راز لاغری سریع

فهرست مطالب

آیا می‌دانید که راز لاغری سریع چیست و از چه طریق می‌توانید با سرعت بالایی به 15 کیلو لاغری در دو ماه  دست پیدا کنید؟ برای پاسخ به این سؤالات، ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. پس با ما همراه باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر  در مورد لاغری سریع می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

برای همه ما پیش ‌آمده است که به دلایل مختلفی همچون مراسم عروسی و دیگر موارد به فکر لاغری سریع باشیم. هر شخصی حتی اگر اندام مناسبی داشته باشد، به این فکر فرو می‌رود که بتواند در مدت ‌زمان کم به کاهش وزن دست پیدا کند.

اگر می خواهید در دو روز لاغر شوید مقاله لاغری در دو روز را مطالعه کنید.

مقدمه

راز لاغری سریع
راز لاغری سریع

حال افرادی که دچار اضافه‌ وزن و چاقی‌های افراطی هستند نیز، این فکر را در سر می‌پرورانند که با استفاده از چه موارد و چه نکاتی می‌تواند به لاغری سریع دست پیدا کند.

اولین نقطه ‌ای که در بدن دچار اضافه ‌وزن خواهد شد، شکم و پهلوها می‌باشد

اولین نقطه ‌ای که در بدن دچار اضافه ‌وزن خواهد شد، شکم و پهلوها می‌باشد و به ‌عنوان یکی از سخت‌ترین نقاط برای آب کردن چربی‌ها می‌باشند. اما وجود این چاقی‌ها اختلالات بسیار زیادی در زندگی افراد به وجود آورده‌ است.

همین موضوع باعث می‌شود تا افراد به‌ دنبال راز لاغری سریع باشند. اثربخشی برخی از روش‌های لاغری مرسوم، دیگر از بین‌ رفته است و نه ‌تنها نمی‌تواند در کاهش وزن مفید باشد، بلکه آسیب جدی به‌ سلامتی افراد می‌زند و در بروز بیماری‌ها نقش دارد.

اولین نقطه ‌ای که در بدن دچار اضافه ‌وزن خواهد شد، شکم و پهلوها می‌باشد
اولین نقطه ‌ای که در بدن دچار اضافه ‌وزن خواهد شد، شکم و پهلوها می‌باشد

برخی از افراد به ‌اشتباه تصمیم می‌گیرند که از رژیم‌های سخت و سفت پیروی کنند و یا با کم‌خوری های افراطی، به کاهش وزن برسند. امکان دارد که برخی از افراد نتیجه‌ای در کوتاه ‌مدت برای کاهش وزن دریافت کنند. اما این ‌موضوع کاملاً موقتی است و بر اساس شرایط دیگر امکان دارد افراد را به وزن سابق برساند.

اینفوگرافیک راز لاغری سریع

اینفوگرافیک راز لاغری سریع
اینفوگرافیک راز لاغری سریع

برای این ‌که به تناسب اندام برسید، سبک یک زندگی صحیح و اصولی، اهمیت بسیار بالایی دارد. البته از نظر دکتر سلیمی در صورتی ‌که فرد نتواند با هیچ کدام از راهکارهای لاغری به وزن دلخواه خود برسد، تنها راهکار باقیمانده برای کاهش وزن اصولی با سرعت بالا، استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشد و می‌تواند آن را تحت نظر دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراحی چاقی انجام بدهد. حال اگر نیازمند شناخت راز لاغری سریع هستید، در ادامه این مطلب با ما باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی معده برای لاغری دیدن کنید.

راز لاغری سریع چه مواردیست؟

 1. راز لاغری سریع با استفاده از فیبر کافی
 2. راز لاغری سریع با استفاده از پروتئین کافی
 3. راز لاغری سریع با استفاده از نشویدن آب کافی 
 4. راز لاغری سریع با مصرف چربی های مفید
 5. راز لاغری سریع با خوردن صبحانه و غذاهای سالم
 6. راز لاغری سریع با آهسته غذا خوردن
 7. راز لاغری سریع با افزایش تعداد وعده های غذا 
 8. راز لاغری سریع با خواب کافی
 9. راز لاغری سریع با ورزش
 10. راز لاغری سریع با کاهش کربوهیدرات های مضر
 11. راز لاغری سریع با حذف سموم و آلاینده ها
 12. راز لاغری سریع با هضم مواد غذایی فراوری شده

سوالاتی که در ادامه این مبحث به آن‌ها پاسخ می‌دهیم، عبارتند از:

راز لاغری سریع چیست؟

راز لاغری سریع با استفاده از فیبر کافی

راز لاغری سریع با مصرف پروتئین کافی

راز لاغری سریع با نوشیدن آب کافی

راز لاغری سریع با مصرف چربی‌های مفید

راز لاغری سریع با خوردن صبحانه

راز لاغری سریع با مصرف غذاهای طبیعی و سالم

راز لاغری سریع با افزایش تعداد وعده‌های غذایی

راز لاغری سریع با استفاده از فعالیت‌های بدنی و ورزش

راز لاغری سریع با داشتن خواب کافی

راز لاغری سریع با کاهش کربوهیدرات‌های مضر

راز لاغری سریع با حذف سموم و آلاینده‌ها

راز لاغری سریع با هضم مواد غذایی فرآوری شده

راز لاغری سریع با آهسته غذا خوردن

راز لاغری سریع با چک کردن مداوم وزن

راز لاغری سریع با تنوع در وعده‌های غذایی

راه ­حل مناسب کاهش وزن چه می‌باشد؟

خداحافظی با قند و شکر، راز لاغری سریع می­باشد.

فعالیت‌های بدنی و ورزش، راز لاغری سریع می‌باشد.

استفاده از مواد مغذی و ویتامینی، راز لاغری سریع می‌باشد.

مصرف کربوهیدارت در برخی مواقع برای لاغری سریع مفید است.

در هنگام استفاده از رژیم برای لاغری سریع، چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟

شرایط کاهش وزن سریع در هفته اول رژیم

مقاومت بدن در برابر استفاده از رژیم غذایی لاغری

نکات لازم برای رژیم لاغری هفته دوم به بعد

نتیجه بخش بودن در روند رژیم لاغری

تکنیک‌های کلیدی برای لاغری سریع چه مواردی می‌باشد؟

با غذاهای آماده خداحافظی کنید.

سالاد را در کنار وعده غذایی میل کنید، نه به‌ جای آن

چندین راز لاغری که متخصصان به شما نمی گویند، چیست؟

لبنیات بخورید تا بتوانید به کاهش وزن برسید.

روند کاهش وزن را بیش ‌از حد طولانی نکنید.

با استفاده از مصرف شکلات، کمر باریک شوید.

ورزش به ‌تنهایی نمی‌تواند کارساز باشد.

همه قندها را دشمن تناسب اندام ندانید.

مشغولی ذهن باعث مصرف بیشتر هله و هوله خواهد شد.

تلویزیون دیدن به ‌شرط خنده مانعی ندارد.

انتظار معجزه از ورزش‌های هوازی نداشته باشید.

جنب‌ و جوش های ساده را کم نشمارید.

جمع بندی مطالب

 

راز لاغری سریع چیست؟

برای این‌ که بدانیم چه عملکردی روی لاغری سریع تاثیرگذار می‌باشد، باید با حقیقتی مواجه شویم. حقیقت امر این است که نمی‌توان با سرعت بسیار بالایی از طریق راهکارهای طبیعی به کاهش وزن دست پیدا کرد.

پس در واقع می‌توان گفت که هیچ چیزی به‌ عنوان راز لاغری سریع وجود ندارد. زیرا اگر فردی قصد داشته باشد تا با استفاده از عملکردهای طبیعی همچون برنامه غذایی درست و ورزش‌های متنوع به کاهش وزن دست پیدا کند، باید صبوری به خرج بدهد تا در دراز مدت، لاغری برای او اتفاق بیفتد.

راز لاغری سریع چیست؟
راز لاغری سریع چیست؟

اهمیت سبک زندگی سالم برای رسیدن به وزن ایده‌آل و حفظ آن بسیار بالاست. اگر فردی از رژیم‌های سخت و روش‌های نادرست برای لاغری بهره ببرد، نه ‌تنها امکان دارد نتیجه آن در کوتاه ‌مدت باعث لاغری فرد گردد،

بلکه در بلند مدت عوارض جبران ناپذیری را برای سلامتی فرد خواهد داشت و می‌تواند زندگی او را دچار اختلالاتی کند. در صورتی می‌توان از لاغری سریع بهره‌مند شد که فرد از تخصص‌های دکتر سلیمی برای انجام جراحی چاقی بهره‌مند شود.

وجود جراحی‌های چاقی برای افرادی که درگیر اضافه‌ وزن های افراطی هستند، می‌تواند در مدت ‌زمان کم بسیار مفید باشد و آن‌ها را به کاهش وزن دلخواه خود برساند. اما در ادامه در رابطه با عوامل و نکات مؤثری که می‌تواند به ‌عنوان راز لاغری سریع برای افراد مورد استفاده قرار بگیرد، اشاره خواهیم داشت.

راز لاغری سریع با استفاده از فیبر کافی

یکی از موارد بسیار مهمی که پزشکان تغذیه برای لاغری سریع روی آن تاکید دارند، مصرف به ‌اندازه و کافی فیبرها در طول رژیم غذایی روزانه می‌باشد.

استفاده از غذاهایی که میزان زیادی فیبر در درون آن‌ها نهفته می‌باشد، در وعده‌های غذایی افراد باعث احساس سیری بیشتر می‌گردد و در نهایت دریافت کالری برای افراد با سیری زودرس، کمتر خواهد شد.

به ‌غیر از آن فواید و مزایای بسیار زیادی در پی استفاده از مواد غذایی فیبردار وجود دارد. زیرا در بهبود عملکرد روده‌ها نقش بسیار مفیدی را ایفا می‌کنند.

برای این‌ که بتوانید فیبر کافی به بدن خود برسانید، سبزیجات یکی از مهم‌ترین منابع فیبرها می‌باشند. البته میوه‌هایی همچون آلو و گلابی سرشار از فیبر هستند که در دوره رژیم می‌توانند نقش مفیدی در بدن شما ایفا کنند.

حتما می‌دانید که اغلب افرادی که درگیر اضافه ‌وزن و چاقی هستند، مبتلا به بیماری‌های زمینه چاقی همچون دیابت نوع ۲، مشکلات قلبی، سکته و دیگر موارد می‌باشد.

استفاده از فیبر اهمیت بسیار بالایی برای این افراد خواهد داشت

استفاده از فیبر اهمیت بسیار بالایی برای این افراد خواهد داشت. زیرا می‌تواند در کاهش سطح کلسترول خون و کنترل قند خون مؤثر واقع شود.

همان‌ طور که گفتیم، استفاده از فیبرها در رژیم می‌تواند به گوارش افراد کمک کند و در راستای برطرف نمودن یبوست و هموروئید نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. مصرف روزانه ۲۰ تا ۳۵ گرم فیبر در رژیم غذایی شما می‌تواند روی کاهش وزن بسیار مؤثر باشد.

استفاده از فیبر اهمیت بسیار بالایی برای این افراد خواهد داشت
استفاده از فیبر اهمیت بسیار بالایی برای این افراد خواهد داشت

راز لاغری سریع با مصرف پروتئین کافی

استفاده از پروتئین می‌تواند در یک رژیم غذایی سالم نقش بسیار مؤثر و مفیدی را برای لاغری سریع ایفا کند. در واقع حفظ تناسب اندام با استفاده از مصرف پروتئین کافی در طول روز انجام می‌گیرد.

پروتئین‌ها این خاصیت را دارند که احساس سیری طولانی‌ مدتی را برای ما فراهم خواهند کرد و این باعث می‌شود تا در رابطه با مصرف وعده‌های غذایی دیگر وسوسه نشویم.

به‌ غیر از آن افزایش سوخت ‌و ساز بدن با استفاده از مصرف پروتئین حاصل می‌گردد. با ایجاد سیری زودرس، دریافت کالری‌های اضافی برای بدن به حداقل خواهد رسید.

هنگامی می‌توان به راز لاغری سریع پی‌برد که یک رژیم غذایی دارای میزان زیادی پروتئین باشد و مواد کافی معدنی، فیبر و پروتئین‌ها از طریق وعده‌های غذایی روزانه به بدن برسند.

البته منابع بسیار مختلفی برای دریافت پروتئین وجود دارد که شامل منابع گوشتی همچون تخم‌مرغ، ماهی، مرغ، بوقلمون، منابع گیاهی پر پروتئین شمرده می‌شوند. پروتئین که در غذاها موجود می‌باشد، به واسطه تمامی اندام‌های مختلف بدن استفاده خواهد شد و در رشد و عملکرد دیگر اندام‌ها نقش بسیاری خواهد داشت.

هنگامی‌ که پروتئین کافی بدن تامین شود، افکار ما بهتر کار می‌کند

هنگامی‌ که پروتئین کافی بدن تامین شود، افکار ما بهتر کار می‌کند. البته نقش پروتئین برای کاهش اشتها و تثبیت وزن و خلق ‌و خوی بهتر نیز بسیار زیاد می‌باشد.

به‌ همین دلیل اغلب پزشکان تغذیه برای استفاده از هر گونه رژیم، توصیه می‌کنند که منابع پروتئین را پراهمیت بشمارید. زیرا با وجود آن‌ها می‌توانید به راز لاغری سریع دست پیدا کنید.

البته در صورتی‌ که استفاده از این راهکارها کارساز نباشد، می‌توانید از تخصص دکتر سلیمی در راستای انجام جراحی‌های چاقی برای کاهش وزن با سرعت بالا بهره‌مند شوید.

هنگامی‌ که پروتئین کافی بدن تامین شود، افکار ما بهتر کار می‌کند
هنگامی‌ که پروتئین کافی بدن تامین شود، افکار ما بهتر کار می‌کند

راز لاغری سریع با نوشیدن آب کافی

احساس گرسنگی کاذب از طریق نوشیدن آب کافی در طول روز برطرف خواهد شد. به دلیل این ‌که در اغلب مواقع بدن ما تشخیص درستی از گرسنگی و تشنگی نخواهد داشت. بنابراین در هنگام تشنگی روی به مصرف غذاهای پرکالری خواهیم آورد و این ‌موضوع می‌تواند در افزایش وزن تاثیرگذار باشد.

استفاده آب کافی در طول روزمره می‌تواند توان جسمی را بیشتر کند و عامل مؤثری برای عدم خستگی‌های زودرس باشد و اغلب پزشکان توصیه می‌کنند که روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید. زیرا در کاهش وزن و حفظ سلامتی بدن نقش بسیار بالایی را ایفا خواهد کرد.

در واقع افزایش کالری سوزی حتی در حالت استراحت و خواب با استفاده از نوشیدن آب اتفاق می‌افتد و باعث بالا رفتن متابولیسم بدن خواهد شد. در طول رژیم، نوشیدن نوشیدنی‌های مفید یک گزینه مؤثر لازم برای بهره‌گیری از انواع رژیم‌ها می‌باشد.

شما باید تلاش کنید تا جای ممکن آب ‌میوه‌های صنعتی که میزان زیادی قند و مواد افزودنی در آن‌ها وجود دارند را در دوره رژیم خود حذف کنید و به ‌جای آن از آب استفاده کنید.

مطالعات بسیاری در این زمینه انجام‌ گرفته و ثابت می‌کند افرادی که در طول روز میزان بیشتری آب مصرف می‌کنند، در راستای کاهش وزن موفق‌تر هستند و کالری‌های بیشتری را می‌سوزانند. پس، ‌از اهمیت مصرف آب غافل نشوید و آن را به‌ عنوان یکی از رازهای لاغری سریع، مهم بشمارید.

راز لاغری سریع با مصرف چربی‌های مفید

برخی از افراد تصور می‌کنند که حذف چربی‌ها می‌تواند نقش مفیدی روی کاهش وزن آن‌ها داشته باشد. در صورتی که این ذهنیت و باور اشتباه است.

زیرا وجود چربی‌های غیر اشباع برای سلامت بدن در رژیم‌های غذایی امری بسیار ضروری و مهم شمرده می‌شود. مواد غذایی که سرشار از چربی‌های غیراشباع می‌باشند، روغن زیتون و روغن کنجد می‌باشد که می‌توانید در رژیم‌های غذایی روزانه خود حتما از آن بهره‌مند شوید.

وجود چربی‌ها برای تامین انرژی مورد نیاز بدن تاثیر دارد. اگر بتوانید از روغن‌های سالم در برنامه‌های غذایی خود بهره‌مند شوید، این مسئله به ‌عنوان راز لاغری سریع در تناسب اندام و کاهش وزن تاثیر گذار می‌باشد.

دلیل مهمی که کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند حتما از چربی‌ها برای کاهش وزن استفاده کنید

دلیل مهمی که کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند حتما از چربی‌ها برای کاهش وزن استفاده کنید، این است که چربی‌های مصرفی قابلیت سیر کنندگی بسیار بالایی دارند و می‌توانند در مدت‌ زمان طولانی باعث احساس سیری شوند. به ‌غیر از آن اغلب غذاها هنگامی خوش ‌طعم خواهند بود که میزان چربی به آن اضافه‌ شده باشد.

خوردن چربی‌های طبیعی همچون آجیل، تخم ‌مرغ، آواکادو، ماهی، امگا ۳ و دیگر موارد شما را از تمامی ویتامین‌ها بی‌نیاز خواهد کرد و در مدیریت کاهش وزن شما کمک بسیاری خواهد کرد.

به ‌غیر از آن فواید بسیار دیگری در پی استفاده از چربی‌های مفید گزارش می‌شود و برای سلامت مغز و دستگاه گوارش نیز بسیار مفید و ضروری می‌باشند. پس اهمیت چربی‌ها را برای لاغری سریع کم ندانید.

دلیل مهمی که کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند حتما از چربی‌ها برای کاهش وزن استفاده کنید
دلیل مهمی که کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند حتما از چربی‌ها برای کاهش وزن استفاده کنید

راز لاغری سریع با خوردن صبحانه

یکی از مهم‌ترین وعده‌ها در طول روز صبحانه به حساب خواهد آمد. برخی از افراد تصور می‌کنند، خوردن صبحانه‌ای پر و پیمان می‌تواند در افزایش وزن آن‌ها تاثیرگذار باشد. در صورتی‌ که اگر از یک صبحانه قوی بهره‌مند شوید، وجود پروتئین بسیار بالا در آن می‌تواند تا مدت ‌زمان زیادی شما را سیر نگه دارد.

تخم ‌مرغ گزینه مناسبی برای وعده پروتئین صبحانه می‌باشد. زیرا باعث کنترل اشتهای شما در طول روز می‌گردد و مدت سیر بودن شما طولانی‌تر می‌باشد.

در نهایت دریافت کالری‌های اضافی و خوردن تنقلات در طول روز برای شما اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین باید از اهمیت یک صبحانه مفصل آگاه باشید تا از طریق آن به کاهش وزن دست پیدا کنید.

راز لاغری سریع با مصرف غذاهای طبیعی و سالم

برای این ‌که بتوانید سبک زندگی خود را در محدوده تناسب اندام حفظ کنید، می بایست از مصرف غذاهای فرآوری شده که به میزان زیادی مواد نگهدارنده در آن‌ها وجود دارد، اجتناب کنید.

این دسته از مواد غذایی حاوی میزان بسیاری سدیم می‌باشند که وجود سدیم بسیار در وعده‌های غذایی می‌تواند باعث آسیب‌ رساندن به بدن شود.

بنابراین تلاش کنید اغلب از مواد غذایی طبیعی و ساده بهره‌مند گردید تا این دسته از مسائل بتواند شما را به اهداف کاهش وزن با سرعت بالا برساند.

راز لاغری سریع با افزایش تعداد وعده‌های غذایی

همه ما دچار این اشتباه هستیم که در وعده‌های غذایی خود میزان زیادی غذا مصرف می‌کنیم. علم پزشکی و تغذیه ثابت کرده‌ است که یکی از موارد مهم برای لاغری سریع، بیشتر شدن وعده‌های غذایی و کم شدن حجم آن‌ها در طول روز می‌باشد.

طبق تحقیقات انجام ‌شده می‌توان دریافت که این کار باعث از بین بردن گرسنگی‌های زود هنگام در طول روز خواهد شد. پس می‌تواند افراد را در مدت طولانی‌تری سیر نگه دارد.

بیشتر شدن تعداد وعده‌های غذایی باعث جلوگیری از دریافت کالری‌های اضافه خواهد شد و دیگر افراد برای هضم و حذف کالری‌های اضافه نیازی به تلاش‌های بسیار نخواهند داشت.

راز لاغری سریع با افزایش تعداد وعده‌های غذایی
راز لاغری سریع با افزایش تعداد وعده‌های غذایی

پزشکان تغذیه تاکید می‌کنند که در طول شبانه ‌روز ۵ وعده غذایی با حجم بسیار کم مصرف کنید تا تقسیم شدن آن در طول وعده‌ها بتواند در کنترل وزن و کاهش وزن شما تاثیر گذار باشد. از اهمیت این‌ موضوع غافل نشوید، زیرا به ‌مرور زمان می‌توانید نتایج خارق ‌العاده‌ی آن را به‌ عنوان راز لاغری سریع دریابید.

راز لاغری سریع با استفاده از فعالیت‌های بدنی و ورزش

داشتن تناسب اندام براساس فعالیت‌های بدنی مفید و ورزش‌های مکرر به طور مداوم در طول روز اتفاق می‌افتد. هنگامی می‌توان گفت که سبک زندگی شما کاملاً سلامت محور می‌باشد که ورزش و فعالیت‌های بدنی یک رکن اساسی و اصلی از زندگی شما باشد.

زیرا کاملاً مشخص است که وجود ورزش و فعالیت بدنی در کنار پیروی کردن از رژیم غذایی سالم می‌تواند کمک بسیار زیادی به رسیدن به وزن ایده‌آل شما داشته باشد.

چربی سوزی اغلب با انجام ورزش‌های هوازی اتفاق می‌افتد. البته ورزش‌های قدرتی نیز می‌توانند برای عضله‌ سازی و افزایش سوخت ‌و ساز بدن در راستای کاهش وزن، نقش بسیار بالایی را ایفا کنند. درست است که دو عامل مؤثر ورزش و استفاده بهره‌گیری از رژیم‌های غذایی می‌تواند در راستای کاهش وزن با سرعت دخیل باشد،

اما برخی از مواقع اضافه وزن‌های افراد به‌ حدی افراطی می‌باشد که این دو راه‌ حل نمی‌تواند با سرعت بالا آن‌ها را به وزن ایده‌آل برساند. در نتیجه دکتر سلیمی پیشنهاد می‌کند از جراحی‌های چاقی به ‌عنوان یک راهکار ایمن برای لاغری سریع استفاده داشته باشید.

راز لاغری سریع با داشتن خواب کافی

بررسی‌ها و ارزیابی‌ها نشان داده ‌است که برای حفظ تناسب اندام، خواب کافی در طول روز مؤثر واقع می‌شود و بسیاری از اطلاعات می‌تواند ثابت کند فردی که خواب کافی در طول روز ندارد، دچار پرخوری بیشتر خواهد شد.

پس اگر شخصی بتواند در طول شبانه‌ روز بین ۷ تا ۹ ساعت برای حفظ سلامتی خود استراحت و خواب کافی داشته باشد، می‌تواند در راستای کاهش وزن و لاغری سریع موفق باشد.

تنظیم خواب شما می‌تواند مانع مناسبی برای پرخوری و مصرف کالری‌های بیش ‌از اندازه باشد. پس اگر به ‌دنبال راز لاغری سریع و حفظ تناسب هستید، حتما این مسئله را جدی بگیرید.

خوابیدن بیش ‌از اندازه و عدم کیفیت خواب به ‌عنوان دو عامل مؤثر برای چاقی و اضافه ‌وزن شناخته می‌شود. پس شما به خواب متعادل در طول روز برای رسیدن به اهداف کاهش وزن نیاز دارید.

راز لاغری سریع با داشتن خواب کافی
راز لاغری سریع با داشتن خواب کافی

راز لاغری سریع با کاهش کربوهیدرات‌های مضر

کربوهیدرات‌های تصفیه‌ شده ای همچون برنج سفید، آرد سفید، ماکارونی برای کاهش وزن مناسب نیست. بنابراین برای سلامت بدن باید بتوانید مصرف کربوهیدرات‌های مضر را کنترل کنید.

زیرا استفاده از آن تنها با تولید انسولین در بدن باعث ذخیره شدن چربی‌ها خواهد شد. بهتر است از غلات و نان‌های سبوس‌دار در دوره رژیم خود بهره‌مند شوید و یا می‌توانید با اضافه کردن پودر سبوس برنج قهوه‌ای به برنج در هنگام پخت، ضعف موجود در برنج را جبران کنید.

در صورتی‌ که کنترل خوبی روی کاهش مصرف کربوهیدرات‌های مضر داشته باشید، می‌توانید در لاغری سریع موفق باشید.

راز لاغری سریع با حذف سموم و آلاینده‌ها

بررسی‌ها ثابت می‌کند که سموم و آلاینده‌ها روی افزایش وزن و چاقی تاثیرگذار می‌باشند. پس اگر بتوانید در معرض آلودگی باشید، مقاومت بدن شما در برابر تولید انسولین بیشتر خواهد شد و باعث کاهش التهابات و قدرت تحمل گلوکز نیز می‌گردد.

همین‌طور وجود آلاینده‌ها می‌تواند خطر مبتلا به بیماری دیابت را افزایش بدهد و به‌ مرور باعث چاقی‌ها و اضافه‌وزن ها در بدن شما گردد. بنابراین توصیه اغلب پزشکان این است که از آلاینده‌ها و سموم مختلف دوری کنید.

اما اگر با استفاده از تمامی مراحل ذکر شده همچنان دچار راه‌حلی برای کاهش وزن با سرعت بسیار بالا می‌گردید، دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص جراحی‌های چاقی می‌تواند این نوید را به شما بدهد که بر اثر استفاده از هر کدام از جراحی‌های چاقی می‌توانید در مدت ‌زمان کمی به اندام ایده‌آل خود برسید.

راز لاغری سریع با حذف سموم و آلاینده‌ها
راز لاغری سریع با حذف سموم و آلاینده‌ها

راز لاغری سریع با هضم مواد غذایی فرآوری شده

کاملاً مشخص است که مواد غذایی فراوری شده نقش بالایی روی افزایش وزن خواهند داشت. پس اگر قصد دارید در مدت‌ زمان کمی به کاهش وزن دست پیدا کنید، بهتر است مواد غذایی فرآوری شده‌ای همچون سوسیس، کالباس و تن ماهی را کنار بگذارید.

بهتر است در این دوره غذاهایی را مصرف کنید که خودتان درست کرده باشید یا از طرز تهیه آن مطلع باشید. در واقع اهمیت درست غذا خوردن می‌تواند روی کاهش وزن بسیار زیاد باشد.

زیرا وجود مواد افزودنی و نگهدارنده در غذاهای فرآوری شده برای بدن بسیار آسیب ‌رسان می‌باشد و کمک می‌کند تا اختلالاتی در راستای ترشح هورمون‌های مؤثر بر متابولیسم بدن به وجود بیاید و در این ‌صورت باعث عدم لاغری و کاهش وزن خواهد شد. پس تا جای ممکن بهتر است در رعایت این امور ثابت‌ قدم باشید تا بتوانید به کاهش وزن و لاغری دست پیدا کنید.

راز لاغری سریع با آهسته غذا خوردن

کاملاً طبیعی است که خوردن آهسته غذا می‌تواند باعث سیری زودرس شود. دمای غذای شما باید به ‌صورت متعادل باشد. زیرا در صورتی‌ که دمای غذا بسیار زیاد باشد، نمی‌توان آن را میل کرد.

همین‌طور آهسته غذا خوردن باعث رسیدن پیام سیری زودرس به مغز می‌باشد و از این طریق می‌توانید در عملکرد رژیم خود بسیار موفق باشید و از پرخوری‌ها و اتفاقات بعد از آن برای افزایش وزن جلوگیری کنید.

راز لاغری سریع با آهسته غذا خوردن
راز لاغری سریع با آهسته غذا خوردن

راز لاغری سریع با چک کردن مداوم وزن

بهتر است برای این ‌که در کاهش وزن خود از طریق فعالیت‌های مختلف موفق باشید، در دوره‌های زمانی خاص، وزن خود را چک کنید. دانستن میزان وزن و یادداشت کردن آن سبب می‌شود تا تصمیم بهتری برای کاهش وزن بگیرید. با داشتن اطلاعات در رابطه با میزان اضافه ‌وزن خود انگیزه بهتری برای کاهش وزن خواهید گرفت.

زیرا به‌ مرور زمان هنگامی‌ که به موفقیت‌های کاهش وزن دست پیدا می‌کنید و آن را در دفترچه خود یادداشت می‌کنید، مصمم‌تر برای روند و پیگیری رژیم‌های لاغری برای پیگیری رژیم‌های لاغری خواهید بود و این می‌تواند تاثیر بسیار بالایی روی کاهش وزن شما داشته باشد.

البته قطع به ‌یقین فقط نمی‌توان به اعدادی که روی ترازو حک می‌شود، اتکا کرد. به دلیل این‌ که چربی سوزی در برخی از موارد کاهش وزن انجام می‌گیرد.

اما به‌ جای آن عضله سازی شکل می‌گیرد، بنابراین برای داشتن سلامت و تناسب اندام، عضله‌سازی گام بسیار مؤثری برای داشتن تناسب و سلامت می‌باشد.

اما برای انگیزه گرفتن بیشتر می‌توانید سایز خود را نیز اندازه‌گیری کنید و آن‌ها را در کنار وزن یادداشت کنید. این کار از نظر دکتر سلیمی و پزشکان متخصص بسیار کارساز می‌باشد که در بازه‌های زمانی خاص، ابعاد مختلف بدن خود را اندازه‌گیری کنید تا به نتیجه بهتری در روند کاهش وزن برسید.

راز لاغری سریع با تنوع در وعده‌های غذایی

تمامی وعده‌هایی که در رژیم شما رعایت می‌گردد، باید شامل مواد مغذی باشد. وجود مواد مغذی در رژیم‌ها باعث کمبود ویتامین، املاح و دیگر موارد نخواهد شد و از ضعف و بی‌حالی شما جلوگیری خواهد کرد. اگر رژیم اصولی را پیش نگیرید و از آن تبعیت نکنید، قطعا در طول روز دچار بی‌حالی و ضعف می‌شوید.

رژیمی حرفه‌ای و اصولی می‌باشد که برای کاهش وزن، هیچ کدام از مواد غذایی مفید در آن حذف نشود. مگر این ‌که فرد دچار حساسیت به دسته‌ای از غذاها باشد یا این غذا و مواد غذایی برای او مضر باشد.

پس در رژیم‌های اصولی حرف اول را تنوع غذایی خواهد زد. البته تمامی موارد گفته ‌شده یک روند عادی برای همه افرادی است که دچار افزایش وزن می‌باشند. پس امکان دارد با تمامی مواردی که برای راز لاغری سریع گفتیم، همچنان به نتیجه درستی نرسید.

زیرا نیاز به آنالیز کردن شرایط فیزیکی بدن شما توسط یک متخصص احساس خواهد شد تا بر اساس نیاز شما، یک رژیم اصولی برای شما تجویز گردد.

اما در صورتی ‌که همه این راهکارها نتواند شما را به هدف لاغری سریع برساند، در این مواقع پیشنهاد دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح چاقی این است که می‌توانید برای رسیدن به لاغری سریع از راهکار جراحی‌هایی که بدون هیچ‌گونه عوارضی صورت می‌گیرد، بهره‌مند شوید.

استفاده از جراحی‌ها با توجه به تشخیص دکتر سلیمی می‌تواند شما را به هدف کاهش وزن برساند و در یک بازه زمانی کم، موفق به سوزاندن چربی‌های بسیار زیادی در بدن خود خواهید شد.

راز لاغری سریع با تنوع در وعده‌های غذایی
راز لاغری سریع با تنوع در وعده‌های غذایی

راه ­حل مناسب کاهش وزن چه می‌باشد؟

مهم‌ترین نکته برای این ‌که بتوانید از طریق رژیم لاغری سریع و به کاهش وزن دست پیدا کنید، این است که باید مصرف برخی از مواد غذایی را کاهش دهید یا استفاده از برخی غذاهای مضر را کاملاً قطع کنید.

البته بسیاری از مواد غذایی در این رژیم غذایی وجود دارند که نیاز است تا در وعده‌های خود بیشتر از آن‌ها استفاده داشته باشید. در واقع برای رسیدن به هدف کاهش وزن، باید از راز لاغری سریع بهره‌مند شوید و فعالیت‌های بسیاری انجام بدهید تا کاهش وزن اتفاق بیفتد.

راه ­حل مناسب کاهش وزن چه می‌باشد؟
راه ­حل مناسب کاهش وزن چه می‌باشد؟

مسئله مهمی که روی کاهش وزن و لاغری نقش دارد و در راستای برنامه‌ریزی رژیم‌های غذایی نباید هرگز آن‌ها را از قلم انداخت، شامل موارد زیر خواهد شد.

 • رژیم غذایی مناسب است که سلامت بدن را حفظ کند.
 • رژیم غذایی خوب است که سوخت ‌و ساز بدن را افزایش دهد.
 • رژیم غذایی مناسب است که احساس گرسنگی برای فرد نداشته باشد.

البته این مسائل به‌ عنوان تمامی نکات برای رژیم‌های لاغری و کاهش وزن شمرده نمی‌شود. برای این ‌که به درک درست در رابطه با راه‌ حل‌های مناسب لاغری و کاهش وزن برسیم، نکات تغذیه‌ای مؤثر نیز در ادامه این مطلب خواهیم گفت. اما قبل ‌از آن نباید از این ‌موضوع غافل شوید که رژیم‌های غذایی شما باید بر اساس نظر دکتر تغذیه پیش برود.

البته در شرایطی که هیچ کدام از این راهکارها کارساز نباشد، پیشنهاد دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح چاقی، استفاده از عملکردهای جراحی برای رسیدن به هدف کاهش وزن می‌باشد.

خداحافظی با قند و شکر، راز لاغری سریع می­باشد

در بین وعده‌های غذایی روزمره‌ی ما، تعداد بسیاری از قندهای ساده و پیچیده وجود دارد که باید آن‌ها را تشخیص بدهید و این دسته از مواد غذایی را از رژیم خود حذف کنید. البته در شرایطی که نمی‌توانید به‌ صورت کامل آن‌ها را حذف کنید، می‌توانید مصرف آن‌ها را تا جای ممکن به کمترین حد برسانید.

مهم‌ترین قندهای ساده‌ای که در طول روزمره به بدن ما می‌رسند، از طریق شکلات‌های شیرین و مواد قندی می‌باشد که اغلب ما ایرانیان علاقه به استفاده از آن‌ها در کنار چای داریم.

اما قندهای پیچیده کربوهیدرات‌هایی می‌باشند که به واسطه آنزیم‌های بدن به قند ساده تبدیل می‌شوند و نقش بسیاری روی افزایش وزن خواهند داشت.

برای شناخت بیشتر مواد غذایی که دارای قند پیچیده می‌باشند، باید بگوییم که یکی از معروف‌ترین آنان که باب سلیقه ما ایرانیان می‌باشد، نان است. نان مهم‌ترین کربوهیدراتی است که می‌تواند میزان زیادی قند پیچیده به بدن برساند.

به مدت ۱۵ دقیقه ۱ تکه نان را در دهان خود بگذارید

اگر به مدت ۱۵ دقیقه ۱ تکه نان را در دهان خود بگذارید، متوجه می‌شوید که مزه شیرینی از آن حاصل می‌گردد. دلیل اصلی شیرین شدن نان و مزه شیرینی آن، به دلیل تبدیل شدن قند پیچیده‌ نان به قند ساده می‌باشد و به‌ مرور زمان ماندن نان در دهان دهان باعث می‌شود تا با آنزیم‌های موجود در بزاق دهان ترکیب شود و به قند ساده تبدیل شود. پس بهتر است مصرف نان در طول روز برای شما کنترل شود.

این کاملاً درست است که استفاده از قندها می‌تواند برای تولید انرژی بدن مفید واقع شود. افزایش انرژی بدن باعث می‌شود تا کارهای روزانه افراد به ‌خوبی پیش برود.

اما در شرایطی که بدن قند کافی برای تولید انرژی نداشته باشد، بدن به ‌ناچار برای تامین انرژی‌های خود از چربی‌ها بهره می‌گیرد. در نهایت این فرمول باعث می‌شود تا لاغری برای افراد شکل بگیرد.

پس در تلاش باشید کهدر برنامه‌های غذایی خود وجود کاهش قندها را مسئله‌ای جدی و مهم بشمارید و به آن به ‌عنوان یکی از رازهای لاغری سریع فکر کنید.

به مدت ۱۵ دقیقه ۱ تکه نان را در دهان خود بگذارید
به مدت ۱۵ دقیقه ۱ تکه نان را در دهان خود بگذارید

مهم‌ترین دلیل برای حذف قند از برنامه غذایی

کاهش مصرف کربوهیدرات و قندها در طول روز فواید دیگری به‌ غیر از کاهش وزن به ‌همراه دارد که مهم‌ترین آن کاهش پیدا کردن سطح قند خون افراد و کنترل بیماری دیابت می‌باشد.

همان ‌طور که می‌دانید، چاقی و اضافه‌وزن باعث به وجود آمدن دیابت نوع ۲ می‌باشد. در صورتی ‌که بتوانید حذف قندها و کربوهیدرات‌ها را در برنامه‌های غذایی خود داشته باشید، به کنترل بیماری دیابت کمک کرده‌اید. همین ‌طور کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها مانع عملکرد بیش‌ از اندازه و از بین رفتن فعالیت‌های لوزالمعده ای خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از پست چگونه لاغر شویم دیدن کنید.

وظیفه ترشح انسولین بر عهده‌ی لوزالمعده می‌باشد

زیرا وظیفه ترشح انسولین بر عهده‌ی لوزالمعده می‌باشد و فعالیت بیش‌ از اندازه آن می‌تواند عدم استفاده از قندها و نیز مانع مناسبی برای حذف انسولین از بدن باشد.

اما با کاهش پیدا کردن میزان قند خون، آب بسیار کمتری به‌ منظور دفع قند از بدن بیرون می‌رود. در نهایت می‌تواند در کاهش وزن و لاغری تاثیرگذار باشد و باعث شود تا بدن و پوست دچار کم‌آبی نشوند.

همه این دلایل در کنار یکدیگر باعث می‌شود تا در کاهش مصرف قندها و کربوهیدرات‌ها تلاش کنید. حتی توصیه بسیاری از متخصصان و پزشکان تغذیه این است که مصرف قندها را قطع کنید و به‌جای آن، مواد خوراکی مفید را جایگزین آن‌ها کنید.

تمامی این موارد به ‌عنوان راز لاغری سریع کاربرد دارد اما در صورتی‌ که تمامی این روش‌ها را از قبل امتحان کرده باشید، راهکاری جز جراحی چاقی توسط تخصص‌ های دکتر سلیمی برای شما باقی نخواهد ماند.

وظیفه ترشح انسولین بر عهده‌ی لوزالمعده می‌باشد
وظیفه ترشح انسولین بر عهده‌ی لوزالمعده می‌باشد

فعالیت‌های بدنی و ورزش، راز لاغری سریع می‌باشد

حتما شما نیز در این برهه قرار گرفته‌اید که با گذشت یک هفته تبعیت کردن از رژیم لاغری، میزان سوخت‌ و ساز بدن شما کم شده باشد. در طول رژیم برای بالا بردن متابولیسم و سوخت ‌و ساز بدن، ورزش کردن کمک بسیار شایانی خواهد کرد.

پس باید برنامه‌های روزانه خود را به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که حدوداً ۳ یا ۴ روز در طول هفته یک ورزش سبک همانند نرمش یا حرکات کششی را انجام بدهید. حتی برای تنوع می‌توانید از ورزش‌های هوازی و وزنه زدن بهره ببرید.

فعالیت‌های بدنی و ورزش، راز لاغری سریع می‌باشد
فعالیت‌های بدنی و ورزش، راز لاغری سریع می‌باشد

هر چیزی که بتواند میزان سوخت ‌و ساز بدن شما را افزایش بدهد، در راستای کاهش وزن مؤثر واقع می‌شود

هر چیزی که بتواند میزان سوخت ‌و ساز بدن شما را افزایش بدهد، در راستای کاهش وزن مؤثر واقع می‌شود و می‌توان آن را به‌ عنوان راز لاغری سریع شناخت. در ابتدای امر، کاملاً طبیعی است که بدن، خود را با شرایط جدید وفق نمی‌دهد.

به ‌خصوص امکان دارد که در هنگام ورزش، دویدن و پیاده‌روی بسیاری را متحمل شود. اما به‌ مرور زمان بعد از گذشتن چندین هفته از رژیم‌های غذایی، شرایط بدنی شما عادی‌تر خواهد شد. از سویی دیگر، نرم شدن بدن شما باعث می‌شود ت حرکات ورزشی را بهتر انجام بدهید و در کاهش وزن شما نقش بسیار مهم‌تری را ایفا خواهد کرد.

البته باید بدانید که هیچ اجباری برای ورزش کردن در طول رژیم لاغری نمی‌باشد. اما برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن و رسیدن به هیکل ایده‌آل خود بهتر است که هفته‌ای ۳ مرتبه به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه فعالیت‌های ورزشی مناسبی داشته باشید.

به ‌غیر از این‌ که استفاده از ورزش برای لاغری سریع مفید می‌باشد، برای سلامتی کلی بدن نیز بسیار مفید می‌باشد.

راه‌حل برای افزایش سوخت ‌و ساز بدن

برای این ‌که بتوان سوخت ‌و ساز بدن را افزایش داد تا از طریق آن به لاغری سریع دست پیدا کرد، به ‌غیر از ورزش کردن برخی از مواد غذایی در بالا بردن سوخت ‌و ساز بدن تاثیر دارند.

یکی از این مواد غذایی، دارچین می‌باشد. دلیل اصلی آن این است که دارچین دارای طبع گرم و خشک می‌باشد و برای کاهش التهابات بدن مؤثر واقع می‌شود.

پس به غیر از این ‌که در بالا بردن سوخت ‌و ساز بدن تاثیر گذار می‌باشد، در عملکرد لاغری نیز مفید واقع می‌شود. البته گزینه‌های دیگری از مواد غذایی وجود دارد که کمک بسیار بالایی برای افزایش سوخت ‌و ساز بدن خواهند کرد.

مواردی همچون فلفل‌های تند و زنجبیل که باعث افزایش دمای بدن خواهند شد، در بیشتر شدن متابولیسم بدن نیز نقش خواهند داشت. به پیشنهاد پزشکان تغذیه برای پی بردن به راز لاغری سریع می‌توانید از این مسائل تبعیت کنید.

اما اگر همچنان کاهش وزن با این راه ‌حل‌ها برای شما اتفاق نیفتاده است، می‌توانید از تخصص دکتر سلیمی در راستای جراحی چاقی بهره‌مند شوید تا با سرعت مناسب به کاهش وزن ایده‌آل خود دست پیدا کنید.

استفاده از مواد مغذی و ویتامینی، راز لاغری سریع می‌باشد

برای این‌ که فرآیند کاهش وزن به ‌خوبی سپری گردد، بدن نیاز به تمامی مواد مغذی و ویتامین دارد. بنابراین نباید هیچ کدام از مواد غذایی مفید را از دوره رژیم غذایی خود حذف کنید.

مهم‌ترین منبع مواد معدنی و ویتامین‌ها در چربی‌های مفید، فیبرها و پروتئین‌ها نهفته می‌باشد که اغلب آن‌ها از طریق سبزیجات و میوه‌ها به بدن خواهند رسید. اگر بخواهیم به‌ صورت دقیق‌تر اطلاعاتی داشته ‌باشیم، جزء به‌ جزء در دسته‌بندی‌های مختلف آن‌ها را ارزیابی خواهیم کرد.

اهمیت استفاده از چربی‌های مفید

منبع موثقی برای تأمین چربی‌ها برای تامین انرژی بدن، وجود چربی‌هایی همچون روغن زیتون می‌باشد. زیرا از دسته‌بندی چربی‌های غیر اشباع می‌باشد و برای سلامت بدن بسیار مهم و ضروری است.

البته لازم است بدانید برای این‌ که به لاغری سریع دست پیدا کنید، روغن‌های اشباع ‌شده همچون روغن نباتی و مارگارین که در اغلب فروشگاه‌ها یافت می‌شود، در رژیم غذایی شما باعث به هدر رفتن زحماتتان می‌گردد. پس حذف چربی‌های مضر مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنید.

اهمیت استفاده از سبزیجات و میوه‌ها

استفاده از برخی سبزیجات می‌تواند تا میزان کربوهیدرات را به بدن برساند اما بسیار ناچیز می‌باشد. به همین دلیل باعث صدمه رساندن به رژیم لاغری نخواهد شد و می‌تواند تاثیر مفیدی در بدن داشته باشد.

مهم‌ترین سبزیجات که دارای کربوهیدرات می‌باشند، هویج و سیب‌زمینی هستند. اگر در مصرف آن‌ها در رژیم لاغری خود تعادل داشته باشید، هیچ مشکلی برای لاغری شما پیش نخواهد آمد.

اهمیت استفاده از سبزیجات و میوه‌ها
اهمیت استفاده از سبزیجات و میوه‌ها

اما وجود فیبر در میوه‌ها و سبزیجات مسئله‌ای است که باید در روند لاغری به آن اهمیت داد. زیرا سرعت لاغری به واسطه فیبر بیشتر خواهد شد و عدم یبوست یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از فیبرها می‌باشد.

از طرفی دیگر مواد معدنی و ویتامین‌های بسیاری در سبزیجات و میوه‌ها وجود دارد که استفاده از آن‌ها در رژیم غذایی می‌تواند در پیشگیری عوارض کوچک نقش داشته باشد. به‌ همین دلیل اغلب متخصصین تغذیه توصیه می‌کنندتا  می‌توانید از آن‌ها به ‌عنوان میان وعده‌های مفید بهره‌مند شوید.

اهمیت استفاده از پروتئین‌ها در رژیم لاغری

در واقع از نظر پزشکان تغذیه پادشاه خوبان در رژیم‌های لاغری، پروتئین‌ها به حساب می‌آیند. زیرا می‌توانند به کمک بدن بیایند و در افزایش سوخت ‌و ساز کمک بسیار زیادی داشته باشند و پروتئین‌ها احساس سیری بسیاری در بدن به وجود می‌آورند.

در نهایت باعث می‌شود تا فرد در طی دوره رژیم خود به ‌دنبال غذاهای ناسالم و چاق‌کننده نرود. به‌ غیر از آن دوری از ریز مغذی‌ها یکی از مهم‌ترین مزیت استفاده از پروتئین‌ها می‌باشد. پس استفاده از آن‌ها می‌تواند به ‌عنوان راز لاغری سریع شمرده شود که متخصصین تغذیه به مصرف آن تاکید دارند.

اما اگر با استفاده از تمامی مراحل ذکر شده همچنان به دنبال راه ‌حلی برای کاهش وزن با سرعت بسیار بالا می‌گردید، دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص جراحی‌های چاقی می‌تواند این نوید را به شما بدهد که بر اثر استفاده از هر کدام از جراحی‌های چاقی می‌توانید در مدت ‌زمان کمی به اندام ایده‌آل خود برسید.

اهمیت استفاده از پروتئین‌ها در رژیم لاغری
اهمیت استفاده از پروتئین‌ها در رژیم لاغری

مصرف کربوهیدارت در برخی مواقع برای لاغری سریع مفید است

می‌توانید گاهی اوقات از کربوهیدرات‌ها در رژیم‌های غذایی خود بهره ببرید. البته این امر به ‌عنوان یک پیشنهاد می‌باشد و همانند ورزش کردن اختیاری است.

مصرف کربوهیدرات‌ها سبب می‌شود تا ولع شما برای خوردن مواد غذایی که دارای کربوهیدرات بسیار می‌باشند، کمتر شود. بنابراین به چربی سوزی بیشتر بدن نیز کمک خواهند کرد.

هنگامی‌ که میزان کربوهیدرات‌ها در بدن کم باشد، آنزیم‌های چربی سوزی همچون لپتین در بدن به تکاپو خواهند افتاد و برای تولید انرژی، چربی‌های بیشتری را می‌شکنند.

برای این ‌که بتوانید از کربوهیدرات‌های مفید بهره‌مند شوید و آن را در طول روز به اعتدال مصرف کنید، مواد غذایی همچون جو، برنج، سیب ‌زمینی، موز، غلات کامل مهم شمرده می‌شود.

هرگز در مصرف کربوهیدرات‌ها زیاده‌روی نکنید

البته نباید فراموش کنید که هرگز در مصرف کربوهیدرات‌ها زیاده‌روی نکنید. زیرا باعث می‌شود تا کاهش وزن از دست ‌رفته شما مجدداً باز گردد و تمامی تلاش‌های شما برای رسیدن به وزن ایده‌آل از بین برود.

اغلب افرادی که درگیر رژیم‌های کم کربوهیدرات‌ها می‌باشند، در طول روزهای تعطیل برای خود یک وعده‌ی آزاد دارند تا بتوانند وعده روزانه خود را با برنج میل کنند یا به رستوران می‌روند و غذای مورد علاقه خود را سفارش می‌دهند. شما نیز می‌توانید برای رسیدن به وزن ایده‌آل، این شرایط را سپری کنید.

اما هرگز نباید در آن زیاده‌روی کنید و برای این که حد اعتدال شما به منظور مصرف کربوهیدرات‌ها مشخص شود، باید از متخصصین تغذیه کمک بگیرید تا با استفاده از این موارد به لاغری سریع دست پیدا کنید.

البته در صورتی ‌که فرد دچار چاقی‌های افراطی باشد، راهکارهای ذکر شده امکان دارد که کاهش وزن نه‌ چندانی را برای او در بر داشته باشد.

در صورتی‌ که نیاز دارید تا با سرعت بیشتری به کاهش وزن دست پیدا کنید، جراحی‌های چاقی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما به تشخیص دکتر سلیمی باشند. پس در این خصوص می‌توانید از مهارت‌های دکتر سلیمی بهره‌مند شوید.

هرگز در مصرف کربوهیدرات‌ها زیاده‌روی نکنید
هرگز در مصرف کربوهیدرات‌ها زیاده‌روی نکنید

در هنگام استفاده از رژیم برای لاغری سریع، چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟

برای این ‌که بتوانید به راز لاغری سریع پی ببرید، نیاز دارید بدانید که در طول استفاده از رژیم‌های لاغری، بدن چه شرایطی را تجربه خواهد کرد.

کاملاً طبیعی است که در هفته اول رژیم، بدن دچار یک شوک اولیه شود و کاهش وزن بسیار زیادی تجربه کنید. اما امکان دارد با گذشت زمان، عملکرد ممکن کاهش پیدا کند.

زیرا تاثیر آن‌ چنانی روی بدن شما نخواهد داشت. در این شرایط ذخیره تمامی انرژی‌های موجود برای انجام اعمال حیاتی بدن همانند تنفس، سوخت ‌و ساز، پمپاژ قلب، کارکرد ماهیچه‌ها، ترشحات هورمونی، فعل ‌و انفعالات مغز انجام خواهد گرفت.

اما برای این ‌که بدانید به ‌مرور زمان استفاده از رژیم‌ها چه تأثیری در بدن شما خواهد گذاشت و چگونه می‌تواند باعث لاغری سریع گردد، مطالب زیر به شما کمک خواهد کرد.

شرایط کاهش وزن سریع در هفته اول رژیم

تفاوت‌های بسیار زیادی بین کاهش وزن افراد وجود دارد و هیچ فردی شرایط مشابه با دیگری را تجربه نخواهد کرد. عوامل بسیار مهمی در این راستا تاثیرگذار هستند و می‌توانند کمک کنند که در هفته اول رژیم، بدن شما دچار تغییراتی شود.

همین مسائل و پارامتر باعث می‌شود که تفاوت عمده‌ای بین شرایط شما با فرد دیگری وجود داشته باشد. مهم‌ترین این دسته از عوامل که روی کاهش وزن در هفته اول تأثیرگذار می‌باشند، سن ‌و سال، ژنتیک، شرایط جسمانی، فرم فیزیکی و حتی شرایط آب‌ و هوایی منطقه زندگی شما می‌باشد.

البته براساس نظر پزشکان، در اغلب مواقع هنگامی‌که فرد شرایط نرمالی برای رژیم‌های غذایی تجربه کند، در هفته ابتدائی با کاهش وزن ۲ تا ۵ کیلویی مواجه خواهد بود که این یک مسئله مهم می‌باشد و می‌تواند سرعت لاغری در بدن افراد را افزایش دهد. اما شما نیاز دارید تا همچنان به رژیم خود پای‌بند باشید و در کنار آن از راهکارهای دیگر بهره‌مند شوید تا بتوانید لاغری سریع را تجربه کنید.

مقاومت بدن در برابر استفاده از رژیم غذایی لاغری

این مسئله کاملاً منطقی است که با گذراندن هفته اول تا ۱۰ روز اول بعد از استفاده از رژیم‌های غذایی، بدن افراد به مقابله با رژیم‌های غذایی خواهد پرداخت و در نهایت میزان متابولیسم و سوخت‌ و ساز بدن افراد کمتر خواهد شد.

البته نیازی به نگرانی در این ‌مورد وجود ندارد. زیرا این فرایند در بدن تمامی افراد اتفاق خواهد افتاد و کاملاً مساله‌ای طبیعی و عادی می‌باشد. هنگامی ‌که در یک زمان طولانی ‌مدت همچون چندین سال بدن در یک وضعیت قرار گرفته باشد، این وضعیت کاملاً طبیعی و نرمال می‌باشد.

پس هنگامی ‌که بعد از گذشت ۱۰ روز از رژیم‌های غذایی بدن شما در برابر رژیم غذایی و کاهش وزن مقاومت نشان بدهد، این مساله طبیعی است. زیرا بدن شما به رژیم مد نظر عادت پیدا کرده‌ است و دیگر تلاشی برای کاهش وزن نخواهد کرد.

بنابراین نیاز است تا از شرایط‌ دیگر برای کاهش وزن بهره ببرید و نکات موجود برای استفاده از رژیم‌های لاغری را بهتر دنبال کنید.

مقاومت بدن در برابر استفاده از رژیم غذایی لاغری
مقاومت بدن در برابر استفاده از رژیم غذایی لاغری

نکات لازم برای رژیم لاغری هفته دوم به بعد

برای این‌ که دوباره بتوانید به کاهش وزن دست پیدا کنید، نیاز به شوک دارید. پس بهتر است از هفته دوم، فعالیت‌های بدنی و ورزش را برای افزایش متابولیسم بدن و سوخت ‌و ساز آغاز کنید.

البته بعد از هفته دوم باید سطح توقعات خود را از کاهش وزن کمتر کنید. به دلیل این‌ که طبق میانگین‌های انجام‌ گرفته کاهش وزنشان ۱ کیلوگرم کمتر خواهد بود.

در واقع تمامی این نکات می‌تواند روی کاهش وزن تاثیرگذار باشد و به ‌عنوان راز لاغری سریع به افراد کمک می‌کند تا بهتر به وزن ایده‌آل خود برسند.

اما در صورتی‌که نیاز دارید تا با سرعت بیشتری کاهش وزن در بدن شما شکل بگیرد، راهکارهای جراحی چاقی توسط تخصص‌های دکتر سلیمی نیز می‌تواند برای برخی از افرادی که درگیر بیماری‌های زمینه‌ای می‌باشند، راهکاری اصولی و حرفه‌ای باشد.

نتیجه بخش بودن در روند رژیم لاغری

اغلب افرادی که درگیر رژیم‌های کاهش وزن هستند و از آن‌ها پیروی می‌کنند، اشاره مستقیمی به بهتر شدن حال خود بعد از گذشت چندین روز کرده‌اند. البته نباید وجود عوارض احتمالی را مسئله‌ای کم‌اهمیت شمرد.

بنابراین برای عدم مبتلا شدن به عوارض، بهتر است که از رژیم‌های اصولی که متخصص تغذیه برای شما تنظیم می‌کند، پیروی کنید و براساس آن پیش بروید.

اما همچنان برخی از افراد به این ‌موضوع اشاره دارند که میزان انرژی آن‌ها به نسبت گذشته برای انجام فعالیت‌های روزمره آن‌ها افزایش پیدا کرده ‌است.

این مسئله نیز به‌ غیر از خوش‌اندام شدن و کاهش وزن و اهمیت بسیار بالایی در سلامت بدنی شما خواهد داشت. به ‌مرور زمان نتایج منحصر به‌ فردی از کاهش وزن در بدن شما شکل می‌گیرد که روند یک لاغری اصولی را به دنبال دارد.

مهم‌ترین نتایج لاغری سریع در موارد زیر شمرده می‌شود:

 • میزان قند خون کاهش پیدا خواهد کرد که برای عدم مبتلا به بیماری دیابت مسئله‌ای مهم می‌باشد.
 • کنترل فشار خون تا حد بسیار بالایی اتفاق می‌افتد و از بیماری‌هایی همچون بیماری‌های قلبی و عروقی پیشگیری خواهد کرد.
 • کلسترول خوب افراد در این دوره افزایش پیدا می‌کند و همین‌طور کلسترول بد و تری گلسیرید کمتر خواهد شد.
 • بهره‌گیری از رژیم‌های لاغری و کاهش وزن باعث بهبود عملکردهای ارکان اصلی بدن خواهند شد.
 • بسیاری از بیماری‌های زمینه‌ای که بر اثر اضافه ‌وزن به ‌وجود آمده است، از بدن افراد حذف خواهد شد.

دکتر سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی، در برخی مواقع که شرایط بیمار با جراحی های چاقی همخوانی داشته باشد، برای رسیدن به هدف کاهش وزن با سرعت بالا، استفاده از این جراحی ها را پینشهاد خواهد داد.

مهم‌ترین نتایج لاغری سریع در موارد زیر شمرده می‌شود:
مهم‌ترین نتایج لاغری سریع در موارد زیر شمرده می‌شود:

تکنیک‌های کلیدی برای لاغری سریع چه مواردی می‌باشد؟

برخی از افراد تصور نادرستی در رابطه با رژیم‌های سفت ‌و سخت دارند و به این نکته باور دارند که استفاده از آن‌ها می‌تواند در لاغری مؤثر باشد. برخی از افراد دیگر با استفاده از کم‌خوری افراطی در تلاشند تا در مدت ‌زمان کمی به لاغری و کاهش وزن دست پیدا کنند.

کاملاً بدیهی است که این کاهش وزن می‌تواند موقتی باشد و بعد از گذشت مدت ‌زمانی در صورت عدم رعایت آن، اضافه‌ وزن مجدداً بازگشت خواهد داشت. حتی در برخی از مواقع امکان دارد که از وزن اولیه افراد نیز میزان اضافه ‌وزن آن‌ها بیشتر گردد.

بنابراین این راهکارها نمی‌توانند به‌ عنوان کاهش وزن پایدار به حساب آیند. اما بهتر است بگوییم برای این ‌که به تناسب اندام برسید، باید از یک سبک زندگی صحیح و اصولی پیروی کنید و از رژیم‌های غذایی عجیب ‌و غریب که با گرسنگی‌های طولانی مواجه می‌باشند، خداحافظی کنیم. اما چندین تکنیک ساده برای راز لاغری سریع وجود دارد که با بررسی آن‌ها می‌توانید در این باره موفق باشید.

اما در صورتی ‌که همچنان با استفاده از راهکارهای ارائه ‌شده نتوانید به کاهش وزن با ثبات دست پیدا کنید، جراحی‌های چاقی راهکار مؤثری است که می‌تواند بدون بازگشت باشد و بدون وجود عوارض، شما را به آرزوی دیرینه خود یعنی تناسب اندام برساند. در این خصوص می‌توانید روی تخصص‌های دکتر سلیمی حساب ویژه‌ای باز کنید.

با غذاهای آماده خداحافظی کنید

اگر تصمیم گرفته‌اید که سلامت باشید و به لاغری دست پیدا کنید، بهتر است با غذاهای آماده خداحافظی کنید و برای همیشه آن‌ها را از زندگی خود حذف کنید.

عموماً مشخص است که غذاهای آماده میزان زیادی کربوهیدرات و چربی با خود به‌ همراه دارند. به خصوص مواد غذایی همچون سوسیس و کالباس چربی‌های بسیار زیادی را همراه خود وارد بدن فرد خواهند کرد.

بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که برخی از غذاهایی که در قالب بسته‌بندی و آماده عرضه می‌شوند نیز امکان دارد تا میزان زیادی چربی و کربوهیدرات در آن‌ها نهفته باشد.

به‌ عنوان نمونه انواع خورش‌ها، انواع سوپ‌ها، انواع تن ماهی و دیگر موارد به ‌عنوان مواد غذایی آماده و حاوی چربی و کربوهیدرات بسیار بالا می‌باشد.

پس اگر نگران سلامتی خود هستید، بهتر است به مواد نگهدارنده‌ای که در این مواد غذایی وجود دارد نیز فکر کنید و بر این اساس آن‌ها را از زندگی خود حذف کنید.

با غذاهای آماده خداحافظی کنید
با غذاهای آماده خداحافظی کنید

سالاد را در کنار وعده غذایی میل کنید، نه به‌ جای آن

برخی از افراد تصور می‌کنند که به‌ جای هر کدام از وعده‌های خود همچون شام یا ناهار، می‌توانند به مصرف سبزیجات بپردازند. زیرا وجود فیبر بسیار در این سبزیجات می‌تواند احساس سیری زودرس برای آن‌ها داشته باشد. اما این مسئله یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که افراد در طول دوره رژیم غذایی خود خواهند کرد.

زیرا مصرف سالاد به ‌عنوان وعده‌های غذایی یک راهکار اشتباه برای لاغری و چربی سوزی می‌باشد. درست است که سالاد و سبزیجات میزان زیادی فیبر دارند و کالری بسیار کم آن‌ها برای بدن مفید است، اما بهتر است آن‌ها را در کنار وعده‌های غذایی خود میل کنید تا به احساس سیری شما کمک بسیاری کند.

حال اگر تصمیم بگیرید از سبزیجات و سالاد به ‌عنوان یک وعده غذای اصلی استفاده داشته باشید، در این شرایط در کنترل ترشح هورمون گرلین که همان هورمون گرسنگی شناخته می‌شود، نقشی ندارد و باعث کاهش آن نخواهد شد.

این درست است که در نهایت شما در مدت ‌زمان کمی احساس سیری خواهید داشت، اما با گذشت زمان کم، احساس گرسنگی مجدداً بازگشت خواهد داشت و باعث می‌شود که از خوراکی‌های پرکالری دیگری استفاده داشته باشید.

در واقع به ‌اصطلاح این شرایط می‌تواند میزان ریزه‌خواری را در طول روز برای شما افزایش بدهد. اغلب پزشکان متخصص، راز لاغری سریع را استفاده از سالاد در کنار وعده‌های غذایی می‌دانند.

حتماً از غذایی در کنار سالاد خود بهره ببرید که میزانی که در حد تعادل کربوهیدرات داشته باشد

حتماً از غذایی در کنار سالاد خود بهره ببرید که میزانی که در حد تعادل کربوهیدرات داشته باشد تا مغز در صادر کردن فرمان گرسنگی ناتوان بماند، دیگر نیاز به مصرف مواد غذایی بعد از مصرف سالاد نباشد.

با ذکر تمامی نکات و تکنیک های مفید، اگر نتایج درستی برای کاهش وزن نگیرید، می‌توانید حساب ویژه‌ای روی تخصص‌های دکتر سلیمی برای انجام جراحی‌های چاقی باز کنید. زیرا استفاده از جراحی های چاقی با تخصص دکتر سلیمی بسیار است و می تواند در مدت زمان کم بدون به وجود آمدن هر گونه عوارضی شما را به اهداف خود برای تناسب اندام برساند.

چندین راز لاغری که متخصصان به شما نمی گویند، چیست؟

برخی از راهکارها امکان دارد که تا به ‌حال به گوش شما نرسیده باشد و نمی‌توانید از آن‌ها برای کاهش وزن استفاده ‌کنید. قصد داریم چندین نکته جدید و تازه را برای رسیدن به هدف خود برای کاهش وزن اعلام کنیم. پس با ما باشید.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

چندین راز لاغری که متخصصان به شما نمی گویند، چیست؟
چندین راز لاغری که متخصصان به شما نمی گویند، چیست؟

لبنیات بخورید تا بتوانید به کاهش وزن برسید

باور رایج و برخی از افراد برای استفاده از لبنیات این است که می‌تواند اختلالات بسیاری روی روند لاغری ایجاد کند. اما نتایج پژوهش‌ها مخالف این امر می‌باشد.

زیرا نشان می‌دهد افرادی که دچار کلسیم کمتری هستند، دارای اضافه‌وزن بیشتری می‌باشند. این‌ دست از افراد کنترل کافی روی میزان غذای مصرفی خود ندارند.

پس روزانه مصرف غذاهایی که حاوی کلسیم بسیار می‌باشد که شامل مواردی همچون ماست، شیر و پنیر می‌باشد، نقش مفیدی روی بدن خواهد گذاشت و می‌تواند به‌ عنوان یک عامل چربی سوز شناخته شود.

نتایج پژوهشی دیگری در این دانشگاه انجام‌ گرفته که این نشان می‌دهد استفاده روزانه ۳ محصول لبنی می‌تواند تاثیر قابل ‌توجهی برای افرادی که دچار چاقی‌های مفرط می‌باشند، داشته باشد.

روند کاهش وزن را بیش ‌از حد طولانی نکنید

این درست است که آهسته ‌آهسته قدم برداشتن برای کاهش وزن تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت، اما برای لاغر شدن در زمان کم، بیشتر مشتاق هستید. زیرا از نظر روانی می‌تواند احساس بهتری در بدن به وجود بیاورد.

پژوهش‌های بسیاری روی افراد انجام ‌شده است که نشان می‌دهد کاهش وزن سریع‌تر می‌تواند تاثیر بالایی روی اشتیاق افراد داشته باشد.

در واقع این افراد در زمان مناسبی به کاهش وزن رسیده‌اند و در حفظ و تثبیت آن موفق شده‌اند. پس بهتر است این مسئله را نیز جدی بگیرید.

پیشنهاد می کنیم از پست آزمایشات قبل از عمل اسلیو و بهترین جراح اسلیو معده در کرمان دیدن کنید.

روند کاهش وزن را بیش ‌از حد طولانی نکنید
روند کاهش وزن را بیش ‌از حد طولانی نکنید

با استفاده از مصرف شکلات، کمر باریک شوید

مسئله مشخص شده این است که همیشه ما را از خوردن شکلات منع کرده‌اند. اما خبر خوب این است که می‌توانید از شکلات سیاه استفاده داشته باشید. اگر خوراکی مورد علاقه شما شکلات می‌باشد، فقط بهتر است کمی هوشمندانه‌تر عمل کنید.

راهکار ارائه ‌شده توسط ما به ‌عنوان راز لاغری سریع این است که از کاکائوی بیشتر و قند کمتر استفاده داشته باشید. پس به‌ جای شیرین ‌کننده‌های کاکائو از شکلات‌های تلخ سیاه استفاده داشته باشید.

این شکلات‌ها میزان زیادی کاکائو دارند. وجود کاکائو به ‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان شناخته می‌شوند و برای لاغری بسیار مؤثر است و نتایج خارق‌العاده‌ای خواهد داشت. البته نباید فراموش کنید که در استفاده از آن زیاده‌روی نکنید.

تحقیقاتی که روی موش‌ها انجام‌ شده است، این‌ موضوع را ثابت می کند که کاکائو توانست تاثیر بسیاری در بهبودی بیماری دیابت موش‌ها داشته باشد.

به خصوص تحقیقات می‌گویند که موش‌هایی که کاکائو استفاده کرده‌اند، عمر بیشتری داشته‌اند و دچار چربی سوزی بیشتری شده‌اند. پس می‌توانید کاکائو یا شکلات سیاه را به رژیم غذایی خود راه بدهید و از طعم لذیذ آن لذت ببرید. این راهکار می‌تواند گام مؤثری برای راز لاغری سریع باشد که برخی از متخصصان آن را به شما نخواهند گفت.

با استفاده از مصرف شکلات، کمر باریک شوید
با استفاده از مصرف شکلات، کمر باریک شوید

ورزش به ‌تنهایی نمی‌تواند کارساز باشد

حتما این تجربه را داشته‌اید که بعد از ورزش کردن و عرق ریختن، همچنان به نتیجه خوبی در رابطه با کاهش وزن نرسیده‌اید. پس بهتر است بگوییم که استفاده از ورزش‌های سخت هیچ نتیجه‌ای برای کاهش وزن نخواهد داشت.

زیرا دسته‌بندی و شرایط افراد متفاوت است و احتمالاً شرایط شما به‌ گونه‌ای است که تصور می‌کنید، به دلیل چربی سوزی هایی که از طریق ورزش دارید، قادر به استفاده از هر گونه مواد غذایی می‌باشید. در صورتی ‌که ممکن است سال‌های سال روند ورزش شما ادامه‌دار باشد، اما همچنان به نتیجه درستی در رابطه با کاهش وزن نرسیده‌اید.

این امر کاملاً طبیعی است که هر چه میزان فعالیت و ورزش شما بیشتر شود، گرسنگی بیشتری را احساس خواهید کرد. واقعیت امر بر این است که فقط ۳ درصد چربی‌های بدن بر اثر ورزش آب خواهند شد.

این‌ که بتوانید به تناسب اندام دست پیدا کنید، اصلاح رژیم غذایی در کنار ورزش کامل‌کننده یکدیگر می‌باشند. پس اگر از رژیم غذایی خوب بهره نمی‌گیرید، نمی‌توانید از ورزش انتظار معجزه داشته باشید.

اما در صورتی ‌که با استفاده از راهکار ورزش و استفاده از رژیم‌های غذایی همچنان به نتیجه خوبی از کاهش وزن نرسید، شما مستعد استفاده از جراحی‌های چاقی توسط تشخیص دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص هستید و می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

همه قندها را دشمن تناسب اندام ندانید

حد مشخص ‌شده ای از قندها برای مصرف روزانه‌ی شما وجود دارد. پس قطعا نمی‌توان گفت که برای کاهش وزن لازم است که مصرف تمامی قندها را به یکباره قطع کنید.

این درست است که عدم استفاده از قندها یک گام بلند برای سلامتی می‌باشد، اما شما باید تلاش کنید تا آن را در حد متعادل استفاده کنید. توصیه می‌کنیم از مواد قندی سالم و طبیعی‌تری همچون عسل، خرما و میوه‌های مختلف به ‌جای قندهای مصنوعی استفاده داشته باشید.

هنگامی ‌که عسل را جایگزین قند می‌کنید، سرعت بیشتری از روند کاهش وزن می‌بینید. به دلیل این ‌که تاثیر بسیار بالایی در هنگام استفاده از عسل مشاهده خواهید کرد. زیرا در تنظیم میزان قند خون مؤثر است و همین‌طور برای درمان سرفه مفید می‌باشد.

حتما از خواص منحصر به ‌فرد عسل و بالا رفتن ایمنی بدن با استفاده از آن آگاه هستید. پس مصرف آن را فراموش نکنید. البته در نظر داشته باشید که از هر ماده‌ای به تعادل استفاده داشته باشید و در مصرف آن‌ها زیاده‌روی نکنید.

همه قندها را دشمن تناسب اندام ندانید
همه قندها را دشمن تناسب اندام ندانید

مشغولی ذهن باعث مصرف بیشتر هله و هوله خواهد شد

اغلب افرادی که دارای شغل‌های پشت‌ میزنشینی می‌باشند، دچار اضافه‌ وزن و چربی می‌شوند. عقیده اغلب متخصصان این است که این افراد بیشتر از مواد غذایی قندی استفاده می‌کنند.

زیرا فعالیت‌های فکری آن‌ها سبب می‌شود که میزان قند خون آن‌ها نامتعادل باشد. به ‌همین دلیل باید برای ‌این که با گرسنگی خود مقابله کنید، از راهکار دیگری استفاده داشته باشید.

اگر تحرک کافی ندارید، بهتر است سوخت‌ گیری بدن خود را از مواد غذایی مفیدی همچون فیبرها، پروتئین و کلسیم انجام بدهید و هنگامی ‌که در پشت میز کارتان احساس گرسنگی داشتید، به‌ جای این ‌که از هله‌ هوله‌های مختلفی همچون بیسکویت، چیپس، شکلات و دیگر موارد استفاده کنید،

چند هویج کوچک، ماست کم‌چرب یا کمی کره بادام ‌زمینی را جایگزین کنید تا بتوانید در حیطه کاهش وزن موفق باشید و به نتیجه برسید. در واقع این دسته از مسائل به ‌عنوان راز لاغری سریع می‌تواند به شما کمک کند تا به اهداف خود برسید.

مشغولی ذهن باعث مصرف بیشتر هله و هوله خواهد شد
مشغولی ذهن باعث مصرف بیشتر هله و هوله خواهد شد

تلویزیون دیدن به ‌شرط خنده مانعی ندارد

هیچ متخصصی توصیه نمی‌کند که تحرکات بدنی را رها کنید و به مصرف چیپس و پفک بپردازید. اما این ‌قدری که متخصصان ادعا می‌کنند، تلویزیون نمی‌تواند عامل مؤثری برای افزایش وزن باشد.

به خصوص اگر برنامه‌های پخش‌ شده باعث خنده آوردن روی لب شما بشود و لحظات مفرحی را ایجاد کند، می‌تواند کاربردی و مفید باشد. واقعیت امر بر این است که سلامت افراد براساس استرس‌ها و فشارهای روحی روزمره تهدید خواهد شد.

پژوهش‌های مختلفی صورت ‌گرفته که نتایج آن نشان می‌دهد که استرس سبب چاقی موضعی می‌گردد و فرآیند لاغری را کند خواهد کرد. پس فراموش نکنید که خنده می‌تواند یک پادزهر مناسب برای کاهش وزن باشد. زیرا قدرت کالری سوزی بسیار زیادی دارد و می‌توان این ادعا را ثابت کرد.

محققان در این زمینه پژوهش‌هایی انجام داده‌اند و میزان کالری‌های سوزانده شده با استفاده از قهقهه زدن و کارهای روزمره را همانند دویدن و جارو کشیدن یکی می‌دانند. در واقع یک ساعت قهقهه زدن به ‌اندازه نیم‌ ساعت ورزش در باشگاه می‌تواند معادل ۱۲۰ کالری را بسوزاند.

انتظار معجزه از ورزش‌های هوازی نداشته باشید

اگر برای کاهش وزن در باشگاه ثبت‌ نام کرده‌اید و در طول مدت باشگاه بسیار سخت تمرین می‌کنید، سخت در اشتباهید. زیرا ورزش‌ها و جلسه‌های طولانی همچون پیاده‌روی تند، هوازی و دیگر موارد در برخی از مواقع می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

زیرا این دسته از ورزش‌ها همانند ایروبیک نیاز به دریافت انرژی بیشتری دارند. به ‌همین دلیل بدن تلاش می‌کند تا همیشه خود را در حد متعادل نگه دارد.

این نوع حرکت‌ها سبب می‌شوند تا غذای بیشتری دریافت کنید و همین شرایط روند کاهش وزن را دچار اختلال خواهد کرد. به‌ غیر از آن دنبال کردن مداوم ورزش ایروبیک نمی‌تواند تاثیر بسیاری به ‌اندازه ورزش‌های هوازی قدرتی داشته باشد.

بنابراین در کنار آن باید از یک رژیم غذایی متعادل استفاده داشته باشید و در حرکت‌های ورزشی خود تنوع ایجاد کنید. اما همچنان امکان دارد که با استفاده از این مسائل به نتایج خوبی در رابطه با کاهش وزن نرسید.

اینجاست که دکتر سلیمی پیشنهاد می‌کند از عمل‌های جراحی چاقی که می‌تواند با مزایای بسیاری روبرو باشد و در زمان کم شما را به وزن ایده‌آل برساند، بهره ببرید. در واقع یکی از اثربخش‌ترین موارد به ‌عنوان راز لاغری سریع، جراحی چاقی می‌باشند.

انتظار معجزه از ورزش‌های هوازی نداشته باشید
انتظار معجزه از ورزش‌های هوازی نداشته باشید

جنب‌ و جوش های ساده را کم نشمارید

حتما شما نیز در اطرافیان خود افرادی را می‌شناسید که دائماً در حال غذا خوردن می‌باشند. اما در نهایت دچار اضافه ‌وزن نخواهند شد. پژوهش‌های مختلفی در این باره صورت ‌گرفته که نتایج آن نشان می‌دهد افرادی که به‌ صورت غیر ارادی لاغر هستند و عملکردهای مخصوص خود را دارند، به‌ صورت ناخودآگاه باعث از بین بردن کالری‌های اضافه خواهد شد.

به ‌عنوان نمونه حرکت‌های معمولی یا روزانه آن‌ها همچون شانه زدن به موها، نشستن و برخاستن، خم شدن، جارو کشیدن، ظرف شستن و دیگر فعالیت‌های روزمره می‌تواند حدوداً ۳۵۰ کالری بیشتر از آن را بسوزاند.

بنابراین توصیه می‌شود که در هنگام انجام هر کدام از فعالیت‌های روزانه خود حتی در هنگام تماشای تلویزیون، حرکت‌های کششی انجام بدهید. زیرا این مسئله روی عضلات شما تاثیرگذار می‌باشد.

با ذکر تمامی نکاتی که در رابطه با تکنیک‌های اصلی کاهش وزن گفتیم، قصد داشتیم تا مواردی که متخصصین در رابطه با آن‌ها هیچ اشاره‌ای ندارند را عنوان کنیم.

این راهکارها به‌ عنوان راز لاغری سریع به کمک شما خواهند آمد تا بتوانید در راستای کاهش وزن به موفقیت دست یابید. اما در صورتی ‌که نتایج درستی از هر کدام نگیرید، می‌توانید حساب ویژه‌ای روی تخصص‌های دکتر سلیمی برای انجام جراحی‌های چاقی باز کنید.

جنب‌ و جوش های ساده را کم نشمارید
جنب‌ و جوش های ساده را کم نشمارید

جمع بندی مطالب

در این متن در رابطه با راز لاغری سریع اطلاعاتی برای شما داشتیم. اما باید بدانید که هر گونه رژیمی قابل ‌اطمینان نیست و نمی‌توان براساس دانش‌های خود از آن پیروی کرد.

زیرا استفاده از آن‌ها در برخی از مواقع نه ‌تنها باعث کاهش وزن نخواهد شد، بلکه عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. برای این ‌که از یک کاهش وزن اصولی بهره بگیرید و از هر گونه عوارض و از بروز هر گونه عوارض جلوگیری کنید، بهتر است از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید.

اما در صورتی ‌که هر کدام از این راهکارها نتواند شما را به نتیجه دلخواه برای کاهش وزن برساند، مستعد استفاده از جراحی‌های چاقی توسط تخصص‌های دکتر سلیمی می‌باشید تا از این طریق به آرزوی دیرینه خود یعنی تناسب اندام دست پیدا کنید. امیدواریم که راه‌حل‌های ذکر شده برای شما مفید و کارساز بوده باشد تا بتوانید در راستای کاهش وزن موفق باشید.

منبع:

b2n.ir

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید