قرص لاغری آلگومد

فهرست مطالب

در این مقاله سعی داریم تا درباره قرص لاغری آلگومد اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.  همراه ما باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

برای اطلاعات بیشتر، صفحه عوارض قرص لاغری را مطالعه نمایید.

اما اگر فکر میکنید، داستان سایر قرص ها، داستان متفاوتی است، لطفا صفحه قرص لاغری جی سی را ببنید.

ممکن است تنها مصرف چند قرص بدون داشتن تحرک و یا استفاده از یک رژیم لاغری متعادل، امری راحت و آسان برای از دست دادن وزن و یا دستیابی به تناسب اندام به نظر آید.

مقدمه

قرص لاغری آلگومد
قرص لاغری آلگومد

اما بایستی بیان کنیم که مصرف طولانی مدت آن ها پیامدهای جبران ناپذیری را به همراه دارد.

اینفوگرافیک قرص لاغری آلگومد

اینفوگرافیک قرص لاغری آلگومد
اینفوگرافیک قرص لاغری آلگومد

توجه داشته باشید که برای مصرف هر گونه دارویی، ابتدا باید با متخصص آن مشورت نمایید. با ما همراه باشید تا با عوارض داروهای چربی سوز به ویژه قرص لاغری آلگومد بیشتر آشنا شوید.

البته همواره می توانید بعد از توصیه پزشک از روش های مثل اسلیو معده و یا بای پس معده استفاده کنید.

آشنایی کامل با قرص لاغری آلگومد

مشخصات
نوع محصول :قرص
گروه :مکمل غذایی
تعداد در بسته :100عدد
تحت لیسانس :آلگومد آلمان
کشور سازنده :ایران
شرکت سازنده :فردای سبز ایرانیان
محدودیت سنی :بالای 4 سال
جنسیت مصرف کننده :کودکان و نوجوانان،آقایان-بانوان
مجوز سازمان غذا و دارو :دارد
کد بهداشتی(UID) :17422054005907006626

فهرست:

عوارض قرص لاغری آلگومد را نام ببرید؟

پروتئین کامل موجود در ترکیبات آلگومد چه تاثیراتی را بر بدن به همراه دارد؟

کرامپ های گوارشی چیست؟

مکمل های لاغری چه پیامدهایی را به دنبال دارند؟ توضیح دهید.

راه های پیشگیری از یبوست را ذکر کنید.

عوامل تاثیرگذار در اضافه وزن را نام ببرید.

چه دلایلی سبب کندی تقلیل وزن می شود؟

فواید ورزش در پیشگیری از عوارض قرص های چربی سوز و لاغری را نام ببرید.

نتیجه گیری

 

آلگومد

جلبک تک سلولی موجود در آب شیرین با نام کلرلا ولگاریس از خانواده (Chlorellaceae) منشاء می گیرد. در سال های اخیر، جلبک فوق به علت ویژگی های متنوع و تغذیه سرشار در زمینه های لاغری و یا حتی زیبایی پوست، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. به طوری که برای تولید مکمل لاغری ALGOMED از آن استفاده می شود.

آلگومد
آلگومد

همچنین با توجه به این که جلبک فوق از دیواره سلولی بسیار محکم و سختی تشکیل شده است و بدن قادر به گوارش آن نیست، اغلب متخصصین مصرف آن را گزینه مناسبی برای کاهش وزن در کنار رژیم لاغری و انجام فعالیت های ورزشی معرفی می کنند.

می توان بیان کرد که این مکمل تنها محصولی جلبکی است که به وسیله تابش نور خورشید در یک دستگاه لوله شیشه ای همچون نیروی محرک به منظور فوتوسنتز رشد می کند.

امکانات فوق برای تولید قرص لاغری آلگومد در شیشه با بهره مندی از دانش فنی پیشرفته، تماماً تحت کنترل متخصصین قرار گرفته و از موقعیت رشدی بهینه و تمیز اطمینان کامل، حاصل می شود.

برای تولید این جلبک، محیط کشت در مقابل تاثیرات سوء محیط زیست، حراست و نگهداری می شود

به این ترتیب برای تولید این جلبک، محیط کشت در مقابل تاثیرات سوء محیط زیست، حراست و نگهداری می شود. با قرص لاغری آلگومد سرشار از مواد مغذی مهم طبیعی نظیر اسیدهای چرب لازم، پروتئین کامل و بخش اعظمی از مواد معدنی و ویتامین ها است که براساس فواید و مزیت های بسیار، ممکن است پیامدهایی را به دنبال داشته باشد.

علاوه بر آن، محصول فوق مملو از منابع رنگدانه های بتاکاروتن، کلروفیل و لوتئین است که تماماً تاثیرات آنتی اکسیدانی قوی در بدن دارند. به همین دلیل توصیه می شود که در خصوص مصرف آن، حتما با متخصص مشورت شود.

برای تولید این جلبک، محیط کشت در مقابل تاثیرات سوء محیط زیست، حراست و نگهداری می شود
برای تولید این جلبک، محیط کشت در مقابل تاثیرات سوء محیط زیست، حراست و نگهداری می شود

ترکیبات موجود در قرص لاغری آلگومد عبارتند از:

1)    اسیدهای چرب مهم بدن 2) پروتئین کامل 3) حاوی رنگدانه های آنتی اکسیدان لوتئین و کلروفیل 4) پتاسیم، آهن و منیزیم 5) مواد معدنی و ویتامین های (K) (B12) (B7)

اثرات منفی استفاده بسیار از پروتئین کامل

همان طور که در ترکیبات موجود در قرص لاغری آلگومد اشاره کردیم، یکی از محتویات استفاده شده در این مکمل، پروتئین کامل است. لذا در این بخش، بایستی در خصوص تاثیرات منفی که پروتئین کامل روی بدن به همراه دارد، توضیحاتی را متذکر شویم. پیامدهای منفی پروتئین کامل عبارتند از:

صدمات کلیوی:

بهتر است بدانید که استفاده بسیار از پروتئین کامل موجود در این مکمل های لاغری سبب بروز مشکلات کلیوی در شخص مصرف کننده می شود.

کلیه یکی از اندام هایی است که بایستی به شکل پیوسته برای حذف نیتروژن از خون، سخت کار کنند. پروتئین موجود در این قرص های لاغری، پیامدهای جانبی نیتروژنی را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

معمولاً بدن از طریق دفع ادرار به میزان مشخصی پروتئین را از بدن خارج می کند، اما استفاده بسیار آن سبب فرم گیری استرس در این عضو مهم برای رهایی از پروتئین های مازاد می شود که مصرف آن در دراز مدت باعث بروز آسیب کلیوی در شخص می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری alpha slim دیدن کنید.

افزایش وزن:

اغلب افراد سعی می کنند که برای تقلیل وزن، از رژیم های لاغری مملو از پروتئین استفاده کنند. با این حال، اکثر متخصصین تغذیه به پیروی از این رژیم غذایی تاکید بسیار دارند.

زیرا ممکن است شخص در یک بازه زمانی کوتاه، تقلیل وزن قابل توجهی را تجربه کند. البته وزن پیوسته به مقدار پیشین خود مجدداً بعد از پایان رژیم غذایی و عدم رعایت از دستورالعمل های پزشکی ممکن است بازگردد و در برخی موارد، شاید اضافه وزن فرد به نسبت قبل هم بیشتر مشاهده شود.

به این ترتیب توصیه می شود که این سری از مکمل های چربی سوز را تحت نظر پزشک متخصص تغذیه مصرف کنید و به برنامه رژیم لاغری که می تواند در از دست دادن وزن شما تاثیرگذار باشد نیز پایبند باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

افزایش وزن:
افزایش وزن:

کج خلقی:

از دیگر پیامدهای پروتئین کامل موجود در این مکمل ها، کج خلقی در فرد است. به همین دلیل است که متخصصین پیوسته تاکید بسیاری بر یک رژیم لاغری متعادل و مناسب دارند.

پژوهش ها حاکی از آن است که اشخاصی که از رژیم لاغری کم کربوهیدرات در برنامه غذایی خود در یک دوره دوازده ماهه و یا بیشتر استفاده می کنند، با تاثیرات منفی قابل توجهی بر خلق و خو روبرو خواهند شد.

استرس و بی قراری، افسردگی که بیشتر در اثر فقدان کربوهیدرات ها روی مغز و همچنین تولید و ترشح هورمون سروتونین (خلق و خوی خوب) انجام می گیرد، از پیامدهای دیگر پروتئین کامل موجود در قرص های لاغری چربی سوز فوق است که به تدریج شخص با آن مواجه می شود.

مشکلات قلبی:

با توجه به این که متخصصین تاکید بسیاری بر یک رژیم لاغری مملو از پروتئین فاقد چربی و همچنین کربوهیدرات های پیچیده محدود دارند که معمولاً سبب شکل گیری اختلالات سلامت در یک بازه زمانی کوتاه می شود،

اما در پی پیروی از این رژیم لاغری در دراز مدت، هشدارهای بسیاری را به مصرف کنندگان ارائه می دهند. پروتئین کامل موجود در محتویات این مکمل لاغری در دراز مدت، سبب بروز مشکلات قلبی عروقی در فرد می شود.

کتوز:

هر چند شاید افراد با مصرف این مکمل های لاغری با تقلیل وزن بسیار زیادی همراه شوند، اما درصد رویارویی با بوی بد دهان به موقعیتی که از نظر پزشکی کتوز شناخته می شود، در این گروه از بیماران بسیار زیاد است.

هنگامی که عارضه مزمن کتوز در شخص مشاهده می شود، بدن به دلیل فقدان کربوهیدرات ها مصرف چربی را همچون سوخت شروع می کند. همان طور که بدن از تجمع چربی های انباشته مصرف می کند، این عامل می تواند زمینه ساز تولید و ترشح کتون در بدن شود. پروتئین کامل موجود در این چربی سوز سبب تکثیر بوی بد دهان می شود.

از آنجا که انتشار مواد شیمیایی فوق از اعماق داخل بدن انجام می گیرد، هر چند شما شست و شوی دهان، مسواک زدن و یا آدامس جویدن را در طی روز انجام دهید، نمی توانید در برطرف کردن عارضه مزمن فوق که بر اثر مصرف این مکمل ها به وجود می آید، اقداماتی را انجام دهید.

کتوز:
کتوز:

تنش گوارشی:

مصرف فیبر در گوارش بسیار حائز اهمیت است. در واقع، به منظور حفظ کارکرد سالم و صحیح سیستم گوارش، استفاده روزانه بیست و پنج الی سی و پنج گرم فیبر به افراد پیشنهاد می شود.

جلوگیری از شرایطی همچون یبوست، گاز، نفخ به مقدار فیبری که در رژیم لاغری مانند میوه ها، غلات کامل، سبزیجات و لوبیاها که به عنوان کربوهیدرات های پیچیده در نظر گرفته می شوند، بستگی دارد.

با این توضیحات، مصرف طولانی مدت این مکمل لاغری که حاوی پروتئین کامل است، به تدریج سبب مشکلات گوارشی در شخص می شود.

توصیه ما این است که مصرف این داروها را حتماً بایستی تحت نظر متخصصین تغذیه انجام دهید تا با مصرف میزان دوز مشخص شده، از بروز اختلالات گوارشی تا حد بسیار پیشگیری کنید.

عوارض قرص لاغری آلگومد

این مکمل لاغری با وجود فواید متعددی که دارد، مصرف طولانی مدت آن می تواند پیامدهای جدی را روی سلامتی شخص به همراه داشته باشد. ممکن است شما در روزهای نخستین استفاده از قرص لاغری آلگومد با حساسیت های کرامپ های گوارشی مواجه شوید.

همچنین به دلیل وجود ویتامین (K) موجود در این مکمل، افرادی که وارفارین مصرف می کنند، بایستی این دارو را تحت نظر پزشک متخصص استفاده کنند. توصیه می شود که بانوان شیرده و یا باردار، پیش از مصرف این مکمل لاغری برای تقلیل وزن با پزشک معالج خود مشورت کنند.

عوارض قرص لاغری آلگومد
عوارض قرص لاغری آلگومد

هشدار دیگری که در خصوص پیامدهای قرص لاغری آلگومد بایستی متذکر شویم، این است که پیش از استفاده هر نوع دارو به خصوص تنظیم کننده های دستگاه ایمنی، بایستی حتما با دکترتان مشورت نمایید.

کرامپ های گوارشی

اسپاسم معده و یا کرامپ گوارشی که ممکن است براثر استفاده از قرص های لاغری چربی سوز در فرد مشاهده شود، نفخ و دردهای ضربان داری هستند که انواع متعددی از ناراحتی های معده و یا سایر اندام های پیرامون معده می باشد.

وجود چنین اختلالاتی است که توصیه می شود مصرف مکمل های لاغری را تحت نظر پزشک معالج استفاده کنید تا از این طریق کنترل بیشتری روی مشکلات معده داشته باشید. اما اغلب بیماران برای کاهش وزن، ممکن است کرامپ های گوارشی که حاصل از مصرف قرص های چربی سوز است را تحمل کنند.

به این علت که آن ها بر این باورند که بروز چنین مشکلاتی امری رایج به شمار می آید. لازم به توضیح است که چنان چه این دردهای گوارشی در شخص ادامه دار باشد، فرد بایستی بلافاصله برای رفع عارضه و یا قطع داروی فوق به پزشک متخصص گوارش مراجعه کند. در ادامه، به برخی از نشانه های کرامپ های گوارشی حاصل از قرص لاغری آلگومد می پردازیم:

دردهای حاد در سمت راست فوقانی شکم:

ناراحتی و درد فوق می تواند بیانگر وجود سنگ در کیسه صفرا باشد. زیرا مصرف این داروها ممکن است به تدریج بروز این عارضه را در فرد نمایان کند.

این توده های جامد که در لوله و یا کیسه صفراوی بسیار کوچک به وجود می آیند، معمولاً با دردهای بسیار تیزی در سمت راست فوقانی شکم در شخص قابل مشاهده هستند.

وجود این سنگ ها سبب تحریک سطح کیسه صفرا و یا دردهای حاد در قسمت فوقانی شکم می شود. ممکن است اغلب افراد با مصرف مواد غذایی چرب با این سری از دردهای حاصل از سنگ صفراوی نیز مواجه شوند.

از نشانه های متداول این عارضه را می توان به مدفوع کم رنگ، ادرار تیره رنگ، زردی و یا تب در فرد اشاره کرد. چنان چه با هر یک از این نشانه ها همراه شدید، پزشک معالج برای بررسی و معاینات بیشتر، سونوگرافی را تجویز می کند.

دردهای حاد در سمت راست فوقانی شکم:
دردهای حاد در سمت راست فوقانی شکم:

درد به همراه نفخ:

هوایی که شما فرو می برید، سبب بروز گاز سیستم گوارش می شود و هنگامی رخ می دهد که مواد غذایی را به سرعت میل می کنید و یا آدامس می جوید و حتی شاید در اثر مصرف شیرین کننده های غیر طبیعی و یا بخش اعظمی از لوبیا و یا سبزیجات دارای برگ سبز در فرد ایجاد شود. البته در این رابطه نبایستی نوشیدنی های گازدار را هم نادیده گرفت.

این مشکل یک مسئله رایج در بین افرادی است که از مکمل های لاغری استفاده می کنند. اما نشانه های دیگری به همراه آن نظیر تقلیل وزن بی دلیل، وجود خون در مدفوع و یا بی اختیاری روده است که سبب نگرانی شخص می شود. در برخی موارد، نفخ بیانگر اختلالات جدی سلامتی نظیر تشکیل تومورها و یا سندروم روده تحریک پذیر در فرد است.

دردهای حاد و تند در سمت راست تحتانی شکم:

این دردها می تواند بیانگر وجود آپاندیسیت در شخص باشد. عارضه فوق هنگامی در شخص نمایان می شود که قسمت ورودی آپاندیس مسدود شده و در نتیجه سبب بروز عفونت در فرد می شود.

چنان چه عارضه فوق معالجه نشود، سبب آبسه و یا ترکیدن آپاندیس در فرد می شود. در صورتی که با هر یک از نشانه های حالت تهوع، تب و یا استفراغ همراه شدید، بایستی بلافاصله به پزشک   مراجعه نموده و پزشکتان را از مصرف قرص لاغری آلگومد مطلع سازید.

دردهای حاد و تند در سمت راست تحتانی شکم:
دردهای حاد و تند در سمت راست تحتانی شکم:

سوء هاضمه پی در پی:

یکی دیگر از کرامپ های گوارشی که در اثر مصرف قرص های چربی سوز ممکن است در فرد مشاهده شود، به سوء هاضمه های مداوم اشاره دارد.

این عارضه می تواند براثر برگشت اسیده معده به مری (ریفلاکس معده) به همراه سوزش های سر دل در شخص نمایان شود. سوزش های ایجاد شده در ناحیه سردل بیشتر ناشی از تضعیف دریچه مری است. ممکن است مبتلایان در قفسه سینه با حس سوزش نیز مواجه شوند.

در چنین شرایطی احتمال دارد پزشک معالج برای روند بهبودی، آندوسکوپی و یا گاستروسکوپی را به بیماران تجویز کند. البته توصیه اغلب متخصصین به منظور پیشگیری از پیامدهای ذکر شده که ناشی از مصرف قرص های چربی سوز می باشد، تقلیل وزن، محدود کردن وعده های غذایی و ترک سیگار است.

دردهای شکمی با اسهال:

آنفلوآنزای معده (گاستروانتریت) دردهای شکمی است که در شخص به صورت اسهال مشاهده می شود. این عارضه متداول ممکن است در اغلب افرادی که از قرص لاغری آلگومد استفاده می کنند، نمایان شود. این گروه از مبتلایان با نشانه های دیگری مانند درد معده، تب، اسهال و یا استفراغ همراه هستند.

کلیه موارد ذکر شده از کرامپ های گوارشی است که بر اثر مصرف طولانی مدت قرص های لاغری در فرد مشاهده می شود. به همین منظور برای پیشگیری از پیامدهای نامبرده، توصیه می شود که مصرف این دارو را فقط تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید.

دردهای شکمی با اسهال:
دردهای شکمی با اسهال:

پیامدهای جانبی مصرف مکمل های لاغری

قرص لاغری آلگومد همانند سایر مکمل ها می تواند پیامدهای جانبی را برای شخص مصرف کننده به همراه داشته باشد. از متداولترین پیامدهای این قرص ها را می توان به بالا رفتن تپش قلب و نامنظم بودن ضربان قلب، افزایش سطح انرژی و همچنین بالارفتن بیش فعالی در فرد متذکر شد. البته مصرف این مکمل ها پیامدهای دیگری را نیز به همراه دارد:

1)    صدمه به کبد 2) خشکی دهان 3) تقلیل گلوکز خون در مبتلایان به نوع دو دیابت 4) خستگی مفرط 5) احساس لرزش 6) حساسیت یا واکنش آلرژیک 7) صدمه به لثه ها و دندان ها و همان طور که اشاره کردیم وجود سنگ صفرا در شخص

پیامدهای جانبی قرص های لاغری بیشتر به علت وجود محرک های مخصوص در ترکیبات این قرص ها است که به تدریج در شخص مشاهده می شود. چنان چه از عارضه خاصی و یا اختلالات قلبی عروقی رنج می برید، لازم است پیش از مصرف این قرص ها با پزشک معالج مشورت کنید.

عوارض قرص های چربی سوز

اعتیاد آور بودن برخی از مکمل های لاغری

بر مبنای اعلام FTC (کمیسیون تجارت فدرال آمریکا) اغلب فوایدی که درباره قرص های لاغری تبلیغ می شود، صحت ندارد. تبلیغات دروغین که در وصف این مکمل ها ارائه می شود، به راحتی می تواند افرادی که به دلیل اضافه وزن بالا اعتماد به نفس خود را از دست داده اند را به خود جذب کند. در اغلب افراد، مصرف داروهای خوراکی چربی سوز می تواند مقدمه ای برای اختلالات ریشه دار و یا مزمن باشد.

ممکن است شخص به جای ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی و یا عادات غذایی به منظور تقلیل وزن، خیلی راحت گرفتار چنین ادعاهای دروغین و رنگارنگ شود. در رابطه با مشکلات غذایی این چنین آمده است که شاید برخی از مکمل های لاغری اعتیاد آور باشند.

لذا، بعد از اتمام دوره معالجه و یا هنگامی که بنا به دلایلی طبق تشخیص پزشک معالج مصرف آن ها را قطع می کنید، شما با احساسی همچون ناراحتی، بی حالی و یا بیماری مواجه خواهید شد که نشاندهنده اعتیاد آور بودن این داروها است.

اعتیاد آور بودن برخی از مکمل های لاغری
اعتیاد آور بودن برخی از مکمل های لاغری

مشکلات کبدی

هشدار FDA (سازمان غذا و دارویی آمریکا) درباره قرص های چربی سوز این است که در برخی از مصرف کنندگان در موارد بسیار کمیاب، درصد این که فرد با نارسایی های کبدی در اثر استفاده بعضی از این مکمل ها همراه شود، وجود دارد.

چنان چه در اثر استفاده از قرص لاغری آلگومد با نشانه هایی نظیر ادرار تیره، خارش، مدفوع روشن، زردی چشم و یا عدم اشتها همراه شدید، بهتر است که استفاده از مکمل فوق را قطع نموده و پزشک معالج را از بروز چنین نشانه هایی مطلع سازید.

افسردگی و یا سکته مغزی در اثر مصرف چربی سوزها

FDA در سال های 2008 و 2009 میلادی در خصوص مصرف 69 داروی خوراکی چربی سوز که در اختیار مصرف کنندگان قرار دارد، اخطار داد. FDA در رابطه با محتویات فعال استفاده شده در این داروهای غیر مجاز و پیامدهایی که می تواند به دنبال داشته باشد، ابراز نگرانی کرد.

اغلب محصولات مصرفی موجود در لیست داروهای چربی سوز، دارای محتویات سیبوترامین هستند. این ماده شیمیایی سبب بروز تشنج، پرفشاری، سکته مغزی، تپش قلب، حملات قلبی در فرد می شود.

افسردگی و یا سکته مغزی در اثر مصرف چربی سوزها
افسردگی و یا سکته مغزی در اثر مصرف چربی سوزها

تولید کنندگان برای این که شخص بر اثر مصرف این داروها با بی اشتهایی بسیار در طی روز همراه شود، ترکیبات دیگری را به این داروها اضافه می کنند که مصرف آن گرایش شخص به خودکشی و یا افسردگی را تشدید می کند.

دیگر پیامدهای چربی سوزها

مکمل های لاغری می توانند پیامدهای جانبی متعددی را برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشند. با وجود این که قرص های چربی سوز مشکلات بسیاری را در زندگی شخص به وجود می آورند، اما در صورتی که تحت نظر پزشک معالج و براساس دوز مصرفی استفاده شود، صدمات جدی را بر سلامتی بدن ایجاد نمی کند.

به طور معمول پیامدهایی نظیر خشکی دهان، بی قراری، اسهال، بی خوابی و یا سردرد، تنها بخشی از نشانه های مکمل های لاغری است که به تدریج فرد با آن مواجه می شود.

داروهایی که سبب مسدود شدن جذب چربی ها و یا کربوهیدرات ها در بدن می شوند، می توانند در برخی از افراد با مشکلات روده ای، گرفتگی و یا اسهال همراه شود. در اغلب موارد، شما با قطع این داروها بروز پیامدهای جانبی را تا حد بسیاری کم می کنید.

اما بایستی متذکر شویم که همیشه به آن صورت نخواهد بود، بلکه ممکن است علائمی مانند کنفوزیون و گیجی، آریتمی قلب، سفتی در ناحیه قفسه سینه و یا تپش قلب در اثر استفاده طولانی مدت از این داروها در شخص مشاهده شود.

علاوه بر این سکته مغزی، مشکلات قلبی، نارسایی های کلیوی و یا تشنج از دیگر پیامدهای قرص های لاغری است. هیپرتانسیون ریوی (پرفشاری ریوی مقدماتی) مورد دیگری از عوارض داروهای چربی سوز در برخی از مصرف کنندگان گزارش شده است که این مشکل می تواند سبب نارسایی تنفسی و یا حتی مرگ شخص شود.

ناراحتی و درد معده

برخی از مکمل های لاغری به دلیل محتویات مصرفی موجود در آن ها با عدم جذب چربی همراه هستند که این امر به تدریج سبب بروز ناراحتی معده و یا تقلیل جذب مواد مغذی در فرد می شود.

ناراحتی و درد معده
ناراحتی و درد معده

سرطان زا

دقت داشته باشید که مصرف خودسرانه این مکمل های لاغری می تواند در فرد سرطان زا باشد. محتویات استفاده شده در برخی از این مکمل ها به گونه ای است که طبق پژوهش های انجام شده، می تواند سرطان زا باشد. به همین دلیل است که استفاده از آن ها در اغلب کشورهای اروپایی ممنوع اعلام شده است.

گزارش شده است که ماده شیمیایی استفاده شده در چربی سوزها می تواند روی (DNA) هم اثرات منفی بر جای گذارد و سبب انتقال این عارضه در نسل های آینده باشد. به طور کلی در امریکا به علت بروز سرطان هایی مانند ریه، روده و یا لوزالمعده در افراد، مصرف قرص های چربی سوز ممنوع اعلام شده است.

با توجه به اختلالات نامبرده ناشی از مکمل های لاغری، توصیه ما به شما این است که مصرف این داروها را حتماً بایستی تحت نظر پزشک متخصص در کنار یک برنامه رژیم غذایی متعادل و کم کالری استفاده کنید تا از این طریق بتوانید در کنترل عوارض مکمل های لاغری، گام های موثرتری را بردارید.

تغییر مزه خوراکی ها

همان طور که متذکر شدیم، یکی از پیامدهای ناشی از مصرف قرص های چربی سوز، به تغییر مزه مواد غذایی و یا طعم بد دهان اختصاص دارد. ممکن است در بعضی از مصرف کنندگان، این تغییر مزه بسیار ناخوشایند و با طعمی ترش و فلز مانند و یا تلخ در آن ها همراه باشد.

محتویات به کار برده شده در قرص لاغری آلگومد سبب می شود که شخص در طولانی مدت با تضعیف حس چشایی در زمان مصرف مواد غذایی روبرو شود که این مسئله برای آن ها بسیار نامطلوب تلقی می شود.

تغییر مزه خوراکی ها
تغییر مزه خوراکی ها

خشکی دهان

خشکی دهان هم از دیگر عوارض مکمل های چربی سوز است و این عارضه هنگامی در شخص مشاهده می شود که غدد بزاقی به میزان کافی تولید و ترشح بزاق را انجام نمی دهند.

بروز چنین حالاتی سبب چسبندگی و یا خشکی دهان در فرد می شود. بزاق، سبب تقلیل رشد باکتری ها در دهان شده و به ریز و یا خرد شدن محصولات غذایی مصرفی در دهان نیز کمک بسیار می کنند.

با کاهش بزاق که ممکن است براثر مصرف مکمل های لاغری در فرد به وجود آید، درصد ایجاد تغییر مزه و یا طعم بد دهان به علت ازدیاد باکتری ها و یا اثرات مواد شیمیایی موجود در این قرص ها نیز به مراتب افزایش می یابد.

این گروه از افراد بایستی بلافاصله این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارند و با مصرف برخی از داروها و یا متوقف کردن چربی سوزها تا حد قابل توجهی بتوانند عوارض این قرص ها را کاهش دهند.

نکات کلیدی در خصوص تغییر مزه

اگر در پی مصرف این مکمل ها با چنین مشکلاتی مواجه شدید، بایستی بلافاصله این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید و درباره نوع مکمل مصرفی و کلیه داروهایی که در طی روز مصرف می کنید، با دکترتان صحبت کنید.

نشانه ها و دیگر علائمی که مرتبط به عارضه فوق نیستند، بسیار مهم تلقی می شوند که بایستی در این رابطه پزشک معالجتان را مطلع سازید. البته شاید مشکلات دیگری هم قبل از این عارضه از سوی متخصصین دیگر تشخیص داده شود که بایستی به پزشک معالج اطلاع دهید.

بهتر است برای رفع این عارضه که می تواند بسیار آزار دهنده باشد، مصرف قرص های خوراکی چربی سوز را متوقف کنید و برای تقلیل وزن و لاغری از یک رژیم لاغری استاندارد و مفید به همراه فعالیت های ورزشی روزانه استفاده کنید.

نکات کلیدی در خصوص تغییر مزه
نکات کلیدی در خصوص تغییر مزه

یبوست

در این بخش از مقاله بهتر است به یکی دیگر از اختلالات گوارشی ناشی از مکمل های لاغری یعنی یبوست که ممکن است در اغلب افراد مشاهده شود، بپردازیم.

زمانی که حرکات روده از حالت طبیعی خود کندتر عمل می کند، فرد با مشکل یبوست مواجه می شود. شاید یبوست مشکل بسیار جدی نباشد، اما هنگامی که شخص مجدداً به وضعیت عادی خود باز می گردد، با حس بهتری همراه می شود.

اگر برای تقلیل وزن از مکمل های لاغری استفاده می کنید، بهتر است در کنار آن از یک برنامه رژیم لاغری کم کالری و مناسب به همراه تمرینات فیزیکی که می تواند به رفع مشکل شما کمک کند نیز استفاده کنید.

مدت زمان معمولی حرکات روده در همه افراد به یک شکل نیست

مدت زمان معمولی حرکات روده در همه افراد به یک شکل نیست. ممکن است بعضی از افراد روزی سه بار و بعضی دیگر در هفته تنها چند بار اجابت مزاج داشته باشند. البته در صورتی که شما بالغ بر سه روز با اجابت مزاج همراه باشید، این مدت، زمان طولانی برای شما محسوب می شود.

به این علت که بعد از این مدت شما با سفتی بسیار مدفوع مواجه خواهید شد که رد شدن آن از روده ها به سختی انجام می گیرد. برای این که بتوانید از عارضه اجابت مزاج ناشی از عوارض قرص های چربی سوز جلوگیری کنید، لازم است نشانه های این بیماری را بیشتر بشناسید:

1)    حرکات کند روده 2) تلاش برای دفع 3) مدفوع بسیار سفت و یا تکه های کوچک 4) نفخ شکم و همچنین حسی که هنوز احساس راحتی نمی کنید، از علائم یبوست می باشد.

همچنین شاید شما با این حس همراه باشید که برای تخلیه روده به کمک های جانبی نیاز دارید. به طور مثال شاید این حس را داشته باشید که فشار بسیاری را به ناحیه شکم خود وارد کنید و یا برای خروج مدفوع، از انگشتتان کمک بگیرید. یکی از ترکیبات موجود در قرص لاغری آلگومد آهن است که این ترکیب می تواند سبب بروز یبوست در شخص شود.

مدت زمان معمولی حرکات روده در همه افراد به یک شکل نیست
مدت زمان معمولی حرکات روده در همه افراد به یک شکل نیست

شیوه های معالجه و رفع یبوست

اگر چه یبوست عارضه خاصی به شمار نمی آید، اما عدم معالجه آن می تواند اختلالات بسیاری را برای شخص به همراه داشته باشد. به همین منظور برای رفع و یا معالجه این مشکل ممکن است راهکارهایی را که در زیر متذکر می شویم، گزینه مناسبی در نظر گرفته شود:

بهتر است روزانه بین دو الی چهار لیوان نسبت به سایر افراد دیگر آب اضافی میل کنید. به غیر از مواقعی که پزشک معالجتان استفاده بیش از حد مایعات را برای شما محصور کرده باشد.

بهتر است صبح خود را با مصرف مایعات گرم آغاز کنید.

سبوس غلات و یا آلو برای رفع یبوست شما گزینه مناسبی است.

اغلب روزهای هفته را به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید

اغلب روزهای هفته را به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید. زیرا تحرک بسیار بدنتان سبب فعال شدن ماهیچه های روده شما می شود.

در انتها بایستی بگوییم که طبق نظر متخصصین، به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی حس دفع مدفوع که می تواند زمینه ساز مشکلات بسیار در بدن شود را نادیده نگیرید.

مصرف ملین ها نیز برای برطرف کردن مشکل شما بسیار مناسب است. برای اطمینان بیشتر درباره مصرف ملین ها، با داروساز و یا پزشک گوارش خود صحبت کنید تا بهترین ملین را به منظور کاهش مشکلات یبوست انتخاب نموده و از تاثیرات مثبت آن بهره مند شوید. البته بایستی در خصوص دوره مصرف آن ها نیز اطلاعات لازم را دریافت کنید.

اغلب روزهای هفته را به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید
اغلب روزهای هفته را به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید

شیوه های جلوگیری از یبوست

در اغلب موارد، با استفاده از ساده ترین راهکارها می توانید از ابتلا به این عارضه تا حد قابل توجهی جلوگیری نموده و یا بهطور کامل آن را برطرف کنید. این اقدامات عبارتند از:

–       استفاده از یک برنامه رژیم غذایی مناسب و با فیبر فراوان می تواند به رفع مشکل شما کمک بسیاری کند. سبزیجات، غلات سبوس دار، میوه ها، نان و یا حبوبات از مناسب ترین منابع فیبری هستند که شما می توانید در برنامه رژیم لاغری خود از آن استفاده کنید.

–       در طی روز بین یک تا دو لیتر مایعات و آب میل کنید. فیبر با نوشیدن آب فراوان به حرکات منظم روده کمک بسیاری می کند.

مصرف کافئین می تواند سبب کم آبی بدن شود

–       مصرف کافئین می تواند سبب کم آبی بدن شود. به همین منظور توصیه می شود تا از قرص های لاغری که حاوی کافئین هستند، پرهیز کنید. زیرا استفاده از آن ها سبب تشدید یبوست شما می شود.

–       لاکتوز فراوان موجود در لبنیات در بعضی از افراد سبب بروز یبوست می شود. لذا مصرف آن را بسیار محدود کنید.

–       روزانه نیم ساعت به طور منظم به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید و حرکات کششی که می تواند در انقباض و یا انبساط حرکت روده ها بسیار موثر باشد را پیوسته انجام دهید.

–       در اغلب موارد، دیر رفتن های شخص به دستشویی برای دفع می تواند مهمترین عامل در بروز یبوست در فرد باشد. به همین دلیل توصیه می شود که هر زمان به دفع احتیاج داشتید، بلافاصله به دستشویی بروید.

موارد نامبرده می تواند به جلوگیری از یبوست به شما کمک بسیار کند. البته این گروه از بیماران بهتر است در اولین اقدام، مصرف مکمل های لاغری را قطع و شیوه های مناسب را جایگزین رفع مشکل خود کنند.

"<yoastmark

اضافه وزن و چاقی

زمانی که بین انرژی مصرفی و دریافتی روزانه تان تعادل برقرار نمی شود و یا به عبارتی بیش از کالری مصرفی مورد نیاز در طی روز مصرف می کنید، به تدریج شما با افزایش وزن و یا چاقی مواجه خواهید شد.

در پی این اضافه وزن ممکن است شما با مشکلاتی نظیر اختلالات قلبی عروقی، انواع سرطان ها و یا عارضه دیابت نوع دو گرفتار شوید که این عارضه در سال های اخیر رشد صعودی داشته و شاید همین مورد مهمترین فاکتور در مصرف قرص لاغری آلگومد در افراد باشد.

دقت داشته باشید که این عارضه با استفاده از یک رژیم لاغری متعادل و انجام تمرینات فیزیکی روزانه قابل پیشگیری بوده و تنها موردی که سبب تجمع چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن و همچنین بروز مشکلات نامبرده در فرد می شود، سهل انگاری شخص و عدم بی توجهی به دستورالعمل های پزشکی است.

لازم به توضیح است که افزایش وزن سبب کمبود ریزمغذی ها و ویتامین های مورد نیاز بدن می شود که مناسب ترین اقدام برای رفع آن داشتن تغذیه سالم و رژیم غذایی استاندارد است.

حال ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که عامل اصلی اضافه وزن بالا چیست؟

طبق نظر متخصصین، به غیر از عدم تحرک و تغذیه ناسالم، پارامترهای متعدد دیگری در اضافه وزن افراد دخیل است که در این بخش به مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

کم کاری تیروئید:

چنان چه با مشکلات هورمون تیروئید همراه هستید و این هورمون به میزان کافی ترشح و یا تولید نمی شود، ممکن است شما به تدریج با حس سرما، خستگی و یا ضعف همراه شوید و در نتیجه با افزایش وزن مواجه خواهید شد.

چنان چه ترشح این هورمون به میزان کافی نباشد، متابولیسم بدن کم و درصد افزایش وزن در شخص بسیار زیاد است. اگر عملکرد هورمون تیروئید به میزان اندکی کاهش یابد، شاید شما با افزایش وزن همراه شوید. معمولا شما با معالجه این عارضه تحت نظر مجرب ترین متخصصین غدد می توانید مجدداً با بازگشت وزن قبلی خود روبرو شوید.

کم خوابی:

اغلب افرادی که با ریزه خواری شبانه همراه هستند و علت اصلی آن بی خوابی های دیر وقت است، با افزایش وزن مواجه خواهند شد. این افراد بیش از نیاز روزانه کالری دریافتی را از طریق مواد غذایی ناسالم دریافت می کنند.

از سوی دیگر، کم خوابی با ایجاد تغییرات هورمونی سبب افزایش اشتها و حس گرسنگی مضاعف در فرد می شود و در نهایت دیرتر سیر خواهد شد.

ترک سیگار:

افرادی که قصد ترک سیگار را دارند، به طور متوسط بین چهار الی پنج کیلو افزایش وزن را بعد از ترک این عادت تجربه خواهند کرد. به این علت که حذف نیکوتین سبب موارد زیر می شود:

–       حس گرسنگی مضاعف و مصرف غذای بیشتر در شخص که ممکن است این احساس بعد از گذشت چند هفته کاملاً در فرد رفع شود.

–       بدون این که شما کالری دریافتی روزانه خود را محدودتر کنید، متابولیسم بدن کاهش می یابد.

–       این گروه از افراد بعد از ترک سیگار، هر نوع مواد غذایی را که مصرف می کنند، لذیذتر به نظر می آید که این امر دلیل مهم پرخوری آن ها است.

–       شخص به مصرف مواد غذایی فرآوری شده حاوی گلوکز بالا و یا بسیار چرب روی می آورد.

با توجه به موارد نامبرده و افزایش وزنی که به تدریج در شخص مشاهده می شود، احتمال این که افراد بعد از آن به مصرف مکمل های لاغری برای حذف چربی های انباشته در بدن روی آورند، بسیار زیاد است.

PCOS (تخمدان پلی کیستیک):

این بیماری که عارضه هورمونی متداول در بانوان در سنین بارداری است، با بروز کیست های کوچک و در عین حال بسیار در تخمدان ها مشاهده می شود که در این ناحیه رشد می کنند. بیماری فوق سبب حذف تعادل هورمونی در بانوان می شود و در نهایت روی سیکل قاعدگی آن ها نیز اثر گذار است.

بانوان مبتلا به تخمدان پلی کیستیک در برابر هورمون انسولین مقاوم تر بوده که این امر سبب افزایش وزن آن ها می شود. در عارضه فوق، چربی های مازاد در ناحیه شکم تجمع می یابند.

تجمع چربی های انباشته و یا چاقی شکمی در این گروه از بیماران، ریسک ابتلا به مشکلات قلبی را تا حد بسیار افزایش می دهد.

PCOS (تخمدان پلی کیستیک):
PCOS (تخمدان پلی کیستیک):

مصرف داروهای کورتونی:

داروهای ضد التهابی استروئیدی فوق نظیر پردنیزولون تاثیر زیادی روی اضافه وزن افراد به همراه دارند. افزایش اشتها و جمع شدن مایع در بدن، مهمترین دلایل اضافه وزن با استفاده از داروهای فوق است. اما لازم به ذکر است که عارضه جانبی این دارو به زمان مصرف و میزان دوز مصرفی آن بستگی دارد.

در بعضی از بیمارانی که از داروهای کورتونی به طور موقت استفاده می کنند، تجمع چربی های انباشته موجود در بدن جابجا و در بخش هایی همچون پشت، صورت، شکم و یا گردن انباشته می شوند.

کوشینگ:

اضافه وزن بالا نشانه رایج سندروم کوشینگ در برخی از بیماران است. این عارضه گاهی به علت استفاده از داروهای کورتونی برای اختلالاتی نظیر لوپوس (آرتریت) و یا آسم در شخص بروز می کند.

کوشینگ در اثر تولید و ترشح بسیار هورمون کورتیزول از طریق غده فوق کلیه در فرد مشاهده می شود. این عارضه سبب تجمع چربی در ناحیه گردن، صورت، دور کمر و قسمت فوقانی پشت می شود.

استرس:

در هنگام بی قراری و استرس، هورمون استرس (کورتیزول) بیش از حد در بدن ترشح می شود و در نتیجه سبب افزایش اشتهای شخص می شود. همچنین ممکن است شخص برای آرامش خود در زمان استرس، به مصرف مواد غذایی پرکالری و ناسالم روی آورد. بنابراین ادغام این دو عامل در کنار همدیگر سبب اضافه وزن و یا چاقی در شخص می شود.

البته برخی از داروهای اعصاب هم عامل مهمی در اضافه وزن به شمار می آیند. با این وجود، حال که به مهمترین عواملی که سبب افزایش وزن در افراد می شود و تجمع بافت های چربی انباشته در بخش مختلف بدن به خصوص در بانوان که بسیار آزار دهنده است، پی بردید، افراد راحت ترین و ساده ترین شیوه تقلیل وزن را مصرف قرص لاغری آلگومد انتخاب می کنند.

با توجه به این که انتخاب شما برای مصرف این داروها نهایی است، بهتر است آن ها را تحت نظر پزشک متخصص مصرف کنید تا با میزان دوز مصرفی و از همه مهمتر دوره استفاده از آن، از پیامدهای این داروها تا حد قابل توجهی پیشگیری کنید.

استرس:
استرس:

دلایل کندی لاغری

یکی از عواملی که سبب می گردد افراد به مصرف قرص لاغری آلگومد روی آورند، کندی کاهش وزن در افراد است. زیرا متخصصین تغذیه متذکر می شوند که کاهش مصرف مواد غذایی و انجام فعالیت های ورزشی طی سال های اخیر، عامل مهمی برای از دست دادن وزن به حساب نمی آید.

به این علت که سعی برای دستیابی به تناسب اندام بایستی پروسه ای پیوسته باشد که کلیه عادات غذایی شما را در طی روز شامل شود. در این بخش سعی داریم تا مهمترین پارامترهایی که سبب کندتر شدن تقلیل وزن در افراد می شود را بررسی نماییم.

استفاده از رژیم غذایی نادرست

ممکن است در این پروسه شما از مصرف مواد غذایی حاوی ادویه و یا سرخ شده در دوره تقلیل وزن اجتناب کنید و بهتر است از غلات سبوس دار که می تواند جایگزین مناسبی برای شما در نظر گرفته شود، مصرف کنید.

همچنین شما با حذف یک الی دو وعده اصلی غذایی نمی توانید در از دست دادن وزن موفق باشید زیرا این امر تنها سبب پرخوری شما در طی روز می شود.

مناسب ترین برنامه رژیم غذایی که می تواند به لاغری شما کمک زیادی کند، مصرف سه وعده اصلی غذایی است که بایستی تحت نظر پزشک متخصص تغذیه و براساس میزان کالری دریافتی روزانه به همراه میان وعده های مغذی استفاده شود.

بی تحرکی

شما برای رسیدن به تناسب اندام و حذف بافت های چربی موجود در بدن بایستی فعالیت های بدنی روزانه خود را بین (65-85%) افزایش دهید. به شکلی که ضربان قلب شما افزایش یافته و به بیشترین حالت ممکن برسد.

استفاده بسیار از کالری مایع

عامل دیگری که می تواند سبب کندتر شدن تقلیل وزن شما و استفاده از مکمل های لاغری شود، استفاده بیش از حد کالری مایع مانند قهوه، الکل، آب میوه های شیرین و یا چای است که کلیه زحماتی که طی روز برای از دست دادن وزن انجام داده اید را به راحتی هدر خواهید داد. توصیه اغلب متخصصین تغذیه استفاده از آب سبزیجات و یا شیر فاقد چربی است که می تواند بر کندی لاغری شما غلبه کند.

استفاده بسیار از کالری مایع
استفاده بسیار از کالری مایع

عدم اراده

به طور کلی کلیه تلاش های شما به اراده ای قوی برای استمرار انجام طرح های تقلیل وزن نیاز دارد. چنان چه به میزان کافی برای دستیابی به تناسب اندام انگیزه ندارید و در این راستا به نتیجه دلخواه خود نمی رسید، بهتر است برای دستیابی به بهترین عملکرد روی ذهن و قلب خود متمرکز شوید.

هیچ گاه داشتن اراده را با افراط و یا زیاده روی در مصرف مواد غذایی در این پروسه بسیار سخت اشتباه نگیرید. در برخی موارد تقلیل اراده بیانگر این است که بدن شما به زمان و استراحت برای صحت و سلامت از استرس ها و یا فشارها احتیاج دارد.

استرس بسیار

استرس و بی قراری صورت روانی و یا جسمی در فرد، مهمترین مانع برای رسیدن به برنامه های تقلیل وزن است. همان طور که بیان کردیم، استرس روی ترشح هورمون کورتیزول اثرگذار بوده که این عامل به نوبه خود سبب تقلیل مقاومت هورمون انسولین و بالا رفتن بافت های چربی موجود در بدن می شود.

بهتر است برای جلوگیری از استرس و استفاده از داروهای خوراکی چربی سوز که می تواند بتدریج پیامدهای بسیاری را به همراه داشته باشد، از شیوه های آرامش بخش برای درمان استفاده کنید.

در صورتی که به صورت منظم از تمرینات ورزشی استفاده می کنید و در کنار آن خوراکی های سالم و مفید میل می کنید اما در این مسیر موفق به از دست دادن وزن نشده اید، ترشح هورمون کورتیزول علت اصلی این مسئله در شما است.

هورمون فوق نقش موثری را در بدن فرد ایفا می کند. زیرا سبب استفاده بیمار از مکمل های چربی سوز می شود. البته چنان چه سطح هورمون Cortisol در بدن افزایش یابد، احتمال بروز اختلالات متعدد که معروف به سندروم کوشینگ هستند، در بدن فرد زیاد می شود.

متابولیسم پایین

بعضی از دلایل مهم تقلیل سرعت متابولیسم بدن، مرتبط به میزان کورتیزول، اختلالات تیروئید، برنامه غذایی خفیف، اختلالات غده آدرنال و فعالیت های فیزیکی کم است. مواردی را که در زیر متذکر می شویم، در کاهش سوخت و ساز بدن تاثیرگذار هستند:

1)    کمبود آب بدن 2) سن 3) کاهش بافت ماهیچه های بدن 4) ژنتیک 5) بی خوابی 6) مدیتیشن 7) تغییرات هورمونی

لازم به توضیح است که متابولیسم بدن موضوعی نیست که با عدم تغییر آن همراه باشیم، بلکه با ایجاد تغییرات کلی در شیوه زندگی می توانیم سوخت و ساز بدن را مناسب تر و اثرگذارتر کنیم. از نظر متخصصین، انجام فعالیت های ورزشی و استفاده از مواد غذایی سالم دو شیوه موثر برای بهبود تسریع متابولیسم بدن هستند.

متابولیسم پایین
متابولیسم پایین

چگونه متابولیسم بدن را افزایش دهیم تا از این طریق بتوانیم از کندی تقلیل وزن پیشگیری کنیم؟

براساس پژوهش های انجام شده، دلیل رایجی که اغلب افراد دارای اضافه وزن بالا به مصرف قرص لاغری آلگومد روی می آورند، کندی تقلیل وزن است. اما بایستی متذکر شویم که مناسب ترین و نخستین متد برای بالا بردن تسریع متابولیسم، ساخت ماهیچه است.

شما با انجام تمرینات یوگا، ورزش های قدرتی، حرکت شنا و یا تمرینات مناسب بدن می توانید به راحتی سبب افزایش متابولیسم بدن شوید. ازدیاد بافت های عضلانی موجود در بدن سبب افزایش سوخت و گرما در فرد می شود.

گرمای بسیار سبب می گردد که ماهیچه اقدام به سوزاندن کالری بیشتر در بدن کند و در نهایت متابولیسم بدن افزایش یابد. هنگامی که شما تمرینات هوازی را برای کاهش وزن انجام می دهید، در واقع اقدام به تحریک متابولیسم بدن کرده اید تا از این طریق به مدت چهارده ساعت، بدن با تسریع کالری سوزی همراه باشد. تلاش کنید برای دستیابی به بهترین عملکرد، تمرینات قدرتی و هوازی را با هم انجام دهید.

لازم است به همراه فعالیت های ورزشی و بالا بردن بافت ماهیچه، از سالم ترین خوراکی ها استفاده کنیم تا بدین صورت به ساخت ماهیچه های بدن کمک بسیاری کنیم. مواد غذایی که به ساخت ماهیچه های بدن کمک بسیار می کند، عبارتند از:

پروتئین ها:

سفیده تخم مرغ، دانه سویا، شیر، بادام، گردو، عدس ، مواد غذایی غنی شده از آهن و گوشت فاقد چربی

سبزیجات و میوه ها:

اسفناج، توت ها، فلفل تند، مرکباتی مثل گریپ فروت و لیمو، هویج

ادویه و یا گیاهان:

سیر، چای سبز، قهوه، زردچوبه، دارچین، پودر فلفل قرمز، زنجبیل

به منظور افزایش تسریع متابولیسم بدن، حائز اهمیت است که از مواد غذایی سالم و طبیعی استفاده کنیم. بهتر است مرتباً از بهترین مواد غذایی نامبرده و دمنوش و یا میان وعده های سالم که می توانند ترکیبی از آب سبزیجات باشند، مصرف کنید.

در انتها بایستی خاطر نشان شویم که برای جلوگیری از کم آبی بدن در طی روز، مایعات فراوان میل کنید تا از این طریق از تقلیل متابولیسم بدن پیشگیری کنید.

ادویه و یا گیاهان:
ادویه و یا گیاهان:

دلایل عدم کاهش وزن

در این بخش از مقاله سعی داریم تا به دلایلی که سبب عدم لاغری و استفاده از مکمل های چربی سوز مانند قرص لاغری آلگومد در فرد می شود، بپردازیم.

دلیل این که هیچ وقت شما با انجام فعالیت های ورزشی و یا استفاده از رژیم های لاغری به وزن دلخواه و تناسب اندام دست نمی یابید، عنوان اصلی این مقاله است که سعی داریم تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

مصرف برنج و نان سفید:

استفاده از برنج و نان سفید که به عنوان کربوهیدرات های تصفیه شده شناخته می شوند، سبب اضافه وزن به خصوص در بخش های میانی بدن می شود.

برای تحقیق صحت مسئله فوق، پژوهشگران بین دو گروه، برنامه رژیم غذایی که دارای کالری یکسانی است را تجویز کردند و در انتهای تفحص به این نتیجه رسیدند که اشخاصی که از نان و یا برنج سفید بیش از نیاز کالری دریافتی در برنامه رژیم لاغری خود استفاده می کنند، سالانه ده میلیمتر با افزایش چربی های دور شکمی نسبت به گروه دیگر مواجه می شوند.

مصرف بیش از حد در استفاده از نوشیدنی ها:

نوشیدنی ها و آب میوه های غیر طبیعی و شیرین شده در مقایسه با مواد غذایی جامد، تاثیرات بیشتری برای افزایش وزن به همراه دارند. در صورتی که شما تنها یک نوشیدنی خود که حاوی قند بسیار است را روزانه از برنامه رژیم لاغری خود قطع کنید، پس از گذشت شش ماه با کاهش وزن نیم کیلوگرمی روبرو خواهید شد.

به این ترتیب هر چه مصرف این سری از نوشیدنی ها را در برنامه غذایی خود کاهش دهید، به همان میزان به نتایج قابل قبولی دست خواهید یافت که می تواند در از دست دادن وزن بسیار موثر باشد و دیگر نیاز شما را به استفاده از قرص های چربی سوز کاهش دهد.

عدم توجه به برچسب های غذایی:

اشخاصی که به برچسب های موجود در مواد غذایی توجه بسیار دارند و انجام فعالیت های ورزشی را یکی از مهمترین امور روزانه خود قرار می دهند، به مراتب وزن بیشتری را از دست خواهند داد.

مهم این است که توجه به این مورد و نداشتن تمرینات فیزیکی نیز در تقلیل وزن می تواند به تنهایی موثر باشد. طبق نظر متخصصین تغذیه، این امر سبب می گردد که شخص، دقت بسیاری روی کالری های دریافتی روزانه خود داشته باشد و ناخواسته، مصرف آن ها را محدود کند.

عدم مصرف ادویه:

ممکن است دلیل دیگری که شما لاغر نمی شوید، اضافه نکردن ادویه به مواد غذایی خود باشد. افزودن فلفل قرمز به خوراکی هایی که در وعده های اصلی غذایی خود مصرف می کنید، سبب سوزاندن انرژی بیشتر در بدن می شود. شما با مصرف فلفل، دیگر میلی به استفاده از مواد غذایی شیرین، چرب و یا شور ندارید یا به عبارتی با تقلیل اشتها روبرو خواهید شد.

عدم مصرف ادویه:
عدم مصرف ادویه:

ماست میل کنید:

طبق تحقیقات انجام شده، بزرگسالانی که روزانه سه مرتبه ماست میل می کنند، بیست و دو درصد بیشتر نسبت به دیگران با کاهش وزن همراه خواهند شد و مدت بیشتری نیز می توانند لاغری خود را حفظ کنند.

این تحقیق نشان می دهد که افرادی که علاقه مند به استفاده از ماست هستند، بالغ بر هشتاد و یک درصد نیز موفق به حذف چربی های شکمی شده اند. از نظر متخصصین، پروتئین و چربی موجود در ماست نقش بسیاری در حذف چربی ها دارد.

نجویدن کافی مواد غذایی:

شاید یکی دیگر از مواردی که در لاغر نشدن شما موثر باشد و سبب مصرف شما به مکمل های لاغری شود، عدم توجه به جویدن مواد غذایی به میزان کافی است.

با ماندن مواد غذایی بیشتر در دهان، زبان پیام بیشتری را به مغز ارسال می کند و در نتیجه سبب تحریک ترشح مایعات گوارشی می شود. این امر سبب می گردد که شما با حس سیری بیشتری همراه شوید و مصرف خوراکی ها را محدودتر کنید.

تاثیر رنگ بشقاب بر اشتها:

شاید یکی از عجیب ترین تحقیقاتی که دانشمندان برای افرادی که با عدم کاهش وزن همراه هستند انجام داده اند، این است که رنگ بشقاب بر مصرف غذا تاثیر بسیاری دارد. به این ترتیب هنگامی که رنگ ظرف شما با رنگ خوراکی که میل می کنید شباهت بسیار داشته باشد، فرد بدون عمد، غذای بیشتری را مصرف می کند.

به طور مثال در صورتی که شما اسپاگتی را در ظرف سبز رنگ میل کنید، به دلیل تفاوت رنگ و بیشتر نشان دادن حجم غذا، شما سریعتر سیر خواهید شد.

تنهایی اقدام به رژیم لاغری می کنید:

اگر مایلید لاغر شوید، بهتر است این هدف بزرگ را به صورت گروهی انجام دهید و با هم رقابت داشته باشید. سعی برای لاغری به شکل دسته جمعی اثر بسیاری برای افزایش تعهد و انگیزه فرد به رژیم های لاغری دارد.

بررسی هایی که متخصصین تغذیه روی افراد مختلف انجام دادند، بیانگر آن است که اشخاصی که برای تقلیل وزن به شکل یک اکیپ مخصوص برای انجام این امر بسیار سخت و دشوار شرکت می کنند، دوبرابر از افرادی که خود به تنهایی اقدام به رژیم لاغری می کنند، با کاهش وزن همراه می شوند و به نتیجه قابل قبولی دست می یابند.

استفاده از آینه:

بهتر است بدانید مصرف مواد غذایی در مقابل آینه تاثیر بسیار زیادی روی لاغری و کاهش کالری دریافتی دارد. روانشناسان متعقدند افرادی که مصرف مواد غذایی خود را در برابر آینه انجام می دهند، یک سوم از ظرفیت غذای خود را تقلیل می دهند. نگاه کردن پیوسته به آینه سبب می گردد که شما برای از دست دادن وزن، مصمم تر پیش روید و به این که بایستی حتماً لاغر شوید، توجه بسیار داشته باشید.

استفاده از آینه:
استفاده از آینه:

والدین دارای اضافه وزن بالا دارید:

با توجه به این که اضافه وزن و یا لاغری کاملاً ژنتیکی و ارثی است، تحقیقات صورت گرفته بیانگر این است که کودکانی که والدین آن ها دارای وزن نرمال هستند، ممکن است تنها با چهار درصد افزایش وزن، چاق شوند.

این در حالی است که در بین دختران جوان که پدر و یا مادر چاق دارند، چهل و یک درصد بیشتر با افزایش وزن همراه خواهند شد. البته بایستی خاطر نشان شویم که مطالعات صورت گرفته بیانگر این است که از نظر وزنی، پسران شباهت بیشتری به پدر و دختران به مادر خود دارند.

مواردی که در این بخش بیان کردیم، تنها بخشی از عواملی است که می تواند در عدم لاغری و یا کاهش وزن شما دخیل باشد. توصیه ما به شما این است که برای دستیابی به تناسب اندام و حفظ وزن، بهترین و مناسب ترین اقدامات را با توجه به موارد ذکر شده که می تواند در لاغری شما بسیار تاثیرگذار باشد انتخاب کنید و به هیچ عنوان از قرص های خوراکی چربی سوز که مصرف طولانی مدت آن می تواند پیامدهای بسیاری را به همراه داشته باشد، استفاده نکنید.

فواید انجام فعالیت های ورزشی

یکی از پیامدهای قرص لاغری آلگومد به تغییرات خلق و خو در مصرف کنندگان این مکمل های لاغری اشاره دارد. حال برای رفع این مشکل شما می توانید باانجام یک فعالیت ورزشی مناسب و ترشح هورمون اندروفین، مجدداً حس نشاط و شادابی خود را به دست آورید.

پژوهشگران معتقدند که یکی از عواملی که می تواند به پروسه بهبود خلق و خو در افراد تاثیرگذار باشد، ترشح و تولید انتقال دهنده عصبی آدرنالین (اپی نفرین) است. شما می توانید با انجام تمرینات فیزیکی مناسب، مشکل کم خوابی خود که ناشی از قرص های خوراکی چربی سوز است را برطرف کنید.

ورزش به شیوه های متعدد برای داشتن خوابی بهتر اثرگذار است. شما با انجام فعالیت های ورزشی علاوه بر رفع خستگی بدن، به قدرت تمرکز و ذهن خود نیز کمک بسیاری می کنید. در واقع شما با ورزش می توانید واکنش های اضطرابی شدید را تا حد بسیاری کاهش دهید.

انجام منظم ورزش های هوازی، سبب بالا رفتن اندازه هیپوکامپ (هیپوکامپوس) می شود

انجام منظم ورزش های هوازی، سبب بالا رفتن اندازه هیپوکامپ (هیپوکامپوس) می شود. Hippocampus قسمتی از سیستم کنار مغز است که وظیفه یادگیری و حافظه کلامی را بر عهده دارد.

تمرینات فیزیکی مناسب علاوه بر کاهش وزن و پیشگیری از پیامدهای قرص های چربی سوز، می تواند به پوستی صاف، تقویت زندگی جنسی، بالا بردن سطح انرژی، بهبود صحت استخوان ها و جلوگیری از روند اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا تا حد قابل توجهی پیشگیری کند.

بهتر است در کنار فعالیت های ورزشی از یک رژیم لاغری متعادل که می تواند به تسریع کاهش وزن به شما کمک بسیاری کند، تحت نظر مجرب ترین متخصصین تغذیه نیز استفاده کنید.

شما بایستی میان مصرف مواد غذایی و انجام تمرینات فیزیکی به منظور سوخت رسانی به ماهیچه ها و استراحت کردن، اعتدال و توازن برقرار کنید.

انجام منظم ورزش های هوازی، سبب بالا رفتن اندازه هیپوکامپ (هیپوکامپوس) می شود
انجام منظم ورزش های هوازی، سبب بالا رفتن اندازه هیپوکامپ (هیپوکامپوس) می شود

اگر مایلید که از راندمان مثبت تقلیل وزن، تناسب اندام، رشد عضلانی و یا سایر ملاک های سلامت بهره مند شوید، بایستی فعالیت های ورزشی را در کنار خواب کافی، استفاده از یک رژیم لاغری مناسب و حذف استرس و یا اضطراب های شدید، ترکیب کنید تا از این طریق به نتیجه قابل قبولی دست یابید.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست اسلیو معده مناسب چه کسانی است دیدن کنید.

نتیجه گیری

همان طور که در این مقاله بیان کردیم، مصرف قرص های چربی سوز مانند قرص لاغری آلگومد پیامدهای منفی را روی سلامتی بدن به همراه دارد.

طبق نظر متخصصین تغذیه، افرادی که مایلند در یک بازه زمانی کوتاه وزن قابل توجهی را از دست دهند، بهتر است با کاهش کالری دریافتی روزانه و انجام فعالیت های ورزشی مناسب که علاوه بر لاغری می تواند تاثیرات مثبتی را برای سلامتی فرد به همراه داشته باشد، استفاده کنند تا از این طریق به بهترین تناسب اندام دست یابند.

در پایان توصیه می کنیم، مقاله بهترین زمان مصرف پروتئین وی را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید