عمل اسلیو معده و کبد چرب

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع عمل اسلیو معده و کبد چرب را مورد بررسی قرار دهیم و مطالب مهمی را در این رابطه بیان کنیم.

این روزها ارتباط چاقی و کبد چرب بر کسی پوشیده نیست.

اما شاید ترس بیهوده از درد بعد از عمل اسليو معده باعث شود که عده ای به سراغ این عمل نروند.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره در زمینه عمل اسلیو معده با ما تماس بگیرید. 

09120174510

عمل اسلیو معده و کبد چرب
عمل اسلیو معده و کبد چرب

به این نکته مهم توجه داشته باشید که کبد چرب یکی از بیماری هایی است که عوارض بسیاری دارد، در ادامه مطالبی مهمی در رابطه با علل به وجود آمدن کبد چرب، عوارض کبد چرب و درمان کبد چرب با عمل اسلیو معده را شرح خواهیم داد تا با این موضوع آشنا شوید.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا با بیماری کبد چرب آشنایی دارید؟

آیا می دانید کبد چرب به چه علتی به وجود می آید؟

آیا با انواع مختلف کبد چرب آشنایی دارید؟

آیا می دانید بیماری کبد چرب چه نشانه هایی دارد؟

آیا با روش های پیشگیری از کبد چرب آشنایی دارید؟

آیا با عوارض بیماری کبد چرب آشنایی دارید؟

آیا می دانید کبد چرب باعث چه بیماری هایی می شود؟

آیا می دانید کبد چرب با چاقی چه ارتباطی دارد؟

آیا با راه های درمان کبد چرب آشنایی دارید؟

آیا علت های چاقی را می دانید؟

آیا لاغر شدن و کاهش وزن تاثیری بر بهبود کبد چرب دارد؟

عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

آیا با مزیت عمل جراحی اسلیو معده برای درمان کبد چرب آشنایی دارید؟

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده تغذیه باید به چه صورتی باشد که فرد دوباره به کبد چرب مبتلا نشود؟

در انتخاب پزشک معالج برای انجام عمل جراحی اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هزینه های عمل جراحی اسلیو معده چگونه مشخص می شود؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل اسلیو معده و کبد چرب با ما همراه باشید.

آیا با بیماری کبد چرب آشنایی دارید؟

کبد یکی از اعضای داخلی بدن است که حساسیت بالایی دارد. یکی از بیماری های کبد، به کبد چرب معروف است که بیماری خطرناکی هم به حساب می آید. در رابطه با عوامل پیدایش کبد چرب مطلبی را بیان نخواهیم کرد،

زیرا در ادامه به طور کامل این موضوع را شرح خواهیم داد. در این قسمت قصد داریم این موضوع را شرح دهیم که کبد چرب چیست. پس توصیه می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید.

آیا با بیماری کبد چرب آشنایی دارید؟
آیا با بیماری کبد چرب آشنایی دارید؟

برای آن که بیماری کبد چرب را توضیح دهیم، در ابتدا باید توضیحی اجمالی از عملکرد کبد ارائه دهیم تا به خوبی با این موضوع آشنا شوید و بیماری کبد چرب را هم بهتر درک کنید. کبد در بدن مانند فیلتر عمل می کند. مواد غذایی، دارو و سایر موادی که در طول روز استفاده می کنیم، مواد مضر و مواد مفیدی را به همراه دارند.

کاملا واضح و مشخص است که مواد مفید شامل مواد معدنی، ویتامین ها و غیره می باشد و مواد مضر هم مانند چربی های بیش از حد نیاز بدن، مواد شیمیایی و غیره است. کبد مانند فیلتری عمل می کند که این مواد مضر و مفید را از یکدیگر جدا می کند، مواد مفید جذب بدن می شوند و مواد مضر از بدن دفع خواهند شد.

کبد مقداری چربی در خود دارد

کبد به طور معمول مقداری چربی در خود دارد و این چربی برای عملکرد بهتر این عضو کاربردی است و به این کار کمک هم می کند،

اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که اگر مقدار و میزان مواد مضر در هر وعده غذایی بیش از حد باشد، کبد قادر به فیلتر کردن این مواد نیست و عملکرد آن دچار مشکل می شود.

برای مثال فیلتر های معمولی را تصور کنید که چگونه عمل می کنند، در این فیلتر ها هم اگر مقدار آلودگی بیش از حد ظرفیت باشد، فیلتر نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد و خراب می شود. این مثال برای کبد هم صادق خواهد بود، زیرا عملکرد کبد کاملا مشابه با فیلتر می باشد و از این نظر تفاوتی با هم ندارند.

همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم، کبد به طور معمول مقدار کمی چربی دارد. نکته مهم و قابل توجه این است که اگر میزان چربی در کبد، بیش از پنج یا ده درصد باشد، فرد به بیماری کبد چرب دچار شده است، یعنی میزان چربی در کبد، بیش از حد معمول می باشد، البته بیماری کبد چرب علت ها و انواع مختلفی دارد که در ادامه این مطالب را به طور کامل شرح خواهیم داد.

آیا می دانید کبد چرب به چه علتی به وجود می آید؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که توضیحاتی در رابطه با بیماری کبد چرب ارائه دهیم تا با این موضوع آشنا شوید. یکی از مهم ترین سوالاتی که در رابطه با بیماری کبد چرب پیش می آید، علت به وجود آمدن این بیماری است که البته اهمیت بسیار بالایی هم دارد.

به همین دلیل در این قسمت قصد داریم که علت های به وجود آمدن بیماری کبد چرب را توضیح دهیم و پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید.

یکی از مهم ترین علت های به وجود آمدن کبد چرب را می توان سبک نادرست زندگی و عادت های بد دانست، البته کاملا واضح و مشخص است که این عبارت بسیار کلی می باشد و جنبه های مختلفی را شامل می شود، به همین دلیل در ادامه به طور جزئی این موارد و عادت های اشتباه را بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

آیا می دانید کبد چرب به چه علتی به وجود می آید؟
آیا می دانید کبد چرب به چه علتی به وجود می آید؟

یکی از مهم ترین عواملی که باعث کبد چرب می شود، مصرف مشروبات الکلی و الکل است. به این موضوع توجه داشته باشید که مصرف مشروبات الکلی اگر بیش از مقدار مشخصی باشد، باعث بیماری کبد چرب و آسیب جدی به کبد می شود که به هیچ عنوان قابل جبران نمی باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که مشروبات الکلی را از برنامه خود حذف کرده تا زندگی بهتر و سالمتری را تجربه کنید.

چربی 5 یا 10 درصد در کبد

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که اگر مقدار چربی موجود در کبد بیش از پنج یا ده درصد باشد، شخص به کبد چرب مبتلا است، با توجه به این جمله می توان به این نتیجه رسید که یکی از علت های کبد چرب، مصرف غذاهای بسیار چرب است. مصرف بیش از حد فست فود ها هم، یکی از مهم ترین عامل های ایجاد کبد چرب می باشد.

عدم تحرک کافی هم یکی دیگر از علت های کبد چرب است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. به این موضوع دقت کنید که ورزش کردن و تحرک داشتن لازمه یک زندگی سالم است. با عدم تحرک، چربی بیشتری در قسمت کبد تجمع پیدا می کند و احتمال ابتلا به بیماری کبد چرب افزایش پیدا خواهد کرد.

از دیگر عوامل بیماری کبد چرب می توان به فشار خون بالا اشاره کرد، البته توضیح در رابطه با علت این موضوع خارج از بحث این مقاله می باشد، به همین دلیل اشاره ای به آن نخواهیم کرد. بارداری هم یکی دیگر از علت های کبد چرب است که در رابطه با آن توضیحی نخواهیم داد تا از بحث دور نشویم.

به این موضوع دقت داشته باشید که کبد در برابر مواد شیمیایی و دارو ها هم مانند فیلتری عمل می کند، بنابراین مصرف بیش از حد بعضی از دارو سبب به وجود آمدن بیماری کبد چرب می شود. داروهایی مانند استامینوفن، تتراسایکلین و آسپرین از جمله این داروها هستند که متاسفانه مصرف آن ها در بین ایرانی ها شایع است.

اکنون که با علت چرب شدن کبد آشنا شدید توصیه می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب ما را همراهی کنید.

آیا با انواع مختلف کبد چرب آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بیماری کبد چرب علت ها و انواع مختلفی دارد، در مطالب بالا علت های به وجود آمدن این بیماری را به طور کامل و جامع شرح داده ایم، حال در این بخش قصد داریم در رابطه با انواع بیماری کبد چرب بحث کنیم و این موضوع را هم به طور کامل شرح دهیم، پس پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید.

آیا با انواع مختلف کبد چرب آشنایی دارید؟
آیا با انواع مختلف کبد چرب آشنایی دارید؟

قبل از توضیح در رابطه با انواع بیماری های کبد چرب باید به این موضوع اشاره کنیم که بین انواع مختلف این بیماری از لحاظ خطرناک بودن، تفاوتی وجود ندارد و هر سه این موارد به یک اندازه خطرناک هستند، البته توجه داشته باشید که میزان حاد بودن هر بیماری متناسب با شرایط شخص بیمار مشخص می شود، در ادامه توضیحات کامل تری در این رابطه بیان خواهیم کرد تا به طور کامل با این موضوع آشنا شوید.

  • بیماری کبد چرب الکلی (ALD):

در رابطه با این نوع از بیماری کبد چرب باید به این موضوع اشاره کنیم که مصرف مشروبات الکلی، الکل و داروهای بیش از حد نیاز سبب به وجود آمدن این بیماری می شود، البته توجه داشته باشید که علت های شایع کبد چرب الکلی موارد گفته شده است، اما علت های دیگر هم بی تاثیر نیستند.

  • بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD):

با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که عواملی مانند تغذیه نادرست و دیگر موارد ذکر شده در قسمت قبل (به جز مصرف مشروبات الکلی و داروهای شیمیایی) سبب به وجود آمدن بیماری کبد چرب غیر الکلی می شود، پس به تفاوت بین این دو نوع، توجه و دقت کافی داشته باشید.

  • استاتو هپاتیت غیرالکلی (NASH) و استاتو هپاتیت الکلی:

استاتو هپاتیت نوع حاد و وخیم بیماری کبد چرب است که هم برای کبد چرب الکلی به کار می رود و هم برای کبد چرب غیر الکلی وجود دارد.

یعنی اگر بیماری کبد چرب الکلی در کسی به صورت وخیم در آمده باشد، شخص دچار استاتو هپاتیت الکلی شده است و اگر کبد چرب غیر الکلی در کسی به طور حاد وجود داشته باشد، شخص دچار استاتو هپاتیت غیرالکلی شده است.

در رابطه با بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب در ایران باید به این موضوع اشاره کنیم که درصد مبتلایان به کبد چرب غیر الکلی بیشتر است و دلیل اصلی این مورد هم می توان در ممنوع بودن مصرف مشروبات الکلی در ایران دانست که تاثیر به سزایی در کاهش استفاده از این نوشیدنی دارد و باید به این موضوع هم توجه ویژه ای داشت.

در ادامه روش های پیشگیری از بیماری کبد چرب را به طور کامل شرح خواهیم داد تا با این موضوع هم آشنا شوید.

آیا می دانید بیماری کبد چرب چه نشانه هایی دارد؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که ابهامات در رابطه با بیماری کبد چرب را به طور کامل بر طرف کنیم و در ادامه همین هدف را خواهیم داشت.

یکی از مهم ترین سوال ها و ابهاماتی که در رابطه با بیماری کبد چرب وجود دارد، در رابطه با نشانه ها و علائم این بیماری است، از این رو تصمیم گرفتیم که در این قسمت این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم.

آیا می دانید بیماری کبد چرب چه نشانه هایی دارد؟
آیا می دانید بیماری کبد چرب چه نشانه هایی دارد؟

بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب از بی حالی و ضعف مداوم رنج می برند. به این نکته توجه داشته باشید که اگر کبد (به عنوان فیلتری در بدن) عملکرد درستی نداشته باشد، مواد مضر و غیر مفید وارد بدن می شوند و همین موارد باعث ضعف و بی حالی شخص می شوند، به همین دلیل یکی از مهم ترین نشانه های بیماری کبد چرب این مورد می باشد.

از دیگر نشانه های مهم بیماری کبد چرب می توان به کاهش وزن اشاره کرد، البته کاهش وزن می تواند علت های مختلفی داشته باشد.

صفحه کدام گرید کبد چرب خطرناک است را مطالعه کنید.

کاهش اشتها

اما معمولا کاهش وزنی که بر اثر بیماری کبد چرب است، به همراه کاهش اشتها می باشد، یعنی شخص در ابتدا دچار کاهش اشتها می شود و سپس وزن از دست می دهد.

شکم درد هم یکی دیگر از نشانه های ابتلا به بیماری کبد چرب است، البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که شکم دردی که بر اثر بیماری کبد چرب باشد، معمولا درد در ناحیه مرکزی و همینطور قسمت بالایی سمت راست شکم است، تقریبا محل قرار گیری کبد در بدن هم همین قسمت می باشد.

از دیگر نشانه های مبتلایان به بیماری کبد چرب می توان به گیجی، عدم تمرکز و سردرگمی اشاره کرد. معمولا افرادی که این نشانه را دارند، دچار فراموشی هم می شوند، یعنی با سردرگمی کارهای روزمره خود را فراموش می کنند. معمولا افرادی که با این مشکل رو به رو می شوند، تصور نمی کنند که به بیماری کبد چرب مبتلا شده اند.

یکی دیگر از نشانه های کبد چرب، زردی چشم است، البته به این موضوع توجه داشته باشید که زردی چشم در صورتی از علائم بیماری کبد چرب به حساب می آید که این بیماری در سطح وخیم و حادی برای شخص وجود داشته باشد، در غیر این صورت زردی چشم علت های دیگری دارد.

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که علائم و نشانه های بیماری کبد چرب را شرح دهیم، نکته ای که باید به آن دقت کنید، این است که هر یک از علائم گفته شده در بالا می توانند علت های بیماری های دیگری هم باشند، بنابراین تنها راه برای تشخیص بیماری کبد چرب، مراجعه به پزشک و انجام آزمایش می باشد تا از این بابت اطمینان حاصل کنید.

آیا با روش های پیشگیری از کبد چرب آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که راه های فراوانی برای پیشگیری از بیماری کبد چرب وجود دارد، در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازم و اطلاعات مفیدی در رابطه با پیشگیری از کبد چرب بیان کنیم.پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید و ادامه مطالب را از دست ندهید.

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، کبد مانند یک فیلتر در بدن عمل می کند، پس کاملا واضح و مشخص است که این فیلتر گاهی نیاز به تمیز شدن دارد، برای این منظور سبزیجات تازه و میوه ها را در برنامه غذایی خود قرار دهید،

آیا با روش های پیشگیری از کبد چرب آشنایی دارید؟
آیا با روش های پیشگیری از کبد چرب آشنایی دارید؟

البته ما در این مقاله قصد نداریم گیاه خواری را ترویج دهیم، اما مصرف سبزیجات تازه کمک بسیار بزرگی به پیشگیری از بیماری کبد چرب می کند، پس به این موضوع توجه ای ویژه و خاص داشته باشید.

تناسب اندام یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کبد چرب است. در ادامه در رابطه با ارتباط بین بیماری کبد چرب و اضافه وزن مطالبی را به طور کامل شرح خواهیم داد، اما در این قسمت به شما توصیه می کنیم که وزن خود را در حد متناسب نگه دارید تا از ابتلا به بیماری کبد چرب پیشگیری کنید.

ورزش کردن

ورزش کردن یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کبد چرب می باشد، البته به این موضوع مهم توجه داشته باشید که ورزش کردن یکی از راز های زندگی سالم و شاداب به حساب می آید.

اگر می خواهید که بدنی سالم داشته باشید و در میانسالی با مشکلی رو به رو نشوید، در هفته حداقل چهار ساعت ورزش منظم را در برنامه خود قرار دهید و از بیماری های بسیاری در امان بمانید.

ورزش کردن
ورزش کردن

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که مصرف دارو های شیمیایی را به حداقل برسانید، البته در این قسمت روی صحبت ما با کسانی است که بدون تجویز پزشک داروهای بسیاری را مصرف می کنند

و برای هر سر درد یا درد ساده ای مسکن های قوی مصرف می کنند، استفاده از داروهای شیمیایی همانقدر که مزیت به همراه دارد، اگر بیش از اندازه باشد، معایب بسیاری را برای شخص به دنبال خواهد داشت، پس به این موضوع هم توجه ای ویژه و خاص داشته باشید.

به شما توصیه می کنیم که اگر سبک زندگی پر خطری دارید، یعنی تغذیه مناسبی ندارید، ورزش نمی کنید و غیره به طور منظم آزمایش های لازم در رابطه با بیماری کبد چرب را در برنامه چک آپ خود قرار دهید تا اگر به این بیماری مبتلا شده اید، در زمان های ابتدایی آن را تشخیص دهید تا درمان آن آسان تر و ساده تر باشد، البته در ادامه مطالب مهمی را در رابطه با درمان بیماری کبد چرب بیان خواهیم کرد.

اکنون که از راه های پیشگیری کبد چربمطلع شدید پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب ما را همراهی کنید.

آیا با عوارض بیماری کبد چرب آشنایی دارید؟

یکی از اساسی ترین سوال هایی که در رابطه با بیماری کبد چرب می شود، در رابطه با عوارض این بیماری است، به همین دلیل در این قسمت قصد داریم، عوارض بیماری کبد چرب را به طور کامل شرح دهیم تا به طور کامل با این موضوع آشنا شوید و پیشگیری و درمان بیماری کبد چرب را جدی بگیرید.

آیا با عوارض بیماری کبد چرب آشنایی دارید؟
آیا با عوارض بیماری کبد چرب آشنایی دارید؟

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، عملکرد نادرست کبد، در بیماری کبد چرب باعث به وجود آمدن عوارضی برای شخص می شود که البته این عوارض گاهی به عنوان نشانه هایی از وجود این بیماری هم می باشد، اما نشانه های اصلی بیماری کبد چرب را در مطالب بالا به طور کامل توضیح داده ایم.

بسیاری از کسانی که به بیماری کبد چرب مبتلا هستند، صبح ها بعد از این که از خواب بیدار می شوند، احساس خستگی مفرطی دارند،

توجه داشته باشید

اگر چه این احساس خستگی در بیماری های دیگر هم وجود دارد، اما در بیماری کبد چرب، خستگی به صورت مفرط و شدید احساس می شود و همین موضوع باعث اذیت شدن شخص بیمار می شود.

یکی دیگر از عوارض بیماری کبد چرب را می توان کاهش میل جنسی دانست. لازم به ذکر است که کاهش میل جنسی در خانم ها و آقایان وجود دارد، اما در آقایان به دلیل آن که ترشح هورمون تستسرون کاهش پیدا می کند، کاهش میل جنسی بیشتر نمایان می شود و البته آزار دهنده هم خواهد بود.

از دیگر عوارض ابتلا به بیماری کبد چرب می توان به این موضوع اشاره کرد که فشار خون در شخص به طرز عجیبی افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است که افزایش فشار خون به تنهایی عوارض بسیاری را برای شخص به همراه خواهد داشت و بسیار خطرناک می باشد، یکی از مهم ترین عوارض آن هم افزایش احتمال سکته مغزی است.

مبتلایان به بیماری کبد چرب معمولا از مشکلات خواب رنج می برند، یعنی خواب خوبی ندارد، به سختی به خواب می روند و در خواب هم احساس تنگی نفس دارند،

بی خوابی های شبانه

البته بی خوابی های شبانه علت های مختلفی می تواند داشته باشد و معمولا عده کمی از رابطه بین بد خوابی و بیماری کبد چرب آگاهی دارند.

از دیگر عوارض بیماری کبد چرب می توان به افزایش تعرق بدن اشاره کرد. در این حالت فرد بیش از حد عادی عرق می کند و البته این تعرق با بوی بدی همراه است و باعث می شود که شخص با بوی بد بدن هم مشکل داشته باشد، البته لازم به ذکر است که تعرق بیش از حد عادی، علت های مختلفی دارد و تنهای یکی از علت های آن عوارض ناشی از بیماری کبد چرب می باشد.

بی خوابی های شبانه
بی خوابی های شبانه

گاهی عوارض ناشی از بیماری کبد چرب، با مشکلات پوستی نمایان خواهد شد، در این حالت شخص دچار کک و مک هایی بر روی صورت خود می شود، یا با خارش های پوستی رو به رو می شود، یا لکه های قهوه ای رنگی را در قسمت های مختلف بدن خود مشاهده می کند و البته لازم به ذکر است که برای بر طرف کردن این مشکلات باید در ابتدا بیماری کبد چرب را درمان کنید.

به این موضوع توجه داشته باشید که عوارض ناشی از بیماری کبد چرب بسیار بیشتر از مواردی است که در مطالب بالا به آن اشاره شد. در این قسمت مهم ترین عوارض ناشی از بیماری کبد چرب را بیان کردیم و در ادامه مطالب بیشتری در رابطه با بیماری کبد چرب شرح می دهیم تا به طور کامل با این موضوع آشنا شوید.

آیا می دانید کبد چرب باعث چه بیماری هایی می شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بیماری کبد چرب چه عوارض و معایبی برای شخص به همراه خواهد داشت.

آیا می دانید کبد چرب باعث چه بیماری هایی می شود؟
آیا می دانید کبد چرب باعث چه بیماری هایی می شود؟

حال در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که بیماری کبد چرب باعث به وجود آمدن چه بیماری هایی می شود. پیشنهاد می کنیم که این قسمت را از دست ندهید، زیرا مطالب مهمی در رابطه با این موضوع بیان خواهیم کرد.

سندرم x:

یکی از بیماری هایی که بر اثر بیماری کبد چرب به وجود می آید، سندرم xنام دارد. اگر بخواهیم در رابطه با بیماری سندرم x مطلبی را به طور خلاصه بیان کنیم، باید بگوییم که این بیماری به معنی عدم متابولیسم صحیح در بدن است. همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم، کبد مانند فیلتر عمل می کند و اگر این فیلتر به خوبی عمل نکند، کاملا طبیعی است که متابولیسم بدن دچار مشکل شود.

بیماری های پوستی:

در مطالب بالا و در قسمت عوارض ناشی از بیماری کبد چرب، عوارضی را شرح دادیم که مربوط به مسائل پوستی است، اما به این نکته توجه داشته باشید که کبد چرب باعث بیماری های شدید پوستی می شود.

اگر کبد عملکرد خوبی نداشته باشد، مواد مضر به آسانی وارد سیستم گردش خون می شوند و این مورد در پوست نمود پیدا می کنند. نکته بسیار مهم این است که لکه ها و کک و مک های ایجاد شده به علت بیماری کبد چرب با مصرف کرم، ماسک و غیره از بین نمی روند و حتما باید بیماری کبد چرب درمان شود.

افزایش چربی خون و فشار خون:

از مهم ترین عوارض و معایب بیماری کبد چرب به خستگی و بی حالی اشاره کردیم. لازم به ذکر است که علت این موضوع می تواند، بالا رفتن فشار خون در بدن باشد.

به این موضوع توجه داشته باشید که با عدم عملکرد صحیح کبد، چربی هایی که باید به وسیله این عضو جذب و دفع شوند، به راحتی وارد خون می شوند و این موضوع سبب بالا رفتن چربی خون و فشار خون می شود.

به این نکته دقت کنید که فشار خون و چربی خون هر یک به تنهایی عوارض بسیاری را به همراه خواهند داشت و از بروز این مشکلات باید جلوگیری کرد.

بیماری دوپویترن:

اگر بخواهی در رابطه با بیماری دوپویترن توضیحات کاملی را ارئه دهیم، از بحث اصلی این مقاله دور می شویم، اما به این موضوع توجه داشته باشید که این بیماری به دو علت به وجود می آید، علت اول ارثی است و علت دوم بر اثر بیماری کبد چرب می باشد.

لازم به ذکر است که در این بیماری تاندون های کف دست با مشکل مواجه می شود و شخص به آسانی قادر به حرکت دادن دست خود نیست.

به این موضوع توجه داشته باشید که بیماری های دیگری هم بر اثر بیماری کبد چرب به وجود می آیند، اما توضیح در رابطه با همه این بیماری ها خارج از حوصله و زمان این مقاله می باشد.

لازم به ذکر است که مهم ترین و حساس ترین بیماری هایی که بر اثر بیماری کبد چرب به وجود می آید را در مطالب بالا شرح دادیم تا به طور کلی با این موضوع مهم آشنا شوید و ابهامی در این رابطه وجود نداشته باشد.

امیدواریم تا اینجای مقاله اطلاعات خوبی کسب کرده باشید و توصیه می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب ما را همراهی کنید.

آیا می دانید کبد چرب با چاقی چه ارتباطی دارد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که به وجود آمدن بیماری کبد چرب علت های مختلفی دارد و یکی از این علت ها تغذیه نامناسب است. حال قصد داریم به شرح این موضوع مهم بپردازیم که آیا بیماری کبد چرب و چاقی با هم ارتباط دارند؟ یعنی احتمال بیماری کبد چرب در افراد چاق بیشتر است، یا خیر؟ با ما همراه باشید تا این موضوع مهم را هم به طور کامل شرح دهیم.

در رابطه با ارتباط بین چاقی و بیماری کبد چرب باید به موضوعات مهمی اشاره کنیم. در مطالب بالا انواع بیماری کبد چرب را توضیح دادیم و گفتیم که به طور کلی به 2 دسته کبد چرب الکلی و کبد چرب غیر الکلی تقسیم می شود. در این قسمت با استفاده از مطالبی که در قسمت های قبل توضیح داده ایم، قصد داریم به سوال مطرح شده پاسخ دهیم.

آیا می دانید کبد چرب با چاقی چه ارتباطی دارد؟
آیا می دانید کبد چرب با چاقی چه ارتباطی دارد؟

با توجه به مطالب گفته شده، علت بروز بیماری کبد چرب الکلی، هیچ ارتباطی با چاقی و اضافه وزن ندارد و همانطور که گفتیم، مصرف بیش از حد مشروبات الکلی و داروهای شیمیایی باعث این بیماری می شوند، اما در رابطه با بیماری کبد چرب غیر الکلی اوضاع کمی متفاوت است و چاقی بی تاثیر نخواهد بود.

شما در حال خواندن مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب هستید.

بهتر است بدانید

که یکی از مهم ترین دلایل چاقی تغذیه نامناسب می باشد، البته لازم به ذکر است که چاقی علت های مختلفی دارد و در ادامه مطالب به این موضوع به طور کامل اشاره خواهیم کرد. تغذیه نامناسب جمله ای کلی است و جنبه های مختلفی را شامل می شود.

یکی از مهم ترین جنبه های تغذیه نامناسب، مصرف بیش از حد غذاهای چرب، شور، شیرین و غذاهای آماده مانند فست فود ها است.

به این موضوع توجه داشته باشید که مصرف این مواد غذایی هم باعث چاقی و اضافه وزن می شود و هم احتمال دچار شدن به بیماری کبد چرب را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که یکی از راه های پیشگیری از بیماری کبد چرب، اصلاح عادت های غیر مناسب غذایی است، البته عادت های غذایی و سبک زندگی سالم مباحث مفصلی هستند که در ادامه به طور خلاصه اشاره ای به آن خواهیم کرد. با توجه به این مطالب به آسانی می توان به این نتیجه رسید که چاقی و افزایش وزن احتمال ابتلا به بیماری کبد چرب را افزایش می دهد.

آیا با راه های درمان کبد چرب آشنایی دارید؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که دلایل دچار شدن به بیماری کبد چرب، راه های پیشگیری از آن، عوارض کبد چرب و بیماری هایی که بر اثر کبد چرب به وجود می آیند را به طور کامل شرح دهیم، حال این سوال مهم پیش می آید که برای درمان بیماری کبد چرب چه راه هایی وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا با درمان بیماری کبد چرب هم به طور کامل آشنا شوید.

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر به بیماری کبد چرب الکلی مبتلا هستید، مصرف مشروبات الکلی را به طور کامل فراموش کنید و به هیچ عنوان از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید تا روند درمان به طور کامل پیش برود، البته برای درمان بیماری کبد چرب باید به نکات دیگری هم توجه داشته باشید.

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، چاقی و اضافه وزن تاثیر به سزایی در ابتلا به بیماری کبد چرب دارد، پس طبیعی است که کاهش وزن هم برای درمان بیماری کبد چرب مفید باشد، البته این موضوع اهمیت بالایی دارد و در قسمتی دیگر به طور کامل آن را بررسی خواهیم کرد.

ورزش کردن هم یکی دیگر از راه های درمان بیماری کبد چرب به حساب می آید که باید به آن توجه ای ویژه داشته باشید. لازم به ذکر است که ورزش کردن یکی از اصول زندگی سالم به حساب می آید که مزیت های بسیاری را برای شخص به همراه خواهد داشت. اگر به بیماری کبد چرب مبتلا هستید، به هیچ عنوان ورزش را فراموش نکنید.

یادتان باشد اگر ورزش امروز را فراموش کنید،فردا به ناچار باید ورزش بعد از عمل بای پس معده را تجربه کنید.

سطح قند خون و چربی خون بدن خود را کاهش دهید، برای این کار باید یک سری مواد غذایی را برای مدتی به طور کامل حذف کنید.

به عنوان مثال مصرف نوشیدنی های گاز دار، آب میوه های آماده، شیرینی ها و غذاهای آماده را به طور کامل فراموش کنید تا بیماری شما هم به طور کامل درمان شود،

البته لازم به ذکر است که بعد از درمان بیماری کبد چرب هم، مصرف این مواد غذایی باید محدود شود، زیرا احتمال بازگشت کبد چرب وجود دارد.

برای درمان بیماری کبد چرب داروهای استروئیدی را فراموش کنید. داروهای استروئیدی تاثیر منفی بر روی عملکرد کبد دارند و باعث بروز مشکلاتی می شوند، البته به طور کلی به شما پیشنهاد می کنیم که بدون تجویز پزشک هیچ دارویی را مصرف نکنید، زیرا عوارض بسیاری را برای شخص به دنبال خواهد داشت.

اگر برای سلامت خود ارزش قائل هستید و قصد دارید که بیماری کبد چرب را درمان کنید، سیگار را کنار بگذارید. سیگار عوارض بسیاری دارد که نمی توان هیچ یک از این عوارض را نادیده گرفت و برای سلامتی بسیار مضر می باشد، پس به طور کلی آن را کنار بگذارید تا زندگی بهتری داشته باشید.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که برای درمان بیماری کبد چرب داروهای خاصی هم وجود دارد. به شما توصیه می کنیم که داروها را طبق نظر و تجویز پزشک مصرف کنید تا هم تاثیر بهتری داشته باشد و درمان شما در زمان کمتری انجام شود، اما در کنار مصرف دارو ها توصیه های گفته شده در مطالب بالا را هم جدی بگیرید، زیرا تاثیرات فراوانی دارند.

آیا علت های چاقی را می دانید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که یکی از علت های چاقی تغذیه نامناسب است، چاقی علت های مختلفی دارد و سبک زندگی نادرست و برنامه غذایی اشتباه از علت های مهم چاقی و اضافه وزن به حساب می آیند. به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم که در این قسمت به طور مجزا موضوع علت های چاقی را بررسی کنیم.

یکی از اصلی ترین دلایل چاقی عدم تحرک است. به این موضوع دقت کنید که عدم تحرک به معنی ورزش نکردن نیست، اگر چه ورزش نکردن هم تاثیر به سزایی در اضافه وزن و چاقی دارد. ما در طول روز غذا ها و خوراکی های بسیاری را می خوریم که هر یک از آن ها میزان کالری خاصی دارند.

آیا علت های چاقی را می دانید؟
آیا علت های چاقی را می دانید؟

این کالری و انرژی به بدن وارد می شود و بر اثر متابولیسم بدن خارج می شوند. حال تصور کنید که شخصی تحرک کافی نداشته باشد،

یعنی متابولیسم بدن او به شدت کاهش پیدا می کند و غذاهایی که خورده است، در بدن تجمع پیدا می کند، همین موضوع باعث چاقی و اضافه وزن می شود. سبک زندگی روزمره، استفاده از ماشین های مختلف و پشت میز نشینی باعث کاهش تحرک می شود و در نتیجه چاقی و اضاف وزن را به همراه خواهد داشت.

تغذیه نامناسب

تغذیه نامناسب هم علت دیگر چاقی و اضافه وزن به حساب می آید، اما دقت کنید که تغذیه نامناسب با پر خوری تفاوت های بسیاری دارد که در ادامه این تفاوت ها را شرح خواهیم داد. معنی پر خوری که کاملا واضح و مشخص است و نیازی به هیچ گونه توضیح نخواهد داشت، پس در رابطه با تغذیه نامناسب مطالبی را بیان می کنیم.

متاسفانه سبک زندگی بسیاری از افراد به این صورت است که صبحانه را بسیار مختصر می خورند، یا اصلا آن را به طور کامل حذف می کنند. نهار را در زمان بسیار کوتاهی و با عجله صرف می کنند و در نهایت شام را به عنوان تنها وعده غذایی کامل برای خود انتخاب می کنند. این در حالی است که یک برنامه غذایی مناسب و سالم کاملا عکس این موضوع است.

صبحانه به عنوان مهم ترین وعده غذایی

یعنی صبحانه به عنوان مهم ترین وعده غذایی باید به طور کامل صرف شود، خوردن لبنیات و تخم مرغ در وعده صبحانه باعث می شود که شخص در طول روز انرژی کافی برای انجام کارهای خود داشته باشد. نهار وعده است که برای صرف آن باید زمان و حوصله به خرج دهید،

یعنی غذا را به طور کامل بجوید تا به خوبی هضم شود. در رابطه با شام باید بگوییم که این وعده به هیچ عنوان نباید حذف شود، اما هر چه سبک تر باشد، بهتر خواهد بود. مقدار و نوع مواد غذایی مصرف شده را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید که از پر خوری اجتناب کنید.

صبحانه به عنوان مهم ترین وعده غذایی
صبحانه به عنوان مهم ترین وعده غذایی

شاید برای شما جالب باشد که خواب نامناسب هم سبب چاقی و اضافه وزن می شود، اما خواب نامناسب به چه معنی است؟ بهترین زمان خواب از ساعت دوازده شب تا هشت صبح است، البته اگر قبل از دوازده به خوب بروید، هیچ مشکلی نیست، اما خواب بعد از ساعت دوازده مشکل ساز خواهد بود.

بدن انسان به روزانه هشت ساعت خواب نیاز دارد، اگر ساعت خواب شما از این میزان بیشتر یا کمتر است، پس خواب شما نامناسب به حساب می آید و احتمال اضافه وزن و چاقی برای شما وجود دارد.

سبک زندگی سالم به این معنی است که در طول شبانه روز خواب کافی داشته باشید، تغذیه شما مناسب و البته به اندازه باشد، تحرک و ورزش کردن را هم فراموش نکنید. نوشیدن مشوربات الکلی و مصرف دخانیات و مواد مخدر را فراموش کنید و از مصرف سبزیجات و میوه تازه غافل نشوید.

آیا لاغر شدن و کاهش وزن تاثیری بر بهبود کبد چرب دارد؟

در این قسمت قصد داریم به توضیح این موضوع مهم بپردازیم که آیا لاغری و کاهش وزن تاثیری بر روی بهبود و درمان بیماری کبد چرب دارد، یا خیر؟ اگر چه در مطالب بالا به طور خلاصه به این موضوع اشاره کردیم، اما به علت اهمیت بسیار بالای این موضوع تصمیم گرفیتم که در این قسمت به طور کامل آن را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

یکی از متد های درمان بیماری کبد چرب لاغری و کاهش وزن است، اما باید به این نکته دقت کنید که لاغری و کاهش وزن در حالتی بهترین تاثیر را در بهبود بیماری کبد چرب دارد که به سرعت و در زمان بسیار کمی اتفاق افتد.

آیا لاغر شدن و کاهش وزن تاثیری بر بهبود کبد چرب دارد؟
آیا لاغر شدن و کاهش وزن تاثیری بر بهبود کبد چرب دارد؟

برای لاغری و کاهش وزن راه های مختلفی وجود دارد که هر یک از آن ها مزیت های خاص دارند، البته گاهی کم و بیش معایبی هم دارند و هر کسی متناسب با شرایط خود می تواند یکی از این راه ها در پیش بگیرد، اما نکته مهم این است که اگر برای درمان بیماری کبد چرب خود قصد لاغری و کاهش وزن را دارید، باید این کار (لاغری) تقریبا سریع انجام شود.

در ادامه به این موضوع می پردازیم که انجام عمل جراحی اسلیو معده مزیت های فراوانی برای کاهش وزن و لاغری دارد و باید برای آن اهمیت ویژه ای قائل باشید، پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید.

عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

يكى از بهترين عمل هاى جراحى كه براى لاغرى و درمان كبد چرب به كار برده مى شود، عمل جراحى اسليو معده است.

در اين قسمت قصد داريم به شرح اين موضوع بپردازيم كه عمل جراحى اسليو معده چگونه و با چه روشى انجام مى شود، بنابراين پيشنهاد مى كنيم كه ادامه مطالب را از دست ندهيد و با ما همراه باشيد.

در ابتدا بايد به اين موضوع اشاره كنيم كه عمل جراحى اسليو معده شكل ظاهرى معده را تغيير مى دهد. بعد از اتمام عمل جراحى اسليو معده، شكل ظاهرى آن شبيه به يك موز خواهد بود كه همين موضوع هم مزيت هاى فراوانى براي اين عمل جراحى شده است.

عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

به عنوان مثال شكل هلالى يا موز مانند معده باعث مى شود، كه سطح داخلى معده تقريبا حجم بالايى باشد و مواد معدنى و ويتامين ها به خوبى جذب شود.

در معده قسمتى وجود دارد، كه هورمون گرسنگى به نام گرلين در آن قسمت ترشح مى شود. در عمل جراحى اسليو معده اين قسمت بريده مى شود و ديگر هورمون گرلين ترشح نخواهد شد. اصلى ترين ويژگي انجام عمل جراحى اسليو معده همين مورد مى باشد، كه اهميت بسيار بالايى هم دارد.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب هستید.

80 درصد حجم معده کاسته می شود

به اين موضوع توجه داشته باشيد كه بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده، هشتاد درصد از حجم و اندازه معده كاسته مى شود و اين موضوع سبب كاهش وزن قابل توجهى براى شخص خواهد شد.

همانطور كه در مطالب بالا به اين موضوع اشاره كرديم، كاهش وزن قابل توجه در مدت زمان اندك، نقش بسيار مهمى در درمان بيمارى كبد چرب دارد و بايد به اين روش درمان توجهى ويژه داشت.

80 درصد حجم معده کاسته می شود
80 درصد حجم معده کاسته می شود

نكته ديگرى كه در رابطه با چگونگى انجام عمل جراحى اسليو معده بايد به آن توجه داشته باشيد اين است، كه عمل جراحى اسليو معده بدون نياز به تيغ جراحى و بخيه كردن انجام مى شود.

مهارت بالاى پزشك معالج

براى انجام اين عمل شكاف كوچكى ايجاد مى شود و با روشى نوين اقدام به جراحى مى كنند. لازم به ذكر است، كه انجام اين روش هم نياز به مهارت بالاى پزشك معالج دارد و هم باعث كاهش درد نهايى بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده مى شود.

لازم به ذكر است، كه براى انجام عمل جراحى اسليو معده، شخص بايد شرايط خاصى را داشته باشد، كه در ادامه خلاصه اى از اين شرايط را شرح خواهيم داد.

يكى از مهم ترين شرايط كسى كه مى تواند عمل جراحى اسليو معده را انجام دهد اين است، كه شخص شاخص توده بدنى بيش از سى داشته باشد.

مهارت بالاى پزشك معالج
مهارت بالاى پزشك معالج

لازم به ذكر است، كه شرايط سنى هم براى انجام عمل جراحى اسليو معده واجب است و شخص بايد سنى بيش از هشت سال داشته باشد. عدم اعتياد به مواد مخدر و مشروبات الكلى هم از ديگر شرايط براى انجام عمل جراحى اسليو معده است، كه اهميت بسيار بالايى هم دارد.

شرايط ديگرى هم براى انجام عمل جراحى اسليو معده وجود دارد، كه در اين مقاله فرصتى براي توضيح در رابطه با آن وجود ندارد.

آیا با مزیت عمل جراحی اسلیو معده برای درمان کبد چرب آشنایی دارید؟

يكى از مهم ترين مزيت هاى عمل جراحى اسليو معده اين است، كه شخص در زمان كمى، وزن زيادى را از دست مى دهد، حال در اين قسمت قصد داريم به شرح اين موضوع بپردازيم كه انجام عمل جراحى اسليو معده چه مزيتى براى درمان بيمارى كبد چرب دارد، توصیه مى كنيم كه ادامه مطالب را از دست ندهيد.

در مطالب بالا سعى بر اين داشتيم كه ارتباط بين چاقى (اضافه وزن) و بيمارى كبد چاق را به طور كامل توضيح دهيم و در قسمت درمان هاى بيمارى كبد چرب هم به اين موضوع اشاره كرديم كه كاهش وزن و لاغرى نقش مهمى در درمان اين بيمارى دارد، در اين قسمت موضوع را به طور كامل شرح مى دهيم.

آیا با مزیت عمل جراحی اسلیو معده برای درمان کبد چرب آشنایی دارید؟
آیا با مزیت عمل جراحی اسلیو معده برای درمان کبد چرب آشنایی دارید؟

براى لاغرى و كاهش وزن روش هاى بسيارى وجود دارد، كه هر يك مزيت ها و معايب خاص خود را دارند. به عنوان مثال ورزش كردن يكى از بهترين راه هاى لاغرى و سلامت به حساب مى آيد

اما جواب دهى در بلند مدت از معايب اين روش است، يعنى شخص بايد مدت زمان زيادى را صرف كند تا لاغر شود. اين موضوع براى كسانى كه از بيمارى خاصى مانند بيمارى كبد چرب رنج مى برند اذيت كننده است.

اين در حالى است، كه با انجام عمل هاى جراحى لاغرى مي توانيد، در زمان بسيار كمى وزن تقريبا زيادى را كم كنيد و اين موضوع براى درمان بيمارى هايى مانند بيمارى كبد چرب اهميت بسيار زيادى دارد.

به اين موضوع توجه داشته باشيد كه چاقي باعث بروز بيمارى هاى بسيارى از جمله بيمارى كبد چرب مى شود و اولين گام براى درمان اين بيمارى ها كاهش وزن سريع است.

عمل هاى جراحى لاغرى انواع مختلفى دارند، اما بهترين روش جراحى كه مزيت هاى فراوانى را به دنبال دارد و شامل هيچگونه عوارضى براى شخص نيست، عمل جراحى اسليو معده است.

مهم ترين ویژگی انجام عمل جراحى اسليو معده براى بهبود بيمارى كبد چرب را مى توان در اين دانست كه شخص در زمان كمى چربى هاى اضافى بدن خود را از دست مى دهد، يعنى به نوعى فيلتر كبد در زمان كمى تميز مى شود و باز هم مانند قبل از بيمارى عملكرد مثبت خود را خواهد داشت.

نكته ديگرى كه بايد به آن اشاره كنيم اين است، كه عمل جراحى اسليو معده به صورتى انجام مى شود، كه مشكلى براى جذب مواد معدنى و ويتامين ها وجود ندارد، همين موضوع هم سبب بهبود عملكرد كبد مى شود و تاثير به سزايى در درمان و بهبود بيمارى كبد چرب خواهد داشت.

اين در حالى است، كه ديگر عمل هاى جراحي لاغرى اين مزيت مهم را ندارند، به همين دليل عمل جراحى اسليو معده را براى درمان بيمارى كبد چرب پيشنهاد مى دهيم.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب هستید.

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده تغذیه باید به چه صورتی باشد که فرد دوباره به کبد چرب مبتلا نشود؟

بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده تغذيه بايد به چه صورتى باشد. به اين موضوع توجه داشته باشيد كه تغذيه نامناسب نقش بسيار مهمى در ابتلا به بيمارى كبد چرب دارد و هنگامى كه عمل جراحى اسليو معده براى درمان كبد چرب انجام مى شود، بعد از عمل تغذيه مناسب اهميت بسيارى دارد.

در ابتدا بايد به اين نكته توجه كنيد كه بعد از انجام عمل جراحى اسليو، معده در حالت حساسى است، پس شخص نمى تواند هر غذايى که مي خواهد را ميل كند. در هفته ابتدايى شخص فقط قادر به نوشيدن مايعات است. از آب گوشت مى توانيد براى بالا رفتن انرژى در برنامه غذايى خود استفاده كنيد.

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده تغذیه باید به چه صورتی باشد که فرد دوباره به کبد چرب مبتلا نشود؟
بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده تغذیه باید به چه صورتی باشد که فرد دوباره به کبد چرب مبتلا نشود؟

غذاهاى نرم

در هفته دوم شخص قادر به خوردن غذاهاى نرم است، اما باز هم محدوديت هايى وجود دارد. به عنوان مثال سوپ هاى رقيق كه ميكس شده باشند، يكى از مناسب ترين غذاها در هفته دوم بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده به حساب مى آيد، البته در اين هفته مصرف آب ميوه هاى طبيعى هم توصيه مى شود.

در هفته سوم بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده محدوديت هاى تغذيه اى كاهش پيدا مى كند. به عنوان مثال شخص قادر به مصرف غذاهاى پوره اى هم مى باشد.

در اين هفته سبزيجات پخته شده و ميوه ها از بهترين غذاها براى شخص به حساب مى آيند. لازم به ذكر است، كه مصرف سبزيجات و ميوه ها نه تنها در بهبود حال شخص بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده موثر است، بلكه براى درمان بيمارى كبد چرب هم توصيه مى شود. پيشنهاد مى كنيم كه مصرف سبزيجات را فراموش نكنيد.

در هفته چهارم بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده، محدوديت هاى تغذيه اى بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده از بين مى رود، اما فراموش نكنيد كه شما براى درمان بيمارى كبد چرب اين عمل جراحى را انجام داده ايد، پس نكات تغذيه اى را همچنان رعايت كنيد، در غير اين صورت دچار مشكل مى شويد.

به عنوان مثال مصرف غذاهاى چرب و فست فود ها بايد به حداقل برسد. از سبزيجات تازه در برنامه غذايى خود غافل نشويد. پيشنهاد مى كنيم كه مصرف مشروبات الكلى را به طور كلى فراموش كنيد و استفاده از داروهاى شيميايى را هم به حداقل برسانيد، البته لازم به ذكر است، كه در مطالب بالا به طور كامل در رابطه با درمان و پيشگيرى از كبد چرب مطالبى را بيان كرده ايم.

در انتخاب پزشک معالج برای انجام عمل جراحی اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

همانطور كه در مطالب بالا به اين موضوع اشاره كرديم يكى از بهترين و موثر ترين روش ها براي درمان بيمارى كبد چرب، انجام عمل جراحى اسليو معده است، كه مزيت هاى فراوانى هم دارد. در اين قسمت قصد داريم به شرح اين موضوع بپردازيم كه در انتخاب پزشك براى انجام عمل جراحى اسليو معده براى درمان بيمارى كبد چرب به چه نكاتى بايد توجه داشت.

در انتخاب پزشک معالج برای انجام عمل جراحی اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه کرد؟
در انتخاب پزشک معالج برای انجام عمل جراحی اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

يكى از مهم ترين نكاتى كه بايد به آن توجه اى ويژه داشته باشيد اين است، كه عمل جراحى اسليو معده را حتما در مركزى معتبر و تحت نظر پزشكى معتبر انجام دهيد تا عالی ترین نتيجه را براى شما به دنبال داشته باشد.

پزشك براى انجام عمل جراحى اسليو معده بايد حتما در اين حوزه تخصص داشته باشد، زيرا انجام عمل جراحى اسليو معده نياز به مهارت بالايي دارد.

تجربه كافى

علاوه بر مهارت تجربه كافى هم در انتخاب پزشك معالج شما نقش مهمي را ايفا مى كند. به اين موضوع توجه داشته باشيد كه در هنگام انجام عمل جراحى اسليو معده احتمال به وجود آمدن شرايط خاص و اورژانسى وجود دارد و اگر پزشك تجربه كافى نداشته باشد، مديريت اين اوضاع براى او دشوار خواهد بود و مشكل به وجود مى آيد.

به اين موضوع هم دقت کنید، كه در انتخاب پزشك معالج براى انجام عمل جراحى اسليو معده بايد نهايت دقت را به كار بگيريد. اگر پزشك مورد نظر خود را از فضاى مجازى مى شناسيد به كامنت هاى زير پست آن دقت كنيد و مطمئن شويد كه كامنت ها توسط حساب هاى كاربرى (اكانت) فيك گذاشته نشده باشد، زيرا تاثيرى در شناخت پزشك نخواهد داشت.

تجربه كافى
تجربه كافى

اگر پزشك معالج خود را با مراجعه حضورى مى شناسيد، از ديگر بيماران او سوال بپرسيد كه از نتيجه عمل جراحى اسليو معده خود راضى هستند، يا خير! به شما توصيه مى كنيم كه از افراد بيشترى سوال بپرسيد تا نتيجه حاصل شده مطمئن تر باشد.

نكته ديگرى كه در هنگام انتخاب پزشك معالج بايد به آن توجه داشته باشيد اين است، كه گاهى پزشك هاى فوق تخصص مبلغ بيشترى را به عنوان دستمزد دريافت مى كنند

البته دريافت دستمزد پزشك از تعرفه خاصى تبعيت مى كند. لازم به ذكر است، كه براى سلامت خود ارزش قائل شويد و سلامت خود را فداي ماديات نكنيد.

اکنون که از مهم بودن انتخاب پزشک معالج  مطلع شدید توصیه می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب ما را همراهی کنید.

هزینه های عمل جراحی اسلیو معده چگونه مشخص می شود؟

در اين مقاله سعي بر اين داشتيم، اين موضوع مهم را شرح دهيم كه انجام عمل جراحى اسليو معده كمك شايانى به درمان بيمارى كبد چرب مى كند و سپس سوال هاى مهم در رابطه با عمل جراحى اسليو معده را پاسخ داديم. در اين قسمت قصد داريم

در رابطه با موضوع مهم هزينه و قيمت انجام عمل جراحى اسليو معده مطالبى را شرح دهيم و پيشنهاد مى كنيم كه ادامه مطالب را از دست ندهيد و با ما همراه باشيد.

هزینه های عمل جراحی اسلیو معده چگونه مشخص می شود؟
هزینه های عمل جراحی اسلیو معده چگونه مشخص می شود؟

در ابتدا بايد به اين موضوع مهم اشاره كنيم كه هزينه انجام عمل جراحى اسليو معده با توجه به عواملى مشخص مى شود، كه اين عوامل در هر كسى با ديگرى تفاوت هايي دارد، به همين دليل به جاى اينكه مبلغ ثابتي را به عنوان هزينه انجام عمل جراحى اسليو معده بيان كنيم، همين عوامل موثر را شرح مى دهيم تا به طور كامل با اين موضوع آشنا شويد.

وزن كسى كه قصد دارد، عمل جراحى اسليو معده را انجام دهد و همچنين شرايط عمومى او اهيمت بسيارى در تعيين هزينه هاى عمل جراحى اسليو معده دارد.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب هستید.

مثال

به عنوان مثال اگر شخص بيمارى خاصى داشته باشد، در انتخاب داروى بى هوشى تاثير خواهد داشت و همين موضوع بر روى هزينه نهايى انجام عمل جراحى هم تاثير خواهد گذاشت، البته اين مورد فقط يك مثال از شرايط عمومى و شخصى فرد بود و جنبه هاى ديگرى هم شامل مى شود.

در رابطه با انجام عمل جراحى اسليو معده، بايد به اين موضوع دقت کنید، كه بعد از عمل نيازى به بسترى شدن نخواهد بود، اين موضوع هم تاثير به سزايى بر روى قيمت نهايى انجام عمل جراحى اسليو معده دارد. توجه داشته باشيد كه مركز انجام عمل جراحى اسليو معده هم تاثير به سزايى بر روى قيمت و هزينه نهايى اين عمل دارد.

مثال
مثال

عمل جراحى اسليو معده در بيمارستان انجام مى شود، اما اينكه در بيمارستان دولتى عمل را انجام دهيد يا بيمارستان خصوصى را براى اين كار انتخاب كنيد، موضوع مهمى است، كه بر روى هزينه انجام عمل جراحى اسليو معده تاثير بسيارى دارد. كاملا واضح و مشخص است، كه انجام عمل جراحى اسليو معده در بيمارستان خصوصى هزينه بيشترى خواهد داشت.

داروهايى كه بعد از انجام عمل جراحى اسليو معده براى شخص تجويز مى شود و آزمايش هايى كه قبل از عمل جراحى اسليو معده انجام مى شود، هر كدام نقش مهمى در تعيين هزينه و قيمت عمل جراحى اسليو معده دارند.

لازم به ذكر است، كه اگر شخص براى درمان بيمارى كبد چرب اقدام به عمل جراحى اسليو معده كرده باشد، هزينه داروهاي درمان كبد چرب را هم بايد در نظر بگيرد.

در رابطه با هزينه عمل جراحى اسليو معده به اين موضوع هم دقت کنید، كه گاهى دستمزد پزشك به طور جداگانه اى پرداخت مى شود، در اين حالت طبيعتا هزينه بيمارستان كاهش پيدا مى كند، زيرا دستمزد پزشك از آن كسر شده است

نکته

البته اين موضوع به قوانين داخلى هر بيمارستان بستگي دارد، اما توجه داشته باشيد كه دستمزد پزشك از تعرفه هاى خاصى تبعيت مى كند.

با توجه به مطالب بیان شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که عمل اسلیو معده و کبد چرب چه ارتباطی با یکدیگر دارند. در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که اطلاعات کاملی در رابطه با بیماری کبد چرب بیان کنیم تا مخاطب به طور کامل با این بیماری آشنا شود و ابهامی در این رابطه وجود نداشته باشد.

نکته
نکته

به همین منظور در ابتدا بیماری کبد چرب را توضیح دادیم، سپس انواع مختلف کبد چرب و علت های پیدایش این بیماری را بیان کردیم. در ادامه عوارض و معایب کبد چرب و بیماری هایی که بر اثر آن به وجود می آیند را شرح دادیم، البته راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری کبد چرب و روش های درمان آن را هم توضیح دادیم.

لاغری و کاهش وزن تاثیر به سزایی در درمان بیماری کبد چرب دارد و از بین روش های مختلفی که برای لاغری موجود است، انجام عمل جراحی اسلیو معده مزیت بسیاری برای درمان این بیماری دارد.

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که اطلاعات کاملی را هم در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده بیان کنیم تا اگر قصد انجام این عمل را دارید، به طور کامل با این عمل جراحی، مزیت های آن، نکات مهم برای انتخاب پزشک و هزینه این عمل آشنا باشید.

امیدواریم از خواندن مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب لذت برده باشید و امیدواریم از خواندن مقاله عمل اسلیو معده و کبد چرب نهایت استفاده را برده باشید.

در پایان توصیه می کنیم مقاله قرص امگا ۳ برای دیابتی ها را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسماعیل
اسماعیل
2 سال قبل

مقاله تون رو خوندم بسیار عالی بود

نسترن
نسترن
2 سال قبل

هزینه عمل اسلیو چقدر میشه؟

مسعود ممبینی
مسعود ممبینی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید تشکر از سایت خوبتون

کاویانی
کاویانی
2 سال قبل

میشه هزینه دقیق این عمل رو بگید؟

سجاد
سجاد
2 سال قبل

سلام اقای دکتر من میخوام اسلیو انجام بدم چطور متوجه بشم اسلیو به دردم میخوره یا بای پس ؟

مختارنصیری
مختارنصیری
1 سال قبل

سلام وقت بخیر آقای دکتر خیلی وقته من قرص پودر چاقی میخورم وقتی وزنم زیاد میشد جوش میزدم شدید صورت بدن عرق میکنم تا الان دو هفته میشه پودر قرص چاقی نخوردم همیشه آب نوشابه سرد غذاهای چرب میخوردم چون جز این چیزی نیست آدم بخوره باید حالا گذاشتم کنار همه رو ولی دیگ هیچی نمیتونم بخورم ک هیچ معدم انگار میسوزه .خیلی عرق میکنم یعنی یه قدم راه برم یا جای ک خنک نباشه آنقدر عرق میکنم انگار زیر دوش رفتم اصلا روم نمیشه بیرون برم چون چند نفر شنبه شنیدم چند بار می‌گفتند چیزی میزنی میکشی از بس هرکی هرچی گفت منم خجالت کشیدم دیگ بیرون نرفتم فقط خیلی مجبور بشم یا کار مهم باشه برم .ولی نمیدونم چرا اینطوری شدم پیش خودم میگم کبدم چرب هستش بخاطره همین چیزهای چرب خنک خوردم فکر کنم کبدم چرب شده خواهشن کمکم کنید چیکار کنم الان از همه فراری شدم بخاطره این داستان حتی سرکار هم نمیتونم برم

فیروز عبدی
فیروز عبدی
1 سال قبل
پاسخ به  مختارنصیری

سلام بر استاد گرامی من با کبد چرب گرید 3 وتوده بدنی 35 وبا 127کیلو وزن می تونم اسلیوه معده انجام بدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ضمنا هزینه عمل هم خیلی برام مهمه با تشکر

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید