دوره نقاهت عمل اسلیو معده

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم مطالبی درمورد دوره نقاهت عمل اسلیو معده برای شما مخاطبان گرامی بیان کنیم، امیدورایم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معمولاً 1 تا 3 روز پس از جراحی کاهش وزن می توانید بیمارستان را ترک کنید. شما می توانید 4 تا 6 هفته بعد به فعالیت های عادی خود بازگردید. اما شما باید تغییرات طولانی مدتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا بهترین استفاده را از جراحی خود ببرید.

از آنجا که عمل اسلیو معده ، معمولا از نوع لاپاراسکوپی است، توصیه می کنیم دوران نقاهت بعد از لاپاراسکوپی را نیز مطالعه کنید.

اگر عمل بای پس معده انجام داده اید، به جای این صفحه، صفحه دوره نقاهت بای پس معده را مطالعه کنید.

 

طول دوره نقاهت عمل اسلیو معده چه مدت می باشد؟

طول دوره نقاهت عمل اسلیو معده چه مدت می باشد؟
طول دوره نقاهت عمل اسلیو معده چه مدت می باشد؟

افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، به مدت دو الی سه هفته بعد از جراحی سلامتی خود را به دست می آورند و اگر شغل آنها فعالیت کمی داشته باشد می ‌توانند بدون هیچ گونه نگرانی به فعالیت خود ادامه دهند.

بیشتر افرادی که این عمل را انجام داده اند نمی توانند فعالیت‌ های سنگین از قبیل ورزش شدید را به مدت چهار الی شش هفته بعد از عمل جراحی انجام دهند. بعد از  تمام شدن مرحله بهبودی، ورزش کردن برای به حداکثر رساندن نتیجه های این عمل جراحی و کم شدن وزن ضروری می باشد.

بعد از عمل، مصرف کردن غذا محدودیت پیدا می کند. در ابتدای کار بیمار فقط می تواند میزان بسیار کمی از مایعات را مصرف نماید و بعد از گذشت چند هفته شخص می ‌تواند به رژیم غذایی که قبلا داشته است، برگردد.

چند روز اول

چند روز اول
چند روز اول

پس از عمل اسلیو معده، احتمالاً چند روز اول را در بیمارستان برای نقاهت پس از بیهوشی و جراحی سپری خواهید کرد. در طول این مدت، برای کمک به مدیریت هر گونه ناراحتی یا دردی که ممکن است تجربه کنید، داروهای ضد درد دریافت خواهید کرد.

در چند روز اول احساس خستگی و کمبود انرژی معمول است. در این مدت باید تا حد امکان استراحت کنید تا بدنتان بهبود یابد. پزشک شما همچنین توصیه می کند که برای جلوگیری از تشکیل لخته های خون در پاهایتان، هر چه زودتر حرکت کنید.

رژیم غذایی بعد از جراحی

پس از دوره نقاهت اولیه، یک برنامه غذایی سخت را شروع خواهید کرد که به شما کمک می کند تا با اندازه جدید شکم خود سازگار شوید. پزشک دستورالعمل‌های خاصی در مورد غذاهایی که می‌توانید بخورید یا نمی‌توانید به شما ارائه می‌دهد.

به طور کلی، شما باید در هفته اول پس از جراحی یک رژیم غذایی مایعات و سپس یک هفته دیگر رژیم غذایی پوره را دنبال کنید. سپس برای چند هفته آینده به غذاهای نرم تبدیل خواهید شد تا بتوانید غذاهای جامد مصرف کنید.

پیروی از دستورالعمل های پزشک و رعایت برنامه غذایی توصیه شده برای اطمینان از اینکه معده شما می تواند به درستی بهبود یابد و با اندازه جدید خود سازگار شود، ضروری است.

فعالیت بدنی

فعالیت بدنی
فعالیت بدنی

در حالی که ممکن است در طول دوره نقاهت اولیه احساس خستگی و خستگی کنید، ضروری است که در اسرع وقت شروع به حرکت کنید. فعالیت بدنی برای جلوگیری از تشکیل لخته‌های خون در پاها و کمک به بهبود سریع‌تر شما ضروری است.

پزشک شما در چند هفته اول پس از جراحی فعالیت بدنی سبک مانند پیاده روی را توصیه می کند. با شروع احساس بهتر، باید به تدریج سطح فعالیت خود را افزایش دهید.

حداقل تا شش هفته پس از جراحی باید از انجام فعالیت های سنگین یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. پزشک دستورالعمل های خاصی را در مورد اینکه چه زمانی می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید، به شما ارائه می دهد.

در دوران نقاهت بعد از عمل اسلیو معده چه تستی از بیمار گرفته می شود؟

در دوران نقاهت بعد از عمل اسلیو معده چه تستی از بیمار گرفته می شود؟
در دوران نقاهت بعد از عمل اسلیو معده چه تستی از بیمار گرفته می شود؟

مدت زمان اندکی بعد از عمل و در بیشتر موارد در روز اول یا روز دوم، تست بلع از شما گرفته می شود که در آن تست از پرتو ایکس استفاده خواهد شد و بنابراین از شما خواسته می شود تا یک مایع که به صورت بی رنگ می باشد ( کنتراست ) را بخورید، که بعد از خوردن این مایع از معده و روده شما عبور خواهد کرد و در اشعه ایکس قابل مشاهده می باشد.

انجام دادن این کار برای پزشکان این مسئله را روشن می کند تا ببینند که آیا نشت و اینکه انسدادی در معده وجود دارد یا خیر. زمانی هم که این مسئله مورد تایید قرار گرفت، شما می توانید نوشیدن را شروع کنید و در پایان نیز برنامه رژیم غذایی خود را اجرا نمایید.

 

عوارض احتمالی

عوارض احتمالی
عوارض احتمالی

در حالی که عوارض بعد از جراحی اسلیو معده نادر است، آگاهی از خطرات احتمالی آن ضروری است.

برخی از عوارض احتمالی شامل خونریزی، عفونت، لخته شدن خون و مشکلات تنفسی است. اگر علائم شدید یا مداوم مانند درد قفسه سینه یا تنگی نفس را تجربه کردید، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

همچنین رعایت تمام دستورالعمل های جراح چاقی در طول دوره بهبودی برای به حداقل رساندن خطر عوارض ضروری است.

 

روزهای بعد از جراحی اسلیو معده چه چیزی را باید انتظار داشت؟

از آنجایی که جراحی معده شما را کوچکتر می کند، هنگام غذا خوردن سریعتر سیر می شوید. احتمالاً در چند ماه اول پس از جراحی خیلی سریع وزن کم خواهید کرد . با گذشت زمان، کاهش وزن شما کاهش می یابد. شما می توانید انتظار داشته باشید که بیشتر کاهش وزن شما در 12 ماه اول پس از جراحی اتفاق بیفتد.

 

آیا می توانم 1 هفته بعد از اسلیو معده به سر کار برگردم؟

به طور معمول، ما توصیه می کنیم که بیماران بین 1-2 هفته (برای روش های Lap-Band) تا 2-4 هفته (برای روش های منگنه مانند اسلیو معده یا بای پس) قبل از بازگشت به کار خود صبر کنند. این فرض را بر این می گذارد که این شغل نیازی به فعالیت شدید ندارد.

قبل از انجام دادن جراحی اسلیو معده باید چه مسائلی را رعایت کرد؟

افرادی که می خواهند عمل اسلیو معده را انجام دهند باید بدانند که به احتمال زیاد زمانی که برای انجام دادن عمل جراحی تعیین می شود، صبح زود می باشد. با وجود این مسئله، در برخی از موارد این موضوع تا حدودی به برنامه ای که جراح و بیمارستان دارند نیز بستگی خواهد داشت.

بنابراین شخص باید به مدت 14 روز پیش از عمل اسلیو معده به رعایت کردن رژیم غذایی که در ارتباط با قبل از جراحی می باشد، اقدام کند.

رعایت کردن رژیم غذایی قبل از عمل بسیار مهم و حیاتی می باشد، به این دلیل که کمک خواهد کرد تا به وسیله کم شدن حجم کبد و امکان دسترسی پیدا کردن آسان به معده خطر هایی که در جریان عمل جراحی ممکن است اتفاق بیفتد، جلو گیری شود. بنابراین برای این کار باید از شب قبل از عمل شخص از خوردن و آشامیدن به طور جدی خودداری کند.

رعایت کردن نکات قبل از عمل

در صورتی که شخص این مورد را رعایت نکند، عمل جراحی به این علت که احتمال استفراغ و برگشت محتویات معده به درون ریه و مسدود شدن راه هوایی وجود دارد، انجام نمی شود. به این دلیل که اتفاق افتادن چنین مسئله ای می توانند سبب مرگ شخص شود یا اینکه به پنومونی منجر شود.

حتی این امکان نیز وجود دارد که جویدن آدامس، نوشیدن آب، جویدن تنباکو یا مصرف کردن دارویی که به تایید جراح نرسیده است، سبب کنسل شدن عمل جراحی گردد.

پرونده پزشکی که برای شخص بیمار تنظیم می کنند با توجه به آزمایش‌های کنترلی پیش از عمل و رضایت ‌نامه بیمار که مبتنی بر قبول کردن خطر ها و عوارضی که احتمال وقوع آنها وجود دارد، تکمیل می ‌شود.

در مرحله یک رگ باز نیز برای مواقعی که می خواهند دارو تزریق کنند و یا سرم وصل شود، گرفته می‌شود و در مرحله آخر نیز شخص به اتاق عمل انتقال پیدا می کند.

 

 

اقدامات و مراقبت هایی که بعد از عمل اسلیو معده باید انجام داد

اقدامات و مراقبت هایی که بعد از عمل اسلیو معده باید انجام داد؟
اقدامات و مراقبت هایی که بعد از عمل اسلیو معده باید انجام داد؟

به صورت معمول، در 5 ساعت ابتدایی که عمل اسلیو معده انجام شده است، از شخص می خواهند تا برای کمک به کم شدن احتمال لخته شدن خون در پاها وجود دارد چند قدم در کنار تخت خود راه برود.

بنابراین دردی که از عمل اسلیو معده به وجود می آید، می ‌تواند برای بعضی از افراد بسیار دردناک باشد و برای بعضی دیگر نیز تحمل‌ آن راحت تر باشد. در عمل اسلیو معده میزان شدت درد، در هر فرد می تواند متفاوت باشد و ضد درد ‌های متفاوتی نیز برای این افراد تجویز می ‌شود.

 

بعضی از روش‌ های اسلیو معده سرپایی می باشند ( به این معنی که شما می توانید بعد از عمل در همان روز مرخص شوید ) ولی بیشتر آنها به منظور به دست آوردن نتیجه مطلوب بعد از عمل نیاز به بستری شدن به مدت 1 یا 2 روز در بیمارستان را دارند. بعضی از پزشکان متخصص اینگونه ترجیح می ‌دهند که بیمار به مدت 3 روز در بیمارستان بستری شود

در صورتی که پزشکان دیگری هستند که به آسانی اجازه می دهند که شخص ترخیص شود. بنابراین برای به دست آوردن نتیجه مطلوب مهم ترین نکته این است که از نظر جراح پیروی کنید.

دفترچه دستور کار

در پایان کار نیز بیمار به وسیله یک دفترچه دستورکار بعد از عمل اسلیو معده و نسخه دارویی از بیمارستان ترخیص خواهد شد. نکاتی در دفترچه وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

مصرف کردن مایعات به صورت قطره ای به طور پی در پی در طول روز  به منظور پیشگیری از مبتلا شدن به کم ‌آبی بدن نباید فراموش شود.

بعد از عمل جراجی در طی یک هفته اول حرکت های روده‌ ای که مشکل یا اینکه دردناک می شود و همچنین مبتلا شدن شخص به یبوست، طبیعی می باشد که این مشکلات با مصرف کردن داروی ضد درد شدت پیدا می کند. ولی با وجود این مسائل نباید از کمک گرفتن از پزشک متخصص برای برطرف شدن این مشکل خودداری کرد.

دارو های ضد درد تنها در مواقع ضروری باید مورد استفاده قرار بگیرند.

دارو هایی که به منظور کم کردن اسیدیته معده و برای برطرف شدن سوزش سر دل تجویز شده اند، باید به صورت منظم آنها را مصرف کرد.

پیاده روی کردن و انجام دادن ورزش های روزانه می تواند در طی کردن دوره درمان و بهبودی بسیار موثر باشد.

بعد از انجام دادن عمل اسلیو معده باید به طور جدی از بلند کردن وسیله های سنگین خودداری شود، به این دلیل که این کار می ‌تواند به بخیه ‌هایی که در قسمت جراحی وجود دارد، فشار وارد کند و باعث شود که درد بسیار شدیدی را احساس کنید.

احساس کردن خستگی زیاد به علت کم کردن کالری مصرفی می باشد که به مدت یک ماه بعد از انجام دادن عمل جراحی طبیعی است.

شما در حال مطالعه مقاله دوره نقاهت عمل اسلیو معده هستید

تا 3 هفته بعد از عمل از رفتن به حمام خودداری کنید

تا 3 هفته بعد از عمل از رفتن به حمام خودداری کنید
تا 3 هفته بعد از عمل از رفتن به حمام خودداری کنید

باید به مدت 3 هفته بعد از انجام دادن عمل اسلیو معده از رفتن به حمام یا نشستن در وان آب داغ خودداری شود.

برگشتن به محل کار به نوع شغل شخص بستگی خواهد داشت و در مدت 2 تا 4 هفته بعد از عمل جراحی امکان‌ پذیر می باشد. بیشتر اشخاص بعد از گذشت 4 تا 6 هفته قدرت و توانایی خود را به صورت کامل به دست می‌آورند.

پس از انجام دادن عمل اسلیو معده، اگر شما نیاز دارید که به دستشویی بروید، برای این کار باید از خود پرستار کمک بگیرید.

بعد از عمل باید از جوراب هایی که فشرده شده هستند یا کفش های فشاری مکانیکی را تهیه کنید و این وسایل به منظور تقویت گردش خون پس از جراحی و همچنین برای پیشگیری کردن از لخته شدن خون در پاها باید استفاده شود و این نکته را در نظر داشته باشید که این وسایل را باید از قبل عمل تهیه نمایید.

باید قبل از عمل نیز اطمینان پیدا کنید که دوستان و بستگان شما نسبت به این مسئله آگاهی دارند که شما شب اول پس از انجام دادن جراحی در بخش بستری نمی شوید و این مسئله کاملا طبیعی می باشد که شب اول خود را بعد از جراحی در HDU بستری باشید.

در صورت مشاهده چه علائمی بعد از عمل اسلیو معده باید به پزشک مراجعه شود؟

بعد از انجام دادن عمل اسلیو معده شخص ممکن است علائمی داشته باشد که باید به پزشک متخصص مراجعه شود و او را در جریان وضعیت خود قرار دهد، بنابراین علایم هشداری که بعد از عمل اسلیو معده وجود دارد شامل موارد زیر می باشد:

 • داشتن تب و لرز شدید بعد از انجام عمل جراحی
 • در صورتی که بعد از عمل دردی که شخص احساس می کند، بیشتر شود.
 • اگر شخص بعد از عمل دچار قرمزی و گرمی شود یا  از قسمت بخیه‌ های فرد چرک خارج شود.
 • اگر فرد بعد از عمل به صورت مداوم حالت تهوع داشته باشد.
 • در صورتی که شخص بعد از عمل در نوشیدن مایعات نیز دچار مشکل شود.

شما در حال مطالعه مقاله دوره نقاهت عمل اسلیو معده هستید

بعد از عمل اسلیو معده چه رژیم غذایی باید رعایت شود؟

همان طور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم که در عمل اسلیو معده، قسمتی از معده برداشته می شود. بنابراین به این دلیل که معده بعد از عمل کوچک و باریک می شود، رعایت کردن این نکته بسیار ضروری می باشد که شخص بعد از عمل رژیم غذایی که شامل مواد مغذی می باشد را شروع کند.

برای این کار باید سبزیجات، منابعی که شامل پروتئین بدون چربی می باشد و غلاتی که سبوس دار هستند در رژیم غذایی روزانه شخص قرار بگیرد. در رابطه با این مسئله بیشتر جراحان توصیه می‌ کنند که این اشخاص می توانند قسمت زیادی از کالری که مورد نیاز بدن آنها می باشد را از گوشت بدون چربی کسب کنند.

نکات مهم در مورد رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو

با وجود این مسائل، باید به این نکته توجه کرد که بعضی از گیاه ‌خواران نیز عمل جراحی اسلیو معده موفقی را پشت سر گذاشته اند. بنابراین برای انجام دادن رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده نکاتی وجود دارد که در متن پایین به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • در هفته های اول بعد از عمل جراحی اسلیو معده باید از مایعاتی که صاف شده هستند مانند آب، آب گوشتی که بدون چربی باشد و … استفاده کرد.
  • آغاز رژیم غذایی مایع به صورت کامل و دارای پروتئین از هفته دوم بعد از انجام دادن عمل جراحی می باشد.
  • شروع به خوردن غذاهایی که نرم هستند و به شکل پوره می باشند مانند سوپ، تخم مرغ نیمرو و پنیر از هفته سوم می باشد.
  • مصرف کردن غذا های نرم مانند مرغ آب ‌پز، ماهی، غلات و پوره سیب‌زمینی پیشنهاد می‌ شود که از هفته چهارم شروع شود.
  • مرحله پنجمی که برای رعایت رژیم غذایی وجود دارد این است که زمان شروع کردن مصرف غذا های معمولی باید به میزان کم و به فاصله یک روزه باشد.

چه نکاتی در رابطه با خوردن و آشامیدن بعد از عمل اسلیو معده وجود دارد؟

افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهند باید بدانند که در رابطه با خوردن و آشامیدن آنها بعد از عمل جراحی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نکاتی وجود دارد که در متن پایین به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • باید بعد از عمل غذا خوب جویده شود و همچنین غذا خوردن نیز به آرامی انجام شود.
 • بعد از عمل خوردن 3 وعده غذایی به صورت کوچک برای شخص در طی روز الزامی می باشد.
 • در صورتی که نیاز باشد خوردن مواد غذایی به صورت متراکم و دارای مواد مغذی کوچک نیز به عنوان یک میان وعده خوب پیشنهاد می‌ شود.
 • همچنین مصرف کردن پروتئین به مقدار کافی به همراه سبزیجات و میوه‌ ها را نیز نباید فراموش کرد.

شما در حال مطالعه مقاله دوره نقاهت عمل اسلیو معده هستید

چه نوع ویتامین‌ و مکمل‌ هایی بعد از عمل اسلیو معده باید به صورت روزانه مصرف شود؟

به این دلیل که بعد از عمل احتمال مبتلا شدن به کمبود ویتامین و مواد معدنی در بیشتر افراد وجود دارد، بنابراین باید برای جلو گیری از کمبود تغذیه ای از مکمل‌ ها و ویتامین ‌هایی که پزشک متخصص آنها را تجویز می کند، استفاده شود.

در برخی از موارد نیز مصرف کردن دو بار در طی روز از این مکمل ‌ها ضروری می باشد. بنابر مطالب گفته شده در بالا و به منظور جلوگیری از مبتلا شدن به کمبود تغذیه ای لیستی از ویتامین ها و مواد معدنی را در متن پایین تهیه کرده ایم:

 • مصرف کردن آهن که زمان شروع آن را باید پزشک متخصص مشخص نماید.
 • مورد دیگری که وجود دارد این است که باید سیترات کلسیم 3 بار در طی روز مصرف شود و همچنین شروع مصرف آن نیز 1 ماه پس از انجام دادن عمل جراحی می باشد و نحوه مصرف آن نیز به صورت جویدنی یا مایع می باشد که باید با رعایت کردن فاصله دو ساعتی از مکمل آهن مورد استفاده قرار بگیرد.
 • مصرف کردن ویتامین B12 نیز باید با نظر پزشک متخصص و به صورت زیر زبانی در طی روز  یا تزریق هفتگی تجویز خواهد شد.
 • مصرف کردن مکمل‌ های پروتئینی به منظور تأمین کردن حداقل 60 گرم از پروتئین روزانه در برخی از موارد با نظر پزشک تجویز خواهد شد.

 

علت کم شدن وزن بعد از انجام دادن عمل اسلیو معده چیست؟

در صورتی که با انجام دادن عمل اسلیو معده مقدار غذایی را که یک شخص می تواند در یک وعده غذایی خود مصرف کند را به میزان چشمگیری کاهش می دهد ، بنابراین عمل اسلیو معده به وسیله راه های دیگری نیز امکان پذیر می باشد که در این مسئله بسیار تاثیر گذار می باشد. بیشتر بیمارانی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند گزارش می‌کنند که حس گرسنگی آنها بعد از عمل کاهش پیدا کرده است.

بنابراین این مسئله می تواند به علت کم شدن ترشح هورمون گرلین و یا همان هورمون گرسنگی ایجاد شود. همچنین بیماران دیگر نیز بعد از عمل احساس گرسنگی نخواهند کرد  یا احساس گرسنگی در آنها کاهش پیدا کرده است.

همچنین یک بیمار معمولی بعد از انجام دادن عمل اسلیو معده این انتظار را می تواند داشته باشد که حدود ۵۰ الی ۸۰ درصد از وزن اضافی خود را بعد از جراحی از دست بدهند.

بنابراین می توان گفت که بیمار کنترل چشمگیری بر کم شدن وزن کلی خود، پس از عمل جراحی خواهد داشت. اشخاصی که برنامه ورزشی خود را بعد از انجام دادن عمل جراحی آغاز می ‌کنند یا فعالیت بدنی بیشتری دارند، این احتمال وجود دارد که این افرد درصد بیشتری از وزن اضافه خود را از دست دهند.

 

بیشتر بیماران بعد از عمل اسلیو معده چه انتظاراتی دارند؟

بیشتر افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهند، اولین و مهم ترین انتظار و خواسته آنها بعد از عمل به دست آوردن سلامتی خود می باشد.

همچنین بیشتر بیماران بعد از عمل خود انتظار دارند که به وسیله اسلیو معده بیشتر بیماری هایی که در طول عمر آن ها به آن دچار بودند، درمان شود، که در بیشتر موارد هم این مسئله برای بیماران اتفاق می افتد.

بنابراین شما می توانید با انجام دادن عمل اسلیو معده بسیاری از بیماری هایی را که داشته اید مانند دیابت را درمان کنید ولی این تصور غلط می باشد که تمامی بیماری های شما درمان پیدا کند. نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با این مسئله وجود دارد این است که اعتماد به نفس افرادی که در اثر چاقی از بیین رفته است، بعد از انجام دادن عمل اسلیو معده آن را دوباره به دست آورند.

شما در حال مطالعه مقاله دوره نقاهت عمل اسلیو معده هستید

کم شدن وزن بیماران بعد از انجام دادن عمل اسلیو چه میزانی می باشد؟

در گزارشی که در رابطه با این مسئله صورت گرفته شده است و با جمع بندی نظر بیشتر بیمارانی که این عمل را انجام داده اند، می توان این گونه بیان کرد که بعد از جراحی اسلیو معده به میزان حداقل ۶۰ درصد از وزن بیماران کاهش پیدا می کند. البته این کاهش وزن شامل اشخاصی می شود که کم تر دستورات پزشک و رژیم غذایی که مربوط به بعد از عمل اسلیو معده می باشد را رعایت کرده اند.

از طرف دیگر و در رابطه با این مسئله این گونه انتظار می رود، اشخاصی که بر اساس دستورالعمل های پزشک متخصص خود موارد مربوطه را رعایت کرده اند و همچنین به فعالیت های فیزیکی و قواعد رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری پای بند بوده اند، به میزان تقریبا ۶۰ الی ۷۰ درصد از وزن خود را کاهش داده اند.

بیماران بعد از انجام دادن عمل اسلیو معده در مقایسه با بیمارانی که بای پس معده را انجام داده اند، وزن آن ها به آرامی و با سرعت کم تری کاهش پیدا می کند و همین امر سبب می شود تا افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند به میزان کم تری به افتادگی و شل شدن پوست بعد  از جراحی دچار شوند.

چه اشخاصی از انجام دادن جراحی اسلیو معده نتیجه مثبتی به دست می آورند؟

بیشتر افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند بعد از جراحی به نتیجه ای که انتظار دارند، می رسند. ولی بیشتر بیماران نتیجه مناسب و مطلوب تری را از انجام دادن جراحی لاغری به دست می آورند.

این اشخاص در رابطه با اندازه کم شدن وزن خود بعد از عمل اسلیو، انتظار های واقعی تری نسبت به این مسئله داشته اند وهمچنین به راهکارهای پزشک درباره نحوه زندگی به صورت متعهدانه عمل می کنند.

تغییراتی که در نحوه زندگی بعد از عمل اسلیو معده باید صورت بگیرد شامل تغییر در رژیم غذایی مناسب و انجام دادن ورزش بعد از عمل اسلیو معده خواهد بود.

به صورت کلی اشخاصی که از نظر فیزیکی فعالیت بیشتری دارند و رژیم غذایی را که پزشک متخصص تجویز کرده است را نیز رعایت می کنند، نتیجه بهتر و ماندگار تری به دست می آورند.

همچنین ملاقات های پی در پی با پزشک متخصص برای انجام چکاپ، معاینه و بررسی کردن وضعیت بیمار نیز برای سلامتی و روحیه فرد می تواند بسیار مفید و مناسب باشد.

عمل اسلیو معده با دیگر روش های لاغری چه تفاوتی دارد؟

انجام دادن عمل اسلیو معده در مقایسه با دیگر جراحی های لاغری از مزیت های زیادی برخوردار می باشد. جراحی کردن حلقه معده در زمان خود طرفداران زیادی داشته ولی این روش نیز به علت اینکه وزن افراد را به میزان کم تری کاهش می داد و آمار بالایی نیز در رابطه با عوارض بعد از جراحی وجود داشت، بنابراین بر اساس مطالب گفته شده قابل مقایسه و رقابت با عمل اسلیو معده نمی باشد.

همچنین می توان این گونه بیان کرد که عمل بای پس معده نیز به عنوان استاندارد ترین شیوه جراحی لاغری در چند سال گذشته در بین افراد شناخته شده بود، در سال های کنونی جای خود را به عمل اسلیو معده داده و دلیل این امر نیز راحت بودن روش جراحی و کم تر بودن عارضه های بعد از عمل اسلیو معده نسبت به بای پس معده است.

همچنین در رابطه با این موضوع این احتمال نیز وجود دارد که مبتلا شدن به سندروم دامپینگ و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بیمارانی که بای پس معده را انجام داده اند، بسیار بیشتر از عمل اسلیو معده باشد.

در پایان توصیه می کنیم، هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله را مشاهده کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا جهانبخش
سارا جهانبخش
2 سال قبل

سلام ببخشید دکتر من ۸۷ کیلو هستم با قد ۱۵۹ یا ۱۶۰ میتونم این عنلو انحام بدم؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید