فیلم حلقه معده

فهرست مطالب

فیلم حلقه معده به منظور مطالعات بعدی پزشک و بررسی وضعیت بیمار در صورت مشکلات بعد از عمل تهیه می شود. هم چنین فیلم حلقه معده در طول عمل به پزشک کمک می کند که موقعیت اندام های بدن را بهتر دیده و تسلط بیشتری به محل جراحی داشته باشد.

مقدمه

فیلم حلقه معده
فیلم حلقه معده

روش های مختلفی برای جراحی لاغری وجود دارد که جایگزین خوبی برای روش های مرسوم و زمان بر لاغری هستند. انتخاب روش جراحی و انجام آن توسط پزشک صورت می گیرد. حلقه معده از جمله این روش هاست که امروزه از طرفداران زیادی دارد. در این مقاله به بررسی روش حلقه معده و مزایا و روش انجام عمل می پردازیم. هم چنین دلایل استفاده از فیلم حلقه معده را نیز توضیح خواهیم داد.

فیلم حلقه معده چیست و به چه دلیلی تهیه می شود؟

فیلم حلقه معده فیلمی است که به وسیله دوربین متصل به لوله لاپاراسکوپی از داخل بدن گرفته می شود.

با توجه به این که جراحی لاپاراسکوپی به وسیله چند برش کوچک انجام می شود، پزشک دید مناسبی به داخل بدن ندارد. در جراحی باز پزشک به طور کامل داخل بدن و اندام ها را مشاهده می کند و به محل انجام عمل تسلط کامل دارد در صورتی که در جراحی لاپاراسکوپی این امکان وجود ندارد.

فیلم حلقه معده به پزشک کمک می کند که وضعیت اندام ها را به مناسب ترین شکل ممکن ببیند و با استفاده از این مشاهده به اندام اشتباه یا رگ های اصلی داخل بدن آسیبی وارد نکند.

هم چنین با توجه به این که موقعیت حلقه معده باید به شکل مناسب مشخص شود با استفاده از فیلم حلقه معده امکان مشخص کردن این محل وجود دارد. به وسیله فیلم حلقه معده پزشک موقعیت دقیق قرارگیری حلقه معده را مشخص می کند. هم چنین با برخورداری از فیلم در صورت مشکلات بعدی امکان برطرف کردن آن به سادگی ممکن خواهد بود.

فیلم حلقه معده چیست و به چه دلیلی تهیه می شود؟
فیلم حلقه معده چیست و به چه دلیلی تهیه می شود؟

فهرست:

چاقی چیست؟

چه دلایلی باعث چاقی می شوند؟

عوارض چاقی چیست؟

چاقی به چند شکل در بدن بروز می کند؟

متداول ترین روش های درمان چاقی چیست؟

چرا افراد از روش های مرسوم لاغری نتیجه نمی گیرند؟

جراحی های لاغری چند نوع دارند؟

کدام نوع از عمل چاقی متداول تر است؟

حلقه معده چیست؟

حلقه معده چه مزایایی دارد؟

چه افرادی برای حلقه معده مناسب تر هستند؟

حلقه معده تا چه زمانی در بدن باقی می ماند؟

جراحی حلقه معده به چه صورت انجام می شود؟

عمل حلقه معده چه مراحلی دارد؟

مراقبت های بعد از عمل حلقه معده چیست؟

پیش از عمل حلقه معده برای نتیجه گیری بهتر از عمل چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

برای حلقه معده چه ابزاری مورد استفاده قرار می گیرد؟

فیلم حلقه معده چیست و به چه دلیلی تهیه می شود؟

آیا حلقه معده تاثیری در باردرای دارد؟

چند وقت بعد از حلقه معده می توان به زندگی عادی بازگشت؟

در صورت حلقه گذاشتن در معده رژیم غذایی خاصی مورد نیاز است؟

تنظیم حلقه معده به چه صورت انجام می شود؟

در صورت بروز عوارض از عمل حلقه معده چه اقدامی باید انجام داد؟

ویژگی های پزشک خوب برای جراحی حلقه معده چیست؟

کاهش وزن بیمار بعد از حلقه معده چه میزان و در چه مدتی انجام می شود؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مرود فیلم حلقه معده با ما همراه باشید.

چاقی چیست؟

از جمله معضلات بزرگ در دنیای امروز چاقی است. به خصوص در کشورهای صنعتی و پیشرفته که بیشتر کارها رو به ماشینی شدن می رود و تحرک و کار انسانی کمتر شده این مشکل بیشتر به چشم می خورد. برای پیدا کردن راه حل مناسب حل این مشکل نیاز است که ابتدا با خود چاقی آشنا شد.

تعریف چاقی

از نظر لغوی چاقی به معنای فربگی و پرگوشتی است و از نظر تعریف بیشتر کتب چاقی حالتی است که در زمان ابتلا به آن وزن اضافه شده و بدن از شکل نرمال خود خارج می شود. در زمان بروز این مشکل معمولا یک قسمت از بدن به حالت برآمده در می آید که محل تجمع چربی هاست. از نظر علمی، چاقی زمانی اتفاق می افتد که چربی به جای مصرف شدن در سلول ها در خون تجمع پیدا می کند.

در حالت عادی بدن چربی دریافتی از مواد غذایی را برای مصرف سلول ها به عنوان انرژی استفاده می کند اما در زمان ابتلا به چاقی به دلیل مشکلات مختلف که شایع ترین آن کم شدن سوخت و ساز است به جای سوخت چربی ها، در بدن تجمع پیدا می کنند.

روش های تشخیص چاقی

اولین و مرسوم ترین روش برای تشخیص چاقی اندازه گیری بدن است. معمولا افراد با تنگ شدن لباس ها یا وزن کردن خود متوجه اضافه شدن وزن و چاقی می شوند. البته در این جا نیاز به ذکر یک نکته است. ورزشکاران در طول دوران ورزش معمولا وزن اضافه می کنند که این ناشی از چاقی نیست بلکه ناشی از تبدیل چربی بدن به عضله است.

در صورتی که ورزش به طور حرفه ای انجام گیرد و تناسب اندام آسیب نبیند این مسئله مشکل ساز نیست و جز چاقی محسوب نمی شود. علمی ترین روش تشخیص چاقی استفاده از شاخص توده بدنی است. این فرمول محدوده مشخصی را برای چاقی، اضافه وزن و حتی سو تغذیه و کمبود وزن مشخص کرده است. برای محاسبه چاقی به این روش از تقسیم قد و وزن به یکدیگر استفاده می شود.

پیشنهاد می کنیم از مقاله حلقه گذاشتن معده دیدن کنید.

چاقی، بیماری یا عارضه

یکی از مهم ترین سوالات در مورد چاقی این است که چاقی بیماری است یا عارضه؟ از جهات زیادی می توان چاقی را بیماری دانست. از جمله آن می توان به مشکلات و بیماری های ناشی از چاقی مانند دیابت، مشکلات قلبی عروقی و… اشاره کرد. هم چنین چاقی می تواند بیماری هایی مانند کبد چرب، دیابت حاملگی، دردهای مفصلی و برخی از بیماری های دیگر را تشدید کند.

همچنین چاقی را می توان از نظرات مختلفی یک عارضه دانست. چاقی روابط اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث گوشه گیری و دور شدن فرد از اجتماعات می شود. این مسئله در دراز مدت می تواند منجر به افسردگی شود. بنابراین اهمیت درمان چاقی بسیار بالاست. بهترین راه برای درمان چاقی مراجعه به پزشک است. دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصین در زمینه درمان چاقی می باشند.

چاقی، بیماری یا عارضه
چاقی، بیماری یا عارضه

چه دلایلی باعث چاقی می شوند؟

دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث چاقی بدن شوند. مسائل مختلفی وجود دارند که می توانند زمینه ساز چاقی باشند. از جمله این مسائل می توان به محیط زندگی، ژنتیک، سبک زندگی فرد، بیماری های دیگر و… اشاره کرد. شناخت این دلایل می تواند اولین گام برای درمان چاقی باشد.

عادات بد غذایی

عادات بد غذایی از اصلی ترین دلایل برای ابتلا به چاقی هستند. از جمله عادات اشتباه غذایی می توان به پرخوری و بد غذا خوردن اشاره کرد. بد غذا خوردن به معنی خوردن غذاهای نامتناسب با هم است.

این مشکل تاثیر زیادی در چاقی دارد. هم چنین تند غذا خوردن یا غذا خوردن به اجبار از دیگر عادات بد غذایی هستند که می توانند باعث چاقی شوند. پرخوری نیز همانطور که از نامش پیداست به معنی خوردن غذای بیش از حد نیاز بدن می باشد. با این حال خوردن تنها دلیل ابتلا به چاقی نیست و خیلی از مسائل دیگر می توانند در به وجود آمدن این مشکل موثر باشند.

تحرک و فعالیت کم

سوخت و ساز بدن به روش های مختلفی تامین می شود. داروها، درست غذا خوردن و تحرک کافی می توانند باعث سوخت و ساز بدن شوند. ورزش و تحرک می تواند علاوه بر بالا بردن متابولیسم، می تواند باعث کاهش سایز نیز شود. افرادی که بیشتر ساعات شبانه روز به استراحت می پردازند نسبت به سایرین بیشتر دچار چاقی می شوند.

به علاوه هضم غذا در افرادی که تحرک کمی دارند دیرتر اتفاق می افتد. در نتیجه غذا از یک وعده تا وعده بعدی در معده باقی می ماند و این تجمع در نهایت باعث ذخیره چربی و چاقی می شود.

مسائل ژنتیکی

ژنتیک از دیگر دلایلی است که می تواند منجر به چاقی شود. معمولا زمانی که در یک خانواده چاقی به صورت ارثی وجود داشته باشد احتمال ابتلای نسل بعدی به چاقی بیشتر می شود.

بیماری های زنانه

اولین تاثیر مشکلات زنانه معمولا بر ترشح هورمون هاست و هورمون ها نیز بر سوخت و ساز و فعالیت های داخلی بدن تاثیر می گذارند. در اثر بسیاری از بیماری های زنانه سوخت و ساز کاهش پیدا کرده و تمایل به غذا خوردن بیشتر می شود. . به عنوان مثال در زنان مشکلات هورمونی و مشکل در تخمدان ها نظیر تخمدان پلی کیستیک می تواند باعث بروز چاقی شود، به ویژه در زنان جوان این عارضه بیشتر وجود دارد.

بیماری های زنانه
بیماری های زنانه

عوارض چاقی چیست؟

چاقی می تواند باعث بیماری های مختلف شود. جدی ترین و نهایی ترین مشکلی که چاقی در بدن به وجود می آورد سکته های قلبی و مغزی و مرگ است.

دردهای مفصلی

رایج ترین مشکل در بین افراد چاق دردهای مفصلی است. به خصوص درد در کمر و زانو از شایع ترین مشکلات مفصلی در میان افراد دارای اضافه وزن است. بیشتر افرادی که مبتلا به چاقی هستند از بیماری های مفاصل رنج می برند، وزن زیاد فشار بالایی به کمر و زانو ها وارد می کند و افراد دارای اضافه وزن معمولا میزان مختلفی از درد را در این نقاط احساس می کنند هر چقدر اضافه وزن و چاقی بیشتر باشد فشار وارد شده به مهره ها نیز بیشتر شده و فرد درد بیشتری را احساس می کند.

مشکلات قلبی، فشار خون و سکته های قلبی

بعد از دردهای مفصلی، در افراد چاق مشکلات قلبی از مهم ترین مشکلات است. چاقی می تواند باعث فشار آمدن به رگ ها و عروق شده و این مشکل نیز باعث عدم خون رسانی به قلب می شود. هم چنین فشار آوردن به عروق باعث عدم اکسیژن رسانی به مغز شده و باعث سکته های قلبی می شود. فشار خون بالا از دیگر مشکلات قلبی عروقی است که در افراد چاق اتفاق می افتد. در نهایت مشکلات قلبی به مرگ فرد منجر می شوند.

مشکلات تنفسی

مشکلات تنفسی که می توانند منجر به سکته قلبی و مغزی شوند از جدی ترین مشکلات بعد از مشکلات قلبی و مفصلی در افراد چاق است. افراد چاق معمولا بعد از طی مسافتی یا بالا رفتن از یک شیب به نفس نفس افتاده و دچار مشکل می شوند با این حال ابتلا به این مشکل آنقدر خطرناک نیست که در هنگام خواب باید به آن توجه شود، در زمان خواب وقتی فرد دچار تنگی نفس می شود در صورت متوجه نشدن و عدم کنترل آن اکسیژن به مغز نرسیده و سکته مغزی اتفاق می افتد.

تشدید بیماری ها

چاقی می تواند بیشتر بیماری ها را تشدید کند. از جمله بیماری هایی که چاقی تشدید کننده آن است دیابت است. دیابت به خصوص در زمان حاملگی در افراد چاق بیشتر شدت پیدا می کند.

بیماری هایی مانند کبد چرب و… نیز در صورت چاقی شدت پیدا می کند. برای جلوگیری از بیماری هایی که در اثر چاقی به وجود می آیند بهترین کار درمان چاقی توسط پزشکی حرفه ای و با تجربه است. دکتر سلیمی را می توان به عنوان یکی از بهترین پزشکان در درمان چاقی معرفی کرد.

تشدید بیماری ها
تشدید بیماری ها

چاقی به چند شکل در بدن بروز می کند؟

چاقی رایج ترین مشکل دنیای امروز است. البته تمام چاقی ها به یک شکل نیست و انواع مختلفی از چاقی وجود دارد. این تنوع در دلیل ابتلا و شکلی است که بدن بعد از چاقی پیدا می کند. فرم و اندامی که درگیر چاقی می شود در هر فرد متفاوت است.

تقسیم بندی انواع چاقی

بر اساس نوع قرارگیری چربی ها در بدن شکل ظاهری بدن تغییر می کند. این تغییرات در شکل بدن باعث تقسیم بندی انواع مختلف چاقی می شود. هر شکل چاقی می تواند نشان دهنده بیماری و دلیل خاصی از ابتلا باشد. بیشتر چاقی ها در اثر مشکلات مادرزادی، پرخوری و تغذیه بروز پیدا می کنند.

چاقی سیبی شکل

افرادی که چاقی آن ها سیبی شکل است معمولا دارای اندام قوی تری هستند و از نظر ظاهری قدرتمند تر از سایر افراد دیده می شوند. فرم بدنی افرادی که دارای چاقی سیبی شکل هستند شانه های پهن و قفسه سینه پهنی دارند، هم چنین اندام این افراد عضلانی است. افراد دارای چاقی سیبی شکل انحناهای موجود در بدن افراد عادی را ندارند و دارای کمری صاف و بدون گودی هستند. زنانی که این نوع از چاقی را مبتلا هستند اندامی مردانه دارند.

چاقی گلابی شکل

شکل دوم چاقی، چاقی مدل گلابی است، بدن افراد دارای این شکل از چاقی ماند گلابی دارای تجمع چربی در پایین تنه می باشد. این افراد معمولا اختلاف زیادی در اندازه پایین تنه و بالاتنه خود دارند، استخوان بندی افراد دارای این مدل چاقی معمولا ریز است.

چاقی پرتقالی شکل

چاقی پرتقالی شکل نوعی از چاقی است که در آن استخوان بندی فرد به شکل عادی است و شکم به صورت برآمده است. مچ دست و پا هم چنین در این نوع از چاقی حالت پف کرده دارد. این فرم از چاقی مشابه زمانی است که زنان ماه های آخر بارداری را سپری می کنند.

چاقی مثلثی

چاقی مثلثی به این صورت است که بالا تنه، نسبت به پایین تر چاق تر است. در این مدل هم استخوان بندی عادیست با این حال شکم و پهلو ها، سینه، شانه و بازوها از اندازه بزرگتری نسبت به پایین تنه برخوردار هستند.

چاقی مثلثی
چاقی مثلثی

متداول ترین روش های درمان چاقی چیست؟

عوارض ناشی از چاقی را با درمان دارویی تا حدی می توان کنترل کرد و برای درمان کلی آن ها باید وزن اضافی را کاهش داد.

رژیم غذایی

بیشتر افراد در قدم اول به منظور کاهش وزن به سراغ رژیم غذایی می روند. ، اگرچه رژیم های غذایی در ابتدا خوب و گاها پرسرعت وزن فرد را کاهش می دهند اما بعد از مدتی و هماهنگ شدن سیستم بدن با روش تغذیه رژیم، کاهش وزن متوقف شده و درصورت کوچکترین جابجایی در رژیم وزن افزایش پیدا می کند.

به علاوه در افرادی با اضافه وزن بالا کاهش وزن از طریق رژیم، ماه ها و گاهی سال ها زمان می برد که خسته کننده است و در صورت عدم حمایت اطرافیان فرد خیلی زود انگیزه خود را از دست می دهد. از طرف دیگر، محدودیت های غذایی حاکم در رژیم های غذایی به حدی است که افراد با دیدین اولین خوراکی شیرین یا چرب وسوسه شده و ادامه رژیم برای آن ها سخت می گردد.

ورزش کردن

ورزش کردن از دیگر روش هایی است که افراد برای کاهش وزن انتخاب می کنند. البته ورزش بیشتر از کاهش وزن در تغییر سایز تاثیر دارد و به محض قطع ورزش سایز و وزن به مقدار اولیه خود باز می گردد. اگرچه ورزش به خودی خود سلامت بدن را افزایش داده و باعث بهبود کیفیت زندگی می گردد اما برای کاهش وزن روشی دیر بازده و گاها بدون بازده است. ورزش کردن بیشتر به عنوان یک روش مکمل در کنار سایر روش ها به منظور پاسخ بهتر استفاده می شود.

سایر روش ها

از دیگر روش های کاهش وزن می توان به مصرف قرص ها و دمنوش های لاغری اشاره کرد. گاهی اوقات این مواد باعث کاهش وزن می شوند اما در کنار کاهش وزن مشکلات زیادی را در بدن به وجود می آورند.

از جمله این مشکلات می توان به مشکل در معده مانند زخم معده یا کبد چرب اشاره کرد. هم چنین بیشتر این داروها در زنان باعث تغییرات هورمونی شده و باعث آسیب به دوران ماهیانه و حتی تاثیر در باروری آن ها می شود. از دیگر روش ها استفاده از گن های لاغری است. این روش باید به وسیله ورزش و رژیم به کار گرفته شود. هم چنین بعضی از افراد به منظور کاهش وزن از کمربندهای لاغری و… استفاده می کنند.

سایر روش ها
سایر روش ها

چرا افراد از روش های مرسوم لاغری نتیجه نمی گیرند؟

به دلایل زیادی روش های مرسوم لاغری به شکست منجر می شوند. این دلایل می توانند در نحوه انجام روش یا انتخاب روش اشتباه و نامتناسب با وضعیت بدن فرد باشند.

انتخاب خود سرانه روش

هر روش لاغری باید زیر نظر پزشک متخصص انتخاب و انجام شود. هنگامی که یک روش لاغری به طور خودسرانه انتخاب می شود احتمال نتیجه نگرفتن از آن بالاتر می رود. تنها پزشک می تواند رژیم یا ورزش مناسب را برای بیمار مشخص کند تا به نتیجه مناسب منجر شود در غیر این صورت احتمال شکست در برنامه بسیار بیشتر می شود.

هزینه بالا

دلیل دیگری که منجر به شکست در این موضوعات می شود هزینه زیاد و صرف وقت بالا در دستیابی به نتیجه است. افرادی که رژیم و ورزش را برای کاهش وزن خود انتخاب می کنند معمولا باید به طور منظم به پزشک یا مربی مراجعه کرده و هر بار مراجعه مستلزم پرداخت هزینه است. این پرداخت هزینه به خصوص زمانی که کاهش وزن به طول بیانجامد برای بسیاری از افراد سخت شده و رژیم یا ورزش را نیمه کاره رها می کنند.

لطفا از پست هزينه عمل حلقه دور معده دیدن کنید.

مقاومت بدن

معمولا بعد از استفاده از یک روش خاص برای مدت زمانی مشخص بدن به آن عادت کرده و پاسخی نسبت به انجام روش نمی دهد. به همین دلیل رژیم های غذایی و تمرین های ورزشی در طول بازه زمانی مشخص بارها با تغییر نوع و تغییر حجم تغییر می کنند.

همچنین گاهی زمان کاهش وزن به حدی طولانی می شود که افراد انگیزه خود را برای کاهش وزن از دست می دهند و در این زمان معمولا از ادامه فعالیت لاغری خود سرباز می زنند. البته گاهی اوقات بدن نسبت به روش انتخابی سازگاری نداشته که این امر باعث می شود روش انتخابی به شکست منتهی شود.

خستگی

روش های مرسوم لاغری نیاز به صبر و مداومت در انجام روش دارد. این کار معمولا باعث خستگی فرد می شود. به خصوص هنگامی که تنها یک عضو از خانواده اقدام به گرفتن رژیم می کند و سایر خانواده برنامه معمول غذایی خود را دارند انجام رژیم دشوار تر می شود. یا در هنگام تمرینات ورزشی انجام این فعالیت ها به تنهایی گاهی برای افراد خسته کننده می شود.

از این نظر نیز انجام روش های مرسوم لاغری منسوخ شده است. امروزه روش های جدید مانند عمل جراحی جایگزین روش های مرسوم شده که در زمان کمتر با سرعت بیشتری وزن اضافه را از بین می روند. انجام عمل های جراحی باید زیر نظر متخصصین مجرب انجام شود. از جمله این متخصصین می توان دکتر سلیمی را نام برد.

خستگی
خستگی

تا اینجا با مبحث چرا افراد از روش های مرسوم لاغری نتیجه نمی گیرند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست فیلم حلقه معده با ما همراه باشید.

جراحی های لاغری چند نوع دارند؟

دنیای صنعتی امروز باعث کاهش تحرک افراد شده. هم چنین اهمیت صرفه جویی در زمان باعث شده که افراد برای مصرف از غذاهای فست فودی و آماده استفاده کنند که علی رغم انرژی زیاد، ارزش غذایی پایینی داشته و کالری آن ها بالا می باشد.

دلیل استفاده از جراحی های لاغری

چاقی بدون شکل عامل بسیاری از بیماری هاست و حتی می تواند در روحیه افراد نیز تاثیرگذار باشد. با توجه به نتیجه بخش نبودن یا سخت بودن روش های مرسوم لاغری امروزه روش های جایگزین از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند. عمل های جراحی در زمان کم وزن افراد را پایین آورده و حتی اندام دلخواه را برای فرد به وجود می آورند.

بیشتر عمل های جراحی در کنار سرعت مناسب خطر زیادی ندارند و می توان با کمترین آسیب برخلاف روش های مرسوم مانند قرص و… از آن ها برای لاغری و کاهش وزن استفاده کرد. هم چنین برخلاف ورزش کردن که در صورت قطع باعث بازگشت وزن می شود عمل های جراحی معمولا نتیجه قطعی و همیشگی دارند.

اسلیو معده

یکی از جراحی های لاغری، اسلیو معده است. در اسلیو معده با جراحی و برداشتن نیمی از حجم معده یا بیشتر مصرف مواد غذایی محدود شده و در نهایت منجر به کاهش وزن می شود. حجم معده بعد از جراحی اسلیو گاهی به 80 درصد نیز می رسد و در نهایت معده لوله ای شکل شده و چون غذای کمتری را در خود جای می دهد در نتیجه کاهش وزن نیز اتفاق می افتد.

بالون معده

از دیگر جراحی های لاغری می توان به بالون معده اشاره کرد. بالون معده را می توان به یک توپ پر از هوا یا حاوی مایع و یا مخلوطی از هوا و مایع مخصوص تشبیه کرد که موقتا درون معده جایگذاری می گردد. با قرارگیری بالون بیشتر حجم معده پر می شود و تا زمانی که بالون در بدن وجود داشته باشد فرد کاهش وزن خواهد داشت.

ساکشن

ساکشن از دیگر روش های جراحی است که در آن چربی اضافی بدن به وسیله جراحی کشیده می شود. در این روش معمولا با تخریب بافت چربی، آن را به سادگی از بدن خارج می کنند که باعث کاهش وزن و سایز فرد می شود.

حلقه معده

حلقه معده از دیگر جراحی های لاغری است که در آن معده با یک حلقه محدود می شود و ورود غذا به آن کنترل می شود که این امر نیز باعث کاهش وزن و لاغری می شود.

البته در مورد تمام جراحی های لاغری انجام به وسیله یک متخصص حرفه ای از بیشترین اهمیت برخوردار است. دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصین در زمینه جراحی های لاغری می باشند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله عمل حلقه معده در شیراز را مطالعه کنید.

حلقه معده
حلقه معده

تا اینجا با مبحث دلیل استفاده از جراحی های لاغری آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست فیلم حلقه معده با ما همراه باشید.

کدام نوع از جراحی لاغری متداول تر است؟

همان طور که گفته شد روش های مختلفی برای لاغری وجود دارند که زود بازده ترین آن ها جراحی لاغری می باشد. جراحی های لاغری خود انواع مختلفی دارند که هر نوع از جراحی بسته به شرایط بدنی فرد انتخاب می شود.

عوامل موثر در انتخاب روش جراحی

در انتخاب روش جراحی به منظور لاغری و کاهش وزن عوامل مختلفی موثر می باشند. وزن بدن پیش از جراحی و نوع چاقی از اولین عوامل است. معمولا هر محدوده از چاقی روش خاصی از جراحی را می طلبد هم چنین انواع مختلف چاقی به دلیل تفاوت در تقسیم چربی ها در بدن نیاز به  نوع خاص جراحی دارند. آمادگی بدنی فرد نیز در انتخاب نوع جراحی تاثیرگذار است. بعضی از روش ها با بی حسی قابل انجام هستند در صورتی که بعضی جراحی ها را تنها باید با بیهوشی انجام داد. جراحی های لاغری هم چنین بسته به تغییری که در نوع گوارش و میزان دریافت کالری ها ایجاد می کنند انواع مختلفی دارند.

متداول ترین نوع جراحی

حلقه معده، بای پس معده، اسلیو و بالون همه از انواع جراحی های لاغری رایج دنیای امروز می باشند. تمامی این روش ها با ایمنی کامل انجامی می گیرند و انتخاب مناسب ترین نوع آن ها باید با مشورت با پزشک و در نظر گرفتن تمامش شرایط انجام شود. این جراحی ها معمولا رنج سنی خاصی را شامل نمی شوند و بسته به شرایط فرد جراحی مناسب وی انتخاب می شود.

کم خطرترین روش برای لاغری را می توان حلقه معده دانست. حلقه معده برخلاف روش های دیگر قابل بازگشت است و هر زمان فرد نیاز به برداشتن آن داشته باشد امکان این کار وجود دارد. از پزشکان خوب برای انجام روش حلقه معده می توان به دکتر سلیمی اشاره کرد.

متداول ترین نوع جراحی
متداول ترین نوع جراحی

حلقه معده چیست؟

تمام روش های جراحی لاغری به منظور کنترل معده در دریافت غذاها مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب روش معمولا با صلاح دید پزشک و مطابق خواسته بیمار انجام می شود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله حلقه معده مشهد را مطالعه کنید.

حلقه معده

یکی از راه هایی که در جراحی معده برای کاهش وزن استفاده می شود محدود کردن معده است. محدود کردن معده به روش های مختلفی انجام می شود که یکی از آن ها باندینگ یا حلقه دور معده است.

در حلقه معده از لاپاراسکوپی استفاده می شود. لاپاراسکوپی که لوله ای است پلاستیکی و منعطف وارد بدن شده و با قرار دادن حلقه ای سیلیکونی دور معده که به آن یک لوله خیلی باریک متصل است و زیر پوست قرار داده می شود کاهش وزن اتفاق می افتد.

تاریخچه حلقه معده

این روش جز روش های محبوب و جدید در کاهش وزن است. دلیل محبوبیت این روش سادگی و قابل بازگشت بودن آن است. حلقه معده را می توان در زمان پشیمانی یا رسیدن به وزن ایده آل خارج کرد و معده را به حالت عادی برگرداند. نخستین بار این روش در اواسط قرن بیستم مورد استفاده قرار گرفت و مشابه روش بای پس بود.

بعد از آن با تغییراتی که این روش پیدا کرد حلقه یا باندینگ به صورت امروزی انجام می شود. البته این روش نخستین بار به منظور کنترل بیماری های مربوط به معده با کنترل مواد غذایی دریافتی انجام می شد.

بسیاری از بیماری ها مانند زخم معده و سرطان معده را با محدود کردن و کنترل مواد غذایی ورودی به آن ها با این روش کنترل می کردند که این کنترل باعث کاهش وزن افراد نیز می شد. در نهایت این روش امروزه تنها برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد و توسط پزشکان متخصص در این زمینه مانند دکتر سلیمی قابل انجام می باشد.

تاریخچه حلقه معده
تاریخچه حلقه معده

حلقه معده چه مزایایی دارد؟

مانند هر روش لاغری حلقه گذاری در معده یا باندینگ مزایا و معایبی دارد. البته این روش برخلاف سایر روش ها دارای مزایای بیشتری است و معایب آن تنها در بعضی گروه های خاص بروز پیدا می کند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

مزایای عمل حلقه معده

اولین مزیت عمل حلقه معده، طول عمر کمتر این روش نسبت به سایر روش های جراحی لاغری است. این روش یکی از روش های نوظهور است به همین دلیل بیشترین نزدیکی را با شرایط امروزی افراد دارد.

از دیگر مزایای این روش می توان به تغییرات کمتر معده اشاره کرد. در روش های دیگر مانند اسلیو نیاز به برداشتن بخشی از معده و حذف آن به طور کامل است در حالی که در روش حلقه تنها مجرای ورود غذا محدود شده و حجم معده تغییری نمی کند. این مزیت می تواند باعث قابل برگشت بودن روش نیز شود.

به عبارت دیگر هرگاه فرد به وزن ایده آل خود رسید می تواند حلقه را از بدن خود خارج کند. روش حلقه معده قابل تنظیم و کنترل است. به بیان دیگر می توان حلقه دور معده را تنگ یا گشاد کرد. این جراحی به وسیله لاپاراسکوپی انجام می شود و کمترین خطر را دارد هم چنین انجام این روش به وسیله لاپاراسکوپی باعث کاهش هزینه ها می شود. داروها و مکمل ها در روش حلقه معده بسیار کم مورد نیاز است از این رو علاوه بر هزینه خطرات برای بدن بسیار کاهش می یابد.

معایب حلقه معده

این روش مانند هر روش دیگری می تواند معایبی داشته باشد. معایب حلقه معده بیشتر در گروه های خاص بروز پیدا می کند. با توجه به این که این روش به وسیله لاپاراسکوپی انجام می گیرد خطرات عمل باز را نداشته و در نتیجه خونریزی یا عفونتی بعد از عمل اتفاق نمی افتد.

تنها مشکلی که ممکن است برای بعضی از افراد بعد از انجام این روش به وجود آید درد یا سوزش محل برش های لاپاراسکوپی بعد از جراحی است که با استفاده از مسکن و استراحت قابل درمان است.

در به حداقل رساندن معایب روش حلقه معده نقش پزشک بسیار مهم است. بهترین پزشک در زمینه جراحی های معده به خصوص حلقه معده را می توان دکتر سلیمی معرفی کرد.

معایب حلقه معده
معایب حلقه معده

چه افرادی برای حلقه معده مناسب تر هستند؟

به طور کلی عمل حلقه معده برای تمام افراد مناسب است. اما در بعضی گروه های خاص انجام این عمل اولویت دارد و این گروه ها کاندیدای مناسب تری برای انجام عمل حلقه معده می باشند.

افراد با شاخص توده بدنی بالا

شاخص توده بدنی محدوده های مشخصی دارد. این محدوده ها تعیین کننده اضافه وزن، چاقی یا لاغری بیش از حد افراد است. معمولا هر چه عدد به دست آمده از محاسبه شاخص توده بدنی از رنج نرمال بیشتر باشد فرد به چاقی یا اضافه وزن مبتلا است.

در صورتی که عدد این شاخص بین 30-35 باشد و فرد به بیماری های خاص مبتلا باشد عمل حلقه معده برای کاهش وزن سریع به بیمار توصیه می شود. هم چنین در صورتی که فرد شاخص توده بدنی بیشتر از 40 داشته باشد نیز به دلیل کاهش وزن و سایز سریع تر پزشک عمل های جراحی و عمل حلقه معده را به بیمار توصیه می کند.

افراد دارای بیماری های خاص و خطرناک

برخی از بیماری ها در صورت تداوم پیدا کردن چاقی ممکن است ایجاد خطر کنند. به عنوان مثال افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند و تجربه یک سکته قلبی دارند در صورتی که چاقی خود را درمان نکنند بیشتر از سایر بیماران قلبی در معرض ابتلا به سکته مجدد هستند یا افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند در صورت چاقی ممکن است مشکلاتی نظیر قطع عضو را نیز دچار شوند. از این جهت در این گونه افراد به منظور کاهش وزن سریع تر و رفع به موقع خطرات پزشک عمل حلقه معده را توصیه می کند.

افراد آسیب دیده از چاقی

بعضی از افراد به دلیل چاقی به مشکلات مختلفی مبتلا می شوند. به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل چاقی اعتماد به نفس ورود به اجتماع را ندارند و چاقی در روابط اجتماعی آن ها تاثیر گذار بوده است. این افراد نیز می توانند با عمل حلقه معده هرچه زودتر به تناسب اندام و وزن دلخواه خود برسند. هم چنین چاقی در بعضی افراد باعث مشکلاتی مانند افسردگی و دردهای مفصلی می شود که با کاهش وزن قابل درمان هستند.

افرادی که سایر روش ها را بارها امتحان کرده اند

از جمله روش هایی که می توان به وسیله آن ها کاهش وزن و لاغری بدست آورد رژیم های غذایی و ورزش کردن هستند. اما ورزش و لاغری همیشه جواب درستی نمی دهد و حتی گاهی اوقات با بارها امتحان کردن این روش ها فرد باز هم به نتیجه دلخواه خود نمی رسد.

این افراد نیز می توانند با انجام عمل حلقه معده به ساده ترین شکل ممکن به وزن دلخواه خود رسیده و یک بار برای همیشه به وزن و اندام دلخواه خود دست پیدا کنند. برای جراحی های لاغری به خصوص عمل حلقه معده مراجعه به پزشک خوب و حرفه ای اصلی ترین نقش را دارد. از جمله پزشکان خوب در این زمینه می توان دکتر سلیمی را معرفی کرد.

افرادی که سایر روش ها را بارها امتحان کرده اند
افرادی که سایر روش ها را بارها امتحان کرده اند

حلقه معده تا چه زمانی در بدن باقی می ماند؟

طول عمر عمل های جراحی مختلف متفاوت است. به عنوان مثال جراحی اسلیو معده با برداشتن بخشی از معده همیشگی است و امکان بازگشت از عمل وجود ندارد و فرد تا آخر عمل با حجم بعد از عمل زندگی می کند در صورتی که بسیاری از عمل ها قابل بازگشت هستند و به هر دلیلی که فرد یا پزشک صلاح بدانند می توان وضعیت بدن را به حالت قبل از عمل بازگرداند.

حلقه مادام العمر معده

در مورد عمل حلقه معده نیز می توان این عمل را برای تمام عمر انجام داد یا در زمان مشخص وضعیت معده را به حالت قبل برگرداند. برخی از افراد تمایل دارند که سبک زندگی بعد از عمل را به عنوان سبک همیشگی خود انتخاب کنند. به عنوان مثال در صورت قرار دادن حلقه دور معده فرد حجم غذایی مصرفی روزانه کمتری خواهد داشت و نسبت به قبل زودتر سیر شده و کمتر احساس گرسنگی می کند. بسیاری از افراد مایلند به دلیل کنترل وزن و حفظ تناسب اندام این وضعیت را برای همیشه داشته باشند بنابراین حلقه معده تا آخر عمر در معده آن ها باقی خواهد ماند.

برداشتن حلقه

گاهی اوقات به دلیل عارضه هایی که در بعضی افراد به وجود می آید یا به دلایلی مانند رسیدن به وزن و اندام ایده آل افراد مایلند که حلقه معده را بردارند. این امکان وجود دارد و افراد می توانند در صورت تمایل حلقه را از دور معده باز کرده و معده را به وضعیت قبل از جراحی برگردانند.

در این شرایط معمولا نیاز به یک جراحی مجدد است که پزشک بتواند حلقه و لوله متصل به حلقه را از بدن فرد خارج کند. تمام این پروسه، حلقه گذاری یا برداشتن حلقه در صورتی بدون خطر اتفاق می افتد که توسط پزشک خوب انجام شود. به عنوان بهترین پزشک در زمینه حلقه معده می توان از دکتر سلیمی نام برد.

برداشتن حلقه
برداشتن حلقه

جراحی حلقه معده به چه صورت انجام می شود؟

بر خلاف گذشته که بیشتر عمل های جراحی به روش باز انجام می شد امروزه تلاش می شود که بیشتر جراحی ها در صورت امکان به شکل بسته و از طریق لاپاراسکوپی یا روش های مشابه انجام گیرد. این روش ها عوارض بعد از جراحی باز را تا حد زیادی کاهش می دهند و فرد مجبور به گذارندن دوران نقاهتی کمتری است و زودتر می تواند به زندگی عادی خود بازگردد.

حلقه معده نیز از جراحی هایی است که به روش لاپاراسکوپی انجام می شود. در این روش ابتدا فرد تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی کوتاه مدت قرار می گیرد و سپس به وسیله لوله لاپاراسکوپ یک حلقه سیلیکونی وارد معده می شود.

در این شرایط معمولا برای دید بهتر پزشک در ابتدای لوله یک دوربین کوچک متصل است که وضعیت اندام های داخلی را برای پزشک مشخص می کند و دید بهتری از محل عمل به پزشک می دهد. فیلم حلقه معده به دست آمده از دوربین لاپاراسکوپ محل دقیق قرار دادن حلقه را برای پزشک مشخص می کند.

این حلقه معمولا معده را به دو بخش نامساوی تقسیم می کند. بخش بالایی حلقه معده به صورت یک کیسه کوچک از قسمت پایینی جدا می شود. مواد غذایی مصرفی در این حالت در کیسه کوچک که نهایتا 2 سانتی متر عرض دارد وارد می شوند و کم کم به بخش های دیگر معده وارد می شوند. حلقه معده به یک لوله نازک متصل است که زیرپوست قرار می گیرد و پزشک به وسیله این لوله حلقه را تنگ یا گشاد می کند.

جراحی حلقه معده به چه صورت انجام می شود؟
جراحی حلقه معده به چه صورت انجام می شود؟

عمل حلقه معده چه مراحلی دارد؟

مانند سایر عمل های جراحی عمل حلقه معده نیز دارای مراحل مشخصی است که طی کردن درست هر مرحله به نتیجه بخشی بهتر عمل کمک می کند.

مراجعه و مشاوره با پزشک

نخستین مرحله در عمل حلقه معده مانند سایر عمل های جراحی مشاوره با پزشک است. در این مرحله فرد با مراجعه به پزشک متخصص در مورد جراحی، روش آن و اقداماتی که قبل و بعد از عمل نیاز است انجام دهد اطلاعات لازم را کسب می کند. هم چنین پزشک با ارائه آزمایشات لازم و انجام معاینات آمادگی فرد برای انجام عمل را مشخص می کند.

بیشتر افراد به دلایلی مانند ترس از عمل یا نگرانی بابت نتیجه در مورد عمل اطمینان خاطر ندارند که در جلسه مشاوره با پزشک معمولا این اطمینان از طریق اطلاعاتی که از پزشک گرفته می شود به فرد داده می شود. در جلسه مشاوره بیمار قادر است هر گونه سوالی در زمینه جراحی را از پزشک پرسیده و پزشک نیز با بررسی وضعیت بیمار در صورت وجود پیشنهادهای دیگر آن را برای بیمار مطرح کند.

لطفا از پست بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد دیدن کنید.

اقدامات پیش از عمل

بسته به آمادگی فرد و نظر پزشک برخی مراقبت ها پیش از عمل مورد نیاز است که به وسیله آن ها بهترین نتیجه از جراحی گرفته شود. به عنوان مثال در صورت اشکال در سبک زندگی فرد با نظر پزشک ممکن است نیاز باشد این سبک تغییر کند. هم چنین در صورت لزوم بعضی از بیماران نیاز به مصرف داروهای خاص دارند که باید پیش از عمل مصرف شوند.

بیهوشی

لازمه انجام عمل بیهوشی است. این بیهوشی برای برخی افراد دارای شرایط خاص است بنابراین نیاز است که توسط متخصص بیهوشی نیز فرد معاینه شده و بهترین روش بیهوشی انتخاب شود. بیهوشی معمولا با تزریق داروهای خاص انجام می شود و اهمیت آن در عدم احساس درد در فردی است که تحت عمل قرار می گیرد.

انجام عمل

بعد از انجام بیهوشی و اقدامات پیش از عمل پروسه عمل آغاز می شود. در این پروسه پزشک با ایجاد برش ها حلقه معده را وارد بدن کرده و دور معده قرار می دهد. این حلقه گذاری کمک می کند که حجم معده کنترل شود و در نتیجه مواد غذایی مصرفی با سرعت کمتری جذب و هضم شوند و در نتیجه فرد مدت بیشتری احساس سیری کرده و کاهش وزن زودتر و بیشتر اتفاق بیفتد.

بعد از عمل

حلقه معده چندان نیازی به بستری شدن ندارد و ممکن است در صورت ضرورت پزشک 24 ساعت بیمار را در بیمارستان بستری کند. بعد از گذشت این زمان بیمار با رژیم و مراقبت های دریافتی از پزشک ترخیص شده و روند کاهش وزن به مرور آغاز می شود.

این پروسه در صورتی که زیر نظر یک پزشک خوب انجام شود به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد. دکتر سلیمی را می توان به عنوان یکی از متخصصین خوب در زمینه جراحی حلقه معده معرفی کرد.

بعد از عمل
بعد از عمل

مراقبت های بعد از عمل حلقه معده چیست؟

معمولا بعد از انجام عمل جراحی، پزشک مراقبت های خاصی را برای نتیجه گیری بهتر از عمل مشخص می کند. این مراقبت ها کمک می کند که نتیجه عمل به بهترین شکل باشد و کمترین خطری فرد را تهدید کند.

مصرف دارو

ممکن است برای کاهش درد و سوزش معده بعد از جراحی در برخی افراد داروهایی توسط پزشک تجویز شود. مصرف این داروها به منظور بهبودی سریع تر باید در زمان مشخص شده و با قانون مشخص شده توسط پزشک انجام گیرد.

البته باید دقت کرد که مصرف دارو حتما باید با تجویز پزشک باشد و به صورت خود سرانه از مسکن ها یا داروهای مختلف استفاده نکرد. هم چنین ممکن است پزشک بسته به وضعیت بیمار مصرف بعضی داروهای خاص را برای مدتی قطع کند که این نکته نیز در نتیجه بعد از عمل موثر است.

رژیم مناسب

با توجه به تغییر حالتی که در معده به وجود می آید بیمار نیاز به یک رژیم غذایی مناسب دارد. رژیم غذایی مناسب بعد از عمل حلقه معده در چند روز ابتدایی استفاده از مایعات و بعد از آن استفاده از غذاهای نرم است. معمولا پزشکان توصیه می کنند که تغذیه بعد از جراحی حلقه معده تا مدتی به صورت استفاده از غذاهای سبک و ساده و با لقمه های کوچک انجام گیرد تا فشار زیادی به معده وارد نشود. بهترین حالت مصرف غذا بعد از حلقه معده به صورت پوره است.

استراحت

هرچند حلقه معده عمل سختی نیست و گاهی اوقات بیمار چند ساعت بعد از عمل ترخیص می شود اما استراحت حداقل تا 48 ساعت بعد از عمل برای آسیب وارد نشدن به معده امری ضروری است.

هم چنین بهتر است در ماه ابتدایی بعد از عمل جراحی حلقه معده فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین انجام نشود. البته در این زمان باید معاینه توسط پزشک نیز در زمان های از پیش تعیین شده انجام شود تا از سلامت بیمار اطمینان کامل حاصل شود. به عنوان یکی از بهترین پزشکان در زمینه جراحی حلقه معده می توان از دکتر سلیمی نام برد.

استراحت
استراحت

پیش از عمل حلقه معده برای نتیجه گیری بهتر از عمل چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

انجام برخی اقدامات پیش از جراحی حلقه معده به نتیجه گیری بهتر از عمل کمک می کند. این اقدامات معمولا توسط پزشک مشخص می شوند.

ترک سیگار و دخانیات

از جمله مراقبت های قبل از عمل جراحی حلقه معده می توان به ترک مواد مخدر و عدم مصرف سیگار چند روز پیش از عمل اشاره کرد. مصرف سیگار می تواند روند بیهوشی را تحت تاثیر قرار دهد و باعث کما در افراد شود به همین دلیل بهتر است پیش از جراحی حلقه معده این گونه مواد ترک شوند.

معاینه کامل

بیمار باید توسط متخصص بیهوشی و جراح به طور کامل معاینه شود. این معاینه کمک می کند که در صورت نیاز به مراقبت یا مصرف داروی خاصی بیمار آن را انجام دهد. هم چنین برخی بیماران مانند بیماران دیابتی نیاز به روش خاص بیهوشی دارند که این روش با معاینه توسط متخصص به طور کامل مشخص می شود.

تغییر رژیم غذایی

با توجه به این که مدتی بعد از عمل حلقه معده بیمار باید از مواد غذایی به خصوص و به سبک خاص مصرف کند ممکن است که نیاز به رعایت یک رژیم غذایی مناسب پیش از جراحی باشد. پزشک معمولا این رژیم را برای بیمار مشخص می کند.

حضور در بیمارستان

چند ساعت پیش از عمل نیاز است که بیمار در بیمارستان حاضر شود تا آخرین معاینات و بیهوشی پیش از جراحی مشخص شود. این اقدامات باید به دقیق ترین شکل ممکن انجام گیرند تا بیمار با کمترین مشکلی عمل را انجام داده و بعد از عمل نیز مطابق پیش بینی پزشک کاهش وزن پیدا کند.

حضور در بیمارستان
حضور در بیمارستان

برای حلقه معده چه ابزاری مورد استفاده قرار می گیرد؟

اولین ابزار برای انجام جراحی حلقه معده لوله لاپاراسکوپی است. این لوله که یک لوله نازک و منعطف است از طریق برش هایی وارد بدن می شود و حلقه را به دور معده قرار می دهد. از دیگر ابزار این عمل دوربینی است که سر لوله لاپاراسکوپ قرار می گیرد. دوربین به منظور مشاهده کامل درون بدن توسط پزشک استفاده می شود. به وسیله دوربین از داخل بدن فیلم گرفته می شود که این فیلم وضعیت کامل اندام ها را به پزشک نشان می دهد. این عامل کمک می کند که پزشک به دیگر اندام ها آسیبی نرساند.

یک حلقه سیلیکونی به طور معده قرار می گیرد که این حلقه مانند بالون تو خالی است. از این حلقه یک لوله نازک خارج می شود که به زیر پوست کشیده شده و نزدیک یکی از برش ها قرار می گیرد. گاهی اوقات برای کاهش وزن سریع تر نیاز است که حلقه تنگ تر شود که این کار توسط وارد کردن گاز به داخل حلقه از طریق لوله انجام می گیرد.

هم چنین خلاف این شرایط نیز ممکن است و گاهی اوقات نیاز به خارج کردن گاز است که این کار نیز از طریق لوله متصل به حلقه انجام می پذیرد. در مورد جراحی حلقه معده هرچقدر پزشک تبحر و تجربه بیشتری در انجام جراحی داشته باشد نتیجه بهتر خواهد بود. از جمله پزشکان خوب می توان دکتر سلیمی را نام برد.

برای حلقه معده چه ابزاری مورد استفاده قرار می گیرد؟
برای حلقه معده چه ابزاری مورد استفاده قرار می گیرد؟

آیا حلقه معده تاثیری در بارداری دارد؟

عمل حلقه معده تاثیری در بارداری فرد نمی گذارد و در صورت وجود حلقه دور معده فرد توانایی بارداری بدون مشکل خواهد داشت. البته نکته ای که در این جا باید به آن توجه شود این است که حلقه معده نباید در طول بارداری گذاشته شود. در واقع آسیب حلقه معده در بارداری زمانی است که حلقه حین بارداری گذاشته شود اما پیش از بارداری این کار تاثیری در قدرت باروری ندارد.

البته توصیه بیشتر پزشکان این است که بارداری بعد از حلقه معده 1 تا 2 سال بعد از انجام جراحی انجام شود و پیش از آن بهتر است که اقدام به بارداری نشود. دلیل این فاصله کاهش وزنی است که فرد بعد از جراحی حلقه معده پیدا می کند. این کاهش وزن ممکن است باعث نرسیدن ویتامین های لازم به جنین شود.

به خصوص در ماه های اول که جنین نیاز به دریافت مواد مغذی و ویتامین ها دارد در صورت کاهش وزن سریع مادر ممکن است ویتامین ها به درستی به جنین نرسد و رشد جنین با مشکل مواجه شود.

البته در صورتی که معده دارای حلقه باشد و فرد باردار شود ممکن است نیاز بیشتری به غذا خوردن داشته باشد که در این شرایط می توان حلقه دور معده را گشادتر کرد تا امکان دریافت مواد غذایی بیشتر میسر شود. پزشکان زیادی برای انجام عمل حلقه معده در ایران وجود دارند که کیفیت کار تمام آن ها یکسان نیست. به عنوان یکی از بهترین متخصصین می توان از دکتر سلیمی نام برد.

آیا حلقه معده تاثیری در بارداری دارد؟
آیا حلقه معده تاثیری در بارداری دارد؟

چند وقت بعد از حلقه معده می توان به زندگی عادی بازگشت؟

حلقه معده جز عمل های سرپایی محسوب می شود. این عمل نیاز به مراقبت خاصی نداشته و فرد بعد از انجام آن می تواند در کوتاه ترین مدت به زندگی عادی خود بازگردد. البته غذا خوردن و رژیم غذایی فرد تا مدتی بعد از عمل باید حساب شده و مطابق با تجویز پزشک انجام شود. به عنوان مثال در ماه ابتدایی بعد از عمل بیشتر از غذاهای نرم و پوره استفاده شود و هم چنین در ساعات و روزهای ابتدایی بعد از عمل بیشتر از مایعات و غذاهای سبک آبکی مانند سوپ استفاده شود.

استراحت بعد از این عمل نیز بسته به نظر پزشک و توانایی بدن بیمار مشخص می شود بعضی از بیماران می توانند بلافاصله بعد از عمل جراحی حلقه معده به زندگی عادی خود بازگردند و فعالیت های روزمره را از سر بگیرند اما در برخی از بیماران نیاز است که از چند روز تا یک هفته بعد از عمل استراحت انجام شود تا هیچ مشکلی برای فرد به وجود نیاید.

چند وقت بعد از حلقه معده می توان به زندگی عادی بازگشت؟
چند وقت بعد از حلقه معده می توان به زندگی عادی بازگشت؟

در صورت حلقه گذاشتن در معده رژیم غذایی خاصی مورد نیاز است؟

این عمل یکی از ساده ترین جراحی های لاغری است که نیاز به مراقبت های خاصی ندارد و با انجام یک سری کارها فرد می تواند به ساده ترین شکل ممکن به کاهش وزن دست پیدا کند. 6 تا 8 ساعت بعد از عمل جراحی رژیم مناسب استفاده از نوشیدنی و مایعات است. البته این مایعات نباید شامل نوشیدنی های کافئین دار یا رنگی باشند. به عنوان مثال چای، قهوه و آبمیوه های صنعتی باید طبق تجویز پزشک استفاده شوند.

مصرف روزانه 8 لیوان آب برای آمادگی معده بعد از جراحی حلقه معده امری ضروری است. در روزهای ابتدایی بعد از جراحی باید غذاهایی مانند ژله بدون قند، عصاره گوشت، پوره ها، سوپ بدون چربی و غذاهای نرم مورد استفاده قرار گیرند. این غذاها هضم ساده تری دارند که باعث می شوند به بخیه ها فشاری وارد نشود و بدن بخیه های محل برش لاپاراسکوپی را راحت تر جذب کند.

در هفته های اول و دوم باید از سبزی های سبک و بدون فیبر، غذاهای کم چرب و کم قندی استفاده شود. هم چنین می توان از مرغ آب پز و بلغور ها استفاده کرد. این رژیم غذایی کمک می کند که فرد راحت تر به سبک غذایی عادی خود بازگردد و زودتر امکان مصرف غذاهای عادی را پیدا کند. این رژیم غذایی توسط پزشک برای بیمار مشخص می شود. از بهترین پزشکان در زمینه جراحی حلقه معده می توان از دکتر سلیمی نام برد.

در صورت حلقه گذاشتن در معده رژیم غذایی خاصی مورد نیاز است؟
در صورت حلقه گذاشتن در معده رژیم غذایی خاصی مورد نیاز است؟

تنظیم حلقه معده به چه صورت انجام می شود؟

حلقه معده را در زمان های مورد نیاز می توان تنگ یا گشاد کرد. حلقه معده از جنس سیلیکون است و طراحی آن به گونه است که دور حلقه یک محفظه توخالی وجود دارد. این محفظه به یک لوله نازک وصل شده است که لوله از زیر پوست رد شده است.

به منظور کاهش وزن بیشتر و سریع تر و ورود مواد غذایی کمتر به معده گاهی بیمار تمایل دارد که این حلقه تنگ تر شده و غذای وارد شده به معده کمتر شود تنگ کردن حلقه معده با وارد کردن گاز به درون محفظه دور حلقه معده انجام می شود.

همچنین هنگامی که بیمار به دلایل مختلفی مانند بارداری یا ابتلا به بیماری های مختلف نیاز به استفاده از حجم عادی غذاهای داشته باشد می تواند با خارج کردن گاز از حلقه دور معده این حلقه را گشاد تر کند و ورودی معده برای دریافت غذاها را باز تر کند. این کار باید توسط پزشک جراحی که عمل حلقه معده را انجام داده صورت گیرد.

تنظیم حلقه معده به چه صورت انجام می شود؟
تنظیم حلقه معده به چه صورت انجام می شود؟

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده پست فیلم حلقه معده هستید.

در صورت بروز عوارض از عمل حلقه معده چه اقدامی باید انجام داد؟

هر عمل جراحی عوارضی دارد که ممکن است در بعضی افراد به شدت بروز کرده و در بعضی افراد چندان نگران کننده نباشد. این عوارض به خصوص در صورتی که فرد مراقبت های قبل و بعد از عمل را به درستی انجام ندهد بیشتر بروز پیدا می کند.

در مورد حلقه معده ممکن است در صورت عدم رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از عمل جراحی فرد دچار حالت تهوع و مشکلاتی از این دست شود. این مشکلات معمولا با دارو قابل رفع هستند و نتیجه عمل را با اشکال مواجه نمی کنند.

از دیگر عوارضی که ممکن است در بعضی افراد بروز پیدا کند درد در ناحیه ایجاد برش ها یا محل قرار گیری لوله تغییر اندازه حلقه است. این درد ممکن است به دلیل عدم استراحت یا فعالیت سنگین بلافاصله بعد از عمل رخ دهد که این مشکل نیز با مسکن های تجویزی توسط پزشک درمان می شود. به طور کل در صورت هرگونه مشکل بعد از عمل حلقه معده بهترین کار مراجعه به پزشک و انجام معاینات است.

در صورت بروز عوارض از عمل حلقه معده چه اقدامی باید انجام داد؟
در صورت بروز عوارض از عمل حلقه معده چه اقدامی باید انجام داد؟

شما در حال خواندن مقاله فیلم حلقه معده هستید.

ویژگی های پزشک خوب برای جراحی حلقه معده چیست؟

برای انجام جراحی حلقه معده تجربه و تبحر پزشک نقش مهمی دارد. پزشکان با تجربه معمولا مراقبت های مناسب قبل از عمل را شناخته و مشکلاتی که ممکن است بعد از عمل برای بیمار به وجود آید را نیز می شناسند که به درمان به موقع و پیشگیری از عوارض کمک می کند. هم چنین پزشک خوب در زمینه جراحی لاغری توانایی برقراری ارتباط مناسب با بیمار به جهت انتقال کامل اطلاعات را دارد.

یک جراح خوب معمولا با تهیه فیلم حلقه معده احتمال بروز مشکلات را تا حد زیادی کاهش می دهد. در واقع با استفاده از فیلم حلقه معده و بررسی آن در زمان مشکلات می تواند دلیل احتمالی مشکل را تشخیص دهد. از جمله پزشکان خوب در زمینه جراحی حلقه معده می توان دکتر سلیمی را معرفی کرد.

ویژگی های پزشک خوب برای جراحی حلقه معده چیست؟
ویژگی های پزشک خوب برای جراحی حلقه معده چیست؟

امیدواریم از مطالعه پست فیلم حلقه معده اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

کاهش وزن بیمار بعد از حلقه معده چه میزان و در چه مدتی انجام می شود؟

بسته به وضعیت بدنی بیمار و هم چنین مراقبت های بعد از عمل میزان و زمان کاهش وزن در هر فرد متفاوت است. با این حال بیشتر بیماران در هفته ها و ماه های ابتدایی بعد از عمل تا 70 درصد وزن خود را از دست می دهند. در صورتی که کاهش وزن بیمار به کندی انجام شود ممکن است نشان از اندازه نامناسب حلقه معده باشد که با تنگ کردن آن این روند سرعت می گیرد.

کاهش وزن بیمار بعد از حلقه معده چه میزان و در چه مدتی انجام می شود؟
کاهش وزن بیمار بعد از حلقه معده چه میزان و در چه مدتی انجام می شود؟

از اینکه تا پایان مقاله فیلم حلقه معده با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست فیلم حلقه معده بهره کافی را برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید