قرص قند دیابتی جینا

فهرست مطالب

در مطلب، قصد داریم که شما را با قرص قند دیابتی جینا آشنا کرده و مطالبی را در مورد بیماری دیابت و رژیم غذایی مربوط به آن ارائه دهیم. لطفا تا انتهای این مقاله علمی پزشکی، ما را همراهی نمایید.

قرص قند دیابتی جینا محصول کشور اتریش می باشد که مناسب افرادی می باشد که رژیم غذایی کم کالری دارند. قرص قند دیابتی جینا یک شیرین کننده ی با کیفیت می باشد که به عنوان یک جایگزین شکر در بیماران دیابتی استفاده می شود.

قرص قند دیابتی جینا
قرص قند دیابتی جینا

افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، باید رژیم های غذایی خاصی را رعایت کنند و معمولا به این افراد توصیه می شود که شکر بدون کالری را جایگزین شکر معمولی کنند.

توصیه می کنیم صفحه کالری شکر را مطالعه کنید.

اینفوگرافیک قرص قند دیابتی جینا

اینفوگرافیک قرص قند دیابتی جینا
اینفوگرافیک قرص قند دیابتی جینا

اطلاعات کامل از قرص قند دیابتی جینا 

چربی 0 گرم
پروتئین 0 گرم
نمک 0.02 گرم
انرژی 20 کیلوکالری
کربوهیدرات 0.20 گرم
1200 عدد قرص
سایر توضیحات: این محصول جایگزین قند با کالری کم بر اساس سدیم سیکلامات و سدیم ساخارین است مناسب افراد دیابتی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله داروی تقویتی برای افراد دیابتی را مطالعه کنید.

آن چه در این نوشتار، مورد بررسی قرار می گیرند:

قرص قند دیابتی جینا چیست؟

قرص قند دیابتی جینا چه مضراتی دارد؟

قرص قند دیابتی جینا چه ویژگی هایی دارد؟

بیماری دیابت چیست؟

بیماری دیابت چند نوع است؟

چه عواملی باعث افزایش احتمال ابتلا به دیابت خواهند شد؟

قرص قند دیابتی چه خواصی دارد؟

آیا قرص قند دیابتی جینا مضر است؟

آیا قرص قند دیابتی می تواند باعث لاغری شود؟

قرص قند دیابتی جینا حاوی چه ترکیباتی است؟

انواع قندهای رژیمی

رژیم غذایی افراد دیابتی، باید چگونه باشد؟

قرص قند دیابتی جینا چیست؟

قرص قند دیابتی جینا محصول کشور اتریش بوده که به عنوان یک قرص شیرین کننده به کار می رود. مصرف این قرص ها مناسب افرادی می باشد که مجبورند رژیم های غذایی کم کالری را رعایت کنند.

افراد دیابتی و یا سایر افرادی که قصد دارند تا کالری های اضافه را از رژیم غذایی خود حذف کنند و یا به طور کلی مصرف شکر معمولی را قطع کنند، می توانند از قرص قند دیابتی جینا استفاده کنند.

قرص قند دیابتی جینا یک محصول بسیار منحصر به فرد بوده که می تواند برای افراد مختلف با شرایط بسیار متفاوتی کاربرد داشته باشد.

قرص قند دیابتی جینا چیست؟
قرص قند دیابتی جینا چیست؟

به طور مثال علاوه بر بیماران دیابتی که به دلیل جلوگیری از افزایش قند خون خود مجبور هستند تا از رژیم های غذایی کم کالری استفاده کنند و یا به طور کلی مصرف شکر معمولی را از برنامه غذایی خود حذف کنند، قرص قند دیابتی جینا می تواند برای ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان ممکن است که در شرایط خاصی قرار بگیرند

ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان ممکن است که در شرایط خاصی قرار بگیرند که پزشک متخصص تغذیه، مصرف قند و شکر معمولی را برای آن ها ممنوع کند. در این صورت، قرص قند دیابتی جینا می تواند به کمک آن ها آمده تا لذت خوردن غذاهای شیرین را از دست ندهند.

همان طور که می دانید، بسیاری از ما به خوردن شیرینی جات و یا غذاها و میان وعده های شیرین علاقه ی شدیدی داریم که به راحتی نمی توانیم از خوردن آن ها صرف نظر کنیم.

همچنین می دانیم که ذات انسان به گونه ای است که در صورتی که از مصرف برخی از مواد لذت بخش منع شود، از لحاظ روانی به مصرف بیشتر آن ها تمایل پیدا می کند.

مصرف قند و شکر بیش از حد نرمال

اما نکته ی مهمی که وجود دارد این است که مصرف قند و شکر در صورتی که از حد نرمال بالاتر باشد، مضرات بسیار زیادی داشته و می تواند سلامتی ما را به خطر بیندازد.

به این ترتیب افرادی که به مصرف مواد قندی و شیرین علاقه زیادی دارند، می توانند با مصرف قرص قند دیابتی جینا مواد غذایی مورد استفاده ی خود را شیرین کرده و در مقابل، خطراتی که با مصرف قند و شکر معمولی ممکن است آن ها را تهدید کند را تحمل نخواهند کرد.

قرص قند دیابتی جینا قرص های کوچکی می باشند که مزه ی بسیار شیرینی دارند و افراد می توانند آن ها را به راحتی در نوشیدنی های گرم و سرد حل کرده و از شیرینی بدون ضرر این قرص ها لذت ببرند. به طور مثال این قندها می توانند برای شیرین کردن نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه، شیر و … مورد استفاده قرار گیرند.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص شیرین کننده kruger دیدن کنید.

قرص قند دیابتی جینا چه مضراتی دارد؟

برخی از افراد ممکن است تصور کنند که قرص قند دیابتی جینا به صورت مصنوعی ساخته شده و نمی تواند به عنوان جایگزین مناسب و سالمی برای قند و شکر به کار رود.

اما این افراد باید توجه داشته باشند که قرص قند دیابتی جینا کاملا بی ضرر بوده و مصرف آن ها به هیچ وجه عوارض خاصی را برای افراد ایجاد نمی کند. قرص قند دیابتی جینا به هیچ وجهی از مواد مضری ساخته نمی شود،

بلکه در ساخت قرص قند دیابتی جینا از ساخارین استفاده می شود که صرفا دارای طعم شیرینی بوده و به هیچ وجه ضررهایی که مصرف قند و شکر معمولی برای بدن به همراه دارند را نخواهد داشت.

قرص قند دیابتی جینا چه مضراتی دارد؟
قرص قند دیابتی جینا چه مضراتی دارد؟

امروزه بسیاری از متخصصین تغذیه، مصرف شیرین کننده های مصنوعی را به عنوان جایگزین قند و شکر معمولی برای افراد دیابتی و یا افرادی که منع مصرف شکر و قند دارند را معرفی می کنند.

مصرف بیش از اندازه ی قند و شکر معمولی

همان طور که می دانیم، مصرف بیش از اندازه ی قند و شکر معمولی می تواند مشکلات بزرگی همچون اضافه وزن، چاقی، دیابت، بیماری های قلبی و … را برای ما ایجاد کند و همچنین به سلامت دندان های ما نیز آسیب های زیادی را وارد کند.

اما نکته ی قابل توجه این است که مصرف قرص قند دیابتی جینا علاوه بر این که مشکلات اضافه وزن و … را برای ما به وجود نمی آورد، بلکه بر خلاف شکر و قند معمولی در تخریب دندان های ما نیز تأثیر چندانی نخواهد داشت.

نکته ی بسیار مهمی که در مورد قرص قند دیابتی جینا وجود دارد، این است که در مقایسه با قند و شکر معمولی، برای شیرین کردن مواد غذایی مورد نظر، حجم بسیار کم تری مورد استفاده قرار می گیرد و مقدار بسیار کم تری کالری به مواد غذایی اضافه می کند.

قرص قند دیابتی جینا یک شیرین کننده ی منحصر به فرد می باشد که به اندازه ی قند و شکر معمولی شیرینی دارد، در حالی که به مواد غذایی شما کالری اضافه وارد نمی کند. به همین دلیل برای افراد دیابتی یا افرادی که رژیم های غذایی کم کالری را رعایت می کنند، بهترین گزینه می باشد.

قرص قند دیابتی جینا چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که در مورد قرص قند دیابتی جینا وجود دارد، این است که این قرص ها به طور منحصر به فردی برای افراد دیابتی تولید شده اند. بسیاری از افراد با شنیدن نام قرص قند دیابتی جینا ممکن است به این فکر کنند که این قرص ها برای افرادی که به بیماری دیابت مبتلا نیستند، مناسب نمی باشند.

اما باید به این نکته اشاره کرد که قرص قند دیابتی جینا برای تمامی افرادی که قصد دارند تا در رژیم غذایی خود کالری کمی را مصرف کنند و یا به طور کلی مصرف قند و شکر را حذف کنند، مناسب می باشد.

قرص قند دیابتی جینا چه ویژگی هایی دارد؟
قرص قند دیابتی جینا چه ویژگی هایی دارد؟

بسیاری از افراد به خوردن شیرینی جات و میان وعده های شیرین علاقه دارند

همان طور که می دانیم، بسیاری از افراد به خوردن شیرینی جات و میان وعده های شیرین علاقه دارند و صرف نظر کردن از مصرف شیرینی جات برای برخی از افراد ممکن است سخت باشد. به این ترتیب با کمک قرص قند دیابتی جینا افرادی که ممنوعیت مصرف مواد غذایی شیرین را دارند، می توانند مواد غذایی دلخواه خود را با استفاده از این قرص ها شیرین کنند و از مزه ی شیرین غذای خود لذت ببرند.

معمولا ما ایرانی ها عادت داریم که در طول روز، تعداد دفعات زیادی چای مصرف می کنیم و عادت داریم که با چای خود مقداری قند نیز مصرف کنیم. به این ترتیب اگر توجه کنیم، در طول روز به واسطه ی مصرف چای و قند، مقدار زیادی کالری اضافی به بدن خود وارد می کنیم.

از مصرف قند با چای خودداری کنید

معمولا پزشکان متخصص به افرادی که به دیابت مبتلا هستند، توصیه می کنند که از مصرف قند با چای خودداری کرده و به جای قند یا شکر، از خوراکی های دیگری استفاده کنند که میزان گلوکز و کالری آن ها پایین تر می باشد.

به همین دلیل، پزشکان به بسیاری از افراد دیابتی توصیه می کنند که مصرف قرص قند دیابتی جینا را جایگزین مصرف قند و شکر کنند. به این ترتیب با مصرف قرص قند دیابتی جینا، هم افراد لذت مصرف مواد شیرین را از دست نمی دهند و هم با مصرف این قند، قند خون آن ها بالا نرفته و دچار دردسر نخواهند شد.

در ادامه ی این مطلب، قصد داریم که شما را با بیماری دیابت و رژیم غذایی مناسب برای آن ها آشنا کنیم. سپس در ادامه قصد داریم تا در مورد ویژگی ها و خواص قرص قند دیابتی جینا و همچنین کاربردها، موارد مصرف و عوارض آن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

از مصرف قند با چای خودداری کنید
از مصرف قند با چای خودداری کنید

بیماری دیابت چیست؟

همان طور که می دانید، امروزه به دلایل متعددی، افراد جامعه به بیماری های مختلفی مبتلا می شوند که دیابت یکی از این بیماری ها می باشد که در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد مبتلایان در سراسر جهان بوده ایم.

دیابت یکی از بیماری های رایج در سراسر جهان می باشد که به عنوان یک بیماری مزمن و بسیار خطرناک شناخته می شود. ابتلا به بیماری دیابت دلایل متعددی دارد که از جمله آن ها می توان به استعداد های ژنتیکی، عوامل محیطی، رژیم های غذایی، عدم تحرک و … اشاره کرد.

در دهه های اخیر، سبک زندگی افراد جامعه تغییرات گسترده ای پیدا کرده است

در دهه های اخیر، سبک زندگی افراد جامعه تغییرات گسترده ای پیدا کرده است و همان طور که می دانیمد، در گذشته سبک زندگی پر تحرک تر بود و رژیم های غذایی مورد استفاده تا حدود زیادی سالم تر بودند. اما امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی و شغل بسیاری از افراد، تحرک کم تر شده و بیشتر کارها در حال ماشینی شدن می باشند.

همچنین به دلیل این که بسیاری از افراد برای رسیدن به سر کار خود از وسایل حمل و نقل عمومی یا خودروی شخصی استفاده می کنند، در طول روز فعالیت چندانی نداشته و به همین دلیل بسیاری از افراد دچار اضافه وزن و چاقی می شوند.

همان طور که اطلاع دارید، اضافه وزن و چاقی جزو عوامل زمینه ساز برای ابتلا به بسیاری از بیماری ها می باشد. یکی از بیماری هایی که عدم تحرک ، چاقی و تغذیه ی نا سالم زمینه ساز ابتلا به آن می شوند، دیابت می باشد. اما برخی از عوامل دیگر نیز در ابتلا به بیماری دیابت موثر هستند.

به طور مثال مصرف دخانیات، مصرف بیش از حد کلسترول، مصرف بیش از حد شیرینی و مواد قندی و … می تواند بر ابتلا به بیماری دیابت تأثیر مستقیم داشته باشد. بیماری دیابت دارای انواع بسیار متفاوتی می باشد که در ادامه ی مطلب، قصد داریم تا به بررسی انواع این بیماری بپردازیم.

بیماری دیابت چند نوع است؟

بیماری دیابت دارای انواع متفاوتی می باشد که مکانیسم عمل آن ها و روش های ابتلا به آن ها متفاوت می باشد. البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که در انواع مختلف بیماری دیابت، یک عامل مشترک وجود دارد که بالا رفتن غیر طبیعی قند خون و عدم توانایی بدن در کنترل آن می باشد.

در ادامه ی مطلب، شما را با انواع مختلف بیماری دیابت آشنا می کنیم و سپس به بررسی تأثیر قرص قند دیابتی جینا بر روی بیماران دیابتی می پردازیم.

بیماری دیابت چند نوع است؟
بیماری دیابت چند نوع است؟

دیابت نوع 1

این نوع از بیماری دیابت که کم تر از سایر انواع دیابت شایع می باشد، یک بیماری ارثی بوده که معمولا در کودکان و نوجوانان نمایان می شود. همان طور که می دانید، هورمون انسولین در بدن به  صورت طبیعی تولید شده و گلوکز خون را کاهش می دهد و از بالا رفتن قند خون جلوگیری می کند.

به عبارت دیگر، هورمون انسولین باعث می شود که گلوکز از درون خون به کبد رفته و در آنجا به گلیکوژن تبدیل شده و به همین شکل ذخیره شود. علت اصلی ایجاد بیماری دیابت نوع 1، به دلیل متوقف شدن تولید هورمون انسولین در این افراد می باشد که به دلایل ژنتیکی اتفاق می افتد.

در صورتی که هورمون انسولین در بدن افراد تولید نشود و مقدار آن از حالت طبیعی پایین تر رود، بدن توانایی کاهش قند خون را نخواهد داشت و در این صورت افراد به دلیل افزایش بیش از حد قند خون، دچار عوارض بیماری دیابت خواهند شد.

افرادی که به بیماری دیابت نوع 1 مبتلا هستند، در صورتی که به بدن آن ها میزان کافی انسولین تزریق شود، بدن آن ها با استفاده از این انسولین، قند خون خود را تنظیم می کند. به این ترتیب افراد مبتلا به دیابت نوع 1 معمولا با تزریق روزانه ی انسولین دچار مشکل خاصی نمی شوند.

از جمله علائم بیماری دیابت نوع 1 می توان به احساس تشنگی، خشکی دهان، افزایش تعداد دفعات ادرار و … اشاره کرد. نکته ی قابل توجه این است که در صورتی که بیماری دیابت نوع 1 مورد بی توجهی واقع شود و به موقع انسولین تزریق نشود، ممکن است که بیماران دچار علائمی مانند بی حسی پا، تاری دید و در نهایت بی هوشی واغما شوند.

دیابت نوع 2

یکی دیگر از انواع دیابت، دیابت نوع 2 بوده که از سایر انواع دیابت شایع تر می باشد. دیابت نوع 2 که آن را با نام های دیگری مانند دیابت بزرگسالان یا دیابت غیر وابسته به انسولین نیز می شناسند، معمولا در افراد بالای 45 سال ایجاد می شود.  اما باید توجه داشت که این بیماری ممکن است در افراد کم سن و سال تر و حتی نوجوانان نیز رخ دهد.

عوامل بسیار زیادی در ایجاد بیماری دیابت نوع 2 نقش دارند که از جمله آن ها می توان به چاقی، بی تحرکی، استعداد ژنتیکی و … اشاره کرد. در بیماری دیابت نوع 2 برخلاف دیابت نوع 1، در بدن هورمون انسولین تولید می شود. اما بدن این بیماران توانایی استفاده از هورمون انسولین تولید شده را ندارد و به این ترتیب توانایی کنترل و کاهش قند خون را نیز نخواهد داشت.

دیابت نوع 2
دیابت نوع 2

دیابت بارداری

دیابت بارداری نوع دیگری از دیابت می باشد که در تعدادی از خانم های باردار اتفاق می افتد. معمولا برخی از خانم ها در دوران بارداری خود پس از انجام برخی از آزمایشات متوجه می شوند که سطح خون آن ها نسبت به حالت عادی بالاتر می باشد که به این وضعیت، دیابت بارداری گفته می شود.

دیابت بارداری معمولا در هفته های 24 تا 28 بارداری روی می دهد. بر اساس آمارهای جهانی از سازمان بهداشت، در حدود 2 تا 8 درصد از زنان در دوره ی بارداری خود، دیابت بارداری را تجربه می کنند.

نکته ی بسیار مهم در مورد دیابت بارداری این است که این بیماری احتمال ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 را در این خانم ها پس از بارداری نیز افزایش می دهد. برخی از افراد تصور می کنند که خانم های بارداری که به دیابت بارداری مبتلا می شوند، قبل از بارداری به دیابت نوع 2 مبتلا بوده اند.

باید اشاره کرد که ممکن است که خانم هایی که برای بار اول در هنگام بارداری تشخیص می دهند که به دیابت بارداری دچار شده اند، قبل از بارداری نیز به بیماری دیابت مبتلا باشند، اما به این معنی نمی باشد که تمامی زنانی که در هنگام بارداری به دیابت بارداری مبتلا می شوند، از قبل نیز دیابت داشته اند.

اگر دیابت بارداری کنترل نشود

باید توجه داشت که بیماری دیابت بارداری در صورتی که کنترل نشود، ممکن است که هم برای مادر و هم برای جنین نیز مشکلاتی را به دنبال داشته باشد. بر اساس آمارهای ثبت شده ی جهانی، خانم های مبتلا به دیابت بارداری و فرزند آن ها، در ده تا پانزده سال آینده ی زندگی خود احتمال بیشتری برای ابتلا به بیماری دیابت خواهند داشت.

علت اصلی پیدایش بیماری دیابت بارداری را می توان در ایجاد برخی اختلالات در میزان هورمون های بارداری در بدن خانم های باردار جست و جو کرد.

همان طور که آگاهی دارید، در هنگام بارداری در خانم ها هورمون های متنوعی تولید و ترشح می شوند که هر کدام از آن ها کاربردهای مختلف خود را دارند. برخی از این هورمون ها به منظور تنظیم قند خون تولید و ترشح می شوند. در برخی از زنان باردار در میزان این هورمون ها اختلال به وجود آمده و برخی از آن ها با هم تداخل پیدا می کنند.

اگر دیابت بارداری کنترل نشود
اگر دیابت بارداری کنترل نشود

چه عواملی باعث افزایش احتمال ابتلا به دیابت خواهند شد؟

باید به این نکته توجه داشت که نمی توان برای ابتلای یک فرد به یک بیماری خاص، فقط یک علت را در نظر گرفت. زیرا به طور معمول برای ابتلا به یک بیماری، مجموعه ای از عوامل دست به دست هم داده و باعث ایجاد این بیماری می شوند. بیماری دیابت نیز از این قاعده خارج نبوده و در ابتلا به آن، مجموعه ای از عوامل محیطی و ژنتیکی نقش دارند.

همان طور که می دانید، خود فرد توانایی تغییر یا دخالت در عوامل ژنتیکی و استعدادهای خانوادگی را ندارد. اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که بسیاری از عوامل محیطی حتی در صورتی که فرد، استعدادهای ژنتیکی و ارثی نیز نداشته باشد نیز می توانند باعث ابتلا به بیماری دیابت شوند.

شناخت عوامل محیطی و ریسک فاکتورهای بیماری دیابت

به این ترتیب اگر افراد، عوامل محیطی و ریسک فاکتورهای بیماری دیابت را بشناسند و از آن ها جلوگیری کنند، در صورتی که استعداد ژنتیکی نداشته باشند، به دیابت مبتلا نمی شوند.

معمولا عوامل محیطی که به عنوان ریسک فاکتور بیماری دیابت شناخته می شوند، وابسته به سبک زندگی افراد می باشند و به همین دلیل با رعایت برخی از نکات به راحتی می توان تا حدود زیادی از دیابت جلوگیری کرد. به طور مثال، امروزه سبک زندگی بیشتر افراد به سمت مصرف بیشتر مواد غذایی پر کالری و همچنین عدم تحرک زیاد پیشرفته است که با تغییر این سبک زندگی، تا حدود زیادی می توان از دیابت جلوگیری کرد.

در ادامه ی مطلب قصد داریم تا برخی از عواملی که احتمال ابتلا به بیماری دیابت را بیشتر می کنند را نام ببریم و در مورد ارتباط آن ها با این بیماری توضیحاتی به شما ارائه دهیم. همچنین در ادامه ی مبحث، به رژیم غذایی مناسب برای افراد دیابتی و همچنین قرص قند دیابتی جینا می پردازیم.

استعداد ژنتیکی و سابقه ی خانوادگی

به عنوان مهم ترین عامل ابتلا به دیابت می توان استعداد ژنتیکی و سابقه ی خانوادگی را نام برد که خود افراد در ایجاد آن دخالتی نداشته و توانایی جلوگیری از آن را نیز ندارند. اما نکته ی قابل توجه این است که این افراد نیز با رعایت برخی از نکات مربوط به محیط و سبک زندگی می توانند تا حدود زیادی از ابتلا به دیابت جلوگیری کنند و یا به صورت خفیف به آن مبتلا شوند.

در این مورد باید توجه کرد که در صورتی که فردی در خانواده شما به طور مثال پدر، مادر، برادر یا خواهرتان به بیماری دیابت مبتلا شده باشند، این امکان وجود دارد که در صورتی که عوامل محیطی را رعایت نکنید، شما نیز به این بیماری مبتلا شوید.

به همین دلیل افرادی که در خانواده ی خود یک فرد مبتلا به دیابت دارند و یا از استعداد ژنتیکی خود برای ابتلا به این بیماری باخبر هستند، باید در دوره های کوتاه مدت تحت پایش و کنترل قند خون قرار گیرند تا در صورتی که قند خون آن ها در حال افزایش باشد، در زمان مناسبی به آن پی برده و بتوانند با رعایت برخی نکات، از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند.

افزایش سن

نکته ی قابل توجه در مورد بیماری دیابت این است که بالا رفتن سن یکی از موارد تهدید کننده می باشد و در هر صورت، بدن افراد با افزایش سن مقاومت کم تری در برابر ابتلا به این بیماری خواهد داشت. به این ترتیب لازم است که افراد بزرگسال با افزایش سن خود، نسبت به قند خون خود حساس تر باشند و نسبت به کنترل هرچه سریع تر آن اقدام کنند.

افزایش سن
افزایش سن

دلیل ارتباط بیماری دیابت با افزایش سن را می توان در ایجاد برخی از اختلالات در غده ی پانکراس دانست که با افزایش سن، توانایی آن برای تولید انسولین کاهش می یابد. همچنین باید گفت که هر چه سن انسان بالاتر می رود، سلول های بدن او نیز مقاومت بیشتری را در برابر انسولین از خود نشان می دهند.

همچنین افراد بزرگسال ممکن است که تحرک کم تری داشته باشند و نسبت به انجام ورزش های لازم اقدام نکرده و به همین دلیل نیز احتمال ابتلا به بیماری دیابت را در خود افزایش دهند.

سبک زندگی

پیشتر نیز در همین نوشتار اشاره کردیم که تقریبا مهم ترین عامل برای ابتلا به بیماری دیابت، سبک زندگی و شرایط محیطی می باشد. به عبارت دیگر؛ در صورتی که افراد، استعدادهای ارثی و ژنتیکی نیر داشته باشند، اما سبک زندگی آن ها به گونه ای باشد که احتمال ابتلا به دیابت را کاهش دهد، ممکن است که به این بیماری دچار نشوند.

هر فردی که در جامعه زندگی می کند، ممکن است که سبک زندگی متفاوتی را داشته باشد. اما برخی از رفتارها وجود دارند که برای بیماری دیابت به عنوان رفتارهای پر خطر شناخته می شوند که ممکن است سبک زندگی برخی از افراد، مقدار بیشتری از این رفتارهای پر خطر را شامل شود. به عنوان مثال، کم تحرکی و عدم انجام ورزش های مناسب به عنوان یکی از رفتارهای پر خطر شناخته می شود.

همه ی افراد باید انجام ورزش را از سنین جوانی آغاز کنند

به این ترتیب همه ی افراد باید انجام ورزش را از سنین جوانی آغاز کنند و سعی کنند که از اضافه وزن و چاقی خود جلوگیری کنند. همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم، چاقی و اضافه وزن از عواملی می باشند که احتمال ابتلا به بیماری دیابت را افزایش می دهندو به همین دلیل، بهتر است که افراد از سنین جوانی اضافه وزن یا چاقی خود را برطرف کنند تا در سنین بالاتر که مقاومت بدنی آن ها نیز کم تر است، دچار مشکل نشوند.

به این ترتیب بهتر است که تمامی افراد، حداقل به مدت نیم ساعت در روز فعالیت های ورزشی را انجام دهند که از چاقی و اضافه وزن آن ها جلوگیری کرده و باعث سلامتی هر چه بیشتر این افراد گردد.

همه ی افراد باید انجام ورزش را از سنین جوانی آغاز کنند
همه ی افراد باید انجام ورزش را از سنین جوانی آغاز کنند

داشتن رژیم غذایی نا سالم

یکی از مواردی که بسیاری از افراد ممکن است به آن بی توجه باشند، تأثیر رژیم غذایی و مواد غذایی مصرفی بر بدن و همچنین ارتباط آن با ایجاد بسیاری از بیماری ها می باشد. به عبارت دیگر؛ رژیم غذایی ما با بیماری هایی که در طول زندگی دچار می شویم، ارتباط بسیار تنگانگی دارند.

به عبارت دیگر؛ اگر ما در طول زندگی خود میزان زیادی از مواد غذایی نا سالم و پر کالری را استفاده کنیم و یا در کل عادت های غذایی نا سالم تری داشته باشیم، احتمال ابتلای ما به بیماری های مختلف بیشتر از افرادی می باشد که رژیم غذایی سالمی دارند. به همین ترتیب داشتن یک رژیم غذایی نا سالم می تواند یک فرد سالم را به راحتی در معرض ابتلا به بیماری دیابت قرار دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله نمونه رژیم غذایی برای دیابتی ها را مطالعه کنید.

بیماری دیابت به علت افزایش قند خون در بدن و عدم توانایی بدن در کنترل آن ایجاد می شود

در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم که بیماری دیابت به علت افزایش قند خون در بدن و عدم توانایی بدن در کنترل آن ایجاد می شود. به همین دلیل در صورتی که رژیم غذایی ما شامل خوراکی هایی باشد که میزان قند خون را به شدت افزایش می دهند، ممکن است که بدن توانایی کنترل قند خون را نداشته باشد و در بلند مدت، باعث ایجاد بیماری دیابت شود.

به این ترتیب آن دسته از افرادی که در طول زندگی خود به میزان زیادی از شیرینی جات و مواد قندی استفاده می کنند، به احتمال بیشتری دچار دیابت خواهند شد.

بنابراین باید این نکته را در نظر گرفت که با تصحیح رژیم غذایی، افراد می توانند تا حدود زیادی با این بیماری مقابله کرده و می توان این روش را یکی از آسان ترین روش های پیشگیری از بیماری دیابت دانست. علاوه بر شیرینی جات و مواد قندی، مصرف مواد غذایی چرب و پر کالری مانند انواع فست فودها نیز برای بدن بسیار مضر می باشد که احتمال ابتلا به دیابت را نیز افزایش می دهند.

فشار خون بالا

محققان پس از سال ها آزمایش بر روی بیماری دیابت، به وجود ارتباط عجیبی بین بیماری فشار خون بالا و دیابت پی بردند. یعنی در صورتی که افراد به بیماری فشار خون بالا مبتلا باشند، احتمال ابتلای آن ها به بیماری دیابت نیز بیشتر می باشد و به همین دلیل نیز این دسته از بیماران باید نسبت به کنترل قند خون خود حساس تر باشند.

نکته ی مهم دیگری که وجود دارد، این است که افراد دیابتی که فشار خون بالا نیز دارند، پتانسیل بیشتری برای ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و حتی سکته ی مغزی دارند. به این ترتیب افراد باید سعی کنند که از انجام برخی از عوامل که احتمال ابتلا به بیماری فشار خون و دیابت را افزایش می دهد، تا جایی که ممکن است خودداری کنند.

فشار خون بالا
فشار خون بالا

به عنوان مثال برخی از عادت هایی که می تواند به جلوگیری از فشار خون بالا کمک کند، مصرف دائمی صبحانه سالم و مقوی، پرهیز از مصرف نمک زیاد، کاهش مصرف گوشت، استفاده از سبزیجات و میوه های تازه، کاهش استفاده از فست فودها و مواد سرخ شده و موارد دیگر می باشد.

سندرم متابولیک

سندرم متابولیک به عنوان مجموعه ای از عوامل خطر ساز شناخته می شود که احتمال ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 را افزایش می دهند و به عبارتی زمینه ساز ایجاد آن می باشند.

از اجزای این مجموعه (سندرم متابولیک) می توان به فشار خون بالا، تری گلیسرید بالا، چاقی شکمی، قند خون ناشتای بالا و کلسترول HDL بالا اشاره کرد.

پزشکان پس از مشاهده ی نتایج آزمایش افراد در صورتی که پی ببرند که فرد به 3 یا تعداد بیشتری از این موارد مبتلا می باشد، بیان می کنند که این فرد به سندرم متابولیک مبتلا می باشد و به همین دلیل نیز در معرض ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 نیز می باشد.

به عنوان یکی از مهم ترین عواملی که می تواند از سندرم متابولیک جلوگیری کرده و یا حتی باعث درمان آن شود، می توان انجام ورزش به صورت دائمی را نام برد.

تا اینجای مطلب، به طور کامل با بیماری دیابت و انواع آن آشنا شدیم و همچنین به ریسک فاکتورها و عوامل خطر ساز نیز اشاره داشتیم. در ابتدای مطلب نیز تا حدودی شما را با قرص قند دیابتی جینا آشنا کردیم.

اما در ادامه ی نوشتار، قصد داریم به این نکته بپردازیم که چرا بهتر است که افراد دیابتی از قرص قند دیابتی جینا استفاده کنند و همچنین رژیم غذایی مناسب برای این دسته از افراد را به شما معرفی کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله درمان قطعی قند خون بالا را مطالعه کنید.

سندرم متابولیک
سندرم متابولیک

قرص قند دیابتی چه خواصی دارد؟

به منظور این که به توضیح خواص قرص قند دیابتی جینا بپردازیم ،ابتدا بهتر است که شما را با ساخارین آشنا کنیم. به این ترتیب باید بگوییم که ساخارین یکی از انواع شیرین کننده های موجود می باشد که در بازار به صورت پودر یا قرص موجود می باشد و مدت زیادی می باشد که در سراسر دنیا، پزشکان به بیماران دیابتی توصیه می کنند که ساخارین را جایگزین قند و شکر معمولی کنند.

نکته ای که وجود دارد این است که برخی از افراد ممکن است که تصور کنند، شیرین کننده های غیر از قند و شکر معمولی، ممکن است شیرینی کافی یا هم اندازه با قند و شکر معمولی را نداشته باشند. اما نکته ی قابل توجه این است که ساخارین خالص، تا 400 برابر قند و شکر معمولی شیرینی داشته و اضافه کردن مقدار کمی از این ماده به غذا و … باعث شیرین شدن این مواد غذایی می گردد.

اما چندین سال برخی از محققین در اروپا و آمریکا اعلام کردند که مصرف ساخارین و این دسته از شیرین کننده ها ممکن است که سرطان زا بوده و یا برخی از مشکلات دیگر را برای افراد ایجاد کند. اما پس از تحقیقات گسترده ای که انجام شد، این نظریه رد شد و به طور کامل اثبات شد که شیرین کننده های رژیمی مانند ساخارین، هیچ گونه اختلال و مشکلی را برای بیماران یا افراد سالم ایجاد نمی کنند.

ساخارین یکی از ماده های شیرین کننده ای می باشد

ساخارین یکی از ماده های شیرین کننده ای می باشد که به دلیل این که مصرف آن مضرات قند و شکر معمولی را ندارد، رژیمی به شمار می رود. این ماده در ابتدا به صورت اتفاقی کشف شد و در آینده به خواص مهم آن پی برده شد.

در طی سال هایی که در غرب به دلیل جنگ و سایر مشکلات جامعه با کمبود قند و شکر روبرو بودند، ساخارین توانست کمک بسیار زیادی به افراد جامعه کند. اما نکته ی بسیار مهم در مورد ساخارین این است که با وجود این که ساخارین شیرینی بسیار بیشتری از قند و شکر معمولی دارد، در مقایسه با آن ها میزان کالری بسیار ناچیزی دارد.

قرص قند دیابتی جینا یکی از محصولاتی می باشد که در آن از ساخارین استفاده شده است و به همین دلیل، قرص قند دیابتی جینا تمامی خواص ساخارین را داشته و استفاده از آن می تواند به افراد دیابتی و یا سایر افرادی که قصد رعایت رژیم غذایی با کالری کم را دارند، کمک زیادی کند.

قرص قند دیابتی جینا یکی از معتبرترین برندهایی می باشد

قرص قند دیابتی جینا یکی از معتبرترین برندهایی می باشد که در قندهای رژیمی خود از ساخارین استفاده می کند و این محصول در بسته بندی های مخصوصی ارائه می شوند که آن ها را در برابر رطوبت و هوای خارج محافظت می کند و به همین دلیل، این محصول تا مدت زیادی سالم و با کیفیت باقی می مانند.

یکی دیگر از خواص قرص قند دیابتی جینا در مقایسه با سایر برندها این است که این قندها به راحتی در مایعاتی مانند چای، قهوه، شیر و … حل می شوند و به دلیل حل شدن کامل در این مایعات، هیچ گونه رسوب یا ته مانده ای از خود در ظرف جای نمی گذارند.

برخی از قندهای رژیمی مزه ی کمی تلخ را نیز به مواد غذایی می دهند

برخی از افراد ممکن است این تجربه را داشته باشند که برخی از قندهای رژیمی مزه ی کمی تلخ را نیز به مواد غذایی می دهند. اما از دیگر ویژگی های مهم قرص قند دیابتی جینا این است که به هیچ وجه طعم تلخی را به مواد غذایی اضافه نکرده و مزه ی شیرینی دقیقا مانند قند و شکر معمولی را به مواد غذایی اضافه می کنند.

نکته ی قابل توجه در مورد قرص قند دیابتی جینا این است که این قندهای رژیمی علاوه بر افراد دیابتی، برای سایر افراد نیز مفید می باشند.

به طور مثال برخی از ورزشکاران حرفه ای و یا بدنسازانی که رژیم های غذایی خاصی را رعایت می کنند که در آن قصد دارند تا مصرف کالری بدن خود را کاهش دهند، قرص قند دیابتی جینا می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای قند و شکر معمولی برای شیرین کردن نوشیدنی ها و … باشد. همچنین سایر افرادی که قصد کاهش مصرف قند و شکر معمولی و تحمل مضرات آن ها را دارند، می توانند از قرص قند دیابتی جینا استفاده کنند.

برخی از قندهای رژیمی مزه ی کمی تلخ را نیز به مواد غذایی می دهند
برخی از قندهای رژیمی مزه ی کمی تلخ را نیز به مواد غذایی می دهند

آیا قرص قند دیابتی جینا مضر است؟

همان طور که می دانیم، افرادی که از مصرف  برخی از مواد غذایی منع می شوند، به طور غریزی و روانی تمایل بیشتری به مصرف این مواد پیدا می کنند.

این مسئله در مورد افراد دیابتی نیز وجود دارد. به عبارت دیگر هنگامی که این افراد از مصرف مواد قندی و شیرین منع می شوند، به مصرف شیرینی جات تمایل بیشتری پیدا می کنند. به این ترتیب برای افراد دیابتی که پزشک متخصص آن ها را از مصرف قند و شکر معمولی منع کرده است، قرص قند دیابتی یک جایگزین بسیار مناسب می باشد.

همان طور که قبلا اشاره کردیم، قرص قند دیابتی جینا از ماده ی شیرین کننده ای به نام ساخارین ساخته شده است که به طور طبیعی شیرینی بیشتری از قند و شکر معمولی داشته اما در مقابل، مضرات آن ها را ندارد. به همین دلیل، قرص قند دیابتی جینا یک جایگزین بسیار مناسب قند و شکر معمولی برای افراد دیابتی می باشد.

نکته ی قابل توجه این است که افراد دیابتی و یا سایر افراد که قصد استفاده از قرص قند دیابتی جینا را دارند، به راحتی می توانند یک عدد از این قند را در لیوان چای خود حل کرده و از شیرینی آن لذت ببرند.

مزیت قرص قند دیاتبی جینا در مقایسه با سایر قندهای شیرین کننده

به عبارت دیگر مزیت قرص قند دیاتبی جینا در مقایسه با سایر قندهای شیرین کننده این است که تنها با یک حبه ی کوچک از آن می توان یک لیوان چای یا قهوه را به طور کامل شیرین کرد.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد قرص قند دیابتی جینا این است که معمولا افراد برای شیرین کردن چای خود از دو قاشق مربا خوری شکر، استفاده می کنند که در صورت استفاده از قرص قند دیابتی جینا، تنها یک حبه ی کوچک کافی می باشد. به این ترتیب علاوه بر این که شیرینی آن با میزان دو قاشق مربا خوری شکر برابر است، میزان کالری آن بسیار پایین تر نیز می باشد.

به این ترتیب نتیجه می گیریم که جایگزین کردن قرص قند دیابتی جینا به جای قند و شکر معمولی برای افراد دیابتی بسیار مفید می باشد و هیچ گونه ضرر یا عوارضی تا کنون برای مصرف این نوع قند دیده نشده است. البته افرادی که قصد استفاده از قرص قند دیابتی جینا را دارند، باید توجه داشته باشند که مصرف تمامی مواد باید در اندازه ی معقولی باشد.

به عبارت دیگر، اگر افراد به میزان بسیار زیاد و بیش از حدی از این قندهای رژیمی استفاده کنند، ممکن است که دچار برخی از مشکلات شوند. زیرا این قندها نیز به اندازه ی محدودی (نسبت به قند و شکر معمولی) کالری دارند و استفاده ی بیش از حد از آن ها برای افراد دیابتی ممکن است خطرناک باشد. به این ترتیب دقت کنید که میزان معقولی از این قندها را مصرف کنید.

مزیت قرص قند دیاتبی جینا در مقایسه با سایر قندهای شیرین کننده
مزیت قرص قند دیاتبی جینا در مقایسه با سایر قندهای شیرین کننده

آیا قرص قند دیابتی می تواند باعث لاغری شود؟

یکی از نکات مهمی که در مورد قرص قند دیابتی جینا وجود دارد، این است که مصرف این قندهای رژیمی برای افراد سالم نیز مفید می باشد و مصرف معقول آن هیچ گونه عوارضی را برای این افراد به دنبال نخواهد داشت.

به این ترتیب برخی از افرادی که قصد کاهش وزن خود را دارند، تصمیم می گیرند که استفاده از قرص قند دیابتی جینا را شروع کرده و آن را جایگزین قند و شکر معمولی کنند.

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که افراد سالم با وجود لذت از شیرینی قرص قند دیابتی جینا، صرفا مضرات استفاده از قند و شکر معمولی را حذف می کنند و همچنان می توانند به شیرین کردن مواد غذایی خود با استفاده از این قرص ها بپردازند.

اما نکته ای که وجود دارد این است که بدن تمامی افراد به صورت طبیعی به مصرف مواد قندی نیاز دارند. به عبارت دیگر قند موجود در برخی از غذاها برای بدن ما لازم و ضروری می باشد و در صورتی که مشکلی جدی را برای ما به وجود نیاورند، بهتر است که از حذف آن ها صرف نظر کنیم.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی افراد دیابتی دیدن کنید.

برخی از قندهای رژیمی از قند لاکتوز استفاده می کنند

باید به این نکته اشاره کرد که برخی از قندهای رژیمی از قند لاکتوز استفاده می کنند که به عنوان قند شیر نیز شناخته می شود. به این ترتیب برخی از افراد به دلیل وجود برخی از مشکلات در معده ی خود، نسبت به هضم لاکتوز حساسیت نشان می دهند و ممکن است که حالت تهوع و استفراغ داشته باشند.

این دسته از افراد برای مصرف قندهای رژیمی باید با پزشک متخصص مشورت داشته باشند و بهتر است که بدون توصیه ی پزشک، مصرف قندهای رژیمی را شروع نکنند.

اما بر اساس آزمایش هایی که انجام شده و همچنین بازخوردهایی که از این دسته از افراد پس از مصرف قرص قند دیابتی جینا گرفته شده است، این دسته از قندهای رژیمی برای این افراد نیز مشکلی ایجاد نمی کنند. اما در هر صورت بهتر است که این افراد بدون نسخه ی پزشک، مصرف قندهای رژیمی را شروع نکنند.

قرص قند دیابتی جینا حاوی چه ترکیباتی است؟

در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم که قرص قند دیابتی جینا یک نوع شیرین کننده می باشد که توسط کشور اتریش تولید می شود. همان طور که عنوان شد، ماده ی اصلی این نوع از قندهای رژیمی ساخارین بوده که در مقایسه با قند و شکر معمولی، شیرینی بیشتری داشته، در صورتی که میزان کالری آن نیز کم تر می باشد.

قرص قند دیابتی جینا به راحتی در نوشیدنی های سرد و گرم حل می شود و به افراد دیابتی کمک می کند که از طعم شیرین چای، قهوه و یا سایر مواد غذایی خود لذت ببرند. در عین این که از مضرات قند و شکر معمولی نیز به دور باشند.

اما در صورتی که بخواهیم ترکیبات اصلی قرص قند دیابتی جینا را به شما معرفی کنیم، باید سدیم سایکلامیت، سدیم ساخارین، تنظیم کننده اسیدیته، سدیم بی کربنات و لاکتوز را نام برد. همچنین باید گفت که مقدار نمک موجود در قرص قند دیابتی جینا 0.02 گرم و میزان چربی و پروتئین آن 0.0 گرم می باشد.

یک بسته از قرص قند دیابتی جینا حاوی 1200 عدد قرص می باشد که شیرینی هر کدام از این قرص ها معادل شیرینی 4.5 گرم شکر معمولی می باشد.  همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، برای شیرین کردن یک لیوان چای، حل کردن یک عدد قرص قند دیابتی جینا در لیوان کافی می باشد.

تا اینجای مطلب، تا حدود زیادی با قرص قند دیابتی جینا آشنا شدیم و در ادامه مبحث، قصد داریم تا به بررسی انواع دیگر قندهای شیرین کننده ی رژیمی بپردازیم. همراه ما بمانید.

قرص قند دیابتی جینا حاوی چه ترکیباتی است؟
قرص قند دیابتی جینا حاوی چه ترکیباتی است؟

انواع قندهای رژیمی

قندهای رژیمی محصولاتی می باشند که پزشکان متخصص به افراد دیابتی توصیه می کنند آن ها را جایگزین قند و شکر معمولی کنند. نکته ی قابل توجه در مورد قندهای رژیمی این است که این قندها میزان شیرینی بیشتری از قند و شکر معمولی دارند، در صورتی که میزان کالری آن ها پایین تر می باشد.

باید به این نکته نیز توجه داشت که قندهای رژیمی مختلف ممکن است که میزان متفاوتی کالری داشته باشند و هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را داشته باشند.

قندهای رژیمی در صورتی که در حد نرمالی مصرف شوند، خطری را برای سلامتی افراد ایجاد نمی کنند و مصرف این قندها باعث افزایش قند خون نمی شوند. نکته ی بسیار مهمی که در مورد این قندها وجود دارد این است که جایگزین کردن قندهای رژیمی به کاهش خطر پوسیدگی دندان ها نیز کمک زیادی می کند.

انواع قندهای رژیمی
انواع قندهای رژیمی

قرص قند دیابتی جینا یکی از قندهای رژیمی می باشد که در این مطلب به صورت ویژه آن را معرفی کردیم و خواص منحصر به فرد آن را نیز نام بردیم. در ادامه ی مطلب قرص قند دیابتی جینا، انواع مختلفی از قندهای رژیمی را به شما معرفی می کنیم.

قندهای الکلی

امروزه در محصولات غذایی متنوع به منظور کم کردن مقدار مصرف کربوهیدرات از قندهای الکلی به صورت گسترده ای استفاده می شود.  مصرف قندهای الکلی تأثیر کمی بر روی افزایش قند خون بیماران دیابتی و سایر افراد می گذارند. اما نکته ی قابل توجه این است که قندهای الکلی معمولا در ترکیب با سایر شیرین کننده ها مصرف می شوند.

البته ممکن است که قندهای الکلی به تنهایی نیز مصرف شوند. اما ویژگی خاص مربوط به قندهای الکلی این است که این قندها به دلیل هضم متفاوت خود، میزان انرژی متفاوتی را برای بدن تأمین می کنند. از جمله قندهای الکلی می توان به سوربیتول، مانیتول، زایلیتولو ایزومالت و موارد دیگر اشاره کرد.

مصرف بیش از حد تعدادی از قندهای الکلی مانند سوربیتول و مانیتول ممکن است که موجب ایجاد اسهال در افراد شود. ایجاد اسهال پس از مصرف این قندهای الکلی معمولا به دلیل عدم جذب کامل آن ها در روده اتفاق می افتد. اما نکته ی مهم دیگری که در مورد قندهای الکلی وجود دارد، این است که مصرف این قندها برای افراد مبتلا به چربی خون بالا مناسب نمی باشد.

لطفا از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

ساخارین

در این مطلب به معرفی ساخارین پرداختیم و اشاره کردیم که در قرص قند دیابتی جینا از ساخارین به عنوان شیرین کننده ی رژیمی استفاده شده است. اما نکته ای که وجود دارد این است که ساخارین می تواند در حدود 200 تا 700 برابر قند و شکر معمولی شیرین باشند.

امروزه در محصولات غذایی متفاوتی مانند نوشیدنی ها و آب میوه های رژیمی متنوع از ساخارین به عنوان شیرین کننده ی رژیمی استفاده می شود.

در گذشته این تصور وجود داشت که مصرف ساخارین ممکن است که باعث ایجاد سرطان در بدن افراد شود. اما پس از انجام تحقیقات گسترده ای که توسط محققین معتبر صورت گرفت، این تصور به طور کامل رد شد.

آسپارتام

آسپارتام یک ماده ی شیرین کننده ی رژیمی می باشد که دارای ساختار پروتئینی می باشد. در ساختار آسپارتام، از دو نوع آمینو اسید یعنی فنیل آلانین و اسید آسپارتیک استفاده شده است که به همین دلیل نیز به عنوان یک شیرین کننده ی رژیمی مغذی شناخته می شود.

میزان شیرینی آسپارتام تقریبا 200 برابر شیرینی قند و شکر معمولی می باشد. البته نکته ی قابل توجهی که در مورد آسپارتام وجود دارد این است که این نوع از قندهای رژیمی دارای مقداری کالری می باشند که به همین دلیل نیز برای افراد دیابتی کم تر از سایر شیرین کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته ی دیگری که در مورد آسپارتام وجود دارد این است که نسبت به حرارت مقاوم نبوده و با حرارت دستخوش تغییر می شود. به این ترتیب استفاده ی تنهایی از آسپارتام برای پخت و پز توصیه نمی شود. برندهای مختلفی که از آسپارتام به عنوان شیرین کننده استفاده می کنند، معمولا برای جلوگیری از تغییر آن در اثر حرارت از ترکیب آن با آسه سولفام پتاسیم استفاده می کنند.

سوکرالوز

یکی دیگر از انواع شیرین کننده های رژیمی، سوکرالوز می باشد که شیرینی آن در حدود 600 برابر بیشتر از قند و شکر معمولی می باشد.

این نوع از شیرین کننده های رژیمی که غیر مغذی می باشند، معمولا در محصولاتی مانند ژله، شکلات، آدامس و … مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ی مهم در مورد سوکرالوز این است که این شیرین کننده ی رژیمی در اثر حرارت دچار تغییر طعم نمی شوند و پایداری خود را حفظ می کنند.

نئوتام

یکی دیگر از شیرین کننده های رژیمی که میزان شیرینی آن در مقایسه با سایر شیرین کننده های رژیمی بسیار بیشتر می باشد، نئوتام می باشد. گفته می شود که میزان شیرینی نئوتام در حدود 10 هزار برابر از شیرینی قند و شکر معمولی بیشتر می باشد.

باید اشاره کرد که این نوع از شیرین کننده نیز در برابر حرارت از خود مقاومت زیادی نشان می دهند و طعم آن ها در اثر حرارت تغییر نمی کند. به عبارت دیگر به راحتی می توان برای پخت و پز و شیرین کردن مواد غذایی مختلف از نئوتام استفاده کرد.

نئوتام
نئوتام

رژیم غذایی افراد دیابتی باید چگونه باشد؟

در ابتدای مطلب قرص قند دیابتی جینا، به بررسی بیماری دیابت پرداختیم و دانستیم که این بیماری انواع بسیار متفاوتی دارد که هر کدام از آن ها طی مکانیسم های مختلفی ایجاد می شوند.

اما همان طور که ذکر شد، یکی از مهم ترین عواملی که زمینه ساز ابتلا به دیابت می باشند، عوامل محیطی و به طور ویژه رژیم غذایی افراد می باشد. مصرف بیش از حد قند و شکر و همچنین غذاهای پر کالری می توانند در بلند مدت باعث ایجاد بیماری دیابت شوند.

افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، حتما باید یک برنامه ی غذایی منظم و مناسب را داشته باشند و با پیروی از این برنامه غذایی و همچنین انجام برخی از ورزش های مناسب و … نسبت به کنترل و کاهش قند خون خود اقدام کنند.

افراد مبتلا به دیابت باید توجه داشته باشند که کربوهیدرات ها بیشترین تأثیر را در قند خون ما دارند و به همین دلیل نیز پزشکان متخصص توصیه می کنند که بیماران تا حدی که ممکن است، نسبت به مصرف کربوهیدرات های مختلف آگاه باشند و میزان مصرف آن ها را محاسبه کنند.

بیماران دیابتی نباید به طور کامل مصرف کربوهیدرات ها را قطع کنند

اما نکته ی مهم این است که بیماران دیابتی نباید به طور کامل مصرف کربوهیدرات ها را قطع کنند. زیرا مواد غذایی حاوی کربوهیدرات ها معمولا برخی از مواد مغذی دیگری نیز مانند ویتامین ها و مواد معدنی دارند که مصرف آن ها برای بدن ضروری می باشد.

مصرف بیش از حد مجاز مواد پروتئینی برای بیماران دیابتی ممکن است که مشکلاتی را ایجاد کند. به عنوان مثال یکی از منابع اصلی پروتئین که گوشت قرمز می باشد، دارای مقادیر بالایی چربی های اشباع شده می باشد.

بیماران دیابتی نباید به طور کامل مصرف کربوهیدرات ها را قطع کنند
بیماران دیابتی نباید به طور کامل مصرف کربوهیدرات ها را قطع کنند

همان طور که می دانید، مصرف این دسته از چربی ها احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را تا حدود زیادی افزایش می دهند. به همین دلیل به افراد دیابتی توصیه می شود که در مصرف پروتئین ها دقت کرده و خارج از برنامه ی غذایی خود عمل نکنند.

در برنامه ی غذایی افراد دیابتی مهم ترین مواد غذایی که حذف می شوند کدامند

معمولا در برنامه ی غذایی افراد دیابتی مهم ترین مواد غذایی که حذف می شوند، شامل شیرینی جات، نوشابه ها، نوشیدنی های گا دار قندی، کیک های شیرین، آب میوه های صنعتی غیر طبیعی و … می باشد. افراد دیابتی باید از مصرف نوشابه ها و یا نوشیدنی های قندی خودداری کنند.

زیرا مصرف این دسته از نوشیدنی ها باعث افزایش ناگهانی مقدار زیادی از قند خون بدن می شود که به همین دلیل ممکن است تا افراد دیابتی را دچار مشکلاتی کند.

اما نکته ی قابل توجه این است که بسیاری از افراد دیابتی نسبت به مصرف مواد غذایی شیرین مانند انواع دسرها، کیک ها، آب میوه ها و … علاقه ی شدید دارند که به دلیل بیماری خود نمی توانند آن ها را مصرف کنند.

در صورت استفاده از قرص قند دیابتی جینا، دیگر نیازی نیست تا به طور کامل طعم و مزه ی شیرین را از یاد برد

اما باید توجه داشت که در صورت استفاده از قرص قند دیابتی جینا، دیگر نیازی نیست تا به طور کامل طعم و مزه ی شیرین را از یاد برد. به عبارت دیگر در صورتی که در پخت دسرها، کیک ها و … از قرص قند دیابتی جینا و یا سایر قندهای رژیمی مناسب استفاده شده باشد، مصرف آن ها مشکلی نداشته و باعث افزایش قند خون افراد نمی شود.

به این ترتیب افراد دیابتی به راحتی می توانند با استفاده از قرص قند دیابتی جینا از مزه ی شیرین آن در مواد غذایی مختلف لذت ببرند و در عین حال از افزایش قند خون خود نیز جلوگیری کنند.

در این مطلب قصد داشتیم که شما را با قرص قند دیابتی جینا آشنا کنیم و در مورد کاربردها و خواص آن به شما اطلاعات مفیدی را ارائه دهیم. امیدواریم که از مطالعه ی این مطلب، بهره ی کافی را برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید