ساسی بای پس

ساسی بای پس

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع ساسی بای پس را بررسی کنیم. لازم به ذکر است که عمل جراحی اسلیو ساسی یا ساسی بای پس یکی از بهترین روش های لاغری به حساب می آید و مزیت های فروانی هم دارد.

اگر قصد انجام عمل ساسی بای پس را دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر سلیمی مراجعه کنید

در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی در رابطه با این عمل و دیگر عمل های لاغری شرح دهیم.

ساسی بای پس
ساسی بای پس

البته هر کسی که اضافه وزن داشته باشد یا چاق باشد برای کاهش وزن به عمل جراحی نیاز ندارد و باید ویژگی های دیگری را هم داشته باشد. در این مقاله علاوه بر توضیحی در رابطه با انواع عمل های جراحی شرایط کسانی را هم که می توانند عمل جراحی لاغری را انجام دهند شرح خواهیم داد.

در ادامه به این موضوع می پردازیم که آیا بیمه شامل عمل های لاغری می شود یا خیر؟ مراقبت های بعد از عمل های لاغری را هم به طور کامل توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

در این مقاله قصد داریم به سوال های زیر پاسخ دهیم:

عمل جراحی ساسی بای پس یا اسلیو ساسی را به طور کامل توضیح دهید؟

روش جراحی عمل جراحی ساسی بای پس چه مزیت هایی دارد؟

بعد از عمل جراحی ساسی بای چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

قیمت عمل جراحی ساسی بای پس به چه عواملی بستگی دارد؟

عمل جراحی لاغری بای پس معده چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی بای پس معده به روش بلیوپانکراتیک چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی پلیکاسیون معده بیان کنید؟

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی بای پس روده بیان کنید؟

عمل جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی لیپوساکشن ذکر کنید؟

عمل جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

تغذیه بعد از عمل های جراحی لاغری چگونه باید باشد؟

بهترین روش برای تناسب اندام اندام چه روشی است؟

بهترین روش برای لاغری چه روشی است؟

عمل های جراحی لاغری در چه شرایطی و به چه کسانی پیشنهاد می شوند؟

آیا بیمه شامل عمل های جراحی لاغری می شود؟

در چه شرایطی بیمه هزینه عمل های جراحی لاغری را متقبل خواهد شد؟

 

عمل جراحی ساسی بای پس یا اسلیو ساسی را به طور کامل توضیح دهید؟

عمل اسلیو ساسی همانطور که از نامش پیدا است شباهتی هم به عمل اسلیو معده دارد. یعنی اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم در ابتدای عمل معده را اسلیو می کنند. حال این که اسلیو معده چیست و چگونه انجام می شود موضوعی است که در ادامه آن را به طور کامل و دقیق توضیح خواهیم داد. در اینجا در همین اندازه بدانید که برای عمل ساسی بای پس از عمل اسلیو معده هم کمک می گیرند.

عمل جراحی ساسی بای پس یا اسلیو ساسی را به طور کامل توضیح دهید؟
عمل جراحی ساسی بای پس یا اسلیو ساسی را به طور کامل توضیح دهید؟

لاپاروسکوپ

نکته مهمی که در رابطه با عمل ساسی بای پس باید بدانید این است که از روشی نوین به نام لاپاروسکوپ در انجام این عمل اسنفاده می شود. روش لاپاروسکوپ به این صورت است که چهار نقطه کوچک که هر یک به اندازه یک سانتی متر هستند، در جداره شکم ایجاد می شوند.

این سوراخ ها به این منظور ایجاد شده اند که ابزارهای جراحی از طریق آن ها وارد شکم فرد شوند. یعنی در عمل هایی که به صورت لاپاروسکوپ انجام می شوند دیگر خبری از باز کردن شکم و در آخر بخیه های بزرگ نیست.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که در عمل جراحی ساسی بای پس در ابتدا عمل جراحی اسلیو معده انجام می شود اما ماجرا به این جا ختم نمی شود و بعد روده هم به انتهای معده دوخته می شود.

این اتفاق برای روده در فاصله 150 سانتی متری یا 250 سانتی متری صورت می گیرد و در آن روده شبیه به یک توپ گرد خواهد شد. اما نکته مهم این است که بعد از این عمل معده دو سوراخ خواهد داشت!

سوراخ های معده

یکی از سوراخ های معده بزرگ تر است که باعث می شود غذای بیشتری هم از آن عبور کند و سوراخ دیگر که سوراخ طبیعی خود معده هم است، اندازه ای کوچک تر دارد. گفتیم که حجم بیشتر غذا از سوراخ بزرگ تر وارد روده می شود و جالب این جا است که روده برای این سوراخ کوچک تر و کوتاه تر است.

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که در عمل جراحی ساسی بای پس مقدار بسیار کمی غذا از مسیر اصلی خود وارد روده می شود و وزن به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

برای درک این موضوع به مسئله این گونه نگاه کنید که در ابتدا معده اسلیو می شود، پس حجم غذای وارد شده با معده در حدود 80 درصد کاهش پیدا می کند، حال از همان غذای کم هم مقدار زیادی از آن خارج شده و وارد چرخه گوارش نمی شود. همین ترکیبی بودن عمل ساسی بای پس سبب شده که برای بسیاری از افراد چاق مناسب باشد و به آن ها پیشنهاد شود.

روش جراحی عمل جراحی ساسی بای پس چه مزیت هایی دارد؟

در مطالب بالا به این مورد اشاره کردیم که عمل جراحی ساسی بای پس چگونه انجام می شود. همچنین گفتیم که در این عمل جراحی از روش اسلیو معده هم کمک گرفته می شود. پس می توان گفت که مزیت های عمل جراحی اسلیو معده هم شامل مزیت های عمل ساسی بای پس خواهد شد.

روش جراحی عمل جراحی ساسی بای پس چه مزیت هایی دارد؟
روش جراحی عمل جراحی ساسی بای پس چه مزیت هایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت های این عمل به نحوه انجام آن برمی گردد. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که انجام عمل ساسی بای پس به روش لاپاروسکوپ انجام می شود.

انجام روش لاپاروسکوپ باعث می شود که شخص کمترین درد را بعد از عمل احساس کند و در طول درمان هم اذیت نشود. علاوه بر این عمل در ساعت کوتاهی انجام می شود و نیازی به بی هوشی های بلند مدت و طولانی نخواهد بود، پس عوارض بی هوشی هم به شدت کاهش پیدا می کند.

احساس گرسنگی

شخصی که عمل جراحی ساسی بای پس را انجام می دهد در حالتی وزن کم می کند که احساس گرسنگی نخواهد کرد. علت احساس گرسنگی نکردن به این دلیل است که عمل اسلیو بر روی معده شخص انجام می شود (لازم به ذکر است که در قسمت مربوط به عمل اسلیو معده این مورد را به طور کامل شرح خواهیم داد.)

از مزایای دیگر عمل جراحی ساسی بای پس می توان به این مورد اشاره کرد که مواد معدنی و ویتامین هایی که فرد در مواد خوراکی تغذیه می کند جذب بدن می شود. جذب مواد معدنی به این دلیل اتفاق می افتد که روده باریک تغییری نخواهد کرد و مانند قبل وظایف خود را انجام می دهد فقط در عمل ساسی بای پس شکل ظاهری آن تغییر خواهد کرد.

درمان بیماری های ناشی از اضافه وزن

یکی دیگر از مهم ترین مزایای عمل جراحی ساسی بای پس این است که بیماری های ناشی از اضافه وزن را می تواند درمان کند! اگر فردی چاق به دلیل اضافه وزن دچار بیماری هایی مانند فشار خون بالا یا دیابت نوع دو شده باشد و بخواهد با عمل جراحی لاغری وزن خود را کاهش دهد، عمل جراحی ساسی بای پس می تواند بهترین گزینه برای او باشد.

درمان بیماری های ناشی از اضافه وزن
درمان بیماری های ناشی از اضافه وزن

نکته دیگری که به عنوان مزیت برای عمل جراحی ساسی بای پس می توان از آن یاد کرد این است، شخصی که ای عمل جراحی را انجام می دهد می توان با درصد احتمال بسیار بالایی شاهد کاهش وزن باشد و این که معمولا در اکثر افراد بعد از عمل جراحی ساسی بای پس شاهد افزایش وزن نخواهیم بود، حتی اگر وی ریزه خواری داشته باشد.

ساختار کلی معده حفظ می شود

از دیگر مزیت های عمل جراحی ساسی بای پس باید به این مورد اشاره کرد که ساختار کلی و آناتومی معده در این عمل حفظ می شود و تغییر نخواهد کرد.

همچنین دریچه پیلور معده حفظ خواهد شد که همین امر موجب می شود غذا به طور کامل هضم شود و شخص بعد از مدتی دچار مشکلات گوارشی نشود.

همچنین حفظ ساختار معده کمک می کند که مواد معدنی و ویتامین های موجود در غذا به طور کامل جذب شوند که این مزیت را هم در مطالب بالا شرح داده ایم و موجب می شود که شخص نیاز به مصرف مداوم دارو و قرص نداشته باشد.

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های عمل جراحی ساسی بای پس قابل بازگشت بودن آن می باشد. قابل بازگشت بودن به این معنی است که شخص در صورت ناراضی بودن از عمل یا هر چیز دیگری با یک عمل جراحی می تواند معده و روده خود را به شکل اولیه درآورد. این نکته بسیار مهم و در مواردی بسیاری کاربردی است.

بعد از عمل جراحی ساسی بای چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

مهم ترین نکته ای که بعد از عمل جراحی ساسی بای پس باید به آن توجه کرد این است که شخص بیمار به مدت بیست و چهار ساعت استراحت مطلق داشته باشد.

استراحت مطلق به این معنی است که جز در مواقع بسیار ضروری تخت بیمارستان را ترک نکند. البته پیشنهاد ما این است که این مدت به چهل و هشت ساعت یعنی دو روز افزایش پیدا کند. اما در صورت تمایل بیمار و تائید پزشک معالج شخص می تواند بعد از همان بیست و چهار ساعت از بیمارستان مرخص شود.

بعد از عمل جراحی ساسی بای چه مراقبت هایی باید انجام داد؟
بعد از عمل جراحی ساسی بای چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

نکته مهم

نکته دیگری که بعد از عمل جراحی ساسی بای پس رعایت آن مهم می باشد این است که بیمار به میزان زیادی آب و مایعات مصرف کند. مایعات مصرفی بیمار می تواند آب هویج، آب کرفس، آب میوه و آب مرغ صاف شده باشد. به این موضوع دقت کنید که دمای این مایعات نباید خیلی گرم یا خیلی سرد باشد، زیرا در هر دو صورت می تواند باعث اذیت شدن بیمار شود.

در صورت تمایل بیمار می تواند از سوپ هایی که بسیار رقیق درست شده اند هم استفاده کند. البته در تهیه و پخت این سوپ دقت کنید از موادی هضم آن ها سخت است استفاده نکنید و این که سوپ به مایع شباهت بیشتری داشته باشد. در صورت نیاز و تمایل بیمار می توانید سوپ را صاف کنید و بعد برای وی سرو کنید.

استفاده از پروتئین در رژیم غذایی

نکته دیگری که باید به آن دقت شود این است رژیم غذایی افرادی که عمل ساسی بای پس انجام می دهند لازم است که به طور کامل از پروتئین باشد. پروتئین نقش بسیار مهمی در رژیم غذایی این افراد دارد و باید به توجه خاصی شود.

بعد از 10 روز که از عمل جراحی گذشت فرد می تواند غذاهای نرم و آسیاب شده را هم مصرف کند. دقت کنید که غذا را حتما به شکل پوره به بیمار بدهید تا بتواند به خوبی آن را هضم کند و دچار مشکلات جدی نشود.

اگر برای شما سوال پیش آمده است که شخص چه مدت بعد از انجام عمل جراحی ساسی بای پس می تواند مانند قبل از عمل وعده های غذایی خود را میل کند باید بگوییم که یک ماه بعد از عمل می تواند.

لازم به ذکر است که منظور از وعده های غذایی قبل از عمل آن هایی نیست که موجب چاقی فرد شده است. در رابطه با مواد غذایی و رژیمی که فرد باید رعایت کند در ادامه مطالب به طور کامل توضیح خواهیم داد.

از فعالیت سنگین خودداری کنید

نکته دیگری که باید به آن توجه خاص داشته باشید این است که در 10 روز اول بعد از انجام عمل جراحی ساسی بای پس از فعالیت های سنگین خودداری کنید، حتی ورزش کردن.

البته بعد از عمل جراحی برای آن که اندامی بهتر داشته باشید باید ورزش را به طور جدی در برنامه خود داشته باشید، اما تا یک ماه اول بعد از عمل اصلا به آن فکر نکنید. بعد از این مدت با مشورت پزشک معالج خود ورزش را شروع کنید و از حرکات سبک هم شروع کنید تا بخیه های شما آسیب نبیند.

نکته دیگری که بعد از انجام عمل جراحی ساسی بای پس باید به آن توجه کنید این است که اگر وعده های غذایی و میزان تحرک شما مانند قبل از عمل باشد ممکن است به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکنید. بعد از انجام عمل جراحی باید به طور ویژه در سبک زندگی خود تجدید نظر کنید تا دیگر دچار مشکلاتی این چنین نشوید.

قیمت عمل جراحی ساسی بای پس به چه عواملی بستگی دارد؟

در رابطه با قیمت عمل جراحی ساسی بای پس باید به این مورد اشاره کنیم که الی ترین عامل و مهم ترین عامل شرایط شخص است. یعنی با توجه به شرایط هر کسی قیمت می تواند متفاوت باشد. اما علاوه بر این شرایط فردی، عوامل دیگری هم هستند که تاثیرات به سزایی در تعیین قیمت یک عمل جراحی دارند در ادامه این عوامل را ذکر خواهیم کرد.

تخصص پزشک: کاملا واضح است که هر چه یک پزشک معتبرتر باشد و تخصص و مهارت بیشتری در انجام عمل داشته باشد، هزینه ای که دریافت خواهد کرد هم بیشتر خواهد بود. البته به این موضوع دقت کنید که این هزینه بیشتر از حد مجاز نباید باشد، زیرا غیر قانونی خواهد بود و در صورت مشاهد می توان آن را گزارش داد.

مرکزی که عمل در آن انجام می شود: بیمار با توجه به بودجه مالی خود می تواند بیمارستان دولتی یا مراکز خصوصی را برای عمل خود انتخاب کند. کاملا واضح است که انجام عمل در بیمارستان خصوصی هزینه بیشتری از بیمارستان دولتی خواهد داشت. البته برای انتخاب مرکز انجام عمل دقت لازم را داشته باشید و به نکته های مهمی توجه کنید.

عمل جراحی لاغری بای پس معده چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی بای پس معده یکی از راه کارهای جراحی است که طرفداران بسیاری دارد و می توان گفت که محبوب ترین عمل های جراحی هم به حساب می آید. البته این که تعداد طرفداران و استفاده کنندگان از این عمل بیشتر از دیگر عمل ها است به این معنی نمی باشد که عوارضی ندارد، اگر چه عوارض آن هم بسیار کم است.

یکی از مهم ترین مواردی که در عمل بای پس معده باید به آن دقت شود و قبل از عمل هم باید به شخص بیمار یادآوری کرد که عمل قابلیت بازگشت ندارد. یعنی بعد از انجام عمل جراحی به هیچ وجه این امکان وجود ندارد که معده به حالت اولیه خود بازگردد و اگر عمل جراحی مشکلاتی برای شخص ایجاد کند به روش های دیگری باید آن را رفع کرد.

در عمل جراحی بای پس معده بخش بالایی معده بریده می شود و قسمتی هم که باقی مانده است بسته خواهد شد. لازم به ذکر است که قسمت بریده شده باعث تغییر شکل در آناتومی و شکل معده می شود.

حجم معده بعد از عمل بای پس

حجم معده بعد از عمل بای پس معده بسیار کوچک می شود (چیزی شبیه به یک گردو متوسط) همین کوچک شدن معده موجب کاهش وزن خواهد شد، زیرا میزان حجم غذایی وارد شده با معده به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند و همان مقدار وارد شده هم بدون آن که جذب شود از معده خارج خواهد شد.

حجم معده بعد از عمل بای پس
حجم معده بعد از عمل بای پس

البته این موضوعی که مواد غذایی مصرفی از معده جذب نمی شود به جز آن که سبب لاغری می شود معایبی را هم به دنبال خواهد داشت. یکی از بزرگ ترین ضررهای عمل جراحی بای پس معده این است که مواد معدنی و ویتامین های موجود در غذا جذب بدن نخواهد شد و شخصی که این عمل را انجام می دهد باید همیشه مصرف دارو و قرص های مکمل را در برنامه غذایی خود قرار دهد تا دچار مشکلات جدی نشوند.

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی بای پس معده باید به آن توجه کنید این است که پزشک خود را با دقت و آگاهی بالا انتخاب کنید و مطمئن باشید که عمل جراحی در مرکزی معتبر انجام خواهد شد، زیرا در صورت عدم توجه به این نکات ممکن است فرد دچار سندروم دامپینگ، فتق و سنگ صفرا شود.

عمل جراحی بای پس معده به روش بلیوپانکراتیک چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش بلیوپانکراتیک یکی از عمل هایی است از روش بای پس معده در آن استفاده می شود اما تفاوت هایی با عمل اصلی دارد. لازم به ذکر است که عمل اصلی بای پس معده را در مطالب بالا به طور کامل توضیح داده ایم و در این جا دیگر مروری بر آن نخواهیم داشت و تنها نحوه انجام عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش بلیوپانکراتیک را توضیح خواهیم داد.

عمل جراحی بای پس معده به روش بلیوپانکراتیک چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی بای پس معده به روش بلیوپانکراتیک چگونه انجام می شود؟

در عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش بلیوپانکراتیک شاهد این هستیم که حجم زیادی از معده (چیزی در حدود 80 درصد از آن) کاهش پیدا می کند. حال تصور کنید معده ای که 80 درصد حجم خود را از دست داده باشد به چه میزانی می تواند غذا در خود نگه دارد! طبیعی است که مقدار بسیار کمی غذا در آن جای خواهد گرفت.

شکل ظاهری معده بعد از عمل

در عمل جراحی مذکور از معده فقط چیزی شبیه به لوله ای باریک باقی خواهد ماند، البته این شکل ظاهری به این دلیل است که در معده بعد از عمل تنها لوله ای که معده را به روده کوچک وصل می کند باقی خواهد ماند. یعنی به طور خلاصه در این جراحی حجم دستگاه گوارش را با نزدیک کردن لوله معده به اثنی عشر کاهش می دهند.

همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره کردیم بعد از عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش بلیوپانکراتیک حجم معده به شدت کاهش پیدا می کند. در نتیجه می توان نتیجه گرفت که افرادی با شاخص توده بدنی بالاتر از 50 بهترین عملی که می توانند انتخاب کنند همین عمل خواهد بود. البته برای انتخاب عمل مناسب با پزشک متخصص مشورت کنید و به نظر ایشان احترام بگذارید.

شاید برای شما جالب باشد بدانید در صورتی که از پزشک غیر متخصص برای این عمل بهره ببرید ممکن است دچار مشکلات ریوی و تنفسی شوید. عفونت مشکل دیگری است که ممکن است برای شخص بیمار به وجود بی آید. البته لازم به ذکر است که احتمال این موارد بسیار کم است و تنها در مواردی که پزشک تخصص کافی نداشته باشد یا مرکز درمانی معتبر نباشد پیش می آید.

عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم چگونه انجام می شود؟

اگر بخواهیم عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی را به صورتی توضیح دهیم که قابل فهم باشد، باید بگوییم که یک شلوار را تصور کنید که یک کمربند آن را به دور کمر کسی نگه داشته است. این کمربند می تواند تنگ و گشاد شود. عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی هم دقیقا مانند یک باند مثل همان کمربند را به دور معده می اندازد.

عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم چگونه انجام می شود؟

یکی از ویژگی های اصلی عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی این است که می تواند تنظیم شود. یعنی شخص به راحتی می تواند با مراجعه به پزشک معالج باند متصل به معده را تنگ و گشاد کند. البته همین باند یا کمربند می تواند موجب عفونت هم بشود و نیاز به مراقبت های دقیق و مراجعه مداوم به پزشک دارد.

کاهش وزن کمتر نسبت به سایر روش ها

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی باید بدانید این است که مقدار وزنی که با این روش کم می شود نسبت به روش های دیگر کمتر خواهد بود.

دلیل آن هم این مورد می تواند باشد که حجم زیادی از معده کم نخواهد شد و میزان غذای مصرفی فرد هم به نسبت کمی کاهش پیدا می کند. البته این امر موجب می شود که مواد معدنی مورد نیاز بدن از طریق مواد غذایی مصرفی جذب بدن شود.

کاهش وزن کمتر نسبت به سایر روش ها
کاهش وزن کمتر نسبت به سایر روش ها

لازم به ذکر است که عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی می تواند موجب عوارض هم شود. حلقه ای که دور معده کار شده است می تواند موجب عفونت شود.

به این مورد هم توجه کنید که بعد از این عمل جراحی تغذیه به شیوه بسیار مناسبی باید رعایت شود زیرا امکان بازگشت وزن و باز هم چاق شدن وجود خواهد داشت، به خصوص اگر غذاهای و خوراکی های شیرین بیش از اندازه مجاز مصرف شود.

البته به این موضوع مهم هم دقت کنید که با انتخاب یک پزشک متخصص و مرکزی معتبر می توانید عوارض ناشی از عمل را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید و بعد از عمل هم رعایت برنامه غذایی مناسب را فراموش نکنید.

لازم به ذکر است عمل جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی یکی از شایع ترین روش های لاغری به حساب می آید که طرفداران بسیاری هم در سراسر جهان دارد.

عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

عمل اسلیو معده یکی از بهترین عمل هایی است که برای درمان چاقی به افراد مختلف پیشنهاد می شود. توضیح عمل اسلیو معده بسیار مهم است زیرا با عنوان اصلی مقاله هم که همان ساسی بای پس معده است ارتباط دارد

زیرا همانطور که در ابتدای مطالب هم به آن اشاره کردیم در عمل جراحی ساسی بای پس در ابتدا معده اسلیو خواهد شد و سپس اعمال دیگری بر روی آن انجام خواهد شد.

عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

حذف 80 درصد معده

در عمل اسلیو معده چیزی حدود 80 درصد از حجم معده کم می شود و معده شبیه به یک موز یا هلال ماه در می آید. به این نکته بسیار توجه کنید زیرا همین شمل ظاهری معده بعد از عمل و قسمتی که از معده جدا خواهد شد مهم ترین عواملی هستند که عمل اسلیو معده را نسبت به دیگر عمل های لاغری متمایز خواهد کرد.

حذف 80 درصد معده
حذف 80 درصد معده

حال قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که در عمل جراحی اسلیو معده چه قسمتی از معده جدا خواهد شد.در ابتدا به این موضوع توجه کنید که در معده قسمتی وجود دارد که آنزیم گرسنگی از آن جا ترشح می شود.

مهم ترین عاملی که در عمل جراحی لاغری اسلیو مهم می باشد این است که قسمتی از معده که جدا می شود همان جایی است که آنزیم گرسنگی از آن جا ترشح می شود. حال تصور کنید معده ای که در آن گرسنگی احساس نشود دارید.

در عمل جراحی اسلیو معده دو کار به صورت هم زمان انجام خواهد شد. یکی این که قسمت مهمی را از معده می برند که شخص کمتر احساس گرسنگی داشته باشد و مورد بعدی این است که حجم معده کاهش پیدا می کند. یعنی میزان مواد غذایی که فرد مصرف می کند هم به مقدار بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

عمل اسلیو معده عملی پر طرفدار

یکی دیگر از عواملی که سبب شده عمل اسلیو معده به عملی پرطرفدار تبدیل شود این است که آناتومی و شکل ظاهری معده تغییر نخواهد کرد. یعنی حالت کلی دستگاه گوارشی شخص تغییر نخواهد کرد و این موضوع مهمی است که از بسیاری مشکلات دیگر جلوگیری خواهد کرد. مهم ترین مزیتی که حفظ آناتومی معده دارد این مورد است که مواد معدنی و ویتامین های مواد غذایی جذب بدن می شود.

نکته دیگری که در رابطه با عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که این عمل قابل بازگشت نیست. یعنی شخص بعد از انجام عمل و بعد از این که حجم عظیمی از معده خود را از دست داد دیگر قادر به بازگشت نخواهد بود.

البته غیر قابل بازگشت بودن در رابطه با معده است، یعنی وزن شخص بعد از مدتی می تواند افزایش پیدا کند که بدترین اتفاق ممکن برای شخص می تواند همین افزایش وزن باشد، پس شخص باید برنامه غذایی بسیار منظمی و همینطور برنامه ورزشی خوبی را دنبال کند و به طور کلی سبک زندگی خود را تغییر دهد.

البته عمل اسلیو معده هم عوارض به دنبال خواهد داشت. اگر چه عوارض آن کمتر از دیگر روش ها است و اگر در انتخاب پزشک معالج خود دقت کرده باشید می توانید تقریبا مطمئن باشید که عوارضی برای آن وجود نخواهد داشت و از عمل جراحی لاغری خود تجربه ای خوب و دلنشین خواهید داشت.

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی پلیکاسیون معده بیان کنید؟

در این جا قصد داریم یکی دیگر از روش های جراحی لاغری را برای شما معرفی کنیم که طرفداران خاص خود را دارد و البته بسیار رایج هم می باشد. عمل پلیکاسیون معده روشی است که در آن هیچ قسمتی از معده بریده نخواهد شد و البته مانند جراحی لاپارسکوپی باندینگ شکمی حلقه یا باندی هم به دور معده قرار نخواهد گرفت. با ما همراه باشید تا این عمل جراحی پلیکاسیون معده را به طور کامل شرح دهیم.

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی پلیکاسیون معده بیان کنید؟
اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی پلیکاسیون معده بیان کنید؟

در روش جراحی پلیکاسیون معده همانطور که گفتیم هیچ قسمتی از معده جدا نخواهد شد بلکه جداره های معده همانند یک دامن چین می خورد و دوخته می شود.

پلیسه های معده بعد از انجام عمل جراحی پلیکاسیون معده شباهت زیادی به پلیسه های یک دامن چین دار دارد. البته نمی توان گفت که علت نامگذاری این عمل جراحی شباهت آن به دامن پلیسه ای است!

نکته بعدی که راجع به عمل جراحی پلیکاسیون معده باید به آن توجه کنید این است که احتمال باز شدن بخیه ها و در نتیجه ان باز شدن دوباره معده وجود دارد. این جمله دو معنی دارد

یکی این که با مصرف زیاد مواد غذایی بخیه های معده باز می شود و ایجاد مشکل خواهد کرد و دیگری این که اگر شخص به هر دلیلی از عمل جراحی ناراضی باشد می تواند با مراجعه به پزشک درخواست باز شدن بخیه ها را داشته باشد.

یعنی به نوعی می توان گفت که عمل جراحی پلیکاسیون معده بازگشت پذیر خواهد بود و علت اصلی آن همین این مورد می باشد که در طول عمل جراحی قسمتی از معده بریده نمی شود.

باز شدن بخیه های دور معده

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی پلیکاسیون معده باید به آن اشاره کنیم این است که بخیه های دور معده همانطور که می توانند در صورت ناراضی بودن بیمار یا غذا خوردن زیاد از حد باز شود، با گذر زمان هم می توانند باز شوند. معمولا بعد از 5 سال که از عمل جراحی پلیکاسیون معده می گذرد بخیه ها شل می شوند و احتیاج به ترمیم خواهند داشت.

نکته دیگری که دانستن آن در رابطه با عمل جراحی پلیکاسیون معده مهم به حساب می اید این است که احتمال خون ریزی در این عمل بسیار کم است و چون قسمتی از معده جدا نمی شود، احتمال آن که شخص دچار نشت شکمی شود بسیار کم است. البته به این موضوع هم دقت کنید که پلیسه ها با رعایت کردن می توانند برای همیشه ماندگار باشند و هیچ گونه مشکلی هم به وجود نیاید.

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی بای پس روده بیان کنید؟

در رابطه با عمل جراحی بای پس روده باید به این مورد اشاره کنیم که معمولا این روش جراحی به صورت تنهایی انجام نخواهد شد بلکه با روش های دیگر (معمولا اسلیو معده) ترکیب می شود. یعنی شخصی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد برای آن که نتیجه بهتری از عمل ببیند پزشک معالج عمل جراحی بای پس روده را هم برای وی تجویز می کند. البته این امر به شرایط شخص بستگی دارد و برای همه به صورت یکسان نیست.

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی بای پس روده بیان کنید؟
اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی بای پس روده بیان کنید؟

عمل بای پس روده شباهت زیادی به عمل بای پس معده دارد. تفاوت اصلی این دو عمل جراحی همانطور که از نام آن ها هم مشخص است، در قسمتی است که عمل بر روی آن انجام می گیرد. در عمل بای پس معده شاهد حذف قسمتی از معده هستیم. در حالی که در عمل بای پس روده شاهد حذف و بریده شدن قسمتی از روده خواهیم بود.

بریدن سه چهارم روده

در عمل جراحی بای پس روده قسمت زیادی از روده، چیزی در حدود سه چهارم از آن بریده می شود. نکنه مهم این است که قسمت بریده شده روده، قسمت میانی آن است. یعنی به عبارتی دیگر در این عمل قسمت ابتدای روده را که آنزیم های مهمی هم از آن ترشح می شود به قسمت انتهایی روده متصل می کنند تا خللی در وظیفه روده برای هضم غذا به وجود نیاید.

اما نکته مهمی که در رابطه با جراحی بای پس روده باید به آن توجه کنید این است که نباید بعد از عمل از مراجعه مداوم به پزشک غافل شد.

بعد از انجام عمل بای پس روده باید به طور مداوم و همیشگی به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا معاینه شوید که مشکلی برای شما پیش نیاید. مورد دیگری که بعد از عمل جراحی بای پس روده باید آن را در نظر داشته باشید این است که بیمار بعد از عمل باید رژیم و برنامه غذایی سختی را رعایت کند تا به تناسب اندام دلخواه برسد.

نکته دیگری که بیماران در رابطه با عمل جراحی بای پس روده باید به آن توجه کنند این است که مدام باید مکمل های غذایی و قرص های ویتامین مصرف کنند زیرا حجم عظیمی از روده کم شده است و طبیعتا مقدار مواد معدنی هم که جذب بدن می شود کاهش پیدا می کند و شخص برای آن که مشکلی نداشته باشد باید از مکمل های غذایی استفاده کند تا نیاز بدنش را تامین کند.

عمل جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

اگر بخواهیم در رابطه با عمل جراحی لیپوماتیک موضوعی را بیان کنیم باید بگوییم که روشی غیر تهاجمی به حساب می آید. در رابطه با روش های تهاجمی و غیر تهاجمی باید به این موضوع اشاره کنیم که عمل های جراحی عموما تهاجمی به حساب می آیند، زیرا به قسمتی از بافت بدن حمله می کنند، اما عملی مانند لیپوماتیک را نمی توان تهاجمی دانست زیرا شدت آن کم تر از عمل های دیگر است.

عمل جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی لیپوماتیک را پیکر تراشی هم می گویند و دلیل نام گذاری این اسم هم واضح و مشخص است. در عمل جراحی لیپوماتیک چربی های قسمت های مختلف بدن حذف می شود. لازم به ذکر است که این حذف چربی بدن هیچ گونه خون ریزی انجام خواهد شد به همین دلیل در مطالب بالا گفتیم که عمل جراحی لیپوماتیک عملی تهاجمی نیست.

حذف چربی ها بدن

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی لیپوماتیک باید به آن اشاره کرد این است که در این عمل می توان چربی های قسمت های مختلف بدن را حذف کرد و البته این کار زمان بر خواهد بود و سبب می شود که مدت زمان عمل تقریبا طولانی باشد. البته توجه داشته باشید که عمل جراحی لیپوماتیک کاملا بدون درد خواهد بود.

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی لیپوماتیک باید در نظر داشته باشید این است که پزشک معالج شما باید تخصص و مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند به خوبی این عمل را انجام دهد. در صورتی که پزشک مهارت و تخصص مورد نیاز را نداشته باشد می توان شاهد عفونت، مشکلات ریوی، سوختگی پوست و حتی سوارخ شدن قسمت های مختلف بدن بود. پس برای انتخاب پزشک خود نهایت دقت را به کار بگیرید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی لیپوساکشن ذکر کنید؟

در رابطه با عمل جراحی لیپوساکشن باید بگوییم که در این روش هم شاهد از بین رفت چربی های قسمت های مختلف بدن هستیم. کلیت عمل لیپوساکشن مانند عمل جراحی لیپوماتیک است اما تفاوت هایی با یک دیگر دارند در ادامه قصد داریم تفاوت های اصلی این دو عمل جراحی را با یک دیگر بیان کنیم.

اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی لیپوساکشن ذکر کنید؟
اطلاعاتی در رابطه با عمل جراحی لیپوساکشن ذکر کنید؟

در عمل جراحی لیپوساکشن شاهد این هستیم که از کانول برای حذف چربی ها استفاده می کنند. کانول یک لوله است که جنسی از استیل دارد. جنس کانول اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا استیل احتمال ایجاد حساسیت را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد که در رابطه با عوارض بعد از عمل بسیار مهم است.

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی لیپوساکشن باید به آن توجه کنید این است این عمل در گروه عمل های زیبایی قرار می گیرد.

در این عمل فقط چربی های بدن از بین می برود پس برای کسانی که اضافه وزن بالایی دارند نمی تواند مناسب باشد اما برای کسانی که می خواهد بدون ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی مناسب در زمان کمی اندامی زیبا داشته باشند می تواند انتخاب خوبی باشد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در عمل جراحی لیپوساکشن گاهی ممکن است به عمل های دیگری برای ترمیم نیاز داشته باشید. عمل های ترمیمی هم مانند عمل اولیه انجام می شوند و تفاوتی در روش نخواهند داشت. لازم به ذکر است که اگر پزشک معالج شما مهارت و تخصص کافی نداشته باشد می توان موجب آسیب دیدن عضوهایی مانند قلب و ریه شود.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی ابدومینوپلاستی هم مانند عمل جراحی لیپوساکشن عمل می کند اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که عمل جراحی لیپوساکشن چربی های قسمت های مختلف بدن را حذف خواهد کرد. این در حالی است که در عمل جراحی ابدومینوپلاستی تنها چربی های قسمت شکم حذف خواهد شد.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی ابدومینوپلاستی هم در گروه جراحی های زیبایی قرار می گیرید و نکته مهم در رابطه با عمل جراحی ابدومینوپلاستی این است که در گروه عمل های غیر تهاجمی هم قرار می گیرد. زیرا در این عمل هم خون ریزی و دردی وجود ندارد. پزشک معالج در این عمل هم باید مهارت و تخصص بالایی داشته باشد.

در عمل جراحی ابدومینوپلاستی احتمال آن که پوست شل شود وجود دارد. اگر جراح مهارت و تخصص کافی نداشته باشد ممکن است پوست فرد دچار بی حسی شود و دیگر قابل جبران نخواهد بود. گاهی هم ممکن است نتایج به دست آمده همان چیزی نباشد شخص انتظار دارد. در زمانی که عمل جراحی ابدومینوپلاستی را برای درمان خود انتخاب می کنید باید به این نکات ذکر شده دقت داشته باشید.

تغذیه بعد از عمل های جراحی لاغری چگونه باید باشد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بعد از عمل جراحی ساسی بای پس باید چه مراقبت هایی انجام داد. در این مراقبت ها مطالبی هم در رابطه با تغذیه بیان کردیم. مطالبی که در قسمت قبل بیان شده بود در رابطه با عمل جراحی بای پس بود و در آن جزئیات رژیم ذکر نشده بود.

در اینجا قصد داریم جزئیات یک رژیم غذایی مناسب بعد از عمل های جراحی لاغری را شرح دهیم تا کسی که این عمل ها را انجام می دهد بداند باید چه غذاهایی را مصرف کند. البته لازم به ذکر است که برای داشتن نتیجه بهتر رژیم غذایی را از پزشک خود بگیرید.

تغذیه بعد از عمل های جراحی لاغری چگونه باید باشد؟
تغذیه بعد از عمل های جراحی لاغری چگونه باید باشد؟

در ابتدا به این موضوع توجه کنید که رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از عمل های جراحی لاغری بسیار اهمیت دارد، زیرا در هر عمل جراحی قسمتی از کار به عهده پزشک است که حجم معده را کم کند و قسمتی دیگر از کار به عهده بیمار است که بتواند وزن خود را کم کند و آن را در همان مقداری که می خواهد نگه دارد، برای این کار هم باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشد.

البته این تنها علت اهمیت رژیم غذایی مناسب بعد از عمل های لاغری نیست. در بسیاری از عمل های جراحی که به منظور لاغری انجام می شوند عوارضی مانند حالت تهوع و اسهال وجود دارد که رعایت یک رژیم غذایی مناسب می تواند از این عوارض به مقدار قابل توجهی جلوگیری کند.

رعایت رژیم غذایی

نکته مهم در رابطه با رعایت رژیم غذایی این است که نه تنها بعد از عمل بلکه قبل از آن که عمل جراحی انجام شود باید رژیمی مناسب را رعایت کرد. رعایت رژیم قبل از عمل سه هفته ای می باشد و یک از اهداف آن تثبیت وزن است. تثبیت وزن برای ان که نتیجه عمل جراحی موفق باشد بسیار مهم می باشد و نباید به آن بی توجهی کرد.

رعایت رژیم غذایی
رعایت رژیم غذایی

نکته مهمی که بعد از عمل های جراحی لاغری در رژیم رژیم غذایی خود باید به ان توجه کنید این است که معده بعد از عمل بسیار حساس شده است، پس باید مواد غذایی که در برنامه خود قرار می دهیم به صورتی نباشد که برای معده جدید چالش برانگیز باشد. معده را باید به مرور زمان به شرایط جدیدش عادت داد. برای این منظور رعایت جزء به جزء برنامه غذایی که پزشک شما برایتان در نظر گرفته است بسیار مهم خواهد بود.

همان طور که در مطالب بالا هم به ان اشاره شده است در هفته ابتدایی بعد از عمل فقط باید مایعات مصرف کرد. مصرف مداوم مایعات در یک هفته سبب می شود که معده به تدریج با شرایط جدید آشنا شود و بتواند آماده هضم مواد غذایی باشد.

البته لازم به ذکر است که این مصرف مایعات برای بیماران سخت نخواهد بود. زیرا معمولا اکثر افرادی که عمل های جراحی لاغری را انجام می دهند در هفته اول هیچ اشتهایی برای خوردن غذا نخواهند داشت و مصرف مایعات به آن ها کمک می کند که بهتر بتوانند شرایط را تحمل کنند.

نوشیدنی های گازدار و کافئین دار نخورید

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در این یک هفته ابتدایی به هیچ عنوان نوشیدنی های گازدار و کافئین دار نباید استفاده کرد، علاوه بر این از خوردن نوشیدنی هایی که قند و شکر دارند هم باید پرهیز کرد زیرا می توانند تاثیرات منفی و بسیار بدی در روند بهبودی و کاهش وزن شخص داشته باشند. به خصوص اگر این شیرینی و قند به صورت مصنوعی باشد.

در هفته دوم بعد از عمل جراحی به شما پیشنهاد می دهیم که همچنان از مایعات در برنامه غذایی خود استفاده کنید، اما با این تفاوت که در این هفته می توانید سوپ های بسیار رقیق را در برنامه غذایی خود جای دهید.

البته این سوپ ها اگر هیچ مواد جامدی نداشته باشند بهتر خواهند بود. در هفته دوم می توانید ماست را هم در برنامه غذایی خود داشته باشید. ماست جزء یکی از بهترین مواد خوراکی به حساب می آید.

در هفته سوم بعد از عمل جراحی می توانید غذا را کمی متنوع کنید. البته به این موضوع دقت کنید که همچنان نباید از غذاهای چرب و شیرین در برنامه غذایی خود استفاده کنید. غذاها در این هفته می توانند پوره ای یا سوپ های رقیق همراه با رشته یا مواد نرم باشد. البته لازم به ذکر است که غذا باید به آرامی خورده شود تا به خوبی هضم شود.

از هفته چهارم می توانید مواد جامد مصرف کنید

در هفته چهارم بعد از عمل جراحی لاغری می توانید از دیگر مواد خوراکی جامد هم در برنامه غذایی خود استفاده کنید. البته دقت کنید که این مواد جامد هم چنان نباید چرب یا شیرین باشند. نکته دیگری که دانستن آن لازم می باشد این است که در این هفته می توانید نوشیدنی های کافئین دار بنوشید. مصرف پروتئین را فراموش نکنید.

اگر بخواهیم مبحث تغذیه بعد از عمل جراحی لاغری را به طور کامل جمع بندی کنیم باید بگویم که بعد از عمل جراحی خوردن غذاهای فست فود و چرب را باید به طور کامل از برنامه غذایی خود حذف کنید. سبزیجات و مواد تازه دیگر باید از اجزاء اصلی برنامه غذایی شما به حساب آید.

خوردن غذاهای خیای شیرین و خیلی شور را هم به طور کامل فراموش کنید زیرا می تواند موجب اضافه وزن شما شود. نکته دیگری که باید به آن دقت کنید این است که اگر بعد از عمل جراحی لاغری همان غذاهایی را مصرف کنید که قبل از عمل استفاده می کردید، پس به همان وزن قبل از عمل هم خواهید رسید.

بهترین روش برای تناسب اندام اندام چه روشی است؟

در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که تناسب اندام و لاغری دو موضوع کاملا متفاوت از یک دیگر هستند. شما به عنوان یک فرد می توانید لاغر باشید اما تناسب اندام نداشته باشید یا بر عکس می توانید لاغر نباشید اما اندام خوش فرمی داشته باشید. پس قبل از آن که اقدام به کاهش وزن کنید به طور جدی تصمیم بگیرید که هدف شما لاغری است یا تناسب اندام برای شما اهمیت دارد.

بهترین روش برای تناسب اندام اندام چه روشی است؟
بهترین روش برای تناسب اندام اندام چه روشی است؟

برای تناسب اندام بهترین روش ورزش کردن مداوم و پیوسته خواهد بود.

البته نکته مهم این است که در کنار ورزش باید برنامه غذایی مناسبی را هم داشته باشید. در این جا لازم می دانیم به این موضوع هم اشاره کنیم که برنامه غذایی با رژیم غذایی تفاوت هایی دارد.

در رژیم غذایی شخص باید کمی گرسنگی را تحمل کند و بسیاری از مواد خوراکی مضر را حذف کند تا به نتیجه دلخواه خود برسد، اما در برنامه غذایی اوضاع کمی بهتر است. در برنامه غذایی احتیاج به حذف غذاها وجود ندارد. البته به این موضوع توجه کنیم که در این جا منظور غذاهای چرب و پرکالری نیست.

در انتخاب ورزش برای تناسب اندام بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید و به تبلیغ های فریبنده اهمیت ندهید. ورزش مناسب هر کسی با دیگری متفاوت خواهد بود و تصور نکنید که تنها انجام حرکات بدن سازی می تواند به تناسب اندام در مدت زمان کوتاهی منجر شود، بلکه این فرآیند زمان بر خواهد بود. نکته مهم در انجام حرکات ورزشی این است که پیوستگی و تداوم آن را رعایت کنید و از حرکات سبک شروع کنید.

بهترین روش برای لاغری چه روشی است؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که تناسب اندام با لاغری تفاوت دارد. توجه داشته باشید که لاغری برای کسانی که اضافه وزن دارند مهم می باشد و این افراد برای کاهش وزن حتما باید لاغر شوند. در کاهش وزن نیاز است که فرد رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند، یعنی رعایت رژیم غذایی در الویت بیشتری قرار دارد. اما نمی توان از تاثیرات ورزش هم غافل شد.

بهترین روش برای لاغری چه روشی است؟
بهترین روش برای لاغری چه روشی است؟

به این موضوع مهم دقت کنید که هرگز برای لاغر شدن از داروهای شیمیایی استفاده نکنید. حتی اگر فروشنده تاکید کند که دارو ضرری ندارد باز هم استفاده از داروهای شیمیایی برای لاغری بسیار زیان آور خواهد بود.

داروهای لاغری می توان کبد را به طور کامل از بین ببرد و حتی اگر در نهایت منجر به کاهش وزن و لاغری هم شود، به چه قیمتی لاغر شده اید!

لازم به ذکر است اگر چه رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش های مداوم کمی دیرتر از قرص های شمیایی ممکن است شما را به نتیجه برساند اما باز هم می توانید مطمئن باشید که رژیم غذایی و ورزش هیچ ضرری برای بدن شما نخواهد داشت.

البته توجه داشته باشید که رژیم غذایی و برنامه ورزشی را هم تحت نظر متخصصین مربوطه داشته باشید، زیرا در صورت اشتباه بودن رژیم غذایی و برنامه ورزشی هم شما می توانید دچار آسب شوید، اگر چه آسیب های آن نسبت به قرصهای شیمیایی هم کمتر خواهد بود.

عمل های جراحی لاغری در چه شرایطی و به چه کسانی پیشنهاد می شوند؟

اولین مورد برای افرادی که می خواهند با استفاده از عمل های جراحی لاغری وزن خود را کاهش دهند این است که روش هایی مانند ورزش و رعایت رژیم غذایی بر روی ان ها جواب نداده باشد.

البته جواب ندادن به این معنی نیست که شخص اراده انجام آن را نداشته است، زیرا در این مورد باز هم شخص نمی تواند اراده کند که وزن خود را در حد مناسب نگه دارد، بلکه منظور این است که شخص از لحاظ بدنی قدرت انجام هیچ حرکتی را نداشته باشد.

عمل های جراحی لاغری در چه شرایطی و به چه کسانی پیشنهاد می شوند؟
عمل های جراحی لاغری در چه شرایطی و به چه کسانی پیشنهاد می شوند؟

گروه دیگر از افرادی که می توانند عمل های جراحی لاغری را انجام دهند، کسانی هستند که به دلیل چاقی دچار بیماری های خطرناکی مانند بیماری های قلبی شده اند و از نظر پزشکی زمان کافی برای لاغر شدن نداشته باشند. در این حالت هم استفاده کردن از عمل های جراحی برای لاغر شدن سبب می شود که این کار در زمان کمتری انجام شود و فرد دچار ناراحتی های دیگری نشود.

آیا بیمه شامل عمل های جراحی لاغری می شود؟

براي پاسخ به اين سوال بايد بگوييم كه عمل هاي جراحي لاغري همگي در گروه عمل هاي جراحي زيبايي قرار مي گيرند و همانطور كه ممكن است اطلاع داشته باشيد، بيمه به هيچ يك از عمل هاي جراحي لاغري تعلق نخواهد گرفت.

اما نكته مهم اين است كه گاهي مي شود عمل هاي جراحي لاغري را با يك عمل زيبايي متفاوت دانست. در اين جا قصد داريم به اين موضوع اشاره كنيم كه استثناهايي هم وجود خواهد داشت، براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره با ما همراه باشيد.

آیا بیمه شامل عمل های جراحی لاغری می شود؟
آیا بیمه شامل عمل های جراحی لاغری می شود؟

همانطور كه در مطالب بالا به آن اشاره كرديم گاهی شخصي كه اضافه وزن دارد براي آن كه از بيماري هاي ديگر جان سالم به در ببرد نياز دارد كه در زمان كوتاهي وزن بسياري را كم كند، در چنين شرايطي ديگر عمل هاي جراحي لاغري به منظور زيبايي انجام نمي شوند بلكه خاصيتي درماني خواهند داشت.

اگر براي شركت بيمه اين موضوع به درستي روشن شود (در رابطه با شرايط آن در ادامه مطالب مهمي را بيان خواهيم كرد.) بيمه قسمتي از اين هزينه را تقبل خواهد كرد.

نكاتي كه توجه به آن مهم است به شرح زير هستند؛ جراحي هاي لاغري مانند ليپوشاكشن در گروه جراحي هاي زيبايي قرار مي گيرند و به هيچ عنوان نمي توان براي آن خاصيتي درماني در نظر گرفت

زيرا در اين جراحي هاي همانطور كه به طور كامل توضيح داده ايم، چربي هاي اضافه بدن حذف مي شوند و هيچ ربطي به لاغري و بيماري هاي چاقي نخواهد داشت.

بلكه عملي است كه براي تناسب اندام انجام خواهد شد. نكته بعدي اين است كه عمل هاي جراحي لاغري معمولا هزينه بسيار بالايي دارند .در نهايت به اين مورد توجه كنيد كه قبل از عمل جراحي لاغري اقدام به انجام كارهاي بيمه اي كنيد.

در چه شرایطی بیمه هزینه عمل های جراحی لاغری را متقبل خواهد شد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که اگر برای شرکت های بیمه ای این موضوع روشن شود که شخص به علت بیماری و برای سلامتی خود می خواهد عمل جراحی لاغری را انجام دهد قسمتی از هزینه عمل را بیمه پرداخت خواهد کرد، اما این پرداخت هزینه شرایط خاصی دارد که بیمار باید آن ها را داشته باشد و مراحلی را طی کند.

در چه شرایطی بیمه هزینه عمل های جراحی لاغری را متقبل خواهد شد؟
در چه شرایطی بیمه هزینه عمل های جراحی لاغری را متقبل خواهد شد؟

البته لازم به ذکر است که این شرایط در شرکت های بیمه ای گوناگون، تفاوت هایی دارند. در اینجا سعی بر این شده است که شرایط و مراحل مشابه را بیان کنیم.

در ابتدا شخص بیمار باید مدارک پزشکی خود را به شرکت بیمه ببرد تا مسئولین و پزشکان معتمد بیمه ای آن مدارک را تائید کنند. بعد از آن که مدارک بیمار تائید شد در مرحله بعدی باید بیمار برنامه دقیقی برای مراجعه به روانشناس داشته باشد.

مشاوره با روانشناس

روانشناس در این مرحله مطمئن می شود و کمک می کند که قصد شخص برای لاغری جدی باشد، زیرا در صورتی که شخص به طور کامل تصمیم نگرفته باشد بعد از انجام عمل جراحی لاغری باز هم به وزن قبلی خود بازمی گردد. در مرحله آخر شخص باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند که وزنش ثابت شود، زیرا در صورت عدم تثبیت وزن بعد از جراحی با مشکلاتی رو به رو خواهد شد.

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که عمل جراحی ساسی بای پس چگونه عملی است. در این مقاله سعی بر این شد که نحوه انجام عمل ساسی بای پس را به صورتی ساده بیان کنیم تا برای همه افراد قابل درک و فهم باشد.

مشاوره با روانشناس
مشاوره با روانشناس

مزیت هایی که انجام این عمل نسبت به سایر عمل ها دارد را هم ذکر کردیم.

گفتیم که عوارض ناشی از این عمل بسیار کم است و در صورتی که پزشک معالج خود را به خوبی انتخاب کرده باشید می توان گفت که عوارضی برای این عمل وجود نخواهد داشت.

در ادامه مطالب سعی بر این داشتیم که عوامل موثر بر قیمت عمل ساسی بای پس را شرح دهیم و گفتیم بعد از شرایط بیمار، انتخاب پزشک و مرکز انجام عمل دو عاملی هستند که بیشترین تاثیر را در قیمت عمل جراحی ساسی بای پس خواهند داشت. در مطالب بالا مراقبت های بعد از انجام عمل ساسی بای پس را هم بیان کردیم و گفتیم که بیمار بعد از عمل چه رژیم غذایی را باید رعایت کند تا بهترین نتیجه را از عمل جراحی خود ببیند.

در ادامه مطالب برای آن که خواننده با تفوت های عمل جراحی بای پس و دیگر روش های جراحی لاغری آشنا شود، عمل های جراحی لاغری مهمی که بیشترین تعداد متقاضی را دارند و رواج بیشتری دارند را شرح دادیم. گفتیم که انجام این عمل ها چگونه است و در صورتی که پزشک مهارت کافی نداشته باشد چه چیز در انتظار بیمار خواهد بود.

از مواردی که در این مطالب از آن ها یاد کردیم می توان به این مورد اشاره کرد که بعضی از عمل های جراحی مانند لیپوساکشن تهاجم کمتری دارند و بیمار درد کمتری هم تحمل خواهد کرد. البته این عمل ها مانند پیکر تراشی در گروه عمل های زیبایی جای می گیرند و بیمه به هیچ عنوان به آن ها تعلق نخواهد گرفت، زیرا جنبه زیبایی و تناسب اندام دارند.

در این مقاله سعی بر این شده است که رژیم غذایی مناسب بعد از عمل جراحی لاغری را به طور کامل شرح دهیم و برنامه ای هفته به هفته را برای بیماران مشخص کردیم.

البته گفتیم که برای نتیجه بهتر باید با پزشک معالج خود مشورت کنند و برنامه غذایی را از شخص پزشک بگیرند، اما کلیتی در رابطه با برنامه غذایی و پرهیزهای آن ارائه دادیم و گفتیم که بیمار از 3 هفته قبل از انجام عمل باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند تا نتیجه عمل بهترین نتیجه ممکن باشد.

در ادامه به این مطلب پرداختیم که آیا بیمه شامل عمل های جراحی لاغری می شود یا خیر و گفتیم که اگر شرکت های بیمه ای با ارائه مدارک معتبر مطمئن شوند که عمل جراحی به منظور حفظ سلامتی انجام شده است و هدف زیبایی نداشته است، قسمتی از هزینه عمل را با شرایط خاص پرداخت خواهند کرد. در مطالب فوق شرایط یکسان در شرکت های بیمه ای گوناگون را شرح دادیم.

امیدوارم از خواندن مطالب فوق لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد.

از طریق شماره کلینیک می توانید، با جراح چاقی در ارتباط باشید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید