قرص دیابت دیابزید

فهرست مطالب

در این مقاله، در مورد قرص دیابت دیابزید به طور مفصل توضیح خواهیم داد. همراه ما بمانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قرص دیابت دیابزید می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

قرص دیابت دیابزید برای اشخاصی که درگیر بیماری دیابت هستند، کاربرد دارد.

شکل گرفتن دیابت بر اثر اختلالات متابولیکی است که در بدن بسیاری از افراد اتفاق می‌افتد و امروزه به ‌عنوان یک بیماری همه‌گیر در دنیا شناخته می‌شود.

مقدمه

قرص دیابت دیابزید
قرص دیابت دیابزید
وجود دیابت در بدن افراد باعث می‌شود تا زندگی باکیفیتی نداشته باشند

وجود دیابت در بدن افراد باعث می‌شود تا زندگی باکیفیتی نداشته باشند و باعث به وجود آمدن هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری در زندگی افراد خواهد شد.

در کنار تمامی این مسائل، سلامتی افراد درگیر این بیماری می‌باشد. این شرایط باعث می‌شود تا افرادی که درگیر بیماری دیابت شده‌اند، سطح اطلاعات و آگاهی خود را در رابطه با داروهای مربوط به این بیماری افزایش دهند.

بنابراین برای این ‌که به اهمیت این بیماری پی ببرید، در ابتدای این مطلب در تلاشیم تا اطلاعات گسترده‌ای در رابطه با بیماری دیابت برای شما فراهم سازیم.

وجود دیابت در بدن افراد باعث می‌شود تا زندگی باکیفیتی نداشته باشند
وجود دیابت در بدن افراد باعث می‌شود تا زندگی باکیفیتی نداشته باشند

سپس بگوییم که چه داروهایی برای بیماری دیابت می‌تواند کارساز باشد. زیرا تحقیقات پزشکان باعث شده تا این مسئله ثابت شود که برای درمان دیابت، استفاده از قرص دیابت دیابزید کارساز می‌باشد.

با وجود بیماری دیابت، تشخیص پزشک بر این است که هر فردی بر اساس مشخصات خود یعنی مواردی همچون سن و سوابق بیماری‌های دیگر، نیاز به دریافت دارو به منظور درمان دیابت دارد.

اینفوگرافیک قرص دیابت دیابزید

اینفوگرافیک قرص دیابت دیابزید
اینفوگرافیک قرص دیابت دیابزید

حال برای این ‌که بهتر بدانید تا قرص دیابت دیابزید چه عملکردی در بدن به وجود می‌آورد، دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت، اطلاعات گسترده‌ای در رابطه با این قرص برای شما فراهم کرده‌ است. پس تا انتهای این مطلب با ما باشید تا بتوانیم در رابطه با این قرص، اطلاعات بسیاری در اختیار شما قرار بدهیم.

آشنایی کامل با قرص دیابت دیابزید

نام ژنریکگلی‌ کلازید
طبقه داروییسولفونيل اوره
شکل داروقرص 30 میلی‌گرم MR
تعداد در بسته30 و 60 عدد
ترکیبات داروگلی‌ کلازید
مکانیسم عملاين دارو با افزايش آزاد‌سازي انسولين از سلول‌هاي بتاي پانكراس باعث كاهش قند خون مي‌‌شود.
موارد مصرفداروی خوراکی کاهش قند خون

عناوینی که در ادامه این مبحث ارزیابی می‌شوند:

مفهوم اصلی دیابت چیست؟

بیماری دیابت در دسته‌بندی بیماری‌های متابولیک

تشخیص علائم دیابت

اهمیت شناخت بیماری دیابت در چیست؟

تعداد آمار زیاد مبتلایان به دیابت

شناخت انواع دیابت

تشخیص بیماری دیابت در بدن چگونه اتفاق می‌افتد؟

اندازه‌گیری قند خون به ‌صورت ناشتا

دستگاه‌های سنجش قند خون

موارد اتفاقی برای سنجش قند خون

آزمایش خوراکی تحمل قند

تشخیص از طریق روش  HbA1c

عملکرد درمانی بیماری دیابت

درمان بیماری دیابت چگونه شکل می‌گیرد؟

داروهای مختلف درمان دیابت

عوارض عدم درمان بیماری دیابت

قرص دیابت دیابزید چیست؟

اطلاعات کلی در رابطه با قرص دیابت دیابزید

مزایای استفاده از قرص دیابت دیابزید در چیست؟

عوارض استفاده از قرص دیابت دیابزید

نکات لازم در رابطه با نحوه مصرف قرص دیابت دیابزید چیست؟

استفاده از قرص دیابت دیابزید بر اساس دستور پزشک

دیگر نکات لازم برای مصرف صحیح قرص دیابت دیابزید

موارد منع مصرف قرص دیابت دیابزید چه می‌باشد؟

مصرف قرص دیابت دیابزید برای بانوان باردار و شیرده

قرص دیابت دیابزید با چه داروهایی دچار تداخل‌های دارویی خواهد شد؟

میکونازول

فنیل بوتازون

دانازول

کلرپرومازین

گلوکوکورتیکوئیدها

ریتودرین، سالبوتامول، تربوتالین (تزریقی)

داروهای ضد انعقاد (وارفارین)

الکل

سایر داروهای ضد دیابت

موارد احتیاط در صورت استفاده از قرص دیابت دیابزید چه می‌باشد؟

عدم استفاده از دخانیات

کمک‌های فوریت‌دار پزشکی

همراه داشتن قندهای سریع الاثر

علائم نشاندهنده کمی قند خون

انواع قندهای مفید برای کاهش قند خون

عدم کنترل زیادی قند خون

علائم زیادی قند خون

بستری‌ شدن در بیمارستان بر اثر اغمای دیابتی

حرف پایانی

لطفا از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

مفهوم اصلی دیابت چیست؟

قبل ‌از این‌ که در رابطه با قرص دیابت دیابزید اطلاعاتی برای شما داشته ‌باشیم، ابتدا لازم است تا شناخت کلی در رابطه با بیماری دیابت داشته باشید. بیشتر افراد امکان دارد که دیابت را با نام مرض قند بشناسند.

مسئله مهمی که سبب به وجود آمدن این بیماری می‌گردد، عدم کنترل میزان ترشح هورمون انسولین در بدن می‌باشد. یعنی پر واضح است که ترشح این هورمون در بدن به حداقل می‌رسد و باعث به وجود آمدن بیماری مرض قند یا دیابت می‌گردد.

هنگامی ‌که یک فرد از سلامت کافی برخوردار می‌باشد، طبیعت امر این است که ترشح انسولین در بدن او به‌ صورت نرمال می‌باشد.

این هورمون از طریق غدد لوزالمعده یا پانکراس ترشح می‌گردد و وظیفه اصلی آن برای حفظ میزان قند خون بدن می‌باشد و در تلاش است تا آن را در حد تعادل نگه دارد. برای این ‌که بدن افراد بتواند میزان قند درستی داشته باشد، هورمون انسولین نقش مهمی ایفا می‌کند.

در واقع در صورتی‌ که متعادل ‌سازی برای ترشح این هورمون در بدن وجود نداشته باشد، عملکردهای طبیعی بدن انسان به ‌درستی انجام نمی‌گیرد و این مسئله سبب می‌شود تا بیماری دیابت در بدن افراد به وجود آید. بیماری دیابت معضلی است که همه ‌روزه افراد را درگیر می‌کند و باعث شکل‌گیری بیماری‌های مختلف دیگر خواهد شد.

بیماری دیابت در دسته‌بندی بیماری‌های متابولیک

صدر جدول بیماری‌های متابولیک مربوط به بیماری دیابت یا مرض قند می‌باشد. زیرا در کنار آن اختلالات دیگری در بدن شکل می‌گیرد که می‌تواند نگران‌ کننده باشد.

مواردی همچون چربی خون، فشار خون در کنار وجود دیابت پدید خواهند آمد و به‌ همین دلیل است که برخی از پزشکان، وجود بیماری دیابت را یک بیماری متمدنانه می‌شناسند و علت اصلی شکل‌گیری آن را شهرنشینی می‌دانند.

زیرا تکنولوژی و پیشرفت ماشین‌آلات باعث شده ‌است تا افراد، مواد مفیدی در طول روز مصرف نکنند و این مسئله باعث افزایش یافتن میزان قند خون آن‌ها می‌گردد.

درست است که مزایای مختلفی در شهرنشینی وجود دارد، اما ضررهای بسیاری همچون چاقی و وجود بیماری دیابت در آن احساس خواهد شد. به ‌همین دلیل مسئله مهمی که باعث می‌شود تا افراد به بیماری دیابت مبتلا شوند، عدم تحرک می‌باشد.

در گذشته اغلب افراد فعالیت‌های روزمره ای همچون کشاورزی، دامداری و باغداری را انجام می‌دادند

در گذشته اغلب افراد فعالیت‌های روزمره ای همچون کشاورزی، دامداری و باغداری را انجام می‌دادند و این تحرکات باعث می‌شد که همیشه در سلامت باشند. اما امروزه عدم تحرک، افراد را مبتلا به بیماری دیابت خواهد کرد.

به ‌غیر از آن سبک زندگی نادرست و استفاده از غذاهای پرکالری در طول روز می‌تواند عامل مؤثری برای شکل‌گیری بیماری دیابت یا مرض قند باشد.

در گذشته اغلب افراد فعالیت‌های روزمره ای همچون کشاورزی، دامداری و باغداری را انجام می‌دادند
در گذشته اغلب افراد فعالیت‌های روزمره ای همچون کشاورزی، دامداری و باغداری را انجام می‌دادند

حال که توانستید درک بهتری در رابطه با بیماری دیابت داشته باشید و به مفهوم اصلی آن برسید، باید بدانید که درمان‌های مختلفی از طریق پزشکان متخصص به خصوص دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص در زمینه درمان دیابت برای افراد در نظر گرفته می‌شود.

یکی از این داروهای درمانی، استفاده از قرص دیابت دیابزید می‌باشد که در ادامه این مبحث به ‌صورت جزء به‌ جزء اطلاعاتی در رابطه با آن برای شما خواهیم داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله درمان قطعی قند خون بالا و درمان دیابت جدید را مطالعه کنید.

تشخیص علائم دیابت

برای‌ این که متوجه شوید که دچار بیماری دیابت شده‌اید، هیچ نشانه‌ مشخص و ثابتی وجود ندارد. اما برخی از علائم اگر در بدن شما به ‌صورت مداوم تکرار می‌شود و در بدن شما اختلالاتی به وجود آورده ‌است، به‌ عنوان نشانه‌ها و علائم دیابت شناخته می‌شود.

پس در صورتی ‌که این موارد را شناسایی کردید، بهتر است حتما تحت نظارت یک پزشک متخصص قرار بگیرید تا از راهکارهای درمانی برای شما استفاده داشته باشد. در برخی مواقع استفاده از قرص دیابت دیابزید می‌تواند راهکاری مناسب برای درمان دیابت شما باشد.

البته تشخیص استفاده از این قرص براساس نظریه پزشک اتفاق خواهد افتاد.

مهم‌ترین نشانه‌های بروز دیابت موارد زیر می‌باشد.

 • نوشیدن مایعات بسیار
 • تشنگی بسیار در طول روز
 • پرخوری‌های بی‌حد و اندازه
 • تکرر ادرار در طول روز
 • خستگی‌های افراطی
 • مشکلات در بینایی
 • کاهش وزن ناگهانی
 • عدم بهبودی زخم‌ها و عفونت‌های عود شده
مهم‌ترین نشانه‌های بروز دیابت موارد زیر می‌باشد.
مهم‌ترین نشانه‌های بروز دیابت موارد زیر می‌باشد.

اهمیت شناخت بیماری دیابت در چیست؟

متخصصین و پزشکانی که در علوم پزشکی مهارت دارند، بر این باورند که اگر فرد در هنگام مناسبی بتواند بیماری دیابت خود را تشخیص دهد، شرایط کنترل کردن آن را خواهد داشت

و به ‌همین دلیل اگر شخص هر چه زودتر بتواند وجود بیماری دیابت را در بدن خود تشخیص دهد، داروهای مختلفی همچون قرص دیابت دیابزید برای آن وجود دارد که می‌تواند باعث عدم گسترش این بیماری شود.

زیرا گسترش یافتن این بیماری می‌تواند خطرات و عوارض چشمگیر را به دنبال داشته باشد. اما در شرایطی که این بیماری بتواند کنترل شود، هیچ‌گونه آسیبی به افراد نمی‌رساند. به ‌همین دلیل اگر بتوانید به‌ موقع این بیماری را تشخیص دهید، در سلامتی شما نقش بسیار مهمی را خواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص دیابت سینوریپا دیدن کنید.

تعداد آمار زیاد مبتلایان به دیابت

کاملاً مشخص است که بیماری دیابت کاملاً همه‌گیر شده  است و روزانه افراد بسیار زیادی به آن مبتلا می‌شوند. طبق آمار گرفته ‌شده در تمامی دنیا، حدوداً بیشتر از ۱۵۰ میلیون نفر دچار بیماری دیابت شده‌اند.

اما به ‌مرور زمان این آمار رو به ‌افزایش می‌باشد و می‌توان حدس زد که حدوداً تا چند سال آینده این عدد به بیشتر از ۳۰۰ میلیون نفر خواهد رسید.

با شناخت این اعداد و ارقام، خواهیم دانست که آمار پیشرفت این بیماری، خطرناک و نگران ‌کننده می‌باشد و امکان دارد که تمامی جوامع را درگیر خود کند. این اطلاعات ذکر شده در رابطه با افرادی که در ایران دچار بیماری دیابت می‌باشند، به ۲ میلیون نفر رسیده ‌است.

این دسته از افراد برای درمان، نگرانی‌های بسیاری دارند. زیرا روز به ‌روز این آمار در حال تغییر می‌باشد و امکان دارد که در هر سال ۲۰۰ هزار نفر به این آمار اضافه شود.

همین مسئله باعث می‌شود تا تشخیص به ‌موقع از دیابت داشته باشید و با مشکلات آن مقابله کنید. عدم گسترش دیابت از طریق داروهای متعددی همچون قرص دیابت دیابزید می‌تواند برای شما مفید باشد.

اما باید به این نکته توجه کنید که این دارو توسط پزشک برای شما تجویز شده باشد. دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص در زمینه درمان دیابت، بنابر شرایط شما امکان دارد تا قرص دیابت دیابزید را تجویز کند.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان پیش دیابت دیدن کنید.

تعداد آمار زیاد مبتلایان به دیابت
تعداد آمار زیاد مبتلایان به دیابت

شناخت انواع دیابت

بهتر است بگوییم که دیابت فقط در یک دسته‌بندی خلاصه نمی‌شود. اما مهم‌ترین گروه آن دیابت نوع دوم می‌باشد. به دلیل این‌که هیچ نشانه‌ای با خود ندارد و در بدن بسیاری از بیماران مخفی می‌باشد. طی مدت ‌زمان طولانی برخی از افراد قادر به تشخیص بیماری دیابت نوع 2 نیستند.

مگر این ‌که آزمایش‌ها و تست‌های دوره‌ای را جدی بگیرند. در صورتی‌که فرد هیچ اطلاعاتی در رابطه با بیماری خود نداشته باشد، رژیم‌های غذایی و دیگر موارد اثرگذار روی آن را مهم نمی‌شمرد و این مسئله باعث وخامت بیشتر بیماری دیابت نوع دوم خواهد شد.

اگر بیمار تحت نظارت هیچ پزشکی نباشد، درمان کافی برای آن انجام نمی‌گیرد و به‌ مرور زمان وجود این بیماری در بدن فرد گسترده‌تر می‌شود.

صدمات جدی در پی افزایش میزان قند خون در مدت ‌زمان طولانی برای بدن اتفاق خواهد افتاد

صدمات جدی در پی افزایش میزان قند خون در مدت ‌زمان طولانی برای بدن اتفاق خواهد افتاد که امکان دارد موارد جبران ‌ناپذیر را به دنبال داشته باشد و  در برخی مواقع نواحی همچون چشم، اعصاب، کلیه‌ها، عروق، مغز و قلب را درگیر می‌کند.

پس این مسئله باعث می‌شود تا تشخیص به‌ موقع از بیماری دیابت را مسأله‌ای بسیار مهم و حیاتی بدانید و برای جلوگیری از عوارض به ‌وجود آمده بر اثر دیابت تلاش کنید. اما کارهای پیشنهادی بسیاری از طریق تخصص پزشکان به بیماران مبتلا به دیابت پیشنهاد می‌شود. یکی از این راهکارها استفاده از قرص دیابت دیابزید است.

نباید از این ‌موضوع غافل شوید که با افزایش سن، احتمال وجود بیماری دیابت نوع ۲ در بدن شما بیشتر خواهد شد. پس تست‌های دوره‌ای را جدی بگیرید.

این بیماری امکان دارد با علائم پنهان در بدن شما وجود داشته باشد

زیرا این بیماری امکان دارد با علائم پنهان در بدن شما وجود داشته باشد و فقط با استفاده از آزمایشات دوره‌ای و تست‌های قند خون ناشتا می‌توانید این بیماری را بهتر بشناسید. بعد از شناخت آن لازم است که تحت نظر پزشک متخصص باشید تا بتواند عوارض موجود برای پیشرفت دیابت را در بدن شما کنترل کند.

اگر استفاده از داروها براساس تشخیص دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک در حیطه درمان دیابت تجویز گردد، می‌توانید از آن عملکرد خوبی را مشاهده کنید. اما هیچ‌گاه استفاده خودسرانه از داروهای دیابت نداشته باشید.

به دلیل این ‌که امکان دارد شرایط بدنی هر فردی با این قرص مطابقت نداشته باشد و چون سطح علمی شما در زمینه انواع داروها اندک می‌باشد، باعث گسترش بیماری دیابت شود. اما توصیه دکتر سلیمی به ‌عنوان پزشک متخصص در زمینه درمان دیابت، استفاده از قرص دیابت دیابزید در برخی مواقع می‌باشد.

این بیماری امکان دارد با علائم پنهان در بدن شما وجود داشته باشد
این بیماری امکان دارد با علائم پنهان در بدن شما وجود داشته باشد

تشخیص بیماری دیابت در بدن چگونه اتفاق می‌افتد؟

همان‌طور که دریافتیم، اهمیت بسیاری برای تشخیص بیماری دیابت وجود دارد و براساس تشخیص به‌ موقع می‌توان دریافت که آیا شرایط بدن شما برای استفاده از قرص دیابت دیابزید مناسب می‌باشد. حال در ادامه این مطلب، نحوه شناسایی‌های مختلف را برای بیماری دیابت خواهیم گفت.

اندازه‌گیری قند خون به ‌صورت ناشتا

یک موضوع بسیار کاربردی و آسان که برای شما به شناسایی بیماری دیابت کمک خواهد کرد، اندازه گرفتن سطح قند خون در حالت ناشتا می‌باشد.

این شرایط تشخیص می‌دهد که چه فردی درگیر بیماری دیابت شده‌ است و باید با استفاده از راهکارهای درمانی برای پیشرفت بیماری تلاش کند. مهم‌ترین مسئله‌ای که برای این شرایط وجود دارد، این است که فرد باید حدود ۸ ساعت قبل ‌از تست قند خون ناشتا باشد و بعد از آن شرایط انجام این تست به آسانی انجام می‌گیرد.

در شرایطی که نتیجه میزان قند خون شما ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر باشد، شرایط شما کاملاً عادی است

البته مانعی برای نوشیدن آب در این آزمایش دیده نمی‌شود. در شرایطی که نتیجه میزان قند خون شما ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر باشد، شرایط شما کاملاً عادی است و درگیر بیماری دیابت نشده‌اید. اما اگر نتیجه حاصل ‌شده شامل عددی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر باشد، باید اندکی نگران وضعیت خود باشید.

زیرا شما در شرف مبتلا شدن به بیماری دیابت هستید. پس باید بیشتر مراقب سطح کیفی زندگی خود باشید. اما گزینه دیگری که به‌ عنوان نتایج آزمایش تست قند خون مطرح می‌گردد، عددی بیشتر از ۱۲۶ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر می‌باشد. اما در برخی شرایط پزشک مد نظر از شما درخواست می‌کنند که ۲ بار تست قند خون را انجام بدهید.

اگر تایید شود که در هر ۲ مرحله عدد حاصل ‌شده قند خون بیشتر از ۱۲۶ میلی‌گرم می‌باشد، شما مبتلا به بیماری دیابت هستید و برای این ‌که درمان تخصصی روی بدن شما صورت بگیرد، نیاز دارید تا از پزشکی حاذق در این زمینه کمک بگیرید. پزشک به شما با تجویز داروهای مختلفی همچون قرص دیابت دیابزید، کمک می‌کند تا در کنترل بیماری خود موفق باشید.

در شرایطی که نتیجه میزان قند خون شما ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر باشد، شرایط شما کاملاً عادی است
در شرایطی که نتیجه میزان قند خون شما ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر باشد، شرایط شما کاملاً عادی است

دستگاه‌های سنجش قند خون

البته لازم است بدانید که به ‌غیر از استفاده از آزمایشات قند خون، فرد می‌تواند با استفاده از دستگاه‌های سنجش قند خون که در بازار به نام گلوکزمتر شناخته می‌شوند، تشخیص خوبی برای بیماری دیابت داشته باشد.

اما این‌ که بتوان به ‌صورت دقیق تشخیص داد که این دستگاه عملکردی درست دارد، هنوز به اثبات نرسیده است. به دلیل این‌ که امکان دارد اشتباهاتی در اندازه‌گیری قند خون با استفاده از این دستگاه رخ دهد.

اما به‌ عنوان یک روش ابتدایی برای تعیین افزایش قند خون کاربرد خواهد داشت. نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص در زمینه درمان دیابت این است که برای این‌که ریز به ریز و با دقت بالاتری بتوانید فرآیند فعالیت‌های قند خون را در بدن خود پایش کنید، استفاده از تست قند خون می‌تواند دقیق‌تر باشد تا شرایط بدنی شما به ‌خوبی تشخیص داده شود و از همین طریق بتوان درمان مناسبی را برای دیابت شما به کار برد.

دستگاه‌های سنجش قند خون
دستگاه‌های سنجش قند خون

موارد اتفاقی برای سنجش قند خون

در برخی شرایط ممکن است افراد نشانه‌های مختلفی در بدن خود مشاهده کنند که این دسته از نشانه‌ها می‌تواند علائم خوبی برای بروز بیماری دیابت نوع ۲ باشد.

اگر نشانه‌های مختلفی در طول روزمره همانند دفع مکرر ادرار در شبانه‌روز، کم شدن وزن به‌ صورت ناگهانی، استفاده بسیار از آب را مشاهده کردید، به این‌موضوع شک کنید که امکان دارد درگیر بیماری دیابت شده اید.

پس این ‌موضوع را جدی بگیرید. اگر در شرایط اتفاقی میزان قند خون خود را بررسی کردید و عددی بیشتر از ۲۰۰ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر برای شما تشخیص داده شد، می‌توانید به وجود این بیماری در بدن خود مطمئن شوید.

البته زمان تشخیص این تست مسئله مهمی است که می‌تواند دقت بیشتری برای تشخیص بیماری دیابت داشته باشد. در این شرایط بهترین راه، استفاده از داروهای درمانی دیابت همچون قرص دیابت دیابزید می‌باشد که این دارو توسط پزشک برای شما تجویز خواهد شد.

آزمایش خوراکی تحمل قند

به‌ غیر از این محصول برای تحمل قند خوراکی بدن، آزمایشات مختلفی انجام می‌گیرد که این راهکارها به‌ صورت علمی می‌تواند وجود دیابت خون در بدن را تایید کند. روند انجام این آزمایش این است که ۲ ساعت قبل‌ از تست مربوطه، خوراکی قندی که دارای ۷۵ گرم گلوکز می‌باشد، به بدن بیمار خواهد رسید.

البته این نوع تشخیص اغلب برای دیابت بارداری مهم و ضروری می‌باشد. اما امکان دارد میزان غلظت قند موجود بر اثر این ماده خوراکی، متفاوت‌تر باشد و گلوکز آن بین ۵۰ تا ۱۰۰ گرم ذکر شود. برای تشخیص درست از طریق این آزمایش، باید چندین نوبت این تست انجام بگیرد تا بتواند نتیجه درستی را به نمایش بگذارد.

آزمایش خوراکی تحمل قند
آزمایش خوراکی تحمل قند

تشخیص از طریق روش HbA1c

کاملاً طبیعی است که تعادل قند خون در زمان‌های مختلف شبانه ‌روز وجود نداشته باشد. در واقع قند خون در هر برهه زمانی از روز متفاوت است و ثبات ندارد. برای این‌ که بتوانم نوسانات موجود روی قند خون را به‌ صورت دقیق اندازه‌گیری کرد، راهکاری که برای تشخیص آن وجود دارد، استفاده از روش HbA1c می‌باشد.

در واقع این راهکار پروتئینی با نام هموگلوبین خون می‌باشد که فقط آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و وظیفه اصلی این آزمایش این است که در مدت ۹۰ روز گذشته، پایش کامل وضعیت قند خون را اعلام کند و بگوید که در ۳ ماه گذشته معدل میانگین قند خون افراد چقدر بوده ‌است.

به‌ تازگی پزشکانی همچون دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص برای درمان دیابت، استفاده از این راهکار را به بیماران خود بسیار پیشنهاد می‌دهند تا بتوانند با استفاده از نتیجه این آزمایش، اطلاعات دقیق‌تری از شرایط بدنی بیمار داشته باشند.

برای اندازه‌گیری این نوع آزمایش، کیت‌های آزمایشگاهی مختلفی وجود دارد و نیاز است تا مقادیر مختلفی از 7 تا ۵٫۷ برای تعیین قند خون به آزمایشگاه فرستاده شود.

تمامی این مراحل به شما کمک می‌کند که تشخیص قند خون را مهم بشمارید

تمامی این مراحل به شما کمک می‌کند که تشخیص قند خون را مهم بشمارید و از طریق هر کدام از این راهکارها در مدت ‌زمانی مناسب، بیماری خود را تشخیص دهید.

اگر بیماری دیابت در زمان مناسبی تشخیص داده شود، با استفاده از داروهای مختلفی همچون قرص دیابت دیابزید توسط تجویز پزشکان می‌تواند کنترل گردد. پس هیچ‌گاه از این مسئله غافل نشوید که تشخیص به ‌موقع بیماری دیابت به شما کمک خواهد کرد.

دکتر سلیمی در زمینه درمان دیابت بسیار تخصصی و حرفه‌ای می‌باشد و توصیه می‌کند که با تشخیص به‌موقع بتوانید سلامت خود را تضمین کنید. البته در این ‌راستا داروهای دیگری همچون قرص دیابت دیابزید می‌تواند اثربخشی بالایی داشته باشد.

تمامی این مراحل به شما کمک می‌کند که تشخیص قند خون را مهم بشمارید
تمامی این مراحل به شما کمک می‌کند که تشخیص قند خون را مهم بشمارید

عملکرد درمانی بیماری دیابت

اطلاعات گسترده ای که در این مطلب در رابطه با بیماری دیابت ذکر کرده‌ایم، به شما کمک خواهد کرد تا علائم و نشانه‌های بیماری دیابت را حیاتی بدانید و در صورتی ‌که این علائم را در بدن خود مشاهده می‌کنید، فورا از راهکارهای درمانی استفاده داشته باشید.

تا به اینجا دریافتیم که بیماری دیابت یک نوع بیماری و اختلال در متابولیک می‌باشد که اگر درمان خاصی برای آن انجام نگیرد، باعث تغییر دادن عملکردهای سوخت ‌و ساز بدن خواهد شد.

سپس موضوع درمان دیابت بسیار حیاتی و مفید می‌باشد و تخصص‌های دکتر غدد برای درمان دیابت کارساز می‌باشد و بر اساس شرایط جسمانی شما داروهای مختلفی برای شما تجویز خواهد شد. اگر هیچ راهکاری برای درمان و کنترل قند خون انجام نگیرد، مشکلات خطرناکی حاصل می‌گردد که زندگی افراد را دچار اختلال خواهد کرد.

عملکرد درمانی بیماری دیابت
عملکرد درمانی بیماری دیابت

وجود برخی از داروها همچون قرص دیابت دیابزید بنابر تشخیص پزشکان متخصص همانند دکتر سلیمی برای درمان دیابت کارساز می‌باشد. البته عدم شناخت شما از این قرص باعث می‌شود تا ندانید که فرایند استفاده از آن به چه صورت می‌باشد.

اطلاعات مختلفی در رابطه با قرص دیابت دیابزید برای شما داریم که در ادامه این مطلب می‌توانید سطح آگاهی خود را در رابطه با آن افزایش دهید.

درمان بیماری دیابت چگونه شکل می‌گیرد؟

همان‌طور که گفتیم، اهمیت درمان برای دیابت مسئله بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. اما بر اساس این‌ که راهکارهای بسیار مختلف از طریق دوست و آشنایان به ما پیشنهاد می‌شود، نمی‌توان تشخیص داد که کدام یک از شرایط و داروها برای درمان دیابت می‌تواند نقش بسیار مفیدی را ایفا کند.

برای این ‌که در صورت وجود بیماری دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ سلامت باشید، بهتر است توصیه‌های پیشگیرانه‌ای که برای جلوگیری از دیابت مطرح می‌گردد را مهم بشمارید.

استفاده از آزمایشات و تست‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا با تشخیص به موقع بتوانید درمان مؤثری را برای دیابت نوع ۲ انجام بدهید. در این شرایط تشخیص می‌دهید که کدام یک از قرص‌ها و داروها کاربرد مؤثر و مفیدی برای دیابت نوع ۲ خواهد داشت.

در واقع یکی از مهم‌ترین مواردی که کمک می‌کند تا پکیج درمان شما برای دیابت کامل شود، تغییر دادن شیوه زندگی براساس مصرف غذاهای روزمره می‌باشد. اما در کنار آن نیاز دارید تا از داروها و قرص‌هایی همانند قرص دیابت دیابزید استفاده کنید تا تاثیر درمان دیابت دو چندان شود.

بسیاری از افراد، شناخت درستی در رابطه با این قرص ندارند

بسیاری از افراد، شناخت درستی در رابطه با این قرص ندارند و نمی دانند که عملکرد اصلی آن بر چه پایه‌ای می‌باشد. برای این ‌که بهتر فرایند درمان قرص دیابت دیابزید را درک کنید، باید بگوییم که این دارو کاملاً اثربخش می‌باشد و می‌تواند برای برطرف نمودن افزایش قند خون مفید باشد.

در واقع اگر تجویز این قرص براساس تخصص پزشکان اتفاق افتاده باشد، می‌تواند در راستای نرمال‌سازی انسولین موجود در بدن تلاش کند و این عامل مؤثری برای مبارزه با بیماری دیابت می‌باشد.

استفاده از این قرص بدین ‌صورت است که کمک می‌کند ترشح انسولین در بدن بیشتر شود و با تولید انسولین، بدن می‌تواند میزان گلوکز موجود در خون را برای انرژی بیشتر سلول‌ها به تمامی مناطق بدن برساند.

بسیاری از افراد، شناخت درستی در رابطه با این قرص ندارند
بسیاری از افراد، شناخت درستی در رابطه با این قرص ندارند

به همین دلیل دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه درمان دیابت به شما توصیه می‌کند که ممکن است قرص دیابت دیابزید برای شرایط شما مفید باشد.

اما برای ‌این که تشخیص دهید آیا این قرص می‌تواند برای شما کارساز و مفید باشد، باید حتما تحت نظر یک پزشک معالج شوید و از مصرف خودسرانه داروها و درمان‌های گیاهی که دوست و آشنایان به شما پیشنهاد می‌دهند، پرهیز کنید.

داروهای مختلف درمان دیابت

داروهای محرک دیگر نقش بسیار مفیدی برای درمان دیابت خواهند داشت. البته استفاده از هر کدام از داروهای مربوط به افراد دیابتی نمی‌تواند برای تمامی افراد امکان‌پذیر باشد.

شخصی که مبتلا به دیابت می‌باشد، برای استفاده از داروها باید دقت بسیاری به خرج بدهد. شرایط استفاده از قرص دیابت دیابزید در هنگامی برای بیمار فراهم می‌گردد که بدن او نیاز به مدیریت ترشح انسولین موجود داشته باشد تا با کنترل انسولین بتوان میزان قند خون را در بدن نیز مدیریت کرد.

اگر براساس صلاحدید پزشک، تجویز قرص دیابت دیابزید صورت بگیرد، نتیجه خوبی از آن مشاهده می‌گردد. در غیر این صورت استفاده خودسرانه آن نمی‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

موارد دیگری برای درمان افرادی که درگیر دیابت نوع ۲ هستند، وجود دارد

البته موارد دیگری برای درمان افرادی که درگیر دیابت نوع ۲ هستند، وجود دارد و در کنار استفاده از قرص دیابت دیابزید، نیاز است تا رژیم‌های غذایی در حد متعادل شده برای افراد دیابتی مورد استفاده قرار بگیرد.

این افراد با رژیم‌های غذایی و فعالیت‌های مختلفی که در طول روز دارند، می‌توانند شرایطی را فراهم کنند که بیماری دیابت به ‌کلی از زندگی آن‌ها حذف شود. البته اگر برای رژیم‌های غذایی و فعالیت‌های مختلف بیماری دیابت نیازمند کسب اطلاعات می‌باشید، دکتر سلیمی می‌تواند در این ‌باره به شما کمک کند.

زیرا اثربخشی قرص دیابت دیابزید در کنار این مسائل بیشتر خواهد شد. برای این‌ که درمان دیابت توسط تخصص‌های دکتر سلیمی با استفاده از قرص دیابت دیابزید به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد، بیمار موظف است که در بازه زمانی شش ‌ماهه به پزشک خود مراجعه کند تا با مشورت گرفتن در رابطه با راهکارهای مختلف درمانی بتواند در درمان بیماری دیابت موفق باشد.

اغلب پزشکان در کنار استفاده از قرص‌ها و داروهای مختلف، پیشنهاد تحرک و ورزش‌های متعادل را برای کنترل کردن میزان دیابت به افراد خواهند داد. به ‌مرور زمان اگر بتوانید سبک زندگی خود را تغییر دهید، نقش بسیار مفیدی در درمان دیابت خود ایفا کرده‌اید.

موارد دیگری برای درمان افرادی که درگیر دیابت نوع ۲ هستند، وجود دارد
موارد دیگری برای درمان افرادی که درگیر دیابت نوع ۲ هستند، وجود دارد

عوارض عدم درمان بیماری دیابت

کاملاً مشخص است که حدوداً نیمی از افرادی که درگیر بیماری دیابت شده‌اند، هیچ‌گونه آگاهی از بیماری خود ندارند و این عدم شناخت و آگاهی بیماری باعث می‌شود تا در مدت ‌زمان طولانی درگیر بیماری دیابت باشند.

در واقع سبک زندگی آن‌ها هیچ تغییری نمی‌کند و راهکارهای درمانی همچون کنترل قند خون، عدم استفاده از مواد غذایی نامناسب و دیگر موارد برای آن‌ها صورت نخواهد گرفت.

حال در شرایطی که فرد هیچ‌گونه درمانی برای دیابت انجام ندهد، عوارض خطرناکی در بدن او رخ خواهد داد که امکان دارد سلامتی او را تحت تاثیر قرار بدهد. مهم‌ترین این عوارض شامل موارد زیر خواهد شد.

بیماری کلیوی

یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی که بر اثر عدم درمان دیابت اتفاق خواهد افتاد، بیماری‌های کلیوی می‌باشد که فرد در این شرایط نیاز به دیالیز یا پیوند کلیه دارد. پس با شناخت به ‌موقع و استفاده از داروهایی همچون قرص دیابت دیابزید می‌توانید از سلامت کلیه‌ها اطمینان حاصل کنید.

مشکلات بینایی

بالا رفتن میزان قند خون می‌تواند تاثیر مستقیمی روی مشکلات جدی بینایی داشته باشد و حتی در بسیاری از مواقع باعث کم‌بینایی و نابینایی افراد خواهد شد. پس شناخت به ‌موقع و استفاده از قرص‌های درمانی می‌تواند برای افراد مفید باشد.

بیماری‌های قلبی عروقی

مهم‌ترین دلیل فوتی در بیماران مبتلا به دیابت، عموما بروز مشکلات قلبی و عروقی می‌باشد. زیرا این بیماری می‌تواند اختلالات بسیاری را برای شکل‌گیری بیماری‌های قلبی عروقی به وجود آورد.

بیماری‌های اعصاب محیطی

تاثیر دیابت روی بیماری‌های اعصاب محیطی باعث می‌شود که افراد، اختلالات مختلفی را تجربه کنند و در نهایت زخم‌های مزمن در اندام‌های آن‌ها حاصل می‌گردد. عفونتی که از این نوع زخم‌ها به وجود می‌آید، باعث قطع عضو می‌شود و زندگی افراد را مختل خواهد کرد.

این دسته از عوارض باعث می‌شود تا افراد هر چه زودتر به شناخت بیماری دیابت خود پی ببرند و از راهکارهای درمانی همچون استفاده از قرص دیابت دیابزید تحت نظر پزشکان متخصص بهره‌مند شوند. البته باید بدانید که هیچ کدام از راه‌های درمانی دیابت به ‌صورت خودسرانه نباید مورد استفاده قرار بگیرد و حتما نیاز به تخصص دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه درمان دیابت دارید.

بیماری‌های اعصاب محیطی
بیماری‌های اعصاب محیطی

قرص دیابت دیابزید چیست؟

در طبقه‌بندی دارویی، برخی از داروهای خوراکی فرایند کاهش قند خون را در بدن انجام می‌دهند. قرص دیابت دیابزید یکی دیگر از این قرص‌ها می‌باشد که به ‌صورت روکش‌دار و در بسته‌بندی‌های ۳۰ و ۶۰ میلی‌گرمی در بازار ارائه می‌شود.

این قرص حاوی گلی کلازید می‌باشد که این ماده باعث می‌شود تا میزان ترشح انسولین از طریق لوزالمعده یا غدد پانکراس بیشتر گردد و همین فرایند باعث می‌شود تا مدیریت بهتری روی میزان قند خون افراد انجام بگیرد.

طبق نظریه پزشکان، با توجه به این ‌که قرص دیابت دیابزید میزان زیادی گلی کلازید دارد، برای استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب و در کنار استفاده از ورزش می‌تواند راهکار مناسبی برای درمان دیابت نوع ۲ باشد و اغلب پزشکان ‌به خصوص دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت، امکان دارد این قرص را برای بیماران دیابتی تجویز کند.

فرایند اصلی که قرص دیابت دیابزید در بدن انجام می‌دهد

در واقع فرایند اصلی که قرص دیابت دیابزید در بدن انجام می‌دهد، افزایش یافتن آزادسازی انسولین به واسطه سلول‌های بتای پانکراس می‌باشد که این مسئله اثربخشی بالایی روی کاهش قند خون دارد.

در شرایطی این دارو برای بیمار تجویز می‌شود که در درمان و کنترل دیابت نوع ۲ فوایدی را برای بیمار داشته باشد و این دارو به ‌عنوان یک عامل کمکی برای بیماری دیابت نوع ۲، بیماری‌های غدد درون‌ریز همانند بیماری کوشینگ و بیماری‌های دیگر ژنتیکی همانند اختلالات متابولیسمی تجویز خواهد شد.

البته دوزهای مختلفی برای این دارو وجود دارد که بر اساس تشخیص پزشک یعنی دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص درمان دیابت می‌توانید از فواید این قرص بهره‌مند شوید.

اطلاعات کلی در رابطه با قرص دیابت دیابزید

هنگامی‌ که دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک، استفاده از قرص دیابت دیابزید را برای بیماران خود تجویز می‌کند، به این ‌موضوع اطمینان دارد که استفاده از این قرص می‌تواند در عملکرد دیابت آن‌ها مؤثر واقع شود.

اما باید یک شناخت کلی در رابطه با جزئیات و اطلاعات مربوط به این قرص داشته باشید. دسته‌بندی‌های زیر می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

اطلاعات کلی در رابطه با قرص دیابت دیابزید
اطلاعات کلی در رابطه با قرص دیابت دیابزید

نام دارو: دیابزید

ﻧﺎم ژﻧﺮﯾﮏ: گلی‌ کلازید

ﻃﺒﻘﻪ داروﯾﯽ: سولفونيل اوره

ﺷﮑﻞ دارو: قرص ۸۰ میلی‌گرم IR، قرص ۳۰ میلی‌گرم MR، قرص ۶۰ میلی‌گرم MR

ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت دارو: گلی‌ کلازید

مکانیسم عملکرد دارو: فرایند تاثیر گذاری این دارو روی تولید بیشتر انسلولین اثر بخش است.

موارد مصرف: داروی خوراکی کاهش دهنده میزان قند خون و بیماری دیابت

مزایای استفاده از قرص دیابت دیابزید در چیست؟

همان‌طور که گفتیم، استفاده از قرص دیابت دیابزید می‌تواند برای افزایش تولید هورمون انسولین کمک بسیاری کند. به‌ همین دلیل مزایای بسیاری نیز برای این قرص وجود دارد. وجود این نوع ویژگی‌ها سبب می‌شود تا دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت از این قرص استفاده داشته باشد.

مسئله مهمی که به‌ عنوان ویژگی اصلی این قرص ذکر می‌گردد، این است که می‌تواند در طول شبانه‌ روز باعث تنظیم کردن میزان قند خون شود.

داروهای مختلف دیگری برای دیابت عرضه خواهند شد، اما باید بگوییم خبر خوب این است که استفاده از این دارو در مقایسه با داروهای دیگر دیابت همچون گلی بن کلامید که باعث می‌شود میزان قند خون افراد به ‌حدی پایین آید که سبب افت خون گردد، عوارض بسیار کمتری را خواهد داشت.

مسئله دیگری که در هنگام استفاده از این قرص وجود دارد، این است که در طول شبانه ‌روز باعث افت قند خون یعنی هیپوگلیسمی نخواهد شد

و نتایج بهتری در هنگام استفاده از این دارو نسبت ‌به حوادث قلبی عروقی در مقایسه با داروهای دیگر دیابت همچون قرص گلی بن کلامید دیده خواهد شد. در کنار آن، جزئیات این قرص نشاندهنده این است که برخی از خواص آنتی ‌اکسیدان در آن به بدن بیمار منتقل خواهد شد.

عوارض استفاده از قرص دیابت دیابزید

برای ‌این که شناخت بیشتری در رابطه با این قرص داشته باشید، باید بدانید به دلیل این‌که ماهیت اصلی این قرص براساس وجود گلی کلازید می‌باشد، عوارض‌ مربوط به داروی گلی کلازید نیز امکان دارد در بدن افراد اتفاق بیفتد.

مواردی همچون افت سطح سدیم یا افت قند خون، بی‌قراری، اسهال، سردرد، سرگیجه، تهوع، آنمی، زردی، خارش و دیگر موارد از مهم‌ترین عوارض استفاده از قرص دیابت دیابزید شمرده می‌شود.

به‌ همین‌منظور است که توصیه می‌کنیم هیچ‌گاه استفاده خودسرانه از این قرص نداشته باشید و حتما طبق تجویز پزشک خود از آن بهره ببرید. در صورتی‌ که با استفاده از این قرص در دوره درمان خود عوارض جانبی آن را مشاهده کردید، فورا پزشک خود را از این ‌موضوع مطلع کنید.

عوارض استفاده از قرص دیابت دیابزید
عوارض استفاده از قرص دیابت دیابزید

نکات لازم در رابطه با نحوه مصرف قرص دیابت دیابزید چیست؟

با توجه به این ‌که دیابت نوع ۲ شایع‌ترین بیماری در جهان شناخته می‌شود، افراد بسیاری مستعد این بیماری هستند. در واقع ژنتیک این افراد باعث می‌شود تا بیشتر در معرض خطر این بیماری باشند.

اما در صورتی‌ که دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص برای درمان دیابت و همین‌طور برطرف‌ شدن بیماری‌های زمینه‌ای دیگری همچون فشار خون، تری گلسیرید، نداشتن تحرک و دیگر موارد را برطرف کند، استفاده از این دارو یعنی قرص دیابت دیابزید را برای بیمار تجویز می‌کند.

اما نحوه استفاده از آن باید براساس دستورات پزشک انجام بگیرد. پس مواردی که در ادامه خواهیم گفت، به شما کمک می‌کند تا با استفاده درست در کنترل بیماری دیابت خود موفق باشید.

استفاده از قرص دیابت دیابزید بر اساس دستور پزشک

لازم است بدانید که نحوه استفاده از این قرص برای هر شخصی با شخص دیگر متفاوت می‌باشد و نمی‌توان به‌ صورت یکسان در رابطه با آن نظراتی ارائه داد. در واقع شما موظف هستید که این دارو را بر اساس دستورات پزشک خود یعنی دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص برای درمان دیابت استفاده داشته باشید.

در برخی شرایط، افراد تصور می‌کنند هنگامی‌که احساس بهبودی به نسبت بیماری دیابت داشته‌اند و میزان قند خون آن‌ها در حد متعادل می‌باشد، دیگر نیاز به استفاده از این قرص را ندارند. اما باید بدانید تا هنگامی ‌که پزشک صلاح می‌داند، باید از این دارو استفاده داشته باشید تا نتایج خوبی برای درمان بیماری شما صورت بگیرد.

شما مجاز به استفاده از این دارو به مدت طولانی‌تر از دستورات پزشک نیستید

شما مجاز به استفاده از این دارو به مدت طولانی‌تر از دستورات پزشک نیستید و فقط باید طبق نظریه پزشک از آن بهره ببرید. اگر تصور می‌کنید که استفاده بیش ‌از حد این دارو کمک می‌کند تا میزان قند خون خود را بیشتر کاهش بدهید، این تفکر کاملاً اشتباه است و امکان به وجود آمدن عوارض ناخواسته را برای شما به حداکثر می‌رساند.

نباید این ‌موضوع را فراموش کنید که استفاده از قرص دیابت دیابزید باعث علاج بیماری قطعی نخواهد شد، اما به فرایند کنترل میزان قند خون کمک بسیاری می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود که استفاده از این قرص برای تمام عمر شما مسئله‌ای ضروری و حیاتی شمرده شود.

زیرا در صورتی ‌که هیچ‌گونه درمانی برای افزایش میزان قند خون صورت نگیرد، خطرات جدی را به دنبال خواهد داشت و مواردی همچون نارسایی قلب، آسیب به چشم‌ها و به طور کلی بر بیماری‌های عروق خونی را به ‌دنبال خواهد داشت.

شما مجاز به استفاده از این دارو به مدت طولانی‌تر از دستورات پزشک نیستید
شما مجاز به استفاده از این دارو به مدت طولانی‌تر از دستورات پزشک نیستید

دیگر نکات لازم برای مصرف صحیح قرص دیابت دیابزید

 • قرص دیابت دیابزید را به ‌صورت کامل بلع کنید و از مواردی همچون جویدن و خرد کردن آن جلوگیری کنید.
 • توسط پزشک یا متخصص تغذیه، میزان کالری‌های دریافتی شما به منظور بیماری دیابت باید تعیین گردد.
 • رعایت دقیق و اصولی میزان کالری‌های مشخص‌شده توسط پزشک برای شما امری دقیق و ضروری می‌باشد.

امکان دارد پزشک تشخیص بدهد که استفاده از این قرص نیاز به نوعی فعالیت فیزیکی دارد که باید آن را به بهترین نحو ممکن انجام بدهید.

برای این‌ که تشخیص بهتری از میزان قند خون خود داشته باشید، بهترین عملکرد استفاده از آزمایش قند خون می‌باشد. از این طریق می‌توان میزان مصرف دارو را برای شما تنظیم کرد.

معمولاً در صورت وجود عفونت‌ها، میزان تولید انسولین کمتر می‌شود. بنابراین باید در این زمان از قرص دیابت دیابزید نیز بهره ببرید.

استفاده از این قرص در مواردی همچون بیماری‌های سرماخوردگی، آنفلوآنزا، تب که دچار تهوع و استفراغ می‌باشند، کاملاً ضروری می‌باشد.

قرص دیابت دیابزید فقط باید با استفاده از آب بلعیده شود

قرص دیابت دیابزید فقط باید با استفاده از آب بلعیده شود و نمی توانید به‌ جای آب از نوشابه‌های رژیمی و دیگر موارد استفاده کنید.

هر ۴ ساعت یک‌ بار بعد از استفاده از این قرص لازم است میزان قند خون خود را اندازه‌گیری کنید و کنترل حضور کتون ها را در ادرار در دست بگیرید.

اگر میزان کتون ها براساس استفاده از این قرص افزایش پیدا کرد، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

در صورت وجود استفراغ‌های شدید یا طولانی، پزشک خود را از این ‌موضوع مطلع کنید.

در شرایطی که یک نوبت از دارو را فراموش کردید، در صورت یادآوری فورا آن را استفاده کنید.

اما اگر به زمان مصرف نوبت بعدی قرص رسیده ‌است، موارد مصرف به ‌صورت برنامه عادی را از سر بگیرید.

هیچ‌گاه میزان استفاده از این قرص را ۲ برابر نکنید و فقط طبق دستور پزشک پیش بروید.

قرص دیابت دیابزید فقط باید با استفاده از آب بلعیده شود
قرص دیابت دیابزید فقط باید با استفاده از آب بلعیده شود

موارد منع مصرف قرص دیابت دیابزید چه می‌باشد؟

با توجه به این ‌که این قرص می‌تواند مزایای بسیاری برای درمان دیابت به ‌همراه داشته باشد و بسیاری از پزشکان برای درمان بیماران خود آن را تجویز می‌کنند، اما امکان دارد استفاده از این دارو برای برخی از افراد مجاز نباشد.

دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک در زمینه درمان دیابت عنوان می‌کند، مواردی که در ادامه این مبحث در رابطه با آن‌ها بیشتر خواهیم گفت، به‌ عنوان موارد منع مصرف قرص دیابت دیابزید شمرده می‌شود و در صورت وجود این شرایط نباید از این قرص استفاده داشته باشید.

پس لازم است قبل ‌از مصرف این قرص، اطلاعات و تحقیقات کلی در رابطه با آن داشته باشید. البته پزشک مد نظر، شرایط شما را با تجویز این قرص مطابقت خواهد داد اما در هر صورت شما نیز نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه‌ داروهای مصرفی خود دارید.

استفاده از قرص دیابت دیابزید فقط بر اساس تجویز دستور پزشک

استفاده از قرص دیابت دیابزید فقط بر اساس تجویز دستور پزشک براساس دستور پزشک، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اشخاصی که درگیر نارسایی شدید کلیوی و کبدی هستند، نمی‌تواند از این قرص استفاده کنند.

استفاده از این دارو فقط برای درمان دیابت نوع ۲ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اشخاص مبتلا به دیابت نوع ۱ قادر به استفاده از این دارو نیستند.

با توجه به این ‌که گلی کلازید در این قرص وجود دارد، امکان دارد عوارض مربوط به این دارو در بدن بیمار اتفاق بیفتد.

در صورت اسیدوز شدید، قادر به استفاده از قرص دیابت دیابزید نیستید.

اگر دچار سوختگی‌های شدید شده‌اید، نمی‌توانید از قرص دیابت دیابزید استفاده کنید.

فردی که دچار اغمای دیابتی شده‌ است، قادر به استفاده از قرص دیابت دیابزید نمی‌باشد.

در شرایطی که بیمار جراحی‌های بزرگ انجام داده ‌است، برای استفاده از این قرص باید با پزشک خود مشورت کند.

(پیشنهاد می کنیم از پست جراحی افراد دیابتی دیدن کنید.)

برخی از ضربات شدید امکان دارد به ‌عنوان موارد منع استفاده از این قرص به حساب آیند.

نوسانات شدید در قند خون

اگر در قند خون خود نوسانات شدید مشاهده می‌کنید، قادر به استفاده از قرص دیابت دیابزید نیستید.

اگر نیاز به انسولین در بدن شما با سرعت بالایی تغییر پیدا می‌کند، شرایط استفاده از این قرص را ندارید.

اگر در دوران شیردهی یا بارداری می‌باشید، استفاده از این قرص باید فراموش شود.

بیمارانی که تحت درمان با میکونازول می‌باشند، نمی‌توانند از این قرص بهره ببرند.

با تمامی مواردی که برای شما ذکر کرده‌ایم، باید بدانید که هیچ‌گاه این دارو را بدون تجویز پزشک معالج خود مصرف نکنید. همین‌طور در صورتی‌ که هر گونه عارضه جانبی بعد از استفاده از قرص دیابت دیابزید مشاهده کردید، حتما دکتر سلیمی را از این ‌موضوع آگاه کنید.

زیرا ایشان به ‌عنوان بهترین متخصص در زمینه درمان دیابت می‌تواند به شما کمک کند تا با راهکارهای اصولی در درمان دیابت خود موفق باشید.

مصرف قرص دیابت دیابزید برای بانوان باردار و شیرده

حال که اطلاعات کلی در رابطه با موارد منع مصرف قرص دیابت دیابزید دریافت کردید، امکان دارد این سوال در ذهن شما شکل گیرد که تشخیص دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص برای درمان دیابت در هنگام مواجه شدن با بانوان باردار یا شیرده ای که دچار دیابت می‌باشند، برای استفاده از قرص دیابت دیابزید در چیست.

امکان دارد که وجود این قرص تداخل‌هایی در دوره بارداری و شیردهی بانوان باردار شکل بدهد. به‌ همین دلیل اغلب از داروهای جایگزین برای کنترل دیابت در این دوره استفاده می‌شود و می‌توان در دوره بارداری نیز میزان قند خون افراد را کنترل کرد.

مصرف قرص دیابت دیابزید برای بانوان باردار و شیرده
مصرف قرص دیابت دیابزید برای بانوان باردار و شیرده

مطالعات و تحقیقات کافی و گسترده‌ای در رابطه با استفاده از قرص دیابت دیابزید در دوره بارداری وجود دارد و ذکر می‌کند که کنترل خوبی با استفاده از این قرص در دوره بارداری افراد صورت نخواهد گرفت. به ‌همین دلیل استفاده از آن در این دوران به‌ هیچ ‌عنوان توصیه نمی‌گردد. این شرایط متعاقباً برای دوران شیردهی بانوان نیز وجود دارد.

زیرا ترشح وجود قرص دیابت دیابزید در شیر انسان می‌تواند باعث مشکلاتی برای نوزاد شود. البته اطلاعات دقیق و درستی در رابطه با این ‌موضوع در دسترس نمی‌باشد. به ‌همین دلیل پزشکان به خصوص دکتر سلیمی به ‌عنوان متخصص، استفاده از این قرص را در دوران شیردهی نیز مجاز نمی‌داند.

قرص دیابت دیابزید با چه داروهایی دچار تداخل‌های دارویی خواهد شد؟

فرآیند استفاده از انواع قرص‌های شیمیایی بدین‌ صورت است که امکان دارد برای یکدیگر تاثیرگذار باشند. هنگامی ‌که استفاده از قرص دیابت دیابزید توسط دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص برای درمان دیابت تجویز می‌شود، این مسئله به شما گوشزد خواهد شد که تداخل‌های دارویی با این دارو چه مواردی شمرده می‌شود.

چنان چه اطلاعاتی در این‌ باره ندارید، حتما از پزشک معالج خود پرس ‌و جو کنید. اما قبل ‌از این ‌که قرص دیابت دیابزید را مصرف کنید، اگر شرایط استفاده از داروهایی که در ادامه این مبحث ذکر می‌کنیم را دارید، بهتر است که حتما به پزشک اطلاعاتی بدهید تا بتواند برای درمان دیابت شما از داروی مناسبی بنا بر شرایط شما استفاده کند.

میکونازول

با توجه به این‌ که استفاده از میکونازل می‌تواند تاثیر بسیاری روی کاهش دادن میزان قند خون داشته باشد، اگر از قرص دیابت دیابزید در کنار این دارو استفاده داشته باشید، احتمال شکل‌گیری افت قند خون یا هیپوگلیسمی و حتی شرایط کما برای شما وجود دارد.

بنابراین دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت لازم می‌داند به شما هشدار دهد که استفاده از قرص دیابت دیابزید در کنار میکونازول امکان به وجود آوردن تداخل‌های دارویی را بیشتر خواهد کرد.

فنیل بوتازون

استفاده از فنیل بوتازون باعث می‌شود تا اثر کاهش قند خون گلی کلازید بیشتر از حد ممکن شود. پس استفاده‌ آن در کنار قرص دیابت دیابزید توصیه نمی‌گردد و ترجیحاً بهتر است در این شرایط، پزشک داروی ضد التهاب دیگری را برای شما تجویز کند که دچار تداخل‌های دارویی نشوید.

دانازول

مصرف این دارو در کنار استفاده از قرص دیابت دیابزید به دلیل افزایش دادن میزان قند خون توصیه نمی‌گردد. در صورتی ‌که نیازمند استفاده از این دارو هستید، باید به ‌صورت منظم اقدام به پایش دقیق میزان قند خون و ادرار کنید.

این مسئله کاملاً ضروری و مهم می‌باشد تا در صورت وجود افزایش قند خون، فورا بتوانید پزشک خود را از این امر آگاه کنید تا با توجه به تخصص خود در تعویض داروهای مربوط به شما کمک کند.

کلرپرومازین

استفاده میزان زیادی از کلرپرومازین می‌تواند باعث افزایش میزان قند خون فرد بیمار گردد. در واقع اگر فرد در طول روز بیشتر از ۱۰۰ میلی‌گرم از این دارو را استفاده داشته باشد و در کنار آن از قرص دیابت دیابزید نیز استفاده کند، این تداخل دارویی در بدن او شکل می‌گیرد که در این شرایط باید جانب احتیاط رعایت گردد.

گلوکوکورتیکوئیدها

استفاده از این دارو در کنار قرص دیابت دیابزید باعث احتمال بروز افزایش دادن میزان قند خون خواهد شد. به‌ همین دلیل این مسئله باعث تداخلات دارویی می‌گردد که رعایت احتیاط، امری ضروری و واجب می‌باشد.

ریتودرین، سالبوتامول، تربوتالین (تزریقی)

استفاده از این دارو به‌ صورت تزریق باعث می‌شود تا افزایش قند خون را مشاهده کنید. در صورتی ‌که نیاز به استفاده از قرص دیابت دیابزید در کنار این دارو را دارید، باید به‌ صورت دقیق، میزان قند خون خود را پایش کنید و این مسئله کاملاً ضروری و مهم شمرده می‌شود.

ریتودرین، سالبوتامول، تربوتالین (تزریقی)
ریتودرین، سالبوتامول، تربوتالین (تزریقی)

داروهای ضد انعقاد (وارفارین)

در قرص دیابت دیابزید میزان زیادی گلیکوزید وجود دارد که اگر از آن در کنار استفاده از داروی ضد انعقادی وارفارین استفاده کرده باشید، کمک می‌کند تا اثرات ضد انعقادی دارو شدیدتر شود. پس حتما به این مسئله دقت کنید.

الکل

استفاده از الکل کمک می‌کند که تأثیربخشی کاهنده قند خون بیشتر از حد ممکن شود. اگر در کنار استفاده از الکل از قرص دیابت دیابزید استفاده داشته باشید، در نهایت عامل مؤثری برای شروع کمای هیپوگلیسمی خواهد شد.

دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک در زمینه درمان دیابت به شما توصیه می‌کند که از استفاده داروهای حاوی الکل یا خود الکل در کنار قرص دیابت دیابزید پرهیز کنید.

سایر داروهای ضد دیابت

اگر شرایط بدنی شما به گونه‌ای است که دکتر سلیمی داروهای دیگر برای ضد دیابت و برطرف نمودن این بیماری به شما تجویز کرده ‌است، قادر به استفاده از قرص دیابت دیابزید نیستید.

اثربخشی مواردی همچون داروهای مختلف دیگر برای کنترل دیابت می‌تواند اثربخشی قرص دیابت دیابزید را دچار تداخل کند و امکان دارد که باعث کاهش یافتن میزان زیاد قند خون شود و در نهایت باعث کمای دیابتی خواهد شد.

به‌ همین دلیل باید جانب احتیاط را در هنگام استفاده از داروهای مختلفی همچون انسولین، مهارکننده های دی پپتیدیل پپتیداز، انسولین، آکاربوز، متفورمین، داروهای تیازولیدیندیون، بتابلوکرها، فلوکونازول، آگونیست های گیرنده های GLP-1،

کلاریترومایسین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، داروهای مهارکننده منوآمین اکسیداز، سولفونامیدها، داروهای مهارکننده آنزیم مبدل آنژیوتانسین (کاپتوپریل، انالاپریل)، آنتاگونیست های گیرنده H2، رعایت کنید.

سایر داروهای ضد دیابت
سایر داروهای ضد دیابت

موارد احتیاط در صورت استفاده از قرص دیابت دیابزید چه می‌باشد؟

برای این ‌که بتوانید از مصرف قرص دیابت دیابزید نتیجه بهتری بگیرید، بسیاری از موارد احتیاط توسط دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص برای درمان دیابت به شما گوشزد خواهد شد. پس نکاتی که در ادامه این مبحث ذکر می‌کنیم را حتماً جدی بگیرید.

عدم استفاده از دخانیات

برای‌ این که بتوانید با استفاده از قرص دیابت دیابزید پیشرفت درمان را به خصوص در هفته‌های اول استفاده از این دارو مشاهده کنید، بهتر است در فاصله‌های زمانی کم به دکتر سلیمی مراجعه کنید تا تحت نظارت او بتوانید در درمان دیابت، پیشرفت داشته باشید.

مهم‌ترین مسأله از دستورات دکتر سلیمی به ‌عنوان پزشک متخصص شما برای درمان دیابت عدم استفاده از مواردی همچون الکل، استعمال دخانیات، استفاده از داروهای همزمان، محافظت پوست در برابر نور خورشید و دیگر موارد می‌باشد. پس در این موارد احتیاط به خرج بدهید تا بتوانید با استفاده از قرص دیابت دیابزید، دوره درمان بهتری را سپری کنید.

عدم استفاده از دخانیات
عدم استفاده از دخانیات

کمک‌های فوریت‌دار پزشکی

در شرایطی که استفاده از قرص دیابت دیابزید باعث شود تا نیازمند استفاده از کمک‌های فوریت‌دار پزشکی شوید، باید شرایط متعددی را رعایت کنید و بهتر است از گردن‌بند، دست‌بند و یا کارت عضویتی که تمامی مشخصات پزشکی شما روی آن درج ‌شده باشد، استفاده کنید.

همین‌طور همراه داشتن کارت شناسایی پزشکی به شما کمک می‌کند تا در مواقعی که شخصی که به شما کمک می‌کند، آگاهی کافی در رابطه با داروهای مصرفی و اطلاعات پزشکی شما داشته باشد.

همراه داشتن قندهای سریع الاثر

در کنار این‌ که استفاده از قرص دیابت دیابزید می‌تواند در درمان دیابت شما مؤثر واقع شود، برای این ‌که بتوانید به این ‌موضوع کمک بیشتری کنید، باید همیشه به ‌همراه خود قندهای سریع الاثر را داشته باشید.

دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص در زمینه درمان دیابت پیشنهاد می‌کند که در شرایط هیپوگلیسمی، استفاده از قندهای سریع الاثر می‌تواند جان شما را نجات بدهد. در برخی مواقع بیمار مقدار بیشتر از دوز مصرفی دارو را استفاده کرده ‌است که وجود قندهای سریع الاثر مفید شناخته می‌شوند.

علائم نشاندهنده کمی قند خون

قبل ‌از بیهوشی باید علائم کاهش یافتن قند خون درمان شود. البته در افراد مختلف وجود این علائم متفاوت شناخته می‌شود و اما اگر فرد، شناخت کافی از این دسته از علائم داشته باشد، در صورت کاهش یافتن میزان قند خون به ‌سرعت می‌تواند راهکارهای درمانی را انجام بدهد.

مهم‌ترین علائمی که در صورت کمی قند خون مشاهده می‌شود، مواردی همچون رنگ پریدگی سرد، اشکال در تمرکز حواس، احساس اضطراب، تغییر رفتار، تاری در دید، اغتشاش شعور، عرق سرد، خواب‌آلودگی، گرسنگی، ضربان تند قلب، عصبانیت، تهوع، سردرد، کابوس، لرزش، مشکل در تکلم، خواب ناآرام، ضعف‌های غیرعادی، شناخته می‌شوند.

علائم نشاندهنده کمی قند خون
علائم نشاندهنده کمی قند خون

برخی از علائم دیگر در صورت کاهش یافتن میزان قند خون به‌ سرعت در بدن پیشرفت می‌کند که دلایل اصلی آن ها مواردی همچون تاخیر در نوبت استفاده از یک غذا یا عدم مصرف هر گونه مواد غذایی، استفاده از میزان زیادی الکل و برخی از داروها، مصرف بیش ‌از اندازه داروهای مختلف، سوء تغذیه، فعالیت‌های بیشتر از حد، عدم تعادل بین فعالیت‌های فیزیکی،

استفاده از کربوهیدرات‌ها، استفاده میزان زیادی انسولین، اختلالات تیروئیدی، عملکرد نادرست غدد فوق کلیوی و دیگر موارد می‌باشد. پس بهتر است در این موارد احتیاط کنید و در رابطه با مشکل خود با پزشک مربوطه مشورت کنید.

انواع قندهای مفید برای کاهش قند خون

هنگامی ‌که میزان قند خون افراد بر اساس قرص دیابت دیابزید بیشتر از حد ممکن پایین می‌آید، نیاز به استفاده از قندهای سریع‌ دارید که بتواند قند خون را در حد تعادل باقی نگه دارد.

مهم‌ترین منابعی که می‌توانید از طریق آن‌ها قندهای سریع را دریافت کنید، مواردی همچون شربت، یک قاشق عسل، قند و شکر حل‌ شده در آب، آب ‌میوه‌ها و نوشابه‌های رژیمی می‌باشند.

اما لازم است بدانید که در این شرایط نمی‌توانید از شکلات استفاده کنید. به دلیل این ‌که وجود چربی که در شکلات دیده می‌شود، می‌تواند قند موجود در آن را دیرتر به جریان خون برساند. البته در این مواقع از تنقلات سبکی همچون یک لیوان شیر یا نصف ساندویچ نیز می‌توان استفاده کرد.

عدم کنترل زیادی قند خون

یک مسئله دیگر که در صورت استفاده از قرص دیابت دیابزید باید موارد احتیاط را در آن رعایت کنید، کنترل زیادی قند خون می‌باشد. در صورتی‌ که ارزیابی‌های شما نشاندهنده علائم قند خون بسیار بالا باشد، موظف هستید که با دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص درمان دیابت تماس حاصل کنید.

در این شرایط اگر هیچ‌گونه درمانی برای افزایش قند خون صورت نگیرد، هیپوگلیسمی شدید اتفاق می‌افتد و امکان منجر شدن به اغمای دیابتی و در نهایت مرگ، بسیار بالا می‌باشد.

عدم کنترل زیادی قند خون
عدم کنترل زیادی قند خون

علائم زیادی قند خون

براساس این ‌که زیادی قند خون می‌تواند در شرایط بدن تاثیرگذار باشد، باید علائم آن را بهتر بشناسید تا در صورت بروز، آن‌ها را جدی بگیرید.

مهم‌ترین علائمی که نشاندهنده زیادی قند خون می‌باشد، خستگی، اشکال در تنفس، تشنگی غیر عادی، استفراغ یا تهوع، درد معده، کاهش اشتها، ادرار فراوان، خشکی پوست، خشکی دهان، خواب‌آلودگی و تاری در دید می‌باشد.

بستری‌ شدن در بیمارستان بر اثر اغمای دیابتی

هنگامی‌ که میزان قند خون بیشتر از حد ممکن باشد، فرد درگیر کیتواکسید یا اغمای دیابتی خواهد شد. در این شرایط، دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت، مجوز بستری ‌شدن بیمار در بیمارستان را صادر خواهد کرد.

اما مهم‌ترین علائمی که باعث می‌شود تا فرد درگیر این مسئله شود، بوی تنفس استونی، حضور کتون ها در ادرار، بیهوشی ناگهانی، برافروختگی و خشکی پوست می‌باشد. دلایل متعددی باعث شکل‌گیری میزان زیاد قند خون می‌شوند.

مواردی همچون تب، اسهال یا عفونت در صورت استفاده از انسولین و عدم مصرف کافی آن در یک نوبت در بدن بیمار اتفاق خواهد افتاد. در کنار آن اگر فرد از مواد غذایی بیشتر از حد رژیم خود استفاده کند و تمرینات بدنی معقول نداشته باشد، این مسائل در افزایش قند خون تاثیرگذار می‌باشند.

در این شرایط دکتر سلیمی با تشخیص درست در رابطه با تجویز قرص دیابت دیابزید می‌تواند به افراد کمک کند تا بهترین درمان برای کنترل میزان دیابت خود را در دست بگیرند و زندگی باکیفیت‌تری را پیش رو داشته باشند.

بستری‌ شدن در بیمارستان بر اثر اغمای دیابتی
بستری‌ شدن در بیمارستان بر اثر اغمای دیابتی

حرف پایانی

با توجه به این ‌که بیماری دیابت امروزه همه‌گیر شده ‌است و اغلب افراد با آن دست ‌و پنجه نرم می‌کنند، این‌ که شناخت کلی در رابطه با درمان‌های آن داشته باشند، حرف اول را خواهد زد.

اطلاعاتی که در این مطلب برای شما داشتیم، در رابطه با راهکارهای درمانی دیابت از طریق استفاده از قرص دیابت دیابزید می‌باشد. اما نباید نظارت و تخصص‌های یک پزشک را در این زمینه کم‌ اهمیت شمرد.

پزشک براساس تخصص و آگاهی کافی که در زمینه بیماری دیابت دارد، به شما کمک می‌کند تا در شرایط لزوم از قرص دیابت دیابزید یا دیگر داروهای لازم استفاده داشته باشید.

این مسئله باعث عدم پیشرفت بیماری دیابت می‌شود. در کنار آن اگر بتوانید سطح کیفی زندگی خود را ارتقا ببخشید و رژیم‌های غذایی و تحرک بدنی را به برنامه‌های روزانه خود اضافه کنید، تاثیر استفاده از قرص دیابت دیابزید، بسیار بیشتر خواهد شد

و البته در این زمینه دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت شناخته‌ شده است و می‌تواند راهکارهای مطمئن و ایمنی را برای بهبود شما پیشنهاد کند. پس می‌توانید از تخصص ایشان در این ‌باره استفاده کنید. امیدواریم که این مطلب، درک شما را در رابطه با قرص دیابت دیابزید افزایش داده باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
4.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یدالله صفی نژاد کاربندی
یدالله صفی نژاد کاربندی
1 سال قبل

نظرات ،دیدگاهها و مباحث پیرامون دیابت بسیار پرمحتوا،پرمفهوم و مهمتر از همه کاربردی تر بود.
ضمن تقدیر و تشکر؛بعنوان مصرف کننده قرص دیابزید پیشنهاد میگردد نسبت به تولید و تهیه آن اقدامات عاجل و ضروری صورت گیرد تا راحت و آسان در دسترس نیازمندان به آن قرار بگیرد.

هدی بارز
هدی بارز
1 سال قبل

درود بر شما که وقت می ذارید و مطالب به این کاملی می نویسید.

محمد علی
محمد علی
1 سال قبل

با سلام و احترام
ممنون از اطلاعات جامع جنابعالی
یه سئوال دارم آیا همزمان در روز مثلا صبح و شب از قرص زیپمت 50/500 استفاده کرد و ظهر از قرص دیابزید 60
ممنون می شم پاسخ دهید قند من امروز139 بوده

سید مرتضی
سید مرتضی
1 سال قبل
پاسخ به  محمد علی

واقعا متاسفم که پزشک به سوال بیمار پاسخ نمی دهد.

حمید
حمید
7 ماه قبل

سلام لطفا بفرمایید قرص دیابزید جهش پیوسته بعد از صبحانه و نهار موثرتر است یا قبل؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید