رژيم لاغری سريع

رژيم لاغری سريع

فهرست مطالب

قصد داریم تا در رابطه با روش‌های رژيم لاغری سريع برای شما صحبت کنیم. در ادامه این مبحث با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

اگر میزان اضافه وزن شما تا 25 کیلوگرم است، صفحه رژیم لاغری برای 25 کیلو اضافه وزن را ببنید.

همچنین اگر همزمان با چاقی به دیابت مبتلا هستید، حتما صفحه نمونه رژیم غذایی برای دیابتی ها را مطالعه کنید.

هنگامی ‌که صحبت از کاهش وزن و لاغری به میان می‌آید، همه افراد ایده‌های متعددی برای فرد متقاضی خواهند داشت و هیچ‌کس از دادن ایده‌های نادرست و درست غافل نخواهد شد.

منابع بسیار زیادی همچون کتاب‌ها، مجلات، وب سایت‌ها به اثبات می‌رسانند که رژیم‌های غذایی خاصی برای افراد در نظر گرفته می‌شود که فاقد هر گونه کربوهیدرات و چربی می‌باشند و یا برخی از رژیم‌های غذایی دیگر به‌ عنوان مکمل‌های خاص شناخته می‌شوند و می‌تواند برای بدن افراد مفید باشند تا باعث از دست رفتن چربی‌های اضافی بدن آن‌ها شود.

مقدمه

رژيم لاغری سريع
رژيم لاغری سريع

در صورتی ‌که تعداد بسیار زیادی از متقاضیان قصد دارند بدانند کدام یک از این رژیم‌ها می‌تواند فرایند بهتری برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری را برای آن‌ها در بر داشته باشند، و چگونه می‌توانند با اطمینان کافی از رژیم‌های غذایی در طولانی ‌مدت از آن‌ها استفاده داشته باشند، و مطمئن باشند که هیچ‌ گونه آسیبی از طریق این رژیم‌ها به بدن وارد نخواهد شد.

همه ما کم ‌و بیش اطلاعاتی در رابطه با رژیم‌های کاهش وزن داریم

همه ما کم ‌و بیش اطلاعاتی در رابطه با رژیم‌های کاهش وزن داریم و می‌دانیم که برای رسیدن به لاغری باید بدن خود را محدود به مصرف برخی از مواد غذایی کنیم.

اما نکته مهم این است که بدانیم رژیم‌های لاغری به ‌معنای محدود کردن و یا محروم شدن از برخی غذاها و مواد خوراکی نیست.

بلکه برای استفاده از رژيم لاغری سريع و رسیدن به یک تناسب اندام دلخواه باید وضعیت عمومی بدن را در اولویت قرار داد. بنابراین برای این‌ که وزن کنترل شود و سلامتی حاصل گردد، فرد نیاز به دریافت برخی از مواد غذایی در طول روز خواهد داشت.

همه ما کم ‌و بیش اطلاعاتی در رابطه با رژیم‌های کاهش وزن داریم
همه ما کم ‌و بیش اطلاعاتی در رابطه با رژیم‌های کاهش وزن داریم

مصرف بیش‌ از اندازه آن می‌تواند باعث چاقی و اضافه ‌وزن شود. اما لازم است بدانید کدام یک از رژیم‌ها به‌ عنوان بهترین رژیم برای شرایط شما در نظر گرفته می‌شود.

اینفوگرافیک رژيم لاغری سريع

اینفوگرافیک رژيم لاغری سريع
اینفوگرافیک رژيم لاغری سريع

در این مطلب در تلاشیم تا با تخصص‌های دکتر سلیمی، اطلاعاتی در رابطه با رژیم لاغری سریع برای شما به دنبال داشته ‌باشیم تا با آگاهی کافی در این راه قدم بردارید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص در زمینه لاغری معرفی می شوند. پس با ما همراه باشید.

روشهای برای رژيم لاغری سريع

روشهای برای رژيم لاغری سريع
روشهای برای رژيم لاغری سريع

مطالبی که در ادامه این مقاله بررسی می‌کنیم، عبارتند از:

منظور از رژیم لاغری چیست؟

کاهش کالری ها در طول روز

اصول استفاده از رژيم لاغری سريع چیست؟

اولین اصل در رژيم لاغری سريع : تعادل

دومین اصل در رژيم لاغری سريع : زمان‌بندی دریافت مواد مغذی

سومین اصل در رژيم لاغری سريع : نظارت بر رفتار خود

چهارمین اصل در رژيم لاغری سريع : محدودیت‌های انتخابی

پنجمین اصل در رژيم لاغری سريع : کم بودن چگالی کالری

ششمین اصل در رژيم لاغری سريع : ثبات در کاهش وزن

هفتمین اصل در رژيم لاغری سريع : داشتن انگیزه در رژیم لاغری

چه ویژگی‌هایی برای بهترین رژيم لاغری سريع وجود دارد؟

تفاوت در رژیم هر فردی با ویژگی‌های مختلف

وجود تمام گروه‌های غذایی در رژیم لاغری

عدم حذف هیچ کدام از وعده‌های غذایی در رژيم لاغری سريع

رژیم لاغری خوب و به‌صرفه

داشتن پشتیبان در رژيم لاغری سريع

اهمیت به ‌سلامت بدن نسبت ‌به سرعت لاغری

رژیم غذایی سریع در یک هفته چگونه می‌باشد؟

مراحل کاهش وزن در ۷ روز

اهمیت استفاده از رژیم غذایی سریع و سالم در چیست؟

رسیدن به تناسب اندام

درمان انواع بیماری‌ها

افزایش اعتماد به ‌نفس

چه مواردی در رژيم لاغری سريع تاثیرگذار می‌باشد؟

نوشیدن آب بسیار

یادداشت کردن نکات در دفترچه‌ی غذایی

تغییر در وعده‌های غذایی

ورزش‌های چربی سوزی بالا

مصرف برخی مواد غذایی قبل ‌از رفتن به مهمانی

اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی

انتخاب میان وعده‌های سالم

ساعت کافی خواب

عدم مصرف نوشیدنی‌های قندی

مصرف فیبر بسیار بالا

نکات مهم رژیم غذایی سریع در یک روز چیست؟

جمع بندی مطلب

لطفا از پست مراقبت بعد از عمل بای پس معده و لاغری در دو روز دیدن کنید.

منظور از رژیم لاغری چیست؟

قبل ‌از این ‌که اطلاعات کافی در رابطه با شرایط استفاده از رژيم لاغری سريع را برای شما داشته ‌باشیم، باید به مفهوم اصلی رژیم‌های لاغری برسیم.

مهم‌ترین هدفی که پشت استفاده از رژیم‌های لاغری وجود دارد، این است که فرد برای بهبود وضعیت بدنی بهتر به تنظیم غذای دریافتی خود بپردازد. به خصوص این کار می‌تواند کاهش وزن و تناسب اندام را در بر داشته باشد و هر چیزی که به ‌عنوان چربی اضافی در بدن شناخته می‌شود را دفع کند.

منظور از رژیم لاغری چیست؟
منظور از رژیم لاغری چیست؟

استفاده از رژيم لاغری سريع و برنامه‌هایی که در پی آن وجود دارد، با توجه به کاهش استفاده از مواد غذایی روزانه صورت می‌گیرد. بنابراین تمرکز اصلی آن روی محدود کردن میزان دریافت درشت مغذی‌هایی همچون چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها  و پروتئین‌ها می‌باشد.

زیرا همه ما می‌دانیم که بخش عمده‌ای از غذای روزمره هر انسانی را این ۳ درشت مغذی تشکیل می‌دهد و در صورت کنترل کردن آن در برنامه‌های رژیم غذایی، امکان کاهش وزن وجود دارد.

پیشنهاد می کنیم از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

 برنامه یک روزه لاغری سریع

لطفا توجه داشته باشید که چیزی به نام لاغری یک روزه با وزن بالا ممکن نیست.

لذا مطالبی که در ادامه بیان می شود سریع ترین راه لاغر شدن از طریق رژیم را بررسی می کند، نه رژیم لاغری یک روزه را.

کاهش کالری ها در طول روز

در صورتی‌ که فردی بتواند در طول روز ۵۰۰ تا ۱ هزار کالری در بدن خود کاهش دهد و به نسبت روزهای گذشته کمتر کالری دریافت کند، قطعا سرعت کاهش وزن او به نسبت وزن اولیه بیشتر خواهد بود.

به خصوص اگر در این رژیم غذایی، میزان مصرف کربوهیدرات‌ها بسیار محدود شود، فرد نتیجه کافی را از این کاهش وزن و لاغری دریافت خواهد کرد. نکته مهم این است که با از بین رفتن اثرات اولیه و کم‌آبی بدن، رژیم‌هایی می‌توانند افراد را به نتیجه‌ای کافی از کاهش چربی برسانند که کاهش مصرف کالری‌ها در آن لحاظ شده باشد تا فرد بتواند با سرعت بیشتری به کاهش وزن برسد.

با این دسته از موارد، فردی که بتواند در دراز مدت از وعده‌های غذایی مفیدی استفاده داشته باشد و حجم کالری‌های دریافتی خود را کنترل کند، قطعاً در راه رسیدن به کاهش وزن موفق‌تر خواهد بود.

پس منظور از رژیم‌های لاغری این است که فرد بتواند با محدود کردن میزان کالری‌ها باعث کاهش حجم و کاهش وزن خود نشود. برای این منظور به ‌غیر از استفاده از رژیم‌های لاغری، ممکن است روش‌های دیگری وجود داشته باشد.

کاهش کالری ها در طول روز
کاهش کالری ها در طول روز

زیرا در برخی مواقع شاخص توده بدنی افراد به‌ قدری بالاست که استفاده از رژیم‌های غذایی و راه‌حل‌هایی همچون ورزش نمی‌تواند کاهش وزن برای آن‌ها به دنبال داشته باشد.

در این مواقع است که تخصص‌های دکتر سلیمی کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت و استفاده از جراحی چاقی می‌تواند افراد را به وزن دلخواه برساند. دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین جراحی چاقی شمرده می شود.

اصول استفاده از رژيم لاغری سريع چیست؟

وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می‌آید، برای رسیدن به آن، جزئیات پراهمیت نیست. زیرا مهم‌ترین چیزی که باعث می‌شود افراد به کاهش وزن برسند، شناخت اصول رژیم‌های غذایی است که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

هنگامی ‌که نزد متخصصین تغذیه خبره و حرفه‌ای می‌روید، قطعا با این ‌موضوع موافق هستند که اصول خاصی برای رسیدن به کاهش وزن سالم وجود دارد که اگر فردی به این اصول پای‌بند باشد و به آن‌ها عمل کند، نتیجه بهتری از کاهش وزن دریافت خواهد کرد.

در غیر این صورت هیچ فردی بدون شناخت از اصول رژیم لاغری نمی‌تواند کاهش وزن دائمی را به‌ همراه داشته باشد و قطعا سلامتی خود را از دست خواهد داد.

این ادعاها هیچگاه به اثبات نرسیده ‌است که تنها راه درست و صحیح برای مصرف هر گونه مواد غذایی در طول روز و حفظ سلامتی و کاهش وزن، استفاده از رژیم غذایی مخصوصی می‌باشد.

به ‌همین دلیل است که شما در صورتی ‌که اطلاعات کافی از اصول اولیه رژیم کاهش وزن داشته باشید، قطعا می‌توانید شناخت دقیقی از مواد غذایی که برای کاهش وزن شما مناسب نیست، داشته باشید تا از این طریق با استفاده از رژيم لاغری سريع بتوانید به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنید و برنامه‌هایی را انتخاب کنید که برای شرایط شما به ‌عنوان بهترین شناخته می‌شود. به‌ عنوان نمونه؛ مهم‌ترین مواردی که در اصول رژيم لاغری سريع شمرده می‌شوند، موارد زیر می‌باشند.

اولین اصل در رژيم لاغری سريع : تعادل

برخی از منتقدان بر این عقیده هستند که اغلب رژیم‌های غذایی، با جلوگیری از مصرف برخی از مواد غذایی و حتی مکمل های غذایی، افراد را به خوردن های نامتعارف، تشویق خواهند کرد. به ‌عنوان نمونه اغلب منتقدان به رژیم‌های بدنامی همچون سوپ کلم اشاره دارند.

البته لازم است بدانید که استفاده از این رژيم لاغری سريع ، بسیار افراطی می‌باشد و می‌تواند بدن افراد را با کمبود برخی از ویتامین‌های مختلف مواجه کند.

کاملاً درست است که عدم تعادل در بین رژیم‌های غذایی اغلب خانواده‌های ایرانی وجود دارد. به‌ عنوان نمونه همه مواردی همچون غذاهای فرآوری شده، غذاهای سرخ‌ شده، غذاهای حیوانی، شیرینی‌ها و میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل در دسته‌بندی غذایی ما ایرانیان وجود دارد.

به‌ سختی می‌توان از یک رژیم غذایی خوب تبعیت کرد

بنابراین به‌ سختی می‌توان از یک رژیم غذایی خوب تبعیت کرد که افراد در آن فقط تشویق به انواع غذاهای گیاهی نشوند، بلکه از طریق این رژیم غذایی متعادل بتوانند با مصرف تمامی مواد غذایی به کاهش وزن برسند.

برای ‌این که درک کنید به چه اندازه تعادل؛ اصل اول در رژيم لاغری سريع می‌باشد، بهتر است بگوییم جیمز لاوال یک پزشک تغذیه آمریکایی بود که توانسته ثابت کند، چگونه عدم استفاده از مواد غذایی و عدم تعادل در مصرف انواع مواد غذایی مختلف قادر است تا باعث چاقی و افزایش وزن در بدن افراد شود.

به‌ سختی می‌توان از یک رژیم غذایی خوب تبعیت کرد
به‌ سختی می‌توان از یک رژیم غذایی خوب تبعیت کرد

البته تحت نظر این فرد، اطلاعات کافی در رابطه با این ‌که چگونه تعادل در مصرف مواد غذایی می‌تواند باعث کاهش وزن سریع شود نیز ارائه ‌شده است. یکی از دلایل رایجی که باعث می‌شود سوخت ‌و ساز بدن افراد کمتر گردد و در نهایت چاقی و اضافه ‌وزن صورت بگیرد، کم‌کاری غده تیروئید می‌باشد.

حال یکی از مسائلی که می‌تواند مشکل غده تیروئید و کم‌کاری آن را برطرف کند، بالا رفتن سطح هورمون‌های استرس همچون آدرنالین و کورتیزول می‌باشد. طبق گفته‌ی جیمز لاوال، مصرف قند بسیار زیاد باعث ترشح بیش ‌از اندازه هورمون آدرنال خواهد شد.

حال با توجه به این‌ که اغلب ما ایرانیان در رژیم‌های غذایی خود میزان زیادی قند و شکر استفاده می‌کنیم، این تعادل در بدن افراد برقرار نخواهد شد. بنابراین هدف اصلی از انجام رژیم غذایی سریع، تعادل در این رژیم می‌باشد که باید تحت نظر یک پزشک به آن بپردازید.

دومین اصل در رژيم لاغری سريع : زمان‌بندی دریافت مواد مغذی

تحقیقات بسیار زیادی در این خصوص صورت ‌گرفته است که نتایج آن ثابت می‌کند، مهم‌ترین موضوع برای کاهش وزن و استفاده از رژیم‌های لاغری، شناخت زمان و ساعتی است که در طول روز، مواد مغذی را به بدن خود می‌رسانیم.

تمامی ما دریافتیم که زمان دریافت انرژی با میزان دریافتی، امری بسیار ضروری و مهم است. حال ممکن است کالری‌ها در هنگامی مورد استفاده قرار بگیرند که تقاضای زیادی برای بدن دیده خواهد شد.

به‌ عنوان نمونه بهترین زمان صبح می‌باشد که بدن انسان تشنه دریافت کالری‌های متنوع می‌باشد. کالری‌هایی که در صبح زود به بدن می‌رسد، به نسبت دیگر کالری‌ها بیشتر در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با استفاده از این کالری‌ها در صبح هنگام، تولید انرژی بیشتری در بدن افراد صورت می‌گیرد

بنابراین با استفاده از این کالری‌ها در صبح هنگام، تولید انرژی بیشتری در بدن افراد صورت می‌گیرد. به‌ همین دلیل این‌ موضوع ثابت می‌کند وعده‌هایی که در صبح به بدن افراد می‌رسد، چربی کمتری را برای ذخیره‌سازی در بافت‌های بدن به‌ همراه خواهد داشت.

مطالعات دقیقی در دانشگاه ماساچوست صورت ‌گرفته است که نشان می‌دهد تعداد افرادی که صبحانه منظم به بدن آن‌ها نمی‌رسد، به نسبت افرادی که به‌ صورت مداوم صبحانه مصرف می‌کنند، ۴ تا ۵ برابر بیشتر دچار چاقی ها خواهند شد.

نکته دیگری که باید بدانید، این است که مصرف وعده‌های غذایی کوچک‌تر که حدوداً ۵ یا 6 ‌بار در طول روز انجام می‌گیرد، راه بهتری برای دریافت مواد مغذی و برطرف نمودن نیاز انرژی بدن می‌باشد. در صورتی‌ که اغلب ما ایرانیان به‌ صورت متوسط ۳ وعده غذایی بزرگ در طول روز مصرف می‌کنیم که این نکته بسیار اشتباه می‌باشد.

با استفاده از این کالری‌ها در صبح هنگام، تولید انرژی بیشتری در بدن افراد صورت می‌گیرد
با استفاده از این کالری‌ها در صبح هنگام، تولید انرژی بیشتری در بدن افراد صورت می‌گیرد

در هر صورت اگر با شناخت این دسته از مسائل، شما نیز نتوانید از طریق رژيم لاغری سريع به کاهش وزن دست پیدا کنید، بهتر است از عملکردهایی که تحت نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان پزشک حاذق انجام می‌گیرد، بهترین نتیجه را دریافت کنید. زیرا فردی که دارای شاخص توده بدنی بسیار بالایی می‌باشد، قطعا با رعایت این دسته از مسائل می‌توانند به نتیجه خوبی از کاهش وزن برسد.

سومین اصل در رژيم لاغری سريع : نظارت بر رفتار خود

تحقیقات دیگری ثابت کرده‌ است که یکی از مؤثرترین راه‌هایی که می‌تواند میزان کالری‌های دریافتی در طول روز را برای افراد کاهش دهد، توجه به آنچه که می‌خورید، می‌باشد.

استراتژی‌های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که اگر فرد بتواند به‌ عنوان یک عادت به آن‌ها نگاه کند، قطعا نتیجه خوبی از کاهش وزن دریافت می‌کند. طبق این بررسی‌ها، افرادی بوده‌اند که با خود نظارتی، توانسته‌اند بیشتر از ۲۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد  و به مدت ۶ سال آن را حفظ کرده‌اند.

تحقیقات ثابت می‌کند که اگر فردی در یک بازه زمانی طولانی‌ مدت بتواند میزان کاهش وزن خود را نگه دارد، قطعا از مواد غذایی که در طول روز استفاده خواهد کرد، آگاه می‌باشد و با شمردن کالری‌های دریافتی روزانه خود می‌تواند در راه رسیدن به کاهش وزن موفق باشد.

سومین اصل در رژيم لاغری سريع : نظارت بر رفتار خود
سومین اصل در رژيم لاغری سريع : نظارت بر رفتار خود

اغلب افرادی که به ‌دنبال رسیدن به کاهش وزن و لاغری می‌باشند، یک عادت بسیار مفید برای خود طراحی کرده‌اند تا بتوانند با خود نظارتی به کاهش وزن روزانه بپردازند. این کار باعث می‌شود که فرد با شمردن کالری‌های خود در طول روزمره هیچ‌گاه لغزش نداشته باشد و کاهش وزن را تجربه کند.

به ‌عنوان نمونه در صورتی ‌که فرد به کاهش وزن برسد، اما بعد از آن به‌ صورت پیوسته افزایش وزن را تجربه کند، این مسئله یک تلنگر است که فرد دوباره به رعایت رژیم غذایی خود بازخواهد گشت تا از طریق رژيم لاغری سريع به کاهش وزن دست پیدا کند.

چهارمین اصل در رژيم لاغری سريع : محدودیت‌های انتخابی

کاملاً ضروری است که هر کدام از رژیم‌های غذایی دارای فهرستی از غذاهای ممنوع باشند. در واقع در این لیست، برخی از غذاها و مواد غذایی خاص قرار خواهند گرفت که فرد قادر به مصرف آن‌ها نمی‌باشد.

البته تفاوت‌های بسیار زیادی در رابطه با میزان ممنوعیت و عدم استفاده از این غذاها در هر برنامه‌ای با برنامه غذایی دیگر وجود دارد و تقریباً تمام غذاهایی که دارای کربوهیدرات می‌باشند، در رژیم غذایی، اکیداً ممنوع‌ شده اند.

این در حالی است که مصرف غذاهای حیوانی در رژیم اورنیش ممنوع می‌باشد. لازم به ذکر است بدانید که فهرستی طولانی از غذاهایی که برای هر یک از ۴ گروه خونی اصلی در رژیم غذایی گروه خونی پیتر داد دامو نیز ممنوعیت دارد.

چهارمین اصل در رژیم لاغری سریع: محدودیت‌های انتخابی
چهارمین اصل در رژیم لاغری سریع: محدودیت‌های انتخابی

پس با این ‌موضوع می‌توان ثابت کرد که هیچ کدام از رژیم‌هایی که با هدف کاهش وزن برای افراد طراحی می‌شوند، بدون محدود کردن برخی از مواد غذایی نمی‌توانند ذخایر چربی که در بدن فرد ایجاد شده ‌است را برطرف کنند و در راه رسیدن به کاهش وزن موفق باشند.

طبق نظر اغلب متخصصان تغذیه و موافقت آن‌ها، وجود چربی‌های بد در بدن افراد با مصرف مواد غذایی فرآوری شده و غذاهای حیوانی، مصرف کربوهیدرات‌های بد در شیرینی‌ها و دیگر موارد، دلیل اصلی چاقی‌ها و اضافه ‌وزن شناخته شده است.

ممکن است استفاده از رژيم لاغری سريع تحت نظر برخی از متخصصین برای افراد، دشواری‌هایی را به دنبال داشته باشد که آن‌ها را از گرفتن رژیم‌های غذایی منصرف کند. به‌ همین دلیل است که اغلب افراد، رژیم‌های غذایی را بدون نتیجه رها خواهند کرد. برای این دسته از افراد که شاخص توده بدنی بالایی دارند، استفاده از جراحی چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان یک پزشک حاذق صورت می‌گیرد، نتیجه بهتری از کاهش وزن را در بر خواهد داشت.

پنجمین اصل در رژیم لاغری سریع: کم بودن چگالی کالری

هنگامی به مفهوم اصلی کاهش چگالی کالری پی می‌برید که میزان کالری‌ها در یک واحد از حجم غذایی معین شده بررسی و کنترل گردد. دیده‌ شده که کالری بسیار زیادی در یک حجم غذایی بسیار کم وجود دارد و از چگالی کالری بالایی برخوردار می‌باشد.

حال با توجه به این ‌که هیچ‌ گونه کالری برای مصرف آب و فیبرهای رژیمی وجود ندارد، در صورتی‌ که از رژيم لاغری سريع که حاوی غذاهای پر از آب یا فیبری می‌باشد، استفاده داشته باشید، قطعا تراکم کالری برای شما کاهش پیدا نمی‌کند.

در کل باید بدانید که غذاهای فرآوری شده از نظر کالری متراکم می‌باشند، اما کالری بسیار کمتری در پی مصرف سبزیجات، غذاها با محتوای آب و فیبر، میوه‌ها و دیگر موارد مشابه وجود دارد.

پنجمین اصل در رژیم لاغری سریع: کم بودن چگالی کالری
پنجمین اصل در رژیم لاغری سریع: کم بودن چگالی کالری

برای افرادی که برای رسیدن به کاهش وزن تلاش می‌کنند، تراکم کالری بسیار اهمیت دارد. زیرا طی بررسی‌های انجام شده، اغلب افراد علاقه‌مندند تا از طریق حجم غذای ثابت، تعداد کالری موجود در آن را مورد استفاده قرار بدهند. طبق تحقیقی در آمریکا که روی ۳ گروه از بانوان صورت ‌گرفته است، برخی از مسائل به اثبات رسیده‌ است.

این ۳ گروه حدوداً ۳ بار در طول روز از یک وعده غذایی که دارای چگالی بسیار زیاد، چگالی متوسط یا چگالی کم ‌تراکم بوده‌اند، استفاده داشته‌اند. یعنی هر گروه فقط از یکی از رژیم ها تبعیت کرده ‌است تا نتایج حاصل ‌شده بتواند اطلاعات بیشتری در اختیار افراد قرار بدهد.

طی این آزمون، زنانی که وعده‌ها با چگالی بالا دریافت می‌کردند، به نسبت افرادی که چگالی کمتری دریافت کرده‌اند، ۳۰ درصد کالری بیشتر به بدن خود رسانده‌اند که این ‌موضوع ثابت می‌کند اهمیت کم بودن چگالی کالری در رژيم لاغری سريع به چه اندازه زیاد است.

ششمین اصل در رژیم لاغری سریع: ثبات در کاهش وزن

استفاده از تغذیه سالم نمی‌تواند تا آخر عمر، بدن افراد را سالم نگه دارد. مهم‌ترین چیزی که باعث می‌شود افراد به تناسب اندام برسند، این است که تعهدات روزانه خود را مادام ‌العمر انجام بدهند. هر چه که میزان عادات غذایی افراد سالم‌تر باشد، قطعا شانس فرد برای رسیدن به وزن دلخواه بیشتر خواهد شد.

طبق گفته محققان در رابطه با تناسب اندام؛ افرادی که الگوی غذایی ثابتی دارند، می‌توانند بیشتر در این زمینه موفق باشند. اما اگر فردی یک رژیم غذایی سفت ‌و سخت داشته باشد، در آخر هفته بیشتر تمایل به مصرف مواد غذایی خواهد داشت و این می‌تواند رژیم غذایی او را دچار مشکل کند.

در صورتی ‌که فرد از یک الگوی غذایی ثابت در طول سال استفاده داشته باشد، نه‌ تنها از رژیم غذایی خسته نخواهد شد، بلکه نتیجه خوبی از کاهش وزن دریافت خواهد کرد.

ششمین اصل در رژیم لاغری سریع: ثبات در کاهش وزن
ششمین اصل در رژیم لاغری سریع: ثبات در کاهش وزن

در رابطه با رژیم‌های لاغری، نکاتی وجود دارد که گفته می‌شود هنگامی می‌توانند به موفقیت‌های طولانی ‌مدت دست پیدا کنند که به ‌صورت آهسته و پیوسته پیش برود.

در صورتی‌ که محدودیت‌های بسیار شدید در هنگام استفاده از رژیم‌های لاغری برای بدن خود اعمال کنید، قطعا این رژیم نمی‌تواند ثبات داشته باشد و بعد از گذشت چندین هفته، فرد از این‌ همه قوانین تکراری خسته خواهد شد و دیگر رژیم غذایی خود را رعایت نخواهد کرد.

تفاوت اصلی که بین افراد ناموفق و موفق در حوزه کاهش وزن با استفاده از رژیم لاغری وجود دارد، این است که افرادی که رژیم خود را به ‌صورت متعادل شروع کرده‌اند، قطعا می‌توانند آن را ادامه بدهند تا به کاهش وزن برسند.

هفتمین اصل در رژيم لاغری سريع : داشتن انگیزه در رژیم لاغری

تعداد بسیار زیادی از افراد قادر هستند تا یک سبک زندگی جدید را به‌ صورت نامحدود آغاز کنند. در صورتی ‌که ممکن است برخی دیگر از افراد، فقط بعد از گذشت چندین ماه از داشتن رژیم غذایی خسته شوند.

این یکی از مهم‌ترین سؤالات و تحقیقاتی است که در زمینه کاهش وزن وجود دارد که مربوط به انگیزه می‌شود. نشانه‌های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که باعث می‌شود تا افراد، انگیزه کافی را برای کاهش وزن دریافت کنند.

به ‌عنوان نمونه؛ هنگامی ‌که رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن برای افراد طولانی ‌مدت خواهد شد و هیچ‌گونه نتیجه‌ای از کاهش وزن دریافت نمی‌کنند، ممکن است انگیزه خود را برای این دسته از رژیم‌ها از دست بدهند.

نکته ای که ما دریافتیم، این است که افراد برای رسیدن به کاهش وزن، نیاز به محرک خواهند داشت. به‌ عنوان نمونه؛ احتیاج به عنایت رژیم‌های غذایی دارند که جان آن‌ها در خطر نباشد.

ممکن است برخی از افراد به دلیل عدم داشتن این شرایط، انگیزه کافی برای استفاده از رژیم لاغری نداشته باشند

ممکن است برخی از افراد به دلیل عدم داشتن این شرایط، انگیزه کافی برای استفاده از رژیم لاغری نداشته باشند. هیچ نکته‌ای به غیر از داشتن تجربه در راستای مصرف مواد غذایی نمی‌تواند افراد را به کاهش وزن برساند.

افرادی بیشتر در زمینه رژیم غذایی موفق خواهند شد که اراده ذاتی داشته باشند. امروزه نشان داده می‌شود که شرایط زندگی و وضعیت سلامتی افراد، تاثیر بسیاری در رژیم‌های لاغری خواهد داشت. زیرا ژن برخی از افراد در برابر رسیدن به کاهش وزن مقاومت دارد. تحقیقات بسیار زیادی نشان می‌دهد که استعداد ژنتیکی چاقی برای افراد وجود دارد که این اشخاص نمی‌توانند به کاهش وزن برسند.

برای این منظور به ‌غیر از تمامی اصولی که در راه رسیدن به رژیم لاغری سریع عنوان می‌شود، کمک گرفتن از تخصص‌های پزشکان در حوزه جراحی چاقی کارساز و مفید می‌باشد.

ممکن است برخی از افراد به دلیل عدم داشتن این شرایط، انگیزه کافی برای استفاده از رژیم لاغری نداشته باشند
ممکن است برخی از افراد به دلیل عدم داشتن این شرایط، انگیزه کافی برای استفاده از رژیم لاغری نداشته باشند

زیرا در برخی مواقع با رعایت تمامی این موارد به‌ حدی شاخص توده بدنی بیمار بالاست که دیگر با رعایت رژیم لاغری سریع نمی‌تواند به کاهش وزن برسد. بنابراین عملکردهای جراحی چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، بهترین گزینه برای این فرد می‌باشد.

چه ویژگی‌هایی برای بهترین رژيم لاغری سريع وجود دارد؟

قوانین و نکات مشخص ‌شده ای برای طراحی هر گونه رژیم اصولی و درست وجود دارد. به‌ عنوان نمونه؛ هنگامی یک رژیم اصولی و درست است که همه مواد غذایی درون آن وجود داشته باشد و فقط فرد متقاضی را به یک سری از غذاهای خاص برای رسیدن به کاهش وزن محدود نکنند.

رژیم غذائی از اعتبار بالایی برخوردار است که در کنار رسیدن به تعادل وزن، می‌تواند باعث تغییر سبک زندگی افراد شود و تلاش کند تا آن‌ها را به سمت سالم خوردن سوق بدهد.

حال برای ‌این که بدانید مهم‌ترین ویژگی‌های رژيم لاغری سريع چه مواردی شمرده می‌شود، در ادامه، این قوانین و ویژگی‌هایی که برای یک رژیم بسیار مهم و ضروری می‌باشد را ذکر خواهیم کرد.

تفاوت در رژیم هر فردی با ویژگی‌های مختلف

نکته مهم در راستای پیروی کردن از هر گونه رژیم لاغری این است که هر فردی با دیگری رژیم متفاوتی را تجربه خواهد کرد. زیرا مواردی همچون جنسیت، قد، وزن، سن و میزان فعالیت‌های جسمانی مهم‌ترین نکاتی است که برای طراحی رژیم لاغری فرد مؤثر واقع می‌شود.

برخی از افراد تصور می‌کنند در هر سن و یا وزنی که باشند، می‌توانند از برنامه غذایی افراد دیگر استفاده داشته باشند.

در صورتی‌ که بهترین رژیم غذایی رژیمی است که بتواند تمامی ویژگی‌های فرد را در نظر بگیرد.

تفاوت در رژیم هر فردی با ویژگی‌های مختلف
تفاوت در رژیم هر فردی با ویژگی‌های مختلف

سپس بر اساس ویژگی‌های او، رژیم را طراحی کند. به‌ عنوان نمونه تفاوت بسیار زیادی در راستای دریافت کالری مورد نیاز بانوان و آقایان وجود دارد و هر چه که فرد شاخص توده بدنی بالاتری داشته باشد، ممکن است مواد غذایی که در طول روز مورد استفاده قرار می‌دهند، متفاوت باشد.

نکته مهم دیگر در زمینه قد و سن افراد است که هر چقدر میزان قد افراد بیشتر باشد، دریافت کالری برای آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

وجود تمام گروه‌های غذایی در رژیم لاغری

رژيم لاغری سريع هنگامی می‌تواند کاربردی و مفید شناخته شود که تمامی مواد غذایی از گروه‌های مختلف در درون آن طراحی‌ شده باشد.

در صورتی‌ که اگر یک رژیم غذایی، این افراد را از خوردن برخی از مواد غذایی محروم کند و یا فقط دسترسی به مصرف برخی از مواد غذایی را برای افراد فراهم کند، قطعا اعتبار کافی نخواهد داشت و می‌تواند فرد را دچار اختلالات بسیار زیادی بکند و برخی از مواد معدنی در بدن او را کاهش دهد.

به ‌عنوان نمونه در برخی مواقع ممکن است به دلیل عدم آگاهی، برخی از افراد مصرف کربوهیدرات را برای خود محروم کنند.

در صورتی ‌که استفاده از کربوهیدرات به‌ اندازه نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر بدن افراد داشته باشد. از این ‌رو بدن برای ‌این که بتواند فعالیت‌های خود را به ‌درستی انجام بدهد، نیاز به سوخت ‌و ساز دارد و مهم‌ترین سوخت بدن از طریق مصرف کربوهیدرات را تأمین خواهد نمود.

حال بهترین رژیم لاغری رژیمی است که بتواند بدن را از سوخت اصلی خود محروم نکند تا در بازه زمانی مشخص ‌شده ای، با سرعت هرچه تمام‌تر افراد را به کاهش وزن و لاغری نزدیک کند.

عدم حذف هیچ کدام از وعده‌های غذایی در رژیم لاغری سریع

هنگامی یک رژيم لاغری سريع کاربردی و اصولی شناخته می‌شود که هیچ یک از وعده‌های غذایی برای فرد حذف نشود.

برخی از رژیم‌ها با هدف کاهش ۱ یا ۲ وعده از مواد غذایی افراد تلاش می‌کنند تا کاهش وزن افراد را با سرعت بیشتری انجام بدهد. به‌ عنوان نمونه فرد متقاضی اجازه مصرف وعده شام و یا میان وعده را نخواهد داشت.

در صورتی‌ که یک رژیم وقتی اصولی است که بتواند ۳ وعده اصلی صبحانه، ناهار و شام را در کنار چندین میان وعده برای فرد در بر داشته باشد. این کار باعث می‌شود تا فرد هیچ ‌گاه دچار گرسنگی در طول روز نشود.

اگر وعده‌های غذایی برای شخص حذف گردد، قطعا فرد با کوچک‌ترین وسوسه‌ای قادر به شکستن رژیم خود خواهد بود. رژیمی مفید است که هیچ‌ گاه باعث گرسنگی افراد نشود.

عدم حذف هیچ کدام از وعده‌های غذایی در رژیم لاغری سریع
عدم حذف هیچ کدام از وعده‌های غذایی در رژیم لاغری سریع

در برخی از رژیم‌ها مشاهده می‌شود که کالری بسیار کم یا محدودی طراحی ‌شده است. در صورتی ‌که از این رژیم‌ها استفاده داشته باشید، به مرور زمان احساس گرسنگی بسیار زیادی خواهید داشت.

اگر فردی به‌ صورت دائم احساس گرسنگی داشته باشد، برنامه رژیم غذایی، او را دلزده خواهد کرد و نیمه کاره، آن را بدون موفقیت رها می‌کند.

بهترین رژیم لاغری که می‌تواند با سرعت بسیار زیادی کاهش وزن برای افراد در بر داشته باشد، برنامه‌ای است که میزان کالری مناسبی را برای فرد در نظر بگیرد و تنوع غذایی بالایی در آن وجود داشته باشد.

رژیم لاغری خوب و به‌صرفه

رژیم لاغری سریع هنگامی می‌تواند به افراد کمک کند که نیازی به خرج کردن هزینه‌های اضافی برای خرید غذاهای خاص، قرص، دمنوش، داروهای لاغری و دیگر موارد نباشد و فرد بتواند در کنار خانواده از تمامی غذاهای خانواده میل کند.

این کار باعث می‌شود تا فرد متقاضی به هیچ نوع از غذا محدود نشود و به ‌قدری رژیم پرخرج نباشد که بعد از گذشت مدت‌ زمانی، دیگر شرایط رعایت کردن آن را نداشته باشد.

این کار باعث می‌شود تا فرد در هر برهه زمانی و مکانی بتواند بر رژیم خود پای‌بند باشد و همواره اصول کاهش وزن خود توسط این رژیم را رعایت کند. پس رژیم‌های غذایی باید کم‌هزینه باشند.

رژیم لاغری خوب و به‌صرفه
رژیم لاغری خوب و به‌صرفه

برای این ‌که بتوانید در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید، باید نزد پزشکی بروید که شما را از برخی مواد غذایی محدود نکنند. در غیر این صورت اگر از طریق رژیم‌های غذایی و ورزش نتوانید به کاهش وزن اصولی برسید و شاخص توده بدنی شما بسیار بالا باشد، نیازمند استفاده از جراحی‌های چاقی توسط دکتر سلیمی هستید.

زیرا این جراحی ها فقط یک‌ بار انجام می‌گیرد و غیر قابل بازگشت است و می‌تواند افراد را به هدف کاهش وزن هر چه سریع‌تر برساند.

داشتن پشتیبان در رژیم لاغری سریع

تعداد بسیار زیادی از رژیم‌ها فقط با هدف ثبت ‌نام و دریافت برنامه‌های غذایی برای افراد صورت می گیرد، سپس آن پرونده رژیم غذایی برای افراد بسته خواهد شد.

در شرایطی رژیم لاغری می‌تواند عملکرد خوبی را برای افراد به دنبال داشته باشد که فردی پیگیر رفتارهای شخص باشد و به ‌عنوان یک پشتیبان یا راهنما، همیشه در کنار او قرار بگیرد.

در غیر این صورت فرد باید به‌ قدری پشتکار داشته باشد که بتواند به‌ تنهایی تا ادامه راه و رسیدن به وزن هدف دوام آورد. این ‌که فردی باشد تا بتوان در صورت بروز مشکلات از او کمک و راهنمایی بگیرید، به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید برای ادامه مسیر نیز تلاش بیشتری داشته باشید و با سلامت کافی، مسیر کاهش وزن را به آخر برسانید.

بنابراین وجود یک تیم پشتیبان، بسیار مهم و ضروری می‌باشد تا بتواند سوالات شما را در زمینه رژیم غذایی به‌ خوبی پاسخ بدهد.

اهمیت به ‌سلامت بدن نسبت ‌به سرعت لاغری

تعداد بسیار زیادی از رژیم‌های مختلف وجود دارد که همه آن‌ها قول می‌دهند تا افراد را با سرعت بسیار بالایی برای رسیدن به وزن ایده‌آل یاری کنند. به ‌قدری تبلیغات بسیاری برای این نوع از رژیم لاغری سریع وجود دارد که برخی از افراد به دلیل عدم نیاز به رژیم، وسوسه می‌شوند تا کاهش وزن را تجربه کنند.

این نکته را بدانید همان ‌طور که چربی‌ها در سالیان دراز در بدن ما انباشته شده‌اند، به یکباره و با سرعت بسیار بالایی نمی‌توان آن‌ها را برطرف کرد و نیاز به یک اصول شناخته‌ شده برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری دارد.

تعداد بسیار زیادی از افرادی که به ‌اشتباه رژیم‌های لاغری سریع را انتخاب می‌کنند، در مدت یک هفته، وزن بسیار زیادی از خود را کاهش دهند، اما قطعا پروسه این کاهش وزن دائمی نمی‌باشد و با پایان یافتن رژیم، مجدداً وزن اضافی بازگشت خواهد داشت و حتی ممکن است در برخی مواقع بیشتر از وزن قبلی نیز باز گردد.

اهمیت به ‌سلامت بدن نسبت ‌به سرعت لاغری
اهمیت به ‌سلامت بدن نسبت ‌به سرعت لاغری

به دلیل این‌ که در این فاصله زمانی، به ‌جای آب شدن چربی‌ها، اغلب ماهیچه‌ها و آب موجود در بدن حذف ‌شده است. تعداد بسیار زیادی از افراد نیز به واسطه رژیم لاغری سریع دچار افتادگی و شل شدگی پوست شده‌اند و عوارض جانبی بسیاری را تجربه کرده‌اند.

به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم بهتر است از روش‌های غیر قابل ‌بازگشت که بتواند تضمین کند مجدداً دچار چاقی نخواهید شد، استفاده داشته باشید.

رژیم غذایی سریع در یک هفته چگونه می‌باشد؟

اگر همچنان با نکات گفته‌ شده قصد دارید هر چه سریع‌تر وزن خود را کاهش دهید و یا برای دعوت شدن به جشنی برای رسیدن به وزن ایده‌آل خود عجله دارید، روش‌هایی در ادامه این مطلب برای شما ارائه خواهیم داد تا بتوانید در کمترین زمان ممکن، حدوداً ۸ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید.

البته تنها در شرایطی می‌توانید این کاهش وزن را تجربه کنید که مو به ‌مو تمامی برنامه زیر را رعایت کنید. به این ‌موضوع دقت داشته باشید که تفاوت‌های بسیار زیادی بین تغییر وزن در افراد مختلف وجود دارد. زیرا ممکن است برخی از افراد، کمتر از دیگران کاهش وزن را تجربه کنند.

برای تمامی گروه‌های سنی، استفاده از رژیم جنرال موتورز یکی از سریع‌ترین روش‌های سالم و طبیعی برای کاهش وزن می‌باشد که با گذشت ۲ هفته متوالی می‌توانید به یک کاهش وزن اصولی برسید.

رژیم غذایی سریع در یک هفته چگونه می‌باشد؟
رژیم غذایی سریع در یک هفته چگونه می‌باشد؟

اما در صورتی ‌که قصد دارید بیشتر از ۲ هفته این رژیم غذایی را ادامه بدهید، باید حتما ۱ هفته استراحت بین آن داشته باشید و از غذاهای پرکالری استفاده نکنید. در صورتی‌ که قصد ادامه دادن این رژیم را دارید، نباید به ‌هیچ ‌عنوان به بدن خود استرس بدهید.

خواب کافی یکی از مهم‌ترین ضرورت استفاده از این رژیم می‌باشد. مسئله مهم دیگر این است که قبل ‌از به اتمام رساندن دوره این رژیم، خود را وزن نکنید. زیرا وزن کردن دائمی می‌تواند باعث دلسردی از رژیم شود و دیگر فرد پای‌بند به اصول رژیم نخواهد بود.

مراحل کاهش وزن در ۷ روز

به ‌هر حال در ادامه به بررسی رژیم لاغری سریع خواهیم پرداخت. البته این رژیم هنگامی می‌تواند برای شما کاربرد داشته باشد که قصد دارید برای عمل‌های جراحی چاقی نزد دکتر سلیمی اقدام کنید و پزشک به شما گفته ‌است در بازه زمانی ۱ تا ۲ هفته، کاهش وزن کمی را تجربه کنید تا بتوانید نتیجه بهتری از لاغری بعد از انجام عمل اسلیو دریافت کنید. بنابراین تحت نظر دکتر سلیمی می‌توانید از فواید این رژیم بهره‌مند شوید.

برنامه غذایی روز اول

مهم‌ترین روز برای رژیم لاغری سریع، روز اول شمرده می‌شود. طبق اصول گفته‌ شده در این رژیم، فرد باید در طول روز آب و آب ‌میوه بسیار زیادی استفاده داشته باشد و به ‌غیر از آن‌ها قادر به مصرف مواد خوراکی دیگری نخواهد بود.

هدف از انجام این رژیم غذایی این است که روزانه ۸ تا ۱۲ لیوان آب به بدن فرد برسد. مهم‌ترین میوه‌هایی که در این رژیم می‌توانند کاربرد داشته باشند، مواردی همچون هندوانه، سیب، خربزه و انار می‌باشند.

برنامه غذایی روز اول
برنامه غذایی روز اول

البته مصرف موز برای افراد در این دوره مجاز نیست. در صورتی ‌که احساس گرسنگی بسیاری داشتید، می‌توانید آب و میوه‌های فراوان میل کنید. هر چند که نمی‌توان گفت که این اصول کاملاً درست است، اما قطعا نتایج خوبی را برای کاهش وزن سریع افراد در بر خواهد داشت.

برنامه غذایی روز دوم

روز دوم در این رژیم، مخصوص به مصرف سبزیجات می‌باشد. فرد موظف است بدون اضافه کردن هر گونه مواد غذایی دیگر، از سبزیجات خام و پخته استفاده داشته باشد.

به ‌عنوان نمونه از مواردی همچون هویج، بروکلی، خیار، کدو، کاهو، لوبیای پخته، کلم و دیگر موارد مجاز به استفاده می‌باشد و ترکیب کردن آن‌ها می‌تواند باعث سیری در وعده‌های مختلف غذایی شود.

سالاد درست کردن با استفاده از این مواد غذایی بدون سس و صرف آن با سرکه و آب‌ لیمو می‌تواند در روز دوم رژیم، فواید بسیار زیادی را برای بدن افراد در بر داشته باشد.

البته فرد همچنان موظف است تا در طول روز بین ۸ تا ۱۰ لیوان آب مصرف کند. در روز دوم، فرد قادر است حتی سیب‌زمینی آب‌پز نیز مصرف کند. اما بهتر است که آن را در وعده صبحانه استفاده کنید که در طی روز کربوهیدرات موجود در سیب زمینی آب‌پز از بدن شما دفع شود.

برنامه غذایی روز سوم

روز سوم، فرد مجاز به مصرف انواع میوه و سبزیجات به‌ غیر از سیب ‌زمینی و موز می‌باشد. البته در کنار خوردن انواع سبزیجات و میوه، نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب مسئله‌ای ضروری و مهم می‌باشد.

برای صرف وعده‌های صبحانه و ناهار می‌توان از میوه و سبزیجات تازه به شکل سوپ یا سالاد استفاده کرد. برای میان وعده‌ها نیز مجدداً می‌توانید از میوه استفاده کنید و وعده‌ی شام را با مصرف سبزیجات سپری کنید.

برنامه غذایی روز سوم
برنامه غذایی روز سوم

برنامه غذایی روز چهارم

در روز چهارم از این رژیم، فرد مجاز به مصرف ۸ تا ۱۰ عدد موز به‌ همراه ۳ لیوان شیر می‌باشد. شاید تصور کنید که مصرف این ۲ ماده غذایی چگونه می‌تواند شما را برای یک روز کامل سیر نگه دارد.

اما باید بدانید در صورتی ‌که مصرف این ماده غذایی را در بین روز پراکنده کنید، قطعاً تمامی وعده‌های شما را پشتیبانی خواهد کرد و در روز چهارم نیز همانند دیگر روزها موظف به آشامیدن ۸ تا ۱۲ لیوان آب می‌باشید. می‌توانید برای صرف وعده‌های غذایی خود، ۳ لیوان شیر را برای صبحانه، ناهار و شام کنار بگذارید و با ۱۰ عدد موز باقی‌مانده در تمام طول روز، سیر شوید.

برنامه غذایی روز پنجم

روز پنجم یک‌ روز منحصر به ‌فرد برای افرادی است که تحت نظر رژیم لاغری سریع می‌باشند. زیرا در این روز موظف به مصرف ۱ پیمانه برنج بدون روغن به ‌همراه ۲۵۰ گرم گوشت سفید یا قرمز بدون چربی می‌باشید. با توجه به این‌ که در روز پنجم نیم بیشتری از راه را سپری کرده‌اید، مجاز به مصرف میوه‌ها و سبزیجات نیز هستید.

در این روز سبزیجاتی همچون بروکلی، هویج، کلم، کدو برای شما مفید است و می‌توان از میوه‌هایی همچون پرتقال و گریپ‌فروت نیز بهره‌مند شد. مصرف 6 ‌تا ۷ عدد گوجه ‌فرنگی باعث افزایش یافتن میزان اسید اوریک بدن شما می‌شود. البته همچنان نوشیدن ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب در طول در طول روز را فراموش نکنید.

برنامه غذایی روز پنجم
برنامه غذایی روز پنجم

برنامه غذایی روز ششم

قطعا تا این مرحله از این رژیم، موفقیت خاصی برای کاهش وزن سپری کرده‌اید و عملکرد سیستم گوارشی شما بهبود یافته ‌است و همچنین میزان سوخت ‌و ساز بدن شما افزایش پیدا کرده ‌است. بنابراین در این روز مجاز به مصرف ۱ پیمانه برنج برای وعده ناهار در کنار مصرف سبزیجات خام یا پخته می‌باشید.

البته سبزیجات خام و پخته برای وعده‌های دیگر غذایی شما در نظر گرفته می‌شود. فراموش نکنید که در تمامی روزهای این رژیم، نوشیدن ۸ تا ۱۲ لیوان آب ضروری و مهم می‌باشد. در روز ششم، شما همچنین می‌توانید از گوشت سفید یا قرمز بدون چربی به‌اندازه ۲۵۰ گرم استفاده داشته باشید.

برنامه غذایی روز هفتم

با توجه به این که روز هفتم آخرین روز رژیم غذایی می‌باشد، برای ‌این که نتیجه بهتری از رژیم لاغری سریع دریافت کنید، مجاز به مصرف آب میوه‌های طبیعی می‌باشید. قطعا در این روز، نتایج حاصل‌ شده از کاهش وزن را بسیار مشاهده خواهید کرد. البته همچنان مصرف ۱۰ تا ۱۲ لیوان نوشیدن آب ضروری و مهم است.

روشنی پوست را در روز آخر این رژیم مشاهده می‌کنید و می‌توانید در این روز، وزن خود را اندازه‌گیری کنید. بهتر است که بعد از سپری کردن این رژیم، پرخوری را کنار بگذارید تا نتیجه حاصل شده، پایدار باقی بماند. نکته مهم این است که برای نتیجه بهتر این رژیم، بهتر است پیاده‌روی نیز داشته باشید و در کنار انواع مصرف مواد غذایی دیگر، به آشامیدن چای سبز و قهوه بدون شیر بپردازید.

ناگفته نماند که استفاده از این رژیم نمی‌تواند برای افراد پایدار باشد و به همان اندازه که رژیم لاغری سریع باعث کاهش وزن افراد خواهد شد، ممکن است بازگشت وزن نیز در صورت عدم رعایت افراد وجود داشته باشد. برای افرادی که دچار اضافه‌ وزن و چاقی بسیار زیادی هستند، بهترین راه ‌حل ممکن برای داشتن وزن ایده‌آل و بدون بازگشت، استفاده از عمل‌های جراحی است که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد.

درست است که این روش می‌تواند در یک بازه کوتاه‌مدت کاهش وزن را در بر داشته باشد، اما قطعا نتیجه ثابتی را در بر نخواهد داشت. شما می توانید از تخصص‌های دکتر سلیمی، بهترین استفاده را داشته باشید.

برنامه غذایی روز هفتم
برنامه غذایی روز هفتم

اهمیت استفاده از رژیم غذایی سریع و سالم در چیست؟

با توجه به این ‌که کاهش وزن می‌تواند آثار شگفت‌انگیزی را روی تناسب اندام در بر داشته باشد و از مزایا و ویژگی‌های بسیار زیادی برخوردار می‌باشد، طبق گفته اغلب پزشکان، استفاده از رژیم‌های غذایی سالم برای برخی از افرادی که دارای اضافه‌ وزن بسیار می‌باشند، از نان شب واجب‌تر می‌باشد.

درست است که رژیم لاغری سریع می‌تواند برای کاهش وزن افراد قدم‌های مثبتی بردارد، اما این کاهش وزن پایدار نیست و بدن را دچار کمبود ویتامین‌های متعدد خواهد کرد.

حال در ادامه به بررسی برخی از موارد مهم برای اهمیت استفاده از رژیم‌های غذایی خواهیم پرداخت تا بدانید به چه اندازه پیروی از رژیم‌های غذایی برای شما ضروری و مهم می‌باشد.

رسیدن به تناسب اندام

هنگامی‌ که صحبت از کاهش وزن و لاغری به میان می‌آید، مهم‌ترین هدف، داشتن تناسب اندام می‌باشد. قطعا پیروی کردن از رژیم لاغری سریع با هدف داشتن تناسب اندام مفید صورت خواهد گرفت.

پس یکی از مهم‌ترین نواحی که اغلب افراد، چاقی را در آنجا تجربه خواهند کرد، پهلوها و شکم می‌باشد. حال استفاده از رژیم‌های لاغری می‌تواند باعث کاهش چربی‌های شکمی گردد و اصطلاحاً کمک بسیار زیادی به آب شدن چربی‌ها خواهد کرد.

بنابراین تاثیر بسیار زیادی روی خوش‌اندام شدن افراد خواهد داشت. نمی‌توان از این‌ موضوع غافل شد که همه انسان‌ها نیازمند رسیدن به تناسب اندام و خوش‌اندامی می‌باشند.

بنابراین اگر در کنار استفاده از رژیم لاغری سریع از ورزش و فعالیت‌های جسمانی استفاده داشته باشید، قطعا تأثیر تناسب اندام برای شما دو چندان خواهد بود و می‌تواند پایداری بیشتر یا به نسبت استفاده از رژیم تنها در بر داشته باشد.

رسیدن به تناسب اندام
رسیدن به تناسب اندام

درمان انواع بیماری‌ها

شاید جالب باشد به این نکته پی ببرید که اغلب افراد چاق، به دلیل بروز بیماری چاقی و افزایش چربی‌های موجود در بدن، درگیر بیماری‌های مختلفی همچون دیابت، کبد چرب، فشار خون بالا، چربی خون، آرتروز، زانودرد، کمردرد، دیسک کمر و دیگر موارد می‌باشند.

علم امروز توانسته ثابت کند که مهم‌ترین چیزی که برای درمان این بیماری‌ها در نظر گرفته می‌شود، درمان چاقی‌ها و چربی‌های موجود بر بدن می‌باشند. با یک نگاه کلی در رابطه با آمار و ارقام متوجه خواهید شد که هزینه درمان و بهبودی تعداد بسیار زیادی از بیماری‌ها، استفاده از رژیم‌های غذایی و کاهش وزن می‌باشد.

درمان انواع بیماری‌ها
درمان انواع بیماری‌ها

در صورتی ‌که فرد از رژیم غذایی درست استفاده کند، قطعا می‌تواند برای پیشگیری از بیماری‌های مختلف موفق باشد. اما نکته مهم دیگر این است که استفاده از جراحی‌های چاقی توسط دکتر سلیمی که با هدف کاهش وزن صورت می‌گیرد، می‌تواند در درمان بیماری‌های مختلف افراد نقش داشته باشد.

افزایش اعتماد به ‌نفس

نکته بسیار مهم دیگری که باعث می‌شود اغلب افراد طرفدار کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل باشند، بهبود یافتن ارتباطات اجتماعی و افزایش اعتماد به ‌نفس می‌باشد. افرادی که دچار اضافه ‌وزن و چاقی هستند، اگر در رابطه با سلامتی صحبت ‌کنند، هیچ فردی در جامعه آن‌ها را جدی نمی‌گیرد.

زیرا تصور می‌کنند اگر بحث سلامتی برای شخص مهم باشد، در ابتدای امر برای سلامتی خود تلاش خواهد کرد. پس کاهش وزن می‌تواند تاثیر بسیار عمده‌ای روی اعتماد به‌ نفس افراد داشته باشد و رسیدن به یک اندام ایده‌آل باعث می‌شود تا افراد از افسردگی رهایی یابند و سریع‌تر با جامعه پیرامون خود ارتباط برقرار کنند.

تمامی این موارد باعث می‌شود که همواره اهمیت استفاده از رژیم لاغری سریع و یا عملکردهای دیگری که باعث کاهش وزن افراد می‌شود، بیشتر شود.

افزایش اعتماد به ‌نفس
افزایش اعتماد به ‌نفس

در صورتی‌ که نمی‌توانید از طریق رژیم‌های لاغری به نتیجه دلخواه خود برسید، می‌توانید از تخصص‌های دکتر سلیمی در زمینه جراحی چاقی به ‌عنوان بهترین روش ممکن برای رسیدن به وزن ایده‌آل استفاده داشته باشید تا بتوانید از بیماری‌های مختلفی که در کنار چاقی به بدن شما سرایت می‌کند، در امان باشید.

چه مواردی در رژیم لاغری سریع تاثیرگذار می‌باشد؟

اگر همواره نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رژیم لاغری سریع هستید، نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم، قطعا کاربری ضروری خواهد داشت. پس می توانید با این دسته از نکاتی که از نظر دکتر سلیمی بسیار ضروری است، به کاهش وزن نیز برسید.

نوشیدن آب بسیار

نوشیدن آب بسیار یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در روند رژیم لاغری سریع به شما کمک خواهد کرد. زیرا باعث می‌شود حجم بسیاری از معده شما گرفته شود و در نهایت غذای کمتری دریافت خواهید کرد.

برای لاغری سریع، نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب در طول روز کمک بسیار زیادی می‌کنند. زیرا بدن در برخی از شرایط توانایی تشخیص گرسنگی و تشنگی را نخواهد داشت.

اگر نمی‌توانید به این اندازه آب مصرف کنید، بهتر است حتما به خود فشار بیاورید تا بدنتان هیدراته بماند و به ‌هیچ‌ عنوان دچار تشنگی نشود. تعداد بسیار زیادی از افراد به دلیل عادت‌های اشتباه، به‌ جای تشنگی از مواد غذایی استفاده می‌کنند که این ‌موضوع می‌تواند باعث افزایش وزن شود و آن‌ها را دچار چاقی و اضافه وزن کند.

طبق پژوهش‌ها، در صورتی ‌که ۳۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی آب استفاده کنید، بدن شما دهیدراته می‌شود و به نسبت افرادی که آب مصرف نمی‌کنند، کاهش وزن بهتری را تجربه خواهید کرد. به‌ همین دلیل نوشیدن آب در ابتدای صبح نیز مسئله بسیار مهمی است که باعث می‌شود بدن شما هیچ گاه دچار کم‌آبی نشود.

نوشیدن آب بسیار
نوشیدن آب بسیار

یادداشت کردن نکات در دفترچه‌ی غذایی

تحقیقات بسیاری در این زمینه شکل ‌گرفته که ثابت می‌کند داشتن یک دفترچه برای یادداشت مواد غذایی، سرعت کاهش وزن شما را بسیار بیشتر می کند و موفقیت بیشتری در راستای رژیم لاغری سریع کسب خواهید کرد.

افراد بدون یادداشت کردن مواد غذایی در دفترچه، دقت کافی در زمینه مصرف میان وعده‌ها و غذاهای اصلی نخواهند داشت. به ‌همین دلیل ممکن است صرف غذاهای کوچک و ریزه‌خواری در طول روز باعث افزایش وزن شود. در صورتی ‌که دسترسی به دفترچه و کاغذ و قلم ندارید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های مختلف برای دریافت کالری‌های روزانه خود استفاده کنید.

تغییر در وعده‌های غذایی

این که بدانید میزان کالری مصرفی روی برخی از مواد غذایی چگونه می‌باشد، اهمیت دارد و می‌توانید آن را به وعده‌های مفیدی تبدیل کنید. به‌ عنوان نمونه؛ می‌توانید به‌ جای استفاده از یک کاسه بستنی، یک کاسه پر از توت به ‌همراه ۱ قاشق بستنی مصرف کنید و ذهن خود را فریب دهید.

زیرا بستنی کامل بیشتر از ۲۵۰ کالری دارد. در صورتی ‌که ۱ کاسه توت حاوی ۸۰ کالری است و منبع خوبی از ویتامین C و فیبر می‌باشد. بنابراین اگر بتوانید تغییراتی در وعده‌های غذایی خود ایجاد کنید و به ‌جای استفاده از یک بشقاب پاستا، یک بشقاب سبزیجات میل کنید و در کنار آن اندکی پاستا نیز بخورید، قطعا تاثیر بیشتری بر برنامه‌های رژیم لاغری خواهید داشت و نه ‌تنها کاهش وزن صورت می گیرد، بلکه مواد مغذی بیشتری به بدن شما برسد.

تغییر در وعده‌های غذایی
تغییر در وعده‌های غذایی

ورزش‌های چربی سوزی بالا

در کنار استفاده از رژیم لاغری سریع، ورزش‌هایی که چربی سوزی بسیار بالایی دارد، می‌تواند به شما برای رسیدن به هدف کاهش وزن کمک کند. ورزش‌های قدرتی با شدت بالا در مدت‌ زمان کوتاهی به بدن فشار می‌آورد و این باعث ریکاوری بدن خواهد شد.

در صورتی‌ که تازه‌کار هستید، بهتر است در ابتدا تمرین داشته باشید. سپس برای انجام ورزش‌های سنگین اقدام نکنید تا به‌ مرور زمان قوی‌تر شوید و میزان دویدن خود را افزایش دهید.

مصرف برخی مواد غذایی قبل ‌از رفتن به مهمانی

ممکن است این نکته برای شما عجیب باشد، اما به دلیل این‌ که وارد شدن به میهمانی‌های مختلف باعث می‌شود به رژیم غذایی خود پای‌بند نباشید، بهتر است قبل از رفتن به مهمانی، چیزی مصرف کنید.

مثلاً وعده‌های غذایی سبکی که دارای ۱۰۰ کالری با فیبر بالا می‌باشد، می‌تواند باعث کنترل اشتهای شما گردد و این مسئله باعث می‌شود بدون لغزش، مهمانی را پشت سر بگذارید. مصرف میان وعده‌هایی همچون یک مشت آجیل یا یک عدد سیب، گزینه‌های مناسبی برای قبل ‌از حضور در مهمانی‌ها می‌باشد.

اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی

تلاش کنید برای استفاده از رژیم لاغری سریع در هر وعده، پروتئین مصرف کنید. در صورتی‌ که وعده‌های مصرفی خود را از پروتئین دریافت کنید، قند کمتری به بدن شما وارد می‌شود و در نهایت با استفاده از ورزش‌های قدرتی، بدن سوخت ‌و ساز بیشتری دریافت خواهد کرد و بافت‌های عضلانی شما حفظ خواهد شد.

اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی
اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی

انتخاب میان وعده‌های سالم

افرادی که دارای اضافه‌ وزن می‌باشند، اغلب برای مصرف میان وعده‌ها زیاده‌روی خواهند کرد. اگر انتخاب هوشمندانه‌ای در راستای مصرف میان وعده‌ها داشته باشید، میزان سرعت کالری سوزی برای شما افزایش پیدا می‌کند.

در صورتی ‌که از فیبر و پروتئین برای میان وعده مصرف کنید، خاصیت سیر کنندگی بسیار زیادی خواهد داشت و این مسئله باعث می‌شود وعده‌های اصلی شما با حجم کمتری مصرف شوند. میان وعده‌هایی همچون ماست ساده به‌همراه توت، سیب، کره بادام‌زمینی و دیگر موارد این‌ چنینی، گزینه‌های هوشمندانه‌ای برای ترکیب کردن پروتئین و فیبر می‌باشند.

برای این ‌که میزان متابولیسم و سوخت‌ و ساز بدن خود را افزایش دهید، می‌توانید به میان وعده‌های خود چند قاشق چای‌خوری سس تند اضافه کنید. زیرا غذاهای تند می‌تواند سرعت سوخت و ساز را بیشتر کند.

ساعت کافی خواب

یکی از مهم‌ترین موانعی که می‌تواند باعث لاغری سریع‌تر شود، برطرف نمودن نیاز خواب بدن می‌باشد. طبق گفته‌ی محققین اگر فردی بین ۷ تا ۹ ساعت استراحت داشته باشد، بدن وی سوخت‌ و ساز بهتری تجربه خواهد کرد.

در اغلب مواقع می‌بینیم که برخی از افراد به این‌ موضوع پای‌بند نیستند که این نکته می‌تواند برای افزایش وزن و چاقی آن‌ها نقش مؤثر و اساسی را داشته باشد. پس در کنار رعایت رژیم لاغری سریع، بهتر است به این ‌موضوع نیز پای‌بند باشید.

ساعت کافی خواب
ساعت کافی خواب

عدم مصرف نوشیدنی‌های قندی

در صورتی‌ که در رژیم غذایی خود تمامی نکات را رعایت می‌کنید، اما همچنان درگیر اضافه‌وزن هستید، ممکن است توجهی به مصرف نوشیدنی‌های قندی نداشته باشید.

زیرا در صورت مصرف نوشیدنی‌های محبوب همچون آب ‌میوه، نوشابه، چای شیرین، قهوه و دیگر موارد، بین ۱۵۰ تا ۵۰۰ کالری به بدن شما اضافه خواهد شد که هرگز مشخص نخواهد شد. این ‌موضوع می‌تواند عامل مؤثری برای افزایش وزن و چاقی باشد. بنابراین در مصرف نوشیدنی‌های قندی رعایت کنید.

مصرف فیبر بسیار بالا

بدن و گوارش انسان برای این ‌که شرایط بهتری را تجربه کند، نیاز به مصرف فیبر خواهد داشت. مصرف فیبر می‌تواند در سبزیجات، میوه‌ها و غذاهای مختلف یافت گردد که باعث تسهیل شرایط روده‌ها خواهد شد و همچنین باعث تحریک گیرنده‌های پیام سیری به مغز می‌شود. افرادی که در طول روزمره فیبر بیشتری مصرف می‌کنند، وزن بهتری خواهند داشت.

با رعایت تمامی این موارد در رژیم لاغری سریع، می‌توانید به نتیجه مثبتی از کاهش وزن برسید.

اما در هر صورت اگر همچنان با استفاده از این روش‌ها نمی‌توانید نتیجه خوبی از کاهش وزن دریافت کنید، بهتر است از روش‌هایی همچون استفاده از عمل جراحی چاقی که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، بهره‌مند شوید تا هر چه سریع‌تر با بیماری‌های موجودی که بر اثر چاقی در بدن شما شکل ‌گرفته است، خداحافظی کنید.

مصرف فیبر بسیار بالا
مصرف فیبر بسیار بالا

نکات مهم رژیم غذایی سریع در یک روز چیست؟

برای این ‌که بتوانید به کاهش وزن اصولی و سریع دست پیدا کنید، باید اطلاعات دقیق در رابطه با برنامه‌های زمان‌ بندی شده مصرف مواد غذایی در طول روز داشته باشید. در ادامه و تحت نظر دکتر سلیمی، به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

۶ صبح

هنگامی‌ که از خواب برمی‌خیزید، موظف به نوشیدن ۱ لیوان آب می‌باشید. مصرف آب باعث جلوگیری از نفخ شکم خواهد شد. سپس نوبت استفاده از ۱ میان وعده کوچک است که شامل پروتئین و کربوهیدرات می باشد.

در این میان وعده کوچک، مصرف نصف موز و چند عدد بادام باعث می‌شود تا سوخت‌ و ساز بدن شما برای آغاز یک روز آماده باشد.

اگر در ابتدای صبح ورزش می‌کنید، به نسبت افرادی که در این ساعت ورزش نمی‌کنند، شرایط ایده‌آل‌تری را برای کاهش وزن تجربه خواهید کرد. به ‌علاوه سوخت‌ و ساز بدن شما سریع‌تر می‌باشد و سپس در طول روز کالری بیشتری می‌سوزانید.

۷ صبح

مصرف پروتئین برای رژیم لاغری سریع بسیار مناسب است و خاصیت سیر کنندگی دارد. اگر صبحانه حاوی ۱۰ گرم پروتئین و فیبر باشد، بسیار برای شما مناسب است. نگران مصرف کربوهیدرات‌ها در وعده‌های صبح نباشید. به دلیل این ‌که در اول صبح، مصرف کربوهیدرات‌ها بر اثر سوخت ‌و ساز بدن برطرف خواهند شد.

۷ صبح
۷ صبح

۸ صبح

برای وعده‌ی بعدی، ناهار خود را آماده کنید. در صورتی ‌که شاغل هستید، برای این ‌که احساس سنگینی نکنید، به‌ جای استفاده از فیبر، از پروتئین و کربوهیدرات‌ها استفاده کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که فقط از کالری‌های به ‌اندازه معده خودتان مصرف کنید و تلاش کنید بیشتر با سالاد و مصرف سبزی، حجم معده خود را پر کنید.

۹ صبح

هنگامی ‌که به محل کار خود رسیدید، بطری آب را پر کنید و در طول روز بسیار آب بیاشامید. این کار کمک بسیار زیادی به تامین آب بدن خواهد کرد.

۱۰ صبح

میزان کمی به خود استراحت بدهید تا بدن شما از میان وعده‌ها تغذیه کند. میان وعده‌های خود را در زیر ۱۵۰ کالری نگه دارید و از آن‌ها لذت ببرید. در این بازه زمانی سعی کنید چیزی مصرف نکنید.

۱۱ صبح

فعالیت‌ها و مواد غذایی که در این مدت داشته‌اید، در برنامه‌های رژیم خود یادداشت کنید. این کار باعث می‌شود تا پیشرفت خود را برای رسیدن به کاهش وزن مشاهده کنید و انگیزه بیشتری بگیرید.

۱۲ ظهر

می‌توانید چندین حرکت ورزشی با دمبل‌های کوچک انجام بدهید و یا برای پیاده‌روی اقدام کنید.

۱۲ ظهر
۱۲ ظهر

۱ ظهر

نوبت صرف وعده ناهار می‌باشد. فقط توجه کنید که به ‌اندازه دقیق مصرف کنید و بیشتر از حد کالری خود استفاده نکنید.

2 ظهر

اگر قصد صحبت با تلفن دارید، بهتر است در حال قدم زدن صحبت کنید و یا ملاقات‌های کاری خود را در حال پیاده‌روی برگزار کنید.

۳ ظهر

وقت نوبت صرف یک میان وعده سالم به اندازی ۱۵۰ کالری می‌باشد. این کار باعث می‌شود بدنتان مقاومت کافی را برای ادامه فعالیت‌های روزمره داشته باشد.

۴ بعدازظهر

نوشیدن چای سبز به شما کمک می‌کند تا هوشیاری خود را افزایش بدهید. همچنین باعث افزایش آرامش در بدن شما خواهد شد.

۵ بعدازظهر

بهتر است بعد از به اتمام رسیدن ساعت کاری، تا منزل پیاده‌روی کنید. این کار باعث سوزاندن کالری می‌شود و می‌تواند میزان استرس شما را کنترل کند. زیرا استرس یکی از مهم‌ترین دلایل پرخوری و اضافه‌ وزن است.

6 عصر

بهتر است یک شام با سبزیجات فراوان و پروتئین کم‌چرب آماده کنید و باقی آن را برای وعده‌ی فردای خود برای ناهار در یخچال ذخیره کنید. این کار باعث می‌شود تا حدود مصرف وعده‌ غذای خود را بدانید و بیشتر از آن استفاده نکنید.

6 عصر
6 عصر

۷ عصر

چندین حرکت اسکات انجام بدهید تا عضلات باسن تقویت شوند. سپس بعد از خوردن شام مسواک بزنید.

۸ شب

در صورتی ‌که در حال استراحت می‌باشید، می‌توانید چندین حرکت ورزشی ساده انجام بدهید.

۹ شب

برای خوابی راحت آماده شوید تا روز پرانرژی را شروع کنید و بتوانید از رژیم لاغری سریع بهترین نتیجه را بگیرید.

هر فردی با رعایت این دسته از نکات قطعا می‌تواند در راستای استفاده از رژیم غذایی سریع در روز موفق باشد و آن را به ‌عنوان عادت و سبک زندگی خود در نظر بگیرد.

۹ شب
۹ شب

جمع بندی مطلب

در این مطلب، اطلاعات کافی در رابطه با اهمیت استفاده از رژیم لاغری سریع را برای شما داشتیم.

اگر دچار اضافه ‌وزن و چاقی می‌باشید، رعایت این نکات به شما کمک می‌کند تا بتوانید به هدف خود یعنی کاهش وزن دست پیدا کنید.

البته نکته مهم این است که رژیم‌های لاغری که با سرعت بالایی باعث کاهش وزن افراد می‌شود، پایداری چندانی نخواهند داشت و امکان دارد افراد را خسته و دلزده کند.

بنابراین فرد ممکن است به آن‌ها پایدار نباشد و در کمترین زمان ممکن آن‌ها را به دست فراموشی بسپارد و مجدداً به روال عادی گذشته خود بازگردد. برای این منظور اگر دچار اضافه ‌وزن و چاقی بیش ‌از اندازه هستید و به ‌هیچ ‌عنوان از طریق رژیم‌های غذایی و ورزش نتوانستید به کاهش وزن اصولی دست پیدا کنید،

برای این ‌که روش‌های بدون بازگشت کاهش وزن را تجربه کنید، می‌توانید از راهکارهای جراحی معده برای لاغری که تحت نظر دکتر سلیمی انجام می‌گیرد، بهترین نتیجه را برای درمان چاقی‌ها بگیرید.

این کار باعث می‌شود تا بیماری‌های مختلفی که بر اثر چاقی در بدن شما به وجود آمده‌اند، هر چه سریع‌تر برطرف شوند و دیگر مشکلات اضافه ‌وزن و چاقی گریبانگیر شما نخواهد بود.

در این ‌مورد می‌توان از تخصص‌های دکتر سلیمی به‌ عنوان یک پزشک حاذق کمک گرفت.

https://bit.ly/3xpR9OG

https://cutt.ly/WC3bDxT

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید