دکتر اسلیو معده

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

0912 017 4510

دکتر اسلیو معده

چگونه می توان یک دکتر اسلیو معده خوب را شناسایی کرد و به او مراجعه کرد ، اصلی ترین مواردی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دکتر اسلیو معده
دکتر اسلیو معده

اسلیو معده از جمله عمل های رایج برای لاغری محسوب می شود که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. اخیرا چاقی یکی از معضلات مهم افراد به شمار می رود و برای رفع این معضل راه های بسیاری را امتحان می کنند.

مراجعه به پزشکان و مشاورین تغذیه در جهت دریافت رژیم های غذایی مخصوص ، انجام ورزش های سنگین و پیاده روی ها ، عمل های جراحی زیبایی و . . . . از جمله روش هایی است که در جهت رفع چاقی افراد استفاده می شود .

در میان همه ی این روش ها، رژیم غذایی طبیعی ترین راه حل به شمار می رود و از میان تمام عمل های موجود ، انجام عمل جراحی اسلیو بهترین و موثر ترین راه محسوب می شود .

رژیم های غذایی برای افرادی موثر است که اراده و توان بالایی دارند و می توانند خود را در برابر پر خوری و خوردن غذاهای زیاد کنترل کنند . در کنار رژیم غذایی برای لاغری، ورزش نیز نیاز است تا فرد بعد از لاغر شدن دچار شل شدگی پوست و عضلات بدن خود نشود .

اما اگر کسی ضعف بسیاری در مقابل خوردن از خود نشان دهد و وقت و زمان کافی برای انجام ورزش و رژیم های غذایی را نداشته باشد ، عمل جراحی زیبایی می تواند بهترین راه حل به شمار رود .

عمل های بسیاری برای لاغری وجود دارد. عمل هایی هم چون بای پس معده ، لیپوساکشن ، اسلیو و . . . از جمله ی این عمل ها محسوب می شود .

فهرست مطالب

عمل های جراحی برای آن دسته افرادی مناسب و مفید است که بعد از انجام  هیچ کدام از روش های موجود نتیجه مطلوب نگرفته اند یا وقت و اراده ی لازم برای انجام آن روش ها را نداشته اند .

یکی از جدید ترین و بهترین روش های جراحی موجود ، عمل اسلیو است . این عمل با حذف یک قسمت از معده و کم کردن هورمون اشتها ، به لاغر شدن فرد کمک بسیاری می کنند .

اما نکته ی مهم و قابل توجه در مورد این عمل ، انتخاب دکتری است که قرار است شما را درمان کند . بسیاری از پزشکان هستند که بدون داشتن دانش لازم به انجام این عمل می پردازند .

از آن جایی که این عمل یک عمل بسیار حساس محسوب می شود و هر گونه کوتاهی و اشتباه در حین انجام عمل، خساراتی جبران ناپذیری برای بیمار بر جای می گذارد ، باید در انتخاب پزشک نهایت دقت و توجه را لحاظ کرد.

در این مقاله هدف بررسی تمام نکات و موارد درباره ی عمل اسلیو می باشد و عواملی که به شما کمک می کند تا یک دکتر خوب برای انجام عمل پیدا کنید بیان می شود .

اگر قصد انجام عمل اسلیو را دارید و در انتخاب دکتر مناسب برای انجام عمل خود دچار شک و تردید می باشید تا انتها این مقاله را همراهی نمایید.

آنچه که در این مقاله می خوانید ، پیرامون بحث و بررسی رایج ترین سوالات در حوزه ی انتخاب دکتر خوب برای عمل جراحی اسلیو می باشد .

این سوالات به شرح زیر است :

 • عمل اسلیو چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
 • انواع عمل های جراحی برای رفع معضل چاقی چه می باشد ؟
 • مزایای انجام عمل جراحی اسلیو نسبت به سایر روش های دیگر چیست ؟
 • رژیم های غذایی لازم برای بعد از انجام عمل جراحی اسلیو چیست ؟
 • یک دکتر خوب برای انجام عمل جراحی اسلیو چه مشخصاتی باشد داشته باشد ؟
 • در چه مراکزی می توان دکتر خوب برای انجام عمل جراحی اسلیو پیدا کرد ؟
 • در هنگام مراجعه به پزشک جراح عمل اسلیو چه نکاتی را باید با او در میان بگذاریم ؟
 • هزینه ی انجام عمل جراحی اسلیو چه میزان است ؟

امروزه افراد زیادی وجود دارند که به دلایل مختلفی اعم از بیماری های مختلف ، زمینه ی وراثتی ، کم تحرکی ، استفاده بیش از حد از فست فود ها و . . . به چاقی دچار می شوند.

این افراد بعد از گذشت زمانی در جهت کاهش وزن خود بر می آیند و روش های مختلفی را امتحان می کنند .

بسیاری از افراد بعد از مصرف رژیم های غذایی خاص و مناسب بدن خود ، نتیجه ی مطلوب را می گیرند و به وزن دلخواه خود می رسند . در این میان افرادی هستند که با رژیم های غذایی نیز وزن کم نمی کنند و مجبور هستند که خود را به زیر تیغ های جراحی پزشکان متخصص بسپارند.

تا کنون انواع مختلفی از عمل ها برای کاهش وزن به ثبت رسیده است اما به تازگی عمل جراحی اسلیو توانسته بهترین نتیجه را بر روی متقاضیان خود بر جای بگذارد.

به همین دلیل است که اسلیو از پر طرفدار ترین عمل ها به شمار رفته و پزشکان زیادی از اقصی نقاط کشور این عمل را انجام می دهند .

اینکه این عمل چگونه و به چه نحوی صورت گیرد که کمترین عوارض و بیشترین نتیجه را بر روی بدن فرد داشته باشد از جمله مهم ترین دغدغه های همه ی بیماران به شمار می رود .

به همین دلیل است که در ابتدا برای انتخاب دکتر متخصص مناسب ، باید بیشترین دقت را به خرج داد تا در آینده بتوان از پیش روی مثبت عمل جراحی اطمینان خاطر داشت. در ادامه با هم تمامی نکات مربوط به عمل جراحی اسلیو و پزشک متخصص مناسب برای انجام آن را بررسی خواهیم کرد .

اگر در انجام این عمل دو دل هستید یا نتوانستید هنوز یک پزشک مناسب را انتخاب کنید تا انتهای این مقاله می توانید یک انتخاب خوب داشته باشید . با ما همراه شوید با مقاله ی دکتر اسلیو معده .

عمل اسلیو چیست و چگونه انجام می گیرد ؟

لغت اسلیو به تنهایی در زبان های خارجه ” جیب ” معنا می شود و دلیل اینکه بر روی این نوع جراحی کلمه ی اسلیو نام نهاده شده است، شبیه به شکل آستین شدن معده پس از انجام این عمل جراحی است.

اسلیو را می توان یکی از بهترین انواع عمل های جراحی لاغری دانست که به صورتی کاملا تخصصی عارضه ی چاقی و اضافه وزن را در افراد مختلف برطرف می کند.

عمل اسلیو چیست و چگونه انجام می گیرد ؟
عمل اسلیو چیست و چگونه انجام می گیرد ؟

مهم ترین هدف این نوع عمل جراحی لاغری یا اسلیو، کاهش به میزان مورد نیاز از گنجایش معده می باشد و هم چنین اشتها در افراد را به میزان قابل توجهی کم می کند تا فرد با مصرف مواد غذایی کمتر در طول زمان به وزن دلخواه برسد.

این مدل از عمل های معده به دلیل ظرافت باید، توسط افراد فوق تخصص در این زمینه انجام شود.

در بدن همه ی انسان ها هورمونی به نام گرلین وجود دارد که در ایجاد اشتهای شخص مهم ترین وظیفه را به دوش می کشد.

این هورمون که به نام هورمون گرسنگی نیز شناخته می شود، توسط قسمتی از بافت های معده ساخته و در بدن شخص پخش می  شود که نتیجه ی این امر احساس گرسنگی و مراجعه برای رفع این حس می باشد.

در طول انجام عمل جراحی اسلیو معده ، قسمتی از بافت اصلی معده که چیزی در حدود 80 درصد از قسمت های انعطاف پذیر و قابل ارتجاع معده را شامل می شود را از معده ی فرد جدا می کنند و باقی بافت معده را به کمک منگنه های تیتانیومی به هم می دوزند .

در اصل با این کار قسمت هایی از معده را جدا می کند که وظیفه ی ترشح هورمون گریل را دارد . این هورمون در واقع عامل اصلی اشتها در افراد محسوب می شود و عمده ی تمایل شخص به خوردن در فرد ناشی از ترشح زیاد این هورمون می باشد.

با انجام این روش سعی دارند که هورمون ترشح کننده ی اشتها را کاهش دهند و در نتیجه آن استفاده از خوراکی ها در بدن شخص کاهش یابد.

نتیجه ی انجام این کار ، حذف شدن مقدار زیادی از چربی های قدیمی و کاهش وزن فرد می باشد .

یا به عبارت دیگر زمانی که فرد عمل اسلیو معده را انجام می دهد ، به دلیل کاهش بسیار زیاد هورمون گرلین در بدنش و کوچکتر شدن سایز معده در او تمایل به مصرف مواد غذایی بسیار کاهش می یابد. یا در بعضی مواقع ممکن است فرد هیچ گونه تمایلی به مصرف غذا نداشته باشد .

بعد از انجام این عمل فرد تا مدت های بسیار زیادی دیگر تمایل به مصرف غدا ندارد و ممکن است این امر تا اخر عمر او هم ادامه پیدا کند.

هر چه زمان بیشتری از انجام این عمل بگذرد ، با کاهش مصرف مواد غذایی و اعمال رژیم های مخصوص در زندگی فرد ، فرد رفته رفته با کاهش وزن مواجه می شود و این عمل تا جایی ادامه می یابد که در دراز مدت به وزن دلخواه خود نائل شود .

اراده فرد

در کنار این نتایج ، اراده ی فرد نفش پررنگی ایفا می کند که تا چه میزان قادر است بر سر تمامی نکات و موارد لازم ایستادگی کند تا به هدف خود که کاهش وزن زیاد است برسد.

در افرادی که چاقی آنها بیش از حد مجاز است، ( افرادی با شاخص توده های چربی بیشتر از 45 درصد در بدن) نمی توانند خطرات احتمالی ناشی از بی هوشی های طولانی مدت در عمل هایی مانند بای پس معده و یا اثنی عشر را که ممکن است 2 تا 4 ساعت به طول بیانجامد، را بپذیرند.

اراده فرد
اراده فرد

لذا برای این افراد جراحان روشی از جراحی را معرفی کرده اند که تمام کارهایی که در آن جراحی ها صورت میگیرد را در دو مرحله انجام می دهند.

در گام نخست در این عمل ، به جدا کردن قسمت هایی از معده پرداخته می شود که مسئول ترشح هورمون گرلین در بدن به شمار می رود.

در گام بعدی که معمولا یک سال با زمان انجام عمل اول باید فاصله داشته باشد، با توجه به مقدار کاهش وزن او و هم چنین شرایط بدنی شخص اعمال نهایی بر روی روده ی شخص صورت می گیرد.

اگر فرد بعد از گذراندن مدت زمان مشخصی از عمل اسلیو معده، به اندازه ی مناسبی کاهش وزن داشته باشد ، دیگر نیازی به انجام گام های بعدی جراحی نمی باشد و با همین یک مرحله می توان فرد را به مقصود نهایی خود رساند .

اما اگر فرد نتوانست در مدت زمان مشخص کاهش وزن داشته باشد یا دچار مشکلات گوراشی و روده ای شد، مرحله ی دوم عمل جراحی را در زیر نظر پزشک متخصص باید انجام بدهد.

در هر صورت عمل اسلیو معده، ممکن است شخص را برای مدت زمانی  به وزن دلخواه برساند، ولی اگر این نکات را در نظر نگیرد دوباره به وزن سابق خود باز می گردد.

به طور کلی گام های زیر را می توان به عنوان مراحل اصلی این عمل محسوب کرد:

به طور کلی گام های زیر را می توان به عنوان مراحل اصلی این عمل محسوب کرد:
به طور کلی گام های زیر را می توان به عنوان مراحل اصلی این عمل محسوب کرد:

گام اول- فرایند بیهوش کردن بیمار و ایجاد برش های لازم بر روی شکم بیمار برای انجام عمل

ابتدایی ترین مرحله برای انجام هر نوع عمل جراحی، بیهوش کردن بیمار و ایجاد برش هایی بر روی ناحیه مورد نظر می باشد. در این گام پزشک متخصص بیهوشی شخص را بیهوش کرده و پزشک معالجه کننده با تجهیزات ویژه ای  برشی هایی را بر روی پوست ایشان  می زند.

بعد از این مرحله به کمک تجهیزات مخصوص و نوک تیز به نام تروکار، شکاف های ایجاد شده را باز می کنند ، رگ های خونی مربوطه را پیدا کرده و تعدادی حفره یا سوراخ در شکم شخص بیمار ایجاد می کنند.

در گاهی مواقع و برای برخی بیماران به دلیل اینکه عوارض بیهوشی بسیار زیاد است، از بی حسی نخاعی استفاده می کنند و شخص را بیهوش نمی کنند.

گام اول- فرایند بیهوش کردن بیمار و ایجاد برش های لازم بر روی شکم بیمار برای انجام عمل
گام اول- فرایند بیهوش کردن بیمار و ایجاد برش های لازم بر روی شکم بیمار برای انجام عمل

گام دوم- حجیم کردن شکم بیمار با کمک گاز کربن دی اکسید

در این مرحله شکم بیمار را به کمک گاز CO2 پر می کنند . این روش به پزشکان و جراحان کمک می کند تا بهتر، راحت تر و آسانتر اجزای شکم بیمار را مشاهده نمایند و عمل اسلیو معده را به بهترین شکل ممکن انجام بدهند .

بعد از اینکه این کار انجام شد، با کمک دستگاهی به نام لاپاراسکوپ، که مجهز به یک دوربین بسیار کوپک و نیز  چراغی برای روشن کردن است ، درون شکم بیمار را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهند

و ادامه ی انجام عمل اسلیو معده را پیش بینی می کنند. اما با وجود اینکه از دستگاه لاپارسکوپ استفاده می شود، هنوز نمی توان به طور کامل همه قسمت های معده را مورد بررسی قرار داد ، چرا که قسمت هایی از معده زیر کبد قرار دارد و حتی کبد قسمت هایی از مری در فرد را نیز می پوشاند.

از این رو پزشکان برای رفع این مشکل، کبد فرد را منقبض می کنند تا هم از حجم اصلی کبد بکاهند و هم به تمام قسمت های معده به راحتی دسترسی پیدا شود.

گام سوم- جداسازی معده از اندام های روده بزرگ و طحال بیمار

به منظور اینکه پزشکان بتوانند در طی انجام عمل اسلیو معده، روده ی بزرگ و طحال را از هم جدا کنند، می بایست ارتباط اصلی ما بین انحنای بزرگ یا قسمت ستون فقرات و دیافراگم فرد را به هم متصل کرده است را از معده جدا کنند و تغییرات نهایی را بر روی آن اعمال سازند.

در این مرحله توجه به این امر بسیار حیاتی است که قسمت هایی مانند رگ های خونی، عصب های واگ که در قسمت چپ معده واقع شده اند نباید جدا شده یا کوچکترین آسیبی ببینند.

گام سوم- جداسازی معده از اندام های روده بزرگ و طحال بیمار
گام سوم- جداسازی معده از اندام های روده بزرگ و طحال بیمار

گام چهارم- تقسیم کردن معده به منظور ساختن یک معده ی جدید در بدن فرد

در این مرحله از انجام عمل اسلیو معده، پزشک معالج با ارسال وسیله ای به نام بوژی به داخل مجاری پیلوریک ، یک برش حفره ای شکمی در معده بوجود می آورد.

یا به عبارت دیگر در اصطلاح پزشکی آن را آنترم ضخیم می نامند . زمانی که این برش ها در بدن فرد ایجاد شد، قسمت هایی از معده را که قبلا مشخص کرده اند و زائد می باشد را حذف می کنند و معده ی جدید جایگزین معده ی قبلی در بدن فرد خواهد شد.

گام پنجم- بخیه زدن و بستن بافت های برش زده برای ساخت معده ی جدید

تنها قسمتی که از معده ی سابق شخص باقی مانده است، یک حجم آستین مانند است که پس از دوخته شدن فقط ظرفیتی معادل 150 لیتر خواهد داشت.

در هر صورت ممکن است آن قسمت هایی از معده که بخیه زده می شوند دچار خونریزی شود و  فرد را در خطر جدی قرار دهد.

به همین دلیل پزشکان در جهت جلوگیری از این خطر، تمام قسمت های معده را با ماده ای آغشته می کنند و بعد به هم می چسبانند تا از نشتی مواد درون معده و خونریزی تا میزان بسیار زیاد جلوگیری شود.

گام پنجم- بخیه زدن و بستن بافت های برش زده برای ساخت معده ی جدید
گام پنجم- بخیه زدن و بستن بافت های برش زده برای ساخت معده ی جدید

گام نهایی و ششم- خارج کردن بخش های اضافی و برش داده شده از معده

در گام نهایی و پایانی عمل اسلیو معده، بخش هایی از معده را که باقی مانده است و در بدن شخص دیگر کاربردی ندارد را خارج می کنند و در نهایت سایر اعضای دیگر بدن را که به دلیل انجام عمل برش داده بودند را بخیه می زنند.

بعد از انجام این مراحل و اتمام عمل جراحی، بیمار را به اتاق ریکاوری منتقل می کنند و تا هوشیاری کامل او را زیر نظر قرار می دهند. هم چنین بیمار تا یک روز تحت مراقبت های ویژه ی پزشک قرار خواهد گرفت و در صورتی که هیچ مشکلی وی را تهدید نکند او را مرخص خواهند کرد.

بعد از انجام تمامی این موارد فرد مستلزم رعایت تمامی موارد و نکاتی است که پزشک معالج از او درخواست می کند. رعایت تمامی مراقبت های بعد از انجام عمل اجباری است و درصورتی که فرد در رعایت آن ها کوتاهی کند ممکن است باعث در خطر افتادن جان او شود.

همچنین بیمار ملزم است یک سال بعد از انجام عمل مجددا به پزشک مراجعه کند و برای انجام مراحل بعدی عمل جراحی با پزشک مشورت نماید.

انواع عمل های جراحی برای رفع معضل چاقی چه می باشد ؟

عمل های بسیار زیادی برای لاغری وجود دارد که فرد می تواند برای رفع معضل چاقی یکی از آن ها را انتخاب کند. چیزی که درباره انجام این عمل ها حائز اهمیت است مراجعه به سایر روش های دیگر قبل از عمل جراحی می باشد.

به عبارت دیگر فرد باید قبل از انجام هر گونه عمل جراحی، در رژیم های غذایی خود تغییر ایجاد کند، ورزش های مخصوص انجام دهد ، از روش های سنتی و طبیعی برای رفع چاقی استفاده کند و . . . در نهایت اگر هیچکدام از این روش ها بر روی فرد نتیجه ی مطلوب را نگذاشت، یکی از انواع عمل های جراحی را امتحان کند.

در حال حاضر 9 مدل عمل جراحی وجود دارد که به صورت تخصصی به رفع چاقی می پردازد. این عمل ها به شرح زیر است:

 • عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش Roux-en-Y

عمل جراحی بای پس معده، یکی از شایع ترین انواع عمل معده می باشند که در آن با برش قسمتی از معده تعداد وعده های غذایی مصرفی فرد در روز را کاهش می دهند.

هم چنین با انجام این عمل، گنجایش معده را برای نگه داشتن مواد غذایی در خود به میزان زیادی کم می کند به طوری که معده نمی تواند مواد غذایی را مدت زیادی در خود نگه دارد و سریعا آن را وارد روده می کند.

بعد از آن قسمتی از روده کوچک را برش زده و معده را به آن وصل می کنند تا غذای کمتری در بدن جذب شود. در نهایت این امر موجب لاغری در فرد می شود.

عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش Roux-en-Y
عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش Roux-en-Y
 • عمل جراحی لاغری معده با روش انحراف بیلو پانکراتیک

این نوع عمل، روشی پیچیده تر از روش جراحی قبلی است و عملکرد آن اندکی متفاوت با عمل قبل می باشد. در طی انجام این عمل، حجم معده را به کمک قرار دادن لوله های مخصوص کاهش می دهند و به همین ترتیب به کم شدن وزن بیمار کمک بسیاری می کنند.

 • عمل جراحی لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم

در طول انجام این عمل جراحی، یک باند مخصوص که قابلیت باد شدن و حجیم شدن را داشته باشد را در معده ی فرد قرار می دهند. زمانی که این باند باد می شود، به معده ی فرد بیمار فشار وارد کرده و آن را به دو بخش تقسیم می نماید.

این دو ناحیه ی به وجود آمده در معده ی فرد با عمکلردی هدفمند در جهت کاهش وزن و جذب مواد غذایی، باعث لاغر شدن فرد می شود. اما به دلیل اینکه این عمل بسیار راحت و کلی صورت می گیرد ، نمی توان از آن انتظار داشت که کاهش وزن زیادی در فرد به وجود آورد.

 • عمل جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی

عمل جراحی اسلیو معده به طور کامل در بالا مورد بررسی قرار گرفت . اما به صورت کلی این عمل با حذف بخش اصلی ترشح کننده هورمون گرلین ، اشتهای بیمار را به صفر می رساند و از این طریق باعث لاغری او می شود.

عمل اسلیو معده امروزه یکی از پر طرفدارترین نوع عمل ها محسوب می شود و تا همین لحظه جوابدهی بسیار خوبی بر روی بدن تمامی بیماران بر جای گذاشته است.

 • عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده

در طول انجام این روش جراحی، قسمتی طولی معده را با روش لاپراسکوپی بر روی هم پلیسه می زنند. اینکار باعث می شود که فضای معده تنگ تر بشود و شخص بیمار نتواند وعده های غذایی زیادی مصرف کند. انجام این عمل به آن دسته از افرادی توصیه می شود که شاخص BMI آنها چیزی در حدود 35 تا 40 باشد.

عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده
عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده
 • انجام جراحی بای پس روده یا جابه جا کردن دوازدهه

در طول انجام عمل جراحی بای پس روده، قسمتی از بخش پایانی روده ی بزرگ را با کمک پنس های مخصوص بریده و از بدن جدا می کنند.

سپس با انجام روش هایی هم به کاهش مصرف وعده ی غذایی فرد کمک می کنند و هم با ترکیب شدن آنزیم های صفرا و پانکراس، کالری کمتری در بدن فرد تولید و جذب می شود.

 • عمل جراحی لاغری لیپوماتیک یا پیکر تراشی

در انجام عمل جراحی لیپوماتیک، هدف اصلی، حذف چربی های اضافه و تخلیه ی آن ها از بدن فرد می باشد. در این عمل با کمک ابزاری دستگاه های فوق پیشرفته، چربی های اضافه را که در شکم و پهلوهای فرد ذخیره شده است بدون هیچ گونه درد و خونریزی حذف می کنند.

در این عمل اراده ی فرد در نگه داشتن وزن خود مهم ترین عامل است که باید به آن توجه کند. اگر موارد توصیه شده را رعایت نکند احتمال اینکه به وزن سابق خود بازگردد بسیار بالا است.

عمل جراحی لاغری لیپوماتیک یا پیکر تراشی
عمل جراحی لاغری لیپوماتیک یا پیکر تراشی
 • عمل جراحی لیپوساکشن یا لیپوپلاستی

در طی انجام عمل جراحی لیپوساکشن، با کمک لوله ای که جنس آن از استیل است ، چربی های اضافه را از بدن خارج می کند و باعث تغییر شکل و هم چنین فرم دهی به بدن متقاضی می شود.

این روش نیز مانند پیکر تراشی ، در صورت رعایت نکردن نکات و رژیم های لازمه که پزشک اعلام توصیه کرده است، بازگشت پذیر است و فرد در مدت زمان بسیار کوتاهی به وزن سابق خود بر می گردد.

عمل جراحی لیپوساکشن یا لیپوپلاستی
عمل جراحی لیپوساکشن یا لیپوپلاستی
 • عمل جراحی لاغری زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

در آخر نوعی دیگر از عمل های جراحی که به رفع معضل چاقی فرد می پردازد، عمل جراحی زیبایی شکم است. در طول انجام این عمل، بافت ها و پوست شل شده ی شکم مورد هدف قرار می گیرد و اقدامات اصلاحی و زیباسازی بر روی آنها صورت می گیرد. این عمل بیشتر برای آن دسته از افراد مناسب است که پس از یک دوره اضافه وزن، خود را لاغر کرده اند و در نتیجه ی این امر پوست ناحیه ی شکم آن ها دچار شل شدگی شده است. یا افرادی که پس از زایمان استحکام پوست خود را از دست داده اند.

در هر صورت نتایج هر کدام از این عمل های جراحی بر روی بدن افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد . بهترین کار این است که قبل از انتخاب هر عملی با یک دکتر خوب یا پزشک متخصص ماهر مشورت کنید و با بررسی تمام شرایط و پارامترهای موجود بهترین انتخاب را در نهایت اتخاذ کنید.

عمل جراحی لاغری زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی
عمل جراحی لاغری زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

مزایای انجام عمل جراحی اسلیو نسبت به سایر روش های دیگر چیست ؟

روش های گوناگونی وجود دارد که با انجام عمل های جراحی به کاهش وزن در شخص می پردازند. این روش های همانطور که در بالا به آن ها اشاره شد شامل عمل های جراحی بای پس معده، اسلیو معده و . . . می شود.

هر کدام از این روش ها مزایا و ویژگی های مخصوص به خود را دارد و به هر فردی نوع خاصی از آنها پیشنهاد می شود. به عبارت دیر ممکن است عمل بای پس معده بر روی بدن یک بیمار بهترین نتیجه را با توجه به شرایط بدن او داشته باشد و همین عمل بر روی بدن فرد دیگر تاثیر بسیار کمی بگذارد.

یا برای فردی با میزان قابل توجه چربی در ناحیه ی شکمی تنها نیاز به پیکر تراشی باشد و احتیاجی به ایجاد تغییرات سنگین بر روی معده ی وی نباشد.

از این رو دکتر معالج پس از معاینه ی فرد به طور کامل و بررسی تمامی پارامترهای موجود بهترین روش را انتخاب می کند و در نهایت آن را اجرا می کنند. اما در میان تمامی این روش ها عمل جراحی اسلیو معده به تازگی طرفدار بسیار زیادی پیدا کرده است.

انتخاب کردن اسلیو معده از میان انواع گوناگون و متفاوت جراجی های موجود دیگر در زمینه رفع اضافه وزن، شامل مزایای بسیار زیادی است.

این فواید و نکات عمل جراحی اسلیو به شرح زیر است :

 • کم شدن از مقدار گرسنگی در شخص و به وجود آمدن احساس بی اشتهایی زیاد در افرادی که به پرخوری دچار هستند.
 • مدت زمان انجام عمل آن کوتاه تر است نسبت به عمل های مشابه نظیر بای پس معده
 • حفظ کردن ساختار روده اصلی در مسیر گوارشی
 • عدم پدیدار شدن مشکلات گوارشی که به دلیل نبود روده ممکن است در بدن شخص رخ بدهد.
 • حفظ قسمت اصلی پیلور معده
 • احتیاج نداشتن به انجام تنظیمات خاص
 • احتیاج نداشتن به وجود هیچ گونه جسم خارجی در معده
 • دست یابی به نتیجه ی بهتر در 18 ماه پس از انجام عمل
این فواید و نکات عمل جراحی اسلیو به شرح زیر است :
این فواید و نکات عمل جراحی اسلیو به شرح زیر است :

و…. بسیاری موارد دیگر. احتمال اینکه فرد به نتیجه ی مطلوب نرسد یا عمل او با موفقیت به سرانجام نرسد در اسلیو معده بسیار پایین از احتمال موجود در عمل های مشابه است.

هرچند که اگر بیمار پس از انجام اسلیو معده در صورتی که نکات و عوامل لازم بعد از عمل را به خوبی رعایت نکنند، ممکن است با بازگشت وزن خود مواجه شوند اما ریسک این بازگشت بسیار پایین است و تا خیلی کم ممکن است فرد بعد از گذشت زمان دوباره به اضافه وزن دچار شود.

زیرا نحوه ی عملکرد این روش به گونه ای است که بخش اصلی ترشح کننده ی هورمون گرلین را مورد هدف قرار می دهد و آن را حذف می کند.

لذا اضافه وزن در کوتاه مدت پدیده ی بسیار نادری است که در بیماران این روش مشاهده می شود. البته شخص باید به طور کامل تمام نکات ایمنی و موارد گفته شده توسط پزشک را رعایت کند.

فقط نکته ای که در این زمینه حائز اهمیت است، توجه به مقدار مورد نیاز مود مغذی مانند پروتئین، ویتامین و…. در بدن است که شخص باید آن را به طور کامل دریافت و مصرف کند.

شما در حال مطالعه مقاله دکتر اسلیو معده هستید

رژیم های غذایی لازم برای بعد از انجام عمل جراحی اسلیو چیست ؟

فردی که عمل جراحی اسلیو را انتخاب میکند و آن را انجام می دهد، دیگر مانند سابق نمی تواند رژیم های غذایی معمولی داشته باشد و هر نوع غرایی را مصرف کند.

در این حالت به دلیل اینکه قسمتی از بافت معده ی او را از بدنش خارج کرده اند، بدنش حساس بوده و دیگر قادر به هضم و تحمل هر نوع ماده ی غذایی نخواد بود.

لذا باید بعد از اینکه از بیمارستان مریض را ترخیص کنند، یک رژیم غذایی به او معرفی کرده و از او درخواست کنند که آن را به طور کامل رعایت کند .

در ابتدا یا در دو هفته ی اولیه پس از انجام عمل، توصیه پزشک تنها به مصرف مایعات است. یعنی بیمار مجاز به استفاده از غذایی غیر از مایعات مشخص شده نیست و باید آن را به طور کامل رعایت کند.

مایعات در روزهای اول مایعات رقیق مدنظر است و رفته رفته می توان از غذاهای آبکی غلیظ تر نیز استفاده کرد.

به طور کلی مایعات مجاز که توسط پزشک تایید می شوند به شرح زیر است:

 • آب
 • آب گوشت رقیق مانند آب گوشت های گوشت قرمز یا سفید به صورت گرم یا نیمه گرم
 • چای معمولی بسیار کم رنگ. به علت وجود کافئین در آن بیش از 2 لیوان در روز توصیه نمی شود.
 • شیر های کم چرب با فاقد چربی . درصورتی که پزشک تشخیص دهد با توجه به شرایط جسمانی بیمار، می توان از شیر های لاکتوزیا و یا شیر سویا نیز استفاده کرد.
 • دوغ هایی که در خانه ساخته می شود و بدون گاز هستند. این دوغ ها باید کاملا رقیق باشند. از طرفی استفاده از دوغ های گازدار بیرونی اصلا مورد تایید نیست و نباید استفاده کرد.
 • انواع مختلف آب میوه هایی که دارای خاصیت چربی سوزی باشد و در عین حال سرشار از مواد مغذی و مورد نیاز بدن باشد. مانند آب کرفس ، آب هندوانه آب پرتغال، آب نارنگی و . . .
به طور کلی مایعات مجاز که توسط پزشک تایید می شوند به شرح زیر است:
به طور کلی مایعات مجاز که توسط پزشک تایید می شوند به شرح زیر است:

در شرایط مصرف این مایعات باید توجه داشت که در روزهای اولیه بعد از عمل اسلیو معده، باید میزان آب بسیار کمی نوشید.

سپس رفته رفته این میزان آب یا مایعات ذکر شده در بالا را افزایش داد تا به میزان دو لیتر در روز برسد. برای اینکه شما از میزان مصرف مایعات مورد نیاز بدن خود به درستی آگاه شوید، می توانید رنگ و شفافیت ادرار خود را ملاک عمل قرار دهید.

یا به عبارت دیگر، زمانی که رنگ ادرار بیمار غلیظ یا کدر بود و یا عداد دفعاتی که ادرار خود را دفع می کند پایین باشد، می توان این برداشت را کرد که آب مورد نیاز بدن تامین نیست و باید میزان آب بیشتری مصرف کرد.

یا می توان برای جبران میزان آب مورد نیاز بدن، از مایعات آبکی استفاده کرد. در نقطه ی مقابل اگر بیمار دفع ادرار زیادی داشته باشد یا رنگ ادار او سفید و بسیار شفاف باشد، میزان آب مصرفی او زیاد از میزان مورد نیاز بدنش می باشد و می تواند برای راحتی اندکی از آن میزان کمتر کند.

در طول یک روز، بیمار باید آرام و جرعه جرعه نسبت به نوشیدن آب و مایعات اقدام کند. به طوریکه حتی نوشیدن یک لیوان آب معمولی سی دقیقه زمان ببرد.

بیمار باید به این نکته توجه داشته باشد که از نوشیدن سریع آب به شدت خودداری کند. زیرا به دلیل حذف بخشی از معده و حساس شدن آن، باید این اجازه به معده داده شود که آرام آرام توانایی خود را پیدا کند.

در صورت مصرف آب و مایعات با هم و به سرعن، ممکن است فرد دچار حالت تهوع شدید شود که این امر برای یک بیمار اصلا پسندیده نیست.

بدن یک بیمار که عمل اسلیو معده را انجام داده است، به طور معمول در روز به 60 گرم پروتئین احتیاج خواهد داشت. بیمار در روزهای اولیه بعد از عمل اجازه ی مصرف کردن مواد غذایی با این میزان پروتئین را ندارد.

اما به تدریج و با برگشت کردن توانایی معده به حالت اولیه، مصرف آبگوشت های رقیق یا شیرهای کم چرب و رقیق می تواند این میزان پروتئین بدن را تامین کند. پودرهای مخصوصی که توسط پزشک تجویز و به بیمار معرفی می شود نیز می تواند منبع تامین پروتئین کافی برای بیمار به شمار رود.

بیمار در روزهای اولیه بعد از عمل جراحی نباید از مواد قندی و یا نوشیدنی های شیرین استفاده کند. مصرف این نوع مواد غذایی باعث ایجاد تپش قلب در بیماران اسلیو معده می شود و میزان تعریق در بدن آن ها را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

مصرف هر گونه مواد غذایی جامد باید زیر نظر پزشک صورت گیرد و تا زمانی که پزشک این اجازه را به بیمار ندهد اجازه ی مصرف هیچگونه مواد غذایی جامد نخواهد داشت.

شما در حال مطالعه مقاله دکتر اسلیو معده هستید

از مایعات گازدار استفاده نکنید

در ماه های اولیه ی بعد از انجام جراحی، بیمار مجاز به استفاده ی هیچ گونه از مایعات گازدار نمی باشد. زیرا مایعات گازدار در روند گوارشی فرد اختلال ایجاد میکنند و ممکن است برای او خطرناک باشد.

استفاده از سیگار و قلیان برای بیماران عمل جراحی اسلیو معده به طور کامل ممنوع است. بعد از گذشت مدت زمان قابل توجه از عمل جراحی نیز باید زیر نظر پزشک نسبت به استفاده از این اقلام اقدام کرد.

زیرا ممکن است در هنگام مصرف از قلیان، فرد دچار حالت تهوع یا استفراغ شودو با بازگشت غذا از معده به دهان، قسمت هایی از معده که بخیه زده شده است خونریزی کند. به طور کلی بیمار باید از مصرف هر چیزی که باعث ایجاد حالت تهوع در او می شود خووداری کند.

مشروبات الکلی استفاده نکنید

مصرف مشروبات الکی در هیچ حالتی برای بیماران عمل اسلیو معده تا 6 ماه بعد از عمل قابل قبول نیست. مصرف مشروبات الکی در بیماران ممکن است باعث ایست قلبی و نهایتا مرگ شود. بعد از گذشت 6 ماه با توجه به نظر پزشک و بررسی تمامی شرایط بیمار می توان مقدار بسیار ناچیزی مشروبات الکی استفاده کرد.

قرص های مولتی ویتامین و یا پودرهای ویتامینی که پزشک به بیمار معرفی می شود باید به صورت مرتب و روزانه مصرف شوند. این قرص ها تمامی مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را در دوران رژیم غذایی بعد از عمل، تامین می نماید.

مشروبات الکلی استفاده نکنید
مشروبات الکلی استفاده نکنید

هر بیماری با توجه به شرایط بدن خود، یک نوع خاص از رژیم غذایی را باید رعایت کند. پزشک معالج عمده ی مواردی را که بیمار باید رعایت کند را به او توصیه می کند. برای اطلاع از جزئیات رژیم غذایی فرد می تواند به کارشناسان تغذیه مراجعه کرده و رژیم غذایی مناسب خود را دریافت کند.

یک دکتر خوب برای انجام عمل جراحی اسلیو چه مشخصاتی باشد داشته باشد ؟

در جامعه ای که امروزه درآن زندگی می کنیم ، به علت وجود برخی شرایط مانند درآمد بالا ، جایگاه اجتماعی بالای پزشکان و  . . . اکثر دانش آموزان و کودکان از همان ابتدای تحصیل قصد ورود به رشته ی پزشکی و تحصیل در مقاطع بالا را دارند .

اما در پشت پرده ی تمام این زیبایی ها ، سختی های کاری و مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که هر کس از عهده اش بر نخواهد آمد .

بخصوص اگر فرد ویژگی های شخصیتی لازم این شغل را نداشته باشد و فقط به دلایل محیطی وارد این رشته شده باشد .

در هر شغلی داشتن یک سری مهارت ها و ویژگی های شخصیتی از واجبات محسوب می شود و برای اینکه در کار خود موفق شوند باید افراد آن ویژگی ها را داشته باشد .

یک پزشک نیز مانند سایر مشاغل از ابتدای تحصیل و قرار گرفتن در محیط بیمارستانی کم کم برای آینده ی کاری خود آماده می شود . اما آن چیزی که در این مسیر به او کمک می کند کسب تجربه های بسیار در حوزه ی فعالیتی خود می باشد .

یک پزشک عمومی پس از اتمام تحصیل با توجه به علاقه ای که دارد و نمره ای که در امتحان دستیاری کسب می کند ، گرایش جراحی یا گوارش را به عنوان آینده ی شغلی و کاری خود انتخاب می کند. یک تشخیص غلط و تجویز یک داروی اشتباهی ممکن است به قیمت عواقب جبران ناپذیری برای بیمار تمام شود .

به همین دلیل است که شغل پزشکی از جمله مشاغل بسیار حساس و سخت محسوب می شود و برای انتخاب پزشک معالج باید کمال دقت را به کار گرفت . اما به طور کلی ویژگی ها و مشخصات یک دکتر اسلیو معده خوب را در زیر بیان کرده ایم :

یک دکتر خوب برای انجام عمل جراحی اسلیو چه مشخصاتی باشد داشته باشد ؟
یک دکتر خوب برای انجام عمل جراحی اسلیو چه مشخصاتی باشد داشته باشد ؟

هوش بالا

هوش بالا از جمله مهم ترین ویژگی های پزشکان متخصص خوب به شمار می رود . به دلیل تقاضای زیاد برای ورود به این رشته و قبولی های کم در دانشگاه ، افرادی که نسبتا از هوش بالایی برخوردار باشند

و هم چنین دارای تلاش و پشتکار بالا باشند ، وارد مقاطع پزشکی و سپس تخصص خواهند شد. از این رو می توان گفت هوش بالای پزشکان یکی از ویژگی های بارز آن ها محسوب می شود .

پزشکی رشته ای بسیار سخت است . از این رو برای اینکه فرد بتواند از پس تمام کشیک ها و سختی های این مسیر بر آید باید روحیه ی بسیار قوی و انگیزه ای بی نظیر داشته باشد

تا بتواند هم مسئولیت خودش را به نحوه احسن انجام دهد و هم تعادل بین زندگی شخصی و کاری خود به وجود آورد . لذا می توان گفت انگیزه ی بالا و علاقه ی پزشک از دیگر ویژگی های بارز او به شمار می رود .

شما در حال مطالعه مقاله دکتر اسلیو معده هستید

شخصیت جسور

یک پزشک خوب و حرفه ای برای کار در محیط های بیمارستانی و معاینه کردن بیماران مختلف با شرایط بسیار خاص ، نیازمند یک شخصیت بسیار جسور است تا در تمامی مراحل توانایی داشته باشد که روحیه خود را نگه داشته و وظیفه ی خود را به درستی انجام دهد . به همین جهت می توان گفت شخصیت جسور و همچنین روحیه قوی یک پزشک از ویژگی های دیگر او محسوب می شود.

شخصیت جسور
شخصیت جسور

انسان دوست

یک پزشک خوب باید فردی انسان دوست باشد و بتوانند خود را موقعیت مشابه با بیمار قرار دهد . سپس با توجه به این حس انسان دوستی به تجویز یک دارو بپردازد .

مثال

برای مثال یک دکتر اسلیو معده حرفه ای خود را در موقعیت یک بیمار با اضافه وزن بالا وشرایط جسمانی خاص قرار میدهد. سپس با توجه به شرایط موجود به معرفی کردن راه حل یا تجویز دارو و مواد مورد نیاز می پردازد.

یک دکتر اسلیو معده حرفه ای باید روحیه ی کار تیمی و همکاری با سایر پزشکان دیگر را داشته باشد . چرا که ممکن است در برخی موارد یک فرد فقط مشکل اضافه وزن یا چاقی نداشته باشد و در عین حال از بیماری های دیابتی خود ایمنی و . . . . نیز رنج ببرد .

در این شرایط یک پزشک باید با همکاری تیمی از پزشکان متخصص و مشاوره با آن ها برای انتخاب یک درمان مناسب باتوجه به شرایط فرد اقدام کند . از این رو داشتن روحیه ی تیمی در پزشک متخصص از نکاتی است که پزشک باید آن را در خود به وجود آورد .

شما در حال مطالعه مقاله دکتر اسلیو معده هستید

توانایی تشخیص بیماری

استدلال دیداری و توانایی تشخیص بیماری با معاینه ی حضوری از دیگر توانایی هایی است که پزشک باید به آن مسلط باشد . بسیاری از بیماری ها در همان ویزیت اولیه و با کمک علائمی که بیمار بیان می کند تشخیص داده می شود و نیاز به انجام آزمایش های زیاد، هدر دادن زمان و اذیت بیمار نیست .

یک دکتر اسلیو معده به واسطه ی مطالعات جامع و تجربه ی کاری خود باید بتواند بهترین درمان را در همان جلسه ی اول مراجعه تشخیص داده و آن را انجام دهد.

توانایی تشخیص بیماری
توانایی تشخیص بیماری

اگر به هر دلیلی بیمار نیاز به انجام عمل های جراحی داشت و درمان های دارویی و یا تزریق آن ها موثر واقع نشد ، پزشک باید بتواند با تجسم تمامی موارد و خطرات احتمالی ، آن ها را برای بیمار توضیح دهد و در صدد رفع آن ها بر آید.

ذهن سه بعدی

به عبارت دیگر داشتن یک ذهن سه بعدی برای تجسم کردن خطرات احتمالی و مراحل انجام عمل های جراحی از دیگر ویژگی های یک پزشک خوب محسوب می شود .

روابط اجتماعی بالا

روابط اجتماعی بالا و مودبانه ی پزشک از دیگر ویژگی های یک دکتر اسلیو معده خوب محسوب می شود. یک پزشک باید بتواند با بیمار خود ارتباط بر قرار کند و با صحبت در رابطه با علائم بیمار ، بهترین شرح حال را از بیمار به دست آورد .

در بسیاری از مواقع دیده شده است که یک پزشک علی رغم رزومه ی بالا و موفقیت های بسیار در طول دوران خدمت خود ، به دلیل اخلاق و عدم توانایی در برقراری یک صحبت دوستانه با بیمار، مراجعه کننده ی زیادی ندارد .

و بالعکس پزشکان بسیاری هستند که با زبان و روابط اجتماعی بالای خود می توانند مشکلات بیمار را به سادگی بر طرف نمایند . از این رو می توان گف روابط اجتماعی صمیمانه ی یک دکتر اسلیو معده از دیگر ویژگی های مثبت او شناخته خواهد شد.

روابط اجتماعی بالا
روابط اجتماعی بالا

قدرت بالا در تصمیم گیری

قدرت بالا در تصمیم گیری های سریع و درست از جمله دیگر مواردی است که یک پزشک متخصص خوب باید آن را داشته باشد .

برای مثال شرایطی را در نظر بگیرید که یک بیمار دچار خونریزی های شدید شده است و در عین حال هنوز عمل معده او به طور کامل انجام نشده است .

پزشک معالج باید بتواند با حفط روحیه ی خود بهترین تصمیم را بگیرد تا هم جان بیماردر امان بماند و هم روند عمل او به بهترین نحو ممکن پایان پذیرد. هر چقد مطالعه ی پزشک بیشتر باشد ، در این موقعیت ها درمان بهتری را تجویز می کنند .

شما در حال مطالعه مقاله دکتر اسلیو معده هستید

علاقه به مطالعه

علاقه به مطالعه و دنبال کردن جدید ترین روش های درمانی از دیگر مشخصات بارز یک دکتر اسلیو معده خوب به شمار می رود .

رشته ی پزشکی یک اقیانوسی از اطلاعات است و هر سالانه هزاران روش درمانی جدید جایگزین روش های فعلی درمان می شوند ، هزاران داروی جدید با عوارض و مشخصات جدید روانه ی بازار می شوند که هر کدام یک مدل اثر بخشی را بر روی بدن بر جای می گذارند .

از این رو یک پزشک باید علاقه به مطالعه و کسب اطلاعات در این خصوص داشته باشد و همواره دانش خود را به روز نماید تا بتواند برای هر بیمار مطابق با شرایطی که دارد بهترین درمان را تجویز نماید .

علاقه به مطالعه
علاقه به مطالعه

تسلط داشتن به زبان انگلیسی

تسلط داشتن به زبان انگلیسی یا زبان های روز دنیا . از آن جایی که زبان انگلیسی زبان اول دنیا است و جدید ترین اطلاعات و دست آورد های جهان به زبان انگلیسی بر روی مجلات مختلف به چاپ می رسند ، یک پزشک باید در سطح پیشرفته به زبان انگلیسی مسلط باشد .

چرا که به روز شدن و یا اپدیت کردن اطلاعاتش در گرو خواندن مقالات و مجلات علمی است که به زبان انگلیسی منتشر می شود. از طرفی نام 99 درصد از دارو ها و بیماری ها به زبان انگلیسی است و برای متوجه شدن اصل یک مقاله باید به زبان انگلیسی اشراف کامل داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله دکتر اسلیو معده هستید

روحیه ی شاد و قوی

روحیه ی شاد و قوی یک دکتر اسلیو معده از جمله دیگر مواردی است که پزشک باید دارا باشد . بیماری در فرد یک قضیه ای بسیار ناراحت کننده است . بسیاری از افراد به محض شنیدن مشکل خود ممکن است منقلب شوند یا تعادل خود را از دست بدهند .

پزشک در این مواقع باید با روحیه ی قوی و شاد خود بتواند آرامش را به بیمار بر گرداند و به او امید دهد . هم چنین در برخی موارد به دلایلی ممکن است بیمار از شدت بیماری جان خود را از دست بدهد و پزشک باید آنقدر روحیه ی قدرتمندی داشته باشد که دوباره بتواند به کار خود ادامه دهد .

شغل پزشکی مانند سایر مشاغل دیگر ، ساعت کاری آن مشخص نیست و ممکن است در هر ساعت از شبانه روز او را درگیر نماید .

شیفت های شبانه

پزشک باید توانایی شیفت های شبانه ، ان کال بودن در شبانه روز و . . . . را داشته باشد . این ساعت های کاری غیر ثابت و نا متعادل ممکن است تاثیرات بدی بر روی سلامت او بگذارد و از این رو فرد باید خود را تقویت کند تا دچار مشکل نشود .

یک پزشک خوب باید قابل اعتماد باشد و اسرار بیمار را به هیچ وجه جایی پخش نکند . این ویژگی آنقدر مهم و قابل توجه است که حتی در سوگند نامه ی فارغ التحصیلی از آن یاد می کنند و پزشکان قبل از شروع به کار این عهد را با خود و خدای خود می بندند .

فقط در مواقعی پزشک می تواند اطلاعات بیمار را منتشر کند که نامه ی قضایی یا پیگیری دولتی علت آن باشد . در غیر این صورت باید اطلاعات بیماری را فقط به بیمار و همراهان درجه ی یک او بیان کند .

شیفت های شبانه
شیفت های شبانه

سابقه کاری درخشان

دکتر اسلیو معده باید در سابقه ی کاری خود ، خدمات درخشانی به ثبت رسانده باشد . تجربه ی گذشته ی یک پزشک بیانگر نحوه ی درمان او و سطح سواد او است . در این مورد فرد می تواند با یک پرس و جوی ساده از افرادی که تحت نظر پزشک هستند و سوال از بیماران مختلف با پزشکان مشهور و متخصص آشنا شوند .

متواضع بودن یک پزشک از دیگر نکاتی است که یک فرد باید از لحاظ شخصیتی دارا باشد . غرور بدترین عاملی است که می تواند منجر به شکست پزشک شود .

هر چقدر یک دکتر پرونده ی درخشانی داشته باشد باز هم باید تمام صحبت های بیمار را بشنود و مطابق با آن ها تجویز نهایی صادر کند .

شما در حال مطالعه مقاله دکتر اسلیو معده هستید

غرور بیش از اندازه

غرور بیش از اندازه یک پزشک به ارائه درمان های مختلف ممکن است باعث بروز اشتباه شود و این اشتباه عواقب جبران ناپذیری برای بیمار داشته باشد. از این رو اگر متوجه شدید که یک پزشک با لحنی مغرورانه با شما صحبت می کند و به صحبت های شما گوش نمی دهد ، به دنبال پزشک دیگری بروید .

منطقی و عاقلانه تجویز کردن درمان برای بیماران از نکات دیگری است که یک دکتر اسلیو معده خوب باید آن را داشته باشد .

وجدان کاری

وجدان کاری از دیگر وظایف و ویژگی های یک دکتر اسلیو معده خوب به شمار می رود . یک پزشک باید در انجام وظایف خود وجدان کاری داشته باشد و مریض یا مراجعه کننده را پشت درهای بیمارستان یا مطب منتظر نگذارد تا کارهای شخصی خود را انجام دهد .

یا از طرفی میزان زمان حداقلی که یک پزشک باید به بیمار اختصاص دهد 20 دقیقه می باشد . نباید به علت ویزیت کردن تعداد زیادی بیمار این زمان را از بیماران دریغ نماید .

به همین دلیل است که می توان گفت پزشکان با وجدان کاری بالا ، بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند . چرا که با حوصله به تمام صحبت های بیمار گوش داده و برای او با دقت بالاتر و خیال آسوده تر دارو تجویز می کنند .

وجدان کاری
وجدان کاری

انتقاد پذیر بودن

انتقاد پذیر بودن و یا منعطف بودن یک پزشک از دیگر مواردی است که باید آن را رعایت کند . یک پزشک زمانی موفق می شود که بتواند تمام انتقادات سازنده ای که به او گفته می شود را برطرف کند و در جهت بهتر شدن روز به روز خود در تلاش و کوشش باشد .

پزشک خوب باید خود را با تمامی شرایط و موقعیت ها وفق دهد و شرایط سخت کوچک ترین اختلالی در روند کاری او ایجاد نکند . به همین دلیل است که انتقاد پذیری و منعطف بودن یک پزشک ، از جمله ویژگی های مثبت او به شمار می رود .

صبور بودن

صبور بودن پزشک از دیگر نکات مثبت او محسوب می شود . روزانه ممکن است یک پزشک صد بیمار را ویزیت کند و شاید نیمی از آن ها مشکلی مشابه به یک دیگر داشته باشد .

یک پزشک نباید خسته شود و با همان صبر و حوصله که با بیمار اولی رفتار کرده است با همان اخلاق با بیمار آخر نیز رفتار کند . از این رو می توان گفت صبور بودن از دیگر مشخصات و ویژگی های دکتر اسلیو معده محسوب می شود و باید این ویژگی را در خود تقویت نماید .

صبور بودن
صبور بودن

و  . . . . . هزاران ویژگی دیگر که داشتن آن برای یک پزشک موفق شدن ضروری می باشد . در این مسیر فقط باید توجه داشت به دلایل بسیار زیادی مانند درآمد بالاتر و . . . . تعدادی از پزشکان آنگونه که باید رفتار نمی کنند .

اگر به پزشکی مراجعه کردید که احساس کردید اندکی در انجام وظایف خود کوتاهی می کند ، دیگر او را فراموش کنید و به دنبال پزشک دیگری باشید .

در چه مراکزی می توان دکتر خوب برای انجام عمل جراحی اسلیو پیدا کرد ؟

شاید در گام اول شما نتوانید یک دکتر اسلیو معده خوب مطابق با ویژگی های ذکر شده در بالا پیدا کنید. اما با مراجعه به چندین مرکز درمانی و بیمارستان و صحبت با پزشک های مختلف به راحتی می توانید پزشک خوب و بد را از همدیگر جدا کنید.

به دلیل اینکه عمل جراحی اسلیو نیاز به تجهیزات زیادی دارد و فرد باید در اتاق عمل های مجهز به وسایل زیادی عمل شود، نمی توان این عمل را در مطب ها یا درمانگاه های کوچک انجام داد. از این رو این عمل یا در بیمارستان های دولتی انجام می شود یا در بیمارستان های خصوصی.

در چه مراکزی می توان دکتر خوب برای انجام عمل جراحی اسلیو پیدا کرد ؟
در چه مراکزی می توان دکتر خوب برای انجام عمل جراحی اسلیو پیدا کرد ؟

در صورتی که فرد محدودیت زمانی نداشته باشد و بخواهد این عمل را با هزینه ی کمتری انجام دهد می تواند به بیمارستان های دولتی مراجعه کند و از پزشک متخصص وقت بگیرد.

اما اگر بیمار محدودیت زمانی داشت، بیمارستان های خصوصی بهترین انتخاب برای او محسوب خواهد شد. برای اطلاع از آدرس بیمارستان هایی که این عمل را انجام می دهند، استفاده از تجربیات افراد متقاضی این عمل و سرچ در گوگل بهترین مراجعه به شمار می رود.

شما در حال مطالعه مقاله دکتر اسلیو معده هستید

در هنگام مراجعه به پزشک جراح عمل اسلیو چه نکاتی را باید با او در میان بگذاریم ؟

زمانی که یک بیمار تصمیم میگیرد برای رفع معضل چاقی خود به پزشک مراجعه کند باید به این امر آگاه باشد که چگونه مشکل خود را با پزشک در میان بگذارد تا پزشک بهترین و مناسب ترین روش را به وی معرفی کند. به این منظور توصیه می شود که بیمار تمامی موارد زیر را مدنظر داشته باشد و آن ها را رعایت کند:

حفظ آرامش از مهم ترین نکاتی است که بیمار باید آن را رعایت کند. بسیاری از بیماران به دلیل اضطراب، از رفتن به پزشک و صحبت درباره ی معضل خود پشیمان می شوند. پزشک دوست شماست. آرامش خود را حفظ کنید.

در هنگام مراجعه به پزشک جراح عمل اسلیو چه نکاتی را باید با او در میان بگذاریم ؟
در هنگام مراجعه به پزشک جراح عمل اسلیو چه نکاتی را باید با او در میان بگذاریم ؟

مرحله ی بعد توضیح در مورد روند چاقی و بیماری های احتمالی خود است. یک بیمار ممکن است از ابتدا به صورت ارثی به معضل چاقی گرفتار باشد یا در دوره ی کوتاهی بی دلیل اضافه وزن داشته باشد.

تمامی این موارد را به صورت جز به جز برای پزشک تعریف کند و سابقه ی بیماری های خود و خانواده ی خود را نیز به پزشک بگوید. در این مواقع پزشک به راحتی می تواند علت چاقی را متوجه شود و بهترین درمان را برای بیمار تجویز کند.

و در گام آخر قبول کردن تشخیص و اعتماد به درمان است . بیمار باید برای اینکه سریع تر به سلامتی برسد تمام صحبت های پزشک را قبول کند و به نحوه ی درمان او اعتماد کرده و آن ها را عملی کند و تا در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه ی مطلوب برسد .

هزینه ی انجام عمل جراحی اسلیو چه میزان است ؟

هزینه ی انجام این عمل در مراکز درمانی مختلف متفاوت است. هزینه این عمل بر اساس شرایط بیمار، روزهای مورد نیازی که فرد در بیمارستان بستری است، خدماتی که آن مرکز ارائه می دهد، دستمزد پزشک و . . . متفاوت است.

از طرفی این عمل چون شامل عمل های زیبایی می شود، متاسفانه هزینه ی آن را بیمه پرداخت نمی کند و بیمار باید خودش به طور کامل این هزینه را پرداخت کند.

هزینه ی انجام عمل جراحی اسلیو چه میزان است ؟
هزینه ی انجام عمل جراحی اسلیو چه میزان است ؟

و در پایان:

به دلیل حساس بودن روند انجام عمل اسلیو معده، انتخاب یک دکتر خوب اهمیت بسیار زیادی برای بیمار دارد. از آنجایی که انجام مرحله ی دوم عمل نیز مستلزم جوابگیری از مرحله ی اول عمل می باشد

هم بیمار باید به طور کامل نکات و موارد ضروری را رعایت کند، هم پزشک تا جایی که ممکن است عمل را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

از این رو هر چه در گام اولی برای انتخاب یک دکتر وسواس بیشتری به خرج دهیم در نهایت آسودگی بیشتری خواهیم داشت. ممنونیم که تا انتها با ما همراه بوده اید.

drsalimi

drsalimi

Leave a Replay

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

0912 017 4510

آخرین مقالات

0912-017-4510

مشاوره بگیرید.

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید