رژیم سه روزه امریکایی

فهرست مطالب

در این مقاله به بررسی موضوع رژیم سه روزه امریکایی خواهیم پرداخت.

در حال حاضر اغلب افراد پیوسته در پی انواع رژیم های لاغری به منظور دستیابی به تناسب اندام در کوتاهترین زمان هستند تا از این طریق بتوانند وزن قابل توجهی را از دست دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

این برنامه غذایی یکی دیگر از رژیم های لاغری است که تا حدودی مشابه رژیم مدیترانه ی است که رعایت آن شیوه صحیح تغذیه را به شما آموزش می دهد.

حذف مواد غذایی فرآوری شده و یا فست فودی

افرادی که از رژیم سه روزه امریکایی استفاده می کنند، با عادات غذایی از جمله تغذیه سالم و مفید و حذف مواد غذایی فرآوری شده و یا فست فودی از برنامه غذایی روبرو خواهند شد که این امر در کاهش وزن، مهمترین اقدام محسوب می شود.

برنامه غذایی فوق با عنوان های متعددی مانند رژیم ارتش، رژیم بستنی و یا رژیم ارتشی معرفی می شود که رژیم گیرندگان می توانند در کمتر از هفت روز 4.5 (kg) از وزن اضافی خود را از دست دهند.

مقدمه

حذف مواد غذایی فرآوری شده و یا فست فودی
حذف مواد غذایی فرآوری شده و یا فست فودی

لازم به توضیح است که رژیم فوق بدون برنامه غذایی که کارشناسان تغذیه به شما توصیه می کنند، ممکن است صدماتی را به دنبال داشته باشد.

پس اگر مایلید درباره قواعد و اصول رژیم سه روزه امریکایی اطلاعات لازم را دریافت کنید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

در این راستا می توانید از تجربیات دکتر سلیمی بهره مند شوید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی لاغری به شمار می آید.

پیشنهاد می کنیم ازپست روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده دیدن کنید.

اینفوگرافیک رژیم سه روزه امریکایی

اینفوگرافیک رژیم سه روزه امریکایی
اینفوگرافیک رژیم سه روزه امریکایی

رژیم سه روزه امریکایی یا رژیم ارتشی چیست؟

رژیم سه روزه امریکایی یا رژیم ارتشی چیست؟
رژیم سه روزه امریکایی یا رژیم ارتشی چیست؟
دسترسی به سایر رژیم های مرتبط

رژیم دوکان

رژیم میوه

رژیم کانادایی

رژیم فستینگ

رژیم غذایی پروتئین

رژیم ارتشی

رژیم شوک

رژیم شیر آنجلینا جولی

رژیم شیر و موز

رژیم شیر و خرما

رژیم جنرال موتورز

لاغری در دو روز

نمونه رژیم غذایی برای دیابتی ها

نمونه برنامه غذایی بعد از اسلیو معده

فهرست مطالب:

رژیم سه روزه آمریکایی چیست و چه تاثیری بر روند کاهش وزن دارد؟

رژیم آمریکایی چه مزایایی دارد؟

نتایج حاصل از رژیم سه روزه امریکایی

اصولی که در رژیم آمریکایی بایستی رعایت شود را نام ببرید.

نمونه برنامه غذایی رژیم سه روزه امریکایی

کاهش وزن صحیح با رژیم سه روزه امریکایی

نکات کلیدی در مورد رژیم سه روزه امریکایی

چاقی چیست؟

اختلالات مرتبط با چاقی

جراحی اسلیو معده چیست و چه افرادی کاندیدای این متد جراحی هستند؟

وزن مطلوب برای جراحی اسلیو معده

مزایای جراحی اسلیو معده

الزامات پیش از جراحی اسلیو معده

دوران بازیابی جراحی اسلیو معده

نتیجه گیری

 

رژیم سه روزه آمریکایی

رژیم گیرندگان در این رژیم غذایی ملزم هستند تا در یک بازه زمانی سه روزه از یک برنامه غذایی سالم و کم کالری استفاده کنند که بعد از این مدت می توانند همچون قبل سایر گروه های غذایی را به میزان کم در هر وعده مصرف کنند.

چنانچه مایلید طبق این برنامه غذایی تقلیل وزن را تجربه کنید، بایستی کالری مصرفی روزانه شما به ترتیب بین هزار و چهارصد، هزار و دویست و در روز پایانی به هزار و صد کالری کاهش یابد.

رژیم سه روزه آمریکایی
رژیم سه روزه آمریکایی

در رژیم سه روزه امریکایی که معمولاً دوره ای است، فرد بایستی از مواد غذایی حاوی پروتئین بالا را در هر وعده اصلی غذایی استفاده کند و همچنین مصرف Cholesterol و Carbohydrate را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

در صورتی که رژیم فوق تحت نظر حاذق ترین متخصصین تغذیه برنامه ریزی شود، با ترکیبات سالم و کم کالری که در هر وعده گنجانده می شود، شما می توانید میزان چربی سوزی و متابولیسم بدن خود را افزایش دهید.

در سخت ترین شرایط ممکن در رژیم سه روزه امریکایی، شخص رژیم گیرنده مجاز نیست در طی روز بالغ بر هشتصد کالری استفاده کند.

در سخت ترین شرایط ممکن در رژیم سه روزه امریکایی، شخص رژیم گیرنده مجاز نیست در طی روز بالغ بر هشتصد کالری استفاده کند.به این ترتیب، بعضی از کارشناسان تغذیه به مبتلایان به اضافه وزن بالا که مایلند تحت جراحی لاغری قرار گیرند، توصیه می کنند که پیش از عمل برای از دست دادن بخشی از اضافه وزن رژیم فوق را به صورت دوره ای تجربه کنند.

دقت داشته باشید میزان سوخت و ساز بدن در هر شخص متفاوت است. به همین منظور نمی توان میزان دقیق و مشخصی را در پی رعایت رژیم لاغری فوق متذکر شد.

گفتنی است بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که اغلب رژیم گیرندگانی که از این برنامه غذایی با هدف کاهش وزن سریع استفاده می کنند، ممکن است بعد از اتمام دوره با افزایش وزن مجدد روبرو شوند.

اگر چه داشتن تمرینات فیزیکی منظم و مصرف گروه های غذایی سالم و کم کالری می تواند از ابتلا به اضافه وزن در این افراد جلوگیری کند.

تاثیر رژیم سه روزه امریکایی

برای سه روز نخست، شما تنها مجاز به مصرف وعده های اصلی غذایی به میزان اندک بدون دریافت هیچ میان وعده ای هستید. میزان کالری مصرفی در هر روز از این رژیم را در بخش قبلی متذکر شدیم.

تاثیر رژیم سه روزه امریکایی
تاثیر رژیم سه روزه امریکایی

به این ترتیب در پایان روز؛ کالری مصرفی شما بایستی کاهش یابد. برای مابقی روزهای هفته می توانید از یک برنامه غذایی سالم و در عین حال کم کالری با هدف تسریع در روند لاغری استفاده کنید که مطابق مقدار کالری مصرفی مورد نیاز بدن است.

رژیم فوق بر مبنای لاغری با حذف کالری با انجام فعالیت های ورزشی موثر است.

باید گفت که رژیم سه روزه امریکایی در راستای تقلیل شاخص توده بدنی اثبات شده است و مستندات بسیاری این روش کاهش وزن را تایید می کنند.

با این وجود، شاید تحت تاثیر پارامترهایی از جمله هورمونی، ژنتیکی و یا فعالیت های روزانه طی این برنامه غذایی، اثرات متفاوتی را به دنبال داشته باشد.

سوالی که ممکن است مطرح شود، این است که آیا رژیم سه روزه امریکایی از جمله رژیم های صحیح است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این رژیم علاوه بر کاهش وزن، از جمله برنامه های غذایی است که پیامدهای مثبتی را برای فرد به همراه دارد.

به منظور کسب نتایج قابل قبول و تاثیرگذار، توصیه می شود تا بعد از پایان رژیم فوق از مصرف مواد غذایی پرکالری و یا فرآوری شده بپرهیزید.

سوالی که ممکن است مطرح شود، این است که آیا رژیم سه روزه امریکایی از جمله رژیم های صحیح است؟
سوالی که ممکن است مطرح شود، این است که آیا رژیم سه روزه امریکایی از جمله رژیم های صحیح است؟

شاید تمایل شما به مصرف مواد غذایی ناسالم بسیار باشد، ولی چنانچه در این مدت تنها از گروه های غذایی سالم و مفید استفاده کنید، راحت تر می توانید خوراکی های استاندارد را در روزهای باقیمانده در برنامه غذایی خود قرار دهید. سعی کنید نوشیدنی های سالم مانند آب و یا آب میوه های طبیعی را جایگزین نوشابه کنید.

رعایت این موارد به شما کمک می کند تا از اضافه وزن مجدد جلوگیری کنید و بتوانید بخشی از بافت های چربی انباشته موجود در بدن را از دست دهید.

بهتر است میوه، پروتئین های مورد نیاز بدن و سبزیجات تازه را در برنامه غذایی خود مصرف کنید و در انتخاب کربوهیدرات ها هوشمندانه اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

مزیت های رژیم سه روزه امریکایی

از مهمترین مزایای این رژیم عبارتست از:

تقلیل وزن قابل توجه از بارزترین مزایای رژیم فوق به شمار می آید. اما بایستی متذکر شد که پیروی از رژیم نظامی برای طولانی مدت به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مزیت های رژیم سه روزه امریکایی
مزیت های رژیم سه روزه امریکایی

ادامه این برنامه غذایی امری بسیار راحت است و همین موضوع سبب گردیده که از دیگر مزایای این رژیم محسوب شود. به این علت که مواد غذایی موجود در رژیم فوق بسیار کم کالری و محدود هستند و به آسانی می توان آن ها را طبخ نمود.

بخش اعظمی از برنامه رژیم غذایی شما شامل میوه ها و سبزیجات است. شما می توانید از حبوبات، غلات سبوس دار و یا دیگر محصولات غذایی سالم استفاده کنید که در حفظ سلامتی بدن هم مفید هستند.

تمرکز رژیم فوق بیشتر روی پروتئین ها است که به حس سیری مضاعف، تامین انرژی مورد نیاز و حفظ بافت ماهیچه ها به منظور انجام امور روزانه کمک بسیار می کند.

در یک رژیم لاغری، حفظ توده عضلانی امری ضروری است

در یک رژیم لاغری، حفظ توده عضلانی امری ضروری است به این علت که به طور مستقیم روی سوخت و ساز بدن شخص نقش زیادی ایجاد می کند.

به نسبت سایر برنامه های رژیم غذایی، رژیم نظامی مقرون به صرفه تر است و شخص به هیچ مکملی برای تامین مواد مغذی مهم نیاز ندارد.

در انتها خاطر نشان می شویم که چنانچه در پی لاغری در کوتاه ترین زمان هستید، می توانید از این برنامه غذایی و مزایای آن بهره مند شوید.

اما در صورتی که در پی برنامه های طولانی مدت و یا تغییرات کلی در سبک زندگی خود هستید، این برنامه غذایی مناسب شما نیست و بایستی از دیگر برنامه های کاهش وزن استفاده کنید.

در یک رژیم لاغری، حفظ توده عضلانی امری ضروری است
در یک رژیم لاغری، حفظ توده عضلانی امری ضروری است

زیرا همان طور که در بخش های قبلی متذکر شدیم، این رژیم در یک بازه زمانی طولانی می تواند پیامدهای منفی را برای حفظ سلامتی بدن به دنبال داشته باشد.

بهترین شیوه لاغری سریع و مطمئن، جراحی لاغری متناسب با شرایط شما توسط دکتر سلیمی می باشد.

نتایج حاصل از رژیم سه روزه امریکایی

شیوه های لاغری و از دست دادن وزن اغلب مناسب اشخاصی است که از مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا رنج می برند. مصرف گروه های غذایی سالم و مفید در پی رژیم فوق می تواند نتایج زیر باشد:

نتایج حاصل از رژیم سه روزه امریکایی
نتایج حاصل از رژیم سه روزه امریکایی

–        در صورتی که کلیه اصول این رژیم غذایی را رعایت می کنید، ممکن است با تقلیل وزن قابل توجهی روبرو شوید.

–        اطمینان کامل نسبت به اهداف منطقی و مطلوب خود به دست آورید و سعی کنید تغییراتی را در برنامه رژیم خود ایجاد نکنید.

–        هر شخص به کالری متفاوتی برای تامین انرژی روزانه نیاز دارد. به این ترتیب مصرف 1200 Kcal) ) در طی روز پیشنهاد نمی شود. به این علت که احتمال این که فرد در این بازه زمانی با شرایط عصبی و یا سوء تغذیه روبرو شود، بسیار است.

–        برای تسریع در روند لاغری و رسیدن به وزن طبیعی، به هیچ عنوان این رژیم لاغری را بیش از مدت ذکر شده ادامه ندهید و از انجام تمرینات فیزیکی سخت خودداری کنید.

رعایت کلیه موارد نامبرده به شما کمک می کند که بتوانید با استفاده از گروه های غذایی سالم در رژیم فوق بخشی از چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن به خصوص در ناحیه شکم را به آسانی از دست دهید.

بررسی اصول غذایی رژیم آمریکایی

دقت به وعده های غذایی، از اصلی ترین موضوعات در برنامه رژیم لاغری است. یکی از مهمترین مزایای رژیم فوق، حذف نشدن وعده های اصلی و میان وعده ها است. با ما همراه باشید تا در ادامه به مهمترین اصول و میزان متعادل مواد غذایی مصرفی بپردازیم.

مصرف صبحانه:

همان طور که همه شما می دانید، مهمترین وعده اصلی غذایی صبحانه است که این مورد در برنامه رژیم غذایی آمریکایی به عنوان یک قانون محسوب می شود.

بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که افرادی که صبحانه به میزان کافی و مناسب در برنامه رژیم لاغری خود مصرف می کنند، در مقایسه با اشخاصی که سعی به حذف این وعده اصلی دارند و از دیگر رژیم های کاهش وزن استفاده می کنند، لاغری بیشتری را تجربه خواهند کرد.

صبحانه در این رژیم مشتمل بر میوه و غلات به همراه سبوس است. اغلب صبحانه ها نظیر حلیم همراه با انگور از جمله صبحانه های ایرانی هستند که هر دو گروه غذایی غلات و میوه را در خود جای دادند.

اما مهم است که این وعده با تنوع بسیاری همراه باشد. برای پیشگیری از گرسنگی بسیار در طی روز، توصیه می شود صبحانه را متعادل و در عین حال کامل میل کنید.

مصرف میان وعده:

افت میزان گلوکز خون میل به خوردن و در نتیجه اشتهای فرد را تا حد بسیار افزایش می دهد. از این رو مصرف میان وعده در طی روز می تواند در کنترل اشتها نقش موثری داشته باشد و گلوکز خون را در سطح پایداری نگه دارد.

به طور کلی سالم ترین میان وعده ها از مصرف خوراکی های زیان آور، هوس های غذایی بسیار و میل به ریزه خواری پیشگیری می کند. انواع مغزها و آجیل ها از مناسب ترین میان وعده ها به شمار می آیند.

هر چند میوه ها هم به عنوان سالم ترین میان وعده ها معرفی می شوند اما اشتهای شخص را به دلیل اسید موجود تا حد بسیار افزایش می دهند. از این رو، چنانچه رژیم سه روزه آمریکایی را به عنوان رژیم کاهش وزن انتخاب کرده اید، بهتر است میوه کمتری مصرف کنید.

مصرف میان وعده:
مصرف میان وعده:

گفتنی است افرادی که از رژیم های چاقی استفاده می کنند، مصرف میوه یکی از مناسب ترین میان وعده ها به آن ها توصیه می شود. اما به علت فیبر بسیار بالای موجود در میوه های خشک، شما می توانید برای از دست دادن وزن، در برنامه رژیم لاغری خود استفاده کنید.

مصرف نوشیدنی های مجاز:

در رژیم فوق بایستی به مدت چهارده روز از مصرف نوشیدنی هایی همچون چای، قهوه و سایر نوشیدنی های دارای کافئین اجتناب کنید.

علاوه بر آن، از خوردن نوشیدنی هایی از جمله دلستر، نوشابه، نوشیدنی های رژیمی و یا آبمیوه های غیر طبیعی در طی رژیم آمریکایی و یا حتی دیگر رژیم های لاغری به دلیل وجود قند بسیار خودداری کنید. بهترین و مفیدترین نوشیدنی برای رژیم گیرندگان رژیم آمریکایی، آب است.

باید گفت که رژیم گیرندگان این برنامه غذایی، مجاز به مصرف آبمیوه های طبیعی به دلیل فاقد فیبر بودن و گلوکز بالا نیستند.

به این ترتیب، مصرف هشت تا دوازده لیوان آب در طی روز در این رژیم لاغری توصیه می شود. در واقع شما با دی هیدراته نگه داشتن بدن می توانید از چین و چروک های پوستی در طی رژیم لاغری پیشگیری کنید.

دیگر وعده های اصلی در رژیم آمریکایی:

مناسب ترین محصولات در این برنامه غذایی کاهش وزن، انواع سبزیجات، غلات کامل، فرآورده های لبنی کم چرب و مصرف بسیار میگو و ماهی در وعده ناهار یا شام است.

کیفیت بالای این نوع از مواد غذایی می تواند به تسریع روند کاهش وزن شما کمک بسیار کند. ارزش غذایی نان سبوس دار و یا سنگک نسبت به سایر نان ها بسیار بالا است و شما می توانید در وعده های اصلی رژیم آمریکایی از آن ها استفاده کنید.

مصرف سبزیجات متنوع

مصرف سبزیجات متنوع قبل از شروع وعده های اصلی به منظور پیشگیری از خوردن حجم بیشتری از مواد غذایی به شما کمک بسیار می کند. این امر سبب می گردد تا بخش اعظمی از ظرفیت معده تان با دریافت کمترین کالری پر شود.

با خوردن سه تا پنج واحد از سبزیجات و یا میوه های مخصوص این رژیم در طی روز، شما می توانید از مشکل یبوست پیشگیری کنید. در ضمن مواد مغذی و انواع ویتامین های لازم برای رژیم فوق را به دست آورید.

مصرف سبزیجات متنوع
مصرف سبزیجات متنوع

مصرف فرآورده های لبنی کم چرب در این رژیم کاهش وزن بسیار توصیه می شود زیرا علاوه بر دارا بودن مواد مغذی، کالری کمتری دارد.

اطلاعات تکمیلی را از دکتر سلیمی دریافت نمایید.

حذف مواد غذایی فرآوری شده:

از نظر حجم و مقدار مواد اولیه برای طبخ انواع غذاها، غذاهایی که در رستوران ها تهیه و صرف می شوند، دارای کالری بالایی هستند که مصرف مداوم آن می تواند منجر به اضافه وزن شود.

رژیم گیرندگانی که از این برنامه کاهش وزن استفاده می کنند، بایستی به مدت چهارده روز از مصرف این نوع خوراکی ها و یا رفتن به رستوران خودداری کنند.

معمولاً این نوع غذاها از جمله محصولات غذایی ناسالم معرفی می شوند که مواد اولیه آن ها نامشخص و دارای کالری بسیار بالایی است.

ماکارونی، سوسیس، انواع پاستا، ساندویچ های سرد و کالباس؛ تمامی از مواد غذایی فرآوری شده محسوب می شوند که خوردن آن ها در طی رژیم لاغری فوق ممنوع است.

توجه به برچسب مواد غذایی:

برحسب بررسی های صورت گرفته، اشخاصی که به برچسب محصولات غذایی که حاوی کالری، مواد افزودنی و یا شکر هستند، اهمیت بسیار می دهند؛ لاغرترند.

عدم تحمل گرسنگی:

در این برنامه رژیم غذایی، شما می توانید به راحتی با دیگر اعضای خانواده غذا میل کنید. زیرا محدودیت های که در برنامه غذایی رژیم لاغری فوق وجود دارد، مناسب تمامی اشخاص است.

در این برنامه، شما با حس گرسنگی مواجه نخواهید شد، به این علت که می توانید در هر زمان از بهترین و سالم ترین میان وعده ها استفاده کنید.

آدامس جویدن:

در اغلب برنامه های غذایی کاهش وزن، قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که فرد در طی آن مجاز به مصرف تنقلات نیست. اما باید گفت که در پروسه تغذیه ی فوق، رژیم گیرندگان می توانند آدامس میل کنند.

جویدن آدامس در روند تقلیل وزن در این رژیم موثر است زیرا این امر به مغز پیام های بر پایه حس سیری ارسال می کند. همچنین مانع ترشح هورمون های گرسنگی می شود و در نتیجه شخص می تواند این مدت را به آسانی پشت سر بگذارد.

آدامس جویدن:
آدامس جویدن:

اشخاصی که به ریزه خواری عادت دارند، آدامس جویدن انتخاب مناسبی است؛ به این علت که از خوردن خوراکی ها پیشگیری می کند. بهتر است آدامس های رژیمی که حاوی گلوکز پایینی هستند را در طول رژیم خود استفاده کنید.

نمونه برنامه غذایی رژیم سه روزه آمریکایی

چنانچه مایلید از این برنامه لاغری استفاده کنید، بایستی به این نکته توجه داشته باشید که در طی روز می توانید آب فراوان میل کنید و یا از قهوه و یا چای در حد یک الی دو فنجان بنوشید.

نمونه برنامه غذایی رژیم سه روزه آمریکایی
نمونه برنامه غذایی رژیم سه روزه آمریکایی

برای شناخت بیشتر از رژیم فوق، در ادامه به یک برنامه غذایی کم کالری و مناسب اشاره خواهیم کرد.

برنامه غذایی رژیم سه روزه آمریکایی

روز نخست رژیم آمریکایی (سه روزه)

وعده صبحانهگریپ فروت (2/1)+ نان تست (1 برش)+ کرده بادام زمینی بدون قند( 2 ق غ خ) + چای یا قهوه (1 فنجان)
وعده ناهارماهی تن (نصف فنجان)+ نان تست (1 برش)+ چای یا قهوه (1 قنجان)
وعده شامگوشت 85 گرم+ لوبیا سبز (1 فنجان)+ نصف موز+ سیب کوچک (1 عدد)+ بستنی وانیلی (1 فنجان)

 

روز دوم رژیم آمریکایی (سه روزه)

وعده صبحانهتخم مرغ (1 عدد)+ نان تست (1 برش)+ موز (2/1)
وعده ناهارتخم مرغ آب پز (1 عدد)+ پنیر (1 فنجان)+ ترقه شور (پنج تا)
وعده شامهات داگ بدون نان (2 عدد)+ کلم بروکلی (1 فنجان)+ هویج و بستنی وانیلی (نصف فنجان)+ موز (2/1)

 

روز سوم رژیم آمریکایی (سه روزه)

وعده صبحانهترقه شور (پنج عدد)+ پنیر چدار (1 برش)+ سیب کوچک (1 عدد)
وعده ناهارتخم مرغ آب پز(1 عدد)+ نان تست (1 برش)
وعده شامماهی تن (1 فنجان)+ موز (2/1)+ بستنی وانیلی (1 فنجان)

کاهش وزن صحیح با رژیم آمریکایی

با هدف لاغری اصولی، لازم است که نخست خودتان برای قرار گرفتن در این مسیر هدفمند، بررسی و تحقیقات لازم را انجام دهید، به این علت که از دست دادن بخشی از اضافه وزن در یک بازه زمانی کوتاه امکانپذیر نیست و بایستی کمی واقع بینانه عمل کنید.

بهتر است برای رسیدن به وزن طبیعی، کمی صبور باشید و به تمامی قواعد و اصول این رژیم که در بخش قبلی متذکر شدیم، پایبند باشید.

داشتن انگیزه کافی، مهمترین اقدام در این مسیر است که می تواند در حذف تجمع بافت های چربی موثر باشد و ادامه راه را برای شما هموارتر کند.

لازم است طبق توصیه های مجرب ترین کارشناسان تغذیه برای بهره مندی از مزایای لاغری از یک برنامه غذایی سالم و اصولی استفاده کنید.

گروه های غذایی مجاز که متخصصین اجازه مصرف آن ها را در این برنامه لاغری توصیه می کنند شامل:

1) موز 2) سیب 3) قهوه تلخ 4) گریپ فروت  5) آب 6) کره بادام زمینی 7) نان کامل  8) هات داگ  9) کلم بروکلی  10) هویج  11) پنیر چدار  12) دانه های سبز  13) بستنی وانیلی  14) تخم مرغ می باشند.

با این که برنامه غذایی فوق برای تمامی افراد مناسب است، اما لازم به ذکر است که دیابتی ها، مبتلایان به آنمی، مبتلایان به پیامدهای شدید پزشکی، بانوان باردار و یا شیرده و یا افرادی که دارای پیشینه مشکلات غذایی و یا فقدان محصولات غذایی هستند، نمی توانند از این برنامه رژیم کاهش وزن استفاده کنند.

مناسب ترین برنامه های لاغری جایگزین را از دکتر سلیمی دریافت نمایید.

گروه های غذایی مجاز که متخصصین اجازه مصرف آن ها را در این برنامه لاغری توصیه می کنند شامل:
گروه های غذایی مجاز که متخصصین اجازه مصرف آن ها را در این برنامه لاغری توصیه می کنند شامل:

 مواد غذایی جایگزین در رژیم سه روزه آمریکایی

چنانچه بعضی از مواد غذایی که در فهرست 3 روزه این رژیم غذایی وجود ندارد و یا حتی حساسیت غذایی نسبت به آن ها دارید، می توانید گروه های غذایی دیگری که در زیر متذکر می شویم را جایگزین کنید:

گریپ فروت

اغلب افراد به علت تلخ بودن طعم گریپ فروت ممکن است علاقه ای به مصرف این میوه نداشته باشند.

به همین منظور شما می توانید از سایر مرکبات مانند پرتقال در این برنامه رژیم لاغری استفاده کنید اما بایستی متذکر شد که ارزش غذایی آن ها همچون گریپ فروت نیست.

کره بادام زمینی

اکثر مردم علاقه ای به مصرف کره بادام زمینی ندارند پس بهتر است کره بادام هندی، بادام و یا حتی تخمه آفتابگردان را جایگزین رژیم غذایی خود کنند.

غذاهای دریایی

تن ماهی جایگزین مناسبی برای افرادی است که علاقه ای به مصرف ماهی ندارند. می توانید گوشت مرغ، گوشت بره (با چربی) و یا بوقلمون را نیز جایگزین غذاهای دریایی خود در این برنامه رژیم غذایی کنید.

البته حبوبات، آجیل، پنیر کاتیج و توفو هم جایگزین مناسبی برای گیاهخوارانی است که اجازه مصرف گوشت را در وعده های اصلی غذایی خود ندارند. توصیه می شود برای پیشگیری از فقدان پروتئین، گزینه مناسب را انتخاب کنید.

جایگزین گوشت

گوشت حاوی پروتئین بالا است. چنانچه جزء آن گروه از افرادی هستید که به مصرف فرآورده های گوشتی علاقه ای ندارید، می توانید از کینوا، عدس، توفو و یا لوبیا استفاده کنید.

از نظر متخصصین تغذیه، مصرف پروتئین برای تامین انرژی مورد نیاز روزانه مهم است و باید گفت که از اصلی ترین قسمت های این رژیم لاغری سه روزه به شمار می آید.

جایگزین موز

کیوی (دو عدد)، انبه هندی (یک عدد) و زردآلو (دو عدد) می تواند جایگزین مناسبی برای موز باشد. البته پوره سیب، انگور و یا هلو هم با میوه های نامبرده برابری می کند.

شما در این رژیم مجاز به مصرف هشتاد الی نود کالری موز در هر وعده هستید. پس سعی کنید میوه های جایگزین شما هم به همین مقدار باشند.

جایگزین موز
جایگزین موز

نکات کلیدی در مورد رژیم سه روزه آمریکایی

بهتر است گروه های غذایی را انتخاب کنید که به مصرف آن ها حساسیت ندارید.

چنانچه تمایلی به مصرف مواد غذایی که در این رژیم گنجانده شده است، ندارید، می توانید تغییرات را با توجه به خوراکی های جایگزین ایجاد کنید.

رژیم غذایی فوق قطع همیشگی کالری مصرفی را به دنبال دارد اما میزان کالری مجاز در طی روز را تا حد زیاد کاهش می دهد.

در صورتی که از خوراکی هایی که دارای کالری بسیار بالایی هستند، در برنامه رژیم لاغری سه روزه خود استفاده می کنید، باید به این مورد توجه داشته باشید که بعد از اتمام مدت رژیم، به نتیجه قابل قبولی دست نخواهید یافت.

در مدت رژیم سه روزه، بایستی کالری روزانه دریافتی شما 500 (Kcal) باشد. لذا بهتر است تمرکز خود را روی پروتئین هایی قرار دهید که به سیری طولانی مدت شما کمک بسیار می کند.

نکات کلیدی در مورد رژیم سه روزه آمریکایی
نکات کلیدی در مورد رژیم سه روزه آمریکایی

از فرآورده های گوشتی، سبزیجات و میوه ها بیشتر استفاده کنید.

لازم به توضیح است که چنانچه در این مدت با فقدان مواد مغذی مورد نیاز بدن مواجه نشوید، می توانید بعد از گذشت یک هفته مجدداً این رژیم لاغری را تکرار کنید.

 رژیم شوک سه روزه

به طور کلی پیروی از یک رژیم غذایی شدید توصیه نمی شود زیرا این نوع رژیم ها اغلب شامل تغییرات شدید و سریع در الگوهای غذایی معمول شما هستند و می توانند ناسالم باشند.

رژيم‌هاي رژيم‌هاي غذايي معمولاً مي‌توانند مواد مغذي مهم كمي داشته باشند و ممكن است انرژي و مواد مغذي مورد نياز بدن براي عملكرد درست را تامين نكنند. همچنین، رژیم‌های سخت ممکن است در درازمدت پایدار نباشند و می‌توانند منجر به دوچرخه‌سواری با وزن شوند، جایی که به طور مکرر وزن اضافه و کم می‌کنید، که می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد.

به‌جای رژیم‌های شدید، معمولاً توصیه می‌شود تغییرات تدریجی و طولانی‌مدت در عادات غذایی و سبک زندگی خود ایجاد کنید.

این شامل خوردن یک رژیم غذایی متعادل است که شامل انواع غذاها از همه گروه های غذایی، فعالیت بدنی منظم و یافتن راه هایی برای مدیریت استرس است. این تغییرات می تواند به شما کمک کند تا به یک روش سالم به وزن سالم برسید و آن را حفظ کنید.

همیشه مهم است که قبل از ایجاد هر گونه تغییر قابل توجهی در رژیم غذایی یا سبک زندگی خود با یک متخصص بهداشت یا متخصص تغذیه صحبت کنید. آنها می توانند توصیه های شخصی را بر اساس نیازهای فردی و اهداف سلامتی شما ارائه دهند.

چندین ضرر احتمالی برای پیروی از یک رژیم لاغری سریع سه روزه وجود دارد:

کمبود مواد مغذی:

یک رژیم لاغری سریع سه روزه ممکن است دارای مواد مغذی مهمی مانند پروتئین، فیبر، و ویتامین‌ها و مواد معدنی کم باشد که می‌تواند منجر به کمبود و پیامدهای منفی برای سلامتی شود.

گرسنگی و ناراحتی:

رژیم گرفتن می تواند باعث گرسنگی و ناراحتی شود و ممکن است سه روز به روزه گرفتن سخت باشد.

نتایج درازمدت ضعیف:

رژیم گرفتن برای دوره های کوتاه مدت، مانند سه روز، راه پایداری برای کاهش وزن نیست. هنگامی که به الگوهای غذایی معمول خود بازگشتید، ممکن است هر وزنی را که از دست داده اید دوباره به دست آورید.

خطر پرخوری:

پس از یک رژیم غذایی، ممکن است احساس گرسنگی شدید داشته باشید و احتمال پرخوری بیشتر شود که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

خطرات سلامتی:

رژیم، اگر به درستی انجام نشود می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. می تواند باعث کم آبی، عدم تعادل الکترولیت ها و سایر مشکلات سلامتی شود.

 

 

نتیجه گیری

در این نوشتار، به اصول و قواعد رژیم سه روزه آمریکایی همراه با مهمترین مزایا و اثراتی که می تواند رعایت این رژیم در پی داشته باشد، اشاره کردیم.

همچنین به سالم ترین گروه های غذایی جایگزین که شما می توانید به وعده های اصلی غذایی خود اضافه کنید، پرداختیم.

اگر چه پیروی از این برنامه رژیم لاغری کم کالری و مفید می تواند تقلیل وزن قابل توجهی را به همراه داشته باشد، اما باید به این مورد توجه داشته باشید که این لاغری کوتاه مدت و موقتی است.

به همین منظور در انتهای مقاله به یکی از مناسب ترین متدهای جراحی کاهش وزن که توسط حاذق ترین جراحان متابولیک یعنی دکتر مهدی سلیمی انجام می شود، مواردی را متذکر شدیم تا از مزیت های آن بهره مند شوید.

در پایان توصیه می کنیم، جایگزین گوشت در رژیم کانادایی را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید