قرص لاغری سافت ژل

فهرست مطالب

در این مقاله به بررسی قرص لاغری سافت ژل می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

لازم به دکر است روش های بهتری مانند اسلیو معده و بای پس معده برای لاغری وجود دارند.

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

قرص لاغری سافت ژل یکی از قرص های پرطرفدار برای چربی سوزی و رسیدن به تناسب اندام می باشد. بسیاری از افراد، کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش را کاری سخت و غیر ممکن می دانند. از این رو دست به مصرف انواع قرص های لاغری موجود در بازار می زنند.

مقدمه

قرص لاغری سافت ژل
قرص لاغری سافت ژل

قرص هایی که هیچ گونه مجوزی از طرف سازمان غذا و دارو کسب نکرده اند. اما آیا واقعا این قرص ها برای کاهش وزن موثر هستند؟ آیا قرص های لاغری برای بدن ایمن می باشند؟

در این نوشتار اطلاعات کاملی در خصوص ترکیبات قرص لاغری سافت ژل و عوارض آن بیان خواهیم کرد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عوارض کلی قرص لاغری سافت ژل

 1. افزایش فشار خون
 2. سکته قلبی و سکته مغزی
 3. بروز مشکلات روحی
 4. کم آبی بدن
 5. استرس
 6. بی خوابی
 7. مرگ
 8. اعتیاد به مصرف قرص
 9. آسیب دیدگی معده
 10. سرطان زا بودن
 11. آسیب به کلیه
 12. بی قراری
 13. اسهال
 14. یبوست
 15. خشکی دهان
 16. سرگیجه
 17. اضطراب
 18. پرفشاری ریوی

عناوین مقاله:

قرص لاغری سافت ژل چیست؟

دلایل بروز چاقی

عوارض چاقی چیست؟

انگیزه برای مصرف قرص لاغری سافت ژل

ترکیبات قرص های لاغری

قرص لاغری سافت ژل چگونه سبب کاهش وزن می شود؟

موارد عدم مصرف قرص لاغری سافت ژل

آیا عوارض قرص های لاغری موقتی هستند؟

بهترین قرص لاغری کدام قرص است؟

موضوع عدم داشتن مجوز قرص های لاغری

قرص لاغری سافت ژل، چه میزان وزن را کم می کند؟

روش های ایمن درمان چاقی

بهترین روش کاهش وزن و لاغری کدام روش است؟

مزایای جراحی چاقی

انواع روش های جراحی چاقی

راهکارهای موثر برای کاهش وزن

سخن پایانی

 

قرص لاغری سافت ژل چیست؟

تولید کنندگان قرص های لاغری ادعا دارند که ترکیبات این قرص ها بر پایه گیاهان دارویی می باشد. گیاهان دارویی مختلفی وجود دارد که برای چربی سوزی و کاهش وزن موثر هستند.

به طور مثال چای سبز، یک داروی گیاهی است که خاصیت چربی سوزی دارد. علاوه بر چای سبز، گیاهان دیگری وجود دارند که گزینه مناسبی برای کاهش وزن و لاغری می باشند. اما آیا واقعا ترکیبات قرص های لاغری بر پایه گیاهان دارویی می باشد؟

کاهش وزن از طریق گیاهان دارویی قطعی است اما روند کاهش وزن با آن ها کمی زمانبر می باشد. افراد سودجو برای ظاهر شدن سریع آثار قرص های گیاهی خود، از مواد شیمیایی نیز استفاده می کنند.

یعنی در اکثر قرص های لاغری از جمله قرص لاغری سافت ژل، علاوه بر ترکیبات گیاهی، از ترکیبات شیمیایی با خاصیت چربی سوزی نیز استفاده می شود تا روند کاهش وزن سریع تر اتفاق بیفتد.

در این صورت فروش و سود آن ها چند برابر خواهد شد. علاقه مندان به تناسب اندام نیز این قرص ها را خریداری کرده و مصرف می کنند.

غافل از این که این گونه قرص ها عوارض زیادی داشته و مشکلات مختلف جسمی را در پی خواهند داشت. قرص لاغری سافت ژل عوارض مختلف زیادی دارد و سبب تخریب بسیاری از بافت های داخلی بدن می شود. در بخش های بعدی در مورد عوارض این قرص ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دلایل بروز چاقی

قبل از بررسی عوارض قرص لاغری سافت ژل، اجازه دهید که دلایل بروز چاقی و عوارض ناشی از چاقی را بررسی کنیم. با شناخت دلایل بروز چاقی، شما تا حدود زیادی می توانید جلوی پیشرفت چاقی را بگیرید و راه های درمان را شناسایی کنید.

پرخوری

اصلی ترین و عمده ترین دلیل بروز چاقی، پرخوری و دریافت بیش از حد کالری می باشد. بسیاری از افراد نمی توانند جلوی هوس خود را برای کمتر خوردن غذاهای خوشمزه بگیرند.

در صورتی که کالری دریافتی روزانه بدن بیشتر از حد نیاز بدن باشد، کالری اضافی در قالب چربی در مناطق مختلف بدن تجمع می یابد.

امروزه غذاهای آماده زیادی در بازار وجود دارد که مصرف بیش از حد آن ها نیز به دلیل داشتن کالری بسیار زیاد، از دلایل بروز چاقی می باشد.

به طور میانگین لازم است تا مردان روزانه 2500 کیلو کالری و زنان 2000 کیلو کالری دریافت کنند. بنابراین رعایت اعتدال میان کالری دریافتی و کالری مورد نیاز بدن بسیار مهم است.

پرخوری
پرخوری

ژنتیک

دومین عامل بروز چاقی، ژنتیک می باشد. بسیاری از افراد، چاقی را از والدین خود به ارث برده اند. بنابراین می توان گفت که یکی از دلایل چاقی، منشا ژنتیکی دارد.

ژن های بدن می توانند بر میزان ذخیره چربی و مکان ذخیره آن ها موثر باشند. به صورت کلی ژن های بدن انسان ها کنترل چربی در بدن را به دست می گیرند.

به طور مثال ژن های بدن ممکن است روی تولید هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) اثر بگذارند و با وجود مقدار زیادی غذا در معده، باز هم این هورمون تولید شود.

سبک زندگی

یکی دیگر از دلایل بروز چاقی، داشتن سبک زندگی اشتباه است. به طور مثال بسیاری از افراد در مورد عادت های صحیح غذا خوردن اطلاعاتی ندارند.

سریع غذا خوردن، خوب نجویدن غذا، نگاه کردن تلویزیون همزمان با غذا خوردن، سرپا غذا خوردن، کم تحرکی و … از عادت های بد غذایی هستند که سبب تجمع چربی ها در بدن می شوند.

عادت های نادرستی مانند سریع غذا خوردن و خوب نجویدن غذا، سبب می شود تا سیگنال های سیری دیرتر به مغز برسند. در این صورت، فرد در حال غذا خوردن می باشد در صورتی که سیر شده است. بنابراین کالری اضافی زیادی بدون این که متوجه شود، وارد بدن می گردد.

علاوه بر این، شما زمانی که غذا می خورید، کالری دریافتی باید در بدن شما به انرژی تبدیل شود. در نتیجه باید فعالیت های فیزیکی داشته باشید تا کالری در قالب انرژی آزاد شود و به چربی تبدیل نگردد. از این رو داشتن حداقل تمرینات فیزیکی مانند ورزش های هوازی برای پیشگیری از چاقی بسیار مهم است.

مصرف زیاد کربوهیدارت

یکی از دلایل بروز چاقی، عدم داشتن تعادل در مصرف گروه های غذایی می باشد. بسیاری از افراد چاق، توجهی به میزان مصرف کربوهیدرات ندارند.

کربوهیدارت یکی از گروه های غذایی لازم برای بدن است اما مصرف زیاد و مکرر آن سبب تجمع چربی در بدن می شود. کربوهیدرات در بدن به گلوکز تجزیه می شود.

با افزایش گلوکز در بدن، ترشح انسولین نیز افزایش می یابد. ترشح زیاد انسولین در بدن نیز سبب رشد بیش از حد بافت چربی در بدن می شود.

کربوهیدرات ها به دو نوع کربوهیدرات ساده و پیچیده دسته بندی می شود که هر دو نوع آن سبب افزایش وزن می شوند. اما کربوهیدرات های پیچیده، افزایش وزن بیشتری را منجر خواهند شد.

مصرف زیاد کربوهیدارت
مصرف زیاد کربوهیدارت

عوامل روانی

عوامل روان شناختی در افزایش اشتهای افراد می تواند تاثیر داشته باشد. به طور مثال افرادی که به طور مکرر استرس و اضطراب شدیدی را تجربه می کنند، تمایل به پرخوری دارند.

این افراد پرخوری را عاملی برای آرامش خود می دانند. در واقع با افزایش هورمون کورتیزول در بدن، مغز تصور می کند که در شرایط خطرناکی قرار گرفته است.

بنابراین درخواست دریافت کالری بیشتری می دهد تا بدن، انرژی لازم برای مقابله با خطرات را داشته باشد. اما در واقعیت، شرایط خطرناکی وجود ندارد و کالری بدون هدر دادن انرژی در بدن می ماند. به جای پرخوری در شرایط استرس زا، افراد می توانند از دیگر روش های آرامش بخش نظیر نوشیدن دمنوش استفاده کنند.

بیماری

با بروز برخی از بیماری ها، شاهد افزایش وزن خواهیم بود. برخی از بیماری ها عملکرد سیستم متابولیسم بدن را دچار اختلال می کنند. به طور مثال بیماری کم کاری تیروئید به طور مستقیم روی سیستم متابولیسم، تاثیر منفی می گذارد. از این رو افزایش وزن رخ خواهد داد.

مصرف دارو

مصرف برخی از داروها نیز می تواند عاملی بر افزایش وزن باشد. برخی داروها نیز روی سیستم متابولیسم تاثیر منفی می گذارند. به طور مثال اکثر داروهای ضد افسردگی سبب ایجاد چاقی می شوند.

بارداری

به صورت کلی بسیاری از زنان در طول دوره بارداری خود افزایش وزن را تجربه می کنند. این افزایش وزن ممکن است بعد از زایمان نیز ادامه داشته باشد. تغییرات هورمونی زیاد سبب ایجاد چاقی در طول دوره بارداری و بعد از آن خواهد شد.

کم خوابی

کم خوابی و افزایش وزن ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. افرادی که خواب کم و بی کیفیتی دارند، به زودی با افزایش وزن مواجه خواهند شد. زیرا بدن برای بیدار ماندن احتیاج به انرژی دارد.

از این رو زمانی که شما بیدار هستید، کالری بیشتری نسبت به زمانی که خواب هستید، احتیاج دارید. بنابراین اقدام به خوردن می کنید. داشتن خواب بی کیفیت نیز عاملی بر بروز چاقی می باشد. دلیل چاقی مادرانی که نوزاد دارند نیز همین موضوع می باشد.

عوارض چاقی چیست؟

افرادی که با افزایش وزن مواجه هستند، لازم است تا عوارض چاقی را شناسایی کنند تا انگیزه آن ها برای کاهش وزن بیشتر شود. چاقی یک نوع بیماری است که سبب بروز بسیاری از بیماری های دیگر خواهد شد.

بیماری هایی که جان انسان را تهدید می کنند. عوارض قرص لاغری سافت ژل می تواند این بیماری ها را تشدید کند. اما با کاهش وزن، بسیاری از این بیماری ها درمان می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص لاغری دیدن کنید.

دیابت نوع 2

80 درصد دلیل بروز بیماری دیابت، چاقی می باشد. سلول های چربی در بدن، مقاومت سلول های بدن را در برابر انسولین افزایش می دهند.

در نتیجه گلوکز در بدن به خوبی تجزیه نمی شود و دیابت به وجود می آید. هورمون انسولین وظیفه تجزیه قند در بدن و تبدیل آن به انرژی را دارد.

در صورتی که سلول های بدن به این هورمون مقاومت نشان دهند، گلوکز در بدن تجزیه نمی شود و به صورت آزدانه در خون می ماند. در این شرایط، مشکلات مختلفی برای بدن به وجود می آید و فرد، انرژی لازم برای انجام فعالیت های خود را نخواهد داشت.

دیابت نوع 2
دیابت نوع 2

افزایش فشار خون

سلول های چربی در بدن، فشار خون را افزایش می دهند. سلول های چربی در رگ های خونی رسوب می کنند و همین امر سبب افزایش فشار خون می شود.

زمانی که یکی از رگ ها انسداد یابد، خون به قلب کمتر می رسد. در نتیجه قلب مجبور است تا عمل پمپاژ را با قدرت بیشتری انجام دهد تا خون به همه نقاط بدن برسد. از این رو میزان ضربان قلب نیز افزایش خواهد یافت.

بیماری های قلبی

با افزایش فشار خون و انسداد عروق، شاهد بروز بیماری های قلبی در افراد چاق خواهیم بود. علاوه بر این، افراد چاق دارای کلسترول بالایی هستند که همین موضوع سلامت قلب را به خطر می اندازد.

سکته مغزی

با انسداد عروق و افزایش فشار خون، احتمال بروز سکته مغزی افزایش خواهد یافت. افراد چاق بیشتر در معرض سکته مغزی قرار دارند.

سرطان

سلول های چربی موجود در بدن افراد چاق می تواند عاملی بر ایجاد و رشد سلول های سرطانی باشد. سلول های چربی با ترشح هورمون هایی سبب رشد سلول های سرطانی خواهند شد.

عادات غذایی اشتباه مانند مصرف غذاهای آماده و فست فودی که افراد چاق دارند نیز دلیلی بر ایجاد سرطان می باشد. عامل بروز سرطان هایی مانند سرطان پستان، آندومتر، کیسه صفرا، روده بزرگ و سرطان کلیه، چاقی و اضافه وزن می باشد.

آپنه خواب

با تجمع چربی در بدن، سلول های چربی، مناطق اطراف گردن را نیز احاطه می کنند. در این صورت افراد چاق با مشکل تنفس در خواب مواجه می شوند.

به طوری که تنفس آن ها ممکن است چند ثانیه ای به طور کلی قطع شود و فرد از خواب بیدار گردد. از این رو افراد چاق از داشتن خواب با کیفیت نیز محروم هستند.

چربی موجود در اطراف گردن، موادی تولید می کنند که ممکن است سبب التهاب گردن شود که در نتیجه، احتمال بروز آپنه خواب افزایش می یابد.

مشکلات مفاصل

فشار ناشی از چربی تجمع یافته در مناطق مختلف بدن روی مفاصل، سبب آسیب دیدگی این بخش از بدن خواهد شد. افراد چاق همواره با مشکلات مفصلی از جمله درد زانو مواجه هستند و از این مسئله رنج می برند. آسیب دیدگی مفاصل، سبب بروز مشکلات دائمی خواهد شد.

مشکلات مفاصل
مشکلات مفاصل

کبد چرب

افراد چاق از مسئله کبد چرب نیز رنج می برند. کبد چرب یکی دیگر از بیماری هایی است که در اثر تجمع چربی، در کبد افراد به وجود می آید.

آسیب دیدگی کلیه

کلیه افراد چاق نیز در معرض آسیب دیدگی می باشد. کلیه در اثر دیابت و فشار خون تخریب خواهد شد. دیابت و فشار خون نیز از عوارض شایع چاقی می باشند.

با این حال در اثر نبود نرمال بودن فشار خون و نبود دیابت نیز با وجود چربی های اطراف کلیه، این بافت دچار آسیب دیدگی می شود.

آسیب دیدگی کلیه
آسیب دیدگی کلیه

مشکلات بارداری

بسیاری از افراد چاق، دچار ناباروری می شوند. سلول های چربی رحم را احاطه می کنند که این امر سبب جلوگیری از وقوع بارداری خواهد شد.

علاوه بر این، زنان باردار مبتلا به چاقی نیز با مشکلات مختلفی نظیر مسمومیت حامگلی مواجه می شوند. علاوه بر این، افزایش فشار خون ناشی از چاقی سبب بروز مشکلاتی برای مادر و جنین می شود و بسیار خطرناک است.

بسیاری از زنان باردار چاق، به دیابت بارداری نیز مبتلا می شوند. چاقی همچنین زایمان را با مشکل مواجه می کند و سبب می شود تا مادر، خون زیادی را از دست بدهد. چاقی مادر برای نوزاد نیز مضر است و خطراتی را به همراه دارد.

سنگ کیسه صفرا

کیسه صفرا مسئول جمع آوری و ذخیره چربی ها می باشد. در صورتی که چربی بیش از حدی وارد کیسه صفرا شود، این عضو از بدن دیگر قادر به تحمل چربی ها نیست.

کلسترول موجود در چربی ها به تدریج به سنگ تبدیل می شود. با ایجاد سنگ کیسه صفرا، عملکرد دیگر اعضای دستگاه گوارش نیز دچار اختلال خواهد شد.

انگیزه برای مصرف قرص لاغری سافت ژل

بسیاری از افراد با هدف کاهش وزن در زمان بسیار کوتاهی اقدام به مصرف قرص های لاغری می کنند. تبلیغات عجیب و هوشمندانه تولید کنندگان این قرص ها، در افزایش مصرف آن ها بی تاثیر نیست.

افراد چاق تمایل دارند که آسان ترین روش را برای کاهش وزن انتخاب کنند که بلعیدن یک قرص، قطعا آسان ترین روش ممکن برای کاهش وزن می باشد.

اما این را بدانید که آسان ترین راه کاهش وزن، خطرناک ترین راه آن نیز می باشد. بسیاری از افرادی که در مورد عوارض مصرف این قرص ها اطلاعاتی ندارند، تصور می کنند که قرص ها دارای تاییدیه از سازمان غذا و دارو می باشند و مصرف آن ها مجاز است.

اما واقعیت این است که هیچ سازمان و نهادی به این قرص ها تاییدیه فروش و مصرف نداده است. همین موضوع می تواند دلیل خوبی برای داشتن عوارض این قرص ها باشد.

در صورتی که قرص ها موثر عمل کنند و هیچ گونه عوارضی برای بدن نداشته باشند یا حداقل عوارض کمی داشته باشند، می توانند مجوز فروش و مصرف را دریافت کنند. قرص لاغری سافت ژل از جمله قرص های لاغری موجود در بازار می باشد که مجوز فروش و مصرف ندارد.

انگیزه برای مصرف قرص لاغری سافت ژل
انگیزه برای مصرف قرص لاغری سافت ژل

ترکیبات قرص های لاغری

قرص های لاغری بیشتر بر پایه چربی سوزی عمل می کنند که دارای ترکیبات گیاهی و محرک هایی هستند که با افزایش دمای بدن، چربی ها را می سوزانند. ترکیبات قرص های لاغری همچنین با ترکیباتی که دارند، سبب کاهش اشتها می شوند.

عنصر اصلی اکثر قرص های لاغری، ماده افدرین می باشد. افدرین از جمله مشتقات مصنوعی گیاه چینی افدرا می باشد. عوارض زیادی که این ماده برای بدن به وجود می آورد، سبب شده تا مجوز فروش را دریافت نکند.

تاثیر زیادی که این ماده در چربی سوزی در مدت زمان کمی دارد، باعث شده تا قرص های لاغری از محبوبیت زیادی برخوردار شوند. اما معدود افرادی هستند که با عوارض این قرص ها آشنا می باشند.

بسیاری از افراد نمی دانند که منشا بیماری هایی که بعد از مصرف قرص بروز پیدا می کند، قرصی است که مصرف کرده اند. همین موضوع سبب می شود تا رضایتمندی از مصرف قرص های لاغری افزایش یابد و مصرف آن نیز زیاد شود.

قرص لاغری سافت ژل چگونه سبب کاهش وزن می شود؟

قرص لاغری سافت ژل با استفاده از روش های زیر سبب کاهش وزن در زمان کوتاهی خواهد شد:

کاهش اشتها

قرص های لاغری با اختلال در تعادل هورمون های بدن، سیگنال سیری را به مغز ارسال می کنند. در نتیجه، فرد مصرف کننده قرص، میل کمتری نسبت به خوردن غذا به دست می آورد. بر هم زدن تعادل هورمون ها در بدن با کاهش اشتها اثرات مخربی را روی بدن دارد.

مسدود کننده های چربی

یکی دیگر از روش های کاهش وزن ،مسدود سازی چربی ها می باشد. در قرص های لاغری ترکیباتی به نام چیتوسان به کار رفته است که این ماده مسدود کننده ای برای چربی های بدن محسوب می شود و از این طریق سبب کاهش وزن بدن خواهد شد.

افزایش سوخت و ساز

در بیشتر قرص های لاغری، کافئین زیادی به کار برده شده است که همین کافئین میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. علاوه بر این، ترکیبات قرص های لاغری دمای بدن را افزایش می دهند که در نتیجه چربی ها با سرعت بیشتری می سوزند.

دهد. علاوه بر این، ترکیبات قرص های لاغری
دهد. علاوه بر این، ترکیبات قرص های لاغری

موارد عدم مصرف قرص لاغری سافت ژل

همان طور که بیان شد، مصرف قرص های لاغری عوارض زیادی را به وجود می آورند. عوارض این قرص ها برای برخی افراد خاص بسیار خطرناک است و گاهی منجربه مرگ می شود. بنابراین افرادی که در شرایط زیر قرار دارند، بهتر است به هیچ وجه دست به مصرف قرص های لاغری نزنند:

 • افراد زیر 18 سال و بالای 60 سال
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص دیگر
 • زنان باردار و شیرده
 • افراد دارای فشار خون بالا

آیا قرص لاغری سافت ژل واقعا موثر عمل می کند؟

اکثر قرص های لاغری واقعا موثر عمل می کنند و سبب کاهش وزن در زمان کوتاهی می شوند. قرص لاغری سافت ژل نیز از جمله قرص های موثر برای کاهش وزن می باشد.

اما باید بدانید که کاهش وزن با قرص های لاغری موقتی بوده و بعد از ترک مصرف قرص ها، وزن بیشتر از حالت قبلی نیز خواهد شد. بسیاری از قرص های لاغری سبب افزایش دفع ادرار می شوند.

به این معنی که با افزایش دفع آب بدن، سبب کاهش وزن می شوند. با افزایش دفع آب بدن نیز بدن دچار کم آبی شدید می شود. کم آبی بدن به دلیل مصرف قرص های لاغری بسیار خطرناک می باشد و جان انسان را تهدید می کند.

عوارض مصرف قرص لاغری سافت ژل

عدم نظارت بر ساخت و فروش قرص های لاغری سبب شده است تا تولید کنندگان این قرص ها، از هر گونه ماده ای برای افزایش چربی سوزی استفاده کنند. همین موضوع سبب بروز عوارض زیر در مصرف کنندگان خواهد شد:

افزایش فشار خون

همان طور که گفته شد، قرص های لاغری با افزایش دمای بدن، چربی سوزی را افزایش می دهند. زمانی که دمای بدن افزایش می یابد، سیستم گردش خون دچار تداخل می گردد و معمولا گردش خون در بدن افزایش می یابد. افزایش فشار خون ممکن است بعد از قطع مصرف قرص بروز پیدا کند و برای همیشه ماندگار شود.

سکته قلبی و سکته مغزی

عوارضی مانند افزایش استرس و افزایش فشار خون سبب تخریب رگ ها و عروق می شوند. در نتیجه احتمال بروز سکته قلبی و مغزی افزایش می یابد.

بروز مشکلات روحی

بسیاری از افراد چاق با مشکلات مختلف روحی از جمله کاهش اعتماد به نفس مواجه هستند. مصرف قرص های لاغری با توجه به ایجاد تغییرات هورمونی، مشکلات مختلف روحی را تشدید می بخشند.

این قرص ها سبب بروز رفتارهایی مانند پرخاشگری، دمدمی مزاجی و حالت های عصبی می شود. در شرایط وخیم، فرد اقدام به آسیب زدن خود می کند.

بروز مشکلات روحی
بروز مشکلات روحی

کم آبی بدن

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، برخی از قرص های لاغری با افزایش دفع آب بدن سبب کاهش وزن می شوند. کم آبی بدن بسیار خطرناک است و سبب آسیب دیدگی بسیاری از عضوهای داخلی می شود. کافئین و افدرین به صورت مستقیم روی افزایش دفع آب بدن موثر هستند.

استرس

افرادی که اقدام به مصرف قرص های لاغری می کنند، دچار استرس و اضطراب زیادی می شوند. همان طور که بیان شد، در اکثر قرص های لاغری، کافئین زیادی موجود است که سطح هورمون کورتیزول در بدن را افزایش می دهد.

افرادی که سابقه داشتن استرس و اضطراب را دارند، با مصرف این قرص ها استرس آن ها چند برابر خواهد شد. با افزایش هورمون کورتیزول در بدن، فرد دچار بی خوابی و افزایش تپش قلب می شود که این موارد، کیفیت زندگی را کاهش می دهند.

بی خوابی

همان طور که گفته شد، مقدار زیادی کافئین در قرص لاغری سافت ژل وجود دارد. کافئین موجود در این قرص ها با افزایش هورمون کورتیزول و افزایش ضربان قلب، سبب ایجاد بی خوابی در افراد می شود.

بی خوابی نیز برای سیستم ایمنی بدن خوب نیست و سبب ضعف آن می شود. علاوه بر این، فرد توان انجام فعالیت های روزانه خود را نخواهد داشت. اثرات کم خوابی حتی بعد از قطع مصرف قرص ها نیز ادامه دارد و همین موضوع سبب افزایش وزن بیشتر در افراد خواهد شد.

مرگ

مرگ از عوارض نادر قرص های لاغری می باشد. با این حال در اثر عوارضی مانند افزایش فشار خون و کم آبی بدن، احتمال مرگ زودرس افزایش خواهد یافت.

به خصوص اگر این قرص ها با دوزهای بالا و در طولانی مدت مصرف شوند، احتمال بروز مرگ را افزایش می دهند. هر کدام از ترکیبات شیمیایی موجود در این قرص ها، خطرناک و مرگبار می باشند.

اعتیاد به مصرف قرص

ترکیبات موجود در قرص لاغری سافت ژل به گونه ای است که فرد عادت به مصرف این قرص ها می کند. ترکیباتی مانند آمفتامین، داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی در این قرص ها موجود است که اعتیاد آور می باشند. تولید کنندگان از این ترکیبات استفاده می کنند تا فروش خود را افزایش دهند.

مصرف طولانی مدت قرص ها نیز عوارض را تشدید کرده و در نهایت منجربه مرگ می شوند. با توجه به این که قرص های لاغری از طرف سازمان غذا و دارو تاییدیه ندارند، می توانند در تبلیغات خود فقط عنوان ترکیبات گیاهی را مطرح کنند. در این صورت شما تصور می کنید که واقعا قرص لاغری سافت ژل تنها ترکیبات گیاهی دارد.

مناسب ترین روش برای رسیدن به وزن ایده آل، انواع جراحی چاقی می باشد که در ادامه مقاله، به آن اشاره خواهیم نمود.

اعتیاد به مصرف قرص
اعتیاد به مصرف قرص

آسیب دیدگی معده

ترکیبات قرص های لاغری به گونه ای هستند که جلوی جذب چربی را می گیرند. همین موضوع سبب می شود تا جذب مواد غذایی و مغذی نیز دچار اختلال شود. در این شرایط، مشکلات مختلف معده نظیر رفلاکس و زخم معده بروز پیدا می کند.

سرطان زا بودن

ترکیبات شیمیایی استفاده شده در قرص های لاغری سبب ایجاد سلول های سرطانی و رشد آن ها خواهد شد. این ترکیبات همچنین DNA را نیز تحت تاثیر قرار می دهند که در نتیجه سلول های سرطانی به نسل های بعدی نیز انتقال می یابند.

فنل فتالین موجود در اکثر قرص های لاغری سبب بروز چنین عارضه ای خواهد شد. بروز سرطان هایی مانند سرطان لوزالمعده، ریه و روده، از عوارض مصرف قرص های لاغری می باشند.

آسیب به کلیه

آسیب دیدگی رگ های خونی منتهی به کلیه از دیگر عوارض قرص لاغری سافت ژل می باشد که در نهایت به کلیه ها آسیب می رساند.

سایر عوارض مصرف قرص های لاغری

تا این بخش، عوارض مختلف قرص های لاغری را بیان کردیم. علاوه بر عوارضی که بیان شد، عوارض جزئی دیگری مانند بی قراری، اسهال، یبوست، خشکی دهان، سرگیجه، اضطراب و … نیز ممکن است بروز کنند.

تداخل در عملکرد سیستم گوارش از دیگر عوارض قرص های لاغری می باشد. زیرا ترکیبات موجود در این قرص ها سبب عدم جذب کربوهیدرات می شود.

همین موضوع سبب می شود تا بافت های مختلف دستگاه گوارش نیز دچار آسیب دیدگی شوند. در برخی موارد دیده شده است که مصرف قرص های لاغری سبب پرفشاری ریوی مقدماتی شده و همین امر، سبب نارسایی تنفسی و در نهایت مرگ گردیده است.

قرص های لاغری با تاثیر بر چربی سوزی، کاهش اشتها و جلوگیری از جذب چربی، تاثیرات زیر را روی بدن می گذارند:

قرص های موثر چربی سوزی

 • اختلال خواب
 • اضطراب و بی قراری
 • افزایش فشار خون
 • افزایش ضربان قلب
 • اعتیاد به مصرف قرص لاغری

همچنین می توانید با مطالعه قرص لاغری سی ال ای و ژل لاغری سوماتلین اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

قرص های موثر بر عدم جذب چربی

 • اسهال و مشکلات گوارشی
 • افزایش گاز بدن
 • ایجاد لکه روی پوست

قرص های موثر بر کاهش اشتها

 • سردرد
 • سرگیجه
 • کم آبی بدن
 • تهوع و استفراغ
 • یبوست
 • خشکی دهان

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

قرص های موثر بر کاهش اشتها
قرص های موثر بر کاهش اشتها

آیا عوارض قرص های لاغری موقتی هستند؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که با مصرف قرص های لاغری می توانند عوارض موقتی آن را تحمل کنند و به کاهش وزن برسند. اما واقعیت این است که عوارض مصرف این نوع قرص ها به صورت دائمی می باشد. بروز عوارض در افراد مختلف، متفاوت می باشد.

برخی از افراد، همزمان با مصرف قرص، مشکلاتی را در خود احساس می کنند. اما در برخی دیگر از افراد، با قطع مصرف قرص، عوارض به تدریج ظهور پیدا خواهند کرد.

مشکلات قلبی و تنفسی عوارضی هستند که در اثر مصرف قرص لاغری سافت ژل به صورت دائمی بروز پیدا می کنند. دائمی بودن چنین عوارضی در نهایت سبب مرگ زودرس در افراد می شود.

بهترین قرص لاغری کدام قرص است؟

متاسفانه در بازار، قرص لاغری وجود ندارد که مورد تایید سازمان غذا و دارو باشد. این یعنی تمام قرص های لاغری موجود در بازار، عوارض موقتی و دائمی از خود بر جا می گذارند.

تنها تفاوت این قرص ها تفاوت در بروز عوارض می باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که در بازار دنبال بهترین قرص لاغری نباشید.

زیرا هیچ کدام مجوز فروش ندارند. فریب تبلیغات مختلف را که وعده گیاهی بودن قرص ها را می دهند، نخورید. هیچ یک از قرص های لاغری موجود در بازار، تنها ترکیبات گیاهی ندارند و دارای مقادیر زیادی ترکیبات شیمیایی نیز هستند.

بهترین قرص لاغری کدام قرص است؟
بهترین قرص لاغری کدام قرص است؟

توصیه ما این است که از طریق روش های ایمنی نظیر رژیم غذایی، ورزش و روش های پزشکی همچون جراحی چاقی اقدام به کاهش وزن نمایید تا سلامت شما به خطر نیفتد. این گونه روش ها اثرات دائمی داشته و سبب حفظ سلامت بدن می شوند.

موضوع عدم داشتن مجوز قرص های لاغری

بسیاری از افراد تصور می کنند که قرص های لاغری نظیر قرص لاغری سافت ژل، ترکیبات گیاهی دارند. بنابراین نیازی به دریافت تاییدیه ندارند.

از این رو آن ها را خریداری کرده و مصرف می کنند. اما واقعیت این است که هر گونه دارو و قرصی، چه گیاهی چه شیمیایی، باید مجوز ساخت و توزیع داشته باشد.

روی بسیاری از بسته بندی های قرص های لاغری نیز برچسبی قلابی با عنوان داشتن مجوز فروش حک شده است که متقاضیان بدون توجه به فیک بودن، آن را خریداری می کنند

و تصور می کنند که در حال مصرف محصولی هستند که مورد تایید سازمان غذا و دارو می باشد. اما در واقعیت هیچ سازمان و نهادی تولید و مصرف این نوع قرص ها را تایید نکرده اند.

این قرص ها ترکیبات شیمیایی مخربی داشته که برای بدن بسیار مضر هستند

زیرا این قرص ها ترکیبات شیمیایی مخربی داشته که برای بدن بسیار مضر هستند. متاسفانه ترکیبات این قرص ها به صورت قاچاقی وارد کشور می شود که در نتیجه سازمان غذا و دارو نمی تواند جلوی تولید و توزیع آن ها را بگیرد.

سازمان غذا و دارو تنها در صورتی به این نوع مواد مجوز ساخت می دهد که جنبه درمانی برای انواع بیماری ها داشته باشند.

کارشناسان وزارت بهداشت معتقدند که اثرات داروهای گیاهی نظیر چای سبز و قهوه بر کاهش وزن زمانی اثر گذار خواهند بود که فرد در کنار مصرف آن ها، به رژیم غذایی و ورزش نیز بپردازد.

در غیر این صورت فقط با مصرف داروهای گیاهی، لاغری اتفاق نمی افتد. در نتیجه قرص های لاغری که در مدت زمان کمی سبب کاهش وزن زیادی می شوند، قطع به یقین تنها ترکیبات گیاهی ندارند. قرص های لاغری که در بازار فروخته می شوند، دارای ترکیبات شیمیایی نامشخصی هستند.

قرص لاغری سافت ژل، چه میزان وزن را کم می کند؟

قرص لاغری سافت ژل با مکانیسم چربی سوزی و کاهش اشتها سبب کاهش وزن افراد در زمان کوتاهی می شود. در دوره های مصرف قرص لاغری سافت ژل، افراد حدود 5 الی 8 درصد از وزن خود را از دست می دهند.

یعنی اگر فردی 100 کیلو وزن داشته باشد، با مصرف این قرص ها چیزی حدود 5 تا 8 کیلو وزن کم می کند. در صورتی که افراد تمایل به کاهش وزن بیشتری دارند، باید دوره های مصرف قرص را تکرار کنند که این یعنی آسیب دیدگی بیشتر بدن.

جالب است بدانید که کاهش وزن صورت گرفته از طریق این قرص ها ماندگاری نداشته و بعد از اتمام دوره های مصرف، وزن از دست رفته بر خواهد گشت.

قرص لاغری سافت ژل، چه میزان وزن را کم می کند؟
قرص لاغری سافت ژل، چه میزان وزن را کم می کند؟

از این رو بهتر است که از روش های ایمن کاهش وزن اقدام به لاغری کنید تا علاوه بر حفظ سلامت بدن، کاهش وزنی دائمی داشته باشید.

روش های ایمن درمان چاقی

مصرف قرص لاغری سافت ژل یک روش خطرناک و تایید نشده است. روش های ایمن تری برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام وجود دارند که مورد تایید سازمان جهانی نیز می باشند. در زیر انواع روش های ایمن درمان چاقی را معرفی خواهیم کرد:

برنامه رژیم غذایی

کاهش وزن و لاغری زمانی اتفاق می افتد که میزان کالری مصرفی روزانه، کمتر از میزان کالری مورد نیاز بدن باشد. در این صورت بدن برای تامین انرژی خود از چربی های ذخیره شده استفاده می کند و بدین ترتیب کاهش وزن اتفاق می افتد.

امروزه در دنیا انواع مختلف برنامه های رژیم لاغری وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. علاوه بر این، با مراجعه به متخصص تغذیه می توانید برنامه مناسب با سیستم متابولیسم بدن خود را دریافت کنید.

برنامه های رژیم لاغری به گونه ای طراحی شده اند که فرد، تمام گروه های غذایی را مصرف می کند. در این صورت بدن با کمبود مواد مغذی مواجه نمی شود. علاوه بر این، میزان مصرف کربوهیدرات کنترل می شود تا کالری اضافی در بدن تجمع نیابد.

به همین دلیل است که گفته می شود برنامه های رژیم لاغری، سبب حفظ سلامت بدن می شوند. اما شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید هر نوع برنامه ای را انتخاب کرده و از آن پیروی کنید.

در بستر اینترنت ،برنامه های رژیم لاغری نامعتبری نیز وجود دارد که افراد سودجو برای فروش خود آن را بدون هیچ مبنع معتبری ثبت کرده اند. بهترین راه این است که به متخصص تغذیه معتبر مراجعه کنید.

برنامه رژیم غذایی
برنامه رژیم غذایی

فعالیت های فیزیکی

همه ی ما این را می دانیم که انجام فعالیت های فیزیکی سبب چربی سوزی می شوند. تمام متخصصان تغذیه توصیه می کنند که در کنار پیروی از برنامه رژیم غذایی، حتما فعالیت های فیزیکی مناسبی نیز داشته باشید.

شما باید فعالیت هایی را برای کاهش وزن انتخاب کنید که برای چربی سوزی مناسب باشند. حرکت های سنگین و قدرتی گزینه خوبی برای کاهش وزن و لاغری نمی باشند.

در اینترنت و برنامه های مختلف موبایل، حرکت های مناسب ورزشی برای تناسب اندام و لاغری وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. علاوه بر این، کمک از یک مربی ورزش نیز گزینه خوبی برای شروع فعالیت های فیزیکی می باشد.

پیکر تراشی

یکی دیگر از روش های ایمن رسیدن به تناسب اندام، پیکر تراشی می باشد که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی می باشد و امروزه نیز بسیار پر کاربرد می باشد.

دراین روش، پزشک با استفاده از دستگاه های مخصوصی و طی یک عمل سرپایی، اقدام به حذف چربی ها در مناطق مختلف بدن نظیر شکم، باسن، پهلو، ران، بازو و غبغب می کند.

علم پیکر تراشی یک علم بسیار پیچیده است و با توجه به میزان اضافه وزن در افراد مختلف و نواحی مختلف بدن، یک روش متناسب، انتخاب و اعمال می شود.

با توجه به پیشرفت علم و ساخت دستگاه های جدید، می توان گفت که پیکرتراشی برای رسیدن به لاغری روشی نوین و بی خطر است. پیکر تراشی به روش های زیر دسته بندی می شود:

پیکر تراشی با جراحی

پیکر تراشی از طریق جراحی همان جراحی پلاستیک است. در این روش، با استفاده از برش هایی روی بدن، چربی های اضافی برداشته می شود.

پیکر تراشی بدون جراحی

پیکر تراشی بدون جراحی یک روش غیر تهاجمی بوده و به صورت سرپایی انجام می گیرد. این روش بیشتر برای تناسب اندام کاربرد دارد و برای افراد خیلی چاق گزینه مناسبی نیست. از جمله روش های پیکر تراشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیپوساکشن
 • لیپوماتیک
 • اولترازد

جراحی چاقی

یکی دیگر از روش های پرکاربرد کاهش وزن و لاغری، جراحی چاقی می باشد. در این روش، پزشک تغییراتی را روی معده و روده با هدف کاهش اشتها و کاهش حجم معده انجام می دهد.

در این شرایط، کاهش وزن سریع و پیوسته اتفاق می افتد که اثرات دائمی به همراه دارد. جراحی چاقی روش های مختلفی دارد که در بخش های بعدی مقاله، توضیحات کاملی در خصوص آن ارائه خواهیم داد.

جراحی چاقی
جراحی چاقی

بهترین روش کاهش وزن و لاغری کدام روش است؟

در بالا بهترین و ایمن ترین روش های کاهش وزن و لاغری را بیان کردیم. طبعا بهترین روش و ایمن ترین روش، قرص لاغری سافت ژل نمی باشد.

هر یک از روش هایی که بیان کردیم، ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارند. بهترین و ایمن ترین روش کاهش وزن، رژیم لاغری و فعالیت های فیزیکی می باشد.

این دو روش هیچ گونه عوارضی ندارند. اما روش پیکر تراشی و جراحی چاقی دارای عوارض جزئی و موقتی می باشند.

از میان تمام روش های کاهش وزن، روشی بهترین و امن ترین گزینه است که شرایط زیر را داشته باشد:

 • عوارض بسیار کم
 • حفظ سلامت بدن
 • بهبود بیماری های ناشی از چاقی
 • تایید شده از سوی سازمان جهانی بهداشت
 • داشتن اثرات دائمی
 • داشتن نتایج منطقی

روش های برنامه رژیم لاغری و فعالیت های فیزیکی تمام ویژگی های بالا را دارند. با این حال تمام افراد، نتایج مورد نظر را نمی توانند از این دو روش به دست آورند.

بنابراین پزشکان روش هایی مانند جراحی چاقی و پیکر تراشی را پیشنهاد می دهند. کاهش وزن از طریق پیکر تراشی ممکن است موثر عمل نکند و نتایج به صورت دائمی نباشند.

بنابراین برای این افراد، جراحی چاقی گزینه مناسب تری است. با این حال پزشک باید بررسی کند که آیا شما شرایط انجام جراحی چاقی را دارید یا خیر؟

از این رو بهترین روش برای کاهش وزن شما را پزشک تعیین می کند. اما قطعا بهترین روش برای کاهش وزن شما مصرف قرص لاغری سافت ژل نمی باشد. زیرا هیچ کدام یک از ویژگی های بهترین روش کاهش وزن را ندارد.

از میان تمام روش های کاهش وزن، روشی بهترین و امن ترین گزینه است که شرایط زیر را داشته باشد:
از میان تمام روش های کاهش وزن، روشی بهترین و امن ترین گزینه است که شرایط زیر را داشته باشد:

مزایای جراحی چاقی

همان طور که گفته شد، بسیاری از افراد از روش های رژیم لاغری و ورزش، نتیجه مورد نظر را به دست نخواهند آورد. در حالی که از بیماری های ناشی از چاقی رنج می برند و برای درمان آن ها لازم است که در زمان کوتاهی وزن زیادی را کاهش دهند.

از طرفی استفاده از روش پیکر تراشی خیلی موثر عمل نمی کند و چربی ها ممکن است برگردند. از این رو پزشک برای این افراد، جراحی چاقی را پیشنهاد می دهد.

جراحی چاقی عوارض بسیار جزئی دارد و معمولا عوارض آن بعد از گذشت مدتی از بین خواهند رفت. به شرطی که به دست متخصص معتبری انجام شود. بنابراین در این بخش، توضیحاتی را در مورد این روش کاهش وزن خواهیم داد.

در روش جراحی چاقی، با تغییراتی که روی معده انجام می شود، کاهش وزن به صورت تدریجی انجام می گیرد. در نتیجه احتمال برگشت چاقی بسیار کم است.

انواع روش های جراحی چاقی

جراحی چاقی بنا به اهداف کاهش وزن، از طریق یکی از روش های زیر انجام می گیرد:

 

جراحی اسلیو معده

در این روش، بخشی از معده با هدف کاهش حجم معده حذف شده و از بدن خارج می شود. طی این روش، معمولا 80 درصد از معده حذف می شود.

بخش حذف شده ی معده در واقع هیچ تاثیر منفی روی دستگاه گوارش نمی گذارد. این قسمت از معده مسئول تولید هورمون هایی می باشد که سیگنال های گرسنگی را به مغز می رساند.

با حذف تولید هورمون ها، فرد دیگر احساس گرسنگی نخواهد داشت. علاوه بر این، به دلیل کم شدن حجم معده، فرد تمایل کمتری برای خوردن غذا خواهد داشت. بعد از حذف این بخش از معده، معده جدید شکلی شبیه به موز به خود می گیرد.

روش اسلیو معده مناسب افرادی است که معده شان در اثر پرخوری کش آمده و بزرگ شده است. روش اسلیو معده یک روش دائمی بوده و امکان برگشت معده حذف شده وجود ندارد.

اما با گذشت زمان و طی ماه ها، معده کمی کش آمده و بزرگ می شود. طی این روش جراحی، حدود 70 درصد از کل وزن بدن کاهش خواهد یافت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله اسلیو معده مناسب چه کسانی است را مطالعه کنید.

جراحی اسلیو معده
جراحی اسلیو معده

عمل بای پس معده

در این روش، پزشک با اعمال تغییراتی روی معده و روده سبب کاهش اشتها و کاهش جذب مواد غذایی خواهد شد.

پزشک در این روش، معده را به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم می کند. به گونه ای که بخش کوچک در قسمت بالای معده قرار می گیرد.

سپس با استفاده از نخ جراحی، دو قسمت را جدا می کند. در این شرایط، قسمت ورودی معده جای زیادی برای دریافت مواد غذایی ندارد.

در نتیجه اشتهای فرد کاهش خواهد یافت. در مرحله بعد، پزشک قسمتی از روده کوچک را به قسمت معده کوچک شده متصل می کند.

این کار برای کاهش جذب مواد غذایی انجام می گیرد تا کالری کمتری جذب بدن شود. در این صورت بخش زیادی از مواد غذایی بدون این که جذب بدن شوند، دفع خواهند شد.

عمل بای پس معده
عمل بای پس معده

روش بای پس معده یک روش موقتی بوده و فرد هر زمانی که تمایل داشت، می تواند برای برگرداندن تغییرات صورت گرفته به پزشک مراجعه کند. کاهش وزن از این طریق نسبت به روش اسلیو معده بیشتر خواهد بود.

حلقه گذاری معده

حلقه گذاری معده یکی دیگر از روش های جراحی چاقی می باشد و یک روش موقتی است. پزشک، حلقه ای از جنس سیلیکون را دور معده می بندد تا اشتهای فرد کاهش یابد.

حلقه مورد نظر قابلیت اندازه سایز دارد. پزشک این کار را با استفاده از یک لوله متصل به آن انجام می دهد که با تغییر باد حلقه، میزان اشتها تغییر می کند.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

راهکارهای موثر برای کاهش وزن

در بخش های قبلی در مورد عوارض مصرف قرص لاغری سافت ژل صحبت کردیم. به این نتیجه رسیدیم که بهتر است از روش های ایمن تری برای کاهش وزن استفاده کنیم.

درست است که با روش های رژیم لاغری و فعالیت های فیزیکی دیرتر به نتایج مورد نظر دست پیدا می کنیم، اما در مقابل، هیچ گونه آسیبی به بدن خودمان نمی رسانیم و سبب حفظ سلامت اندام های بدن می شویم.

در این بخش، راهکارهایی را برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام بیان خواهیم کرد که توجه به آن ها برای حفظ سلامت بدن نیز مفید است.

تعیین هدف

در مرحله اول باید هدف خود را برای کاهش وزن تعیین کنید. شما باید شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید تا مشخص شود که چه میزان اضافه وزن دارید.

سپس میزان کاهش وزن را برای هر ماه در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که انتظار شما از میزان کاهش وزن باید معقولانه و منطقی باشد. در غیر این صورت خیلی زود از مسیری که پیش گرفتید، خسته خواهید شد.

کاهش مصرف کالری

در مورد میزان کالری مورد نیاز بدن خود اطلاعاتی کسب کنید و سعی کنید که کمی کمتر از کالری مورد نیاز بدن غذا بخورید. در این صورت، بدن برای تامین انرژی خود از چربی های تجمع یافته استفاده می کند و روند کاهش وزن تسریع می یابد.

زمان بندی برای خوردن غذا

در کنار کاهش مصرف کالری، شما باید یک برنامه ریزی دقیق برای خوردن غذا داشته باشید. شام را 8 ساعت قبل از خوابیدن میل کنید تا کالری در بدن تجمع نیابد.

در مورد مصرف میان وعده ها نیز دقت داشته باشید که در زمان مناسب میل کنید. اما حتما میان وعده میل کنید تا در وعده های اصلی، اشتهای کمتری داشته باشید.

زمان بندی برای خوردن غذا
زمان بندی برای خوردن غذا

کاهش حجم غذا

حجم غذای خود را در وعده های اصلی کاهش دهید. در صورتی که در طول روز به دلیل کاهش حجم غذا احساس گرسنگی داشتید، تعداد میان وعده ها را افزایش دهید.

در واقع شما باید حجم غذای خود را کم کرده و در مقابل به تعداد وعده ها و میان وعده اضافه کنید. در این صورت کالری کمتری وارد بدن می شود.

ترک مصرف غذاهای ناسالم

یکی از دلایل اصلی ایجاد چاقی، مصرف غذاهای آماده، پر چرب و پر کالری می باشد. سعی کنید که غذاهای خانگی را جایگزین غذاهای آماده و فست فودی کنید. در این صورت یک قدم برای کاهش وزن جلو خواهید افتاد.

انجام فعالیت های فیزیکی

با انجام فعالیت های فیزیکی، کالری اضافی موجود در بدن آزاد می شود. در نتیجه از تجمع آن ها در قالب چربی جلوگیری خواهد شد.

علاوه بر این، با انجام فعالیت های فیزیکی، چربی های اضافی موجود در بدن نیز کاهش خواهند یافت. در صورتی که روزانه بیشتر از 30 دقیقه ورزش های هوازی انجام دهید، به نتایج مورد نظر دست خواهید یافت.

انجام فعالیت های فیزیکی
انجام فعالیت های فیزیکی

پیاده روی

پیاده روی را جایگزین ورزش های هوازی نکنید. در صورتی که بتوانید ورزش های هوازی را همزمان با پیاده روی انجام دهید، میزان چربی سوزی افزایش خواهد یافت. در صورتی که بتوانید پیاده روی تندی داشته باشید، سرعت سوخت و سوز بیشتر خواهد شد.

بالا رفتن از پله ها

در شرایطی که آسانسور وجود دارد، شما پله را ترجیح دهید. کارشناسان معتقدند افرادی که بیشتر از پله استفاده می کنند، سوخت و ساز بیشتری در بدن خواهند داشت.

بالا رفتن از پله ها ضربان قلب را افزایش می دهد و سبب ریختن عرق می شود. در این شرایط دمای بدن بالا رفته و چربی سوزی انجام می گیرد.

تغییر سبک غذا خوردن

روی غذا خوردن خود تمرکز کنید. ممکن است در زمان غذا خوردن، عادت های غذایی نادرستی داشته باشید که همین عادت ها سبب افزایش وزن در شما می شوند.

در زمان غذا خوردن، کار دیگری نظیر کار با لپ تاب یا تماشای تلویزیون انجام ندهید. علاوه بر این، غذا را آهسته آهسته بخورید تا سیگنال های سیری به موقع به مغز برسد. در صورتی که غذا را کامل بجوید، به هضم زودتر غذا کمک می کنید.

مصرف پروتئین

پروتئین یکی از موادی است که احساس سیری طولانی مدت به شما می دهد. به طور مثال اگر در وعده صبحانه یک عدد تخم مرغ آب پز بخورید، اشتهای شما در طول روز کاهش خواهد یافت.

مصرف فیبر

فیبر نیز یکی از موادی است که حجم معده را اشغال می کند و جذب دیرهنگامی دارد. در این صورت احساس سیری طولانی مدتی به شما خواهد داد. میوه ها منبع غنی از فیبر هستند که شما می توانید در میان وعده ها آن ها را استفاده کنید.

مصرف فیبر
مصرف فیبر

ترک مصرف غذاهای ناسالم

غذاهای ناسالم دلیل بزرگی برای افزایش وزن می باشد. در صورتی که بتوانید غذاهای ناسالم را از سبد غذایی خود حذف کنید، مسیر کاهش وزن را برای خود هموار می سازید.

به طور مثال مصرف غذاهای سرخ شدنی، فست فود و کنسروهای آماده را کنار بگذارید. همچنین غلات سفید و محصولات آن را کمتر مصرف کنید.

کاهش مصرف شکر

غذاها و خوراکی های شیرین را از وعده ها و میان وعده های خود حذف کنید. مصرف کیک، شیرینی و انواع بستنی ها را محدود کنید تا روند کاهش وزن شما به خوبی انجام گیرد.

چای سبز

چای سبز یکی از دمنوش های مشهور برای کاهش وزن می باشد. چای سبز خاصیت چربی سوزی دارد. علاوه بر این، استرس و اضطراب را از افراد دور می کند. در صورتی که بتوانید روزانه 3 الی 4 فنجان چای سبز بنوشید، به روند کاهش وزن خود کمک شایانی می کنید. نوشیدن چای سبز هیچ گونه عارضه ای ندارد.

نوشیدن آب

در صورتی که در دوره درمان چاقی هستید، مصرف آب را در طی روز افزایش دهید. شما باید حداقل روزی 8 لیوان آب بنوشید. نوشیدن زیاد آب سبب دفع سموم از بدن می شود و بدن را هنگام انجام فعالیت های ورزشی، هیدراته نگه می دارد.

علاوه بر این، در صورتی که معده دارای آب باشد، شما اشتهای کمتری برای خوردن غذا دارید. نوشیدن آب سرد به روند کاهش وزن کمک می کند.

استراحت

در صورتی که از برنامه رژیم غذایی مخصوصی پیروی می کنید، حتما در هفته یک بار را استراحت کرده و خارج از برنامه غذا بخورید. در روز استراحت، مجاز به مصرف شیرینی جات در حد اعتدال نیز می باشید.

مصرف قهوه

قهوه تاثیر خوبی بر چربی سوزی دارد. بهتر است 1 ساعت قبل از انجام تمرینات ورزشی، یک فنجان قهوه بدون شکر بنوشید. در این صورت چربی سوزی با سرعت بیشتری انجام می شود.

خواب کافی

همان طور که می دانید، افرادی که خواب کمی دارند، دچار افزایش وزن می شوند. بهتر است در طی روز خواب کافی و با کیفیتی داشته باشید. لازم است که روزانه 8 ساعت خواب باکیفیت داشته باشید تا به روند کاهش وزنتان کمک شود.

خواب کافی
خواب کافی

دلایل کندی روند کاهش وزن

گاهی ممکن است شما تلاش خود را برای کاهش وزن با برنامه رژیم غذایی و ورزش بکنید اما در نهایت، نتایج دلخواه را به دست نیاورید. گاهی با انجام تمرینات زیاد ورزشی و کاهش دریافت کالری، وزن ثابتی دارید.

در این بخش به برخی از احتمالات پیرامون عدم کاهش وزن اشاره خواهیم داشت. با بررسی هر یک از موارد زیر، می توانید علت عدم کاهش وزن خود را بررسی کنید.

رژیم غذایی اشتباه

برنامه رژیم غذایی شما را باید یک متخصص تغذیه طراحی کند. ممکن است از یک برنامه نامعتبر پیروی می کنید. در این صورت بهتر است که در مورد معتبر بودن برنامه رژیم غذایی خود مطمئن شوید.

حذف وعده های غذایی

بسیاری از افراد تصور می کنند که با گرسنگی کشیدن می توانند لاغر شوند. در این صورت یکی از وعده های خود را حذف می کنند تا نتایج کاهش وزن زودتر بروز پیدا کند. این افراد نمی دانند با ترک وعده های اصلی در وعده بعدی، اشتهای بیشتری به دست می آورند.

پایین بودن سوخت و ساز بدن

سیستم سوخت و ساز در بدن برخی از افراد، با کندی پیش می رود. در نتیجه با وجود رژیم غذایی و ورزش، کاهش وزن، روندی کند خواهد داشت.

کند بودن سوخت و ساز ممکن است به سطح کورتیزول، مشکلات غده آدرنال و غده تیروئید مرتبط باشد. پایین بودن سوخت و ساز بدن دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد.

پایین بودن ضربان قلب

در صورتی که فعالیت های فیزیکی شما به گونه ای است که ضربان قلب را زیاد نمی کند، بدانید که فعالیت ها بر کاهش وزن موثر نیستند.

برای افزایش ضربان قلب، فعالیت های فیزیکی خود را تا 80 درصد افزایش دهید. با افزایش ضربان قلب، دمای بدن افزایش می یابد و روند چربی سوزی اتفاق می افتد.

مصرف کالری مایع

بسیاری از افراد نمی دانند که مایعات به خصوص انواع نوشابه و دوغ، از کالری زیادی برخوردار هستند. در صورتی که قصد کاهش وزن دارید، فقط آب بنوشید. زیرا کالری آب صفر است. با نوشیدن یک لیوان نوشابه، دوغ و آبمیوه، مقدار زیادی کالری را بدون اطلاع وارد بدن می کنید.

مصرف کالری مایع
مصرف کالری مایع

استرس

وجود استرس زیاد در بدن سبب پیشگیری از روند کاهش وزن می شود. در اثر افزایش هورمون کورتیزول در بدن، مقاومت انسولینی بدن افزایش می یابد که نتیجه آن تجمع چربی ها می باشد.

در صورتی که استرس و اضطراب دارید، از روش های آرامش بخش استفاده کنید تا کاهش وزن شما به درستی اتفاق بیفتد.

مصرف الکل

افرادی که از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند، کالری زیادی را وارد بدن می نمایند و از این موضوع بی خبر هستند. بنابراین مصرف نوشیدنی های الکلی دلیلی بر جلوگیری از کاهش وزن می باشد.

ورزش کردن با شکم خالی

زمانی که شما با شکم خالی اقدام به انجام فعالیت های فیزیکی می کنید، بدن به جای چربی سوزی، شروع به عضله سوزی می کند. عضله سوزی نیز بدن را تضعیف می کند.

بنابراین تصور این که با شکم خالی وزن بیشتری را کاهش می دهید، کنار بگذارید و حتما یک ساعت قبل از شروع تمرینات، یک میان وعده میل کنید.

کمبود ویتامین D

در صورتی که در بدن ویتامین D به مقدار کافی وجود نداشته باشد، عملیات چربی سوزی به خوبی اتفاق نمی افتد. به همین دلیل لازم است تا مقدار کافی ویتامین D در بدن وجود داشته باشد.

برای بررسی مقدار ویتامین D موجود در بدن می توانید به پزشک مراجعه کنید. مصرف غذاهایی مانند ماهی سالمون، شیر گاو و ماهی ساردین، می تواند ویتامین D بدن را تامین کند.

کمبود ویتامین D
کمبود ویتامین D

وجود بیماری

یکی از دلایلی که ممکن است سبب جلوگیری از چربی سوزی در بدن شود، وجود نوعی بیماری است. بیماری پنهانی که شما از آن بی خبر هستید.

بیماری هایی مانند بیماری تیروئیدی، داروهای درمان دیابت، کورتیکو استروئیدی ها، افسردگی و داروهای فشار خون، می توانند روند کاهش وزن را کند کنند.

مصرف زیاد نان و برنج سفید

به صورت کلی مصرف کربوهیدرات ها سبب افزایش وزن می شود. به خصوص اگر غلات سفید در برنامه غذایی شما باشند.

افرادی که نان سفید و برنج سفید می خورند، بیشتر در معرض چاقی قرار دارند. بنابراین اگر در دوره درمان چاقی هستید و نان سفید و برنج سفید مصرف می کنید، مصرف آن ها را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

خوردن غذا بلافاصله بعد از ورزش

به هیچ وجه بلافاصله بعد از ورزش غذا نخورید. در این شرایط، بدن آمادگی سریع جذب مواد غذایی را دارد. بنابراین هر میزان که کالری سوزانده اید، همان قدر کالری وارد بدن می کنید. در نتیجه کالری به سرعت تبدیل به چربی می شود.

ژنتیک

ممکن است دلیل عدم کاهش وزن شما ژنتیک باشد. یعنی علت چاقی شما به صورت ارثی است و سیستم متابولیسم بدنتان کند می باشد.

در این شرایط باید از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید یا از دیگر روش های کاهش وزن مانند جراحی چاقی استفاده کنید.

معضل سنی

افرادی که سن زیادی دارند، نباید انتظار داشته باشند که همانند جوان ها می توانند در زمان کوتاهی وزن کم کنند. میزان سوخت و ساز بدن به ازای هر 10 سال افزایش عمر، بین یک تا دو درصد کاهش می یابد. به همین دلیل شما با افزایش سن، باید کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دهید.

معضل سنی
معضل سنی

سخن پایانی

در این نوشتار، عوارض قرص لاغری سافت ژل را با هم بررسی کردیم. به این نتیجه رسیدیم که استفاده از روش های لاغری ایمن علاوه بر کاهش وزن دائمی، سبب بهبود وضعیت سلامت بدن می شود.

روش های مختلف کاهش وزن ایمن را نیز بررسی کردیم. شما نیز سعی کنید تا به جای مصرف قرص لاغری سافت ژل، از راه های ایمن و سالم به لاغری برسید.

در صورتی که از این روش ها به نتایج مطلوب نرسیدی،د حتما به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا دلیل عدم کاهش وزن شما بررسی شود.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید