عمل حلقه معده در شیراز

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع عمل حلقه معده در شیراز بیشتر برای شما بگوییم و در رابطه با آن اطلاعات مفصلی در اختیارتان قرار دهیم.

مقدمه

عمل حلقه معده در شیراز
عمل حلقه معده در شیراز

ممکن است شما نیز به دلیل گرفتن رژیم ‌های متعدد و نداشتن نتیجه از راهکار رژیم خسته شده باشید و به دنبال یک روش مؤثر برای برطرف نمودن چربی های خود و کاهش وزن باشید. همان‌طور که می‌ دانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش ‌های متعددی برای کم کردن وزن وجود دارد.

با در نظر گرفتن تمامی این روش ‌ها می ‌توانید اقدام به عمل کاهش وزن کنید. انتخاب پزشک مناسب برای انجام انواع جراحی‌ های لاغری مهم شمرده می‌شود و لازم است که حتماً به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید.

عمل حلقه معده در شیراز
عمل حلقه معده در شیراز

یکی از پرطرفدارترین روش ها

یکی از پرطرف‌دارترین روش ها برای برطرف نمودن انواع چاقی عمل حلقه معده می باشد. به دلیل این‌که در این روش جراحی چاقی ساده و سریع اتفاق می‌افتد، با استقبال خوبی همراه شده است.

هنگامی‌که قصد استفاده از این عمل را دارید، بهتر است بدانید که می ‌توانید حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد از وزن خود را کاهش دهید. البته در بیماران مختلف ممکن است نتایج متعددی داشته باشند. افرادی که علاقه‌ای به استفاده از انواع رژیم‌ ها و کنترل غذایی ندارند، می ‌توانند از عمل حلقه معده استفاده کنند.

این عمل بسیار آسان می ‌باشد و با استفاده از یک حلقه در دور معده انجام می‌گیرد. در این راستا دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در شیراز در نظر گرفته‌ شده است و می ‌تواند با بهترین متد های روز دنیا آسان ‌ترین عمل حلقه معده را برای شما در نظر بگیرد .اگر شما نیز نیازمند کسب اطلاعات بیشتری در زمینه عمل حلقه معده هستید، می‌توانید در ادامه این این مطالب با ما همراه باشید.

عمل حلقه معده در شیراز چگونه انجام می شود؟

در روش حلقه گذاری معده به واسطه یک حلقه از سایز معده کم می ‌شود. این کاهش سایز باعث می ‌شود که شخص در هنگام مصرف غذا میزان بسیار کمی از غذا را مصرف کند.

دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در نظر گرفته شده‌ است و با توانایی‌ های منحصر به ‌فردی که دارد می‌ تواند این عمل را به نحو احسنت انجام دهد.

در این مقاله قصد داریم، به پرسش‌های زیر پاسخ دهیم:

جراحی باریاتریک(جراحی چاقی) چیست؟

چاقی چیست؟

مراحل انجام جراحی چاقی چگونه می باشد؟

توصیه‌ های عمل حلقه معده به چه صورت است؟

عمل حلقه گذاشتن معده چگونه انجام می شود؟

چه افرادی می‌توانند از عمل حلقه گذاری معده استفاده کنند؟

عمل حلقه معده دارای چه مزایایی می باشد؟

حلقه تا چه زمانی در بدن باقی می‌ماند؟

چندین نکته طلایی برای نتیجه بهتر عمل معده چیست؟

شرایط لازم برای انجام عمل حلقه گذاری معده چیست؟

عمل باندینگ چه مراحلی دارد؟

اقدامات بعد از عمل باندینگ چه می باشد؟

بعد از عمل حلقه معده چه مواد غذایی می‌توان مصرف کرد؟

در چه صورت نیاز است به پزشک مراجعه کرد؟

چه اشتباهاتی از کاهش وزن جلوگیری می کند؟

استفراغ بعد از عمل حلقه در معده نشانه چیست؟

آیا بعد از عمل حلقه معده لازم است که ورزش کنیم؟

چرا بعد از عمل حلقه در معده پوست شل می شود؟

آیا بعد از انجام عمل حلقه معده می‌توان باردار شد؟

چه عواملی بر روی هزینه عمل حلقه معده تأثیر می‌گذارد؟

هزینه ‌های بعد از جراحی لاغری به چه صورت است؟

انواع جراحی‌های لاغری کدام‌اند؟

به چه کسی جراحان لاغری گفته می شود؟

جراحان از چه روش‌هایی برای کاهش وزن استفاده می کنند؟

چرا روش لاپاراسکوپی پرطرف‌دار می باشد؟

در روش لاپاراسکوپی چه می‌گذرد و چگونه اتفاق می‌افتد؟

ابزار عمل لاپاراسکوپی چیست؟

سخن آخر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

جراحی باریاتریک(جراحی چاقی) چیست؟

اصولاً به جراحی باریاتریک می‌گویند که برای برطرف کردن چاقی باشد. هدف از انجام عمل چاقی یا جراحی باریاتریک این است که، بتوان عملکرد دستگاه گوارش را تغییر داد و به واسطه این تغییرات فرد چاق غذای کمتری مصرف کند. جراحی باریاتریک به ۲ نوع دسته‌بندی می‌شود، که شامل موارد زیر می ‌باشد.

کاهش جذب مواد

عمل جراحی چاقی به واسطه کاهش جذب مواد به این صورت می ‌باشد که از عمل بای ‌پس معده، جا به جایی دوازده و اسلیو معده استفاده می کنند. حتماً در رابطه با این عمل ‌ها نیز آگاهی لازم را دارید و می ‌دانید که این عمل ‌های چاقی می ‌تواند بخشی از معده را حذف کنند. به واسطه این‌که بخشی از معده حذف شده است، میزان کمی از کالری غذا ها جذب بدن افراد می ‌شود و این عمل می ‌تواند سبب کاهش وزن گردد.

کاهش جذب مواد
کاهش جذب مواد

تا اینجا با مبحث جراحی باریاتریک(جراحی چاقی) چیست آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

چاقی چیست؟

مواد غذایی منابع بسیار زیادی برای جذب انرژی بدن می باشند. بدن به واسطه استفاده از این مواد غذایی می ‌تواند انرژی مورد نظر خود را در طول روز تامین کند و از این طریق فعالیت ‌های مربوطه خود را انجام دهد. اندازه‌گیری مواد غذائی که در طول روز در بدن وارد می شوند، با واحد کالری در نظر گرفته می شود. وقتی که یک فرد میزان زیادی غذا دریافت می کند، دستگاه گوارش غذا ها را به کالری در نظر می‌گیرند و به واسطه جریان خون غذاها جذب بدن می‌شوند.

همین طور اندام‌ ها ماهیچه ‌ها و دیگر بافت‌ های بدن برای سوخت و ساز می‌ تواند از این کالری دریافت داشته باشد. حال برای این‌که بتوان سلامت بدن را تامین کرد، لازم است که تعادل مناسبی بین کالری‌ های جذب شده و مصرف‌ شده در طول روز برقرار باشد تا از این طریق سلامت بدن حفظ گردد. مهم ‌ترین علتی که سبب افزایش وزن می شود، استفاده بیش از اندازه کالری ‌ها در طول روز برای بدن می ‌باشد.

به همین جهت است که اغلب پزشکان رژیم درمانی را یک راهکار مؤثر برای کاهش وزن می ‌دانند و توصیه می‌کنند که به واسطه ورزش و رژیم میزان زیادی از وزن کاهش بیابد. حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که چگونه متوجه می ‌شویم که یک فرد دچار اضافه وزن است؟ در نظر گرفتن این موضوع به واسطه شاخص توده بدنی تعیین می‌گردد و می ‌توان فهمید که یک فرد با کمبود وزن مواجه است یا دارای اضافه وزن می‌باشد.

 • شاخص توده بدنی

اصولاً برای این‌که بتوان شاخص توده بدنی را در نظر گرفت، از قد و وزن افراد استفاده می‌کنند. هنگامی که عدد شاخص توده بدن بالای ۳۰ باشد، یک شخص دارای اضافه وزن است و چاق می باشد. حال در برخی موارد نیز ممکن است شاخص توده بدنی عدد بالای ۵۰ نشان دهد که این افراد فوق ‌العاده چاق شناخته می شوند.

شاخص توده بدنی
شاخص توده بدنی

تا اینجا با مبحث چاقی چیست آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم از مقاله حلقه گذاشتن معده دیدن کنید.

مراحل انجام جراحی چاقی چگونه می باشد؟

در ادامه این مطلب قصد داریم در رابطه با مرحله‌ هایی که جراحی چاقی انجام می گیرد، بیشتر برای شما صحبت کنیم. لطفاً با ما همراه باشید تا از تخصص ‌های لازم دکتر سلیمی در راستای حلقه گذاری معده نیز بیشتر بدانید.

 • مشاوره اولیه عمل لاغری

هنگامی که یک شخص به دکتر سلیمی مراجعه می‌کند و قصد کاهش وزن دارد، نیاز است که حتماً علت کاهش وزن خود را به صورت دقیق برای جراح توضیح دهد. دانستن دلایل کاهش وزن برای جراح از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

به همین جهت با راهنمایی ‌های پزشک مربوطه می ‌توانید اطلاعات بسیار کافی در از انواع عمل‌های جراحی کسب کنید تا بتوانید از این طریق راهکار مناسب برای کاهش وزن خود انتخاب کنید و تصمیم درستی با مشاوره های دکتر سلیمی بگیرید. همچنین دکتر سلیمی لازم است که سوابق پزشکی شما را مورد ارزیابی قرار دهد تا از این نظر اطمینان حاصل کند که برای انجام عمل چاقی هیچ‌گونه محدودیت و مانعی وجود نخواهد داشت.

 • بیهوشی

انجام عمل جراحی لاغری به واسطه بیهوشی ‌های عمومی توسط پزشک انجام می شود. لازم است که پزشک برای انجام این کار شکاف بزرگی در ناحیه شکم ایجاد کند.

البته با پیشرفت تکنولوژی اغلب پزشکان انواع روش ‌های جراحی لاغری را به واسطه لاپاراسکوپی انجام می‌دهند. بهتر است بدانید که انجام لاپاراسکوپی هیچ گونه برش بزرگ و عمیقی را بر روی نواحی شکم به وجود نمی ‌آورد و به واسطه ۴ الی ۶ برش بسیار کوچک می توان عمل جراحی معده را انجام داد.

دستگاه لاپاراسکوپی با استفاده از شکاف ‌های در نظرگرفته‌ شده وارد بدن می شود. به دلیل این‌که ممکن است روش بیهوشی برای افرادی که دارای چاقی‌ های بسیاری هستند و شاخص توده بدنی آن ‌ها بالای ۳۵ می باشد، با خطراتی مواجه شود پزشکان ترجیح می دهند که از عمل لاپاراسکوپی استفاده مؤثری داشته باشند.

 • زمان عمل جراحی

حتماً می ‌دانید که برای انجام تمامی عمل ‌های جراحی لازم است که دوران نقاهت در نظر گرفته شود. بیمار نیاز دارد استراحت‌ هایی در زمان معینی که پزشک برای او در نظر می‌گیرد را، داشته باشد. هنگامی که علم جراحی چاقی به واسطه دستگاه لاپاراسکوپی صورت می ‌پذیرد، به دلیل این‌که شکاف‌ های عمیقی در ناحیه شکم وجود ندارد، بهبودی به ‌سرعت حاصل می شود و به نسبت جراحی ‌هایی که با بیهوشی انجام می گیرد، سرعت بالاتری دارند.

بعد از عمل جراحی لازم است که استفاده مواد غذایی مصرفی در طول روز نیز کنترل شود و به مدت چندین هفته از مایعات استفاده کرد تا معده بتواند خود را با بدن تطبیق دهد و اندام‌های داخلی که تحت عمل قرار گرفته‌اند، التیام ببینند. به ‌طورکلی اگر بخواهیم در رابطه با زمان بهبودی بعد از عمل جراحی صحبت کنیم، باید بدانید که برای هر شخص ممکن است این عمل متفاوت باشد و با در نظر گرفتن شرایط جسمانی او متغیر است.

زمان عمل جراحی
زمان عمل جراحی

تا اینجا با مبحث مراحل انجام جراحی چاقی چگونه می باشد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

توصیه‌ های عمل حلقه معده به چه صورت است؟

این‌که شما بتوانید روش درستی برای جراحی چاقی در نظر بگیرید، از مهم‌ ترین تصمیم ‌هایی است که در طول زندگی خود گرفته‌اید. به دلیل این ‌که از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین جهت لازم است که توصیه ‌های پزشک مدنظر خود را برای پیشنهادات ارائه ‌شده و انجام عمل جراحی چاقی در نظر بگیرید. پزشک با در نظر گرفتن صلاح‌دید خود می ‌تواند، تشخیص دهد که کدام یک از عمل جراحی چاقی برای شما و میزان وزنی که قصد کاهش آن را دارید، تاثیرگذار می باشد.

حال بهتر است بدانید هنگامی‌که عمل‌ های جراحی را انجام می ‌دهید، لازم است که در سبک زندگی خود و مواد غذایی که در طول روز استفاده می‌کنید، تغییراتی داشته باشید تا بتوانید نتیجه مؤثری از جراحی بگیرید و کاهش وزن داشته باشید. تحقیقات مفیدی در رابطه با روش‌ های متعدد انواع جراحی‌ های چاقی در نظر گرفته شده است. اما با در نظر گرفتن تمامی این تحقیقات ارائه شده لازم است که نتایج آن ‌ها در طولانی ‌مدت مشاهده شود.

از همین طریق جراحان به واسطه تجربه کاری بسیاری که دارند می ‌توانند تشخیص دهند که کدام یک از روش‌ های جراحی می ‌تواند برای افراد مناسب باشد. لازم است برای این ‌که بتوان در رابطه با نوع روش جراحی تصمیم گرفت، لازم است پزشک از شما پرسش و پاسخ هایی داشته باشد تا بتواند تشخیص دهد که کدامیک از روش ها می تواند، برای شما ایده‌آل‌تر به نظر برسد.

تا اینجا با مبحث توصیه‌ های عمل حلقه معده به چه صورت است آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

این پرسش و پاسخ ‌ها می ‌توانند شامل موارد زیر شوند:

 • شاخص توده بدنی شما چیست؟
 • سن فرد موردنظر چقدر است؟
 • بیماری ‌هایی که مربوط به چاقی می ‌شوند، دارید؟
 • چه میزان قصد کاهش وزن دارید؟
 • میزان سرعت کاهش وزن مطلوب شما چقدر است؟
 • آیا عادت غذایی خاصی دارید؟
 • سرعت غذا خوردن و حجم غذا خوردن شما به چه صورت می ‌باشد؟
 • شخصیت شما چگونه است؟

لطفا از پست حلقه معده مشهد دیدن کنید.

این پرسش و پاسخ ‌ها می ‌توانند شامل موارد زیر شوند:
این پرسش و پاسخ ‌ها می ‌توانند شامل موارد زیر شوند:

عمل حلقه گذاشتن معده چگونه انجام می شود؟

برای این‌که بتوان عمل حلقه گذاشتن را انجام داد، پزشک توصیه می‌کند که فرد مورد نظر نیاز است که حتماً ترک کردن سیگار را در نظر داشته باشد و آماده شروع یک رژیم غذایی مناسب باشد. در این راستا لازم است که برای شروع رژیم عمل حلقه گذاری از ورزش کردن نیز غافل نشوید.

دکتر سلیمی قبل از این‌که عمل حلقه گذاری معده را انجام دهد، اقدام به استفاده از آزمایشات متعددی برای فرد مورد نظر می‌کند و با در نظر گرفتن این آزمایش ‌ها و بررسی‌ های لازم، سلامت جسمی فرد در نظر می‌گیرد. بهتر است بدانید که عمل حلقه گذاری معده به این صورت اتفاق می ‌افتد که یک حلقه در قسمت بالایی معده قرار می‌گیرد و از این طریق می ‌تواند میزان حجم معده را بسیار اندک کند. حال وقتی که میزان معده کوچک ‌تر می شود، می ‌تواند میزان غذای کمتری را در طول روز در خود جای دهد.

اگر می خواهید نهوه چگونگی انجام عمل را مشاهده نمایید، روی بخش فیلم حلقه معده کلیک نمایید.

لطفا از مقاله بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد دیدن کنید.

فرد می تواند اندازه معین غذا مصرف کند

همان‌ طور که تا به این‌ جا متوجه شدید، عمل حلقه گذاری به این صورت است که فرد می تواند اندازه معین غذا مصرف کند و اگر بیش از اندازه معین شده غذا استفاده کنند، ممکن است که تمامی غذای مصرف ‌شده را برگرداند و سبب استفراغ شود. در انجام عمل حلقه گذاری هورمون گریل که می ‌تواند باعث بیشتر شدن اشتها شود، حذف نمی‌ شود و نمی‌ توان آن را تنظیم و کنترل کرد. فقط حجم معده کوچک‌تر از همیشه می ‌شود.

انجام این روش برای چاقی به واسطه دستگاه لاپاراسکوپی انجام می ‌شود. حلقه تنظیم کننده‌ای که در قسمت بالایی معده قرار می گیرد، از جنس سیلیکون می ‌باشد و در بخشی که کمی پایین‌تر از محل اتصال مری به معده می باشد، این حلقه جای‌گذاری می ‌شود و می‌ تواند اندازه معده را به ۲ بخش نامساوی تبدیل کند. برای این‌که بتوان تزریق آب مقطر یا استریل را در معده انجام داد یک مخزن در زیر حلقه در زیر پوست شکم تعبیه می‌ شود.

فرد می تواند اندازه معین غذا مصرف کند
فرد می تواند اندازه معین غذا مصرف کند

تا اینجا با مبحث عمل حلقه گذاشتن معده چگونه انجام می شود آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

چه افرادی می‌توانند از عمل حلقه گذاری معده استفاده کنند؟

اگر شخصی دارای اضافه وزن می باشد،برای این‌که بتواند کاهش وزن داشته باشد، در مرحله اول لازم است که از دارو ها یا کنترل رژیم و ورزش مناسب استفاده کند. حال اگر با استفاده از این موارد نتیجه‌ای حاصل نشود و افراد دیگر قادر به رعایت انواع رژیم ها نباشند، لازم است که به واسطه جراحی‌ های متعدد کاهش وزن داشته باشند و از این طریق میزان وزن خود را کنترل کنند. برای این‌که بتوانید نوع عمل خود را انتخاب کنید، لازم است عوامل و پارامترهای متعددی را مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرید. به همین جهت عوامل متعدد برای این امر شرایط جسمی، نظر پزشک معالج، چاقی مدنظر، بیماری‌های پیش زمینه چاقی شما نیز در نظر گرفته می شود.

عمل حلقه معده اغلب برای افرادی مناسب می باشد که شرایط زیر را دارند:

 • شرایط مناسب برای عمل حلقه معده
 • توده بدنی افراد لازم است که بین ۳۵ تا ۴۰ باشد.
 • اگر شخصی شرایط خاص غذایی دارد و دارای اضافه وزن بسیاری است، می ‌تواند از عمل حلقه معده استفاده کند.
 • بانوانی که در آینده تصمیم به باردار شدن دارند، می‌توانند از عمل حلقه معده استفاده کنند.
 • لازم است برای عمل حلقه معده، استفاده از مواد غذایی شیرین را نداشته باشید.
 • برای عمل حلقه معده لازم است که سابقه جراحی در معده و لوله گوارشی نداشته باشید.
 • برای عمل حلقه معده لازم است که سابقه حساسیت بدنی و جسم خارجی در معده خود نداشته باشید.
 • برای این‌که بتوان عمل حلقه معده انجام داد لازم است که بیماری ‌هایی همچون التهاب روده، کم‌کاری تیروئیدی، بیماری ‌های قلبی را نداشته باشید.
عمل حلقه معده اغلب برای افرادی مناسب می باشد که شرایط زیر را دارند:
عمل حلقه معده اغلب برای افرادی مناسب می باشد که شرایط زیر را دارند:

تا اینجا با مبحث چه افرادی می‌توانند از عمل حلقه گذاری معده استفاده کنند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

عمل حلقه معده دارای چه مزایایی می باشد؟

با در نظر گرفتن عمل حلقه معده می توان مزایای متعددی را در نظر گرفت. این مزایا شامل موارد زیر می شود.

 • عمل حلقه گذاری معده دارای طول عمر کمتری به نسبت دیگر عمل ‌های جراحی چاقی می باشد.
 • در هنگام عمل حلقه گذاری معده دست‌کاری بسیار کمی بر روی اندام‌ های دستگاه گوارش در نظر گرفته می شود.
 • اگر فردی بعد از عمل حلقه گذاری پشیمان شود، به آسانی می ‌تواند حلقه را خارج کند. یعنی انجام عمل حلقه گذاری قابل بازگشت می ‌باشد.
 • در عمل حلقه گذاری برای معده می ‌توان مزیت قابل تنظیم بودن حلقه یا باند معده را داشته باشید و اگر در شرایط مهمی به سر می ‌برید و بیماری خاصی دارید یا و یا قصد باردار شدن دارید، می‌توانید به میزان مناسب آن را تنگ و شل کنید.
 • از مهم‌ترین مزایای عمل حلقه گذاری معده به این اشاره کرد که این عمل به صورت باز انجام نمی‌گیرد و به واسطه لاپاراسکوپی انجام می‌شود و همین امر سبب می‌ شود که هیچ‌گونه دردی برای بیمار به همراه نداشته باشد.
 • در مقایسه با دیگر جراحی‌ های چاقی عمل حلقه گذاری شامل هزینه‌ های کمتری می ‌شود.
 • در عمل حلقه گذاری معده تغییر شکلی که برای معده صورت می گیرد، موقتی می باشد و دائم نیست.
 • استفاده از مکمل‌ ها و داروهای متعدد در عمل حلقه گذاری به نسبت دیگر روش ‌های چاقی بسیار کمتر می ‌باشد.
 • هزینه عمل حلقه گذاری معده به نسبت عمل بای ‌پس معده بسیار کمتر می باشد.

برای این‌که بتوانید بهترین نتیجه را از عمل حلقه معده بگیرید، می ‌توانید از تخصص‌ های دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین دکتر برای انجام جراحی چاقی و عمل حلقه معده استفاده کنید. مهارت و تخصص پزشک مدنظر شما می تواند سبب نتیجه بهتری از عمل شما گردد.

حلقه تا چه زمانی در بدن باقی می‌ماند؟

ممکن است برخی از افراد درخواست داشته باشند، بدانند که حلقه تا چه زمانی می ‌تواند در بدن باقی بماند؟ بهتر است در جواب این سوال بگوییم باند یا حلقه‌ای که برای عمل حلقه گذاری در معده از آن استفاده می شود، اگر صلاح‌دید پزشک و نیاز فرد متقاضی در نظر گرفته شود، می‌تواند برای همیشه باقی بماند. اما اگر در راستای حلقه گذاری فرد عوارضی به همراه داشته باشد، لازم است که حتماً حلقه از بدن او خارج شود.

حلقه تا چه زمانی در بدن باقی می‌ماند؟
حلقه تا چه زمانی در بدن باقی می‌ماند؟

تا اینجا با مبحث حلقه تا چه زمانی در بدن باقی می‌ماند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

چندین نکته طلایی برای نتیجه بهتر عمل معده چیست؟

برای این‌که بتوانید نتیجه بهتری از عمل حلقه گذاری در معده داشته باشید، لازم است که چندین نکته مهم را حتماً در این راستا رعایت کنید. برای همین لازم می ‌دانیم در ادامه این مطلب بیشتر در رابطه با نکات مهم اینه بعد از عمل حلقه گذاری برای شما صحبت کنیم. این نکات مهم عبارتند از:

بهتر است بعد از انجام عمل حلقه گذاری در هنگام غذا عجله نکنید. حتی اگر زمان بسیار زیادی غذای شما برای صرف کردن به طول بیانجامد، لازم است که صرف غذا به صورت آهسته انجام شود.

بعد از عمل حلقه گذاری معده لازم است که میزان جویدن غذاها را بیشتر کنید. حتی زیادتر از حد متعارف می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد.

چندین نکته طلایی برای نتیجه بهتر عمل معده چیست؟
چندین نکته طلایی برای نتیجه بهتر عمل معده چیست؟

عدم مصرف نوشیدنی ‌های گازدار بعد از انجام حلقه گذاری

نوشیدن نوشیدنی ‌های گازدار بعد از انجام حلقه گذاری معده صلاح نمی‌ باشد. همین طور بهتر است که از استفاده مواد جوشان خودداری کنید. به دلیل این‌که هوای بسیاری در این مواد غذایی وجود دارد و سبب می ‌شود که حجم معده بیشتر از حد معمول گردد و از این طریق عملکرد حلقه‌ای که در معده تعبیه ‌شده است را دچار اختلال می‌کند.

بهتر است غذاهای خود را به صورت لقمه های کوچک تر در نظر بگیرید. بعد از عمل حلقه گذاری معده لازم است که جویدن غذاها به خوبی انجام دهد و سپس به آرامی بلعیده شود.

بعد از عمل جراحی حلقه گذاری در معده هنگامی‌که سیر شدید، باید فوراً دست از غذا خوردن بکشید.

حدوداً ۲ ماه بعد عمل حلقه گذاری در زیر می ‌توانید فعالیت‌ های ورزشی را با در نظر گرفتن شرایط جسمی و توانایی‌ های مدنظر خود ۲ روز در هفته انجام دهید.

برای این‌که بتوانید بهترین نتیجه را از عمل حلقه معده بگیرید، می ‌توانید از تخصص‌ های دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین دکتر برای انجام جراحی چاقی و عمل حلقه معده استفاده کنید. مهارت و تخصص پزشک مدنظر شما می تواند، سبب نتیجه بهتری از عمل شما گردد.

عدم مصرف نوشیدنی ‌های گازدار بعد از انجام حلقه گذاری
عدم مصرف نوشیدنی ‌های گازدار بعد از انجام حلقه گذاری

شرایط لازم برای انجام عمل حلقه گذاری معده چیست؟

بهتر است بدانید هنگامی که یک شخص به جراح مراجعه می کند، لازم است که پزشک مد نظر قبل از این‌که اقدام لازمی برای او انجام بدهد، تمامی جوانب را بررسی کنند. دکتر سلیمی با در نظر داشتن تخصص ‌های کافی به هنگام مراجعین به بررسی شرایط ویژه آن‌ ها می‌پردازد.

به همین سبب لازم است بدانید افرادی که قصد عمل حلقه گذاری معده دارند، باید شرایط لازمی داشته باشند. اگر افراد از مشکلات قلبی و ریوی رنج می‌ برند، گزینه مناسبی برای استفاده از عمل حلقه گذاری معده نمی ‌باشند.

همین طور فردی که قصد عمل حلقه گذاری معده دارد، لازم است که به مواد خاصی اعتیاد نداشته باشد. افسردگی و خارج شدن از کنترل از دیگر شرایطی است که اگر شخصی قصد عمل حلقه گذاری در معده را دارید، باید پزشک مدنظر به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد. در همین راستا بیمارانی که دچار روان‌پریشی هستند، کاندیدای مناسبی برای استفاده از عمل حلقه گذاری معده نمی ‌باشد.

به همین سبب لازم است قبل از عمل تمامی آزمایشات لازم از فرد انجام بگیرد و اگر مشکلات این‌چنینی وجود داشت برطرف گردد. مشاوره‌هایی که پزشک سلیمی برای افراد در نظر می‌گیرد، ممکن است تا حدود یک ماه طول بکشد.

سپس با در نظر گرفتن تمامی موارد و شرایط عمل، حلقه گذاری برای فرد انجام شود. لازم به ذکر است بدانید اگر به پزشکی مراجعه کردید و اصرار داشت که در زمانی خیلی نزدیک می ‌تواند عمل حلقه گذاری معده را برای شما انجام دهد، مطمئن باشید که تخصص پآن پزشک کامل نمی ‌باشد.

بهتر است از پزشکی که مهارت کافی در این زمینه دارد، استفاده کنید. در این راستا دکتر سلیمی به عنوان متخصص برای عمل حلقه معده تخصص کافی دارد و به ‌عنوان بهترین دکتر برای انجام این عمل در نظر گرفته شده است.

عمل باندینگ چه مراحلی دارد؟

برای انجام عمل باندینگ لازم است که مراحل زیر در نظر گرفت:

عمل باندینگ چه مراحلی دارد؟
عمل باندینگ چه مراحلی دارد؟
 • رضایت

فرد مورد ظر با در نظر گرفتن جلسات مشاوره با پزشک خود اطلاعات کافی کسب کند. هنگامی که جلسه مشاوره با پزشک برقرار می شود، پزشک تمامی اطلاعات کاربردی که در رابطه با این امر وجود دارد و تمامی فعالیت ‌هایی که قبل و بعد از عمل لازم است، حتماً آن ‌ها را انجام دهد را در اختیار بیمار قرار می دهد. به ‌طور کلی جلسه اول برای توجیه شدن بیمار می باشد.

از این طریق می تواند اضطرابات و نگرانی‌ های به ‌وجود آمده برای بیمار را به حداقل برساند. پزشک در این مرحله لازم است که آمادگی لازم را برای بیمار به همراه داشته باشد.

هر گونه سوالی که ذهن بیمار را به خود مشغول کرده می ‌تواند در این جلسه مشورت است از پزشک بپرسد تا به تمامی سوالات ذهنی او برطرف شوند. دکتر سلیمی با مشاوره مناسبی که در جلسه اول برای بیمار دارد می‌ تواند آگاهی‌ های لازم را در این زمینه برای او به‌ همراه داشته باشد.

 • بیهوشی

بهتر است بدانید برای انجام این نوع عمل لازم است که بیمار بیهوشی بگیرد. قبل از این‌که بیهوشی برای بیمار در نظر گرفته شود، لازم است که پزشک در رابطه با تزریق داروها دقت عمل به خرج بدهد.

زیرا ممکن است بیمار دارای بیماری ‌های خاصی باشد که این امر در بیهوشی او نیز تاثیر گذار است. هنگامی‌که فرد بیهوش می شود، هیچ حسی و دردی را دریافت نخواهد کرد.

همان‌طور که ذکر کردیم لازم است که حتماً پزشک بخش بیهوشی، سابقه پزشکی بیمار را در نظر داشته باشند و با در نظر گرفتن بیماری ‌های متعدد او اقدام به داروی بیهوشی کند. بعد از این‌که بیهوشی حاصل شد، پزشک فوراً می ‌تواند عمل را شروع کند.

لازم به ذکر است بدانید برخی از بیماران به داروی بیهوشی حساسیت نشان می ‌دهند و ممکن است که بعد از عمل عوارض کوتاه ‌مدتی برای آن ‌ها به همراه باشد.

بیهوشی
بیهوشی
 • پروسه عمل

به‌ طورکلی تمامی روش ‌هایی که برای باندینگ و حلقه گذاری در عمل استفاده می شود، مشابه می باشد. فقط تغییرات آن‌ ها در نوع باند و میزان کم کردن ظرفیت میده می ‌باشد.

این روش نیز با استفاده از چندین برش کوچک به واسطه دستگاه لاپاراسکوپی نیز انجام می گیرد و برش‌ های عمیقی بر روی شکم به وجود نمی‌ آورد. همین امر یکی از مزایای بسیار خوب این عمل شناخته شده و از این طریق می ‌تواند زخم ‌های به‌ جا مانده بعد از عمل را به حداقل برساند و از این طریق فرد فوراً بهبود می ‌یابد.

 • بعد از عمل

هنگامی‌که عمل باندینگ به اتمام رسید، لازم است که مراقبت ‌های لازم را تا به هوشیاری و بهوش اومدن آمدن بیمار در نظر گرفت. پزشکان و پرستاران سلامت فرد را به واسطه علائم هوشیاری در نظر می‌گیرند تا هنگامی که مطمئن شوند که جراحی به بدون مشکلی به اتمام رسیده است.

عموماً افرادی که از عمل حلقه معده استفاده می کنند، بهتر است که حدود یک شبانه در بیمارستان تحت مراقبت باشند، تا سلامتی آن ‌ها تحت نظارت پرستاران باشند. سپس به صلاح‌دید پزشک ترخیص می شود.

بهتر است بدانید با در نظر گرفتن بخیه ‌های موجود در روی شکم و بیهوشی گرفته‌ شده برای عمل حلقه گذاری شخص مورد نظر حدوداً ۲ هفته فعالیت های سنگین را نباید انجام دهد و همین طور رانندگی برای او توصیه نمی ‌شود.

بعد از عمل
بعد از عمل

اقدامات بعد از عمل باندینگ چه می باشد؟

بعد از عمل حلقه گذاری و باندینگ لازم است که پزشک برای بیمار دارو های ضددرد و مسکن را تجویز کند تا از این طریق دردها به‌ صورت کنترل ‌شده برای بیمار اتفاق بیافتد. بعد از این‌که حلقه گذاری انجام شد لازم است که رادیوگرافی برای بیمار در نظر گرفته شود تا از وضعیت صحیح حلقه یا باند مدنظر اطمینان حاصل کرد.

پزشک مدنظر بعد از عمل، دستورالعمل ‌های متعددی را برای فرد در نظر می‌گیرد. دستورالعمل ‌های رعایت کردن رژیم غذایی تا ۲ هفته بعد از عمل حلقه گذاری باشد و باید آن را ضروری و مهم دانست.

 • مصرف مواد غذایی بعد از عمل

لازم است که فقط خوردن مایعات حدود ۶ تا ۸ ساعت بعد از عمل صورت بگیرد. در روز سوم با در نظر گرفتن صلاح‌دید پزشک می ‌توان غذاهای نیمه جامد مثل سوپ ‌های صاف شده را نیز استفاده کرد. در همین راستا به ‌مرور زمان کم‌کم می ‌توان غذا های دیگر را به برنامه غذایی در نظر گرفت. البته تشخیص پزشک در این راستا بسیار مهم شمرده می شود.

استفاده از تمامی مواد غذایی بعد از عمل لازم است که به آرامی صورت بگیرد تا معده شما دچار رفلاکس و تهوع نشود. بهتر است بدانید بعد از این‌که عمل حلقه گذاری معده برای شما صورت پذیرفت، از خوردن مایعات به همراه غذاهای دیگر خودداری کنید.

زیرا این امر می ‌تواند باعث شود سریع ‌تر میزان معده شما پر شود و غذا و ویتامین کافی به بدن شما نرسد. هنگامی‌که احساس سیری کردید،  فوراً باید غذا خوردن را خاتمه دهید. زیرا در برخی موارد مشاهده شده که استفاده از یک قاشق اضافه سبب تهوع شده است.

 • عوامل استفراغ

عوامل متعددی می‌توانند بعد از عمل سبب استفراغ شوند. تند خوردن، جویده نشدن غذا، زیاده‌روی در غذا و لقمه های بزرگ از مهم‌ترین دلایل استفراغ بعد از عمل می باشد. به همین سبب لازم است که توصیه ‌های پزشک خود را بعد از عمل در نظر بگیرید و با استفاده از برنامه ‌ریزی درست غذایی اقدام به استفاده از غذاها کنید. وقتی که قصد دارید غذاهای جامد استفاده کنید، پزشک تنظیم معده را انجام می ‌دهد و ممکن است میزان آن را تنگ‌تر کند تا از این طریق بتواند استفاده از مواد غذایی جامد را به حداقل برساند.

 • مراجعه به پزشک

لازم به ذکر است بدانید اگر بعد از عمل حلقه گذاری عدم کاهش وزن برای شما به همراه بود یا این‌که تهوع های شدیدی را تجربه کردید، لازم است که برای این‌که تنظیم حلقه مجدداً انجام شود، به نزد پزشک خود بروید. بعد از عمل حلقه گذاری فرد با گذشت ۲ ماه می‌تواند به فعالیت ‌های روزانه خود بپردازد. سرعت کاهش وزن در این عمل ثابت می باشد و بعد از عمل روند کاهش وزن مداوم است.

برای این‌که بتوانید نتیجه درستی از این عمل داشته باشید، لازم است که مصرف غذایی خود را کنترل کنید. به دلیل این‌که استفاده از مواد پرچرب و شیرین مثل کره و مواد روغنی می ‌تواند عدم لاغری را به‌ همراه داشته باشد. به دلیل این‌که این مواد کالری بسیار بالایی دارند. در این راستا می ‌توانید از تخصص ‌های دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص عمل حلقه معده استفاده کنید و از مشاوره‌ هایی که دکتر سلیمی در این زمینه برای شما در نظر می‌گیرد، استفاده کاربردی داشته باشید.

مراجعه به پزشک
مراجعه به پزشک

بعد از عمل حلقه معده چه مواد غذایی می‌توان مصرف کرد؟

به‌ طورکلی یک رژیم خاص برای این عمل جراحی در نظر گرفته می ‌شود. زیرا با در نظر گرفتن حلقه‌ای که در معده تعبیه شده است، حدوداً کاهش وزن خواهید داشت و همین امر سبب می ‌شود که شما به ناخودآگاه غذای کمتری را استفاده کنید و هیچ ‌گاه احساس گرسنگی نداشته باشید. بعد از عمل حلقه معده می ‌توان به موارد زیر دسترسی داشته باشید.

 • کاهش وزن در بدترین شرایط ممکن
 • داشتن سلامت جسمی بدون کمبود برای غذاها
 • لذت بردن از خوردن غذا

بعد از عمل حلقه گذاری لازم است که ۳ وعده در طول روز از غذاهای اصلی استفاده کنید. میان وعده های روزانه خود را نیز استفاده کنید. بهتر است بدانید بعد از انجام عمل حلقه معده غذاها را به مقدار معینی استفاده کنید. اگر بیشتر از غذاهای بخارپز استفاده کنید، برای معده شما بهتر می باشد. روش پخت غذاها بعد از عمل شما باید به‌ صورت کم‌چرب باشد.

 • این عادات را بعد از عمل در نظر بگیرید
 • خوب مواد غذایی را بجویید و به آرامی غذا را ببلعید.
 • جویدن شما باید به گونه‌ای باشد که غذا کاملاً در دهان شما ریزریز شود.
 • استفاده از نوشیدنی‌ های گازدار توصیه نمی ‌شود.

باید در نظر داشته باشید که باند یا حلقه گذاری در معده می ‌تواند کمک مؤثری برای کم کردن وزن و لاغر شدن باشد اما به ‌خودی‌خود نمی  ‌تواند سبب کاهش وزن شود و بهتر است که شما در هنگام استفاده از انواع مواد غذائی دقت بیشتری به خرج بدهید.

بعد از عمل حلقه معده چه مواد غذایی می‌توان مصرف کرد؟
بعد از عمل حلقه معده چه مواد غذایی می‌توان مصرف کرد؟

در چه صورت نیاز است به پزشک مراجعه کرد؟

در برخی موارد و شرایط بحرانی لازم است که اگر علائم زیر را مشاهده کردید، حتماً به نزد پزشک خود بروید.

 • اگر بعد از عمل حلقه در معده به ‌هیچ ‌وجه نتوانید هیچ ماده غذایی حتی آب را ببلعید نیاز است که فوراً به پزشک جراحی که تحت نظر او عمل حلقه معده انجام داده‌اید، مراجعه کنید.
 • هنگامی که بعد از عمل حلقه معده پوست شما قرمز شد و از درد شدیدی رنج بردید، نیاز است که فوراً به نزد پزشک بروید.

دکتر سلیمی یکی از بهترین دکترها در خصوص عمل حلقه معده می ‌باشد و می ‌تواند با استفاده از تخصص و مهارت خود بهترین عملکرد را از عمل حلقه معده برای شما به‌ همراه داشته باشد. اگر شما نیز نیازمند استفاده از عمل حلقه معده هستید، می توانید از تخصص ‌های دکتر سلیمی استفاده کاربردی و مفیدی داشته باشید و میزان قابل ‌توجهی کاهش وزن داشته باشید.

چه اشتباهاتی از کاهش وزن جلوگیری می کند؟

ممکن است در برخی موارد اشتباهاتی کنید که همین اشتباهات از کاهش وزن شما جلوگیری کند. استفاده از برخی غذاها علی‌الخصوص پوره یا مخلوطی از غذاها که مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا آن ‌ها هضم شوند و در معده به حالت مایع در دربیایند، سبب جلوگیری از کاهش وزن می ‌شود. به دلیل این‌که پوره مخلوطی از غذاها است و با در نظر گرفتن حلقه‌ای که در معده شما وجود دارد، نمی ‌تواند سبب کاهش وزن شود و از این طریق نتیجه‌ای برای کم کردن وزن خود نمی‌ بینید.

همین طور بهتر است بدانید اگر شما از دسته افرادی هستید که علاقه شدیدی به انواع مواد غذایی همانند شکلات، بستنی، مایعات شیرین و تمامی افزودنی های شیرین دارید که می ‌تواند سبب اضافه وزن شود، با وجود این‌که حلقه در معده شما تعبیه شده است، هنوز هم قادر به کاهش وزن نخواهی بود. به دلیل این‌که تمامی این مواد غذایی از حلقه عبور می‌کنند و حلقه مانعی برای عبور مواد غذایی به معده شما نخواهد بود. به همین سبب هنوز کاهش وزن نخواهید داشت. پس باید اگر از عمل حلقه استفاده می‌کنید، این ۲ نکته را برای کاهش وزن خود در نظر بگیرید.

دکتر سلیمی می ‌تواند عمل حلقه گذاری عمل حلقه برای معده را به نحو احسن برای شما انجام دهد و با مشاوره‌ هایی که برای شما در نظر دارد، می ‌تواند آگاه‌سازی استفاده از مواد خوراکی بعد از عمل حلقه معده را نیز برای شما به ‌همراه داشته باشد.

شما در حال مشاهده پست عمل حلقه معده در شیراز هستید.

استفراغ بعد از عمل حلقه در معده نشانه چیست؟

در برخی موارد ممکن است افراد بعد از عمل حلقه در معده با استفراغ رو به رو شوید. تصمیم داریم در ادامه مطالب در رابطه با دلایل متعددی که سبب استفراغ می شود، بیشتر برای شما بگوییم. این دلایل عبارت‌اند از:

 • هنگامی‌که شخص به میزان زیادی غذا مصرف کرده باشد و معده او به سبب داشتن حلقه گنجایش بسیاری برای غذا نداشته باشد، باعث استفراغ می ‌شود.
 • در برخی موارد ممکن است افراد به سبب عادت ‌های غلط غذایی خود را سریع و با عجله بلعیده باشند و همین امر می ‌تواند باعث برگرداندن محتویات غذا و استفراغ گردد.
 • برخی از افراد عادت دارند که غذای خود را در تکه‌ های بزرگ می ‌بلعند و آن را به ‌خوبی نمی‌جوند. همین امر یکی از عوامل مهمی است که می ‌تواند استفراغ به همراه داشته باشد.
 • از دیگر موارد نجوییدن خوب و ریز نکردن مواد غذایی می باشد که عامل بزرگی برای استفراغ می‌ باشد.
 • برخی از افراد عادت دارند در هنگام غذا خوردن از مایعات و آب استفاده کنند. اما اگر بعد از عمل حلقه گذاری نیز مایعات زیادی در بین غذا بنوشید، این امر سبب استفراغ می‌گردد.
استفراغ بعد از عمل حلقه در معده نشانه چیست؟
استفراغ بعد از عمل حلقه در معده نشانه چیست؟

آیا بعد از عمل حلقه معده لازم است که ورزش کنیم؟

همان‌ طور که می ‌دانید افرادی که دارای اضافه وزن بسیاری هستند و از چاقی‌ های مفرط رنج می ‌برند، ممکن است بیماری‌ های متعددی را نیز تجربه کنند و به بیماری ‌هایی مانند چربی خون بالا، فشارخون بالا، سکته مغزی، سکته قلبی و دیابت دچار باشند.

اگر شخصی که دارای اضافه‌ وزن بسیار است، در آینده در معرض خطر این بیماری ‌ها قرار بگیرد. لازم است که با استفاده از جراحی حلقه میزان وزن خود را کنترل کند.

اما باید بدانید که اگر قصد دارید برای این‌که کاهش وزن شما اصولی‌تر باشد و از یک روش کمکی استفاده داشته باشید، لازم است که حتماً ورزش کنید و از رژیم‌ های مناسب غذایی پیروی کنید تا مجدداً به وزن قبلی خود بازنگردید.

در این راستا دکتر سلیمی می ‌تواند با در نظر داشتن و راهنمایی ‌های مناسب برای رژیم غذایی شما مفید واقع شود و در رابطه با این امر اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهند.

آیا بعد از عمل حلقه معده لازم است که ورزش کنیم؟
آیا بعد از عمل حلقه معده لازم است که ورزش کنیم؟

چرا بعد از عمل حلقه در معده پوست شل می شود؟

همان ‌طور که می ‌دانید عمل حلقه گذاری برای معده یکی از روش ‌های جراحی می باشد که از این طریق میزان قابل‌توجهی از وزن افراد کاهش می ‌یابد. به همین سبب شل شدگی پوست بعد از این عمل جراحی یک مسئله عادی می باشد.

به همین جهت افرادی که بسیار چاق‌تر هستند و شاخص توده بدنی آن ‌ها به نسبت بالاتر می باشد، ممکن است هنگامی که چربی‌ ها و وزن اضافه خود را از دست می ‌دهند، پوستی شل و آویزان داشته باشند.

به دلیل این‌که بعد از  عمل حلقه گذاری برای معده، با در نظر داشتن رژیم غذائی سرعت کاهش وزن بسیار زیاد می‌باشد. در همین راستا پوست قابلیت این‌که بتواند تغییرات لازم را با به اندام برقرار کند، ندارد. در نتیجه نمی ‌تواند قابلیت کشسانی خود را حفظ کند و سبب چروک و افتادگی بیش از حد پوست می شود.

اغلب نواحی سینه، دست، پا، شکم بیشتر شل شدگی و تغییر پوست را احساس می‌کنند. بهتر است بدانید این چروک در پوست سبب پیشگیری از عملکرد کاهش وزن شما نمی ‌شود. البته لازم به ذکر است بدانید در برخی موارد برخی از بیماران از ظاهر پوست خود احساس رضایت نمی‌کنند.

از این طریق بهتر است بگوییم که راهکارهای مناسبی همانند جراحی ‌های زیبایی برای برطرف نمودن پوست‌ های اضافی وجود دارد. همان‌طور که ذکر کردیم دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در نظر گرفته شده است و با تخصص های بسیاری که در این زمینه دارد می ‌تواند یک عمل بدون خطر را برای شما به ارمغان بیاورد.

چرا بعد از عمل حلقه در معده پوست شل می شود؟
چرا بعد از عمل حلقه در معده پوست شل می شود؟

آیا بعد از انجام عمل حلقه معده می‌توان باردار شد؟

ممکن است سوال برخی از بانوان این باشد که آیا هنگامی که عمل حلقه معده انجام می دهند، می‌توانند باردار شوند؟ در جواب این سوال باید بگوییم عمل حلقه برای معده هیچ‌گونه آثار مخربی برای باردار شدن نمی‌گذارد.

البته لازم به ذکر است بدانید که در هنگام بارداری نمی ‌توان این عمل را انجام داد. اغلب پزشکان و متخصصینی که تبحر و تخصص کافی در این امر دارند توصیه می‌ کنند که بعد از این‌که ۱ الی ۲ سال از عمل حلقه گذشت، می‌توانند اقدام به بارداری کنند.

برخی از افراد بعد از عمل معده اقدام به بارداری می‌کنند که این اشتباه می باشد و ممکن است با خطراتی مواجه شود. اگر افراد فوراً بعد از عمل حلقه گذاری اقدام به بارداری کنند، به دلیل این‌که جنین درحال رشد می ‌باشد، ممکن است با کاهش وزن بسیار چشمگیری رو به رو شوند و این کاهش وزن مؤثر نیست.

زیرا ممکن است خطرات بسیاری برای جنین به همراه داشته باشد و از این طریق سبب به وجود آمدن عوارض جبران ناپذیری نیز گردد. زیرا در این حالت مواد مغذی به جنین به صورت کافی نمی ‌رسد و جنین در معرض خطر قرار می‌گیرد و نمی ‌تواند رشد طبیعی خود را سپری کند.

به همین سبب پزشکان پیشنهاد می ‌دهند بعد از این‌که عمل حلقه برای معده انجام دادید تا مدت معینی اقدام به بارداری نکنید. دکتر سلیمی نیز در این رابطه پیشنهاد می‌کند که بعد از ۱ الی ۲ سال از بارداری می ‌توانید برای عمل حلقه گذاری اقدام کنید.

آیا بعد از انجام عمل حلقه معده می‌توان باردار شد؟
آیا بعد از انجام عمل حلقه معده می‌توان باردار شد؟

چه عواملی بر روی هزینه عمل حلقه معده تأثیر می‌گذارد؟

اغلب افراد همیشه نگران هزینه ‌های عمل ‌های جراحی می باشند و در تلاشند تا بدانند نحوه محاسبه هزینه انواع عمل‌ های جراحی لاغری به چه صورت می باشد. بهتر است بگوییم برای این‌که بتوان هزینه ‌های عمل ‌های جراحی را برآورد کرد، لازم است که عوامل بسیاری را در نظر گرفت.

این عوامل می ‌توانند شامل پوشش بیمه، میزان سلامتی فرد، محل انجام عمل باشند و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشند. حال اگر شما نیز قصد دارید در رابطه با هزینه عمل حلقه معده اطلاعات بیشتری کسب کنید، می ‌توانید در ادامه این مطلب بیشتر درباره آن مطالعه کنید.

هزینه ‌های جراحی به پارامترهای زیر بستگی دارد:

 • نوع جراحی لاغری

با در نظر گرفتن نوع جراحی که پزشک مدنظر برای شما اختصاص می دهد، ممکن است هزینه‌ های ناشی برای عمل جراحی متغیر باشد. عمل‌ های جراحی همانند حلقه معده، اسلیو معده، بالن معده، بای پس معده و دیگر روش ‌های متعدد قیمت ‌های متفاوتی با یکدیگر دارند. پس از مهم ‌ترین موارد نوع جراحی لاغری شما به حساب می آید و از این طریق می توانید هزینه جراحی را برآورد کنید.

 • دستمزد جراح

از دیگر عواملی که می‌تواند بر روی هزینه جراحی تأثیرگذار باشد، دستمزد جراح می باشد. البته لازم به ذکر است بدانید که در نظر گرفتن این موضوع با توجه به محل زندگی شما و تخصص ‌ها و مهارت‌ های پزشک نیز بستگی دارد. همین طور پیچیدگی‌ های یک عمل می ‌تواند دستمزد جراح را تعیین کنند. با در نظر گرفتن بیمارستان یا محل جراحی نیز ممکن است، هزینه‌های عمل جراحی لاغری متفاوت باشد.

ممکن است برخی از مکان ‌ها برای جراحی‌ های خود امکانات و خدمات منحصر به‌ فردی ارائه دهند که همین خدمات شامل هزینه‌ های متعددی برای افراد می ‌گردد. هزینه ‌های دیگری همانند هزینه بیهوشی، وسایل جراحی، هزینه مشاوره و غیره نیز ممکن است برای شما در نظر گرفته شود. دکتر سلیمی با تخصص بسیاری که در امر عمل جراحی عمل حلقه برای معده دارد، می ‌تواند هزینه متفاوتی را برای شما در نظر بگیرد.

بهتر است بدانید هر گونه کاهش قیمت به دلیل کیفیت و کارایی زیاد پزشک مدنظر نمی ‌باشد. به دلیل این‌که هر پزشکی که از تخصص کافی برخوردار باشد، می‌ تواند خطرات به ‌وجود آمده برای شما را به حداقل برساند. پس لازم است که از تخصص ‌های دکتر سلیمی در این روند استفاده مفیدی داشته باشید.

دستمزد جراح
دستمزد جراح

هزینه ‌های بعد از جراحی لاغری به چه صورت است؟

لازم است بدانید که هزینه‌های بعد از جراحی نیز با هر مراجعه به متخصص تغذیه ممکن است برای شما اتفاق بیفتد. به دلیل این‌که بیمار باید به صورت جداگانه هزینه ‌هایی که برای متخصص تغذیه نیز در نظر می‌گیرد را باید پرداخت کند. البته بهتر است بدانید که هزینه ویزیت برای پزشک مدنظر بعد از انجام عمل حلقه گذاری به صورت رایگان می باشد و یا بیمه می ‌تواند هزینه ‌های ویزیت را نیز تقبل کند.

ممکن است در برخی موارد هنگامی که عمل جراحی خود را به واسطه یک متخصص با مهارت انجام نداده باشید، عمل حلقه معده سبب به وجود آمدن عوارض متعددی برای شما گردد.

این عوارض می ‌تواند شامل هزینه ‌های بسیاری برای شما باشد. در برخی موارد ممکن است جراحی صورت گرفته برای شما تحت پوشش بیمه باشد و از این طریق می ‌توانید هزینه‌ های درمان را به واسطه بیمه پرداخت کنید. همین طور بهتر است بدانید، در برخی موارد با عفونی شدن زخم بیمار، بیمارستان مجدداً لازم است که برای او پانسمان در نظر بگیرد و هزینه ‌های این پانسمان نیز برای شما در نظر گرفته می ‌شود.

حتماً می ‌دانید که عمل حلقه برای معده سبب کاهش وزن بسیاری بر شما می‌گردد و ممکن است لباس ‌هایی که در گذشته از آن‌ها استفاده می‌کردید، دیگر مناسب شما نباشد. به دلیل این‌که سرعت وزن کم کردن بعد از جراحی حلقه گذاری بسیار زیاد می باشد، باید هزینه ‌ای برای تهیه لباس ‌های جدید با سایز مناسب خود در نظر بگیرید. به دلیل این‌که حدوداً ۲ ماه بعد از جراحی سایز بسیاری کم خواهید کرد.

هزینه‌های چاقی مفرط بیشتر است یا هزینه های جراحی لاغری؟

همان ‌طور که می ‌دانید روز به روز افراد بیشتری درگیر چاقی می ‌شوند و بیماری ‌های متعددی که در پی چاقی به وجود می‌آید، سبب افزایش هزینه‌ های چاقی می ‌گردد.

به همین سبب افرادی که دارای اضافه وزن بسیار زیادی می باشند، لازم است برای عوارض ‌های جانبی چاقی خود هزینه‌ های متعددی را پرداخت کنند. به همین جهت هزینه ‌های چاقی مفرط می ‌تواند بیشتر به نسبت هزینه ‌های جراحی لاغری در نظر گرفته شود.

در این راستا بهتر است بدانید که دکتر سلیمی با در نظر گرفتن تخصص‌ های کافی به‌ عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده شناخته شده است و اغلب بیمارانی که تحت نظارت این دکتر عمل حلقه معده انجام داده ‌اند، توانستند کاهش وزن چشمگیری داشته باشند و از اندام خود رضایت کافی را کسب کرده اند. شما نیز می‌ توانید برای این‌که از تخصص ‌های دکتر سلیمی استفاده کاربردی را ببرید، تحت تخصص و مهارت ایشان عمل حلقه معده را انجام دهید.

هزینه‌های چاقی مفرط بیشتر است یا هزینه های جراحی لاغری؟
هزینه‌های چاقی مفرط بیشتر است یا هزینه های جراحی لاغری؟

انواع جراحی‌های لاغری کدام‌اند؟

همان ‌طور که ذکرکردیم روش های متعددی برای لاغری صورت می‌گیرد که از مهم‌ ترین آن ‌ها می‌توان به عمل اسلیو معده، باندینگ معده، حلقه معده، بای‌پس معده اشاره کرد. برخی از این عمل ها به دلیل این‌که عوارض بسیار زیادی به دنبال داشتن، پزشکان دیگر آن را در دایره عمل ‌های جراحی لاغری عنوان نمی‌کنند.

 • اسلیو معده

بهتر است بدانید برای عمل جراحی اسلیو معده حدود ۸۰ درصد از معده حذف می‌گردد. به طور کلی هنگامی غذا وارد دهان می شود به معده و اثنی‌عشر راه پیدا می کند.

این مسیر در اسلیو معده بدون دست‌کاری باقی می ‌ماند و فقط راه آن تنگ ‌تر می ‌شود. در این راستا هورمون گریل که در بخش بالای معده قرار دارد، حذف می ‌شود و از این طریق اشتهای بیمار کاهش می ‌یابد. افراد زیادی از عمل اسلیو معده استفاده کرده اند. شما نیز با در نظر گرفتن شرایط خاص خود می ‌توانید از این عمل استفاده کنید.

 • پلیکشن

روش جراحی پلکیشن اختراع شده در کشور خودمان می باشد و شباهت بسیاری به عمل اسلیو معده دارد. اما در این روش از وسایل و ابزار خاصی استفاده می شود. به ‌طورکلی این بخش می ‌تواند فضای معده را حذف کند و بر روی آن بخیه در نظر گرفته می شود.

 • بای‌ پس معده

با در نظر گرفتن عمل بای ‌پس معده می ‌توان حدود ۸۰ درصد دیابت را درمان کرد. یکی از پر طرف‌دارترین جراحی ‌هایی که سبب کاهش وزن بسیار می شود، عمل بای ‌پس معده می ‌باشد و در آمریکا توانسته مخاطبین بسیاری را به خود جذب کند. به‌ طور کلی بای ‌پس معده به این صورت انجام می گیرد که یک گره در کیسه کوچک قسمت بالای معده به وجود می‌آید و از این طریق می ‌توان بخش پائینی معده را از بخش بالایی جدا ‌کند و یک دریچه جدیدی برای آن در نظر گرفته می شود.

در عمل بای ‌پس معده روده به ۲ بخش کوچک ‌تر تقسیم می ‌شود و این ۲ بخش به معده اتصال داده می شوند. هنگامی که غذا مصرف می کنید به دلیل این‌که غذا از دهانه جدیدی وارد معده می شود، مواد غذای کمتری استفاده می‌کنید و همین امر می ‌تواند سیستم گوارشی و دریافت کالری کمتر را به همراه داشته باشد.

اغلب استفاده از عمل بای ‌پس معده برای افرادی در نظر گرفته می ‌شود که، شاخص توده بدنی بسیار بالایی دارند. به ‌طور کلی در این روش حدوداً ۳۰ تا ۵۰ سانتی ‌متر از قسمت فوقانی میده برش جدا می ‌شود و باقی ‌مانده معده بخیه داده می شود. این روش می ‌تواند بر روی جذب مواد غذایی علی ‌الخصوص مواد غذایی شیرین تأثیرگذار باشد. از همین می گویند عمل بای پس معده می ‌تواند برای درمان دیابت مؤثر واقع شود.

 • بالن

امروز در دنیا با در نظر گرفتن راه کار های مؤثر دیگری برای کاهش وزن و جراحی ‌های متعدد روش بالون دیگر طرف ‌داری ندارد. در نظر گرفتن این عمل به واسطه متخصصین گوارش انجام می پذیرفت. با در نظر گرفتن روش آندوسکوپی بالون به معده منتقل می ‌شد و در فضای معده باد می‌کرد. همین امر می ‌توانست میزان بسیاری از حجم معده را در بر بگیرد و فرد به هنگام مصرف غذا به سرعت احساس سیری می ‌کرد.

در این راستا بهتر است بدانید که دکتر سلیمی با در نظر گرفتن تخصص ‌های کافی به ‌عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده شناخته شده است و اغلب بیمارانی که تحت نظارت این دکتر عمل حلقه معده انجام داده‌اند، توانستند کاهش وزن چشمگیری داشته باشند و از اندام خود رضایت کافی را کسب کرده اند. شما نیز می ‌توانید برای این‌ که از تخصص ‌های دکتر سلیمی استفاده کاربردی را ببرید، تحت تخصص و مهارت ایشان عمل حلقه معده را انجام دهید.

بالن
بالن

به چه کسی جراحان لاغری گفته می شود؟

بهتر است بدانید پزشک که تخصص و مهارت کافی در روش های متعدد جراحی‌های چاقی دارد و از این طریق می ‌تواند با در نظر گرفتن راهکار مناسب سبب کاهش وزن برای افراد گردد، جراح لاغری گفته می شود. جراحی لاغری تخصص ‌های لازم را در رابطه با عمل‌ های جراحی لاغری دیده است و از این طریق می ‌تواند در راستای رسیدن به وزن ایده‌آل افراد را یاری کند.

افرادی که از روش ‌های متعدد نتوانسته اند،  کاهش وزن چشمگیری داشته باشند، می ‌توانند با استفاده از تخصص و مهارت یک جراح لاغری به صورت دائمی وزن کم کنند. به‌ طور کلی به افرادی که جراحی لاغری را انجام می دهند، متخصص چاقی می‌ گویند.

در این راستا دکتر سلیمی نیز به ‌عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در نظر گرفته ‌شده است و تخصص ‌های لازم را در این زمینه دارد. اگر بخواهیم عنوان کنیم که دکتر سلیمی با چه هدفی جراحی چاقی عمل حلقه معده را انجام می ‌دهد، می‌ توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • کاهش ورود مواد به سیستم گوارش

پزشک با تخصص برای این‌که بتواند به این هدف دسترسی داشته باشد، لازم است که  بخشی از حجم معده بیمار را کاهش دهد. از همین طریق هنگامی‌که حجم معده بیمار کمتر می ‌شود، مواد غذایی که در طول روز استفاده می ‌کند،کاهش می‌ یابد و بیمار در کمترین زمان ممکن می ‌تواند احساس سیری داشته باشد. به همین سبب هنگامی که کمتر کالری دریافت کند، سبب کاهش وزن چشمگیری برای فرد می شود.

 • کاهش میزان جذب در سطح کانال گوارشی

متخصص مورد نظر برای این‌که بتواند کاهش وزن برای افراد به‌ همراه داشته باشد، بخش هایی از دستگاه گوارش را نیز کاهش می دهد. به ‌عنوان نمونه بخشی از روده را کمتر می‌کند و آن را دور می ‌زند تا بتواند از این طریق جذب مواد غذایی را کمتر کند. حتماً می ‌دانید که به این سبب هنگامی که جذب مواد غذایی کاهش می ‌یابد و بیمار می ‌تواند به راحتی کاهش وزن داشته باشد و به اندام ایده‌آل خود برسد.

کاهش میزان جذب در سطح کانال گوارشی
کاهش میزان جذب در سطح کانال گوارشی

جراحان از چه روش ‌هایی برای کاهش وزن استفاده می کنند؟

هنگامی‌که بیمار به جهت کاهش وزن به جراح مراجعه می‌کند، با در نظر گرفتن تمامی شرایط او و سنجش وضعیت شخصی، پزشک می ‌تواند تصمیم بگیرد که چه جراحی برای کاهش وزن فرد مورد نظر مناسب می باشد. این اتفاق به واسطه آزمایش‌ های مخصوص مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و پزشک از این طریق می ‌تواند بهترین روش که برای بیمار به جهت کاهش وزن وجود دارد را توصیه کند. در این راستا پزشک می ‌تواند از روش ‌های متعدد زیر استفاده کند.

شما در حال خواندن مقاله عمل حلقه معده در شیراز هستید.

ازجمله روش‌ های جراحی عبارت‌اند از:

 • بای پس معده
 • بالن معده
 • باندینگ معده
 • حلقه معده
 • اسلیو معده

تمامی روش های جراحی برای لاغری به واسطه روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرند و همین امر می ‌تواند برش ‌های کمتری را در بدن بیمار به وجود بیاورد. دکتر سلیمی نیز با در نظر گرفتن روش لاپاراسکوپی م ‌تواند به ‌عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در نظر گرفته شود. افرادی که تحت پوشش دکتر سلیمی عمل حلقه معده انجام داده‌اند رضایت کافی داشته اند.

ازجمله روش‌ های جراحی عبارت‌اند از:
ازجمله روش‌ های جراحی عبارت‌اند از:

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله عمل حلقه معده در شیراز هستید.

چرا روش لاپاراسکوپی پرطرف‌دار می باشد؟

اغلب افراد ترجیح می ‌دهند که به واسطه روش لاپاراسکوپی جراحی انجام بدهند. پزشکان نیز جراحی لاغری را به واسطه لاپاراسکوپی صورت می‌پذیرند. به دلیل این‌که این روش تهاجمی می باشد و کمترین عوارض را برای بیمار به‌ همراه خواهد داشت. دلایل متعددی که جراحان برای استفاده از روش لاپاراسکوپی می آورند، شامل موارد زیر می ‌شود.

 • برش ‌هایی که برای انجام جراحی لاغری در این روش صورت می گیرد، بسیار کوچک و اندک می باشند و به راحتی بخیه می‌خورند
 • عوض کردن پانسمان در روش لاپاراسکوپی بسیار راحت می ‌باشد.
 • در روش لاپاراسکوپی هیچ کدام از اندام ‌های داخلی بدن دست‌کاری نمی ‌شوند.
 • به واسطه روش لاپاراسکوپی مدت زمان عمل کاهش می ‌یابد.
 • با در نظر گرفتن روش لاپاراسکوپی نیاز به بستری های طولانی مدت بیمار نیست.
 • روش لاپاراسکوپی درد بیمار را بسیار کاهش می دهد.
 • در روش لاپاراسکوپی دوره بهبودی بعد از عمل بسیار کوتاه می ‌باشد.
 • نتایجی که از عمل لاپاراسکوپی به دست می‌آیند، بسیار قابل ‌قبول‌ تر است.

دکتر سلیمی نیز با در نظر گرفتن روش لاپاراسکوپی اقدام به عمل حلقه معده می‌کند و از این طریق می‌ تواند فواید بسیاری را برای افراد داشته باشد. به همین سبب دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای این عمل در نظر گرفته شده است.

چرا روش لاپاراسکوپی پرطرف‌دار می باشد؟
چرا روش لاپاراسکوپی پرطرف‌دار می باشد؟

تا اینجا با مبحث چرا روش لاپاراسکوپی پرطرف‌دار می باشد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

در روش لاپاراسکوپی چه می‌گذرد و چگونه اتفاق می‌افتد؟

به طور کلی انجام روش لاپاراسکوپی  یک نوع عمل سرپایی می باشد. در این راستا نیازی که قبل از عمل بیمار بستری شود و به محض این‌که بعد از عمل هوشیاری خود را کسب کرد، می ‌تواند ترخیص شود. لاپاراسکوپی با طی کردن مراحل انجام می شود.

شما در حال خواندن پست عمل حلقه معده در شیراز هستید.

 • بیهوشی

در روش لاپاراسکوپی نیز نیاز است مانند تمامی جراحی ‌های دیگر، بیمار بیهوش شود و بیهوشی عمومی برای بیمار در نظر گرفته می‌ شود. با استفاده از دارو های وریدی یا استنشاقی بیهوشی صورت می گیرد.

 • نحوه عمل

بعد از این‌که پزشک بیهوشی، بیمار را بیهوش کرد کار جراح آغاز می شود. به واسطه برش‌ های جزئی و کوچک به میزان ۲ سانت می تواند انجام روش لاپاراسکوپی را شروع کند. در برخی موارد ممکن است ۲ تا ۴ برش در نظر گرفته شود و از این طریق ابزار ها و دستگاه‌ ها به صورت لوله وارد شکم می شوند. تروکاری که وارد بدن بیمار می شود، می‌تواند مفید واقع شود. با در نظر گرفتن گاز دی‌اکسید کربن شکم باد می ‌شود و برش‌ های دیگر در بخش‌ های دیگر شکم در نظر گرفته می ‌شود.

به واسطه تروکار دوربینی وارد شکم می ‌شود که می ‌تواند از درون شکم تصاویری را  بر روی صفحه نمایش اجرا کند. از این طریق به ‌راحتی می‌توان عمل لاغری حلقه معده را انجام داد.

امیدواریم از خواندن پست عمل حلقه معده در شیراز اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

ابزار عمل لاپاراسکوپی چیست؟

وسایل و ابزار هایی که در این روش از آن ‌ها استفاده می شود، ابزار های تخصصی هستند که در راستا به وجود آمده اند. ایمنی که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است، بسیار زیاد می باشد. به همین سبب است که این عمل می ‌تواند سلامت بیماران را تضمین کند و دیگر بیمار نگران این‌که خطری برای دیگر اندام ‌های بدن او وجود داشته باشد، نیست.

همان‌طور که ذکر کردیم دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در نظر گرفته ‌شده است و می ‌تواند با در نظر گرفتن روش لاپاراسکوپی به بهترین نحو ممکن انجام این عمل را انجام دهد.

ابزار عمل لاپاراسکوپی چیست؟
ابزار عمل لاپاراسکوپی چیست؟

تا اینجا با مبحث ابزار عمل لاپاراسکوپی چیست آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه باشید.

سخن آخر

در مطالب بالا قصد داشتیم در رابطه با عمل حلقه معده بیشتر برای شما صحبت کنیم. در این راستا برای شما اطلاعاتی در رابطه با چگونگی حلقه گذاشتن در معده داشتیم. همین طور ذکر کردیم که چه افرادی می ‌توانند از این روش استفاده مفید و کاربردی داشته باشند تا بتوانند اندام ایده ‌آل خود را کسب کنند.

حلقه گذاشتن در معده دارای مزایای بسیاری است که در تلاش بودیم در مطالب بالا در رابطه با این موضوع بیشتر برای شما صحبت کنیم تا به واسطه آن بتوانید کاهش وزن چشمگیری داشته باشید.

نکات طلایی که در رابطه با نتایج بهتر برای عمل حلقه معده می باشد را ذکر کردیم و این نکات می‌توانند برای شما بسیار مفید واقع شود. همین طور در نظر داشتیم تا در رابطه با اقدامات قبل از عمل بیشتر برای شما بگوییم. پزشک جراحی که قصد عمل حلقه معده را برای شما دارد، بسیار مهم شمرده می شود.

لازم است که در انتخاب پزشک مدنظر خود دقت به خرج بدهید و تخصص‌ ها و مهارت‌ های لازم را در انتخاب پزشک در نظر بگیرید. می ‌توانیم برای این که با خیال راحت از عمل حلقه برای معده استفاده کنید، دکتر سلیمی را به شما پیشنهاد دهیم. به دلیل این‌که دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در نظر گرفته شده است و با تخصص ‌هایی که در این زمینه دارد، می تواند کاهش وزن چشمگیری برای شما به ‌همراه داشته باشد. امیدواریم که با در نظر گرفتن تخصص ‌های دکتر سلیمی بتوانید به اندام ایده‌آل خود برسید.

از اینکه تا انتهای پست عمل حلقه معده در شیراز با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از مطالعه مقاله عمل حلقه معده در شیراز بهره کافی را برده باشید.

در انتهای این مقاله از شما دعوت می کنیم ازپست نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند دیدن کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پریسا
پریسا
2 سال قبل

خدا خیرتون بده بخاطر این مطالب که رایگان در اختیار ما میذارید

پوریا
پوریا
2 سال قبل

بسیار عالی بود

سینا
سینا
2 سال قبل

توی سه ماه 6 کیلو اضافه وزن پیدا کردم چطور سریع لاغر بشم؟؟ 🙁

سیامک
سیامک
2 سال قبل

منم 1 ماهه حلقه معده گذاشتم

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید