رژیم شیر آنجلینا جولی

رژیم شیر آنجلینا جولی

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت مرکز درمان چاقی تهران، سعی داریم درباره رژیم شیر آنجلینا جولی توضیحات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

اغلب افراد به منظور سوزندان چربیهای مازاد و تثبیت بدن در فرم متناسب و عالی به دنبال رژیم های غذایی متعددی هستند که یکی از این برنامه های غذایی استفاده از رژیم شیر بازیگر خوش اندام هالیوودی آنجلینا جولی است.

در مقالات قبلی به صورت مفصل در مورد رژیم شیر و موز توضیح دادیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رژیم شیر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص اثرات این رژیم غذایی و نتایج پایدارتر جراحی های چاقی اطلاعات لازم را ارائه دهیم.

مقدمه

رژیم شیر آنجلینا جولی
رژیم شیر آنجلینا جولی

اینفوگرافیک رژیم شیر آنجلینا جولی

اینفوگرافیک رژیم شیر آنجلینا جولی
اینفوگرافیک رژیم شیر آنجلینا جولی

هنگامی که شما تنها شیر مصرف می کنید تا بخشی از وزن خود را از دست بدهید، بدن شما تنها پروتئین و همینطور کلسیم موجود در شیر را دریافت خواهد کرد و دیگر مواد مغذی ضروری مورد نیاز بدن مانند نیاسین، ویتامین های (D و C)، آهن، فولات، فیبر و منیزیم را بدست خواهد آورد.

پیشنهاد می کنیم از پست رژیم شوک برای خارج شدن از استپ وزن دیدن کنید

رژیم شیر آنجلینا جولی چیست و مصرف مداوم آن چه پیامدهای به دنبال دارد؟

جراحی چاقی چیست و انواع ان را نام ببرید؟

چه افرادی کاندیدای جراحی بای پس معده هستند؟

مزایای جراحی گاسترکتومی معده را ذکر کنید؟

عملکرد بالن معده بعد از جراحی کاهش وزن به چه صورت است توضیح دهید؟

انواع شیوه های پیکرتراشی را نام ببرید؟

جراحی چاقی AGB چیست؟

رژیم شیر آنجلینا جولی چیست؟

یکی از نگرانی های که امروزه اغلب مردم دنیا را درگیر خود کرده است لاغری به همراه داشتن وزن متعادل است. شیوه زندگی ناسالم و نابجا سبب گردیده که BMI افراد در هر رده سنی روند صعودی داشته باشد

و در نتیجه شخص با مشکل اضافه وزن و یا چاقی مفرط همراه شود. شما با کمک شیوه های درمانی متعدد و همینطور رژیم های غذایی اصولی میتوانید به راحتی این مشکل را رفع و به حفظ وزن متعادل دست یابید.

راز تناسب خوش اندام ترین بازیگر هالیوودی آنجلینا جولی باعث شده اکثر افراد به خصوص بانوان به دنبال رژیم شیر آنجلینا جولی باشند تا از این طریق بتواند زیبایی اندام خود را بدست آورند.

دقت داشته باشید که رژیم شیر تاکید بسیار بر روی مصرف شیرهای بدون چربی دارد تا بدینوسیله بتوانید بخشی از وزن اضافی خود را از دست بدهید.

طرفداران رژیم فوق براین باورند که داشتن فعالیت های ورزشی منظم در کنار این برنامه غذایی که مملو از مواد مغذی است میتواند با روند چربی سوزی به تقلیل وزن همراه با تامین نیازهای تغذیه ی اثرات مثبتی را به همراه داشته باشد.

رژیم شیر آنجلینا جولی
رژیم شیر آنجلینا جولی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی به افرادی که جهت رسیدن به کاهش وزن سریع رژیم شیر آنجلینا جولی را دنبال می کنند متذکر می شوند که شاید این برنامه غذایی بتواند به از دست دادن وزن به شما کمک بسیار کند اما روشی دائمی و پایداری نخواهد بود.

چنانچه شخص تمایل داشته باشد تا روزانه به مدت یک ماه بیش از دو لیتر شیر میل کند

چنانچه شخص تمایل داشته باشد تا روزانه به مدت یک ماه بیش از دو لیتر شیر میل کند شاید با تقلیل بافت های چربی موجود در بدن همراه شود، ولیکن با فقدان تغذیه ی سایر گروه های غذایی مواجه خواهد شد که اثرات منفی را بر روی بدن برجای می گذارد.

پیشنهاد می کنیم از پستهای زیر دیدن کنید:

  1. آیا شیر خشک چاق کننده است
  2. کالری یک لیوان شیر

پیامدهای رژیم شیر

لازم به توضیح است در صورتی که مایلید از برنامه رژیم شیر آنجلینا جولی پیروی کنید احتمالاً شما با پیامدهای جانبی حاصل از این برنامه غذایی مواجه خواهید شد که عبارتند از:

عدم تحمل لاکتوز

ممکن است گوارش Lactose موجود در شیر برای مصرف کنندگان به دلیل ایجاد نفخ معده، گرفتگی ماهیچه  ها، اسهال، گاز معده و یا حالت تهوع امری چندان راحت نباشد و وی را با مشکلاتی مواجه سازد.

آلرژی

متخصصین تغذیه معتقدند نوجوانانی که با هدف کاهش وزن سریع از رژیم شیر آنجلینا جولی استفاده می کنند احتمال دارد با اثر گذاشتن بر روی هورمون های خاص نظیر انسولین با اختلالات پوستی و یا آکنه مواجه شوند.

آلرژی
آلرژی

شکستگی استخوان

هرچند این ماده غذایی نقش بسزایی در تامین استخوان بندی و یا کلسیم بدن به همراه دارد ولیکن تحقیقات پزشکی بیانگر این است که استفاده بسیار از شیر و فراورده های آن در اشخاص بزرگسال به علت پوکی ممکن است درصد شکستگی استخوان را تا حد بسیار افزایش دهد. البته بررسی های گسترده تری جهت تایید علمی ادعای فوق وجود دارد.

سرطان

یکی دیگر از پیامدهای که احتمال دارد پیروی طولانی مدت این رژیم لاغری بر روی مصرف کنندگان به دنبال داشته باشد سرطان پروستات در مردان و همینطور تخمدان در بانوان است که ریسک ابتلا به آن را تا حد بسیار افزایش میدهد.

در انتها بایستی خاطر نشان شویم رژیم گیرندگانی که از شیر پرچرب در این رژیم لاغری استفاده می کنند بعد از مدتی با مصرف بسیار آن با افزایش ال دی ال (LDL) خون همراه می شوند که می تواند برای سلامت قلب پیامدهای منفی را به دنبال داشته باشد.

رژیم های لاغری که فقط بر پایه مصرف یک ماده غذایی است در دراز مدت موثر بوده و حتی اثرات آن هم پس از گذشت یک بازه زمانی کوتاه مدت به تدریج از بین میرود و در نتیجه شما به نتیجه قابل قبولی دست نخواهید یافت.

به این ترتیب شما بایستی از رژیم های اصولی به همراه تمرینات ورزشی منظم به منظور دستیابی به تناسب اندام با مصرف شیر به مقدار کافی بر اساس کالری مورد نیاز روزانه بدن استفاده کنید.

سرطان
سرطان

جراحی چاقی

Obesity Surgery با تغییر در دستگاه گوارش فرد به لاغری و از دست دادن وزن به مبتلایان به اضافه وزن بالا کمک بسیار میکند.

در حقیقت جراحی های لاغری که توسط مجرب ترین جراحان چاقی برای بیماران واجد شرایط این متد جراحی انجام میشود با کاهش کالری دریافتی و یا تقلیل جذب گروه های غذایی سالم و استاندارد که بعد از جراحی شما مجاز به مصرف آنها هستید و یا هر دو مورد در کنار هم به منظور رسیدن به وزن طبیعی انجام میشود.

چنانچه شخص با انجام تمرینات فیزیکی مستمر و یا رژیم های لاغری مانند رژیم شیر آنجلینا جولی نتواند زن خود را کاهش دهد و یا با پیامدهای ناشی از آن همراه شود بهترین اقدام جهت رفع این مشکل طبق نظر دکتر سلیمی جراح چاقی و متابولیک انجام مناسب ترین Bariatric surgery است.

گفتنی است این روش درمانی گزینه ی مناسب جهت لاغری بسیار و همینطور بدون برگشت برای افراد مبتلا به اضافه وزن بالا به حساب می آید.

بهبود وضعیت جسمی و روحی

دقت داشته باشید که وضعیت جسمی و روحی و همچنین کیفیت زندگی بعد از جراحی چاقی تا حد قابل توجهی بهبود می یابد. علاوه بر اینکه بیمار با کاهش شاخص توده بدنی مجدداً اعتماد به نفس خود را بدست بیاورد میتواند از بروز اختلالاتی من جمله:

1)    سکته مغزی 2) ریفلاکس معده 3) دیابت نوع دو 4) پرفشاری 5) آپنه خواب

جلوگیری کند. معمولاً جراحی چاقی هنگامی بر روی شخص انجام می شود که شیوه های طبیعی لاغری همچون رژیم شیر آنجلینا جولی اثرات مثبتی را در حذف بافت های چربی انباشته در نواحی مختلف بدن به همراه نداشته باشد.

بهبود وضعیت جسمی و روحی
بهبود وضعیت جسمی و روحی

انواع جراحی چاقی

جراحی بای پس معده (Gastric bypass)

این متد درمانی یکی از رایج ترین انواع جراحی های چاقی و یا Bariatric surgery است. جراحی فوق که از طریق (Roux-en-Y) است بیشتر به سبب محدود کردن حجم معده و همینطور مسدود کردن قسمتی از دوازدهه با هدف کاهش وزن سریع و جذب کالری کمتر برای بیماران واجد شرایط انجام میشود.

درصورتیکه شاخص توده بدنی شما بالا است و در گروه افراد چاق قرار می گیرد، جراحی بای پس معده می تواند گزینه مناسب تری نسبت به رژیم شیر آنجلینا جولی باشد زیرا با حذف بافت های چربی در بدن، کاهش وزن دائمی و همیشگی را برای شما به ارمغان می آورد.

تکنیک فوق سبب می گردد مواد غذایی که در هر وعده میل می کنید بخش بیشتری از معده و قسمتی از دوازدهه را دور بزند.

بنابراین، شما مقدار کمتری از گروه های غذایی سالم و مجاز را می توانید مصرف کنید و بدن بعد از جراحی کالری کمتری را جذب خواهد کرد.

لازم به ذکر است که شما با انجام جراحی بای پس معده و رعایت از دستورالعمل های پزشکی به همراه انجام فعالیت های ورزشی منظم و مداوم می توانید در مدت بیست و چهار ماه شصت و پنج درصد از اضافه وزن خود را از دست بدهید.

جراحی بای پس معده (Gastric bypass)
جراحی بای پس معده (Gastric bypass)

یکی از مهمترین مواردی که دکتر سلیمی انجام این جراحی را در مقابل رژیم شیر فوق به بیمارانی که به چاقی درجه یک مبتلا هستند متذکر می شوند این است که:

شما با بهره مندی از مزایای جراحی فوق می توانید تا مدت ده سال کاهش وزن و تناسب اندام خود را حفظ کنید.

افراد کاندیدای جراحی بای پس معده

Gastric Bypass به بیمارانی توصیه می شود که BMI آنها در گروه چاقی درجه یک طبقه بندی میشود و یا به چاقی مفرط دچار هستند.

چنانچه مایلید جهت از دست دادن وزن تحت این متد جراحی قرار بگیرید در گام نخست بایستی با جراح چاقی و یا متخصص گوارش مشاوره های لازم را انجام دهید و درصورتیکه طبق تشخیص پزشک شما واجد شرایط انجام این جراحی بودید، می توانید اقدامات لازم را جهت بهره مندی از جراحی انجام دهید.

افراد کاندیدای جراحی بای پس معده
افراد کاندیدای جراحی بای پس معده

علاوه براین بای پس معده جهت اشخاصی که به دلیل وزن اضافی با اختلالات جدی سلامتی مانند آپنه خواب، دیابت نوع دو و یا پرفشاری همراه هستند گزینه مناسبی محسوب میشود.

در مجموع جراحی بای پس معده مناسب افرادی است که:

–       بی ام ای یا همان شاخص توده بدنی انها بالغ بر چهل کیلوگرم است و از چاقی شدید رنج می برند.

–       شاخص توده بدنی آنها بین (35-40 kg) است و با یکی از مشکلات جدی سلامتی مربوط به اضافه وزن بالا نظیر آپنه یا وقفه تنفسی، پرفشاری و یا دیابت (نوع 2) مبتلا هستند.

–       در بعضی موارد، چنانچه شاخص توده بدنی شخص در حدود سی الی سی و چهار کیلوگرم باشد و اختلالات مربوط به وزن جدی باشد بیمار کاندیدای مناسبی جهت انجام جراحی بای پس معده قرار می گیرد.

این متد جراحی جهت تمامی اشخاصی که اضافه وزن بالای دارند، گزینه مناسبی معرفی نمی شود. ممکن است به منظور واجد شرایط بودن Obesity Surgery احتیاج به دستورالعمل های پزشکی به خصوصی داشته باشید که قبل از جراحی پزشک معالج به شما توصیه می کنند.

حال ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چه مدت بعد از جراحی بای پس معده زمان نیاز است تا کاهش وزن را تجربه کنید؟

بلافاصله بعد از جراحی شما با تجویز جراح معالج تنها مجاز به مصرف مایعات هستید تا از این طریق روده و معده جراحی شده شما بهبودی خود را سریعتر بدست آورد.

در مجموع رژیم غذایی شما بایستی نخست از مایعات و آنگاه به تدریج به سمت مواد غذایی پوره شده آغاز شود که میزان مصرف آن و استفاده از سالم ترین گروه های غذایی توسط پزشک به شما توصیه خواهد شد.

علاوه براین شاید با محدودیت های درباره انچه میل می کنید و یا در هر وعده مجاز به مصرف آن هستید به شما توصیه شود.

مواد معدنی و همینطور مکمل های ویتامین مانند ویتامین B12، کلسیم، آهن و مولتی ویتامین بعد از جراحی تجویز خواهد شد. با رعایت این موارد به شکل کاملاً دقیق نمی توان بیان کرد که این کاهش وزن به چه میزان است به این علت که لاغری در هر شخص متفاوت است.

اما بطور کلی افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند در طی هجده تا بیست و چهار ماه تقریباً هشتاد درصد از وزن اضافی خود را به تدریج از دست خواهند داد.

مناسب ترین سن جهت انجام جراحی بای پس معده تقریباً بین هجده تا شصت و پنج سال است. اما امروزه به علت مزیت های بسیار این متد جراحی اغلب جراحان چاقی به مبتلایانی که در رده سنی هجده سال هستند به منظور پیشگیری از روند اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا و همینطور حفظ سلامتی انجام این جراحی را گزینه درمانی مناسبی متذکر می شوند.

رژیم غذایی پس از جراحی بای پس معده

با توجه به عنوان مقاله لازم است درباره رژیم غذایی بعد از جراحی مواردی را بیان کنیم.

بنابر سوخت و ساز بدنی پس از جراحی، جراح معالج رژیم غذایی مناسبی را به شما توصیه خواهد کرد که پیروی دقیق از آن علاوه بر تسریع در روند بهبودی به دستیابی به بهترین عملکرد حاصل از جراحی به شما کمک بسیار خواهد کرد و در عین حال کلیه گروه های غذایی ضروری بدن شما هم فراهم خواهد شد.

تا چهل و هشت ساعت پس از جراحی نمی توانید چیزی میل کنید و پس از آن مطابق برنامه غذایی که پزشک اجازه مصرف آن را به شما داده است باید پیش بروید. شما مجاز به مصرف غذاهای من جمله:

مایعات:

تا چهارده روز پس از جراحی شما می توانید عصاره ی صاف شده ابگوشت، غلات و یا سوپ را در حد یک فنجان در وعده های اصلی غذایی مصرف کنید.

پیشنهاد می کنیم از پستهای زیر دیدن کنید:

  1. فرمول محاسبه bmi
  2. کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده

مواد غذایی پوره ی:

با ورود به هفته سوم رژیم غذایی شما تغییر خواهد کرد بطوریکه مایعات غلیظ و یا مواد غذایی نرم و یا خمیری را تا هفته چهارم می توانید استفاده کنید. شرایط بدنی شما تعیین کننده مدت زمان مصرف غذاهای پوره ی است.

معمولاً پس از نود روز این گروه از بیماران می توانند مصرف مواد غذایی معمولی را آغاز کنند. البته احتمال دارد این بازه زمانی برای شما کمتر شود و زودتر از این موعد بتوانید غذای سفره را به میزان اندک و بر اساس کالری مورد نیاز روزانه مصرف کنید.

بعد از این مدت توصیه میشود مواد غذایی که به آسانی جویده می شوند و تردتر هستند همچون گوشت های کاملاً پخته شده و ریز شده، میوه های نرم، سبزیجات و مواد غذایی کنسروی را مصرف کنید.

به هیچ عنوان همراه با غذا مایعات میل نکنید، بلکه بایستی در طی روز به صورت جرعه جرعه اب و یا سایر مایعات مجاز را بنوشید.

با اینکه تعداد وعده های غذایی شما بعد از جراحی افزایش می یابد اما باید توجه داشته باشید که در حجم محدود و با توجه به کالری مورد نیاز بدن در طول روز بایستی از مفیدترین گروه های غذایی استفاده کنید.

احتمال دارد ابتدا شش وعده و سپس چهار و در پایان سه وعده مجاز به مصرف مواد غذایی باشید که مشتمل بر مواد غنی و پروتئینی است.

مواد غذایی پوره ی:
مواد غذایی پوره ی:

جراحی چاقی اسلیو معده

از دیگر جراحی های کاهش وزن که می تواند اثرگذارتر از رژیم شیر آنجلینا جولی باشد، جراحی کوچک کردن معده و یا گاسترکتومی اسلیو معده است.

Laparoscopic Sleeve Gastrectomy با حذف تقریباً هشتاد درصد از ظرفیت معده و بکارگیری از شیوه های جراحی نوین با کمترین تهاجم، به مبتلایان به اضافه وزن بالا کمک بسیار میکند.

در این متد درمانی، جراح چاقی به منظور انجام فرایند جراحی و همینطور وارد کردن Laparoscope و ابزارهای مخصوص جراحی چندین شکاف کوچک در ناحیه تحت درمان ایجاد میکند.

با محدودتر شدن ظرفیت معده مقدار غذای دریافتی شما هم تا حد بسیار کاهش می یابد. وضعیت فوق سبب تقلیل اشتها در مبتلایان به اضافه وزن بالا میشود و در نهایت حذف بافت های چربی در نواحی مختلف بدن به وضوح مشاهده میشود.

بطورکلی دو اقدام در معده انجام میشود به این صورت که نخستین اقدام محدودیت روانی در شخص بیمار است. وجود شکم کوچک تر و یا از دست دادن چربیهای انباشته به دلیل کاهش حجم معده جهت دریافت مواد غذایی مورد مهمی است که سبب گردیده شخص دوباره اعتماد به نفس خود را به دست آورد.

شما با داشتن معده جدید که بیشتر مشابه استین لباس و یا یک موز است دیگر نمی توانید همچون گذشته در هر وعده غذای بیشتری را میل کنید. مورد بعدی به تقلیل اشتهایی فیزیولوژیک در پی جراحی اسلیو معده اشاره دارد.

حذف بخش اعظمی از معده تغییرات شیمیایی را در بدن فرد ایجاد میکند

حذف بخش اعظمی از معده تغییرات شیمیایی را در بدن فرد ایجاد میکند که در تقلیل اشتها بسیار موثر است. هورمون های Leptin (لپتین) و ghrelin (گرلین) کنترل تعادل انرژی و همینطور اشتها را برعهده دارد که هر دو تاثیر بسزایی در چاقی دارند.

دکتر سلیمی فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته در توضیح به بیمارانی که مایلند تحت جراحی اسلیو معده قرار بگیرند متذکر می شوند که با حذف بخش بسیاری از معده، تعادل هورمونی در اثر تولید هورمون های فوق تغییر پیدا کرده و در نتیجه تا حد قابل توجهی سبب تقلیل اشتها میشود.

حذف بخش اعظمی از معده تغییرات شیمیایی را در بدن فرد ایجاد میکند
حذف بخش اعظمی از معده تغییرات شیمیایی را در بدن فرد ایجاد میکند

روند جراحی به این گونه است که:

جراحی فوق تقریباً یک ساعت زمان می برد. جراح معالج شکاف های کوچکی را در ناحیه تحت درمان ایجاد میکند و به منظور انجام پروسه جراحی لاپاراسکوپ را به داخل شکم بیمار وارد میکند. Laparoscope ابزاری است که دارای دوربین کوچکی است که تصاویر دریافتی را از داخل به مانیتور متصل در بیرون ارسال میکند.

آنگاه جراح دیگر ابزارهای پزشکی را از راه سایر برش ها به بدن شخص وارد کرده و اقدام به خارج کردن سه چهارم از معده شما میکند. به این ترتیب قسمت جراحی شده به مابقی معده متصل میشود تا لوله باریک و یا آستینی شکل تشکیل شود.

ممکن است بعد از جراحی به منظور مراقبت های ویژه بین دو الی سه روز در بیمارستان تحت نظر باشید. گفتنی است شیوه فوق راه حلی دائمی و غیرقابل برگشت است که میتواند لاغری همیشگی را برای شما به همراه داشته باشد.

عادات غذایی بعد از Sleeve Gastrectomy

در روز نخست پس از جراحی شما حتماً بایستی مایعات بسیاری بنوشید. بعد از ترخیص با تشخیص پزشک شما میتوانید از مواد غذایی پوره شده و یا چرخ شده پروتئین ها تا مدت یک ماه استفاده کنید.

عادات غذایی بعد از Sleeve Gastrectomy
عادات غذایی بعد از Sleeve Gastrectomy

دقت داشته باشید که روش غذا خوردن شما بایستی بعد از گاسترکتومی معده بطور پیوسته تغییر کند. پس از یکماه بتدریج شخص میتواند به میزان کم مواد غذایی جامد و همینطور نرم را در وعده های اصلی استفاده کند. در این رابطه بایستی چند نکته را متذکر شویم:

  •   پیش از بلع (قورت دادن) مواد غذایی، بایستی غذا را کاملاً بجوید تا خرد و نرم شود.
  •   در زمان خوردن غذا از هیچ نوشیدنی استفاده نکنید، زیرا ممکن است این مسئله سبب پر شدن بخش بسیاری از حجم معده جراحی شده شما شود.
  •   نیم ساعت بعد از پایان مصرف وعده غذایی بهترین زمان استفاده از نوشیدنی ها است.
  •   از مصرف نوشابه به دلیل بالا بودن کالری بپرهیزید و سعی کنید میان وعده های سبک و سالم را بعد از جراحی مصرف کنید.
  •   مکمل های ویتامین و همینطور مواد معدنی مورد نیاز بدن که پزشک بعد از جراحی برای شما تجویز نموده است را بطور منظم روزانه میل کنید.

بعد از دو الی سه ماه با تشخیص پزشک میتوانید همچون قبل از غذای سفره در وعده های اصلی خود استفاده کنید و به این مورد توجه داشته باشید که شما تنها مجاز به مصرف حجم کمتری از مواد غذایی هستید.

افراد کاندیدای جراحی اسلیو معده

بایستی از شرایط زیر برخوردار باشید تا بتوانید انتخاب مناسبی جهت انجام جراحی Sleeve Gastrectomy باشید:

–       افرادی که BMI یا همان شاخص توده بدنی انها بالغ بر چهل کیلوگرم است و اضافه وزن بالا انجام امور روزانه و شغلی را برای آنها سخت و دشوار کرده است کاندیدای مناسبی جهت انجام جراحی اسلیو معده محسوب می شوند.

افراد کاندیدای جراحی اسلیو معده
افراد کاندیدای جراحی اسلیو معده

–       درصورتیکه شاخص توده بدنی شما تقریباً در حدود سی و پنج الی سی و نه و نهصد کیلوگرم است و از مشکلات جدی مربوط به اضافه وزن بالا نظیر وقفه تنفسی در خواب، مشکلات عروق coronary و یا دیابت نوع دو رنج می برید اسلیومعده انتخاب مناسبی جهت درمان شما در نظر گرفته میشود.

طبق نظر دکتر مهدی سلیمی، بطور معمول این جراحی به بیمارانی توصیه میشود که از طریق شیوه های متعدد کاهش وزن مانند رژیم شیر آنجلینا جولی و یا مکمل های لاغری نتوانسته اند وزن چشمگیری را از دست بدهند و به نتیجه قابل قبولی دست یابند.

در واقع این گروه از افراد در مدت دوازده الی هجده ماه با رعایت موارد ذکر شده می توانند شصت درصد از اضافه وزن خود را از دست بدهند.

هرچند بعضی از بیماران وزن بیشتری را از دست خواهند داد و بعضی دیگر کمتر اما باید متذکر شویم رعایت از یک برنامه رژیم غذایی استاندارد و مفید به همراه تمرینات فیزیکی منظم می تواند نقش بسزایی در رسیدن به وزن طبیعی به همراه داشته باشد.

مقدار کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده

در مجموع از شش ماه نخست تا دوازده ماه بعد از جراحی تقریباً 2/3 از اضافه وزن خود را به تدریج از دست میدهد. ولیکن شما زمانی به این نتیجه از کاهش وزن دست می یابید که:

1)    حداقل روزی شصت دقیقه و یا 4 روز در طول هفته را به انجام فعالیت های ورزشی سبک مانند پیاده روی بپردازید.

مقدار کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده
مقدار کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده

2)    مصرف گروه های غذایی ناسالم را که به عنوان میان وعده استفاده می کنید را به 2 الی 3 بار در طی هفته کاهش دهید.

3)    پروتئین به میزان کافی مصرف کنید.

4)    از مصرف نوشیدنی های حاوی قند و دارای کالری بالا نظیر آبمیوه های غیر طبیعی و یا نوشابه های گازدار بپرهیزید.

ریسک بروز عفونت در جراحی گاسترکتومی معده همچون سایر جراحی ها بسیار است به همین علت امری مهم است که پیش و پس از جراحی به کلیه نکات پزشکی پایبند بوده و از شرایط این جراحی کاهش وزن مطلع باشید.

طبق نظر دکتر سلیمی متخصص جراحی چاقی و متابولیک انجام این جراحی لاغری نیازمند زندگی سالم تری است.

پس از جراحی، شخص بیمار بایستی به منظور بهبود بخشیدن بدن از رژیم غذایی سالم و کم کالری و همینطور به میزان اندک استفاده کند. دقت داشته باشید بعد از جراحی شخص بیمار بایستی به مصرف مواد غذایی استاندارد، سالم و کم کالری عادت کند.

جراحی چاقی بالن معده

مبتلایانی که از چاقی مفرط رنج می برند و در بیشتر موارد با تغییر در برنامه رژیم غذایی و استفاده از رژیم شیر آنجلینا جولی در کنار فعالیتهای ورزشی نتوانسته اند به وزن ایده آل خود دست یابند، بهتر است با انجام جراحی Intragastric balloon (بالن معده) و ایجاد تغییرات در معده به بهترین عملکرد از جراحی لاغری دست یابند. این متد جراحی کاهش وزن یکی از شیوه های دستیابی به وزن ایده آل و طبیعی است.

در بالن معده جراح معالج بدون اینکه برش و یا جراحی را بر روی معده شخص بیمار انجام دهد از طریق دستگاه Endoscopy فرایند جراحی را به منظور ایجاد تغییرات لازم در معده انجام میدهد. این دستگاه از لوله های منعطف و باریک تشکیل شده که به قسمت سری ان دوربین و لامپ وصل است.

جهت انجام پروسه جراحی نخست داروی بیهوشی و یا ارامبخش ضعیفی تزریق میشود. آنگاه Endoscopy بالون را که بیشتر به یک بادکنک سیلیکونی شباهت دارد را از راه دهان و مری به معده فرد بیمار وارد میکند.

جراح جهت انجام این جراحی قبل از وارد کردن کیسه به معده باد آن را خالی میکند

جراح جهت انجام این جراحی قبل از وارد کردن کیسه به معده باد آن را خالی میکند. با ورود دستگاه به معده، جراح معالج، این کیسه سیلیکونی را از طریق استریل سالنی به منظور حجم دادن بالن پر می کنند.

با اینکه جراحی فوق ممکن است کمی برای شخص بیمار ناخوشایند باشد، ولیکن در بیشتر موارد انجام این متد جراحی کاهش وزن میتواند بدون هیچ درد و یا ناراحتی انجام شود. مدت زمان انجام این متد جراحی تقریباً در حدود پانزده دقیقه است.

علاوه براین شخص احتیاجی به بستری ندارد و بعد از اتمام جراحی در همان روز ترخیص و دوران نقاهت را در منزل دنبال می کند. پس از بازه زمان مشخصی که شخص بیمار به وزن طبیعی خود رسید، با مراجعه به جراح معالج میتواند نسبت به خارج کردن بالن از معده اقدام کند.

به این شکل که مجدداً با کمک دستگاه Endoscopy هوا، مایع و کلیه محتویات موجود در بالون تخلیه می شود و آنگاه بالن را به سمت عقب باز می گردانند.

جراح جهت انجام این جراحی قبل از وارد کردن کیسه به معده باد آن را خالی میکند
جراح جهت انجام این جراحی قبل از وارد کردن کیسه به معده باد آن را خالی میکند

افراد کاندیدای جراحی بالن معده

اشخاصی با حداقل BMI و یا شاخص توده بدنی بیست و هفت کیلوگرم واجد شرایط این عمل چاقی هستند. در مجموع مبتلایانی که دارای بی ام ای (30-40 kg) هستند جراحی فوق گزینه مناسبی جهت رسیدن به کاهش وزن به شمار می آید.

به بیان دیگر اشخاصی که بعد از انجام دیگر متدهای کاهش وزن، همچنان بین ده الی سی کیلوگرم وزن اضافی دارند، انتخابی مناسب جهت انجام این جراحی هستند.

دقت داشته باشید که این جراحی شیوه مناسب جهت معالجه لاغری محسوب نمی شود. بالن معده جراحی است که با کمک آن شخص لاغری و از دست دادن تجمع بافت های چربی انباشته را تجربه میکند.

به منظور موفقیت در شیوه فوق شما نیازمند یک برنامه رژیم غذایی مناسب به همراه فعالیتهای ورزشی منظم هستید.

طبق نظر دکتر سلیمی شخصی که مایل است تحت این جراحی قرار بگیرد بایستی هدف کافی جهت ایجاد تغییر کلی در فرایند شیوه زندگی خود داشته باشد.

به این علت که شخص پیوسته بایستی پیگیری های پزشکی را بعد از جراحی فتق انجام دهد و کنترل بیشتری بر روی رفتارهای درمانی داشته باشد تا از این طریق به بهترین عملکرد دست یابد.

شیوه عملکرد بالون معده

–       بالن ها از انواع متعددی تشکیل شده اند، ولیکن ساختار کارکرد تمامی آنها شبیه هم است. این کیسه بادکنکی سیلیکونی بخش اعظمی از فضای معده را اشغال میکند.

بنابراین فضای کمتری جهت مواد غذایی دریافتی باقی می ماند و در نتیجه شخص با مصرف اندکی از مواد غذایی مجاز سریعتر احساس سیری میکند.

–       وجود بالن در معده سبب می گردد که زمان بیشتری مواد غذایی در معده جراحی شده باقی بماند. در چنین شرایطی به علت اینکه غذا به تدریج و دیرتر از معده دفع می شوند، شخص زمان بیشتری با حس سیری همراه است و در نتیجه کاهش وزن را تجربه می کند.

–       حس سیری به علت وجود بالن در معده است که می تواند تغییراتی را در مقدار ترشح هورمون اشتها (گرلین) ایجاد کند. با قرار گرفتن بالن در معده شخص کمتر با حس گرسنگی روبرو میشود و نسبت به گذشته غذایی کمتری میل میکند.

به این ترتیب بدن بافت های چربی انباشته و غیره را جهت دریافت انرژی لازم استفاده میکند و پروسه فوق به لاغری و از دست دادن وزن به پایان میرسد.

میزان لاغری بعد از جراحی بالن معده

به منظور اینکه توضیحات کاملتری از جراحی فوق نسبت به رژیم شیر آنجلینا جولی داشته باشیم بهتر است به مقدار از دست دادن وزن بعد از انجام این متد جراحی بپردازیم.

میزان وزنی که شخص در طی شش ماه بعد از انجام جراحی از دست میدهد، به عوامل بسیاری بستگی دارد و مقدار مشخصی که بخواهیم متذکر شویم وجود ندارد. مقدار از دست دادن وزن بستگی به میزان تغییراتی دارد که شخص در شیوه زندگی خود ایجاد می کند.

بطور کلی به هر میزان که انجام فعالیتهای ورزشی در کنار داشتن یک برنامه رژیم غذایی متعادل دقیق تر و در عین حال منظم تر باشد، مقدار لاغری و یا از دست دادن وزن مطلوب تر است.

میزان وزنی که بیماران تحت این عمل جراحی از دست میدهند اضافه بر موارد نامبرده بایستی متذکر شویم که به نوع Mark gastric balloon بستگی دارد.

در مجموع معقول ترین مقدار لاغری از طریق متد جراحی چاقی فوق تقریباً بین پانزده الی بیست درصد از وزن اضافی است که این مقدار در شش ماه میزان قابل توجهی است.

با رعایت فرایند فوق شخص بیمار دیگر به وزن قبلی خود باز نمی گردد. توصیه می شود برنامه ریزی های لازم جهت انجام جراحی بالن معده را تحت نظر مجرب ترین جراحان چاقی انجام دهید.

میزان لاغری بعد از جراحی بالن معده
میزان لاغری بعد از جراحی بالن معده

برنامه رژیم غذایی بعد از Gastric balloon

محدودیت های غذایی در طی قرار دادن بالن از زمان تصمیم گیری به انجام جراحی چاقی تا هنگام جراحی و همینطور پس از آن ادامه دارد که البته با مصرف گروه های غذایی سالم به مراتب از رژیم شیر انجلیناجولی بهتر و اثربخش تر خواهد بود.

در ماه نخست پس از جراحی شما با بیشتر با محدودیت های غذایی همراه هستید و بایستی غذاهای سبک میل کنید.

برنامه رژیم غذایی بعد از Gastric balloon
برنامه رژیم غذایی بعد از Gastric balloon

انجام مواردی که در زیر متذکر می شویم بعد از جراحی بالن معده الزامی است که شامل:

–       فرد بیمار بایستی به دلیل ایجاد تغییرات لازم در معده جدید به ارامی غذا میل کند و به هیچ عنوان در زمان صرف وعده های غذایی عجله نکند.

–       حدالامکان لقمه های کوچک مصرف کنید وسعی کنید آنها را به خوبی بجوید.

–       از نوشیدن مایعات در زمان مصرف مواد غذایی بپرهیزید.

–       به منظور دی هیدراته نگه داشتن بدن در طی روز بالغ بر ده لیوان آب بنوشید.

–       همان مقدار که مصرف مایعات برای بدن شخص الزامی است و بایستی فرد به میزان کافی ان را میل کند، پرهیز از ابمیوه های غیرطبیعی، قهوه، مشروبات الکلی و همینطور مایعات گازدار در این مدت امری ضروری است.

–       با قرار گرفتن بالن در معده بایستی از استفاده برخی از گروه های غذایی ناسالم و غیراستاندارد دوری کنید. مواد غذایی پرادویه مخصوصاً غذاهای تیز و تند مانند انواع فست فودها در این بازه زمانی بایستی مصرف شود.

از مواد غذایی سفت که جویدن آن به سختی انجام میشود و همینطور استیک ها (گوشت قرمز) بعد از جراحی فوق بایستی بپرهیزید.

–       شما در این بازه زمانی طبق تشخیص جراح معالج مجاز به مصرف سبزیجات دربردارنده فیبر نیستید. فرد جهت مصرف این گروه از مواد غذایی در رژیم لاغری خود بایستی آنها را کاملاً بپزد و زمانی که نرم شوند، می توانند با توجه به کالری مورد نیاز روزانه آنها را استفاده کنند.

مزیت های جراحی بالن معده

جراحی فوق جهت مبتلایان به اضافه وزن بالا که از انجام جراحی های چاقی سنگین ترس و واهمه دارند و به دنبال مناسب ترین متد جراحی جهت از دست دادن وزن و رسیدن به وزن ایده آل و طبیعی هستند گزینه مناسبی است.

علاوه براین جراحی فوق شیوه سریع جهت لاغری است که شخص در طی بازه زمانی مشخصی میتواند وزن قابل توجهی را از دست بدهد. عمل Gastric balloon متدی موقتی است به این صورت که شخص هر لحظه پشیمان شود و یا به وزن نرمال خود دست یابد، میتواند نسبت به خارج کردن بالن از معده تحت نظر جراح معالج اقدام کند.

پس از آن در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید به منظور کاهش وزن همیشگی و پایدار از سایر جراحی های لاغری همچون اسلیو معده و یا بای پس معده استفاده کنید. به عبارت دیگر شما با هیچ منعی جهت بهره مندی از دیگر مزیت های جراحی لاغری همراه نخواهید بود.

جراحی چاقی AGB (گاستریک باندینگ)

از دیگر جراحی های لاغری که میتواند نسبت به رژیم شیر آنجلینا جولی تاثیرگذارتر در کاهش وزن عمل کند جراحی حلقه گذاری قابل تنظیم معده است.

در واقع این متد جراحی گزینه مناسبی جهت اشخاصی است که به دنبال حذف بافت های چربی انباشته در نواحی مختلف بدن هستند.

چاقی و وجود بافت های چربی در بدن از مهمترین پارامترهای به شمار می آید که ظاهری نامتعادل و در عین حال نامتناسبی را در فرد ایجاد می کند که این موضوع اثرات منفی را بر روی فرد به همراه دارد.

این جراحی لاغری همچون Liposuction نوعی جراحی محسوب میشود که جهت لاغری و از دست دادن وزن به مبتلایان به اضافه وزن بالا توصیه میشود. البته بایستی خاطر نشان شویم که متد فوق در مقایسه با جراحی لیپوساکشن کمتر تهاجمی است.

جراحی چاقی AGB (گاستریک باندینگ)
جراحی چاقی AGB (گاستریک باندینگ)

در متد فوق با کمک حلقه ی که در بخش بالایی معده جهت از دست دادن وزن قرار می گیرد، ظرفیت معده تقلیل می یابد. بنابراین شما با بهره مندی از این متد جراحی حجم کمتری از مواد غذایی را در هر وعده مصرف خواهید کرد و در نتیجه با کاهش کالری دریافتی وزن قابل ملاحظه ی را از دست می دهید.

دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد مواد غذایی بعد از جراحی سبب بروز حالت تهوع در فرد میشود.

اما شیوه جراحی حلقه گذاری معده به این گونه است که:

پیش از انجام عمل، جراح معالج به منظور اطلاع از میزان آمادگی وضعیت بدن شخص بیمار و همینطور شرایط آن جهت انجام جراحی، بعد از انجام مشاوره های لازم و ارائه اطلاعات درباره مزایای و تاثیر آن بر روی کاهش وزن، آزمایشات مورد نیاز را برای شخص بیمار تجویز میکند.

زیرا انجام تست های فوق میزان آمادگی بدن شخص را جهت بهره مندی از مزیت های این متد جراحی را به وضوح نشان میدهد.

زمانیکه شخص تحت جراحی AGB قرار می گیرد، جراح متخصص و اکیپ جراحی از طریق جراحی لاپاراسکوپی حلقه سیلیکونی را در پیرامون بخش های بالای معده قرار می دهند.

بنابراین حلقه فوق ظرفیت معده را تا حد بسیار کاهش میدهد و معده را به دو بخش بزرگ و کوچکتر که تنها 2 cm است تقسیم میکند.

بطور معمول اشخاصی که تحت این عمل لاغری قرار می گیرند، غذای دریافتی نخست به معده کوچکتر وارد شده و آنگاه راهی بخش بزرگتر میشود.

اما شیوه جراحی حلقه گذاری معده به این گونه است که:
اما شیوه جراحی حلقه گذاری معده به این گونه است که:

البته بعد از عمل، جراح متخصص میتواند با کمک بالنی که در داخل حلقه وجود دارد، ظرفیت معده را با توجه به نیاز بیمار افزایش و یا کاهش دهد.

در مجموع به هر میزان که ظرفیت معده محدودتر شود، شخص نمی تواند مواد غذایی بیشتری را مصرف کند و در نهایت با کاهش حجم مواد غذایی دریافتی و محدود کردن کالری مورد نیاز شما به تدریج کاهش وزن را تجربه خواهید کرد.

افراد کاندیدای جراحی حلقه گذاری معده

یکی از ساده ترین شیوه ها جهت حذف بافت های چربی انباشته و رسیدن به وزن طبیعی انجام تمرینات فیزیکی منظم و داشتن یک برنامه رژیم غذایی متعادل است.

البته بعضی از اشخاص به علت بالا بودن BMI و نداشتن اراده در از دست دادن وزن نمی توانند بهترین نتیجه را از مناسب ترین متدهای درمانی بدست آورند. بطور معمول این گروه از مبتلایان واجد شرایط انجام این عمل جراحی هستند.

همینطور اشخاصی که دارای شاخص توده بدنی بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم هستند، بانوان مبتلا به اضافه وزن بالا که به علت چاقی با مشکل نازایی و یا تنبلی تخمدان دچار شده اند

و مایلند باردار شوند و یا کودکان گرفتار به چاقی مفرط و در مجموع اشخاصی که با شیرینی جات میانه خوبی ندارند می توانند جهت رسیدن به وزن طبیعی و لاغری از جراحی باندینگ بهره مند شوند.

جراحی چاقی ساسی بای پس

یکی دیگر از جدیدترین شیوه های جراحی چاقی که اغلب به مبتلایان به اضافه وزن بالا توصیه میشود جراحی ساسی بای پس است.

با توجه به اینکه متد فوق از جدیدترین شیوه های کاهش وزن معرفی میشود در مقایسه با رژیم شیر آنجلینا جولی موثرتر و دائمی تر در دستیابی به وزن طبیعی عمل میکند.

در واقع این جراحی تلفیقی از جراحی بای پس معده و همینطور Gastrectomy Sleeve است که به شیوه لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام میشود.

جراحی چاقی ساسی بای پس
جراحی چاقی ساسی بای پس

جراح متخصص جهت لاغری از طریق این تکنیک درمانی نخست جراحی اسلیو معده را بر روی فرد انجام میدهد، آنگاه قسمتی از انتهای دوازدهه را به قسمت معده کوچک و یا اسلیو شده وصل می کند که با انجام این تغییرات عملاً جراح دو مسیر و همینطور مجرای عبور غذا را با هدف محدود کردن مواد غذایی ایجاد می کند.

اگر می خواهید بدانید که اسلیو معده مناسب چه کسانی است، این صفحه را ببنید.

مسیر نخست:

در این مسیر مواد غذایی از مری به قسمت به جای مانده از Gastric sleeve و مستقیماً به ترتیب به:

1)    دوازدهه 2) روده کوچک 3) روده بزرگ 4) مقعد

وارد میشود. گفتنی است فقط تقریباً سی درصد از مواد غذایی از مسیر فوق عبور خواهند کرد. لذا، مواد معدنی و همینطور ویتامین ها ضروری جذب بدن می شوند.

مسیر دوم:

مواد غذایی دریافتی بطور مستقیم از اسلیو معده به قسمت پایانی دوازدهه و سپس به روده بزرگ و از آنجا به مقعد می رود. تقریباً هفتاد درصد از مواد غذایی از این قسمت که در اصل بای پس معده است عبور میکند. به این ترتیب پس از جراحی گلوکز اضافی و همینطور غذایی بیشتر جذب بدن شخص نمی شود.

افرادی که بی ام ای آنها بالغ بر سی کیلوگرم است و از اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا مانند پرفشاری، دیابت، کلسترول و یا چربی خون رنج می برند می توانند از مزایای این متد جراحی بهره مند شوند. همچنین اشخاصی که از جراحی گاسترکتومی معده نتیجه قابل قبولی را بدست نیاورده اند و در رده سنی بین هجده تا شصت و پنج سال هستند می توانند از جراحی ساسی بای پس بهره مند و وزن قابل توجهی را از دست دهند.

مزیت های جراحی ساسی بای پس

از نتایج و مزایای این متد جراحی چاقی میتوان به:

پس از مصرف خوراکی و یا غذا بخش بسیاری از آن پس از یک بازه زمانی کوتاه مستقیماً به انتهای دوازدهه، روده بزرگ و آنگاه به مقعد وارد و از بدن خارج میشود. لذا، هیچ کالری جذب بدن نمی شود و شخص به تدریج با از دست دادن وزن روبرو میشود.

قسمت پایانی معده و همینطور روده کوچک در این جراحی دستکاری نمی شود و در پی آن جذب مواد معدنی و همچنین ویتامین ها به بهترین شکل انجام میشود و در نتیجه فرد با مشکل سوء تغذیه مواجه نخواهد شد.

به درمان پرفشاری خون و همینطور دیابت به مبتلایان به اضافه وزن بالا کمک میکند. در اصل این متد جراحی چاقی اضافه بر اینکه به عنوان یک جراحی کاهش وزن موثر و دائمی است در گروه Metabolic surgery طبقه بندی میشود.

انواع شیوه های پیکرتراشی

تا این بخش از مقاله شما را با انواع جراحی های چاقی که جهت معالجه مبتلایان به چاقی مفرط توسط جراح چاقی توصیه و بکار برده میشود را بطور کامل معرفی کردیم.

جراحی های نامبرده سبب لاغری و از دست دادن بخش اعظمی از شاخص توده بدنی میشود. اما ممکن است بیشتر اشخاص به چاقی مفرط مبتلا نباشند و تنها با کمی وزن اضافی و یا بافت های چربی در نواحی مختلف بدن همراه باشند.

این افراد از طریق برنامه غذایی رژیم شیر آنجلینا جولی و یا فعالیت های ورزشی منظم و مداوم نتوانسته اند چربیهای مقاوم را که در بخش های مختلف بدن وجود دارد را از دست بدهند.

با این وجود شیوه های متعددی جهت انجام پیکرتراشی وجود دارد که به رسیدن به فرم ایده آل و طبیعی بدن تان کمک بسیار میکند.

انواع شیوه های پیکرتراشی
انواع شیوه های پیکرتراشی

درصورتیکه مایلید تحت این متد جراحی قرار بگیرید در گام نخست بایستی با جراح پلاستیک مجرب و حاذق در این امر مشاوره و اطلاعات لازم را در خصوص این روش جراحی و تاثیر آن بر روی حذف بافت های چربی در بدن دریافت کنید.

جراح متخصص با بازبینی موقعیت بدنی و همینطور نیازهای فرد مناسب ترین شیوه جراحی چاقی را به بیماران توصیه میکند.

تفکیک ماهیچه ها و لاغری از طریق دستگاه M Scalp:

این دستگاه از انرژی HIM جهت تقویت و همینطور سرعت بخشیدن انقباض عضلات به منظور عضله سازی بکار برده میشود.

پوشش وسیع انرژی الکترومغناطیس متمرکز با بیشترین شدت سبب حذف بافت های چربی پیرامون ماهیچه ها میشود. بطور میانگین شیوه فوق در حجم ماهیچه ها افزایش پانزده درصدی و تقلیل پانزده درصدی بافت های چربی را به دنبال دارد.

هر جلسه این متد پیکرتراشی نیم ساعت زمان نیاز دارد و در طی این بازه زمانی ماهیچه های شما با بیش از هزار انقباض تحت تاثیر دستگاه ام اسکالپ قرار می گیرد.

میزان انقباضات وارد شده تقریباً در حدود بیست هزار حرکت Crunch (کرانچ) و یا Squat (اسکوات) است. لازم به توضیح است که شیوه فوق بدون درد و ناراحتی بوده و شما می توانید با کمک ام اسکالپ انحناهای موجود در بدن را به همان شکل که مایلید طراحی کنید.

جراحی لاغری TrueSculpt iD :

شیوه فوق متدی عالی جهت رهایی از بافت های چربی پیرامون پهلو و شکم است. علاوه براین شما از طریق مترو اسکالپ میتوان چربیهای انباشته در بخش بیرونی و داخلی ران ها، قسمت فوقانی بازوها و یا باسن را به آسانی حذف کنید.

TrueSculpt Id متدی درمانی لاغری غیر تهاجمی و نوینی است که از رژیم شیر آنجلینا جولی موثرتر در از دست دادن وزن عمل میکند.

این دستگاه به منظور آب کردن چربیهای موجود در میان ماهیچه ها و پوست از انرژی رادیوفرکوئنسی Monopolar (RF) استفاده میکند.

از طریق دانش فنی اختصاصی TrueSculpt Id، گرما به شکل برابر در تمام قسمت های لایه های چربی پراکنده میشود و محافظت های لازم را در سطح پوست انجام میدهد. لازم به توضیح است که شما با بهره مندی از این دستگاه به مدت پانزده دقیقه میتوانید بیست و چهار درصد از بافت های چربی انباشته را نابود کنید.

این اثربخشی سبب می گردد دستگاه فوق از تاثیرگذارترین سیستم های غیرتهاجمی به منظور از دست دادن توده های چربی در نظر گرفته شود.

جراحی لاغری TrueSculpt iD :
جراحی لاغری TrueSculpt iD :

به این ترتیب ترو اسکالپ ای دی دستگاهی به روز و جدیدی است که از نظر جراحان چاقی تاثیر بالینی ان برای نابودی چربی ها مشخص نیست.

عملکرد دستگاه به این گونه است که:

معالجه چاقی با استفاده از این دستگاه اضافه بر اینکه تاثیر بالینی آن محرز شده، برمبنای خواسته ی هر فرد تنظیم میشود. ترو اسکالپ ای دی دارای 6 عدد هندپیس مجزا است که هر یک از آنها هماهنگ با قوس های متعدد بدن عملکرد متفاوتی دارد.

چنانچه شما قصد نابودی چربیهای نواحی مختلفی از بدن خود را دارید پزشک میتواند همزمان با کمک چند هندپیس معالجه را برای شما انجام دهد. هدف گیری تاثیرگذار از دریافت این انرژی سبب می گردد که معالجه فوق از لحاظ بازه زمانی کوتاه تر و در مقایسه با سایر سیستم های Body Scalp آسان تر عمل کند.

بنابراین، بیماران با کمک این متد جراحی لاغری میتوانند برآمدگی شکم، چربیهای پهلو و همینطور چربیهای موجود در رول موز را با کمترین دوران بازیابی و یا حتی فاقد از گذراندن دوره نقاهت تنها در یک جلسه کوتاه مدت از مزایای آن بهره مند شوند.

دقت داشته باشید که پزشک معالج انتخابی شما بایستی تخصص و مهارت کار با دستگاه های Sculpture و Cool Scalping داشته باشد و با انجام ان بر روی بیماران متعدد به این نتیجه دست یافته باشد که TrueSculpt Id دستگاهی کاربردی و کارآمد جهت حذف چربیهای انباشته در بدن است.

جراحی چاقی Liposuction

از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی لاغری که سالها است در نابودی بافتهای چربی مورد استقبال قرار گرفته است Lipoplasty یا همان لیپوساکشن است.

لازم به ذکر است که این متد جراحی به تنهای در لاغری و از دست دادن وزن موثر نیست. به منظور اینکه شما کاندیدای مناسبی جهت انجام این عمل جراحی چاقی باشید، بایستی بنابر نوع وضعیت بدن در محدوده شاخص توده بدنی بین نوزده تا بیست و هفت کیلوگرم قرار داشته باشید و از پوستی که قابلیت کشسانی مطلوبی دارد برخوردار باشید.

به عبارتی بایستی بتوانید با کشیدن پوست خود به شکلی که پس از ول کردن ان مجدداً پوست به موقعیت طبیعی خود بازگردد.

جراحی چاقی Liposuction
جراحی چاقی Liposuction

گفتنی است لیپوپلاستی بافت های چربی مقاوم و سختی که بوسیله تمرینات فیزیکی و یا استفاده از برنامه رژیم غذایی متعادل نمی توانند حذف شوند را بطور کامل تخلیه میکند.

ولیکن بایستی متذکر شویم که شما برای برطرف کردن پوست آویزان بایستی از دیگر شیوه های جراحی لاغری استفاده کنید.

با توجه به اینکه متد فوق شیوه ی مناسب جهت حذف بافت های چربی موجود در ران، پهلوها و یا شکم است اما در حال حاضر اغلب جراحان چاقی از لیپوساکشن جهت حذف چربیهای موجود در زانوها، قسمت پایینی بازوها، قوزک و ساق پا، گردن و زیر چانه و همینطور هیپ و باسن استفاده می کنند.

انواع لیپوساکشن

انواع متعددی از لیپوپلاستی وجود دارد که شامل:

1)    Liposuction تامسنت (PAL) 2) Liposuction از طریق اولتراسوند 3) Liposuction از طریق لیزر 4) Liposuction پلاسمای هلیوم

شیوه کار با این دستگاه نسبتاً ساده است. در گام نخست جراح معالج با توجه به شیوه جراحی و همینطور محل آن از بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی استفاده میکند.

آنگاه شکاف های بسیار کوچکی به منظور داخل کردن کانولا و دیگر ابزارهای مخصوص جراحی بر روی نواحی تحت درمان ایجاد میکند.

با ورود کانولا به بدن بافت های چربی تفکیک شده استخراج میشود. در انتها با اتمام جراحی پزشک شکاف های ایجاد شده را بخیه می زند.

مزایای Liposuction

سریع و موثر:

این جراحی به نسبت سایر جراحی های لاغری متدی است که عملکرد سریع و موثری را در حذف بافت های چربی به دنبال دارد. طبق نظر دکتر سلیمی شیوه فوق با رعایت رژیم غذایی استاندارد و مناسب همراه با فعالیت های ورزشی منظم سریع تر و در عین حال نتایج بهتری را در کاهش وزن به همراه دارد.

برداشتن چربی از نواحی دشوار:

این متد جراحی لاغری از شیوه های مطلوب جهت تخلیه چربیهای انباشته در نواحی از بدن است که از طریق سایر روش های کاهش وزن از بین نمی رود. یکی از مهمترین مزیت های جراحی لیپوساکشن به حذف چربیهای نواحی دشوار نظیر غبغب و یا پهلوها اشاره دارد.

کوتاه بودن دوران نقاهت:

با اینکه لیپوپلاستی یکی دیگر از جراحی های لاغری محسوب می شود، عملی نیست که همچون سایر جراحی های چاقی مانند اسلیو معده نیازمند دوران بازیابی طولانی مدتی باشد.

بنابراین اشخاصی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند در کوتاه ترین بازه زمانی بهبودی خود را بدست بیاورند و طبق تشخیص جراح معالج می توانند امور شغلی و روزانه خود را انجام دهند.

در انتها بایستی متذکر شویم که بطور معمول افراد کاندیدای جراحی لیپوساکشن دارای شاخص توده بدنی بالایی نیستند با به عبارتی چاقی شدید ندارند، بلکه فقط در بعضی از نواحی بدن به دلیل وجود بافت های چربی انباشته و مقاوم با نامتناسب بودن اندام خود همراه هستند.

bmi بیماران واجد شرایط این متد جراحی بایستی کمتر از سی و پنج کیلوگرم باشد. در مجموع اشخاصی که پوست آنها قابلیت ارتجاعی دارد کاندیدای مناسبی جهت بهره مندی از مزیت های این متد جراحی هستند.

کوتاه بودن دوران نقاهت:
کوتاه بودن دوران نقاهت:

جراحی چاقی ابدومینوپلاستی

این متد جراحی چاقی با تخلیه چربی و حذف پوست مازاد و همینطور سفت کردن ماهیچه های جداره شکم به زیبایی بیشتر شکمی تخت و صاف شما کمک بسیار میکند.

ابدومینوپلاستی در اشخاصی که دارای بافت شکمی ضعیف و شل هستند و بیشتر بانوانی که پس از بارداری با این مشکل همراه می شوند، میتواند گزینه درمانی مناسبی به شمار اید.

با توجه به وسعت این جراحی عمل زیبایی لاغری شکم به چندین بخش تقسیم میشود به گونه ی که جهت بهره مندی از مزیت های این متد جراحی تقریباً یک الی پنج ساعت زمان نیاز است تا تخلیه کامل و پوست های اضافی از این ناحیه برداشته شود.

جراحی جزئی ابدومینوپلاستی تقریباً بین یک تا دو ساعت بطول می انجامد

البته جراحی جزئی ابدومینوپلاستی تقریباً بین یک تا دو ساعت بطول می انجامد. بنابراین می توان گفت شما در کمترین زمان میتوان از مزایای این جراحی چاقی بهره مند شوید که بطور کلی از تاثیر رژیم شیر آنجلینا جولی به مراتب بیشتر و مطلوب تر است.

پس از پایان جراحی با موفقیت جراح متخصص بایستی با مهارت و تخصص خود یک سوراخ جدیدی را برای ایجاد ناف در ناحیه شکم بیمار طراحی کند.

بطور معمول جراحی ابدومینوپلاستی از طریق بیهوشی عمومی بر روی بیماران انجام میشود و شکاف های مناسبی جهت زیبایی بیشتر پوست این ناحیه ایجاد و به منظور انجام فرایند جراحی با توجه به تخصص و سابقه جراح معالج جای نگرانی نیست.

همانطور که بیان کردیم Abdominoplasty با توجه به مقدار چربی و پوست، مشتمل بر جراحی های محدود و یا وسیع است.

لذا، بهتر است اطلاعات لازم را در خصوص این متد جراحی کسب کنید، شرایط و وضعیت بدنی خود را تحت نظر مجرب ترین جراحان چاقی مورد ارزیابی قرار دهید و زمان خاصی را جهت تصمیم نهایی خود اختصاص دهید.

توصیه ما به شما این است که در مورد جراحی فوق با حاذق ترین جراحان پلاستیک که در این زمینه از تخصص و سابقه بسیار برخوردار هستند مشاوره های لازم را انجام دهید.

مراقبت های پس از جراحی Abdominoplasty

جراحان متخصص چاقی معتقدند که پیروی از کلیه نکات مراقبتی پس از این عمل جراحی چاقی در عملکرد بعد از جراحی موثرتر است.

لذا، بعد از پایان عمل، جراح معالج مهمترین نکات کاربردی را به شخص بیمار متذکر میشود تا مدتی فرد بر مبنای آن عمل کند تا بدینوسیله از پیامدهای جانبی پس از جراحی پیشگیری کند. بعضی از مراقبت های الزامی عبارتند از:

1)    دوری از انجام امور جسمانی شدید که فشار بسیاری را به این ناحیه وارد میکند.

2)     بیمارانی که تحت این متد جراحی چاقی قرار می گیرند طبق تجویز پزشک جهت تسریع دوران نقاهت بایستی به میزان کافی استراحت کنند.

3)    پیروی از یک برنامه رژیم غذایی کم کالری و سالم و مشتمل بر انواع پروتئین ها و همینطور ویتامین ها که انرژی مورد نیاز جهت ترمیم بدن را مهیا سازد یکی دیگر از مهمترین الزامات بعد از جراحی ابدومینوپلاستی به شمار می آید.

مراقبت های پس از جراحی Abdominoplasty
مراقبت های پس از جراحی Abdominoplasty

4)     در این مدت از بلند کردن اشیاء نیمه سنگین و یا سنگین بپرهیزید.

5)    هرگونه ناراحتی و یا کبودی پس از جراحی ابدومینوپلاستی امری طبیعی بوده که جراح معالج با تجویز لباس مخصوص از ناحیه تحت درمان پشتیبانی می کند.

6)    بعد از جراحی از مصرف مواد مخدر و یا دخانیات ممنوع است به این علت که استعمال آنها پروسه بهبودی را به تاخیر می اندازد.

نتیجه گیری

در حال حاضر دستیابی به وزن ایده آل و همینطور نرمال و داشتن اندام مناسب موضوع مهمی است که همه افراد به خصوص بانوان در پی آن هستند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی جراحان متخصص حوزه چاقی جراحی های لاغری مناسب و دائمی را با هدف پیشگیری از اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا و رسیدن به تناسب اندام زیبا به بیماران کاندیدای  Bariatric surgery توصیه می کنند که می تواند اثربخش تر از رژیم شیر آنجلینا جولی باشد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

بعد از جراحی چاقی جهت یافتن بهترین شیوه جهت دستیابی به فرم مطلوب و وزنی طبیعی در گام نخست شما بایستی تحت نظر حاذق ترین متخصصین تغذیه از یک رژیم غذایی کم کالری و مفید استفاده کنید. البته داشتن فعالیتهای ورزشی منظم و مداوم می تواند در نتایج حاصل از جراحی تاثیرگذار باشد.

https://bit.ly/3bB

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید