قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم

فهرست مطالب

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

امروزه مبحث لاغری و زیبایی اندام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در دنیای امروز به دلیل سبک زندگی نامناسب، عوامل ژنتیکی، بیماری های مختلف و مصرف دارو، مصرف غذاهای ناسالم و …، باعث شده است که بسیاری از افراد به چاقی و اضافه وزن دچار شوند. چاقی نوعی بیماری محسوب می شود که می تواند سلامت انسان را تحت تاثیر قرار دهد و عملا زندگی روزانه فرد را مختل سازد.

حتما صفحات نحوه خوابیدن بعد از عمل بای پس و طرز خوابیدن بعد از عمل اسلیو را مشاهده کنید.

مقدمه

قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم
قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم

چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی نیز شود که از جمله آن می توان به بیماری های قلبی و عروقی، انواع سرطان ها، دیابت و … اشاره کرد. به همین دلیل چنین افرادی در تلاش هستند که بتوانند با روش های مختلفی اقدام به کاهش وزن خود نمایند تا هم بتوانند به اندام دلخواه خود دست پیدا کنند و هم بتوانند از بروز بیماری های مختلفی جلوگیری نمایند.

ما در این مقاله نیز به بررسی موضوع چاقی و عوارض آن خواهیم پرداخت و همچنین از مزایای لاغری مباحثی ارائه خواهیم کرد. همچنین با توجه به موضوع مقاله، به اهمیت خواب در لاغری می پردازیم و در نهایت به این پرسش پاسخ می دهیم که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم.

همچنین برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند، روش های درمانی متنوعی مانند جراحی چاقی توصیه می شود که ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و نحوه انجام آن با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های چاقی شناخته می شوند.

قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم

 1. اسنک
 2. جودوسر
 3. ماست یونانی
 4. بوقلمون
 5. موز
 6. بادام
 7. سبزیجات مختلف
 8. ماهی تن
 9. کیوی
 10. سیب زمینی شیرین
 11. شیر
 12. چای بابونه
 13. آب انگور
 14. شیک های پروتئین سویا
 15. کفیر
 16. آب کرفس
 17. چای زنجبیل
 18. آب آناناس

که در ادامه هرکدام را توضیح داده ایم.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چاقی چیست؟

علت چاقی چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

بررسی BMI و چاقی

عوارض چاقی را بیان نمایید.

درمان چاقی و رسیدن به وزن ایده آل چگونه است؟

مزیت های کاهش وزن و لاغری را ذکر کنید.

اهمیت خواب در لاغری چیست؟

اهمیت رژیم غذایی قبل از خواب در لاغری را توضیح دهید.

قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی کدامند؟

مهمترین مزایای جراحی چاقی کدامند؟

نتیجه گیری

 

چاقی چیست؟

چاقی از جمله مشکلات رایج در بین مردم جهان محسوب می شود که می تواند سلامتی انسان را تحت تاثیر خود قرار دهد. در دنیای امروزه، چاقی نیز یک نوع بیماری محسوب می شود که می تواند باعث بروز امراض و بیماری های مختلفی نیز برای فرد شود.

چاقی نیز به صورت مستقیم با کالری دریافتی از غذاها سر و کار دارد که این کالری ها می توانند گاهی اضافه تر از حد معمول وارد بدن شوند و در نهایت این کالری ها تبدیل به چربی شده و در نهایت امر، این چربی در قسمت های مختلف بدن تجمع پیدا کنند. به این تجمع چربی های اضافه در بدن، چاقی گفته می شود.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

در طی سالیان اخیر، آمار چاقی و اضافه وزن، بسیار افزایش یافته است که سلامت جهانی را به خطر انداخته است. معضل چاقی و بیماری چاقی نیز در طی سالیان اخیر بسیار گسترش یافته و به نوعی شده است که سازمان بهداشت جهانی یکی از عوامل مرگ و میر در جهان را چاقی دانسته است.

زیرا باعث بروز بیماری های مختلفی از جمله بیماری های قلبی و سرطان و … خواهد شد. عوامل متعددی می تواند در این آمار دخیل باشد که ما در این مقاله به آن می پردازیم.

پیشنهاد می کنیم از پست آپنه خواب در افراد چاق دیدن کنید.

چاقی نیز تعاریف متعددی دارد

چاقی نیز تعاریف متعددی دارد که اگر ما بخواهیم به صورت کاملا علمی به این موضوع بپردازیم، باید گفت که مهمترین معیار برای افراد چاق، شاخص توده بدنی یا همان BMI می باشد که ما در این مقاله به تفصیل به این موضوع می پردازیم.

شاخص توده بدنی معیار و سنجشی برای اضافه وزن و درجه بندی افراد بر اساس توده های چربی می باشد و هر چه این اعداد بیشتر باشد، فرد بیشتر در معرض خطر است و باید اقدامات لازم را برای درمان چاقی خود انجام دهد که یکی از بهترین روش ها برای افراد دارای BMI بالا، جراحی چاقی است که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین این حوزه به شمار می رود.

چاقی نیز تعاریف متعددی دارد
چاقی نیز تعاریف متعددی دارد

حال در مقاله قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، می خواهیم بدانیم که علل چاقی چه مواردی می تواند باشد.

علت چاقی چیست؟

چاقی می تواند از عوامل متعددی سرچشمه بگیرد که باعث می شود تا فرد به اضافه وزن مبتلا شده و سلامتی خود را در معرض خطر ببیند. از جمله عوامل و علت چاقی موارد زیر است:

علت چاقی چیست؟
علت چاقی چیست؟

کم خوابی

اهمیت خواب در لاغری که ما در این مقاله به این موضوع می پردازیم، در اینجا روشن می شود که افراد دارای خواب ناکافی، نمی توانند کالری های دریافت شده از غذا را بسوزانند.

کم خوابی
کم خوابی

زیرا در خواب هم انسان کالری می سوزاند و در صورت نبود خواب کافی، این کالری ها به چربی تبدیل می شود. همچنین خواب ناکافی باعث خواهد شد که فرد اشتهای بیشتری برای خوردن غذا داشته باشد و همین امر باعث می شود که فرد دچار اضافه وزن شود.

تخمدان پلی کیستیک

یکی از مشکلات رایج زنان، مربوط به تخمدان پلی کیستیک می باشد که در بین زنان بسیار شیوع دارد. کیست های کوچکی در قسمت تخمدان ایجاد می شود که این کیست ها می تواند باعث از بین رفتن تعادل هورمونی در بدن آن ها شود که مهمترین مشکل آن، اخلال در نظم دوران قاعدگی می باشد

و همین امر باعث می شود که بدن فرد به انسولین مقاوم شود و عملا فرایند انباشتگی چربی در بدن وی رخ خواهد داد و می تواند باعث بروز اضافه وزن و چاقی شود و ابتلا به بیماری های مختلف قلبی و عروقی را افزایش می دهد.

شیوه زندگی

سبک زندگی نادرست می تواند از عوامل به وجود آورنده بیماری چاقی باشد. امروزه دلایل بسیاری باعث می شود یک فرد نتواند روال عادی زندگی خود را داشته باشد و سبک زندگی وی می تواند بر سلامتی او تاثیر گذار باشد. عدم تحرک و ورزش، غذاهای ناسالم و فست فودی و دیگر عوامل می تواند باعث بروز اضافه وزن و چاقی شود.

چنین افرادی حتی در هنگام خواب هم دچار مشکل می شوند و همین امر باعث بروز بیماری چاقی می شود. در اینجاست که به اهمیت موضوعاتی مانند سبک زندگی از جمله اهمیت خواب در لاغری و این موضوع که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، پی خواهیم برد.

ترک سیگار

افرادی که در طی سالیان زیاد اقدام به مصرف سیگار کرده اند و سپس اقدام به ترک آن می نمایند، احتمالا با مشکل افزایش وزن روبرو خواهند شد که حتی این افزایش وزن می تواند تا حدی جلو برود که باعث اضافه وزن در فرد شود.

ترک سیگار
ترک سیگار

زیرا سیگار حاوی نیکوتین می باشد و حذف آن از بدن باعث می شود که فرد اشتهای بیشتری برای مصرف غذا داشته باشد و همین احساس گرسنگی می تواند باعث بروز اضافه وزن و بیماری چاقی شود. در چنین مواردی، استفاده از غذاهای قندی افزایش پیدا می کند که همین امر باعث بروز اضافه وزن و بیماری دیابت هم خواهد شد.

کم کاری تیرویید

هورمون تیرویید یکی از مهمترین هورمون های بدن در حفظ و تعادل سیستم عمومی بدن می باشد. اگر این هورمون نتواند به درستی عمل کند و دچار کم کاری شود، عوارضی مانند خستگی زیاد، ضعف، احساس گرسنگی به سراغ فرد خواهد آمد و همین عوامل باعث بروز اضافه وزن در فرد خواهد شد.

همچنین کم کاری تیرویید باعث کاهش سوخت و ساز بدن و کاهش متابولیسم بدن می شود و عملا کالری های دریافتی از غذاها  به سوخت بدن تبدیل نخواهد شد و به شکل چربی در بدن انباشته خواهد شد.

کم کاری تیرویید
کم کاری تیرویید

عموما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند، دچار کم کاری تیرویید می باشند. درمان چنین افرادی صرفا با روش هایی مانند جراحی چاقی جوابگو خواهد بود که روشی مطمئن محسوب می شود و شما می توانید برای کسب راهنمایی بیشتر، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

داروهای کورتونی

داروهایی که به عنوان داروهای ضد التهابی به شمار می روند، عملا می تواند در افزایش وزن موثر باشند. این داروها که داروهای کورتونی گفته می شود، باعث تجمع مایع در بدن شده و فرد را دچار ضعف خواهد کرد و همین امر باعث افزایش اشتها در فرد خواهد شد که باعث بروز بیماری چاقی می شود.

بر اساس مدت زمان مصرف این داروها، گاهی ممکن است بیماری چاقی تا ماه ها ادامه پیدا کند که در چنین مواردی، باید افراد اقدام به لاغری خود از طریق روش های غذایی از جمله قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، نمایند. اهمیت خواب در لاغری برای چنین افرادی بسیار ضروری است.

بعضی داروهای اعصاب

یکی از عوارض بسیار مهم در داروهای اعصاب و داروهای افسردگی، افزایش وزن خواهد بود. برخی از افراد به ناچار باید از این داروها برای درمان افسردگی خود استفاده کنند که مصرف آن باعث بروز افزایش اشتها خواهد شد که می تواند باعث بروز اضافه وزن در فرد شود.

خود بیماری افسردگی باعث افزایش وزن می شود و حال اگر کسی از داروهای افسردگی و اعصاب استفاده کند، می تواند چاقی بیش از اندازه ای را تجربه کند. چنین افرادی باید به شدت مراقب سلامتی خود باشند، زیرا ممکن است علاوه بر ایجاد چاقی، به بیماری های دیابت و فشار خون هم مبتلا شوند.

استرس

استرس و اضطراب می تواند باعث ترشح بیش از اندازه هورمونی به نام هورمون کورتیزول در بدن شود که می تواند باعث افزایش اشتها در فرد شود. چنین افرادی نیز برای تسکین استرس خود ممکن است به غذاهای پرچرب روی بیاورند که همین امر می تواند باعث بروز چاقی و اضافه وزن شود.

حال در مقاله قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، به سراغ مبحثی خواهیم رفت که مستقیما با بیماری چاقی در ارتباط است و آن هم شاخص توده بدنی می باشد.

استرس
استرس

شاخص توده بدنی چیست؟

در ابتدای مقاله، به مبحثی اشاره شد که مستقیما با میزان چاقی و افزایش وزن فرد ارتباط داشت که شاخص توده بدنی نام دارد. شاخص توده بدنی که به اختصار به آن BMI گفته می شود، مهمترین معیار برای ارزیابی میزان چربی ها در بدن می شود و مقیاسی بر اساس شاخص وزن فرد به قد وی خواهد بود.

این معیار نشان می دهد که چه مقدار از چربی در بدن فرد وجود دارد و میزان درجه بندی آن نشاندهنده میزان خطرناک بودن آن را برای سلامتی انسان نشان می دهد.

شاخص توده بدنی که به عنوان یک معیار کلی و جامع برای نشان دادن میزان چاقی و لاغری افراد شناخته می شود، نشان می دهد که فرد در چه مرحله از افزایش وزن قرار دارد و چه اقداماتی باید انجام دهد تا بتواند در یک روند ثابت و درستی از این شاخص قرار بگیرد.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

در شاخص توده بدنی، نوع توزیع چربی ها در بدن مشخص نخواهد شد، بلکه به میزان توده های چربی نسبت به قد فرد خواهد پرداخت. هر چه این اعداد و شاخص ها بیشتر باشد، فرد در معرض چاقی مفرط قرار دارد و باید اقدامات لازم را برای لاغری خود انجام دهد که بهترین روش درمانی برای افراد دارای شاخص توده بدنی بالا، جراحی چاقی است که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین این حوزه به شمار می رود.

بررسی BMI و چاقی

 • اگر شاخص توده بدنی فرد زیر 18.5 باشد، فرد دچار لاغری شدید است و فرد برای افزایش وزن خود باید اقدامات لازم را انجام دهد و به یک پزشک متخصص مراجعه کند تا اقدامات لازم را انجام دهد.
 • اگر شاخص توده بدنی فرد بین 18.5 تا 24.9 باشد، فرد دارای وزنی ایده آل بوده و عملا نیازی به چاق شدن یا لاغر شدن نخواهد بود. صرفا باید با رژیم غذایی سالم و ورزش، در راستای تثبیت این بازه، تلاش نماید.
 • اگر شاخص توده بدنی فرد بین 25 تا 29.9 باشد، فرد دارای اضافه وزن می باشد و می تواند برای لاغری خود به یک پزشک تغذیه مراجعه کند و صرفا می تواند با روش های رژیم غذایی، خواب کافی و این که بداند قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، می تواند کاهش وزن را داشته باشد.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بین 30 تا 34.9 باشد، در این مرحله فرد در اضافه وزن و مرحله چاقی قرار دارد و باید برای درمان خود به پزشک مراجعه کند که جراحی چاقی می تواند بهترین روش برای درمان فرد باشد.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی 35 به بالا باشد، در مرحله خطرناک چاقی مفرط قرار دارد و بهترین روش درمانی برای فرد، جراحی چاقی بوده که می تواند نزد پزشکی متخصص از جمله جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نموده و اقدام  به جراحی چاقی نماید.
بررسی BMI و چاقی
بررسی BMI و چاقی

عوارض چاقی چیست؟

چاقی می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های بسیار زیادی شود که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

عوارض چاقی چیست؟
عوارض چاقی چیست؟

فشار خون بالا

یکی از مهمترین عوارض چاقی، فشار خون بالا می باشد. انباشته شدن چربی ها در بدن باعث خواهد شد که بافت های بدن برای زنده ماندن، اکسیژن و خون بیشتری را دریافت نمایند و همین امر باعث بروز افزایش فشار خون در افراد چاق خواهد شد.

همچنین چربی های انباشته شده می تواند به بافت ها و رگ های خونی فشار وارد کند و این فشار گاهی ممکن است باعث پاره شده رگ ها و حتی مرگ شود.

دیابت

چاقی و اضافه وزن از عوامل اصلی به وجود آورنده دیابت به خصوص دیابت نوع دوم می باشد. زیرا با افزایش میزان چربی بدن، فرد به ترشح انسولین مقاوم می شود و عملا فرد دچار قند خون بالا و دیابت خواهد شد. دیابت از جمله مهمترین بیماری های بدن بوده که می تواند منجر به خطر افتادن سلامتی و حتی مرگ افراد شود.

لازمه کنترل این بیماری، کاهش وزن و نکات غذایی و استراحت کافی و همچنین دانستن این موضوع که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، می باشد و همچنین جراحی چاقی برای افراد دارای BMI بالا می تواند درمانی موثر بر اضافه وزن و دیابت باشد.

اختلال در چربی خون از عوارض چاقی

رژیم های غذایی نادرست می تواند چربی های اشباع شده در بدن را افزایش دهد و این افزایش چربی ها باعث افزایش کلسترول خون شده و می تواند باعث بروز چاقی و بیماری های مرتبط با آن شود.

افزایش کلسترول می تواند باعث انسداد رگ های خونی شود و باعث بروز بیماری قلبی و عروقی در کنار بیماری چاقی شود.

مشکلات قلبی و عروقی

شاید بیشترین عارضه مشاهده شده در افراد چاق، علاوه بر دیابت، بیماری قلبی و عروقی می باشد. افزایش چربی ها در بدن باعث می شود که به بافت های بدن و رگ های خونی بدن فشار وارد شود و همین امر می تواند باعث بروز ناراحتی های قلبی و بالا رفتن ضربان قلب شود.

چنین عاملی می تواند به وجود آورنده بیماری های قلبی و عروقی شود. در صورت عدم رعایت در مصرف مواد غذایی و عدم کاهش وزن، حتی می تواند در دراز مدت باعث بروز سکته قلبی و مرگ شود.

سکته مغزی

چاقی  و تجمع چریی ها در بدن باعث مسدود شدن رگ های خونی و شریان های حیاتی بدن می شود که همین عامل می تواند به رگ های مغز فشار وارد کند و باعث بروز سکته مغزی در فرد شود. ایجاد لخته خون در عروق باریک از جمله مواردی است که در افراد چاق دیده می شود که این لخته خون باعث بروز سکته مغزی خواهد شد.

نقرس

نقرس می تواند از عوارض اضافه وزن و چاقی باشد، افزایش وزن باعث فشار آمدن به مفاصل خواهد شد و همچنین انباشته شدن چربی ها در مفاصل می تواند باعث رسوب در این نواحی شود و این رسوب می تواند باعث ایجاد بیماری نقرس شود.

چنین افرادی باید از مدت ها قبل از ابتلا به نقرس اقدام به کاهش وزن نمایند که مهمترین فاکتور درمان آن، استراحت و خواب کافی در زمینه کاهش وزن می باشد و این که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، لازم است اطلاعاتی در این باره به دست بیاید.

سندرم متابولیک

سندروم متابولیک یکی از بیماری هایی می باشد که افراد به دلیل مقاوم شدن بدنشان در مقابل انسولین به وجود خواهد آمد. این سندروم می تواند باعث بروز دیابت، افزایش فشار خون و حتی سکته قلبی شود. تجمع چربی ها در بدن می تواند در ایجاد این سندروم بسیار موثر باشد.

سایش مفاصل و آرتروز

افزایش وزن و چاقی می تواند باعث ایجاد فشار در نواحی مفاصل شود و این فشار می تواند به زانو، کمر، گردن و مهره های دیگر بدن وارد شود و باعث بروز بیماری آرتروز شود.

فشار آمدن بر مفاصل از جمله عوارض مهم و قابل توجه در چاقی مفرط است و افراد دارای شاخص توده بدنی بالا باید در راستای درمان چاقی خود و از بین بردن آرتروز مفاصل، اقدام به جراحی چاقی نمایند که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین این حوزه به شمار می رود.

وقفه‌ تنفسی در خواب

مشکلات در خواب از جمله مشکلات و عوارض ناشی از اضافه وزن و چاقی می باشد که می تواند باعث بروز مشکلاتی برای فرد شود. چنین افرادی دچار تنگی نفس در هنگام خواب خواهند شد و بیشترین عادت چنین افرادی، خر و پف کردن می باشد.

دلیل وجود این مشکل این است که چربی های زیادی در اطراف بافت های ریه وجود دارد که باعث به وجود آمدن تنگی نفس در فرد خواهد شد.

در چنین افرادی، رعایت رژیم غذایی قبل از خواب، از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید چنین افرادی بدانند که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم. به همین دلیل در ادامه مقاله به این بحث مهم خواهیم پرداخت.

سرطان

ایجاد سرطان در قسمت های مختلف بدن، از جمله عوارض چاقی و اضافه وزن می باشد. سرطان های مختلفی از جمله سرطان سینه، سرطان پروستات در آقایان و دیگر سرطان ها، از جمله بیماری هایی می باشد که می تواند مرتبط با بیماری چاقی باشد.

ديسك كمر

زمانی که وزن یک فرد بالا باشد، فشار مضاعفی بر دیسک ها به خصوص دیسک کمر خواهد آمد. این فشار باعث بروز دردهای مزمن و شدید در ناحیه کمر خواهد شد.

نارسایی تنفسی

نارسایی تنفسی می تواند از جمله عوارض ناشی از اضافه وزن و چاقی باشد. افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، عموما با تنگی نفس روبرو هستند و قلب آنان مجبور است که با سرعت بیشتری کار کند و همین عامل حتی باعث بروز تپش قلب هم خواهد شد.

مشکلات جنسی

از عوارض مهم چاقی می توان به مشکلات جنسی و مشکلات زناشویی اشاره کرد که می تواند در عملکرد زندگی روانی فرد هم تاثیر بگذارد.

مشکلات روانی

مشکلات روحی روانی، بخش عمده ای از مشکلات مربوط به افراد چاق می باشد. چنین افرادی از اندام ناموزون برخوردار هستند که می تواند باعث کمبود اعتماد به نفس شود

و همین امر باعث بروز بیماری افسردگی و انواع بیماری های روانی در فرد شود. کاهش وزن و لاغری برای چنین افرادی امری ضروری است و چنین افرادی با مشکل خواب هم مواجه هستند و باید در راستای خواب درست و اصولی، برای لاغری تلاش نمایند و برای چنین افرادی مسئله قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، بسیار مهم خواهد بود.

مشکلات روانی
مشکلات روانی

مشکلات چاقی قابل درمان هستند و بستگی به میزان و شدت اضافه وزن فرد خواهد داشت. اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالایی باشد، روش های رژیم غذایی و ورزش جوابگو نخواهد بود، بلکه باید توسط روش هایی مانند جراحی چاقی، اقدام به کاهش وزن نمود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین این حوزه به شمار می رود که می تواند راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

درمان چاقی و رسیدن به وزن ایده آل

امروزه درمان بیماری چاقی از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است و یکی از مهمترین دغدغه های یک فرد دارای اضافه وزن می باشد. روش های درمانی متعددی نیز برای درمان چاقی وجود دارد که بر اساس شرایط مختلفی، نوع درمان آن مشخص خواهد شد.

برخی افراد می توانند با داشتن یک رژیم غذایی اصولی و درست و داشتن استراحت کافی و همچنین اطلاع از موضوع مهمی مانند قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، می توانند به کاهش وزن اصولی و درستی برسند و اندامی ایده آل را تجربه نمایند.

البته برخی از افراد به دلیل داشتن اضافه وزن شدید نمی توانند با روش هایی مانند رژیم غذایی اقدام به لاغری خود نمایند، بلکه باید به سراغ روش های نوین و بهتری رفت که جراحی چاقی جزو بهترین روش های لاغری برای افراد دارای BMI بالا می باشد.

هدف از درمان چاقی، صرفا رسیدن به اندام ایده آل نخواهد بود، بلکه انواع روش های درمانی چاقی به خصوص جراحی چاقی به درمان برخی از بیماری های مرتبط با چاقی خواهد پرداخت که ما در موارد قبلی به آن اشاره کردیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و انجام آن، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

درمان چاقی و رسیدن به وزن ایده آل
درمان چاقی و رسیدن به وزن ایده آل

مزیت های کاهش وزن و لاغری

کاهش وزن و لاغری دارای مزایای متعددی می باشد که ما در موارد زیر به صورت موردی به آن اشاره خواهیم کرد. از جمله مزیت های کاهش وزن و لاغری عبارتند از:

 • بالا رفتن انرژی برای انجام امور روزانه
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان
 • تقویت حافظه و تمرکز بیشتر در یادگیری
 • درمان افسردگی و بهبود حالات روحی
 • کاهش علائم آرتروز مفاصل
 • درمان بیماری های متعدد
 • بهبود در وضعیت خواب و درمان آپنه خواب
 • بارداری راحت تر
 • تقویت بینایی
 • تغییر طعم غذایی
 • شفاف شدن پوست
 • کاهش میگرن و سر درد
مزیت های کاهش وزن و لاغری
مزیت های کاهش وزن و لاغری

حال در ادامه مقاله قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، به موضوع مهمی می پردازیم که در کاهش وزن، بسیار موثر خواهد بود و آن هم اهمیت خواب و استراحت در لاغری می باشد.

اهمیت خواب در لاغری

کاهش وزن و لاغری، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و پزشکان متعددی نیز تجویزهای گوناگونی را در این مورد دارند که هر کدام از آن ها می تواند فایده خود را داشته باشند. در طی سالیان اخیر، تحقیقات متعددی در مورد اهمیت خواب در لاغری شده است و نتایجی قابل توجه به دست آمده است.

طی بررسی های مختلف صورت گرفته از محققان، این مورد به نتیجه رسیده است که خواب کم و محدود، و داشتن خواب بی کیفیت می تواند باعث بروز اختلالات زیادی در هورمون های بدن شود که این عامل باعث می شود که اختلالات گوناگونی در زمینه متابولیسم بدن رخ دهد.

چنین عاملی می تواند باعث بروز افزایش وزن و بیماری چاقی نیز شود و خطرات چاقی باعث بروز بیماری های مختلف در فرد شود. این موارد به صورت زنجیروار به هم متصل بوده و همان طور که گفته شد، منشا آن ممکن است از خواب ناکافی و با کیفیت پایین باشد. میزان خواب می تواند در عملکرد بدن انسان موثر باشد و بسیاری از افراد به این موضوع مهم توجه ندارند.

خواب نادرست می تواند هورمون های مختلف بدن را تحت تاثیر خود قرار دهد که مهمترین آن، ایجاد اخلال در هورمون های مرتبط با گرسنگی و اشتها می باشد که گرلین و لپتین نام دارد.

اهمیت خواب در لاغری
اهمیت خواب در لاغری

هورمون های گرسنگی نیز با ترشح خود به مغر فرمان می دهد که چه موقع فرد اشتهای غذا خوردن را دارد و چه موقعی باید از غذا دست بکشد. ایجاد اخلال در هورمون های گرسنگی ناشی از بی خوابی، می تواند باعث برهم زدن وعده های غذایی، پرخوری و در نتیجه افزایش وزن در فرد شود.

در زمان بی خوابی، میزان ترشح هورمون گرسنگی افزایش پیدا کرده و فرد اشتهای زیادی برای مصرف غذا خواهد داشت

در زمان بی خوابی، میزان ترشح هورمون گرسنگی افزایش پیدا کرده و فرد اشتهای زیادی برای مصرف غذا خواهد داشت و بدن احساس خواهد کرد که به کالری بیشتری نیز نیاز دارد.

این نیاز کاذب می تواند باعث انباشتگی کالری در بدن و در نهایت تبدیل آن به چربی در بدن شود. اهمیت خواب در بحث روحی و روانی هم مطرح است.

یعنی یک فردی که دچار بی خوابی است، ممکن است دچار مشکلات روحی شود که افسردگی از جمله این مشکلات است. بیماری افسردگی باعث ترشح بیش از حد هورمون کورتیزول خواهد شد و عملا می تواند در پرخوری فرد موثر باشد.

تمام این عوامل گفته شده، نشاندهنده اهمیت خواب در کاهش وزن می باشد و اگر فردی در هنگام خواب شبانه، بتواند از خواب کافی و درست برخوردار باشد، می تواند تمامی موارد گفته شده به صورت برعکس اتفاق بیفتد و همین عامل باعث کاهش وزن و لاغری در افراد خواهد شد.

چنین افرادی می توانند با رعایت اصول رژیم غذایی اقدام به بهبود کیفیت خواب خود کنند و همچنین اقدام به مصرف غذاهایی که منجر به لاغری می شود، به خصوص مصرف آن قبل از خواب، باعث تسریع در امر لاغری خواهد شد.

البته ناگفته نماند برای افراد دارای چاقی مفرط که BMI بالایی دارند، باید اقدامات دیگری در زمینه کاهش وزن و همچنین بهبود وضعیت خواب خود نمایند که جراحی چاقی یکی از بهترین روش های درمانی محسوب شده و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با مراجعه نزد یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، بهترین مشاوره ها را دریافت نمایید.

حال قبل از آن که به بررسی سوال اصلی مقاله یعنی قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، بپردازیم، به اهمیت رژیم غذایی قبل از خواب خواهیم پرداخت

اهمیت رژیم غذایی قبل از خواب در لاغری

در مبحث بالا به بررسی اهمیت خواب در کاهش وزن پرداختیم و متوجه شدیم که تا چه اندازه، یک خواب با کیفیت می تواند در کاهش وزن افراد موثر باشد. لازمه داشتن یک خواب باکیفیت، رعایت فاکتورها و شرایط مختلف است که یکی از مهمترین آنان، رعایت رژیم های غذایی می باشد تا بتوان خوابی با کیفیت را تجربه کرد.

همچنین استفاده از رژیم های غذایی قبل از خواب می تواند کمک شایانی در راستای لاغری افراد داشته باشد تا علاوه بر خواب کافی و کاهش وزن، بتوان توسط مصرف مواد غذایی متعددی که قبل از خواب مصرف می شود، اقدامی موثرتر در زمینه کاهش وزن انجام داد. در اینجاست که باید به مسئله مهم یعنی قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، برسیم.

اهمیت رژیم غذایی قبل از خواب در لاغری
اهمیت رژیم غذایی قبل از خواب در لاغری

قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم؟

مصرف مواد غذایی مختلفی می تواند در روند لاغری افراد کمک نماید و اگر افراد دارای شاخص توده بدنی پایین تر که از چاقی رنج می برند، بتوانند اقدام به مصرف مواد غذایی مناسب قبل از خواب نمایند، می توانند برای لاغری خود و رسیدن به وزن دلخواه، اقداماتی بهتر و موثرتر انجام دهند.

از جمله مواد غذایی که می توان قبل از خواب در راستای لاغری استفاده کرد، عبارتند از:

اسنک قبل از خواب

اسنک ها گاهی می توانند برای سلامتی بدن مضر باشد و حتی باعث افزایش وزن شود. اما می توان با مصرف کنترل شده آن قبل از خواب، اقدام به کاهش وزن نمود.

اسنک ها باید کالری کمتری نیز داشته باشند و بیشتر از موادی استفاده شود که پروتئین و فیبر بالاتری دارند و در عین حال از کربوهیدرات پایین تری برخوردار باشند. چنین عاملی باعث می شود که بتوان علاوه بر داشتن یک خواب با کیفیت، به کاهش وزن اصولی و دلخواه خود رسید.

لازم به گفتن است که اسنک های حاوی پروتئین و فیبر می تواند باعث احساس سیری زودرس قبل از خواب شود و عملا با مهار شدن گرسنگی، می توان به کاهش وزن دلخواه رسید.

جو دوسر

جو دوسر می تواند به عنوان یک منبع تغذیه ای بسیار خوب قبل از خواب، برای افراد استفاده شود.

جو دوسر، حاوی فیبر فراوان بوده که می تواند باعث سیری زودرس در فرد شود و هم می تواند باعث کیفیت خواب بهتر شود که در نهایت منجر به کاهش وزن در افراد شود.

جو دوسر را می توان با مواد مختلفی مانند شیر مخلوط نمود و اقدام به مصرف آن کرد که یک منبع تغذیه ای عالی قبل از خواب برای لاغری محسوب می شود.

ماست یونانی

ماست یونانی یکی از منابع سرشار از پروتئین می باشد که می تواند باعث شود فرد احساس سیری بیشتری داشته باشد و ماست یونانی به نسبت ماست معمولی دارای پروتئین بیشتری می باشد.

ماست یونانی حاوی پروتئین و فیبر بوده و این دو منبع می تواند در داشتن یک خواب با کیفیت و همچنین یک منبع تغذیه ای قبل از خواب برای لاغری محسوب شود.

افرادی که دارای شاخص توده بدنی پایین تری می باشند، می توانند از ماست یونانی به عنوان یک منبع تغذیه مناسب در زمینه لاغری استفاده کنند و حتی افرادی که اقدام به جراحی چاقی می نمایند، می توانند با مصرف ماست یونانی در راستای تثبیت وزن خود اقدام به مصرف آن نمایند.

بوقلمون

برای داشتن یک خواب با کیفیت و همچنین تجربه کاهش وزن، استفاده از بوقلمون می تواند توصیه شود. بوقلمون حاوی کربوهیدرات غیر مضر می باشد که می تواند باعث سیری زودرس در افراد شود و همچنین عاملی مهم در داشتن خواب با کیفیت خواهد بود.

داشتن خواب با کیفیت به خودی خود می تواند باعث لاغری شود و مصرف بوقلمون می تواند در این امر نیز کمک بسیار فراوانی نماید و می تواند به عنوان گزینه ای باشد که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم.

موز

موز سرشار از پتاسیم و فیبر می باشد. این دو ماده با ارزش باعث افزایش آرامش ذهنی قبل از خواب خواهد شد و همچنین وجود این دو ماده برای کاهش وزن افراد چاق بسیار موثر است و با مصرف موز در قبل از خواب می توان برای کاهش وزن اقدامات موثری نیز انجام داد. موز را می توان به همراه کره بادام زمینی مصرف کرد تا احساس گرسنگی در هنگام خواب به فرد دست ندهد.

بادام

بادام یکی از انواع آجیل می باشد که می تواند باعث سیری زودرس در افراد شود. با مصرف مقدار کمی از بادام می توان پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کرد و همین امر باعث پرخوری کمتر خواهد شد.

همچنین از بادام می توان به عنوان یک خوراکی قبل از خواب در راستای لاغری استفاده کرد. بادام حاوی منیزیم بوده که می تواند بی خوابی را رفع کند.

استفاده از سبزیجات مختلف

استفاده از سبزیجات می تواند باعث کاهش وزن شود. سبزیجاتی مانند کلم، کاهو، اسفناج می تواند باعث کاهش وزن شود و به عنوان یک خوراکی ایده آل قبل از خواب محسوب می شود زیرا این سبزیجات حاوی کلسیم و منیزیم است که می تواند باعث بهبود کیفیت خواب و در نهایت کاهش وزن فرد شود.

ماهی تُن

تن ماهی، حاوی مقدار فراوانی از ویتامین B6 می باشد. این ویتامین به بدن کمک خواهد کرد که سوخت و ساز بدن به درستی صورت بگیرد و در افزایش متابولیسم بدن، بسیار موثر است. همچنین مصرف این نوع ویتامین قبل از خواب می تواند باعث داشتن خوابی با کیفیت شده و در عین حال سبب کاهش وزن خواهد شد.

کیوی

برخی از میوه ها می تواند فواید زیادی برای لاغری داشته باشد و با مصرف آن قبل از خواب می توان به این هدف مهم دست یافت. کیوی، باعث بهبود در وضعیت خواب و همچنین کاهش وزن برای افرادی می شود که دارای شاخص توده بدنی پایین تری می باشند.

سیب زمینی شیرین

این هم یک نشاسته‌ی دوست داشتنی برای قبل از خواب! کربوهیدرات‌هایی که هضم آهسته‌ای دارند، برای قبل از خواب عالی هستند و سیب زمینی شیرین یکی از آن هاست. کربوهیدرات پیچیده‌ برخلاف کربوهیدرات ساده، قند خون را دچار افت و خیر نمی‌کند.

سیب زمینی حاوی مقدار فراوانی از نشاسته می باشد که می تواند به عنوان یک غذای ایده آل قبل از خواب محسوب شود. همچنین سیب زمینی حاوی کربوهیدرات می باشد که می تواند باعث سیری فرد قبل از خواب شود و می تواند از پرخوری جلوگیری نماید و به منظور کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد.

شیر

از جمله نوشیدنی های بسیار مفید که می توان قبل از خواب مصرف کرد تا بتوان خواب راحتی را تجربه کرد، شیر می باشد که حاوی کلسیم می باشد که می تواند باعث ایجاد آرامش قبل از خواب شود و در راستای لاغری و کاهش وزن، کمک فراوانی نماید.

شما در حال مطاله مباحث مربوط به قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، می باشید.

چای بابونه

چای بابونه یکی از انواع نوشیدنی هایی می باشد که فاقد کافئین می باشد. کافئین باعث بی خوابی و پرخوری و چاقی خواهد شد. مصرف چای بابونه قبل از خواب می تواند به فرد کمک کند که خواب راحت تری داشته باشد و همچنین به عنوان یک منبع مهم چربی سوزی می توان از آن استفاده کرد. چای بابونه حاوی گلیسین بوده که می تواند به عنوان یک آرامبخش محسوب شود.

آب انگور

استفاده از نوشیدنی های مختلفی مانند آب انگور می تواند برای داشتن خواب با کیفیت، بسیار کمک کننده باشد. آب انگور باعث می شود که در هنگام خواب هم چربی سوزی داشته باشید و طی بررسی های انجام شده، مصرف آب انگور می تواند باعث ترشح انسولین شده و در کاهش وزن افراد کمک بسیار فراوانی نماید.

شیک‌های پروتئین سویا

شیک های پروتئینی می تواند علاوه بر خاصیت عضله سازی برای ورزشکاران، فایده های دیگری نیز داشته باشد که از جمله آن می توان در مورد شیک سویا اشاره کرد که سرشار از پروتئین بوده و می توان قبل از خواب اقدام به مصرف آن نمود.

شیک سویا حاوی ترپیتوفان می باشد که به کاهش کورتیزول در بدن کمک خواهد کرد. مصرف چنین ماده غذایی قبل از خواب کمک خواهد کرد که حتی در حین خواب هم، سوخت و ساز چربی داشته باشید تا بتوانید لاغری را تجربه کنید.

کفیر

کفیر یکی از انواع نوشیدنی هایی می باشد که می تواند باعث عملکرد بهتر سوخت و ساز بدن شود و باعث تحریک باکتری های روده شود و عمل جذب و دفع مواد غذایی بهتر صورت بگیرد. همین امر می تواند باعث کاهش جذب چربی ها در بدن شده و در نهایت در بهبود وزن بدن کمک فراوانی نماید.

آب کرفس

استفاده از آب کرفس در بین ورزشکارانی که قصد چربی سوزی را دارند، بسیار رایج است. نوشیدن آب کرفس قبل از خواب می تواند به عنوان یک مکمل قوی چربی سوزی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین در بهبود وضعیت خواب هم بسیار موثر و کارساز خواهد بود. آب کرفس زود هضم بوده و عملا در هنگام خواب، شما دچار مشکل نخواهید شد و می توانید در حین خواب هم چربی سوزی را تجربه نمایید.

چای زنجبیل

خواص زنجبیل بسیار فراوان می باشد و طی بررسی های انجام شده، از زنجبیل می توان به عنوان یک مکمل لاغری استفاده کرد. چای زنجبیل می تواند قبل از خواب مصرف شود و عملا باعث بهبود در وضعیت جذب مواد معدنی و کاهش چربی های مضر بدن شود و در تسکین دردهای گوارشی بسیار موثر است.

آب آناناس

آب آناناس حاوی فیبر می باشد که فیبر موجود در آن می تواند باعث بهبود در وضعیت خواب فرد شده و همچنین در کاهش وزن فرد بسیار موثر باشد. آب آناناس حاوی آنتی اکسیدان های قوی بوده که می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن هم موثر باشد و به عنوان یک خوراکی بسیار مفید قبل از خواب توصیه می شود.

موارد بالا بخشی از مواد غذایی بود که می توان قبل از خواب مصرف کرد تا بتوان فرایند کاهش وزن را تجربه کرد. پس توانستیم به پاسخ این سوال که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، برسیم.

اما برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند و دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند، بهتر است از روش های درمانی بهتری مانند جراحی چاقی استفاده شود تا بتوان به کاهش وزن دلخواه خود رسید.

آب آناناس
آب آناناس

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین این حوزه به شمار می رود. در ادامه مقاله نیز به بررسی این موضوع مهم یعنی جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی خواهیم پرداخت.

جراحی چاقی چیست؟

در مقاله فوق چندین بار به مبحث جراحی چاقی اشاره شد که ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که جراحی چاقی چیست و چه فوایدی دارد.

جراحی چاقی یکی از بهترین روش های درمان چاقی و رسیدن به کاهش وزن می باشد که این روش جراحی، به عنوان یک روشی مدرن و کم تهاجم شناخته می شود. جراحی چاقی نیز به هدف قرار دادن سیستم گوارش انسان، کمک خواهد کرد که در طی مدت زمانی کوتاه تر، فرایند کاهش وزن صورت بگیرد.

جراحی چاقی با ایجاد تغییرات ساختاری و اساسی در سیستم گوارش انسان، می تواند به عنوان یک راهی قطعی و درست در راستای کاهش وزن نام برد. جراحی چاقی باعث می شود افراد دارای شاخص توده بدنی بالا، بتوانند به کاهش وزن دلخواه خود برسند و عملا بتوانند به زندگی عادی خود بازگردند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله جراحی معده برای لاغری و چرا چاق می شویم را مطالعه کنید.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

این جراحی بیشتر برای افرادی به کار می رود که از چاقی مفرط رنج می برند و به بیماری های مختلفی دچار هستند. بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و … که منشا آن می تواند از چاقی شدید باشد. روش های لاغری دیگری نیز ممکن است برای چنین افرادی جوابگو نباشد.

پس بهتر است از جراحی چاقی برای افراد دارای BMI بالا استفاده شود. یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را برای انجام جراحی چاقی به متقاضیان ارائه دهد.

شما در حال مطالعه مقاله قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، می باشید و هم اکنون به بررسی اهداف جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

هدف از جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی نیز می تواند به عنوان یک روش درمانی استفاده شود که به صورت قطعی می تواند چاقی و اضافه وزن شدید را از بین ببرد. جراحی چاقی می تواند برای افرادی استفاده شود که روش های رژیم غذایی و ورزش، نتوانسته برای آنان کارساز باشد. جراحی چاقی برای افراد دارای شاخص توده بدنی بالا، گزینه ای ایده آل محسوب شده و روش درمانی کم تهاجم و بدون عارضه ای نیز می باشد.

جراحی چاقی می تواند اثرات روحی روانی مثبتی را روی فرد بر جای بگذارد. جراحی چاقی مناسب افرادی بوده که از اندام ناموزون رنج برده و تناسب اندام درستی ندارند و دچار کمبود اعتماد به نفس می باشند. جراحی چاقی توانسته افراد دچار مشکلات روحی از جمله کمبود اعتماد به نفس را درمان نماید و تاثیرات بسیار مثبتی از لحاظ روحی بر فرد بگذارد.

یکی از مهمترین اهداف جراحی چاقی، مربوط به بیماری های مرتبط با چاقی می باشد.

بسیاری از افراد به دلیل چاقی مفرط، دچار بیماری های مختلفی می شوند

بسیاری از افراد به دلیل چاقی مفرط، دچار بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، بیماری فشار خون، بیماری دیابت و … می شوند که می تواند سلامتی آنان را به خطر بیندازد.

جراحی چاقی می تواند علاوه بر درمان چاقی و از بین بردن چربی های اضافی بدن، به این افراد کمک کند که اگر دارای بیماری های ذکر شده باشند، فرصت درمان آن را داشته باشند تا بتوانند به روال زندگی طبیعی خود بازگردند.

چربی های احشایی، مهمترین و آسیب زننده ترین انواع چربی های اشباع شده بدن می باشد که می تواند به تمامی اندام های بدن نفوذ کند و فرد را دچار مشکلات و عارضه های مختلف نماید. جراحی چاقی می تواند چربی های احشایی بدن را به مرور زمان از بین ببرد و در درمان بیماری های مختلف کمک فراوانی نماید.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی که از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می باشد، می تواند راهنمایی های لازم را برای انجام جراحی چاقی انجام دهد.

حال در مقاله قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، به سراغ انواع جراحی چاقی خواهیم رفت.

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی نیز انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها با اهداف متفاوتی نیز انجام می شود. البته هدف واحد انواع جراحی های چاقی، کاهش وزن و از بین بردن چاقی و بیماری های مرتبط با آن می باشد.

هر کدام از روش های جراحی چاقی می تواند براساس تجویز پزشک و شرایط بیمار، انجام شود. از مهمترین مزیت های جراحی چاقی در امروزه، استفاده از روش های کم تهاجم و کم عارضه می باشد.

انجام جراحی های چاقی به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی می باشد که با ایجاد چندین برش کوچک روی شکم انجام می شود و عملا بعد از فرایند جراحی، جای زخم و بخیه کمتری نیز باقی خواهد ماند و دوره نقاهت کمتری را طی خواهد کرد. انواع جراحی های چاقی عبارتند از:

جراحی اسلیو معده

یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین و پرکاربردترین انواع جراحی چاقی، جراحی اسلیو معده می باشد که امروزه مورد استفاده اکثر پزشکان  این حوزه قرار می گیرد. جراحی اسلیو معده  کمک خواهد کرد که فرد بتواند در کمترین زمان به وزن ایده آل خود برسد.

در این روش جراحی، قسمت بزرگی از معده فرد به طور کامل برداشته خواهد شد و حجم معده به طرز چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. انجام چنین جراحی هایی باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس گرسنگی خود را از دست دهد و عملا دست از غذا بکشد.

انجام این کار باعث شده که کالری کمتری از غذا دریافت شود و بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود به سراغ چربی های انباشته شده در بدن خواهد رفت و عملا فرایند چربی سوزی و کاهش وزن رخ خواهد داد.

افرادی که دچار مشکلات آپنه خواب هستند و از خواب کافی برخوردار نیستند، قبل از آن که بدانند قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، باید در ابتدا در مورد شاخص توده بدنی خود اطمینان پیدا کنند

و در صورت بالا بودن این شاخص، اقدام به جراحی چاقی و جراحی اسلیو معده نمایند تا بتوانند در بهبود وضعیت چاقی خود کمک فراوانی نمایند. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصین این حوزه می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را انجام دهد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از معتبرترین متخصصان انواع جراحی چاقی از جمله جراحی اسلیو معده می باشد.

عمل بای پس معده

عمل  بای پس معده یکی از انواع روش های جراحی چاقی می باشد که جزو استانداردترین انواع جراحی چاقی محسوب می شود. این روش جراحی کمی پیچیده تر از عمل اسلیو می باشد. در ابتدای  امر، معده فرد به چندین قسمت تقسیم می شود و تنها قسمت کوچکی از معده باید در بدن باقی بماند.

سپس قسمت باقیمانده معده را به قسمت ابتدایی روده متصل می نمایند تا مسیر ورود غذا از معده به روده کمتر شود و فرایند جذب مواد غذایی کمتر شود. با جذب کمتر مواد غذایی، عملا فرد کالری های دریافتی خود را باید از چربی های انباشته شده به دست آورد و فرایند چربی سوزی رخ خواهد داد.

همچنین عمل بای پس معده با تاثیر مستقیم روی هورمون گرسنگی، باعث می شود که فرد احساس گرسنگی و میل کمتری به غذا داشته باشد. زیرا علاوه بر کاهش حجم معده، ترشح هورمون گرسنگی به حداقل خود رسیده است.

شما می توانید برای انجام جراحی بای پس معده، به جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید.

بای پس با سوییچ اثنی عشری

جراحی بای پس با سوییچ اثنی عشری از جمله انواع جراحی چاقی می باشد که تشکیل شده از چندین مرحله می باشد. در ابتدای امر، بخش بزرگی از معده برداشته خواهد شد که عملا جراحی اسلیو معده صورت گرفته است.

بعد از آن بخشی از روده مورد جراحی قرار گرفته و تغییرات ساختاری روی آن انجام می شود تا غذا نتواند وارد بخش هایی از روده شود و مسیر جذب و دفع غذا کوتاه تر شود. در نهایت امر، کیسه صفرای فرد به طور کامل برداشته می شود که این کار باعث از بین رفتن هورمون گرسنگی در فرد خواهد شد

و عملا فرد با احساس گرسنگی کمتری مواجه خواهد شد. مصرف کمتر مواد غذایی و کاهش حجم معده و کوتاه شدن مسیر هضم و دفع غذا، همگی به این منجر خواهد شد که فرد بتواند طی مدت زمانی کوتاه، به کاهش وزن دست پیدا کند و تغییرات اساسی در زندگی وی ایجاد شود.

لازمه تاثیرگذاری این روش جراحی، استفاده از یک پزشک متخصص و مجرب می باشد که بتواند با دقت تمام، تمامی فرایندهای جراحی را با موفقیت انجام دهد. یکی از بهترین و باتجربه ترین متخصصین این حوزه، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می توانید به ایشان مراجعه نمایید.

حلقه گذاری معده

یکی از روش های جراحی چاقی که البته روشی کم کاربرد می باشد، حلقه گذاری معده می باشد. حلقه گذاری معده باعث کاهش حجم معده خواهد شد. روش انجام این جراحی بدین گونه است که حلقه ای در ابتدای معده قرار داده می شود که این کار باعث کوچکتر شدن فضای معده و حجم معده برای دریافت غذا خواهد شد.

کوچکتر شدن حجم معده باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند و همین امر می تواند به مرور زمان باعث کاهش وزن در فرد شود. تغییرات ساختاری در قسمت معده، مهمترین بخش هر جراحی چاقی بوده و انتخاب هر روش جراحی، بستگی به شرایط بیمار و تجویز پزشک خواهد داشت.

شما می توانید برای مشاوره و راهنمایی های بیشتر، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی که از بهترین متخصصین جراحی چاقی می باشند، تماس حاصل فرمایید.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

مهمترین مزایای جراحی چاقی

همان طور که در این مقاله از اهمیت لاغری و مزایای آن گفته شد، از اهمیت خواب و این که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، هم گفته شد. اما برای افراد دارای شاخص توده بدنی بالا، روش جراحی چاقی بیشتر و بهتر از سایر روش ها جوابگو می باشد و ما در ادامه به برخی از مزایای جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

مهمترین مزایای جراحی چاقی
مهمترین مزایای جراحی چاقی

افزایش طول عمر و کاهش نرخ مرگ و میر

طبق بررسی های انجام شده در سراسر جهان، یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در جهان مربوط به چاقی و بیماری هایی است که از چاقی سرچشمه گرفته است. با انجام روش های درمانی برای از بین بردن چاقی به خصوص جراحی چاقی، می توان در زمینه افزایش میزان طول عمر تلاش بسیاری نمود و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و سکته های مغزی را که مهمترین عوامل مرگ و میر محسوب می شود را کاهش داد.

لطفا از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود و آیا خواب ظهر چاق می کند دیدن کنید.

کاهش وزن بلند مدت و ماندگار

یکی از مهمترین مزایای جراحی چاقی، ماندگار بودن کاهش وزن می باشد که در کمتر روش لاغری می توان چنین موردی را مشاهده کرد. جراحی چاقی با تغییرات ساختاری گوارشی همراه است و عملا افرادی که به کاهش وزن می رسند، می توانند با داشتن یک رژیم غذایی سالم و همچنین اطلاع از این که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، می توانند از  ماندگاری وزن خود اطمینان داشته باشند.

بهبود بسیاری از بیماری ها

جراحی چاقی می تواند باعث بهبود بسیاری از بیماری های مختلف شود که این بیماری ها از همین موضوع چاقی مفرط سرچشمه می گیرد. از جمله بیماری های درمان شده توسط جراحی چاقی عبارتند از:

 • بیماری دیابت به خصوص دیابت نوع دو
 • بیماری فشار خون بالا
 • بیماری های قلبی و عروقی
 • بیماری کلسترول بالا
 • از بین رفتن بیماری مفصلی مانند آتروز، نقرس و …
 • بیماری افسردگی
 • آپنه خواب و مشکلات تنفسی
 • از بین بردن بی اختیاری ادرار
 • از بین بردن بیماری های زنان و بی نظمی در قاعدگی

توقف ریفلاکس معده

ریفلاکس معده از جمله مشکلات میان افراد چاق می باشد که به دلیل تجمع چربی ها در بافت های بدن از جمله معده، باعث برگشت اسید معده به مری و حلق انسان خواهد شد. جراحی چاقی می تواند چربی های اضافه و انباشته شده در بدن را به طور کلی از بین ببرد و با این کار، عارضه ریفلاکس معده نیز درمان خواهد شد.

افزایش قدرت باروری

چاقی مفرط باعث بی نظمی در قاعدگی در زنان خواهد شد و همچنین باعث اخلال در عملکرد هورمون های زنانه می شود. همین امر باعث کاهش میزان بارداری در بانوان خواهد شد که جراحی چاقی می تواند به کمک این موضوع آمده و مشکلات مربوط به بارداری بانوان را رفع کند. همچنین با جراحی چاقی می توان سطح ترشح هورمون تستوسترون در مردان را بالا برد و عملا قدرت باروری مردان را افزایش می دهد.

افزایش متابولیسم

چاقی و تجمع چربی ها می تواند باعث کاهش تحرک در فرد شود و عملا با کاهش سوخت و ساز بدن و کاهش متابولیسم بدن همراه خواهد بود. جراحی چاقی می تواند به کمک این مورد بیاید و افرادی که اقدام به جراحی چاقی می نمایند، می توانند به همراه رژیم های غذایی سالم و همچنین رعایت این که قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم و همچنین انجام ورزش های مختلف، به افزایش متابولیسم بدن خود کمک فراوانی نمایند.

شما می توانید جبرایهت اطلاع از دیگر مزایای جراحی چاقی با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی که یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی می باشد، تماس حاصل فرمایید.

افزایش متابولیسم
افزایش متابولیسم

نتیجه گیری

ما در این مقاله به صورت مفصل به بررسی معضل چاقی و بیماری چاقی پرداختیم که امروزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است. بسیاری از افراد در تلاش هستند که بتوانند بیماری چاقی خود را درمان کنند تا از بروز بیماری های دیگر که مرتبط با چاقی هستند، جلوگیری نمایند.

در مورد اهمیت لاغری نیز مطالبی گفته شد و یکی از مهمترین فاکتورهای بسیار مهم در لاغری، داشتن خواب کافی و در عین حال استفاده از رژیم غذایی قبل از خواب می باشد که می تواند باعث کاهش وزن در افراد چاق شود.

به همین دلیل به موضوع اصلی مقاله یعنی قبل از خواب برای لاغری چه بخوریم، پرداخته شد و متوجه این مطلب مهم هم شدیم.

اما برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی می باشند، بهترین روش درمانی چاقی، استفاده از جراحی چاقی می باشد و بعد از آن می توانند اقدام به انجام رژیم های غذایی نمایند تا وزن خود را در حال کاهشی تثبیت نمایند.

ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی نیز پرداختیم و از انواع آن و مزایای آن مطالب مهمی را اشاره نمودیم. حال شما می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع جراحی های چاقی و انجام این روش درمانی مطمئن، با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید