درد بعد از عمل اسليو معده

درد بعد از عمل اسليو معده

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع درد بعد از عمل اسليو معده را مورد بررسی قرار دهیم. اسلیو معده یکی از پرطرفدار ترین روش های عمل جراحی به حساب می آید

علت اصلی این محبوب و پر طرفدار بودن این است که اسلیو معده عوارض بسیار کمی دارد، البته توجه داشته باشید که عمل جراحی اسلیو معده هم مانند دیگر عمل های جراحی یک روش تهاجمی به حساب می آید و عوارضی را به دنبال دارد.

درد پیشرونده شکم و یا درد شانه چپ در چند هفته اول پس از اسلیو گاسترکتومی می‌تواند ناشی از نشت یا سوراخ شدن دیررس باشد. این نوع نشت ها می توانند پس از اسلیو معده  ایجاد شوند و نیاز به بستری اورژانسی در بیمارستان داشته باشند. در برخی موارد نیاز به جراحی فوری است.

چه مدت بعد از جراحی اسلیو معده من درد می کند؟

اسلیو گاسترکتومی جراحی برای برداشتن بخشی از معده برای کمک به کاهش وزن است. این جراحی که به آن جراحی اسلیو معده نیز می گویند، مقدار غذایی که معده شما می تواند نگه دارد را محدود می کند. برش (برشی) که پزشک در شکم شما ایجاد کرده احتمالا تا چند هفته پس از جراحی درد خواهد داشت.

 

علت درد معده بعد از جراحی چاقی چیست؟

تعدادی از مشکلات می تواند کیسه معده را پس از اسلیو معده تحت تاثیر قرار دهد و باعث درد شکم شود، از جمله بیماری زخم، فیستول، بیماری ریفلاکس و تنگی.

درد بعد از عمل اسليو معده
درد بعد از عمل اسليو معده

اما نکته مهم و با اهمیت این است که احتمال این عوارض بسیار کم بوده و در مواقع بروز هم به آسانی قابل درمان هستند، اگر قصد انجام این عمل را دارید با ما همراه باشید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا با مهم ترین علت های چاقی آشنایی دارید؟

آیا می دانید چاقی باعث بروز چه بیماری هایی می شود؟

آیا با روش های لاغری آشنایی دارید؟

برای تناسب اندام چه کارهایی باید انجام داد؟

عمل های جراحی لاغری در چه زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟

آیا با روش انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

آیا می دانید عمل جراحی اسلیو معده برای چه افرادی مناسب است؟

آیا بعد از عمل جراحی اسلیو معده شخص دردهای خاصی را تجربه می کند؟

آيا مي دانيد دردهاي بعد از عمل اسليو معده شامل چه مواردي مي شوند؟

براي جلوگيري از دردهاي ناشي از ضعف بعد از عمل اسليو معده چه كارهايي بايد انجام داد؟

آيا مي دانيد بعد از عمل اسليو چه كارهايي براي تسكين درد بايد انجام شود؟

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده چه تاثیری بر روی کاهش درد بعد از عمل اسلیو معده دارد؟

بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی باید صورت گیرد؟

آیا می دانید بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه مواد غذایی باید مصرف شود؟

هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه مشخص می شود؟

 

آیا با مهم ترین علت های چاقی آشنایی دارید؟

چاقی یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که افراد نسبتا زیادی هم با آن دست به گریبان هستند. اگر چه چاقی می تواند علت های مختلفی داشته باشد، اما توجه داشته باشید که تعدادی از این علت ها نسبت به موارد دیگر شایعتر هستند، پس در این قسمت سعی بر این داریم که علت های شایع چاقی را شرح دهیم.

یکی از اصلی ترین علت های چاقی را می توان مصرف غذاهای چرب، شور و شیرین دانست. توجه داشته باشید که غذای بد خوردن، با زیاد غذا خوردن دو مسئله متفاوت هستند و چیزی که باعث چاقی می شود، بد غذا خوردن است. یعنی شما می توانید حجم کمی غذا را مصرف کنید، اما به علت این که مواد غذایی اشتباهی را در زمان اشتباه مصرف کرده اید دچار چاقی شوید.

آیا با مهم ترین علت های چاقی آشنایی دارید؟
آیا با مهم ترین علت های چاقی آشنایی دارید؟

متاسفانه این روزها شاهد این امر هستیم که استفاده و مصرف فست فود ها افزایش بسیار زیادی داشته است. مصرف فست فودهای یکی از اصلی ترین علت های چاقی به حساب می آید

البته فقط فست فود ها نیستند که باعث چاقی می شوند، بلکه غذاهایی هم که در منزل پخته می شود، اما سالم نیستند، سبب چاقی افراد می شوند.

یکی دیگر از علت های شایع چاقی در افراد مختلف، عدم تحرک کافی است. به این نکته مهم توجه داشته باشید که زندگی ماشینی و مشغله های فراوان آن سبب شده است که میزان تحرک آدم ها به طرز عجیبی کاهش پیدا کند

و البته زمان کافی هم برای ورزش کردن وجود نداشته باشد. به این موضوع مهم دقت کنید که اگر شخصی به طور منظم در هفته پنج ساعت ورزش کند، احتمال چاقی در او به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

اگر زمان کافی برای ورزش کردن و باشگاه رفتن در اختیار ندارید، پیاده روی کنید. لازم به ذکر است که پیاده روی یکی از مفید ترین ورزش هایی به حساب می آید که احتیاج به امکانات خاصی هم ندارد

کافی است یک جفت کفش مناسب پیاده روی داشته باشید و در ساعت هایی از روز پیاده روی کنید. با این کار علاوه بر این از احتمال چاقی دور خواهید ماند، بدن سالم تری هم خواهید داشت.

یکی دیگر از مواردی که سبب اضافه وزن و چاقی در افراد مختلف می شود سبک زندگی نادرست است. طرز غذا خوردن و ورزش کردن فقط جزئی از سبک زندگی هر کسی هستند.

سبک زندگی بسیار گسترده است، اما توجه داشته باشید که خواب نامناسب هم می تواند از علت های اصلی چاقی باشد.

در رابطه با خواب باید به این موضوع توجه داشته باشید که بدن هر کسی در شبانه روز به هشت ساعت خواب مفید نیاز دارد. اگر خواب هر کسی از این مقدار کمتر یا بیشتر باشد، سبب چاقی و اضافه وزن خواهد شد. علاوه بر این که مقدار خواب باید مناسب باشد، زمان خوابیدن هم اهمیت به سزایی در سبک زندگی دارد.

متاسفانه شاهد این هستیم که امروزه افراد تا نزدیکی صبح بیدار هستند و روزها تا ظهر می خوابند، این عادت اشتباه می تواند سبب چاقی شود، زیرا در چنین حالتی علاوه بر این که خواب شخص نامناسب است، وعده اصلی صبحانه را هم از دست می دهد

توجه داشته باشید که هر کسی در طول روز به سه وعده اصلی، یعنی صبحانه، نهار، شام و دو میان وعده که یکی بین صبحانه و نهار و دیگری بین نهار و شام صرف می شود، احتیاج دارد و نباید هیچ یک از این وعده ها و میان وعده ها حذف شود.

لازم به ذکر است، همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم، چاقی می تواند علت های دیگری هم داشته باشد، به عنوان مثال چاقی در بعضی از افراد به دلیل بیماری های ژنتیکی است، اما ما در این مقاله علت های شایع چاقی را بیان کردیم که برای اکثر افراد در جامعه صدق می کنند.

آیا می دانید چاقی باعث بروز چه بیماری هایی می شود؟

همه ما این را شنیده ایم که چاقی خطرناک است، اما واقعا چاقی چه خطرهایی برای شخص به وجود می آورد؟ در این قسمت قصد داریم بیماری هایی را بیان کنیم که به علت چاقی نمود پیدا می کنند

اگر چه هر یک از بیماری هایی که در ادامه ذکر می شود علت هایی دیگری هم دارند و چاقی فقط یکی از علت های این بیماری ها خواهد بود.

آیا می دانید چاقی باعث بروز چه بیماری هایی می شود؟
آیا می دانید چاقی باعث بروز چه بیماری هایی می شود؟

بیماری های قلبی یکی از خطرناک ترین بیماری هایی هستند که به علت چاقی به وجود می آیند. قلب مهم ترین عضو بدن هر کسی است و طبیعتا بیماری های قلبی را نمی توان به راحتی نادیده گرفت، البته بیماری های قلبی به طور غیر مستقیم به علت چاقی به وجود می آیند.

یعنی چاقی باعث انباشته شدن توده های چربی در رگ ها می شود و در نتیجه راه خون رسانی به قلب مسدود می شود.

البته انباشته شدن توده های چربی در رگ ها سبب کاهش فشار خون هم می شود. به این علت که در این حالت جریان خون در رگ ها به طرز عجیبی کاهش پیدا می کند و پائین آمدن جریان خون به معنی پائین آمدن فشار خون است. لازم به ذکر است که فشار خون بالا یا پائین یکی از خطرناک ترین بیماری ها به حساب می آید.

یکی دیگر از بیماری هایی که به علت چاقی به وجود می آید، دیابت است. دیابت به بیماری قند هم معروف است، یعنی مقدار قند خون بیش از حد عادی می باشد.

لازم به ذکر است که دیابت و قند خون علت های مختلفی می تواند داشته باشد، چاقی و اضافه وزن فقط یکی از علت های بروز این بیماری می باشد.

لازم به ذکر است که لیست بیماری هایی که به علت چاقی به وجود می آیند، بیشتر از این تعداد است، به عنوان مثال چاقی در تعدادی از افراد موجب ناراحتی های تنفسی می شود و نمی توانند به خوبی نفس بکشند، اما به علت کمبود وقت تصمیم گرفتیم بیماری هایی را بیان کنیم که برای افراد بیشتری به وجود می آیند.

آیا با روش های لاغری آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که چه کارهایی سبب چاقی می شود و البته به همین مسئله بسنده نکردیم و بیماری هایی که به علت چاقی به وجود می آیند را نام بردیم.

همانطور که در مطالب بالا هم به این نکته اشاره کردیم لیست بیماری های ناشی از چاقی بسیار گسترده است و در این مقاله مجالی برای نام بردن تک تک آن ها وجود ندارد. در این قسمت قصد داریم روش هایی را بیان کنیم که شخص با انجام آن ها می تواند وزن اضافه خود را از دست دهد.

آیا با روش های لاغری آشنایی دارید؟
آیا با روش های لاغری آشنایی دارید؟

در ابتدای مقاله به این موضوع بسیار مهم اشاره کردیم که چاقی چه علت هایی می تواند داشته باشد. به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که دوری و جلوگیری از علت های چاقی می تواند باعث کاهش وزن شود، اما چگونه؟ در ادامه مطالب قصد داریم این موضوع را به طور مفصل بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، تغذیه و برنامه غذایی نامناسب یکی از اصلی ترین علت های چاقی به حساب می آید، پس می توان به این نتیجه رسید که برای لاغری باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کرد، البته رعایت رژیم غذایی به این معنی نیست که شخص باید حجم کمی غذا بخورد، بلکه باید غذاهای مناسبی را مصرف کند.

آیا با روش های لاغری آشنایی دارید؟
آیا با روش های لاغری آشنایی دارید؟

غذاهای چرب، شور و شیرین به مقدار بسیار زیادی باید از برنامه غذایی شخص حذف شوند و به جای آنها سبزیجات جایگزین شوند

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که نباید هیچ وعده غذایی یا مواد غذایی حذف شود، بلکه باید به مقدار مناسب در برنامه غذایی جای گیرد، به عنوان مثال در وعده شام نباید برنج یا نان سفید مصرف شود.

برای لاغری و کاهش وزن رعایت رژیم غذایی را جدی بگیرید، زیرا تاثیر فراوانی بر روی کاهش وزن دارد، البته باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که رعایت رژیم غذایی تنها راه لاغری نیست و شخصی که قصد لاغری را دارد، باید موارد دیگری را هم رعایت کند که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

یکی دیگر از کارهایی که شخص برای کاهش وزن باید انجام دهید این است که خواب خود را مناسب و منظم کند. همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم خواب نامناسب یکی از علت های چاقی است، پس طبیعتا برای لاغری هم باید خواب مناسب را  در برنامه روزانه خود قرار دهید تا لاغر شوید.

عمل های جراحی

یکی دیگر از روش هایی که برای لاغری به کار می رود، عمل های جراحی است. لازم به ذکر است که عمل های جراحی برای همه افراد مناسب نیست و حتما شخص باید ویژگی های خاصی داشته باشد. در رابطه با عمل های جراحی و افرادی که این عمل ها برای آن ها مفید است در ادامه توضیحات مفصلی را ارائه خواهیم داد.

نکته مهمی که در رابطه با عمل های جراحی لاغری باید به آن توجه داشته باشید این است که تنوع بالایی دارند و پزشک متخصص تنها کسی است که می توان عمل جراحی مناسب هر کسی را تشخیص دهد، اما لازم به ذکر است که عمل جراحی اسلیو معده به عنوان یکی از بهترین عمل های جراحی لاغری شناخته می شود.

برای تناسب اندام چه کارهایی باید انجام داد؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که راه های لاغری را بیان کنیم، نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید این است که لاغری با تناسب اندام دو موضوع متفاوت هستند، یعنی کسی می تواند لاغر باشد، اما تناسب اندام نداشته باشد. تناسب اندام همانطور که از نامش مشخص است، یعنی شخص هیکل خوش فرمی داشته باشد.

برای تناسب اندام چه کارهایی باید انجام داد؟
برای تناسب اندام چه کارهایی باید انجام داد؟

برای داشتن اندامی متناسب، باید تمام مواردی که در قسمت لاغری ذکر شده است به طور کامل رعایت شود، یعنی شخص خواب مناسب و کافی داشته باشد و رژیم غذایی مناسبی هم دنبال کند، البته رژیم غذایی شخصی که قصد کاهش وزن دارد با کسی که می خواهد وزن خود را متناسب نگه دارد، متفاوت خواهد بود.

توصیه می کنیم که برای گرفتن رژیم غذایی صحیح از پزشک های تغذیه کمک بگیرید تا به شما راه های اصولی را ارائه دهند.

یکی از راه هایی که برای تناسب اندام حتما باید در نظر داشته باشید، ورزش کردن است، البته لازم به ذکر است که ورزش برای لاغری هم مفید خواهد بود، اما برای تناسب اندام ضروری است. پس همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم هفته ای پنج ساعت ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا هم اندام مناسبی داشته باشید و هم سلامت خود را تضمین کنید.

انجام ورزش فایده های بسیاری دارد که در این مقاله مجالی برای توضیح در رابطه با آن نیست، اما تنها به ذکر این نکته بسنده می کنیم که ورزش کردن باعث می شود، شخص سبک زندگی مناسب و خوبی داشته باشد، از بیماری های مختلف در امان باشد و در زمان پیری دردهای کمتری را تحمل کند.

به طور کلی باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که تناسب اندام از چاق شدن جلوگیری می کند، یعنی شما با رعایت یک سری نکات ساده می توانید سلامت خود را به طور کامل حفظ کنید، البته توجه داشته باشید که در ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی نباید افراط کنید، زیرا موجب عوارض غیر قابل جبرانی خواهد شد.

عمل های جراحی لاغری در چه زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟

در مطالب بالا به اين موضوع اشاره كرديم كه يكي از روش هاي لاغري عمل هاي جراحي است، اما سوالي كه در اين قسمت پيش مي آيد، اين است كه آيا همه افراد مي توانند عمل جراحي لاغري را انجام دهند؟

براي انجام عمل هاي جراحي لاغري چه شرايط خاصي بايد وجود داشته باشد؟ در اين قسمت قصد داريم به اين سوالات پاسخ دهيم و ابهامات مربوط به آن را به طور كامل بر طرف كنيم، پس پيشنهاد مي كنيم كه اين مطالب را از دست ندهيد.

عمل های جراحی لاغری در چه زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟
عمل های جراحی لاغری در چه زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند؟

عمل هاي جراحي لاغري تنوع بالايي دارند و اين تنوع سبب مي شود كه افراد مختلفي بتوانند اين عمل ها را تجربه كنند، البته يك سري شرايط خاصي وجود دارد كه شخص قبل از انجام عمل جراحي بايد از داشتن آن مطمئن شود.

در اين قسمت سعي بر اين داريم كه اين شرايط خاص را بررسي كنيم. توجه داشته باشيد كه اين شرايط براي همه عمل هاي جراحي لاغري تقريبا ثابت هستند.

در ابتدا شخص بايد حتما توده بدني بالايي داشته باشد. در رابطه با مقدار شاخص توده بدني نمي توان عددي را به طور ثابت بيان كرد

زيرا در عمل هاي جراحي مختلف اين عدد متفاوت خواهد كرد، اما توجه داشته باشيد كه فرد بايد وزن تقريبا بالايي داشته باشد. پس نمي توان با كمي اضافه وزن درخواست انجام عمل جراحي لاغري را داشت.

يكي ديگر از شرايطي كه شخص قبل از انجام هر عمل جراحي لاغري بايد داشته باشد اين است كه در گذشته ديگر روش هاي لاغري را تجربه كرده باشد و نتيجه اي نگرفته باشد

در چنين حالتي شخص با استفاده از عمل هاي جراحي لاغري مي تواند وزن خود را به مقدار دلخواه كاهش دهد. توجه داشته باشيد كه عمل هاي جراحي لاغري باعث مي شوند كه شخص در مدت زمان كمي، وزن تقريبا بالايي را از دست دهد.

همين امر سبب مي شود كه شرايط ويژه ي ديگري براي متقاضيان عمل هاي جراحي لاغري وجود داشته باشد. در مطالب بالا به اين موضوع اشاره كرديم كه چاقي باعث بروز بعضي از بيماري ها خواهد شد

توجه داشته باشيد كه اين بيماري ها گاهي به حدي خطرناك مي شوند كه شخص براي درمان، بايد در زمان بسيار كمي وزن بسيار زيادي را از دست دهد. در اين حالت شخص مي تواند از عمل هاي جراحي براي لاغري كمك بگيرد.

نکته مهمی که در این قسمت باید به آن اشاره داشته باشیم این است که تشخیص انجام عمل جراحی لاغری بر عهده پزشک متخصص است

یعنی کسی که می تواند تصمیم نهایی را بگیرد که بیمار باید عمل جراحی لاغری را انجام دهد یا خیر، فقط پزشک متخصص است، نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که انتخاب نوع عمل جراحی هم باز بر عهده پزشک متخصص است.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که عمل های جراحی لاغری تنوع بالایی دارند و هر یک از آن ها به روشی خاص انجام می شود، همین امر سبب می شود که هر یک از این روش ها برای شخصی خاص با شرایطی خاص مناسب باشد و تنها کسی که می تواند این موضوع را تشخیص دهد، پزشک متخصص می باشد.

پس توجه داشته باشید که اگر کسی از اطرافیان، دوستان یا آشنایان شما، یکی از عمل های جراحی لاغری را انجام داده اند

دلیلی بر این نیست که بتواند در رابطه با انجام عمل جراحی لاغری و شیوه آن به شما مشورت دهد، البته لازم به ذکر است که وی می تواند تجربه های خود را در اختیار شما قرار دهد و کمک کند که عمل جراحی لاغری را به آسانی انجام دهید، یا پزشک معالج خود را به شما معرفی کند.

آیا با روش انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که عمل های جراحی لاغری تنوع بالایی دارند و روش های گسترده ای برای انجام آن ها وجود دارد.

همانطور که باز هم در مطالب گذشته به این موضوع اشاره کردیم یکی از بهترین عمل های جراحی لاغری، اسلیو معده نام دارد که مزیت های فراوانی برای شخص دارد. در این قسمت قصد داریم روش انجام این عمل پر طرفدار را شرح دهیم.

آیا با روش انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟
آیا با روش انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

در معده بخشی وجود دارد که آنزیم گرسنگی از آن جا ترشح می شود. این بخش در عمل جراحی اسلیو معده اهمیت فراوانی دارد

زیرا دقیقا همان قسمتی است که در حین روند عمل جراحی باید بریده شود. در عمل جراحی اسلیو معده حجم تقریبا بالایی از معده بریده می شود و مهم ترین بخشی هم که در این قسمت بریده شده است، وجود دارد، همان بخشی است که آنزیم مربوط به گرسنگی از آن ترشح می شود.

در عمل جراحی اسلیو معده چیزی در حدود هشتاد درصد از حجم معده بریده می شود. نکته مهم در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده این است که بعد از عمل معده شکلی شبیه به یک موز یا هلال ماه دارد، این شکل تاثیر فراوانی بر روی مزیت های ناشی از عمل اسلیو معده دارد، زیرا سبب می شود که مشکلی برای هضم غذا وجود نداشته باشد.

نکته

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که این عمل از دو طریق باعث کاهش وزن شخص می شود.

در ابتدا با کاهش حجم معده باعث می شود که شخص غذای کمتری را مصرف کند و با توجه به  این که بخش مربوط به ترشح آنزیم گرسنگی وجود ندارد، پس شخص کمتر احساس گرسنگی خواهد کرد.

نکته مهمی که اشاره به آن اهمیت بالایی دارد این است که تنها مرکز موجود در بدن که سبب ایجاد احساس گرسنگی می شود، بخش موجود در معده نیست، به همین دلیل شخصی که عمل اسلیو معده را انجام می دهد، بعد از عمل باز هم احساس گرسنگی می کند، اما مقدار و میزان این احساس نسبت به قبل از عمل کاهش پیدا می کند.

نکته
نکته

نکته دیگری که در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که مزیت های فراوانی دارد.

مثال

به عنوان مثال یکی از مهم ترین مزیت های اسلیو معده این است که مشکلی برای هضم غذای شخص به وجود نمی آید. مزیت دیگر عمل جراحی اسلیو معده را می توان در این دانست که بخشی از روده بریده نمی شود، همین امر سبب می شود که مواد معدنی موجود در غذا به خوبی جذب شوند و فرد برای این موضوع هم مشکلی نداشته باشد.

مثال
مثال

آیا می دانید عمل جراحی اسلیو معده برای چه افرادی مناسب است؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که شخص برای انجام عمل های جراحی لاغری باید چه شرایط کلی داشته باشد، در همان مطالب به این موضوع اشاره کردیم که تنوع عمل های جراحی لاغری بالا است و تشخیص این که چه عملی برای چه شخصی مناسب می باشد، به عهده پزشک متخصص است.

در این قسمت قصد داریم شرایطی را بیان کنیم که با وجود آن شما می توانید عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهید، اما باز هم تاکید می کنیم که تصمیم گیری نهایی بر عهده پزشک معالج و متخصص خواهد بود.

آیا می دانید عمل جراحی اسلیو معده برای چه افرادی مناسب است؟
آیا می دانید عمل جراحی اسلیو معده برای چه افرادی مناسب است؟

یکی از اصلی ترین شرایطی که باید در نظر بگیرید این است که فرد متقاضی عمل جراحی اسلیو معده حتما سنی بالای هشت سال داشته باشد، البته پیشنهاد ما این است که کودکان به جز در شرایط بسیار خاص، نباید عمل جراحی اسلیو معده را تجربه کنند و اگر سن آن ها زیر هشت سال باشد، این عمل برای آن ها ممنوع خواهد بود.

شاخص توده بدنی بالای 30

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شاخص توده بدنی کسی که متقاضی انجام عمل جراحی اسلیو معده است، باید بالا تر از سی باشد.

توجه داشته باشید که افرادی با شاخص توده بدنی کمتر نمی توانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند، ولی گاهی در شرایط خاص بنا بر تشخیص پزشک متخصص این کار انجام می شود، اگر چه احتمال این شرایط خاص هم بسیار نادر است.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشه باشید و داشتن آن سبب می شود که فردی مناسب برای انجام عمل جراحی اسلیو معده باشید، این است که به مدت بیش از پنج سال، شاخص توده بدنی بالاتر از سی داشته باشید. پس اگر مدت زمان کمتر از 5 سال است که این مقدار توده بدنی را تجربه می کنید، پیشنهاد می کنیم که عمل جراحی اسلیو معده را انجام ندهید.

 

ویزگی دیگری که شخص متقاضی انجام عمل جراحی لاغری اسلیو معده باید داشته باشد این است که هیچ گونه اعتیادی به مصرف مواد مخدر، دخانیات یا نوشیدن مشروبات الکلی نداشته باشد.

توجه داشته باشید که این شخص اگر ویژگی هایی که در مطالب بالا ذکر شده است را داشته باشد، باز هم نمی تواند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهد، زیرا با مشکلات جدی رو به رو خواهد شد.

آیا بعد از عمل جراحی اسلیو معده شخص دردهای خاصی را تجربه می کند؟

نکته مهمی که در پاسخ به این سوال باید به آن توجه داشته باشید این است که عمل جراحی اسلیو معده مانند دیگر عمل های جراحی در گروه عمل های تهاجمی قرار می گیرد

و همانطور که در قسمت مربوط به نحوه انجام عمل جراحی اسلیو معده هم به آن اشاره کردیم، قسمت عظیمی از معده بریده می شود، پس اگر بعد از عمل جراحی دردهایی هم احساس شود، کاملا طبیعی است، اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این می باشد که این دردها، غیر قابل تحمل نیستند.

توجه داشته باشید که درد، بعد از هر عمل جراحی وجود دارد، اما در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده اوضاع کمی بهتر است. شخصی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است

بعد از این که به هوش می آید، معمولا کمی درد احساس می کند که با تزریق مسکن، این دردها به طور کلی از بین می روند.

آیا بعد از عمل جراحی اسلیو معده شخص دردهای خاصی را تجربه می کند؟
آیا بعد از عمل جراحی اسلیو معده شخص دردهای خاصی را تجربه می کند؟

در طول دوران نقاهت هم باز دردهای ناشی از عمل جراحی اسلیو معده را می توان با صرف مسکن کنترل کرد، زیرا این دردها غیر طبیعی و غیر قابل تحمل نیستند.

پس در رابطه با این موضوع هیچ نگرانی خاصی نداشته باشید. درد خاصی بعد از عمل جراحی اسلیو معده وجود ندارد و این یکی از بزرگ ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده به حساب می آید.

نکته مهمی که در این رابطه باید به آن توجه داشته باشید این است که عمل جراحی اسلیو معده عوارضی ندارد

البته لازم به ذکر است که بعضی از مشکلات مانند ریزش موی سر وجود دارد که به علت کاهش وزن بسیار زیاد در مدت زمان اندک است که احتمال بروز این چنین عوارضی هم بسیار پائین می باشد و در صورت وجود، به سرعت برطرف خواهند شد.

لازم به ذکر است که اگر پزشک معالج خود را به درستی انتخاب کرده باشید، اقدامات قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده و همچنین نکات مهم بعد از عمل جراحی اسلیو معده هم به درستی رعایت کرده باشید، احتمال عوارض بعد از عمل تقریبا صفر خواهد شد و اگر مشکلی هم پیش آید، به آسانی و مدت زمان کمی رفع می شود.

مراقبت های های قبل و بعد از عمل جراحی اسلیو معده اهمیت بسیار بالایی دارند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در قسمت هایی جداگانه این موضوعات را به طور مجزا بررسی کنیم تا فهم آن برای خواننده آسان تر و البته دقیق تر باشد، پس پیشنهاد می کنم ادامه مطلب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

آيا مي دانيد دردهاي بعد از عمل اسليو معده شامل چه مواردي مي شوند؟

در رابطه با اين سوال بايد بگوييم كه بعضي از دردهايي كه بعد از عمل اسليو معده براي شخص به وجود مي آيند، كاملا مشابه با ديگر عمل هاي جراحي است. به عنوان مثال بعد از هر عمل جراحي جاي بخيه تا مدت ها درد مي كند، البته توجه داشته باشيد كه اين درد با مسكن بر طرف مي شود، البته توجه داشته باشيد كه مسكن را فقط با تجويز پزشك مصرف كنيد.

درد ديگري كه بعد از عمل اسليو معده احساس مي شود، احساس تهوع و دل درد است كه البته اين موضوع هم به سادگي و با رعايت مواردي كنترل مي شود.

توجه داشته باشيد كه بعد از انجام عمل جراحي اسليو معده سر گيجه، سر درد و احساس ضعف كاملا طبيعي است و درمان و كنترل آن به سادگي انجام مي گيرد.

شما در حال مطالعه مقاله درد بعد از عمل اسليو معده هستید

براي جلوگيري از درد هاي ناشي از ضعف بعد از عمل اسليو معده چه كارهايي بايد انجام داد؟

در مطالب بالا به اين موضوع اشاره كرديم كه بعد از عمل جراحي اسليو معده احساس ضعف يكي از دردهاي كاملا طبيعي است.

توجه داشته باشيد كه اين احساس ضعف به علت كاهش وزن مي باشد، همانطور كه گفتيم فرد بعد از انجام عمل جراحي اسليو معده در مدت زمان كمي وزن قابل توجهي را از دست مي دهد، پس طبيعي است كه احساس ضعف داشته باشد.

براي برطرف كردن اين حس ضعف، مي توان كارهاي بسيار ساده اي انجام داد. سعي كنيد كه زمان بيشتري را به استراحت بپردازيد.

براي جلوگيري از درد هاي ناشي از ضعف بعد از عمل اسليو معده چه كارهايي بايد انجام داد؟
براي جلوگيري از درد هاي ناشي از ضعف بعد از عمل اسليو معده چه كارهايي بايد انجام داد؟

در ادامه مطالب به اين موضوع مي پردازيم كه تغذيه بعد از عمل جراحي اسليو معده بايد چگونه باشد، سعي كنيد در روزهاي ابتدايي بعد از عمل جراحي نوشيدني هاي مقوي مصرف كنيد تا ضعف شما بر طرف شود و به اين نكته توجه داشته باشيد كه اين درد دائمي نخواهد بود و در چند روز آينده به طور كامل بر طرف خواهد شد.

آيا مي دانيد بعد از عمل اسليو چه كارهايي براي تسكين درد بايد انجام شود؟

در مطالب بالا به اين نكته بسيار مهم اشاره داشتيم كه درد بعد از عمل جراحي اسليو معده مانند ديگر عمل هاي جراحي طبيعي است و به آساني مي توان آن را بر طرف كرد، در مطالب گفته شده سعي بر اين داشتيم كه علت هاي اصلي درد را شرح دهيم، در اين قسمت روش هايي براي تسكين درد را بيان خواهيم كرد.

همانطور كه در مطالب بالا هم به اين نكته اشاره كرديم، مسكن ها نقش مهمي در تسكين و بر طرف کردن دردهاي بعد از عمل اسليو معده بر عهده دارند، به همين دليل مصرف آن ها را جدي بگيريد و داروهاي خود را در همان ساعت و با همان دوزي كه پزشك معالج شما تجويز كرده است، مصرف كنيد تا اثر مثبت خود را بر جاي بگذارند.

 

روش ديگري كه باعث تسكين بعد از عمل جراحي اسليو معده مي شود، قدم زدن است، البته توجه داشته باشيد كه در روزهاي ابتدايي بعد از عمل اسليو معده بايد با كمك پرستار يا شخص ديگري اين كار را انجام دهيد و از مسافت هاي كم شروع كنيد.

در روز اول در اتاق خود براي چند دقيقه قدم بزنيد، اين كار هم به تسكين درد شما كمك مي كند و هم سبب مي شود كه سريع تر بهبودي خود را به دست آوريد.

نكته مهمي كه در اين رابطه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه از بلند كردن اجسام سنگين خودداري كنيد، در هنگام سرفه کردن، دست خود را بر روي جاي بخيه ها بگذاريد تا فشاري به آن ها وارد نشود و نگراني بابت اين درد ها نداشته باشيد، زيرا روندي كاملا طبيعي است و بعد از مدتي به طور كامل از بين مي رود.

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده اهمیت بالایی دارند، در این قسمت سعی بر این داریم که این مراقبت ها و نکاتی که شخص باید رعایت کند را به طور کامل بیان کنیم تا اگر قصد انجام عمل جراحی اسلیو معده را دارید با آن بیشتر آشنا شوید

البته لازم به ذکر است که به این موارد بسنده نکنید و لیست دقیق مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده را از پزشک معالج خود بخواهید.

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی باید انجام داد؟
قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید در برنامه خود قرار دهید، رعایت رژیم غذایی است. توجه داشته باشید که این رژیم غذایی برای کاهش وزن شما نیست

بلکه به این دلیل است که وزن شما به یک ثبات برسد. عدم ثبات وزن قبل از عمل جراحی اسلیو معده، ممکن است بعد از عمل جراحی سبب شود که وزن شخص باز هم افزایش پیدا کند، پس این رژیم غذایی را کاملا جدی بگیرید.

ترک کردن دخانیات و مشروبات الکلی

نکته دیگری که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر به مواد مخدر، دخانیات و مشروبات الکلی اعتیاد دارید، اعتیاد خود را کنار بگذارید

زیرا همانطور که گفتیم در این شرایط قادر به انجام عمل جراحی اسلیو معده نخواهید بود. برای کنار گذاشتن اعتیاد خود می توانید از پزشک متخصص کمک بگیرید.

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این است که داروهای ضد انعقاد خون و رقیق کننده خون قبل از عمل جراحی اسلیو معده نباید مصرف شوند

ترک کردن دخانیات و مشروبات الکلی
ترک کردن دخانیات و مشروبات الکلی

لازم به ذکر است که یک هفته قبل از عمل جراحی اسلیو معده داروهایی مانند آسپرین، پلاویکس و وارفارین نباید مصرف شوند، اگر از این داروها به طور روزانه استفاده می کنید، پزشک معالج خود را در جریان بگذارید تا دارویی مشابه برای شما تجویز کند.

یک هفته قبل از انجام عمل چای سبز و قهوه مصرف نکنید

یک هفته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده، چای سبز و قهوه سبز نباید مصرف شود. چای سبز و قهوه سبز از آن دسته نوشیدنی هایی هستند که افراد مختلف معمولا برای کاهش وزن از آن استفاده می کنند و البته گاهی هم نتیجه می بینند. توجه داشته باشید که نوشیدن این دو نوشیدنی یک هفته قبل از عمل جراحی اسلیو معده ممنوع می باشد.

نکته دیگری که قبل از عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که شب قبل از انجام عمل جراحی، نباید شام چرب و شیرین مصرف شود، سعی کنید شامی سبک میل کنید تا در زمان کمی، هضم و جذب شود. نکته بعدی این است که یازده ساعت قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده نباید هیچ چیزی خورده شود.

یک هفته قبل از انجام عمل چای سبز و قهوه مصرف نکنید
یک هفته قبل از انجام عمل چای سبز و قهوه مصرف نکنید

نکته قابل ذکر این است که شب قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده نیازی به بستری در بیمارستان نیست، البته لازم به ذکر است که گاهی پزشک معالج بر طبق تشخیص خود به این نتیجه می رسد که بیمار باید قبل از انجام عمل جراحی در بیمارستان بستری شود که در این صورت انجام این کار مهم و ضروری است.

مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده چه تاثیری بر روی کاهش درد بعد از عمل اسلیو معده دارد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده انجام چه کارهایی ضروری است. همانطور که در مطالب بالا هم به این نکته اشاره کردیم، در این مقاله فقط تعدادی از مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده را بیان کرده ایم، این لیست با توجه به شرایط شخصی هر کسی می تواند متفاوت باشد، پس لیست دقیق این مراقبت ها را از پزشک معالج خود بخواهید.

مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده چه تاثیری بر روی کاهش درد بعد از عمل اسلیو معده دارد؟
مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده چه تاثیری بر روی کاهش درد بعد از عمل اسلیو معده دارد؟

نکته مهمی که در این رابطه باید به آن توجه داشته باشید این است که چرا انجام این مراقبت ها ضروری است. هر عمل جراحی یک سری عوارضی دارد که بعد از انجام عمل نمود پیدا می کند

حال این عوارض در بعضی از عمل های جراحی مانند اسلیو معده بسیار کم هستند و در بعضی دیگر از عمل ها بیشتر خواهند بود، رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده کمک می کند که عوارض و درد های بعد از انجام عمل جراحی وجود نداشته باشد یا به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند.

شما در حال مطالعه مقاله درد بعد از عمل اسليو معده هستید

بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی باید صورت گیرد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید چه نکاتی را رعایت کنید و در ادامه این موضوع را به طور کامل توضیح دادیم که چرا رعایت این نکات ضروری است و چه اهمیتی دارد. در این قسمت سعی داریم به این موضوع بپردازیم که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید چه نکات و مراقبت هایی را در برنامه قرار داد.

بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی باید صورت گیرد؟
بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی باید صورت گیرد؟

مهم ترین نکته ای که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید، نوع و مقدار غذایی است که مصرف می شود، البته لازم به ذکر است که به دلیل اهمیت بسیار بالای تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده، به این موضوع در قسمتی جداگانه می پردازیم و آن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده مدت استراحت و بستری شدن شما در بیمارستان با توجه به تشخیص پزشک معالج مشخص می شود.

این مدت زمان در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود

اما توجه داشته باشید که بعد از مدت زمانی که پزشک برای شما مشخص می کند، نیازی به ماندن در بیمارستان نیست.

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید داروهای مکملی و ویتامین ها را در برنامه روزانه خود قرار دهید. توجه داشته باشید که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده مقدار زیادی از وزن شخص کاهش پیدا می کند و همین امر ممکن است سبب بروز عوارضی مانند ریزش موها شود. مصرف روزانه و منظم ویتامین ها و مکمل های غذایی از این امر جلوگیری می کند.

بعد از عمل جراحی اسلیو معده، ورزش باید در برنامه روزانه و هفتگی شما جای بگیرد

اما نکته مهمی که باید به آن توجه خاصی داشته باشید این است که ورزش خود را از سی روز تا چهل و پنج روز بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده شروع کند، در ابتدا از حرکات سبک برای ورزش کردن کمک بگیرید و البته مربی خود را در جریان موضوع عمل جراحی خود قرار دهید.

نکته مهمی که بعد از عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که سبک زندگی شما باید با قبل از انجام عمل جراحی تفاوت کند، زیرا اگر به همان سبک زندگی کنید، باز هم به همان نتیجه قبل از عمل می رسید. به عنوان مثال ساعت و مقدار خواب شما باید کاملا تنظیم شود و خواب مناسبی داشته باشید.

آیا می دانید بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه مواد غذایی باید مصرف شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که تغذیه و غذاهایی که بعد از عمل جراحی اسلیو معده باید مصرف شوند اهمیت بالایی دارند و به همین دلیل به این نتیجه رسیدیم که در بخشی مجزا این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم. در ادامه قصد داریم موضوع تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده را بررسی کنیم.

آیا می دانید بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه مواد غذایی باید مصرف شود؟
آیا می دانید بعد از عمل جراحی اسلیو معده چه مواد غذایی باید مصرف شود؟

توجه داشته باشید که شخص بعد از آن که عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد، تا یک هفته نمی تواند هیچ غذایی مصرف کند، تنها چیزی که معده او می تواند هضم کند، نوشیدنی است.

پس در یک هفته اول بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، نوشیدنی هایی مانند آب گوشت را در برنامه غذایی خود جای دهید تا احساس گرسنگی شما رفع شود.

در هفته دوم بعد از انجام عمل جراحي اسليو معده شخص مي تواند غذاهاي بسيار نرم هم مصرف كند.

توصيه مي كنيم در اين مرحله همراه با نوشيدني هايی مانند آب گوشت، غذاهاي پوره اي هم در برنامه غذايي شخص جاي گيرد.

در اين هفته مي توانيد سبزيجات پخته شده را له كنيد و در وعده غذايي خود استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه ميزان غذايي كه خورده مي شود، نبايد زياد باشد، زيرا ممكن است كه به بخيه ها آسيب وارد كند.

در هفته سوم بعد از عمل جراحی اسلیو معده شخص می تواند غذاهای نرم را در برنامه غذایی خود جای دهد. توجه داشته باشید که این غذاها نباید سفت باشند تا هضم آنها برای دستگاه گوارش آسان باشد.

در این هفته می توانید از ژله ها هم استفاده کنید، البته توصیه می کنیم که ژله ها را خود با آب میوه های طبیعی درست کنید، ژله های موجود در بازار قند فراوانی دارند و موجب چاقی و اضافه وزن شخص می شوند.

هفته بعد یعنی چهار هفته بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، شخص می تواند رژیم غذایی معمول خود را از سر بگیرد، اما توجه داشته باشید که در این رژیم غذایی دیگر فست فودها، غذاهای بسیار چرب، غذاهای شیرین و شور جای ندارند و به جای آن غذاهای سالمی مانند سبزیجات و میوه های تازه جای می گیرند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که حجم غذای مصرفی باید کمتر از حجم غذایی باشد که قبل از انجام عمل اسلیو معده می خوردید

البته با کاهش حجم معده و همینطور از بین رفتن بخشی که آنزیم مربوط به گرسنگی از آن ترشح می شد، شاهد کاهش مقدار غذای مصرفی هستیم، اما باز هم شخص باید دقت لازم را در این مورد داشته باشد.

لازم به ذکر است که بعد از عمل اسلیو معده از خوردن تنقلاتی مانند بستنی، پفک و چیپس خودداری کنید، اگر به شکلات علاقه دارید، شکلات تلخ را در برنامه خود قرار دهید که باعث اضافه وزن نشود و برای سلامت شما هم مفید باشد. مصرف داروهای مکمل غذایی را هرگز فراموش نکنید.

هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه مشخص می شود؟

همانطور که گفتیم در این مقاله قصد داریم ابهامات در رابطه با عمل جراحی اسلیو معده را بر طرف کنیم و برای این کار به سوالتی پاسخ داده ایم که ممکن است برای هر کسی پیش آید.

یکی از مهم ترین سوالاتی که قبل از انجام عمل اسلیو معده ذهن هر کسی را به خود مشغول می کند، قیمت و هزینه نهایی انجام این عمل است.

هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه مشخص می شود؟
هزینه عمل جراحی اسلیو معده چگونه مشخص می شود؟

نکته مهمی که در این رابطه باید به آن توجه داشته باشید این است که در رابطه با قیمت و هزینه عمل اسلیو معده نمی توان مبلغی را به طور ثابت بیان کرد، اما می توانیم عوامل موثر بر قیمت این عمل را به طور مفصل توضیح دهیم.

یکی از مهم ترین عواملی که باعث تعیین قیمت نهایی عمل جراحی اسلیو معده می شود، شرایط شخصی کسی است که قصد انجام عمل را دارد.

این شرایط در هر کسی با دیگری متفاوت بوده و همین امر سبب می شود که قیمت و هزینه عمل اسلیو معده برای همه افراد ثابت نباشد.

گاهی شخص، بیماری های خاصی دارد که باعث می شوند در هنگام بیهوشی دارویی خاص برای او استفاده شود یا تحت مراقبت های ویژه ای باشد.

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت عمل جراحی اسلیو معده تاثیر می گذارد این است که چه کسی این عمل را انجام می دهد. توجه داشته باشید که هر چه میزان تخصص، مهارت و تجربه پزشک معالج شما بیشتر باشد، طبیعتا مقدار هزینه ای هم که برای دستمزد دریافت می کند بیشتر خواهد بود.

لازم به ذکر است که برای دستمزد هر پزشکی یک میزان حداکثری وجود دارد، پس نمی توان از این موضوع نگران شد که پزشکی دستمزدی بیش از حد عادی دریافت کند، البته اگر با قیمت های نجومی و خارج از عرف رو به رو شدید، این موضوع را به مراجع ذیصلاح اطلاع دهید.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت و هزینه عمل جراحی اسلیو معده باید به این موضوع اشاره کنیم که عمل در چه مرکزی انجام می شود.

عمل جراحی اسلیو معده را می توان در بیمارستان های دولتی یا خصوصی انجام داد و طبیعی است که هزینه نهایی این عمل جراحی در بیمارستان های خصوصی بیش از بیمارستان های دولتی خواهد بود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با بیمه است، در شرایطی خاص ( که این شرایط را در ادامه به طور کامل بررسی خواهیم کرد) می توان قسمتی از هزینه عمل جراحی اسلیو معده را از بیمه دریافت کرد که این امر هم در قیمت نهایی و هزینه ای که شخص متقبل می شود، تاثیر دارد.

در نهايت با توجه به مطالب گفته شده مي توان  به اين نتيجه رسيد كه درد بعد از عمل اسليو معده چگونه است. همانطور كه در مطالب بالا به طور مفصل اين موضوع را توضيح داده ايم، بعد از انجام عمل جراحي اسليو معده هم مانند ديگر عمل هاي جراحي درد وجود دارد

اما با مسكن هاي ساده اين درد كاهش پيدا مي كند و براي شخص آزار دهنده نخواهد بود. به اين نكته در رابطه با عمل جراحي اسليو معده اشاره كرديم كه عوارض آن تقريبا صفر است، البته اگر پزشك معالج خود را آگاهانه انتخاب كنيد و مراقبت هاي قبل و بعد از عمل جراحي را كاملا جدي بگيريد.

در اين مقاله سعي بر اين داشتيم كه سوالاتی در رابطه با عمل اسليو معده را پاسخ دهيم تا نگراني ها و ابهامات مربوط به اين عمل جراحي را تا حد قابل توجهي كاهش دهيم

به همين دليل در مطالب بالا نحوه انجام عمل جراحي اسليو معده را به طور كامل شرح داديم و گفتيم كه چه قسمتي از معده و به چه اندازه اي بريده مي شود و شكل نهايي معده بعد از عمل جراحي شبيه يك موز خواهد بود.

توجه داشته باشید

به اين نكته هم اشاره داشتيم كه چه كساني مي توانند عمل هاي جراحي لاغري را انجام دهند، در مطالب بالا به اين موضوع اشاره كرديم كه افراد زير هشت سال يا كساني كه به مواد مخدر، دخانيات يا نوشيدني هاي الكلي اعتياد دارند، نمي توانند عمل هاي جراحي لاغري را انجام دهند.

در ادامه گفتيم كه شخص براي انجام عمل جراحي اسليو معده بايد شاخص توده بدني بالاي 30 داشته باشد و البته مدت زمانی بيش از 5 سال هم در اين شرايط باشد.

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

در اين مقاله سعي بر اين داشتيم كه مراقبت هاي قبل از عمل جراحي اسليو معده را نیز شرح دهيم، به اين موضوع اشاره داشتيم كه شخص چه مواد غذايي و دارويي را قبل از انجام عمل اسليو معده نبايد مصرف كند و البته مدت زمان منع مصرف را هم بيان كرديم

 

در ادامه به اين موضوع پرداختيم كه رعايت اين نكات چه اهميتي دارند و به چه منظوري انجام مي شوند. در ادامه مطالب مراقبت هاي بعد از انجام عمل جراحي اسليو معده را به طور كامل بيان كرديم و برنامه غذايي شخص را هم به تفكيك هفته ذكر كرديم.

اميدوارم از خواندن اين مطالب لذت برده باشيد.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید