عوارض قرص لاغری بلک بری

فهرست مطالب

در این مقاله می خواهیم عوارض قرص لاغری بلک بری را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. همراه شما هستیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

اگر می خواهید در رابطه با عوارض قرص لاغری بلک بری اطلاعات کاملی کسب کنید و یا قصد استفاده از این دارو را برای لاغری دارید، به شما توصیه می کنیم که این مقاله را تا انتها با ما همراه باشید تا به شما در رابطه با عوارض قرص لاغری بلک بری، اطلاعات کامل تری ارائه بدهیم.

همچنین به خاطر داشته باشید که همواره روش های بهتری همچون اسلیو معده و بای پس معده برای لاغری و کاهش اضافه وزن وجود دارند.

مقدمه

عوارض قرص لاغری بلک بری
عوارض قرص لاغری بلک بری

قرص لاغری بلک بری مانند بسیاری از داروهای لاغری که امروزه یافت می شود، می تواند یک راه برای لاغری باشد.

اما نکته مهم این است که عوارض قرص لاغری بلک بری و چنین مکمل هایی و همچنین اثراتی که دارند و نوع و میزان تأثیرگذاری این قرص ها، گاهاً می تواند مشکلات به مراتب بیشتری برای مصرف کنندگان ایجاد کند که همین مسئله باعث می شود که قرص لاغری بلک بری را با عوارض بسیار زیادی که دارد، بشناسیم.

همچنین می توانید با مطالعه آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

اینفوگرافیک عوارض قرص لاغری بلک بری

اینفوگرافیک عوارض قرص لاغری بلک بری
اینفوگرافیک عوارض قرص لاغری بلک بری

راه حل های زیادی برای مشکلاتی همچون چاقی مفرط و اضافه وزن می شناسیم که شاید منطقی تر باشد که این راه حل ها را به عنوان جایگزین مصرف داروهای لاغری انتخاب کنید.

همچنین، مصرف خودسرانه این داروها می تواند به عوارض آن ها شدت ببخشد چرا که برخی افراد با داشتن حساسیت های دارویی و همچنین وجود داروهای تقلبی مختلف، متأسفانه دچار مشکلات به مراتب جدی تری در این رابطه شده اند.

به همین منظور هم به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید به مصرف این دارو بپردازید، اندکی صبر کرده و این مطلب را تا انتها با ما همراه باشید تا شما را از عوارض قرص لاغری بلک بری و داروهای مشابه آن آگاه کنیم و همچنین راه حل و جایگزین بهتری برای این داروها به شما معرفی کنیم.

خوشبختانه، راه حل های زیاد و جایگزین های منطقی زیادی در این رابطه وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از عمل های لاغری و همچنین استفاده از روش های دیگر در کنار عمل های لاغری به عنوان مکملی بر این عمل ها می باشد. به همین دلیل هم توصیه اکید بسیاری از پزشکان این است که این روش ها را جایگزین کنید.

اما اگر می خواهید روش صحیح و همچنین بهترین پزشک جراح چاقی را بشناسید، این مطلب می تواند برای شما یک نقطه شروع برای رسیدن به وزن ایده آل از راه صحیح و درست باشد.

در ادامه مبحث عوارض قرص لاغری بلک بری، از تجربیات دکتر سلیمی نیز بهره مند خواهیم شد. دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصین انواع جراحی های چاقی شناخته می شوند. پس این مقاله را از دست ندهید.

عوارض قرص لاغری بلک بری چیست؟

از جمله عوارض قرص لاغری بلک بری که می‌توان به آن اشاره کرد، افزایش زمینه ابتلای فرد مصرف کننده قرص به بیماری‌های حاد مانند بیماری های قلبی و دیابت می باشد.

در واقع وقتی که یک فرد برای کاهش چشمگیر وزن خود از قرص لاغری بلک بری استفاده می کند، در مدت زمان کوتاهی مکانیسم های سلولی و  متابولیسم بدن به شدت کاهش پیدا می‌کند و وزن فرد به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.

به همین دلیل  سیستم ایمنی در پاسخ و مقابله نسبت به این تغییرات اعمال کمی گیج می‌شود و در نهایت همه این فرایندها منجر به کاهش سیستم ایمنی فرد مصرف کننده قرص بلک بری می‌شود.

در نهایت همه این موارد باعث افزایش احتمال بروز بیماری های زمینه ای در فردی می‌شود که برای کاهش وزن از قرص لاغری بلک بری استفاده می کند.

افرادی که از قرص لاغری بلک بری برای کاهش وزن استفاده می کنند، معمولاً از عوارض قرص لاغری بلک بری بی خبرند

افرادی که از قرص لاغری بلک بری برای کاهش وزن استفاده می کنند، معمولاً از عوارض قرص لاغری بلک بری بی خبرند و نمی دانند که چه صدمات جبران ناپذیری برای جسم آن ها به وجود خواهد آمد. یکی دیگر از ضررهای قرص لاغری بلک بری، عوارض شیمیایی است که این قرص ها برای فرد مصرف کننده برجای می گذارند.

همان طور که پیشتر گفتیم، قرص لاغری بلک ‌بری طی فرآیندهای شیمیایی با استفاده از مواد شیمیایی تهیه و تولید می‌شود.

به همین دلیل بعد از مصرف این قرص، مواد شیمیایی که در آن به کار رفته است، می‌تواند تأثیرات منفی و مخربی را برای بخش‌های مختلف بدن داشته باشد. یکی از اندام هایی که تحت تاثیر صدمات ناشی از مصرف قرص لاغری بلک‌ بری قرار می‌گیرد، کبد می باشد.

همان طور که گفتیم، یکی از اندام های هدف قرص بلک بری برای ترشح هورمونی خاص، کبد است. وقتی که یک اندام در بدن به طور مدام مورد هجمه مواد شیمیایی قرار بگیرد، مسلماً سلامت طبیعی خود را از دست خواهد داد و عوارض جبران ناپذیری برای آن اندام شکل خواهد گرفت.

فهرست:

تناسب اندام

راه های رسیدن به تناسب اندام

چاقی و چاقی مفرط چیست؟

چرا چاقی مفرط مضر است؟

تاثیر چاقی در بیماری های زمینه ای

آیا کاهش وزن با قرص لاغری موثر است؟

قرص لاغری بلک بری چیست؟

عوارض قرص لاغری بلک بری

جایگزین قرص لاغری برای رسیدن به لاغری چیست؟

انواع جراحی های چاقی

آیا عمل جراحی به تنهایی موثر است؟

چرا دکتر سلیمی بهترین متخصص است؟

 

تناسب اندام

قبل از این که عوارض قرص لاغری بلک بری را بررسی کنیم، لازم است که اصولا کمی با موضوع تناسب اندام آشنا شویم. تناسب اندام یکی از جنبه های زیبایی است که امروزه افراد بسیار زیادی برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

تناسب اندام
تناسب اندام

تناسب اندام از گذشته تا به امروز یکی از اهدافی بوده است که علاوه بر زیبایی، در سلامتی افراد نیز تأثیر بسیار زیادی می گذارد. شما هم اگر به دنبال تناسب اندام هستید، در این مقاله همراه ما بمانید.

تناسب اندام به طور کلی به مجموعه ای از فعالیت ها گفته می شود که در نهایت باعث سلامتی و تندرستی فرد و داشتن اندامی مناسب و قابل انعطاف می گردد.

تناسب اندام همیشه به عنوان یک شاخصه مهم در زندگی هر فردی مطرح شده است. تناسب اندام می‌تواند معیار مناسبی برای سنجش سلامتی باشد.

فردی که برای تناسب اندام خود تلاش می‌کند، تا حدود زیادی سلامتی خود را تضمین کرده است

در واقع فردی که برای تناسب اندام خود تلاش می‌کند، تا حدود زیادی سلامتی خود را تضمین کرده است. تناسب اندام می‌تواند از طریق راه های مختلفی حاصل شود.

این انتخاب شماست تا کدامیک از آن ها را انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که برای رسیدن به تناسب اندام ،نباید دست به انجام هر روشی زد. چرا که افرادی برای سودجویی خودشان ممکن است به شما راه هایی را پیشنهاد کنند که در نهایت برای سلامتی شما مضر باشد.

فردی که برای تناسب اندام خود تلاش می‌کند، تا حدود زیادی سلامتی خود را تضمین کرده است
فردی که برای تناسب اندام خود تلاش می‌کند، تا حدود زیادی سلامتی خود را تضمین کرده است

روش هایی که معمولاً برای رسیدن به تناسب اندام متداول هستند، برای کمک کردن به روند تناسب اندام بسیار توصیه می شود. به عنوان مثال ورزش کردن و داشتن تغذیه مناسب یکی از مهمترین راه هایی است که برای رسیدن به تناسب اندام باید مورد توجه قرار بگیرد.

به عبارت دیگر شما هر روشی را هم که برای تناسب اندام خود در نظر می گیرید، باید در کنار آن ورزش و داشتن تغذیه مناسب را هم در برنامه روزانه خود قرار دهید تا بتوانید نتیجه خوبی را کسب کنید.

تناسب اندام به زندگی شما رنگ و بوی سلامتی می بخشد

به هرحال تناسب اندام به زندگی شما رنگ و بوی سلامتی می بخشد و همچنین عضلات شما را در حالات آماده نگه می دارد. در واقع فردی که دارای تناسب اندام است، بدنی آماده تر نسبت به یک فرد عادی دارد.

به عبارتی وقتی که یک فرد برای رسیدن به تناسب اندام، ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار می دهد، بدن او نسبت به شرایط عادی آمادگی بهتری پیدا می کند و عضلات منعطف تری خواهد داشت. همه این ها نوعی مزیت محسوب می شود. به همین دلیل است که جایگاه تناسب اندام امروزه بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

یکی از دلایل دیگری که امروزه تناسب اندام بیشتر مورد ستایش قرار می گیرد، این است که با گسترش زندگی های شهری و تغییر سبک زندگی، افراد، تغذیه خانگی مناسبی ندارند و در طول یک روز، تحرک مناسب و ورزش تعیین شده ای را در برنامه خود قرار نمی دهند و همه این موارد باعث می‌شود که اضافه وزن و چاقی در بین جوامع شایع شود.

تناسب اندام به زندگی شما رنگ و بوی سلامتی می بخشد
تناسب اندام به زندگی شما رنگ و بوی سلامتی می بخشد

امروزه کمتر کسی در چنین وضعیتی به تناسب اندام خود اهمیت می دهد

امروزه کمتر کسی در چنین وضعیتی به تناسب اندام خود اهمیت می دهد. در صورتی که تناسب اندام تاثیر بسیار مهمی بر سلامتی و کیفیت زندگی هر فردی می تواند داشته باشد.

توصیه ما به شما این است که برای رسیدن به تناسب اندام، بهترین راه را انتخاب کنید و برای آن تلاش کنید تا از عوارض قرص لاغری بلک بری و مکمل های مشابه آن در امان بمانید. تناسب اندام می تواند از طریق روش های مختلفی انجام بگیرد.

اگر می خواهید با روش های تناسب اندام بیشتر آشنا شوید و همچنین بدانید که کدام روش بهترین راه برای رسیدن به تناسب اندام است، در ادامه نوشتار عوارض قرص لاغری بلک بری، با ما همراه باشید.

امروزه کمتر کسی در چنین وضعیتی به تناسب اندام خود اهمیت می دهد
امروزه کمتر کسی در چنین وضعیتی به تناسب اندام خود اهمیت می دهد

راه های رسیدن به تناسب اندام

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، راه های مختلف و متنوعی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد. اما نکته مهم این است که شما باید در انتخاب راه مناسب برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن خود دقت کنید تا بتوانید بهترین راه ها را انتخاب کنید و به هدف نهایی خود که کاهش وزن و تناسب اندام است، برسید.

در این بخش از مقاله عوارض قرص لاغری بلک بری، به طور مختصر شما را با راه هایی آشنا می کنیم که ممکن است در رسیدن به تناسب اندام با آن مواجه شده باشید و در نهایت بهترین و مناسبترین روش را برای رسیدن به تناسب اندام برای شما ذکر می کنیم.

راه های رسیدن به تناسب اندام
راه های رسیدن به تناسب اندام

ورزش

با توجه به آن چه که تا کنون می‌دانستید، باید بگوییم که ورزش کردن اولین راه برای رسیدن به تناسب اندام می باشد.

در واقع شما هر روشی را هم که برای رسیدن به تناسب اندام انتخاب کنید، باید در مسیر آن ورزش کردن را نیز مورد توجه قرار بدهید تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

در واقع می توان چنین گفت که ورزش کردن پای ثابت همه روش های رسیدن به تناسب اندام می باشد و شما باید در هر شرایطی که هستید، ورزش کردن را به طور مشخص و معین انجام بدهید.

ورزش
ورزش

داشتن یک برنامه روزانه برای انجام ورزش بسیار می تواند شما را در انجام این کار کمک کند. در حقیقت وقتی که شما برای خودتان یک برنامه روزانه تعیین می کنید تا به وسیله آن ورزش کردن را به انجام برسانید، خود را به نوعی ملزم می کنید تا ورزش را به عنوان یک نیاز به طور روزانه انجام دهید.

این امر باعث می‌شود تا علاوه بر تبدیل شدن ورزش به یک عادت روزانه ،بتوانید آن را به منظور رسیدن به تناسب اندام نیز به کار ببرید.

ورزش کردن می تواند شامل انواع مختلف حرکات سنگین تا سبک باشد

ورزش کردن می تواند شامل انواع مختلف حرکات سنگین تا سبک باشد. شما باید هدف نهایی خود برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام را تعیین کنید.

به عبارت دیگر شما باید میزان اضافه وزن خود را محاسبه کنید و در مرحله بعدی، آن میزان از وزن خود را که قرار است کاهش بدهید هم محاسبه کنید.

در نهایت برای خود یک هدف تعیین کنید تا برای رسیدن به آن، برنامه  مشخصی را تعیین کنید. وقتی که شما هدف مشخصی دارید، بهتر می توانید برای رسیدن به تناسب اندام، ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

به عبارت دیگر شما با توجه به میزان وزنی که می خواهید کم کنید و در مدت زمان مشخصی که برای خود تعیین کرده اید، باید یک سری حرکات مناسب را انجام بدهید.

حرکاتی که انجام می دهید نیز دارای تعداد مشخص و معینی برای تکرار هستند.  توصیه ما به شما این است که برای انجام این کار به یک متخصص مراجعه کنید تا بهتر شما را با جریان انجام ورزش برای رسیدن به تناسب اندام آشنا کند.

در واقع یک متخصص با محاسبه میزان اضافه وزن شما می تواند یک برنامه تغذیه ای و همچنین ورزشی مناسب برای شما تعیین کند تا شما بتوانید با استفاده از آن در مدت زمان مشخصی که برای آن تعیین کرده‌اید، میزان کاهش وزن قابل توجهی را مشاهده کنید. برای ای کار می توانید با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

ورزش کردن می تواند شامل انواع مختلف حرکات سنگین تا سبک باشد
ورزش کردن می تواند شامل انواع مختلف حرکات سنگین تا سبک باشد

تغذیه

همان طور که قبلاً نیز بیان کردیم،  تغذیه و نوع مواد غذایی که شما در طول یک روز مورد استفاده قرار می دهید، بسیار در تناسب اندام شما و همچنین روند کاهش وزنتان تاثیر گذار است. وقتی که شما از غذاهایی که دارای میزان کمتری کالری باشد استفاده کنید، مسلما به مرور زمان وزنتان نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

اما همه این موارد نیازمند یک برنامه تغذیه ای مناسب می باشند. یعنی شما باید علاوه بر تناسب اندام خود، معیارهای دیگری مانند بیماری های زمینه ای (در صورت وجود) و سایر موارد دیگر را برای داشتن یک برنامه تغذیه ای در نظر بگیرید.

پیشنهاد می کنیم از پست ژله برای لاغری دیدن کنید.

تغذیه
تغذیه

بگذارید یک مثال برایتان بیان کنیم؛

در نظر بگیرید فردی که دچار بیماری دیابت می باشد، تصمیم دارد تا وزن خود را کاهش دهد. چنین فردی نمی تواند به صورت خودسرانه با خوردن مواد دارای کالری کمتر برای رسیدن به تناسب اندام خود اقدام کند.

در واقع افرادی با چنین شرایطی باید بدانند که علاوه بر تناسب اندام، مواد غذایی چه تاثیری بر بیماری های آن ها نیز خواهد گذاشت. به همین دلیل توصیه ما برای انجام این مرحله نیز مراجعه به یک متخصص می باشد.

در واقع متخصصان با بررسی جنبه های پزشکی تناسب اندام، راهکاری مناسب برای شما ارائه می دهند که علاوه بر تناسب اندام، بر سلامتی شما نیز تاثیر بالایی دارد.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص لاغری دیدن کنید.

مصرف قرص

یکی دیگر از راه هایی که برای کاهش وزن و تناسب اندام بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و البته معمولاً روش مناسبی برای این کار نیست، مصرف قرص‌های لاغری متعدد است.

قرص های که برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام مورد استفاده قرار می گیرد، مجموعه ای از ترکیبات شیمیایی هستند که قصد دارند تا در یک مدت زمان بسیار کوتاه، با استفاده از روند بیوشیمیایی بدن، درصد بالایی از وزن بدن فرد را کاهش دهند.

در واقع اگر به طور علمی هم بررسی کنیم، این روند در این مدت زمان کوتاه نمی تواند راه مناسبی برای رسیدن به کاهش وزن باشد. چرا که پس از آن عوارض بسیار جبران ‌ناپذیری را برای بدن فرد برجای خواهد گذاشت. به عبارت دیگر مصرف مواد شیمیایی برای انجام هر کاری به نوبه خود عوارضی را برای بدن بر جای می گذارند.

اگر بخواهیم مثالی برای ‌تان ذکر کنیم، باید بگوییم هک قرص هایی که برای بیماری های بسیار شدید مانند فشار خون بالا و بیماری های قلبی تجویز می شوند، علاوه بر مزیتی که برای فرد مصرف کننده به دنبال دارند، می توانند تاثیرات منفی را نیز بر سلامتی فرد بگذارند.

برای درمان بیماری های زمینه ای، مصرف دارو یکی از اساسی ترین راهه ای درمان است

اما برای درمان بیماری های زمینه ای، مصرف دارو یکی از اساسی ترین راهه ای درمان است و نمی‌توان تنها به عوارض آن توجه کرد.

اما برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن، مصرف داروهای شیمیایی نمی‌تواند راه مناسبی به نظر برسد. چرا که علاوه بر مصرف قرص، راه های دیگری مانند جراحی لاغری نیز برای رسیدن به کاهش وزن وجود دارد که بسیار خطرات کمتری را نسبت به مصرف قرص به دنبال دارد.

عوارض قرص های لاغری معمولاً دارای عوارض بلند مدتی هستند. به طوری که در یک مدت زمان کوتاه بعد از مصرف این قرص ها، فرد دچار مشکلات گوارشی بسیار شدیدی می شود.

البته باید این نکته را ذکر کنیم که هر کدام از قرص هایی که برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است عوارض متفاوت و متنوعی را برای هر فرد به دنبال داشته باشد. در واقع نوع پاسخی که بدن فرد مصرف کننده قرص لاغری به قرص مورد نظر می‌دهد نیز تا حد زیادی در ظهور این عوارض تاثیرگذار است.

یکی از قرص های لاغری که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و متاسفانه تاثیر بسیار نامطلوبی بر بدن فرد مصرف کننده بر جای می‌گذارد، قرص لاغری بلک بری می باشد.

برای درمان بیماری های زمینه ای، مصرف دارو یکی از اساسی ترین راهه ای درمان است
برای درمان بیماری های زمینه ای، مصرف دارو یکی از اساسی ترین راهه ای درمان است

عوارض قرص لاغری بلک بری عوارض بسیار جبران‌ناپذیری هستند

عوارض قرص لاغری بلک بری عوارض بسیار جبران‌ناپذیری هستند. به طوری که فرد تا سال‌ها با آن ها دست و پنجه نرم می‌کند و معمولا نمی تواند تا آخر عمرش از عوارض قرص لاغری بلک بری خلاصی پیدا کند.

البته با گسترش علم و تکنولوژی،‌ ممکن است راه هایی برای کاهش نشانه های این عوارض وجود داشته باشد. اما به طور کامل نمی توان عوارض قرص لاغری بلک بری را از بین برد.

به همین دلیل است که به شما توصیه می کنیم که قبل از انجام هر کاری بهتر است با یک متخصص همچون دکتر سلیمی مشورت کنید تا بدانید تا که مناسب ترین راه برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام چیست.

گاهی برخی از افراد به دلایلی مانند سودجویی، برخی افراد دیگر را که خواهان کاهش وزن هستند، ترغیب می کنند تا با مصرف داروها و قرص هایی مانند قرص بلک بری، به تناسب اندام و لاغری دست یابند.

اما افراد مصرف کننده از عوارض این قرص ها و عوارض قرص بلک بری بی خبر هستند. نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با این قرص ها، عوارض جبران ناپذیری را برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

عوارض قرص لاغری بلک بری عوارض بسیار جبران‌ناپذیری هستند
عوارض قرص لاغری بلک بری عوارض بسیار جبران‌ناپذیری هستند

با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله، شما را با جنبه های مختلفی از عوارض قرص لاغری بلک ‌بری آشنا کنیم.

جراحی چاقی

جراحی چاقی یکی از راه هایی است که امروز برای کاهش وزن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولا راه تقریبا مناسبی برای رسیدن به تناسب اندام می باشد.

جراحی های چاقی انواع مختلفی دارند که معمولاً همه آن ها نتایج تقریبا مناسبی را برای فردی که این عمل جراحی را انجام می‌دهد، به دنبال خواهند داشت.

معمولا جراحی‌های چاقی نسبت به مصرف قرص هایی مانند قرص لاغری بلک بری، نتایج بسیار مثبتی را در پی دارد.

یعنی عوارضی که جراحی های چاقی می تواند برای یک فرد به دنبال داشته باشد که معمولا عوارض ندارد، بسیار بسیار کمتر از مصرف قرص‌های لاغری مانند عوارض قرص لاغری بلک بری می باشد.

به همین دلیل توصیه ما به شما این است که با مراجعه به دکتر سلیمی و انتخاب یک روش مناسب، با توجه به میزان اضافه وزن خود برای کاهش وزن و رسیدن به وزن مناسب اقدام کنید. معمولا جراحی های چاقی تحت شرایط مناسبی انجام می گیرد که شما می توانید به راحتی با آن ها کنار بیاید.

یکی از مزیت های دیگری که جراحی های چاقی برای شما می‌تواند داشته باشد

یکی از مزیت های دیگری که جراحی های چاقی برای شما می‌تواند داشته باشد، این است که در یک مدت زمان بسیار کوتاه، وزن شما را تا حد تقریبا  مناسبی کاهش می‌دهند.

همچنین جراحی های چاقی  بدون بازگشت است. یعنی بعد از کاهش وزن و رسیدن وزن شما به وضعیت دلخواه و متناسب، دیگر این میزان اضافه وزن باز نخواهد گشت. این یک نکته و امتیاز مثبت برای کاهش وزن می باشد.

در این قسمت از مقاله عوارض قرص لاغری بلک بری، توصیه ما به شما این است که به جای مصرف قرص لاغری بلک بری و مبتلا شدن به انواع عوارض آن بهتر است از روش هایی مانند جراحی چاقی برای کاهش وزن و تناسب اندام خود استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

یکی از مزیت های دیگری که جراحی های چاقی برای شما می‌تواند داشته باشد
یکی از مزیت های دیگری که جراحی های چاقی برای شما می‌تواند داشته باشد

در قسمت های بعدی مقاله، جزئیات بیشتری را در رابطه با جراحی چاقی بیان خواهیم کرد.

چاقی و چاقی مفرط چیست؟

چاقی یکی از معضلاتی است که امروز افراد زیادی در جوامع مختلف با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

یکی از مواردی که معمولاً چاقی و اضافه وزن را امروز بسیار افزایش داده است، سبک زندگی نادرست و اشتباه می‌باشد که بیشتر افراد آن را دنبال می کنند.

در واقع همان طور که در قسمت های ابتدایی مقاله نیز اشاره کردیم، رژیم غذایی مناسب و ورزش یکی از موثرترین مواردی است که بر تناسب اندام شما تاثیر مستقیم و شایانی دارد.

اما متاسفانه امروزه با گسترش زندگی های ماشینی و همچنین استفاده بسیار زیاد از غذاهای فست فودی، باعث شده تا افراد زیادی با معضلی به نام چاقی مواجه باشند.

چاقی و چاقی مفرط چیست؟
چاقی و چاقی مفرط چیست؟

چاقی و اضافه وزن یا به عبارت دیگر نداشتن تناسب اندام ،خود دارای مرحله ها و درجه های متفاوتی است که هر کدام از آن ها با توجه به شرایطی که دارند، قابل درمان هستند. معمولاً تشخیص هر کدام از درجات نداشتن تناسب اندام، با معیاری به نام بی ام آی محاسبه می شود.

‏بی ام آی شاخص توده بدنی، معیار مناسبی برای تشخیص میزان اضافه وزن می باشد

‏بی ام آی شاخص توده بدنی، معیار مناسبی برای تشخیص میزان اضافه وزن می باشد. در واقع شما با محاسبه این شاخص، خودتان نیز می توانید به میزان اضافه وزن، چاقی و یا چاقی مفرط خود پی ببرید. اما برای کاهش این میزان اضافه وزن باید به پزشک متخصصی همچون دکتر سلیمی مراجعه کنید.

اگر بخواهیم شاخص توده بدنی و یا بی ام آی  را برایتان توضیح بدهیم، باید نظرتان را به این قسمت از مقاله جلب کنیم.

طبق محاسباتی که انجام می گیرد، بی ام آی یا شاخص توده بدنی دارای یک فرمول محاسباتی می باشد که شما با استفاده از آن و داشتن دو معیار وزن و قد می‌توانید میزان اضافه وزن خود را محاسبه کنید و برای کاهش آن اقدام کنید.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست محاسبه وزن ایده آل با دور مچ دیدن کنید.

فرمول محاسباتی بی ام آی

فرمول محاسباتی بی ام آی برابر است با وزن شما بر حسب کیلوگرم تقسیم بر قد شما بر حسب متر به توان ۲ و آن چه که از این محاسبه حاصل می شود، بی ام آی شماست. عدد به دست آمده باید مورد سنجش قرار بگیرد تا ببینید که اضافه وزن شما در چه محدوده ای قرار دارد.

 

اگر عدد حاصل از بی ام ای کمتر از ۱۸.۵ باشد، فرد دچار کمبود وزن می‌باشد.

اگر بین ۱۸.۵ و ۲۴.۹ باشد، فرد در محدوده نرمال از نظر وزنی قرار دارد.

اگر بین ۲۵ و ۲۹.۹ باشد، فرد دچار اضافه وزن است.

اگر بین ۳۰ و ۳۴.۹ باشد، فرد چاق محسوب می‌شود.

اگر بالای ۳۵ باشد، فرد مورد نظر از چاقی مفرط رنج می برد.

طبق توضیحاتی که در این قسمت دادیم، فرد دارای شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۴، چاق محسوب می شود. همچنین این افراد باید برای درمان چاقی خود به پزشک متخصص مراجعه کنند تا روش مناسب را برای این میزان اضافه وزن به او توصیه کنند.

همچنین فردی که میزان شاخص توده بدنی بالای ۳۵ دارد، از چاقی مفرط رنج می برد.

چنین فردی معمولاً باید تمهیدات بسیار بیشتری را برای کاهش وزن خود و رسیدن به تناسب اندام بیندیشد.

درواقع  افرادی که از چاقی مفرط رنج می برن،د معمولاً با روش‌هایی مانند جراحی چاقی می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی، قسمت اعظمی از وزن خود را کاهش بدهند و به کیفیت زندگی خود و سلامتی شان کمک مضاعفی بکنند.

فرمول محاسباتی بی ام آی
فرمول محاسباتی بی ام آی

چرا چاقی مفرط مضر است؟

همان طور که گفتیم، چاقی مفرط یکی از درجات اضافه وزن می باشد که در این درجه از اضافه وزن، فرد نمی تواند با روش های متداول و معمولی مانند ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی، وزن اضافی خود را کاهش دهد.

در چنین شرایطی معمولا دکتر سلیمی راه‌هایی را برای فرد پیشنهاد می کند که به وسیله آن می تواند در مدت زمان کوتاهی، مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهد. معمولاً برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، عمل های جراحی چاقی یکی از مناسب ترین روش ها برای کاهش وزن می باشد.

پاسخ به این سوال که چرا چاقی مفرط مضر است، بسیار روشن است.

همان طور که می دانید، چاقی می تواند زمینه را برای مبتلا شدن افراد به انواع بیماری‌ ها فراهم کند. اگر به بروز برخی از بیماری های زمینه ای توجه کنیم، می‌بینیم که زمینه اصلی ابتلا به این بیماری ها اضافه وزن و چاقی مفرط می باشد.

به عنوان مثال بیماری دیابت، یکی از بیماری هایی است که اضافه وزن و داشتن وزن بالا تاثیر بسیار مستقیمی در شکل‌گیری آن دارد.

بهتر است این طور بیان کنیم که چاقی می تواند سلامتی شما را با خطر جدی روبرو کند. بنابراین بهتر است پیش از ابتلا به چاقی یا چاقی مفرط، برای کاهش اضافه وزن خود اقدام کنید.

اما اگر در حال حاضر در وضعیت چاقی مفرط به سر می برید، باز هم نیازی به نگرانی نیست. چرا که با پیشرفت تکنولوژی و علوم پزشکی، راه های مناسبی برای کاهش وزن از جمله جراحی‌های چاقی به وجود آمده و شکل گرفته اند تا به وسیله آن ها افرادی که دارای چاقی مفرط هستند، بخش زیادی از اضافه وزن خود را از بین ببرند.

اگر اضافه وزن در وضعیت چاقی مفرط قرار داشته باشد

اگر اضافه وزن در وضعیت چاقی مفرط قرار داشته باشد، می‌تواند زندگی فرد را با مشکلاتی مواجه کند.

به عنوان مثال افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، احتملا در بالا رفتن از پله های یک ساختمان به مشکل بر می‌خورند و معمولاً بعد از بالا رفتن تعدادی پله، دچار تنگی نفس و خستگی می‌شوند.

همچنین برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می‌برند، دويدن کار بسیار دشواری است. چرا که این افراد نمی‌توانند وزن بالای خود را با سرعت جابه جا کنند.

همه این ها مواردی است که مضرات چاقی مفرط محسوب می‌شود.

افرادی که به دنبال راه هایی برای کاهش وزن خود هستند و وزن آن ها در شرایط چاقی مفرط قرار دارد، باید بدانند که در درجه اول، مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه بسیار تعیین کننده است.

آن ها می‌توانند بعد از مراجعه به پزشک، از میزان اضافه وزن خود آگاهی یابند و راه مناسب برای آن را پیدا کنند. پزشک متخصص با توجه به شرایط فیزیکی و بیماری هایی که  ممکن است یک فرد به آن ها مبتلا باشد، روش های مناسبی را برای کاهش وزن افراد توصیه می‌کنند.

دکتر سلیمی یکی از موفق ترین پزشکان در این زمینه می باشد. شما می توانید با مراجعه به دکتر سلیمی از مشاوره های ایشان در خصوص کاهش وزن و رسیدن به وزن مطلوب بهره ببرید.

دکتر سلیمی با راهکارهای مناسبی که در جریان کاهش وزن به شما ارائه می‌دهد، شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد. دکتر سلیمی را می‌توان به عنوان یکی از متخصص ترین پزشکان در زمینه جراحی چاقی به شمار بیاوریم.

اگر اضافه وزن در وضعیت چاقی مفرط قرار داشته باشد
اگر اضافه وزن در وضعیت چاقی مفرط قرار داشته باشد

تاثیر چاقی در بیماری های زمینه ای

در بیماری های زمینه ای، چاقی یک معیار تعیین کننده می‌باشد. در واقع افرادی که از اضافه وزن و چاقی رنج می برند، معمولاً در معرض بیشتری برای مبتلا شدن به بیماری های زمینه ای قرار می گیرند.

بیماری های زمینه ای به مجموعه ای از بیماری ها گفته می‌شود که زمینه‌های وجود آن ها تحت تاثیر جنبه هایی مانند توارثی قرار دارد.

بیماری هایی مانند بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و چربی خون از جمله بیماری هایی است که در دسته بیماری های زمینه ای قرار می گیرند.

اگر ارتباط بیماری های قلبی با اضافه وزن و چاقی را برایتان بیان کنیم، باید بگوییم که در مرحله اول چاقی و اضافه وزن به نوبه خود سیستم بدن را با ضعف و کمبود مواجه می کنند.

حال فردی که از اضافه وزن و چاقی به طور همزمان رنج می برد، به دلیل نداشتن فعالیت بدنی زیاد، سیستم ایمنی ضعیف تری نسبت به سایر افراد معمولی خواهد داشت.

با ادامه داشتن این روند  و افزایش تدریجی وزن، این میزان ضعف در سیستم ایمنی افزایش پیدا خواهد کرد و زمینه برای ابتلای فرد به بیماری های زمینه ای مهیا خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که ارتباط میان بیماری های زمینه ای و چاقی را به خوبی نشان می دهد

یکی دیگر از مواردی که ارتباط میان بیماری های زمینه ای و چاقی را به خوبی نشان می دهد، میزان تجمع بافت چربی در بدن افرادی است که دارای اضافه وزن می باشند.

در واقع افرادی که از چاقی رنج می برند، میزان بافت چربی بسیار زیادی در بدنشان تجمع پیدا می‌کند.

معمولاً این بافت‌های چربی را چربی احشایی می نامند.

چربی های احشایی با تجمع در نواحی مانند شکم و ران باعث می شود تا چربی خون و قند خون از حد نرمال خارج شود و زمینه برای ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت فراهم شود.

تأثیری که چاقی بر بیماری های زمینه ای می گذارد، یک تاثیر بسیار پررنگ و چشمگیر است.

در بسیاری از موارد مشاهده شده است افرادی که دارای اضافه وزن می باشند و از طرفی به بیماری‌های زمینه‌ ای نیز مبتلا شدند، با کاهش وزن خود درصد عوارض بیماری زمینه ای در آن ها نیز کاهش پیدا کرده است.

این بدان معنی است که کاهش وزن بدن عملکرد مناسب‌تری را در مقابل بیماری زمینه ای از خود نشان می‌دهد و در نتیجه نشانه های بیماری زمینه ای نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

ورزش و رژیم غذایی

افرادی که به بیماری زمینه ای مبتلا هستند، در درجه اول باید با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و قرار دادن ورزش در برنامه روزانه شان تا حد امکان خود را از مبتلا شدن به چاقی و چاقی مفرط در امان بدارند.

اما اگر به هر دلیلی یک فرد به طور همزمان با چاقی و بیماری های زمینه ای دست و پنجه نرم می کند و مواردی مانند ورزش کردن و تغذیه مناسب تاثیر شایانی بر کاهش وزن او ندارد، باید با مراجعه به پزشک متخصص برای این مشکل خود اقدام کند. دکتر سلیمی یکی از متخصص ترین پزشکان در زمینه جراحی های چاقی می‌باشد.

دکتر سلیمی با تخصصی که در این زمینه دارد، می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین روش را با توجه به خصوصیات بدنی و درجه سلامتی شما برایتان تجویز کند. دکتر سلیمی یکی از موفق ترین جراحان چاقی در کشور می‌باشد.

جراحی های چاقی معمولا گزینه مناسبی برای کاهش وزن چنین افراد یمی‌باشد.

جراحی های لاغری در مدت زمان کوتاهی می‌توانند وزن فرد را به مقدار قابل توجهی کاهش بدهند و این یک مزیت برای کاهش وزن به روش جراحی چاقی می‌باشد.

ورزش و رژیم غذایی
ورزش و رژیم غذایی

آیا کاهش وزن با قرص لاغری موثر است؟

استفاده از قرص های لاغری مانند بلک بری یکی از راه های کاهش وزن است که معمولا افراد زیادی با آن  آشنا هستند و آن را آسان ترین راه برای کاهش وزن می پندارند.

ممکن است کاهش وزن با قرص های متعددی انجام شدنی باشد. اما طبق تحقیقات انجام شده، قرص هایی که با استفاده از مواد شیمیایی فرآوری می‌شوند و برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرند، معمولاً می توانند تاثیرات بسیار نامطلوبی را برای فرد بر جای بگذارند.

در واقع مواد شیمیایی که در این قرص های لاغری مورد استفاده قرار می گیرد، قصد دارند تا در  مدت کوتاهی وزن فرد را با استفاده از روش ها و فرمول های شیمیایی نادرست کاهش دهند.

به طوری که بخش زیادی از سیستم حیاتی و ایمنی فرد در طی مصرف این قرص ها از دست می رود و این می تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد.

اهش وزن از طریق مصرف قرص های لاغری توصیه نمی‌شود

به همین دلیل، کاهش وزن از طریق مصرف قرص های لاغری توصیه نمی‌شود. در واقع گاهی برخی از افراد فکر می‌کنند که کاهش وزن سریع به وسیله قرص های لاغری هیچ گونه عارضه‌ ای را به دنبال ندارد

و همه مطالبی که ما در این مقاله مطرح می کنیم، اشتباه است. اما در حقیقت این افراد بعد از مدتی عوارض جبران ناپذیری را بر سلامت جسمی و حتی روانی خود مشاهده خواهند کرد.

معمولاً استفاده از قرص های لاغری، توسط افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که بدون هیچ تجربه و  مدرک پزشکی اقدام به تجویز دارو برای افرادی می کنند که قصد کاهش وزن را دارند.

در واقع کاهش وزن از طریق مصرف قرص، یکی از راه‌هایی است که بسیار مورد سودجویی افراد سودجو قرار می گیرد. افرادی که می‌خواهند با بازارگرمی هایشان، جان مردم را به خطر بیاندازد.

در واقع مصرف قرص های لاغری عوارض جبران ناپذیری برای فرد مصرف کننده به دنبال خواهد داشت و به همین دلیل است که استفاده از این قرص ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

قرص لاغری بلک بری

به عنوان مثال یکی از قرص های لاغری که امروزه بسیار شناخته شده است و متاسفانه افراد زیادی از آن برای کاهش وزن استفاده می کنند، قرص لاغری بلک بری می باشد.

اما همه این افرادی که مصرف کننده این قرص می باشند، از عوارض قرص لاغری بلک بری بی خبرند و نمی‌دانند که مصرف این قرص چه خطراتی را برای سلامتی آن ها به دنبال خواهد داشت. در واقع مصرف این قرص‌ها جان افراد را به مخاطره می‌اندازد.

شما اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن در زمان کوتاهی هستید، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید تا با معاینه و بررسی شرایط جسمی شما، به میزان اضافه وزن و روش مناسب برای کاهش اضافه وزن شما پی ببرد.

در این صورت پزشک متخصص برای کاهش وزن شما راهکارهایی را پیشنهاد می‌دهد که با رعایت آن ها چه در بلند مدت و چه کوتاه مدت می توانید به وزن دلخواه و مورد نظر خود دست پیدا کنید.

اگر وزن شما در محدوده اضافه وزن قرار داشته باشد، می توانید با راهکارهایی مانند ورزش و تغذیه مناسب، میزان اضافه وزن خود را کاهش دهید.

افرادی که در محدوده وزنی چاق و  چاقی مفرط قرار دارند

اما در بسیاری از موارد، افرادی که در محدوده وزنی چاق و  چاقی مفرط قرار دارند، نمی توانند با ورزش کردن به تنهایی وزن خود را کاهش دهند و یا این افراد نمی توانند با داشتن یک رژیم غذایی مناسب به کاهش وزن خود کمک کنند، بلکه در کنار این موارد باید از روش‌های دیگری نیز برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

به عنوان مثال جراحی‌های چاقی یکی از نمونه‌های جراحی می باشد که برای کاهش وزن افراد مبتلا به چاقی و چاقی مفرط مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از جراحی چاقی در مقایسه با مصرف قرص های لاغری مانند بلک‌ بری، عوارض بسیار کمتری دارد. گاهی هیچ عارضه ای برای فردی که این عمل جراحی را انجام می‌دهد نخواهد داشت.

امروزه افراد زیادی خواهان انجام عمل‌های جراحی چاقی هستند. چرا که جراحی های چاقی یک مزیت بزرگ دارد و آن هم این است که  در مدت زمان کوتاهی، وزن قابل توجهی از فرد را کاهش می‌دهد. از طرفی عوارض کمتری نسبت به مصرف قرص‌های لاغری دارد.

شما هم اگر برای کاهش وزن خود به دنبال راهکاری می گردید، بهتر است در قدم اول به پزشک متخصص مراجعه کنید و سپس از روش مورد نظر برای  کاهش وزن خود مطلع شوید.

با مراجعه به دکتر سلیمی که از متخصصان بزرگ در حوزه جراحی های چاقی می باشد، شما می توانید با بهره مندی از مشاوره هایش در خصوص کاهش وزن تصمیم بهتری در رابطه با کاهش وزن خود اتخاذ کنید.

افرادی که در محدوده وزنی چاق و  چاقی مفرط قرار دارند
افرادی که در محدوده وزنی چاق و  چاقی مفرط قرار دارند

قرص لاغری بلک بری چیست؟

قرص لاغری بلک بری یکی از قرص های رایجی است که برای کاهش وزن و لاغری مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع قرص بلک بری یک قرص شیمیایی است که در آن با استفاده از مواد شیمیایی  فرایندی تعبیه شده است که بعد از خوردن این قرص، یک هورمون خاص در بدن ترشح می شود.

نام هورمون مورد نظر آدیپونکتین می‌باشد. هورمون آدیپونکتین از بافت چربی در بدن ترشح می شود. بعد از این که این هورمون ترشح شد، میزان سوخت و ساز در بدن طی مراحلی افزایش پیدا می‌کند.

از طرفی هورمون آدیپونکتین سبب کاهش ورود گلوکز از کبد به خون می شود و از این طریق باعث چربی سوزی خواهد شد. تاثیری که قرص بلک بری بر کبد و سایر اندام های بدن می گذارد، تاثیر جبران ناپذیری است.

شاید در نگاه اول این قرص به عنوان قرص لاغری معقول به نظر برسد. اما باید توجه داشت که علاوه بر کاهش وزن، چه تاثیرات مخرب دیگری را برای بدن فرد مصرف کننده به دنبال خواهد داشت.

هرگاه شما فرایند طبیعی بدن خود را مختل کنید، مسلماً عوارضی را برای خود به وجود خواهید آورد

در واقع هرگاه شما فرایند طبیعی بدن خود را مختل کنید، مسلماً عوارضی را برای خود به وجود خواهید آورد. قرص های گوناگون با استفاده از مواد شیمیایی  تولید می‌شود. به همین دلیل این قرص ها همیشه در کار طبیعی بدن  اختلال ایجاد می‌کنند.

حتی قرص هایی که مربوط به بیماری های زمینه ای هستند هم عوارضی را برای فرد مصرف کننده به دنبال دارد. اما در چنین مواردی مانند بیماری ها، فرد نیازمند دارو می باشد تا بتواند نشانه‌های خطرناک بیماری خود را از بین ببرد. در واقع مزیت های آن را بر عوارض آن ترجیح می دهند.

اما در رابطه با چاقی نمی توان گفت که استفاده از قرص، راه مناسبی باشد. چرا که علاوه بر مصرف قرص بلک بری برای لاغری، راه های دیگری نیز وجود دارد که شما را در مدت زمان مشخصی به وزن دلخواهتان خواهد رساند.

در واقع توصیه ما به شما این است که به جای مصرف قرص‌های لاغری مانند قرص لاغری بلک بری، راه های جایگزین را برای کاهش وزن انتخاب کنید.

عوارض خطرناک

باید به این نکته توجه کنید که عوارض قرص لاغری بلک بری عواقب بسیار خطرناکی برای سلامت جسم و روان شما به دنبال خواهد داشت.

گاهی برخی از افراد بدون آگاهی از عوارض قرص بلک بری اقدام به مصرف آن می کنند. اما بعد از این که عوارض جدی آن را در سیستم بدن خود مشاهده می کنند، بسیار ناراحت و غمگین می‌شوند.

این موضوع می‌تواند روی سلامت شما تاثیر بسیار جدی بگذارد و به همین دلیل است که علاوه بر صدمات جبران ناپذیر جسمی، روح شما را نیز دچار ناراحتی خواهد کرد.

بهتر است قبل از انجام هر کاری برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام، به پزشک متخصص مراجعه کنید. یک پزشک که در زمینه  چاقی و کاهش وزن تخصص داشته باشد، می تواند روش های مناسبی را برای کاهش وزن ‌شما تجویز کند و شما می‌توانید از مسیر درستی، کاهش وزن خود را به انجام برسانید.

دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصان در زمینه جراحی های چاقی می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به دکتر سلیمی، از مشاوره هایی که در خصوص لاغری و تناسب اندام به شما می‌دهند، برای پیدا کردن بهترین روش کاهش وزن اقدام کنید.

عوارض خطرناک
عوارض خطرناک

 

کلیه

یکی دیگر از این اندام ها کلیه می باشد. از آنجا که کلیه نقش بسیار موثری در دفع مواد زاید بدن دارد، با مصرف مدام یک ماده شیمیایی مضر، کلیه ها به آن ماده شیمیایی واکنش معکوس نشان می‌دهند

و این می‌تواند برای سلامت کلیه ها و در نهایت سلامت فیزیکی و جسمی فرد مصرف کننده قرص لاغری بلک بری خطراتی را به دنبال داشته باشد. همچنین باید به این نکته توجه کرد که مصرف قرص، یک راه مصنوعی برای کاهش وزن در مدت زمان کوتاه می باشد.

در واقع فردی که از قرص لاغری بلک بری استفاده می کند، انتظار دارد تا بدون انجام هیچ کار دیگری مانند ورزش کردن و داشتن یک تغذیه مناسب، وزنش در مدت زمان کوتاهی کاهش پیدا کند و این یک انتظار بیجا می باشد.

همین تصور اشتباه باعث می شود تا افرادی که برای کاهش وزن خود به دنبال راه های سریع می‌گردند، مصرف قرص بلک بری و یا سایر قرص های لاغری دیگر را امتحان کنند.

پیشنهاد ما به شما این است که به جای مصرف قرص لاغری بلک بری و یا سایر قرص‌های لاغری، روش های دیگری را برای کاهش وزن سریع خود امتحان کنید.

جراحی های چاقی

یکی از این روش ها، جراحی های چاقی می باشد. جراحی های چاقی امروزه یکی از محبوب ترین جراحی ها برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می باشد.

شما می توانید با مراجعه به پزشک متخصص، با آشنایی کامل از ابعاد این جراحی ها برای انجام آن ها اقدام کنید. پیدا کردن یک پزشک متخصص در این زمینه هم یکی از نکاتی است که باید به آن توجه جدی داشته باشید.

دکتر سلیمی یکی از پزشکان متخصص در حوزه جراحی های چاقی می باشد. دکتر سلیمی با سابقه ای که در این زمینه دارد، توانسته است به یکی از بزرگترین جراحان چاقی در کشور تبدیل شود.

جراحی های چاقی
جراحی های چاقی

جایگزین قرص لاغری برای رسیدن به لاغری چیست؟

اگر بخواهیم برای قرص های لاغری جایگزین مناسبی پیدا کنیم، می‌توانیم به روش های دیگر لاغری که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، بپردازیم.

در واقع قرص های لاغری با توجه به عوارض زیادی که دارند، نمی‌توانند به صرفه باشند. یعنی استفاده از قرص های لاغری با صدماتی که بر جسم یک فرد وارد می‌کنند، راه مناسبی برای کاهش وزن نمی باشند. به همین دلیل باید برای آن ها يک جایگزین مناسب پیدا کرد.

معمولا افرادی از قرص های بلک بری برای کاهش وزن سریع استفاده می‌کنند که دارای بیماری‌های زمینه ‌ای مانند بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت می باشند.

مصرف این قرص ها با داشتن چنین بیماری‌های زمینه‌ ای بسیار خطرناک و مضر است. این افراد نباید برای کاهش وزن خود از قرص بلک بری استفاده کنند.

همچنین این افراد باید از عوارض قرص لاغری بلک بری آگاهی کامل داشته باشند تا بدانند که مصرف این قرص، کمکی به آن ها نخواهد کرد.

اما در مقابل یک راه جایگزین برای این افراد وجود دارد.

اضافه وزن و چاقی ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با بیماری های زمینه ای دارند

همان طور که گفتیم، اضافه وزن و چاقی ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با بیماری های زمینه ای دارند. در صورتی که شما بتوانید وزن خود را به حد مطلوبی کاهش دهید، نشانه ها و عوارض بیماری های زمینه ای شما نیز به همان نسبت کاهش پیدا خواهد کرد و این یک نکته مثبت در رابطه با بیماری های زمینه ای می‌باشد.

توجه به این نکته هم خالی از لطف نیست که بیماری‌های زمینه ‌ای معمولاً راه درمانی ندارد و تنها قابل کنترل هستند. یعنی برای بیماری‌های زمینه ‌ای، هیچ درمان قطعی وجود ندارد و تنها می‌توان با مصرف دارو، عوارض و نشانه های بیماری های زمینه ای را کاهش داد.

در چنین شرایطی وجود یک راه حل برای کاهش این نشانه ها می تواند بسیار موثر و سود بخش باشد.

به همین دلیل است که افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای تلاش بسیاری می‌کنند تا وزن خود را به حد معقولی برسانند. اما این افراد بدون اطلاع از عوارض قرص های لاغری مانند عوارض قرص لاغری بلک بری، جان خود را به خطر می‌اندازند.

راه جایگزین

اما راه جایگزینی که به جای استفاده از قرص لاغری بلک بری می توانید آن را مورد بررسی قراردهید، جراحی‌های چاقی می باشد. جراحی های چاقی معمولاً برای افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند، راه بسیار مناسبی برای کاهش وزن می باشد.

البته برای همه افرادی که مبتلا به بیماری‌های زمینه ‌ای مانند بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت هستند، نمی‌توان جراحی چاقی را راهی مناسب دانست.

تشخیص این که این جراحی ها برای شما مناسب است، بر عهده پزشک متخصص است

در هر صورت تشخیص این که این جراحی ها برای شما مناسب است، بر عهده پزشک متخصص است و شما در قدم اول باید به این پزشک که در این زمینه تخصص و تبحر بالایی دارد، مراجعه کنید تا با معاینه و تشخیص شاخص توده بدنی شما، راه مناسب برای کاهش وزن را به شما ارائه دهد.

اگر بازهم نیازی به تأکید بر این نکته باشد که قرص‌های لاغری مانند قرص لاغری بلک بری صدمات جبران ناپذیری را بر سلامت شما خواهد گذاشت، باز هم این نکته را تکرار خواهیم کرد. بنابراین سلامتی خود را با راه های نادرست برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن به خطر نیندازید.

هرگاه که تصمیم به کاهش وزن گرفتید، بهتر است با یک پزشک این مسئله را مطرح کنید تا پزشک مورد نظر، راه مناسب و صحیح را به شما نشان دهد. همان طور که می دانید امروزه جراحان بسیار زیادی در کشورمان هستند که جراحی های چاقی را انجام می دهند.

یکی از این جراحان و پزشکان متخصص در زمینه جراحی چاقی، دکتر سلیمی می باشد. دکتر سلیمی با سابقه و تخصصی که در این زمینه دارد، به یکی از متبحرترین جراحان چاقی کشور تبدیل شده است.

تشخیص این که این جراحی ها برای شما مناسب است، بر عهده پزشک متخصص است
تشخیص این که این جراحی ها برای شما مناسب است، بر عهده پزشک متخصص است

انواع جراحی های چاقی

جراحی های چاقی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها با توجه به شرایط افراد قابل انجام هستند.

افرادی که برای انجام جراحی‌های چاقی اقدام می کنند، معمولاً باید در قدم اول شرایط سلامتی و جسمی خود را به پزشک متخصص ارائه بدهند.

پزشکی که به وی مراجعه می‌کنید، بر حسب شاخص توده بدنی شما و سایر آزمایشات مربوطه، عمل جراحی مناسب را برای  کاهش وزن شما تجویز می کند.

به همین دلیل رعایت این نکته بسیار مهم است که حتماً قبل از انجام جراحی‌های چاقی، به پزشک متخصص مراجعه کنید و پزشک خود را از تمام سوابق بیماری های خود آگاه کنید. همچنین گفتن مواردی که نسبت به آن ها آلرژی دارید هم در روند درمان شما و تصمیم گیری برای انجام جراحی بسیار مهم خواهد بود.

بنابراین سعی کنید قبل از این که جراحی چاقی خود را انجام دهید، حتماً تمام این موارد را به پزشک مورد نظر خود گزارش بدهید. علاوه بر همه این موارد، آزمایشاتی در رابطه با سلامتی کلی شما از شما گرفته خواهد شد که بر اساس آن ها تصمیم درست در رابطه با انجام جراحی چاقی مناسب شما اتخاذ خواهد‌ شد.

جراحی های چاقی که امروزه افراد زیادی برای کاهش وزن خود آن ها را انجام می دهند، انواع مختلفی دارد

جراحی های چاقی که امروزه افراد زیادی برای کاهش وزن خود آن ها را انجام می دهند، انواع مختلفی دارد. هر کدام از این جراحی ها بر پایه یک متد طراحی شده اند. طراحی این جراحی‌ها  بر اساس متدهای پزشکی است که برحسب شرایط وزنی فرد، طراحی و برنامه ریزی می‌شوند.

قسمت اعظمی از این متدها بر پایه کاهش جذب میزان کالری می باشد. همچنین در این متدها از اعمال فیزیکی هم برای لاغر شدن استفاده می شود. منظور از اعمال فیزیکی، راه حل هایی است که در آن ها سطح جذب و قسمتی از لوله گوارش کاهش پیدا می‌کند تا در نهایت، وزن فرد به میزان قابل توجهی کم شود.

یکی از مشهورترین عمل های جراحی چاقی، عمل جراحی بای پس معده می باشد. در عمل بای پس معده، پزشک متخصص در حین جراحی، بخشی از معده را انتخاب می کند و از قسمت دیگر معده آن را جدا می‌کند. قسمت انتخاب شده از معده  تقریبا در بالای معده و در محل اتصال مری به معده  قرار دارد.

فرد با خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می‌کند

این قسمت یک بخش کوچک از معده می‌باشد. سپس این قسمت کوچک، مستقیما به روده بزرگ متصل خواهد شد. یعنی فرد با خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می‌کند. چرا که آن بخش کوچک از معده که انتخاب شده است، پر خواهد شد و سپس این مواد غذایی مستقیما به روده بزرگ منتقل می‌شود.

در واقع طی تکنیک عمل جراحی بای پس معده، روده کوچک که محل جذب غذا و کالری می‌باشد، دور زده می‌شود و این گونه میزان جذب کالری کاهش می‌یابد.

با کوچک شدن معده، احساس گرسنگی نیز کم خواهد شد و در نهایت فرد، وزن خود را به مقدار معین و قابل توجهی کاهش خواهد داد.

یکی دیگر از عمل های جراحی چاقی، عمل اسلیو معده می‌باشد.تفاوت این عمل جراحی با عمل بای پس معده این است که  در عمل اسلیو، قسمت بیشتری از معده انتخاب می‌شود و از طرفی میزان جذب در روده هم به میزان قبل است.
اگر می خواهید درباره مراقبت های بعد از جراحی های چاقی آشنا شوید مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو و ورزش بعد از عمل بای پس معده را مطالعه کنید.

یعنی تغییری در جذب مواد غذایی در روده صورت نمی گیرد و تنها معده به دو قسمت تقسیم می شود و قسمت انتخاب شده معده، به شکل موز در می آید.

آیا عمل جراحی به تنهایی موثر است؟

طی فرآیند کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام، معمولاً یک روش به تنهایی نمی تواند موثر باشد.

درست است که یک روش مناسب می‌تواند تا حد زیادی وزن فرد مورد نظر را کاهش بدهد، اما حتی موثرترین روش هم نیازمند یک سری اعمال می باشد که قبل و بعد از آن باید انجام بگیرد.

به طور مثال وقتی فردی برای کاهش وزن خود از جراحی های چاقی استفاده می کند، نیازمند آن است که در کنار انجام  جراحی چاقی، به انجام ورزش های مناسب با شرایط خود هم بپردازد.

همچنین رژیم غذایی خود را محدود به یک سری مواد مشخص بکند با به عبارتی از خوردن مواد غذایی مضر اجتناب کند.

تمام این این موارد در کنار یکدیگر می تواند در نهایت یک وزن سالم را برای یک فرد رقم بزند.

در غیر این صورت ممکن است یک روش موثر به نظر نرسد.

به عنوان مثال وقتی فردی عمل جراحی چاقی انجام می دهد، اگر به رژیم غذایی خود بعد از عمل جراحی توجه ویژه‌ای نداشته باشد، ممکن است مشکلات جدی بعد از عمل برای او به وجود آید.

به همین دلیل است که عمل جراحی به تنهایی نمی‌تواند در روند کاهش وزن فرد موثر واقع شود.

این بدان معنی نیست که عمل های جراحی نمی توانند وزن فرد چاق را کاهش دهند، بلکه به معنی این است که یک عمل جراحی علاوه بر خودش نیازمند مراحل و شرایطی است تا بتواند وزن فرد را کاهش دهد و به حد نرمال برساند.

عمل های جراحی چاقی در مدت زمان کوتاهی وزن فرد را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند

در حقیقت عمل های جراحی چاقی در مدت زمان کوتاهی وزن فرد را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند و این یک نکته مثبت برای این عمل های جراحی محسوب می شود.

افرادی که به دنبال راهی برای کاهش وزن سریع خود هستند، مناسب ترین راه  برایشان عمل های جراحی چاقی می باشد تا با استفاده از این عمل‌ها بتوانند وزن ایده آلی را برای خود رقم بزنند.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها رسیدن به وزن ایده آل و مناسب هدف نیست. اولین هدفی که شما در روند کاهش وزن باید در نظر داشته باشید، سلامت جسمی و روحی شماست.

این یعنی شما باید عمل های جراحی چاقی را در صورتی که یک پزشک متخصص برای شما تجویز کرده است، انجام بدهید. در غیر این صورت ممکن است انجام خودسرانه این عمل های جراحی برای شما خطرات جدی را  به دنبال داشته باشد.

عمل های جراحی چاقی در مدت زمان کوتاهی وزن فرد را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند
عمل های جراحی چاقی در مدت زمان کوتاهی وزن فرد را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند

به یک پزشک متخصص مراجعه کنید

پس توصیه ما به شما این است که برای رسیدن به وزن ایده آل و مناسب، بهتر است در قدم اول به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و بعد از انجام عمل های جراحی چاقی، حتماً در رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش های متناسب، دقت لازم را انجام دهید.

همه این موارد در کنار هم یک عمل موفقیت آمیز را برای شما رقم می زند و در نهایت می توانید شاهد کاهش چشمگیر وزنتان باشید.

دکتر سلیمی یکی از برترین متخصصان در زمینه جراحی چاقی می باشد و شما می توانید برای انجام عمل های جراحی خود، به دکتر سلیمی مراجعه کنید.

به یک پزشک متخصص مراجعه کنید
به یک پزشک متخصص مراجعه کنید

چرا دکتر سلیمی بهترین متخصص است؟

معمولاً یک پزشک متخصص برای برترین شدن در حوزه شغلی خود نیازمند تجربه و دانش بسیار بالایی است.

در قدم اول یک پزشک باید از دانش علمی بالایی برخوردار باشد تا بتواند قسمتی از برترین بودن را داشته باشد.

یکی دیگر از مواردی که پزشک متخصص را در حوزه شغلی اش برتر می‌کند، تخصص و تجربه او می باشد. در واقع یک پزشک متخصصی که از تجربه بالایی در حوزه شغلی اش برخودار است، می‌تواند در زمینه تخصصی اش  بسیار موفق ‌تر عمل کند. خدماتی که پزشک متخصص ارائه می دهد، در برتر شدنش تاثیر شایانی دارد.

چرا دکتر سلیمی بهترین متخصص است؟
چرا دکتر سلیمی بهترین متخصص است؟

معمولاً پزشکان متخصص برای معاینه و مشاوره دادن به مراجعان خود زمان بسیار کمی را اختصاص می‌دهند. به همین دلیل پزشکانی که با حوصله با بیماران خود برخورد می‌کنند، می‌توانند از سایر پزشکان بالاتر باشند.

خدماتی که کلینیک ارائه می‌دهد هم جزو مواردی است که یک پزشک متخصص را می‌تواند برتر کند

خدماتی که کلینیک ارائه می‌دهد هم جزو مواردی است که یک پزشک متخصص را می‌تواند برتر کند. امروزه اغلب پزشکان متخصص دارای کلینیک های خصوصی هستند که افراد با مراجعه به آن ها برای انجام عمل های جراحی چاقی خود اقدام می کنند.

اگر کلینیک پزشکی که باید به آن مراجعه کنید، خدمات مناسبی را ارائه دهد، می‌توان گفت که از نکات برتری است که یک پزشک متخصص می‌تواند داشته باشد.

علاوه بر همه این موارد، سابقه درخشان یک متخصص بهترین و مهمترین موضوع برای بهترین شدن می باشد.

به همین دلیل شما اگر قصد انجام عمل های جراحی های چاقی را دارید، بهتر است که به یک پزشک متخصص مانند دکتر سلیمی مراجعه کنید که دارای عمل‌های جراحی موفق بوده و توانسته تا افراد زیادی را در این راه حمایت کند.

منبع:

cutt.ly

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید