عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی آن بپردازیم. اضافه وزن تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، عوامل رفتاری و فرهنگی به وجود می­ آید که می­تواند تاثیرات منفی بسیار زیادی را بر سلامت جسم و روان انسان ­ها بگذارد.

حتما جهت اطلاع از بی ام ای مناسب جهت شمول بیمه با ما تماس بگیرید.

هزینه­ های عمل جراحی بای پس معده و پوشش بیمه به چه صورتی می­باشد:

در اصل ایران دارای دو گروه بیمه ­های درمانی است که از جمله آن شامل بیمه پایه (تامین اجتماعی و خدمات درمانی) و بیمه های تکمیلی (ایران، دانا، سامان، آسیا، آتیه سازان و … ) می­باشد. در اصل بیمه ­های پایه بخش ­های دولتی و تامین اجتماعی را در بر می­گیرند و عمل­ هایی که تحت نظر این نوع پوشش ­ها صورت می­گیرد در مناطق ذکر شده پوشش خواهد پذیرفت.

هزینه­ های عمل جراحی بای پس معده و پوشش بیمه به چه صورتی می­باشد:
هزینه­ های عمل جراحی بای پس معده و پوشش بیمه به چه صورتی می­باشد:

اما در بیمه ­های تکمیلی شرایط کمی متفاوت­تر است به این صورت که بیمه ­های تکمیلی بخش خصوصی را بر اساس سقف و فرانشیز آن پوشش خواهند داد. سطح پوشش می­تواند بر اساس نوع بیمه و اندازه حق بیمه­ ای که شخص پرداخت کردهمتفاوت باشد.

به عنوان مثال هزینه عمل جراحی فردی که معادل 10 میلیون تومان بوده را بیمه تا سقف 10 میلیون تومان پوشش می­دهد و اگر فرانشیز آن را حساب کنیم بیمار باید معادل 30 درصد آن یعنی 3 میلیون تومان را باید پرداخت کند و بیمه 70 درصد باقی مانده را یعنی 7 میلیون تومان تقبل خواهد کرد.

هزینه­ های عمل جراحی بای پس معده و پوشش بیمه به چه صورتی می­باشد:
هزینه­ های عمل جراحی بای پس معده و پوشش بیمه به چه صورتی می­باشد:

چنانچه بیماران فاقد هر نوع بیمه­ای باشند باید تمامی هزینه­ های درمان را به صورت آزاد پرداخت کنند که هزینه عمل جراحی بای پس معده برای بیماران در دو مرحله خلاصه می­شود.

اولین مرحله از آن هزینه ­ای است که بیمار باید به بیمارستان پرداخت کند که شامل هزینه ­های مختلفی اعم از بیهوشی، اتاق عمل، دستمزد جراح و … می­باشد که میزان آن بر اساس آخرین تعرفه ­ها توسط وزارت بهداشت و درمان مشخص می­گردد. در صورتی که نیاز به بستری در آی­سی­یو و سی­سی­یو وجود داشته باشد هزینه ­های این بخش تا حدودی بالاتر خواهد رفت.

دومین مرحله که پرداخت هزینه در قبال وسایل تخصصی که مورد نیاز این عمل خواهد بود. این هزینه­ ها بر اساس شرایط ارزی می­تواند متغییر باشد.

شما در حال مطالعه مقاله عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی هستید

میزان هزینه­ ها برای افرادی که دارای بیمه تکمیلی هستند چگونه است:

بیمه­ های تکمیلی که امروزه مورد استفاده ما قرار می­گیرد بسیار گسترده­اند که بر اساس عملکرد آن­ها هنگام مواجهه با چنین شرایطی و البته سطح پوشش می­تواند به صورت­ های مختلفی عمل کند.

در حالت کلی دستورالعمل بیمه­ ها می­تواند مرتبا تغییر کند که این شرایط برای بیمه شده خوب نیست اما امروزه تمامی بیمه ­های تکمیلی با آن مواجه ­اند. به همین منظور برای آگاه شدن از میزان پوشش بیمه بهترین گزینه پرسیدن از مسئول بیمه بیمارستان است.

میزان هزینه­ ها برای افرادی که دارای بیمه تکمیلی هستند چگونه است:
میزان هزینه­ ها برای افرادی که دارای بیمه تکمیلی هستند چگونه است:

طبق اطلاعات به دست آمده از بیماران امروزه بیمه­ های تکمیلی افرادی که BMI آن­ها بالاتر از 40 باشد را خواهند پذیرفت. هنگامی که باید از مرکز بیمه تاییدیه بگیرند

حظور خود بیمار بر اساس قوائد آن ها واجب است چون پزشکانی که معتمد بیمه ­ها هستند شرایط بیمار را سنجیده و BMI آن را تعیین می­کنند. بعد از این که بیمار این مراحل را پشت سر گذاشت برای دریافت عدد تقریبی از عمل جراحی خود باید ابتدا سقف تعهدات و فرانشیز بیمه را محاسبه نماید.

مثلا اگر هزینه عمل جراحی بیمار بر اساس فهرستی که وزارت بهداشت اعلام نموده معادل 25 میلیون تومان باشد و بیمه تکمیلی که فرد به آن مراجعه نموده دارای بالاترین حد 10 میلیون تومان و فرانشیز 10 درصد باشد

پس از عمل جراحی بیمار باید حدود 16 میلیون تومان از هزینه­ ها را خود پرداخت نماید و چیزی حدود 9 میلیون تومان باقی مانده را از بیمه دریافت خواهد کرد.

در چنین شرایطی اصولا 11 میلیون تومان از 16 میلیون پرداختی تنها هزینه لوازم تخصصی بوده و بعد از این که عمل بای پس معده انجام پذیرفت در شرایطی که بیمار دارای بیمه پایه باشد

و قبل از انجام عمل جراحی تاییدیه آن را گرفته باشد می­تواند مدارکی را دال بر پوشش تحت نظر بیمه به بیمارستان ارائه نماید و با دریافت فاکتور خرید وسایل به بیمه مربوطه چیزی حدود 5 تا 10 میلیون تومان از آن را بعد از عمل دریافت نماید.

BMI معادل 40

امروزه برای تحت پوشش قرار دادن بیماران جهت انجام عمل جراحی بای پس معده و اسلیو معده با هر دو روش جراحی باز و لاپاراسکوپی حتما بیمار باید BMI معادل 40 را داشته باشد

تا بیمه آن را برای انجام این عمل تحت پوشش قرار دهد اما در افرادی که دچار دیابت هستند میزان BMI تا حدودی متفاوت است و در چنین افرادی BMI بالای 35 را نیز خواهند پذیرفت.

با این وجود تمام هزینه ­هایی که مشاوران به افراد برای انجام عمل جراحی بای پس معده می­دهند تا اندازه ­ای می­توان گفت که تقریبی است چون این هزینه­ ها بنا به عوامل مختلفی از جمله بستری در اتاق­ های خصوصی، کاهش یا افزایش طول مدت بستری و … متغییر خواهد بود.

برای عمل­ هایی همچون لاپاراسکوپی معده تهیه تمامی لوازم تخصصی مورد نیاز جهت انجام عمل بر عهده خود بیمار است و افرادی که بیمه تکمیلی دارند می­توانند بعد از انجام عمل درصدی از هزینه­ ها را دریافت نمایند.

قرارداد بیمه­ های مکمل در چند نوع خلاصه می­شود:

قراردادهای صورت گرفته توسط بیمه­ های مکمل به دو صورت مختلف می­باشد. اولین حالت زمانی است که مستقیماً قرارداد با بیمارستانی که پزشک معالج شما در آن حضور دارد بسته می­شود که در این شرایط بیمار به شکل مستقیم دستور بستری را از پزشک خود خواهد گرفت

و سپس با مراجعه به سازمان بیمه نامه ­ای را برای بستری به عنوان معرفی نامه دریافت می­کند که نهایتا تمام چیزی که بیمار نهایتا از این عمل پرداخت می­کند میزان فرانشیز می­باشد.

در دومین حالت شرایطی است که قراردادها به شکل غیر مستقیم با بیمارستان محل فعالیت پزشک بسته می­شود. در چنین حالتی سازمانی که شخص در آن خود را بیمه کرده این اطمینان را به فرد می­دهد تا با ارائه مدارک لازم هزینه ­های پرداختی در حد سقف پوشش و فرانشیز به بیمار پرداخته شود.

در این حالت بیمار باید تمامی هزینه­ ها را خود متحمل شود و بعد از انجام عمل با دریافت صورت حساب از بیمارستان و ارائه آن به سازمان بیمه گر بر اساس نوع بیمه تمام هزینه­ ها یا بخشی از آن را دریافت نماید.

 

همچنین می توانید صفحه هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی را مشاهده کنید.

اگر تحت پوشش بیمه البرز هستید، بیمه تکمیلی البرز برای اسلیو معده را مشاهده کنید.

 

عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی
عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی

به سوالات زیر باید پاسخ دهیم:

  • چرا جراحی بای پس معده انجام می­ شود
  • مزایای جراحی بای پس معده را عنوان کنید
  • نحوه جراحی بای پس معده به چه صورت است
  • آمادگی­ های پیش از عمل جراحی بای پس معده کدامند
  • اقدامات پس از جراحی بای پس معده را عنوان کنید
  • هزینه­ های عمل جراحی بای پس معده و پوشش بیمه به چه صورتی می­ باشد
  • میزان هزینه­ ها برای افرادی که دارای بیمه تکمیلی هستند چگونه است
  • قرارداد بیمه­ های مکمل در چند نوع خلاصه می­ شود

 

عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی
عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی

چرا جراحی بای پس معده انجام می­شود:

عمل جراحی بای پس معده موجب می­شود تا با اعمال تغییراتی بر روی سیستم گوارش، کمک بسیار زیادی برای کاهش وزن به فرد بیمار انجام شود.

در این روش مصرف کالری را به حداقل رسانده و اختلالات سو جذبی را کم می کند و در نتیجه باعث جذب کمتر کالری می شود. نخستین عمل بای پس معده توسط میسون و ایتو انجام شده و پس از گذشت مدتی با دیدن نتایج مثبت آن این رویکرد جهانی شد.

چرا جراحی بای پس معده انجام می­شود:
چرا جراحی بای پس معده انجام می­شود:

سازوکار این عمل تنها با روش های سو جذب پایان نمی ­یابد بلکه با استفاده از تکنیک ­های ویژه محدود کننده در بدن موجب می­شود تا یک معده کوچکتر در بدن فرد ایجاد شود که نهایتا منجر به کاهش وزن و لاغری فرد خواهد شد.

متخصصانی که این عمل را انجام می­دهند قسمت کوچکی از روده باریک و بخش بزرگی از معده را دور می­زنند و نتایج فوق ­العاده ­ای را شامل می­شوند.

در اصل عمل جراحی بای پس معده توسط جراحان و متخصصان در این زمینه با دو روش مختلف برای بیمار انجام خواهد شد روش اول عمل به صورت برش باز می­باشد و روش دوم لاپاراسکوپی است که با بهره گیری از برشی بسیار کوچک­تر موجب می­شود تا بیمار بعد از عمل درد کمتری را احساس کند و سرعت بهبودی در فرد تا اندازه ­ای بیشتر شود.

تا کنون روش ­های مختلف بسیار زیادی برای درمان چاقی افراد کشف و استفاده شده اما با توجه به نتایجی که از این عمل­ ها به دست آمده شاهد تغییرات چندانی در بیماران نبوده ­ایم.

جراحی بای پس معده با توجه به ایمن بودن و عمده نتایج آن یکی از بهترین و شناخته شده ­ترین روش­ها برای درمان چاقی مفرط به شمار می­ آید. امروزه به دلیل توجه بیش از حد بیماران به این عمل تعداد جراحی بای پس معده با استفاده از روش لاپاراسکوپی در سال چیزی حدود هزاران نوبت به انجام خواهد رسید.

در سال­ های اخیر به دلیل بالا رفتن تعداد دفعات این عمل اغلب اوقات با استفاده از بیمه ­ها آن را پوشش می­دهند. بسیاری از افراد به دلیل اضافه وزن زیاد در طی زمان دچار مشکلات بسیار زیادی خواهند شد.

 

کاهش سریع وزن

در حالت کلی باید گفت بای پس معده یکی از راه ­های کاهش سریع وزن برای افراد مختلف است و گزینه بسیار مناسبی برای بیمارانی است که قصد کاهش وزن خود را دارند.

کاهش سریع وزن
کاهش سریع وزن

تمامی جراحی­ های لاغری که امروزه برای کاهش وزن صورت می­گیرد عوارض جانبی مختلفی دارد اما در میان این عمل ها جراحی بای پس معده به دلیل داشتن کمترین میزان عوارض به نسبت سایر شیوه­ ها در طی چندین سال به ویژه سال­ های اخیر به یکی از رایج­ترین عمل­ های جراحی زیبایی تبدیل شده است.

 

 

از اینکه تا انتهای مقاله عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی ما را همراهی کردید سپاسگزاریم و امیدواریم از خواندن مقاله عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی نهایت بهره را برده باشید

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سامان
سامان
3 سال قبل

مررررسی

مهری
مهری
3 سال قبل

خیلی سایت خوبی دارید

سیامک
سیامک
2 سال قبل

مقاله خوبی بود

علی
علی
2 سال قبل

ممنونم

نرگس
نرگس
2 سال قبل

خیلی خوبه،و واضح توضیح داده شده با تشکر

سهیلا
سهیلا
2 سال قبل

دمتون گرررم

حسینی
حسینی
2 سال قبل

با سلام و خسته نباشید
با توجه به اینکه در عمل بای پس معده با روش لاپاراسکوپی ،عمده هزینه بیمار خرید دستگاههای مربوط به اتاق عمل می باشد لطفا بفرمایید که پوشش بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی چند درصد از این هزینه ها را شامل می شود.

بنده مورخ 400.09.27 هزینه خرید لوازمم در حدود 36 میلیون تومان شد که در زمان ترخیص حدود 29 میلیون تومان را پرداخت کردم.بیمه بنده تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی هم ایران می باشد.

با تشکر

جمشیدی
جمشیدی
2 سال قبل

بسیار عالی

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید