عمل اسلیو معده در گرگان

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع عمل اسلیو معده در گرگان را مورد بررسی قرار دهیم و مطالب مهمی را در رابطه با آن شرح دهیم.

به این نکته توجه داشته باشید که برای لاغر شدن راه های بسیاری وجود دارد که هر یک مزیت ها و معایب خاص خود را دارند.
اسلیو معده  یک جراحی لاغری ایمن و موثر است که می تواند به کاهش وزن اضافه و بهبود سلامت شما کمک کند. این جراحی کم تهاجمی است و نیاز به بستری کوتاه مدت در بیمارستان دارد. اکثر بیماران به سرعت بهبود می یابند و می توانند در عرض چند هفته به فعالیت های عادی خود بازگردند.

 

عمل اسلیو معده در گرگان
عمل اسلیو معده در گرگان

یکی از بهترین روش های جراحی چاقی و کاهش وزن عمل اسلیو معده می باشد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با این روش جراحی بیان کنیم تا به طور کامل با آن آشنا شوید.

اگر شما هم قصد انجام جراحی معده برای لاغری را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

آیا با جراحی های لاغری آشنایی دارید؟

برای لاغری و کاهش وزن راه های بسیاری وجود دارد و جراحی های لاغری یکی از این روش ها به حساب می آید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید

این است که عمل های جراحی متعددی برای لاغری وجود دارند که برای هر کدام مزیت ها و معایب خاصی وجود دارد که شخص متناسب با شرایط خود و البته صلاح دید دکتر اسلیو معده خود یکی از این روش ها را انتخاب می کند.

جراحی های لاغری مزیت های فراوانی دارند و مهم ترین و اساسی ترین مزیت آن ها را می توان در این مورد دانست که شخص به سرعت وزن زیادی را از دست می دهد. این مزیت برای کسانی که به علت چاقی به بیماری هایی دچار شده اند بسیار عالی است و مزیتی کاربردی به حساب می آید.

آیا با جراحی های لاغری آشنایی دارید؟
آیا با جراحی های لاغری آشنایی دارید؟

هر یک از جراحی های لاغری مزیت های خاص خود را دارند و البته شیوه انجام آن هم سبب می شود که معایبی داشته باشند، اگر چه همه عمل های جراحی لاغری دارای معایب نیستند.

مثال

به عنوان مثال عمل جراحی اسلیو معده از آن روش هایی است که مزیت های فراوانی برای شخص دارد، بدون آن که معایبی را برای او داشته باشد، البته در ادامه این مقاله مطالب مفصلی در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده بیان خواهیم کرد تا به طور کامل با آن آشنا شوید.

اگر چه هر یک از عمل های جراحی لاغری روشی خاص دارند، اما به طور کلی روش انجام این عمل ها را می توان به این صورت شرح داد که از راه های مختلف حجم معده و در بعضی از عمل ها هم حجم روده را کاهش می دهند تا با این کار اندازه دستگاه گوارش شخص کوچک تر شود، این کوچک شدن معده و روده مزیت های فراوانی دارد.

یکی از مهم ترین مزیت های عمل های جراحی لاغری این است که شخص به علت داستن معده کوچک حجم کمتری غذا را می خورد، زیرا معده او گنجایش حجم زیاد را نخواهد داشت، همین مورد سبب می شود که شخص در مدت زمان بسیار کمی وزن تقریبا قابل توجهی را از دست بدهد که اهمیت بالایی هم دارد.

از دیگر مزیت های کاهش حجم معده و روده می توان به این مورد اشاره کرد که شخص مقداری از غذای مصرفی را جذب خواهد کرد و مابقی دفع می شود، این مورد هم اهمیت بسیار بالایی در کاهش وزن شخص دارد، زیرا از مقدار غذای مصرف شده کل آن جذب بدن نخواهد شد، یعنی متابولیسمی برای دفع آن لازم نیست.

تا اینجا با مطلب جراحی های لاغری آشنا شدید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

آیا می دانید عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

در مطالب بالا به این مورد اشاره کردیم که یکی از بهترین روش های جراحی برای لاغری عمل جراحی اسلیو معده می باشد که مزیت های فراوانی دارد.

در ادامه مزیت های عمل جراحی اسلیو معده را به طور کامل شرح خواهیم داد. در این قسمت قصد داریم در رابطه با روش و نحوه انجام این عمل جراحی اطلاعات کاملی را بیان کنیم، بنابراین پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

آیا می دانید عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟
آیا می دانید عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

در ابتدای توضیحات در رابطه با نحوه و روش انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به این موضوع اشاره کنیم که در معده قسمتی وجود دارد که هورمونی مربوط به گرسنگی از آن ترشح می شود. یعنی شخص هنگامی احساس گرسنگی می کند که این هورمون به نام گرلین ترشح شود. محل ترشح گرلین را در قسمت بالایی معده می دانند.

در عمل جراحی اسلیو معده قسمت عظیمی از معده بریده می شود و همین قسمتی هم بریده می شود که هورمون گرسنگی یا گرلین از آن ترشح می شود، یعنی دیگر قسمتی در معده وجود نخواهد داشت که هورمون گرسنگی از آن جا ترشح شود، همین یکی از مزیت های عمل جراحی اسلیو معده به حساب می آید.

معده شبیه به هلال ماه یا موز

در عمل جراحی اسلیو معده شاهد این هستیم که معده را به شکلی برش می دهند که در نهایت شکلی شبیه به هلال ماه یا موز حاصل شود، این شکل نهایی هم به دلیل برش همان قسمتی است که هورمون گرلین از آن جا ترشح می شود. لازم به ذکر است که این شکل اهمیت بسیار بالایی در مزیت های عمل جراحی اسلیو معده دارد.

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید، این است که انجام این عمل جراحی با روش های متفاوتی انجام می شود و یکی از مهم ترین این روش ها این است که نیازی به استفاده از چاقوی جراحی نیست

و همین موضوع سبب می شود که شخص بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده درد کمتری را تجربه کند، البته در رابطه با درد و راه های کاهش آن برای بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده مطالب مهمی را بیان خواهیم کرد.

در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده باید به این موضوع اشاره کنیم که بعد از انجام عمل چیزی در حدود هشتاد درصد از حجم معده بریده می شود، یعنی شخص مقدار قابل توجهی وزن از دست می دهد

به همین دلیل اهمیت بسیاری دارد که چه کسانی عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهند، در ادامه قصد داریم این موضوع مهم را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعات کاملی در رابطه با آن بیان کنیم.

اکنون که از نحوه این عمل مطلع شدید توصیه می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان ما را همراهی کنید.

آیا می دانید انجام عمل اسلیو معده به چه کسانی توصیه می شود؟

این که چه کسی عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد، اهمیت بسیاری دارد، البته به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که انتخاب روش مناسب برای انجام عمل جراحی لاغری امری تخصصی است و تنها کسی که می تواند با توجه به شرایط شخص روشی مناسب را انتخاب کند، پزشک متخصص است و کس دیگری قادر به انجام این کار نیست.

با این حال برای انتخاب هر روش جراحی نیاز است که به فاکتورهای خاصی توجه کرد که در ادامه این فاکتور ها را شرح می دهیم. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید به آن دقت داشته باشید، شاخص توده بدنی شخص است. شاخص توده بدنی از تقسیم وزن بر مجذور قد به متر به دست می آید.

آیا می دانید انجام عمل اسلیو معده به چه کسانی توصیه می شود؟
آیا می دانید انجام عمل اسلیو معده به چه کسانی توصیه می شود؟

کسانی که قصد دارند، عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند، باید شاخص توده بدنی بیش از سی داشته باشند. لازم به ذکر است که افرادی با شاخص توده بدنی بیشتر از بیست و پنج چاق محسوب می شوند، اما این افراد شریط لازم برای انجام عمل جراحی اسلیو معده را ندارند و نباید این عمل را انجام دهند.

به این موضوع توجه داشته باشید که فقط داشتن شاخص توده بدنی بالاتر از سی برای انجام این عمل کفایت نمی کند و شخص باید به پنج سال در این وزن باقی بماند تا بتواند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهد. یعنی به عنوان مثال شخصی شاخص توده بدنی سی دارد و بیش از پنج سال است که این وزن را دارد و وزنش کاهش نداشته است.

کودکان و نوجوانان

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که کودکان و نوجوانان حتی آن هایی که شاخص توده بدنی بیش از سی هم دارند، مجاز به انجام عمل جراحی اسلیو معده نیستند و این عمل برای آن ها ممنوع است

یعنی برای انجام عمل جراحی اسلیو معده شرط سنی وجود دارد و تا هنگامی که شخص به سن مجاز نرسد، نباید عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهد

البته توجه داشته باشید که گاهی در موارد خاص اگر شخص سنی بالاتر از هشت سال داشته باشد، هم مجاز به انجام عمل جراحی اسلیو معده خواهد بود، البته پزشک معالج باید خاص بودن شرایط بیمار را تائید کند.

بعضی از افراد چاق هستند که به علت چاقی دچار بیماری های مزمن شده اند و شرط بهبود آن ها کاهش وزن است، این افراد می توانند با انجام عمل جراحی اسلیو معده در مدت زمان کمی وزن کم کنند. به طور کلی باید بگوییم که این افراد بیش از دیگران نیازمند انجام عمل جراحی اسلیو معده هستند.

نداشتن اعتیاد

در این قسمت قصد داریم که ویژگی افراد واجد شرایط برای انجام عمل جراحی اسلیو معده را شرح دهیم، به این نکته توجه داشته باشید که اگر کسی قصد دارد، عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهد، نباید هیچ گونه اعتیادی داشته باشد.

اعتیاد به مواد مخدر و همین طور مشروبات الکی برای کسی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد خطرناک است و نه تنها بعد از عمل مزیتی برای آن ها ندارد، بلکه با خطرهایی هم مواجه خواهند بود.

نداشتن اعتیاد
نداشتن اعتیاد

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که انجام عمل جراحی اسلیو معده مزیت های فراوانی را برای شخص به دنبال خواهد داشت.

در این قسمت قصد داریم لیستی از این مزیت ها بیان کنیم، البته لازم به ذکر است که مهم ترین مزیت انجام عمل جراحی اسلیو معده این است که معایبی برای شخص به دنبال نخواهد داشت.

لاغری بدون دردسر

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، در عمل جراحی اسلیو معده حدود هشتاد درصد از حجم معده بریده می شود و از مهم ترین مزیت های انجام این عمل می توان به لاغری بدون دردسر در مدت زمان بسیار کم اشاره کرد.

کسانی که تا به حال برای لاغری و کاهش وزن اقدام کرده اند، به خوبی با این موضوع آشنایی دارند که برای کاهش وزن تحمل چه رژیم های غذایی سخت و انجام ورزش های طاقت فرسا لازم است، در حالی که عمل جراحی اسلیو معده این کار را بسیار ساده و آسان کرده است.

لاغری بدون دردسر
لاغری بدون دردسر

همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم، مزیت دیگر عمل جراحی اسلیو معده این است که در نهایت معده شکلی شبیه به هلال ماه یا موز دارد، این شکل باعث می شود که سطح داخلی معده تقریبا بزرگ باشد و هنگامی که سلول های داخلی معده زیاد باشند، عمل جذب مواد معدنی و ویتامین ها به خوبی انجام می شود.

در بعضی از عمل های جراحی لاغری شاهد این هستیم که فرد با کمبود مواد معدنی رو به رو خواهد شد، در صورتی که این مشکل بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود ندارد و دلیل آن هم شکل ظاهری معده می باشد

قرص های مکمل

البته لازم به ذکر است که گاهی در بعضی از افرد با شرایط خاص، جذب مواد معنی به خوبی انجام نمی شود و باید قرص های مکمل را در برنامه غذایی خود جای دهند.

دیگر مزیت انجام عمل جراحی اسلیو معده را می توان در این مورد دانست که روده هیچ گونه آسیبی نخواهد دید. به این موضوع توجه داشته باشید که روده کوچک نقش بسیار مهمی در جذب مواد غذایی بر عهده دارد

و اگر در حین انجام عمل جراحی لاغری روده آسیب ببیند، شخص با مشکل رو به رو خواهد داشت. خوشبختانه در انجام عمل جراحی اسلیو معده به هیچ عنوان روده آسیب نخواهد دید و از این بابت مطمئن باشید.

به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید یک سری عادت خاص را در زندگی خود تغییر دهید، یکی از مهم ترین مزیت های انجام عمل جراحی اسلیو معده همین تغییر عادت های نادرست است که البته اهمیت فوق العاده ای دارد و باعث می شود که زندگی سالم تر و شاداب تری را تجربه کنید.

مخاطب گرامی هم اکنون در حال مشاهده مقاله عمل اسلیو معده در گرگان هستید.

قبل از انجام عمل اسلیو معده چه کارهایی باید انجام داد؟

از مهم ترین سوال هایی که برای متقاضی های انجام عمل جراحی اسلیو معده پیش می آید این است که قبل از انجام عمل باید به چه نکاتی توجه داشت و چه مواردی را رعایت کرد، به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم که در این قسمت این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم تا با آن آشنا شوید.

یکی از مهمترین کارها قبل از عمل اسلیو، آزمایشات قبل از عمل اسلیو است.

اولین و البته مهم ترین موردی که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن دقت کنید، این است که پزشک معالج خود را با دقت انتخاب کنید. به شما اطمینان می دهیم که عمل جراحی اسلیو معده در صورتی که پزشکی متخصص آن را انجام دهد، مزیت های فوق العاده ای برای شخص به همراه خواهد داشت و هیچ گونه عوارضی هم نخواهد داشت. پس برای سلامت خود ارزش قائل شوید.

قبل از انجام عمل اسلیو معده چه کارهایی باید انجام داد؟
قبل از انجام عمل اسلیو معده چه کارهایی باید انجام داد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که یکی از ویژگی های شخص واجد شرایط برای انجام عمل جراحی اسلیو معده این است که هیچ گونه اعتیادی نداشته باشد.

به شما توصیه می کنیم، اگر به مواد مخدر یا مشروبات الکی اعتیاد دارید، قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آن را کنار بگذارید، زیرا یک هفته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به هیچ عنوان نباید مشربات الکی، سیگار یا قلیان مصرف شود و باعث عوارضی بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده خواهد شد.

اکنون که با مراقبت های قبل از عمل آشنا شدید پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان ما را همراهی کنید.

رژیم غذایی خاص

قبل از آن که عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهید، باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کنید که البته اهمیت بسیار بالایی دارد، به دلیل اهمیت بالای این موضوع در ادامه به طور مجزا این موضوع را بررسی خواهیم کرد تا به طور کامل با آن آشنا شوید. توجه داشته باشید که رعایت نکات قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به همین موارد خلاصه نمی شود.

توجه داشته باشید که اگر دارویی خاص را مصرف می کنید، آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید، زیرا مصرف داروهای آسپرین، پلاویکس و وارفارین یک هفته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده ممنوع می باشد. داروهای انعقاد خون باعث می شوند که شخص بعد از عمل جراحی اسلیو معده دچار کبودی شود.

رژیم غذایی خاص
رژیم غذایی خاص

به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از افراد برای کاهش وزن خود، از چای سبز و قهوه سبز استفاده می کنند. به شما توصیه می کنیم که یک هفته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده مصرف چای سبز و قهوه سبز را به صفر برسانید و مصرف چای و قهوه را هم به حداقل برسانید

زیرا در زمان انجام عمل جراحی اسلیو معده نباید در خون کافئین وجود داشته باشد. یک روز قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به هیچ عنوان چای و قهوه مصرف نکنید.

لازم به ذکر است که در هنگام انجام عمل جراحی اسلیو، معده باید به طور کامل خالی باشد، زیرا برای شخص مشکل ساز خواهد شد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که برای صرف شام، غذای سبکی را انتخاب کنید تا در زمان کمی هضم شود و صبحانه هم میل نکنید تا معده شما خالی بماند.

رعایت رژیم غذایی قبل از انجام عمل اسلیو معده چه ضرورتی دارد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی رعایت شود، همانطور که در مطالب بالا گفتیم، به دلیل اهمیت این موضوع در این قسمت به طور کامل و مجزا آن را بررسی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که رعایت رژیم غذایی از چندین ماه قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده شروع خواهد شد.

رعایت رژیم غذایی قبل از انجام عمل اسلیو معده چه ضرورتی دارد؟
رعایت رژیم غذایی قبل از انجام عمل اسلیو معده چه ضرورتی دارد؟

بسیاری از چاقی ها با عدم ثبات وزن همراه است، یعنی شخص وزن ثابتی ندارد و روزانه افزایش پیدا می کند، یا وزن در یک بازه زمانی روندی افزایشی دارد و سپس روند کاهشی خواهد داشت، البته این روند کاهشی بسیار کم است و باعث لاغری نخواهد شد، به این اتفاق عدم ثبات وزن گفته می شود.

رعایت رژیم غذایی قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده با دو هدف انجام می شود، یکی از مهم ترین اهداف این رژیم غذایی ثبات شدن وزن شخص می باشد. یعنی وزن شخص به حدی برسد که در مدت زمان گوتاهی افزایش پیدا نکند یا روندی کاهشی نداشته باشد، به این موضوع ثبات وزن گفته می شود.

حالا که با رژیم غذایی قبل از عمل آشنا شدید توصیه می کنیم تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان ما را همراهی کنید.

تصمیم جدی شخص برای لاغری

هدف دیگری که رعایت رژیم غذایی قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به دنبال دارد، این است که پزشک اطمینان حاصل کند که شخص برای لاغری و کاهش وزن تصمیمی جدی دارد و بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده هم می تواند، سبک زندگی و عادت های غذایی غلط خود را اصلاح کند.

به این موضوع توجه داشته باشید که عدم ثبات وزن و عدم ثبات در تصمیم شخص باعث می شود که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده نتیجه ای رضایت بخش وجود نداشته باشد، در مورد اول وزن شخص باز هم به مرور زمان افزایش پیدا می کند و در مورد دوم شخص با همان عادت های غذایی غلط، به وزن قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده بر می گردد.

تصمیم جدی شخص برای لاغری
تصمیم جدی شخص برای لاغری

حال که با ضرورت رعایت رژیم غذایی قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنا شدید، باید به این موضوع مهم هم اشاره کنیم که رژیم غذایی قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده، باید توسط پزشک متخصص و معالج شما تنظیم شود، پس از رعایت رژیم هایی که دیگران بدون اطلاعات خاصی به شما پیشنهاد می دهند، پرهیز کنید.

شما هم اکنون در حال خواندن پست عمل اسلیو معده در گرگان هستید.

آیا با آزمایش های قبل از انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید، این است که آزمایش هایی برای شما نوشته می شود که بر روی نتیجه نهایی عمل جراحی اسلیو معده تاثیر می گذارد، حال این سوال پیش می آید که چه آزمایش هایی باید انجام دهید و هدف از هر یک از این آزمایش ها چیست؟ با ما همراه باشید تا این موضوع را به طور کامل شرح دهیم.

به این موضوع توجه داشته باشید که آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده با هدف آشنایی بیشتر با بدن متقاضی عمل، انجام می شود.

آیا با آزمایش های قبل از انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟
آیا با آزمایش های قبل از انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

به عنوان مثال اگر شخصی دچار کم خونی باشد، پزشک باید از این موضوع اطلاع داشته باشد تا در روند انجام عمل جراحی اسلیو معده مشکلی به وجود نیاید، در ادامه هر یک از آزمایش ها را نام می بریم و هدف حاص انجام آن را شرح خواهیم داد.

آزمایش خون: یکی از مهم ترین و کاربردی ترین آزمایش هایی که قبل از عمل جراحی اسلیو معده از شخص گرفته می شود، همین آزمایش خون است که اهداف متعددی هم دارد.

یکی از مهم ترین اهداف آزمایش خون این است که شخص دچار کم خونی نباشد و دیگر هم این است که شخص باردار نباشد. لازم به ذکر است که انجام عمل جراحی اسلیو معده برای شخص باردار ممنوع می باشد، زیرا برای جنین خطر دارد.

آزمایش دیابت:

همانطور که از نام این آزمایش مشخص است، برای مثبت یا منفی بودن دیابت شخص گرفته می شود. لازم به ذکر است که معمولا افراد چاق به بیماری دیابت مبتلا هستند و باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که بی هوشی برای افراد مبتلا به دیابت خطرناک خواهد بود، بنابراین می توان به این نتیجه رسید که انجام آزمایش دیابت قبل از عمل جراحی اسلیو معده اهمیت بالایی دارد و نباید از آن غافل شد.

آزمایشی برای عملکرد کلیه:

به این موضوع توجه داشته باشید که بیماری کلیوی بسیار خطرناک است و اگر کسی به این بیماری مبتلا باشد، باید در انتخاب داروهای او نهایت دقت را به کار برد

زیرا بعضی از داروها برای بیماران کلیوی عوارض خاصی دارند، بنابراین به شما پیشنهاد می دهیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده از سلامت کلیه های خود اطمینان حاصل کنید، یا پزشک را در جریان بیماری خود قرار دهید تا دارویی مناسب برای شما تجویز شود.

آزمایش انعقاد خون:

انعقاد خون بیماری مزمنی است و شخص مبتلا به آن با این خطر مواجه می باشد که زخم هایش به مدت زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارند، البته در صورت مصرف داروی مناسب این روند سریع تر خواهد بود. لازم به ذکر است که انعقاد خون با آزمایش خون مشخص خواهد شد.

به این موضوع توجه داشته باشید که گاهی با توجه به شرایط شخصی فرد متقاضی انجام عمل جراحی اسلیو معده، آزمایش های دیگری هم از وی گرفته می شود، اما مهم ترین آزمایش های کاربردی که انجام آن ها قبل از عمل جراحی اسلیو معده مهم و حیاتی می باشد، همان مواردی است که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم.

بعد از عمل اسلیو معده چه کارهایی باید انجام داد؟

در مطالب بالا به طور کامل نکات مهم قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده را شرح دادیم، حال این سوال پیش می آید که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مواردی را باید رعایت کرد تا بهترین نتیجه ممکن برای شخص رقم بخورد؟ پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید تا با این موضوع هم به طور کامل و جامع آشنا شوید.

بعد از عمل اسلیو معده چه کارهایی باید انجام داد؟
بعد از عمل اسلیو معده چه کارهایی باید انجام داد؟

یکی از مهم ترین مواردی که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید، رعایت رژیم غذایی می باشد. لازم به ذکر است که رعایت رژیم غذایی اهمیت فوق العاده ای دارد و به دوره های متفاوتی تقسیم می شود، به همین دلیل در ادامه مطالب کاملی در این رابطه بیان خواهیم کرد و در این قسمت توضیحی در رابطه با آن ارائه نمی دهیم.

یازی به بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد

یکی دیگر از مواردی که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید، این است که بعد از انجام این عمل نیازی به بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد، البته در موارد خاص و با توجه به صلاح دید پزشک گاهی چند روزی استراحت و بستری شدن را برای بیمار تجویز می شود، اما در بسیاری از موارد شخص نیازی به بستری شدن نخواهد داشت.

نکته دیگری که باید به آن توجه و دقت کافی داشته باشید، این است که اگر چه شخص در بیمارستان بستری نمی شود، اما باید سه تا پنج روز به طور کامل استراحت کند تا سلامت خود را به دست آورد. گاهی در بعضی از افراد شاهد این هستیم که این مدت سه تا پنج روز تا یک هفته ادامه خواهد داشت، توجه داشته باشید که این موضوع عادی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

نکته بعدی که در رابطه با نکات مهم بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید، این است که فرد بعد از مدت سه تا پنج روز استراحت مطلق می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد، به عنوان مثال در صورت شاغل بودن، بعد از این مدت می تواند به محل کار خود بازگردد.

توجه داشته باشید که اگر چه فرد بعد از مدت زمان استراحت مطلق قادر به انجام کارهای روزمره خود می باشد، اما باز هم باید یک سری نکات را رعایت کند.

مثال

به عنوان مثال از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کرده، برای مدت زمان طولانی پیاده روی نکند یا سر پا نماند و فعلا ورزش را در برنامه خود قرار ندهد. البته موضوع ورزش اهمیت بسیاری دارد و در ادامه آن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که فرد در مدت زمان یک هفته بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده نباید به هیچ عنوان مشروبات الکلی مصرف کند و استعمال دخانیات و مصرف مواد مخدر هم به طور کامل ممنوع می باشند. بی توجهی به این موضوعات سبب می شود که عوارض بسیاری در انتظار شخص باشد.

آیا با ضرورت رعایت رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که شخص بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید از رژیم غذایی خاصی پیروی کند. جزئیات این رژیم غذایی را در ادامه به طور کامل بررسی خواهیم کرد. در این قسمت قصد داریم به ضرورت و اهمیت رعایت این رژیم غذایی بپردازیم و مطالب مهمی را در رابطه با آن بیان کنیم، پس با ما همراه باشید.

در مطالب ابتدایی مقاله به این موضوع اشاره کردیم که چاقی به چه علت هایی به وجود می آید، تغذیه نادرست، سبک زندگی اشتباه و غذا خوردن بیش از حد نیاز از علت های مهم چاقی به حساب می آیند که در مطالب بالا به طور کامل به آن اشاره کرده ایم، حال باید هر یک از این موارد را برای بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده بررسی کنیم.

آیا با ضرورت رعایت رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟
آیا با ضرورت رعایت رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

در ابتدا باید به شما بگوییم که اگر بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده برنامه غذایی و سبک زندگی خود را تغییر ندهید، وزن شما به سرعت به همان وزن قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده بر می گردد، با این تفاوت که این بار خطر بیشتری شما را تهدید خواهد کرد، پس برای این موضوع اهمیت خاصی قائل باشید.

برنامه غذایی با رژیم غذایی تفاوت دارد.

در رژیم غذایی شما از خوردن یک سری مواد خاص منع می شوید، اما در برنامه غذایی به شما می گویند که هر غذایی را به چه اندازه و در چه زمانی مصرف کنید تا دچار اضافه وزن نشوید، بنابراین شخص به هیچ عنوان احساس گرسنگی نخواهد کرد و از این بابت اذیت نمی شود.

توجه داشته باشید که با تغییر برنامه های غذایی گام بزرگی برای تغییر سبک زندگی بر می دارید که اهمیت بسیار بالایی هم دارد.

گام بعدی برای تغییر سبک زندگی فراموش کردن عادت های غلط و جایگزینی آنها با عادت های مثبت است. همانطور که در مطالب بالا گفتیم، ساعت خواب هم تاثیر به سزایی در سبک زندگی دارد، پس باید به این موضوع هم توجه ویژه ای داشته باشید.

آیا می دانید بعد از انجام عمل اسلیو معده چه رژیمی باید رعایت کرد؟

در مطالب بالا این موضوع مهم را شرح دادیم که چرا بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده شخص باید رژیم غذایی خاصی داشته باشد، حال در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که این رژیم غذایی چگونه است و شخص باید چه غذاهایی را در برنامه غذایی خود قرار دهد. پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

رژیم غذایی بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده از همان روز اول شروع می شود. به این موضوع توجه داشته باشید که عمل اسلیو، حجم معده را به میزان هشتاد درصد کاهش می دهد،

پس کاملا واضح و طبیعی است که معده بعد از عمل جراحی اسلیو معده همانند قبل نیست و بسیار حساس شده است، همین موضوع سبب می شود که شخص تا یک هفته ابتدایی بعد از عمل جراحی قادر به خوردن هیچ چیز جز مایعات نباشد.

آیا می دانید بعد از انجام عمل اسلیو معده چه رژیمی باید رعایت کرد؟
آیا می دانید بعد از انجام عمل اسلیو معده چه رژیمی باید رعایت کرد؟

آب، آب گوشت و آب مرغ غذاهایی هستند که شخص در هفته اول بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده می تواند بخورد. اگر هنوز عمل جراحی اسلیو معده را انجام نداده اید، با خواندن این مطلب تصور می کنید که این رژیم غذایی سخت خواهد بود و توان رعایت آن را ندارید،

اما به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده کاهش حجم سریع معده و همینطور نبودن هورمون گرلین باعث می شود که شخص اشتهایی برای غذا خوردن نداشته باشد، البته این شرایط دائمی نیست و با گذشت زمان از بین می رود.

امیدواریم تا اینجای مقاله اطلاعات خوبی در مورد عمل اسلیو معده در گرگان کسب کرده باشید.

هورمون گرلین تنها عامل احساس گرسنگی نیست

به این موضوع توجه داشته باشید که هورمون گرلین تنها عامل احساس گرسنگی در بدن نیست، به همین دلیل به مرور زمان عامل های دیگری دست به دست هم می دهند و اشتهای شخص به حالت طبیعی بر می گردد

البته همانند قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده نخواهد شد، زیرا یکی از مهم ترین عوامل گرسنگی که همان هورمون گرلین است، دیگر وجود ندارد.

در هفته دوم بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده شخص می تواند مواد غذایی دیگری را هم به رژیم غذایی خود اضافه کند.

هورمون گرلین تنها عامل احساس گرسنگی نیست
هورمون گرلین تنها عامل احساس گرسنگی نیست

به عنوان مثال سوپ های بسیار رقیق یا سوپ هایی که به خوبی با میکسر، میکس شده اند و اثری از مواد جامد در آنها نیست، مناسب هستند. مصرف آب میوه های طبیعی در این هفته به شخص توصیه می شود.

در هفته دوم شخص می تواند ژله را هم به برنامه غذایی خود اضافه کند، اما توجه داشته باشید که ژله با آب میوه طبیعی درست شده باشد و فاقد قند مصنوعی باشد.

هفته دوم و حساس بودن معده

در هفته دوم هم شخص معده حساسی دارد و نباید مواد غذایی پیچیده و مرکبی را مصرف کند، البته اشتهای او هنوز به حدی نیست که میلی به خوردن این غذاها داشته باشد.

در هفته سوم بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده شخص می تواند غذاهای پوره ای هم به برنامه غذایی خود اضافه کند.

توجه داشته باشید که غذاهای پوره ای نرم هستند و هضم آن ها برای معده بسیار آسان می باشد. در این هفته شخص می تواند سبزیجات پخته شده و میوه ها را هم در برنامه غذایی خود داشته باشد و مشکلی به وجود نخواهد آمد.

هفته دوم و حساس بودن معده
هفته دوم و حساس بودن معده

در هفته چهارم بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، شخص به آسانی می تواند غذاهای گوشتی و دیگر مواد غذایی را به سادگی در برنامه خود جای دهد، البته به این موضوع توجه داشته باشید که میزان استفاده از هر غذایی و زمان مصرف آن اهمیت بسیاری دارد که در برنامه غذایی باید به آن توجه ویژه ای داشت.

برای کاهش درد بعد از انجام عمل اسلیو معده چه راه هایی وجود دارد؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده مورد سوال قرار می گیرد، موضوع درد بعد از عمل جراحی است. بسیاری از کسانی که قصد انجام عمل جراحی اسلیو معده را دارند، از درد بعد از عمل نگران هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این قسمت به طور کامل آن را بررسی کنیم تا به خوبی با آن آشنا شوید.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که روش های مختلفی برای انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد، یکی از بهترین روش هایی که برای انجام عمل جراحی، پیشنهاد می شود، اسلیو معده می باشد، این عمل نیازی به بخیه نخواهد داشت

برای کاهش درد بعد از انجام عمل اسلیو معده چه راه هایی وجود دارد؟
برای کاهش درد بعد از انجام عمل اسلیو معده چه راه هایی وجود دارد؟

به دلیل این که از تیغ جراحی استفاده نمی شود، همین موضوع باعث خواهد شد که درد بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به شدت کاهش پیدا کند.

درد کم بعد از عمل

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که عمل جراحی اسلیو معده، به هر حال نوعی عمل جراحی به حساب می آید و کمی درد بعد از آن کاملا طبیعی خواهد بود، اما این درد به حدی نیست که تحمل آن برای شخص غیر ممکن باشد و با مصرف مسکن به خوبی کاهش پیدا می کند.

در مطالب بالا مراقبت های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده را به خوبی شرح دادیم. به این موضوع توجه داشته باشید که رعایت این نکات باعث می شود که شخص درد کمتری را بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده تحمل کند، به همین دلیل توصیه می کنیم که این مراقبت ها را جدی بگیرید.

توجه داشته باشید که مراقبت های و رژیم غذایی بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده هم تاثیر به سزایی در کاهش درد بعد از عمل جراحی اسلیو معده دارد، پس از این نکات هم غافل نشوید.

در نهایت باز هم به این موضوع اشاره می کنیم که درد بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به حدی نیست که شخص اذیت شود، پس بابت آن نگرانی نداشته باشید، به خصوص آن که نیازی هم به بستری شدن در بیمارستان نخواهید داشت.

آیا با ضرورت ورزش بعد از انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که ورزش کردن بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده اهمیت بالایی دارد و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم، در این قسمت به طور کامل این موضوع را بررسی خواهیم کرد، پس پیشنهاد می دهیم که با ما همراه باشید و ادامه مطالب را از دست ندهید.

ورزش یکی از مهم ترین عواملی است که باعث تناسب اندام، کاهش وزن و لاغری می شود. بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید ورزش کردن را در برنامه خود قرار دهید تا باز هم به چاقی و اضافه وزن دچار نشوید، اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که ورزش را در چه زمانی شروع کنید و چگونه این کار را انجام دهید.

آیا با ضرورت ورزش بعد از انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟
آیا با ضرورت ورزش بعد از انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

در قسمت مراقبت های بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به این موضوع اشاره کردیم که شخص تا یک هفته بعد از عمل نباید هیچ گونه تحرکی داشته باشد و در هفته دوم هم نباید پیاده روی کند و اجسام سنگین را بلند کند. توجه داشته باشید که ورزش کردن تا یک ماه بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به طور کامل ممنوع خواهد بود.

شش هفته بعد از عمل جراحی ورزش را شروع کنید

به شما پیشنهاد می دهیم که ورزش کردن را 6 هفته بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده شروع کنید و مربی خود را در جریان عمل جراحی قرار دهید تا بهترین حرکات را متناسب با شرایط شما انتخاب کند.

برای شروع ورزش نباید از حرکت های سخت شروع کنید، بلکه در ابتدا با حرکات هایی شروع کنید که ساده و آسان هستند و نیازی به انرژی زیادی ندارند، در غیر این صورت با مشکل رو به رو خواهید شد.

به این موضوع توجه داشته باشید که اگر چه ورزش کردن برای سلامتی هر کسی ضروری است، اما بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده با احتیاط ورزش را شروع کنید و طبق حرکت هایی پیش بروید که مربی برای شما انتخاب کرده است. نکته نهایی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که تاریخ دقیق آغاز ورزش خود را از پزشک معالج خود بخواهید.

تا اینجا با مطلب عدم تحرک در چاقی آشنا شدید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل اسلیو معده در گرگان با ما همراه باشید.

آیا برای عمل اسلیو معده معایبی هم وجود دارد؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده باید به آن اشاره کرد، این است که آیا برای این عمل جراحی معایبی هم وجود دارد، یا خیر؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که یکی از مهم ترین مزیت های انجام عمل جراحی اسلیو معده این است که این عمل معایبی ندارد، در این قسمت قصد داریم با ارائه دلیل های منطقی به شما ثابت کنیم که برای عمل جراحی اسلیو معده هیچ معایبی وجود ندارد.

در عمل جراحی اسلیو معده شاهد این هستیم که معده حجم داخلی زیادی دارد، در رابطه با این موضوع در مطالب بالا توضیحات کاملی را ارائه داده ایم

آیا برای عمل اسلیو معده معایبی هم وجود دارد؟
آیا برای عمل اسلیو معده معایبی هم وجود دارد؟

همین موضوع سبب می شود که فرد بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده دچار هیچ گونه مشکل گوارشی نشود و این موضوع اهمیت بسیاری خواهد داشت.

توجه داشته باشید که در عمل جراحی اسلیو معده، مواد روده هیچ گونه آسیبی نمی بیند و جذب مواد معدنی و ویتامین ها به خوبی انجام می شود، برای اطمینان بیشتر هم شخص می تواند در هفته های ابتدایی بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، قرص های مکمل غذایی را در برنامه خود قرار دهد.

به شما اطمینان می دهیم که اگر قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده نکاتی که بیان کردیم را به دقت رعایت کنید، پزشک معالج خود را با اطمینان و تحقیق های گسترده انتخاب کنید و رژیم غذایی که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده برای شما تنظیم می شود را به خوبی رعایت کنید، انجام عمل جراحی اسلیو معده هیچ گونه معایبی برای شما نخواهد داشت.

برای انتخاب جراح انجام دهنده عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که اگر پزشک معالج خود را با دقت انتخاب کنید، عمل جراحی اسلیو معده شما به خوبی انجام می شود.

به این موضوع توجه داشته باشید که پزشک معالج تاثیر بسیار مهمی در نتیجه نهایی عمل جراحی اسلیو معده دارد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این قسمت ویژگی های یک پزشک خوب را بیان کنیم تا به طور کامل با این موضوع آشنا شوید. پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که عمل جراحی اسلیو معده باید توسط متخصص انجام شود، پس در هنگام انتخاب پزشک معالج خود، به تخصص او دقت داشته باشید. اگر چه تخصص موضوع بسیار مهمی است، اما تنها عامل در تعیین انتخاب یک پزشک خوب به حساب نمی آید.

مهارت پزشک موضوع دیگری است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. مهارت پزشک موضوعی است که با تجربه او رابطه ای مستقیم دارد،

یعنی هر چه تجربه پزشک بیشتر باشد، طبیعتا مهارت او هم بیشتر خواهد بود، البته به این نکته توجه داشته باشید که با تجربه بودن، لزوما به معنی مسن بودن نیست، پزشکی می تواند سن کمی داشته باشد، اما دارای تجربه و مهارت بالایی باشد.

یکی از مهم ترین روش ها و راه هایی که می توانید به مهارت و تجربه پزشک معالج خود پی ببرید این است که از بیماران قبلی او سال بپرسید و از تجربه آن ها استفاده کنید، البته پیشنهاد می کنیم که برای این کار به یک یا دو نفر اکتفا نکنید و از افراد بیشتری در این رابطه سوال بپرسید تا به خوبی بابت این موضوع اطمینان حاصل کنید.

هزینه انجام عمل اسلیو معده به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه عمل جراحی اسلیو معده یکی از مهم ترین سوال هایی است که در رابطه با این عمل پرسیده می شود. در این قسمت قصد داریم هزینه عمل جراحی اسلیو معده را به طور کامل بررسی کنیم. نکته بسیار مهمی که در رابطه با هزینه عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید، این است که هزینه های این عمل جراحی را بیمه تقبل نخواهد کرد.

در رابطه با بیمه و هزینه عمل جراحی اسلیو معده باید به این موضوع اشاره کنیم که عمل های جراحی لاغری در گروه عمل های جراحی زیبایی جای می گیرد

هزینه انجام عمل اسلیو معده به چه عواملی بستگی دارد؟
هزینه انجام عمل اسلیو معده به چه عواملی بستگی دارد؟

به همین دلیل بیمه هزینه آن را تقبل نمی کند، این در حالی است که اگر این عمل های جراحی برای سلامت شخص ضروری باشد، بیمه درصدی از آن را پرداخت خواهد کرد، برای این کار لازم است که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به بیمه مراجعه کنید و مراحل انجام عمل جراحی اسلیو معده را با توجه به شرایط بیمه سپری کنید.

به این موضوع توجه داشته باشید که هزینه عمل جراحی اسلیو معده با توجه به عوامل متعددی مشخص خواهد شد، اما مهم ترین عامل در تعیین هزینه عمل جراحی اسلیو معده، شرایط شخصی فرد است.

دقت داشته باشید که اگر شخص بیماری خاصی داشته باشد، داروهای خاصی برای او تجویز می شود که هزینه های عمل جراحی اسلیو معده را تغییر می دهند.

مقاله ای که شما در حال خواندن آن هستید عمل اسلیو معده در گرگان است.

بیمارستان های دولتی و خصوصی

نکته دیگری که در رابطه با هزینه عمل جراحی اسلیو معده باید به آن دقت کنید، این است که این عمل در بیمارستان های دولتی و خصوصی انجام می شود،

کاملا واضح و طبیعی است که هزینه انجام عمل جراحی اسلیو معده در بیمارستان های خصوصی بیشتر از بیمارستان های دولتی است، پس در انتخاب مرکز انجام عمل جراحی اسلیو معده به این موضوع مهم دقت داشته باشید.

تخصص پزشک متخصص شما هم عامل دیگری است که در هزینه عمل جراحی اسلیو معده تاثیر می گذارد، توجه داشته باشید، همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم، پزشک معالج شما باید تخصص داشته باشد،

اگر پزشک معالج شما فوق تخصص باشد، طبیعتا هزینه بیشتری را دریافت خواهد کرد، البته دستمزد پزشک ها تعرفه ای خاص دارد و هر پزشکی نمی تواند به میل خود هر دستمزدی را دریافت کند.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست، البته به جز مواردی که پزشک معالج شما تشخیص دهد که شخص برای مراقبت بیشتر به بستری شدن در بیمارستان نیاز دارد، در این حالت شخص باید هزینه بیشتری بپردازد.

از دیگر هزینه های عمل جراحی اسلیو معده باید به داروهای بعد از انجام عمل اشاره کرد. توجه داشته باشید که اگر شخص از داروهای داخلی استفاده کند،

هزینه کمتری می پردازد و داروهای خارجی گران تر هستند. لازم به ذکر است که انجام آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده هزینه های خاص خود را دارد و جدا از هزینه نهایی عمل جراحی اسلیو معده به حساب می آیند.

نکته

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که عمل اسلیو معده در گرگان چگونه انجام می شود.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که مطالب مهمی را در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده بیان کنیم تا مخاطب به طور کامل با این عمل آشنا شود و سوال و ابهامی برای او وجود نداشته باشد.

در ابتدای مقاله سعی بر این داشتیم که علت های چاقی را به طور کامل شرح دهیم تا مخاطب بتواند به آسانی از ابتلا به چاقی و اضافه وزن جلوگیری کند.

نکته
نکته

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، تغذیه نامناسب، عدم تحرک و سبک زندگی اشتباه از اصلی ترین علت های چاقی به حساب می آیند.

در ادامه به این موضوع اشاره کردیم که انجام عمل های جراحی لاغری یکی از بهترین روش ها برای لاغری و کاهش وزن به حساب می آیند.

عمل های جراحی لاغری انواع مختلفی دارند که هر یک مزیت های خاص خود را دارند، اما یکی از بهترین عمل های لاغری، عمل جراحی اسلیو معده است که مزیت های فراوانی دارد و معایبی هم برای آن وجود ندارد.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که مزیت های عمل جراحی اسلیو معده را به طور کامل شرح دهیم تا مخاطب با آن ها آشنا شود.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در گرگان هستید.

هیچ گونه عوارض خاصی ندارد

در ادامه مطالب هم با ارائه دلایل و استدلال به این نتیجه رسیدیم که انجام عمل جراحی اسلیو معده هیچ گونه عوارض و معایبی را برای شخص به دنبال نخواهد داشت و این موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه ای ویژه داشت.

یکی از مهم ترین مواردی که سبب مزیت هایی برای عمل جراحی اسلیو معده می شود، نحوه انجام این عمل جراحی می باشد.

همانطور که در مطالب بالا هم به طور کامل گفتیم، شکل نهایی معده بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده شبیه هلال ماه یا موز خواهد بود که باعث می شود، سطح داخلی معده تقریبا زیاد باشد و مواد معدنی و ویتامین ها به خوبی جذب شوند.

هیچ گونه عوارض خاصی ندارد
هیچ گونه عوارض خاصی ندارد

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده یک سری مراقبت ها لازم است که در مطالب بالا به طور کامل آن ها را شرح داده ایم، در این قسمت باز هم به این موضوع اشاره می کنیم که رعایت این نکات اهمیت بالایی دارد و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

لازم به ذکر است که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آزمایش های خاصی هم برای شخص نوشته می شوند که انجام آن ها اهمیت بالایی دارد و نباید از آنها غافل شد.

توجه داشته باشید که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده هم نکات خاصی باید رعایت شود که مهم ترین آن ها رعایت رژیم غذایی است.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در گرگان هستید.

توجه داشته باشید

در مطالب بالا به طور کامل این اهمیت این موضوع را شرح دادیم و به طور کامل و به تفکیک هفته گفتیم که شخص چه مواد غذایی را می تواند در برنامه خود قرار دهد.

همانطور که گفتیم، شخص در هفته اول بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید مایعات مصرف کند و در هفته چهارم می تواند غذاهای دیگر را به طور کامل در برنامه غذایی خود قرار دهد. لازم به ذکر است که برنامه غذایی توسط پزشک متخصص تنظیم خواهد شد.

موضوع دیگری که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم، در رابطه با هزینه عمل جراحی اسلیو معده است. هزینه عمل جراحی اسلیو معده به عوامل مختلفی بستگی دارد

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

که در مطالب بالا به طور کامل این موضوع را شرح دادیم و گفتیم که مهم ترین عامل شرایط شخصی است که قصد دارد، عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهد، به دلیل توضیحات کاملی که در مطالب بالا ارائه شده است، در این قسمت مطلبی در این رابطه بیان نخواهیم کرد.

مطلب دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که فرد برای انجام عمل جراحی اسلیو معده باید شرایط خاصی داشته باشد، در مطالب بالا این شرایط را به طور کامل شرح داده ایم

اما مهم ترین آن ها شرط سنی (حداقل بیش از هشت سال) و داشتن شاخص توده بدنی بالاتر از سی (برای مدت بیش از پنج سال) است که اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به آن توجه ویژه ای داشت. دیگر مطالب مهم و کاربردی در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده را در مطالب بالا به طور کامل توضیح داده ایم.

از اینکه تا پایان مقاله عمل اسلیو معده در گرگان ما را همراهی کردید متشکریم و امیدواریم از مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در گرگان نهایت استفاده و بهره را برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید