سویق لاغری

سویق لاغری

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت جراحی معده برای لاغری به بررسی موضوع سویق لاغری می پردازیم.

در دنیای امروزی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده انسان از ماشین آلات برای راحت شدن کارها، معضلات و مشکلاتی مانند چاقی مفرط و انواع دیگر بیماری ها در میان افراد بسیار رایج شده است.

همچنین توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله سویق جو برای لاغری را نیز مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی چاقی می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

لطفا توجه فرمایید که این سایت در زمینه فروش رژیم و انواع مواد رژیمی فعالیت ندارد.

افراد بسیاری به دنبال حفظ تناسب اندام خود هستند، اما با توجه به استفاده از تکنولوژی ها و همچنین کم تحرکی افراد و در پیش گرفتن سبک زندگی ناسالم، این موضوع تا حدود بسیاری خلاف انتظارشان پیش می رود.

اگر به دنبال لاغری موثر و دائمی هستید توصیه می کنیم صفحه گفت و گو با کسانی که لاغر شدند را مشاهده نمایید.

سویق لاغری
سویق لاغری

اما در رابطه با راه هایی که برای مقابله با این معضل پیش رو گرفته شده است، می ‌توان به انواع عمل های جراحی چاقی و همچنین مصرف سویق لاغری اشاره داشت.

در این راستا می توانید از تجربیات دکتر سلیمی بهره مند شوید. دکتر سلیمی از معتبرترین و برترین متخصصین انواع جراحی لاغری به شمار می آیند.

اینفوگرافیک سویق لاغری

اینفوگرافیک سویق لاغری
اینفوگرافیک سویق لاغری

در رابطه با انجام عمل جراحی چنانچه شما نیز قصد انجام عمل لاغری را دارید، توصیه می کنیم که حتما به دکتر سلیمی مراجعه فرمایید. در این مقاله به موضوع سویق لاغری و دیگر سوالات مربوط به این موضوع خواهیم پرداخت و به شما اطلاعاتی کامل و جامع در رابطه با این موضوع خواهیم داد. ما را همراهی نمایید.

عناوین مقاله:

چاقی چیست؟

چه مواردی را می توان علت به وجود آمدن معضل چاقی دانست؟

مضرات ابتلا به چاقی را چه مواردی می توان دانست؟

سویق لاغری یا همان سویق کاهش اشتها چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

فواید سویق لاغری کدام است؟

مواد تشکیل دهنده سویق لاغری کدامند؟

تأثیر و اهمیت سویق از نظر اسلام به چه شکل می باشد؟

عمل جراحی چاقی چیست؟

انواع روش های عمل جراحی چاقی کدامند؟

 

چاقی چیست؟

در رابطه با چاقی و اضافه وزن می توان گفت که به نوعی به هم ریختگی تعادل میان انرژی دریافتی و انرژی مصرفی را چاقی می نامند.

وقتی شخص بیش از اندازه مشغول خوردن انواع خوراکی ها و غذاهای ناسالم می شود، تعادل میانه انرژی دریافتی و انرژی مصرفی در بدن او نیز به هم می ریزد و این موضوع چاقی مفرط و اضافه وزن بیش از حد را با خود به همراه دارد.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

باید بدانید که به موازات افزایش وزن خود و چاقی، افزایش بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع ۲ و سرطان نیز امکان ظاهر شدن را پیدا می کنند.

در سال های اخیر، اضافه وزن و چاقی بیش از حد افزایش پیدا کرده است چرا که افراد سبک زندگی نامناسب را پیش رو گرفته و تحرکات بدنی خود را به مقدار بسیار کمی رسانده اند.

در دنیای امروز، معضل چاقی خیلی بیشتر از معضل لاغری رواج پیدا کرده است

در دنیای امروز، معضل چاقی خیلی بیشتر از معضل لاغری رواج پیدا کرده است و از این رو مشکلات بسیاری را برای افرادی که به این مشکل دچار شده اند، به همراه داشته است.

در رابطه با این موضوع که آیا چاقی می تواند موجب مرگ افراد شود نیز باید بگوییم که این مسئله کاملاً درست است و همچنین باید گفت که یکی از علت های مرگ در عصر جدید معضل چاقی می باشد.

چاقی و اضافه وزن را باید بیماری نسبتاً خطرناک دانست. چاقی موجب می شود که چربی های بدن بیش از حد خود مورد تجمع قرار بگیرند و در نتیجه بدن درگیر دیگر بیماری های خطرناک نیز خواهد شد.

به همین علت است که توصیه می شود افراد چنانچه دچار این معضل شده اند، هر چه سریعتر به درمان خود رو بیاورند. همه ما می دانیم که اضافه وزن و درگیر شدن به معضل چاقی قابل پیشگیری می باشد،

اما افراد زیادی در این راه به سهل انگاری دچار  می شوند. چاقی نیز به راحتی از غفلت افراد استفاده کرده و موجب کمبود ویتامین ها و ریز مغذی ها در بدن شخص می شود که هر سه آن ها راه حلی مشترک به نام تغذیه مناسب را به همراه خود دارند.

در ادامه نیز به موارد مربوط به درمان چاقی خواهیم پرداخت ولی چنانچه شما نیز دچار این معضل شده اید، توصیه می کنیم که به دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصان مربوطه در این زمینه مراجعه کرده و هر چه سریعتر این مشکل را رفع و درمان کنید.

چه مواردی را می توان علت به وجود آمدن معضل چاقی دانست؟

در رابطه با علت مبتلا شدن به چاقی و اضافه وزن، طبق گفته پزشکان دلایل بسیاری وجود دارد و فقط نمی توان گفت که تغذیه و تحرک جزو عوامل ابتلا به این معضل هستند. به طور کلی چاقی عوامل بسیاری دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

چه مواردی را می توان علت به وجود آمدن معضل چاقی دانست؟
چه مواردی را می توان علت به وجود آمدن معضل چاقی دانست؟

پیشنهاد می کنیم از مقاله سویق عدس دیدن کنید.

دریافت کالری بیش از اندازه:

در زمانی که بدن فرد بیشتر از نیاز خود کالری دریافت کند، کالری ها در بدن او به چربی تبدیل خواهند شد. پس از سپری شدن این روش به طور قاطعانه می توان گفت که در همه غذاهایی که شخص در طول روز مصرف می کند، کالری و همچنین چربی زیادی وجود دارد

و میزان کالری در هر موردی متفاوت می باشد و باید دانست که این موضوع در صورتی است که شاخص کالری دریافتی فرد در طول روز خیلی بیشتر از کالری هایی می باشد که در طول روز می سوزاند. از این رو کاملاً طبیعی است که فرد به معضل چاقی مفرط دچار شود.

وراثت خانوادگی:

علاوه بر عوامل مختلف و محیطی که وجود دارد و ممکن است شخص را به این عارضه مبتلا کند، عواملی مانند وراثت نیز تا حدودی دخیل می باشد. ژن هایی که از نسل قبل دریافت می کنید، توانایی این را دارند که برای چاق شدن شما تا حدودی اثر بگذارند.

به طور کل باید گفت که چاق شدن شما می تواند در اثر دریافت ژن های پدر و مادری باشد که آن ها نیز خود دچار چاقی و اضافه وزن شده اند.

نکته ای نیز در این باره وجود دارد که باید گفت میزان اشتها و همچنین توانایی تبدیل غذا به انرژی مورد نیاز بدن را نیز می توان تا حدودی به ژنتیک فرد ربط داد و جزو مواردی که از طریق وراثت به شخص منتقل می شوند، دانست.

کم خوابی:

چنانچه شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که تا دیر وقت بیدار می مانید، بهتر است این احتمال را بدهید که ممکن است آخر شب هوس ریزه خواری کنید و این موضوع به مرور زمان موجب این خواهد شد که شما به چاقی مفرط و اضافه وزن دچار شوید.

از این رو باید دانست که میزان کالری دریافتی شما به طور بسیار چشمگیری بالا خواهد رفت و همچنین از طرفی تغییرات در میزان هورمون ها در چنین وضعیتی موجب افزایش احساس گرسنگی و اشتها خواهد شد و شخص دیرتر احساس سیری خواهد کرد.

تخمدان پلی کیستیک:

یکی از مشکلات هورمونی رایج در زنان در سنین باروری که معمولاً به آن دچار می شوند، تخمدان پلی کیستیک است. در این بیماری، کیست های کوچک بسیاری در تخمدان های شخص رشد می کند.

باید دانست که عارضه تخمدان پلی کیستیک موجب از بین رفتن تعادل هورمونی در افراد می شود و همچنین بر چرخه قاعدگی بانوان تاثیر می گذارد.

بانوانی که دچار این عارضه شده اند، باید بدانند که بدن نسبت به انسولین مقاومت نشان می دهد که این موضوع نیز خود یکی از دلایل چاقی است.

در روند این بیماری باید گفت که چربی های اضافی در شکم جمع می شود. نکته ای که باید در این باره دانست، این است که چاقی شکمی توانایی این را دارد که مبتلایان را در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی نیز قرار دهد.

سبک زندگی:

طبق مواردی که قبلا گفته شد و همچنین اطلاعات عمومی هر شخص، می دانیم که سبک زندگی و نوع غذاهایی که در طول روز به مصرف آن ها می پردازیم، روی چاقی تاثیرات بسیاری دارند.

سبک زندگی:
سبک زندگی:

در واقع باید گفت که افرادی که در وعده های غذایی خود از انواع غذاهای ناسالم، پر کالری و چرب استفاده می کنند و همچنین میزان میوه و سبزی کمی مصرف می کنند و مقدار نوشیدنی های غیر طبیعی را تا حدود بسیار زیادی افزایش دادند، خیلی بیشتر در معرض ابتلا به چاقی و بیماری های مرتبط با چاقی و اضافه وزن هستند.

همچنین باید دانست که افرادی که در طول زندگی خود فعالیت بسیار کمی را دارند، احتمال ابتلا به چاقی در آن ها نیز بسیار زیاد می باشد.

 ترک کردن سیگار:

طی تحقیقاتی که توسط پزشکان در رابطه با این موضوع انجام گرفته است، متخصصان به این نتیجه رسیده اند که ترک کردن سیگار و انواع دخانیات نیز توانایی این را دارد که یکی از علت های چاقی و افزایش وزن در افراد باشد

چرا که حذف نیکوتین باعث ایجاد برخی از موارد در فرد می شوند مانند این که فرد احساس گرسنگی بیشتری می کند و میل بیشتری به خوردن انواع غذاها پیدا می کند که البته باید گفت که این احساس گرسنگی ممکن است پس از گذشت چند هفته برطرف شود و یا بدون این که میزان کالری دریافتی کم شده باشد، سوخت و ساز بدن نیز کند می شود.

به افرادی که دچار معضل چاقی شده اند و قصد درمان خود را دارند، توصیه می کنیم که به یکی از بهترین پزشکان این حوزه یعنی دکتر سلیمی مراجعه کنند.

 ترک کردن سیگار:
ترک کردن سیگار:

کم کاری تیروئید:

هنگامی که تیروئید به اندازه کافی نتواند هورمون تیروئیدی لازم برای بدن را تولید کند، در بدن فرد احساس خستگی و سرما ایجاد می شود و این عوامل را نیز می توان مواردی برای اضافه وزن در اشخاص دانست.

اگر هورمون تیروئید به اندازه کافی در بدن نباشد، سوخت و ساز بدن از حالت عادی خود خارج شده و کند می شود و این موضوع احتمال بالا رفتن وزن فرد را تا حدود بسیار زیادی افزایش می دهد.

لازم است بدانید که چنانچه کارکرد تیروئید شما حتی به مقدار ناچیزی پایین بیاید و کم شود، ممکن است اضافه وزن و چاقی را برای شما به همراه آورد. همچنین نکته مثبتی که در این باره می توان به آن اشاره داشت، این است که پس از درمان کم کاری تیروئید، فرد می تواند به وزن عادی خود برگردد.

مضرات ابتلا به معضل چاقی را در چه مواردی می توان دانست؟

در رابطه با مضرات ابتلا یافتن به چاقی باید گفت که به جز عوامل ظاهری که روی اندام فرد ایجاد می کند، چاقی و اضافه وزن مفرط عوارض زیادی را با خود به همراه می آورد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

پر فشاری خون:

وزن هر چقدر که بیشتر باشد، بافت چربی نیز بیشتر خواهد شد. این بافت های چربی برای زنده ماندن خود نیاز به اکسیژن و دیگر مواد غذایی دارند که این موضوع باید از طریق جریان خون در بدن تامین شود.

هرچه مقدار نیاز به اکسیژن و دیگر مواد مغذی بیشتر شود، باید دانست که حجم خون و همچنین مقدار فشاری که روی سیستم گردش خون وارد می کند، افزایش پیدا خواهد کرد

و هر مقداری که حرکت خون در سیستم گردش خون بیشتر شود، باید دانست که فشار بیشتری بر دیواره سرخرگ های بدن فرد وارد خواهد شد.

علاوه بر موضوعات ذکر شده باید دانست که چاقی باعث افزایش سطح هورمون انسولین در خون می شود که این هورمون علاوه بر کنترل قند خون موجب نگه داشتن آب و نمک در رگ ها خواهد شد که این مورد نیز خود باعث افزایش حجم خون می شود.

همچنین بهتر است بدانید که چاقی توانایی این را دارد که موجب افزایش تعداد ضربان قلب و همچنین کاهش ظرفیت عروق برای جابجایی خون بشود که تمام این عوامل نیز باعث پر فشاری خون در بدن می شود.

دیابت:

در رابطه با دیابت باید بدانید که چاقی عامل اصلی ایجاد دیابت نوع دو در بدن اشخاص می باشد. چرا که افزایش چربی موجب افزایش مقاومت بدن بر اثر هورمون انسولین می گردد.

در نتیجه این هورمون توانایی این را ندارد که با مقادیر نرمال قبلی وظیفه خود را در بدن که همان کنترل قند خون است، به درستی انجام بدهد و در نهایت قند خون بالا می رود که این موضوع نیز خود یکی از عوامل مهم خطرناک برای تهدید سلامت فرد می باشد.

اختلال در چربی خون مانند انواع گوشت قرمز یا غذاهای سرخ شده می باشند که مصرف این موارد می توانند علاوه بر ایجاد چاقی، باعث بالا رفتن کلسترول بد خون نیز بشود.

همچنین در رابطه با چاقی باید دانست که باعث پایین آمدن سطح کلسترول خوب خون و بالا رفتن سطح تری گلیسیرید در خون می شود.

تری گلیسیرید بالا

تری گلیسیرید بالا به نوعی بیشترین میزان چربی در غذاهای شما و همچنین بیشترین درصد چربی در بدن را شامل خواهد شد و در طول مدت، اختلال در سطح شبکه های خون باعث تصلب شرایین نیز می شوند. چرا که چربی های اضافه در جدار رگ ها رسوب می کند.

تصلب شرایین خود باعث این می شود که فرد، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر و سکته مغزی را داشته باشند. اگر شما نیز دچار چاقی مفرط شده اید، به شما توصیه می کنیم که به پزشک معتبر و با تجربه ای مانند دکتر سلیمی برای درمان خود مراجعه کنید.

 بیماری عروق کرونر:

در رابطه با این بیماری باید گفت که یکی از اشکال بیماری های قلبی عروقی است که از رسوب چربی در جدار و سرخرگ های کرونر یعنی همان سرخ رگ هایی که به قلب خون می رسانند، ایجاد می شود.

بعد از گذشت مدتی، این چربی ها نیز باعث تنگ تر شدن دیواره داخلی عروق کرونر شده و موجب می شود که خون کمتری به بافت های قلب برسد.

کاهش خونرسانی به قلب نیز باعث آنژین صدری یعنی همان درد قفسه سینه خواهد شد. انسداد کامل عروق قلبی نیز توانایی این را دارد که باعث سکته قلبی شود.

 سکته مغزی:

باید دانست که چاقی باعث تصلب شرایین و همچنین رسوب چربی در جدار سرخرگ ها می شود که این موضوع توانایی این را دارد که سرخرگ های مغزی را نیز درگیر کند و باعث بسته شدن عروق مغزی بشود.

باید توجه داشته باشید که اگر لخته خونی در این عروق باریک ایجاد بشود، می ‌تواند به طور ناگهانی باعث انسداد جریان خون به منطقه ای از مغز فرد شده و در نتیجه منجر به سکته مغزی شود.

سایش مفاصل:

افرادی که دچار معضل چاقی شده اند باید بدانند که به علت افزایش فشار وارد بر مفاصل به خصوص مفاصل زانو، ران و مهره های پایین کمری، غضروف های مفصلی تخریب می شود و همچنین باعث ایجاد درد مفصلی و سفتی آن ها نیز خواهد شد.

 بیماری کیسه صفرا:

باید در رابطه با این بیماری گفته شود که به علت تجمع چربی در بدن اشخاصی که دارای اضافه وزن هستند، باید دانست که کلسترول بیشتری نیز در بدن آن ها وجود دارد که این کلسترول های اضافی توانایی این را دارد که در کیسه صفرا رسوب کرده و باعث ایجاد سنگ کیسه صفرا شوند. همچنین کاهش وزن سریع نیز باعث ایجاد سنگ کیسه صفرا خواهد شد.

سرطان:

انواعی از سرطان ها نیز شناخته شده است که با اضافه وزن و چاقی همراه هستند. در رابطه با این سرطان ها نیز می توان گفت که در بانوان؛ سرطان پستان، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان گردن رحم و سرطان کیسه صفرا به طور شایع دیده شده است.

مردان چاق نیز باید بدانند که نسبتاً در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به انواع سرطان های کلون، رکتوم و پروستات هستند. اگر شما نیز برای درمان خود می خواهید به پزشکی معتبر و با تجربه مراجعه کنید، می توانید به دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصان در این زمینه مراجعه نمایید.

بیماری کبد چرب:

در رابطه با کبد چرب نیز باید دانست که در اثر چاقی، چربی بیشتری در ساختار اصلی کبد وارد می شود که البته این تجمع چربی در کبد توانایی این را دارد که باعث ایجاد التهاب و حتی در برخی از موارد تخریب بافت کبد شود و در نتیجه بیماری نارسایی کبدی نیز منجر خواهد شد

و این مورد می توان در صورتی باشد که فرد حتی به طور همزمان از مشروبات الکلی استفاده نکرده است چرا که کبد چرب و سیروز کبدی بیشتر در افرادی که مقادیر زیاد الکل مصرف نکند، مشاهده می شود.

بیماری کبد چرب:
بیماری کبد چرب:

سویق لاغری یا همان سویق کاهش اشتها چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

در تعریف سویق باید گفت که سویق لاغری و کاهش وزن در واقع به نوعی یک پودر برای لاغری افراد می باشد که این پودر نیز از مواد گیاهی البته با دستورات طب ایرانی و اسلامی سنتی تهیه می شود.

سویق را می توان یک روش طبخ نباتات به خصوص حبوبات و غلات دانست که البته سویق کیفیت مواد غذایی را تا بالاترین حد ممکن در خود حفظ و نگهداری می کند.

در این روش، آرد ماده غذایی تفت داده می شود که البته برای بیان بهتر تفاوت بین سویق بهتر است سویق نخود و آرد نخودچی را با هم مقایسه کنید چرا که این برتری را به طور واضح تری نشان می دهد.

در رابطه با سویق می توان گفت که سویق یا پست به نوعی یک پودر تهیه شده از انواع غلات یا حبوبات می باشد که توسط شخصی که در این کار مهارت دارد، به صورت کاملاً حرفه ای تفت داده شده است. البته باید گفت که این تعریف به نوعی تعریف لغوی و کتابی سویق می باشد.

سویق از دیرباز در ایران و همچنین طب سنتی ایرانی کاربردهای مختلف داشته است

سویق از دیرباز در ایران و همچنین طب سنتی ایرانی کاربردهای مختلف داشته است و در رابطه با سویق، احادیث اسلامی بسیار زیادی از اهمیت استفاده از سویق و کاربردهای مختلف آن صحبت کرده و استفاده از سویق را به افراد توصیه کرده اند.

ترکیب سویق یا پست را از غلاتی مثل جو و گندم باید دانست و یا پودر حبوباتی مانند نخود، عدس و یا حتی می تواند پودر میوه و هسته گیاهانی همچون سنجد باشد که آن ها را در ظروف مخصوص مسی و یا سنگی در یک مدت زمان خاص حرارت می دهند تا بتوانند سویق با کیفیت درست کنند.

اما در رابطه با سویق باید دانست که سویق ها در مراجع طب سنتی ایرانی و اسلامی هرکدام کاربردی دارند و برای مواردی به افراد توصیه می شدند که البته در بعضی از منابع ترکیب دو یا چند سویق و داروهای گیاهی به صورت نسخه برای رفع برخی از مشکلاتی که فرد مبتلا شده بوده است، ارائه می شد.

سویق از دیرباز در ایران و همچنین طب سنتی ایرانی کاربردهای مختلف داشته است
سویق از دیرباز در ایران و همچنین طب سنتی ایرانی کاربردهای مختلف داشته است
در رابطه با سویق لاغری یا همان سویق کاهش وزن نیز دقیقا از همین نسخه ها و موارد استفاده شده است

در رابطه با سویق لاغری یا همان سویق کاهش وزن نیز دقیقا از همین نسخه ها و موارد استفاده شده است. استفاده از سویق لاغری یا همان سویق کاهش وزن به نوعی کمک کننده به افراد به شمار می آید که در روند لاغری تاثیر زیادی دارد و با نام دیگر سویق چربی سوزی نیز در میان افراد شناخته می شود.

البته موضوعی که باید مد نظر داشته باشیم، این است که صرفاً با استفاده از طریق سویق فرد نمی تواند لاغر بشود. لاغری از دیدگاه طب سنتی به عوامل زیادی بستگی دارد که باید با مجموعه ای از عملکردهای تغذیه و فیزیکی آن را پیش برد تا بدن دچار مشکلات دیگری در این راه نشود.

در رابطه با سویق لاغری باید گفت که این سویق برای بزرگسالان مناسب تر است. در مورد لاغری بهتر است بدانید که در منابع و نسخه های قدیمی متفاوتی، راه حل های بسیاری برای لاغری و کاهش وزن افراد آورده شده است.

فواید سویق لاغری کدام است؟

در رابطه با چاقی و اضافه وزن باید دانست که جزو موضوعاتی می باشد که امروزه بسیاری از افراد جامعه به آن مبتلا شدند. در جهان امروزی روش های لاغری زیان آوری در میان افراد رایج شده است که متاسفانه باید گفت آسیب های جدی به اعضای بدن وارد می کند و بدن را تا حدود بسیار زیادی رو به ضعف می برد.

باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که لاغری های کوتاه مدت و فشرده، فشار بسیاری به سایر اعضای بدن از جمله کبد نیز وارد می کند و این آسیب ها در برخی از موارد به هیچ عنوان جبران پذیر نمی باشند.

به شما توصیه می کنیم که فریب تبلیغات لاغری در کوتاه مدت را به هیچ عنوان نخورید چرا که بهترین حالت برای لاغر شدن که می توان آن را توصیه کرد، کاهش وزن در طولانی مدت و به مرور زمان می باشد که آن را نیز به صورت متداول باید انجام داد تا آسیب های جدی متوجه شما نگردد.

سویق به طور کلی از طریق کاهش اشتها و کمک به چربی سوزی، شما را در دوره های مناسب به وزن ایده آل خودتان می رساند.

از دیگر خواص سویق لاغری می توان به سلامت پوست و مو، جلوگیری از ریزش مو، استخوان سازی، رفع خستگی، کمک به درمان یبوست، رفع چربی های موضعی و … اشاره داشت.

چنانچه شما نیز قصد دارید برای درمان خود به پزشک مراجعه نمایید، توصیه می کنیم که به دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان در این زمینه مراجعه بفرمایید.

مواد تشکیل دهنده سویق لاغری کدامند؟

در رابطه با سویق لاغری باید گفت که ترکیبات مربوط به این نوع سویق نیز متفاوت می باشد. سویق لاغری ترکیبی از سبزی، خرفه، انگور فرنگی، سبوس جو، زنجبیل، زیره سیاه و تخم کتان می باشد.

این ترکیب خارق العاده به دلیل داشتن فیبر زیادی که در خود دارد، حس سیری را به بدن القا می کند. البته باید دانست که لاغری علاوه بر این که حس سیری کاذب را در بدن کنترل می کند، تمامی مواد لازم بدن را نیز به طور کاملی می تواند تامین نماید.

مواد تشکیل دهنده سویق لاغری کدامند؟
مواد تشکیل دهنده سویق لاغری کدامند؟

تأثیر و اهمیت سویق از نظر اسلام به چه شکل می باشد؟

نکته ای که در رابطه با سویق وجود دارد و می توان آن را جزو نکات مهم دانست، این است که منابع معتبر علمی شیعه بالاترین درجه ارزش و اهمیت را به سویق اختصاص داده اند. در رابطه با سویق باید گفت که استفاده از سویق برای خردسالان و کهنسالان مورد سفارش معصومین و ائمه اطهار”ع” می باشد.

باید گفت که سویق به شکلی است که در روایات از آن به عنوان خوراکی برای افزایش قدرت به خوراک انبیا و مرسلین شمرده شده است، که گواهی بر اهمیت این ماده غذایی با ارزش می دهد.

در این باره نیز امام صادق “ع” می فرمایند که سویق باعث رویش گوش و تقویت استخوان می شود، سردی را از تن و بلغم را از معده کاملاً جدا می کند و همچنین هفتاد نوع بلا را دور می سازد. از این رو می گویند که هرکس سویق را مصرف کند، بازوانش پر توان خواهند شد.

امام باقر “ع” نیز در این باره می فرمایند:

سویق غذای پر برکتی است، اگر انسانی در حالی که سیر از آن را بخورد، غذا را گوارش می دهد و یا در حالی که گرسنه است بخورد ،گرسنگی را رفع می سازد.

همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، سویق به تنهایی می تواند یک خوراکی کامل باشد و استفاده از آن به صورت ناشتا به تنهایی یا به همراه شیر، عسل و خرما بسیار دارای فایده می باشد.

ولی باید دانست که در صورتی که برای بیماری خاصی از سویق استفاده شود، باید حتماً طبق دستورالعمل مربوط به آن سویق مصرف شود.

در روایت دیگری که از امام صادق “ع” وجود دارد، ایشان فرمودند که سویق عدس، تشنگی را از میان می برد، معده را تقویت می کند، درمان هفتاد نوع درد در آن است، صفرا را خاموش می کند، و بهتر است تا در هنگام سفر از شما دور نباشد.

برای بانویی که از شدت خونریزی نیز به حالت مرگ رسیده بود، فرمودند که سویق عدس به او بدهید و پس از آن خونریزی او قطع شد و پس از آن عافیت یافت. اگر دارویی برای مسموم شدن باشد، درمانی بهتر از سویق سیب نی

ست،همچنین برای عقرب و مار گزیدگی، سویق سیب یکی از بهترین ها محسوب می شود، اما به طور کلی باید دانست که در روایت معصومین؛ سویق گندم، جو، عدس، برنج، سیب و خواص آن ها به طور چشمگیری اشاره شده است و همچنین در برخی از روایات به طور کل خاصیت سویق بیان شده است.

عمل جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی یا جراحی لاغری که با نام دیگر جراحی باریاتریک نیز در میان افراد معروف است، روشی است که نه تنها در کشور ما، بلکه در حال حاضر در کل دنیا انجام می شود و قدمت جراحی چاقی یا همان جراحی لاغری به بیش از ۶۰ سال می رسد و نمی توان گفت که جزو مواردی است که به تازگی کشف شده اند.

به طور کلی باید اشاره کنیم که در گذشته جراحی چاقی یا همان جراحی لاغری با متد لاپاراتومی یا همان جراحی باز انجام می شده است که در این روش، مدت زمان بستری و همچنین میزان دردی که بیمار باید در طی انجام عمل تحمل می کرد، خیلی بیشتر از روش های کنونی بوده است.

عمل جراحی چاقی چیست؟
عمل جراحی چاقی چیست؟

امروزه چندین نوع عمل جراحی چاقی یا همان جراحی لاغری وجود دارد که یکی از روش های قابل استفاده برای کاهش وزن در شخص می باشد. ابتدا از طریق محدود کردن مقدار غذایی که معده فرد می تواند نگه دارد که به سبب آن کمتر غذا می‌ خورد و وزنش کاهش پیدا می کند

و پس از آن از طریق متوقف ساختن سیستم گوارشی از جذب برخی از کالری ها و مواد مغذی موجود در مواد غذایی مصرفی؛ سعی بر کنترل میزان چاقی افراد دارند و همچنین در موارد دیگر، ترکیب موارد فوق نیز اثر بخش می باشد.

اگر می خواهید برای درمان معضل چاقی خود به مرکز درمانی معتبر و پزشکی متخصص در این زمینه مراجعه کنید، به شما توصیه می کنیم که به دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان در این زمینه مراجعه فرمایید.

انواع روش های انجام عمل جراحی چاقی کدامند؟

جراحی لاپاراسکوپی:

امروزه در مراکز درمانی مختلف، جراحی چاقی بیشتر به روش لاپاراسکوپی انجام می شود چرا که در طول انجام این عمل میزان درجه تحمل درد در بیمار به کمترین مقدار خود خواهد رسید و همچنین مدت زمان بستری بودن بیمار به یک شب کاهش پیدا می کند.

جراحی لاپاراسکوپی به این صورت شکل می گیرد که پزشک متخصص با ایجاد ۵ شکاف که می توان گفت هر کدام از این شکاف ها در حدود اندازه یک بند انگشت می باشند

و همچنین روی شکم فرد ایجاد می شود، عمل را به طور کامل انجام می دهد. به همین دلیل نیز بعد از انجام جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی، بیمار این توانایی را دارد که خیلی زود به زندگی عادی و روال کاری روزمره خودش بازگردد و در این رابطه مشکلی را تجربه نکند.

اگر شما نیز قصد انجام جراحی لاغری را دارید، توصیه می کنیم از دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان در این زمینه کمک بگیرید. دکتر سلیمی معتبرترین تخصص انواع جراحی چاقی به شمار می آید.

جراحی لاپاراسکوپی:
جراحی لاپاراسکوپی:

عمل اسلیو معده:

باید دانست که در رابطه با جراحی های چاقی، روش های جراحی بسیار متفاوت و مختلف می باشند. یکی از بهترین روش های جراحی چاقی را نیز می توان جراحی اسلیو معده دانست.

در انجام این روش باید دانست که انجام جراحی که توسط متخصص صورت می گیرد، بخش بزرگی از معده را که می توان گفت حدود دو سوم از حجم انبار معده است، بریده شده و از بدن شخص خارج می شود و فرد پس از حدود یک سال از زمان جراحی لاغری اسلیو خود، کاهش وزن بسیار زیاد و چشمگیری را مشاهده می کند.

پیشنهاد می کنیم از پست هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله دیدن کنید.

جراحی بای پس معده:

یکی دیگر از بهترین مدل های جراحی چاقی را می توان جراحی بای پس معده دانست. در رابطه با روش انجام این عمل باید گفت که در بای پس معده چیزی از بدن فرد خارج نمی شود و فقط با تغییر مسیر گوارشی یعنی روده و معده، دکتر سلیمی اقدام به انجام عمل جراحی می کند.

به این صورت که در جراحی بای پس معده می توان گفت که حدوداً ۱۰۰ سانت از مسیر گوارش جابجا خواهد شد که مقدار آن نیز بستگی به موارد بسیاری از جمله شاخص توده بدنی فرد و همچنین طول کل روده بیمار دارد. باید دانست که پس از انجام جراحی بای پس معده، فرد در طی یک سال به وزن متناسب با قد خود دست پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل بای پس معده چيست دیدن کنید.

جراحی مینی بای پس معده:

یکی دیگر از انواع مدل های جراحی چاقی را نیز می توان جراحی مینی بای پس معده شناخت. در نحوه انجام این جراحی نیز مانند جراحی بای پس معده عمل می کنند.

اما نکته تفاوت این دو جراحی در این می باشد که در جراحی مینی بای پس معده، بیشتر از بای پس معده دستگاه گوارش به مقدار بیشتری از مسیر برای خود خارج می شود. این  مدل از جراحی چاقی برای افرادی است که چاقی به شدت بالا و مفرطی را تجربه می کنند.

جراحی مینی بای پس معده:
جراحی مینی بای پس معده:

حلقه گذاری قابل تنظیم:

از دیگر روش های مربوط به جراحی چاقی می توان به جراحی حلقه گذاری قابل تنظیم اشاره داشت. در این روش، متخصصان حلقه قابل تنظیم کردن را در قسمت بالایی معده فرد قرار خواهند داد.

با استفاده از دستگاهی، حلقه جایگذاری شده را باد می کنند و قسمتی از معده از این طریق فشرده می شود تا کیسه کوچکی با ورود باریک بخشی باقیمانده ایجاد شود. انجام این روش ممکن است با استفاده از لاپاراسکوپی نیز صورت بگیرد.

در هنگام خوردن غذا به دیواره معده فشارهایی وارد می شود و سیگنال هایی که به مغز ارسال می شوند، داشته ها را محدود می کنند و مغز  از این طریق به سرعت وارد عمل می شود.

در رابطه با این حلقه می توان گفت که این حلقه توانایی این را دارد که همواره تنظیم مجدد شده و یا در زمان مربوط به طور کلی حذف شود.

اگر شما نیز قصد مراجعه به پزشک معتبری را برای درمان خود دارید، توصیه می کنیم که به دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصان در این زمینه مراجعه فرمایید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید