علائم دیابت خاموش

فهرست مطالب

می‌خواهیم در این مطلب در رابطه با علائم دیابت خاموش برای شما اطلاعاتی داشته باشیم و از نشانه‌ها و ویژگی‌های آن بیشتر برای شما بگوییم. همراه ما باشید.

تمامی ما با واژه دیابت آشنایی داریم. کمتر کسی وجود دارد که هیچ‌گونه اطلاعاتی در رابطه با بیماری دیابت نداشته باشد. اما هنوز هم برخی از افراد از علائم و نشانه‌های دیابت اطلاعاتی ندارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیابت می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

امکان دارد که برخی از افراد هیچ‌گونه اتفاق و علائمی در بدن آن‌ها رخ ندهد و تا سالیان سال از وجود دیابت در بدن خود غافل باشند.

مقدمه

علائم دیابت خاموش
علائم دیابت خاموش
عدم آگاهی افراد

عدم آگاهی افراد باعث می شود تا بدون رعایت کردن و استفاده از هر گونه رژیم غذایی خاص یا داروهای مرتبط به دیابت، روند زندگی خود را سپری کنند و این باعث می‌شود تا میزان قند خون آن‌ها به‌ حدی افزایش پیدا کند که به یکباره عارضه‌های خطرناکی را برای آن‌ها در بر داشته باشد.

پس باید اطلاعات کافی در رابطه با علائم دیابت خاموش داشته باشید و با افزایش دادن سطح آگاهی خود در این ‌باره از وجود هر گونه دیابت در بدن خود پیشگیری کنید و یا این بیماری مزمن را فورا شناسایی کنید و روند درمان را از طریق تخصص پزشکان سپری کنید.

عدم آگاهی افراد
عدم آگاهی افراد

اینفوگرافیک علائم دیابت خاموش

اینفوگرافیک علائم دیابت خاموش
اینفوگرافیک علائم دیابت خاموش

در این ‌باره می‌توانید روی تخصص‌های دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی، حساب باز کنید. زیرا می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای درمان دیابت باشد و به شما کمک کند تا این بیماری مزمن را پشت سر بگذارید.

اگر اطلاعات کمی در رابطه با علائم دیابت خاموش دارید، می‌توانید در ادامه این مبحث با ما باشید تا مفصل و جزء به‌ جزء برای شما از علائم دیابت خاموش بگوییم.

البته در ابتدا باید شناخت کلی و جامعی در رابطه با انواع دیابت و عوارض وجود آن در صورت عدم شناخت نشانه‌ها داشته باشید تا به اهمیت این ‌موضوع پی ببرید. پس تا انتهای این مطلب با ما باشید.

علائم دیابت خاموش چیست؟

علائم دیابت خاموش چیست؟
علائم دیابت خاموش چیست؟

فهرست عناوین این مقاله به شرح زیر می‌باشد:

مفهوم اصلی دیابت چیست؟

چندین نوع از دیابت در بدن افراد شکل می‌گیرد؟

مشخصات دیابت نوع ۱

نشانه‌های دیابت نوع ۱

مشخصات دیابت نوع ۲

نشانه‌های دیابت نوع ۲

مشخصات دیابت بارداری

شناخت انواع دیگر دیابت

چه مواردی می‌تواند به‌ عنوان علائم دیابت خاموش شمرده شود؟

شناخت دیابت خاموش بر اثر اندازه‌گیری‌های قند خون

شناخت مهم‌ترین علائم دیابت خاموش

احساس خستگی‌های شدید در طول روز

احساس تشنگی بسیار در طول روز

احساس گرسنگی شدید در طول روز

کاهش وزن بدون دلیل

پیدایش عفونت‌های مخمری

پیدایش اختلال در نعوظ

مشکل در دید و تاری

تأخیر در ترمیم زخم

تهوع و استفراغ مکرر

شکل‌گیری درد و بی‌حسی در پاها

به وجود آمدن تورم در لثه‌ها

بوی بد دهان

دیابت می‌تواند باعث به وجود آمدن چه عوارضی در بدن گردد؟

کم‌بینایی و سپس نابینایی

به‌ وجود آمدن عفونت‌های دستگاه تناسلی

بالا رفتن میزان کلسترول و فشار خون

مشکلات نارسایی کلیوی

مشکلات اعصاب

امکان قطع شدن پا

کاهش عمر

ایجاد گرفتگی نفس و آپنه خواب

وجود مشکلات در روابط جنسی

از بین رفتن قدرت شنوایی

عوارض بیماری‌های قلبی

نحوه تشخیص افزایش قند خون و دیابت به چه صورت می‌باشد؟

در صورت وجود دیابت، چه هنگام نیاز به مراجعه به پزشک می‌باشد؟

صحبت پایانی

 

مفهوم اصلی دیابت چیست؟

قبل ‌از این ‌که بخواهیم در رابطه با علائم دیابت خاموش اطلاعاتی در اختیار شما قرار بدهیم، باید یک شناخت جمع ‌بندی‌ شده در رابطه با دیابت داشته باشید. در واقع همه افراد دارای هورمونی به نام انسولین در بدن خود می‌باشند.

وظیفه انسولین این است که می‌تواند سبب باز کردن قفل سلول‌ها شود و کمک کند تا گلوکز که از طریق مواد غذایی موجود به بدن می رسد، هورمون انسولین برای مصرف انرژی در طول شبانه ‌روز مفید باشند.

مفهوم اصلی دیابت چیست؟
مفهوم اصلی دیابت چیست؟

وقتی شرایط دیابت در بدن افراد اتفاق می‌افتد که در داخل سلول‌ها انسولین کافی برای وارد کردن گلوکز مد نظر شکل نگیرد. این شرایط باعث می‌شود تا همه گلوکزی که ما بر اثر مواد غذائی روزانه در طول روز مصرف می‌کنیم، در خون جمع شود و به ‌حدی افزایش پیدا کند که در اصطلاح می‌توان آن را با افزایش قند خون شناخت. در واقع افزایش قند خون در سلول‌ها باعث می‌شود که بیماری دیابت شکل بگیرد و عموم مردم، آن را با این نام می‌شناسند.

انواع مختلفی برای بیماری دیابت وجود دارد

انواع مختلفی برای بیماری دیابت وجود دارد که براساس شرایط مختلف افراد، امکان مبتلا شدن به آن‌ها فراهم می‌گردد. شکل‌گیری دیابت در انواع دیابت نوع ۱، دیابت نوع ۲، دیابت بارداری در بدن افراد حضور پیدا می‌کند و برای درمان آن باید حتما از تخصص‌های پزشکی باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

در این هنگام دکتر مهدی سلیمی می‌تواند برای درمان دیابت به شما کمک کند. اما علائم بسیار متفاوتی برای شناخت دیابت وجود دارد که باید با درک بیشتر آن‌ها به فکر سلامتی خود باشید.

عدم ساخت انسولین کافی در سلول‌ها باعث می‌شود تا فعالیت‌های اصلی بدن مختل گردد و انسولین موجود در بدن در هنگام مواجهه شدن با انواع دیابت تولید نمی‌گردد. پس باعث آزادسازی چربی‌های موجود در بدن افراد می‌شود و کمک می‌کند که تمامی مواد شیمیایی در خون که مضر می‌باشند، آزاد شوند.

مهم‌ترین این مواد شیمیایی کتون شناخته می‌شود که بر اثر دیابت می‌تواند در بدن حضور پیدا کند. پس حتماً علائم دیابت خاموش را جدی بگیرید تا با شناخت به ‌موقع دیابت، فورا از راهکارهای درمانی، استفاده بهینه داشته باشید و سلامت خود را بازیابید.

انواع مختلفی برای بیماری دیابت وجود دارد
انواع مختلفی برای بیماری دیابت وجود دارد

چندین نوع از دیابت در بدن افراد شکل می‌گیرد؟

برای شناخت بیشتر در رابطه با علائم دیابت خاموش و پرداختن به این مسئله، باید در ابتدا نوع دیابت خود را تشخیص بدهید. پس دسته‌بندی دیابت ها در ۳ گروه قرار می‌گیرند که با نام‌های دیابت نوع اول، دیابت نوع دوم و دیابت بارداری در بین عموم حضور پیدا می‌کنند.

اگر فرد شناخت کافی از نوع دیابت خود داشته باشد، می تواند درمان بهتری نیز از طریق تخصص‌های دکتر مهدی سلیمی برای درمان دیابت فراهم کند. پس توضیحاتی که در ادامه این مطلب برای ویژگی‌های هر کدام از انواع دیابت ذکر می‌شود را جدی بگیرید تا با شناخت درست از روند درمانی برای این بیماری استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست سریعترین راه درمان دیابت و درمان پیش دیابت دیدن کنید.

مشخصات دیابت نوع ۱

وجود دیابت نوع ۱ بر اثر آسیب‌های سلول‌های انسولین در پانکراس می‌باشد. پانکراس همان لوزالمعده است که وظیفه اصلی ترشح انسولین بر گردن او می‌باشد.

حال اگر انسولین در بدن یافت نشود، عملکرد پانکراس دچار مشکلاتی می‌باشد. دیابت نوع اول بدین ‌صورت در بدن افراد حاضر می‌گردد که فرد توانایی تولید هیچ‌گونه انسولینی را ندارد. برای درمان، توصیه دکتر مهدی سلیمی برای این افراد تزریق انسولین می‌باشد.

مشخصات دیابت نوع ۱
مشخصات دیابت نوع ۱

لازم به ذکر است بدانید که وجود این اتفاق تا قبل ‌از سی‌ سالگی برای افراد پدید می‌آید. اما در برخی موارد نادر دیده ‌شده که امکان دارد تا فرد در سن‌های مختلفی بر اساس علائم دیابت خاموش، بیماری دیابت نوع ۱ را تشخیص داده ‌است.

پیشنهاد می کنیم از پست علائم ابتلا به دیابت دیدن کنید.

نشانه‌های دیابت نوع ۱

علائم دیابت خاموش در نوع ۱ می‌تواند متفاوت‌تر از انواع دیگر باشد. هر کدام از بیماری‌ها برای خود دارای نشانه‌ها و علائمی می‌باشند که بر اثر آن‌ها فرد مبتلا از وجود بیماری در بدن خود آگاه می‌شود.

مهم‌ترین مواردی که دکتر مهدی سلیمی به ‌عنوان علائم دیابت خاموش در نوع اول آن نام می‌برد، مواردی همچون دی هیدراسیون، استفراغ و تهوع می‌باشد.

اگر این اتفاقات به ‌صورت پی ‌در پی و پشت سر هم برای شما صورت گرفت، باید آن‌ را به‌ عنوان علائم دیابت خاموش در نوع اول بدانید و فورا برای اقدامات درمانی به نزد دکتر مهدی سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که اگر هیچ‌گونه درمانی برای این‌ موضوع صورت نگیرد، باعث کاهش شدید پتاسیم در بدن می‌گردد و بسیار خطرناک و کشنده می‌باشد. پس برای این ‌که سلامتی خود را حفظ کنید، با شناخت بیشتر علائم دیابت خاموش می‌توانید فورا از اقدامات پزشکی بهره کافی ببرید و در کمترین زمان ممکن، درمان را فراهم کنید.

نشانه‌های دیابت نوع ۱
نشانه‌های دیابت نوع ۱

مشخصات دیابت نوع ۲

دیابت نوع ۲ با توجه به این ‌که اغلب برای افراد بالای ۴۰ سال شکل می‌گیرد، معمولا پزشکان آن را با نام دیابت بزرگسالان می‌شناسند. فرایند شکل‌گیری دیابت نوع ۲ کاملاً بر خلاف دیابت نوع ۱ می‌باشد.

در این شرایط لوزالمعده و پانکراس توانایی تولید انسولین را دارد، اما مهم‌ترین مسئله برای شکل‌گیری دیابت نوع ۲ این است که میزان ترشح ‌شده‌ی انسولین برای عملکردهای بدن کافی نمی‌باشد و ترشح این میزان از انسولین نمی‌تواند کنترل مناسبی برای مدیریت وزن و رژیم‌های غذایی داشته باشد.

پس این شرایط باعث می‌شود تا میزان گلوکز خون برای افراد به دلیل عدم ترشح ناکافی انسولین اتفاق بیفتد. البته برای درمان هنگامی ‌که به دکتر مهدی سلیمی مراجعه می‌کنید، راهکاری همانند رژیم‌های غذایی متعادل و تحرک کافی را برای شما مناسب می‌داند. براساس شرایط هر فرد و علائم موجود آن، فرایند درمانی متفاوتی انجام می‌گیرد.

نشانه‌های دیابت نوع ۲

ممکن است برخی از افراد نیز علائم دیابت خاموش در نوع ۲ را مشاهده کنند. بنابراین باید شناخت کافی از این نشانه‌ها داشته باشند. در واقع علائم خفیف‌تری در هنگام مشاهده دیابت نوع ۲ احساس می‌شود. اما اگر فردی به‌ مرور زمان با این علائم خاموش مواجه شود، روند طبیعی زندگی او به خطر خواهد افتاد و می‌تواند دردسرساز باشد.

در واقع هنگامی‌ که با افزایش سن مواجه می‌شوید، باید خود را برای وجود دیابت نوع ۲ آماده کنید و هر سال از آزمایشات مختلفی استفاده کنید.

اگر فرد افزایش سن داشته باشد و در کنار آن دچار دیابت نوع ۲ شود، زندگی او مختل می‌گردد. نباید از این ‌موضوع غافل شوید که افزایش وزن می‌تواند تاثیر بسیار مستقیمی روی وجود بیماری دیابت نوع ۲ بگذارد. اغلب مواقع افرادی که درگیر دیابت نوع ۲ شده‌اند، با مشکل اضافه ‌وزن دست ‌و پنجه نرم می‌کنند.

در کل می‌توان گفت که نمی‌توان به ‌صورت آشکارا متوجه شد که فرد، درگیر دیابت نوع ۲ است و دارای علائم دیابت خاموش می‌باشد که با بررسی‌هایی که در ادامه این مبحث برای شما خواهیم گفت، می‌توانید به وجود آن پی ببرید.

زیرا اگر در سالیان متوالی شناخت خوبی از بیماری خود نداشته باشید، نمی‌توانید آن را درمان کنید. اما چند مسئله بسیار مهم که به‌ عنوان علائم و نشانه‌های دیابت نوع ۲ وجود دارد بی‌قراری، ضعف و غش می‌باشد.

در کنار این موارد اگر فردی شرایطی همچون خستگی‌های ممتد، گرسنگی، تشنگی بیش ‌از اندازه را تجربه کند، باید دریافت که بیماران، درگیر دیابت نوع ۲ شده‌اند. به ‌عنوان علائم دیابت خاموش می‌توانند با وجود زخم‌ها نیز مواجه شوند. پس در صورت وجود این دسته از علائم، باید حتما آن‌ها را جدی بگیرید و برای درمان اقدامات لازم را انجام بدهید.

مشخصات دیابت بارداری

از نام این نوع دیابت مشخص است که در دوره بارداری برای بانوان باردار اتفاق خواهد افتاد. این شرایط به‌ گونه‌ای است که بدن آن‌ها با افزایش قند خون بیشتر از حد مجاز مواجه شده ‌است. به‌ مرور زمان با پیشرفت کردن ماه‌های بارداری برای این ‌که رشد کودک تکمیل شود، گلوکز بیشتری برای بدن مادر نیاز است.

مشخصات دیابت بارداری
مشخصات دیابت بارداری

بنابراین تغییرات هورمونی بسیاری که در دوره بارداری برای بانوان باردار اتفاق می‌افتد، تأثیر بسیاری روی کاهش یافتن نقش ترشح هورمون انسولین می‌گذارد و این می‌تواند عامل مؤثری برای افزایش قند خون باشد.

اگر مادری در دوره‌ی بارداری خود دچار دیابت بارداری شود، امکان دارد که در آینده درگیر دیابت نوع ۲ نیز بشود. پس باید در این دوره احتیاط کند تا بتواند این بیماری را ریشه‌کن کند.

درصد این ‌که هر بانوی باردار قبل از وزن هم دچار دیابت بارداری شود، بسیار بالا می‌باشد. زیرا حدوداً ۴ درصد از بانوان باردار تحت تاثیر دیابت بارداری بوده‌اند و مشکلات مختلفی را در این دوره تجربه کرده اند و امکان دارد که علائم دیابت خاموش در دوران بارداری برای افراد اتفاق بیفتد و هیچ‌گونه شناختی از وجود دیابت در این دوره نداشته باشند.

پس این شرایط می‌تواند نگران ‌کننده باشد و سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد. با ما همراه باشید تا از علائم متفاوت دیابت در دوره‌های مختلف بگوییم تا بتوانید از طریق شناخت این موارد، سلامت خود را تضمین کنید.

شناخت انواع دیگر دیابت

البته به‌ غیر از این ۳ گروه اصلی که به ‌عنوان انواع دیابت شناخته می‌شوند، شرایط دیگری نیز برای شکل‌گیری دیابت وجود دارد. اما به دلیل این ‌که کمتر در میان مردم شایع هستند، نامی از آن‌ها برده نمی‌شوند. مهم‌ترین آن‌ها پیش دیابت می‌باشد و یا مواردی همچون دیابت خودایمنی پنهان بزرگسالان و سندرم دیابت وجود دارد.

بیماری پانکراس در بزرگسالان می‌تواند باعث شکل‌گیری دیابت ثانویه گردد. حال اگر فردی درگیر مسئله دیابت نوع ۱ می‌باشد، مشکلات بسیار زیادی گریبانگیر او خواهد شد و به ‌صورت ژنتیکی اختلالات سیستم و اختلالاتی در سیستم ایمنی بدن به وجود بیاورد که از مهم‌ترین نشانه‌ها و علائم آن که به ‌عنوان علائم دیابت خاموش نیز نام‌ برده می‌شود، ضعف در بینایی و ضعف در شنوایی می‌باشد.

با احساس کردن این مسائل باید فورا تحت درمان توسط دکتر مهدی سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک باشید تا بتوانید درمان دیابت را در بهترین حالت سپری کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله درمان دیابت جدید را مطالعه کنید.

شناخت انواع دیگر دیابت
شناخت انواع دیگر دیابت

چه مواردی می‌تواند به‌ عنوان علائم دیابت خاموش شمرده شود؟

اگر به نسبت برخی از نشانه‌ها و علائم دیابت خاموش بی‌اهمیت باشید، عواقب بسیار زیادی گریبانگیر شما خواهد بود. پس هیچ‌گاه نباید وجود افزایش قند و دیابت در بدن را کم ‌اهمیت دانست. در کل به‌ سادگی گذر کردن از کنار این بیماری امکان به وجود آمدن معضلات و مشکلات بسیاری را برای بیمار فراهم می‌کند.

امکان دارد که برخی از افراد هیچ‌گونه علائم درگیر کننده بیماری قند خون یا دیابت را در خود مشاهده نکنند که این با نام دیابت پنهان برای بدن آن‌ها شناخته می‌شود. اما علائم خاموش دیابت در بدن تمامی افراد دیده می‌شود و امکان دارد که به وجود آن بی‌اهمیت باشند.

مهم‌ترین مسئله‌ای که باعث پیدایش دیابت در بدن می‌شود، مواردی همچون خستگی‌های بسیار زیاد، تشنگی افراطی در طول روز و تغییر وزن بدون رژیم‌های غذایی می‌باشد. اگر این مسائل را در زندگی خود مشاهده کردید، باید حتما تحقیقات بیشتری در این‌ باره در رابطه با علائم دیابت خاموش داشته باشید.

 امکان دارد تا علائم دیابت به‌ حدی کم‌رنگ باشد که فرد نمی‌تواند تشخیص درستی از وجود بیماری قند خون یا دیابت داشته باشد

همه ما می‌دانیم در برخی از افراد، امکان دارد تا علائم دیابت به‌ حدی کم‌رنگ باشد که فرد نمی‌تواند تشخیص درستی از وجود بیماری قند خون یا دیابت داشته باشد و یا امکان دارد وجود این علائم را مربوط به بیماری دیگری بداند.

پس برای این ‌که بهتر درک کنید که علائم دیابت خاموش چه مواردی شمرده می‌شوند، در ادامه این مطلب این را خواهیم گفت که مهم‌ترین نشانه‌ها برای افزایش یافتن میزان قند خون در بدن افراد چه مواردی می‌باشد تا در صورت مشاهده این دسته از علائم فورا بتوانید میزان قند خون خود را ارزیابی کنید و با شناخت به‌ موقع و زودتر، شرایط درمان بهتری برای شما فراهم گردد.

اهمیت دانستن این ‌موضوع بالاست که از نظر علمی میزان افزایش یافتن قند خون به‌ غیر از این ‌که با نام دیابت شناخته می‌شود، می‌تواند با واژه گلیسمی نیز شناخته شود. اگر میزان قند خون در هر لیتر خون بیشتر از ۱٫۱۰ گرم باشد، این مسئله سبب شکل‌گیری اختلالات مختلفی خواهد شد.

پس باید در این مواقع حتماً با پزشک خود مشورت کنید. دکتر مهدی سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک می‌تواند برای شما در رابطه با درمان دیابت و علائم دیابت خاموش اطلاعات دقیق و درستی را داشته باشد.

در واقع مهم‌ترین چیزی که باعث می‌شود تا شما بتوانید شناخت درستی از بیماری خود داشته باشید، این است که در دوره‌های خاصی اقدام به اندازه‌گیری قند خون خود کنید تا اگر علائم دیابت خاموش را مشاهده کردید، از طریق بررسی قند خون فورا راهکارهای درمانی برای شما صورت بگیرد. اما در ادامه بیشتر در رابطه با این علائم خواهیم گفت.

شناخت دیابت خاموش بر اثر اندازه‌گیری‌های قند خون

مهم‌ترین مسئله این است که شما آزمایش‌های دوره‌ای برای درک قند خون خود را مهم بشمارید و اگر در اقوام خود سوابق خانوادگی دیابت دارید، نباید این ‌موضوع را فراموش کنید که امکان دارد شما نیز در آینده به این معضل دچار شوید.

در کنار آن اگر با گذشت سن، افزایش وزن را در بدن خود مشاهده می‌کنید، تمامی این موارد عامل مؤثری برای این‌ که بتوانید میزان قند خون خود را در دوره‌های زمانی مشخص کنید، می‌باشد.

شناخت دیابت خاموش بر اثر اندازه‌گیری‌های قند خون
شناخت دیابت خاموش بر اثر اندازه‌گیری‌های قند خون

در شرایط بررسی قند خون اگر عددی بالاتر از ۱۱۵ برای قند خون شما در نظر گرفته شود، باید حتما این نکته را جدی بگیرید و بیمار باید در رابطه با افزایش قند خون خود اطلاعات درستی کسب کند.

زیرا این مرحله با وجود بالا بودن به ‌عنوان مرحله پیش دیابت در نظر گرفته می‌شود و اگر درمان مناسبی توسط تخصص‌های دکتر مهدی سلیمی انجام نگیرد، امکان داردتا  پیش دیابت به دیابت نوع ۲ و در نهایت به موارد مختلف دیگری منجر شود.

شناخت پیش دیابت

شناخت پیش دیابت بدین ‌صورت است که میزان قند خون براساس ارزیابی‌های انجام‌ شده بیمار بر اثر آزمایشات مختلف بیشتر از حد طبیعی می‌باشد، اما هنوز بسیار بالاتر از این حد نیست.

نظریه‌هایی که متخصصین سازمان بهداشت جهانی ذکر کرده‌اند، این است که تشخیص دیابت به‌ آسانی می‌تواند به واسطه ۲ آزمایشی که توسط دکتر مهدی سلیمی برای شما تعیین می‌گردد، انجام شود.

این آزمایشات به ‌صورت ناشتا می‌تواند اطلاعات دقیقی در رابطه با قند خون فرد بیمار به پزشک بدهد و اگر بیشتر از ۱٫۲۶ گرم قند در هر دسی‌ لیتر خون مشاهده گردد، باید عملکرد دیابت را در بدن جدی گرفت. اما مهم‌ترین علائم دیابت خاموش موارد زیر شمرده می‌شوند.

شناخت پیش دیابت
شناخت پیش دیابت

شناخت مهم‌ترین علائم دیابت خاموش

موارد زیر به ‌عنوان مهم‌ترین علائم دیابت خاموش شمرده می‌شوند. پس در هنگام مواجه شدن با آن‌ها حدس این مسئله را جدی بگیرید و به نزد پزشک بروید.

احساس خستگی‌های شدید در طول روز

اگر روی اختلالات قند خون خود هیچ‌گونه بررسی و ارزیابی ندارید و در طول یک مدت طولانی نمی‌دانید میزان قند خون شما به چه صورت می‌باشد، علائم جسمی مختلفی در بدن شما ظهور می‌کند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها خستگی‌های شدید در طول روز می‌باشد.

اگر چه نمی‌توان تمامی این نشانه‌ها را به‌ عنوان علائم دیابت خاموش در نظر گرفت، اما مهم‌ترین مسائلی که از نظر پزشکان به خصوص دکتر مهدی سلیمی به آن‌ها به ‌عنوان علائم دیابت خاموش اشاره شده ‌است، خستگی‌های مفرط و بی‌حالی و کسلی ها در طول روز می‌باشد.

در واقع علائم آشکار بیماری دیابت خاموش در این موارد دیده خواهد شد. برخی از افراد در طول روز به‌ حدی خسته هستند و کسل می‌باشند که در کنار آن مواردی همچون تعریق یا تپش قلب نیز اتفاق خواهد افتاد. این مسئله می‌تواند ثابت کند که شما دچار دیابت هستید، اما هیچ‌گونه علائمی در بدن شما وجود ندارد.

خستگی‌ها به دلایل مختلفی در بدن صورت می‌گیرد

البته باید بدانید که خستگی‌ها به دلایل مختلفی در بدن صورت می‌گیرد و امکان دارد تا بسیاری از آن‌ها ناشی از کمبود ویتامین و یا کم‌خوابی باشد.

اما اگر به ‌صورت مکرر این اتفاق در طول روزهای متوالی برای شما انجام بگیرد، به ‌عنوان دیابت شناخته می‌شود. دلیل اصلی خستگی‌های مفرط در طول شبانه‌ روز این است که فرد مبتلا به دیابت در تلاش است تا میزان انرژی و سوخت دریافتی را از سلول‌ها بگیرد. اما به دلیل عدم ترشح هورمون انسولین، موفق به دریافت این انرژی نخواهد شد.

اگر شما از افرادی هستید که بعد از استفاده از هر وعده غذائی به‌ جای این‌ که انرژی شما مضاعف شود، خستگی بسیاری دارید، به ‌احتمال زیاد درگیر بیماری دیابت شده‌اید و باید حتما این مسئله را جدی بگیرید.

پس وجود خستگی‌ها می‌تواند به‌ عنوان یک علائم هشداری کارآمد و مفید شناخته شود و برای این ‌که یقین پیدا کنید که درگیر بیماری دیابت هستید و به اثبات برسد، باید به نزد دکتر مهدی سلیمی بروید تا آزمایشات مختلف برای به اثبات رساندن دیابت در بدن شما انجام بگیرد. پس هیچ‌گاه مبحث خستگی‌های مفرط در طول روز را به‌ عنوان علائم دیابت خاموش فراموش نکنید.

خستگی‌ها به دلایل مختلفی در بدن صورت می‌گیرد
خستگی‌ها به دلایل مختلفی در بدن صورت می‌گیرد

احساس تشنگی بسیار در طول روز

یک مبحث دیگر که می‌تواند نشاندهنده وجود دیابت در بدن باشد و به‌ عنوان علائم دیابت خاموش به حساب خواهد آمد، وجود تشنگی و گرسنگی در طول روز می‌باشد.

اشخاصی که با معضل افزایش قند خون و دیابت دست ‌و پنجه نرم می‌کنند، به دلیل افزایش یافتن میزان گلوکز در طول روز احساس تشنگی بسیار دارند. البته این یک علائم کلی و جامع می‌باشد و هر چقدر که میزان افزایش قند خون در بدن فرد بیشتر شود، میزان تشنگی‌های افراد در طول روز نیز بیشتر خواهد شد.

دلیل اصلی تشنگی‌

دلیل اصلی تشنگی‌های بسیار این است که میزان گلوکز خون نیاز به مایعات بیشتری برای دفع شدن از طریق ادرار دارد و برای تولید ادرار نیاز است تا آب بسیاری به بدن برسد. شرایطی که در بدن بر اثر دیابت اتفاق می‌افتد، این است که بدن بیمار نمی‌تواند گلوکز موجود در خون را پردازش کند.

حال برای این‌ که گلوکزهای اضافی از داخل سلول‌ها شسته شوند، نیاز بدن به آب بسیار احساس خواهد شد. پس چرخه کم‌آبی و گرسنگی در بدن بر اثر این مساله اتفاق خواهد افتاد.

حال اگر شما نیاز به خوردن و آشامیدن را در طول روز بسیار احساس می‌کنید و این شرایط کنترل‌ نشده می‌باشد، باید آن را به ‌عنوان علائم دیابت خاموش در نظر بگیرید و برای بررسی‌های بیشتر به نزد متخصصی همچون دکتر مهدی سلیمی بروید.

دلیل اصلی تشنگی‌
دلیل اصلی تشنگی‌

احساس گرسنگی شدید در طول روز

شرایطی همانند تشنگی بسیار در بدن افراد مبتلا به دیابت اتفاق خواهد افتاد که این‌ بار فرد را با گرسنگی بسیار مواجه خواهد کرد. امکان دارد فردی که درگیر افزایش قند خون می‌باشد، به ‌یک‌باره افت غیر طبیعی قند خون را در بدن خود احساس کند.

همین مسئله سبب می‌شود که عملکردهای سلول‌ها با مشکل مواجه شود و در طول روز احساس گرسنگی بیش ‌از اندازه به فرد دست بدهد.

زیرا سلول‌ها برای تامین مواد مغذی نیازمند دریافت غذایی بسیار هستند. این ‌مورد نیز می‌تواند به‌عنوان مسئله مهمی برای شناخت علائم دیابت خاموش به حساب آید.

کاهش وزن بدون دلیل

به اثبات رساندن دیابت در بدن براساس کاهش وزن‌های بدون دلیل نیز اتفاق خواهد افتاد. اگر فردی در طول دوره‌ای از زندگی خود کاهش وزن بین ۱ تا ۳ کیلوگرم را به همراه دیگر علائم دیابت همانند خستگی بسیار و گرسنگی و تشنگی بیش ‌از حد تجربه کرد، باید نگران سلامتی خود باشد و حتما به این ‌موضوع شک کند که امکان دارد فرآیندی در بدن او به‌ درستی اتفاق نمی‌افتد.

کاهش وزن بدون دلیل
کاهش وزن بدون دلیل

برای این منظور حتما باید از تخصص‌های دکتر مهدی سلیمی استفاده کند تا به قطع تشخیص دهد که قند خون فرد در چه مرحله‌ای قرار دارد. پس کاهش وزن‌های بدون دلیل در کنار افزایش گرسنگی به ‌عنوان یکی دیگر از علائم دیابت خاموش مهم شمرده خواهد شد.

پیدایش عفونت‌های مخمری

همه ما بر این باوریم که عفونت‌های مخمری اغلب برای واژن بانوان اتفاق می‌افتد. اما نمی‌توان از این مسئله غافل شد که آقایان نیز می‌توانند درگیر عفونت‌های مخمری شوند.

وظیفه اصلی مخمر این است که از قندهای اضافی در درون بدن تغذیه کند که قندهای اضافی اغلب از طریق ادرار، عرق و مخاط ترشح خواهند شد. به‌ همین دلیل اگر درگیر عفونت‌های مخمری بسیار شوید، می‌تواند به‌ عنوان علائم دیابت خاموش به حساب آید.

زیرا محل قرارگیری عفونت‌های مخمری اغلب در تمامی مناطق پوست به خصوص نقاط مرطوب بدن می‌باشد و می‌تواند بر اثر ضعف سیستم ایمنی بدن اتفاق بیفتد. بیماری دیابت نیز می‌تواند سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال کند.

پس در صورت وجود عفونت‌های مخمری می‌توانید این نشانه را به عنوان یکی از علائم دیابت خاموش در نظر بگیرید و فورا برای درمان و بررسی قند خون خود به پزشک مراجعه کنید.

پیدایش عفونت‌های مخمری
پیدایش عفونت‌های مخمری

پیدایش اختلال در نعوظ

اگر فردی درگیر اختلالات دیابت باشد، اما هیچ‌گونه اطلاعاتی از وجود افزایش قند خون در بدن خود نداشته باشد، احتمالاً از اختلال نعوظ رنج می‌برد. به دلیل این‌ که دیابت می‌تواند به رشته‌های عصبی و رگ‌های خونی آسیب برساند.

پس با توجه به این‌ که مسئله زناشویی بر اثر اختلالات نعوظ اتفاق می‌افتد، مردانی که دچار بیماری دیابت می‌شوند، با این مشکل رو به رو خواهند شد و می‌تواند این مسئله را به‌ عنوان علائم دیابت خاموش بشمارند. در صورت وجود این علائم بهتر است فورا به پزشک برای درمان مراجعه کنند تا عملکردهای بررسی قند خون فوراً انجام بگیرد.

مشکل در دید و تاری

وابستگی عملکرد چشم‌ها برای فعالیت خود به مایعات و پیرامون دیگر بسیار بالا می‌باشد. همه ما می‌دانیم که افزایش قند خون می‌تواند میزان گلوکز را در سطح خون افزایش دهد و این مسئله باعث می‌شود تا مایعات درون چشم کاهش پیدا کند.

این شرایط سبب به وجود آمدن تاری در چشم می‌شود. در واقع هنگامی‌ که عدسی چشم مایع خود را از دست بدهد، برای تمرکز کردن روی یک نقطه مشکلاتی در دید به وجود خواهد آمد.

اگر بتوانید مدیریت درستی روی روند بیماری دیابت داشته باشید، تاری در دید اغلب برطرف خواهد شد. اما این عارضه به‌ عنوان مهم‌ترین مسئله برای علائم دیابت خاموش به حساب خواهد آمد و اگر فردی با این مشکل رو به ‌رو باشد، می‌تواند اطمینان پیدا کند که عملکرد سیستم بدنی او به ‌درستی نیست و برای درمان مراجعه کند.

زیرا اگر هیچ‌گونه درمانی انجام نگیرد و این بیماری به حال خود رها شود، می‌تواند به رشته‌های عصبی چشم آسیب بزند و رگ‌های دیگر چشم روی رگ‌های آسیب ‌دیده قرار خواهند گرفت و به ‌مرور می‌تواند باعث نابینایی نیز شود.

مشکل در دید و تاری
مشکل در دید و تاری

تأخیر در ترمیم زخم

یکی دیگر از علائم دیابت خاموش این است که زخم‌های افراد در مدت ‌زمان طولانی‌تری ترمیم خواهد شد. وجود بریدگی و یا زخمی که در مدت طولانی درمان نمی‌شود، می‌تواند به‌ عنوان یکی از نشانه‌های دیابت باشد.

این شرایط بدین‌ گونه است که سیستم ایمنی بدن هیچ‌گونه تلاشی برای دفع دیابت نخواهد کرد و نمی‌تواند گلوکزهای اضافی را از بدن دور کند. در این شرایط عفونت‌های مختلف روی سطح بدن نیز هیچ فرصتی برای تغذیه کردن از قند مد نظر خون از دست نخواهند داد و این مسئله باعث می‌شود تا زخم‌های موجود در بیماران مبتلا به دیابت دیرتر از حد ممکن ترمیم پیدا کند.

در صورت وجود این مسئله باید حتما این را به ‌عنوان علائم دیابت خاموش بدانید و به نزد دکتر مهدی سلیمی برای درمان مراجعه کنید. به دلیل این ‌که تخصص‌های دکتر مهدی سلیمی برای درمان می‌تواند شما را از مزاحمت بیماری دیابت رها کند.

تهوع و استفراغ مکرر

از دست دادن سریع وزن براساس دیابت کنترل نشده در بدن افراد اتفاق خواهد افتاد. یعنی این شرایط سبب می‌شود تا بدن بیمار با سرعت بسیار بالایی چربی‌ها را بسوزاند و اصولاً این فرآیند می‌تواند سازنده کتون در بدن باشد و امکان دارد تا شرایط خطرناکی از قند خون در بدن فرد بیمار تجمع کند که امکان دارد وضعیت مرگ‌باری برای بیمار رخ بدهد. لطفا از پست کدام نوع دیابت خطرناک است و علائم دیابت در ادرار دیدن کنید.

بنابراین باعث کتواسیدوز دیابتی می‌گردد که کتون های موجود در بیمارانی که معده‌ی بسیار حساسی دارند، سبب شکل‌گیری حالت تهوع و استفراغ خواهد شد.

پس اگر مکرراً و دائماً درگیر تهوع و استفراغ می‌باشید، می‌توانید این عارضه را به ‌عنوان یکی از علائم دیابت خاموش بشمارید و حتما برای بررسی‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

تهوع و استفراغ مکرر
تهوع و استفراغ مکرر

شکل‌گیری درد و بی‌حسی در پاها

مهم‌ترین معضل این است که وجود بیماری دیابت می‌تواند باعث سخت شدن شریان‌ها گردد و به ‌مرور زمان به رشته‌های عصبی آسیب‌هایی وارد کند.

این علائم کاملاً مشهود می‌باشند و می‌توانند نشان بدهند که فرد درگیر بیماری دیابت شده است. مسئله‌ای همچون گردش خون ضعیف باعث آسیب ‌رساندن به اشتهای عصبی می‌گردد و امکان دارد عفونت‌های پوستی و زخم‌های بسیاری را در نواحی پا به وجود آورد.

همان‌طور که گفتیم، زخم‌های افراد دیابتی بسیار دیرتر ترمیم خواهد شد که وجود این زخم‌ها در پای افراد دیابتی بسیار مشهود می‌باشد. اما امکان دارد برخی افراد وجود آن‌ها را نادیده بگیرند و آن را به‌ عنوان علائم وجود دیابت به شمار نیاورند.

از طرفی ‌دیگر احتمال این ‌که افراد دیابتی بی‌حسی در بخش پاها را تجربه کنند، بسیار زیاد می‌باشد و امکان دارد تا دردهای موجود در بخش پاهای خود را به دلیل این بی‌حسی احساس نکنند.

در صورت وجود این علائم با مراجعه به دکتر مهدی سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت می‌توانید فورا از علائم دیابت خاموش خود آگاه شوید و راهکارهای درمانی را بر اساس تخصص این پزشک به ‌خوبی سپری کنید تا باعث وخیم شدن اوضاع شما نشود.

به وجود آمدن تورم در لثه‌ها

برای این ‌که دیابت توان بدن را برای مبارزه با دیگر عفونت‌ها و جرم‌های مختلف در تمامی نواحی بدن از بین می‌برد و آن را ضعیف می‌کند، امکان دارد که در ناحیه لثه، وجود تورم‌ها نیز احساس شود که به‌ عنوان علائم دیابت خاموش شمرده می‌شود.

با توجه به این ‌که محیط مرطوبی در دهان وجود دارد و دندان‌ها در بافت‌های نرم لثه احاطه شده‌اند و هر چیزی که فرد در طول روز مصرف می‌کند، باعث به وجود آمدن عفونت‌های بسیار در این ناحیه می‌گردد.

پس در شرایطی که احساس کردید درگیر عفونت‌های لثه شده‌اید و یا تورم و حساسیت آن‌ها را تجربه می‌کنید، این نشانه‌ها نیز می‌توانند به ‌عنوان علائم دیابت خاموش به حساب آید که فورا باید به نزد دکتر مهدی سلیمی برای درمان مراجعه کنید.

به وجود آمدن تورم در لثه‌ها
به وجود آمدن تورم در لثه‌ها

بوی بد دهان

اغلب بیماران دیابتی به نسبت عفونت آسیب‌پذیرتر هستند و امکان دارد که بوی بد دهان را تجربه کنند.

زیرا التهاب پیدا کردن و عفونی شدن لثه‌های آن‌ها روی متابولیسم و سوخت ‌و ساز بدن آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند میزان قند خون آن ها را بیشتر از گذشته کند.

دلیل اصلی بوی بد دهان در افراد دیابتی به ‌عنوان علائم دیابت خاموش ناشی از افزایش کتون ها در خون می‌باشد. همه ما باید بدانیم که اگر در مراحل اولیه قادر به تشخیص دیابت از طریق علائم دیابت خاموش باشیم، می‌توانیم آن را کنترل کنیم.

پس اهمیت تمامی علائمی که در این ‌موضوع ذکر کردیم، بسیار بالاست و باید برای وجود آن‌ها هوشیار باشید. پس در صورتی ‌که هر کدام از این علائم در بدن شما اتفاق افتاد، آن را به ‌عنوان نشانه‌های اصلی بدانید و متوجه شوید که علائم دیابت خاموش هشداری است تا بی‌درنگ به پزشک مراجعه کنید.

برای این منظور دکتر مهدی سلیمی می‌تواند راهکارهای مختلفی برای درمان دیابت پیش پای شما بگذارد، فقط حتما باید در زمان مناسبی مراجعه کنید و با تشخیص به ‌موقع بتوانید سلامت خود را زودتر بازیابید.

بوی بد دهان
بوی بد دهان

دیابت می‌تواند باعث به وجود آمدن چه عوارضی در بدن گردد؟

حال که دریافتیم کدام یک از موارد به‌ عنوان علائم دیابت خاموش شناخته می‌شوند، باید بدانید که اگر هیچ‌گونه رسیدگی به دیابت خون انجام نگیرد و بی‌توجه باقی بماند، می‌تواند نگرانی‌های بسیاری را در بدن به ‌همراه داشته باشد.

برای درک بهتر این ‌موضوع چندین مشکل متعدد که بر اثر دیابت در بدن افراد اتفاق خواهد افتاد را برای شما ذکر خواهیم کرد تا بدانید افرادی که هیچ توجهی به دیابت خود ندارند، زندگی آن‌ها درگیر اختلالات بسیاری خواهد شد و امکان دارد تا آن‌ها را با خطرات بسیاری رو به رو کند.

مواردی که در ادامه این مبحث خواهیم گفت، اطلاعات شما را در رابطه با عوارض بیماری دیابت افزایش خواهد داد. پس اگر بتوانید شناخت درستی براثر علائم دیابت خاموش داشته باشید و دوره‌های متفاوتی را نزد دکتر مهدی سلیمی برای انجام تست‌های قند خون بروید، با تشخیص به ‌موقع می‌توانید از وجود این عوارض جلوگیری کنید. بهتر است این مسئله را موضوعی حیاتی و جدی بشمارید و هرگز آن را شوخی نگیرید.

کم‌بینایی و سپس نابینایی

همه ما بیماری دیابت را به‌ عنوان یک عامل مؤثر برای نابینایی و کم‌بینایی می‌شماریم و از این‌ موضوع اطلاع داریم که افزایش قند بسیار می‌تواند روی عصب‌های چشم تاثیرگذار باشد. اما با این‌حال امکان دارد که برخی از افراد همچنان اطلاعاتی در رابطه با عوارض کم بینایی بر اثر دیابت نداشته باشند.

یکی از مهم‌ترین خطراتی که می‌تواند بر اثر افزایش قند خون و دیابت در بدن افراد شکل بگیرد، مشکلات در بینایی و به وجود آمدن کم بینایی می باشد. پس در صورت عدم نادیده‌گرفتن آن منجر به نابینایی خواهد شد.

در حقیقت باید بدانید که تاثیرگذاری افزایش قند خون روی رگ‌ها و عصب‌های چشم بسیار بالا می‌باشد و می‌تواند به ‌مرور زمان و با افزایش یافتن دیابت، بینایی افراد را دچار مشکل کند.

کم‌بینایی و سپس نابینایی
کم‌بینایی و سپس نابینایی

البته مسائل دیگری در کنار آن اتفاق می‌افتد که به‌ مرور می‌تواند حمله‌های قلبی، کمردرد، زخم پا را به ‌عنوان عوارض اصلی افزایش قند خون شناخت. تمامی این موارد در صورت عدم درمان امکان دارد بسیار پیشرفته‌تر شوند و مشکلات به ‌وجود آمده را دو چندان کند.

پس اگر شما درگیر مسئله دیابت و قند خون هستید، بهتر است به دکتر مهدی سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک مراجعه کنید تا بتواند درمان را بر اساس شرایط شما از طریق راهکارهای مفید فراهم کند. این درمان باعث می‌شود تا خطرات جدی شامل حال شما نشود.

به‌ وجود آمدن عفونت‌های دستگاه تناسلی

بالا بودن قند خون در بدن افراد که با نام عارضه دیابت شناخته می‌شود، می‌تواند باعث به وجود آمدن عفونت‌های دستگاه تناسلی گردد.

در هنگام مواجه شدن با عفونت‌های بسیار در ناحیه تناسلی باید حتما به پزشک مراجعه کنید تا با توجه به شرایط شما از رژیم‌های غذایی مناسب و داروهای مختلفی استفاده کند تا این عفونت‌ها برطرف شود و به ‌مرور فاجعه‌های نگران‌کننده‌ی دیگری را به دنبال نداشته باشد.

البته اگر بتوانید در زمان مناسب تشخیص درستی از طریق آزمایشات قند خون برای دیابت داشته باشید، از وجود این عارضه جلوگیری خواهد شد. اما عوارض دیگری در کنار این مسئله صورت می‌گیرد که می‌تواند شامل عفونت‌های واژن، قارچ‌های واژن، عفونت‌های مثانه و دیگر موارد باشد.

این شرایط سبب می‌شود تا بتوانید از طریق آن به علائم دیابت خاموش برسید و دریابید که درگیر این مسئله نگران‌ کننده شده‌اید تا بتوانید عملکردهای درمانی را فوراً پشت سر بگذارید.

بالا رفتن میزان کلسترول و فشار خون

همه ما می‌دانیم که به وجود آمدن دیابت بر اثر عدم ترشح کافی انسولین در بدن می‌باشد و فردی که درگیر دیابت نوع ۱ شده ‌است، تولید انسولین در بدن او به شکل درستی انجام نمی‌گیرد. پس با توجه به این ‌که وظیفه اصلی هورمون انسولین متعادل نگه ‌داشتن قند خون در بدن می‌باشد، اگر بدن از ابتدای امر نتواند انسولین موجود را تولید کند،

عامل مؤثری برای شکل‌گیری دیابت نوع ۱ می‌باشد. اما شرایط بروز دیابت نوع ۲ بدین‌ صورت است که تولید انسولین به اندازه کافی در بدن انجام نمی‌گیرد.

این مساله می‌تواند باعث پیدایش افزایش کلسترول بد در بدن گردد. همه ما می‌دانیم که وجود کلسترول خوب در بدن مفید می‌باشد.

حال هر چه که این میزان کاهش بیابد و کمتر از حد ممکن شود، سبب می‌شود تا چربی‌های مضری که در بدن وجود دارد، روز به‌ روز بیشتر شود و در نهایت باعث می‌شود تا انسولینی که در بدن تولید می‌شده است، بسیار مقاومت داشته باشد و باعث تنگ شدن عروق نیز می‌گردد. مسئله تنگ شدن عروق می‌تواند باعث شکل‌گیری مشکلی با نام افزایش فشار خون باشد.

حدوداً ۷۰ درصد از بیمارانی که دارای مشکل دیابت و افزایش قند خون می‌باشند

پس در جمع‌بندی می‌توان این‌ موضوع را درک کرد که حدوداً ۷۰ درصد از بیمارانی که دارای مشکل دیابت و افزایش قند خون می‌باشند، به‌ همراه آن مشکلاتی همانند افزایش فشار خون و افزایش کلسترول در بدن آن‌ها شکل‌ گرفته است. تمامی این نکات در کنار یکدیگر به ‌عنوان مسائل خطرناکی برای سلامتی افراد می‌باشند.

حال اگر هیچ‌گونه راهکار درمانی برای آن‌ها انجام نگیرد و بیمار به نسبت افزایش قند خون بی‌توجه باقی بماند، وجود فشار خون بالا یا افزایش کلسترول می‌تواند باعث بیماری‌های دیگری همچون اختلالات در حافظه، سکته مغزی، بیماری‌های قلبی و دیگر موارد شود.

اهمیت این ‌موضوع در این مسائل می‌باشد که بتوانید در زمان تعیین‌ شده به شناخت خوبی از بیماری خود برسید تا بتوانید با دستورالعمل‌های دکتر مهدی سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت اقدامات لازم را انجام بدهید و سلامتی خود را بازیابید.

حدوداً ۷۰ درصد از بیمارانی که دارای مشکل دیابت و افزایش قند خون می‌باشند
حدوداً ۷۰ درصد از بیمارانی که دارای مشکل دیابت و افزایش قند خون می‌باشند

مشکلات نارسایی کلیوی

یک مسئله مهم دیگر که به‌ عنوان عوارض دیابت و افزایش قند خون در بدن افراد شکل می‌گیرد، به وجود آمدن نارسایی کلیوی می‌باشد. افرادی که دارای افزایش قند خون می‌باشند، با افزایش نفرون های قند خون نیز مواجه می شوند.

مسئله مهم برای افزایش یافتن نفرین‌های قند خون این است که می‌تواند آسیب‌های بسیاری به ترکیبات مؤثر دیگر برای تصفیه خون بزند و کمک می‌کند تا دیگر موارد در خون ضخیم‌تر شوند و رگ‌های خونی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. مشکلات اولیه کلیوی در مراحل اولیه براساس ترشح شدن میزان زیادی از پروتئین‌های ادرار صورت خواهد گرفت و این مسئله باعث به وجود آمدن دیابت نوع ۲ در بدن می‌باشد.

از طریق ادرار، پروتئین‌های موجود در بدن به دلیل نارسایی کلیوی دفع خواهند شد و این باعث می‌شود تا پروتئین‌های بدن از طریق ادرار خارج شوند و عدم درمان دیابت می‌تواند به‌ مرور زمان باعث نارسایی کلیوی شود و مشکلات بسیاری را در زندگی افراد به وجود بیاورد.

همین عامل باعث می‌شود تا شناخت درستی در زمان‌های اولیه پیدایش دیابت در بدن خود داشته باشید و با اقدامات سریع از تخصص‌های دکتر مهدی سلیمی برای درمان دیابت استفاده کنید.

مشکلات اعصاب

یکی از عوارض دیگر بیماری دیابت، مشکلات اعصاب می‌باشد. هنگامی ‌که به بررسی و تحقیق در رابطه با عوارض موجود بیماران دیابتی پرداختیم، به این مبحث رسیدیم که حدوداً ۵٫۷ درصد از تمامی بیمارانی که دارای معضل افزایش قند خون می‌باشند، دچار مشکل نوروپاتی دیابتی نیز شده‌اند.

این مسئله بر اثر آسیب‌هایی که به اعصاب رسیده می‌شود، در بدن اتفاق خواهد افتاد. پس می‌توان قطع به ‌یقین گفت که حدوداً نیمی از افرادی که درگیر دیابت نوع ۱ یا ۲ هستند، با عوارض و مشکلات اعصاب نیز دست ‌و پنجه نرم می‌کنند.

مهم‌ترین علائم نمایش ‌دهنده آن که امکان دارد برای برخی از افراد به‌ عنوان علائم دیابت خاموش به حساب آید، سوزن سوزن شدن و بی‌حسی پا می‌باشد.

البته در شرایطی دیده ‌شده، برخی از افراد سوزش خفیف در دست ‌و پا یا بی‌حسی را احساس نمی‌کنند. اما به‌ مرور زمان و با گسترده‌تر شدن میزان افزایش قند خون، مشکلات نوروپاتی بیشتر شده‌ است و در نهایت باعث می‌شود تا به سیستم‌های اعصاب کنترل ‌شده به بدن آسیب‌های بسیاری برسد و مواردی همچون دستگاه گوارش، مشکلات گوارشی، درد و ضعف را به ‌همراه خواهد داشت.

پس اگر شناخت کافی از طریق علائم دیابت خاموش داشته باشید، می‌توانید تشخیص دهید که بیماری دیابت در بدن شما اتفاق افتاده تا راهکارهای درمانی فورا توسط تخصص دکتر مهدی سلیمی صورت پذیرد.

امکان قطع شدن پا

اگر وخامت اوضاع براثر شکل‌گیری دیابت نوع ۱ و ۲ روی آسیب‌های عصبی بدن بیمار بسیار زیاد شود، سبب می‌شود که قدرت عضلانی بین اندام‌های تحتانی و مغز به کمترین حد خود برسد و می‌توان تغییرات بسیاری را با گذشت زمان و وخیم‌تر شدن اوضاع افراد دیابتی در اندام‌های مخصوص آن‌ها به ویژه پاها مشاهده کرد.

امکان قطع شدن پا
امکان قطع شدن پا

امکان دارد مواردی همچون انحراف انگشتان شست و شکل‌گیری های ناهنجاری بسیار در بخش کف پا به ‌عنوان علائم خاموش دیابت ظاهر شود. در برخی از موارد افرادی که درگیر دیابت وخیم شده‌اند، اگر روی سطح ناصافی بدون کفش قدم بردارند، احساس درد به سراغ آن‌ها خواهد آمد.

اما با پیشرفته‌تر شدن اوضاع دیابت، شرایط جسمانی آن‌ها تحلیل می‌رود. مهم‌ترین دلیل اصلی آن این است که گردش خون در رگ‌های آسیب‌ دیده صورت نخواهد گرفت و این مسئله سبب می‌شود که فرد آگاهی کافی در رابطه با زخم‌های موجود در بدن خود به ‌خصوص در ناحیه پا نداشته باشد.

عدم اطلاع در رابطه با وجود زخم‌ها

عدم اطلاع در رابطه با وجود زخم‌ها باعث می‌شود که این زخم‌ها به ‌مرور زمان عفونت‌های بسیاری کند که در نهایت به استخوان‌ها منتقل می‌شوند.

انتقال عفونت‌ها به استخوان‌ها باعث می‌شود تا وخامت و پیشرفته شدن اوضاع به‌ حدی بسیار باشد که پزشکان هیچ فرآیند دیگری را به‌ جز قطع عضو برای بیماران صلاح نداند.

هنگامی‌ که برای برطرف نمودن این اوضاع به دکتر مهدی سلیمی مراجعه می‌کنید، تخصص او باعث می‌شود که فقط قطع کردن عضو را برای قطع کردن زنجیره این عفونت‌ها و سلامت بیمار تجویز کند.

اگر آماری برای قطع عضو بگیرید، در می یابید که حدوداً سالانه ۷۳ هزار قطع عضو برای افراد اتفاق می‌افتد، اما حدوداً ۶۰ درصد از این قطع عضوها بر اثر افزایش قند خون و بیماری دیابت حاصل شده‌ است و این مسئله به‌ عنوان عوارض مهم آن به حساب خواهد آمد.

پس با تشخیص درست و به‌ موقع می‌توانید این بیماری را در حد کنترل‌ شده نگه دارید. اگر شناخت خوبی از علائم دیابت خاموش داشته باشید، با وجود آن‌ها در زندگی خود فورا اقدامات لازم درمانی را نزد دکتر مهدی سلیمی انجام خواهید داد.

عدم اطلاع در رابطه با وجود زخم‌ها
عدم اطلاع در رابطه با وجود زخم‌ها

کاهش عمر

تمامی اختلالات و درگیری‌هایی که باعث عدم سلامتی افراد خواهد شد، این است که سیستم ایمنی بدن نمی‌تواند دفاع خوبی برای سلامتی کند. در این شرایط باعث می‌شود که نادیده‌ گرفتن افزایش دیابت در نهایت منجر به مرگ زودرس برای افراد شود.

اگر هیچ‌گونه توجهی به علائم دیابت خاموش نداشته باشید، این اتفاق امکان دارد عمر مفید شما را به حداقل برساند. آمارهای بسیاری که برای بیماری دیابت انجام ‌شده است، این است که بانوانی که درگیر دیابت نوع یک بوده‌اند، به نسبت افراد عادی حدوداً ۱۳ سال کمتر عمر کرده اند.

در کل می‌توان هفتمین علت اصلی مرگ در بین تمامی جوامع را بیماری افزایش قند خون و دیابت شمرد. اما امکان دارد در گواهی فوت افراد، نتیجه حاصل ‌شده برای دیابت ذکر نشود. در هر صورت پزشکان بر این باورند که تعداد افرادی که از طریق بیماری دیابت با مرگ دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، بسیار بالا می‌باشد.

برای این منظور و جلوگیری از این مسئله باید حتما از تخصص‌های دکتر مهدی سلیمی بر اثر شناخت علائم دیابت خاموش استفاده کنید و به‌ محض مشاهده این دسته از نشانه‌ها فورا عملکردهای درمانی را مهم بشمارید.

ایجاد گرفتگی نفس و آپنه خواب

یکی دیگر از عوارض موجودی که بر اثر وجود دیابت در بدن افراد شکل خواهد گرفت، تنگی نفس در خواب می‌باشد. در واقع هنگامی می‌توان نام آپنه خواب را برای افراد ذکر کرد که افراد در هنگام استراحت، دچار مشکلات تنفسی خواهند شد. به دلیل این‌ که عضلات گردن در مسیر هوایی تنفس قرار می‌گیرند و آن را مسدود خواهند کرد.

همین شرایط باعث می‌شود تا نفس‌کشیدن فرد به ‌سختی انجام بگیرد و در نهایت باعث خر و پف و آپنه خواب می‌گردد. مشاهده شد اغلب افرادی که درگیر دیابت و افزایش قند خون می‌باشند، دچار تنگی نفس شده‌اند و این عوارض مزمن را تجربه کرده‌اند.

حتما می‌دانید که دیابت نوع دوم می‌تواند تاثیر بسیاری روی چاقی ها داشته باشد و این چاقی‌ها می‌تواند عامل مؤثری برای مسدود کردن مسیر هوایی و تنفس باشد.

البته برای شناخت این‌ که فرد دچار دیابت شده‌ است، بیماری‌های دیگری نیز دارای مشخصه خر و پف می‌باشند. اما براساس آمار دریافتی، 2 درصد از افرادی که دچار تنگی نفس در خواب هستند، این مسئله به‌ عنوان عارضه اصلی دیابت شناخته می‌شود.

ایجاد گرفتگی نفس و آپنه خواب
ایجاد گرفتگی نفس و آپنه خواب

وجود مشکلات در روابط جنسی

اگر هیچ‌گونه راهکار درمانی توسط تخصص دکتر مهدی سلیمی برای دیابت و افزایش قند خون انجام نگیرد، امکان دارد که افراد را با مشکلات جنسی مواجه کند و این ‌موضوع به‌ عنوان یک معضل در زندگی افراد می‌باشد.

همان‌طور که گفته‌ایم، افرادی که درگیر اضافه ‌وزن می‌باشند، به دیابت دچار می‌شوند و این مسئله می‌تواند در برقراری روابط جنسی، افراد را راضی نکند.

زیرا باعث کاهش یافتن تستوسترون در هورمون‌های مردانه می‌شود و خونرسانی به آلت تناسلی دچار اختلالات بسیاری خواهد شد. پس دیده‌ شده که اغلب افرادی که درگیر دیابت و افزایش قند خون بوده‌اند، روابط جنسی خوبی را برقرار نمی‌کنند.

از بین رفتن قدرت شنوایی

یکی دیگر از عوارض مهمی که می‌تواند روی بدن به دلیل وجود بیماری دیابت و افزایش قند خون تاثیر گذار باشد، کاهش یافتن سطح شنوایی می‌باشد.

کاهش میزان شنوایی در افراد سن بالا بیشتر دیده می‌شود و درصد شنوایی آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. برای این ‌که از این شرایط پیشگیری شود، راهکارهای درمانی مختلفی برای درمان دیابت از طریق تخصص‌های دکتر مهدی سلیمی به بیماران پیشنهاد می‌شود.

دلیل اصلی‌ که باعث می‌شود تا مشکلات شنوایی در بدن افراد رخ دهد، این است که رگ‌های بسیاری در داخل گوش وجود دارد که افزایش قند در رگ‌های خونی می‌تواند عملکرد این نواحی را دچار مشکلاتی کند.

از بین رفتن قدرت شنوایی
از بین رفتن قدرت شنوایی

عوارض بیماری‌های قلبی

مسئله مهم دیگری که به ‌عنوان عوارض دیابت شناخته می‌شود، به ‌غیر از این ‌که این‌ موضوع می‌تواند روی کلسترول و فشار خون تاثیرگذار باشد، تاثیر مستقیمی روی رگ‌ها، عضلات و عروق دارد و این مسئله شایان ‌ذکر است که وجود بیماری دیابت می‌تواند برای آسیب ‌رساندن به قلب بسیار مضر باشد.

نظریه پزشکان به ‌خصوص دکتر مهدی سلیمی برای اشخاصی که مبتلا به بیماری دیابت می‌باشند، این است که به نسبت افراد عادی امکان حملات قلبی برای آن‌ها دو برابر می‌باشد و همین‌طور مسئله سکته مغزی برای این افراد چهار برابر به نسبت افراد عادی اتفاق خواهد افتاد.

بیماری‌های دیابتی را قاتل شماره یک برای به وجود آمدن بیماری‌ها و حملات قلبی دانست

در کل می‌توان بیماری‌های دیابتی را قاتل شماره یک برای به وجود آمدن بیماری‌ها و حملات قلبی دانست. اصولاً این دسته از موارد می‌تواند با مرگ‌ و میر همراه باشد و در کنار آن امکان دارد که افراد را با فلج یا ناتوانی‌های شدید مواجه کند. این مسئله بسیار نگران ‌کننده و ناراحت‌کننده می‌باشد که وجود بیماری دیابت می‌تواند این‌ همه عوارض نگران ‌کننده را در بر داشته باشد.

پس توصیه ما و اغلب پزشکان این است که آگاهی کافی در رابطه با تمامی علائم دیابت خاموش داشته باشید تا در صورت بروز آن، فورا بیماری را تشخیص بدهید و از عملکردهای پیشگیری استفاده کنید.

زیرا زندگی باکیفیت شما در گرو این رفتار می‌باشند. پس در صورت مشاهده کوچک‌ترین عوامل فوراً به دکتر مهدی سلیمی به عنوان بهترین پزشک برای درمان دیابت مراجعه کنید تا راهکارهای اصولی برای عدم پیشرفت این بیماری به شما ارائه شود و بتواند براساس تخصص خود سلامتی شما را حفظ کند.

بیماری‌های دیابتی را قاتل شماره یک برای به وجود آمدن بیماری‌ها و حملات قلبی دانست
بیماری‌های دیابتی را قاتل شماره یک برای به وجود آمدن بیماری‌ها و حملات قلبی دانست

نحوه تشخیص افزایش قند خون و دیابت به چه صورت می‌باشد؟

به ‌غیر از این‌ که نیاز است تا تمامی علائم دیابت را مهم بشمارید، مسئله مهم دیگری باید انجام بگیرد تا بتوانید مطمئن شوید که درگیر بیماری دیابت هستید.

دکتر مهدی سلیمی در این موارد برای بیمار انجام تست‌های ساده را تجویز خواهد کرد تا از طریق آن شرایط میزان گلوکز و قند خون موجود افراد بررسی شود. انجام این تست در ۲ حالت آزمایش خون و ادرار می‌باشد که می‌تواند برای تشخیص نوع دیابت و بررسی جزء به‌ جزء آن نیز تاثیرگذار باشد.

تمامی پزشکان به ‌خصوص دکتر مهدی سلیمی یکی از راهکارهای متداولی را که برای اندازه‌گیری قند خون به بیماران خود تجویز می‌کنند، نمونه‌گیری‌ها می‌باشد.

البته در برخی از مواقع امکان دارد تا برای تشخیص دقیق‌تر مجدداً آزمایشات مربوطه تکرار شود تا پزشک بتواند تشخیص درستی از وجود دیابت در بدن نداشته باشد. همین‌طور بر اساس آن می‌تواند تعیین کند که دیابت صورت ‌گرفته در بدن افراد از کدام نوع می‌باشد تا درمان آن را از طریق راهکارهای اصولی انجام بدهد.

آزمایشات در اول صبح به ‌صورت ناشتا

برای این ‌که بررسی این نوع آزمایش‌ها و تشخیص دقیق میزان قند خون انجام بگیرد، آزمایشات در اول صبح به ‌صورت ناشتا برای بیمار انجام خواهد گرفت.

حال اگر در شرایطی بیمار علائم و نشانه‌های دیابت خاموش را داشته باشد، نیاز است تا آزمایشات دوم نیز تکرار شود. اما اگر هیچ‌گونه علائم دیابت خاموش مشاهده نگردد، برای این‌که تأیید شود آزمایش اول به ‌درستی انجام ‌گرفته، نیاز به انجام آزمایش دوم می‌باشد. البته مسئله دیگر برای تشخیص دیابت در دوران بارداری می‌باشد که با عنوان آزمایش تحمل گلوکز انجام خواهد گرفت.

آزمایشات در اول صبح به ‌صورت ناشتا
آزمایشات در اول صبح به ‌صورت ناشتا

برای این ‌که روند این آزمایش به‌ درستی انجام شود و پزشک و دکتر مهدی سلیمی تشخیص دهند که یک بانوی باردار درگیر افزایش قند خون است، ۲ ساعت قبل ‌از آزمایش و ۲ ساعت بعد از آزمایش، نوشیدنی مخصوصی به بیمار داده می‌شود تا بتوان تشخیص داد که تحمل گلوکز در بدن او به چه صورت می‌باشد.

اگر از طریق این راهکارها تشخیص داده شود که فرد درگیر بیماری دیابت می‌باشد، باید فورا از اقدامات درمانی توسط تخصص دکتر مهدی سلیمی استفاده داشته باشد تا بتواند روند بیماری خود را کنترل کند.

در صورت وجود دیابت، چه هنگام نیاز به مراجعه به پزشک می‌باشد؟

اگر براساس مسائلی که ذکر کردیم، درک کردید که دچار علائم دیابت خاموش شده و در زندگی خود آن‌ها را مشاهده کردید، بهتر است فوراً به ‌نزد دکتر مهدی سلیمی بروید تا براساس راهکارهای درمانی که با علم و دانش خود برای بیماران در نظر می‌گیرد، باعث شود که عوارض موجود برای دیابت در بدن شما ظهور پیدا نکند. زیرا همان‌طور که می‌دانید، عوارض مرگبار و نگران‌ کننده‌ای در پی قند خون و دیابت کنترل ‌نشده وجود دارد.

در صورت وجود دیابت، چه هنگام نیاز به مراجعه به پزشک می‌باشد؟
در صورت وجود دیابت، چه هنگام نیاز به مراجعه به پزشک می‌باشد؟

بنابراین برای این ‌که از این خطرات دور بمانید، باید حتما سبک زندگی خود را تغییر دهید و بر اساس دستورالعمل‌های پزشک پیش بروید. اما اگر در گذشته تشخیص داده‌اید که شما فردی مبتلا به دیابت می‌باشید، باید داروها و سبک زندگی خود را بر اساس نظریه دکتر مهدی سلیمی تغییر دهید تا با علم ایشان بتوانید سلامتی را به زندگی خود عرضه کنید.

در واقع مهم‌ترین مسئله‌ای که می‌تواند باعث درمان دیابت شود، تغییر سبک زندگی می‌باشد تا بتوانید در مدیریت کردن قند خون خود نقش بسیار زیادی را ایفا کنید و در نهایت به ‌سلامتی کامل برسید.

صحبت پایانی

همه ما می‌دانیم که در سرتاسر جهان دغدغه اغلب افراد، بیماری دیابت و افزایش قند خون می‌باشد. تلاش کردیم تا در این مطلب، اطلاعات ارزنده و مفیدی در رابطه با علائم دیابت خاموش در اختیار شما قرار بدهیم.

شناخت این‌ دست از مسائل کمک می‌کند تا بتوانید در صورت وجود دیابت فورا آن را تشخیص بدهید و اقدامات درمانی را در کمترین زمان ممکن انجام بدهید. زیرا همان‌طور که گفتیم، عوارض بسیار نگران ‌کننده‌ای در پی وجود بیماری دیابت در بدن احساس خواهد شد که برخی از آن‌ها عواقب جبران ‌ناپذیری خواهد داشت.

افزایش دادن سطح آگاهی افراد در زمینه نشانه‌ها و علائم دیابت خاموش کمک خواهد کرد تا با بروز کوچک‌ترین علائم فوراً به نزد دکتر مهدی سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک در این راستا مراجعه کنید تا عملکردهای درمانی از طریق تخصص ایشان برای شما تجویز گردد و بتوانید باقی زندگی خود را با استفاده از این عملکردها در سلامت کامل به سر ببرید.

امیدواریم که استفاده از این مبحث، درک درستی در رابطه با نشانه‌ها و علائم دیابت خاموش برای شما فراهم کرده باشد تا از اهمیت درمان دیابت هیچ‌گاه غافل نشوید.

منبع:

h52257

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید