رژیم فستینگ

فهرست مطالب

شاید بارها شما نام رژیم فستینگ را شنیده باشید.

امروز از کلینیک جراحی لاغری در کرج با بررسی این موضوع با شما هستیم.

یکی از مواردی که بارها ممکن است در جستجو برای بهترین رژیم غذایی به چشم شما رسیده باشد همین رژیم فستینگ می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رژیم فستینگ با ما در تماس باشید.

09120174510

 

اینفوگرافیک رژیم فستینگ

اینفوگرافیک رژیم فستینگ
اینفوگرافیک رژیم فستینگ

رژیم فستینگ، یکی از بهترین و در عین حال سریعترین رژیم های غذایی برای رسیدن به وزن ایده آل است و تقریبا بیشتر کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند از رژیم فستینگ برای این منظور استفاده می کنند.

رژیم فستینگ
رژیم فستینگ

مسئله مهم این است که این رژیم غذایی می تواند شرایط بسیار خوبی برای شما از نظر مواجهه با اضافه وزن ایجاد کند که بتوانید به راحتی وزن خود را کاهش داده و به تعادل و تناسب اندام برسید.

راهنمای انجام رژیم فستینگ

راهنمای انجام رژیم فستینگ
راهنمای انجام رژیم فستینگ

در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت:

_لاغری و مزیت های آن

_چرا باید به تناسب اندام توجه کنیم

_نقشی که تناسب اندام در بیماری های زمینه ای دارد

_وزن ایده آل چیست

_ راه های رسیدن به تناسب اندام چیست

_بهترین راه برای ر سیدن به تناسب اندام را بیابیم

_آیا جراحی های لاغری موثرند؟

_رژیم غذایی چیست
_بهترین رژیم غذایی لاغری

_رژیم فستینگ

_مزیت های رژیم فستینگ

_انواع رژیم فستینگ

_نکات مهم در رژیم فستینگ

_بهترین متخصص تغذیه برای رژیم لاغری را بشناسیم

_هزینه های بهترین متخصص تغذیه برای رژیم فستینگ

_باید هاو نباید ها در مراجعه به متخصص تغذیه برای رژیم فستینگ

رژیم فستینگ را نباید یک رژیم معمولی مانند دیگر رژیم های غذایی در نظر گرفت

رژیم فستینگ را نباید یک رژیم معمولی مانند دیگر رژیم های غذایی در نظر گرفت بلکه باید سعی کنیم که بتوانیم از این رژیم و مزیت های بسیار زیادی که دارد در راستای رسیدن به وزن ایده آل خود استفاده کنیم.

اول از هرچیز ما توصیه میکنیم که تا حد امکان به موارد بیشتری از رژیم غذایی توجه داشته باشید مانند لاغری، تناسب اندام، روش های رسیدن به این تناسب و وزن ایده آل.

اما همه این ها با هم زمانی معنا پیدا می کند که شما از نظر اطلاعات در رابطه با رژیم های غذایی و راه های رسیدن به تناسب اندام در مرحله ای قرار داشته باشید که بتوانید به نتیجه دلخواه خودتان نزدیک شوید.

بطور کلی باید بدانیم که راه های رسیدن به تناسب اندام بسیار زیاد است اما ما به دنبال این هستیم که بتوانیم از این راه ها برای یافتن بهترین نتیجه استفاده کنیم و به نوعی می توان گفت که ما به دنبال بهترین راه برای کاهش وزن هستیم.

در ادامه در خصوص این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد همچنین مواردی که در بالا به آن پرداختیم از جمله رژیم فستینگ را به شکلی کاملا دقیق با جزئیات بالا برای شما معرفی خواهیم کرد.

توصیه می کنیم مقاله مهم ژله برای لاغری را مطالعه کنید.

لاغری و مزیت های آن

تناسب اندام از مواردی است که بسیاری از افراد به آن توجه ویژه ای دارند. همه ما میخواهیم که در رابطه با تناسب ندام به یک نتیجه مشترک برسیم و آن هم رسیدن به اندام ایده آل است.

اندام ایده آل در هر فردی می تواند برای شما مزیت های بسیار زیادی داشته باشد که یکی از مهمترین این مزیت ها ، استفاده از اهمیت لاغری برای داشتن زندگی سالم است.

لاغری و مزیت های آن
لاغری و مزیت های آن

برخلاف باور بسیاری از کسانی که می شناسیم، لاغری می تواند مزیت های بسیار بیشتری نسبت به آنچه فکر میکنیم داشته باشد. درواقع لاغری و تناسب اندام می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را از رسیدنب ه وزن ایده ال خودتان دریافت کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

رسیدن به تناسب اندام برای بهره بردن از مزیت های مختلف تناسب اندام از جنبه روحی است

یک مسئله اساسی و مهم دیگر نیز وجود دارد و آن هم رسیدن به تناسب اندام برای بهره بردن از مزیت های مختلف تناسب اندام از جنبه روحی است. در واقع ما باید یک تعریف مشخص از لاغری و تناسب اندام داشته باشیم چرا که این تعریف مشخص برای ما می تواند نتیجه های بسیار زیادی داشته باشد.

لاغری و تناسب اندام در اصل به شرایطی گفته نمی شود که شما به وزن مشخصی برسید. برای مثال برخی افراد باور دارند که رسیدن به وزن 70 کیلو گرم می تواند برای آن ها تناسب اندام به همراه داشته باشد.

خب اول از هرچیز باید بدانیم که این وزن مشخصا یکی از میانگین ترین و متعادل ترین وزن ها در افراد دارای تناسب اندام است اما باید بدانیم که همین میزان هم می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد.

رسیدن به تناسب اندام برای بهره بردن از مزیت های مختلف تناسب اندام از جنبه روحی است
رسیدن به تناسب اندام برای بهره بردن از مزیت های مختلف تناسب اندام از جنبه روحی است
برای مثال بسیاری از افراد هستند که ممکن است از نظر نسبت قد و وزن در شرایطی باشند که حتی این میزان وزن هم می تواند برای آن ها بسیار زیاد باشد

برای مثال بسیاری از افراد هستند که ممکن است از نظر نسبت قد و وزن در شرایطی باشند که حتی این میزان وزن هم می تواند برای آن ها بسیار زیاد باشد. همچنین ممکن است وزنی  متناسب با همین میزان 70 کیلوگرم داشته باشید اما در اصل به دلیل نسبت قد ووزن این میزان برای شما بسیار لاغر کننده تر باشد و به نوعی تناسب اندام شما برهم بخورد.

به همین دلیل تعریف مشخصی که از تناسب اندام  و لاغری وجود دارد به ما نشان می دهد که چگونه باید برای داشتن یک وزن متعادل و مشخص از روش های مختلف استفاده کنیم.

مزیت لاغری تنها در این موارد نیست بلکه اگر شما دچار اضافه وزن هستید ممکن است مشکلات و بیماریهای مختلفی از نظر روحی و جسمی با خود به همراه داشته باشید

همچنین ممکن است از نظر اجتماعی نیز دار مشکلا تبسیار زیادی شده باشید. همه این ها می تواند نشان بدهد که شما از نظر لاغری و کاهش وزن باید تلاش بسیاری داشته باشید.

بطور کلی زمانی که شما با مشکلاتی مانند اضافه وزن مواجه می شوید باید از سریعترین زمان ممکن استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خودتان برسید. درادامه در خصوص این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد و همچنین به راه های رسیدن به تناسب اندام و حتی چرایی رسیدن به تناسب اندام نیز بیشتر خواهیم پرداخت .

چرا باید به تناسب اندام توجه کنیم

ما باید به تناسب اندام توجه ویژه ای داشته باشیم چرا که تناسب اندام می تواند برای شما مزیت های بسیار زیادی داشته باشد. یکی از عمده ترین و اصلی ترین مزیت های رسیدن به تناسب اندام این است که شما میتوانید زندگی بهتری از نظر بیماری های زمینه ای و بیماریهای دیگر جسمی داشته باشید.

اگر میخواهید که شرایط سلامت جسمی شما به گونه ای باشد که بتوانید با استفاده از تناسب اندام نتیجه ای دریافت کنید که بهترین نتیجه ممکن باشد، توصیه می کنیم که حتما به وزن و اضافه وزن خود توجه کنید. همواره باید در نظر بگیریم که اضافه وزن می تواند مانند داشتن اندام ایده آل باری شما اثرات متفاوتی همراه داشته باشد.

چرا باید به تناسب اندام توجه کنیم
چرا باید به تناسب اندام توجه کنیم

برای مثال، شما ممکن است درصورت داشتن اضافه وزن مشکلات زیاد و اثرات بسیار زیادی در خود مشاهده کنید مانند مشکلات زمینه ای و مشکلات روحی. همچنین شما ممکن است از نظر داشتن وزن ایده ال و تناسب اندام این مشکلات را بطور کامل از بین ببرید و به آرامش نسبی درونی برسید.

ما باید به تناسب اندام توجه کنیم چرا که افراد زیادی از نظر اعتماد بنفس و حضور در اجتماع،  درصورت داشتن اضافه وزن رو به رو می شوند. دیگر نمیتوان هر لباس و هر سایزی که خواستید بپوشید، شما نمی توانید حضور بیشتری در اجتماع داشته باشید و  به نوعی از این نظر شما مشکلات روحی بسیار زیادی تجربه خواهید کرد. یک مسئله دیگر نیز باید در نظر بگیریم آن هم اثرات جسمی تناسب اندام است.

کسانی که تناسب اندام دارند با مشکلات جسمی کمتری رو به رو می شوند

کسانی که تناسب اندام دارند با مشکلات جسمی کمتری رو به رو می شوند. مانند زمانی که بیماری های زمینه ای در افراد مختلف اوج می گیرد و مشکلات بسیار زیادی از نظر قلب و عروق، دیابت، چربی خون بالا، فشار خون و… ایجاد می شود.

همه این موارد را می توان با داشتن یک برنامه لاغری عالی در کنار دیگر روش های درمانی به عنوان مکمل استفاده کنیم وبه نتیجه دلخواه خود نزدیک شویم. بطور کلی تناسب اندام میتواند تاثیراتی اینچنینی در سلامت ما داشته باشد

به همین دلیل هم معمولا توصیه می شود که به تناسب اندام توجه کنید چرا که اگر شما بخواهید تنی سالم و روحیه ای آرام داشته باشید، قطعا تناسب اندام می تواند برای شما یک مسئله مهم باشد که باید آن را جدی بگیرید.

کسانی که تناسب اندام دارند با مشکلات جسمی کمتری رو به رو می شوند
کسانی که تناسب اندام دارند با مشکلات جسمی کمتری رو به رو می شوند

این موضوع را هم باید بدانیم که تناسب اندام با لاغری متفاوت است و همانطور که گفتیم تناسب اندام می تواند چیزی بیشتر از لاغری و یا در نظر گرفتن یک وزن مشخص باشد و نیاز به رسیدن به وزن ایده آل است که در ادامه در رابطه با وزن ایده آل ، رژیم فستینگ و مواردی دیگر از این دست صحبت خواهیم کرد و توضیحات کاملی که برای شما لازم است را به شما ارائه خواهیم داد.

نقشی که تناسب اندام در بیماری های زمینه ای دارد

با توجه به توضیحاتی که در بالا دادیم تناسب اندام می تواند بیشترین نقش ممکن را در کاهش وزن شما داشته باشد با این شرط که شما به شکلی صحیح از تناسب اندام بهره بگیرید و از آن در جهت سلامت خودتان استفاده کنید.

همواره تناسب اندام یک مسئله مهم بوده است و بسیاری از کسانی که به دنبال رسیدن به وزن ایده آل خود هستند به دنبال تکنیک های مختلف تناسب انددام نیز می باشند که هرکدام از این تکنیک ها می تواند برای آن ها موثر باشد هرچند که یافتن بهترین راه حل ممکن می تواند تاثیر سریعتر و عمیق تری در تناسب اندام شما نشان بدهد. مسئله بعدی نقشی است که تناسب اندام در بیماری های زمینه ای شما دارد.

نقشی که تناسب اندام در بیماری های زمینه ای دارد
نقشی که تناسب اندام در بیماری های زمینه ای دارد

در واقع تناسب اندام می تواند به شما کمک کند که بتوانید از پس بیماری های زمینه ای بر بیایید و به نتیجه دلخواه خودتان در این حیطه دست پیدا کنید. درست شنیدید، تناسب اندام در بیماری های زمینه ای موثر است و اثر آن به حدی بالاست که شما حتی می توانید مشکلات مختلف از جمله بیماری های قلبی و عروقی را نیز با کمک تناسب اندام به راحتی درمان یا پیشگیری کنید.

اولین مسئله ای که باید حتما در تناسب اندام خود آن را جدی بگیرید

به همین منظور هم اولین مسئله ای که باید حتما در تناسب اندام خود آن را جدی بگیرید این است که به وزن ایده آلی که مد نظر خود دارید نزدیک شوید و تا حد امکان از این موضوع کمک بگیرید تا با چاقی و اضافه وزن مفرط باعث ایجاد بیماری های زمینه ای یا شدت گرفتن آن ها نشوید.

حتما در زندگی روزمره خودتان افراد بسیار زیادی را دیده اید که بخاطر بیماری های زمینه ای از پزشک متخصص این توصیه را شنیده اند که حتما از اضافه وزن دوری کرده و به دنبال کمتر کردن اضافه وزن خود و رسیدن به تناسب اندام باشند.

اولین مسئله ای که باید حتما در تناسب اندام خود آن را جدی بگیرید
اولین مسئله ای که باید حتما در تناسب اندام خود آن را جدی بگیرید

همه ای ها نشان می دهد که تناسب اندام از نظر علم پزشکی و بخصوص علوم پزشکی متخصصین به درجه ای از اهمیت رسیده است که حتما توسط متخصص در رابطه با آن توصیه های زیادی صورت می گیرد. در حقیقت تناسب اندام می تواند به شما کم کند که از بروز بیماری های دیگری از جمله قند و دیابت نیز جلو گیری کنید.

دیابت می تواند برای شما یک بیماری بسیار خطر آفرین باشد

دیابت می تواند برای شما یک بیماری بسیار خطر آفرین باشد. اگر در خانواده شما کسی است که سابقه بیماری دارد، حتما باید به تناسب اندام خود بیشتر توجه کنید تا این بیماری در شما نیز شدت پیدا نکند.

همچنین درصورتی که شما با مشکلات مختلفی از جمله بیماری های دیگر زمینه ای رو به رو هستید هم باید به تناسب اندام خود توجه کنید. بیماریهای زمینه ای زمانی که علائم و عوارض آن ها خود را نشان میدهد وارد مرحله کنترل می شوند و شما بهترا ست که در این مرحله کنترل بیشتری داشته باشید تا پیشگیری کردن از این بیماری ها.

دیابت می تواند برای شما یک بیماری بسیار خطر آفرین باشد
دیابت می تواند برای شما یک بیماری بسیار خطر آفرین باشد

به همین منظور هم توصیه می شود که حتما کنترل کردن بیماری های زمینه ای را هم در اولویت خود قرار بدهید که این موضوع نیز با کمک تناسب اندام قابل حل خواهد بود و می توانید به راحتی بیماری خودتان را کنترل کنید. وزن ایده آل یک مسئله اساسی در تناسب اندام است که نباید آن را نادیده بگیریم. به همین منظور در ادامه به این مسئله بیشتر خواهیم پرداخت.

وزن ایده آل چیست

ایده آل های زیادی در زندگی هر فردی وجود دارد که وزن ایده آل نیز دقیقا یکی از همین موارد است. درواقع داشتن وزن ایده آل می تواند به شما یاری برساند که بتوانید هرچه بهتر به نتیجه دلخواه خود از تناسب اندام نزدیک شوید.

درواقع این موضوع را باید در نظر داشته باشیم که وزن ایده آل در هر کسی متفاوت است و همه به یک اندازه و به یک رقم ثابت از وزن ایده آل خود آگاهی ندارند. درواقع وزن ایده آل شما به شما نشان می دهد که شما می توانید با رسیدن به این وزن مشخص، به تناسب اندام برسید.

در واقع تناسب اندامی که در وزن ایده آل وجود دارد که باید به این موارد توجه کنیم. در واقع، وزن ایده آل به وزنی گفته می شود که متناسب با قد شماست. درواقع این نسبت قد و وزن یک مسئله مهم است که معمولا در سنجش میزان اضافه وزن شما مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که وزن شما و قد شما مورد بررسی و سنجش قرار می گیرد، یک هدف اساسی مورد بررسی قرار میگیرد و آن هم این است که شما چقد وزن اضافه دارید. این شاخص معمولا به اسم شاخص BMI شناخته می شود و نباید آن را نادیده بگیریم.

این شاخص مهم به شما کمک می کند که در طول برنامه کاهش وزن خود بدانید چه میزان وزن باید کم کنید تا به وزنی برسید که به آن وزن ایده ال گفته می شود.

در این شاخص شما میتوانید با اطمینان خیلی زیادی برای رسیدن به وزن ایده آل خود برنامه ریزی کنید

در این شاخص شما میتوانید با اطمینان خیلی زیادی برای رسیدن به وزن ایده آل خود برنامه ریزی کنید چرا که شما مید انید دقیقا چه میزان اضافه وزن دارید و چه اندازه باید برای برطرف کردن این اضافه وزن تلاش کنید.

همه این ها در کنار هم دقت شاخص توده بدنی را نشان می دهد که به همین دلیل هم توسط بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه می شود و بسیاری از افراد به این شاخص به عنوان یک راه برای تشخیص وزن ایده ال خود نگاه می کنند.

لطفا از پست ورزش بعد از عمل بای پس معده و محاسبه وزن ایده آل با دور مچ دیدن کنید.

در این شاخص شما میتوانید با اطمینان خیلی زیادی برای رسیدن به وزن ایده آل خود برنامه ریزی کنید
در این شاخص شما میتوانید با اطمینان خیلی زیادی برای رسیدن به وزن ایده آل خود برنامه ریزی کنید

وزن ایده آل اهمیت بسیار زیادی دارد اما باید سعی کنید حتما با کمک یک متخصص تغذیه وزن ایده آل خود را با شاخص توده بسنجید تا بتوانید با کمک متخصص و تکنیک هایی که در علوم تغذیه وجود دارد و راه های مختلف به تناسب اندام خود برسید.

مسئله این است که شما بتوانید بهترین راه را برای رسیدن به این وزن ایده آل انتخاب کنید که معمولا به همین دلیل راه های مختلف رسیدن به تناسب اندام توسط بسیاری از متخصصین توصیه می شود و افراد زیادی امروزه برای رسیدن به تناسب اندام از این راه ها و روش ها استفاده می کنند.

با همه این ها ما به شما توصیه میکنیم که برای شناخت بیشتر راه های رسیدن به تناسب اندام در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید هم بهترین راه را انتخاب کنید و هم به تناسب اندام خود با کمک بهترین راه تناسب اندام دست پیدا کنید.

راه های رسیدن به تناسب اندام چیست

راه های زیادی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد که شناخت همه این راه ها می تواند برای ما مزیت های بسیار زیادی داشته باشد اما یک مسئله مهم این است که بتوانیم بهترین راه ها را انتخاب کنیم نه اینکه بخواهیم با آزمون و خطا راه های مختلف را برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خودمان تست کنیم.

اولین و مهمترین اصلی که در این زمینه دیده می شود این است که بتوانیم با کمک راه های مختلف به شکلی صحیح به نتیجه دلخواه خود برسیم. راه های رسیدن به تناسب اندام به ما نشان می دهد که از چه طریقی بتوانیم به وزن ایده ال خود برسیم.

راه های رسیدن به تناسب اندام چیست
راه های رسیدن به تناسب اندام چیست

شما زمانی که شاخص توده بدنی خودتان را اندازه گیری میکنید و وزن نرمالتان بدست بیاید، به این موضوع نیز میرسید که چه میزان وزن باید کم کنید تا به وزن نرمال خود برسید.  حال باید تصور کنیم که شما باید بتوانید با کمک یک سری روش ها و مسیر ها به وزن ایده ال و نرمال خودتان نزدیک شوید.

این راه ها و روش ها می تواند پیچیده و آسان باشد و همه چیز بستگی به شرایط خودتان و شاخص توده بدنی که دارید بستگی دارد چرا که این شاخص می تواند از این مسیر ها شما را به نتیجه دلخواهتان نزدیک کند.

یک مسئله اساسی و مهم برای ما این است که سعی کنیم از راه درست اقدام کنیم به همین منظور هم در این بخش از مقاله ما قصد داریم تا راه های مختلف رسیدن به تناسب اندام را بررسی کنیم تا در نهایت به نتیجه ای که مدنظر داریم برسیم.

اولین و مهمترین راهی که بسیاری از متخصصان و کارشناسان تغذیه به ما توصیه می کنند استفاده از رژیم غذایی است

اولین و مهمترین راهی که بسیاری از متخصصان و کارشناسان تغذیه به ما توصیه می کنند استفاده از رژیم غذایی است. رژیم های غذایی یکی از مهمترین راههای رسیدن به کاهش وزن هستند که امروز طرفداران بسیار زیادی دارند.

البته به غیر از رژیم های غذایی، استفاده از ورزش و تحرکات زیاد نیز خود می تواند یک راه دیگر برای رسیدن به وزن ایده ال باشد. یک موضوع مهمی که باید در نظر داشته باشیم این است که حتما کمک گرفتن از متخصصین را در مسیر رژیم های غذایی و ورزش و فعالیت های بدنی زیاد در متن کار خود قرار بدهیم.

شما البته میتوانید با کمک داروهای گیاهی یا لاغری، استفاده از عمل های جراحی لاغری و… نیز به وزنی که میخواهید دست پیدا کنید اما نباید فراموش کنیم که استفاده از راه حل های اصولی و اصلی تر می تواند برای شما نتایج بهتری به همراه داشته باشد که نباید آن را نادیده بگیریم.

اما درمیان این همه راه و روش برای رسیدن به وزن ایده آل در هر فردی، باید سعی شود که بهترین راه را نیز انتخاب کنیم چرا که بهترین راه می تواند برای ما نتایج موثرتری در پی داشته باشد.

به همین منظور هم اگر میخواهید بدانید که بهترین راه برای رسیدن به وزن ایده آل چیست با ما همراه باشید تا در عناوین بعدی به این مسئله بیشتر بپردازیم.

همچنین ما در ادامه سعی میکنیم تا در رابطه با رژیم فستینگ نیز به شما توضیحاتی بدهیم که بتوانید از این رژیم استفاده بهتری داشته باشید و نتایج بیشتری از آنچه میخواهید از رژیم غذایی فستینگ بدست بیاورید.

بهترین راه برای رسیدن به تناسب اندام را بیابیم

راه های زیادی آنطور که گفتیم وجود دارد که میتواند ما را برای رسیدن به تناسب اندام یاری کند. البته باید بدانیم که همه این راه ها به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیاز ما باشد بلکه باید سعی شود تا بهترین راه و روش برای رسیدن به نتیجه بهتر انتخاب شود.

بهترین راه و روش برای رسیدن به وزن ایده ال همیشه راهی بوده است که ما میتوانیم از آن بهترین نتیجه را بگیرریم.

شاید کمی پیچیده باشد اینکه بگوییم بهترین راه و روش چیست چرا که معمولا راه حل های مختلف هرکدام به نوعی در رسیدن به نتیجه مطلوب می توانند به ما یاری برسانند و از طرفی هم شرایط بدنی هرفرد می تواند متفاوت باشد.

اینکه ما بخواهیم تجویز دقیقی داشته باشیم ازا ینکه کدام راه و روش بهترین راه حل است، می تواند کمی نامناسب باشد چرا که این موضوع تماماً به شرایط بدنی هرکس بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت از هم است. افرادی هستند که متفاوت از هم از نظر شرایط بدنی قرار دارند که هرکدام هم به نوعی به دنبال رسیدن به تناسب اندام هستند.

بهترین راه برای رسیدن به تناسب اندام راهی است که بتواند تاثیر بیشتری در کاهش وزن ما و همچنین رسیدن به اندام متناسب ما داشته باشد

بهترین راه برای رسیدن به تناسب اندام راهی است که بتواند تاثیر بیشتری در کاهش وزن ما و همچنین رسیدن به اندام متناسب ما داشته باشد. این موضوع نشان می دهد که چه اندازه باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشیم و سعی کنیم که با اطلاعات دقیقی که داریم بتوانیم برای انتخاب بهترین راه اقدام کنیم.

با همه این ها اول از همه باید بدانیم که بهترین راه برای رسیدن به وزن ایده آل راهی است که بتواند به ما کمک کند تا بیشترین نتیجه را در کمترین زمان و با اصولی ترین روش ها بدست بیاوریم.

روش اصولی به این معناست که شما کمترین عوارض جانبی را در این روش داشته باشید و بدن شما تا حد امکان از طریق روش های طبیعی و صحیح بتواند به کاهش وزن به میزان لازم دست پیدا کند.

از این روی اولین چیزی که در نظر گرفته می شود این است که روش انتخابی کمترین عارضه را داشته باشد. معمولا در میان روش های مختلف کاهش وزن رژیم های غذایی کمترین عوارض جانبی را دارند

رژیم های غذایی اگر به درستی برنامه ریزی نشده باشد

اما باید بدانیم که همین رژیم های غذایی اگر به درستی برنامه ریزی نشده باشد و در آن ها افراط بیشتری دیده شود، میتوانند روش های کاملا پر دردسر و درگیر با عوارض جانبی مختلف باشند. مورد مهم بعدی که در این بین باید در نظر گرفته شود سرعت کاهش وزن است.

البته کاهش وزن با سرعت زیاد می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند اما باید در همه حال سرعت کاهش وزن شما ب گونه ای باشد که قابل لمس و محسوس به نظر بیاید تا فرد انگیزه کافی برای استفاده از این روش را داشته باشد.

همه ما میدانیم که این موضوع مهم است چرا که انگیزه نداشتن می تواند مشکلات زیادی در مسیر کاهش وزن برای ما ایجاد کند. مواردی مانند هزینه ها و همچنین نیاز به تجهیازت مختلف و امکانات پزشکی نیز در مراحل بعدی مورد بررسی قرار می گیرند و در بین آنها بهترین روش برای کاهش وزن انتخاب می شود.

اما اگر میخواهیم بدانیم که آیا جراحی های لاغری موثرند یا نه؟ و آیا رژیم فستینگ می تواند به ما کمک برساند یا نه، در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

رژیم های غذایی اگر به درستی برنامه ریزی نشده باشد
رژیم های غذایی اگر به درستی برنامه ریزی نشده باشد

آیا جراحی های لاغری موثرند؟

عمل های جراحی لاغری از آن دسته از روش هایی هستند که با طرفداران بسیار زیادی در جهان امروز روبرو هستند استفاده از عمل های لاغری می تواند به ما کمک بیشتری کند تا بتوانیم نتیجه مناسبی از روش های مختلف کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام به دست بیاوریم .

از این جهت هم استفاده از این عمل های لاغری امروزه بسیار زیاد شده است اما باید بدانیم که آیا این عمل های لاغری می توانند بهترین روش باشند و آیا موثر هستند یا نه البته می‌توان گفت که این روش ها موثرند و بسیاری از کسانی که امروزه به لاغری و تناسب اندام فکر می‌کنند، جراحی های لاغری را به عنوان یک راه حل در نظر می‌گیرند و حتی در رابطه با آن جستجو و تحقیق می کنند.

اما باید بدانیم که همیشه موثر بودن یک روش مهم نیست بلکه با توجه به مواردی که در عناوین قبل به آن اشاره کردیم، اصولی بودن و صحیح بودن یک روش می تواند نشان دهنده بهترین بودن یا نبودن آن باشد جراحی های لاغری روش موثر است اما برای همه مناسب نیستند.

جراحی های لاغری را شما میتوانید تحت نظر متخصصین مختلف لاغری و جراحان چاقی انجام بدهید

جراحی های لاغری را شما میتوانید تحت نظر متخصصین مختلف لاغری و جراحان چاقی انجام بدهید اما باید بدانید که این جراحی های لاغری برای کسانی که اضافه وزن به شکل زیاد دارند و بیماری‌های زمینه‌ای و دلایل پزشکی تاکید بر کاهش وزن آنها دارد، می تواند اولویت بالاتری داشته باشد

و همه افرادی که دارای اضافه وزن هستند به خصوص کسانی که اضافه وزن کمتری دارند لازم نیست که از جراحی های لاغری استفاده کنند و به همین دلیل موثر بودن این روش مهم نیست، بلکه مناسب بودن این روش است که اهمیت بسیار زیادی دارد.

جراحی های لاغری می توانند با استفاده از تکنیک‌های مختلف باعث کاهش وزن شما شود

جراحی های لاغری می توانند با استفاده از تکنیک‌های مختلف باعث کاهش وزن شما شود از جمله این تکنیک ها می توان به استفاده از روش هایی که باعث کوچکتر شدن معده و جذب کمتر مواد غذایی می‌شود اشاره کرد

این موارد می‌تواند باعث کوچک تر شدن معده و اشتهای کمتر برای جذب مواد غذایی می شود به همین دلیل هم  وعده های غذایی شما کوتاه‌تر و کوچک‌تر می‌شود که در نتیجه باعث کاهش وزن می شود اما این موضوع را باید بدانیم که جراحی های لاغری مناسب ترین روش نیستند

جراحی های لاغری می توانند با استفاده از تکنیک‌های مختلف باعث کاهش وزن شما شود
جراحی های لاغری می توانند با استفاده از تکنیک‌های مختلف باعث کاهش وزن شما شود

اما اگر باشند هم توصیه بسیاری از کارشناسان در مرحله اول استفاده از روش های دیگر مانند رژیم های غذایی می باشد در ادامه ما در رابطه با رژیم های غذایی و تاثیرات بسیار زیادی این رژیم ها می توانند بر تناسب اندام شما داشته باشد صحبت خواهیم کرد

همچنین رژیم فستینگ که یکی از بهترین رژیم های غذایی لاغری محسوب می شود و بسیاری از افراد از این تکنیک برای لاغری و تناسب اندام استفاده می کنند را برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

رژیم غذایی چیست

رژیم های غذایی از مهم ترین روش ها برای کاهش وزن هستند. بسیاری از افرادی که امروز به دنبال کاهش وزن هستند از رژیم های غذایی استفاده می کنند. رژیم های غذایی می تواند به شما کمک کند که با استفاده از اصولی ترین و طبیعی ترین روش های ممکن به کاهش وزن برسید.

البته ما باید حتما به این موضوع توجه کنیم که افزایش وزن بیشتر به دلیل کالری های دریافتی به شکل زیاد است به این معنا که شما بیشتر از میزانی که در طول روز کالری مصرف می کنید، کالری دریافت کنید و این موضوع باعث انباشت کالری ها و چربی ها و در نتیجه باعث اضافه وزن شروع میشود.

همه چیز به مصرف مواد غذایی بستگی دارد شما اگر بتوانید مواد غذایی دریافتی و کالری هایی که مصرف می کنید را  برنامه ریزی شده و کنترل شده در نظر بگیرید، قطعا می توانید به تاثیرات رژیم غذایی پی ببرید و شما زمانی که توان کنترل بیشتری بر مواد غذایی و کالری های دریافتی خود را نداشته باشد،

قطعا شانس بیشتری برای اضافه وزن خواهید داشت. اضافه وزن شما به خاطر نوع مصرف مواد غذایی است که اگر این مصرف کنترل شود وزن شما نیز از این راه کنترل می شود.

کنترل اضافه وزن

اگر می خواهید به وزن ایده آل برسید و اگر می خواهید به گونه‌ای باشید که بتوانید با بسیاری از مشکلات و معضلاتی که در اضافه وزن وجود دارد روبرو شوید و از پس چالش های آن بربیاید، اولین قدم و مهمترین اقدام این است که شما بتوانید اضافه وزن خود را کنترل کنید.

البته این موضوع آسان نیست و ما هم می‌دانیم که این روش می‌تواند سختی ها و مشکلات خاص خود را داشته باشد اما در نهایت می توانید با استفاده از آن شما به نتیجه دلخواه خودتان در کاهش وزن برسید.

همه این موارد در کنار هم می تواند به شما کمک بسیار زیادی در فرآیند کاهش وزن برساند اما توصیه می‌کنیم که حتماً رژیم های غذایی را به عنوان یک بخش مهم از فرایندهای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام در نظر داشته باشید.  در ادامه حتما در رابطه با تناسب اندام و افزایش و کاهش وزن بیشتر صحبت می کنیم

کنترل اضافه وزن
کنترل اضافه وزن

همچنین رژیم غذایی فستینگ را بیشتر برای شما روشن خواهیم کرد تا جزئیات بیشتر این رژیم غذایی را بدانید. اما بیشتر از هر چیز باید در ادامه در رابطه با اینکه بهترین رژیم غذایی لاغری چیست و شما چگونه می توانید از بهترین رژیم غذایی لاغری استفاده کنید کمی بیشتر به شما توضیح بدهیم.

بهترین رژیم غذایی لاغری

اگر به دنبال بهترین رژیم غذایی لاغری هستید و لازم بدانیم اینکه بهترین رژیم غذایی لاغری می تواند به شما در رسیدن سریعتر به نتیجه دلخواهتان کمک کند.

ما دانستیم که بهترین روش برای رسیدن به تناسب اندام به شرایط بدنی هرکسی بستگی دارد و عموماً استفاده از رژیم های غذایی بین بیشتر افرادی که به دنبال کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل هستند معمولا است.

ما از یک طرف هم باید بدانیم که بین رژیم های غذایی هم برخی از رژیم های غذایی هستند که با شرایط بدنی برخی افراد سازگاری دارند و با شرایط برخی دیگر نه به همین دلیل رژیم های غذایی را انتخاب کنید که بتواند به شما در این مسیر کمک کنند.

معمولاً بهترین رژیم های غذایی آن رژیم هایی هستند که بتوانند در کنار اینکه اصولی تر هستند تاثیرات بیشتری نیز داشته باشند در واقع شما باید ابتدا از یک رژیم استفاده کنید که اصولی و طبیعی باشد و سلامت شما را به خطر می اندازد.

بعد از آن باید روشی که انتخاب می‌کنید کاملاً متناسب با شرایط بدنی شما باشد تا بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید. برخی افراد به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای و مشکلات دیگر نمی‌توانند همه مواد غذایی را استفاده کنند

برخی افراد هستند که به برخی مواد غذایی حساسیت های مختلفی دارند

و همچنین برخی افراد هستند که به برخی مواد غذایی حساسیت های مختلفی دارند و همه این‌ها می‌تواند در رژیم غذایی آنها تاثیرگذار باشد و از طرفی هم باید بدانید که تعداد رژیمی های غذایی که در جهان امروز استفاده می شود بسیار زیاد است به این معنی که شما تنوع بسیار زیادی برای رژیم خودتان دارید تا کاملا متناسب با شرایطی که دارید بهترین رژیم غذایی را انتخاب کنید

برخی افراد هستند که به برخی مواد غذایی حساسیت های مختلفی دارند
برخی افراد هستند که به برخی مواد غذایی حساسیت های مختلفی دارند

پس برای اینکه بتوانید بهترین رژیم غذایی را تجربه کنید باید با بهترین متخصصان و کارشناسان تغذیه در ارتباط باشید تا به شما در این رابطه اطلاعات کاملتری بدهند و همچنین ما توصیه می کنیم که حتما استفاده از رژیم غذایی فستینگ را نیز در برنامه خودتان داشته باشید که یکی از معروف ترین رژیم های غذایی در جهان است و بسیاری از افراد در جهان از این رژیم غذایی برای رسیدن به وزن ایده آل خودشان کمک بگیرند.

پس ما نیز به شما توصیه می‌کنیم که حتماً از این رژیم استفاده کنید و در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل تری در رابطه با رژیم فستینگ به شما ارائه بدهیم. این رژیم یکی از معروفترین رژیم های جهانی است و به عنوان جدیدترین تکنیک برای رسیدن به وزن ایده ال شناخته می شود به همین دلیل هم توصیه بسیار زیادی به بررسی این رژیم وجود دارد و ما نیز درادامه به شکلی کامل به بررسی آن پرداخته ایم.

رژیم فستینگ

رژیم فستینگ یکی از حرفه ای ترین و درعین حال ساده ترین روش های رسیدن به تناسب اندام است و به عنوان یک رژیم بسیار عالی برای کاهش وزن شناخته می شود.

اگر به دنبال رژیم های غذایی هستید که بتوانند به شما در کاهش وزن کمک کنند قطعا رژیم فستینگ یکی از بهترین این رژیم ها خواهد بود و میتواند نقش مهمی در کاهش وزن شما داشته باشد.

رژیم فستینگ
رژیم فستینگ

در واقع به رژیم فستینگ رژیم روزه داری نیز گفته می شود اما تفاوت های بسیار زیادی با روزه درای که میشناسیم دارد.

درواقع رژیم فستینگ به شما می گوید که شما بتوانید بدون نیاز به کاری شماری بخشی از روز را به مصرف مواد غذایی بپردازید و بخشی دیگر از خوردن مواد غذایی بصورت کامل برای چند ساعت یا حتی یک روز کامل دست بکشید.

این رژیم شاید عجیب به نظر بیاید اما به گفته بسیاری از کارشناسان تغذیه و محققان در زمینه لاغری و کاهش وزن یکی از بهترین و موثرترین روش های لاغری است که امروزه توسط بسیاری از کارشناسان توصیه می شود و نتایج بسیار خوبی نیز داشته است.

این رژیم غذایی مانند بسیاری از رژیم های دیگر تاکید به کنترل عادت های غذایی شما دارد

این رژیم غذایی مانند بسیاری از رژیم های دیگر تاکید به کنترل عادت های غذایی شما دارد و حتی رعایت کردن عادت های غذایی می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند و این موضوع خود نشان می دهد که این روش می تواند حتی در کاهش وزن بیشتر شما نیز تاثیر گذار باشد به این معنا که میزان کاهش وزن شما با این روش کاملا به خود شما بستگی دارد.

هرچه شما در این رژیم پرهیز بیشتری از مصرف مواد غذایی پرچرب و پر کالری کنید، نتیجه بیشتری دریافت خواهید کرد.

در واقع این موضوع به نظر برای روزهای اول سخت باشد اما بعد از مدتی شما به پرهیز کردن از مصرف مواد غذایی به شکلی آزادانه روی می آورید و قطعا نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.

یک مسئله اساسی در کاهش وزن وجود دارد و آن هم این است که شما به چه  دیدی به کاهش وزن و فرآیند رسیدن به تناسب اندام نگاه کنید. این فرایند تماما مملو از پرهیزگاری است و لازم است که شما بیشتر از قبل در کنترل عادت های غذایی خودتان تلاش کنید.

اگر میخواهید در کاهش وزن موفق باشید، به شما توصیه میکنیم که حتما رژیم فستینگ را بیشتر یاد بگیرید و سعی کنید از این رژیم بصورت مکمل با سایر روش های لاغری و تناسب اندام استفاده کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

در ادامه در رابطه با مزیت های رژیم فستینگ صحبت خواهیم کرد و مزایای این رژیم غذایی را برای شما بیشتر مشخص می کنیم تا به نتایجی در این زمینه دست پیدا کنیم که به آن نیاز داریم.

مزیت های رژیم فستینگ

رژیم فستینگ مزیت های بسیار زیادی دارد. یقینا استفاده کردن از یک روش مدرن و جدید و امروزی می تواند مزیت های بیشتری داشته باشد تا دیگر رژیم های غذایی و روش هایی که عموما از نظر مزیت های لاغری و تناسب اندام کمتر پیشرفته هستند.

مزیت های این رژیم بسیار زیاد است ولی می توان گفت که اولین و مهمترین مزیت این رژیم، سادگی و آسانی است. این رژیم بسیار ساده است و نیاز به کنترل کالری ندارد.

بسیاری از افراد این رژیم را با رژیم های کالری شماری مقایسه می کنند درحالی که رژیم فستینگ ارتباطی با کالری شماری ندارد و پیچیدگی های کالری شماری در آن دیده نمی شود.

مزیت های رژیم فستینگ
مزیت های رژیم فستینگ

البته رژیم کالری شماری هم رژیم فوق العاده و حرفه ای است اما با همه این ها رژیم فستینگ می تواند برای شما مزیت های بیشتری به همراه داشته باشد مزیت هایی که در رژیم هایی مانند کالری شماری کمتر دیده می شود. شما در رژیم فستینگ می توانید کاهش وزن بسیار زیادی را تجربه کنید که این خود از مزیت های این رژیم است.

اثرگذاری بالای رژیم های فستینگ

اثرگذاری بالای رژیم های فستینگ می تواند به ما نشان بدهد که با یک روش اصولی و در عین حال حرفه ای طرف هستیم که می توانیم از مزیت های آن برای رسیدن به نتایج دلخواه خود استفاده کنیم.

رژیم های فستینگ مزیت دیگری نیز دارند و آن هم اثرگذاری زود هنگام آن است. همه ما میدانیم که هرچه محسوس تر و حرفه ای تر برای کاهش وزن خود اقدام کنیم انگیزه بیشتری برای کاهش وزن داریم. انگیزه نقش مهمی دارد. بسیاری از افرادی که می شناسیم برای کاهش وزن اقدام می کنند و به دنبال برطرف کردن اضافه وزن و عوارض اضافه وزن در بدن خود هستند.

اثرگذاری بالای رژیم های فستینگ
اثرگذاری بالای رژیم های فستینگ

این افراد معمولا بعد از مدتی که از روش های مختلف استفاده می کنند و میبینند که نتیجه ای از این روش ها دریافت نمی کنند، کم کم انگیزه خود را برای ادامه مسیر از دست می دهند و این از بین رفتن انگیزه مشکلی مهم است که باید در نظر بگیریم.

اول از هرچیز سعی کنید تا انگیزه لازم را در فرآیند کاهش وزن خود حفظ کنید

به همین منظور اول از هرچیز سعی کنید تا انگیزه لازم را در فرآیند کاهش وزن خود حفظ کنید تا از پس چالش های این مسیر بر بیاید و به نتیجه دلخواه خودتان در این زمینه دست پیدا کنید.

اما بیش از همه این ها، ماتوصیه داریم که حتما برای مواردی مانند رژیم های فستینگ نیز این انگیزه را حفظ کنید چرا که این رژیم می تواند به شکلی محسوس فرآیند کاهش وزن شما را در کوتاه مدت به شما نشان بدهد و بعد از آن شما خود با مواجهه با کاهش وزن مطلوبی که داشته اید می توانید به راحتی و با قدرت این

رژیم را ادامه بدهید تا بهترین نتیجه ممکن را از آن دریافت کنید. البته رژیم فستینگ با  اینکه بسیار آسان است اما انواع مختلفی دارد که باید به انواع این رژیم نیز توجه کنیم. در ادامه در خصوص انواع رژیم فستینگ به شما اطلاعات بیشتری ارائه خواهیم داد.

اول از هرچیز سعی کنید تا انگیزه لازم را در فرآیند کاهش وزن خود حفظ کنید
اول از هرچیز سعی کنید تا انگیزه لازم را در فرآیند کاهش وزن خود حفظ کنید

انواع رژیم فستینگ

رژیم فستینگ مانند رژیم های دیگر انواع مختلفی دارد. در واقع ما شاهد اینیم که امروزه انواع مختلف رژیم های غذایی در دنیا رایج شده است و بسیاری از افراد از رژیم های غذایی مختلف استفاده می‌کنند تا نتایج مطلوب خود را به دست بیاورند اما این مسئله نیز وجود دارد که رژیم های غذایی نمی توانند برای  ما به یک اندازه تاثیرگذار باشد.

این موضوع در رابطه با رژیم های فستینگ نیز وجود دارد و رژیم های فستینگ نیز انواع مختلفی دارد. در انواع مختلف رژیم های فستینگ معمولا اثرگذاری یک مسئله مهم است .

انواع رژیم فستینگ
انواع رژیم فستینگ

در برخی مواقع ممکن است با توجه به پیچیده تر بودن و یا حرفه ای تر بودن رژیم غذایی تاثیر گذاری بیشتری نیز ما شاهد باشیم اما خوبی مسئله این است که تنوع بسیار زیادی در رژیم فستینگ از نظر زمانی وجود دارد.

ما در توضیحات قبلی در رابطه با رژیم فستینگ به صورت کلی توضیح دادیم و گفتیم که این رژیم در حقیقت به چه چیزی اشاره دارد اما چگونگی این رژیم را در این بخش از مقاله مورد بررسی قرار می دهیم تا شما بدانید چگونه می توانید از رژیم غذای فستینگ استفاده کنید.

رژیم غذایی فستینگ در مرحله اول از نظر زمانی تنوع زیادی دارد

رژیم غذایی فستینگ در مرحله اول از نظر زمانی تنوع زیادی دارد. درواقع تنوع این رژیم از نظر زمانی همان است که به ما میگوید این رژیم آسان است. درواقع شما نیازی به کالری شماری ندارید و یا نیازی نیست که کالری مصرفی روزانه خودتان را محاسبه کنید از این نظر احتمال خطا نیز بسیار کمتر است.

از سوی دیگر هم باید بدانیم که این رژیم هرچند از نظر کالری شماری محدودیتی ندارد اما از نظر زمانی محدودیت دارد.

شما در یک بخش از زمان مثلا برای چند ساعت اقدام به مصرف مواد غذایی می کنید اما برای باقی روز از مصرف هر ماده غذایی دست می کشید و به نوعی اقدام به روزه داری میکنید. در رابطه با انواع رژیم فستینگ نیز بحث تنوع زمانی مطرح است.

یعنی شما باید از میان رژیم هایی که از نظر زمانی باهم تفاوت دارند اقدام به انتخاب بهترین رژیم غذایی کنید. برای مثال،  ممکن است شما رژیم 16/8 را انتخاب کنید. به این معنا که 8 ساعت مصرف مواد غذایی برای شما آزاد و به مدت 16 ساعت نباید اقدام به مصرف مواد غذایی کنید.

این وضعیت برای رژیم های غذایی روزانه نیز وجود دارد. یعنی شما بصورت یک روز درمیان میتوانید یک روز روزه بگیرید و یک روز آزادانه مصرف مواد غذایی را داشته باشید.

رژیم غذایی فستینگ در مرحله اول از نظر زمانی تنوع زیادی دارد
رژیم غذایی فستینگ در مرحله اول از نظر زمانی تنوع زیادی دارد

بازه های زمانی نیز در طول هفته متفاوت است

بازه های زمانی نیز در طول هفته متفاوت است. ممکن است انتخاب کنید که در یک هفته شما 5 روز مصرف غذایی کمتر و کنترل شده داشته باشید و 2 روز مصرف آزادانه.

اما باید بدنیم که برای مصرف بهینه تر و در عین حال برای رسیدن به نتیجه مطلوب، باید به نکات بسیار زیادی در این زمینه توجه کنیم که توجه به این نکات می تواند به ما کمک بسیار زیادی از نظر کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل و شاخص توده بدنی متناسب با اندام ما برساند.

در ادامه ما در رابطه با این نکات مهم و اثر گذار در کاهش وزن بیشتر صحبت میکنیم و اطلاعات کامل تری در رابطه با چگونگی استفاده از این رژیم غذایی در مقاطع مختلف به شما ارائه خواهیم داد.

نکات مهم در رژیم فستینگ

نکات مهمی در رابطه با رژیم های غذایی وجود دارد که اگر رعایت نشود حتی بهترین رژیم های غذایی هم تاثیری نخواهند داشت. درواقع اصل ماجرا این است که شما بتوانید از اصول و نکات مهمی که در این بین وجود دارد پی روی کنید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید و تنها به این مسئله اکتفا نکنید که از یک رژیم غذایی خوب پیروی میکنید.

نکات مهم در رژیم فستینگ
نکات مهم در رژیم فستینگ

حتی بهترین رژیم های غذایی هم اگر به درستی از آن ها استفاده نشود و نکات مختلف در رابطه با آن ها رعایت نشود عملکرد خوبی برای شما نخو.اهند داشت.

به همین دلیل هم معمولا توصیه می شود که پیش از هرچیز به نکات مهم در رابطه با رژیم فستینگ توجه کنید و بعد برای استفاده از این رژیم ها برنامه ریزی کنید. اینکه شما صرفا با سختی دادن  به خودتان بخواهید به لاغری برسید درست نیست بلکه شما باید به شکلی اصولی با سختی ها و محدودیت هایی که یک رژیم غذایی می تواند داشته باشد به نتیجه دلخواه و مطلوب خودتان نزدیک شوید. موضوع این است که اگر میخواهید به نتیجه مطلوب برسید باید حتما یک سری اصول رعایت شود.

اولین اصل در رژیم فستینگ این است که به برنامه ریزی خودتان پای بند باشید

اولین اصل در رژیم فستینگ این است که به برنامه ریزی خودتان پای بند باشید. پایبندی به برنامه ریزی که داشتید می تواند برای شما مزیت های بسیار زیادی داشته باشد و یکی از مهمترین آنها این استکه شما می توانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

البته یک مسئله مهم دیگر نیز وجود دارد و آن هم این است که شما باید بتوانید در زمانی که از مصرف مواد غذایی صرف نظر میکنید و به نوعی اقدام به فستینگ میکنید، در آن زمان هم کاملا به اصول خود پایبند باشید و زمانی که مصرف مواد غذایی برای شما آزاد می شود، کمتر اقدام به استفاده از مواد غذایی پرکالری کنید و تا حد امکان برای این منظور از مواد غذایی کم کالری استفاده کنید و سعی کنید انرژی ازدست رفته بدن و احتیاجات اولیه بدن را برطرف کنید.

اولین اصل در رژیم فستینگ این است که به برنامه ریزی خودتان پای بند باشید
اولین اصل در رژیم فستینگ این است که به برنامه ریزی خودتان پای بند باشید

احساس گرسنگی

در واقع احساس گرسنگی شما باعث می شود که در زمانی که آزادانه به مصرف مواد غذایی می پردازید، با وسوسه بیشتر و همچنین به شکل بی رویه ای از مواد غذایی مختلف استفاده کنید که شاید حتی  مدت زمانی که روزه داری کرده اید را هم تحت الشعاع قرار بدهد و عملا رژیم شما را بی نتیجه کند.

اما با همه این ها، منعطف بودن بازه های زمانی خود می تواند یکی از اصلی ترین دلایلی باشد که این رژیم غذایی از بهترین ها در زمینه لاغری و کاهش وزن محسوب می شود.

احساس گرسنگی
احساس گرسنگی

اما بطور کلی استفاده از این رژیم غذایی لازم است که تحت نظر بهترین متخصصین تغذیه و لاغری انجام شود. به همین منظور هم توصیه میکنیم که در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین متخصص لاغری و تغذیه را به شما معرفی کنیم.

بهترین متخصص تغذیه برای رژیم لاغری را بشناسیم

همانطور که گفتیم لازم است که حتما بهترین متخصصین را در این زمینه بشناسیم چرا که شناخت بهترین متخصصین می تواند به ما این شانس را بدهد که بهترین نتایج ممکن را دریافت کنیم.

بهترین متخصصین به ما این شانس را می دهند که از تجارب کسانی کمک بگیریم که در زمینه کاری خود بهترین و با تجربه ترین بوده اند. با تجربه ها می توانند به ما بگویند که چه میزان فعالیت برای رسیدن به نتیجه دلخواه در فرآیند کاهش وزن لازم و ضروری است.

این موضوع را نباید فراموش کنیم که کاهش وزن میتواند به ما این امکان را بدهد که زندگی سالم تری داشته باشیم و برای بدست آوردن سلامت، بهترین متخصصین کسانی هستند که میتوانند به ما بهترین راه حل ها را ارائه بدهند.

معمولا متخصصین خوب کسانی هستند که تجربه و دانش کافی دارند. تجربه به تنهایی کافی نیست همانطور که دانش به تنهایی نمی تواند به شما کمک کند. باید بدانید که متخصص مورد نظر شما چه میزان از افرادی که به نبال کاهش وزن بوده اند را با کمک فستینگ همراهی کرده و چه اندازه رضایت بخشی از عملکرد متخصص وجود دارد.

نحوه عملکرد و برنامه ریزی و ارائه خدمات به افرادی که از این روش استفاده کرده اند نیز حائز اهمیت است

همچنین نحوه عملکرد و برنامه ریزی و ارائه خدمات به افرادی که از این روش استفاده کرده اند نیز حائز اهمیت است. همه چیز مهم است و باید به آن ها توجه ویژه ای شود اما مهمترین بخش این است که بتوانید نتیجه ای که میخواهید را از متخصص دریافت کنید.

معمولا بهترین متخصصین به شما کمک می کنند که خودتان در طول مسیر لاغری با چالش ها رو به رو شوید اما همواره درکنار شما هستند تا در چالش های مختلف در کنار شما باشند.

مسئله مهم این است که برخی افراد که بیماری های زمینه ای دارند و یا حساسیت های غذایی مختلفی دارند، ممکن است به همین دلایل نتوانند آنطور که باید از همه رژیم های غذایی پیروی کنند و یا رژیم فستینگ به شکلی که گفته شد برایشان مشکل ساز باشد.

استفاده از کمک های یک متخصص لاغری خوب

به همین منظور هم استفاده از کمک های یک متخصص لاغری خوب و کسی که بتواند به آن ها در این زمینه خدمات خوب ی ارائه بدهد می تواند برایشان یک مزیت محسوب شود.

این متخصص باید بتواند در طول تمام این موارد به آن ها کمک کند و برای برنامه رژیم غذایی آن ها توصیه های لازم را ارائه بدهد این موضوع ضرورت مراجعه به متخصصی که دانش و تجربه کافی را داشته باشد برای ما مشخص می کند. البته بحث هزینه نیز درا نتخاب متخصص خوب مطرح است که به آن خواهیم پرداخت.

با همه این ها ما توصیه میکنیم که حتما به سراغ بهترین متخصص بروید تا کلیه اطلاعاتی که گفته شد به شما ارائه شود و بتوانید از خدمات بهترین متخصصین در این زمینه بهره مند شوید.

استفاده از کمک های یک متخصص لاغری خوب
استفاده از کمک های یک متخصص لاغری خوب

ما به شما توصیه میکنیم که در ادامه این مطلب نیز با ما همراه باشید تا در رابطه با هزینه های بهرتین متخصص تغذیه برای رزیم فستینگ و همچنین برای نکات مهمی که درمراجعه به بهترین متخصصین باید رعایت کنید به شما توصیه های لازم را ارائه بدهند. با همه این ها ما توصیه میکنیم که حتما استفاده از رژیم فستینگ را به عنوان یک راه حل برای رسیدن به نتیجه ای بهتر در نظر داشته باشید.

هزینه های بهترین متخصص تغذیه برای رژیم فستینگ

هزینه های متخصص تغذیه یکی از مواردی است که برای بسیاری سوال است. اما مهم این است که بدانیم دقیقا منظور از این هزینه ها چیست و چرا برای بسیاری مهم است.

هزینه های رژیم غذایی با توجه به هزینه هایی که مشاوره های رژیم غذایی در افراد مختلف داشته است باعث شده است که به عنوان یک مسئله مهم در انتخاب رژیم غذایی و متخصص تغذیه در نظر گرفته شود درحالی که ما باید درکنار این موضوع به مزیت هایی که از یک رژیم غذایی بدست می آوریم نیز فکر کنیم.

شما هزینه هایی را پرداخت می کنید و درکنار این هزینه ها مزیت های بسیار زیادی را بدست می آورید که به نوعی می توان گفت این مزیت ها برای شما در سلامتیتان تاثیرات بسیار زیادی خواهد داشت.

اما باید بدانیم که درمواردی که به سلامت شما مربوط می شود، مسئله هزینه های متخصص کمترین اهمیت را دارد چرا که سلامتی مسئله ای است که به هزینه ها ارتباطی ندارد و لازم است فارغ از هر هزینه ای به آن پرداخته شود.

میزان تخصص و تجربه

اما بطور کلی معمولا میزان تخصص و تجربه هر متخصص یکی از مواردی است که معمولا در هزینه های بهتری متخصص به آن پرداخته می شود. همچنین موارد دیگری نیز در ان هزینه ها نقش دارد مانند تعداد دفعاتی که برای مشاوره به متخصص مراجعه می کنید.

باید به این مسئله توجه کنیم که هرچند که تخصص و تجربه متخصص تغذیه می تواند در این موضوع نقش مهمی داشته باشد اما نباید فراموش کنیم که زیاد بودن هزینه نشان از بهتر بودن نیست بلکه باید برای شناخت بهترین متخصص به موارد بیشتری از هزینه ها تجربه کنیم.

به همین منظور هم توصیه می شود که حتما در رابطه با متخصص مورد نظر تحقیق کنید و بعد از کسب اطلاع کامل از عملکرد متخصص، برای هزینه های ان برنامه ریزی کنید.

اما با هم این ها، رژیم فستینگ یکی از بهترین رژیم های غذایی است که میتواند برای شما در زمینه لاغری و کاهش وزن نقش تاثیرگذاری داشته باشد و به همین منظور باید به آن بیشتر پرداخته شود.

باید ها و نباید ها در مراجعه به متخصص تغذیه برای رژیم فستینگ

باید ها و نباید های زیادی نیز درمراجعه به متصص برای دریافت یک برنامه مناسب تغذیه و رژیم فستینگ وجود دارد.

در بیشتر مواقع این موضوع نادیده گرفته می شود اما واقعیت این است که باید ها و نباید هایی که در این رابطه وجود دارد برای ما اهمیت دارد. درواقع بخشی از فرآیند لاغری ما به این موضوع بستگی دارد که چه اندازه ما از اصول پیروی میکنیم تا نتیجه مناسب بگیریم.

در رابطه با مشاوره گرفتن از متخصص تغذیه نیز چنین مسئله ای وجود دارد. باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که حتما سعی کنید به بهترین متخصص مراجعه کنید تا بتوانید بهترین خدمات را دریافت کنید. همچنین لازم است که حتما زمانی که به بهترین متخصص مراجعه میکنید کلیه نکات لازم را درخصوص سلامت خودتان با متخصص درمیان بگذارید.

متخصص تغذیه باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشد که شما چه بیماریهای زمینه ای احتمالی دارید، سابقه چه بیماریهایی داشته اید و یا اگر حساسیت هایی به مواد غذایی دارید آن را مطرح کنید.

البته یک مسئله دیگر نیز وجود دارد درواقع شما باید این مسئله را هم در نظر بگیرید که متخصص تغذیه شما باید در جریان پیشرفت استفاده شما از رژیم غذایی باشد.

شما باید سعی کنید در طول فرآیند لاغری خود با متخصص در ارتباط باشید

در واقع شما باید سعی کنید در طول فرآیند لاغری خود با متخصص در ارتباط باشید و کلیه نکات لازم را با او درمیان بگذارید و درصورتی ک با چالشی در این مسیر رو به رو شدید و یا رژیم غذایی شما برایتان مشکل ساز شد، لازم است که حتما این موضوع را به اطلاع متخصص برسانید.

بهرحال رژیم فستینگ با توجه به انعطافی که از نظر زمانی و برنامه ریزی دارد، بهتر است که حتما تحت نظر متخصص و با توجه به اطلاعاتی که از شما دارد برنامه ریزی شده و بصورت دقیق پیگیری شود. توصیه ما این است که در این زمینه حتما به توصیه های متخصص توجه کنید و کلیه نکاتی که برای شما در نظر میگرد را به شکلی صحیح اجرا کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید