قرص لاغری اسلیم کوئیک

فهرست مطالب

اگر می خواهید از قرص لاغری اسلیم کوئیک استفاده کنید، همراه ما باشید تا آگاهی بیشتری در این خصوص کسب نمایید.

در این مقاله سعی داریم تا در خصوص قرص لاغری اسلیم کوئیک، کاملترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم.

در نظر داشته باشید که همواره روش های دیگری مثل اسلیو معده نیز برای لاغری دائمی وجود دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

مقدمه

توصیه دکتر مهدی سلیمی به شما
توصیه دکتر مهدی سلیمی به شما

اینفوگرافیک قرص لاغری اسلیم کوئیک

اینفوگرافیک قرص لاغری اسلیم کوئیک
اینفوگرافیک قرص لاغری اسلیم کوئیک

همچنین درباره عوارض قرص لاغری اسلیم کوئیک، شیوه مصرف آن، افرادی که مجاز به مصرف این دارو نیستند، اشتهای کاذب بعد از قطع قرص لاغری اسلیم کوئیک، ویژگی های رژیم غذایی سالم، نکات مهم در برنامه رژیم لاغری و هر سوال دیگری که ممکن است در این راستا برای شما مطرح شود، مطالب جامعی را ارائه می نماییم.

اطلاعات دارویی و موارد مصرف قرص اسلیم کوئیک

روش استفاده از قرص لاغری اسلیم کوئیک

به منظور عملکرد بهتر دارو، بایستی تا سه ماه به طور پیوسته این دارو را مصرف کنید.

برای مصرف همزمان از فرآورده های جینکو، آهن، جینسینگ، کلسیم، سویا، سیر و یا کافئین به منظور تقلیل تداخل احتمالی، بهتر است با داروساز و یا پزشک معالج خود مشورت کنید.

مصرف دارو در دوران بارداری

 محتویاتی که باعث تقلیل فشار خون می شود و یا روی جذب دیگر مواد در روده اثر می گذارد، نبایستی در این دوره برای حفظ سلامتی جنین استفاده شود.

افرادی که نبایستی قرص لاغری اسلیم کوئیک مصرف کنند

معده بسیار حساس دارند و یا به ترکیبات گیاهی موجود در این مکمل حساسیت دارویی دارند، مجاز به مصرف این قرص لاغری نیستند.

بیمارانی که از داروهای کاهش دهنده فشار خون استفاده می کنند .

افرادی که به زیره، رازیانه، هویج، جعفری و قاصدک حساسیت دارند.

عوارض جانبی قرص لاغری اسلیم کوئیک

1)بی قراری 2) تشنگی 3) اضطراب 4) عصبانیت 5) بیخوابی 6) اشتهای بسیار بعد از قطع قرص مواجه شوند.

قرص لاغری اسلیم کوئیک
قرص لاغری اسلیم کوئیک

عناون مقاله:

قرص لاغری اسلیم کوئیک

شیوه استفاده از قرص لاغری اسلیم کوئیک

چه افرادی نمی توانند از این مکمل لاغری برای کاهش وزن استفاده کنند؟

عوارض جانبی قرص های لاغری اسلیم کوئیک را نام ببرید.

شیوه های پیشگیری از اختلالات گوارشی ناشی از قرص های اسلیم کوئیک را توضیح دهید.

تاثیر چربی سوزها بر بدن

پیامدهای قرص لاغری اسلیم کوئیک

ویژگی های رژیم غذایی سالم را ذکر کنید.

نکات مهم برای دستیابی به تناسب اندام

اضافه وزن و چاقی

نتیجه گیری

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری اسلیم پلاس دیدن کنید.

قرص لاغری اسلیم کوئیک

این مکمل لاغری با اثربخشی عدم اشتها و یا افزایش متابولیسم بدن به حذف تجمع چربی های انباشته کمک زیادی می کند که مصرف آن بایستی تحت نظر متخصصین تغذیه انجام گیرد.

این روزها لاغری و داشتن تناسب اندام به دلیل وجود خوراکی های متنوعی که به آسانی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد، امری سخت و دشوار است.

قرص لاغری اسلیم کوئیک
قرص لاغری اسلیم کوئیک

عدم تحرک و سفارشات آنلاین و خریدهای اینترنتی سبب گردیده که افراد با افزایش وزن روبرو شوند و در نتیجه برای از بین بردن آن از ساده ترین متدهای درمانی یعنی مصرف قرص های چربی سوز استفاده کنند.

تنوع بسیار مواد غذایی فرآوری شده

تنوع بسیار مواد غذایی فرآوری شده، سبب گردیده که همه افراد در تمامی رده های سنی با افزایش وزن مواجه شوند و برای رسیدن به تناسب اندام از هر اقدامی استفاده کنند، غافل از این که مصرف مداوم داروهای فوق پیامدهای جدی را روی سلامتی بدن به همراه دارد.

درست است که این مکمل گیاهی است، اما به دلیل بی اشتهایی و عدم دریافت املاح و مواد مغذی مورد نیاز بدن ممکن است شخص به تدریج با عوارض مختلفی همراه شود. شاید به دلیل محتویات موجود در این دارو، شخص در کنار رژیم لاغری مناسب و انجام فعالیت های ورزشی بتواند وزن قابل توجهی را از دست دهد.

تنوع بسیار مواد غذایی فرآوری شده
تنوع بسیار مواد غذایی فرآوری شده

اما توصیه ما به شما این است که مصرف این دارو را تحت نظر پزشک معالج انجام دهید تا با میزان دوز تجویز شده از بروز پیامدهایی که می تواند تاثیرات منفی را روی ارگان های اصلی بدن به همراه داشته باشد، جلوگیری کنید.

شیوه استفاده از قرص لاغری اسلیم کوئیک

همان طور که بیان کردیم، بیماران دارای اضافه وزن بالا، مصرف این دارو را بایستی با مشورت پزشک معالج انجام دهند زیرا:

–       به منظور عملکرد بهتر دارو، بایستی تا سه ماه به طور پیوسته این دارو را مصرف کنید. چنان چه بعد از این مدت باز هم به تقلیل وزن احتیاج داشتید، بهتر است با دکترتان در خصوص مصرف این مکمل مشورت کنید.

شیوه استفاده از قرص لاغری اسلیم کوئیک
شیوه استفاده از قرص لاغری اسلیم کوئیک

–       با مشورت دکتران استفاده از قرص لاغری اسلیم کوئیک را از چهارده روز پیش از عمل جراحی قطع کنید.

–       برای مصرف همزمان از فرآورده های جینکو، آهن، جینسینگ، کلسیم، سویا، سیر و یا کافئین به منظور تقلیل تداخل احتمالی، بهتر است با داروساز و یا پزشک معالج خود مشورت کنید.

مصرف دارو در دوران بارداری

در این دوره حساس، کلیه موادی که مادر استفاده می کند، جنین از طریق جفت دریافت می کند. محتویاتی که باعث تقلیل فشار خون می شود و یا روی جذب دیگر مواد در روده اثر می گذارد، نبایستی در این دوره برای حفظ سلامتی جنین استفاده شود. استفاده از قرص لاغری اسلیم کوئیک نیز یکی از این موارد است که از نظر متخصصین به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

مصرف دارو در دوران بارداری
مصرف دارو در دوران بارداری

در دوره شیردهی:

این دارو در دوران شیردهی هم نبایستی استفاده شود، به این دلیل که محتویات به کار برده شده در آن مانع از رشد جنین می شود و یا ممکن است مشکلات جدی را در رشد نوزاد به همراه داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری alpha slim دیدن کنید.

افرادی که نبایستی قرص لاغری اسلیم کوئیک مصرف کنند

در صورتی که این مکمل لاغری طبق نظر پزشک معالج به مقدار کافی استفاده شود، پیامدهای جدی را روی سلامتی فرد به همراه نخواهد داشت. در برخی از بیماران در روزهای نخست مصرف این دارو به علت وجود بخش اعظمی از آمینو اسید، شاید سبب بروز مشکلات جزئی گوارشی گردد.

البته اختلالات فوق در اثر مصرف مداوم این دارو به تدریج حذف می گردد. بنابراین افرادی که:

  •   معده بسیار حساس دارند و یا به ترکیبات گیاهی موجود در این مکمل حساسیت دارویی دارند، مجاز به مصرف این قرص لاغری نیستند.
  •   بیمارانی که از داروهای کاهش دهنده فشار خون استفاده می کنند و همچنین مبتلایان به مشکلات انعقاد خون، اختلالات کبدی و اضطرابی بایستی در استفاده از این دارو احتیاط کنند.
  •   افرادی که به زیره، رازیانه، هویج، جعفری و قاصدک حساسیت دارند، احتمال این که به کرفس و یا شوید استفاده شده در محصول فوق نیز حساسیت دارویی داشته باشند، وجود دارد.

به همین منظور مصرف اسلیم کوئیک به این گروه از بیماران به هیچ عنوان توصیه نمی شود، بلکه آن ها برای تقلیل وزن بایستی از سایر شیوه های درمانی استاندارد استفاده کنند.

عوارض جانبی قرص لاغری اسلیم کوئیک

به جز مشکلات گوارشی که در بخش قبلی متذکر شدیم، ممکن است مصرف کنندگان مکمل فوق با پیامدهایی نظیر:

1)    بی قراری 2) تشنگی 3) اضطراب 4) عصبانیت 5) بیخوابی 6) اشتهای بسیار بعد از قطع قرص مواجه شوند.

همچنین ترکیبات موجود در اسلیم کوئیک به شکلی است که مبتلایان اختلالات قلبی عروقی، بیماری کلیوی، سوابق فشار خون و یا بیمارانی که از سایر داروها استفاده می کنند، مجاز به مصرف این دارو نیستند. محتویات موجود در اسلیم کوئیک به شکلی است که سبب دفع آب موجود در بدن می شود.

شما با دفع آب بدن با پیامدهای خطرناکی همراه می شوید. همچنین با فقدان ویتامین ها و محصولات غذایی ضروری و مهم در بدن به تدریج عوارض جدی تری را مشاهده خواهید کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله عوارض قرص لاغری را مطالعه کنید.

عوارض جانبی قرص لاغری اسلیم کوئیک
عوارض جانبی قرص لاغری اسلیم کوئیک

لازم به توضیح است که بهترین شیوه تقلیل وزن، دریافت یک رژیم غذایی متعادل و استاندارد تحت نظر مجرب ترین متخصصین تغذیه است تا از این طریق هیچ گروه غذایی مهم از برنامه غذایی روزانه شما حذف نشود. همچنین با مشورت با پزشک معالج، از تمرینات فیزیکی مناسب برای تسریع در روند کاهش وزن بهره مند شوید.

احساس بی قراری و اضطراب

یکی از عوارض موجود در قرص لاغری اسلیم کوئیک، به اضطراب و حس بی قراری و یا دلشوره در فرد اختصاص دارد. مبتلایان به این عارضه ممکن است احساسات فوق را بسیار شدیدتر در طی روز تجربه کنند.

این امر منجر به تقلیل بهره وری شخص در موضوعات تحصیلی و یا شغلی می شود. علاوه بر این، عارضه فوق سبب بروز اختلالات جسمی بسیار نظیر مشکلات قلبی عروقی در فرد می شود.

به همین منظور توصیه می شود که چنان چه نشانه های این اختلال را در خود مشاهده کردید، بلافاصله این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید تا اقدامات لازم برای رفع آن صورت گیرد.

پیشنهاد می کنیم از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

احساس بی قراری و اضطراب
احساس بی قراری و اضطراب

به طور کلی اضطراب، حس نگرانی و تشویش درونی است که به تدریج، فرد بر اثر مصرف این دارو با آن مواجه می شود. به طور معمول بی قراری به شکل مشکلات جسمی نظیر فشار خون، میگرن و یا تقلیل سطح ایمنی بدن در شخص قابل رویت است.

براساس این که بی قراری سبب تقلیل توانایی شخص برای فعالیت در اجتماع می شود، صدمات جدی تری را روی سلامت روان و جسم شخص ایجاد می کند که لازم است برای معالجه، اقدامات لازم را انجام دهید.

عدم توجه به معالجه اضطراب، سبب ریشه دار شدن و یا حادتر شدن عارضه در شخص می شود و در نتیجه اختلالات متعددی را، هم برای اطرافیان و هم خود شخص به وجود می آورد.

نشانه های اضطراب

نشانه های این بیماری در هر فرد متفاوت است. علائم فوق می تواند روال زندگی عادی شخص را با اخلال همراه سازد. در زیر به متداول ترین و اصلی ترین نشانه های اضطراب که می تواند از تاثیرات منفی این مکمل لاغری در نظر گرفته شود، می پردازیم:

نشانه های اضطراب
نشانه های اضطراب

نشانه های جسمانی:

ممکن است با اضطراب نشانه های جسمی به صورت لرزش در پاها، عرق کردن دست و یا افزایش ضربان قلب مشاهده شود. شاید شخص با احساس ناراحتی در معده مواجه شود.

سایر نشانه های جسمانی این عارضه ناشی از مصرف قرص لاغری اسلیم پلاس به حالت تهوع، سردرد، خستگی، بی خوابی، ضعف، تنگی نفس و یا تنفس سریع، تعریق، دردهای عضلانی و یا افزایش ضربان قلب اختصاص دارد.

نشانه های روانی:

بی قراری و اضطراب می تواند با نشانه های روحی و یا روانی در شخص بروز نماید. این علائم شامل داشتن حس خطر، حس بی قراری، دلهره و ترس، عدم تمرکز، عصبانیت و استرس در برابر اتفاقات احتمالی است.

بهترین اقدام برای پیشگیری از اختلالات نامبرده و عدم پیامدهای حاصل از قرص های چربی سوز، استفاده از یک رژیم لاغری استاندارد و متعادل و انجام فعالیت های ورزشی مناسب برای از دست دادن تجمع چربی های انباشته است.

لطفا از پست لاغری در دو روز دیدن کنید.

نشانه های روانی:
نشانه های روانی:

اشتهای کاذب بعد از قطع قرص لاغری اسلیم کوئیک

این عارضه زمانی در فرد رخ می دهد که پزشک معالج، مصرف دوره این دارو را محدود و یا قطع می کند. اشتهای کاذب (گرسنگی ذهنی) هنگامی در فرد ایجاد می شود که مصرف مواد غذایی با احساسات همراه می شود. در واقع این امر واکنشی به احساسات افراد است که در اغلب موارد نیز متوجه نخواهید شد.

به عنوان مثال استرس های شغلی و یا مشغله های روزمره می تواند روی حس گرسنگی شما تاثیرگذار باشد. این گونه نیست که بدن برای ادامه عملکردش به مصرف مواد غذایی نیاز دارد،

بلکه به طور ناخواسته مغزتان در شرایط خاص، پیام گرسنگی و یا مصرف مواد غذایی ارسال می کند و در نهایت با اشتهای کاذب که می تواند بعد از قطع داروی فوق در فرد ایجاد شود، همراه خواهند شد.

عوارض کافئین

یکی از ترکیبات موجود در این مکمل چربی سوز کافئین است. این ماده می تواند پیامدهای متعددی را روی سلامتی فرد به همراه داشته باشد. کافئین موجود در این دارو سبب بی خوابی و یا تداخل در خواب شخص می شود. از دیگر پیامدهای جانبی کافئین می توان به:

1)    نوسانات خلق و خو 2) سردرد 3) پرش پلک 4) بی قراری 5) عدم تمرکز 6) عدم اشتها 7) تهوع 8) سوزش سردل (معده اسیدی) 9) یبوست و یا اسهال 10) خستگی مفرط 11) پرفشاری 12) ضربان قلب سریع اشاره داشت.

عصبانیت بسیار و وحشت، از دیگر نشانه های متداول کافئین در قرص های چربی سوز است. البته شما با مصرف طولانی مدت این دارو که حاوی کافئین است، با اختلالات گوارشی حاد، حذف مواد معدنی موجود در بدن و افسردگی مواجه خواهید شد. با حذف مواد معدنی فوق، جذب مواد مغذی در بدن به درستی انجام نخواهد شد.

اختلالات گوارشی

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، آمینو اسید موجود در قرص لاغری اسلیم کوئیک سبب بروز اختلالات گوارشی در فرد می شود. به همین منظور لازم است درباره این عارضه مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.

با توجه به این که دستگاه گوارش از بخش های گسترده و پیچیده بدن محسوب می شود، شما از طریق سیستم هضم، کلیه مواد زائد، مغذی و مورد نیاز جذب شده را از بدن خود دفع خواهید کرد.

همچون دیگر اختلالات، مشکلات گوارشی به دو گروه مزمن و حاد دسته بندی می شوند. در صورت عدم معالجه اختلالات جزئی و مصرف مداوم این دارو ممکن است شخص به نوع مزمن آن مواجه شود که می تواند صدمات جدی را روی سلامتی فرد به همراه داشته باشد.

چنان چه شما با مصرف داروی فوق با عارضه های مواجه شدید، بایستی بلافاصله پزشک معالج خود را مطلع سازید و از ادامه مصرف دارو خودداری کنید.

اختلالات گوارشی
اختلالات گوارشی

یبوست مزمن (Chronic constipation):

از متداول ترین اختلالات گوارشی ناشی از مصرف قرص لاغری اسلیم کوئیک، یبوست مزمن است. به عبارتی شخص مبتلا به این عارضه با دفع مدفوع روبرو است.

این مسئله بیشتر در شرایطی در شخص ایجاد می شود که روده بزرگ با عدم حرکت و یا هضم عبور مواد غذایی به وسیله لوله های دستگاه گوارشی مواجه می شود. ممکن است مبتلایان به عارضه فوق با نفخ، دردهای شکمی، خروج گاز معده با درد همراه شوند.

فعالیت های ورزشی، رژیم غذایی حاوی فیبر و آب از ابتلا به این عارضه پیشگیری می کند. چنان چه این عارضه در این گروه از افراد بسیار جدی تر باشد، بایستی با تحت نظر قرار گرفتن پزشک متخصص و مصرف داروهای تجویزی، اقدامات لازم را برای روند بهبودی خود انجام دهند.

عدم تحمل مواد غذایی:

این عارضه هنگامی رخ می دهد که دستگاه گوارشی شما قادر به گوارش و یا تحمل مواد غذایی نیست. عدم تحمل محصولات غذایی که از دیگر اختلالات گوارشی استريال تنها روی گوارش مواد غذایی اثرگذار است. نشانه های این عارضه عبارتند از:

1)    سردرد 2) گرفتگی و یا نفخ عضلات 3) استفراغ 4) اسهال 5) گاز معده 6) سوزش سردل 7) تحریک پذیری

عدم تحمل مواد غذایی:
عدم تحمل مواد غذایی:

سوزش سردل و یا معده:

یکی دیگر از اختلالاتی که ممکن است براثر مصرف قرص های لاغری فوق، با آن مواجه شوید، بروز مشکلات گوارشی است. بی اشتهایی بسیار در طی روز که ناشی از مصرف این دارو است و مصرف یک دفعه مواد غذایی سبب بروز سوزش معده در این گروه از افراد می شود. رفلاکس معده سبب حس سوزش و درد سینه در فرد می شود.

در صورت ادامه داشتن این عارضه، شما بایستی مصرف قرص لاغری اسلیم کوئیک را محدود و یا قطع کنید و برای رسیدن به وزن طبیعی از دستورالعمل های پزشکی استاندارد استفاده کنید.

از نشانه های این عارضه می توان به گلو درد، درد قفسه سینه، مشکل در بلع، سرفه خشک و یا ترش کردن مکرر اشاره کرد. برای مهار این عارضه شاید شما نیاز به مصرف داروهای تجویزی داشته باشید.

اسهال:

ممکن است برخی از بیماران با مصرف این مکمل لاغری با نوع دیگر اختلالات گوارشی یعنی اسهال مواجه شوند. البته این عارضه کوتاه مدت است و فرد پس از گذشت چند روز با رعایت مراقبت های درمانی، بهبودی خود را به دست می آورد.

شاید با مصرف مداوم این داروی چربی سوز در طولانی مدت با این عارضه روبرو شوید، پس اولین اقدامی که برای رفع این مشکل گوارشی می توانید انجام دهید، قطع دارو است.

اسهال:
اسهال:

شیوه های پیشگیری از بروز اختلالات گوارشی

اولین اقدام برای رفع اختلالات نامبرده، قطع قرص لاغری اسلیم کوئیک است. اما از دیگر راهکارهایی که برای پیشگیری از بیماری های گوارشی می توان به آن اشاره کرد عبارتند از:

شناخت محرک های گوارشی:

پارامترهای متعددی روی اختلالات گوارشی تاثیرگذار است. پس بهتر است محرک های دیگری مانند مصرف مواد غذایی و یا انواع نوشیدنی ها که می تواند سبب تشدید این عارضه شود را شناسایی کنید.

احتمال دارد که شما در کنار مصرف مکمل های لاغری و استفاده از نوشیدنی های انرژی زا و یا گازدار، لبنیات و قهوه با اسهال شدید و یا گاز معده همراه شوید. به همین منظور توصیه می شود که این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید و برای حفظ سلامتی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

حفظ تعادل میان رژیم غذایی:

مصرف صحیح مواد غذایی می تواند به پیشگیری از اختلالات گوارشی در افراد کمک کند و یا با بروز این مشکل، سبب تسکین سیستم گوارش فرد شود. به تمامی توصیه های پزشکی درباره آن چه میل می کنید و یا بایستی از مصرف آن پرهیز کنید، پایبند باشید. به تعداد وعده های غذایی و سرعت بلعیدن مواد غذایی دقت بسیار داشته باشید. توجه داشته باشید که:

حفظ تعادل میان رژیم غذایی:
حفظ تعادل میان رژیم غذایی:

–       برای پیشگیری از اسهال، نفخ و یا گاز بایستی کم کم فیبر بیشتری را به برنامه رژیم غذایی خود بیفزایید.

–       مواد غذایی سرشار از فیبر سبب افزایش حجم مدفوع شما می شود و در نتیجه به تنظیم گوارش شما هم کمک بسیاری می کند.

وعده های غذایی محدودتری را در طی روز مصرف کنید

–       وعده های غذایی محدودتری را در طی روز مصرف کنید تا از این طریق از انقباضات ناگهانی روده ای که سبب مصرف وعده های بزرگتر مواد غذایی می شود، پیشگیری کنید.

در انتها بایستی خاطر نشان شویم که برای کارکرد طبیعی و سلامتی روده، مصرف آب امری مهم و ضروری محسوب می شود. همچنین به دفع و نرم شدن بهتر روده ها نیز کمک بسیاری می کند.

نوشیدنی هایی نظیر نوشابه و قهوه سبب تحریک بیشتر اختلالات گوارشی در فرد می شود. پس بهتر است از مصرف آن ها اجتناب کنید. بهتر است بدانید که دی هیدراته نگه داشتن بدن به پیشگیری از اختلالات گوارشی ذکر شده در فرد کمک زیادی می کند.

وعده های غذایی محدودتری را در طی روز مصرف کنید
وعده های غذایی محدودتری را در طی روز مصرف کنید

فشار خون

در واقع فشار خون نیرویی است که از طریق خون، وارد دیواره های موجود در رگ ها می شود. فشارخون به مقاومت عروق خونی و کار انجام شده به وسیله قلب بستگی دارد.

این عارضه می تواند به پیامدهای جدی تر نظیر سکته، اختلالات قلبی عروقی و یا مرگ در شخص منجر شود. دقت داشته باشید که به طور معمول فشار خون بالا هیچ نشانه ای نداشته و در این راستا معالجه و کنترل منظم آن برای حفظ سلامتی امری حائز اهمیت محسوب می شود.

اغلب افراد سعی می کنند تا از طریق مکمل های چربی سوز، وزن قابل توجهی را در یک بازه زمانی مشخص از دست دهند

در حال حاضر اغلب افراد سعی می کنند تا از طریق مکمل های چربی سوز، وزن قابل توجهی را در یک بازه زمانی مشخص از دست دهند غافل از این که مصرف مداوم داروهای فوق سبب پرفشاری در آن ها میشود. از نظر متخصصین، به علت این که در اغلب موارد این عارضه بدون علامت است، به عنوان بیماری خاموش شناخته می شود.

به این علت که اکثراً تا گام های پایانی هیچ نشانه ای در افراد به همراه ندارند. این سری از داروهای چربی سوز در برخی از افراد سبب کاهش و یا افزایش فشار خون می شود. البته احتمال این که تاثیرات ناخواسته ای را روی فرد به همراه داشته باشد نیز بسیار است.

اولین اقدام برای پیشگیری از این عارضه، قطع قرص لاغری اسلیم کوئیک است و تحت نظر پزشک معالج به منظور مصرف داروهای تجویزی است. از دیگر شیوه های کنترل فشار خون:

کاهش مصرف نمک، پرهیز از مواد غذایی کم چرب، کنترل وزن، کاهش استرس و انجام فعالیت های ورزشی منظم می باشد.

چربی سوز

با افزایش روند صعودی شیوه زندگی غیر سالم و وجود مواد غذایی غیراستاندارد، اضافه وزن بالا در تمامی رده های سنی به بزرگترین معضل جامعه تبدیل شده است.

اولین اقدام آسان و ساده که هر شخص مبتلا به اضافه وزن بالا برای رسیدن به تناسب اندام روی می آورد، مصرف قرص لاغری است.

زیرا آن ها بر این باورند که بدون انجام فعالیت های ورزشی و یا پیروی از رژیم های سرسخت گیرانه که می تواند برای آن ها غیر قابل تحمل باشد، مصرف خودسرانه یک الی دو عدد قرص لاغری اسلیم کوئیک به تقلیل وزن در کمترین زمان به آن ها کمک می کند.

شما بلافاصله بعد از مصرف این قرص های چربی سوز با حذف تجمع چربی های انباشته همراه می شوید که این عامل از نظر متخصصین تغذیه امری خطرناک در سلامتی فرد است. به طور معمول چربی سوزها ترکیبی از محرک ها و یا گیاهانی هستند که سبب بالا رفتن دمای بدن و سوزاندن کالری بیشتر می شوند.

چربی سوزها سبب عدم اشتها می شود

چربی سوزها سبب عدم اشتها شده و مهمتر از آن هنگامی که وعده غذایی کم کالری مصرف می کنید، فقدان انرژی مورد نیاز بدن را جبران خواهد کرد. دقت داشته باشید که اغلب چربی سوزها به صورت قرص های خوراکی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد که در بین افراد مبتلا به شاخص توده بدنی بالا بسیار پرطرفدار است.

این گروه از بیماران با تسریع در کاهش وزن از طریق مصرف این دارو، حس خوشایندی از تناسب اندام خود پیدا می کنند، بدون این که به پیامدهایی که این داروها به همراه دارد، توجه داشته باشند. به همین منظور توصیه ما به شما این است که حتماً مصرف چربی سوزها را تحت نظر متخصصین انجام دهید.

چربی سوزها سبب عدم اشتها می شود
چربی سوزها سبب عدم اشتها می شود

تاثیر چربی سوزها بر بدن

به طور کلی چربی سوزها به سه شیوه برای کاهش وزن اثر می گذارند:

عدم اشتها:

یکی از مهمترین شیوه هایی که چربی سوزها برای حذف تجمع چربی های انباشته در بدن تاثیر می گذارند، سرکوب اشتها است. به این صورت که با بر هم زدن هورمون ها و یا مواد شیمیایی موجود در بدن، به اشتباه پیغام سیری را به مرکز بدن (مغز) ارسال می کنند.

به بیان دیگر، این مکمل ها مقدار و زمان تولید و ترشح هورمون ها را از روال معمولی خود خارج نموده و در نتیجه سبب اخلال در ارسال پیام به مغز و حس سیری مضاعف در فرد می شوند.

بلاکر چربی:

نوع دیگری از چربی سوزها که از Chitosan صدف حلزونی به دست می آیند، مسدود کننده ها و یا همان بلاکرهای چربی هستند. ماده فوق به چربی هایی که از طریق مواد غذایی وارد بدن می شوند، چسبیده و از جذب و تبدیل آن ها به بافت های چربی پیشگیری می کند. چربی سوزهای فوق نیز عوارضی را روی بدن به همراه دارد.

بلاکرها علاوه بر پیشگیری از جذب چربی ها، در جذب مواد غذایی مورد نیاز موجود در بدن نیز اختلال ایجاد می کند. هر چند با استفاده از بلاکرها شما با عدم جذب چربی در بدن همراه می شوید اما با باقی ماندن در بدن، سبب پیامدهایی نظیر اسهال و یا دل درد در فرد شده و به این ترتیب شخص با تقلیل وزن همراه خواهد شد.

افزایش سوخت و ساز بدن:

برخی دیگر از داروهای خوراکی چربی سوز، با افزایش سوخت و ساز بدن به تقلیل وزن در فرد کمک می کنند. داروهای فوق به شکل غیر طبیعی متابولیسم بدن و یا با تسریع در خرد شدن مواد مغذی موجود در بدن و تغییر انرژی سبب تقلیل وزن فرد می شوند.

یکی از ترکیبات اصلی موجود در چربی سوزها، کافئین است که با وارد شدن در جریان خون روی هورمون ها تاثیر گذاشته و در نتیجه تسریع متابولیسم بدن را افزایش می دهند. بدن در برابر مصرف طولانی مدت محرک های فوق مقاوم بوده و به تدریج تاثیر چربی سوزی خود را از دست خواهد داد.

پیامدهای قرص لاغری اسلیم کوئیک

با توجه به توضیحات ارائه شده، به این نتیجه می رسیم که هیچ مکمل لاغری فاقد از عوارض نیست و مصرف مداوم آن می تواند روی بدن شخص پیامدهای جدی را به همراه داشته باشد که در ادامه به طور کامل به آن می پردازیم:

استرس:

هورمون استرس کورتیزول با مصرف قرص های چربی سوز در بدن افزایش می یابند. به این ترتیب، در صورتی که پیوسته با استرس و اضطراب همراه هستید، بهتر است از مصرف این داروها اجتناب کنید. زیرا استفاده آن ها سبب تشدید عارضه فوق در شخص می شود. مصرف دوز بالای این قرص ها به تدریج صدمات جدی همچون تپش قلب، اضطراب، استفراغ، بی خوابی و سرگیجه را در فرد به همراه دارد.

اخلال در خواب:

مکمل های لاغری با تاثیر بر متابولیسم بدن و افزایش ضربان قلب، سبب اخلال در الگوی خواب و یا بی خوابی در شخص می شوند. البته بی خوابی اثرات منفی روی سیستم ایمنی بدن بر جای می گذارد و در نهایت با خستگی بسیار و دچار شدن به اختلالات مزمن مانند آنفلوآنزا و یا سرماخوردگی در فرد مشاهده می شوند. از همه مهمتر، بی خوابی و یا کم خوابی مهمترین فاکتور در اضافه وزن بالا است.

پرفشاری:

اغلب چربی سوزها سبب افزایش دمای بدن و در پی آن، سوخت و ساز بدن و چربی ها می شوند. به احتمال بسیار زیاد شما با مصرف مکمل های لاغری با افزایش ضربان قلب و یا فشار خون همراه می شوید که عارضه فوق سبب تقلیل جریان گردش خون در فرد مصرف کننده می شود.

حاد شدن شرایط روحی:

هر چند تاثیرات منفی اضافه وزن بالا روی اعتماد به نفس و شرایط روحی انکار نشدنی است، اما شیوه های کاهش وزن غیر اصولی مانند استفاده بسیار از مکمل های لاغری سبب بروز مشکلات روحی نظیر دمدمی مزاجی، استرس، رفتارهای تهاجمی و یا حالات عصبی در شخص می شود. اگر این حالات در فرد افزایش یابد، ممکن است شخص اقدام به صدمه زدن به خود کند.

فقدان آب:

داروهای فوق، ریسک کمبود آب بدن به خصوص در فصول گرم سال و یا در زمان انجام فعالیت های ورزشی را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. در اغلب موارد، مهمترین موارد کم آبی بدن بر اثر افدرین و کافئین موجود در چربی سوزها است که به از دست دادن وزن در فرد منجر می شود. بهتر است بدانید که سردرد و یا شرایط حادتر آن مانند افتادن شخص در زمان انجام امور سنگین از پیامدهای کم آبی بدن است.

مرگ:

یکی از جدی ترین پیامدهای جانبی مکمل های لاغری مرگ است که شاید در بدترین حالت ممکن در فرد مشاهده شود. کلیه داروهای چربی سوز و یا لاغری تاثیرات منفی را روی سلامتی بدن به همراه دارند. تبلیغات فریب دهنده ارائه شده هیچ داروی چربی سوز لاغری از سوی FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) مورد تایید قرار نگرفته است.

با توجه به توضیحات ارائه شده درباره عوارض قرص های لاغری بایستی خاطر نشان شویم که افرادی که قصد دارند کاهش وزن خود را از طریق این داروهای چربی سوز تجربه کنند، حتماً این موضوع را با پزشک معالج خود در میان گذاشته و طبق تجویز وی و براساس نیاز بدن، دوز مصرفی داروهای فوق را استفاده کنند.

مرگ:
مرگ:

رژیم غذایی سالم

با توجه به عنوان مقاله، یکی از شیوه های پیشگیری از پیامدهای قرص های لاغری، استفاده از یک رژیم غذایی سالم است. رژیمی که به بهبود و حفظ سلامت کلی بدن شخص کمک زیادی کند.

بهترین رژیم غذایی؛ مایعات کافی، مواد مغذی مورد نیاز، ویتامین ها، آمینو اسیدها، مواد معدنی کافی، اسیدهای چرب مورد نیاز و کالری بدن را تامین می کند.

دقت داشته باشید که سالم ترین رژیم لاغری، نیازهای کلی بدن فارغ از این که سبب افزایش وزن و یا بروز عارضه در فرد شود را برای شخص به همراه دارد.

رعایت رژیم غذایی در کنار فعالیت های ورزشی

رعایت رژیم غذایی در کنار فعالیت های ورزشی ریسک ابتلا به اختلالاتی نظیر دیابت نوع دو، اضافه وزن، سرطان، مشکلات قلبی عروقی و پرفشاری را نیز تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

برخلاف تصور افراد دارای اضافه وزن بالا که بهترین گزینه برای دستیابی به وزن طبیعی را مصرف قرص های لاغری می دانند، بایستی خاطر نشان شویم که برخورداری از یک رژیم لاغری اصولی و استاندارد می تواند علاوه بر حفظ سلامتی بدن، ساده ترین و آسان ترین شیوه تقلیل وزن باشد.

در مجموع پایه و مبنای رژیم غذایی متعادل شامل خوراکی های نشاسته دار مانند ماکارونی، برنج و سیب زمینی به همراه بخش بیشتری از سبزیجات و میوه ها در کنار مقداری پروتئین و مواد مغذی مانند ماهی، گوشت و لبنیات کم چرب یا فاقد چربی که در آن ها کمی شکر، نمک و چربی است، کلیه مواد مغذی مورد نیاز بدن را فراهم می کند.

هنگامی که موضوع، رژیم لاغری استاندارد است، حفظ تعادل مهمترین نکته در پیروی و دسترسی به آن است

هنگامی که موضوع، رژیم لاغری استاندارد است، حفظ تعادل مهمترین نکته در پیروی و دسترسی به آن است. تعادل به مفهوم مصرف، طیف وسیعی از محصولات غذایی به مقدار کافی و استفاده درست از میزان نوشیدنی ها و خوراکی های روزانه است که به حفظ سلامتی بدن و دستیابی به تناسب اندام در فرد کمک می کند.

هنگامی که مسئله اضافه وزن بالا و چاقی است، تنها مواد غذایی روی این عارضه تاثیرگذار نیستند، بلکه برخی از نوشیدنی ها نیز به دلیل کالری بسیار بالا سبب افزایش وزن در فرد می شوند.

هنگامی که موضوع، رژیم لاغری استاندارد است، حفظ تعادل مهمترین نکته در پیروی و دسترسی به آن است
هنگامی که موضوع، رژیم لاغری استاندارد است، حفظ تعادل مهمترین نکته در پیروی و دسترسی به آن است

مواد غذایی و گروه های تشکیل دهنده در رژیم لاغری

تمامی محصولات غذایی مصرفی روزانه به پنج گروه تقسیم بندی می شوند. به منظور برخورداری از یک رژیم سالم و پیشگیری از عوارض مکمل های لاغری بایستی از تمامی گروه های غذایی که دارای املاح و مواد مغذی هستند، در برنامه رژیم لاغری خود تحت نظر پزشک متخصص تغذیه استفاده کنیم.

محصولات غذایی حاوی چربی و شکر

به طور معمول اغلب افراد مقدار زیادی از شکر، کالری، نمک و چربی را در برنامه غذایی خود استفاده می کنند و فیبر، سبزی و میوه کمتری را در طی روز میل می کنند. اگر چه قند و چربی ها برای فراهم کردن انرژی مورد نیاز بدن امری مهم و ضروری تلقی می شوند،

اما نبایستی برای تامین آن ها از نوشیدنی ها و یا خوراکی های حاوی قند و یا چربی به مقدار بسیار زیاد استفاده کرد. زیرا این امر سبب افزایش شاخص توده بدنی بالا در فرد می شود.

طبق مطالعات انجام شده، اضافه وزن بالا ریسک ابتلا به اختلالات قلبی، دیابت نوع دو، بروز انواع سرطان ها و یا سکته مغزی در شخص را تا حد بسیار افزایش می دهد. چربی ها به دو صورت چربی های غیر اشباع و اشباع شده در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

به عنوان مثال، خوراکی هایی نظیر سوسیس، پنیر، شیرینی، بیسکویت، کیک و یا کره از چربی های اشباع شده ای هستند که مصرف آن ها برای حفظ سلامتی بدن تاثیرات منفی را بر جای می گذارد.

در حقیقت شما با مصرف بسیار چربی های اشباع شده در طی روز، افزایش کلسترول خون و ریسک ابتلا به اختلالات قلبی عروقی را تا حد زیادی افزایش می دهید.

تقلیل اسیدهای چرب و کلسترول خون که برای حفظ تندرستی بدن امری مهم تلقی می شود

تقلیل اسیدهای چرب و کلسترول خون که برای حفظ تندرستی بدن امری مهم تلقی می شود، از طریق مصرف چربی های غیراشباع انجام می گیرد.

از چربی های غیراشباع، دانه ها و آجیل ها، ماهی های چرب، روغن موجود در سبزیجات، روغن زیتون و آووکادو منابع چربی های فوق محسوب می شوند.

متخصصین به تمامی بیمارانی که مایلند کاهش وزن خود را از طریق رژیم لاغری متعادل دنبال کنند، توصیه می نمایند که حتماً به برنامه رژیم غذایی خود چربی های اشباع نشده را بیفزایند. به طور طبیعی شکر در تمامی مواد غذایی یافت می شود و نیازی به تقلیل مصرف آن ها نیست.

زیرا شما بایستی به مقدار نوشیدنی ها و خوراکی هایی که در طی روز استفاده می کنید، توجه بسیار داشته باشید و با کنترل و یا کاهش آن ها مانند بیسکویت، نوشابه، بستنی، کیک، مربا، شکلات که حاوی شکر بسیار زیادی هستند، به کاهش وزن خود کمک کنید.

تقلیل اسیدهای چرب و کلسترول خون که برای حفظ تندرستی بدن امری مهم تلقی می شود
تقلیل اسیدهای چرب و کلسترول خون که برای حفظ تندرستی بدن امری مهم تلقی می شود

میوه ها و سبزیجات

این گروه از مواد غذایی از مهمترین منابع مواد معدنی و ویتامین ها محسوب می شوند. پیشنهاد اغلب متخصصین تغذیه مصرف پنج وعده سبزیجات و میوه در طی روز است.

پژوهش ها حاکی از آن است افرادی که به این دستورالعمل پزشکی در برنامه غذایی خود دقت بسیار دارند، ریسک سکته مغزی، اختلالات قلبی عروقی و برخی از سرطان ها را تا حد چشمگیری کاهش می دهند. سیب، موز، خیار، هلو و غیره سالم ترین وعده غذایی در نظر گرفته می شوند که دارای تمامی املاح و مواد مغذی مورد نیاز بدن است.

محصولات غذایی حاوی نشاسته

ماکارونی، نان، سیب زمینی و برنج از مواد غذایی نشاسته داری هستند که اگر به میزان کالری دریافتی روزانه آن توجه نداشته باشید، این پروسه سبب افزایش وزن می شود. به منظور تثبیت وزن، بهتر است که غلات را به صورت کامل مصرف کنید و همچنین برای جذب بیشتر فیبر، سیب زمینی را با پوست میل کنید.

مواد غذایی نامبرده بایستی، یک سوم خوراکی که ما روزانه میل می کنیم را تشکیل دهند. لذا محصولات غذایی ذکر شده از مهمترین مواد غذایی مورد نیاز بدن می باشند.

سیب زمینی منشا غنی از فیبر است که می تواند انتخاب مناسبی برای رژیم غذایی شما در نظر گرفته شود. تا حد امکان سیب زمینی را به دلیل ویتامین موجود و فیبر بسیار بالای آن با پوست میل کنید.

به منظور حفظ تناسب اندام و تثبیت وزن، از نان و ماکارونی سبوس دار و یا برنج قهوه ای که به عنوان غلات سبوس دار و یا غلات کامل در گروه غذایی معرفی می شوند، استفاده کنید. زیرا آن ها از ویتامین و فیبر بالایی در مقایسه با انواع غلات سفید برخوردار هستند.

حبوبات، گوشت، تخم مرغ و ماهی

این گروه از مواد غذایی به عنوان منابع سرشار از پروتئین شناخته می شوند که برای ترمیم و رشد بدن بسیار مهم و ضروری می باشند.

محصولات غذایی نامبرده به دلیل مواد معدنی و ویتامین های موجود، جزو بهترین گروه غذایی هستند که در برنامه رژیم لاغری مجاز به مصرف آن هستید. گوشت، علاوه بر مواد معدنی و ویتامین ها از آهن، روی و ویتامین های گروه (B) نیز برخوردار است.

برای مصرف آن بهتر است گوشت را کاملاً پخته و بیشتر از گوشت سفید و تکه های نازک گوشت قرمز که فاقد چربی هستند، استفاده کنید. با مصرف دو وعده ماهی چرب در طی هفته، اسیدهای چرب Omega 3 بدن خود را تامین کنید.

انواع مغزها، تخم مرغ و آجیل منبع غنی از پروتئین هستند. آجیل ها به دلیل فیبر بسیار بالا، جایگزین مناسبی برای تنقلات پرکالری و اشباع شده در نظر گرفته می شوند.

حبوبات، گوشت، تخم مرغ و ماهی
حبوبات، گوشت، تخم مرغ و ماهی

لبنیات و شیر

شیر و دیگر فرآورده های لبنی مانند پنیر و ماست، منبع مناسبی برای کلسیم و پروتئین مورد نیاز بدن هستند که بایستی در رژیم لاغری خود از نوع کم چرب و یا فاقد چربی استفاده کنید.

کلیه گروه های غذایی ذکر شده از مناسب ترین خوراکی هایی هستند که به تثبیت وزن و حفظ تناسب اندام به افراد دارای اضافه وزن بالا کمک بسیاری می کند.

البته مبتلایان به چاقی مزمن به منظور پیشگیری از پیامدهای قرص لاغری اسلیم کوئیک، می توانند با گنجاندن این گروه از مواد غذایی سالم در برنامه رژیم لاغری خود و همچنین انجام فعالیت های ورزشی منظم و مداوم به منظور کاهش وزن، اقدامات لازم را انجام دهند.

رژیم لاغری متعادل از نظر WHO

سازمان بهداشت جهانی نکاتی که در زیر متذکر می شویم را مناسب ترین برنامه غذایی معرفی می کنند که عبارتند از:

به میزان مورد نیاز بدن، انرژی و کالری روزانه را برای حفظ تناسب اندام مصرف کنید.

استفاده از خوراکی های گیاهی نظیر سبزیجات، میوه ها، آجیل، غلات سبوس دار و حبوبات را در برنامه رژیم لاغری خود افزایش دهید.

استفاده از چربی ها را کاهش دهید و در زمان استفاده، چربی های غیراشباع را جایگزین چربی های اشباع شده کنید.

شکر و قند را که می تواند تاثیرات منفی برای حفظ سلامتی بدن و افزایش وزن به همراه داشته باشد را کاهش دهید.

مقدار سدیم و نمک دریافتی موجود در بدنتان را کاهش دهید و سعی کنید که پیوسته از نمک های حاوی ید در تهیه مواد غذایی استفاده کنید.

ویژگی های رژیم لاغری

در این بخش از مقاله سعی داریم تا درباره ویژگی های یک رژیم لاغری مناسب که می تواند از افزایش وزن و عوارض قرص های چربی سوز پیشگیری کند، بپردازیم.

زیرا در حال حاضر متدهای متعددی به منظور تقلیل وزن وجود دارد که هیچ یک از آن ها گزینه مناسبی برای حفظ سلامتی به حساب نمی آیند. شما بایستی تحت نظر مجرب ترین متخصصین تغذیه از یک رژیم غذایی متعادل و مناسبی استفاده کنید که سبب ارتقای کیفیت زندگی شما شود.

این گروه از متخصصین، پیش از تنظیم بهترین رژیم غذایی با انجام آزمایشات متعدد و سوابق پزشکی بیمار تمامی جوانب را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند تا براساس آن، فرد بتواند به تدریج کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کند.

شما با پیروی از یک رژیم غذایی، خیلی سریعتر به تعادل وزن در مقایسه با مکمل های لاغری دست خواهید یافت. ویژگی های یک رژیم غذایی استاندارد عبارتند از:

ویژگی های رژیم لاغری
ویژگی های رژیم لاغری

کلیه گروه های غذایی را شامل شود

هنگامی که از رژیم های تک غذایی استفاده می کنید، ممکن است در آغاز با کاهش وزن چشمگیری همراه شوید. اما به تدریج به دلیل این که شما از تمامی گروه های غذایی در رژیم لاغری خود استفاده نمی کنید و یا در کنار این رژیم از قرص های خوراکی چربی سوز مصرف می کنید، با بی حالی و ضعف شدید همراه خواهید شد و در نتیجه به سمت خوراکی های متعدد روی می آورید.

کلیه گروه های غذایی را شامل شود
کلیه گروه های غذایی را شامل شود

در موقعیت فوق، سعی می کنید برای برطرف کردن ضعف بدنی از هر مواد غذایی استفاده کنید، غافل از این که با انجام این امر کالری بیشتری را به بدن خود وارد می کنید که می تواند در افزایش وزن شما تاثیرگذار باشد. از نظر متخصصین، بهترین رژیم لاغری رژیمی است که پروتئین، کربوهیدرات و چربی را به میزان متعادل در بر داشته باشد.

سبزیجات و انواع میوه ها را در طی روز مصرف کنید

این گروه از مواد غذایی از فیبر بسیار بالایی برخوردار هستند و با ماندن بسیار زیاد در بدن به احساس گرسنگی فرد غلبه می کنند. سبزیجات و میوه ها ظرفیت بسیاری از معده را در بر می گیرند

و همین امر سبب می گردد که فرد، به دنبال خوراکی های ناسالم و غیر استاندارد که دارای کالری بسیار زیادی هستند مانند پیتزا، چیپس و غیره، تمایل نداشته باشد.

نکته مهم این است که از تمامی محصولات این گروه غذایی به منظور تامین مواد مغذی و املاح مورد نیاز بدن استفاده کنید. مثلا سبزیجات و یا میوه هایی که به رنگ سبز هستند، به دلیل کلسیم و آهن بالا گزینه مناسبی برای حفظ سلامتی بدن محسوب می شوند.

عدم محرومیت غذایی

بعضی از افراد دارای اضافه وزن بالا بر این باورند که با آغاز رژیم غذایی، دیگر همچون گذشته نمی توانند از تمامی گروه های غذایی استفاده کنند. با شروع رژیم غذایی به تدریج این حس تبدیل به واقعیت خواهد شد و احساس ولع در فرد نسبت به قبل بیشتر و میل بسیار به مصرف آن ها پیدا خواهد کرد.

رژیم غذایی متعادل بایستی به گونه ای باشد که شما مواد غذایی ضروری بدن را بر مبنای نیازتان مصرف کنید. نبایستی عدم محرومیت غذایی داشته باشید تا از این طریق کسی متوجه رژیم لاغری شما شود.

در مجموع می توان بیان کرد که مهمترین مشخصه رژیم لاغری این است که در جمع اعضای خانواده و از غذای سفره اما به میزان محدود و براساس کالری مورد نیاز بدن استفاده کنید.

عدم حذف وعده های اصلی غذایی

طبق تحقیقات صورت گرفته، گاهی  در یک رژیم، وعده اصلی غذایی بدون تجویز پزشک حذف می شود. این امر به تدریج باعث ریسک مقاومت به هورمون انسولین و همچنین افزایش چربی های شکمی در فرد می شود.

علاوه بر این، عملکرد و توان بدن، متابولیسم و مقاومت به اختلالات هم محدودتر می شود و در نهایت بیماری های بیشتری شخص را تهدید می کند.

زیرا زمانی که یک وعده غذایی از برنامه رژیم لاغری فرد قطع می شود، در واقع بدن با عدم دریافت مواد مغذی و املاح مهم بدن همراه خواهد شد.

بر همین اساس توصیه می شود که چنان چه مایلید از قرص لاغری اسلیم کوئیک برای کاهش وزن سریع استفاده کنید، این امر را تحت نظر متخصص تغذیه با رعایت از یک رژیم غذایی استاندارد که کلیه میان وعده ها و وعده های اصلی را شامل می شود، استفاده کنید.

در وعده های اصلی با محدود کردن مواد غذایی و گنجاندن سبزیجات و یا سالاد به همراه روغن زیتون به حس سیری سریعتر خود کمک کنید. زیرا این امر می تواند در تقلیل وزن شما موثر باشد.

در زمان گرسنگی، خوراکی برای میل کردن وجود دارد

یکی از مهمترین ویژگی های رژیم غذایی به این موضوع اختصاص دارد که شما با رعایت آن، با هیچ حس گرسنگی در طی روز مواجه نشوید و پیوسته حس سیری داشته باشید.

البته احتمال این که در برخی مواقع احساس گرسنگی کنید، امری طبیعی است. اما برخی از رژیم های غذایی مفید است که شما را مجاب به تحمل آن تا زمان وعده اصلی غذایی می کند که این امر می تواند برای رژیم گیرنده کمی سخت و دشوار باشد.

بنابراین اغلب افراد در ادامه این رژیم ناکام بوده و آن را از نیمه راه قطع می کنند. اغلب متخصصین، فهرستی با نام مواد غذایی آزاد دارند که برای رژیم گیرنده در نظر می گیرند تا در زمانی که با حس گرسنگی بسیار همراه شدند، بتوانند به راحتی از این گروه از مواد غذایی سالم و کم کالری استفاده کنند.

مصرف محصولات غذایی همچون کلم، خیار، قهوه، هویج، قارچ و غیره از خوراکی های کم کالری محسوب می شوند که در فرآیند رژیم لاغری مشکلی را برای شخص به همراه ندارد.

مقرون به صرفه بودن رژیم لاغری

یکی از مهمترین ویژگی رژیم لاغری این است که برای پیروی از آن مجبور به پرداخت هزینه های مازاد به منظور تهیه داروهای چربی سوز مانند مکمل های لاغری، دمنوش ها و یا استفاده از مواد غذایی خاص نباشید.

متخصصین مجرب تغذیه سعی می کنند که تنها با مهار و محدود کردن مواد غذایی در از دست دادن وزن به شما کمک کنند، فارغ از این که از سایر متدهای کاهش وزن و یا مکمل های چربی سوز نظیر قرص لاغری اسلیم کوئیک برای رسیدن به تناسب اندام استفاده کنند.

قابل دسترس بودن

برنامه های غذایی که به صورت اینترنتی ارائه می شوند، به تدریج با عدم پیگیری شخص همراه است و از نظر متخصصین، مفید و کارآمد نخواهد بود. بنابراین رژیمی مناسب است که پیوسته در این مسیر هدفمند یک نفر شما را همراهی کند و به شما یادآور شود که به محدودیت های رژیم غذایی و نکات مهم در مصرف آن ها پایبند باشید.

کلیه موارد ذکر شده تنها بخشی از ویژگی های یک رژیم غذایی استاندارد و متعادل است که می تواند در حفظ سلامتی بدن و تناسب اندام به فرد کمک شایانی کند.

قابل دسترس بودن
قابل دسترس بودن

نکات مهم برای دستیابی به تناسب اندام

داشتن تناسب اندام یکی از مهمترین مواردی است که برای اغلب افراد امری مهم و حائز اهمیت تلقی می شود. البته دستیابی به این امر به همت و تلاش فرد بستگی دارد، زیرا انجام آن امری آسان نیست.

اغلب افراد در کنار رژیم غذایی سالم و استاندارد، از فعالیت های ورزشی منظم به منظور بدن خوش فرم تر استفاده می کنند. چنان چه مایلید بدن قوی همراه با کاهش وزن داشته باشید، بایستی تغییرات بسیاری را در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

از مناسب ترین گزینه ها برای داشتن اندامی متناسب، انجام فعالیت های ورزشی است که با رعایت از تمامی دستورالعمل های پزشکی می تواند شما را به هدف کلی نزدیک تر کند.

برای جلوگیری از پیامدهای حاصل از مکمل های لاغری، لازم است به نکات اساسی برای رسیدن به تناسب اندام و حفظ سلامتی که در زیر متذکر می شویم دقت بسیار داشته باشید.

استفاده از مواد غذایی سالم برای داشتن تناسب اندام:

بهتر است فریب انواع محصولات غذایی سرخ شده که غیر از هوس انگیز بودن، سبب اغفال شخص می شود را نخورید. در مجموع از مواد غذایی روغنی و یا سرخ شده که دارای کالری بسیار بالایی هستند، برای تقلیل وزن و داشتن اندام متناسب خودداری کنید.

چربی های مضر و کالری بسیار موجود در این محصولات، با توجه به این که فاقد ارزش غذایی هستند، نقش بسیاری در افزایش وزن شما به همراه دارند. یکی از اقدامات مهمی که برای دستیابی به تناسب اندام می توانید داشته باشید، تهیه وعده های غذایی است که بهتر است از محصولات با کیفیت و ارگانیک تهیه شود.

مصرف سبزیجات و میوه تازه:

پژوهش ها حاکی از آن است که افرادی که در طی روز از میوه و سبزیجات تازه استفاده می کنند، شکم تخت و صافی در مقایسه با افرادی که از رژیم گوشتخواری استفاده می کنند، بهره مند هستند. دلیل این موضوع وجود فیبر و املاح بسیار موجود در این گروه غذایی است.

این گروه از محصولات غذایی سرشار از مواد مفید، فیبر و آب هستند که علاوه بر حس سیری مضاعف در شخص، به دی هیدراته نگه داشتن بدن نیز کمک بسیاری می کنند.

چنان چه بخش اعظمی از رژیم غذایی شما سبزیجات و میوه هایی باشد که طی روز آن ها را مصرف می کنید، تناسب اندام و حفظ سلامتی شما بهبود قابل ملاحظه ای را به همراه خواهد داشت.

مصرف سبزیجات و میوه تازه:
مصرف سبزیجات و میوه تازه:

تاثیر فعالیت های ورزشی در تناسب اندام:

با توجه به عنوان مقاله، باید اشاره ای به تاثیر فعالیت های ورزشی در حفظ تناسب اندام داشته باشیم. حتماً نیاز نیست که از تمرینات سخت و یا طولانی مدت برای حفظ تناسب اندام استفاده کنید، بلکه تمرینات فیزیکی ساده مانند انجام پیاده روی منظم و مستمر می تواند به تناسب اندام شما و پیشگیری از افزایش وزن کمک بسیاری کند.

مناسب ترین ورزش ها پیاده روی تند، آهسته دویدن، شنا و دوچرخه سواری است. شما برای برخورداری از بهترین تناسب اندام می تواند از هر فعالیتی در کنار یک رژیم لاغری متعادل استفاده کنید زیرا این امر سبب کاهش اضطراب و استرس و حفظ سلامت بدن می شود.

انجام فعالیت های ورزشی منظم به مهار وزن، طول عمر و افزایش بهبود روانی و از همه مهمتر پیشگیری از عوارض قرص های لاغری کمک می کند.

شما با انجام تمرینات منظم ورزشی و استفاده از یک رژیم غذایی متعادل که تمامی گروه های غذایی را شامل می شود، علاوه بر تقویت استخوان ها و ماهیچه ها، به حفظ تناسب اندام و در نهایت تقلیل وزن که در حال حاضر مهمترین اهداف هر فرد محسوب می شود، کمک می کنید.

کاهش مواد غذایی فست فودی و استفاده از قند و شکر:

امروزه مواد غذایی فست فودی، آرد گندم و شکر از جمله محصولات غذایی هستند که حذف آن از چرخه غذایی بسیار سخت است. اما هدف اصلی فردی که سلامت و تقلیل وزن است، بایستی مواد غذایی مفید و سالم را به رژیم لاغری خود اضافه کند.

برای نمونه، از خوراکی هایی که دارای شیرین کننده های طبیعی هستند مانند نان گندم و یا نان جو در برنامه غذایی خود استفاده کنید و یا سعی کنید که آن ها را به صورت آب پز و یا بخار پز مصرف کنید.

چنان چه به مصرف شیرینی جات علاقه بسیاری دارید، بهتر است برای دستیابی به هدف کلی یعنی تقلیل وزن، حداقل هفته ای یک بار از این خوراکی مملو از قند و یا شکر استفاده کنید. با استفاده از مواد غذایی استاندارد و طبیعی، علاوه بر تقلیل وزن، زندگی پرانرژی و سالم تری را تجربه خواهید کرد.

تناسب اندام و آب:

با مصرف آب فراوان، به دی هیدراته نگه داشتن بدن خود کمک بسیار کنید. با نوشیدن آب، سوزاندن انرژی دریافتی که انرژی مازاد شناخته می شود را تا حد بسیار افزایش می دهید.

فاقد کالری بودن آب، سبب می گردد که شما کالری کمتری را با نوشیدن آن در طی روز دریافت کنید. بهتر است این نوشیدنی سالم را جایگزین نوشیدنی های غیر طبیعی و پرکالری که حاوی مقادیر بسیار زیادی شکر هستند، در برنامه غذایی خود کنید.

براساس پژوهش های انجام شده، افرادی که روزانه آب فراوانی را میل می کنند، به طور میانگین نه درصد کمتر از سایر افراد، کالری جذب خواهند کرد.

داشتن خواب کافی:

خوابیدن با آرامش به اندازه کافی سبب ترشح هورمون های موجود در بدن می شود که به تقلیل وزن و چربی سوزی کمک زیادی می کند.

افرادی که خواب مناسبی ندارند، بیش از حد از انواع مواد غذایی استفاده می کنند و پیوسته با احساس استرس و گرسنگی مضاعف همراه می شوند. کم خوابی سبب تمایل شخص به مصرف مواد غذایی پرکالری و چرب و در نتیجه افزایش وزن می شود.

چنان چه مایلید در کمترین زمان به تناسب اندام و یا کاهش وزن بدون مصرف مکمل های لاغری دست یابید و از همه مهمتر پوست زیبا و صافی داشته باشید، به زمان استراحت خود و داشتن خواب مناسب دقت بسیار داشته باشید.

کلیه موارد ذکر شده از نکاتی است که به حفظ تناسب اندام به افراد کمک می کند. البته افرادی که به صورت منظم به مدت یک ماه از تمرینات یوگا بهره مند می شوند، تقریباً در حدود یک و نیم کیلوگرم وزن از دست خواهند داد که این امر می تواند گزینه مناسب دیگری برای حفظ تناسب اندام در نظر گرفته شود.

اضافه وزن و چاقی

زمانی که بیش از حد کالری دریافتی مصرف می کنید، تعادل میان انرژی مصرفی و دریافتی بر هم ریخته و به تدریج شما با افزایش وزن مواجه خواهید شد. در حال حاضر اضافه وزن در بین تمامی رده های سنی، شیوع بسیار زیادی داشته است.

تحقیقات حاکی از آن است که یکی از مهمترین عواملی که امروز سبب مرگ و میرها در بین بیماران می شود، اضافه وزن و یا چاقی است که اغلب به علت اختلالات مرتبط به چاقی مزمن در افراد به وجود می آید.

هر چند چاقی جزء بیماری های قابل پیشگیری است اما افراد آسان ترین اقدام یعنی مصرف مکمل های لاغری را انتخاب می کنند که می تواند با پیامدهایی که در طولانی مدت به همراه دارد، با مشکلات مرتبط به اضافه وزن ترکیب شده و عوارض شدیدتری را برای فرد به همراه داشته باشد.

اضافه وزن سبب غفلت فرد از مصرف ریزمغذی ها و یا فقدان ویتامین ها در فرد می شود که مناسب ترین راهکار استفاده از تغذیه مناسب و برخورداری از یک رژیم لاغری استاندارد تحت نظر مجرب ترین متخصصین تغذیه است. برهمین اساس لازم است که دلیل اصلی اضافه وزن را متذکر شویم:

PCOS (تخمدان پلی کیستیک):

این بیماری یک عارضه هورمونی متداول در بانوان در زمان باروری است. در عارضه فوق، رشد کیست های کوچک در تخمدان ها انجام می گیرد. تخمدان پلی کیستیک سبب حذف تعادل هورمونی در فرد و همچنین تاثیرگذار در دوران قاعدگی است.

بانوانی با این بیماری همراه می شوند که در برابر هورمون انسولین مقاوم بوده و در نتیجه با افزایش وزن همراه خواهند شد. در عارضه فوق، چربی های مازاد در ناحیه شکم تجمع می یابند. شایان ذکر است که تجمع چربی های انباشته در ناحیه شکم، ریسک ابتلا به عارضه قلبی عروقی را در فرد افزایش می دهد.

کم کاری تیروئید:

عامل دیگر در افزایش وزن، کم کاری تیروئید است. در صورتی که تیروئید به میزان کافی این هورمون را تولید نکند، شخص با حس ضعف، خستگی و یا سرما همراه خواهد شد و در نتیجه این امر، سبب افزایش وزن در شخص مبتلا می شود.

چنان چه این هورمون به میزان کافی ترشح نشود، متابولیسم بدن هم روند نزولی خواهد داشت و درصد این که شخص با افزایش وزن مواجه شود، بسیار است.

حتی در صورتی که کارکرد تیروئید به میزان اندکی کاهش یابد، شاید شما افزایش وزن را در خود مشاهده کنید. به طور معمول معالجه این بیماری، برگشت وزن به روال عادی است.

پیشنهاد می کنیم از پست اسلیو معده مناسب چه کسانی است دیدن کنید.

کم کاری تیروئید:
کم کاری تیروئید:

 نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با قرص لاغری اسلیم کوئیک بیشتر آشنا کنیم. این مکمل لاغری عوارض متعددی را روی سلامتی بدن به همراه دارد که به تمامی پیامدهای ناشی از آن و تاثیرات منفی آن در این مقاله اشاره کردیم.

توصیه تمامی متخصصین به افراد دارای اضافه وزن بالا، بهره مندی از یک رژیم لاغری متعادل که تمامی گروه های غذایی سالم را شامل می شود و در کنار آن انجام تمرینات ورزشی مناسب است.

منبع:

m33933

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید