درمان ژنتیکی دیابت

درمان ژنتیکی دیابت

فهرست مطالب

امروز با موضوع درمان ژنتیکی دیابت در خدمت شما هستیم.

همان طور که اکثر شما می دانید دیابت بیماری شیرینی است که با آمدنش کام هر فردی  تلخ می شود. امروزه با توجه به سبک زندگی های جدید، استرس و فشار عصبی بیش تر از هر وقت دیگری شاهد این بیماری هستیم. افرادی که قند خون آن ها در بین اعداد ۹۵ تا ۱۲۵ در گردش است باید بیش تر از دیگر افراد مراقب این بیماری باشند.

مقدمه

درمان ژنتیکی دیابت
درمان ژنتیکی دیابت

حالت نرمال قند خون هر فردی باید کم تر از عدد ۱۰۰ باشد. البته این اعداد ذکر شده باید در صورت ناشتا بودن محاسبه شوند اما اگر فردی در دو روز متوالی به صورت ناشتا نتیجه آزمایش خون او بیان گر عددی بالا تر از ۱۲۶ باشد می توان گفت این فرد به دیابت مبتلا است.

درمان ژنتیکی دیابت
درمان ژنتیکی دیابت

عوامل بسیاری دست به دست یک دیگر می دهند تا این بیماری خود را نشان بدهد یکی از آن ها چاقی است اگر به هر دلیلی دارای اضافه وزن هستید از همین امروز به فکر کاهش وزن خود باشید هم چنین عامل دیگر بروز دیابت بی تحرکی است اگر از آن دسته افرادی هستید که اصلا از جای خود تکان نمی خورید بایت خدمت شما عرض کنم که شما در معرض این بیماری خطر ناک هستید. شایان به ذکر است که برخی از افراد نیز به صورت ژنتیکی به این بیماری مبتلا هستند.

درمان ژنتیکی دیابت چیست؟

 • روش های درمان دیابتی نوع 1 

 1. داروی بی گوانیدین
 2. مصرف انسولین
 3. ورزش
 4. کنترل کردن (چربی ها،کربوهیدرات،پروتئین ها،ویتامین ها،مواد معدنی،فیبر)
 5. سلول های بنیادی
 6. مکمل های انسولین
 • روش های درمان دیابتی نوع 2

 1. درمان دیابت نوع ۲ با کمک مواد طبیعی (وندیوم، منیزیوم، کوآنزیم، جینسنگ، کروم)
 2. ورزش
 3. کنترل کردن (چربی ها،کربوهیدرات،پروتئین ها،ویتامین ها،مواد معدنی،فیبر)
 4. جراحی های چاقی
 5. طب سوزنی
 6. طب سنتی
 7. درمان دیابت نوع ۲ به کمک دارو (رپا گلیند،پیو گلیتا زون، آکاپوز، متفور مین، گلی بن گلامید)

در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت:

دیابت نوع ۱

دیابت نوع ۲

دیابت بارداری

علائم بیماری دیابت کدامند

ژنتیک دیابت نوع ۱

نکات باقی مانده از درمان ژنتیکی دیابت

داروی دیابت نوع ۱

درمان جدید دیابت

نقش پروتئین ها در درمان دیابت چیست

یک نگاه کلی به دیابت نوع ۲

نقش ژنتیک در ابتلا به دیابت نوع ۲

چگونه درمان ژنتیکی دیابت شروع شد

درمان قطعی دیابت نوع ۲

آیا کروم برای درمان دیابت موثر است؟

دیابت نوع ۱

دیابت یک بیماری است  و زمانی به وجود می آید که پانکراس دیگر انسولینی از خود تولید نمی کند و یا این که این انسولینی که بدن تولید می کند مصرف نمی شود. دو نوع دیابت داریم. دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲

دیابت نوع ۱یک نوع بیماری خود ایمنی است.  این نوع دیابت وابسته به انسولین است و سیستم دفاعی بدن خود به خود دچار مشکل می شود. معمولا درصد کمی از افراد به این نوع دیابت مبتلا می شوند و در صورت ابتلا باید روزانه انسولین مصرف کنند.

دیابت نوع ۱
دیابت نوع ۱

اگر هر کدام از علائم دیابت را در خود و یا یکی از اعضای خانواده خود دیدید فوراً به پزشک مراجعه کرده و تحت نظر آن باشید. پزشکی که شما می توانید برای درمان دیابت به آن مراجعه کنید باید متخصص در غدد و متابولیسم بدن باشد هر چند که پزشک های عمومی نیز می توانند با انجام یک سری آزمایش ساده به این نکته پی ببرند.

دیابت نوع ۲

نام دیگر دیابت نوع دو دیابت بزرگ سالان است زیرا این نوع دیابت به کرات در افراد بزرگ سال دیده می شود و اگر فردی با اضافه وزن هستید در خطر ابتلا به این نوع بیماری قرار دارید.

این نوع دیابت زمانی بروز می کند که بدن فرد در برابر انسولین از خود مقاومت نشان می دهد این مقاومت ممکن است به دلیل درست عمل نکردن پانکراس باشد. بدن که مقاومت می کند قند خون به مقدار‌ قابل توجهی بالا می رود.

این بیماری عوارض بسیار بالایی دارد و می شود گفت با آمدن این بیماری زندگی فرد دست خوش تغییراتی می شود زیرا به سادگی قبل نمی شود از هر مواد غذایی که دلتان می خواهد بخورید.

دیابت نوع ۲
دیابت نوع ۲

عوارض این بیماری در پاها، کلیه ها، چشم ها و اعصاب  نمایان می شود. دیابت نوع ۲ در برخی از افراد با پرهیز از یک سری مواد خوراکی کنترل می شود و گاهی نیز فرد برای کنترل دیابت خود مجبور به مصرف قرص می شود.

پیشنهاد می کنیم از مقاله درمان دیابت جدید دیدن کنید.

دیابت بارداری

این نوع دیابت شایع ترین مشکلی است که زنان باردار به آن بر می خورند. این نوع دیابت اصلا نگران کننده نیست و پس از اتمام بارداری معمولا به پایان می رسد.

زنان باردار در هفته های ۲۴ تا ۲۸ ام بارداری خود باید یک سری آزمایش انجام بدهند که اگر به این دیابت مبتلا شده باشند با این آزمایش ها مشخص می شود. معمولا بیماری دیابت با تکرر ادرار و تشنگی زیاد فرد خود را نشان می دهد اما باید خدمت شما عرض کنم که دیابت بارداری هیچ گونه علائمی ندارد و اصلا از حالات زن باردار شما متوجه این بیماری نمی شوید.

در موارد خیلی کمی  از زنان باردار مبتلا به دیابت شما علائم بیماری را می بینید. دقت کنید این بیماری حتما باید توسط بیمار با انجام یک سری کار کنترل شود در غیر این صورت ممکن است آسیب هایی به فرزند او برسد و یا این که خود فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

علائم بیماری دیابت کدامند

بیماری دیابت یک سری علائم و نشانه های ثابتی دارد که فرقی ندارد فرد مبتلا مرد باشد یا زن. اگر این علائم  را در خود یا هر فرد دیگری در نزدیکی خود دیدید به فکر چاره باشید زیرا این افراد با کاهش وزن روبرو می شوند.

تشنگی و گرسنگی شدید و به دنبال آن تکرر ادرار، ضعف و اختلال در دید، خوب نشدن و یا دیر خوب شدن زخم ها، احساس ضعف و خستگی مداوم از این علائم هستند‌. معمولا در افرادی که دیابت نوع ۱ مبتلا هستند تغییر در خلق و خو نیز دیده می شود.

علائم بیماری دیابت کدامند
علائم بیماری دیابت کدامند

اما یک سری علائم هستند که مخصوص مرد ها هستند مثل ضعف عضلانی، اختلال در نعوظ و یا کاهش میل جنسی  و یک سری علائم دیگر وجود دارند که در زنان مبتلا به دیابت دیده می شوند مثل خشکی پوست و یا خارش آن و یا عفونت پوست و عفونت دستگاه ادراری. در صورت مشاهده تعدادی از این نشانه ها حتما به پزشک مراجعه کرده و با انجام یک سری آزمایش مطمئن شوید.

پیش گیری از بیماری دیابت

از قدیم گفته اند : پیش گیری بهتر از درمان است. شما می توانید با مراعات یک سری نکات ریز خود را در برابر ابتلا به این بیماری پر درد سر خلاص کنید.

اگر می خواهید به این بیماری دچار نشوید حتما این بخش را با دقت کافی مطالعه کنید. اولین قدم برای پیش گیری حذف کربوهیدرات و شکر از برنامه غذایتان است. سپس سعی کنید هر طور که در برنامه غذایی خود فیبر بالا ، سبزیجات و گیاهان طبیعی را جای دهید.

به مقدار زیادی آب بنوشید هم چنین از نوشیدن چای و قهوه نیز غافل نشوید. از امروز تنبلی را کنار گذاشته و هر روز به طور مرتب ورزش کنید. از دارچین به مقدار زیادی در غذا های خود استفاده کنید و به دنبال آن مصرف گوشت قرمز را پایین ببرید. جالب است بدانید اگر خواب کافی داشته باشید نیز به این بیماری دچار نخواهید شد.

ژنتیک دیابت نوع ۱

تحقیقات  نشان می دهد که  حدودا از بین ۴۰۰ یا ۶۰۰ کودک حداقل یکی از آن ها به بیماری دیابت مبتلا می شود. اولین بار درمان ژنتیکی دیابت بر روی موش ها انجام شد.

ژنتیک دیابت نوع ۱
ژنتیک دیابت نوع ۱

محقق ها تعدادی موش را که بر اثر سیستم دفاعی خود بدنشان به دیابت مبتلا شده بودند را آوردند و آزمایش های لازم و درمان های مورد نیاز را روی آن ها انجام دادند تقریبا می توان گفت نیمی از آن موش ها به درمان رسیدند و دیگر نیازی به انسولین نداشتند .

همان طور که می دانید دیابت نوع یک زمانی اتفاق می افتد که سیستم های بدن به پانکراس حمله کنند و با نابود کردن پانکراس مقدار انسولین بدن در پی آن کم شود. این کمبود ترشح انسولین سبب زیاد شدن قند خون می شود و فرد بیمار می شود. محققان توانستند با تزریق اینتر لوگین ۱۰ درمان ژنتیکی دیابت را شروع کنند و این درمان به گونه ای پیش رفت که حتی پس از گذشت ۲۰ ماه و انجام آزمایش های مجدد آن ها فهمیدند که این بیماری باز نگشته است و موش ها بدون استفاده از انسولین به زندگی خود ادامه می دهند.

نکات باقی مانده از درمان ژنتیکی دیابت

این آزمایش ها و درمان ژنتیکی دیابت  اگر چه درمان کننده ی قطعی بیماری خود ایمنی نبود اما خب از تخریب مجدد سلول های جدید پانکراس جلوگیری کرد.  یکی از پزشکان متخصص در این زمینه می گوید که با احداث یک گودال در کنار سلول بتا نتوانسته اند به صورت موقت از حمله سلول های خودی به این سلول مد نظر جلوگیری کنند.

هم چنین این پزشک اضافه می کند که موش هایی که تحت درمان بوده اند کمی اضافه وزن می گیرند لازم به ذکر است که در ابتدای این آزمایش ها و درمان هیچ کدام  اضافه وزن نداشتند و طول عمر آن ها نیز از موش های درمان نیافته بیش تر است. هنوز علت بهبود نیافتن کل موش ها  مشخص نیست  و این نکته ای است که هنوز مورد بررسی  و آزمایش قرار می گیرد.

نکات باقی مانده از درمان ژنتیکی دیابت
نکات باقی مانده از درمان ژنتیکی دیابت

آزمایش هایی در دانشگاه فلوراید انجام شد

مدیر این دانشگاه در طی یک مصاحبه اعلام کرد که  اطلاعاتی در رابطه با ژنتیک و DNA افرادی که به دیابت نوع ۱ مبتلا هستند را با افرادی که به این بیماری دچار نشده اند را با یک دیگر مقایسه کرده اند. آن ها شروع مطالعه را با حدود ۲۰۰ هزار ژنوم استارت زدند و نقشه دقیقی را از آن طراحی کردند از تغییرات پی در پی DNA که سبب بیماری دیابت می شود.

آن ها در نقاطی از ژنوم شاهد تغییراتی بودند که علت بیماری بود.SNPS که تعداد آن از هزار تا به کم تر از پنج تقلیل دادند. با توجه به این نکات ریزی که کشف شد دیگر محقق ها با انگیزه ی بیش تری درباره ی درمان ژنتیکی دیابت  کار کردند.

نظر دکتر Brusko در رابطه با درمان ژنتیکی دیابت

دکترBrusko درباره ی درمان ژنتیکی دیابت  می گوید: بهتر است تحقیق گران به جای این که وقت خود را برای تعیین ژن هایی که سبب ابتلا به این بیماری هستند و این بیماری را زیاد می کنند روی عواملی که سبب این تغییرات هستند متمرکز شوند. هم چنین در ادامه سخن های خود اضافه کرد که این تحقیقات انجام شده علاوه بر درمان ژنتیکی دیابت و توقف  دیابت نوع ۱ سبب پیش گیری این بیماری می شود

و دست پزشک ها را در این امر باز می کند که از این پس برای تصحیح نقص های این چنینی و بیماری های خود ایمنی درمان های جدید و نویی را شروع کنند.

علاوه بر دکتر Brusko پزشک دیگری به نام دکتر Rich  برای تکمیل این سخن ها افزود که نتیجه این تحقیق ها بسیار مهم و کلیدی است زیرا ما دیگر ارتباط بین ژنوم ها را بفهمیم و متوجه می شویم که دلیل بروز بیماری تغییرات در کدام ژنوم است.

داروی دیابت نوع ۱

تقریبا ۱۰ یا ۱۵ درصد از افرادی که مبتلا به بیماری دیابت می شوند با نوع ۱ این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. این بیماری بر خلاف نوع ۲ آن غالبا در افراد کم سن و سال و کودکان دیده می شود. تعدادی دارو و مواد غذایی هستند که مقدار قند خون را پایین می آورند اما باید خدمت شما عرض کنم که مصرف تنهایی این دارو ها و جوشانده های خانگی بدون مصرف انسولین درمان قطعی به شما نمی دهند.

داروی دیابت نوع ۱
داروی دیابت نوع ۱

داروی دیابت نوع ۱ هنگامی تجویز می شود که فرد دیگر نمی تواند مواد معدنی را آن طور که باید جذب کند و عواملی مثل ورزش و کم کردن وزن تاثیری بر کم شدن قند خون نداشته است‌.

همان طور که همه شما می دانید در جنسیت های مختلف و سن های گوناگون  علائم و میزان قند خون متفاوت است از این رو برای درمان های کند و طولانی مدت از داروی گلی بن کلامید کمک گرفته می شود و هم چنین برای اثر بخشی سریع تر پزشکان داروی تولبوتامید را تجویز می کنند‌. این دارو ها سبب می شوند که انسولین در پانکراس آزاد شود در نتیجه گلوکز خون پایین رود.

این دارو ها دارای عوارض آن چنانی نیستند

این دارو ها دارای عوارض آن چنانی نیستند اما اگر خود شما و یا عزیزی که در نزدیکی شما به دیابت نوع ۱ مبتلا است و این دارو ها را مصرف می کند کهولت سن دارد و یا به بیماری نفروپاتی مبتلا است بهتر است بیش تر احتیاط کند.

جالب است بدانید که اضافه وزن  موجب می شود که سولفونیل اوره کم شود  پس به شدت نسبت به اضافه وزن خود سخت گیر باشید و با یک رژیم غذایی سالم و دقیق و هم چنین ورزش مرتب  سعی کنید که آن را کنترل کنید تا به عمل بهبود خود کمک شایانی کنید.

برای درمان دیابت بی گوانیدین مصرف کنید

برخی از افراد هستند که هر چه میزان غذای خود را کم کنند و از آن طرف میزان سوخت و ساز بدن را بالا تر ببرند باز تغییری در وزن خود نمی بینند در این مواقع پزشک متخصص داروی متفورمین تجویز کرده که فرد بتواند به راحتی وزن خود را کنترل کند. البته همان طور که می دانید هر دارویی عوارض جانبی مخصوص به خود را دارد و این دارو نیز از این امر مستثنی نیست. عوارض این دارو شامل اسهال و استفراغ می شود  که با ادامه دادن درمان این مشکل رفته رفته کم رنگ تر می شود. هم چنین در طول درمان این دارو بدن شما ویتامین B 12  جذب نمی کند. داروی دیگری که در این مواقع تجویز می شود بی گوانیدین است این دارو مقدار حساسیت بدن به انسولین را کم می کند و بدن فرد مبتلا را مقاوم می کند‌.

مصرف انسولین در افراد دیابتی

تمام افرادی که از بیماری دیابت نوع یک رنج می برند مجبور به مصرف روزانه انسولین بوده و باید آن را به صورت زیر پوستی تزریق بدن خود کنند. دو نوع انسولین در کشور ما در معرض استفاده ی مردم قرار می گیرد. انسولین نوع اول  انسولینی است که اثر بخشی معمولی و نرمالی دارد اما انسولین نوع دوم  انسولین کریستال است.

گاهی برخی از افراد با توجه به میزان قند خون بالا رفته خود مجبور می شوند که هر دوی این انسولین ها را با یک دیگر ترکیب کنند باید حتما به این نکته توجه کنند که در سرنگ ابتدا باید انسولین کریستال را بالا بکشند سپس انسولین دیگری را به آن اضافه کنند. زمان و تایم استفاده از این انسولین ها نیز نکته قابل توجه دیگری است.

اگر قصد تزریق انسولین کریستال را دارید  بهتر است این کار را قبل از خوردن غذا انجام دهید در صورتی که می توانید انسولین با اثر بخشی متوسط را قبل از خوابیدن خود مصرف کنید. تعداد مصرف این انسولین ها در روز به مقدار قند خون شما بستگی دارد معمولا یک و یا دو بار تزریق می شوند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله درمان پیش دیابت را مطالعه کنید.

درمان جدید دیابت

محققان و دانشمندان آزمایش ها و تحقیقاتی را روی بدن بشر انجام داده اند و مدعی شده اند که با انجام یک سری کار ها می توانند به مدت ۶ ماه دیابت نوع ۱ را متوقف کنند که این امر یک موضوع بسیار عالی در  درمان ژنتیکی دیابت  به شمار می رود.

دانشمند ها ی امریکایی آمده اند با تزریق انسولین به بدن موش ها سبب شده اند که موش ها نیز در بدن خود انسولین داشته باشند. سپس با ضعیف و یا غیر فعال کردن سیستم بدنی آن ها موجب شده اند که از آسیب سیستم دفاعی بدن به سلول مورد نظر جلوگیری کنند.

این تحقیق های انجام شده سبب پیشرفت و نتیجه های امید بخشی در بخش درمان ژنتیکی دیابت  شده است.  به امید خداوند و با عملی شدن این آزمایش ها بر روی انسان به درمان قطعی دیابت  برسند. اگر چه شما می توانید با رعایت اصول غذایی و پرهیز های لازم هم چنین با مصرف به موقع انسولین و دارو های تجویز شده تا مقدار قابل توجهی این بیماری را کنترل کنید.

درمان دیابت نوع ۱ به وسیله ی سلول های بنیادی

دیابت نوع ۱ یک نوع اختلال در سیستم دفاعی بدن محسوب می شود که بهتر است برای درمان آن از خود بافت ها و سلول های بدن کمک بگیریم. همان طور که قطعا اکثر شما می دانید سلول های بنیادی بدن برای درمان انواع بیماری های مزمن و خطر ناک و گاهی کشنده ی انسان به کمک او آمده و آن را درمان کرده است.

برای درمان دیابت نوع ۱ نیز می توان از سلول های بنیادی کمک گرفت چون سلول های بنیادی در حالت نرمال  از خود هورمون های ترشح و تولید می کنند که برای درمان این بیماری بسیار چاره ساز می باشد‌.

سلول هایی در بدن وجود دارند که می توانند در صورت لزوم به شکل هورمون  انسولین در آیند  و وظیفه ی ترشح انسولین  را بر گردن بگیرند. برای آزمایش این نظریه نیز محققان بار دیگر به سراغ موش ها رفتند و با تزریق این سلول ذکر شده سبب تولید انسولین در بدن موش ها شدند و پس از گذشت چندی موش ها به درمان دیابت دست پیدا کردند.

شایان به ذکر است که این آزمایش ها هنوز بر روی انسان انجام نشده است اما اگر انجام شود و به نتیجه دلخواه برسند یک درمان فوق العاده در زمینه دیابت می باشد.

از ورزش به عنوان درمان گر دیابت یاد کنید.

اگر تازگی به دیابت حالا هر نوعی دچار شده اید اولین قدم برای درمان و کنترل آن شروع یک ورزش مرتب و روزانه است.  انجام ورزش علاوه بر تاثیری که در روحیه شما می گذارد مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی را کم تر می کند.

پس از همین امروز ورزش خود را به صورت جدی شروع کنید.  هم چنین می توانید در زمینه های دوچرخه سواری، والیبال، بسکتبال، بدمینتون ، شنا و یا حتی پیاده روی فعالیت کنید و پس از یک مدت منظم انجام دادن این ورزش ها تاثیر آن ها را به چشم خود می بینید. انجام ورزش های مرتب به همراه رژیم غذایی مناسب و منظم موجب می شود که شما از انسولین کم تری استفاده کنید.

اگر هنوز به این بیماری دچار نشده اید به هیچ وجه نگویید که من چرا ورزش کنم؟ شما نیز در صورت انجام ورزش های پی در پی خطر ابتلا به این بیماری را برای خود کم تر می کنید.

در برنامه غذایی خود به این نکات توجه کنید

 • چربی ها
 • کربوهیدرات
 • پروتئین ها
 • ویتامین ها
 • مواد معدنی
 • فیبر و …

نقش چربی ها در این بیماری

برای درمان و کنترل این بیماری حتما باید هواستان به میزان چربی های دریافتی باشد . معمولا چربی هایی که حاوی امگا ۳ هستند چربی های موجود در خانه را به طرز چشم گیری کم می کند.  از آن جایی که کم کردن چربی و کلسترول ارتباط مستقیمی با کم کردن و کنترل کردن دیابت دارد سعی کنید روزانه مقدار این کلسترول بدن از ۲۰ میلی گرم بیش تر نشود. اگر این مقدار تا نزدیکی ۳۰ میلی گرم هم شد مشکلی ندارد اما سعی کنید بیش تر از این نشود. می توانید امگا ۳ را در مواد غذایی مثل ماهی و روغن کبد آن، مغز آفتاب گردان، گردو، پسته، تخمه، بادام و … پیدا کرد. من از شما تقاضا دارم که برای درمان این نوع بیماری حتما توجه بیش تری به برنامه غذایی خود نشان دهید.

کربوهیدرات دریافتی  را کنترل کنید.

حدودا می توان گفت که ۵۰ درصد و یا بیش تر حتی از کالری هایی که انسان روزانه دریافت می کند از کربوهیدرات است. در بخش قبل خدمت شما گفتم که میزان کلسترول نباید از حدی فراتر رود پس برای کنترل کالری و کلسترول بدن باید ابتدا مقدار کربوهیدرات را کنترل کنید.

لازم است این نکته را اضافه کنم که مواد غذایی که کربوهیدرات بخش عظمی از آن ها را تشکیل می دهند برای دیابت مناسب نیستند. غذا هایی که حاوی نشاسته می باشند مثل نان، سیب زمینی، ماکارونی و … مقدار قند خون را بالا می برند.

نقش پروتئین ها در درمان دیابت چیست

مصرف پروتئین برای همه ی افراد چه سالم و چه بیمار ضروری و لازم است و باید به کرات از آن در برنامه غذایی استفاده شود. برای افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند نکته ضروری و حیاتی این است که بیش تر از سابق به پروتئین های دریافتی خود توجه کنند.

میزان دریافتی این پروتئین ها در روز حداقل باید  ۱۰ تا ۱۵ درصد باشد. از پروتئین هیچ نوع مواد غذایی به خصوص گوشت ها غافل نشوید.

در زمان بار داری، کهولت سن، فشار عصبی و استرس میزان پروتئین دریافتی بدن متفاوت می باشد. دقت کنید که اگر دچار بیماری نفروپاتی هستید بهتر است مقدار پروتئین دریافتی کم تر باشد.

نقش ویتامین ها در بدن انسان

ویتامین های مورد نیاز بدن بسیار گوناگون هستند و این ویتامین ها را می توان بر حسب نوع آن ها در مواد غذایی گوناگونی دیده می شود. این ویتامین ها شامل ویتامین آ،  ویتامین ب۱، ویتامین ب ۱۲، ویتامین ث، ویتامین دی، ویتامین e و …  می توانید این ویتامین ها را بر حسب خوردن مواد غذایی مناسب به دست آورید و یا این که با خوردن قرص ها و مکمل ها این نیاز بدن را تامین کنید.

مواد معدنی برای افراد دیابتی ضروری است.

برای افراد مبتلا به دیابت مقدار مواد معدنی و ویتامین ها باید کنترل شود و از یک حدی پایین تر نرود. اگر به هر دلیلی این مواد معدنی از مواد غذایی شما تامین نمی شود بهتر است جای آن ها را با مکمل ها و قرص و دارو پر کنید و هر طور که مواد معدنی مورد نیاز را به بدن برسانید هم چنین سعی کنید غذا های متنوع میل کنید که هیچ ویتامین و مواد معدنی از زیر دستتان خارج نشود.

اگر بار دار هستید و یا یکی از نزدیکان شما بار دار است توجه کنید که این افراد بیش تر از سایر افراد به مواد معدنی نیاز دارند. اگر به برنامه غذایی خود توجه شایانی داشته باشید قطعا تاثیر فوق العاده ای در درمان دیابت خود می گذارید.

مصرف فیبر در درمان دیابت معجزه می کند.

فیبر برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ معجزه می کند و به کرات باید از آن در لیست غذایی خود استفاده کنید. فیبر ها معمولا به دو شکل حلال در آب و غیر حلال موجود می باشند.  شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید فیبر های محلول در آب سبب کاهش کلسترول می شوند.

معمولا فیبر را می توان در مواد غذایی و خوراکی هایی مثل  سبوس ها، غلات، حبوبات، سبزی ها ، میوه هایی مثل گلابی به وفور رویت کرد. معمولا افرادی که به دیابت نوع ۱ مبتلا هستند نیاز بیش تری به کنترل مواد غذایی و این نوع فیبر ها هستند.

بیماری دیابت نوع ۱ سبب بروز شرایط  خاصی می شود.

به جرات می توان گفت که با بروز علائم بیماری دیابت و مبتلا شدن به آن زندگی فرد از حالت طبیعی و نرمال خود خارج می شود  زیرا شما دیگر نمی توانید به راحتی قبل از یک سری مواد غذایی استفاده کنید و باید با مصرف بیش از حد قند، شکر، سیب زمینی، نان، ماکارونی، نوشابه و … خدا حافظی کنید زیرا مصرف این مواد غذایی قند خون شما را بالا می برد. بروز این بیماری باعث تاثیر در جراحی ها و یک سری درمان ها شود.

اگر بدن فرد مبتلا به دیابت عفونت کند باید به صورت منظم انسولین خود را مصرف کند تا دچار مشکل نشود.  این بیماری می تواند سبب اختلال هایی در متابولیک بدن شود باید سعی کنید با روش هایی آن را کنترل کنید  مثل پایش بیش تر قند خون و یا پایش کتون ادرار.

لطفا از پست قیمت عمل مینی بای پس معده دیدن کنید.

دارو های مکمل انسولین را در دمای اتاق نگه دارید

اکثر دارو ها در معرض تابش مستقیم آفتاب خراب می شوند و یا دیگر تاثیر قبلی خود را بر روی بیمار نمی گذارند برای همین همیشه به عنوان هشدار به بیمار ها گوش زد می شود که دارو ها را دور از تابش مستقیم قرار دهید و سعی کنید دمای خانه حدود ۳۰ درجه باشد که این دما همان دمای اتاق بوده و نیازی به نگه داری در یخچال نیست.

در هنگام تزریق انسولین باید یک سری نکات بهداشتی را حتما رعایت کنید تا خدای نکرده دچار بیماری های دیگر نشوید. اگر در خانه تنها شما هستید که از سرنگ و انسولین استفاده می کنید می توانید از یک سرنگ چیزی حدود ۷ یا ۸ بار استفاده کنید اما اگر در خانه کس یا کسانی دیگر به جز شما به این بیماری مبتلا هستند و حتما باید انسولین مصرف کنند باید پس از هر بتر انسولین زدن سرنگ مورد نظر عوض شود.

بهتر است هر بار که قصد تزریق انسولین دارید محل تزریق را عوض کنید و هر بار سرنگ را به یک نقطه مشخص فرو نکنید. شایان به ذکر است که جذب انسولین از طریق شکم بسیار راحت تر بوده و هم چنین درد کم تری دارد شما می توانید انسولین مورد نیاز زدن خود را از این نقطه به بدن خود تزریق کنید.

حتما به تعداد و سر وقت زدن این انسولین ها توجه کنید زیرا هر گونه سهل انگاری در مصرف دارو و انسولین ممکن است عواقب سنگینی داشته باشد.

یک نگاه کلی به دیابت نوع ۲

زمانی که سن افراد کمی بالا تر می رود مقدار انسولینی که در بدن تولید می شود از اندازه نرمال و طبیعی بیش تر می شود و سلول های گیرنده این انسولین ها به مشکل می خورند و زمانی که هیچ سلولی پذیرنده ی انسولین ها نباشد عملا این انسولین ها کارایی ندارند و هیچ اثری درون سلول نمی گذارد.

دو عامل در به وجود آمدن این بیماری دخیل است. یکی  از این عامل ها ژنتیک و وراثت است و دیگری نیز شرایط محیطی می باشد. باید این نکته را نیز اضافه کنم که  دیابت نوع ۱ بیش تر به ژنتیک و وراثت مربوط می شود اما دلیل بیش تر مبتلا شدن افراد به دیابت نوع ۲ شرایط محیطی و اکتسابی است.

لطفا از پست جراحی افراد دیابتی دیدن کنید.

یک نگاه کلی به دیابت نوع ۲
یک نگاه کلی به دیابت نوع ۲

دقت کنید که اگر این بیماری به موقع درمان و یا کنترل نشود می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد و معمولا تاثیر خود را بر روی نواحی مختلف بدن می گذارد.

درست است که در ابتدای این بخش گفتم که معمولا این بیماری در کمین افراد بزرگ سال است اما کودکان نیز به دلیل چاقی و یا عدم تحرک و .. نیز ممکن است به این نوع بیماری دچار شوند.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان چاقی ژنتیکی شکم دیدن کنید.

عوامل گوناگونی سبب بروز دیابت نوع دو می شود

 • سابقه وراثتی
 • سن افراد
 • نژاد آن ها
 • جغرافیا
 • وزن

سابقه وراثتی

اگر یکی از افراد خانه شما به دیابت چه نوع ۱ و یا نوع ۲ مبتلا است و شما هنوز به این بیماری دچار نشده اید باید خدمت شما عرض کنم که احتمال گرفتن شما نیز وجود دارد. بله درست متوجه شدید یکی از عوامل بیماری دیابت سابقه وراثتی و یا همان ارث است. اگر به صورت ژنتیکی یکی از اعضای خانواده شما این بیماری را داشته باشد شما باید بیش تر از دیگران مراقب خود باشید.

سن افراد

عموما هر چه سن افراد بالا تر می رود به خاطر سیستم دفاعی ضعیف تر و خیلی از عوامل دیگر که ریشه در زندگی گذشته ی فرد دارد. یکی از این بیماری ها که بر اثر بالا رفتن سن به وجود می آید دیابت است. افرادی که با سن بالا و یا دارای اضافه وزن هستند بیش تر از دیگران باید مراقب باشند. زیرا این افراد فعالیت های کم تری دارند.

سن افراد
سن افراد

نقش نژاد و جغرافیا در دیابت

بنا بر گفته ی محققین نژاد انسان ها نیز در بروز ابتلا به دیابت موثر است. طبق تحقیق های بیشماری که آن ها انجام داده اند دریافته اند که افراد آمریکایی ، اسپانیایی، سرخ پوست ها و ..‌ بیش تر در معرض ابتلا به این بیماری هستند‌ .  به این نکته نیز توجه کنید که اگر ما جز این نژاد نبودیم دلیل بر مبتلا نشدن ما نمی باشد‌. به هر حال شما باید خیلی به خودتان برسید و مراقب باشید که بیمار نشوید.

نقش وزن

افرادی که دچار اضافه وزن هستند  بدن آن ها در مقابل انسولین از خود مقاومت نشان می دهد در نتیجه فرد به دیابت نوع دو دچار می شود. اگر فردی هستید که تحرک لازم را ندارید و ورزش را جدی نمی گیرید  باید به این نکته توجه کنید که دیر یا زود به دیابت نوع دو دچار می شوید.

اما اگر از امروز ورزش را به طور منظم شروع کنید می توانید زمام وزن خود را در دست بگیرید و با توجه به این فعالیت ها میزان  سوخت و ساز گلوکز بدن خود را تنظیم کنید.

این بیماری درست است که با آمدنش به سختی از بین می رود و یا حتی در موارد بسیاری از بین نمی رود اما با رعایت یک سری کار های کوچک و نا چیز می توانید بدن خود را در برابر ابتلا به آن بیمه کنید.

نقش فوق العاده ی صبحانه در برابر بیماری دیابت

صبحانه مهم ترین و اصلی ترین وعده ی غذایی است‌. اگر از آن دسته افرادی هستید که صبحانه نمی خورید باید این هشدار را به شما بدهم که شما بیش تر از سایر افراد در معرض ابتلا به دیابت هستید و اگر به این بیماری دچار شده اید و هنوز هم صبحانه مصرف نمی کنید باید اضافه کنم که خطرات بسیاری در کمین شما است.  خوردن یک صبحانه مفصل چرب و با پروتئین بسیار سبب می شود قند خ ن شما پایین تر رود.

نقش فوق العاده ی صبحانه در برابر بیماری دیابت
نقش فوق العاده ی صبحانه در برابر بیماری دیابت

جالب است بدانید که هنگام شب کبد این قند ها را می شکند  و سلول های بدن نسبت انسولین از خود مقاومت نشان دهند‌  معمولا پس از خوردن صبحانه قند خون فرد بالا تر می رود به همین دلیل است که آزمایش های مربوط به قند خون را به صورت ناشتا می گیرند.

زمانی که فرد صبحانه میل می کند به خاطر کربوهیدرات دریافتی قند موجود در خون بالا می رود  در نتیجه سلول ها  هشدار های لازم را به بدن می دهند که این انرژی را مصرف کنند.

سعی کنید کربوهیدراتی که قرار است به بدن خود برسانید درست و اصولی انتخاب شود مثلا  کلم بروکلی و نان خامه ای هر دو دارای کربوهیدرات هستند اما این کجا و آن کجا. کلم بروکلی به هیچ عنوان قند خون شما را بالا نمی برد در صورتی که شما به مقدار دلخواه کربوهیدرات رسیده اید.

نقش ژنتیک در ابتلا به دیابت نوع ۲

تعدادی از استاد دانشگاه های دانشگاه بارسلونا به فکر درمان ژنتیکی دیابت  افتاده اند و با تعدادی آزمایش پی در پی  به نتیجه های خیلی خوبی دست پیدا کردند و موفق به ژن درمانی شدند. آن ها تعدادی موش چاق را آوردند و به آن یک وکتور تزریق کردند این وکتور تزریق شده سبب درمان ژنتیکی دیابت  شد.

ان دسته از موش هایی که به دیابت مبتلا نبودند نیز با طول عمر و یک پیری سالم رو برو می شدند. این  درمان ژنتیکی دیابت  به این شکل است که این محقق ها به وسیله ی تزریق یک وکتور ژنFGF 21 را به موش ها تزریق کرده و این دست کاری در بدن ان ها تاثیراتی بر روی کبد، ماهیچه ها و .‌. گذاشت و بدن این موش ها به صورت پی در پی پروتئین تولید می کند.

این نوع دست کاری در ژن به موش های چاق و سالم این امکان را داد که آن ها دیگر شاهد اضافه وزن نباشند و انسولین بدن ان ها نیز به مقدار قابل قبولی برسد.

سرپرست این محققان در ادامه اضافه می کند که این نوع آزمایش را بعد از این که دست کاری ژنتیکی انجام شد و پروتئین مورد نظر در بخش هایی از بدن مثل کبد، ماهیچه و بافت چربی مجدد تکرار می شود ایشان تاکید می کنند که این ویژگی بیان کننده ی انعطاف پذیری بالای درمان ژنتیکی دیابت  می باشد.  هم چنین می توانید اگر یک نقطه از این بدن آماده تولید پروتئین نبود آن را در یک بخش دیگر تولید کنید.

نکات تکمیلی در بخش درمان ژنتیکی دیابت نوع ۲

تحقیقات و درمان ژنتیکی دیابت  به این دلیل خود را نشان می دهد که در جهان خیلی از افراد دچار این بیماری شده اند و هم چنان نیز هر روزه به تعداد افراد مبتلا به این بیماری افزوده می شود‌ و این که مردم زیادی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند و یا این که این بیماری به چشم، پا و یا حتی اعصاب آن ها می زند و خسارت های جبران نا پذیری دارد.

نکات تکمیلی در بخش درمان ژنتیکی دیابت نوع ۲
نکات تکمیلی در بخش درمان ژنتیکی دیابت نوع ۲

نویسنده ی دیگری در این امر به نام veronica jimenez  در مقاله ای می نویسد که این نوع آزمایش ها و درمان ژنتیکی دیابت  بر روی حیوانات قطعا نتیجه  های فوق العاده ای در پی خواهد داشت.

او در ادامه ی مطلب خود اضافه می کند که این نخستین باری است که درمان دیابت را بر روی حیوانات چاق و دیابتی شروع شده است و نتیجه های آن امیدوار کننده می باشد.

این ژن درمانی سبب می شود که خطر ابتلا به تومور کبدی کم شود.  پروتئین FGF 21 به صورت معمولی تجویز می شود و یک سری شرکت دارو سازی هستند که بر روی اثر بخشی این نوع دارو ها تحقیق کرده و به دنبال نتیجه های امیدوار کننده می باشند.

دیگر سخنان دکتر بوش در رابطه با درمان ژنتیکی دیابت

دکتر بوش در طی یک مصاحبه به پزشک ها و علاقه مندان به این مطالب این مژده را می دهد که گام بعدی این آزمایش ها و درمان های ژنتیکی بر روی حیواناتی بزرگ تر از موش ها انجام شود.

این ژن درمانی به وسیله ی وکتور ها و تزریق ژن مورد نظر مورد تایید بسیاری از سازمان های درمانی در اروپا و ایالات متحده شده قرار گرفته است. با کمک این ژن های FGF 21 عمل دیابت معکوس می شود و به طور چشم گیری سبب جذب قند خون در بافت چربی می شوند چگونه؟ وقتی یک بافت و یا قسمتی از بدن پروتئین مورد نیاز را تولید می کند آن را به درون خون می فرستد سپس خون وظیفه ی انتقال آن را به کل بدن را بر عهده دارد.

تاثیر ژنتیک در ابتلا به دیابت نوع ۲

علاوه بر شرایط محیطی و سبک زندگی هر فرد ژنتیک نیز در ابتلا به دیابت نوع ۲ بسیار موثر است . برای مثال فرض کنید دو نفر دو قلوی همسان هستند و یکی از این قل ها به دیابت مبتلا است اگر در طی عمر فرد به بیماری دچار نشده باشد و از ابتدای تولد خود و یا به صورت ژنتیکی به این بیماری پر درد سر مبتلا شده باشد چیزی حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد امکان دارد که آن قل  دیگر به دیابت مبتلا باشد .

زیرا در این افراد همسان بودن ژن ها به وفور دیده می شود. پس من به شما این هشدار را می دهم که حتی اگر یک نفر از افراد خانه ی شما به این بیماری مبتلا است حتما سعی کنید حداقل سالی یک بار آزمایش بدهید تا از وضع بدن خود مطلع شوید زیرا این بیماری به هیچ وجه شوخی بردار نبوده و هر گونه سهل انگاری در درمان سبب عواقب نا خوشایندی می شود.

چگونه درمان ژنتیکی دیابت شروع شد

آزمایش ها و درمان ژنتیکی دیابت برای اولین بار روی موش ها انجام شد یک گروه از این موش ها سالم اما چاق بودند و گروه دیگر بر اثر دست کاری های ژنتیکی به دیابت مبتلا شده اند.

پس از انجام این آزمایش ها نتیجه های جالبی رویت شد . موش های سالم با کاهش وزن رو برو شدند و موش هایی که به بیماری مبتلا بودند با کاهش مقاومت بدن نسبت به انسولین روبرو شدند. دیابت در اصل اختلال در سوخت و ساز به شمار می رود.

محقق های  دانشگاه بارسلونا با کمک ویتامین D  سطوح گیرنده در پانکراس که قطعا می دانید وظیفه ی تولید انسولین را دارند را محافظت می کنند و در مقابل تخریب سلول ها از خود مقاومت نشان می دهند.

سلول های گیرنده ویتامینD به شکل مستقیمی با این بیماری ارتباط دارد‌. از این رو کمبود ویتامین D سبب بروز دیابت می شود پس سعی کنید تحت نظر دکتر و انجام آزمایش هایی هر چند ماهی یک بار از میزان ویتامین D بدن خود مطلع شوید و در صورت کمبود ویتامین D   قرص و یا آمپول آن را تحت نظر دکتر مصرف کنید.

نظریه دکتر البا کاسیاس در رابطه با درمان ژنتیکی دبابت

دکتر آلبا کاسیاس می گوید که نگه داشتن سلول های گیرنده ی ویتامینD از خراب شدن سلول بتا جلوگیری می کند و سبب می شود که فرد به دیابت دچار نشود.

این دکتر در  ادامه ی تحقیقات خود اضافه می کند که سلول های دریافت کننده ویتامینD  با قند خون رابطه عکس دارد یعنی هر چه میزان این سلول های دریافت کننده پایین بیاید قند خون فرد بالا تر رفته در نتیجه سر و کلهی دیابت پیدا می شود.

هنگامی که فرد به دیابت مبتلا می شود مقدار سوختن گلوکز در بدن فرد پایین می اید و به دنبال آن قند خون به مقدار قابل توجهی بالا می رود به این حالت هایپر گلیسمی گویند.

اگر این بیماری در طولانی مدت درمان و یا حتی کم تر نشود باعث می شود رگ هایی که در بدن هستند آسیب ببیند و در پی این آسیب به سایر این بافت ها آسیب برسد به این عوارض میکرو واسکولار گویند. با ما همراه باشید در بخش های بعدی درباره ی درمان این بیماری بیش تر با یک دیگر صحبت کنیم.

درمان قطعی دیابت نوع ۲

دیابت نوع ۲ زمانی به وجود می آید که بدن دیگر قدرت نگه داری و ذخیره گلوکز را نداشته باشد و این گلوکز اضافه  در خون سبب درد سر می شود.

باید خدمت شما عرض کنم که هنوز به صورت قطعی  و دائم درمان قطعی برای دیابت نوع ۲ شناخته نشده است اما اگر در روز های اول ابتلا به این بیماری از بیماری خود مطلع شوید و یک سری پرهیز های لازم و شروع ورزش های مرتب به مقدار قابل توجهی آن را کنترل و کم کنید. اگر چه محقق ها درتلاش هستند که راه حلی برای درمان زنتیکی دیابت  پیدا کنند.

درمان قطعی دیابت نوع ۲
درمان قطعی دیابت نوع ۲

شاید برای اولین بار باشد که به شما بگویند دیابت نوع ۲ گاهی هیچ گونه علایم و نشانه ای ندارد و شما تنها از طریق آزمایش خون است که می فهمید دچار این بیماری شده اید یا خیر.

برای درمان دیابت نوع ۲ به روش خانگی کافی است با غذا ها و خوراکی های شیرین خدا حافظی کنید.  به هیچ وجه خود را در معرض فشار های عصبی و استرس قرار ندهید زیرا در این اوقات میزان قند خون از حالت طبیعی بالا تر می رود.

درمان دیابت نوع ۲ به کمک طب سنتی

در زمان های گذشته که دارو به این شکل انبوه در بازار نبود و یا این که عموم مردم به آن ها دسترسی سریع نداشتند معمولا افراد بیماری های خود را به روش خود و با درست کردن مرهم و جوشانده ها درمان می کردند. هنوز که هنوز است  مادر ها و مادر بزرگ های ما برای درمان برخی از بیماری ها از جوشانده های مخصوص خود بیماری ها را درمان می کنند.

 درمان دیابت نوع ۲ با طب سنتی  شامل کار هایی مثل سوزن درمانی، ماساژ درمانی، هیپنوتیزم و یوگا می باشد.  این نوع درمان ها در کنار مصرف های به موقع و سر وقت دارو ها نقش فوق العاده ای در درمان دیابت خواهند داشت.

شاید اضافه کردن این مطلب در این بخش خالی از لطف نباشد این که سر خود و بدون اجازه ی دکتر از هیچ گونه دارویی سر خود برای درمان کمک نگیرید زیرا این درمان های سر خود گاهی نه تنها به درمان نمی رسند بلکه سبب وخیم تر شدن اوضاع می شوند و یک مشکل را به چند مشکل تبدیل می کنند پس حتما برای شروع هر درمانی با پزشک متخصص مشورت کنید.

درمان دیابت نوع ۲ با طب سوزنی

برای این نوع درمان حتما باید فردی که این کار را برای شما انجام می دهد یک فرد حاذق باشد زیرا اگر فرد ناشی باشد نه تنها این درمان به شما کمک نمی کند بلکه سبب اسیب رسیدن به شما می شود. در این روش سوزن های مخصوص را در نقاط مشخص و معینی از بدن فرو می کنند تا مسکن های طبیعی بدن آزاد شود.

محقق ها بر این باورند که  این مسکن های طبیعی درد های مزمن فرد را کاهش می دهند. این نوع درمان حتی برای افرادی که به نفرو پاتی مبتلا هستند نیز چاره ساز است.

درمان دیابت نوع ۲ با طب سوزنی
درمان دیابت نوع ۲ با طب سوزنی

ذهن انسان به عنوان درمان گر قوی به حساب می آید.

در این روش هیچ کار سخت و هزینه بری لازم نیست انجام بدهید تا به درمان دیابت نوع ۲ برسید. تنها کافی است چشم های خود را ببندید و تمام انرژی خود را به چشم های خود منتقل کنید سپس با چند تا نفس عمیق تمام فکر های منفی و بد را از خود دور کنید .

سپس تصور کنید که در یک فضای سر سبز هستید که در آن منطقه هزاران گل خوشرنگ و بو وجود دارد و آواز بلبل ها شما را سر مست کرده است و یا ذهن خود را فقط با خاطره های خوشی که داشتید و یا در آینده ی نه چندان دور ممکن است برای شما اتفاق بیفتد فکر کنید.

ذهن انسان به عنوان درمان گر قوی به حساب می آید.
ذهن انسان به عنوان درمان گر قوی به حساب می آید.

با در پیش گرفتن این نوع درمان و با تصویر سازی ذهنی و آوردن تصاویر آرام بخش در ذهن خود نه تنها  به درمان دیابت نوع ۲ دست پیدا می کنید بلکه هر گونه مشکل دیگری نیز داشته باشید از بین می رود.

درمان پس خوراند

این روش درمانی سنتی سبب می شود که فرد پاسخ به بدن درد خود بدهد  و فرد با درد خود بیش تر آشنا شود.  این نوع درمان برای کم کردن استرس  و مشکل های عصبی بسیار کار امد می باشد.  خب تا به این جای این مقاله  قطعا از اهمیت این بیماری و درمان نکردن ان مطلع شده اید .

امیدوارم که پس از خواندن این مقاله سبک زندگی خود را عوض کنید که اگر هنوز به این بیماری دچار نشده اید از بروز ان پیش گیری کرده و یا اگر مبتلا شده اید با خواندن این همه روش درمانی به فکر چاره بیفتید. ما را تنها نگذارید زیرا هنوز برای شما مطالب جالب داریم پس با ما همراه باشید.

درمان دیابت نوع ۲ با کمک مواد طبیعی

 • وندیوم
 • منیزیوم
 • کوآنزیم
 • جینسنگ
 • کروم
درمان دیابت نوع ۲ با کمک مواد طبیعی
درمان دیابت نوع ۲ با کمک مواد طبیعی

وندیوم

این ماده طبیعی به مقدار اندکی در گیاه ها و یا حتی جانور ها دیده می شود. این ماده همان طور که گفتیم سبب کنترل قند خون می شود. این ماده وندیوم در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ حساسیت بدن را به انسولین بالا تر برده و در نتیجه فرد نیاز کم تری به انسولین پیدا می کند .

به راحتی می توان به کمک این مواد بیماری دیابت خود را کنترل کرد و کم تر از مواد شیمیایی برای درمان کم گرفت پس سعی کنید بیماری خود را طبیعی درمان کنید.

منیزیوم در درمان دیابت معجزه می کند

اگر در بدن شما مقدار این عنصر کم تر از حد طبیعی باشد درمان دیابت نوع ۲ کمی سخت تر و زمان بر تر می شود.  جالب است بدانید که کمبود عنصر منیزیم در بدن نیز یکی از عوامل به وجود آورنده ی این بیماری در فرد می شود. زیرا ترشح انسولین در پانکراس به مشکل می خورد.

در تحقیق های انجام شده نشان می دهد که افرادی که میزان قابل توجهی منیزیم مصرف می کنند کم تر از سایر افراد به این بیماری دچار می شوند اگر می خواهید کم تر به این بیماری دچار شوید سعی کنید مصرف حبوبات، سبزیجات تازه ، غلات  و دانه های گیاهی که حاوی این عنصر هستند را جدی بگیرید.

کو آنزیم چگونه در درمان دیابت نوع ۲ به ما کمک می کند

کو آنزیم شبیه ترین ماده به ویتامین است.  این ماده آرام بخش و فوق العاده سبب آزاد سازی انرژی شده و به شما علاوه بر درمان دیابت نوع ۲ شور و انگیزه ی انجام فعالیت های روزانه را می دهد. علاوه بر این ها کو آنزیم حکم یک آنتی اکسیدان را دارد.

اگر می خواهید این ماده طبیعی را به بدن خود برسانید می توانید مقدار های قابل توجهی از این ماده را در غذا های دریایی و یا در گوشت های سفید و قرمز پیدا کنید. این ماده علاوه بر ماده های طبیعی به صورت کپسول نیز دارو خانه ها به فروش می رسد و شما می توانید با مراجعه به داروخانه ان ها را تهیه کنید و بدن خود را تقویت کنید.

جینسنگ برای درمان دیابت نیز موثر است

جینسنگ  گیاهی است که خواص بی شماری دارد و در خیلی از جاها به کمک بشر می آید و مشکلات و درد های او را تسکین می دهد یکی از این بیماری ها که به کمک این گیاه درمان می شود بیماری دیابت است.

جینسنگ برای درمان دیابت نیز موثر است
جینسنگ برای درمان دیابت نیز موثر است

جنیسنگ در کاهش قند خون معجزه می کند و در مصرف طولانی مدت شما قطعا شاهد معجزه ی آن خواهید شد.  تحقیق های محقق های امریکایی نشان می دهد که این اثر بخشی در مدل های مختلف جینسنگ متفاوت است‌.

آیا کروم برای درمان دیابت موثر است؟

سال های سال است که کار شناس ها و محققان بسیاری بر روی این مسئله تحقیق می کنند که آیا کروم برای درمان دیابت نوع ۲ موثر است یا خیر؟ بسیاری از آزمایش ها و تحقیق های ان ها نشان دهنده ی این است که این ماده طبیعی برای درمان این نوع بیماری موثر و چاره ساز می باشد. کروم در بدن انسان برای حفظ گلوکز می باشد.

البته شایان به ذکر است که عموم مردم طریقه ی مصرف درست این مکمل را نمی دانند و عموما نیز برای درمان دیابت نیز تجویز نمی شود . زیرا گاهی عدم مصرف یک ماده ضرر کم تری نسبت به مصرف نا اگاهانه آن دارد.

با این حال جوشانده ها و مواد دیگری نیز وجود دارد  که مسبب کنترل این بیماری شده و اجازه نمی دهند این بیماری از حدی فرا تر رود و به دنبال خود خطرات و بیماری های شدید تری بیاورد.

درمان دیابت نوع ۲ به کمک دارو

 • رپا گلیند
 • پیو گلیتا زون
 • آکاپوز
 • متفور مین
 • گلی بن گلامید
درمان دیابت نوع ۲ به کمک دارو
درمان دیابت نوع ۲ به کمک دارو

نقش داروی رپا گلیند در درمان دیابت نوع ۲

بسیاری از پزشک های متخصص غدد برای درمان دیابت نوع ۲ با دارو  قرص رپا گلینید را تجویز می کنند.  این دارو به کاهش قند خون کمک می کند چگونه ؟  این دارو لوزالمعده را مجبور می کند تا انسولین ترشح کند.

اگر می خواهید تاثیر این دارو را بیش تر از حالت نرمال ببینید بهتر است حدودا نیم ساعت قبل از میل کردن غذا یک دانه از این قرص ها بخورید.  این قرص در میلی گرم های متفاوتی تولید می شود اما بهتر است این قرص را بیش تر از ۱۶ گرم مصرف نکنید.

نقش داروی رپا گلیند در درمان دیابت نوع ۲
نقش داروی رپا گلیند در درمان دیابت نوع ۲

اگر بار دار هستید یا در دوران شیر دهی خود هستید و یا حتی به بیماری های کبد و یا کلیه دچار هستید باید از قبل به پزشک خود بگویید تا این قرص را برای شما تجویز نکند زیرا این دارو برای افرادی که این بیماری ها را دارند ممنوع است.

برای درمان دیابت نوع ۲ خود از پیو گلیتا زون کمک بگیرید

از این دارو به تنهایی برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شود در مواردی نیز با یک داروی دیگر آن را تجویز می کنند.  همان طور کا انتظار می رود این دارو سبب کم کردن قند خون می شود .

همین طور بهتر است افرادی که به بیماری هایی مثل بیماری های قلبی، ورم اندام، بیماری های کلیوی و کبد مبتلا هستند بهتر است از این دارو استفاده نکنند زیرا این دارو عوارض اش برای این افراد بیش تر فواید آن است.

خانم های گرامی لطفا توجه کنید که اگر به طور همزمان از این دارو و دارو های ضد بارداری استفاده می کنید باید خدمت شما عرض کنم که این دارو اثر داروی ضد بارداری را خنثی می کند.

برای درمان دیابت نوع ۲ خود از پیو گلیتا زون کمک بگیرید
برای درمان دیابت نوع ۲ خود از پیو گلیتا زون کمک بگیرید

این قرص ها در گرم های ۱۵، ۳۰ و ۴۵ گرم در دارو خانه ها فروخته می شود.  و مصرف آن ممکن است سبب سر درد،  گلو درد، کسلی بیش از حد، اضافه وزن، درد دندان و…  شود بهتر است در هنگام مواجه شدن با این علائم حتما پزشک خود تماس بگیرید.

داروی آکاپوز برای درمان دیابت نوع ۲ معجزه می کند

معمولا پس از خوردن غذا از آن جایی که مقدار قابل توجهی از کربوهیدرات وارد بدن می شود یکهو قند خون بالا می رود بهتر است برای اثر بخشی بهتر این دارو قبل از غذا ان را مصرف کنید.

داروی آکاپوز سبب می شود کربوهیدرات در غذا با تاخیر هضم شود و به دنبال آن تاخیر در جذب گلوکز در قسمت روده را شاهد خواهیم بود این امر سبب می شود که این قند موجود در غذا کم کم  وارد بدن شود. این قرص در دو شکل ۵۰ میلی گرم و یا ۱۰۰ میلی گرم تولید و ساخته می شود که حداکثر مصرف این دارو سه تا ۱۰۰ میلی گرمی می باشد.

داروی آکاپوز برای درمان دیابت نوع ۲ معجزه می کند
داروی آکاپوز برای درمان دیابت نوع ۲ معجزه می کند

مصرف این دارو دارای عوارضی مثل اسهال ، نفخ و دل درد می باشد اما اصلا نگران نباشید با ادامه دادن این درمان رفته رفته این عوارض برای فرد بیمار کم تر شده و به گونه ای می شود گفت بدن فرد به دارو عادت می کند.

علاوه براین دارو ها مصرف قرص هایی مثل متفورمین و گلی بن کلامید نیز مثل این دارو ها در کاهش قند خون موثر می باشند و مصرف ان ها نیز برای برخی از افراد عوارض دارد. ما در بخش های بالا تر  در رابطه با این دو نوع دارو بیش تر با یک دیگر صحبت کرده ایم.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

9 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید