رژیم جنرال موتورز

فهرست مطالب

امروز با موضوع رژیم جنرال موتورز در خدمت شما هستیم.

اغلب افراد رژیم جنرال موتورز را با نام GM می‌شناسند. زیرا این رژیم نخستین ‌بار به واسطه شرکت جنرال موتورز با اهداف بسیار زیادی صورت گرفت. شرکت جنرال موتورز با کمک گرفتن از وزارت کشاورزی آمریکا و همین‌طور سازمان غذا و دارو اهداف خود را برای تعریف این نوع رژیم عنوان کرد.

مقدمه 

رژیم جنرال موتورز
رژیم جنرال موتورز

هدف‌های اصلی این رژیم افزایش بهره‌وری از نیروی کار و بیشتر شدن سلامتی کارکنان بود و توانست باعث طراحی رژیم جنرال موتورز شود. هدفمندی رژیم جنرال موتورز بر این است که بتواند در طی مدت یک هفته 6 ‌تا ۷ کیلوگرم از وزن افراد را بکاهد.

هنگامی‌ که شرکت جنرال موتورز برای کارکنان خود از این رژیم غذایی استفاده کرد، نتایج اولیه آن بسیار چشمگیر و هدفمند بود و کارکنان این شرکت توانستند در مدت یک هفته کاهش وزن مناسبی را تجربه کنند و به ‌مرور زمان انرژی آن‌ها در حیطه فعالیت‌های کاری‌شان نیز افزایش پیدا کرد.

اشخاصی که از این رژیم غذایی پیروی می‌کنند، بر این باورند که استفاده از این راهکار باعث کاهش وزن می‌شود و می­تواند به نسبت دیگر رژیم‌ها سرعت چربی سوزی بیشتری داشته باشد.

کاهش وزن

اما سوال ذهنی اغلب افراد این است که آیا استفاده از رژیم جنرال موتورز هدفمند و تأثیرگذار است و تا چه میزان می‌توان به این ادعا تکیه کرد که این رژیم می‌تواند سلامت را به‌ همراه داشته باشد؟

اینفوگرافیک رژیم جنرال موتورز

اینفوگرافیک رژیم جنرال موتورز
اینفوگرافیک رژیم جنرال موتورز

ویدئو رژیم جنرال موتورز

با توجه به این‌ که استفاده از این رژیم غذایی برای کاهش وزن با موفقیت بسیاری همراه بوده‌ است، استفاده از آن راه سخت و دشوار نیست. اما اغلب متخصصین استفاده از آن را توصیه نمی‌کند.

زیرا مدعی هستند که سلامت بدن از طریق استفاده رژیم جنرال موتورز به خطر می‌افتد. متخصصین معتقدند که استفاده از این رژیم غذایی با حذف برخی از مواد غذائی می‌تواند نگران‌ کننده باشد و به‌ عنوان یک راهکار اصولی و پایدار برای کاهش وزن در طولانی ‌مدت شناخته نمی‌شود.

کاهش وزن
کاهش وزن

حال آنچه که قرار است در ادامه این مبحث به آن بپردازیم توضیحات کامل و مفصلی در رابطه با رژیم جنرال موتورز که مدعی لاغری در ۷ روز می‌باشد، است. پشتوانه علمی فوق ‌العاده خوبی در پس استفاده از رژیم جنرال موتورز واقع شده ‌است که باعث می‌شود سطح آگاهی و اطلاعات افراد در این زمینه بیشتر گردد.

حال برای این‌که در رابطه با این رژیم و مزایا و ویژگی‌های آن بیشتر بدانید تا انتهای این مطلب با ما باشید تا سطح آگاهی شما در این زمینه افزایش یابد.

رژیم جنرال موتورز

رژیم جنرال موتورز
رژیم جنرال موتورز

عنوان‌هایی که در ادامه این مبحث به آن‌ها خواهیم پرداخت، عبارت‌اند از:

رژیم جنرال موتورز چیست و چگونه مورد استفاده واقع می‌شود؟

رژیم جنرال موتور چگونه به موفقیت رسید؟

رژیم جنرال موتورز چگونه در بدن فعالیت می‌کند؟

اهداف اصلی رژیم جنرال موتورز چه مواردی است؟

بایدها و نبایدهای رژیم جنرال موتورز چه مواردی هستند؟

برنامه غذایی هفت‌ روزه رژیم جنرال موتورز برای کاهش وزن چگونه است؟

رژیم غذایی ژنرال موتور روز اول

رژیم جنرال موتورز در روز دوم

رژیم جنرال موتورز در روز سوم

رژیم جنرال موتورز در روز چهارم

رژیم جنرال موتورز در روز پنجم

رژیم جنرال موتورز در روز ششم

رژیم جنرال موتورز در روز هفتم

موارد قابل رعایت دیگر در رژیم جنرال موتورز

طرز تهیه سوپ مخصوص رژیم جنرال موتورز چگونه است؟

تحقیقات انجام‌ شده در رابطه با رژیم جنرال موتورز به چه صورت است؟

مزایای استفاده از رژیم جنرال موتورز در چه مواردی می‌باشد؟

مصرف میوه و سبزیجات بیشتر

حذف نوشیدنی های مضر

مصرف قند کمتر

قابلیت سم‌زدایی بدن

درخشان شدن پوست افراد

بهبود متابولیسم بدن

بهبودی هضم غذا

عادت بهتر جایگزین عادات بد

افزایش اراده برای کاهش وزن

خواص استفاده از رژیم جنرال موتورز

نکات خوب در رژیم جنرال موتورز

به چه دلیل برخی از متخصصین رژیم جنرال موتورز را پیشنهاد نمی‌کنند؟

نبودن مطالعات علمی برای تأیید آن

نبودن یک رژیم بالانس و سالم

مشکلات روان‌شناختی رژیم جنرال موتورز

برگشت‌پذیر بودن رژیم جنرال موتورز

نبود مواد مغذی در رژیم جنرال موتورز

استفاده از رژیم جنرال موتورز برای اشخاصی که چاقی مفرط دارند مفید می‌باشد؟

آیا امتحان کردن رژیم جنرال موتورز ارزش را دارد؟

سوالات متداول در رابطه با رژیم جنرال موتورز و پاسخ‌های آن‌ها چیست؟

نظریه نهایی برای رژیم جنرال موتورز

رژیم جنرال موتورز چیست و چگونه مورد استفاده واقع می‌شود؟

اغلب افرادی که از این رژیم پیروی می‌کنند مدعی هستند که استفاده از رژیم جنرال موتورز سبب تناسب اندام و کاهش وزن بسیاری می‌گردد و این کمک می‌کند تا میزان کاهش چربی افراد با سرعت بیشتری اتفاق بیفتد.

رژیم جنرال موتورز چیست و چگونه مورد استفاده واقع می‌شود؟
رژیم جنرال موتورز چیست و چگونه مورد استفاده واقع می‌شود؟

یک دوره 7 ‌روزه برای استفاده از این رژیم برنامه‌ریزی می‌شود

یک دوره 7 ‌روزه برای استفاده از این رژیم برنامه‌ریزی می‌شود و در واقع هر کدام از روزها قانون مشخص ‌شده ای در رابطه با گروه‌های غذائی دارند که نیاز است آن‌ها را رعایت کنید.

به‌ عنوان نمونه در یک روز از این ۷ روز در رژیم جنرال موتورز فقط قادر به استفاده از سبزیجات هستید و در روز پنجم آن فقط می‌توانید میزان زیادی گوشت در کنار گوجه ‌فرنگی مصرف کنید. این قوانین توانسته این رژیم را منحصر به ‌فرد کند.

اعتقاد طرف‌داران رژیم جنرال موتورز بر این است که غذاهای موجود آن‌ها که شامل میوه‌ها، سبزیجات می‌شوند و کالری کمتری برخوردار هستند، به کاهش وزن در این ۷ روز بسیار کمک می‌کنند. کم شدن شدید میزان کالری رژیم جنرال موتورز باعث کاهش وزن می‌شود.

یعنی عملکرد اصلی آن به ‌گونه‌ای است که هر آنچه در طول روز می‌سوزانید، استفاده می‌کنید و هیچ کالری اضافه وارد بدن نمی‌شود. نظریه این برنامه ‌ریزی برای رژیم جنرال موتورز بر این است که اغلب غذاهایی که در آن مورد استفاده واقع می‌شوند، دارای کالری منفی می‌باشند. البته برخی این نظریه را رد می‌کنند و تحقیقات به اثبات می‌رسانند که هیچ غذایی با کالری منفی وجود نخواهد داشت.

یک دوره 7 ‌روزه برای استفاده از این رژیم برنامه‌ریزی می‌شود
یک دوره 7 ‌روزه برای استفاده از این رژیم برنامه‌ریزی می‌شود

رژیم جنرال موتور چگونه به موفقیت رسید؟

بررسی‌ها و ارزیابی‌های لازم از سال ۱۹۸۵ بر روی برنامه رژیم غذایی جنرال موتورز آغاز شد. هدف اصلی ارائه این رژیم برای بالا بردن سطح کیفی کارکنان شرکت جنرال موتورز بود و توسط این شرکت به ‌همراه کمک گرفتن از اداره دارو و غذا و اداره کشاورزی به ثبت رسانید.

این رژیم قصد داشت تا میزان بهره‌وری از نیروهای کار را بیشتر کند. زیرا کاهش وزن کارگران آن‌ها را در محدوده سالم وزنی قرار می‌داد و می‌توانستند فعالیت‌های خود را در روند کار بیشتر کنند. نتیجه قابل ‌توجهی از استفاده این رژیم برای کارکنان حاصل شد و افراد مشاهده کردند با گذشت یک هفته حدوداً ۴ تا ۷ کیلوگرم از وزن خود را کاهش داده‌اند.

با پیروی از این رژیم غذایی کارگران توانسته‌اند بهره‌وری و انرژی بسیار بالاتری را تجربه کنند و این توانست این رژیم را معروف و مشهور کند و با موفقیت بسیار بزرگ همراه بود. همین موضوع باعث شد که به‌ غیر از کارکنان این شرکت میلیون‌ها نفر دیگر از این رژیم غذایی استفاده مفید داشته باشند. زیرا پیروی از آن آسان می‌باشد و هیچ دشواری ندارد.

رژیم جنرال موتورز چگونه در بدن فعالیت می‌کند؟

از طریق یک نقشه حساب‌ شده رژیم جنرال موتورز با چربی‌های بدن مقابله می‌کند. مهم‌ترین چیزی که باعث مقابله با چربی‌های بدن می‌شود، استفاده از غذاهای کم‌ کالری در طول روز می‌باشد.

این مهم است که در این رژیم غذاهایی که میزان انرژی بیشتری به بدن می‌دهند، بیشتر استفاده شود. نکته دومی که می‌تواند در رژیم جنرال موتورز کمک کند تا کاهش وزن صورت بگیرد، غذاهای با آب بسیار می‌باشد .زیرا باعث فرایند سم‌زدایی سریع بدن می‌شوند.

حتما از  این‌ موضوع اطلاع دارید که اگر بدن سختی نشود، باعث قوی‌تر شدن آن نمی‌گردد. این رژیم بر این اصول پای‌بند است که ۷ روز از زندگی خود را از غذاهای مضر پرهیز کنید تا فعالیت‌های سیستم گوارش شما بسیار بهتر صورت بگیرد.

به دلیل این ‌که بدن در مقابل پرهیز از رژیم‌های غذائی ممانعت می‌کند، بعد از پایان این ۷ روز به سوزاندن چربی‌ها به‌ سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد. البته دستاورد مهم رژیم جنرال موتورز کاهش وزن حدوداً ۷ کیلوگرم در ۷ روز می‌باشد و نیاز است که برای هر روز رژیم‌های غذایی مختلف کاهش وزن نیز صورت بگیرد.

رژیم جنرال موتورز چگونه در بدن فعالیت می‌کند؟
رژیم جنرال موتورز چگونه در بدن فعالیت می‌کند؟

اهداف اصلی رژیم جنرال موتورز چه مواردی است؟

باید بگوییم این رژیم برای فصل تابستان بسیار مناسب می‌باشد. به دلیل این‌که روند پیروی از این رژیم این است که استفاده از میوه‌های بسیار در آن مجاز می‌باشد. به دلیل این‌ که تنوع میوه‌ها در فصل تابستان بسیار زیاد می‌باشد و این رژیم غذایی با استفاده از میوه‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند در این فصل نتیجه کاربردی و مؤثری داشته باشد.

در طی میزان مدت مشخص ‌شده فرد موظف است بسیاری از انواع میوه‌ها را مصرف کند. البته برخی بر این باورند که این کاهش وزن دوام بسیاری نخواهد داشت. اما در هر صورت افرادی که قصد رسیدن به اهداف خود در زمینه کاهش 6 ‌تا ۷ کیلوگرم در یک هفته را دارند، می‌توانند به این هدف با پیروی از رژیم جنرال موتورز برسند.

پیشنهاد می کنیم از پست نمونه رژیم غذایی برای دیابتی ها دیدن کنید.

اگر در مواقع خیلی ضروری نیاز به لاغری سریع دارید

اگر در مواقع خیلی ضروری نیاز به لاغری سریع دارید و یا مراسمی پیش رو دارید که نیاز است تناسب اندام داشته باشید، می‌توانید از رژیم جنرال موتورز استفاده کنید. روش‌های مختلفی و اهداف بسیاری در پس استفاده از این رژیم لاغری صورت گرفته می‌شود که در موارد زیر آن‌ها را ذکر خواهیم کرد.

 • از بین بردن سم‌ها بدن
 • بهبود یافتن سیستم گوارشی
 • کاهشی ۷ کیلوگرم وزن تنها در یک هفته
 • افزایش توانایی بدن در سوزاندن چربی‌ها

این دسته از نکات به ‌عنوان مهم‌ترین اهداف اصلی رژیم جنرال موتورز ذکر شده است. البته قوانین بسیار دیگری در پس این رژیم وجود دارد که در ادامه این مبحث به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

اگر در مواقع خیلی ضروری نیاز به لاغری سریع دارید
اگر در مواقع خیلی ضروری نیاز به لاغری سریع دارید

بایدها و نبایدهای رژیم جنرال موتورز چه مواردی هستند؟

قبل از این که این برنامه غذایی را شروع کنید، نیاز است چند قانون اساسی در رابطه با آن را بدانیدو

 • شما وظیفه دارید در طول روز حدوداً ۸ تا ۱۲ لیوان آب استفاده کنید.
 • برای این رژیم نیازی به ورزش کردن ندارید.
 • بدون ورزش کردن می‌توانید کاهش وزن را تجربه کنید و به هدف خود برسید.
 • باید توجه داشته باشید ورزش و فعالیت بدنی در ۳ روز اول این رژیم باید بسیار اندک باشد.
 • می‌توانید روزانه ۲ تا ۳ کاسه است سوپ مخصوص جنرال موتورز را استفاده کنید.
 • طرز تهیه این سوپ از طریق سبزیجاتی همانند کرفس، کرم، گوجه‌فرنگی، پیاز و فلفل می‌باشد.
 • مصرف لوبیا در این رژیم غیرمجاز شناخته‌ شده است. زیرا کالری بسیاری دارد و مانع از کاهش وزن می‌گردد.
 • نوشیدن چای و قهوه در رژیم جنرال موتورز مشکلی ندارد، اما نباید از افزودنی‌های شیرین در آن اضافی استفاده شود.
 • اجازه استفاده از برخی غذاهای جایگزین در این برنامه غذایی داده می‌شود.
 • بعد از به اتمام رساندن این رژیم پیشنهاد می‌کنیم یک رژیم کربوهیدرات کم و پروتئین زیاد استفاده کنید تا تا محدوده وزن نرمال نگه دارید.
 • اگر قصد دارید مجدداً این رژیم را تکرار کنید، نیاز است طی دوره‌های خود حدوداً ۷ تا ۵ روز فاصله بیندازید.
بایدها و نبایدهای رژیم جنرال موتورز چه مواردی هستند؟
بایدها و نبایدهای رژیم جنرال موتورز چه مواردی هستند؟

برنامه غذایی هفت‌ روزه رژیم جنرال موتورز برای کاهش وزن چگونه است؟

مهم‌ترین هدف افراد برای استفاده کردن از این نوع رژیم غذایی این است که تعادل در غذا خوردن سبب کاهش وزن گردد، اما در عین ‌حال هیچ مواد مغذی برای بدن محروم نشود. تمرکز اصلی رژیم لاغری جنرال موتورز بر روی استفاده از کربوهیدرات‌های پیچیده در کنار مواد غذایی کم‌کالری باشد می‌باشد.

هنگامی‌که از این روش با افزایش مصرف بسیار آب استفاده کنیم، کاهش وزن چشمگیری در طول یک هفته اتفاق خواهد افتاد. اصول و اساس اصلی رژیم جنرال موتورز این است که فرد بیشتر از برنج قهوه‌ای، سبزیجات و مرغ استفاده داشته باشد.

هنگامی‌که این رژیم در ابتدای امر برای کارکنان شرکت جنرال موتورز طراحی شد، قوانین و برنامه غذایی برای آن‌ها ذکر شد که در ادامه این مبحث به شرح آن در طی مدت ۷ روز خواهیم پرداخت تا بتوانید درک درستی از رژیم غذایی جنرال موتورز داشته باشید.

رژیم غذایی ژنرال موتور روز اول

در روز اول از این رژیم غذایی استفاده از همه میوه‌ها به ‌غیر از موز مجاز می‌باشد. اغلب میوه‌های توصیه ‌شده برای روز اول این رژیم هندوانه و طالبی می‌باشد و نیاز است در کنار آن ۸ تا ۱۰ لیوان آب در طول روز مصرف شود.

نکته مهم این رژیم این است که از روز اول رژیم نیاز است استفاده از میوه‌های بسیار استفاده کرد. در طی بررسی‌ها و ارزیابی‌ها متوجه شدیم هیچ‌گونه دستورالعمل خاصی برای این‌ که در چه زمانی می‌توان از این میوه‌ها استفاده کرد، تعیین نشده ‌است.

به دلیل این‌که فیبر بسیاری در میوه‌هایی همانند هندوانه و طالبی دیده می‌شود، توصیه این رژیم در روز اولیه است که از این دو میوه استفاده بسیار داشته باشید. البته میوه‌های دیگری همانند سیب، پرتقال و پاپایا گزینه‌های مناسبی برای مصرف در روز اول رژیم غذایی جنرال موتورز هستند. محدوده مجاز این رژیم تعیین می‌کند که از خوردن موز در روز اول پرهیز کنید.

به غیر از مصارف فراوان میوه‌ها در طول روز اول، توصیه می‌شود میزان زیادی آب بنوشید. این‌که فرد بتواند بین ۸ تا ۱۲ لیوان در طول روز اول رژیم مصرف کند، عملکرد بهتری برای بدن او دارد.

در این رژیم فرد اصلا گرسنگی را احساس نخواهد کرد

در این رژیم فرد اصلا گرسنگی را احساس نخواهد کرد و مجاز است هر زمانی‌ که احساس گرسنگی داشت از میوه‌ها استفاده کند. دلیل اصلی این نکته این است که فیبر بسیاری در میوه‌ها انباشته ‌شده است و از چربی کمی برخوردار می‌باشند. این نکته می‌تواند در طولانی ‌مدت افراد را سیر نگه دارد و با توجه به کالری اندکی که دارد، باعث کاهش وزن می‌گردد.

توصیه استفاده بسیار از آب در روند رژیم جنرال موتورز سبب دفع شدن سموم متعدد از بدن می‌گردد و بدن را برای ادامه رژیم آماده‌سازی می‌کند. البته این نکته نیز مؤثر است که در روز اول رژیم از خوردن هر گونه سبزیجات جلوگیری کنید و فقط مجاز به استفاده از میوه‌ها هستید.

اغلب افراد روز اول رژیم جنرال موتورز را با موفقیت پشت سر می‌گذارند. به دلیل این‌که انگیزه و انرژی آن‌ها در طول این مدت او بسیار است و هنوز یکنواختی رژیم را تجربه نکرده‌اند.

منوی روز اول

تنها می‌توانید از میوه‌ها تغذیه داشته باشید.

استفاده از هر میوه‌ای به‌ جز موز مجاز می‌باشد.

موز حاوی نشاسته بسیار است، به ‌همین دلیل از منوی روز اول حذف ‌شده است.

هیچ حد و حدود تعیین ‌شده برای استفاده این میوه‌ها تعیین نمی‌شود.

سعی کنید از میوه‌های آبدار استفاده داشته باشید تا روند کاهش وزن سرعت ببخشد.

منوی روز اول
منوی روز اول

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز اول

صبحانه (۸ تا ۹ صبح): 1 لیوان آب به‌ همراه 1 عدد سیب متوسط

بعد از صبحانه (۱۱ تا ۱۲ صبح): 1 لیوان آب به‌همراه نصف کاسه طالبی

ناهار (۱٫۳۰ تا 2 ظهر):  ۲ لیوان آب در کنار میزان زیادی هندوانه

میان وعده بعد از ناهار (۴ تا ۵ بعدازظهر): ۱ لیوان آب در آب در کنار ۱ عدد پرتقال بزرگ کامل

میان وعده عصر (۶٫۳۰ تا ۷ عصر): ۱ لیوان آب در کنار ۱ عدد سیب بزرگ

شام (۸ تا ۹ شب): ۲ لیوان آب در کنار میزان زیادی به طالبی

لیست ممنوعه مواد غذایی در روز اول

از خوردن هر گونه سبزیجات در این روز خودداری کنید.

در این روز هرگز نباید از موز استفاده کنید.

از خوردن هرگونه لبنیات همانند ماست پرچرب، شیر پرچرب، ماست یخ‌زده، بستنی و پنیر خودداری کنید.

استفاده از تمامی غذاهای دارای کربوهیدرات ممنوع می‌باشد.

استفاده از چربی‌ها و روغن‌ها همانند کره، روغن نارگیل، روغن آفتاب‌گردان ممنوع است.

در این روز حذف تمام نوشیدنی‌ها همانند اسموتی، نوشابه، آب‌میوه، میلک شیک و دیگر موارد صورت می‌گیرد.

میوه‌های جایگزین رژیم در روز اول

در شرایطی که به برخی از میوه‌ها آلرژی و حساسیت دارید و یا این ‌که آن‌ها را دوست ندارید، می‌توانید از موارد زیر در روز اول به ‌عنوان جایگزین استفاده کنید.

میوه‌های جایگزین رژیم در روز اول
میوه‌های جایگزین رژیم در روز اول

سیب، ، طالبی، خیار، پرتغال، گریپ‌فروت، هلو، سیب سبز، هندوانه

توصیه‌های مفید رژیم در روز اول

پیشنهاد می‌کنیم برای صبحانه چند لیوان آب بنوشید و کمی سیب میل کنید.

ملون‌ها یک گزینه مناسب برای این رژیم هستند.

با استفاده از ملون تا پایان روز می‌توانید ۴۵۰ گرم تا ۱ کیلوگرم از بدن خود را حذف کنید.

استفاده از مواد غذایی خوب و محدود در این حیطه به شما کمک می‌کند.

برای این‌که متابولیسم لیپیدها فعال شود نیاز به ورزش کردن دارید.

ورزش‌هایی مناسب برای روز اول

اگر بتوانید در کنار استفاده از این رژیم غذایی ورزش و تمرین‌های اساسی را انجام بدهید، موفق‌تر خواهید بود. در ادامه این مبحث لیستی از تمرین‌هایی که می‌توانید در این دوره و انجام بدهید را تهیه کرده‌ایم. لازم به ذکر است بدانید هنگامی‌که فقط از میوه و آب در طول روز استفاده کردید، هیچ ورزش سنگینی انجام ندهید.

شرایط انجام این تمرین‌ها در صبح یا عصر بعد از تایم کاری شما باید انجام بگیرد. می‌توانیم یک برنامه سفارشی برای یک روز شما را ذکر کنیم.

حلقه بازو ۱ ست ده‌تایی

حلقه کمر ۱ ست ده‌تایی

چرخش مچ پا ۱ ست ده‌تایی

حلقه پا ۱ ست ده‌تایی

پیاده‌روی ۵ تا ۱۰ دقیقه

در طول انجام این ورزش‌ها باید این نکته را در نظر بگیرید که اگر دچار آسیب جسمانی هستید، برای انجام آن‌ها با یک مربی یا پزشک مشورت کنید و بدون هماهنگی از انجام ورزش‌ها خودداری کنید.

ورزش‌هایی مناسب برای روز اول
ورزش‌هایی مناسب برای روز اول

رژیم جنرال موتورز در روز دوم

در روز دوم رژیم جنرال موتورز فرد مجاز است یک سیب‌زمینی بزرگ آب‌ پز شده برای ناهار در کنار میزان زیادی از سبزیجات دلخواه به‌ صورت خام یا پخته استفاده کند. البته نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب نیز در روز دوم توصیه می‌شود.  نکته‌ مهم در روز دوم این است که باید استفاده از سبزیجات را بسیار جدی بگیرید.

هیچ تأکیدی بر روی این ‌که این سبزیجات به شکل خام و یا به شکل پخته خورده شوند وجود ندارد. فرد بنا بر سلیقه و میل خود می‌تواند از سبزیجات در حالت خام یا پخته استفاده کند.

اما نکته مهم این است که نباید هیچ‌گونه روغنی برای پخت سبزیجات استفاده شود و کاملاً بدون استفاده از روغن طبخ شود. کربوهیدرات مورد نیاز بدن از طریق استفاده سبزیجات در طول روز دوم تامین می‌گردد. حال برای دریافته کربوهیدرات سیب ‌زمینی پخته منبع خوب و مؤثری شناخته می‌شود.

استفاده از سبزیجات

می‌توانید از سبزیجات مفیدی همانند نخود فرنگی در کنار سیب‌زمینی پخته در روز دوم رژیم جنرال‌ موتورز استفاده کنید. زیرا دارای پروتئین بسیاری می‌باشد و سبزیجات دیگری همانند هویج از فیبر بسیار برخوردار هستند. ویتامین‌های مورد نیاز بدن در طول روز دوم می‌تواند از طریق استفاده حبوبات تامین گردد.

بعد از این ‌که روز اول بدون وجود هیچ‌گونه کربوهیدرات سپری می‌شود، وجود سبزیجات در روز دوم می‌تواند بدن را از وجود کربوهیدرات‌ها بی‌نیاز کند. اما این رژیم تعیین می‌کند در روز دوم برخلاف روز اول مجاز به استفاده از میوه‌ها نیستید. اما همچنان اصول نوشیدن ۸ تا ۱۲ لیوان آب در طول روز برای شما امری ضروری است و موظف به انجام آن هستید.

منوی روز دوم

استفاده از سبزیجات در روز دوم فقط مجاز می‌باشد.

تمامی سبزیجات به ‌جز سیب ‌زمینی می‌توانند استفاده شوند.

سیب‌زمینی حاوی نشاسته بسیار است که کاهش وزن با استفاده از آن صورت نمی‌گیرد.

سبزیجات به ‌صورت خام یا پخته می‌توانند در روز دوم مصرف شوند.

هیچ‌گونه روغنی برای طبخ سبزیجات نباید استفاده شود.

محدودیتی برای استفاده از سبزیجات وجود ندارد.

مجاز هستید تا هنگامی‌که احساس سیری کنید از سبزیجات استفاده کنید.

منوی روز دوم
منوی روز دوم

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز دوم

صبحانه (۸ تا ۹ صبح): 1 عدد سیب ‌زمینی پخته ‌شده بدون هیچ ‌گونه روغن

بعد از صبحانه (۱۱ تا ۱۲ صبح): ۱ لیوان آب به همراه سالاد کلم و کاهو

ناهار (۱٫۳۰ تا 2 ظهر): ۲ لیوان آب در کنار کاسه‌ای پر از سبزیجات مخلوط همانند خیار، پیاز، هویج، کاهو

میان وعده بعد از ناهار (۴ تا ۵ بعدازظهر): ۲ لیوان آب در کنار نصف فلفل دلمه‌ای و ۱ فنجان بروکلی پخته‌شده

میان وعده عصر (۶٫۳۰ تا ۷ عصر): ۱ لیوان آب به همراه میزانی گل‌کلم پخته‌ شده

شام (۸ تا ۹ شب): ۲ لیوان آب در کنار میزانی لوبیا سبز و ۱ کاسه سالاد تشکیل ‌شده از هویج و بروکلی

لیست ممنوعه مواد غذایی در روز دوم

در روز دوم نباید هیچ میوه‌ای استفاده شود.

هر گونه منبع پروتئینی در این روز همانند تخم‌مرغ، ماهی، لوبیا، عدس، قارچ، غور گوشت مفید نیست.

از خوردن چربی‌های همانند روغن آفتاب‌گردان، روغن نارگیل، کره به گورکن نباتی خودداری کنید.

تمامی غذاهایی که منبع کربوهیدرات هستند، همانند برنج قهوه‌ای در این روز مضر هستند.

دوری از لبنیات همانند شیر پرچرب، ماست یخ‌زده، بستنی، پنیر، ماست پرچرب در این روز توصیه می‌شود.

از تمامی نوشیدنی‌های شیرین همانند نوشابه، آب‌میوه‌های تازه، اسموتی ها، آب‌میوه‌های بسته‌بندی‌شده خودداری کنید.

غذای جایگزین رژیم در روز دوم

اگر به غذایی در این لیست حساسیت دارید می‌توانید از موارد زیر به‌ عنوان غذاهای جایگزین استفاده کنید.

کلم، کرفس، کاهو، سیب‌زمینی، سیب‌زمینی شیرین، خیار، هویج، پیاز، مصر، بروکلی، گل‌کلم، فلفل دلمه‌ای، کدو سبز، لوبیا سبز، چغندر

غذای جایگزین رژیم در روز دوم
غذای جایگزین رژیم در روز دوم

توصیه‌های مفید رژیم در روز دوم

استفاده از سیب ‌زمینی پخته ‌شده کمک می‌کند تا روز دوم به ‌راحتی طی شود.

برای شام یا ناهار می‌توانید سوپ کلم یا سوپ گوجه استفاده کنید.

ورزش‌هایی مناسب برای روز دوم

طناب ‌بازی 2 ست ۵۰ تایی

چرخش بازوها ۱ ست ده‌تایی

چرخش کمر ۱ ست ده‌تایی

چرخش شانه ۱ ست ده‌تایی

چرخش گردن ۱ ست ده‌تایی

انواع ورزش‌های صورت

ورزش‌هایی مناسب برای روز دوم
ورزش‌هایی مناسب برای روز دوم

رژیم جنرال موتورز در روز سوم

در روز سوم از این رژیم استفاده از تمامی میوه‌ها به ‌غیر از موز مجاز می‌باشد. همین‌طور نیاز است سبزیجات خام یا پخته ‌شده بدون روغن استفاده شود.

این ‌که گفته می‌شود در طول روز سوم نیاز است از میوه‌ها به ‌جز موز استفاده کنید، به این دلیل  است که سیب ‌زمینی و موز دارای میزان زیادی کربوهیدرات هستند که در طول روز سوم استفاده از کربوهیدرات‌ها برای بدن توصیه نمی‌شود. تمرکز روز سوم رژیم جنرال موتورز بر روی ترکیبی از میوه‌ها و سبزیجات می‌باشد.

هنگامی ‌که تا روز سوم از این رژیم پیروی کرده‌اید تقریباً نیمی از راه را پیموده‌اید و بدن شما به شرایط استفاده از این رژیم عادت‌ کرده است. اما وجود میوه‌ها و سبزیجات متعدد در روز سوم می‌تواند کربوهیدرات‌ها و پروتئین بدن را تامین کند و بدن با کاهش هیچ‌گونه مواد مغذی رو به ‌رو نشود.

به ‌غیر از این موضوع این امری ثابت است که همانند روزهای گذشته نیاز به نوشیدن آب بسیار در طول روز دارید. استفاده از آب بسیار در طول روز کمک می‌کند تا تمامی سموم از بدن دفع شوند، بنابراین بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

منوی روز سوم

روز سوم مجموعه‌ای از مواد غذایی روز اول و دوم را استفاده می‌کنید.

استفاده از میوه‌ها و سبزیجات به هر میزان مجاز است.

موز و سیب‌زمینی را از منوی غذایی خود کنار بگذارید.

وجود موز و سیب‌زمینی به دلیل نشاسته بسیار از روند کاهش وزن جلوگیری می‌کند.

منوی روز سوم
منوی روز سوم

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز سوم

صبحانه (۸ تا ۹ صبح): ۲ لیوان آب به‌همراه نصف کاسه طالبی یا سیب

بعد از صبحانه (۱۱ تا ۱۲ ظهر): ۲ لیوان آب به‌همراه ۱ عدد هلو و نصف برش آناناس

ناهار (۱٫۳۰ تا 2 ظهر): ۲ لیوان آب در کنار سالاد خیار، کاهو، هویج

میان وعده بعد از ناهار (۴ تا ۵ عصر): ۱ لیوان آب به‌همراه نصف تکه طالبی و ۱ عدد پرتقال کامل

میان وعده عصر (۶٫۳۰ تا ۷ عصر): ۲ عدد لیوان آب به ‌همراه ۱ عدد گلابی

شام (۸ تا ۹ شب): ۲ لیوان آب در کنار بروکلی پخته و چغندر

لیست ممنوعه مواد غذایی در روز سوم

خوردن تمامی سبزیجات در این روز ممنوع می‌باشد.

در هنگام خوردن میوه‌ها از خوردن موز اجتناب کنید.

منابع پروتئینی همانند تخم‌مرغ، ماهی، لوبیا، عدس، قارچ در این روز ممنوع می‌باشد.

تمامی غذاهای کربوهیدرات‌ها در این روز ممنوع می‌باشد.

نباید از شیر پرچرب، ماست یخ‌زده، بستنی، پنیر، ماست پرچرب استفاده کرد.

نوشیدن هرگونه نوشیدنی همانند آب‌میوه، اسموتی، نوشابه، نوشیدنی‌های شیرین ممنوع است.

غذای جایگزین رژیم در روز سوم

در هنگام وجود آلرژی می‌توانید از مواد غذایی زیر به‌ عنوان جایگزین استفاده کنید.

هویج، طالبی، سیب، پرتقال، گلابی، آناناس، آلو، هلو، خیار، کیوی، کلم چینی، کاهو، چغندر، پرتغال، گریپ‌فروت، گل‌کلم، بروکلی

در این روز کالری‌های اضافی شما به ‌شدت سوخته می‌شود و نیاز است تمرینات آن را نیز انجام دهید.

غذای جایگزین رژیم در روز سوم
غذای جایگزین رژیم در روز سوم

ورزش‌هایی مناسب برای روز سوم

تمرینات صورت

لانگ ۲ ست پنج‌تایی

اسکات ۲ ست پنج‌تایی

چرخش باز ۱ ست ده‌تایی

چرخش مچ پا ۱ ست ده‌تایی

چرخش گردن ۱ ست ده‌تایی

چرخش شانه ۱ ست ده‌تایی

چرخش کمر ۱ ست ده‌تایی

چرخش بازو ۱ ست ده‌تایی

توصیه مهم این است که اگر دچار یک آسیب جدی می‌باشید تا میزان ممکن ست‌ها را کاهش دهید و یا با مربی یا پزشک دراین‌باره مشورت کنید. برای این‌ که با انجام این ورزش راحت باشید، می‌توانید ۲ تا ۳ دقیقه بین هر ست استراحت داشته باشید تا هیچ آسیبی به شما نرسد.

ورزش‌هایی مناسب برای روز سوم
ورزش‌هایی مناسب برای روز سوم

رژیم جنرال موتورز در روز چهارم

روز چهارم مخصوص استفاده از موز می‌باشد. متذکر می‌شویک که بین ۸ تا ۱۰ عدد موز در کنار 3 تا ۴ لیوان شیر استفاده شود. حال وقت آن رسیده که دلی از عزا در بیاری بیاورید و هر چه که در خوردن موز رعایت کرده اید در این روز جبران کنید. ولی برای افرادی که تحت رژیم جنرال موتورز هستند، در روز چهارم استفاده از ۸ تا ۱۰ عدد موز مجاز می‌باشند.

البته فرد موظف است این تعداد موز را بین وعده‌های اصلی غذایی و میان وعده‌های خود تقسیم کند تا در تمامی طول روز نیاز به مواد مورد نیاز برای بدن تامین شود.

به‌ غیر از آن نیاز است در وعده‌های اصلی همانند صبحانه، ناهار و شام یک لیوان بزرگ شیر را استفاده کنید. به دلیل این‌که موز میزان زیادی پکتین در خود دارد هضم آن به‌ سرعت اتفاق می‌افتد و در کنار شیر ترکیب بسیار خوبی درطول روز می‌باشد. انرژی مورد نیاز برای بدن از طریق استفاده موز فراهم می‌گردد.

زیرا میزان کمی سدیم در آن وجود دارد. اما سرشار از پتاسیم است و انرژی مورد نیاز را تامین می‌کند. استفاده از شیر می‌تواند نیاز بدن را برای تامین پتاسیم و کلسیم موردنظر تأمین کند و باعث تقویت استخوان‌های بدن می‌شود. هیچ میوه دیگری به‌ جز موز در روز چهارم رژیم جنرال موتورز مجاز نمی‌باشد و فرد موظف است فقط از این میوه استفاده کند.

لطفا از پست کالری یک لیوان شیر دیدن کنید.

منوی روز چهارم

روز چهارم مخصوص استفاده شیر و موز می‌باشد.

استفاده 3 ‌تا ۴ لیتر شیر در این روز مجاز است.

استفاده 5 ‌تا ۶ عدد موز در طول این روز مجاز می‌باشد.

در طول روز نیاز است ۱۰ تا ۱۲ عدد لیوان آب مصرف شود.

منوی روز چهارم
منوی روز چهارم

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز چهارم

صبحانه (۸ تا ۹ صبح): ۱ لیوان شیر به ‌همراه ۲ عدد موز بزرگ

بعد از صبحانه (۱۱ تا ۱۲ ظهر): از ۱ موز برای خوردن شیک موز استفاده کنید

برای شیرین کردن آن می‌توانید از نصف قاشق عسل استفاده داشته باشید

ناهار (۱٫۳۰ تا دوئه ظهر): ۱ کاسه سوپ

میان وعده بعد از ناهار (۶٫۳۰ تا ۷ عصر): استفاده از ۲ عدد موز متوسط

شام (۸ تا ۹ شب): ۱ لیوان شیر در کنار ۲ عدد موز بزرگ

لیست ممنوعه مواد غذایی در روز چهارم

استفاده از تمامی میوه‌ها به ‌جز موز ممنوع می‌باشد.

در این روز نباید از هیچ‌گونه سبزیجات، سیب‌زمینی استفاده داشته باشید.

استفاده از چربی‌هایی همانند کره، کریم نباتی، مارگارین و روغن نارگیل در این روز ممنوع است.

هر گونه منبع پروتئینی همانند تخم‌مرغ، ماهی، قارچ، عدس، لوبیا در این روز نباید استفاده شود.

لبنیاتی همانند بستنی، پنیر، ماست پرچرب، ماست یخ‌زده و شیر پرچرب در این روز ممنوع می‌باشد.

هرگونه نوشیدنی همانند نوشابه، دوغ، اسموتی آب سبزیجات و آب‌میوه‌های بسته‌بندی در این روز نباید استفاده شود.

لیست ممنوعه مواد غذایی در روز چهارم
لیست ممنوعه مواد غذایی در روز چهارم

توصیه‌های مفید رژیم در روز چهارم

می‌توانید برای صبحانه از میلک شلیک‌ها به‌ عنوان سهمیه خود استفاده کنید و آن را در اواسط صبح یا بعدازظهر بنوشید.

می‌توانید از سوپ رژیمی رژیم جنرال موتورز برای ناهار و شام استفاده کنید.

انرژی مدنظر شما از طریق استفاده موز فراهم می‌گردد.

تمرینات برای آب کردن چربی‌ها در این روز به شما کمک خواهد کرد.

ورزش‌هایی مناسب برای روز چهارم

کالری‌هایی که از طریق مزدها در طول روز چهارم دریافت می‌شوند، باید بازگردانده شوند تا سبب افزایش وزن نشود. بنابراین ورزش‌هایی که در ادامه این مبحث ذکر می‌کنیم، در روز چهارم به کمک شما خواهند آمد.

پیاده‌ روی در مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه

اسکات ۲ ست پنج‌تایی

پیلوت ۱۹ تا ۲۰ ثانیه

کرانچ دوچرخه ۲ ست پنج‌تایی

چرخش بازوها ۱ ست ده‌تایی

چرخش کمر و ۱ ست ده‌تایی

چرخش شانه ۱ ست ده‌تایی

چرخش مچ پا ۱ ست ده‌تایی

چرخش پاها ۱ ست ده‌تایی

ورزش صورت

ورزش‌هایی مناسب برای روز چهارم
ورزش‌هایی مناسب برای روز چهارم

رژیم جنرال موتورز در روز پنجم

استفاده ۵ تا ۶ عدد گوجه‌ فرنگی در کنار یک لیوان برنج قهوه‌ای پخته‌ شده رژیم غذائی برای روز پنجم جنرال موتورز می‌باشد. در روز پنجم تعیین می‌شود که فرد موظف به استفاده یک لیوان برنج قهوه‌ای می‌باشد.

حال اگر از رژیم گیاه‌خواری پیروی نمی‌کنید، قادر به جایگزین کردن موارد دیگری به‌ جای برنج هستید و می‌توانید منبع پروتئینی بدن خود را از مواردی همانند سینه مرغ یا ماهی بگیرید.

به ‌غیر از آن نیاز است ۵ تا ۶ عدد گوجه ‌فرنگی بسیار بزرگ استفاده کنید. اگر قصد مصرف برنج  قهوه‌ای دارید، باید در هنگام طبخ آن مراقب استفاده روغن باشید و از کمترین میزان ممکن روغن برای طبخ برنج استفاده کنید تا روند رژیم در طول روز پنجم به ‌درستی پیش برود.

همانند روزهای دیگر استفاده از آب در روز پنجم بسیار مهم است.

همانند روزهای دیگر استفاده از آب در روز پنجم بسیار مهم است. اما باید میزان آب مصرفی را بیشتر کنید و حدود ۱۲ تا ۱۵ در طول این روز آب بخورید. علت نوشیدن آب بسیار در روز پنجم رژیم جنرال موتورز دفع شدن اسید اوریک از بدن می‌باشد.

پیشنهاد مؤثر برای اشخاصی که از رژیم گیاه‌خواری پیروی نمی‌کنند، این است که در کنار گوجه ‌فرنگی به‌ جای برنج  قهوه‌ای از ۵۰۰ گرم گوشت مرغ بدون پوست استفاده کنند. می‌توانند این گوشت مرغ را به‌ صورت سرخ‌ شده یا پخته ‌شده استفاده کنند.

مهم ‌ترین دلیل استفاده از برنج قهوه‌ای در طول روز پنجم این رژیم این است که این برنج حاوی میزان بسیاری فیبر است و باعث هضم بسیار غذا می‌شود. در کنار آن استفاده از مرغ و ماهی یک منبع مفید از پروتئین بدون چربی می‌باشد که می‌تواند پروتئین‌های روز پنجم بدن افراد را تامین کند.

همین‌طور وجود اسیدهای چرب امگا ۳ که در ماهی وجود دارد، سبب کاهش یافتن التهابات بدن می‌گردد که امری مفید و ضروری می‌باشد. اهمیت وجود گوجه در رژیم غذایی جنرال موتورز در روز پنجم به فیبر موجود در آن می‌باشد که باعث هضم بسیار غذا می‌گردد.

منوی روز پنجم

گوشت می‌تواند در روز پنجم این رژیم به منو اضافه شود.

در ۲ وعده می‌توان از ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم گوشت سفید استفاده کرد.

برای دفع اسید اوریک نیاز است مصرف آب را در طول روز پنجم افزایش دهید.

برای این‌که گوشت بسیاری دریافت کرده‌اید نیاز است سموم از بدن به واسطه آب دفع شوند.

افرادی که گیاه‌خوار نمی‌باشند می‌توانند از گوشت همانند مرغ و ماهی استفاده کنند.

افرادی که رژیم گیاه‌خواری دارند باید از برنج  قهوه‌ای و لبنیات کم‌چرب در این روز استفاده کنند.

منوی روز پنجم
منوی روز پنجم

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز پنجم

صبحانه (۸ تا ۹ صبح): ۲ لیوان آب به‌همراه چند گوجه کوچک در کنار ۱ کاسه‌ای لوبیا قرمز پخته ‌شده

بعد از صبحانه (۱۱ تا ۱۲ ظهر): ۲ لیوان آب در کنار ۱ فنجان ماست

ناهار (۱٫۳۰ تا 2 ظهر): سینه مرغ به‌ همراه یک ‌کاسه برنج قهوه‌ای یا ۲ گوجه فرهنگی در کنار ماهی به همراه ۲ لیوان آب

میان وعده بعد از ناهار (۴ تا ۵ عصر): ۲ لیوان آب در کنار سالاد پیاز و جوان

میان وعده عصر (۶٫۳۰ تا ۷): ۱ عدد گلابی در کنار ۱ عدد سیب

شام (۸ تا ۹ شب): ۲ لیوان آب در کنار سوپ رژیمی رژیم جنرال موتورز

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز پنجم
نمونه برنامه غذایی رژیم در روز پنجم

لیست ممنوعه مواد غذایی در روز پنجم

نباید از میوه‌ها و همینطور موز استفاده داشته باشید.

نمی‌توانید از سبزیجات، سیب‌زمینی و سیب‌زمینی شیرین استفاده کنید.

موارد پروتئینی همانند گوشت گاو، گوسفند و بوقلمون ممنوع است.

کربوهیدرات‌هایی همانند غذاهای فرآوری شده، برنج و نان ممنوع می‌باشد.

هرگونه لبنیات در روز پنجم همانند بستنی، پنیر، ماست یخ‌زده و دیگر موارد ممنوع است.

از نوشیدن هرگونه نوشیدنی همانند نوشیدنی‌ها شیرین، آب‌میوه‌های بسته‌بندی‌شده، اسموتی ها و دیگر موارد دوری کنید.

از خوردن هر گونه چربی همانند کره‌ی نباتی، کره، مارگارین، روغن نارگیل و دیگر موارد خودداری کنید.

غذای جایگزین رژیم در روز پنجم

اگر نسبت به برخی از مواد غذایی در روز پنجم آلرژی دارید، می‌توانید از رژیم جایگزین استفاده کنید که شامل موارد زیر می‌شود.

لوبیا چشم بلبلی، ماست، لوبیا قرمز، هویج، گوجه، خامه ترش، برنج قهوه‌ای، بوقلمون، ماهی، سینه مرغ، قارچ، عدس، پیاز، خیار، گندم خیس خورده می‌بوسی بی‌گل کیوی، گلابی، پرتغال

توصیه‌های مفید رژیم در روز پنجم

می‌توانید از سوپ مرغ در کنار گوجه ‌فرنگی استفاده کنید و آن را بدون مو روغن در تابه یا فر کباب کنید.

می‌توانید ۶ تخم‌مرغ استفاده کنید و ۳ وعده غذایی را در کنار ۶ گوجه‌ فرنگی استفاده کنید.

نباید فراموش کنید که نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب مفید می‌باشد.

ورزش‌هایی مناسب برای روز پنجم

برای این ‌که پروتئین بسیاری در طول این روز به بدن شما رسیده‌ است، نیاز دارید بعد از در تایم بعد از ظهر اندکی حرکات ورزشی انجام بدهید که عبارت‌اند از:

چرخش شانه ۱ ست ده‌تایی

چرخش بازو ۱ ست ده‌تایی

چرخش کمر ۱ ست ده‌تایی

چرخش گردن یکصد ده‌تایی

اسکات ۱ ست ده‌تایی

طناب ‌بازی یکصد و ۵۰ تایی

تمرینات صورت

ورزش‌هایی مناسب برای روز پنجم
ورزش‌هایی مناسب برای روز پنجم

رژیم جنرال موتورز در روز ششم

روز ششم فرد موظف است از سبزیجات خام یا پخته‌ شده بدون هیچ‌گونه روغن استفاده کند. البته مجاز به استفاده سیب‌ زمینی نمی‌باشد و می‌تواند در روز ششم یک فنجان برنج قهوه‌ای را در طول برنامه غذایی خود جای دهد.

تمرکز اصلی روز ششم رژیم جنرال موتورز بر روی استفاده از سبزیجات خام یا پخته می‌باشد. به‌ غیر از آن همانند روز قبل یک فنجان برنج قهوه‌ای پخته با کمترین میزان روغن در روز ششم جای‌گذاری شده ‌است.

البته لازم به ذکر است بدانید که همانند روز پنجم اشخاصی که از رژیم گیاه‌خواری پیروی نمی‌کنند، می‌توانند از جایگزین‌های مناسب آن که منبع‌های پروتئین کم‌چربی همانند گوشت مرغ یا ماهی می‌باشند، استفاده داشته باشند.

استفاده از سیب ‌زمینی و میوه‌های مختلف در روز ششم ممنوع می‌باشد و فقط تمرکز اصلی آن بر روی استفاده از سبزیجات است. در طی این مدت می‌توان کاهش وزن بسیاری را مشاهده کرده و هنگامی‌که از رژیم غذایی روز ششم پیروی می‌کنید، وجود کاهش وزن در بدن شما کاملاً نمایان می‌شود.

منوی روز ششم

روز ششم این رژیم همانند روز پنجم گذرانده می‌شود.

نمی‌توانید برای تنوع در روز ششم از گوشت سفید دیگری استفاده کنید.

استفاده بسیار آب در طول روز را فراموش نکنید.

موظف به استفاده ۱۰ ۱۲ تا ۱۵ لیوان آب در طول روز ششم می‌باشید.

دفع راحت‌تر بدن از طریق آب میسر خواهد بود.

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز ششم

صبحانه (۸ تا ۹ صبح): ۲ لیوان آب در کنار یک‌کاسه سبزیجات آب‌پز شده

ناهار (۱٫۳۰ تا دم ظهر): ۲ لیوان آب در کنار سوپ رژیم جنرال موتورز یا سینه مرغ یا یک ‌کاسه برنج قهوه‌ای

میان وعده بعد از ناهار (۴ تا ۵ عصر): ۱ لیوان آب در کنار س تا ۴ عدد هویج کوچک

میان وعده عصر (6٫۳۰ تا ۷ عصر): ۱ لیوان آب در کنار یک‌ کاسه سوپ رژیم جنرال موتورز

شام (۸ تا ۹ شب): ۱ لیوان آب در کنار یک‌ کاسه سبزیجات پخته‌ شده

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز ششم
نمونه برنامه غذایی رژیم در روز ششم

لیست ممنوعه مواد غذایی در روز ششم

برای ‌اینکه مطمئن شوید تمامی روند رژیم شما در طول روز ششم به ‌درستی انجام می‌گیرد، از خوردن مواد غذایی در لیست زیر خودداری کنید.

نوشیدنی‌هایی همانند شوش آب ‌میوه‌های بسته‌بندی‌شده، نوشابه، دوغ و دیگر موارد نباید استفاده شود.

از خوردن هرگونه لبنیات همانند بستنی، پنیر، ماست یخ‌زده، ماست پرچرب، شیر پرچرب خودداری کنید.

انواع کربوهیدرات همانند غذاهای فرآوری شده در کنار نان و نان سفید ممنوع است.

چربی‌هایی همانند کره نباتی، مارگارین، روغن نارگیل در روز ششم ممنوع می‌باشد.

استفاده از پروتئین‌هایی همانند گوشت گاو می‌باشد ، گوشت بوقلمون ممنوع می‌باشد.

از خوردن میوه‌ها علی‌الخصوص انبه، موز، و گیلاس در روز ششم خودداری کنید.

سبزیجات، سیب‌زمینی شیرین و سیب‌زمینی در روز ششم مجاز به استفاده نیستند.

غذای جایگزین رژیم در روز ششم

اگر استفاده از این سبزیجات و میوه‌ها برای شما تکراری می‌باشد، می‌توانید از برنامه جایگزین در روز ششم استفاده کنید که موارد شامل موارد زیر می‌شود:

لوبیا قرمز آب‌پز، نخود آب‌پز، گوجه‌فرنگی، برنج قهوه‌ای، سینه مرغ، بوقلمون، سینه مرغ در کنار قارچ، عدس، چغندر و خیار، بوقلمون

توصیه‌های مفید رژیم در روز ششم

نیاز است تمامی سبزیجات در این روز آب‌پز شوند و از سرخ کردن آن‌ها پرهیز کنید. سالاد شما نباید دارای سس‌های سنگین و چرب باشد.

ورزش‌هایی مناسب برای روز ششم

با توجه به این‌که رژیم جنرال موتورز قصد مراقبت از بدن افراد در طول روز ششم دارد، نیاز است برای سوزاندن چربی‌های حجیم شده از طریق ورزش‌های متعدد به آن کمک کنید که در فهرست زیر تعدادی از این تمرین‌ها را ذکر خواهیم کرد.

انواع ورزش‌های صورت

ورزش‌های تنفسی

پیاده‌روی

دویدن بر روی پله‌ها

بشین پاشو ۲ ست پنج‌تایی

چرخش شانه ۱ ست ده‌تایی

چرخش گردن ۱ ست ده‌تایی

چرخش کمر ۱ ست ده‌تایی

چرخش بازو ۱ ست ده‌تایی

نکته مهم این است که برای انجام این حرکات ورزشی به خود فشار نیاورید. زیرا ممکن است سبب افت ناگهانی قند خون شما شود. قبل ‌از این‌که از هر گونه از این ورزش‌ها استفاده کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

ورزش‌هایی مناسب برای روز ششم
ورزش‌هایی مناسب برای روز ششم

رژیم جنرال موتورز در روز هفتم

روز هفتم رژیم جنرال موتورز فرد می‌تواند از تمامی انواع آب‌میوه‌ها در کنار هر نوع سبزیجات و یک فنجان برنج قهوه‌ای پخته استفاده کند. اما در حالت کلی این روز آخر از پیروی رژیم جنرال موتورز می‌باشد و فرد مایل است هر نوع آب‌میوه ای که علاقه دارد را استفاده کند.

همین طور برای ناهار یک بشقاب پر از سبزیجات آب‌پز در کنار برنج قهوه‌ای می‌تواند وعده‌ای افراد باشد. البته برای این ‌که این میزان مواد مغذی در روز هفتم به بدن شما برسد، بهتر است از آب ‌میوه‌های بدون شکر و طبیعی در هر وعده غذایی استفاده کنید.

وجود سبزیجات و برنج در روز هفتم انرژی بسیار زیادی را به بدن خواهد رساند و برای انجام فعالیت‌های متفاوت در طول روز سوخت لازم فراهم می‌گردد. دلیل استفاده از آب‌میوه‌های بسیار در طول روز هفتم دفع سموم از بدن می‌باشد.

این نکته بسیار مهم شمرده می‌شود که در طول روز هفتم از مصرف برخی از مواد غذایی همانند سیب‌زمینی، سیب‌زمینی شیرین، موز، گیلاس، انبه و گلابی اجتناب کنید.

منوی روز هفتم

روز هفتم موظف به استفاده از میزانی برنج و سبزیجات هستید.

کربوهیدرات کمی در درون برنج قهوه‌ای وجود دارد که اولویت اصلی این رژیم است.

روز هفتم مجاز به استفاده از سیب‌زمینی در این منوی غذایی نیستید.

منوی روز هفتم
منوی روز هفتم

نمونه برنامه غذایی رژیم در روز هفتم

صبحانه (۸ تا ۹ صبح): ۱ لیوان آب سیب یا آب و پرتقال در کنار سالاد سبزیجات ترکیبی

بعد از صبحانه (۱۱ تا ۱۲ ظهر): ۱ لیوان آب در کنار ۱ وعده‌ی کوچک هویج و ۱ کاسه سوپ رژیم جنرال موتورز

ناهار (۱٫۳۰ تا 2 ظهر): ۱ کاسه سبزیجات آب‌ پز در کنار ۲ لیوان آب به ‌همراه ۱ فنجان برنج  قهوه‌ای

میان وعده بعد از ناهار (۴ تا ۵ بعدازظهر): ۱ لیوان آب کیوی در کنار چند عدد هویج

میان وعده عصرانه (۶٫۳۰ تا ۷ عصر): ۲ لیوان آب در کنار سالادی پر از میوه

شام (۸ تا ۹ شب): ۲ لیوان آب در کنار یک ‌کاسه سوپ رژیم جنرال موتورز

لیست ممنوعه مواد غذایی در روز هفتم

برای نتیجه‌ای بیشتر و بهتر است در روز هفتم این است از مواد غذایی را فراموش کنید:

استفاده از میوه‌هایی همانند موز، گیلاس، انبه و گلابی در روز هفتم مجاز نیست.

سبزیجات، سیب‌زمینی و سیب‌زمینی شیرین نباید در این روز استفاده شوند.

نوشیدنی‌هایی همانند نوشیدنی شیرین آب‌میوه‌های بسته ‌بندی‌ شده در این روز ممنوع می‌باشد.

استفاده از انواع لبنیات همانند روزهای دیگر در روز هفتم ممنوع است.

کربوهیدراتی همانند برنج، نان و غذاهای فرآوری شده را فراموش کنید.

چربی‌هایی همانند روغن نارگیل، کره،کره نباتی و دیگر موارد نباید استفاده شود.

غذای جایگزین رژیم در روز هفتم

اگر از دسته‌بندی غذاهای موجود در این رژیم برای روز هفتم رضایت کافی ندارید، می‌توانید از فهرست جایگزین آن که شامل موارد زیر می‌شوند استفاده کنید.

سالاد سبزیجات، سالاد جوانه، کیوی، آلو، بیسکوئیت گندمی، برنج قهوه‌ای، چغندر، هویج، آب گلی فرود، آب خیار، آب پرتغال، آب سیب

غذای جایگزین رژیم در روز هفتم
غذای جایگزین رژیم در روز هفتم

توصیه‌های مفید رژیم در روز هفتم

نیاز است در روز هفتم از سبزیجاتی همانند کلم بروکلی در کنار برنج قهوه‌ای استفاده کنید.

در وعده صبح خود بهتر است یک لیوان آب‌میوه‌ای نارنجی همانند آناناس میل کنید.

تمام همانند تمامی روزهای دیگر نیاز است از غذاهایی که باعث افزایش وزن می‌باشند استفاده نکنید.

ورزش‌هایی مناسب برای روز هفتم

برای روز آخر نیاز است به‌ جهت چربی سوزی بیشتر ورزش‌های زیر را انجام دهید:

انواع ورزش ‌های صورت

اسکات ۲ ست پنج‌تایی

کرانچ دوچرخه ۲ ست ده‌تایی

کرانچ هوایی ۲ ست ده‌تایی

بشین پاشو ۱ ست ده‌تایی

چرخش شانه ۱ ست ده‌تایی

چرخش گرد ۱ ست ده‌تایی

چرخش بازو ۱ ست ده‌تایی

چرخش کمر ۱ ست ده‌تایی

بر این اساس ۷ روز متفاوت را در زندگی خود از طریق پیروی از رژیم جنرال موتورز تجربه خواهید کرد و اگر این دسته از موارد را که به‌ عنوان برنامه غذایی این رژیم ذکر می‌شوند، رعایت کنید کاهش وزن قابل توجه‌ای را مشاهده خواهید کرد و نتیجه درستی برای استفاده از این رژیم غذایی حاصل می‌گردد.

ورزش‌هایی مناسب برای روز هفتم
ورزش‌هایی مناسب برای روز هفتم

موارد قابل رعایت دیگر در رژیم جنرال موتورز

با ارائه این برنامه ‌ریزی در طی ۷ روز شاید تصور کنید که پیروی کردن از این رژیم بسیار آسان می‌باشد و هیچ دشواری ندارد و حتی از این‌که آن را امتحان کنید استقبال می‌کنید. اما قبل ‌از این‌که این مطلب را به اتمام برسانید و تصمیم درستی در این‌ باره بگیرید، برخی موارد دیگر در این رژیم مؤثر واقع می‌شوند که نیاز است به آن‌ها توجه داشته باشید این موارد را در ادامه این مبحث ذکر خواهیم کرد.

نکته اول که نیاز است در رژیم جنرال موتورز رعایت شود این است که هیچ‌گونه حبوباتی برای افرادی که تحت درمان با این رژیم هستند مجاز نمی‌باشد. به دلیل این‌که حبوبات ها دارای کالری بسیاری هستند و استفاده از آن‌ها سبب افزایش وزن می‌گردد.

تنها نوشیدنی‌هایی که در طی این دوره مجاز به استفاده آن‌ها هستید شامل آب، قهوه بدون شکر و قند، چای، شیر کم‌چرب در روز چهارم، آب‌میوه‌های طبیعی در روز هفتم می‌باشد و به ‌غیر از این موارد دیگر نمی‌توانید هیچ نوشیدنی دیگری مصرف کنید. مواردی همچون نوشابه، دوغ، الکل، ماالشعیر و دیگر نوشیدنی‌ها قابلیت استفاده شدن در طی دوره رژیم جنرال موتورز را ندارند.

در برخی مواقع ممکن است افراد علاقه‌مند به استفاده شیر سویا باشند

در برخی مواقع ممکن است افراد علاقه‌مند به استفاده شیر سویا باشند، هیچ مانعی برای این که شیر سویا را جایگزین شیر معمولی کنید وجود ندارد و حتی به ‌جای استفاده از گوشت می‌توانید به همان اندازه از نظر کالری از پنیر استفاده داشته باشید و آن را جایگزین رژیم غذایی خود کنید.

موضوع مهمی که در هنگام رعایت کردن این رژیم صورت می‌گیرد این است که بعد از گذشت ۷ روز اغلب افرادی که تحت درمان با این رژیم بوده‌اند به ‌شدت هوس غذا می‌کنند و امکان دارد با پرخوری بسیار سبب افزایش وزن شوند و حتی از وزن قبلی خود نیز بیشتر چاق شوند.

یک توصیه مهم که نیاز است به طرف‌داران رژیم جنرال موتورز بگوییم این است که بعد از گذشت ۷ روز پر چالشی که در طی این رژیم دارید، نیاز است یک رژیم با پروتئین بالا و کربوهیدرات پائین استفاده کنید و تا روند کاهش وزن شما به ثبات برسد و وزن تثبیت وزن را تجربه کنید.

در برخی مواقع ممکن است افراد علاقه‌مند به استفاده شیر سویا باشند در برخی مواقع ممکن است افراد علاقه‌مند به استفاده شیر سویا باشند، هیچ مانعی برای این که شیر سویا را جایگزین شیر معمولی کنید وجود ندارد و حتی به ‌جای استفاده از گوشت می‌توانید به همان اندازه از نظر کالری از پنیر استفاده داشته باشید و آن را جایگزین رژیم غذایی خود کنید.
در برخی مواقع ممکن است افراد علاقه‌مند به استفاده شیر سویا باشند
در برخی مواقع ممکن است افراد علاقه‌مند به استفاده شیر سویا باشند، هیچ مانعی برای این که شیر سویا را جایگزین شیر معمولی کنید وجود ندارد و حتی به ‌جای استفاده از گوشت می‌توانید به همان اندازه از نظر کالری از پنیر استفاده داشته باشید و آن را جایگزین رژیم غذایی خود کنید.

طرز تهیه سوپ مخصوص رژیم جنرال موتورز چگونه است؟

یکی دیگر از غذاهایی که می‌توان در رژیم غذایی جنرال ‌موتورز جای داد سوپ مخصوص این رژیم می‌باشد و استفاده از آن می‌تواند این اطمینان را برای فرد به وجود بیاورد که در طول روز احساس گرسنگی نداشته باشد.

مواد مصرفی مجازی که در طول این رژیم مورد استفاده قرار می‌گیرند، به ‌عنوان مواد تشکیل ‌دهنده اصلی این سوپ می‌باشند. حال در ادامه این مبحث بیشتر درآمد با طرز تهیه این سوپ خواهیم گفت.

مواد تشکیل ‌دهنده سوپ رژیم جنرال موتورز

۱ عدد کلم

۳ عدد گوجه‌فرنگی متوسط

۱ دسته کرفس

۲ عدد فلفل‌سبز

۶ عدد پیاز بزرگ

نیم لیتر آب

طرز تهیه سوپ به رژیم جنرال موتورز

برای تهیه این سوپ نیاز است ابتدا فلفل‌ها و پیازها را خرد کنید و آن‌ها را در ماهیتابه برسید و با کمی روغن زیتون تفت بدهید. تفت دادن را ادامه دهید تا فلفل‌ها و پیازها کمی طلایی شوند. سپس می‌توانید کلم، کرفس و گوجه‌ فرنگی خرد شده را به این مواد اضافه کنید، سپس نیم لیتر آب را بر روی مواد مدنظر بریزید.

حدوداً ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارید تا پخت کامل سوپ صورت بگیرد و در هنگام پخت می‌توانید سبزیجات پخته را به آن اضافه کنید و در آخر میزان اندکی نمک و فلفل بزنید. حال سوپ آماده ‌است و می‌توانید از خوردن آن لذت ببرید.

طرز تهیه سوپ به رژیم جنرال موتورز
طرز تهیه سوپ به رژیم جنرال موتورز

تحقیقات انجام‌ شده در رابطه با رژیم جنرال موتورز به چه صورت است؟

لازم به ذکر است بدانید هیچ‌ گونه تحقیقی برای به اثبات رساندن این‌که رژیم جنرال موتورز می‌تواند تاثیرگذار باشد، انجام نگرفته‌ است و با این‌ موضوع نمی‌توان به اثبات رساند که این رژیم با موفقیت همراه خواهد بود. تضمین خاصی از طرف متخصصین تغذیه برای عملکرد رژیم جنرال موتورز صورت نگرفته ‌است است.

اما باید بدانید بررسی‌ها و ارزیابی‌های متعددی برای انواع رژیم‌های مختلف در حال انجام می‌باشد که در کوتاه ‌مدت و یا بلند مدت می‌توانند مواد غذایی که برای این نوع رژیم‌ها نامناسب می‌باشند را شناسایی کنند.

تحقیقات برای رژیم‌های مختلف به اثبات رسانده‌اند اغلب افرادی که در رژیم‌های غذایی خود از سبزیجات بسیار زیاد بهره می‌برند، به نسبت اشخاصی که در رژیم‌های غذایی خود سبزیجات را کنار می‌گذارند، بهتر وزن خود را مدیریت می‌کنند و متعادل‌ سازی وزن بیشتر صورت می‌گیرد. البته بر اساس این تحقیق منظور از سبزیجاتی می‌باشد که کربوهیدرات کمی دارند و با توجه به این‌ که در رژیم جنرال موتورز سبزیجات حرف اول را می‌زنند هیچ ضرری برای بدن از طریق استفاده آن به ثبت نرسیده ‌است.

تحقیقات انجام‌ شده در رابطه با رژیم جنرال موتورز به چه صورت است؟
تحقیقات انجام‌ شده در رابطه با رژیم جنرال موتورز به چه صورت است؟

مزایای استفاده از رژیم جنرال موتورز در چه مواردی می‌باشد؟

اگر چه هنوز مطالعه دقیقی بر روی روند درست انجام رژیم غذایی جنرال موتورز صورت نگرفته ‌است اما جنبه‌های مختلف این رژیم مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند و می‌توانند ویژگی‌ها و مزیت‌های بسیاری داشته باشند که در ادامه این مبحث به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مصرف میوه و سبزیجات بیشتر

استفاده از سبزیجات و میوه‌ها همانند یک تیم قوی برای نگهبانی از بدن شناخته می‌شوند و می‌توانند در برابر افزایش وزن بدن را محافظت کند.

تحقیقات متعددی صورت ‌گرفته که این تحقیقات به اثبات رسانده‌اند اشخاصی که از سبزی و میوه استفاده بیشتری دارند، در طی ۴ سال اخیر تغییرات وزنی کمتری را تجربه کرده‌اند. همان‌طور که مشخص است در رژیم جنرال موتورز میزان زیادی میوه و سبزیجات استفاده می‌شود که این نکته می‌تواند به‌ عنوان مزیت و ویژگی اصلی این رژیم به حساب آید.

البته این نکته مهم شمرده می‌شود که افراط کردن در مصرف هر گونه از بخش‌های هرمی غذایی باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای بدن می‌گردد. بنابراین نیاز است تعادل در بدن حفظ شود و به‌ قدر نیاز از مواد غذایی مختلف استفاده شود.

از جهتی دیگر میوه‌ها یک میان وعده‌ی دلخواه برای افراد شناخته می‌شوند و به دلیل این‌که کالری کمی به بدن اضافه می‌کنند، می‌توانید از آن‌ها به ‌عنوان نکته مفیدی برای کاهش وزن استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که میوه‌ها می‌توانند میزان گرسنگی را برطرف کنند و هم به دلیل کم بودن کالری موجود هیچ‌گونه ضرری برای بدن به‌ همراه ندارد. این نکته ای به ‌عنوان یکی از ویژگی‌های مهم رژیم جنرال موتورز شناخته می‌شود.

حذف نوشیدنی های مضر

همان‌طور که می‌دانید مواردی هم چون نوشابه، الکل، انواع نوشیدنی‌های گازدار، انواع نوشیدنی‌های قندی به ‌عنوان دشمن اصلی کبد و بدن شناخته می‌شود.

این‌ که رژیم جنرال موتورز باعث می‌شود با استفاده از یک رژیم سخت در طول ۷ روز یک ‌بار برای همیشه با این نوشیدنی‌های مضر خداحافظی کنید، از فواید و ویژگی‌های مهم این رژیم به حساب می‌آید. به ‌تدریج عادات غذایی افراد بهبود بخشیده می‌شود و همین مسئله باعث استفاده نکردن از نوشیدنی‌های غیرمجاز مجاز و مضر می‌گردد.

حذف نوشیدنی های مضر
حذف نوشیدنی های مضر

مصرف قند کمتر

مردم ایالات ‌متحده از شکر موقع غذا و نوشیدنی‌های خود بسیار استفاده دارند. نکته مهم و اثربخش استفاده از رژیم جنرال موتورز این است که اجازه استفاده از شکر و قند را در رژیم غذایی خود نمی‌دهد و استفاده از مواد غذایی غذایی و نوشیدنی‌هایی که حاوی قند می‌باشند را به کمترین حد خود می‌رسد.

همان‌طور که می‌دانید بر اساس تحقیقات استفاده بیش‌ از اندازه شکر و قند باعث شکل‌گیری بیماری‌های مختلفی همانند بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ افزایش وزن می‌شود و رابطه مستقیم با آنها دارد.

بنابراین رژیمی که بتواند مصرف کالری قند را در طول روز به کمتر از ۱۰ درصد کالری برساند، مفید شمرده می‌شود که رژیم جنرال موتورز از این قانون پیروی می‌کند. به‌ علاوه استفاده از این ویژگی برای افرادی که تمایل بسیاری به استفاده از غذاهای شیرین ندارند مفیدتر می‌باشد و قدرت تحمل آن‌ها در این رژیم بسیار بالاتر می‌رود.

قابلیت سم‌زدایی بدن

همان ‌طور که ذکر کریم در تمامی روزهای استفاده از رژیم جنرال موتورز نیاز به نوشیدن آب فراوان تا حدود ۸ تا ۱۰ لیوان ان وجود دارد. استفاده از آب و غذای سالم و محدود کردن استفاده از هر گونه غذای مضر می‌تواند باعث دفع سموم اضافی بدن گردد و مواد زائدی که برای بدن مفید نمی‌باشند از طریق استفاده رژیم جنرال موتورز دفع خواهند شد که به‌ عنوان ویژگی مهم این رژیم شناخته می‌شود.

درخشان شدن پوست افراد

با توجه به این ‌که سم‌زدایی حرف اول را در رژیم غذایی جنرال موتورز می‌زند، در طی این یک هفته سلامت پوست نیز رو به بهبودی می‌رود و می‌توانید تغییرات بسیاری همانند درخشندگی و لطافت طبیعی پوست از استفاده این رژیم احساس کنید و خواهید دید که استفاده از غذای مناسب چه تأثیری بر روی بهبودی پوست خواهد گذاشت.

درخشان شدن پوست افراد
درخشان شدن پوست افراد

بهبود متابولیسم بدن

استفاده از آب بسیار در طول روزمره و پیروی از عادات غذایی سالم باعث بهبود بخشیدن متابولیسم بدن می‌شود و به این عملکرد کمک خواهد کرد. هر چه که میزان متابولیسم بدن افزایش یابد، سبب چربی سوزی بیشتری نیز در طول روز می‌گردد و این می‌تواند تضمین کند که فرد در یک مدت ‌زمان منطقی و اصولی نیز با کاهش کالری و کاهش وزن مواجه خواهد بود.

بهبودی هضم غذا

غذایی که در طول دوره رژیم جنرال موتورز استفاده می‌شود، سرشار از فیبر فراوان می‌شه می‌باشد. استفاده از فیبر فراوان حرکات روده را بهبود می‌بخشد و این باعث می‌شود تا هضم غذا بسیار بهتر از گذشته صورت بگیرد و به ‌عنوان مزیت و ویژگی اصلی این رژیم شناخته ‌شده است.

عادت بهتر جایگزین عادات بد

استفاده از رژیم جنرال موتورز سبب می‌شود که عادات غذایی خوب جایگزین عادات غذایی بد در روند زندگی افراد شود و افراد را تشویق می‌کند تا استفاده‌ی بیشتری از میوه‌ها و سبزیجات که دارای کالری کمتر و فیبر بسیاری می‌باشد،کنند. در طول این یک هفته افراد به این‌ موضوع عادت می‌کنند که بهتر غذا استفاده کنند و از عادت غذای سالم‌تری برخوردار باشد.

اما این ‌موضوع باعث می‌شود چربی‌های کمتری در داخل بدن انباشته شود و استفاده از غذاهای مناسب برای مدت طولانی معده افراد را سیر نگه می‌دارد. در نهایت پرخوری‌های بسیار حذف می‌شوند و این نکته به ‌عنوان مزیت و ویژگی اصلی رژیم جنرال ‌موتور شناخته می‌شود.

افزایش اراده برای کاهش وزن

رژیم جنرال موتورز به یک رئیس سخت‌گیر اما مهربان تشبیه شده است. زیرا اغلب افراد از طریق این دوره هفت ‌روزه شرایط بسیار سختی را تجربه خواهند کرد و با استفاده از غذاهای متنوع در این دوره را سپری می‌کنند،

اما می‌توانند اطمینان حاصل کنند که غذاهای متنوعی همانند سبزیجات مختلف، میوه‌ها که در این ۷ روز مورد استفاده قرار می‌گیرند، تجربه‌ای جذاب و دل‌نشین برای آن‌ها دارد و استفاده کردن از این رژیم بسیار آسان می‌باشد.

بر اساس این موارد اغلب طرف‌داران این رژیم غذایی اعتقاد دارند که این رژیم به ‌درستی فعالیت می‌کند. زیرا اغلب غذاهایی که در این رژیم جای گرفته‌اند کم‌کالری هستند و غذاهای مجاز موجود غذاهای کالری منفی می‌باشند.

معنی اصلی غذاهای کالری منفی این است که برای هضم آن‌ها میزان زیادی انرژی نیاز می‌باشد و به نسبت آنچه که به بدن می‌رسد، انرژی بیشتری استفاده می‌شود.

همین‌طور وجود آب فراوان در رژیم جنرال موتورز و می‌تواند تأمین‌ کننده نیاز بدن باشد. این رژیم مدعی است که باعث کاهش چربی‌ها و افزایش سمت زدایی بدن از طریق آب فراوان می‌شود.

افزایش اراده برای کاهش وزن
افزایش اراده برای کاهش وزن

خواص استفاده از رژیم جنرال موتورز

 • کاهش وزن به میزان 6 ‌تا ۸ کیلوگرم در طول ۱ هفته
 • از بین بردن سم‌ها و ناخالصی‌های بدن
 • بهبود بخشیدن سیستم گوارشی بدن
 • سوزاندن توانایی سوزاندن چربی گیاها
 • هضم بهتر غذاها
 • بهبود کیفیت و ظاهر پوست
 • افزایش روحیه
 • درمان سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر و یبوست

نکات خوب در رژیم جنرال موتورز

همان‌طور که می‌دانید عادات غذایی نادرست در زندگی اغلب افراد وجود دارند و اشخاص هیچ برنامه درستی برای کنار گذاشتن این عادات ندارند. استفاده از رژیم جنرال موتورز می‌تواند این عادات را تغییر دهد. مهم‌ترین عادات زندگی افراد عبارت‌اند از:

 • استفاده تمامی وعده‌های غذایی با نوشابه بسیار
 • استفاده از شیرینی در صبح و عصر به ‌عنوان صبحانه یا میان وعده
 • حذف استفاده از صبحانه‌های ناسالم همانند مربا و دونات
 • حذف استفاده از تمامی غذاهای فرآوری شده در طول این ۷ روز همانند سوسیس و کالباس
 • افزایش یافتن میزان مصرفی میوه و سبزی افراد در طول روز
 • حذف اسنک های ناسالم، چیپس، پفک، ذرت بو داده و دیگر موارد
 • حذف مصرف نان سفید، نمک بسیار قند و شکر
 • حذف الکل در این مدت ‌زمان
نکات خوب در رژیم جنرال موتورز
نکات خوب در رژیم جنرال موتورز

به چه دلیل برخی از متخصصین رژیم جنرال موتورز را پیشنهاد نمی‌کنند؟

حال که تا به این‌ جای این ‌موضوع از جزء به جزء شرایط انجام رژیم جنرال موتورز آگاهی پیدا کردید، ممکن است به این فکر کنید که چه ایرادی در پس انجام این رژیم دارد و به چه دلیل متخصصین انجام این رژیم را پیشنهاد نمی‌کند،زیرا استفاده یک هفته از میوه و سبزیجات می‌تواند برای بدن بسیار مفید باشد.

بله این نکته درست است که میوه‌ها و سبزیجات عملکردی مناسب برای بدن به ‌همراه دارند، اما ممکن است برخی از مشکلات و نگرانی‌هایی در پس انجام این رژیم صورت بگیرد که متخصصین بر این اساس آن را پیشنهاد نمی‌کنند. حال در ادامه این مبحث دلایل اصلی که متخصصین این رژیم را توصیه نمی‌کنند را ذکر خواهیم کرد.

نبودن مطالعات علمی برای تأیید آن

بر اساس تحقیق کردن دریافتیم هیچ‌گونه مطالعه‌ای علمی که نشان بدهد استفاده از رژیم جنرال موتورز برای افراد با هم با موفقیت همراه می‌باشد و آن را تایید کند، وجود ندارد. بنابراین از لحاظ علمی این کاهش وزن ممکن است مفید نباشد و روند این رژیم به اثبات نرسیده باشد.

از جهتی دیگر شرایط یک رژیم غذایی درست برای کاهش وزن باید به‌گونه‌ای باشد که فاکتورهای سلامتی همانند تنظیم کلسترول، فشار خون و دیگر موارد را جدی بگیرد و این نکته‌ای است که در رژیم جنرال موتورز صدق نمی‌کند.

به‌ غیر از این موضوع از نظر علمی این نکته به اثبات نرسیده ‌است که غذاهایی با کالری منفی وجود دارند. این درست است که برخی غذاها دارای کالری اندکی می‌باشد.

اما تمامی خوراکی‌ها کالری موجود دارند و نمی‌توانند باعث کالری منفی در بدن شود. هضم کردن برخی از غذاها نیاز به کالری بیشتری دارد. اما وجود این رژیم علی‌ الخصوص با وجود میوه‌های پرکالری امری بسیار سخت نمی‌باشد. بنابراین ممکن است پزشکان به آن را توصیه نکنند.

نبودن یک رژیم بالانس و سالم

بدن همه اشخاص برای این ‌که یک حیات سالم را تجربه کند، نیاز به غذاهای متنوع از طریق کالری‌های مختلف دارد. این درست است که استفاده از میوه‌ها و سبزی‌ها بسیار مفید هستند، اما در کنار آن گروه‌های دیگر غذایی وجود دارند که می‌توانند مواد لازم برای بدن را تکمیل کنند. به ‌عنوان نمونه در شرایط رژیم جنرال موتورز در طول این ۷ روز فرد میزان بسیار اندکی از پروتئین را دریافت می‌کند.

کنترل اشتها از طریق دریافت پروتئین صورت می‌گیرد و می‌تواند حجم معده را فورا بگیرد و افراد دیرتر احساس گرسنگی می‌کنند. حال نبود پروتئین در طول این ۷ روز برای این‌ که بتوانید کاهش وزن پیدا کنید، اندکی دشوار می‌باشد.

در این رژیم حتی اگر کاهش وزن و لاغری صورت بگیرد به ‌خاطر دریافت نکردن مواد ضروری می‌باشد و فرد بیشتر به ‌جای از دست دادن چربی‌ها عضلات بدن خود را از دست می‌دهد. یک تمرین بدنی مناسب در کنار یک رژیم متعادل باعث کندتر شدن کاهش وزن می‌شود اما برای عضله‌ها و بدن شما مناسب‌تر خواهد بود.

نبودن یک رژیم بالانس و سالم
نبودن یک رژیم بالانس و سالم

مشکلات روان‌شناختی رژیم جنرال موتورز

این‌که بتوان عادات بد را ترک کرد بسیار خوب و مفید است، اما کار آسانی نمی‌باشد. این ‌که یک شخص بتواند در طول مدت یک هفته به ‌یک ‌باره تمامی عادات غذایی خود را کنار بگذارد و روند جدیدی پیش بگیرد، سختی‌های بسیاری دارد.

به‌ غیر از این ‌موضوع به دلیل این‌ که تمامی گروه‌های غذایی در این ۷ روز جای ندارند، فرد با این‌که معده پری دارد اما ممکن است با دیدن غذا احساس گرسنگی او بیش‌ از اندازه شود.

این‌که یک فرد بتواند در مدت ۷ روز تمامی این سختی‌ها را بدون غذا تحمل کند، اندکی دشوار است و ممکن است بعد از به اتمام رسیدن ۷ روز و یا در اواسط آن نیاز شدیدی به استفاده از غذاهای پرکالری داشته باشد.

علی‌الخصوص زندگی ما انسان‌ها در محیطی ایزوله نمی‌باشد و ممکن است دیدن شام و ناهار دیگران افراد را به وسوسه بیندازد و حتی اگر در یک شبکه اجتماعی عکس خوراکی‌ها و بوی غذا به مشام فرد برسد، کنترل خود را از دست بدهد و این نارضایتی و تنش‌های عصبی بسیاری را به دنبال خواهد داشت که به ‌عنوان مشکلات روان‌شناختی رژیم جنرال موتورز شناخته می‌شوند.

برگشت‌پذیر بودن رژیم جنرال موتورز

هنگامی‌که بحث از اصلاح شدن الگوی غذائی به میان می‌آید، منظور بر این نیست که تمامی سختی‌ها را به مدت ۱ یا ۲ هفته تحمل کنید. بلکه قصد داریم به ‌صورت دائمی عادات غذایی افراد را تغییر بدهیم تا فرد بتواند عمری طولانی‌تر داشته باشد و زندگی سالم‌تری را تجربه کند.

حال با استفاده از رژیم جنرال موتورز فرد یک دوره ۷ روزی بسیار سخت را تجربه خواهد کرد و می‌تواند از این طریق کاهش وزن را به ارمغان بیاورد.

اما اگر بعد از گذشت این ۷ روز در طولانی‌ مدت شرایط پیروی از این رژیم را نداشته باشد، نه ‌تنها به وزن قبلی خود برمی‌گردد، بلکه ممکن است افزایش وزن چشمگیری به نسبت وزن قبلی خود داشته باشد. به‌ همین دلیل این تاثیر منفی بر روی سلامتی و زندگی افراد تاثیرگذار خواهد بود.

نبود مواد مغذی در رژیم جنرال موتورز

برخی از پزشکان بر این باورند که این رژیم متعادل ‌سازی نشده ‌است و در بسیاری از روزها فرد با گرسنگی و نارضایتی بسیاری رو به رو می‌باشد. دلیل اصلی آن این است که درشت مغذی‌ها به بدن نمی‌رسد. به ‌عنوان نمونه دریافت پروتئین در این ۷ روز بسیار اندک است و این به ‌عنوان خطایی در این رژیم به حساب می‌آید.

تحقیقات متعدد این ‌موضوع را به اثبات رسانده‌اند که وجود پروتئین بسیار باعث کاهش یافتن اشتها می‌گردد و کاهش وزن با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد.

بر اساس همین تحقیقات متوجه شدیم اشخاصی که از رژیم‌های سرشار پروتئین استفاده کرده‌اند، بیشتر از افراد دیگر کاهش وزن را تجربه کرده‌اند. درصد مواد مغذی در این ۷ روز برای بدن بسیار اندک می‌باشد. به ‌عنوان نمونه چربی‌ها، ویتامین ب ۱۲، آهن و سدیم در این مواد اصلا جایی ندارند.

نبود مواد مغذی در رژیم جنرال موتورز
نبود مواد مغذی در رژیم جنرال موتورز

استفاده از رژیم جنرال موتورز برای اشخاصی که چاقی مفرط دارند مفید می‌باشد؟

اغلب افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۳۰ دارند به ‌عنوان چاق حساب می‌شوند و دارای چاقی مفرط هستند. اگر فرد دارای شاخص توده بدنی بالاتر از ۴۰ می‌باشد درگیر چاقی‌های مفرط شده ‌است. استفاده از این رژیم هیچ‌گونه محدودیتی برای این افراد ندارد و می‌توانند تا حدوداً ۷ الی ۸ کیلو را از وزن خود کاهش دهند.

هنگامی‌که این دسته از افراد قصد دارند طی جراحی‌های لاغری قرار بگیرند، پزشک آن‌ها توصیه می‌کند تا کاهش وزن داشته باشند. در این مواقع برای انجام جراحی‌های لاغری همانند بای ‌پس معده یا اسلیو معده در کنار ورزش‌های سبک می‌توان از رژیم جنرال موتورز برای بدن آن‌ها استفاده کرد. زیرا بعد از جراحی کاهش وزن چشمگیری برای آن‌ها اتفاق خواهد افتاد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله علت چاقی شکم در کودکان را مطالعه کنید.

آیا امتحان کردن رژیم جنرال موتورز ارزش را دارد؟

در بسیاری از مواقع مشاهده کرده‌ایم افراد دنبال راهکاری هستند تا بتوانند با سرعت بسیار زیادی کاهش وزن را تجربه کنند. همان‌طور که می‌دانید این شرایط امکان ‌پذیر نیست و نمی‌توان در طول یک هفته یک کاهش وزن اصولی داشت و آن کاهش وزن و به ‌صورت طولانی‌ مدت و پایدار به اثبات رساند.

نکته حائز اهمیت در راستای انجام رژیم جنرال موتورز این است که با این‌که تشویق به استفاده از میوه‌ها و سبزیجات در طول این دوره هفت‌روزه می‌شوید و به مصرف قند و نوشیدنی‌های قندی را فراموش می‌کنید، اما کاهش وزنی که در این ۷ روز برای شما اتفاق می‌افتد به همان سرعتی که کاهش ‌یافته است، قابل ‌بازگشت می‌باشد.

فقط در شرایطی برای شما امکان ‌پذیر است که برای مراسم خاصی نیاز به کاهش وزن با سرعت بسیار بالا دارید. اما در غیر این صورت به جای این‌که یک‌ چرخه‌ی پایان ناپذیر از این دور را امتحان کنید، بهتر است یک رژیم غذایی سالم و متعادل را که شرایط آن با سبک زندگی شما همخوانی داشته باشد، امتحان کنید. سلامتی و وزن به ‌عنوان دارایی‌های اصلی شما به حساب می‌آیند و نیاز دارید به‌ صورت طولانی ‌مدت آن را حفظ کنید.

آیا امتحان کردن رژیم جنرال موتورز ارزش را دارد؟
آیا امتحان کردن رژیم جنرال موتورز ارزش را دارد؟

سوالات متداول در رابطه با رژیم جنرال موتورز و پاسخ‌های آن‌ها چیست؟

با توجه به تمامی مطالب ذکر شده ممکن است هنوز سوالات ذهنی بسیاری از افراد برطرف نشده باشد. حال با مطرح کردن این پرسش‌ها و دادن پاسخ مؤثر می‌توانیم این افراد را در این زمینه آگاه کنیم.

آیا هر شخصی می‌تواند از رژیم جنرال موتورز استفاده کند؟

هر کسی قادر به امتحان کردن این نوع رژیم می‌باشد. اما بهتر است قبل ‌از آغاز آن حتما با پزشک مشورت کنید و اگر دنبال راهکاری برای کاهش وزن با سرعت بسیار بالا هستید و قصد دفع مسمومیت از بدن خود را دارید این رژیم برای شما کارساز است.

میزان اثربخشی رژیم جنرال موتورز چه میزان می‌باشد؟

با توجه به غذاهایی که استفاده می‌کنید، در عرض یک هفته می‌توانید کاهش وزن را تجربه کنید. اما باید این نکته را بدانید که امکان آب شدن بسیاری از ماهیچه‌ها در کنار چربی‌ها وجود دارد. برای این‌ که کاهش وزن خود را از این طریق ثابت کنید، نیاز به یک رژیم طولانی‌تر با ورزش مناسب دارید.

آیا بانوان باردار می‌توانند از رژیم جنرال ‌موتور استفاده کند؟

پاسخ این سوال کاملاً مشخص و واضح می‌باشد. بانوان باردار به‌ هیچ‌عنوان قادر به استفاده از این نوع رژیم نیستند.

آیا استفاده از رژیم جنرال موتورز برای دیابتی‌ها مناسب است؟

پزشکان توصیه می‌کنند اشخاصی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای همانند دیابت، فشارخون و مشکلات قلبی هستند، به ‌هیچ ‌عنوان از این رژیم غذایی استفاده نکنند. زیرا این افراد نیاز به رژیم غذایی متعادل دارند و این رژیم نمی‌تواند مواد مغذی بدن آن‌ها را برای برطرف کند و توصیه پزشکان بر این است که این افراد از این رژیم استفاده نکنند و قبل ‌از آغاز هر نوع رژیم با پزشک خود مشورت کنند.

افراد در چه محدوده‌ای سنی می‌توانند از رژیم غذایی جنرال موتورز استفاده کنند؟

در حالت کلی افرادی که بالای سن ۱۸ سال می‌باشند، قادر به استفاده از این رژیم هستند.

بعد از به اتمام رسیدن دوره رژیم جنرال موتورز چه چیزهایی باید خورد؟

ممکن است بعد از به اتمام رسیدن دوره هفت ‌روزه در روز هشتم آگاهی در رابطه با مواد غذای مصرفی خود نداشته باشید. زمانی‌که این رژیم به پایان رسید باید بدانید که پرخوری را کنار بگذارید و این‌ که ورزش مناسب به رژیم غذایی درست داشته باشید، می‌تواند روی کاهش وزن شما را ثابت کند. اما هیچ برنامه ثابتی بعد از این دوره هفت‌ روزه وجود ندارد.

شما خود باید تلاش کنید تا وزن خود را در محدوده سالم نگه دارید. می‌توانید از غذاهایی که به بیشتر مغذی هستند استفاده کنید و مواردی همچون گوجه‌ فرنگی، هویج، اسفناج، مارچوبه، سیب‌زمینی، بروکلی، سویا، مرغ، لوبیا، عدس، جوانه، میوه، ماست و شیر کم‌چرب بیرون تخم ‌مرغ، روغن زیتون و روغن سبوس برنج و دیگر موارد استفاده کنید. همین‌طور اگر از شکلات و دسر های دیگر استفاده نکنید بهتر می‌باشد.

بعد از به اتمام رسیدن دوره رژیم جنرال موتورز چه چیزهایی باید خورد؟
بعد از به اتمام رسیدن دوره رژیم جنرال موتورز چه چیزهایی باید خورد؟

آیا استفاده از رژیم جنرال موتورز چربی‌های شکم را کمتر می‌کند؟

بله کاهش چربی‌های دور شکم از طریق انجام رژیم جنرال موتورز صورت می‌گیرد و می‌توانید بخش پایینی بدن را کاهش دهید. با توجه به این ‌که در یک رژیم غذایی کم‌کالری می‌باشید، چربی‌ها از تمامی بخش‌های بدن شما از بین خواهند رفت و اگر چربی‌های شکم سرسختی داشته باشید، انجام تمرینات ورزشی می‌تواند برای سرعت بخشیدن به هضم آن‌ها به شما کمک کند.

لطفا از پست لاپاراسکوپی معده چیست دیدن کنید.

آیا می‌توان در کنار رژیم جنرال موتورز از ایروبیک استفاده کرد؟

اگر مداوم از ورزش استفاده کنید و شرایط فیزیکی شما مناسب است، می‌توانید در کنار این رژیم از ورزش ایروبیک استفاده کنید. اما اگر به ‌تازگی قصد آغاز ورزش داریم در کنار رژیم غذایی جنرال موتورز می‌توانید از یوگا و ۱۵ دقیقه پیاده‌روی استفاده کنید.

آیا رژیم جنرال موتورز برای من مناسب می‌باشد؟

قبل‌ از این‌که تصمیم درستی برای انجام این رژیم بگیرید، نیاز است با متخصص تغذیه دراین‌باره صحبت کنید. زیرا بنا بر شرایطی همانند وزن فعلی شما، سن، سابقه‌ی پزشکی، به سبک زندگی، سطح فعالیت و دیگر موارد لازم به طراحی یک برنامه‌ریزی درست برای کاهش وزن دارید.

آیا استفاده از نمک در رژیم جنرال موتورز به مجاز است؟

در صورت لزوم می‌توانید از نمک استفاده کنید. با توجه به این‌که نمک گزینه مناسبی برای سلامتی نیست و بهتر است به‌ اندازه بسیار کمی از آن استفاده داشته باشید.

آیا رژیم جنرال موتورز در دوران شیردهی مطمئن است؟

یک مادر شیرده نمی‌تواند از این رژیم استفاده کند. زیرا نیاز است به نوزاد خود از طریق مواد غذایی بسیار شیر بدهد و وجود غذاهای کم‌کالری در بدن او نمی‌تواند منبع مؤثری برای تمامی مواد غذایی بدن فرد باشد.

انجام رژیم جنرال موتورز در زمان قاعدگی مجاز است؟

افراد می‌توانند در دوران قاعدگی نیز از این رژیم استفاده کنند. اما با توجه به این‌که میزان زیادی آهن در طول این دوره از بین خواهد رفت، نیاز دارید از غذاهایی استفاده کنید که بخش عمده‌ای از آهن بدن شما را تامین کنند.

بنابراین لیست از غذاهای مهمی که حاوی آهن بسیار می‌باشند تهیه کنید تا با استفاده آن‌ها دچار کمبود آهن در بدن نشوید. مواد غذایی همانند سبزیجات یونانی، سالاد سبزیجات گریل شده، سالاد سیب‌زمینی شیرین، سالاد اسفناج دراین‌باره به شما کمک خواهد کرد.

لطفا از پست وگان ها چه میخورند و رژیم آب دیدن کنید.

نحوه پخت برنج قهوه‌ای در رژیم جنرال موتورز به چه صورت می‌باشد؟

بهترین راهکار پختن برنج قهوه‌ای در این رژیم جوشاندن ۱ تا 2/1 پیمانه از این برنج در آب می‌باشد.

استفاده از چای سبز در رژیم جنرال موتورز به چه صورت است؟

کالری برای چای سبز در نظر گرفته نمی‌شود و اگر بدون هیچ‌گونه شیرین‌کننده استفاده شود بین ۰ تا ۱ کالری دارد. فواید بسیاری از طریق چای سبز برای بدن فراهم می‌گردد که می‌تواند قابلیت آنتی ‌اکسیدانی و ضد پیری داشته باشد. همین‌ طور بهبود عملکرد مغز را به دنبال دارد. هیچ مانعی برای استفاده از چای سبز در رژیم جنرال موتورز دیده نمی‌شود و می‌توانید در این دوره از چای سبز استفاده کنید و باعث اثربخشی بیشتر این رژیم باشید.

استفاده از چای سبز در رژیم جنرال موتورز به چه صورت است؟
استفاده از چای سبز در رژیم جنرال موتورز به چه صورت است؟

معایب رژیم جنرال موتورز

پیروی از رژیم غذایی جنرال موتورز معایب زیادی دارد، از جمله موارد زیر:

هیچ تحقیقی برای حمایت از آن وجود ندارد

بزرگترین اشکال رژیم GM این است که هیچ تحقیقی وجود ندارد که میزان عملکرد آن را ارزیابی کند. علاوه بر شواهد حکایتی، هیچ چیزی برای اثبات ادعاهای رژیم غذایی وجود ندارد.

در حالی که رژیم غذایی ادعا می کند که شامل “غذاهای با کالری منفی” است که کالری بیشتری نسبت به آنها می سوزاند، هیچ مدرکی برای تایید این موضوع وجود ندارد.

اگرچه برخی از غذاها نسبت به سایرین به کالری بیشتری برای هضم نیاز دارند، اما غذاهای موجود در رژیم غذایی GM همچنان کالری را تامین می کنند.4منبع مورد اعتماد).

رژیم غذایی GM فاقد مواد مغذی مهم است

رژیم غذایی نیز متعادل نیست و ممکن است به دلیل مقادیر متفاوت درشت مغذی هایی که فراهم می کند، در برخی روزها منجر به احساس محرومیت و گرسنگی شود.

به عنوان مثال، بیشتر روزهای رژیم، مقادیر نسبتاً کمی پروتئین را تأمین می کند.

این در واقع می تواند معکوس باشد، زیرا مطالعات نشان می دهد که پروتئین می تواند اشتها را کاهش داده و کاهش وزن را افزایش دهد .5منبع مورد اعتماد،6منبع مورد اعتماد).

در یک مطالعه شش ماهه بر روی 65 شرکت‌کننده، کسانی که رژیم غذایی پر پروتئین داشتند، 8.4 پوند (3.8 کیلوگرم) بیشتر از کسانی که رژیم غذایی پر کربوهیدرات داشتند، وزن کم کردند.6منبع مورد اعتماد).

علاوه بر این مسائل، رژیم غذایی فاقد بسیاری از مواد مغذی ضروری دیگر است. به عنوان مثال، سه روز اول، چربی، ویتامین B12، آهن، کلسیم و غیره بسیار کم است.

کاهش وزن در رژیم GM ممکن است موقتی باشد

بیشتر وزن از دست رفته در این رژیم احتمالاً به جای چربی، وزن آب است.

هر زمان که کالری دریافتی خود را کاهش می دهید، بدن شما به دنبال منابع دیگر سوخت می گردد. این باعث می شود بدن شما گلیکوژن، یک مولکول ذخیره انرژی که در کبد و ماهیچه ها وجود دارد، تجزیه کند.

گلیکوژن آب زیادی را نگه می دارد، بنابراین با کاهش ذخایر گلیکوژن، این از دست دادن آب می تواند باعث کاهش سریع وزن شما شود.7منبع مورد اعتماد).

متاسفانه این نوع کاهش وزن موقتی است. احتمالاً پس از از سرگیری رژیم غذایی عادی خود، آن را به زودی به دست خواهید آورد.

برای دستیابی به کاهش وزن طولانی مدت و پایدار، یک رژیم غذایی متعادل و سالم را با فعالیت بدنی منظم همراه کنید. تحقیقات بارها نشان داده است که این موثرترین گزینه است.

نظریه نهایی برای رژیم جنرال موتورز

جذابیت بسیاری در طی استفاده از رژیم جنرال ‌موتورز وجود دارد. زیرا در عرض کمتر از یک هفته می‌تواند کاهش وزن قابل ‌توجهی را به دنبال داشته باشد. جنبه‌های بسیار مثبتی در اثر خوردن میوه و سبزیجات بسیار در طول این رژیم صورت می‌گیرد و این‌که مصرف قندهای اضافه حذف می‌شوند، می‌تواند فواید بسیاری را برای فرد به وجود بیاورد.

این رژیم مواد غذایی را برای افراد محدود خواهد کرد و بیشتر تمرکز به خوردن میوه و سبزیجات دارد. وجود پروتئین‌ها و چربی‌های اشباع ‌شده در این رژیم بسیار کاهش می‌یابد.

اما در حالت کلی برای داشتن تناسب اندام به‌ صورت دائمی راهکار مناسبی نمی‌باشد. برای این امر مستلزم ایجاد تغییرات بسیار در زندگی خود هستید تا بتوانید عادات و سبک ضریح جدید زندگی را تجربه کنید. افرادی که قصد دارند کاهش وزن تجربه کنند اما اطلاعاتی از این‌که چگونه می‌توانند آن را آغاز کنند، ندارند نیاز است در این زمینه از یک متخصص تغذیه کمک بگیرند تا با یک برنامه درست روند کاهش وزن افراد به ‌درستی و با کمترین خطر صورت بگیرد و به اهداف خود برسند.

در حالت کلی برای جمع ‌بندی این ‌موضوع نیاز است بگوییم یک راه‌حل کوتاه ‌مدت که برای کاهش وزن ارائه می‌شود، رژیم جنرال موتورز است. اما به‌ عنوان بهترین راه‌حل شناخته نمی‌شود و در این زمینه نیاز به تخصص‌های یک پزشک بنابر شرایط موجود خود همانند عواملی چون میزان اضافه‌وزن، سن، شرایط جسمانی، بیماری‌های زمین و دیگر موارد دارید. امیدواریم که با استفاده از این مطلب ه سطح دانش شما در رابطه با رژیم جنرال موتورز افزایش ‌یافته باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید