روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده

روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده

فهرست مطالب

در این مقاله سعی بر این داریم که موضوع روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده را مورد بررسی قرار دهیم. به این موضوع مهم توجه داشته باشید که عمل اسلیو معده یکی از بهترین و پرطرفدار ترین عمل های جراحی لاغری است و علت این محبوبیت را می توان عوارض بسیار کم آن و البته مزیت های فراوانش دانست.

جهت دریافت مشاوره در زمینه عمل اسلیو معده با ما در تماس باشید.

09120174510

روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده
روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده

در این مقاله قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که آیا بعد از عمل اسلیو معده می توان روزه گرفت و چه نکاتی را باید رعایت کرد، پس پیشنهاد می دهیم تا انتها با ما همراه باشید.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا می دانید تغذیه نا مناسب چگونه باعث چاقی و اضافه وزن می شود؟

عمل های جراحی لاغری چگونه باعث کاهش وزن می شوند؟

قبل از انجام عمل اسلیو معده باید چه نکاتی رعایت شود؟

آیا در رابطه با رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

آیا می دانید کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده چگونه صورت می گیرد؟

آیا بعد از انجام اسلیو معده می توان روزه گرفت؟

برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

آیا می دانید تغذیه روزه دارانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند به چه شکلی است؟

تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه باید باشد؟

چه مراقبت هایی بعد از عمل اسلیو معده باید رعایت شود؟

بعد از دوره نقاهت عمل اسلیو معده چه نکاتی در تغذیه باید رعایت شود؟

 

آیا می دانید تغذیه نا مناسب چگونه باعث چاقی و اضافه وزن می شود؟

در رابطه با پاسخ این سوال باید به این موضوع اشاره کنیم که تغذیه نا مناسب تنها یکی از علت های چاقی و اضافه وزن به حساب می آید.

چاقی دلیل های دیگری هم دارد که اگر بخواهیم به طور کامل هر یک از آن ها را شرح دهیم، نیاز به زمان طوالانی دارد، پس هر یک از موارد آن را به طور خلاصه نام می بریم تا به موضوع اصلی یعنی تغذیه نا مناسب برسیم.

تحرک نداشتن یکی از مهم ترین علت های چاقی به حساب می آید. ورزش نکردن و عدم تحرک کافی سبب می شود که چربی های اضافی بدن در قسمت هایی مانند شکم، پهلو و ران فرد تجمع پیدا کند و به تدریج وزن او را بالا ببرد. لازم به ذکر است که هفته ای پنج ساعت ورزش برای هر کسی می تواند مفید باشد.

آیا می دانید تغذیه نا مناسب چگونه باعث چاقی و اضافه وزن می شود؟
آیا می دانید تغذیه نا مناسب چگونه باعث چاقی و اضافه وزن می شود؟

سبک زندگی اشتباه یکی دیگر از دلایل چاقی به حساب می آید. توجه داشته باشید که موضوع سبک زندگی بسیار پیچیده است و نمی توان آن را در چند خط خلاصه کرد

اما به این نکته توجه کنید که خواب نا مناسب یا کافی نبودن خواب هم یکی دیگر از علت های چاقی به حساب می آید. خواب به این معنی است که کمتر یا بیشتر از هشت ساعت و در ساعت نا مناسبی بخوابید. یک خواب خوب از دوازده شب تا هشت صبح است

البته می توانید زمان خوابیدن خود را تغییر دهید، به عنوان مثال یازده شب تا هفت صبح را بخوابید

اما توجه داشته باشید که خواب شب نباید هرگز از برنامه روزانه شما حذف شود.

حال نوبت بررسی کردن اصلی ترین و مهم ترین علت چاقی است. همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم تغذیه نامناسب سبب چاقی می شود، لازم به ذکر است که تغذیه نا مناسب با پرخوری تفاوت های بسیاری دارد. در ادامه تفاوت های پر خوری و تغذیه نا مناسب را به طور کامل شرح خواهیم داد.

همه ما با مفهوم و معنی پر خوری اشنا هستیم و می دانیم افرادی که به تعداد دفعات زیاد و در حجم بالایی غذا می خورند، به اصطلاح پر خور هستند.

اما موضوع مهم این است که گاهی پر خوری باعث چاقی نخواهد شد، یعنی شخص اگر از غذاهای مناسب استفاده کند، تحرک بالایی داشته باشد و متابولیسم بدن او هم بالا می باشد با پر خوری چاق نخواهد شد.

تغذیه نامناسب مفهوم بسیار مهمی است

تغذیه نامناسب مفهوم بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. در ادامه با ذکر یک مثال این مفهوم را توضیح خواهیم داد. هر غذایی که خورده می شود، ارزش غذایی خاص خود را دارد و این ارزش غذایی نشان می دهد که آن ماده ی غذایی تا چه میزان برای بدن ضروری است و به چه اندازه باید مصرف شود.

به عنوان مثال استفاده از بیش از حد از چربی های مضر، کربوهیدرات و پروتئین سبب چاقی و اضافه وزن می شود. زمانی که در برنامه غذایی هر کسی این مواد به میزان بیشتر از حد معمولی وجود داشته باشند، سبب چاقی و اضافه وزن شخص می شوند.

تغذیه نامناسب مفهوم بسیار مهمی است
تغذیه نامناسب مفهوم بسیار مهمی است

به همین دلیل می گویند که فست فود ها باعث چاقی می شوند، زیرا چربی موجود در آن ها از نوع مضر است و البته مقدار آن هم بیش از حد عادی است.

غذاهایی که شور یا شیرین باشند هم باید به مقدار مناسبی در برنامه غذایی جای گیرد. به خصوص شیرینی ها، مصرف شیرینی ها بیش از اندازه مجاز سبب می شود که شخص دچار اضافه وزن و چاقی شود. برای یک تغذیه مناسب باید تمام گروه مواد غذایی را مناسب و به اندازه مصرف کند، از مصرف غذاهایی که چربی مضر دارند، پرهیز کنید و خوردن سبزیجات و میوه تازه را فراموش نکنید.

عمل های جراحی لاغری چگونه باعث کاهش وزن می شوند؟

یکی از بهترین روش هایی که برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد، عمل های جراحی لاغری است. لازم به ذکر است که عمل های جراحی لاغری انواع متفاوتی دارند که هر یک از این عمل ها روشی خاص را دارند که توضیح در رابطه با هر یک از آن خارج از زمان مقاله است و فرصتی برای توضیح آن ها وجود ندارد

اما می توان گفت که عمل اسلیو معده به دلیل عوارض بسیار کم و مزیت های فراوان یکی از بهترین روش های عمل های جراحی لاغری است.

عمل های جراحی لاغری چگونه باعث کاهش وزن می شوند؟
عمل های جراحی لاغری چگونه باعث کاهش وزن می شوند؟

همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم هر یک از عمل های جراحی لاغری شیوه و روش خاص خود را دارند که با دیگری متفاوت است، اما در این قسمت موضوعی را بررسی خواهیم کرد که در همه عمل های جراحی لاغری مشابه است. بعد از عمل جراحی لاغری، کاهش وزن به دو دلیل اتفاق می افتد.

دلیل اول این است که حجم معده کاهش پیدا کرده است.

البته روش های کاهش حجم معده در هر عملی با دیگری تفاوت دارد و در رابطه با این موضوع نمی توان مطلبی را به طور کلی بیان کرد.

دلیل دوم کاهش وزن، کاهش اشتهای شخصی است که عمل جراحی را انجام داده است. موضوع کاهش اشتها در عمل جراحی اسلیو معده بیش از دیگر عمل های جراحی لاغری نمود پیدا می کند و البته باید بگوییم که یکی از مهم ترین مزیت های این عمل جراحی نسبت به دیگر روش های جراحی به حساب می آید.

یکی دیگر از مهم ترین علت هایی که بعد از عمل جراحی لاغری وزن شخص کم می شود را می توان در تغییر در سبک زندگی او دانست. شخصی که عمل جراحی لاغری را انجام می دهد تصمیمی جدی برای لاغری دارد و به همین دلیل می داند که بعد از انجام عمل جراحی باید تغذیه مناسب را در برنامه روزانه خود قرار دهد که باز هم با مشکل قبل از عمل جراحی رو به رو نشود.

قبل از انجام عمل اسلیو معده باید چه نکاتی رعایت شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که تغذیه نا مناسب چگونه باعث چاقی می شود و چه تاثیری دارد، در ادامه مطالب هم به این نکته اشاره کردیم که یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن انجام عمل های جراحی لاغری به خصوص اسلیو معده است

که سبب می شود شخص وزن قابل توجهی را کم کند. در این قسمت قصد داریم به این موضوع اشاره کنیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی باید رعایت شود.

قبل از انجام عمل اسلیو معده باید چه نکاتی رعایت شود؟
قبل از انجام عمل اسلیو معده باید چه نکاتی رعایت شود؟

توجه داشته باشید که نکات رعایت شده قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده بسیار هستند و برای دانستن همه آن باید از پزشک معالج خود بخواهید که لیستی دقیق از کارهایی که باید قبل از انجام عمل جراحی انجام دهید، یا از آن دوری کنید را به شما ارائه دهد

اما در این قسمت سعی داریم که نکات کلی و مهمی که تقریبا در همه افراد مشابه و یکسان است را برای شما شرح دهیم، پس پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید.

قبل از انجام عمل اسلیو معده مراقبت ها به چند بخش تقسیم می شوند که مهم ترین و اصلی ترین بخش مراقبت هایی است که در رابطه با تغذیه می باشد

زیرا قبل از انجام عمل اسلیو معده شخص باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کند و توجه داشته باشید که رعایت این رژیم غذایی به این دلیل است که وزن شخص به ثبات برسد.

عدم ثبات وزن بعد از عمل جراحی باعث افزایش وزن بعد از عمل جراحی می شود. به دلیل اهمیت بالایی این موضوع در قسمتی مجزا به طور کامل آن را شرح خواهیم داد و در این قسمتی اطلاعاتی در رابطه با نحوه و نوع رژیم غذایی قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده مطلبی را بیان نخواهیم کرد.

توجه داشته باشید که انجام عمل اسلیو معده برای کسانی که به مواد مخدر، دخانیات یا مشروبات الکلی اعتیاد دارند ممنوع است، پس اگر مصرف کننده یکی از موارد بالا هستید، قبل از انجام عمل اسلیو معده آن را کنار بگذارید

زیرا یک هفته قبل از عمل جراحی اسلیو معده نباید هیچ گونه ماده مخدر، دخانیات یا مشروبات الکلی مصرف شود و عدم توجه به این موضوع سبب ایجاد عوارض بعد از عمل جراحی خواهد شد.

در این جا که بحثی در رابطه با عوارض مطرح شده است، لازم می دانیم که به موضوع بسیار مهمی اشاره کنیم.

توجه داشته باشید که عمل جراحی اسلیو معده هم مانند دیگر عمل های جراحی یک روش تهاجمی به حساب می آید و کاملا طبیعی است که بعد از انجام عمل جراحی عوارضی مانند درد وجود داشته باشد.

اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این که از عوارض بعد از عمل جراحی اسلیو معده با رعایت نکات و مراقبت های قبل از انجام عمل تا حد زیادی می توان جلوگیری کرد و بعد از عمل جراحی هم با مصرف داروهایی مانند مکمل های غذایی، ویتامین ها و مسکن ها می توان عوارض را به صفر رساند.

یک هفته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده داروهای ضد انعقاد خون و رقیق کننده خود مانند آسپرین نباید مصرف شوند. البته لازم به ذکر است که لیست داروهای ممنوعه فراتر از این می باشد، پس نام داروهای ممنوعه را به طور کامل از پزشک معالج خود بپرسید و اگر دارویی خاص مصرف می کنید، پزشک را در جریان آن قرار دهید تا اگر داروی شما جزء موارد ممنوعه است، دارویی دیگر جایگزین آن شود.

آیا در رابطه با رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که رعایت رژیم مناسب قبل از انجام عمل اسلیو معده چه اهمیتی دارد و چرا باید به آن توجه خاص و ویژه ای داشت. در ادامه مطالب همان گونه که در بالا هم به آن اشاره داشتیم، قصد داریم رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده را به طور کامل و مفصل شرح دهیم تا بیشتر و بهتر با آن آشنا شوید، پس با ما همراه باشید.

آیا در رابطه با رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
آیا در رابطه با رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از عمل اسلیو معده مصرف مشروبات الکلی باید به صفر برسد، توجه داشته باشید که مصرف نوشابه هم به همین صورت است و باید به طور کامل حذف شود، این در حالی است که پزشکان توصیه می کنند چندین روز قبل از عمل جراحی اسلیو معده به میزان زیادی و به طور مکرر آب بنوشید.

آیا در رابطه با رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
آیا در رابطه با رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

در برنامه غذایی افراد معمولی به این نکته اشاره شده است که در طول روز سه وعده اصلی و دو یا سه وعده میان وعده باید مصرف شود و این کار برای سلامت شخص می باشد

این در حالی است که قبل از عمل اسلیو معده اوضاع کمی تفاوت دارد. یعنی متقاضی انجام عمل اسلیو معده از همان روزی که پزشک رعایت رژیم غذایی را برای او تجویز می کند، باید وعده ها و میان وعده های خود را مجموعا به دو یا سه برساند تا بتوان وزن خود را به ثبات برساند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که رعایت رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده در هفته پایانی قبل از عمل کمی متفاوت می شود.

یعنی در این زمان فرد نباید غذاهای جامد را مصرف کند، حال این غذای جامد هر چیزی می تواند باشد. یک هفته تا سه روز قبل از انجام عمل اسلیو معده فقط باید غذاهای آبکی مانند سوپ، ژله ای که با آبمیوه طبیعی درست شده است و نوشیدنی هایی که مقدار قند بسیار کمی دارند مصرف کند.

توجه داشته باشید که رعایت این نکات برای جلوگیری از عوارض بعد از انجام عمل جراحی و همچنین برای ثبات وزن قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده ضروری است و باید به آن توجه خاصی شود. پس اکیدا توصیه می کیم که رعایت این موارد را کاملا جدی بگیرید و سهل انگاری نکنید.

نکته بعدی که در رابطه با تغذیه قبل از عمل جراحی اسلیو معده باید بدانید به دوازده ساعت قبل از انجام عمل برمی گردد، توجه داشته باشید که از این زمان به بعد شخص نباید هیچ چیزی بخورد یا بنوشد، حتی نوشیدن آب هم ممنوع است.

لازم به ذکر است که خوردن یا نوشیدن هر چیزی سبب می شود که عمل جراحی اسلیو معده شما به روز بعد موکول شود. توجه داشته باشید که در این زمان اگر احساس تشنگی می کنید، با دستمال تمیز لب های خود را تر کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که رعایت رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به آن توجه ویژه ای شود

زیرا بی توجهی به این موضوع هم سبب می شود که وزن بعد از انجام عمل جراحی تغییر کند و هم سبب می شود که فرد بعد از انجام عمل جراحی دچار عوارضی شود که در حالت عادی برای کسی به وجود نمی آید.

عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که عمل های جراحی لاغری انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها به شیوه و روشی خاص انجام می شود. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که عمل جراحی اسلیو معده به عنوان یکی از پر طرفدار ترین و بهترین روش های عمل جراحی لاغری شناخته می شود.

عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟
عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

در این قسمت سعی بر این داریم که روش انجام عمل جراحی اسلیو معده را توضیح دهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید، البته سعی بر این داریم که از موضوع اصلی دور نشویم، پس به توضیح کوتاهی بسنده خواهیم کرد.

در عمل جراحی اسلیو معده قسمتی از معده بریده می شود و با آن کار حجم معده را به طرز قابل توجهی کاهش می دهند

عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟
عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

اما نکته مهمی که در این قسمت وجود دارد و باید به آن توجه شود این است که قسمت بریده شده معده همان جایی است که هورمون گرسنگی از آن ترشح می شود. البته نگران نباشید این موضوع باعث نگرانی نخواهد شد و بر عکس مزیت های فراوانی هم دارد.

هورمون گرسنگی که در معده ترشح می شود فقط یکی از راه هایی است که فرد به سبب آن احساس گرسنگی می کند، پس بریده شدن این قسمت فقط باعث می شود که اشتهای شخص و میل او به غذا خوردن کم شود و سبب از بین رفتن این احساس و میل نخواهد شد، یکی از مزیت های عمل اسلیو معده هم همین مورد به حساب می آید.

نکته

نکته دیگری که در رابطه با عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که معده بعد از انجام عمل جراحی شکلی شبیه به یک موز یا هلال ماه دارد

همین شکل نهایی معده هم یکی دیگر از مزیت های عمل جراحی اسلیو معده به حساب می آید، زیرا سبب می شود که مواد معدنی و ویتامین های موجود در مواد غذایی به میزان بالایی جذب شوند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که عمل اسلیو معده به دو دلیل باعث لاغری می شود. البته در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم که بعد از عمل جراحی هم حجم معده شخص به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده است و هم میزان اشتهای او کم می شود و همین عوامل سبب می شوند که فرد بعد از انجام عمل اسلیو معده در مدت زمان کوتاهی وزن قابل توجهی را از دست دهد.

نکته
نکته

آیا می دانید کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده چگونه صورت می گیرد؟

در مطالب بالا به طور خلاصه به این موضوع اشاره کرده ایم که بعد از انجام عمل اسلیو معده فرد چگونه وزن کم می کند

اما نکته مهمی که در این مورد باید به آن توجه داشه باشید این است که این موضوع به همان سادگی که در مطالب بالا به آن اشاره کرده ایم نیست و کمی پیچیدگی هم دارد که در ادامه آن را به طور کامل توضیح خواهیم داد، پس اگر شما هم از کسانی هستید که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارید مطالب بعدی را هرگز از دست ندهید، زیرا اطلاعات مهمی برای شما دارد.

آیا می دانید کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده چگونه صورت می گیرد؟
آیا می دانید کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده چگونه صورت می گیرد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بعد از انجام عمل اسلیو معده حجم معده به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. همین کاهش حجم معده سبب می شود که فرد غذای کمتری بخورد

زیرا حجم معده او به سرعت پر می شود و احساس سیری می کند و دیگر در چنین حالتی میلی برای خوردن بیشتر غذا ندارد.

در قسمتی که عمل اسلیو معده را توضیح داده ایم به این نکته اشاره کردیم که بخش بریده شده معده همان بخشی است که هورمون گرسنگی از آن جا ترشح می شود.

طبیعتا در چنین حالتی میزان اشتهای شخص به طرز قابل توجهی کاهش پیدا می کند، زیرا هورمون گرسنگی وجود ندارد، پس باز هم میل فرد به غذا خوردن کم خواهد شد.

اما نکته مهمی که بعد از عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد، این است که شخص باید سبک زندگیی خود را تغییر دهد. در مطالب ابتدایی مقاله به این موضوع اشاره کردیم که سبک زندگی فرد تاثیر به سزایی در اضافه وزن او دارد و البته این موضوع کمی پیچیده است و بحث در رابطه با جزئیات آن خارج از حوصله این مقاله است.

توجه داشته باشید که فرد بعد از انجام عمل اسلیو معده علاوه بر این که میزان و مقدار غذای مصرفی را کم می کند، باید تغذیه مناسبی هم داشته باشد و در این حالت است که تغذیه موجب کاهش وزن می شود. به یاد داشته باشید که در مطالب ابتدایی این مقاله پر خوری با تغذیه نا مناسب و تفاوت بین این دو را به طور کامل توضیح داده ایم.

عمل اسلیو معده یا هر عمل جراحی لاغری می توان بخش مربوط به پر خوری را کنترل کند که در رابطه با این موضوع به طور مفصل توضیح داده ایم و گفته ایم که چگونه این کار انجام می پذیرد و گفتیم که با کاهش حجم معده و کاهش میزان اشتهای شخص می توان موضوع پر خوری را به طور نسبی بر طرف کرد.

شما در حال مطالعه مقاله روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده هستید

توجه به تغذیه مناسب

اما نکته مهمی که توجه به آن ضروری است و اهمیت فوق العاده ای دارد، مواد غذایی و تغذیه مناسبی است که بعد از انجام عمل اسلیو معده باید به آن توجه شود.

لازم به ذکر است که این مورد با عمل جراحی بر طرف نمی شود و عزم و تصمیم جدی فرد برای کاهش وزن و زندگی سالم را می طلبد.

توجه به تغذیه مناسب
توجه به تغذیه مناسب

تغذیه مناسب به این معنی است که هر ماده غذایی را به اندازه و در زمان دلخواه مصرف کنید. به عنوان مثال بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده فست فودها، مواد غذایی که بسیار شیرین هستند، غذاهای شود و غذاهایی که دارای چربی نا مناسب و مضر هستند باید از لیست برنامه های غذایی شخص حذف شود.

بازگشت به وزن اولیه

لازم به ذکر است که باید توجه داشته باشید اگر بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده همان کارهایی را انجام دهید که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده انجام می دادید و همان مواد غذایی را حتی به میزان کمتر هم مصرف کنید، باز هم به همان وزن قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده می رسند و البته این موضوع بسیار خطرناک خواهد بود.

بازگشت به وزن اولیه
بازگشت به وزن اولیه

لازم به ذکر است که در رابطه با رژیم غذایی بعد از عمل جراحی اسلیو معده در ادامه توضیحات مفصلی را بیان خواهیم کرد. اما توجه داشته باشد که زمانی برای انجام عمل اسلیو معده اقدام کنید که تصمیم جدی را گرفته باشید و عزم خود را برای لاغری جزم کرده باشید، در این صورت عمل اسلیو معده موفقیت آمیز خواهد بود.

آیا بعد از انجام اسلیو معده می توان روزه گرفت؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در رابطه با بعد از عمل جراحی اسلیو معده برای متقاضی های این عمل جراحی به وجود می آید، این است که آیا بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده می توان روزه گرفت؟ روزه گرفتن برای این افراد ضرری ندارد؟ یا باعث می شود که عوارض این عمل جراحی افرایش پیدا کند.

آیا بعد از انجام اسلیو معده می توان روزه گرفت؟
آیا بعد از انجام اسلیو معده می توان روزه گرفت؟

اگر بخواهیم در این مورد با شما صادق باشیم باید بگوییم که نمی توان در رابطه با این موضوع مطلبی را بیان کرد، زیرا در رابطه با این موضوع با توجه به شرایط شخصی فرد می توان نتیجه گرفت و البته کسی هم که می تواند این نتیجه را بگیرد، کسی جز پزشک معالج و متخصص نیست.

در رابطه با موضوع روزه گرفتن بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به این موضوع اشاره کنیم که یک ماه بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به هیچ عنوان نمی توان روزه گرفت

زیرا در این مدت شخص باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کند و البته داروهای خاصی هم در برنامه روزانه وی وجود دارد که احتمال روزه گرفتن را به شدت کاهش می دهید.

اما اگر بعد از این مدت یک ماهه قصد دارید روزه بگرید، باید حتما موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید، در این مرحله پزشک معاینه های لازم را انجام می دهد و در صورتی که شرایط عمومی شما را مناسب ببیند به شما اجازه روزه گرفتن را می دهد، اما اگر شرایط عمومی شما در حد مناسبی نباشد این اجازه به شما داده نمی شود.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر پزشک معالج شما اجازه روزه گرفتن را به شما نداده است، به هیچ عنوان روزه نگیرید

زیرا برای سلامت شخص بسیار مضر خواهد بود و البته توجه داشته باشید که سلامت هر کسی در اولویت است و طبق شرع مقدس اسلام روزه گرفتن در زمانی که سلامت شخص در خطر است ثوابی که ندارد هیچ، بر عکس گناه هم برای آن نوشته می شود.

برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

در مطالب بالا به این موضوع بسیار مهم اشاره داشتیم که شخص فقط در شرایط خاص بعد از انجام عمل اسلیو معده می تواند روزه بگیرد. توجه داشته باشید اگر پزشک معالج به شما این اجازه را بدهد باید نکات بسیار مهمی را رعایت کنید تا در طول روز و در طول یک ماه برای شما مشکلی به وجود نیاید.

یکی از مهم ترین نکاتی که شخصی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است در طول دوران روزه داری باید توجه خاصی به آن داشته باشد، نکات تغذیه ای می باشد. به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفته ایم که آن را به طور مفصل در بخشی مجزا توضیح خواهیم داد و در این قسمت اشاره ای به آن نخواهیم کرد.

برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
برای روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

یکی از مهم ترین مواردی که در طول ماه رمضان باید به آن توجه داشته باشید این است که فعالیت بدنی خود را کاهش دهید.

فعالیت های بدنی موجب می شود که انرژی بیشتری از شخص گرفته شود و در این حالت زودتر احساس گرسنگی خواهد کرد.

به همان میزان که فعالیت بدنی بیشتر شود، معده زودتر احساس گرسنگی خواهد کرد و البته این موضوعی است که سعی داریم با آن رو به رو نشویم.

اگر ایام رمضان در فصول گرم سال باشد، توصیه می کنیم در محیط هایی که دمای بالایی دارند قرار نگیرید، زیرا این کار سبب می شود که آب بدن در زمان کمتری تبخیر شود و فرد به سرعت احساس گرسنگی کند. اگر در بیرون از منزل کار مهم و ضروری ندارید، از منزل خارج نشوید و بیرون رفتن را به بعد از افطار موکول کنید.

توجه داشته باشید که ایام رمضان فقط سه وعده غذایی سحری، افطار و شام وجود دارد. توصیه ما به شما این است که هیچ یک از این سه وعده را حذف نکنید

و البته هیچ یک از این وعده غذایی را هم با هم ترکیب نکنید. به عنوان مثال وعده افطار را بعد از اذان میل کنید و شام را یک یا دو ساعت بعد میل کنید تا در طول روز آینده قوای بیشتری داشته باشید.

در ادامه مطالب این موضوع را بررسی می کنیم که فرد در ایام ماه مبارک رمضان در برنامه غذایی خود باید به چه نکاتی توجه داشته باشد تا دچار مشکل نشود.

لازم به ذکر است که رعایت مسائل گفته شده برای همه افراد روزه دار ضروری است، اما کسانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، معده ای حساس تر دارند و رعایت این نکات برای آن ها اهمیت بیشتر خواهد داشت.

آیا می دانید تغذیه روزه دارانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند به چه شکلی است؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم که شخص در چه شرایطی اجازه روزه گرفتن بعد از عمل جراحی اسلیو معده را دارد و گفتیم که در چه شرایطی هرگز نباید روزه گرفت.

حال در این قسمت سعی داریم این موضوع را بررسی کنیم که اگر کسی بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده اجازه روزه گرفتن را داشته باشد، در طول ماه مبارک رمضان چه نکاتی را باید رعایت کند تا این دوران برای او عذاب آور و اذیت کننده نباشد، پس توصیه می کنیم این مطالب را از دست ندهید.

آیا می دانید تغذیه روزه دارانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند به چه شکلی است؟
آیا می دانید تغذیه روزه دارانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند به چه شکلی است؟

توجه داشته باشید که بعد از عمل جراحی اسلیو معده حجم معده شخص به شدت کاهش پیدا می کند، این معده کوچک شده سریع تر پر می شود ولی نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در وعده های سحری، افطاری و شام چه مواد غذایی را در برنامه خود قرار دهید که این حجم کم به بهترین شکل ممکن پر شود.

برای سحری غذاهای چرب مصرف نکنید

توجه داشته باشید که غذاهای چرب به هیچ عنوان در وعده سحری نباید مصرف شوند، زیرا علاوه بر این که سبب ایجاد سیری کاذب می کند، باعث می شود که فرد در طول روز احساس تشنگی بسیاری داشته باشد

که البته برای شخصی که روزه است می تواند بسیار ناگوار و عذاب آور باشد، بسیاری از افراد روزه دار بیان می کنند که در طول روز احساس گرسنگی آن ها را اذیت نمی کند و فقط احساس تشنگی باعث اذیت آن ها می شود، پس این نکته را کاملا جدی بگیرید.

برای سحری غذاهای چرب مصرف نکنید
برای سحری غذاهای چرب مصرف نکنید

در وعده سحری غذاهایی را مصرف کنید که ارزش غذایی بالایی دارند و مدت زمان بیشتری برای هضم آن لازم است، این کار سبب می شود که در طول روز احساس گرسنگی کمتری داشته باشید یا این احساس در حدی باشد که برای شخص ناراحت کننده و عذاب آور نیست، پس توجه به این نکته هم ضروری است.

نکته دیگری که در غذاهای وعده سحری باید به آن توجه داشته باشید این است که غذاهای شور و شیرین را هرگز مصرف نکنید

البته لازم به ذکر است که منظور از غذاهای شیرین، غذاهایی است که شیرینی مصنوعی دارند. به عنوان مثال مصرف زولبیا و بامیه در وعده سحری به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود و این در حالی است که توصیه می کنیم در وعده سحری حتما یک لیوان شیر ولرم به همراه چند خرما میل کنید، شیر و خرما سبب می شود که در طول روز احساس گرسنگی بسیار کمی داشته باشید.

حال قصد داریم به این موضوع بپردازیم که در وعده سحری چه نکاتی را باید رعایت کنید تا در طول ماه رمضان از مشکلی برای شما پیش نیاید.

البته باز هم به این موضوع اشاره می کنیم که رعایت همه این نکات در صورتی مفید خواهد بود که پزشک اجازه روزه گرفتن را به شخص داده باشد، در غیر این صورت حتی با رعایت کردن این نکات هم باز روزه گرفتن برای شخص مضر خواهد بود.

در زمان افطار به این موضوع توجه داشته باشید که معده شما چندین ساعت خالی بوده است و در حالت بسیار حساسی قرار دارد.

این حساسیت در افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند بیش از افراد عادی است، پس باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشند تا در هنگام افطار کردن دچار مشکلی نشوند.

روزه خود را حتما با یک نوشیدنی ولرم باز کنید. توجه داشته باشید که نوشیدنی های سرد باعث آسیب به معده می شوند و البته نوشیدنی هایی هم که داغ باشند باز هم برای معده مضر خواهند بود.

هر گونه نوشیدنی مانند چای یا شیر چیزی در حدود شش یا هشت دقیقه بعد از جوشیدن به دمایی می رسد که بهترین دما برای نوشیدن آن است. البته توجه داشته باشید که این زمان نسبت به دمای محیط متغییر خواهد بود.

توصیه ما به شما این است که روزه خود را با چند خرما و شیر یا چای ولرم باز کنید و بعد از  آن چند دقیقه چیزی نخورید تا معده کم کم به غذا خودن عادت کند.

بعد از چند دقیقه می توانید غذا خوردن را شروع کنید، اما توجه داشته باشید که در این حالت معده بسیار حساس است، به خصوص اگر کسی عمل اسلیو معده را انجام داده باشد، این حساسیت بیشتر از زمان عادی خواهد بود.

بعد از چند دقیقه برای افطار از مواد مقوی، سبک و البته و لرم استفاده کنید. به عنوان مثال سوپ، حلیم و البته آش می تواند انتخاب مناسبی برای صرف در وعده افطار باشند، البته توجه داشته باشید که این غذاها را نباید در حجم بالا و تند تند مصرف کنید، زیرا باعث دل درد و معده درد بعد از آن خواهد شد.

برای افطار غذای پر چرب و شور و . . . مصرف نکنید

توجه داشته باشید که در وعده افطار نباید غذاهای پر چرب، شیرین و شور مصرف کنید و باز هم توجه داشته باشید که منظور از غذاهای شیرین، غذاهایی هستند که شیرینی مصنوعی دارند و مواد غذایی که شیرینی طبیعی دارند مانند خرما یا عسل را می توانید مصرف کنید و البته توجه داشته باشید که این مواد غذایی فایده هم دارند.

متاسفانه گاهی شاهد این هستیم که بعضی از افراد وعده افطار و شام را یک می دانند. لازم به ذکر است که هرگز مواد غذایی سنگین را نباید در وعده افطار صرف کنید، به خصوص اگر عمل اسلیو معده انجام داده اید، این کار می تواند بسیار عذاب آور باشد، پس هرگز تحت هیچ شرایطی این کار را انجام ندهید.

برای افطار غذای پر چرب و شور و . . . مصرف نکنید
برای افطار غذای پر چرب و شور و . . . مصرف نکنید

در طول بین افطار تا سحر سعی کنید میوه و سبزیجات به اندازه کافی میل کنید تا نیاز آب بدن خود را تامین کنید

این کار سبب می شود که در طول روز کمتر احساس تشنگی داشته باشید و کمتر اذیت شوید. در وعده شام هم سعی بر این داشته باشید که غذاهای مغذی و مقوی مصرف کنید تا انرژی از دست رفته خود را باز هم به دست آورید.

نکته ای که باز هم لازم است به آن اشاره داشته باشیم این مورد می باشد که موارد و نکات ذکر شده در مطالب بالا به شما کمک می کنند که دوران روزه داری خود را به آسانی پشت سر بگذارید و این در حالتی است که قبل از روزه پزشک معالج به شما این اجازه را داده باشد، در غیر این صورت به هیچ عنوان مجاز به روزه گرفتن نخواهید بود.

تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه باید باشد؟

تغذیه بعد از عمل اسلیو معده یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید و آن را جدی بگیرد. توجه داشته باشید که تغذیه بعد از عمل اسلیو معده به دو دسته تقسیم می شود.

یکی از دوره ها از زمانی شروع می شود که شخص عمل جراحی را انجام می دهد و تا یک ماه هم ادامه دارد، البته توجه داشته باشید که این زمان را بر طبق کلیات و اکثر افرادی که این عمل را انجام داده اند بیان می کنید.

زیرا این دوره نقاهت یک ماهه در هر کسی با توجه به شرایط شخصی وی می تواند تغییر کند. دوره دیگری که فرد باید موارد مربوط به تغذیه را رعایت کند، بعد از دوره یک ماه نقاهت شروع می شود

تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه باید باشد؟
تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه باید باشد؟

و البته پایانی برای آن وجود ندارد، زیرا همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره کرده ایم تغذیه بعد از انجام عمل اسلیو معده اهمیت بسیار بالایی دارد که باید به آن توجه ویژه و خاصی شود.

یکی از مهم ترین مفاهیمی که در ابتدا باید به آن اشاره داشته باشیم این است که معنی رژیم غذایی با برنامه غذایی کاملا متفوات است و نباید با یک دیگر اشتباه گرفته شود.

توجه داشته باشید، شخصی که عمل اسلیو معده را انجام می دهد در دوره نقاهت خود باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند

این در حالی است که بعد از دوره نقاهت نیازی به رعایت رزیم غذایی نیست و فقط باید برنامه غذایی مناسبی داشته باشد، حال در ادامه تفاوت بین این دو را بررسی خواهیم کرد.

در رژیم غذایی یک سری محدودیت ها برای فرد وجود دارد و باید طبق نظر پزشک مواد غذایی را مصرف کند. در رژیم غذایی می توان بنا به نظر پزشک بعضی از میان وعده را حذف کرد و وعده های غذایی در در حجم بسیار کم میل کرد. توجه داشته باشید که رژیم غذایی به منظور کاهش وزن به کار می رود و این یکی از مهم ترین تفاوت های رژیم غذایی و برنامه غذایی است.

حال قصد داریم معنی و مفهموم برنامه غذایی را شرح دهیم تا با آن بیشتر و بهتر آشنا شوید. در ابتدا به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که هدف از دنبال کردن برنامه غذایی کاهش وزن نیست

بلکه این کار به منظور جلوگیری از اضافه وزن انجام می شود. توجه داشته باشید که رعایت رژیم غذایی محدودیت سنی دارد و این در حالی است که رعایت برنامه غذایی علاوه بر این که هیچ محدودیت خاصی ندارد، باعث سلامت شخص هم خواهد شد.

توجه داشته باشید که در برنامه غذایی هیچ وعده غذایی یا میان وعده ای حذف نخواهد شد، بلکه مواد غذایی مناسبی برای وعده های مناسب انتخاب می شود.

به عنوان مثال در برنامه غذایی نوشته می شود که برنج یا نان سفید در وعده شام مصرف نشود، یعنی وعده شام به هیچ عنوان حذف نخواهد شد، بلکه غذاهایی مانند سبزیجات پخته در این وعده غذایی باید صرف شود.

نکته مهمی که بعد از دوره نقاهت عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشت این است که رعایت رژیم غذایی هیچ ضرورتی ندارد و فرد بعد از دوره نقاهت باید برنامه غذایی مناسبی داشته باشد. به شما توصیه می کنیم که برنامه غذایی را حتما از پزشک متخصص تغذیه تهیه کنید و در این مورد با افراد غیر متخصص مشورت نکنید.

توصیه می کنیم که میزان غذای مصرفی را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید، زیرا حجم معده به اندازه قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. از مصرف غذاهای چرب، شیرین و شور خودداری کنید. آبمیوه های مصنوعی، ژله هایی که با آبمیوه مصنوعی درست شده اند، بستنی و دیگر تنقلاتی مانند پفک و چیپس باید به طور کامل از برنامه غذایی شخصی که عمل اسلیو معده انجام داده است حذف شود، زیرا باعث بروز عوارض جدی خواهد شد.

چه مراقبت هایی بعد از عمل اسلیو معده باید رعایت شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره داشتیم که در دوره نقاهت بعد از انجام عمل اسلیو معده باید نکات بسیار مهمی رعایت شود که بخضی از این نکات مهم مربوط به تغذیه و رعایت رژیم غذایی خاص است که شخص باید به آن توجه ویژه داشته باشد. البته در مطالب بالا مفهموم رزیم غذایی را به طور کامل توضیح داده ایم و دیگر نیازی به شرح آن نیست.

لازم به ذکر است که به علت اهمیت بالای رعایت رژیم غذایی در دوره نقاهت عمل جراحی اسلیو معده به این موضوع در بخشی جدا اشاره خواهیم کرد و آن را به طور مفصل شرح خواهیم داد. در این قسمت سعی بر این داریم مواردی را بیان کنیم که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجهی خاص داشته باشید.

چه مراقبت هایی بعد از عمل اسلیو معده باید رعایت شود؟
چه مراقبت هایی بعد از عمل اسلیو معده باید رعایت شود؟

بعد از عمل جراحی اسلیو معده تا مدت سه روز یا یک هفته باید استراحت مطلق داشته باشید البته این زمان طبق نظر پزشک مشخص می شود و برای هر کسی با دیگری می تواند متفاوت باشد

اما تقریبا سه روز تا یک هفته برای همه افراد ثابت و یکسان است مگر کسی شرایطی خاص داشته باشد که این زمان بیشتر شود. اگر شاغل هستید، توصیه می کنیم یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید تا به طور کامل بهبودی خود را به دست آورید و قادر به انجام کارهای روزانه خود باشید.

توجه داشته باشید که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده تا یک ماه هیچ گونه فعالیت سنگین بدنی نباید داشته باشید، از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید، زیرا موجب می شود که بخیه های شخص باز شود. البته توجه داشته باشید که در این مدت هم نباید به هیچ عنوان ورزش کرد.

ورزش کردن اگر چه برای سلامتی مفید است، اما در این مدت یک ماهه اگر چه سودی ندارد، باعث آسیب هم خواهد شد.

بعد از یک ماه یا چهل روز می توانید ورزش را شروع کنید، اما توجه داشته باشید که مربی ورزشی خود را در جریان عمل خود قرار دهید و از او بخواهیم که برنامه ورزشی شما را با حرکات سبک شروع کند تا مشکلی برای شما به وجود نیاید. لازم به ذکر است که حرکات ورزشی سنگین در روز های ابتدایی می توان به بخیه های شخص آسیب وارد کند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا یک هفته بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده ممنوع است و نباید مصرف شود.

توجه داشته باشید که اگر این مدت منع یک هفتگی افزایش پیدا کند بهتر هم خواهد بود، اما به هیچ عنوان نباید کاهش داشته باشد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از انجام عمل اسلیو معده شخص وزن بسیاری را در مدت زمان کمی از دست می دهد، پس باید مکمل های غذایی و ویتامین ها را در برنامه روزانه خود قرار دهد ا با مشکلاتی مانند ضعف و بی حالی مواجه نشود. البته گاهی در موارد بسیار نادر شاهد ریزش موی سر بعد از انجام عمل اسلیو معده هم هستیم که همین مصرف ویتامین ها و مکمل های غذایی از این کار جلوگیری می کند.

شما در حال مطالعه مقاله روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده هستید

بعد از دوره نقاهت عمل اسلیو معده چه نکاتی در تغذیه باید رعایت شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که تغذیه بعد از انجام عمل اسلیو معده چه اهمیت بالایی دارد و توضیح دادیم که این اهمیت در دوره نقاهت یک ماهه بعد از انجام عمل تا چه اندازه مهم تر و حساس تر خواهد بود. به همین دلیل تصمیم بر این گرفتیم که در بخشی به صورت مجزا آن را بررسی کنیم تا خواننده دقت بیشتری به آن داشته باشد، پیشنهاد می کنیم این مطالب مهم را از دست ندهید.

بعد از دوره نقاهت عمل اسلیو معده چه نکاتی در تغذیه باید رعایت شود؟
بعد از دوره نقاهت عمل اسلیو معده چه نکاتی در تغذیه باید رعایت شود؟

نکته بسیار مهمی که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که در هفته اول هیچ مواد غذایی به جز نوشیدنی نباید مصرف شود. لازم به ذکر است که معده جراحی شده در هفته اول بیشترین میزان حساسیت را دارد، پس غذا خوردن می توان علائمی مانند تهوع را به دنبال داشته باشد.

البته منظور از نوشیدنی فقط موادی مانند آب یا آبمیوه نیست، بلکه در این هفته می توان موادی مانند آب گوشت را هم در رژیم غذایی خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که در این یک هفته می توانید سوپ هم در برنامه خود قرار دهید، اما به این نکته دقت داشته باشید که هیچ ماده جامدی در آن سوپ نباید وجود داشته باشد.

در هفته دوم فرد می تواند از سوپ هایی در رژیم غذایی خود استفاده کند که با میکسر به خوبی له شده اند. لازم به ذکر است که خوردن لبنیات در این هفته برای شخص بلامانع خواهد بود. فرد می تواند از موادی مانند ژله که نرم هستند در رژیم غذایی خود استفاده کند، اما باز هم تاکید می کنیم که ژله باید به آبمیوه طبیعی درست شده باشد تا برای فرد عوارضی را به دنبال نداشته باشد.

در هفته سوم فرد می تواند به تدریج از غذاهای نرم هم برنامه خود جای دهد، به عنوان مثال غذاهایی مانند پوره سیب زمینی از بهترین غذاهایی است که می تواند در این یک هفته مصرف شود.

لازم به ذکر است که فرد می تواند در این هفته قهوه هم میل کند، در صورتی که هفته های ابتدایی مصرف آن ممنوع می باشد.

هفته چهارم بعد از عمل اسلیو معده، هفته ای است که فرد می تواند روال طبیعی غذای خود را (البته با توجه به نکاتی که در مطالب بالا به طور کامل شرح داده شده است) دنبال کند. یعنی در این هفته مصرف غذاهای جامد برای شخص بلامانع است و فرد می توان هر ماده غذایی سالمی را در رژیم غذایی خود جای دهد.

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده چگونه و تحت چه شرایطی برای شخص ممکن خواهد بود.

در این مقاله سعی بر این داشتیم مواردی را شرح دهیم که فرد با توجه به آن می تواند در ایام ماه مبارک رمضان کمترین احساس گرسنگی یا تشنگی را تجربه کند.

البته توجه داشته باشید این در حالی است که پزشک معالج فرد به وی اجازه روزه گرفتن را داده باشد، در غیر این صورت هرگز نباید روزه گرفت.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که موضوع تغذیه قبل و بعد از عمل اسلیو معده را به طور کامل بررسی کنیم. همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم

عمل اسلیو معده به عنوان یکی از بهترین عمل های جراحی لاغری شناخته می شود که طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است و با رعایت یک سری نکات ساده می توان عوارض بعد از عمل جراحی اسلیو معده را به صفر رساند.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

5 پاسخ

  1. به نظرم با توجه به اینکه ضعیف می شه بدن آدم، نگیریم درست تره . فوقش آدم کفاره می ده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید