سیگار بعد عمل اسلیو

فهرست مطالب

در این مقاله به بررسی موضوع سیگار بعد عمل اسلیو خواهیم پرداخت.

در مقاله قبل، قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو را بررسی کردیم.

سلامتی انسان و حفظ و نگهداری از آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عمل اسلیو با ما در تماس باشید.

09120174510

زیرا سلامتی مهمترین نعمتی است که خداوند به ما اعطا کرده است و به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن تلاش نمود.

امروزه با توجه به گسترش زندگی های نوین، سبک زندگی نادرست و عوامل دیگر، باعث شده است که افراد به بیماری ها و عارضه های مختلفی دچار شوند و سلامتی آنان به خطر افتد. یکی از بیشترین مشکلاتی که بسیاری از افراد درگیر آن می شوند، مبحث اضافه وزن و چاقی می باشد.

مقدمه

سیگار بعد عمل اسلیو
سیگار بعد عمل اسلیو

چاقی نوعی بیماری است که می تواند از چربی های تجمع یافته در بدن به وجود بیاید و گاهی به قدری شدید شود که فرد به بیماری چاقی مفرط دچار شود. دلایل زیادی نیز باعث خواهد شد که یک فرد به اضافه وزن شدید و چاقی دچار شود.

سبک زندگی ناسالم، استفاده از غذاهای پرچرب و پر کالری، استرس و اضطراب، وجود برخی از بیماری ها و …، از جمله عوامل به وجود آورنده بیماری چاقی می باشد.

اینفوگرافیک سیگار بعد عمل اسلیو

اینفوگرافیک سیگار بعد عمل اسلیو
اینفوگرافیک سیگار بعد عمل اسلیو

خطرات سیگار بعد عمل اسلیو چیست؟

 1. آمفیزم
 2. COPD
 3. سرطان ریه
 4. خطر سکته مغزی
 5. حمله قلبی
 6. بیماری های ریوی
 7. لخته شدن خون
 8. سرطان
 9. عفونت محل زخم جراحی
 10. زخم حاشیه ای
 11. ذات الریه

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

جراحی چاقی چیست؟

مزایای انجام عمل جراحی چاقی چیست؟

عمل اسلیو معده چیست؟

افراد واجد شرایط برای جراحی اسلیو معده کدامند؟

مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

آمادگی‌های پیش از جراحی اسلیو معده چیست؟

تاثیرات جراحی اسلیو معده چیست؟

آیا استعمال سیگار بعد عمل اسلیو مجاز است؟

چه مدت قبل از جراحی اسلیو معده و بعد از آن باید اقدام به ترک سیگار نمود؟

نتیجه گیری

بروز بیماری های مختلف

چاقی می تواند علاوه بر اضافه وزن شدید، باعث بروز بیماری های مختلفی از جمله بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان، کلسترول بالا، کبد چرب و … شود که هر کدام از این بیماری ها از چاقی سرچشمه می گیرد.

بنابراین لازم است برای درمان بیماری چاقی و رفع آن و همچنین جلوگیری از بیماری های فوق، اقدام به کاهش وزن و لاغری نمود. افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، باید از روش درمانی مطمئن تر و بهتری استفاده کنند که جراحی چاقی از بهترین روش های کاهش وزن برای افراد بسیار چاق می باشد.

جراحی چاقی می تواند باعث شود تا در مدت زمان کم و بدون عارضه خاصی، به کاهش وزن افراد کمک کند و می تواند منجر به پیشگیری و درمان برخی از بیماری های قلبی و عروقی و … شود.

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی است که بهترین آن اسلیو معده می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل به بررسی جراحی چاقی و جراحی اسلیو معده بپردازیم و از نکات مهم این جراحی از جمله سیگار بعد عمل اسلیو، مطالب مهمی اشاره کنیم.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و انجام آن با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید. دکتر سلیمی، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین متخصصین این حوزه و انواع جراحی لاغری به خصوص اسلیو معده معرفی می شود.

چرا ترک سیگار بعد از عمل اسلیو اهمیت دارد؟

سوال مهمی که برای افراد سیگاری مطرح می شود این است که چرا ترک این عادت مضر را انجام نمی دهیم؟

در پاسخ باید بگوییم که سیگار عادت سالمی نیست.

قبل از پرداختن به این موضوع، خوب است ابتدا با آسیب هایی که برای بدن انسان دارد آشنا شویم.

اثرات سیگار بر بدن ما بسیار است.

مصرف سیگار باعث ورود مواد خطرناک به جریان خون شده و به مرور زمان باعث مسمومیت بدن می شود.

همچنین سیگار باعث افزایش غلظت خون می شود.

بنابراین احتمال لخته شدن خون در افراد سیگاری بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

علاوه بر این، سیگار می تواند فشار خون و ضربان قلب را افزایش دهد.

همه این موارد باعث می شود که قلب به سختی کار کند و در نهایت منجر به بیماری های مختلف قلبی شود.

در ایالات متحده، یکی از علل اصلی مرگ و میر قابل پیشگیری، سیگار کشیدن و پس از آن چاقی است.

بنابراین استفاده از آن بعد از عمل آستین نه تنها خطرناک است، بلکه قبل از این عمل نیز مضرات زیادی برای بدن انسان دارد.

به هر حال علی رقم تبلیغات گسترده، همه ما به مضرات سیگار آشنا هستیم.

در کل توصیه می کنیم، قبل از هر گونه اقدام به عمل اسلیو معده، اقدام به ترک سیگار نمایید.

 

 

جراحی چاقی

از چاقی و مشکلات آن در ابتدای مقاله گفته شد و از خطرات آن برای سلامتی اشاراتی شد. اما هر فردی که به بیماری چاقی به خصوص چاقی شدید دچار است، باید به فکر درمان این معضل باشد تا بتواند از بروز خطرات بعدی جلوگیری نماید.

جراحی چاقی به کمک این موضوع آمده است و افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی می باشند، می توانند از جراحی چاقی برای کاهش وزن خود استفاده نمایند.

شاخص توده بدنی نوعی معیار و سنجش کلی برای مشخص شدن چربی های انباشته شده در بدن می باشد و نشان خواهد داد که فرد در چه مرحله ای از چاقی قرار دارد تا بتواند اقدامات لازم برای حل مشکل خود را انجام دهد.

جراحی چاقی یکی از بهترین روش های درمانی اضافه وزن شدید در بین عموم مردم می باشد. این روش درمانی جزو محبوب ترین و بهترین روش های درمانی بیماری چاقی در جهان می باشد و در کشور ما هم این روش درمانی بسیار محبوب و رایج می باشد.

جراحی چاقی با هدف ایجاد تغییرات ساختاری در سیستم گوارش انسان به وجود آمده است و با استفاده از جدیدترین تجهیزات پزشکی، اقدام به ایجاد چنین تغییراتی خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین جراح اسلیو معده در اهواز دیدن کنید.

جراحی چاقی هدف مهمی را دنبال می کند

جراحی چاقی هدف مهمی را دنبال می کند و سعی در کاهش وزن داشته تا افزایش چربی سوزی را در بدن بیمار سهل و آسان نماید و هدف از تغییرات ساختاری در سیستم گوارش دقیقا همین مسئله است.

همچنین جراحی چاقی با محدود کردن ورود مواد غذایی به بدن، سعی در محدود کردن کالری دریافتی از مواد غذایی خواهد کرد و به همین دلیل، فرد می تواند کاهش وزن اصولی و ایده آلی را تجربه نماید.

جراحی چاقی جزو کم تهاجم ترین و کم عارضه ترین روش های درمانی بیماری چاقی می باشد و روشی صددرصدی برای درمان این معضل می باشد.

بسیاری از افراد به خصوص افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، نمی توانند با استفاده رژیم های غذایی لاغری و ورزش، اقدام به کاهش وزن نمایند. به همین دلیل بهترین روش برای آنان جراحی چاقی بوده که به عنوان یک روشی کارآمد و تضمینی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مزیت اصلی جراحی چاقی

مزیت اصلی جراحی چاقی، کم تهاجمی بودن و بدون عوارض بودن آن است. زیرا این جراحی توسط دستگاهی به نام دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که این دستگاه صرفا با ایجاد چندین حفره کوچک روی شکم بیمار وارد بدن وی شده و اقدامات لازم برای جراحی را انجام می دهد. به همین دلیل جراحی چاقی جزو کم خطرترین و کم عارضه ترین روش های لاغری به حساب می آید.

مزیت اصلی جراحی چاقی
مزیت اصلی جراحی چاقی
جراحی چاقی می تواند از بروز بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان و … جلوگیری نماید

جراحی چاقی می تواند از بروز بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان و … جلوگیری نماید و حتی می تواند در بهبود حالات روحی فرد تاثیرات مثبتی بر جای بگذارد. زیرا افراد چاق از تناسب اندام محروم هستند و حتی قادر به انجام امور روزانه خود نخواهند بود.

به همین دلیل با عدم اعتماد به نفس روبرو خواهند شد. جراحی چاقی می تواند به بهبود وضعیت روحی و جسمی افراد کمک نماید و با بازگشت تناسب اندام به فرد، اعتماد به نفس فرد باز خواهد گشت.

لازمه انجام چنین جراحی هایی، استفاده از یک پزشک متخصص و با تجربه در زمینه جراحی چاقی می باشد. یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی که می تواند اقدامات لازم برای جراحی شما عزیزان را انجام دهد، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی متخصص جراحی چاقی می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام جراحی چاقی، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید و از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید.

حال در ادامه مقاله سیگار بعد عمل اسلیو، به بررسی برخی از مزیت های عمل جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

مزایای انجام عمل جراحی چاقی چیست؟

همان طور که در موارد قبلی گفته شد، جراحی چاقی یکی از بهترین و سریع ترین و محبوب ترین روش های کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن شدید می باشد.

این روش درمانی به عنوان روشی صددرصد و بدون عوارض در دنیا شناخته می شود که توسط دستگاه های پیشرفته پزشکی و با استفاده از مهارت پزشکان متخصص همچون دکتر سلیمی، می توان اقدام به جراحی چاقی نمود. افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، طبیعتا نمی توانند از روش هایی مانند رژیم غذایی، ورزش و … نتیجه ای دریافت کنند.

بنابراین لازم است از جراحی چاقی به عنوان یک روش تضمینی بهره ببرند تا بتوانند به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کنند.

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی است که بهترین آن جراحی اسلیو معده می باشد. حال می خواهیم بدانیم مزیت های جراحی چاقی کدامند و چه فوایدی برای بدن دارد؟

مزایای انجام عمل جراحی چاقی چیست؟
مزایای انجام عمل جراحی چاقی چیست؟
از جمله مهمترین مزایای جراحی چاقی می توان به نتیجه بخش بودن آن در مدت زمان بسیار کم اشاره کرد

از جمله مهمترین مزایای جراحی چاقی می توان به نتیجه بخش بودن آن در مدت زمان بسیار کم اشاره کرد. روش های دیگر کاهش وزن ممکن است زمانبر باشد و حتی گاهی جوابگوی فرد نباشد. اما جراحی چاقی علاوه بر روش صددرصدی بودن آن می تواند در مدت زمان کوتاهی، فرد را به کاهش وزن ایده آل برساند.

همچنین تناسب اندام و موزون بودن اندام از جمله مزیت های جراحی چاقی می باشد که می تواند کمک زیادی به افراد دارای اضافه وزن شدید نماید. همان طور که در مورد قبلی مقاله گفته شد، عدم تناسب اندام با کاهش اعتماد به نفس فرد همراه است.

بنابراین جراحی چاقی به دو هدف مهم همزمان دست خواهد یافت. اولین مورد، رسیدن به تناسب اندام و اندامی موزون، سپس بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته بیمار خواهد بود. همچنین جراحی چاقی به فرد کمک خواهد کرد که بتواند امور روزانه خود را به درستی و بدون مشکل انجام دهد.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی لاغری در رشت و جراحی معده برای لاغری دیدن کنید.

جراحی چاقی می تواند به درمان بیماری های ناشی از چاقی و اضافه وزن کمک فراوانی نماید

جراحی چاقی می تواند به درمان بیماری های ناشی از چاقی و اضافه وزن کمک فراوانی نماید. بیشترین عامل مرگ و میر در جهان مرتبط با چاقی می باشد. بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، انواع سرطان ها و … از جمله بیماری هایی می باشد که طی بررسی های انجام شده، مرتبط با چاقی می باشد.

جراحی چاقی می تواند به درمان بیماری های ناشی از چاقی و اضافه وزن کمک فراوانی نماید
جراحی چاقی می تواند به درمان بیماری های ناشی از چاقی و اضافه وزن کمک فراوانی نماید

بنابراین جراحی چاقی می تواند علاوه بر کاهش وزن به پیشگیری و درمان بیماری های ذکر شده بپردازد و نقش مهمی را در سلامتی انسان ایفا خواهد کرد. مهمترین اصل در حفظ سلامتی و عملکرد بدن، تناسب میان وزن و قد و سن فرد می باشد و جراحی چاقی می تواند این سه عامل مهم را یکسان و موزون سازد.

از دیگر مزیت های جراحی چاقی می توان  در روابط با همسر اشاره کرد. افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، عموما با مشکلات زناشویی و مشکلات جنسی دست و پنجه نرم می کنند. جراحی چاقی می تواند به بهبود روابط زناشویی و عملکرد بهتر دستگاه تناسلی آقایان کمک فراوانی کند.

ُکاهش وزن و لاغری می تواند در بهبود و استحکام استخوان های بدن تاثیرات مهمی را بر جای بگذارد. با افزایش وزن، میزان فشار بر مفاصل و استخوان های بدن افزایش خواهد یافت. جراحی چاقی می تواند با ایجاد کاهش وزن در فرد به بهبود عملکرد استخوان و مفاصل کمک نماید.

از دیگر مزایای جراحی چاقی، در مورد هزینه های جراحی می باشد

از دیگر مزایای جراحی چاقی، در مورد هزینه های جراحی می باشد که در صورت رعایت اصول و قوانین مربوط به جراحی چاقی از جمله این که شاخص توده بدنی فرد بالای 40 باشد، می تواند از بیمه های درمانی تحت پوشش استفاده کند و اقدام به جراحی چاقی نماید و هزینه های مربوط به جراحی چاقی به طرز چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

از مزیت های مهم جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی که مورد توجه می تواند قرار بگیرد، تحت پوشش قرار گرفتن این جراحی در بیمه های درمانی می باشد.

البته تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های آن شرایط و قوانین خاص خود را دارد که باید طبق اسناد و مدارکی اقدام به تثبیت این موضوع نمود. همچنین از مزیت های عمده و قابل ذکر جراحی چاقی می توان به مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد.

از دیگر مزایای جراحی چاقی، در مورد هزینه های جراحی می باشد
از دیگر مزایای جراحی چاقی، در مورد هزینه های جراحی می باشد

هزینه جراحی چاقی با استفاده از لاپاراسکوپی بسیار کمتر از روش جراحی باز می باشد. همچنین جراحی چاقی می تواند فرد مورد نظر را به کاهش وزن ناگهانی و اصولی برساند و نیاز عمده ای برای استفاده از رژیم غذایی نخواهد داشت. بنابراین باعث صرفه جویی در هزینه های مختلفی از جمله رژیم غذایی خواهد شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و اطلاع از مزیت های این روش درمانی، با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

حال در ادامه مقاله سیگار بعد عمل اسلیو، به بررسی یکی از بهترین روش های جراحی چاقی یعنی عمل اسلیو معده خواهیم پرداخت.

عمل اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده یکی از روش های جراحی چاقی می باشد. این روش جراحی جزو محبوب ترین و پراستفاده ترین روش های جراحی چاقی برای کاهش وزن می باشد. جراحی اسلیو معده با محدود نمودن حجم غذای فرد، کمک فراوانی خواهد نمود تا فرد بتواند به کاهش وزن ایده آل خود دست پیدا کند.

جراحی اسلیو معده از مطمئن ترین و کم عارضه ترین روش های جراحی چاقی به حساب می آید که مورد تایید پزشکان متخصص این حوزه می باشد. انجام جراحی اسلیو معده به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی می باشد که مزیت آن، جراحت کم و دوران نقاهت بسیار کمتر می باشد.

همچنین می توانید با مطالعه مقالات زیر اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید:

 • چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن
 • بهترین جراح اسلیو معده در کرمان
عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده چیست؟

انجام جراحی اسلیو بدین گونه است که چندین برش کوچک در ناحیه شکم بیمار ایجاد خواهد شد و سپس دستگاه لاپاراسکوپی وارد بدن بیمار خواهد شد. در جراحی اسلیو معده، معده بیمار به قسمت های مختلفی تقسیم خواهد شد و در نهایت امر، بخش بزرگی از معده از بدن بیمار خارج می شود و تنها قسمت اندکی از معده باقی خواهد ماند که به حالت لوله ای شکل می باشد.

جراحی اسلیو معده باعث خواهد شد که حجم معده بیمار کاهش چشمگیری داشته باشد

جراحی اسلیو معده باعث خواهد شد که حجم معده بیمار کاهش چشمگیری داشته باشد. این امر باعث می شود که فرد با مصرف مقدار اندکی از غذا، احساس سیری پیدا کند و دست از غذا بکشد.

کوچک شدن حجم معده، کاهش ورود مواد غذایی به بدن بیمار و در نهایت محدود شدن کالری دریافتی از مواد غذایی، باعث خواهد شد که فرد بتواند طی مدت زمان کوتاهی به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کند.

از اهداف مهم جراحی اسلیو معده،  علاوه بر کاهش حجم ورود غذا به بدن، جلوگیری از ترشح بیش از اندازه هورمون گرسنگی می باشد. این هورمون، کنترل کننده اشتهای فرد است و با کاهش ترشح آن، اشتهای فرد کاهش می یابد و در نتیجه باعث جلوگیری از مصرف بیش از حد غذا خواهد شد.

اسلیو معده با کنترل وضعیت ورودی غذا به بدن، می تواند بیمار را به نتیجه دلخواه خود یعنی کاهش وزن برساند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی اسلیو معده انجام دهد و همچنین نکات مهمی را از جمله سیگار بعد عمل اسلیو به شما عزیزان توضیح دهد.

افراد واجد شرایط برای جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده از پر استفاده ترین روش های جراحی چاقی می باشد که می تواند به افرادی که دارای چاقی مفرط می باشند و از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، کمک فراوانی کند تا بتوانند در کمترین زمان به کاهش وزن اصولی خود دست پیدا نمایند.

افراد واجد شرایط برای جراحی اسلیو معده
افراد واجد شرایط برای جراحی اسلیو معده

برای انجام جراحی اسلیو معده، در ابتدای امر شرایطی وجود دارد که نشان خواهد داد آیا فرد می تواند جراحی اسلیو معده انجام دهد یا خیر. یا به عبارت دیگر مشخص خواهد شد که آیا فرد واجد شرایط انجام جراحی اسلیو معده می باشد یا خیر. این شرایط و معیارها شامل موارد زیر می باشد:

افرادی که در معرض بیماری های قلبی قرار دارند

افرادی که در معرض بیماری های قلبی قرار دارند یا از این بیماری رنج می برند، می توانند از جراحی اسلیو معده استفاده کنند.

افرادی که مبتلا به بیماری فشار خون بالا هستند و عملا در معرض سکته های مغزی قرار دارند.

افرادی که از کلسترول بالایی برخوردار هستند و دچار انسداد رگ های خونی می باشند.

افرادی که در خواب شبانه مشکل بسیاری دارند و عملا خواب راحتی را تجربه نمی کنند.

افراد مبتلا به دیابت مخصوص دیابت نوع دوم که باید از اسلیو معده استفاده کنند.

افرادی که در گذشته سکته مغزی یا قلبی داشته اند.

افراد مبتلا به بیماری های سرطان و تومورهای مختلف باید از اسلیو معده برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

آقایانی که دچار مشکلات جنسی هستند

آقایانی که دچار مشکلات جنسی هستند و علاوه بر اضافه وزن شدید، در رابطه جنسی مشکلاتی را دارند.

افرادی که به هر یک از موارد بالا دچار هستند، توصیه می شود برای کاهش وزن خود از جراحی اسلیو معده توسط دکتر سلیمی استفاده نمایند.

جراحی اسلیو معده زمانی انجام خواهد شد که فرد با وجود تلاش برای کاهش وزن خود از روش های دیگری مانند رژیم غذایی و ورزش نتیجه نگرفته باشند. همچنین شرایط دیگری نیز وجود دارد که فرد مستعد انجام جراحی اسلیو معده است. این شرایط عبارتند از:

آقایانی که دچار مشکلات جنسی هستند
آقایانی که دچار مشکلات جنسی هستند

همان طور که در موارد بالا اشاره شد، چنین افرادی لازم است از جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن خود استفاده نمایند تا بتوانند علاوه بر درمان چاقی و اضافه وزن خود، اقدام به درمان بیماری های فوق نمایند. جراحی اسلیو معده از کارآمدترین روش های جراحی چاقی می باشد که در کمترین زمان ممکن می توان به نتیجه دلخواه دست یافت.

علاوه بر موارد ذکر شده، شرایط دیگری نیز وجود دارد که فرد لازم است در ابتدا بررسی های لازم را انجام دهد تا بتواند اقدام به جراحی اسلیو معده نماید. این شرایط مربوط به شاخص توده بدنی می باشد که از مهمترین فاکتورهای تشخیص چاقی می باشد:
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالای 40 باشد، از چاقی بسیار شدیدی رنج می برد و باید از جراحی اسلیو معده استفاده کند.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی 35 تا 40 باشد و همچنین از مشکلات مختلفی مانند آپنه خواب رنج می برد، می تواند از اسلیو معده استفاده نماید.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بین عدد 30 تا 34.9 باشد و در عین حال دچار بیماری قلبی باشد، حتما باید از جراحی اسلیو معده استفاده نماید.

موارد بالا مربوط به شاخص توده بدنی افراد می باشد که نشان می دهد اگر فردی در چه بازه عددی از شاخص باشد، باید از جراحی اسلیو معده استفاده نماید. به طور کلی افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، حتما باید از جراحی چاقی از جمله جراحی اسلیو معده استفاده نمایند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص واجد شرایط بودن جراحی اسلیو معده انجام دهد.

حال در مقاله سیگار بعد عمل اسلیو، به مزیت های جراحی اسلیو معده خواهیم پرداخت.

مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

همان طور که در موارد قبلی گفته شد، جراحی اسلیو معده از بهترین روش های جراحی چاقی می باشد که بیشترین آمار مربوط به جراحی چاقی مربوط به عمل اسلیو معده می باشد.

مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟
مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟
دلیل محبوبیت جراحی اسلیو به خاطر وجود مزیت های مختلف آن می باشد که ما در موارد زیر به برخی از مزیت های این جراحی خواهیم پرداخت:
 • جراحی اسلیو معده باعث کاهش میزان مصرف مواد غذایی در فرد خواهد شد و به دلیل کاهش حجم معده، فرد با مصرف بسیار اندکی از غذا، احساس سیری پیدا خواهد کرد.
 • جراحی اسلیو معده با کمترین عوارض همراه است و صرفا با تغییرات در ساختار معده اقدام به کاهش وزن افراد خواهد کرد.
 • جراحی اسلیو معده باعث خواهد شد تا بدون هیچ گونه استفاده از رژیم های غذایی مختلف به کاهش وزن ایده آل رسیده و حتی بعد از جراحی، نیازی به محدودیت های غذایی نخواهد بود.
 • جراحی اسلیو معده با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که مهمترین مزیت آن، جراحت بسیار کم آن می باشد.
 • دوران نقاهت و بهبودی بیمار بعد از جراحی اسلیو به مراتب کمتر از سایر روش های جراحی چاقی می باشد.
 • با جراحی اسلیو معده می توان ذائقه های از دست رفته فرد را به وی بازگرداند.
 • جراحی اسلیو معده باعث درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی خواهد شد.
 • اسلیو معده باعث درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی از جمله بیماری های قلبی و عروقی و دیابت و … خواهد شد.

شما در حال مطالعه مقاله سیگار بعد عمل اسلیو می باشید.

آمادگی‌های پیش از جراحی اسلیو معده

لازمه نتیجه بخش بودن جراحی اسلیو معده به شرایط و معیارهای مختلفی بستگی دارد. از جمله معیارهای آن می توان به آمادگی پیش از عمل جراحی اشاره کرد.

آمادگی‌های پیش از جراحی اسلیو معده
آمادگی‌های پیش از جراحی اسلیو معده

در ابتدای امر، لازم است که بیمار برای مشاوره های لازم به پزشک متخصص خود مراجعه نماید و لازم است تا تعدادی از آزمایشات اولیه را انجام دهد تا واجد شرایط بودن جراحی اسلیو معده مشخص شود. بیمار باید در ابتدای کار با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهد و در صورت داشتن بیماری و مصرف داروهای مختلف، پزشک جراح را از این موضوع مطلع سازد.

یکی از مهمترین نکات قبل از جراحی اسلیو معده، مصرف دخانیات می باشد

یکی از مهمترین نکات قبل از جراحی اسلیو معده، مصرف دخانیات می باشد و لازم است که از حدود دو ماه قبل از جراحی اقدام به ترک سیگار نماید و عملا مسئله سیگار بعد عمل اسلیو در اینجا مشخص می شود که مصرف دخانیات می تواند در فرایند عمل، اختلال ایجاد نماید.

در صورتی که بیمار از داروهایی مانند آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خون استفاده می کند، لازم است با مشورت پزشک از مصرف آن خودداری نماید تا در هنگام عمل جراحی، دچار خونریزی های شدید نشود.

یکی از مهمترین نکات قبل از جراحی اسلیو معده، مصرف دخانیات می باشد
یکی از مهمترین نکات قبل از جراحی اسلیو معده، مصرف دخانیات می باشد

برخورداری از توصیه های دکتر سلیمی و مشاوره های قبل عمل جراحی می تواند در موفقیت آمیز بودن جراحی موثر باشد. دکتر سلیمی با استفاده از آزمایشات مختلف و بررسی های لازم، به بیمار کمک خواهد کرد که عمل موفقیت آمیزی را پشت سر بگذارد.

ممکن است قبل از جراحی محدودیت های غذایی مختلفی شامل حال بیمار شود که پزشک متخصص بر اساس شرایط فرد، توصیه های لازم را خواهد کرد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی و جراحی اسلیو معده انجام دهد.

تاثیرات جراحی اسلیو معده

در طی سالیان اخیر، به دلیل فراگیر شدن بیماری چاقی به خصوص چاقی شدید، میزان جراحی چاقی به ویژه جراحی اسلیو معده افزایش چشمگیری داشته است.

به دلیل کم عارضه بودن این جراحی و همچنین نتیجه بخش بودن آن، آمار قابل توجهی را در کشور ما به خود اختصاص داده است و پزشکان متخصص زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت می باشند. موفقیت آمیز بودن جراحی اسلیو معده بیش از 90 درصد می باشد و این امر نشاندهنده مزیت استفاده از این روش برای کاهش وزن و لاغری می باشد.

تاثیرات جراحی اسلیو معده
تاثیرات جراحی اسلیو معده

از طرفی دیگر طی بررسی های انجام شده در خصوص جراحی اسلیو معده، نشان می دهد که بسیاری از بیماری های زمینه ای چاقی مانند بیماری های قلبی، دیابت و …، بعد از انجام این جراحی بهبود یافته است.

بنابراین می توان گفت از تاثیرات مهم جراحی اسلیو معده می توان به نتیجه بخش بودن آن در درمان برخی از بیماری ها اشاره کرد. همچنین از دیگر تاثیرات جراحی اسلیو معده می توان به کم عارضه بودن و تاثیرگذاری بیشتر این جراحی نسبت به سایر جراحی های چاقی اشاره کرد.

حال در ادامه مبحث به بررسی تاثیرات جراحی اسلیو معده بعد از انجام خواهیم پرداخت و متوجه خواهیم شد که در طی مدت زمان های مختلف تا چه اندازه می تواند در کاهش وزن فرد موثر باشد:
 • بعد از جراحی اسلیو معده به مدت 2 هفته بعد از آن، فرد می تواند حدود 6 الی 10 کیلوگرم کاهش وزن را تجربه نماید.
 • بعد از گذشت 3 ماه از جراحی اسلیو معده، میزان تاثیرگذاری این جراحی افزایش خواهد یافت و می تواند نزدیک به 50 درصد از اضافه وزن خود را از دست دهد.
 • بعد از گذشت 6 ماه از جراحی، فرد می تواند حدود 60 درصد از اضافه وزن خود را از دست دهد و عملا به کاهش وزن ایده آل خود دست پیدا کند.
 • اما در ایده آل ترین حالت ممکن، نتیجه بخش بودن و تاثیرگذار بودن جراحی اسلیو معده، حدود یک سال بعد از جراحی اتفاق خواهد افتاد و عملا فرد تمامی اضافه وزن خود را از دست می دهد و به اندام ایده آل خواهد رسید.

لازمه نتیجه بخش بودن جراحی اسلیو معده و تاثیرگذاری آن، بهره مندی از مشورت های لازم از پزشک متخصص می باشد که دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی اسلیو معده انجام دهد.

اکنون که با مزیت ها و تاثیرات مثبت جراحی اسلیو معده آشنا شدی،م به مبحثی خواهیم پرداخت که دغدغه بسیاری از افراد می باشد که این موضوع سیگار بعد عمل اسلیو می باشد.

سیگار بعد عمل اسلیو

به طور کلی مصرف دخانیات و سیگار برای  بدن بسیار مضر است و می تواند سلامتی انسان را به خطر اندازد. سیگار در عملکرد عمومی بدن اختلالات زیادی را ایجاد می کند و زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها از جمله تنگی نفس، بیماری های قلبی عروقی، انواع سرطان ها و … خواهد شد. بنابراین به طور کلی فارغ از مبحث اصلی مقاله، توصیه می شود در صورت مصرف سیگار، اقدام به ترک آن نمایید.

سیگار بعد عمل اسلیو
سیگار بعد عمل اسلیو

اما در مورد سیگار بعد عمل اسلیو باید گفت که بیماران متقاضی انجام جراحی اسلیو معده باید از مدت ها قبل از جراحی اقدام به ترک سیگار نمایند. زیرا ممکن است در حین عمل باعث ایجاد عفونت و خونریزی های شدید در بدن بیمار شود.

سیگار باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد

از آنجایی که سیگار باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد، می تواند در حین جراحی اسلیو، مشکلات مختلفی را برای بیمار و پزشک جراح ایجاد نماید. بنابراین تمامی پزشکان به این افراد توصیه می کنند که حدود 2 ماه قبل از انجام عمل اسلیو اقدام به ترک سیگار نمایند تا بدن بتواند به ترمیم سیستم ایمنی بدن خود بپردازد.

سیگار باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد
سیگار باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد

از طرفی دیگر برخی از افراد سوالی برایشان پیش خواهد آمد که آیا می توان بعد از عمل اسلیو اقدام به مصرف سیگار نمود یا خیر. سیگار بعد عمل اسلیو می تواند برای بدن مشکلاتی را ایجاد کند و خطر بروز دیابت و بیماری قلبی را در فرد افزایش می دهد.

بنابراین تا حد امکان توصیه می شود بعد از جراحی از کشیدن سیگار صرف نظر کنید. زیرا جراحی اسلیو معده تغییرات اساسی را در معده بیمار ایجاد می کند و مصرف سیگار می تواند به بافت های ترمیم شده معده بعد از جراحی آسیب بزند و باعث بروز زخم معده و دیگر عارضه های این چنینی شود.

با این حال به چنین افرادی توصیه می شود که از سیگار کشیدن صرف نظر کنند و اگر قصد دارند به مصرف دخانیات بپردازند، لازم است به مدت 6 هفته الی دو ماه بعد از جراحی اسلیو از کشیدن سیگار صرف نظر کنند.

سیگار حاوی مواد شیمیایی مضر برای بدن می باشد

سیگار حاوی مواد شیمیایی مضر برای بدن می باشد که دی اکسید کربن از جمله مواد مضر موجود در سیگار است که می تواند در سیستم ایمنی بدن اختلالات شدیدی را به وجود آورد. همچنین ممکن است باعث بروز مشکلات روحی در فرد شود.

سیگار حاوی مواد شیمیایی مضر برای بدن می باشد
سیگار حاوی مواد شیمیایی مضر برای بدن می باشد

همچنین افرادی که بعد از جراحی اقدام به رعایت موارد مراقبتی نمی نمایند و اقدام به کشیدن سیگار می کنند، ممکن است از ناحیه جراحی شده دچار عفونت های داخلی شوند و عملا دوران نقاهت بسیار سختی را پشت سر خواهند گذاشت.

به همین دلیل است که نباید بعد از جراحی اقدام به استعمال دخانیات کرد یا حداقل در صورت مصرف بعد از گذشت دو ماه، اقدام به کشیدن سیگار نمود.

ما در موارد زیر به برخی از مشکلات و عارضه های کشیدن سیگار بعد عمل اسلیو خواهیم پرداخت و متوجه خواهیم شد که تا چه اندازه می تواند سلامتی بیمار را به خطر اندازد.
 • ایجاد لخته های خونی در رگ ها و بروز حمله های قلبی
 • ایجاد مشکلات تنفسی و تنگی نفس شدید
 • ایجاد زخم های جدید در ناحیه جراحی شده و عدم جوش خوردن آن
 • ایجاد عفونت های داخلی و خارجی در ناحیه جراحی شده

جراحی اسلیو معده با هدف بازگشت سلامتی فرد به حالت اولیه به وجود آمده است و با استفاده از تجهیزات پیشرفته پزشکی، سعی در کم عارضه بودن و کم خطر بودن آن دارد و پزشک جراح تمام تلاش خود را خواهد که جراحی اسلیو معده به بهترین شکل ممکن انجام شود تا در نهایت فرد بتواند به کاهش وزن ایده آل و صددرصدی دست پیدا کند و عملا سلامتی فرد به حالت اولیه خود بازگردد.

مصرف سیگار می تواند سلامتی انسان را به خطر بیاندازد

مصرف سیگار می تواند سلامتی انسان را به خطر انداخته و حتی می تواند با مصرف سیگار بعد عمل اسلیو، نتیجه بخش بودن عمل اسلیو معده را بی اثر نماید.

علاوه بر این که ضرر بزرگی سلامتی این بیمار را تهدید خواهد کرد، تمام سختی‌ها و مشکلاتی که برای کاهش وزن خود تحمل کرده است، با مصرف سیگار بعد عمل اسلیو،از بین خواهد رفت.

جراحی اسلیو معده دارای طول درمان و دوران نقاهت بسیار کمی می باشد. اما مصرف سیگار می تواند عکس این قضیه را انجام دهد و فرد، دوران طاقت فرسایی را بعد از جراحی اسلیو باید تجربه نماید.

مصرف سیگار می تواند سلامتی انسان را به خطر بیاندازد
مصرف سیگار می تواند سلامتی انسان را به خطر بیاندازد

سیگار حاوی نیکوتین می باشد که می تواند باعث انسداد رگ های خونی و همچنین انقباض رگ ها و عضلات معده شود و در عمل خونرسانی به بافت های معده اختلال ایجاد کند.

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره های لازم برای ترک سیگار بعد عمل اسلیو، با آقای دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

چه مدت قبل از جراحی اسلیو معده و بعد از آن باید اقدام به ترک سیگار نمود؟

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، سیگار حاوی مواد مضر و شیمیایی می باشد که می تواند سلامتی فرد را به خطر انداخته و در انجام جراحی اسلیو معده اختلالات زیادی را به وجود آورد.

چه مدت قبل از جراحی اسلیو معده و بعد از آن باید اقدام به ترک سیگار نمود؟
چه مدت قبل از جراحی اسلیو معده و بعد از آن باید اقدام به ترک سیگار نمود؟

به همین دلیل لازم است که افراد قبل از انجام جراحی اسلیو معده به مدت 2 ماه قبل از جراحی اقدام به ترک سیگار نمایند تا بافت های آسیب دیده در بدن شروع به ترمیم شدن نمایند. تشخیص و توصیه های پزشک در این خصوص حرف اول را می زند.

همچنین در مورد ترک سیگار بعد عمل اسلیو، لازم است تا حد امکان از مصرف آن خودداری شود و عملا به صورت کامل اقدام به ترک سیگار شود.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد مصرف سیگار در افراد چاق باید اشاره کرد، مربوط به افرادی می باشد که از شاخص توده بدنی بسیار بالایی برخوردار هستند.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد مصرف سیگار در افراد چاق باید اشاره کرد، مربوط به افرادی می باشد که از شاخص توده بدنی بسیار بالایی برخوردار هستند. افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، لازم است برای سلامتی خود از مصرف سیگار صرف نظر کنند. زیرا سیگار حاوی مواد شیمیایی مضر می باشد که می تواند منجر به آسیب دیدگی بافت های ریوی شود.

استفاده از مشاوره های روانشناسی برای ترک سیگار بعد عمل اسلیو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کمک بیشتر در مورد ترک سیگار بعد عمل اسلیو و دریافت مشاوره های لازم در خصوص جراحی اسلیو معده، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را در این خصوص دریافت کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از بهترین روش های کاهش وزن پرداختیم. جراحی چاقی یکی از بهترین روش های لاغری و کاهش وزن برای افرادی می باشد که از چاقی مفرط رنج می برند. چنین افرادی از شاخص توده بدنی بسیار بالایی برخوردار هستند و عملا در معرض خطرهای بزرگتری قرار دارند.

بروز بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، دیابت، کبد چرب، سکته های قلبی و مغزی، از جمله مشکلات و بیماری های مربوط به بیماری چاقی می باشد. بنابراین لازم است چنین افرادی در راستای درمان چاقی خود و همچنین پیشگیری و درمان چنین بیماری هایی، اقدام به جراحی چاقی نمایند.

جراحی اسلیو معده از بهترین روش های جراحی چاقی می باشد

جراحی اسلیو معده از بهترین روش های جراحی چاقی می باشد که با کمترین جراحت و درد اقدام به بازسازی سیستم گوارش انسان خواهد کرد و باعث خواهد شد که فرد بتواند در طی مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن اصولی و دلخواه خود دست پیدا کند.

ما در این مقاله به بررسی جراحی اسلیو معده و مزیت های آن و تاثیرات آن پرداختیم.

همچنین به موضوع اصلی مقاله یعنی سیگار بعد عمل اسلیو پرداخته شد و متوجه شدیم که مصرف سیگار چه قبل از جراحی اسلیو و چه بعد از جراحی اسلیو، تا چه اندازه می تواند خطرساز باشد و توصیه اکید می شود که از مصرف سیگار صرف نظر نمایید.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انجام جراحی چاقی و جراحی اسلیو معده و همچنین مشاوره های قبل و بعد عمل اسلیو معده، با یکی از بهترین و معتبرترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

https://cutt.ly/XB8V93C

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید