درآوردن حلقه معده

فهرست مطالب

سالانه عمل های جراحی بسیاری برای کوچک کردن معده انجام میشود. درآوردن حلقه معده به عنوان یکی از راهکار ها برای برگشت دادن عمل بالن زدن معده مورد استفاده قرار میگیرد.

مقدمه

درآوردن حلقه معده
درآوردن حلقه معده

همواره استفاده از شیوه های جدید و نوین در علم پزشکی به عنوان یکی از اولویت ها برای پزشکان مطرح بوده است. شیوه های جدید علم پزشکی این فرصت را برای انسان پدید آورده است تا به راحتی اقدام به انجام عمل های جراحی با درصد تهاجم مختلف برای رسیدن به هدف نهایی یعنی سلامت و تناسب اندام کند.

البته این اقدام هرچه ریسک کمتری داشته باشد برای افراد  بهتر و البته جذاب تر هم خواهد بود. همه ما به دنبال راه های درمانی کم ریسک، بخصوص در مواردی مانند تناسب اندام و کاهش وزن هستیم.

در شرایطی که فرد نیاز به کاهش وزن فوری دارد و یا دلایل پزشکی باعث شده است که فورا اقدام به کوچک کردن معده یا حلقه زدن در معده کند، این مورد اهمیت بسیار بیشتری پیدا میکند که اگر بتوان ریسک این عمل را درکنار مزایای بسیار زیادی که دارد کاهش داد تا چه اندازه شانس موفقیت عمل افزایش پیدا میکند.

درآوردن حلقه معده 

روش عمل حلقه گذاری در معده یا باندینگ معده روشی برگشت پذیر است. به همین خاطر برخی از افراد بعد از انجام عمل اگر تحمل مشکلات آن مانند رعایت برخی رژیم های غذایی را نداشته باشند درخواست در آوردن حلقه از معده خود دارند.

روش انجام این عمل با دستگاه آندوسکوپ و برخی دیگر از تجهیزات پزشکی است که عملی آسان و بدون عارضه می باشد.

حلقه زدن معده یک عمل بسیار کم ریسک است

حلقه زدن معده یک عمل بسیار کم ریسک بوده چرا که شانس برگشت پذیری آن با درآوردن حلقه معده کاملا صد در صدی است. به همین دلیل هم به عنوان یک روش کم ریسک در کاهش وزن فوری از طریق کوچک کردن معده شناخته میشود.

حلقه زدن معده یک عمل بسیار کم ریسک است
حلقه زدن معده یک عمل بسیار کم ریسک است

در این مقاله ما ضمن بررسی عمل های جراحی مختلف در کاهش وزن و کاهش حجم معده و مقایسه آن ها و همچنین، ضمن بررسی کامل عمل حلقه معده و درآوردن حلقه معده، به شما میگوییم که:

فهرست:

_اهمیت تناسب اندام

_تناسب اندام و بیماری های زمینه ای

_درصورت رعایت نکردن تناسب اندام چه معضلاتی ایجاد میشود

_روش های مختلف تناسب اندام

_انواع چربی ها

_ کاهش وزن فوری

_روش های کاهش وزن فوری

_بهترین روش برای کاهش وزن فوری

_عمل لاغری اسلیو معده

_عمل لاغری بای پس معده

_عمل بالون معده

_گذاشتن حلقه معده

_ مزایای استفاده از عمل های لاغری در معده

_چرا مراجعه به متخصص برای عمل های لاغری مهم است؟

_بهترین متخصص انجام عمل های لاغری

_ هزینه های انجام عمل های لاغری

+درآوردن حلقه معده

+ روش درآوردن حلقه معده

+نکات لازم برای پیش از انجام عمل درآوردن حلقه معده

+دوران نقاهت عمل درآوردن حلقه معده

+عمل درآوردن حلقه معده را در کجا انجام دهیم؟

 

اهمیت تناسب اندام:

در جوامع امروزی حفظ تناسب اندام تقریبا کار دشواری بنظر می‌رسد، چراکه افراد با مشغله های پیچیده ای که دارند دیگری زمانی برای ورزش کردن و پرداختن به آن  را نخواهند داشت.

توجه به تناسب اندام و تلاش برای حفظ آن تقریبا در ذهن هر شخصی وجود دارد.

داشتن تناسب اندام یکی از ملاک های زیبایی است.

اهمیت تناسب اندام:
اهمیت تناسب اندام:

فردی که از اندام مناسبی برخوردار است از  اعتماد به نفس بالاتری  هم دارد و این باعث می‌شود تا در کار و حرفه خود موفق تر باشد وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند.

برای داشتن تناسب اندام اولین راهی که به ذهن هر فردی می‌رسد ورزش کردن است.

اهمیت تناسب اندام:
اهمیت تناسب اندام:

ورزش

ورزش کردن برای رسیدن به تناسب اندام بسیار مناسب است.

و ما می‌توانیم با قرار دادن ورزش در برنامه روزانه خود تا حد زیادی به تناسب اندام خود کمک کنیم.

ورزش یک معقوله مهم در زندگی هر فردی است که علاوه بر تناسب اندام به سلامتی شخص نیز کمک می‌کند.

داشتن یک رژیم غذایی مناسب هم در تناسب اندام مؤثر است.

مواد غذایی که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم حجم زیادی از کالری، چربی، قند و نمک را دارا هستند، مصرف این مواد باید کنترل شده باشد تا از چاقی و اضافه وزن جلوگیری شود.

بنابراین رژیم غذایی در تناسب اندام نقش مهمی دارد،  وعده های غذایی مناسب، وعده ی غذایی مناسب وعده ای است که در آن  مواد غذایی با ارزش های غذایی مختلف متناسب وجود داشته باشد تا همه ی نیاز های بدن رفع شود و تناسب اندام نیز برقرار شود.

افرادی که بیماری زمینه ای دارند باید بیشتر از سایر افراد به فکر تناسب اندام و کنترل وزن خود باشند.

معمولا همه ی بیماری ها ارتباط مستقیم و نزدیکی با اضافه وزن و چاقی دارند و برای جلوگیری از این بیماری ها و یا کنترل آنها باید به تناسب اندام خود توجه بیشتر داشته باشیم.

با نگه داشتن وزن خود در یک میزان مشخص میتوانیم از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنیم و سلامت خود را حفظ کنیم.

ورزش
ورزش

پیشنهاد میکنیم از مقاله حلقه گذاشتن معده دیدن کنید.

تناسب اندام و بیماری های زمینه ای:

همانطور که در بخش های دیگر مقاله ذکر کردیم داشتن تناسب اندام برای افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند بسیار حائز اهمیت است.

بیماری های زمینه ای معمولا ابعاد مختلف سلامت شخص را درگیر می‌کنند. بنابراین لازم است تا برای کنترل این بیماری ها به تناسب اندام خود توجه بیشتری داشته باشیم.

وزن بالا خود عامل بروز بسیاری از بیماری هاست و معمولا افرادی که به سلامتی خود بیشتر اهمیت می‌دهند سعی می‌کنند تا با حفظ تناسب اندام خود به حفظ سلامت خود نیز کمک کنند.

بیماری های زمینه مختلفی همچون بیماری های قلبی، عروقی، دیابت، فشار خون و دیگر بیماری های مزمن معمولا تنها با کنترل و نگاهداری آنها در یک شرایط متعادل، قابل کنترل هستند و راه درمان قطعی ندارند.

بیماری های زمینه ای و مزمن معمولا تا آخر عمر با فرد همرا اند و قابل درمان نیستند و تنها شخص میتواند با رعایت بسیار زیاد و مصرف داروهای کنترل کننده این شرایط را فراهم کند و البته داشتن تناسب اندام.

چرا که تناسب اندام و وزن متعادل یک برگ برنده در کنترل این نوع بیماری ها محسوب میشود.

افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای همه نوع غذایی را نمی‌توانند بخورند و دارای یک رژیم غذایی خاص هستند و باید سعی کنند که مواد غذایی که  استفاده می‌کنند حداکثر مواد لازم بدن شان را تامین کند و درعین حال وزن آنها را در یک بازه مشخص نگه دارد تا به این طریق این بیماری ها به راحتی کنترل شود.

راههای رسیدن به تناسب اندام مختلف است

افرادی که بیماری زمینه ای دارند برای رسیدن به تناسب اندام معمولا نمی‌توانند راهای مختلفی را امتحان کنند به این علت که این افراد شرایط ویژه و اضطراری  دارند و به خاطر این شرایط لازم است تا راههای را برای رسیدن به تناسب اندام انتخاب کنند که بیماری آنها را تشدید نکند و به سلامت عمومی آنها آسیب نرساند.

راههای رسیدن به تناسب اندام مختلف است
راههای رسیدن به تناسب اندام مختلف است

در صورت عدم رعایت تناسب اندام چه معضلاتی ممکن است بوجود آید؟

داشتن وزن مناسب و متعادل یکی از جنبه های سلامتی بشمار می‌رود و باید برای حفظ سلامتی خود آنرا رعایت کنیم.

راهای مختلفی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد که بهتر است قبل از مبتلا به چاقی و اضافه وزن بوسیله این روش ها از آن جلوگیری کنیم. اغلب اوقات چاقی بیش از حد و اضافه وزن آغاز کننده بسیاری از بیماری ها میشود.

بیماری های زمینه ای معمولا برای عدم پیشرفت نیاز دارند تا تناسب وزنی و بدنی خود را  تقویت کنیم.

اگر به تناسب اندام خود توجه نکنیم و آنرا نادیده بگیریم معمولا مشکلاتی برایمان بوجود خواهد آمد. از جمله این مشکلات میتوانیم به کاهش اعتماد بنفس اشاره کنیم.

در صورت عدم رعایت تناسب اندام چه معضلاتی ممکن است بوجود آید؟
در صورت عدم رعایت تناسب اندام چه معضلاتی ممکن است بوجود آید؟

معمولا افراد چاق در بین دیگران و جمع دوستان و بطور کل جامعه در معرض بیشتر کاهش اعتماد بنفس قرار می‌گیرند.

داشتن تناسب اندام یکی از ملاک های زیبایی است و بنابراین نداشتن این ملاک ممکن است که از نظر روحی به فرد آسیب هایی وارد آورد.

سلامتی

بزرگترین معضلی که عدم رعایت تناسب اندام می‌تواند ببار آورد مربوط به بخش سلامتی فرد است.

حتی اشخاصی که هیچگونه بیماری زمینه ای هم ندارند چاقی و اضافه وزن میتواند برایشان خطرناک باشد.

چرا که افزایش وزن خود زمینه ساز ابتلا به چربی خون، فشار خون و قند خون بالاست و اگر کنترل نشود می‌تواند به بیماری‌های جدی دیگری منجر شود.

بنابر گفته های فوق باید به تناسب اندام خود توجه ویژه ای داشته باشیم و همیشه برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

ورزش کردن را فراموش نکنیم چرا که یکی از مهمترین راههای رسیدن به تناسب اندام ورزش است و اگر بتوانیم بطور مداوم و روزانه به آن بپردازیم اثرات آنرا هم بیشتر مشاهده خواهیم کرد.

اما اگر با عدم رعایت بخ چاقی و اضافه وزن مبتلا شدیم باز هم نباید ناامید باشیم چرا که امروزه برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد حتی افرادی که بیماری های زمینه ای همرا با چاقی دارند و روش های معمول برای آنها قابل انجام نیست میتوانند با مراجعه به پزشک متخصص چاقی راهای جدید درمان چاقی را امتحان کنند گ بهتر به نتیجه برسند.

سلامتی
سلامتی

روش های مختلف تناسب اندام:

برای رسیدن به تناسب اندام راهای گوناگونی وجود دارد که هرکدام از آنها برای یک شرایط بخصوصی مناسب است اما بطور کل همه ی آنها میتوانند برای رسیدن به هدف که همان تناسب اندام است راهگشا باشند.

همانطوری که در قسمت های دیگر مقاله ذکر کردیم، ورزش کردن اولین و مهمترین راه رسیدن به تناسب اندام است.

رسیدن به تناسب اندام با ورزش یک عمل تدریجی است و باید برای آن زمان لازم را صرف کنیم.

ورزش باید بصورت درست و اصولی انجام شود تا نتیجه ای که می‌خواهیم را برایمان به ارمغان بیاورد.

قرار دادن ورزش در برنامه روزانه بسیار مهم است. ورزش کردن شامل انواع حرکت‌های کششی و جنبشی و دیگر اعمال مثل: پیاده روی و… است.

اگر بتوانیم همه ی جنبه های ورزش را رعایت کنیم نتایج خوبی خواهیم گرفت و به تناسب اندامی که در ذهنمان است حتما خواهیم رسید.

روش های مختلف تناسب اندام:
روش های مختلف تناسب اندام:

رژیم غذایی:

داشتن یک برنامه درست غذایی و عمل به آن از مهمترین ملاک هایی است که باید برای داشتن تناسب اندام به آن توجه کنیم.

گاهی افراد ورزش را بخوبی انجام می‌دهند اما به غذاهایی که می‌خورند چندان توجهی ندارند، غذاهای چربی که همیشه می‌خورند نمی‌تواند با ورزش کردن نادیده گرفته شوندو بهتر است تا برای نتیجه گرفتن از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنند تا علاوه بر رسیدن به تناسب اندام به حفظ سلامت خود هم کمک کنند.

معمولا خوردن غذاهایی که علاوه بر مقوی بودن چندان کالری بالا و مواد مضر زیادی ندارند در برنامه غذایی می‌تواند به تناسب اندام مان کمک کند. بنابراین یکی دیگر از راه‌های رسیدن به تناسب اندام رعایت رژیم غذایی و از بیم بردن عادت های غذایی بد و ناسالم است.

مشکلات مختلف

گاهی افراد به دلیل مشکلات مختلفی که دارند برای رسیدن به تناسب اندام نمیتوانند از دو روش قبل استفاده کنند تا به وزن دلخواه و تناسب بدنی برسند.

گاهی افراد به دلیل بیماری های زمینه ای که همراه با اضافه وزن خود دارند ورزش کردن و البته حذف برخی مواد غذایی برایشان مضر خواهد بود، از طرفی  گاهی افراد نیاز دارند تا در زمان کوتاهی به تناسب اندام و کاهش وزن دست یابند، در صورتیکه دگ روش فوق همانطور که ذکر شد روش‌های تدریجی برای کاهش وزن هستند.

امروزه روش‌های نوین دیگری که بسیار سریع تر از روش‌های دیگر هستند برای رسیدن به تناسب اندام بوجود آمدند که پاسخگوی نیاز بسیاری از افراد جامعه هستند.

عمل های جراحي لاغری جزو این روش‌ها هستند که امروزه در جوامع بسیار از آن استقبال می‌شود.

این عمل‌ها یک راه سریع و آسان برای رسیدن به تناسب اندام و وزن دلخواه است که میتوان از آن بهره برد.

مشکلات مختلف
مشکلات مختلف

انواع چربی ها:

چربی ها را میتوان یک ذخیره کننده مهم انرژی دانست. چربی ها جزو مهمترین ترکیباتی هستند که بدن به آنها احتیاج دارد و باید از طریق رژیم غذایی این ماده مهم را برای بدنمان تأمین کنیم.

جنس چربی ها تری گلیسرید است. تری گلیسرید ها از سه اسید چرب و یک گلیسرول تشکیل شده اند.

چربی ها در بدن نقش عایق و ضربه گیر را دارند و در دماهای پایین بدن را از سرما محافظت می‌کنند.

همچنین مهم ترین وظیفه ی چربی ها ذخیره انرژی در بدن است. این ذخیره تا جایی است که فرد درصورت کمبود قند خون می‌تواند این ذخایر استفاده کند.

وجود چربی ها در رژیم غذایی مهم هستند اما باید میزان آنها را کنترل کرد تا از حد و میزان معمول خود بالاتر نروند چراکه مقداری زیاد چربی برای بدن مضر است و احتمال سکته های قلبی و دیگر بیماری ها را افزایش می‌دهد.

چربی ها انواع مختلفی دارند

چربی های اشباع شده:

این چربی ها از اسید های چرب اشباع شده ی زیادی تشکیل شده اند.

هیدروکربن های تشکیل دهنده ی این چربی ها میتوانند نزدیک یکدیگر در یک حالتی شبیه به بسته بندی قرار بگیرند.

زنجیره های تشکیل دهنده ای چربی ها بدون انشعاب و شاخه است به همین دلیل این چربی ها به آسانی انجماد میابند و در دمای 25 درجه که دمای اتاق است جامد هستند.

چربی های اشباع نشده:

بخش اعظم این چربی ها را اسید های چرب اشباع نشده تشکیل می‌دهند.

این چربی ها برخلاف چربی های اشباع شده نقطه ذوب کمتری را دارند.

چربی های اشباع نشده برخلاف چربی های اشباع شده در دمای اتاق مایع بوده و این به  علت خمیدگی هایی که در پیوند های دوگانه بین کربن ها در این ترکیبات وجود دارد.

در واقع این خمیدگی ها در پیوند های دوگانه در این ترکیبات اجازه نمی‌دهند که اتم ها در ساختمان این چربی ها به طور منظم و در یک قالب محکم در کنار هم قراربگیرند.

همانطور که گفتیم این نوع چربی ها در حالت عادی در دمای اتاق مایع هستند اما در  حالت ایزومری سیس میتوان انجماد آنها را به سختی مشاهده کرد.

چربی های اشباع نشده:
چربی های اشباع نشده:

چربی های اشباع نشده خود به دو صورت یگانه و چندگانه هستند.

از جمله چربی های یگانه میتوان:

انواع مختلف چربی های گیاهی را میتوان در دسته چربی های اشباع نشده یگانه قراردارد.

روغن های زیتون، روغن بادام زمینی، آووکادو، روغن دانه های آجیلی و… از جمله این روغن ها هستند.

چربی های اشباع نشده چندگانه:

اسید های چرب امگا3 و امگا6 ازجمله مهمترین این نوع چربی ها محسوب می‌شوند.

اسید های چرب سیس و ترانس:

از جمله دیگر چربی ها میتوان به اسید های چرب سیس و ترانس اشاره کرد. این اسید های چرب معروف در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اسیدهای چرب سیس را میتوان بصورت ایزومری در اسید های چرب اشباع نشده ای که بصورت طبیعی موجود هستند مشاهده کرد.

اسیدهای چرب ترانس در تولید غذاهای  فرآوری شده معمولا زیاد بکار می‌رود و این به دلیل این است که این اسیدهای چرب نسبت به اسید های چرب سیس آسیب و خرابی کمتری را متحمل میشوند و درواقع ماندگاری بالاتری دارند.

اسید های چرب سیس و ترانس:
اسید های چرب سیس و ترانس:

کاهش وزن فوری:

راههای رسیدن به کاهش وزن بسیار متنوع است اما معمولا همه ی این راهها نتایج سریع را به دنبال ندارند و اغلب بصورت تدریجی اثرات خود را برجای میگذارند.

در این بخش از مقاله به آن دسته از روش‌های کاهش وزنی میپردازیم که در مدت کوتاهی فرد را به وزن دلخواه و مطلوب میرسانند.

یکی از روش‌های فوری برای رسیدن به کاهش وزن که امروزه نیز بسیار شناخته شده است، عمل های جراحی لاغری هستند.

این عمل های جراحي که معمولا افرادی با شرایط ویژه آن راانجام می‌دهند برای رسیدن به کاهش وزن فوری بسیار مناسب هستند.

به نتیجه رسیدن در زمان کوتاه

عمل های جراحی برای کاهش وزن معمولا زمانی معقول هستند که فرد بخواهد در زمان کوتاه به نتیجه برسد و این علت می‌تواند ناشی از عوامل دیگری باشد، برای مثال فردی که از نظر تغذیه ای در خطر است و نمی‌تواند با کم کردن و با جایگزین کردن مواد غذایی در رژیم غذایی خود وزن خود را کاهش دهد از این روش استفاده میکند.

از طرفی برخی افراد ممکن است به دلیل بیماری های استخوانی، اسکلتی و یا ماهیچه ای از ورزش کردن منع شده باشند به همین دلیل مجبور اند تا روشی را برای کاهش وزن خود انتخاب کنند که به سرعت به نتیجه برسند و از طرفی بیماری آنها را نیز تشدید نکند.

عمل های جراحی برای کاهش وزن با تکنیک های خاص و ابزاری که دارند در این فرایند به افراد کمک میکنند.

امروزه افراد زیادی با انجام این عمل های جراحي توانسته اند وزن خود را کاهش دهند و به سلامت خود کمک میکنند.

اثر گذاری تدریجی

رژیم های غذایی برای کاهش وزن معمولا بصورت تدریجی اثرات خود را برجای میگذارند، اما اگر بخواهیم به سرعت وزن خود را کم کنیم باید این رژیم های غذایی را بصورت فشرده و سخت انجام دهیم.

رژیم های غذایی سخت معمولا باید تحت نظر و مراقبت پزشک متخصص قرار بگیرند در غیر اینصورت ممکن است باعث آسیب های جبران ناپذیری در سلامت فرد شود.

آب یک عنصر حیاتی است و همانطور که می‌دانیم بیش از 70 درصد بدن از آب تشکیل شده. آب یک تصفیه کننده قوی برای بدن محسوب می‌شود و سموم را از بدن دفع می‌کند.

آب درمانی هم یکی از روش‌های فوری کاهش وزن است و معمولا سرعت کاهش وزن با استفاده از این روش بالا است و افراد زیادی ای روش را برای کاهش وزن خود انتخاب می‌کنند.

بالن هم یکی از روش‌هایی است که برای کاهش وزن فوری مناسب است. دراین روش بالن هایی را در معده جایگذاری میکنند که حجمی از معده را اشغال می‌کند و این باعث میشود که معده حجم کمتری غذا را در خود جا دهد و بدین ترتیب با کاهش میزان غذایی که در روز مصرف می‌شود، وزن فرد نیز کاهش میابد.

اثر گذاری تدریجی
اثر گذاری تدریجی

بهترین روش برای کاهش وزن فوری:

همانطور در قسمت های دیگر مقاله ذکر کردیم راههای کاهش وزن فوری گوناگون هستند و این روش ها هرکدام در جای خود کاربرد دارند.

عمل های جراحی کاهش وزن برای افرادی است در شرایط خاصی قرار دارند و نمی‌توانند با دیگر روش‌های درمانی مانند: ورزش، رژیم های غذایی و دارو وزن خود را کاهش دهند.

اگر بخواهیم به بهترین روش های کاهش وزن فوری اشاره کنیم، حلقه معده یکی از عمل های جراحي کاهش وزن است که در مدت زمان کوتاهی اثرات مطلوب خود را برجای می‌گذارد.

این عمل جراحی با انجام چند تکنیک به آسانی انجام میگیرد و چندان آسیبی به بافت های بدن نمیرساند.

عمل جراحی حلقه معده که نام دیگر آن باند معده است به این صورت انجام میشود که جراح بوسیله لاپاراسکوپی حلقه ای که از جنس سیلیکون است و اندازه ی کوچکی دارد را  در اطراف قسمت بالایی معده قرار می‌دهند، طی این فرایند جراح در واقع معده را به دو قسمت تقسیم میکند که از نظر اندازه نامساوی هستند. قسمت بالایی معده در این تقسیم کوچکتر از سایر بخش ها است و  تا 2 سانتی متر عرض دارد.

در قسمت داخلی حلقه ای که اطراف معده قرار گرفته یک بالن قرار میگیرد که وظیفه ی این بالن ها افزایش یا کاهش اندازه حلقه است.

لطفا از پست حلقه معده مشهد دیدن کنید.

بالن از طریق لوله های زيرپوستی میتوانند تنگ تر و یا گشاد تر شوند

در واقع این بالن از طریق لوله های زيرپوستی میتوانند تنگ تر و یا گشاد تر شوند و این تنگ و گشاد شدن حجم معده را نیز تعقیر می‌دهد.

وقتی که بالن حلقه را تنگ میکند به دنبال آن حجم معده نیز کاهش میابد و این باعث شده تا غذای کمتری در معده جای گیرد و فرد زودتر احساس سیری کند و بدین ترتیب وزن فرد کاهش یابد.

عمل جراحی حلقه معده یک عمل برگشت پذیر محسوب می‌شود این یعنی اینکه اگر این عمل برای فردی چاره ساز نبود و یا عوارضی برای فرد به دنبال داشت بتواند آن را از بدن خود خارج کند و این یکی از مزیت های این عمل جراحی بشمار می‌رود.

بالن از طریق لوله های زيرپوستی میتوانند تنگ تر و یا گشاد تر شوند
بالن از طریق لوله های زيرپوستی میتوانند تنگ تر و یا گشاد تر شوند

عمل لاغری اسلیو معده:

یکی از جدیدترین روش‌های کاهش وزن عمل های جراحي است که امروزه شناخته شده و رایج شده اند.

مزیت این عمل های جراحي کاهش وزن این است که درمدت زمان کوتاهی مقدار زیادی از وزن فرد را کاهش میدهد.

هدف از انجام عمل های جراحي لاغری این است که بوسیله یک تکنیک بتوانند کاری کنند که فرد وزن خود را کم کاهش دهد حال این روش ممکن است بصورتی باشد که جذب مواد غذایی را کاهش دهد و یا اینکه حجم جایی که مواد غذایی قرار می‌گیرند را کاهش دهند.

بدین ترتیب فرآیند کاهش وزن شکل می‌گیرد.

اسلیو معده طرفداران بسیاری دارد

عمل جراحی اسلیو معده یکی از این روش ها است که امروزه طرفداران زیادی در بین جامعه ای تز افراد که درگیر چاقی و اضافه وزن هستند، دارد.

اسلیو در زبان انگلیسی به معنای آستین پیراهن است، علت گذاشتن این نام برای

این عمل جراحی این بوده که بعد از عمل جراحی، آن قسمتی از معده که باقی میماند  شبیه به آستین پیراهن است و به همین دلیل به این عمل جراحی اسلیو می‌گویند.

در عمل جراحي اسلیو قسمتی از معده را برداشته و به این طریق حجم معده را کاهش میدهند و این کاهش حجم معده باعث می‌شود که غذایی که در معده جای می‌گیرد کمتر باشد و به این ترتیب وزن بدن کاهش یابد.

بصورت تقریبی، 70 درصد از حجم معده در این عمل جراحی برداشته می‌شود و طی این عمل جراحی درصد بسیار بالایی از وزن فرد کاهش میابد و به این ترتیب می‌توان تا حد زیادی به کاهش وزن فرد کمک کرد.

این عمل سرعت زیادی در کاهش وزن فرد دارد

این عمل سرعت زیادی در کاهش وزن فرد دارد و در واقع فرد با کاهش وزن فوری میتواند خود را از شر چاقی مفرط نجات دهد.

سبک زندگی افراد جامعه و روی آوردن آنها به غذاهای فست فود و آماده سبب شده است که احتمال چاقی و افزایش وزن بدن نسبت به گذشته بیشتر باشد، به همین دلیل نیز روش های جدید ابداعی امروزه به این معضل کمک میکند.

عمل اسلیو معده از جمله همین روش هاست که می‌تواند در زمان کوتاهی 80 درصد از وزن فرد را کم کند و با این کار کمک بزرگی به سلامت شخص بکند.

این عمل سرعت زیادی در کاهش وزن فرد دارد
این عمل سرعت زیادی در کاهش وزن فرد دارد

عمل لاغری بای پس معده

عمل اسلیو معده و بای پس معده، تاحدی به یکدیگر شباهت هایی دارند که این شباهت ها گاهی اوقات باعث میشود تا افراد بخواهند به در رابطه با تفاوت ها و شباهت های این دو عمل اطلاعاتی کسب کنند.

اما در عمل جراحی بای پس معده، دو مرحله وجود دارد که در مرحله اول معده را به دو قسمت تقسیم میکنند که یک قسمت بسیار کوچک آن باقی میماند. این قسمت باقی مانده میتواند حدود 28 گرم غذا در خود جای بدهد.

سپس قسمتی از روده کوچک از طریق سوراخی که در قسمت باقی مانده معده ایجاد شده متصل میشود که بعث میشود غذای خورده شده مستقیما به روده کوچک برود و بدین ترتیب، میزان کالری جذب شده توسط بدن شخص کاهش میابد.

آنطور که مشخص است، عمل بای پس تا حد زیادی تهاجمی تر بوده و از طرفی هم ویتامین ها و مواد غذایی را کمتر جذب بدن میکند که این مسئله از مضرات استفاده از عمل بای پس معده است. همچنین این عمل بیهوشی بسیار بیشتری نسبت به عمل اسلیو معده دارد که این زمان بیهوشی خود میتواند خطراتی درپی داشته باشد.

احساس گرسنگی

معمولا کسانی که از روش بای پس استفاده میکنند، بیشتر احساس گرسنگی میکنند که مسئله آزاردهنده ای برای افرادی که این روش را انتخاب میکنند میباشد.

معمولا سرعت کاهش وزن در بای پس معده به مراتب بیشتر از سرعت کاهش وزن در اسلیو معده است. سرعت روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده باعث میشود که سطح پوست شما کمتر دچار افتادگی و شل شدگی بشود چرا که روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو به کاملا تدریجی و با سرعت مناسبی طی میشود.

افراد هنگام انجام بای پس معده، دچار سندروم های مختلفی مانند سندروم دامپینگ میشوند که منجر به تخلیه سریع معده به روده کوچک میشود.

در این شرایط فرد معمولا دچار حالت تهوع، استفراغ، دل درد و مواردی از این دست شده و این علائم بین 10 تا 30 دقیقه پس از صرف غذا خود را نشان میدهد. این مشکلات در عمل اسلیو معده وجود نداشته و این عمل باعث بوجود آمدن سندروم ها و مشکلات بعدی نمیشود.

احساس گرسنگی
احساس گرسنگی

عمل بالن معده:

عمل بالن معده یکی از عمل های جراحي است که برای کاهش وزن انجام می‌گیرد.

هدف از انجام عمل بالن معده مثل تمام عمل های جراحي دیگر برای کاهش وزن فرد انجام میگیرد که اندام هدف این عمل معده است.

در این عمل بالن هایی در معده بکار می‌رود، این بالن ها حجم زیادی از معده را اشغال می‌کنند و این باعث می‌شود که برای غذا جای کمتری باقی بماند.

در این روش ماده استریل سالینی به وسیله یک دستگاه آندوسکوپ از طریق مری وارد معده فرد میشود. این دستگاه میتواند این ماده را به راحتی در معده شخص منتشر کند.

اگر بخواهند این بالن را از معده خارج کنند هم به همین صورت انجام میگیرد. ابتدا با آندوسکوپ محتویات بالن را تخلیه می‌کنند و سپس آنرا به سمت عقب می‌کشند.

مزیت

این بالن ها یک مزیت دیگر هم دارد و آن اینکه: باعث می‌شوند که غذا با سرعت پایین تر و به آرامی از معده خارج شوند و این خود سبب می‌شود که شخص دیرتر گرسنه شود.

در برخی از موارد، برخی افراد حین خم شدن میتوانند این بالن ها را معده خود احساس کنند.

انجام عمل بالن معده، تقریبا در هفته ی اول بعد از عمل میتواند برای فرد محدودیت هایی بوجود آورد اما معمولا بعد این مدت این محدودیت ها هم از بین خواهند رفت و فرد حتی میتواند ورزش را هم بطور مرتب انجام دهد چراکه انجام ورزش به کاهش وزن و تندرستی کمک می‌کند.

باید به این موضوع دقت داشته باشیم که در واقع گذاشتن بالن در معده یک عمل جراحی واقعی نیست، بلکه ابزاری است که به ما کمک می‌کند تا وزن خود را کاهش دهیم.

همانطور که اشاره کردیم، ورزش کردن را بعد از انجام این عمل نباید ترک کنیم.

همچنین داشتن رژیم غذایی درست و مناسب هم باید رعایت شود تا در کنار این عمل به آنچه که مطلوب نظرمان است برسیم.

مزیت
مزیت

گذاشتن حلقه معده:

عمل جراحی حلقه معده که نام دیگر آن باند معده است معمولا با انجام چند تکنیک به آسانی انجام میگیرد و چندان آسیبی به بافت های بدن نمیرساند.

این عمل جراحی به این صورت انجام میشود که جراح بوسیله لاپاراسکوپی حلقه ای که از جنس سیلیکون است و اندازه ی کوچکی دارد را  در اطراف قسمت بالایی معده قرار می‌دهند، طی این فرایند جراح در واقع معده را به دو قسمت تقسیم میکند که از نظر اندازه نامساوی هستند. قسمت بالایی معده در این تقسیم کوچکتر از سایر بخش ها است و  تا 2 سانتی متر عرض دارد.

در قسمت داخلی حلقه ای که اطراف معده قرارگرفته یک بالن قرار میگیردکه وظیفه ی این بالن ها افزایش یا کاهش اندازه حلقه است.

در واقع این بالن از طریق لوله های زيرپوستی میتوانند تنگ تر و یا گشاد تر شوند و این تنگ و گشاد شدن حجم معده را نیز تعقیر می‌دهد.

وقتی که بالن حلقه را تنگ میکند به دنبال آن حجم معده نیز کاهش میابد و این باعث شده تا غذای کمتری در معده جای گیرد و فرد زودتر احساس سیری کند و بدین ترتیب وزن فرد کاهش یابد.

همانطور که میدانید بطور معمول انجام هر عمل و درمانی مزیت ها و معايبی دارد که باید به این نکته توجه کنیم که کدام یک بر دیگری برتری دارد.

اگر می خواهید نحوه چگونگی قرار دادن حلقه در معده در را مشاهده نمایید، مقاله فیلم حلقه معده را مطالعه نمایید.

از جمله مزیت های گذاشتن حلقه معده میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

این عمل جراحی را تقریبا میتوان یک عمل سرپایی دانست چرا که در کمترین زمان و با کوچکترین جراحات انجام میگیرد و این باعث می‌شود که فرد احساس درد کمتری داشته باشد.

برگشت پذیر بودن این عمل هم از جمله مزیت های این عمل محسوب می‌شود.

بعد از انجام این عمل اگر فرد احساس رضایت چندانی نداشته باشد و یا انجام این عمل برای او عوارضی در پی داشته باشد میتواند از پزشک معالج خود بخواهد و او نیز بعد از بررسی ها میتواند این حلقه را از معده بیمار خارج کند.

و در واقع شکل معده نیز در این عمل بصورت همیشگی تعقیر نخواهد کرد و این نیز از فواید قابل بازگشت بودن این عمل است.

همانطور که اشاره کردیم در این روش حجم معده با استفاده از بالن بکار رفته در قسمت داخلی حلقه قابل تنظیم است و این یک مزیت بزرگ است چرا که ممکن است فردی نیاز داشته باشد تا در یک دوره مصرف غذایی خود را افزایش و در یک دوره کاهش دهد این قابلیت در عمل حلقه معده این امکان را فراهم می‌کند.

لطفا برای سناخت هرچه بیشتر درباره عمل حلقه گذاری در معده، مقاله عمل حلقه معده در شیراز را مطالعه کنید.

از جمله مزیت های گذاشتن حلقه معده میتوان به موارد زیر اشاره کرد.
از جمله مزیت های گذاشتن حلقه معده میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

مزاياي استفاده از عمل های جراحي لاغری در معده:

عمل های جراحي که برای کاهش وزن انجام می‌گیرند و معمولا در این عمل ها معده درگیر است مزایایی دارند که باعث شده این عمل ها امروزه بسیار شناخته شده باشند و افراد زیادی برای درمان چاقی و کاهش وزن خود به انجام این عمل ها روی بیاورند.

پیش از این اشاره کردیم که عمل های جراحي لاغری بیشترین شهرت خود را به دلیل سرعت در کاهش وزن یافته اند.

در واقع انجام این عمل ها یک راه میانبر برای رسیدن به وزن مناسب و نجات یافتن از اضافه وزن است.

بنابراین میتوان بزرگترین مزیت این عمل ها را سرعت در نتیجه گیری و رسیدن به وزن مطلوب است.

از دیگر مزیت های این عمل ها میتوان به متنوع بودن آنها اشاره کرد.

عمل های جراحي لاغری هرکدام دارای ویژگی هایی هستند که افراد میتوانند با داشتن شرایط خاص و متفاوت از این عمل ها بهره ببرند.

معمولا افرادی که متقاضی انجام این عمل ها هستند نمیتوانند با روش های معمول به وزن مناسب خود برسند به همین دلیل این روش را انتخاب می‌کنند

راهگشا نبودن راه های معمول

چرا که یا به دلیل چاقی مفرطی که دارند انجام روش های معمول راهگشا نیست و یا اینکه به دلیل بیماری های زمینه ای که دارند نمی‌توانند زمان زیادی را برای کاهش وزن خود صرف کنند و یا از خوردن یکسری مواد غذایی اجتناب کنند.

عمل های جراحي به این افراد کمک میکند که در زمان کوتاهی با انجام چند تکنیک بخش قابل توجهی از وزن خود را کاهش دهند.

یکی دیگر از مزیت های عمل های جراحي لاغری این است که بطور معمول این روش ها جراحات چندانی ندارند و درد کمی را در پی دارند بنابراین افراد میتوانند بدون ترس و اضطراب برای انجام این عمل ها اقدام کنند.

اگر از جنبه روانی بخواهیم به بررسی این عمل ها بپردازیم باید بگوییم که این عمل های جراحي با نتیجه سریع و مطلوبی که برجای میگذارند میتوانند اعتماد بنفس بالایی را به فرد ببخشند و این باعث می‌شود که فرد احساس خوشبختی و زیبایی بیشتری کند.

همچنین بعد از انجام این عمل ها سبک زندگی افراد تعقیر خواهد کرد. افراد معمولا بعد از انجام این عمل ها سعی میکنند تا سالم تر زندگی کنند و این یک تاثیر و مزیت  دیگر در انجام این عمل ها محسوب می‌شود.

راهگشا نبودن راه های معمول
راهگشا نبودن راه های معمول

چرا مراجعه به متخصص برای انجام عمل های جراحي لاغری مهم است؟

برای انجام درست  هر کاری باید به متخصص آن مراجعه کنیم تا مطمئن باشیم که آنرا بصورت درست و اصولی انجام دادیم تا از انجام آن پشیمان نشویم.

برای انجام عمل های جراحي نیز لازم است که از قبل با یک متخصص تغذیه و جراح مشورت کنیم تا بدانیم که انجام آن به صلاح مان هست و یا نه.

انجام چنین عمل هایی به این دلیل که با سلامت شخص در ارتباط هستند باید حتما تحت نظر و مشورت یک پزشک متخصص انجام گیرند. اگرچه  اغلب این عمل ها برگشت پذیر هستند اما مشورت و دانستن نظر  یک متخصص در انجام این عمل ها بسیار مهم است.

از طرفی برای انجام این عمل ها باید به یک پزشک متخصص معتبر و شناخته شده مراجعه کنیم.

در کشورمان معمولا انجام این عمل ها توسط پزشکان متخصص انجام میگیرد که باید بهترین آنها را بشناسیم و برای انجام عمل های خود به آنها مراجعه کنیم.

مراجعه به پزشک متخصص قبل و بعد از انجام این عمل ها امری ضروری است.

پزشک متخصص با بررسی وضعیت شخص برای او تجویز میکند

چرا که پزشک متخصص با بررسی وضعیت شخص برای او تجویز میکند که چه کارهایی را قبل از انجام عمل باید انجام دهد تا نتیجه مطلوب را بعد از عمل بگیرد و همچنین بعد از انجام عمل با چه رفتار ها، رو شها و در برخی موارد داروهایی وزن خود را در همان رنج کنترل کند تا انجام این عمل ها تاثیرگذار باشد.

همچنین انجام عمل های جراحي لاغری باید حتما تحت نظر و مشورت یک پزشک متخصص انجام گیرند چراکه ممکن است یک فرد شرایط انجام این عمل را نداشته باشد و با انجام این عمل نه تنها چاقی واضافه وزن خود را درمان  نمی‌کند بلکه ممکن است آسیب ها و خطراتی را هم به دنبال داشته باشد.

بنابراین پزشک متخصص قبل از انجام این عمل ها شرایط فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد تا اگر تشخیص دهد که برای انجام این عمل ها منعی وجود ندارد، آن را انجام دهد.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد را مطالعه کنید.

پزشک متخصص با بررسی وضعیت شخص برای او تجویز میکند
پزشک متخصص با بررسی وضعیت شخص برای او تجویز میکند

هزینه های انجام عمل های لاغری

عمل جراحی به مراتب نسبت به دیگر روش های مشابه کاهش وزن هزینه بیشتری دارد. اما همچنان نمیتوان برای این عمل ها یا روش های مختلف کاهش وزن رقم مشخصی بیان کرد. گاها ممکن است که یک عمل جراحی توسط جراحان مختلف در شهرهای مختلف با رقم ها و قیمت های مختلفی انجام شود و این موضوع کاملا متغیر است.

مسئله اصلی این است که فاکتورهای موثر در قیمت عمل ها و روش های مختلف جراحی برای کاهش وزن را بشناسید و برطبق آن به یک هزینه حدودی دست پیدا کنید.

اولین مسئله که در قیمت انجام عمل جراحی معده موثر است، هزینه های مربوط به انجام عملیات بیهوشی است. اینکه شما از چه داروی بیهوشی برای عمل استفاده کنید و مدت زمان لازم برای بیهوشی شما تا چه اندازه باشد، مسئله ای است که در قیمت عمل تعیین کننده است.

همچنین، تجهیزات و امکاناتی که در طول عمل استفاده میشود بسته به محل انجام عمل متفاوت بوده و هرچه تجهیزات جدید تر و به روزتر و با کیفیت تری در طول عمل استفاده شود، به مراتب در هزینه نهایی عمل نیز موثر خواهد بود.

دستمزد جراح

معمولا مهم ترین عامل در این بین، دستمزد جراح است. جراحان هرکدام دستمزد های متفاوتی برای انجام عمل پیشنهاد میکنند که میتوانید در این زمینه با جراح خود گفتگو کرده و پس از آگاه شدن از دستمزد جراحی، هزینه عمل را تا حدودی تخمین بزنید.

هزینه تست های مختلف و آزمایش هایی که پیش از عمل و بعد از عمل انجام میشود هم اهمیت زیادی دارد و میتواند در قیمت نهایی تاثیر گذار باشد.

عمل جراحی برای لاغری و کاهش وزن و هزینه های آن تنها به بازه زمانی انجام عمل خلاصه نمیشود. بلکه در فرایند های بعد از عمل نیز هزینه هایی وجود دارد مانند هزینه ویزیت ها، داروها ، مکمل ها، رژیم های غذایی مختلف و…

فاکتور های مهمی که در قیمت یک عمل جراحی موثر است

بطور کلی، فاکتور های مهمی که در قیمت یک عمل جراحی موثر است، اول از هرچیز محل انجام عمل است بیمارستان های دولتی، کلینیک های تخصصی و یا بیمارستان های خصوصی هرکدام هزینه جداگانه ای را برای انجام عمل از شما درخواست میکنند. نوع بیمه، میزان تبحر و تخصص جراح هم در قیمت تاثیر بسیار زیادی میگذارد.

توجه داشته باشید که معمولا انجام عمل جراحی در هر شهر با شهری دیگر به دلیل امکانات و موارد دیگر ممکن است متفاوت باشد و اگر شما برای انجام عمل به شهر دیگری میروید، هزینه های اقامت و … را نیز باید در هزینه های نهایی انجام عمل درنظر بگیرید.

گاها ممکن است که بعد از انجام عمل بخواهید به عمل های زیبایی دیگر مانند عمل لابیاپلاستی و… اقدام کنید که این موارد معمولا مکمل عمل لاغری بوده و به عنوان بخش زیبایی این عمل شناخته میشود و هرکدام هم هزینه های مربوط به خود را میطلبد.

فاکتور های مهمی که در قیمت یک عمل جراحی موثر است
فاکتور های مهمی که در قیمت یک عمل جراحی موثر است

درآوردن حلقه معده

بسیاری از افرادی که به دنبال انجام عمل حلقه معده هستند اولین اولویت برای آن ها برگشت پذیر بودن این عمل است. همچنین این عمل برای آن ها شرایطی را فراهم میکند که درصورت عدم رضایت بتوانند به راحتی باری بازگرداندن شکل اصلی معده خود اقدام کنند.

عمل گذاشتن حلقه معده عمل آسان و راحتی است اما این تنها مزیت این عمل محسوب نمیشود. ممکن است فرد بخواهد بصورت موقتی یا برای مدت کوتاهی این عمل را انجام بدهد یا اینکه بنا به دلایل پزشکی دیگر بخواهد که عمل حلقه معده را متوقف کرده و حلقه را از معده خود خارج کند.

این موضوع معمولا در عمل های جراحی دیده نمیشود و جراحی برای کوچک کردن معده به عنوان یک راه حل برگشت ناپذیر به بیمار ارائه میشود چرا که با انجام عمل جراحی و دوخته شدن معده یا برداشتن آن، عملا این امکان که فرد بتواند با انجام عمل دیگری، فرآیند عمل کوچک کردن معده را برگشت کند وجود نخواهد داشت.

مشورت با پزشک

به همین دلیل هم معمولا پیش از انجام عمل جراحی معده لازم است که حتما با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و تصمیم نهایی خود را مبنی بر انجام این عمل بگیریم. نکته مهم این است که این عمل های جراحی میتواند بعدا مشکلات پزشکی مختلفی برای فرد در پی داشته باشد و برگشت پذیر نبودن آن ها هم به این مشکلات بیشتر دامن میزند.

به همین دلیل عمل بالون یا حلقه در معده میتواند یکی از راهکار های مناسب باشد چرا که قابلیت برگشت پذیری دارد.

بیمار ممکن است به دلایلی از عمل جراحی خود رضایت نداشته باشد یا انطور که انتظار میرفت از عمل خود نتیجه نگرفته باشد. در این شرایط این حق را دارد که بخواهد فرآیند کاهش وزن با قرار دادن حلقه در معده را متوقف کند.

در این شرایط، شانس برای برگشت پذیری در این عمل وجود دارد

در این شرایط، شانس برای برگشت پذیری در این عمل وجود دارد و نکته مثبت اینکه خوشبختانه برگشت دادن این عمل هم مانند خود انجام عمل به آسانی انجام میشود و با استفاده از روش های سرپایی و کم خطر و کم تهاجم، بیمار میتواند مجددا به شرایط پیش از قرار دادن معده بازگردد.

با برگرداندن معده با حالت قبل عملا بیمار میتواند شاهد شکل پذیری معده خود به شرایط پیش از عمل باشد و همچنین، پس از مدتی با گذشتن نقاهت میتواند به زندگی و روال طبیعی تغذیه و سبک زندگی پیش از عمل خود بازگردد.

با مقایسه این مزیت بزرگ با دیگر روش های کاهش وزن و کوچک کردن معده، درمیابیم که چرا این روش کوچک کردن معده به نسبت دیگر روش ها طرفداران بیشتری داشته و بسیاری علاقه مند به استفاده از این روش برای کاهش وزن فوری خود هستند.

اگر شما این عمل را انجام داده اید و به هردلیل قصد دارید تا فرآیند کاهش وزن خود را بازگردانید یا از انجام عمل خود رضایت ندارید، میتوانید از دکتر سلیمی به عنوان متخصص و جراح لاغری در این زمینه کمک بخواهید تا فرآیند عمل شما را به حالت قبل بازگرداند.

در این شرایط، شانس برای برگشت پذیری در این عمل وجود دارد
در این شرایط، شانس برای برگشت پذیری در این عمل وجود دارد

روش درآوردن حلقه معده

همانطور که گفتیم، دراوردن حلقه معده به عنوان یک عمل بازگشتی اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا این عمل برای کوچک کردن معده عوارض بسیار کمی داشته و معایب آن بسیار پایین است. از طرفی هم بازگشتی بودن آن باعث میشود که ریسک انجام این عمل برای بیمار کاملا قابل کنترل باشد.

اما نکته مهم این است که با قرار دادن این حلقه در معده، شرایط و سبک زندگی و عادت های غذایی فرد برای مدتی دستخوش تغییر میشود. فردی که به عمل جراحی برای کوچک کردن معده روی میاورد، مشکلاتی را با خود تجربه خواهد کرد که این مشکلات بصورت موقتی و تازمانی است که فرد با شرایط جدید و عادات غذایی و سبک زندگی نوین خود آشنایی کامل پیدا کند.

اما زمان که فردی از عمل لاغری برگشت پذیر استفاده میکند، معمولا عادت کردن به شرایط جدید سخت تر خواهد بود چرا که همیشه متوجه این موضوع خواهد بود که برای برگشتن از این راه همیشه فرصت وجود دارد.

در ابتدای انجام این عمل برای برگشت دادن آن اقدام نکنید

به همین دلیل بسیاری معتقدند که در ابتدای انجام این عمل برای برگشت دادن آن اقدام نکنید چرا که لازم است پس از مدت زمانی، به اهداف اصلی خود در کاهش وزن و کوچک کردن معده برسید.

بهرحال، شرایط برای کسانی که دست به انجام عمل های کوچک کردن معده میزنند ممکن است مشکل ساز باشد و باید این شرایط را درنظر گرفت و با درنظر گرفتن همه جوانب، اقدام به انجام عمل کوچک سازی معده کرد.

با همه این ها، معمولا کسانی که دچار عراضه های جانبی از این عمل شده اند در اولویت برگشت دادن عمل حلقه معده هستند.این افراد باید نسبت به شرایط عمل خود و شرایط جسمی که دارند آگاهی کامل داشته باشند تا بدانند که عمل برای آن ها با توجه به شرایط سلامتی و وجود یا عدم وجود بیماری های زمینه چه عوارض احتمالی ممکن است در پی داشته باشد.

حال در شرایطی که فرد دچار عارضه شده باشد، برای انجام برگشت دادن حلقه معده به پزشک متخصص مراجعه میکند. معمولا عمل درآوردن حلقه معده هم مانند خود عمل حلقه معده انجام میشود.

شما در حال خواندن پست درآوردن حلقه معده هستید.

استفاده از آندوسکوپی و دستگاه ها و تجهیزات لاپاروسکوپی

در این عمل پزشک متخصص با استفاده از آندوسکوپی و در برخی موارد هم با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات لاپاروسکوپی، اقدام به خارج کردن حلقه از معده میکند.

البته برای عمل درآوردن حلقه معده معمولا استفاده از آندوسکوپ رایج تر است چرا که دستگاه آندوسکوپ را میتوان به راحتی از طریق مری به معده فرستاد و حلقه قرار گرفته را جدا کرد.

استفاده از آندوسکوپی و دستگاه ها و تجهیزات لاپاروسکوپی
استفاده از آندوسکوپی و دستگاه ها و تجهیزات لاپاروسکوپی

این عمل شاید چندان زمان بر نباشد اما لازم است که در آن حتما احتیاط و حساسیت بالایی را درنظر داشت چرا که معمولا معده هایی که دچار عارضه شده باشند برای انجام درآوردن حلقه معده در اولویت قرار میگیرند و این عارضه دار بودن میتواند منجر به حساس تر شدن معده نسبت به عمل های مختلف کوچک کردن معده شود.

این عمل معمولا بدون بیهوشی یا همراه با بیهوشی کوتاه مدت انجام میشود و معمولا درد بسیارکمتری نسبت به دیگر عمل های جراحی که حتی قابلیت برگشت پذیری نیز ندارند به همراه دارد.

البته استفاده از تجهیزات و امکانات روز دنیا هم در موفقیت درآوردن حلقه معده شرط است که دکتر سلیمی به عنوان متخصص در زمینه درمان چاقی و جراحی های لاغری، با استفاده از به روز ترین تجهیزات و تکنیک ها، اقدام به انجام درآوردن حلقه معده با به روز ترین سیستم های ممکن در این زمینه برای بیمار میکند.

نکات لازم برای پیش از انجام عمل درآوردن حلقه معده

پیش از آشنایی با جراح و روش انجام عمل درآوردن حلقه معده، بهتر است در رابطه با آمادگی های پیش از درآوردن حلقه معده با پزشک خود گفتگو کرده و راهنمایی های لازم را کسب کنید. بطور کلی لازم است که آمادگی لازم را پیش از انجام عمل داشته باشید و از هرگونه اضطراب و استرس عمل به دور باشید. این موارد باعث میشود که ریسک انجام عمل بسیار کمتر باشد.

نکات لازم برای پیش از انجام عمل درآوردن حلقه معده
نکات لازم برای پیش از انجام عمل درآوردن حلقه معده

در طول چند هفته پیش از عمل جراحی، لازم است که وضعیت سلامتی خودتان را از قبیل داروهایی که مصرف میکنید، جراحی های انجام شده و همچنین، سوابق پزشکی و بیماری های مختلف را با جراح خود درمیان بگذارید. همچنین لازم است که آزمایش هایی مانند نوار قلب و آزمایش خون و دیگر آزمایش های توصیه شده توسط پزشک را نیز حتما انجام دهید.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله درآوردن حلقه معده هستید.

پزشک متخصص به اطلاعات جامع سلامتی و پزشکی شما آشنایی دارد

معمولا پزشک متخصصی که برای انجام عمل حلقه معده به آن مراجعه کرده اید به اطلاعات جامع سلامتی و پزشکی شما آشنایی دارد. اما ممکن است که برای انجام عمل درآوردن حلقه معده بخواهید به فرد دیگری مراجعه کنید، در این شرایط آشنایی پزشک جدید با وضعیت سلامت شما و همچنین پرونده پزشکی عمل قبلی شما اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

در مواردی مانند عمل های مربوط به معده، لازم است که رژیم غذایی بخصوصی را رعایت کنید. معمولا تا دوهفته قبل از انجام عمل، رژیم غذایی فرد بیمار شامل مصرف نکردن شکر، مصرف کمتر کربوهیدرات، افزایش مصرف پروتئین، مصرف سبزیجات و مصرف مایعات است.

لازم است که از دو روز پیش از  درآوردن حلقه معده، از مایعات رقیق مانند سوپ استفاده کنید و یا از شیک ها پروتئینی مصرف کنید. همچنین، تا 12 ساعت پیش از آن هم هیچکونه مواد غذایی و نوشیدنی و دخانیات نباید استفاده کنید.

همچنین یک مسئله مهم دیگر این است که با انجام درآوردن حلقه معده، عادت های غذایی و سبک زندگی شما در دوران نقاهت این عمل نیز متفاوت تر از گذشته خواهد بود پس بهتر است پیش از انجام عمل عادت های غذایی خود را کنترل کنید.

پزشک متخصص به اطلاعات جامع سلامتی و پزشکی شما آشنایی دارد
پزشک متخصص به اطلاعات جامع سلامتی و پزشکی شما آشنایی دارد

دوران نقاهت عمل درآوردن حلقه معده

معمولا پس از انجام عمل، بیمار به ریکاوری منتقل شده و بعد هم به بخش جهت بستری شدن فرستاده میشود. معمولا بیماران میتوانند از پزشکان بخواهند که فرایند بستری شدن را همان روز درخانه انجام دهند ولی این مسئله ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند بنابراین لازم است که حتما زمان بستری را در بیمارستان و تحت مراقبت باشید.

البته در عمل هایی مانند درآوردن حلقه معده یا دیگر عمل های مشابه، نیاز به ریکاوری و بستری در بیمارستان نیست اما لازم است که در روز های اول انجام عمل نکات بسیار حساسی را رعایت کنید.

مدت زمان استراحت مطلق فرد حدود 2 الی 3 روز میباشد و معمولا پس از این بازه زمانی با نظر پزشک، بیمار میتواند برای ادامه دوران نقاهت خود را با فعالیت بسیار کمتری در خانه آغاز کند.

بهتر است که برای بازه زمانی تا یک الی دو هفته از کار خود مرخصی بگیرید و در این دو هفته تماما به استراحت بپردازید. پس از آن، میتوانید به شرایط کاری خود بازگردید ولی همچنان باید موارد بسیاری را در حین کار رعایت کنید.

معمولا تا شش هفته پس از عمل بهبودی و ریکاوری کامل طول میکشد

معمولا تا شش هفته پس از عمل بهبودی و ریکاوری کامل طول میکشد پس اگر امکان دارد تا این زمان از انجام فعالیت های سنگین و کار کردن خود داری کنید. به هرحال هرکدام از موارد فوق به نظر پزشک بستگی دارد.

لازم است که رژیم غذایی جدید خود و همچنین فعالیت های روزانه را با طی شدن دوران نقاهت به آهستگی به حالت عادی برگردانید. توجه داشته باشید که پس از این دوره لازم است که رژیم های غذایی خود را بصورت جدی دنبال کرده و سبک زندگی و غذایی خود را کاملا تغییر دهید.

اینکه شما عمل درآوردن حلقه معده را انجام داده اید به این معنا نیست که نیاز به انجام رژیم های غذایی ندارید. بلکه رژیم غذایی و عادت های سالم بخشی جدایی ناپذیر از زندگی شما خواهد بود.

معمولا مواردی مانند حالت تهوع، مشکلات گوارشی از مواردی است که پس از این عمل اتفاق میوفتد که میتوانید با کمک از پزشک، این موارد را کنترل کرده و پس از مدتی هم به کلی از بین میرود.

درطول روند بهبودی، لازم است که حتما رژیم غذایی، مکمل های غذایی، ورزش منظم را پیگیری کنید. این مسئله که در روند کاهش وزن خود حتی پس از درآوردن حلقه معده، چگونه به زندگی خود ادامه میدهید بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل لازم است که حتما تحت نظر پزشک، برنامه غذایی خود را دنبال کرده و ورزش های خود را نیز به موازات برنامه غذایی خود شروع کنید.

معمولا تا شش هفته پس از عمل بهبودی و ریکاوری کامل طول میکشد
معمولا تا شش هفته پس از عمل بهبودی و ریکاوری کامل طول میکشد

عمل درآوردن حلقه معده را در کجا انجام دهیم؟

در این قسمت ما قصد معرفی کلینیک یا مرکز خاصی را برای انجام این عمل نداریم. بلکه بیشتر قصد داریم به شما بگوییم که چه مراکزی با چه امکاناتی را به عنوان یک مرکز استاندارد برای انجام این عمل مهم انتخاب کنید.

بطور کلی مکانی که هر عمل جراحی باید انجام شود اهمیت دارد اما مسئله ای که بیشتر حائز اهمیت است، شخصی است که به عنوان جراح برای انجام این عمل انتخاب میکند.

بهترین جراحی که میتوانید برای انجام این عمل انتخاب کنید، باید شخصی باشد که تخصص جراحی چاقی داشته باشد. همچنین معمولا تعداد مراجعان و بیماران یک شخص میتواند تا حدی تعیین کننده آوازه و شهرت این جراح باشد و از طرفی هم نشان دهنده تعداد بالای جراحی های موفق این شخص است.

همچنین وجود تجربه بسیار بالا بصورت تخصصی در انجام عمل حلقه زدن و درآوردن حلقه معده هم از ملزومات انتخاب بهترین متخصص در این امر است.

لازم است که دسترسی به متخصص برای موارد اورژانسی و یا سوالاتی که احتمالا برای بیماران پیش میاید به آسانی انجام شود پس سعی کنید جراحی را انتخاب کنید که به آن دسترسی بیشتری دارید.

همواره توجه داشته باشید که قیمت بالاتر نمیتواند تضمین کننده کار بهتر باشد و جراح مورد نظر جدای از موارد گفته شده، بهتر است که هزینه مناسب تری هم از شما دریافت کند چرا که این عمل بطول کلی یک عمل کم هزینه تر نسبت به دیگر روش های جراحی محسوب میشود.

انتخاب مکان مناسب

برای انجام جراحی، بهتر است مکانی که از امکانات و شرایط مناسب و به روز در اتاق عمل و همچنین پس از عمل در ریکاوری دارد را انتخاب کنید.

معمولا کلینیک هایی که از تجهیزات کافی برای انجام عمل برخوردار باشند، توسط پزشکان توصیه میشود و به این منظور لازم است که حتما به ابزارها و امکانات محل مورد نظر توجه کامل داشته باشید و در این رابطه نظر پزشک جراح را جویا شوید.

عمل بازگرداندن حلقه معده هرچند یک عمل سرپایی است و فرد معمولا میتواند پس از چندساعت از انجام این عمل به خانه برود، اما لازم است که حتما با توجه به شرایطی که درحین عمل وجود دارد و امکانات پزشکی که در اینگونه عمل ها اهمیت بسیار زیادی دارند، به میزان تجهیزات بیمارستان و کلینیک مورد نظر و همچنین میزان پیشرفته و دقیق بودن این تجهیزات توجه کنید.

البته دکتر سلیمی به عنوان بهترین متخصص در این زمینه میتواند به شما بهترین کلینیک ها را با پیشرفته ترین تجهیزات برای انجام عملی صد در صد موفقیت آمیز معرفی کند. پس کافیست تنها با ایشان تماس گرفته و کلیه اطلاعات و مشاوره های لازم در زمینه درآوردن حلقه معده را از ایشان جویا شوید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محدثه
محدثه
2 سال قبل

مقاله رو خوندم بسیار دقیق و کامل بود تشکر

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
2 سال قبل

من 15 روز پیش حلقه گذاشتم 🙂

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید