قرص دیابت سینوریپا

قرص دیابت سینوریپا

فهرست مطالب

در این مقاله به موضوع قرص دیابت سینوریپا می پردازیم. با ما باشید.

قرص دیابت سینوریپا یک داروی مؤثر برای درمان دیابت شناخته‌ شده است. وجود مشکلات متعدد در بدن افراد بر اثر اختلالات متابولیکی یکی از بیماری‌های دنیای امروز می‌باشد که تمامی افراد با نام دیابت آن را می‌شناسند.

مقدمه

قرص دیابت سینوریپا
قرص دیابت سینوریپا

در کنار این‌ که بیماری دیابت یک زندگی سالم از افراد را می‌گیرد، هزینه‌های مادی و معنوی را در زندگی افراد به وجود می‌آورد و این می‌تواند باعث به خطر انداختن سلامتی آنان گردد. بنابراین برای این ‌که درک درستی از دلیل شکل‌گیری دیابت در بدن داشته باشید، نیاز است که سطح اطلاعات و آگاهی شما در زمینه دیابت بالا برود.

ویدئوی قرص دیابت سینوریپا

به همین دلیل بررسی موضوع دیابت نکته‌ای است که در ادامه این مطلب قصد داریم تا به آن بپردازیم. بنابر تشخیص پزشکان، داروهای مختلفی به وجود آمده‌اند که بر اساس تحقیقات به اثبات رسانده‌اند که می‌توانند برای درمان دیابت راهکاری مناسب باشند و از این طریق کاهش قند خون صورت بگیرد.

اینفوگرافیک قرص دیابت سینوریپا

اینفوگرافیک قرص دیابت سینوریپا
اینفوگرافیک قرص دیابت سینوریپا

در ادامه این مطلب، تلاش ما بر این است تا به موضوع قرص دیابت سینوریپا بپردازیم و ارزیابی‌های درستی در رابطه با آن در اختیار شما بگذاریم تا در هنگام استفاده از آن، میزان اطلاعات شما در رابطه با این قرص زیاد باشد.

اطلاعات دارویی قرص دیابت سینوریپا

قرص دیابت سینوریپا از ترکیب دو داروی کنترل کننده قند خون شامل امپاگلیفلوزین و متفورمین است.

روش کار این ترکیب دارویی به این نحو است که امپاگلیفلوزین از طریق مهار باز جذب گلوکز در کلیه و متفورمین جهت کاهش مقاومت به انسولین به کنترل قند خون کمک می‌کنند.

عنوان‌های زیر در ادامه این مبحث مورد بررسی قرار می‌گیرند:

به چه چیزی دیابت می‌گویند؟

بیماری دیابت؛ بیماری شناخته ‌شده برای ثروتمندان

به چه دلیل شناخت به ‌هنگام بیماری دیابت از اهمیت بسیاری برخوردار است؟

بیماری دیابت به چند نوع در بدن افراد ظاهر می‌شود؟

همه‌ چیز در رابطه با دیابت نوع ۱

همه‌ چیز در رابطه با دیابت نوع ۲

همه‌ چیز در رابطه با دیابت بارداری

دیابت بر اساس دلایل متفرقه

روش‌های تشخیص بیماری دیابت در بدن چگونه می‌باشند؟

اندازه گرفتن قند خون به ‌صورت ناشتا

سنجش قند خون بنا بر موارد اتفاقی

آزمایشات خوراکی برای تحمل قند

اندازه‌گیری از طریق روش HbA1c

راهکار درمان بیماری قند

درمان بیماری قند برای افراد به چه نحوی صورت می‌گیرد؟

داروهای مختلف به منظور درمان دیابت

قرص دیابت سینوریپا چیست؟

قرص دیابت سینوریپا برای چه مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

خصوصیات قرص دیابت سینوریپا

فواید قرص دیابت سینوریپا

چه افرادی نمی‌توانند از قرص دیابت سینوریپا استفاده کنند؟

شرایط مصرف قرص دیابت سینوریپا به چه صورت می‌باشد؟

چک کردن روزانه قند خون بعد از مصرف قرص دیابت سینوریپا

چه عوارض جانبی درصدد استفاده از قرص دیابت سینوریپا رخ می‌دهد؟

افت قند خون یا هیپوگلیسمی

کمبود ویتامین ب ۱۲

نحوه نگهداری از قرص دیابت سینوریپا به چه صورتی می‌باشد؟

حرف پایانی

آمار افرادی که امروز دچار بیماری قند شده‌اند، بسیار زیاد است

آمار افرادی که امروز دچار بیماری قند شده‌اند، بسیار زیاد است و شرایط بدنی آن‌ها به‌گونه‌ای است که کنترل انسولین با توجه به سوخت ‌و ساز بدن آن‌ها صورت نمی‌گیرد و این نکته باعث می‌شود که انسولین موجود در بدن افراد شکل نگیرد. به همین دلیل، این موضوع عامل مؤثری برای شکل‌گیری بیماری‌های متعدد می‌باشد.

به خصوص می‌تواند دیابت را به دنبال داشته باشد. مشخصه‌های بسیاری برای وجود دیابت دیده شده‌اند که از طریق آن‌ها تشخیص افزایش قند خون صورت بگیرد،

آمار افرادی که امروز دچار بیماری قند شده‌اند، بسیار زیاد است
آمار افرادی که امروز دچار بیماری قند شده‌اند، بسیار زیاد است

اما مهم‌ترین آن‌ها این است که در اندازه‌گیری‌های قند خون عدد بالای ۱۲۰ میلی‌ گرم دیده شود و این در حالت ناشتای شخص می­باشد. البته این امری بدیهی است که به ‌غیر از این نشانه علائم دیگری وجود دارند که از طریق آن‌ها تشخیص دیابت به‌ سادگی انجام می‌گیرد.

هنگامی‌که دیابت و افزایش قند خون در بدن افراد شکل می‌گیرد

هنگامی‌که دیابت و افزایش قند خون در بدن افراد شکل می‌گیرد، عوارض متعددی آثار مخربی بر روی بدن افراد می‌گذارد و می‌تواند رگ‌های بسیاری را تخریب کند و در آخر به‌ مرور زمان اگر هیچ‌گونه درمانی برای دیابت انجام نشود، تمامی اعضای بدن همانند کلیه‌ها، قلب، اعصاب و چشم درگیر خواهند شد.

تشخیص پزشک بر این است که هر فردی با توجه به سن و شرایط جسمانی خود نیاز به درمان مختلفی برای دیابت دارد و در برخی مواقع تشخیص پزشکان این است که قرص دیابت سینوریپا می‌تواند اثربخشی بسیاری بر روی درمان این بیماری داشته باشد. ممکن است تا به‌ حال نام این قرص را نشنیده باشید و نیازمند کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با آن باشید.

به چه چیزی دیابت می‌گویند؟

برای این‌که بتوانیم بگوییم که موارد مصرف قرص دیابت سینوریپا برای چیست و در چه شرایطی مفید واقع می‌شود، نیاز است تا در ابتدا آگاهی در رابطه با بیماری دیابت داشته باشید و بدانید که به چه چیزی دیابت گفته می‌شود.

اغلب افراد بیماری دیابت را به مرض قند می‌شناسند و مهم‌ترین عاملی که باعث شکل‌گیری آن می‌باشد، میزان ترشحات انسولین در بدن می‌باشد.

به چه چیزی دیابت می‌گویند؟
به چه چیزی دیابت می‌گویند؟

یعنی این ترشحات کاهش می‌یابند و باعث بیماری مرض قند یا دیابت می‌شوند. شخصی که از سلامت طبیعی بدنی برخوردار می‌باشد، ترشح انسولین در بدن او به ‌صورت طبیعی است و این شرایط از بخش غدد لوزالمعده ترشح می‌گردد.

وجود انسولین در بدن برای حفظ تعادل مفید می‌باشد، اما هنگامی‌که ترشح انسولین بنابر دلایل متعدد صورت نگیرد و یا کاهش بیابد، عملکردهای طبیعی بدن انسان به ‌درستی صورت نمی‌گیرد و این عامل مؤثری برای تشکیل بیماری دیابت یا مرض قند می‌باشد.

اگر می خواهید درباره دیابت بیشتر بدانید، مقالات زیر را مطالعه کنید:

بیماری دیابت؛ بیماری شناخته ‌شده برای ثروتمندان

در دسته‌بندی بیماری‌های متابولیک، دیابت و مرض قند حرف اول را می‌زند و به این معروف می‌باشد. اختلالاتی همانند دیابت، فشار خون و چربی خون در دسته‌بندی‌های بیماری‌های تمدن جدید شناخته می‌شوند. بنابراین برخی از پزشکان این بیماری‌ها را متمدن می‌شناسند و دلیل اصلی آن را شهرنشینی می‌دانند.

به دلیل این‌ که فعالیت‌های روزمره‌ی افراد با توجه به شهرنشینی و پیشرفت تکنولوژی کاهش می‌یابد و مواد مضر و پرانرژی که افراد در طول روزمره استفاده می‌کنند، باعث شکل‌گیری این بیماری‌ها می‌گردد.

بیماری دیابت؛ بیماری شناخته ‌شده برای ثروتمندان
بیماری دیابت؛ بیماری شناخته ‌شده برای ثروتمندان

درست است که شهرنشینی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد، اما در کنار آن ضررهایی نیز دیده می‌شود که سبب شکل‌گیری بیماری‌های متعدد می‌گردد. بنابراین در گذشته این دسته از بیماری‌ها که بر اثر اختلالات متابولیک شکل می‌گرفتند، بیماری ثروتمندان نامیده می‌شد.

مهم‌ترین دلیل نام‌گذاری آن بر این بود که به دلیل این‌که فعالیت روزمره افراد از طریق مواردی همچون باغداری، دامداری، کشاورزی صورت می‌گرفت و کسب درآمد آن‌ها بدین‌گونه بود، همیشه رعیت و ارباب جدا شمرده می‌شدند و تمامی فعالیت‌های اربابان بر عهده زیردستان خود بود.

اربابان و بانوان آن‌ها هیچ فعالیت روزمره‌ای نداشته‌اند و اغلب بهترین غذاها برای آن‌ها طبخ می‌شد

بنابراین اربابان و بانوان آن‌ها هیچ فعالیت روزمره‌ای نداشته‌اند و اغلب بهترین غذاها برای آن‌ها طبخ می‌شد. به‌ همین دلیل بیشتر به بیماری‌هایی همانند فشار خون و دیابت مبتلا می‌شده‌اند و این امر توانست باعث نام‌گذاری بیماری دیابت یا بیماری ثروتمندان گردد.

همین نکته سبب می‌شود تا امروزه به دلیل کاهش یافتن تحرک‌های بدنی اغلب افراد به بیماری دیابت دچار شوند. همین‌طور غذاهای نامناسب و پرکالری که افراد در طول روز استفاده می‌کنند، توانسته وجود بیماری مرض قند و دیابت را در بین افراد بیشتر کند.

حال که توانستید سطح آگاهی خود را در زمینه بیماری دیابت بیشتر کنید، باید درمان این بیماری از راهکارهای مختلفی صورت بگیرد. یکی از راهکارهای آن استفاده از قرص دیابت سینوریپا می‌باشد. برای این‌که بیشتر در این‌ باره اطلاعات در اختیار شما بگذاریم، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

اربابان و بانوان آن‌ها هیچ فعالیت روزمره‌ای نداشته‌اند و اغلب بهترین غذاها برای آن‌ها طبخ می‌شد
اربابان و بانوان آن‌ها هیچ فعالیت روزمره‌ای نداشته‌اند و اغلب بهترین غذاها برای آن‌ها طبخ می‌شد

پیشنهاد می کنیم از پست قرص دیابت گلوریپا دیدن کنید.

به چه دلیل شناخت به ‌هنگام بیماری دیابت از اهمیت بسیاری برخوردار است؟

توصیه اغلب کارشناسان و پزشکانی که سطح آگاهی آن‌ها بیشتر می‌باشد، بر این است که اگر فردی شرایط تشخیص به‌ هنگام انواع بیماری‌ها را داشته باشد، می‌تواند آن را کنترل کند.

حال بیماری دیابت نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. به دلیل این ‌که اگر فرد زودتر بتواند آن را تشخیص بدهد، از انواع داروهای متعددی که برای این بیماری شناخته می‌شوند، استفاده می‌کند تا سطح بیماری گسترش نیابد و باعث به وجود آمدن خطراتی برای فرد نگردد.

به چه دلیل شناخت به ‌هنگام بیماری دیابت از اهمیت بسیاری برخوردار است؟
به چه دلیل شناخت به ‌هنگام بیماری دیابت از اهمیت بسیاری برخوردار است؟

اگر شرایط دیابت در حد کنترل‌ شده باقی بماند، باعث آسیب ‌رساندن به افراد نمی‌گردد. بنابراین برای این‌ که از اهمیت تشخیص به ‌موقع بیماری دیابت آگاه باشید، بهتر است بگوییم ۲ نکته مهم می‌توانند برای پراهمیت شناخته شدن این بیماری مؤثر واقع شوند که شامل موارد زیر می‌شوند.

روزانه تعداد افرادی که دچار دیابت می‌شوند، بسیار بالا می‌باشد

این نکته‌ای بدیهی است که روزانه تعداد افرادی که دچار دیابت می‌شوند، بسیار بالا می‌باشد. بنابراین اهمیت وجود این بیماری بسیار زیاد است و طبق آمار گرفته‌ شده، در حال‌ حاضر در تمامی دنیا افرادی که دچار بیماری دیابت شده‌اند و از آن رنج می‌برند، به ۱۵۰ میلیون نفر رسیده‌ است.

اما به‌ مرور زمان آماری که برای این عدد گرفته می‌شود، بیشتر می‌شود و تا ۱۰ سال آینده می‌توان این عدد را تا ۳۰۰ میلیون نفر پیش‌بینی کرد و این آمار بسیار خطرناک و نگران‌کننده می‌باشد و می‌تواند یک جامعه را درگیر خود کند.

بر اساس تحقیقات متوجه شدیم، در ایران حدود ۲ میلیون نفر دچار بیماری دیابت شده‌اند و نگرانی‌هایی برای درمان آن وجود دارد. همین‌طور در طول هر سال این آمار افزایش می‌یابد و هر سال ۲۰۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

حال این نکته می‌تواند تشخیص به ‌موقع دیابت را مهم جلوه دهد و اگر افراد در زمان تعیین‌ شده‌ای پی به مشکل مشکل دیابت ببرند، می‌توانند از گسترش آن جلوگیری کنند و با داروهای متعددی همانند قرص دیابت سینوریپا درمان افراد بنابر تشخیص پزشکان صورت بگیرد.

روزانه تعداد افرادی که دچار دیابت می‌شوند، بسیار بالا می‌باشد
روزانه تعداد افرادی که دچار دیابت می‌شوند، بسیار بالا می‌باشد

دیابت انواع مختلفی دارد

دیابت انواع مختلفی دارد، اما مهم‌ترین آن دیابت نوع دوم شناخته می‌شود. این دیابت به این دلیل مهم است که هیچ‌ گونه علائمی با خود ندارد و می‌تواند خود را در بدن بسیاری از بیماران مخفی کند.

بنابراین، اشخاص در طولانی ‌مدت نمی‌توانند متوجه وجود بیماری در بدن خود شوند و هیچ درمانی برای آن‌ها صورت نمی‌گیرد و مراعات های غذایی و رژیم‌های غذایی را مهم نمی‌شمارند.

به دلیل این ‌که این بیماران تحت نظر هیچ پزشکی نمی‌باشند و درمان برای آن‌ها صورت نمی‌گیرد و با گذشت زمان میزان دیابت در بدن آن‌ها گسترده‌تر می‌شود و به‌ مرور قند خون آن‌ها افزایش می‌یابد.

افزایش قند خون باعث صدمات جدی برای بدن می‌گردد

همان‌طور که می‌دانید، افزایش قند خون باعث صدمات جدی برای بدن می‌گردد و در برخی از مواقع جبران ‌ناپذیر است و می‌تواند اعضای متعدد بدن همانند چشم، اعصاب، کلیه‌ها، قلب، عروق، مغز را درگیر خود کند و آن‌ها را با مشکلاتی مواجه کند.

این ‌موضوع باعث می‌شود که تشخیص به‌ هنگام بیماری دیابت در مراحل اولیه بسیار مهم شمرده شود و باعث جلوگیری از عوارض به‌ وجود آمده برای این بیماری گردد.

داروهای متعددی که می‌توانند درمان را از طریق تخصص پزشکان و تشخیص آن‌ها را برای بیماری دیابت صورت بدهند، کمک می‌کنند تا این بیماری کنترل شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها قرص دیابت سینوریپا شناخته ‌شده است.

افرادی که سن بالاتر از ۴۵ سال دارند

بنابراین اغلب افرادی که سن بالاتر از ۴۵ سال دارند، باید نگرانی در رابطه با بیماری دیابت داشته باشند و در این ‌باره پیگیری‌های متعددی انجام بدهند.

به دلیل این‌که این بیماری هیچ‌گونه علائمی با خود ندارد و پنهان می‌باشد، آزمایشات دوره‌ای در این مواقع کمک می‌کند تا فرد تشخیص درستی از قند خون ناشتا را داشته باشد و تحت نظارت یک پزشک از صدمات به ‌وجود آمده براثر وجود بیماری دیابت جلوگیری کند.

هنگامی‌که افراد در زمان مناسب از بالا رفتن قند خون اطلاع پیدا کنند، راهکارهای درمانی مناسبی برای آن‌ها صورت می‌گیرد که می‌تواند سلامت آن‌ها را به دنبال داشته باشد.

حال به ‌غیر از این نکات گفته‌ شده، برای این‌که بیماری دیابت پیشگیری و یا درمان شود، داروهای مختلفی وجود دارند. یکی از این داروها قرص دیابت سینوریپا شناخته شده‌است.

افرادی که سن بالاتر از ۴۵ سال دارند
افرادی که سن بالاتر از ۴۵ سال دارند

البته این قرص بنابر تشخیص پزشک و شرایط موجود بیماری دیابت در بدن افراد تجویز می‌گردد و استفاده‌ی خودسرانه‌ی آن راهکار درستی برای کنترل بیماری دیابت نمی‌باشد. زیرا ممکن است شرایط بدنی افراد با استفاده از این قرص تطابق نداشته باشد. برای این‌که سطح اطلاعات شما در زمینه قرص دیابت سینوریپا بیشتر شود، در ادامه این مبحث می‌توانید بیشتر در رابطه با آن مطالعه کنید.

بیماری دیابت به چند نوع در بدن افراد ظاهر می‌شود؟

اغلب افراد بر این باورند که بیماری دیابت در ۱ نوع می‌تواند در بدن افراد ظاهر شود اما این امری بدیهی است که شرایط بدنی افراد تعیین می‌کند که کدام نوع از دیابت در بدن افراد رخ دهد.

در حالت کلی ۴ نوع دسته‌بندی درست از دیابت شناخته‌شده است و برای این‌که بتوان راهکار مناسبی برای درمان دیابت انجام داد، ابتدا باید تشخیص درستی از نوع آن صورت بگیرد. حال برای این‌که درمان از طریق قرص دیابت سینوریپا انجام شود، نیاز است که دسته‌بندی‌های دیابت را بهتر بشناسید.

همه‌ چیز در رابطه با دیابت نوع ۱

در بدن اغلب کودکان، نوجوانان و یا جوانان دیده ‌شده که دیابت نوع ۱ توانسته عملکرد بدنی آن‌ها را با مشکلاتی مواجه کنند. اغلب اشخاصی که به دیابت نوع ۱ دچار می شوند، سن آن‌ها کمتر از ۳۰ سال می‌باشند و این افراد بیشتر در معرض خطر این بیماری هستند.

دلایل متعددی برای وجود این نوع از دیابت دیده شده‌ است که مهم‌ترین آن خراب شدن سلول‌هایی که وظیفه تولید کردن انسولین در بدن را دارند، می‌باشند.

در شرایطی که تمامی سلول‌های تولید کننده برای انسولین تخریب شوند و امکان ترشح انسولین در بدن وجود نداشته باشد، پدیدار شدن دیابت نوع ۱ می‌تواند در بدن غلبه کند و باعث تحلیل رفتن سیستم ایمنی بدن شود. علائم بسیار آشکار و پدیداری برای افرادی که به دیابت نوع ۱ دچار می‌باشند، دیده می‌شود.

پر مفهوم ترین این علائم استفاده بیش ‌از اندازه آب در طول روز می‌باشد

اما پر مفهوم ترین این علائم استفاده بیش ‌از اندازه آب در طول روز می‌باشد. به‌ غیر از این‌ که این افراد در طول روز میزان زیادی آب استفاده می‌کنند و تکرر ادرار برای آن‌ها بیشتر از حد معمول اتفاق می‌افتد، این اشخاص در طول شبانه‌ روز به‌کرات برای ادرار به دستشویی می‌روند و در برخی مواقع مشاهد شده که در طول شب چندین دفعه از خواب برمی‌خیزند تا دفع ادرار انجام شود.

به‌ غیر از موارد ذکر شده، در هفته‌های اولیه پدیدار شدن بیماری دیابت نوع ۱ افراد با کاهش وزن مواجه خواهند شد و با گذشت زمان میان میزان کاهش وزن آن‌ها بیشتر می‌گردد و این باعث پیشرفت بیماری در بدن آن‌ها می‌شود.

بنابراین لازم است که بیماری برای آن‌ها کنترل شود و مهم‌ترین راهکاری که برای درمان این دسته از افراد صورت می‌گیرد، تزریق انسولین شناخته‌ شده است. علائم وجود بیماری دیابت نوع ۱ هنگامی تشدید پیدا می‌کنند که فرد هیچ‌گونه اقدامی برای درمان آن‌ها صورت ندهند و این باعث برهم خوردن انسولین موجود بدن می‌گردد.

علائم و نشانه‌های دیگر برای شناخت دیابت نوع ۱

علائم و نشانه‌های دیگری برای شناخت دیابت نوع ۱ ذکر می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها به احساس تنگی نفس، بی‌حالی، دل‌درد، استفراغ، تهوع خلاصه می‌شوند. کتواسیدوز دیابتی اصطلاحی است که در این مواقع در بدن افراد صورت می‌گیرد.

حال اگر در این هنگام هیچ اقدامی برای درمان افراد صورت نگیرد، با خطرات بسیاری همراه است و سبب مرگ ‌و میر می‌گردد. پیشنهاد پزشکان این است که برای تشخیص به هنگام قند خون حتما آزمایشات قند را در هنگام ناشتا و یا حداقل ۸ ساعت قبل انجام بدهید تا استفاده از آن‌ها بتواند تشخیص درستی از بیماری دیابت نوع ۱ را برای شما داشته باشد و با توجه به تشخیص، درمان مؤثری برای این نوع دیابت انجام شود تا زندگی افراد دچار هیچ خطری نشود.

علائم و نشانه‌های دیگر برای شناخت دیابت نوع ۱
علائم و نشانه‌های دیگر برای شناخت دیابت نوع ۱

جلوگیری از شکل‌گیری دیابت نوع ۱ در بدن

اغلب استفاده از انسولین پیشنهاد اولیه پزشکان برای درمان دیابت نوع ۱ می‌باشد. اما در کنار آن تجویز داروهای دیگری اتفاق می‌افتد که باعث پیشگیری از پیشرفت بیماری دیابت نوع ۱ می‌گردد.

به ‌غیراز این داروها باید بگوییم که مهم‌ترین نکته‌ای که عامل مؤثر برای پیشرفت این بیماری شناخته می‌شود، عامل ژنتیکی و ارثی می‌باشد که از طریق والدین به فرد انتقال داده می‌شود. به‌ جهت این‌که فرد بتواند راهکارهای مناسب درمانی را برای جلوگیری از پیشرفت دیابت انجام بدهد، تشخیص به‌ موقع بسیار کمک می‌کند.

بنابراین لازم است تا پی ‌در پی میزان قند خون افراد کنترل و اندازه‌گیری گردد تا حد متوسط آن به واسطه انواع قرص‌های مختلف به‌ ویژه قرص دیابت سینوریپا برقرار شود و فرد از یک زندگی سالم لذت ببرد. البته استفاده از داروهای مختلف بنابر تشخیص پزشکان صورت می‌گیرد و استفاده‌ی خودسرانه‌ی آن‌ها ممنوع است.

علائم دیابت نوع ۱

موارد ذیل به‌ عنوان مهم‌ترین علائم این بیماری شناخته شده‌اند:

 • احساس خشکی در دهان
 • احساس ادرار مکرر
 • احساس تشنگی در طول شبانه‌ روز
 • کاهش وزن غیرعادی
 • خستگی‌های بدون علت
 • کسل بودن
 • تاری دید و اختلالاتی در بینایی
 • مشکلات پوستی همانند باکتری، قارچ، عفونت و خشکی پوست
علائم دیابت نوع ۱
علائم دیابت نوع ۱

همه‌ چیز در رابطه با دیابت نوع ۲

یکی دیگر از مهم‌ترین انواع دیابت، دیابت نوع ۲ شناخته‌ شده است. سن در نظر گرفته‌ شده برای افرادی که به این بیماری مبتلا می‌باشند، میانسالگی و مسنی می‌باشد.

عامل مؤثری که سبب می‌شود تا بیماری دیابت نوع ۲ در بدن شکل بگیرد، کم شدن میزان ترشح انسولین در بدن می‌باشد که تاثیر بسیاری بر روی اندام‌های بدن می‌گذارد. اغلب افرادی که با بیماری دیابت نوع ۲ دست ‌و پنجه نرم می‌کنند، به چاقی‌های مفرط مبتلا هستند و با افزایش وزن مواجه هستند.

برای این ‌که بتوان بیماری دیابت نوع ۲ را تشخیص داد، نشانه‌ها و علائم مختلفی وجود دارد

برای این ‌که بتوان بیماری دیابت نوع ۲ را تشخیص داد، نشانه‌ها و علائم مختلفی وجود دارد که پراهمیت‌ترین آن‌ها مواردی همچون دفع شبانه ادرار، پرنوشی، پر ادراری شناخته می‌شوند و اگر شرایط بیماری برای افراد وخیم‌تر باشد، مواردی همانند کاهش وزن، خستگی‌های زودرس، اختلالات بینایی می‌تواند در بدن آن‌ها شکل بگیرد.

علائم و نشانه‌هایی که برای دیابت نوع ۲ وجود دارند، کاملاً برخلاف دیابت نوع ۱ می‌باشند. تمامی این علائم مخفی هستند و ممکن است در بدن افراد هیچ‌گونه علائمی شکل نگیرد و این می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

برای این ‌که بتوان بیماری دیابت نوع ۲ را تشخیص داد، نشانه‌ها و علائم مختلفی وجود دارد
برای این ‌که بتوان بیماری دیابت نوع ۲ را تشخیص داد، نشانه‌ها و علائم مختلفی وجود دارد

به دلیل این‌که فرد تشخیص درستی از شکل‌گیری دیابت نوع ۲ در بدن خود ندارد و در دراز مدت تشخیص ندادن این بیماری و مسائل مختلف، سلامتی افراد را به خطر می‌اندازد.

در برخی مواقع ممکن است افرادی که به دیابت نوع ۲ دچار می‌شوند، مواردی همچون بی‌حسی های طولانی ‌مدت در ناحیه پا و همین‌ طور گزگز کردن را تجربه کنند و این می‌تواند تشخیص به هنگامی از بیماری دیابت نوع ۲ باشد.

امکان دارد فرد تا مدت‌ها وجود بیماری دیابت نوع ۲ را در بدن خود احساس نکند

بنابراین امکان دارد فرد تا مدت‌ها وجود بیماری دیابت نوع ۲ را در بدن خود احساس نکند و این به‌ عنوان یک نکته خطرناک به حساب می‌آید. هنگامی‌که تشخیص این بیماری دیرتر از زمان موعود اتفاق بیفتد، کنترل و درمان آن سخت‌تر می‌باشد. اما اگر درمان به هنگام انجام بگیرد، از طریق قرص دیابت سینوریپا می‌توان آن را کنترل کرد.

امروزه مشاهده می‌شود که شیوع بیماری دیابت نوع ۲ افزایش یافته. بنابراین نصیحت پزشکان این است که استفاده از آزمایشات خون را مهم بشمارید و در فاصله‌های زمانی حداکثر ۳ سال یک‌ بار آن را انجام بدهید.

همه افرادی که بالاتر از ۴۵ سال سن دارند، موظف هستند این آزمایش را انجام بدهند و تمامی این توصیه‌ها را جدی بگیرند. به دلیل این‌که در معرض خطر مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ هستند و با استفاده از این آزمایشات، تشخیص درستی از این بیماری برای آن‌ها فراهم می‌کند.

انجام این آزمایشات به ‌صورت ناشتا مابین ۸ تا ۱۰ ساعت صورت می‌گیرد. اما در برخی مواقع شاید پزشک صلاح بداند تا در کنار این آزمایش، از آزمایش چربی خون نیز استفاده کند. بنابراین بیمار باید ۱۲ تا ۱۴ ساعت ناشتا باشد.

استفاده از قرص‌های مختلفی به‌ جهت درمان دیابت نوع ۲ پیشنهاد می‌شوند. مهم‌ترین مزیت این قرص‌ها این است که میزان قند خون افراد را کاهش می‌دهند و باعث کنترل شدن آن می‌گردند.

البته شرایط بدنی بیمار تشخیص می‌دهد که در برخی از مواقع برای تنظیم قند خون تزریق انسولین نیز صورت بگیرد. لازم به ذکر است بدانید که درمان اغلب افرادی که دچار بیماری دیابت نوع ۲ هستند، از طریق قرص دیابت سینوریپا صورت ‌گرفته است.

لطفا از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

علائم تشخیص دیابت نوع ۲

برای این‌که دیابت نوع دوم تشخیص داده شود، علائم زیر مورد بررسی قرار می‌گیرند:

 • بیشتر شدن میزان اشتها
 • خشک شدن مکرر دهان
 • ادرار پی ‌در پی
 • کم شدن وزن
 • داشتن احساس خواب‌آلودگی
 • تاری در دید و اختلالات بینایی
 • نوشیدن بیش‌ از حد آب در طول روز
 • دیر ترمیم شدن زخم‌ها

البته این نکته بدیهی است که تمام علائم موجود نمی‌تواند تشخیص درستی از بیماری دیابت نوع ۲ باشد. اما اگر چندین علائم در کنار یکدیگر دیده شوند و مدام تکرار شوند، هشدارهایی برای شکل‌گیری بیماری دیابت نوع ۲ هستند. افراد موظفند این هشدارها را جدی بگیرند تا با تشخیص به هنگام، درمان راحت‌تری برای این بیماری صورت گیرد.

شرایط خطرساز افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

عوامل مؤثری می‌تواند در تشکیل دیابت نوع ۲ خطرآفرین باشد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • اشخاصی که تحرک کمتری دارند.
 • اشخاصی که دارای اضافه ‌وزن می‌باشند.
 • اشخاصی که بیشتر از ۴۵ سال دارند.
 • اشخاصی که سوابق قند خون غیر طبیعی دارند.
 • اشخاصی که دچار فشار خون می‌باشند.
 • اشخاصی که سابقه مبتلا شدن به دیابت بارداری دارند.
 • اشخاصی که بستگان آن‌ها به این بیماری دچار هستند.
 • اشخاصی که به بیماری تخمدان‌های پلی کیستیک دچارند.
 • اشخاصی که میزان تری گلیسیرید آن‌ها بالاتر از ۲۵۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر است.
شرایط خطرساز افراد مبتلا به دیابت نوع ۲
شرایط خطرساز افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

همه‌ چیز در رابطه با دیابت بارداری

از این نوع دیابت پیداست که اغلب بانوان باردار را درگیر خود می‌کند. در نیمه دوم بارداری اغلب بانوان ممکن است با این مشکل دست‌ و پنجه نرم کنند. به همین جهت است که پزشکان توصیه می‌کنند، بانوان باردار مراقبت‌های لازم را برای قند خون خود بعد از گذشت هفته بیستم داشته باشند.

حدوداً ۵ تا ۹ درصد از بانوان باردار بر اساس آمار صورت ‌گرفته دچار بیماری دیابت بارداری شده‌اند. دلایل مختلفی برای این نوع دیابت وجود دارد، اما علت اصلی آن این است که ترشحات مواد در هنگام باردار بودن افزایش می‌یابد. دلیل اصلی این ترشحات جفت جنین است و وجود این ترشحات باعث مقاومت انسولین می‌گردند.

البته باید بدانید که بعد از این‌که بارداری به اتمام رسید و فرد نوزاد خود را به دنیا آورد و جفت از بدن او خارج شد، دیابت افراد بهبود می‌بخشد. اما امکان دارد، اگر سبک زندگی افراد اشتباه انتخاب شود، بیماری دیابت بارداری همواره بعد از زایمان افراد خواهد ماند و به ‌عنوان دیابت نوع ۲ روند فعالیت افراد را مختل می‌کند.

وجود دیابت بارداری هیچ نشانه‌ای در بدن افراد ندارد

وجود دیابت بارداری هیچ نشانه‌ای در بدن افراد ندارد. اغلب مواقع تشنگی‌های بیشتر از اندازه و احساس تکرر ادرار باعث تشخیص این بیماری می‌گردد. با در نظر گرفتن این شرایط اگر فرد در طول روز ادرار پی ‌در پی داشته باشد، ممکن است به دیابت بارداری دچار باشد.

حال برای این‌که فرد بتواند این بیماری را در طول دوره بارداری خود کنترل و مدیریت کند، نیاز است تا شرایط خاصی برای او صورت بگیرد و این راهکار باعث می‌شود که بعد از زایمان، شخص به دیابت نوع دوم دچار نشود.

اقدامات متعددی وجود دارند که بانوان می‌توانند با استفاده از آن‌ها در کنترل دیابت بارداری مؤثر واقع شوند و مواردی همچون بیشتر شدن فعالیت‌های بدنی، کنترل وزن و رژیم‌های غذایی تاثیرگذار می‌باشند.

مهم‌ترین هدفی که برای جلوگیری از دیابت بارداری شمرده می‌شود، پیشگیری از اضافه ‌وزن می‌باشد. البته در کنار آن داروهای مختلف دیگری تأثیرگذار هستند که یکی از آن‌ها قرص دیابت سینوریپا می‌باشد.

اما در کنار استفاده از این داروها، کاهش وعده‌های غذایی و رژیم‌های غذایی مناسب می‌تواند سبک زندگی افراد را تغییر دهد و باعث بهبود بخشیدن سطح کیفی در زندگی افراد گردد.

ستفاده از ۳ وعده غذایی برای بانوان باردار

در حالت کلی استفاده ۳ وعده غذایی برای بانوان باردار مفید می‌باشد و در کنار آن در طول دوره بارداری، می‌توانند ورزش‌های بالاتنه همانند یوگا انجام بدهند تا شرایط ترشح انسولین در بدنشان به ‌خوبی صورت بگیرد.

بنابر تمامی موارد ذکرشده، اگر تشخیص و شناسایی به‌ موقع از دیابت بارداری صورت نگیرد و درمان لازم برای این موارد انجام نشود، مشکلات متعددی برای جنین و مادر صورت می‌گیرد و در هنگام بارداری می‌تواند خطراتی را به دنبال داشته باشد.

آزمایش‌های قند خون با استفاده از محلول‌های قندی یا شربت‌هایی با غلظت مشخص ‌شده توسط پزشک می‌توانند تشخیص ‌دهنده دیابت بارداری باشند.

در بین ماه‌های ششم یا هفتم حاملگی، این آزمایش کمک می‌کند تا تعیین دیابت بارداری انجام شود. بنا بر شرایط؛ اگر وجود دیابت بارداری تایید شود، پزشک موظف است تا از داروها و قرص‌های متعددی برای کنترل این بیماری استفاده کند.

ستفاده از ۳ وعده غذایی برای بانوان باردار
ستفاده از ۳ وعده غذایی برای بانوان باردار

خطرات ابتلا به دیابت حاملگی

موارد زیر در صورت وجود دیابت بارداری در بدن بانوان مشکلات جدی را به وجود می‌آورد.

 • افزایش یافتن وزن
 • افزایش یافتن فشار خون
 • کاهش یافتن سطح کلسترول خون
 • افزایش یافتن سطح کریستالی
 • سوابق خانوادگی دیابت
 • سوابق زایمان نوزاد با اضافه ‌وزن بسیار

علائم دیابت بارداری

مشاهده این دسته از نشانه‌ها هشداری مؤثر برای وجود دیابت بارداری می‌باشد.

 • مشاهده قند در ادرار
 • اختلالات بینایی
 • عفونت‌های دستگاه تناسلی
 • تشنگی‌های بسیار در طول روز
 • ادرار بسیار در طول روز
 • عوامل خطرساز مبتلا شدن به دیابت بارداری
علائم دیابت بارداری
علائم دیابت بارداری

خطرهای متعددی برای بانوان باردار و به ‌جهت وجود دیابت بارداری صورت می‌گیرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

اگر یک مادر در هنگام بارداری بیشتر از ۲۵ سال سن داشته باشد، ممکن است دیابت بارداری در بدن او بیشتر مشاهده گردد. به این دلیل که سن ازدواج در جوامع امروز رو به ‌افزایش می‌باشد، این نکته مؤثری برای افزایش یافتن سن بارداری است.

بنابراین اغلب اشخاصی که دیرهنگام قصد باردار شدن دارند، با مشکلات دیابت بارداری دست ‌و پنجه نرم می‌کنند. اما این نمی‌تواند به‌ صورت حتمی ذکر شود که تمامی افراد دچار این مشکل می‌شوند و اگر فرد اقدامات لازم را برای بارداری فراهم کند و پیشگیری‌های لازم در جهت دیابت بارداری انجام بگیرد، این دیابت در حد کنترل‌شده باقی خواهد ماند.

اگر یک بانو در بارداری‌های قبلی خود دچار دیابت بارداری شده باشد، امکان این‌که در بارداری‌های بعدی دوباره به دیابت بارداری دچار شود، بسیار زیاد است. بنابراین باید مراعات کند.

وراثت، نکته موثری برای وجود به دیابت نوع دوم می‌باشد. همین امر نیز در دیابت بارداری اثربخش است.

بالا رفتن وزن در هنگام بارداری و یا قبل ‌از آن، نکته مؤثری برای تشکیل دیابت بارداری می‌باشد.

وجود تخمدان پلی کیستیک، زنگ هشداری برای دیابت بارداری شناخته ‌شده است.

دیابت بر اساس دلایل متفرقه

مشاهده ‌شده که برخی از مواقع استفاده از داروهای مختلف سبب شکل‌گیری دیابت در بدن می‌شود. یکی از مهم‌ترین این داروها کورتون می‌باشد که باعث شکل‌گیری بیماری‌های غده لوزالمعده می‌گردد.

این موضوع سبب می‌شود تا ترشح بیشتری از هورمون‌های مختلف بدن به خصوص غدد فوق کلیوی صورت بگیرد و دیابت شیرین در پس این عملیات در بدن افراد ظاهر می‌گردد. البته شکل‌گیری این موارد بسیار نادر می‌باشند.

اما باید در رابطه با این موارد اطلاعات کافی داشته باشید که درمان این دسته از دیابت بنابر تشخیص پزشک و دستورالعمل‌های لازم انجام می‌گیرد. ممکن است تشخیص پزشک برای درمان این نوع دیابت، استفاده از قرص دیابت سینوریپا باشد.

دیابت بر اساس دلایل متفرقه
دیابت بر اساس دلایل متفرقه

روش‌های تشخیص بیماری دیابت در بدن چگونه می‌باشند؟

برای این‌که بتوان بیماری دیابت را شناخت، روش‌های مختلفی ارائه می‌شوند. بنابراین بر اساس این نوع از روش‌ها کاربرد قرص دیابت سینوریپا بیشتر می‌شود. حال در ادامه، نحوه شناسایی بیماری دیابت را ذکر خواهیم کرد.

اندازه گرفتن قند خون به ‌صورت ناشتا

راهکارهای بسیار آسان و راحتی برای شناسایی بیماری دیابت وجود دارد. اندازه‌گیری قند خون در حالت ناشتا یکی از مهم‌ترین آنان شناخته‌ شده است و تشخیص می‌دهد که چه شخصی به دیابت مبتلا می‌باشد.

مهم‌ترین نکته‌ای که درصدد اندازه‌گیری قند خون ناشتا وجود دارد، این است که فرد باید حداقل تا حدود ۸ ساعت قبل ‌از اندازه‌گیری و آزمایشات ناشتا باشد و بعد از آن به ‌آسانی اندازه‌گیری از طریق آزمایشات مختلف صورت می‌گیرد.

البته استفاده از آب در هنگام این آزمایشات منعی ندارد. در هنگام اندازه‌گیری قند خون اگر شرایط قند خون ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر کمتر ذکر شود، هیچ شرایط غیرطبیعی برای فرد وجود ندارد و بدن او سالم می‌باشد.

اما اگر نتایج تعیین ‌شده قند خون عددی بین ۱۰۰ تا ۱۲۶ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر بود، این ‌موضوع اندکی نگران‌ کننده می‌باشد. به دلیل این‌که این فرد مستعد مبتلا شدن به بیماری دیابت می‌باشد،

بنابراین لازم است مراعات کند. در کنار این موارد، نکته دیگری وجود دارد که نتیجه آزمایش برخی از افراد عددی بیشتر از ۱۲۶ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر را نشان می‌دهد.

اگر نتیجه آزمایش‌ها در ۲ نوبت به این عدد به ثبت برسد، تایید می‌شود که شخص دچار دیابت می‌باشد

حال اگر نتیجه آزمایش‌ها در ۲ نوبت به این عدد به ثبت برسد، تایید می‌شود که شخص دچار دیابت می‌باشد و برای این‌که درمان لازم را صورت بدهد، باید به پزشک متخصصی مراجعه کند تا داروهای مؤثر برای او تجویز شوند. قرص دیابت سینوریپا نیز یکی از مهم‌ترین این داروها شناخته شده ‌است.

البته بهتر است بگوییم که دستگاه‌هایی که روند سنجش قند خون را انجام می‌دهند و اغلب در بازار با نام گلوکزمتر آن‌ها را می‌شناسند، می‌توانند اثربخشی بالایی برای تشخیص دیابت داشته باشند.

اما به اثبات رساندن تشخیص این دستگاه‌ها دشوار می‌باشد. زیرا اندازه‌گیری‌های دقیقی از قند خون صورت نمی‌گیرد و فقط می‌توان از آن‌ها برای یک روش ابتدایی تعیین دیابت استفاده کرد.

توصیه اغلب پزشکان این است که آزمایش‌هایی که دقت آن‌ها بسیار بالا می‌باشد و ریز به ریز می‌توانند روند فعالیت قند خون در بدن افراد را بسنجند، استفاده کنید تا تشخیص قند خون به ‌درستی صورت بگیرد.

اگر نتیجه آزمایش‌ها در ۲ نوبت به این عدد به ثبت برسد، تایید می‌شود که شخص دچار دیابت می‌باشد
اگر نتیجه آزمایش‌ها در ۲ نوبت به این عدد به ثبت برسد، تایید می‌شود که شخص دچار دیابت می‌باشد

سنجش قند خون بنا بر موارد اتفاقی

در شرایطی امکان دارد که نشانه‌ها و علائم مختلفی حاکی از میزان افزایش قند خون باشد. این موضوع باعث می‌شود که افراد میزان قند خون را بسنجند. موارد متعددی در علائم قند خون وجود دارند که همان‌طور که ذکر کردیم، شامل مواردی همچون دفع مکرر ادرار در شبانه‌روز، استفاده بسیار از آب، کم شدن وزن، می‌باشد.

در سنجش قند خون به‌ صورت اتفاقی، میزان قند خون بیشتر از ۲۰۰ میلی‌گرم در دسی‌ لیتر تشخیص داده می شود. با توجه به زمان استفاده از این تست می‌توان تشخیص داد که یک فرد دچار بیماری دیابت است و نیاز است تا درمان‌های مؤثری از طریق تشخیص پزشک صورت بگیرد. یکی از این درمان‌ها استفاده از قرص دیابت سینوریپا می‌باشد.

آزمایشات خوراکی برای تحمل قند

آزمایشات متعددی که برای تحمل قند خوراکی صورت می‌گیرد، راهکار مناسبی برای درک درست وجود قند خون است که به‌ عنوان تست دیابت نیز شناخته می‌شوند. برای انجام این عملکرد حدود ۲ ساعت قبل ‌از آزمایش، ماده خوراکی قندی که شامل ۷۵ گرم گلوکز است، به بیمار داده می‌شود.

مهم‌ترین شرایطی که می‌تواند تشخیص این قند خون را مهم بشمارند، بارداری افراد می‌باشد. اما میزان غلظت و شیرینی قند موجود در هنگام بارداری تفاوت‌هایی دارد و ممکن است گلوکز مد نظر آن بین ۵۰ تا ۱۰۰ گرم باشد. در این هنگام نیاز است که آزمایشات مربوطه در چندین نوبت انجام شوند تا تشخیص درستی از سنجش قند خون انجام بگیرد.

آزمایشات خوراکی برای تحمل قند
آزمایشات خوراکی برای تحمل قند

اندازه‌گیری از طریق روش HbA1c

این مسئله‌ای طبیعی است که قند خون افراد در طول شبانه ‌روز متفاوت می‌باشد و ثبات ندارد. مهم‌ترین مسئله در روند اندازه‌گیری قند خون نوساناتی است که در طول روز برای آن شکل می‌گیرد و میزان قند خون در طول شبانه‌ روز یکسان اندازه‌گیری نمی‌شود.

بنابراین برای این‌که بتوان میزان قند خون را به ‌درستی تشخیص داد، در برخی از مواقع پزشکان ترجیح می‌دهند، پروتئینی به نام HbA1c را که از طریق هموگلوبین خون تشخیص داده می‌شود، بررسی کنند.

اندازه‌گیری این وضعیت در قند خون لازم است در مدت ۹۰ روز یک‌ بار تکرار شود و تعیین می‌کند که در ۳ ماه گذشته معدل قند خون افراد چه میزان می‌باشد. این راهکار به‌ تازگی توانسته نشاندهنده قند خون باشد و بسیار کاربردی شناخته ‌شده است.

برای اندازه‌گیری HbA1c کیت‌های آزمایشگاهی متفاوتی وجود دارد

حال برای این‌که افراد بتوانند میزان وضعیت قند خون را در ماه‌های گذشته ارزیابی کنند، استفاده از این آزمایش به کار می‌آید. برای اندازه‌گیری HbA1c کیت‌های آزمایشگاهی متفاوتی وجود دارد که مقادیر مورد نیاز آن‌ها ۷ تا ۵٫۷ درصد می‌باشد و برای این‌ که بتوان این آزمایش را به‌ درستی انجام داد، نیاز به استفاده از مقادیر خون برای تعیین قند خون می باشد.

قصد داشتیم تا در مطالب بالا، نحوه‌ی تشخیص بیماری قند خون و دیابت را برای شما ذکر کنیم تا از طریق این راهکارها به ‌سادگی بیماری دیابت را تشخیص دهید. اگر تشخیص قند خون برای شما انجام بگیرد، بنا بر تجویز پزشک ممکن است قرص دیابت سینوریپا بر روی نرمال کردن قند خون تاثیر گذار باشد. تمامی این موارد نیاز دارد تا تشخیص درستی از شرایط موجود خود داشته باشید.

برای اندازه‌گیری HbA1c کیت‌های آزمایشگاهی متفاوتی وجود دارد
برای اندازه‌گیری HbA1c کیت‌های آزمایشگاهی متفاوتی وجود دارد

راهکار درمان بیماری قند

اطلاعات مؤثری که در رابطه با بیماری دیابت برای شما داشتیم، کمک می‌کند تا بتوانید نشانه‌های آن را جدی بگیرید و در زمان تعیین ‌شده راهکارهای درمانی آن را انجام بدهید.

با توجه به این ‌که این بیماری یک اختلال متابولیک است، اگر درمان برای آن صورت نگیرد، عملکردهای سوخت ‌و ساز بدن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. بنابراین مسئله درمان بیماری قند خون بسیار مهم و حیاتی شمرده می‌شود.

برای این‌که درمان انجام بگیرد، نیاز به تخصص‌های دکتر غدد دارید تا تمامی مراحل موجود به‌ درستی برای شما سپری گردد تا بنا بر شرایط جسمانی شما از داروها و قرص‌های متعددی استفاده شود.

در حالت کلی، عوارض بسیار سختی برای بیماری قند خون وجود ندارد، اما این مسئله در شرایطی است که درمان برای آن انجام شود. اگر افراد هیچ راهکار درمانی را برای کنترل قند خون انجام ندهند، سبب به وجود آمدن مشکلات خطرناکی می‌گردد.

یکی از داروهایی که می‌تواند بنابر تشخیص پزشکان مورد استفاده قرار بگیرد، استفاده از قرص دیابت سینوریپا می‌باشد. البته ممکن است که برخی از افراد شناخت درستی از استفاده از این قرص نداشته باشند. بنابراین برای این‌که بتوان درمان از طریق قرص دیابت سینوریپا را بیشتر شناخت، نیاز است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

راهکار درمان بیماری قند
راهکار درمان بیماری قند

درمان بیماری قند برای افراد به چه نحوی صورت می‌گیرد؟

درمان برای افرادی که با مشکلات مرض قند مواجه هستند، بسیار پراهمیت است. به ‌همین ‌جهت داروها و قرص‌های متعددی که برای این امر تولید شده‌اند، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

برای این‌که سلامتی افرادی که دچار بیماری دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ هستند، برقرار باشند، بهتر است که توصیه‌های پیشگیرانه را برای جلوگیری از وجود دیابت مهم بدانند. بنابراین آزمایشات مختلف به این افراد کمک می‌کند تا تشخیص بدهند، برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ چه نوع قرص و دارویی کاربرد دارد.

مهم‌ترین پکیج درمانی برای دیابت

مهم‌ترین پکیج درمانی برای دیابت، تغییر دادن سبک زندگی و رژیم‌های غذایی می‌باشد. اما بنا بر شرایطی استفاده از داروها و قرص‌هایی همانند قرص دیابت سینوریپا کاربردی و مؤثر است.

برخی از افراد اطلاعات درستی در رابطه با این قرص ندارند. حال برای این‌که شناخت بهتری از قرص دیابت سینوریپا داشته باشید تا آن را برای درمان دیابت مهم شمارید، باید بگوییم که این یک داروی اثربخش به‌ جهت برطرف نمودن قند خون می‌باشد و مهم‌ترین تاثیر آن بر روی فعالیت‌های فیزیکی می‌باشد.

طبق برنامه‌هایی که پزشکان برای افراد صورت می‌دهند، ممکن است استفاده از این قرص برای آن‌ها اثربخش باشد و بتواند در راستای نرمال کردن انسولین موجود در بدن فعالیت کند.

در نهایت استفاده از این قرص سبب می‌شود تا گلوکزی که در سلول‌ها وجود دارند، تبدیل به انرژی شوند و درمان بیماری دیابت از طریق قرص دیابت سینوریپا انجام بگیرد. بنابراین پزشکان وجود این قرص را مهم می‌شمارند.

داروهای مختلف به ‌جهت درمان دیابت

درمان دیابت از طریق داروهای محرک به ‌سادگی انجام می‌گیرد و استفاده از هر دارویی برای افرادی که به بیماری دیابت نوع ۱ یا دیابت نوع ۲ مبتلا هستند، امکان‌پذیر نیست.

بنابراین افراد باید دقت خاصی برای استفاده از داروهای مد نظر داشته باشند. قرص دیابت سینوریپا شرایطی در بدن به وجود می‌آورد که تولید انسولین در بدن مدیریت می‌گردد و می‌تواند کنترل قند خون را برعهده بگیرد.

تجویز این قرص بنابر صلاحدید پزشک صورت می‌گیرد

البته لازم به ذکر است که تجویز این قرص بنابر صلاحدید پزشک صورت می‌گیرد و افراد باید از استفاده خودسرانه آن جلوگیری کنند. شرایط دیگری برای درمان افرادی که با دیابت نوع ۲ سر و کار دارند، وجود دارد و آن استفاده از رژیم‌های غذایی می‌باشد که می‌تواند کنترل دیابت را برعهده بگیرد.

شرایط این دسته از افراد با استفاده از رژیم‌های غذایی و فعالیت‌های محرک قوی شرایطی را فراهم می‌کند تا افراد بیماری دیابت را از زندگی خود حذف کنند.

البته استفاده قرص دیابت سینوریپا در کنار رژیم‌های غذائی اثربخشی درمان را بیشتر خواهد کرد. بنابراین افراد موظفند هر ۶ ماه یک‌ بار نزد ۱ پزشک متخصص معایناتی صورت بدهند و با تیم تخصصی برای تغذیه خود مشورت کنند.

پیشنهاد اغلب پزشکان بر این است که استفاده از قرص دیابت سینوریپا در کنار ورزش و تحرک قوی می‌تواند کنترل استرس در زندگی افراد را برعهده بگیرد و به ‌مرور زمان باعث برطرف نمودن بیماری دیابت گردد.

تجویز این قرص بنابر صلاحدید پزشک صورت می‌گیرد
تجویز این قرص بنابر صلاحدید پزشک صورت می‌گیرد

قرص دیابت سینوریپا چیست؟

یک داروی قوی که می‌تواند کنترل قند خون را در دست بگیرد، قرص دیابت سینوریپا می‌باشد. مهم‌ترین مزیت این قرص این است که حاوی ۲ داروی مختلف برای افراد دیابتی می‌باشد.

این داروها شامل متفرمین و امپاگلیفلوزین می‌باشند. استفاده از این قرص در شرایطی بنا بر دستور پزشک مؤثر است و می‌تواند در موارد تعیین‌کننده‌ای نقش بسیاری را در درمان دیابت ایفا کند.

افراد در هنگام استفاده از انواع رژیم‌های غذایی و تحرک متعدد می‌توانند برای درمان قند خون از قرص دیابت سینوریپا استفاده کنند. این قرص راهکار مؤثری برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می‌باشد.

در صورت شرایط زیر استفاده از قرص دیابت سینوریپا مؤثر است.

 • اغلب پزشکان استفاده از این دارو را برای افراد مبتلا به دیابت با سن کمتر از ۱۸ سال منع کرده‌اند و این افراد نمی‌توانند از این دارو استفاده کنند.
 • برای درمان دیابت نوع ۱ اثربخشی قرص دیابت سینوریپا بسیار اندک می‌باشد و ممکن است کاربرد بسیاری نداشته باشد.
 • در کنار استفاده از این قرص نیاز است، رژیم‌های غذایی برای افراد دیابت نوع دوم صورت بگیرد.
 • کنترل کردن قند خون به واسطه ورزش و قرص دیابت سینوریپا کاربرد بیشتری خواهد داشت.
 • بیمارانی که در کنار دیابت نوع ۲ دچار بیماری قلبی نیز هستند، می‌توانند از این دارو استفاده کنند. زیرا مواردی همچون متفرمین و امپاگلیفلوزین که در این دارو وجود دارد، خطر مرگ قلبی عروقی را به کمترین حد خود می‌رساند و درمان مؤثری برای دیابت نوع ۲ شناخته ‌شده است.

بنابراین استفاده از قرص دیابت سینوریپا در شرایطی می‌تواند روند زندگی افراد را بهبود ببخشد و درمان دیابت را برای آن‌ها فراهم کند. البته لازم به ذکر است که استفاده خودسرانه از این قرص به ‌هیچ‌وجه تجویز نمی‌شود و نیاز است تا با تشخیص پزشک مورد استفاده قرار بگیرد.

در صورت شرایط زیر استفاده از قرص دیابت سینوریپا مؤثر است.
در صورت شرایط زیر استفاده از قرص دیابت سینوریپا مؤثر است.

قرص دیابت سینوریپا برای چه مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود پزشکان این قرص را برای افراد دیابتی تجویز کنند، درمان بیماری قند خون می‌باشد. این دارو توانسته در گروه داروهای ضد دیابت جایگاه مناسبی برای خود باز کند.

فعالیت قرص دیابت سینوریپا بر این اساس است که در طی فرآیندهای متعدد میزان گلوکز در بدن را به کمترین حد خود می‌رساند و این امر سبب کنترل میزان قند خون می‌شود و باعث می‌شود که بدن فرد بعداً دچار بالا رفتن قند خون نشود.

استفاده از این قرص با توجه به این‌که می‌تواند باعث کاهش میزان قند خون شود، در درمان دیابت مؤثر است و با ویژگی‌ها و مزایای متعددی همراه می‌باشد.

به دلیل این‌که باعث می‌شود قند خون افراد کنترل گردد، مرگ‌ و میرهای ناشی از بیماری دیابت به کمترین حد خود می‌رسند و اگر از این قرص در کنار رژیم‌های غذایی و ورزش استفاده شود، برای کاهش قند خون عملکرد بالایی از خود نشان می‌دهد و باعث کاهش یافتن خطر مرگ ‌و میرهای افراد با بیماری‌های دیابتی و بیماری‌های قلبی می‌گردد.

به خصوص افرادی که مسن هستند و در معرض خطر این موارد می‌باشند، بنا بر تشخیص و تجویز پزشک می‌تواند از قرص دیابت سینوریپا استفاده کنند. در حالت کلی این دارو به ‌عنوان کاهنده قند به حساب می‌آید که دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد.

خصوصیات قرص دیابت سینوریپا

 • قرص دیابت سینوریپا از ترکیب ۲ داروی متفرمین و امپاگلیفلوزین تشکیل‌ شده است.
 • طبقه دارویی که برای این قرص ذکر می‌شود، در دسته‌بندی داروهای خوراکی کاهش‌ دهنده قند خون است.
 • قرص دیابت سینوریپا به‌ صورت قرص‌های روکش‌دار تهیه می‌گردد.
 • ترکیباتی که برای این دارو در نظر گرفته می‌شود، از ۲ داروی کنترل‌کننده قند خون می‌باشد.
 • مکانیسم عملکرد قرص دیابت سینوریپا بر این اساس است که از طریق مهار کردن و جذب گلوکز در کلیه‌ها می‌تواند میزان مقاومت به انسولین در بدن را به کمترین حد خود برساند و این باعث می‌شود که در کنترل قند خون بسیار کمک ‌کننده باشند.
 • موارد مصرف استفاده از قرص دیابت سینوریپا برای کنترل دیابت نوع ۲ در کنار رژیم غذایی اصولی و فعالیت‌های بدنی مؤثر و مفید شناخته می‌شود.
 • نحوه استفاده قرص دیابت سینوریپا بر اساس دستور پزشک به ‌صورت روزانه ۱ عدد می‌باشد.
 • دوزهای مختلفی برای قرص دیابت سینوریپا در نظر گرفته‌ شده است که شامل دوزهای ۵/۵۰۰ ، ۵/۱۰۰۰ ، ۱۲.۵/۵۰۰ و ۱۲.۵/۱۰۰۰ میلی‌گرم می‌باشد.

فواید قرص دیابت سینوریپا

در کنار این‌که استفاده از قرص دیابت سینوریپا درمان مؤثری برای کاهش قند خون است، با مزایا و فواید بسیاری همراه می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها در موارد زیر خلاصه می‌شوند:

 • استفاده از این قرص باعث کاهش یافتن وزن می‌گردد.
 • استفاده از این قرص می‌تواند کاهش فشار خون را به ‌دنبال داشته باشد.
 • استفاده از این قرص مرگ ‌و میر ناشی از بیماری دیابت را به حداقل می‌رساند.
 • استفاده از این قرص باعث جلوگیری از پیشرفت بیماری‌های کلیوی می‌گردد.
 • استفاده از این قرص بسیار آسان است.
 • این قرص می‌تواند افت قند خون همو گلیسمی را کنترل کند.

به ‌غیر از موارد ذکر شده، اگر قرص دیابت سینوریپا در کنار ورزش و رژیم‌های غذایی مورداستفاده واقع شود، کمک بسیاری برای به حداقل رساندن مرگ‌ و میر ناشی از بیماری دیابت و قلب می‌باشد.

چه افرادی نمی‌توانند از قرص دیابت سینوریپا استفاده کند؟

در حالت کلی منع مصرف برای افرادی که مشخصات زیر را دارند ،به‌ جهت استفاده از قرص دیابت سینوریپا صورت می‌گیرد. این افراد ویژگی‌های زیر را دارند.

 • اشخاصی که دچار نارسایی متوسط تا شدید کلیوی هستند و یا اشخاصی که تحت درمان دیالیز قرار گرفته اند، نمی‌توانند از قرص دیابت سینوریپا استفاده کنند.
 • افرادی که میزان کتون در خون و ادرار آن‌ها بسیار زیاد می‌باشد و دچار اسیدوز متابولیک و یا کتو اکسید دیابتی می‌باشند، امکان استفاده از این قرص را ندارند.
 • اشخاصی که به هر یک از ذرات تشکیل‌دهنده این قرص آلرژی دارند و به آن حساسیت نشان داده‌اند، نباید از این قرص استفاده داشته باشند.
 • قبل ‌از این‌که از قرص دیابت سینوریپا استفاده شود، نیاز است که اطلاعاتی در رابطه با بدن خود به پزشک بدهید.

مسلماً قبل از استفاده از هر دارویی، پزشک مشخصات درونی شما را آگاه می‌شود تا بتواند انتخاب درستی از داروهای درمانی برای کنترل دیابت داشته باشد. حال برای استفاده از قرص دیابت سینوریپا، پزشک سؤالات متعددی از شما می‌پرسد.

با در دسترس قرار دادن اطلاعات خود می‌توانید در راستای تجویز این قرص به پزشک کمک کنید.

بنابراین اگر دچار مشکلات زیر هستید، بهتر است که حتما آن را با پزشک در میان بگذارید.

 • داشتن نارسایی کبد
 • داشتن نارسایی متوسط تا شدید کلیه
 • داشتن نارسایی قلبی
 • داشتن عفونت ادراری
 • داشتن هر گونه مشکل در ادرار
 • مشکلاتی همانند بی‌اشتهایی ناشی از جراحی
 • بی‌اختیاری ناشی از تغییرات در رژیم
 • مشکلات مربوط به التهاب لوزالمعده
 • جراحی‌های لوزالمعده
 • اشخاصی که از الکل استفاده می کنند.
 • تزریق ماده به ‌جهت رادیوگرافی
 • داشتن دیابت نوع ۱ به دلیل این‌که استفاده از قرص دیابت سینوریپا اثر بخش نیست.
 • باردار بودن یا قصد بارداری داشتن
 • استفاده از قرص‌های جلوگیری از بارداری
 • در دوران شیردهی
 • استفاده از دیگر داروها و مکمل‌های مختلف

اشخاصی که در مدت کوتاهی الکل استفاده کرده‌اند، باید این موارد را به پزشک خود گوشزد کنند

با توجه به مطالب بالا، اشخاصی که در مدت کوتاهی الکل استفاده کرده‌اند، باید این موارد را به پزشک خود گوشزد کنند و در شرایطی که تزریق ماده به ‌جهت رادیوگرافی در بدن افراد صورت‌ گرفته است، برای این‌ که از قرص دیابت سینوریپا استفاده کند، باید این دارو برای مدتی قطع ‌گردد و برای شروع دوباره آن لازم است با پزشک مربوطه مشورت کرد.

اگر فردی باردار می‌باشد یا قصد باردار شدن دارد، نمی‌تواند از قرص دیابت سینوریپا استفاده کند. زیرا این موارد باعث آسیب‌رساندن به جنین می‌شود. بنابراین نیاز است تا اطلاعات درستی در این‌باره به پزشک خود بدهید. شانس حاملگی براثر استفاده از قرص دیابت سینوریپا در کنار انواع قرص‌های جلوگیری افزایش می‌یابد.

بنابراین افراد در هنگام استفاده از این قرص در کنار قرص‌های جلوگیری باید توجه داشته باشند که این نکته را حتما به پزشک خود یادآوری کنند. انواع داروهای مکمل دیگر می‌تواند تاثیرگذاری بر روی این دارو داشته باشد. نیاز است تا از جزئیات داروهای مصرفی خود در طول روز، پزشک را آگاه کنید.

اشخاصی که در مدت کوتاهی الکل استفاده کرده‌اند، باید این موارد را به پزشک خود گوشزد کنند
اشخاصی که در مدت کوتاهی الکل استفاده کرده‌اند، باید این موارد را به پزشک خود گوشزد کنند

شرایط مصرف قرص دیابت سینوریپا به چه صورت می‌باشد؟

برای این‌که بتوان از قرص دیابت سینوریپا استفاده داشت، شرایطی نیاز می‌باشد. بنابراین تشخیص پزشکان بر این است تا شرایط استفاده از این قرص را برای بیمار شرح دهند تا نتیجه اثربخشی از درمان دیابت صورت بگیرد.

 • نیاز است این قرص در طول روز ۲ بار در کنار غذا استفاده شود.
 • دستورالعمل‌های لازم و میزان مصرف و زمان مصرف آن با توجه به تجویز پزشک اتفاق خواهد افتاد.
 • اگر بیمار فراموش کند که یک دوز از دارو را استفاده کند، باید هرچه سریع‌تر از آن استفاده کند. اما اگر تا استفاده زمان بعدی قرص مدت کمی مانده، بهتر است دیگر از قرص استفاده نکند و بر اساس دستورات پزشک تا زمان معین شده بعدی صبر کند. بنابراین هیچ‌گاه فرد نمی‌تواند ۲ دوز از دارو را در ۱ زمان استفاده کند و این کار نادرستی می‌باشد.
 • اگر در شرایطی بنا بر ناآگاهی بیشتر از حد مجاز قرص دیابت سینوریپا را استفاده کردید، باید با پزشک خود مشورت کنید و یا به نزدیک‌ترین بیمارستان بروید.
 • اگر بیمار در شرایط استرس‌زا مواردی همانند تب، عفونت و یا جراحی می‌باشد، امکان این‌که شرایط استفاده از این دارو تغییر کند، وجود دارد. بنابراین موظف است که با پزشک خود دراین‌باره مشورت کند.

حال به ‌غیر از تمامی موارد ذکر شده، برای مصرف این دارو هم بنا بر شرایط زیر لازم است که از پزشک مشاوره بگیرید و بر اساس دستورات تجویز شده او روند درمان با قرص دیابت سینوریپا را سپری کنید.

چک کردن روزانه قند خون بعد از مصرف قرص دیابت سینوریپا

 • براساس دستورات پزشک، هر روز میزان قند خون خود را چک کنید.
 • استفاده از قرص دیابت سینوریپا باعث می‌شود که در آزمایش ادرار میزان قند دیده شود.
 • رعایت ورزش و رژیم‌های غذایی در کنار استفاده از این دارو مؤثر است.
 • در رابطه با پیشگیری، تشخیص و مدیریت کردن میزان افت قند خون و یا افزایش قند خون با پزشک مشورت کنید تا تمامی عوارض موجود برای آن را شرح دهد.
 • پزشک موظف است تست‌های منظم و دوره‌ای را که هموگلوبین و قند خون را اندازه‌گیری می‌کند، برای شما در نظر بگیرد.
 • عملکرد کلیه‌ها قبل و بعد از انجام استفاده از این دارو سنجیده می‌شود.

نکته قابل‌توجه این است که اگر فرد میزان زیادی الکل مصرف کرده باشد، این امر باعث شکل‌گیری عوارض بسیار شدید درصدد استفاده از این قرص می‌گردد. بنابراین تا حد امکان از هیچ الکلی استفاده نکنید.

چک کردن روزانه قند خون بعد از مصرف قرص دیابت سینوریپا
چک کردن روزانه قند خون بعد از مصرف قرص دیابت سینوریپا

چه عوارض جانبی در صورت استفاده از قرص دیابت سینوریپا رخ می‌دهد؟

در برخی مواقع استفاده از قرص دیابت سینوریپا باعث از بین رفتن آب بدن می‌گردد و دی هیدراته شدن بدن منجر به غش، گیجی، سبکی و احساس ضعف در بدن می‌گردد. معمولا این افراد شامل موارد زیر هستند

 • افراد با سن بالای ۶۵ سال
 • اشخاصی که دچار مشکل کلیوی هستند.
 • افرادی که فشار خون پایین دارند.
 • افرادی که داروهای کاهش‌دهنده فشار خون استفاده می‌کنند.

در هنگام درمان با قرص دیابت سینوریپا به دلیل این که امپاگلیفلوزین یکی از ترکیبات اصلی آن می‌باشد، ممکن است عارضه‌ای جدی به نام کتو اسیدوز در بدن افراد صورت بگیرد که در این مواقع فرد نیاز است در بیمارستان بستری گردد.

در افرادی که قندهای کمتر از ۲۵۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر دارند

در افرادی که قندهای کمتر از ۲۵۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر نیز دارند، امکان این خطر وجود دارد. البته بهتر است بدانید که اگر این شرایط بروز کند، فرد باید به‌ سرعت استفاده از دارو را قطع کند و با پزشک خود تماس بگیرد و تمامی علائم وجود خود را که شامل موارد زیر می‌شود را برای او بازگو کند. مهم‌ترین عوامل عبارتند از:

 • تهوع
 • اختلال تنفس
 • خستگی
 • درد شکمی
 • استفراغ

اگر هرکدام از نشانه‌های بالا برای فرد در هنگام درمان بااین  قرص صورت بگیرد، فرد موظف است ادرار خود را از وجود کتون ها چک کند. در برخی مواقع دیده ‌شده که صدمات حاد کلیوی بر اساس استفاده از این قرص صورت ‌گرفته است.

اگر شرایط متعدد و مختلفی را تجربه کردید، نیاز است با پزشک خود مشورت کنید.

این شرایط عبارتند از:

 • اگر قادر به غذا خوردن نیستید و میزان استفاده از غذا و مایعات شما به‌ شدت کاهش ‌یافته است.
 • اگر به مدت طولانی در معرض آفتاب بوده‌اید و دفع مایعات همانند اسهال یا استفراغ داشتید.
اگر شرایط متعدد و مختلفی را تجربه کردید، نیاز است با پزشک خود مشورت کنید.
اگر شرایط متعدد و مختلفی را تجربه کردید، نیاز است با پزشک خود مشورت کنید.

افت قند خون یا هیپوگلیسمی

در برخی شرایط ممکن است این دارو در کنار دیگر داروها مورد استفاده قرار بگیرد و تأثیرات متعددی بر روی بدن بگذارد. در این مواقع ممکن است فرد با خطر افت قند خون مواجه شود که مهم‌ترین نشانه‌های آن عبارتند از:

 • سردرد
 • سرگیجه
 • گیجی
 • افزایش ضربان قلب
 • گرسنگی
 • بی‌قراری
 • ضعف
 • خواب‌آلودگی
 • عفونت قارچی ناحیه تناسلی

مشاهده ‌شده بانوانی که از قرص دیابت سینوریپا استفاده کرده اند، دچار قارچ در دستگاه تناسلی شده و علائم متعددی برای وجود این قارچ‌ها ذکر می‌شود.

اگر این علائم را مشاهده کردید، لازم است که حتما با پزشک خود مشورت کنید.

در برخی مواقع بیماران به قرص دیابت سینوریپا آلرژی دارند و این آلرژی در مواردی همانند موارد ذیل مشاهده می‌گردد:

 • تورم صورت
 • تورم لب‌ها، گلو و دیگر نقاط بدن
 • مشکلات در نفس‌ کشیدن
 • ضایعات پوستی برآمده‌ همانند کهیر

اگر در شرایطی هر کدام از این علائم را تجربه کردید، فورا استفاده از این قرص را قطع کنید و به نزدیک‌ترین بیمارستان مراجعه نمایید.

کمبود ویتامین ب ۱۲

استفاده از متفورمین در طولانی ‌مدت سبب می‌شود تا ویتامین ب ۱۲ در بدن افراد به کمترین درصد از خود برسد. بنابراین پزشک، میزان ویتامین در بدن را قبل ‌از استفاده از این قرص چک می‌کند.

مهم‌ترین عوارضی که درصدد استفاده از قرص دیابت سینوریپا صورت می‌گیرد، آب‌ریزش بینی و گلودرد می‌باشد. بنابراین لازم است این اطلاعات از طریق پزشک مد نظر به شما گفته شود.

کمبود ویتامین ب ۱۲
کمبود ویتامین ب ۱۲

نحوه نگهداری از قرص دیابت سینوریپا به چه صورتی می‌باشد؟

برای این‌که این قرص در حالت بهینه باقی بماند، باید در دمایی بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد نگهداری گردد. نکته حائز اهمیت این است که هیچ‌گاه تلاش نکنید تا این قرص را به دیگران معرفی کنید.

حتی اگر شخصی تمامی علائم شما را دارد، استفاده از این قرص بدون تجویز پزشک باعث صدمه رسیدن به اندام‌های مختلف بدن او می‌گردد. بنابراین فرد حتما باید با تجویز پزشک این قرص را استفاده کند.

حرف پایانی

با توجه به این‌که اغلب افراد با مشکل دیابت مواجه هستند، درمان‌های مناسب می‌تواند برای آن‌ها عملکرد مفیدی داشته باشد. قصد داشتیم تا در این مطلب اطلاعات مؤثری در رابطه با قرص دیابت سینوریپا در اختیار شما بگذاریم و بگوییم که چگونه می‌تواند تحت نظارت یک پزشک، بیماری دیابت را درمان کند.

در کنار استفاده از این قرص لازم است تا مراقبت‌های اولیه دیگری انجام شود و این موارد باعث جلوگیری از پیشرفت دیابت می‌شود. استفاده از رژیم‌های غذایی و تحرک بدنی در کنار استفاده از قرص دیابت سینوریپا تاثیر آن را دوچندان می‌کند.

این قرص به ‌صورت روزانه می‌تواند مفید شناخته شود. امیدواریم که استفاده از این مطالب درک درستی از استفاده از قرص دیابت سینوریپا را برای شما فراهم کرده باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

4 پاسخ

  1. سلام بی نهایت سپاسگزارم ،از اطلاعات مفید شما بزرگوار نسبت به شغل مقدس شما.

   در صورتی که امکانش هست ،دوزهای مختلف سینورتا چه تفاوتی مثلا ۵ در ۱۰۰۰ یا ۱۲.۵ وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید