سویق لاغری

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت جراحی معده برای لاغری به بررسی موضوع سویق لاغری می پردازیم.

در دنیای امروزی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده انسان از ماشین آلات برای راحت شدن کارها، معضلات و مشکلاتی مانند چاقی مفرط و انواع دیگر بیماری ها در میان افراد بسیار رایج شده است.

سویق لاغری یک پودر گیاهی است که از تفت دادن گندم، جو یا برنج با سبوس تهیه می شود و می تواند به کاهش وزن کمک کند.

 

همچنین توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله سویق جو برای لاغری را نیز مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی چاقی می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

لطفا توجه فرمایید که این سایت در زمینه فروش رژیم و انواع مواد رژیمی فعالیت ندارد.

افراد بسیاری به دنبال حفظ تناسب اندام خود هستند، اما با توجه به استفاده از تکنولوژی ها و همچنین کم تحرکی افراد و در پیش گرفتن سبک زندگی ناسالم، این موضوع تا حدود بسیاری خلاف انتظارشان پیش می رود.

اگر به دنبال لاغری موثر و دائمی هستید توصیه می کنیم صفحه گفت و گو با کسانی که لاغر شدند را مشاهده نمایید.

سویق لاغری
سویق لاغری

اما در رابطه با راه هایی که برای مقابله با این معضل پیش رو گرفته شده است، می ‌توان به انواع عمل های جراحی چاقی و همچنین مصرف سویق لاغری اشاره داشت.

در این راستا می توانید از تجربیات دکتر سلیمی بهره مند شوید. دکتر سلیمی از معتبرترین و برترین متخصصین انواع جراحی لاغری به شمار می آیند.

اینفوگرافیک سویق لاغری

اینفوگرافیک سویق لاغری
اینفوگرافیک سویق لاغری

در رابطه با انجام عمل جراحی چنانچه شما نیز قصد انجام عمل لاغری را دارید، توصیه می کنیم که حتما به دکتر سلیمی مراجعه فرمایید. در این مقاله به موضوع سویق لاغری و دیگر سوالات مربوط به این موضوع خواهیم پرداخت و به شما اطلاعاتی کامل و جامع در رابطه با این موضوع خواهیم داد. ما را همراهی نمایید.

عناوین مقاله:

سویق لاغری یا همان سویق کاهش اشتها چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

فواید سویق لاغری کدام است؟

مواد تشکیل دهنده سویق لاغری کدامند؟

تأثیر و اهمیت سویق از نظر اسلام به چه شکل می باشد؟

عمل جراحی چاقی چیست؟

انواع روش های عمل جراحی چاقی کدامند؟

سویق لاغری یا همان سویق کاهش اشتها چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

در تعریف سویق باید گفت که سویق لاغری و کاهش وزن در واقع به نوعی یک پودر برای لاغری افراد می باشد که این پودر نیز از مواد گیاهی البته با دستورات طب ایرانی و اسلامی سنتی تهیه می شود.

سویق را می توان یک روش طبخ نباتات به خصوص حبوبات و غلات دانست که البته سویق کیفیت مواد غذایی را تا بالاترین حد ممکن در خود حفظ و نگهداری می کند.

در این روش، آرد ماده غذایی تفت داده می شود که البته برای بیان بهتر تفاوت بین سویق بهتر است سویق نخود و آرد نخودچی را با هم مقایسه کنید چرا که این برتری را به طور واضح تری نشان می دهد.

در رابطه با سویق می توان گفت که سویق یا پست به نوعی یک پودر تهیه شده از انواع غلات یا حبوبات می باشد که توسط شخصی که در این کار مهارت دارد، به صورت کاملاً حرفه ای تفت داده شده است. البته باید گفت که این تعریف به نوعی تعریف لغوی و کتابی سویق می باشد.

سویق از دیرباز در ایران و همچنین طب سنتی ایرانی کاربردهای مختلف داشته است

سویق از دیرباز در ایران و همچنین طب سنتی ایرانی کاربردهای مختلف داشته است و در رابطه با سویق، احادیث اسلامی بسیار زیادی از اهمیت استفاده از سویق و کاربردهای مختلف آن صحبت کرده و استفاده از سویق را به افراد توصیه کرده اند.

ترکیب سویق یا پست را از غلاتی مثل جو و گندم باید دانست و یا پودر حبوباتی مانند نخود، عدس و یا حتی می تواند پودر میوه و هسته گیاهانی همچون سنجد باشد که آن ها را در ظروف مخصوص مسی و یا سنگی در یک مدت زمان خاص حرارت می دهند تا بتوانند سویق با کیفیت درست کنند.

اما در رابطه با سویق باید دانست که سویق ها در مراجع طب سنتی ایرانی و اسلامی هرکدام کاربردی دارند و برای مواردی به افراد توصیه می شدند که البته در بعضی از منابع ترکیب دو یا چند سویق و داروهای گیاهی به صورت نسخه برای رفع برخی از مشکلاتی که فرد مبتلا شده بوده است، ارائه می شد.

سویق از دیرباز در ایران و همچنین طب سنتی ایرانی کاربردهای مختلف داشته است
سویق از دیرباز در ایران و همچنین طب سنتی ایرانی کاربردهای مختلف داشته است
در رابطه با سویق لاغری یا همان سویق کاهش وزن نیز دقیقا از همین نسخه ها و موارد استفاده شده است

در رابطه با سویق لاغری یا همان سویق کاهش وزن نیز دقیقا از همین نسخه ها و موارد استفاده شده است. استفاده از سویق لاغری یا همان سویق کاهش وزن به نوعی کمک کننده به افراد به شمار می آید که در روند لاغری تاثیر زیادی دارد و با نام دیگر سویق چربی سوزی نیز در میان افراد شناخته می شود.

البته موضوعی که باید مد نظر داشته باشیم، این است که صرفاً با استفاده از طریق سویق فرد نمی تواند لاغر بشود. لاغری از دیدگاه طب سنتی به عوامل زیادی بستگی دارد که باید با مجموعه ای از عملکردهای تغذیه و فیزیکی آن را پیش برد تا بدن دچار مشکلات دیگری در این راه نشود.

در رابطه با سویق لاغری باید گفت که این سویق برای بزرگسالان مناسب تر است. در مورد لاغری بهتر است بدانید که در منابع و نسخه های قدیمی متفاوتی، راه حل های بسیاری برای لاغری و کاهش وزن افراد آورده شده است.

فواید سویق لاغری کدام است؟

در رابطه با چاقی و اضافه وزن باید دانست که جزو موضوعاتی می باشد که امروزه بسیاری از افراد جامعه به آن مبتلا شدند. در جهان امروزی روش های لاغری زیان آوری در میان افراد رایج شده است که متاسفانه باید گفت آسیب های جدی به اعضای بدن وارد می کند و بدن را تا حدود بسیار زیادی رو به ضعف می برد.

باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که لاغری های کوتاه مدت و فشرده، فشار بسیاری به سایر اعضای بدن از جمله کبد نیز وارد می کند و این آسیب ها در برخی از موارد به هیچ عنوان جبران پذیر نمی باشند.

به شما توصیه می کنیم که فریب تبلیغات لاغری در کوتاه مدت را به هیچ عنوان نخورید چرا که بهترین حالت برای لاغر شدن که می توان آن را توصیه کرد، کاهش وزن در طولانی مدت و به مرور زمان می باشد که آن را نیز به صورت متداول باید انجام داد تا آسیب های جدی متوجه شما نگردد.

سویق به طور کلی از طریق کاهش اشتها و کمک به چربی سوزی، شما را در دوره های مناسب به وزن ایده آل خودتان می رساند.

از دیگر خواص سویق لاغری می توان به سلامت پوست و مو، جلوگیری از ریزش مو، استخوان سازی، رفع خستگی، کمک به درمان یبوست، رفع چربی های موضعی و … اشاره داشت.

چنانچه شما نیز قصد دارید برای درمان خود به پزشک مراجعه نمایید، توصیه می کنیم که به دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان در این زمینه مراجعه بفرمایید.

مواد تشکیل دهنده سویق لاغری کدامند؟

در رابطه با سویق لاغری باید گفت که ترکیبات مربوط به این نوع سویق نیز متفاوت می باشد. سویق لاغری ترکیبی از سبزی، خرفه، انگور فرنگی، سبوس جو، زنجبیل، زیره سیاه و تخم کتان می باشد.

این ترکیب خارق العاده به دلیل داشتن فیبر زیادی که در خود دارد، حس سیری را به بدن القا می کند. البته باید دانست که لاغری علاوه بر این که حس سیری کاذب را در بدن کنترل می کند، تمامی مواد لازم بدن را نیز به طور کاملی می تواند تامین نماید.

مواد تشکیل دهنده سویق لاغری کدامند؟
مواد تشکیل دهنده سویق لاغری کدامند؟

تأثیر و اهمیت سویق از نظر اسلام به چه شکل می باشد؟

نکته ای که در رابطه با سویق وجود دارد و می توان آن را جزو نکات مهم دانست، این است که منابع معتبر علمی شیعه بالاترین درجه ارزش و اهمیت را به سویق اختصاص داده اند. در رابطه با سویق باید گفت که استفاده از سویق برای خردسالان و کهنسالان مورد سفارش معصومین و ائمه اطهار”ع” می باشد.

باید گفت که سویق به شکلی است که در روایات از آن به عنوان خوراکی برای افزایش قدرت به خوراک انبیا و مرسلین شمرده شده است، که گواهی بر اهمیت این ماده غذایی با ارزش می دهد.

در این باره نیز امام صادق “ع” می فرمایند که سویق باعث رویش گوش و تقویت استخوان می شود، سردی را از تن و بلغم را از معده کاملاً جدا می کند و همچنین هفتاد نوع بلا را دور می سازد. از این رو می گویند که هرکس سویق را مصرف کند، بازوانش پر توان خواهند شد.

امام باقر “ع” نیز در این باره می فرمایند:

سویق غذای پر برکتی است، اگر انسانی در حالی که سیر از آن را بخورد، غذا را گوارش می دهد و یا در حالی که گرسنه است بخورد ،گرسنگی را رفع می سازد.

همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، سویق به تنهایی می تواند یک خوراکی کامل باشد و استفاده از آن به صورت ناشتا به تنهایی یا به همراه شیر، عسل و خرما بسیار دارای فایده می باشد.

ولی باید دانست که در صورتی که برای بیماری خاصی از سویق استفاده شود، باید حتماً طبق دستورالعمل مربوط به آن سویق مصرف شود.

در روایت دیگری که از امام صادق “ع” وجود دارد، ایشان فرمودند که سویق عدس، تشنگی را از میان می برد، معده را تقویت می کند، درمان هفتاد نوع درد در آن است، صفرا را خاموش می کند، و بهتر است تا در هنگام سفر از شما دور نباشد.

برای بانویی که از شدت خونریزی نیز به حالت مرگ رسیده بود، فرمودند که سویق عدس به او بدهید و پس از آن خونریزی او قطع شد و پس از آن عافیت یافت. اگر دارویی برای مسموم شدن باشد، درمانی بهتر از سویق سیب نی

ست،همچنین برای عقرب و مار گزیدگی، سویق سیب یکی از بهترین ها محسوب می شود، اما به طور کلی باید دانست که در روایت معصومین؛ سویق گندم، جو، عدس، برنج، سیب و خواص آن ها به طور چشمگیری اشاره شده است و همچنین در برخی از روایات به طور کل خاصیت سویق بیان شده است.

عمل جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی یا جراحی لاغری که با نام دیگر جراحی باریاتریک نیز در میان افراد معروف است، روشی است که نه تنها در کشور ما، بلکه در حال حاضر در کل دنیا انجام می شود و قدمت جراحی چاقی یا همان جراحی لاغری به بیش از ۶۰ سال می رسد و نمی توان گفت که جزو مواردی است که به تازگی کشف شده اند.

به طور کلی باید اشاره کنیم که در گذشته جراحی چاقی یا همان جراحی لاغری با متد لاپاراتومی یا همان جراحی باز انجام می شده است که در این روش، مدت زمان بستری و همچنین میزان دردی که بیمار باید در طی انجام عمل تحمل می کرد، خیلی بیشتر از روش های کنونی بوده است.

عمل جراحی چاقی چیست؟
عمل جراحی چاقی چیست؟

امروزه چندین نوع عمل جراحی چاقی یا همان جراحی لاغری وجود دارد که یکی از روش های قابل استفاده برای کاهش وزن در شخص می باشد. ابتدا از طریق محدود کردن مقدار غذایی که معده فرد می تواند نگه دارد که به سبب آن کمتر غذا می‌ خورد و وزنش کاهش پیدا می کند

و پس از آن از طریق متوقف ساختن سیستم گوارشی از جذب برخی از کالری ها و مواد مغذی موجود در مواد غذایی مصرفی؛ سعی بر کنترل میزان چاقی افراد دارند و همچنین در موارد دیگر، ترکیب موارد فوق نیز اثر بخش می باشد.

اگر می خواهید برای درمان معضل چاقی خود به مرکز درمانی معتبر و پزشکی متخصص در این زمینه مراجعه کنید، به شما توصیه می کنیم که به دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان در این زمینه مراجعه فرمایید.

انواع روش های انجام عمل جراحی چاقی کدامند؟

جراحی لاپاراسکوپی:

امروزه در مراکز درمانی مختلف، جراحی چاقی بیشتر به روش لاپاراسکوپی انجام می شود چرا که در طول انجام این عمل میزان درجه تحمل درد در بیمار به کمترین مقدار خود خواهد رسید و همچنین مدت زمان بستری بودن بیمار به یک شب کاهش پیدا می کند.

جراحی لاپاراسکوپی به این صورت شکل می گیرد که پزشک متخصص با ایجاد ۵ شکاف که می توان گفت هر کدام از این شکاف ها در حدود اندازه یک بند انگشت می باشند

و همچنین روی شکم فرد ایجاد می شود، عمل را به طور کامل انجام می دهد. به همین دلیل نیز بعد از انجام جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی، بیمار این توانایی را دارد که خیلی زود به زندگی عادی و روال کاری روزمره خودش بازگردد و در این رابطه مشکلی را تجربه نکند.

اگر شما نیز قصد انجام جراحی لاغری را دارید، توصیه می کنیم از دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان در این زمینه کمک بگیرید. دکتر سلیمی معتبرترین تخصص انواع جراحی چاقی به شمار می آید.

جراحی لاپاراسکوپی:
جراحی لاپاراسکوپی:

عمل اسلیو معده:

باید دانست که در رابطه با جراحی های چاقی، روش های جراحی بسیار متفاوت و مختلف می باشند. یکی از بهترین روش های جراحی چاقی را نیز می توان جراحی اسلیو معده دانست.

در انجام این روش باید دانست که انجام جراحی که توسط متخصص صورت می گیرد، بخش بزرگی از معده را که می توان گفت حدود دو سوم از حجم انبار معده است، بریده شده و از بدن شخص خارج می شود و فرد پس از حدود یک سال از زمان جراحی لاغری اسلیو خود، کاهش وزن بسیار زیاد و چشمگیری را مشاهده می کند.

پیشنهاد می کنیم از پست هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله دیدن کنید.

جراحی بای پس معده:

یکی دیگر از بهترین مدل های جراحی چاقی را می توان جراحی بای پس معده دانست. در رابطه با روش انجام این عمل باید گفت که در بای پس معده چیزی از بدن فرد خارج نمی شود و فقط با تغییر مسیر گوارشی یعنی روده و معده، دکتر سلیمی اقدام به انجام عمل جراحی می کند.

به این صورت که در جراحی بای پس معده می توان گفت که حدوداً ۱۰۰ سانت از مسیر گوارش جابجا خواهد شد که مقدار آن نیز بستگی به موارد بسیاری از جمله شاخص توده بدنی فرد و همچنین طول کل روده بیمار دارد. باید دانست که پس از انجام جراحی بای پس معده، فرد در طی یک سال به وزن متناسب با قد خود دست پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل بای پس معده چيست دیدن کنید.

جراحی مینی بای پس معده:

یکی دیگر از انواع مدل های جراحی چاقی را نیز می توان جراحی مینی بای پس معده شناخت. در نحوه انجام این جراحی نیز مانند جراحی بای پس معده عمل می کنند.

اما نکته تفاوت این دو جراحی در این می باشد که در جراحی مینی بای پس معده، بیشتر از بای پس معده دستگاه گوارش به مقدار بیشتری از مسیر برای خود خارج می شود. این  مدل از جراحی چاقی برای افرادی است که چاقی به شدت بالا و مفرطی را تجربه می کنند.

جراحی مینی بای پس معده:
جراحی مینی بای پس معده:

حلقه گذاری قابل تنظیم:

از دیگر روش های مربوط به جراحی چاقی می توان به جراحی حلقه گذاری قابل تنظیم اشاره داشت. در این روش، متخصصان حلقه قابل تنظیم کردن را در قسمت بالایی معده فرد قرار خواهند داد.

با استفاده از دستگاهی، حلقه جایگذاری شده را باد می کنند و قسمتی از معده از این طریق فشرده می شود تا کیسه کوچکی با ورود باریک بخشی باقیمانده ایجاد شود. انجام این روش ممکن است با استفاده از لاپاراسکوپی نیز صورت بگیرد.

در هنگام خوردن غذا به دیواره معده فشارهایی وارد می شود و سیگنال هایی که به مغز ارسال می شوند، داشته ها را محدود می کنند و مغز  از این طریق به سرعت وارد عمل می شود.

در رابطه با این حلقه می توان گفت که این حلقه توانایی این را دارد که همواره تنظیم مجدد شده و یا در زمان مربوط به طور کلی حذف شود.

اگر شما نیز قصد مراجعه به پزشک معتبری را برای درمان خود دارید، توصیه می کنیم که به دکتر سلیمی یکی از بهترین متخصصان در این زمینه مراجعه فرمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید