و حتما صبحانه سالمی میل کنید.

شما می توانید با مراجعه به پزشک تغذیه برنامه ی غذایی دریافت کرده و مناسب بدن خود غذا میل کنید. به طور مثال بعضی از افراد دچار کمبود ویتامین هستند، به طبع برنامه غذایی آن ها با برنامه غذایی یک فرد سالم متفاوت بوده و نمی توان به تمام افراد یک برنامه ثابت ارائه داد.

برای تناسب اندام از چه راه هایی می توان بهره برد؟
برای تناسب اندام از چه راه هایی می توان بهره برد؟

به شما توصیه می کنیم در اولین فرصت برای تهیه برنامه غذایی مناسب خود به پزشک تغذیه مراجعه کرده و سر به خود رژیم غذایی خاصی را دنبال نکنید.

توجه داشته باشید که رژیم غذایی مناسب به معنای کم خوردن نیست و بدن به تمامی ویتامین های موجود نیاز دارد؛ پس برای تناسب اندام قبل از هر چیزی وجود یک برنامه غذایی مناسب الزامی است.

در این بخش از مقاله لازم به ذکر می باشد که برای تناسب اندام افراد می توانند در کنار رژیم غذایی به سراغ ورزش بروند. همان طور که می دانید ورزش برای تمامی افراد لازم و ضروری است؛ اما برای تناسب اندام هم می توان از ورزش کمک گرفت.

به عبارتی دیگر شما می توانید فقط با رژیم غذایی مناسب به تناسب اندام برسید؛ اما انجام حرکات ورزشی هم در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

لاغری چه تفاوتی با تناسب اندام دارد؟

شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که لاغری را با تناسب اندام اشتباه بگیرید. به همین دلیل در این بخش از مقاله قصد داریم در رابطه با لاغری و تفاوت آن با تناسب اندام بحث کنیم.

لاغر به فردی گفته می شود که حجم توده بدنی بسیار کمی دارد. به طور مثال اگر قد فردی 170 سانت بود اما وزن او چیزی حدود 50 کیلو باشد، این فرد لاغر به حساب می آید. لازم به ذکر است که افراد لاغر معمولا دارای کمبود ویتامین بوده و بسیار ضعیف هستند.

لاغری چه تفاوتی با تناسب اندام دارد؟
لاغری چه تفاوتی با تناسب اندام دارد؟

این در حالی است که افرادی تناسب اندام دارند که درصد توده بدنی آن ها متناسب با قد خود باشد. هیچ یک از افراد لاغر تناسب اندام نداشته و به دلیل لاغری نمی توان گفت هیکل مناسبی دارند.

به طور مثال اگر فردی قدی حدود 170 سانت دارد، فقط در صورت داشتن وزن حدود 68 الی 71، اندام متناسبی دارد. از طرفی فردی با اندام مناسب کمبود ویتامینی نخواهد داشت. به افرادی که لاغر هستند، توصیه می کنیم با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام حرکات ورزشی ثابتی وزن خود را تا حد قابل قبول افزایش دهند تا به تناسب اندام برسند.

پرخوری

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که افراد لاغر نباید با سعی کنند پرخوری به تناسب اندام برسند؛ پرخوری به هیچ وجه راه کار مناسبی نبوده و باید برنامه ی غذایی مناسبی داشته باشید.

افراد لاغر هم باید دقیقا همانند افراد چاق غذای خود را در زمان مناسب و به میزان کافی میل کنند؛ در غیر این صورت دچار اضافه وزن خواهند شد.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم هر قد و وزنی که دارید به پزشک تغذیه مراجعه کرده و طبق نظرات او برنامه غذایی خاصی را دنبال کنید. در این صورت به تناسب اندام رسیده و از لاغری یا اضافه وزن راحت خواهید شد.

آیا با نحوه انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

همان طور که در مقدمه هم بیان شد، به دلیل زندگی ماشینی افراد بیش تری با اضافه وزن رو به رو می شوند و برای رفع این مشکل به سمت عمل های لاغری می روند.

عمل لاغری یکی از انواع جراحی های زیبایی است که به شما کمک می کند در مدت کوتاهی به وزن ایده آل خود برسید. در ابتدا لازم است بدانید عمل لاغری دارای انواع مختلفی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به عمل اسلیو معده، بای پس معده، حلقه ی دور معده و …. اشاره کرد.

آیا با نحوه انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟
آیا با نحوه انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

عمل لاغری اسلیو معده یکی از بهترین جراحی های لاغری است که نتایج قابل قبولی هم دارد. در این بخش از مقاله قصد داریم در رابطه با عمل لاغری اسلیو بحث کنیم و نحوه ی اجرای آن را شرح دهیم.

در جراحی اسلیو معده بخش اعظم معده ی فرد چاق بریده شده و به کاهش وزن وی کمک خواهد شد. با کوچک شدن معده  فرد دیگر نمی تواند پرخوری کند و به مرور زمان به وزن متناسب خود خواهد رسید.

نحوه ی انجام عمل اسلیو معده به دو حالت خواهد بود؛ حالت اول به شکلی است که شکم فرد کاملا باز شده و عملیات برش معده توسط پزشک معالج اجرا خواهد شد.

حالت دوم انجام عمل از روش لاپاروسکوپی پیروی می کند و به این شکل است که شکم فرد بیمار حدود یک سانت بریده شده تا بتوانند لوله های مخصوص این روش را به داخل شکم وی ببرند.

لوله های ذکر شده به یک دوربین مجهز است و به پزشک معالج امکان دیدن داخل شکم فرد بیمار را می دهد؛ به این ترتیب عملیات انجام عمل اسلیو معده انجام شده و قسمتی از معده ی فرد بیمار بریده خواهد شد.

انجام عمل اسلیو معده چه مزیت هایی دارد؟

در قسمت قبلی نحوه ی انجام عمل اسلیو معده را شرح دادیم و دانستیم یکی از بهترین جراحی های لاغری می باشد. اکنون قصد داریم علت برتری عمل اسلیو معده را بیان کنیم.

با ما همراه باشید. همان طور که متوجه شدید در عمل اسلیو معده بخش اعظمی از معده بریده خواهد شد و به این ترتیب فرد چاق دیگر نمی تواند بیش تر از حد نیازش غذا میل کند؛ اما مزیت عمل اسلیو معده به همین یک مورد ختم نمی شود.

انجام عمل اسلیو معده چه مزیت هایی دارد؟
انجام عمل اسلیو معده چه مزیت هایی دارد؟

بخش بریده شده از معده در جراحی اسلیو معده دارای هورمون خاصی به نام گرلین می باشد. هورمون گرلین وظیفه ی انتقال احساس گرسنگی به مغز را داشته و با بریده شدن آن بخش از معده این هورمون تا حد قابل توجهی از بین خواهد رفت.

به این ترتیب فردی که عمل لاغری اسلیو معده را انجام دهد، با کاهش اشتها مواجعه شده و می تواند به راحتی وزن خود را کاهش دهد.

همان طور که می دانید کاهش اشتها یکی از مفیدترین اقداماتی است که فرد چاق به آن نیاز دارد. در این صورت فرد بیمار می تواند میزان وزن کاهشی خود را افزایش دهد و در مدت زمان کمی به وزن ایده آل خود برسد.

کسانی که اشتهای بالایی دارند و نمی توانند آن را کنترل کنند، باید از عمل اسلیو معده استفاده کرده و از مزیت های آن بهره مند شوند. از دیگر مزیت های عمل اسلیو معده می توان به این مورد اشاره کرد که چیزی حدود 60 درصد وزن اضافه ی فرد چاق را کاهش داده و بیماری های چاقی وی را بهبود می بخشد.

همان طور که می دانید افراد چاق معمولا به بیماری هایی مانند آپنه ی خواب، کلسترول بالا، قند خون، فشار خون و …. دچار هستند.

لازم به ذکر است بعد از انجام عمل اسلیو معده بیماری های ذکر شده کاملا از بین رفته و فرد چاق سلامتی خود را به دست می آورد. مزیت های عمل لاغری اسلیو معده به همین موارد ختم نمی شود اما در این مقاله فضای کافی برای بیان تمامی آن ها وجود ندارد.

چه حقایقی را در رابطه با عمل اسلیو معده می دانید؟

در سطرهای بالا نحوه ی انجام عمل اسلیو معده را شرح داده و با مزیت های آن آشنا شدیم. اکنون قصد داریم حقایقی را در رابطه با عمل اسلیو معده بیان کنیم

در ابتدا لازم است بدانید کلمه ی اسلیو در زبان انگلیسی به معنی جیب می باشد؛ علت نام گذاری عمل اسلیو معده این است که بعد از برش معده و انجام عمل، معده ی فرد بیمار شبیه یک آستین خواهد شد.

چه حقایقی را در رابطه با عمل اسلیو معده می دانید؟
چه حقایقی را در رابطه با عمل اسلیو معده می دانید؟

یکی دیگر از حقایق جالب در رابطه با عمل اسلیو معده این است که به علت کاهش سایز معده فرد بیمار نمی تواند پرخوری کند؛ اما این دلیلی برای از بین رفتن اضافه وزن نخواهد بود و ممکن است فرد بیمار مجدد چاق شود.

البته به شما توصیه می کنیم از پرخوری و اضافه وزن مجدد جدا خود داری کنید؛ اما لازم است بدانید انجام هر یک از انواع عمل های لاغری به معنی کاهش وزن دائم نخواهد بود.

به عبارتی دیگر فرد چاق می تواند با انجام عمل اسلیو معده وزن خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهد، اما بعد از کاهش وزن هم باید تناسب اندام خود را حفظ کرده و از پرخوری جلوگیری کند.

چرا که وزن وی مجدد بالا رفته و چاق خواهد شد. از طرفی لازم است بدانید زمانی نتیجه ی عمل اسلیو معده کاملا قابل قبول می باشد که خود فرد هم بتواند مراقبت های لازم را انجام دهد.

توجه داشته باشید فرد بیمار بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید حتما رژیم غذایی خاصی را دنبال کرده و ورزش عضو ثابت برنامه ریزی روزانه ی وی باشد.

در این صورت نتایج عمل اسلیو معده موفقیت آمیز بوده و فرد به وزن آیده آل خود خواهد رسید. به عبارتی دیگر فرد زمانی می تواند از مزیت های عمل اسلیو معده بهره مند شود که اراده داشته باشد و مراقبت های بعد از عمل را به طور کامل رعایت کنید.

آیا با فازهای عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

تا به این جا اطلاعات مختلفی در رابطه با عمل اسلیو معده به دست آورید. اکنون قصد داریم در رابطه با رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده بحث کنیم.

همان طور که بیان شد، بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید مراقبت های خاصی را رعایت کنید که از جمله ی آن ها می توان به رژیم غذایی اشاره کرد.

رژیم غذایی بعد از عمل لاغری اسلیو معده از آن جهت حائز اهمیت است که از اضافه وزن مجدد فرد بیمار جلوگیری کرده و از طرفی ویتامین های مورد نیاز وی را تامین می کند.

آیا با فازهای عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟
آیا با فازهای عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

رژیم غذایی افرادی که عمل لاغری اسلیو معده را انجام می دهند، دارای چند فاز مختلف است که در این بخش از مقاله قصد داریم تمامی آن ها را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

رژِم غذایی بر اساس برنامه غذایی

قبل از این که فازهای مختلف رژیم غذایی بعد از عمل لاغری اسلیو معده را برای شما عزیزان بیان کنیم، لازم است بدانید هر کسی باید برنامه غذایی خاص خود را داشته باشد و آن برنامه طبق عادات غذایی وی تنظیم شود.

به این ترتیب فرد چاق بعد از این که عمل لاغری اسلیو معده را انجام داد، به نزد پزشک تغذیه رفته، برنامه و رژیم غذایی مناسب خود را دریافت خواهد کرد

رژِم غذایی بر اساس برنامه غذایی
رژِم غذایی بر اساس برنامه غذایی

برای انجام این امر فرد بیمار باید عادت غذایی و نکات مربوط به آن را برای پزشک معالج خود بیان کند؛ تا پزشک برنامه مناسبی را به وی ارائه دهد. در حالت کلی رژیم غذایی افراد شامل چهار فاز است و بعد از گذشتن از این مراحل فرد می تواند غذاهای جامد را مصرف کند.

فاز اول رژیم غذایی بعد از انجام عمل اسلیو معده به این شکل است که فرد بیمار باید به مدت یک الی دو هفته مایعات رقیق بنوشد. دقت داشته باشید که بعد از عمل باید بدن را هیدراته نگه دارید تا علائم شما بهبود یافته و سریع تر دوره درمان را کامل کنید.

با این که رعایت رژیم غذایی مایعات بسیار دشوار است، اما باید بدانید روزهای اول بعد از عمل اسلیو معده احساس گرسنگی اندکی خواهید داشت.

همان طور که دانستیم فرد بیمار باید در روزهای اول عمل فقط مایعات شفاف را مصرف کند؛ البته لازم به ذکر است مایعاتی مانند نوشابه، مایعات گاز دار، مایعات شیرین حتی آب میوه ها، نوشیدنی های حاوی کافئین برای بیمار ممنوع بوده و نباید مصرف شود.

شما در حال مطالعه مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو هستید

8 لیوان مایعات شفاف و بدون قند

نحوه ی رژیم غذایی در فاز اول به شکلی است که باید فرد بیمار در طول یک روز حدود 8 لیوان مایعات شفاف و بدون قند را مصرف کند.

از جمله مواردی که فرد بعد از انجام عمل اسلیو معده می تواند مصرف کند، عصاره استخوان، ژله، چایی بدون کافین و …. را می توان نام برد.

8 لیوان مایعات شفاف و بدون قند
8 لیوان مایعات شفاف و بدون قند

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که نحوه ی  مصرف مایعات باید به شکلی باشد که نوشیدن هر لیوان آب چیزی حدود یک الی دو ساعت به طول بی انجامد. به عبارتی دیگر بعد از عمل اسلیو معده فرد بیمار نمی تواند به یک بار مایعات را مصرف کند و باید هر جرعه را به آرامی بنوشد.

به شما توصیه می کنیم از نوشیدن سریع مایعات جدا خود داری کنید. فاز دوم رژیم غذایی فرد بیمار بعد از اتمام فاز اول شروع شده و به مدت یک هفته الی ده روز به طول می انجامد.

فاز دوم رژیم غذایی فرد بیمار شامل مایعات سرشار از پروتئین می شود چرا که حس گرسنگی افراد بیش تر از قبل شده است. در این مرحله از رژیم غذایی باید تمامی ویتامین های مورد نیاز بدن تامین شود.

به همین دلیل فرد بیمار می تواند در فاز دوم رژیم غذایی خود غذاهای مانند سوپ، ماست، شیر پرچرب، غذاهای قندی و … را مصرف کند.

از طرفی افرادی که در فاز دوم رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده هستند، باید آب فراوانی مصرف کنند و با استفاده از پودر پروتئین بدن خود را افزایش دهند. توجه کنید که پودرهای ذکر شده باید از نوع بدون قند باشد و با مایع شفافی مانند آب ترکیب و بعد مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله غذاهای مناسب فاز دوم رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده می توان به سیب کم قند، ماست بدون چربی، نودل های بسیار نرم، صبحانه ی بدون قند، سوپ های بسیار رقیق و …. اشاره کرد.

بعد از گذشت یک هفته از فاز دوم رژیم غذایی فرد بیمار می تواند غذاهای پوره ای را به برنامه ی غذایی خود اضافه کند، اما همچنان باید از مصرف چربی و قند زیاد پرهیز کنید.

از جمله ی غذاهای مجاز برای روزهای آخر فاز دوم رژیم غذایی می توان به ماهی، تخم مرغ، پوره سیب زمینی، مرغ، بلغور جو و ….. اشاره کرد.

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که وعده های فاز دوم رژیم غذایی باید بین چهار الی پنج وعده در طول روز باشد. به عبارتی دیگر فرد بعد از انجام عمل اسلیو معده باید به آرامی غذا میل کند و هر میزان غذای مصرفی را در دو یا سه وعده ی غذایی مصرف کند.

در این صورت غذا به آرامی وارد معده ی فرد شده و عوارضی نخواهد داشت.

در فاز سوم رژیم غذایی بعد از انجام عمل اسلیو معده فرد بیمار می تواند غذاهای نرم را بیش تر از قبل میل کند. غذای خاص این فاز باید به شکلی باید که روزانه 80 گرم پروتئین به بدن فرد بیمار برسد.

البته توجه داشته باشید که در فاز سوم رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده باید از مصرف غذاهایی مانند برنج، پاستا، غذاهای چرب، نان، غذاهای قندی و …. پرهیز کرد.

توصیه می کنیم در فاز سوم رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده غذاهایی مانند سیزیجات نرم، سوپ رقیق، تخم مرغ، پنیر کم چرب و ماهی را مورد استفاده قرار دهید.

در این مرحله که به مدت دو هفته به طول می انجامد می توانید میزان کمی کافیئن را وارد برنامه ی غذایی خود کنید. فاز چهارم رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده به شکلی است که فرد بیمار می تواند از غذاهای جامد مصرف کند.

بعد از عمل اسلیو معده تغذیه باید چگونه باشد؟

در سطرهای بالا رژیم غذایی مناسب بعد از انجام عمل اسلیو معده را شرح دادیم، اکنون قصد داریم در رابطه با نوع غذای مصرفی بعد از عمل بحث کنیم.

فرد بیمار در مدت چهار هفته بعد از عمل اسلیو معده باید از مصرف هر نوع غذای چرب و شیرین خود داری کند؛ این امر در روزهای اول با اهمیت بیش تری رعایت شود که از بروز عوارض جلوگیری کند.

بعد از عمل اسلیو معده تغذیه باید چگونه باشد؟
بعد از عمل اسلیو معده تغذیه باید چگونه باشد؟

از طرفی باید نحوه ی مصرف غذای فرد بیمار بعد از عمل اسلیو معده به شکلی باشد که در وعده های با تعداد بالا و میزان هر وعده بسیار کم باشد.

به عبارتی دیگر غذای مورد نیاز بدن خود را در چندین وعده میل کرده و از مصرف یک باره آن خود داری کنید.

هر چقدر به فازهای آخر رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده نزدیک می شوید، تعداد وعده ها را کاهش داده و میزان غذای مصرفی در هر وعده را افزایش دهید.

در نهایت زمانی که به فاز چهارم رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده می رسید، باید وعده غذایی شما 3 وعده اصلی و 2 میان وعده باشد. به این ترتیب از نتایج عمل اسلیو معده بهره مند خواهید شد.

از جمله غذاهایی که نمی توانید بعد از انجام عمل اسلیو معده مصرف کنید، غذاهای پرکالری، دسر، نوشابه، غذای سرخ شده، چیپس بسته بندی شده، میان وعده با قند بالا، نان سفید و ….. را می توان نام برد.

از طرفی لازم به ذکر است فرد بیمار می تواند بعد از انجام عمل اسلیو معده و گذشتن از فاز چهارم رژیم غذایی میوه، سبزیجات، گوشت های بدون چربی، ماهی، پنیر کم چرب و …. را مصرف کرده و ویتامین های مورد نیاز بدن خود را تامین کند.

شما در حال مطالعه مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو هستید

فردی که عمل اسلیو معده را انجام می دهد چه غذاهایی را نباید مصرف کند؟

در سطرهای بالا رژیم غذایی مناسب افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، بیان شد؛ اما اکنون قصد داریم غذاهایی که فرد بیمار بعد از عمل نباید مصرف کند را نام ببریم.

از جمله مواد غذایی که نباید به هیچ وجه بعد از انجام عمل اسلیو معده مصرف کنید، غذاهای چرب و شیرین را می توان نام برد. لازم به ذکر است که چاقی مجدد برای افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهند بسیار خطرناک خواهد بود.

از طرفی بعد از انجام عمل لاغری معده ی فرد بیمار حساس بوده و نمی تواند ورود غذاهای سنگین و پرحجم را تحمل کند. به همین دلیل توصیه می کنیم در همان روزهای اول بعد از عمل اسلیو معده از خوردن غذاهای چرب و شیرین پرهیز کنید؛ تا حدی که در هفته ی اول بعد از عمل باید از نوشیدن آب میوه شیرین هم خود داری کرد.

بعد از عمل اسلیو معده چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده تنها رژیم غذایی فرد بیمار یا نوع مصرف غذای او اهمیت نداشته و باید اقدامات دیگری را هم انجام داد.

به طور مثال در همان دقایق بعد از عمل اسلیو معده فرد بیمار باید بلند شده و مقداری قدم بزند. حرکت فرد بیمار بسیار مهم بوده و عوارض احتمالی عمل را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد.

بعد از عمل اسلیو معده چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟
بعد از عمل اسلیو معده چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

بعد از گذشت یک شبانه روز از عمل اسلیو معده به بخش انتقال داده می شوید و باید رژیم غذایی خود را آغاز کنید. در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که فرد بیمار بعد از انجام عمل اسلیو معده تا مدت چند روز به طور کامل تحت نظر بوده و آزمایش های مختلفی را انجام خواهد داد. در صورتی که جواب آزمایش های شما قابل قبول باشد، به منزل منتقل شده و باید در آن جا استراحت مطلق داشته باشید.

از دیگر اقدامات لازم بعد از عمل اسلیو معده می توان به انجام تمرینات ورزشی، مصرف داروهای خاص، داشتن خواب مناسب، ترک قلیون و سیگار اشاره کرد.

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که باید از مصرف هر نوع دخانیات و مشروبات الکی پرهیز کنید چرا که سلامت شما را به خطر انداخته و بسیار مضر هستند.

البته لازم به ذکر است که مصرف دخانیات یا مشروبات الکی باید از چند ماه قبل از انجام عمل اسلیو معده هم ترک شود و در غیر این صورت اجازه انجام عمل لاغری را نخواهید داشت.

شما در حال مطالعه مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو هستید

آیا می دانید بعد از عمل اسلیو معده چه تمرین های ورزشی باید انجام شود؟

در ابتدا و قبل از بیان هر نکته ای لازم است بدانید انجام حرکات ورزشی قبل و بعد از عمل لاغری اسلیو معده یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید صورت گیرد.

به عبارتی دیگر زمانی می توانید عمل لاغری اسلیو معده را انجام دهید که بدن خود را به کمک تمرینات ورزشی آماده کنید. توجه داشته باشید که انجام ورزش قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده یکی از ضروری ترین اقدامات بوده و در بهبود شما تاثیر دارد. بعد از انجام عمل هم پزشک به شما می گوید که به هیچ وجه تمرینات ورزشی خود را قطع نکرده و اهمیت آن غافل نشوید.

آیا می دانید بعد از عمل اسلیو معده چه تمرین های ورزشی باید انجام شود؟
آیا می دانید بعد از عمل اسلیو معده چه تمرین های ورزشی باید انجام شود؟

از طرفی باید توجه داشته باشید که نوع ورزش مناسب شما و مدت زمان لازم برای حرکات ورزشی توسط پزشک معالج مشخص شده و نمی توانید تمامی حرکات ورزشی را انجام دهید.

در حالت کلی برای کسانی که عمل لاغری اسلیو معده را انجام داده اند، ورزش هایی مانند ایروبیک، کار با وزنه، پیلاتس، دویدن، دوچرخه سواری، شنا و …. ممنوع بوده و تا مدت های مشخصی نباید هیچ یک از آن ها را انجام داد.

همان طور که بیان شد، مدت ممنوعیت هر یک از تمرینات ورزشی را پزشک معالج شما مشخص می کند و برای هر کسی متفاوت می باشد.

انجام حرکات ورزشی در چند هفته بعد از عمل اسلیو معده به شکل پیاده روی و قدم زدن کوتاه بوده و توصیه می کنیم حتی به مدت ده دقیقه در روز ورزش کنید. بعد از این که رژیم غذایی شما وارد فاز چهارم شد، باید تمرینات خود را به روزی نیم ساعت افزایش دهید. زمانی که فرد بیمار توانست فعالیت های عادی خود را انجام دهد، باید ورزش را به مدت یک ساعت در روز داشته باشد.

لازم به ذکر است که بعد از شروع ورزش برای مدت یک ساعت در روز باید از تمرینات ساده و ورزش های سبک شروع کنید.  به طور مثال ورزش پیاده روی کاملا مناسب فرد بیمار بوده و سخت نیست.

با انواع مختلف داروهایی که بعد از عمل اسلیو معده باید مصرف شود آشنایی دارید؟

در ابتدا و قبل از بیان هر نکته ای لازم است در رابطه با علت استفاده از دارو بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده بحث کنیم. همان طور که می دانید در عمل اسلیو معده بخشی از معده ی فرد بیمار بریده شده و ظرفیت آن محدود می شود.

با انواع مختلف داروهایی که بعد از عمل اسلیو معده باید مصرف شود آشنایی دارید؟
با انواع مختلف داروهایی که بعد از عمل اسلیو معده باید مصرف شود آشنایی دارید؟

از طرفی انسان به خوردن و آشامیدن نیاز داشته و فقط معده وظیفه ی هضم غذا را برعهده دارد؛ پس به طبع زمانی که معده ی فرد چاقی در انجام عمل اسلیو معده بریده شده و ظرفیتش محدود می شود، توانایی انجام عملیات هضم غذا را مانند قبل نخواهد داشت.

به همین دلیل فرد بیمار باید داروهای خاصی را مصرف کرده و به معده ی خود برای هضم غذا کمک کند. البته لازم به ذکر است که مراقبت های لازم برای بهبود معده به مصرف دارو ختم نشده و باید نوع غذای مصرفی هم کنترل کرد.

از انواع داروهای مختلفی که فرد بیمار  باید بعد از انجام عمل اسلیو معده مصرف کند، مولتی ویتامین اهمیت بالایی داشته و باید روزی یک عدد مورد استفاده قرار گیرد.

نیاز به ویتامین های بیشتر

همان طور که می دانید معده ی فرد بیمار بعد از انجام عمل اسلیو معده حساس بوده و به ویتامین های بیش تری نیاز دارد، پس علاوه بر این که تغذیه مقوی و پودرهای پروتئین باید از قرص های ویتامین هم استفاده کرده و به بهبود معده ی خود کمک کنید.

قرص اور سوبیل یکی دیگر از انواع داروهایی است که فرد بیمار بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید مصرف کند، تا به سنگ صفرا مبتلا نشده و از عوارض احتمالی بعد از عمل جلوگیری کند.

نیاز به ویتامین های بیشتر
نیاز به ویتامین های بیشتر

به شما توصیه می کنیم مصرف تمامی داروها را طبق نظر پزشک خود انجام داده و از مصرف داروهای خود سرانه به طور جدی پرهیز کنید.

از دیگر انواع داروهای مورد نیاز فردی که عمل لاغری اسلیو معده را انجام داده است می توان به قرص استامینوفن کدئین اشاره کرد که برای کاهش دردهای احتمالی بسیار مفید بوده و باید در هر 8 ساعت یک بار مورد استفاده قرار گیرد.

بجز موارد ذکر شده فرد بیمار باید داروها و آمپول های متفاوتی را استفاده کند و تا مدت ها تحت نظر پزشک معالج خود باشد؛ حتی بعد از این که فرد بیمار دوره درمان بعد از عمل اسلیو معده را طی کرد و توانست فعالیت های عادی خو را انجام دهد، باز هم باید هر مدت یک بار به پزشک خود مراجعه کرده و معاینه شود.

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که نوع داروی مصرفی باید با نظر پزشک مشخص شود و برای هر کسی با علائم خاص دارویی در نظر گفته می شود.

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده چه عوارضی دارد؟

همان طور که در سطرهای بالا هم بیان شد، مصرف هر نوع دخانیات و مشروبات الکی کاملا مضر بوده و باید ترک شود. در حالت کلی فرد چاق باید مدتی قبل از انجام عمل لاغری اسلیو معده مصرف قلیون را ترک کرده و اصلا به سراغ آن نرود؛ در غیر این صورت اجازه عمل به وی داده نشده و نمی تواند عمل لاغری اسلیو معده را انجام دهد.

قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده چه عوارضی دارد؟
قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده چه عوارضی دارد؟

در حالت کلی اگر پزشک متخصصی متوجه استفاده شما از قلیون یا هر نوع ماده ی اعتیاد آوری شود، عمل شما را انجام نخواهد داد.

در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که اگر قبل از عمل اسلیو معده مصرف قلیون ادامه داشته باشد، در حین عمل دچار مشکل شده و حتی بعد از عمل هم با عوارض جبران نشدنی رو به رو خواهید شد.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم برای حفظ سلامتی خود مدتی قبل از عمل از مصرف قلیون خود داری کرده و سلامت خود را به خطر نیندازید. لازم است بدانید حتی مصرف سیگار هم باید مدت ها قبل از انجام عمل اسلیو معده ترک شود.

عوارض استفاده از قیلون یا سیگار بعد از عمل اسلیو معده این است که روند بهبود معده و زخم ناشی از عمل را کند کرده و دیرتر بهبود خواهید یافت. از طرفی اگر زخم معده ی شما بهبود پیدا نکند، باید صرفا غذاهای آبکی خورده و به داروهای بیش تری نیاز خواهید داشت. در حالت کلی روند بهبودی شما با مانع بزرگی مواجعه خواهد شد.

شما در حال مطالعه مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو هستید

چرا نباید بعد از عمل اسلیو معده مشروبات الکلی مصرف کرد؟

برای بررسی علت منع استفاده از مشروبات الکی بعد از انجام عمل اسلیو معده لازم است بدانید این مورد بیش تر از سیگار و قلیون مضر است.

در حالت کلی هر فرد سالمی که مشروبات الکی مصرف کند، بیش تر از دیگران در معرض چاقی خواهد بود. به عبارتی دیگر مصرف الکل فرد را چاق کرده و حجم شکم و پهلوی وی را اضافه خواهد کرد.

چرا نباید بعد از عمل اسلیو معده مشروبات الکلی مصرف کرد؟
چرا نباید بعد از عمل اسلیو معده مشروبات الکلی مصرف کرد؟

به همین دلیل حتی اگر قصد انجام عمل لاغری اسلیو معده را ندارید، باز هم به سراغ مشروبات الکی نروید و مصرف آن را قطع کنید.

استفاده از مشروبات الکی برای هر فردی بسیار مضر است چرا که بافت های بدن او را نازک کرده و سبب آسیب رساندن به بدن می شود.

به همین دلیل اگر فردی که به تازگی عمل اسلیو معده را انجام داده و معده ی بسیار حساسی دارید، از مشروبات الکی استفاده کند، ممکن است زخم معده ی وی باز شده و دچار خونریزی داخلی شود. در حالت کلی استفاده از الکل برای کسانی که عمل لاغری انجام داده اند بسیار خطرناک بوده و عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.

شما در حال مطالعه مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو هستید

آسیب به دستگاه گوارش

از طرفی عمده صدمات مشروبات الکی به دستگاه گوارش فرد می باشد، تا حدی که ممکن است کبد وی از کار بیفتد. افرادی که در استفاده از مشروبات الکی زیاده روی کنند، دستگاه گوارش و کبد خود را نابود خواهند کرد.

اگر در شکم یا معده ی خود سوزهای دردناکی دارید یا حتی دچار رفلکس اسیدی شده اید، علت آن استفاده بیش از حد از مشروبات الکی بوده و باید آن را کنار بگذارید.

آسیب به دستگاه گوارش
آسیب به دستگاه گوارش

زمانی که یک فرد سالم بدون هیچ عمل لاغری مشروب مصرف کند، دستگاه گوارش و کبد وی دچار آسیب های جدی خواهد شد؛ حال تصور کنید اگر فردی عمل اسلیو معده را انجام داده باشد و زخم معده ی وی هنوز بهبود پیدا نکرده است؛ مشروبات الکی را مصرف کند، آسیب های بسیار جدی تری برای خود رقم خواهد زد.

از دیگر عوارض مصرف نوشیدنی های الکی می توان به این مورد اشاره کرد؛ در بدن هر کسی یک لایه ی محافظ وجود دارد که مانع عبور مواد مضر به داخل اندام های حیاتی بدن خواهد شد.

استفاده از الکل و نوشیدنی های الکی این لایه ی محافظتی را از بین برده و سبب آسیب دیدن تمام اندام های بدن خواهند شد؛ اما بیش تر هر اندامی معده ی فرد با مصرف مشروب دچار مشکل می شود.

شما در حال مطالعه مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو هستید

قیمت عمل اسلیو معده به چه مواردی بستگی دارد؟

در ابتدا و قبل از بیان هر نکته ای لازم است بدانید عمل لاغری اسلیو معده زمانی برای فردی مجاز خواهد بود که بیماری خاصی نداشته باشد و با انجام این عمل هر نوع بیماری وی تشدید نشود.

به عبارتی دیگر فردی توانایی انجام عمل اسلیو معده را خواهد داشت که بیماری های خاص قلبی و تنفسی نداشته باشد. از طرفی بیماری های روحی روانی فرد متقاضی برای عمل لاغری هم باید بررسی شده و سلامت روانی وی تایید شود.

قیمت عمل اسلیو معده به چه مواردی بستگی دارد؟
قیمت عمل اسلیو معده به چه مواردی بستگی دارد؟

در صورتی که فرد متقاضی عمل لاغری اسلیو معده هر یک از بیماری های خاص ذکر شده را دارا باشد، بایستی ابتدا برای درمان آن ها اقدام کند و بعد برای انجام عمل لاغری آماده شود.

به طبع درمان هر یک از بیماری های قلبی و تنفسی نیاز به هزینه های خاصی داشته و در صورت ابتلا به بیماری باید هزینه های درمان آن را هم در نظر بگیرید. بعد از این که برای انجام عمل لاغری اسلیو معده آماده شدید، هزینه های خود عمل طبق شرایط شما خواهد بود.

لازم به ذکر است که هزینه های انجام عمل لاغری اسلیو معده به همین چند مورد ختم نشده باید بعد از عمل هم هزینه های خاصی را پرداخت کنید.

مثال

به طور مثال ورزش دائم دارای هزینه های خاص خود بوده و نمی توان از آن ها غافل شد. از طرفی دیگر در روزهایی اول بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید. این رژیم هم هزینه های متفاوتی داشته و باید آن ها را هم در نظر گرفت.

مثال
مثال

از سوی دیگر استفاده از داروها و معاینات هر مدت یک بار هم هزینه های ثابتی دارند. لازم به ذکر است که استفاده از پودرهای پروتئینی و ویتامینه هم دارای هزینه های چشم گیری بوده و نمی توان آن ها را نادیده گرفت

اما در حالت کلی هزینه های انجام عمل لاغری اسلیو معده به عوامل مختلفی بستگی داشته و برای هر کسی به میزان متفاوتی خواهد بود. در حالت کلی نمی توان هزینه های عمل اسلیو معده را برای تمامی افراد یکسان در نظر گرفت چرا که هر کسی ویژگی های خاصی داشته و افراد با یک دیگر برابر نخواهند بود.

شما در حال مطالعه مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو هستید

جلسه های مشاوره ای قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده چه مزیت هایی دارند؟

در بعضی از کلینیک های درمانی جلسات خاصی به اسم جلسات مشاوره ای قبل و بعد از عمل اسلیو معده برگزار می شود. قبل از هر چیزی توصیه می کنیم معیار انتخاب کلینیک برای انجام عمل لاغری وجود همین جلسات باشد؛ چرا که بسیار مفید بوده و مزیت های زیادی دارد. در این بخش از مقاله قصد داریم در رابطه با مزیت های بی شمار این جلسات بحث کنیم. با ما همراه باشد.

جلسه های مشاوره ای قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده چه مزیت هایی دارند؟
جلسه های مشاوره ای قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده چه مزیت هایی دارند؟

جلسات مشاوره ای که در قبل و بعد از عمل لاغری اسلیو معده برگذار می شوند، برای هر فرد متقاضی عملی لازم و ضروری است. در این جلسات موارد بسیاری به فرد بیمار آموزش داده می شود

اما قبل از بحث آموزش پزشک معالج تمامی عادات غذایی و روحیات فرد بیمار را بررسی می کند تا بداند در زمان انجام عمل چگونه رفتار کند. فواید جلسات مشاوره ای به همین یک مورد ختم نشده و لازم است بدانید در این جلسات به فرد بیمار نکات مهمی را آموزش خواهند داد.

مصرف بعضی دارو ها منجر به خونریزی در حین عمل خواهد شد

به طور مثال استفاده از بعضی داروها می تواند خونریزی حین عمل فرد بیمار را افزایش دهد؛ در جلسات مشاوره ای نام این داروها به وی گفته می شود و تمامی اقدامات لازم برای قبل از عمل را به فرد بیمار آموزش خواهند داد. وجود چنین جلساتی به فرد بیمار کمک می کند تا عوارض کم تری داشته و به مراتب سریع تر بهبود پیدا کند.

مصرف بعضی دارو ها منجر به خونریزی در حین عمل خواهد شد
مصرف بعضی دارو ها منجر به خونریزی در حین عمل خواهد شد

از دیگر فواید وجود جلسات مشاوره ای می توان به این مورد اشاره کرد که فرد بیمار در رابطه با عمل لاغری اسلیو معده اطلاعات لازم را به دست آورده و می داند در زمان انجام عمل باید چه اقداماتی را انجام دهد.

همین اطلاعات ذکر شده سبب کاهش استرس فرد متقاضی عمل لاغری شده و در نتایج عمل تاثیرات مثبتی دارد. از دیگر فواید جلسات مشاوره ای قبل و بعد از عمل اسلیو معده می توان به دادن اطلاعات کامل از رژیم غذایی بعد از عمل اشاره کرد.

فرد بیمار با حضور در این چنین جلساتی توجیح می شود که قبل و بعد از عمل لاغری اسلیو معده باید نوع غذای مصرفی خود را کنترل کرده و به طور جدی از پرخوری پرهیز کند.

به طور کلی تمامی اطلاعاتی که در این مقاله بیان شد، در جلسات مشاوره ای به طور کامل به فرد بیمار آموزش داده می شود.

شما در حال مطالعه مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو هستید

لازم به ذکر است در جلسات مشاوره ای بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده رژیم غذایی ذکر شده در سطرهای بالا به طور مفصل به فرد بیمار آموزش داده می شود

و همچنین علت منع استفاده از سیگار، دخانیات و مشروبات الکی به طور کامل برای شما بیان خواهد شد.

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد که زندگی ماشینی سبب افزایش وزن افراد شده و علاوه بر آن استفاده از غذاهای ناسالم و فست فودی بیماری چاقی را به یک بیماری رایج تبدیل کرده است. همان طور که می دانید تناسب اندام با لاغری تفاوت های بسیاری داشته و نمی توان گفت فرد لاغری تناسب اندام دارد.

تناسب اندام به این معنی است که درصد توده بدنی فردی با قد او تناسب لازم را داشته باشد. این در حالی است که افراد لاغری این تناسب بین قد و وزن را نداشته و از کمبود ویتامین رنج می برند.

به شما توصیه می کنیم با داشتن ورزش های ثابت و رژیم غذایی مناسب، تناسب اندام خود را حفظ کرده و از اضافه وزن یا لاغری راحت شوید. عمل لاغری اسلیو معده که یکی از انواع جراحی های زیبایی به حساب می آید برای کاهش وزن بسیار مناسب بوده و مزیت های فراوانی دارد.

به طور مثال فردی که عمل اسلیو معده را انجام دهد، با کاهش اشتها همراه بوده و دیگر نمی تواند پرخوری های سابق را داشته باشد. همان طور که می دانید چاقی عامل کاهش اعتماد به نفس بوده و بسیار آزار دهنده است. به همین دلیل به شما عزیزان توصیه می کنیم برای کاهش وزن و داشتن تناسب اندام خود تلاش کنید.

اگر تمایل به انجام عمل لاغری اسلیو معده را دارید، لازم است بدانید در این عمل بخش اعظم معده ی فرد بیمار بریده شده و با کاهش ظرفیت معده همراه خواهد بود

از این طریق به کاهش وزن شما کمک کرده و بیماری های ناشی از چاقی فرد بیمار از بین خواهند رفت. در این بخش از مقاله لازم به ذکر است که استفاده از عمل لاغری اسلیو معده برای کاهش وزن به این معنی نیست که شما برای همیشه به وزن مناسب رسیده و دیگر چاق نباشید.

حتی کسانی هم که عمل لاغری اسلیو معده را انجام می دهند در صورت پرخوری و عدم تحرک کافی مجدد چاق شده و اضافه وزن خواهند داشت. این درحالی است که به شما توصیه می کنیم اگر عمل لاغری اسلیو معده را انجام دادید، حتما از پرخوری جلوگیری کرده و به هیچ وجه مجدد چاق نشوید.

در بخش های دیگر مقاله رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده را شرح داده و دانستیم باید بعد از انجام عمل اقدامات خاصی را انجام داد. در کل به شما توصیه می کنیم از مصرف غذا به صورت تند تند و به یک باره جلوگیری کرده و حتی نوشیدن آب هم باید به آرامی انجام شود.

نوع رژیم غذایی مناسب افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، به شکلی است که شامل چهار فاز بوده و به مراحل مختلفی تقسیم می شود.

از دیگر اقدامات لازمی که باید بعد از انجام عمل اسلیو معده انجام دهید، عدم مصرف قلیون و مشروبات الکی را می توان نام برد. استفاده از دخانیات و نوشیدنی های الکی سبب نازک شدن بافت اندام های بدن فرد شده و معده ی فرد بیش تر از هر بخش دیگری آسیب می بیند.

حال تصور کنید زمانی که عمل لاغری اسلیو معده را انجام داده و معده ی شما زخم است نوشیدن الکل چقدر خطرناک بوده و مضر است.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو معده را کنار گذاشته و به سراغ نوشیدنی های الکی هم نروید چرا که سلامت شما به خطر خواهد افتاد.

از عواملی که بر روی قیمت عمل لاغری اسلیو معده تاثیر دارند، نوع داروها، نوع کلینیک، بیماری فرد و …. را می توان نام برد. در کل قیمت نهایی عمل لاغری اسلیو معده برای هر کسی متفاوت بوده و به یک میزان ثابت نخواهد بود.

از فواید بی شمار جلسات مشاوره ای قبل و بعد از عمل اسلیو معده می توان آشنایی فرد بیمار با نحوه ی انجام عمل را نام برد. از طرفی تمامی مراقبت های قبل و بعد از عمل برای شخص متقاضی عمل لاغری اسلیو معده شرح داده می شود و همین امر در کاهش استرس های وی تاثیر مثبت دارد.

به شما توصیه می کنیم برای انتخاب کلینیک مناسب عمل اسلیو معده به وجود جلسات مشاوره ای دقت کرده و از اهمیت آن غافل نشوید. رژیم غذایی ذکر شده در سطرهای بالا در همین جلسات مشاوره ای برای فرد متقاضی بیان شده و جای نگرانی نیست.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم و امیدوارم برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شود.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید