در عمل اسلیو چند درصد از معده برداشته میشود؟

در عمل اسلیو چند درصد از معده برداشته میشود؟

فهرست مطالب

امروز از مرکز درمان چاقی تهران با شما هستیم، تا بررسی کنیم در عمل اسلیو چند درصد از معده برداشته میشود؟

اسلیو گاسترکتومی که به عنوان جراحی اسلیو معده نیز شناخته می شود، یک روش کاهش وزن است که شامل برداشتن بخشی از معده است. این عمل به طور فزاینده ای در میان افرادی که با چاقی و مشکلات سلامت مرتبط با آن دست و پنجه نرم می کنند، محبوب است. با این حال، اغلب در مورد درصد معده ای که در طی عمل اسلیو برداشته می شود، سردرگمی وجود دارد. در این مقاله اطلاعات دقیقی در مورد روش اسلیو گاسترکتومی ارائه می کنیم و به این سوال که در عمل اسلیو چند درصد از معده برداشته می شود پاسخ می دهیم.

آشنایی با اسلیو گاسترکتومی

اسلیو گاسترکتومی یک روش جراحی است که شامل برداشتن بخش بزرگی از معده برای کاهش اندازه و ظرفیت آن است. این روش به طور معمول به روش لاپاراسکوپی انجام می شود، به این معنی که جراح به جای یک برش بزرگ، چندین برش کوچک در شکم ایجاد می کند. در طی این عمل، جراح سمت چپ معده را که قسمتی است که هورمون گرسنگی گرلین را تولید می کند، برمی دارد. با برداشتن این قسمت از معده، بیماران کمتر احساس گرسنگی می‌کنند و با وعده‌های کوچک‌تر غذا بیشتر سیر می‌شوند.

چند درصد از معده در عمل اسلیو برداشته می شود؟

چند درصد از معده در عمل اسلیو برداشته می شود؟
چند درصد از معده در عمل اسلیو برداشته می شود؟

مقدار معده ای که در حین گاسترکتومی اسلیو برداشته می شود بسته به نیاز هر بیمار و ترجیح جراح متفاوت است. با این حال، به طور متوسط، حدود 75-80٪ از معده در طول عمل اسلیو برداشته می شود. این باعث می شود شکمی آستینی شکل که تقریباً به اندازه و شکل یک موز است. سپس معده باقی مانده بسته می شود و معده کوچکتری ایجاد می کند که غذای کمتری را در خود نگه می دارد و به بیماران کمک می کند سریعتر احساس سیری کنند.

مزایای اسلیو گاسترکتومی

اسلیو گاسترکتومی یک روش کاهش وزن بسیار موثر است که فواید سلامتی زیادی دارد. برخی از مزایای عملیات آستین عبارتند از:

 • کاهش وزن قابل توجه: بیماران می توانند انتظار داشته باشند که تا 60 درصد از وزن اضافی خود را در سال اول پس از جراحی از دست بدهند.
 • بهبود سلامت: گاسترکتومی آستین می تواند به بهبود یا رفع مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا و آپنه خواب کمک کند.
 • افزایش تحرک: با کاهش وزن بیماران، اغلب حرکت و ورزش را آسان‌تر می‌کنند که می‌تواند سلامت و کیفیت زندگی آنها را بیشتر کند.

خطرات و عوارض بالقوه

مانند همه روش های جراحی، اسلیو گاسترکتومی خطرات و عوارض احتمالی دارد. برخی از خطرات مرتبط با اسلیو گاسترکتومی عبارتند از:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • لخته شدن خون
 • ذات الریه
 • عوارض بیهوشی

پس از جراحی نیز ممکن است عوارضی مانند:

 • تنگی: باریک شدن دهانه معده
 • نشت: محتویات معده به داخل حفره شکم نشت می کند
 • رفلاکس: اسید معده به سمت مری برمی‌گردد
 • کمبود ویتامین و مواد معدنی: سوء جذب مواد مغذی ضروری

همکاری نزدیک با جراح و پیروی از تمام دستورالعمل های بعد از عمل برای کاهش خطر عوارض ضروری است.

صفحه مرگ با عمل اسلیو معده را مشاهده کنید.

چرا مقدار زیادی از معده در اسلیو معده برداشته می شود؟

چرا مقدار زیادی از معده در اسلیو معده برداشته می شود؟
چرا مقدار زیادی از معده در اسلیو معده برداشته می شود؟

نهایتا جراح بخش بزرگی از معده شما را برمی دارد و یک “آستین” باریک به جا می گذارد. کاهش معده به کاهش کالری و کاهش سیگنال های گرسنگی کمک می کند. این جراحی برای کمک به افراد مبتلا به چاقی شدید بالینی برای کاهش وزن موثر ارائه شده است.

نتیجه

اسلیو گاسترکتومی یک روش موثر کاهش وزن است که شامل برداشتن 75 تا 80 درصد معده برای ایجاد معده کوچکتر و آستینی شکل است که به بیماران کمک می کند سریعتر احساس سیری کنند. در حالی که این روش دارای برخی از خطرات و عوارض بالقوه است، مزایای متعددی از جمله کاهش وزن قابل توجه، بهبود سلامت و افزایش تحرک دارد. اگر در حال بررسی اسلیو گاسترکتومی هستید، بسیار مهم است که در مورد خطرات و فواید آن با پزشک خود صحبت کنید و بر اساس نیازها و اهداف فردی خود تصمیمی آگاهانه بگیرید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید