خوراکی های چربی سوز

فهرست مطالب

اکنون در این مقاله می‌خواهیم موضوع خوراکی های چربی سوز را مورد بررسی قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خوراکی های چربی سوز با ما در تماس باشید.

09120174510

خوراکی های چربی سوز

خوراکی های چربی سوز
خوراکی های چربی سوز

فهرست مطالب:

آشنایی با خوراکی های چربی سوز

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ انواع میوه‌ها

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ سبزیجات تازه

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ گوشت و پروتئین‌ها

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ مغز‌ها

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ حبوبات

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ تخم مرغ

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ دانه‌ها و غلات

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ لبنیات

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ ادویه‌‌ها

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ سرکه سیب

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ چای سبز

معرفی انواع دیگری از خوراکی های چربی سوز

نکاتی مهم در رابطه با خوراکی های چربی سوز

افراد چاق و دارای بی‌ام‌آی بالا در معرض چه خطرات و بیماری‌هایی قرار می‌گیرند

معرفی راهکارهایی برای لاغری و کاهش وزن

آشنایی با راهکارهایی برای لاغری و کاهش وزن از طریق جراحی

سخن پایانی

خوراکی های چربی سوز
خوراکی های چربی سوز

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی موضوع خوراکی های چربی سوز بپردازیم تا با آگاهی بیشتر به انتخاب خوراکی‌ها و غذاهای روزانه خود بپردازید و در نهایت به یک تناسب اندام و وزن نرمال دست یابید.

هیچ خوراکی در جهان وجود ندارد که به‌ طور معجزه‌ آسایی به سرعت باعث کاهش وزن و لاغری شود

در واقع می‌توان به این نکته اشاره کرد که هیچ خوراکی در جهان وجود ندارد که به‌ طور معجزه‌ آسایی به سرعت باعث کاهش وزن و لاغری شود اما می‌توان از برخی مواد غذایی و خوراکی‌ها استفاده کرد که دارای کالری کمتری بوده و از طرف دیگر چربی سوز می‌باشند برای مثال مواد غذایی وجود دارد که سرشار از آب بوده و در نتیجه باعث ایجاد سیری شده و از طرف دیگر برخی دیگر از غذاها سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهند

و اما خوراکی‌های دیگری وجود دارند که سرشار از پروتئین و فیبر بوده و کم‌ چرب هستند به این نوع خوراکی‌ها خوراکی‌های چربی گفته می شود که بدن برای هضم آن‌ها نیازمند انرژی و کالری زیادی خواهد بود در نتیجه فرد دچار کاهش وزن و لاغری می شود زیرا که در طول روز فرد کمتر نیاز به خوردن خوراکی‌های قنددار و پر چرب و پر کالری خواهد داشت و در نتیجه بخش بیشتری از وزن اضافی خود را از دست خواهد داد.

البته باید خاطر نشان کرد که در ادامه به بررسی خوراکی‌هایی خواهیم پرداخت که باعث چربی سوزی شده و همچنین از خواص بسیار زیادی برای بدن برخوردار می‌باشند

و همچنین به معرفی روش‌هایی خواهیم پرداخت که کاهش وزن و لاغری را به‌ همراه خواهند داشت بنابراین جهت کسب اطلاعات در این زمینه لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری چربی سوز و آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

آشنایی با خوراکی‌های چربی سوز

لازم به ذکر است بدانید که خوراکی‌هایی وجود دارند که به دلیل قوی بودن آن‌ها بدن از انرژی بیشتری برای هضم آن‌ها استفاده می کند به‌ طوری‌ که این خوراکی‌ها به دلیل این‌ که عملکرد متابولیسم بدن را بهبود بخشیده و سوخت‌وساز را بیشتر می‌کنند و از طرف دیگر بدن نیازمند غذای کمتری بوده و اشتها کمتر می شود

آشنایی با خوراکی‌های چربی سوز
آشنایی با خوراکی‌های چربی سوز

چرا که این خوراکی های چربی سوز دارای فیبر و پروتئین بسیار زیادی بوده و باعث می‌شوند که فرد در طول روز کمتر گرسنه شود و حس سیری داشته باشد و سرشار از انرژی باشد و از رفتن به سراغ خوراکی‌های ناسالم پرهیز کند

بنابراین در ادامه این مبحث به معرفی خوراکی‌هایی خواهیم پرداخت که چربی سوزهای عالی محسوب شده و با گنجاندن آن‌ها در برنامه غذایی خود یک لاغری و کاهش وزن بسیار زیاد را مشاهده خواهید کرد

بنابراین اگر به‌ دنبال کم کردن وزن خود هستید و می‌خواهید به تناسب اندام و یک وزن ایده‌آل دست یابید لطفاً در ادامه با ما همراه باشید تا با این خوراکی های چربی سوز خوشمزه آشنا شده و به استفاده از آن‌ها بپردازید و از فواید بی‌نظیر آن‌ها هم در پیشگیری از بیماری‌ها و هم در لاغری بهره‌مند شوید.

پیشنهاد می کنیم از پست قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز دیدن کنید.

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ انواع میوه‌ها

موز

از جمله میوه‌های خوشمزه و سالم که دارای طرفداران بسیار زیادی در بین مردم می باشد می‌توان به موز اشاره کرد زیرا علاوه‌ بر این که دارای خواص بسیار زیادی می باشد یک غذای کامل برای وعده‌ها محسوب می شود که در طول روز می‌توان از آن استفاده کرد و موز سرشار از پتاسیم بوده و همچنین می‌توانید آن را به‌ صورت تنها و یا در کنار سوپ و یا به‌ همراه مغزها استفاده کنید و از خواص چربی سوزی بالایی آن در به دست آوردن لاغری بهره‌مند شوید.

موز
موز

لیمو ترش

لیمو ترش این میوه چربی سوز دارای خواص بسیار زیادی می باشد و از طرف دیگر با بهبود عملکرد سیستم گوارشی در هضم بهتر غذا مؤثر عمل می کند در نتیجه به کاهش اشتها پرداخته و برای لاغری و چربی سوزی شکم و بدن کمک‌ کننده می باشد بنابراین حتما در برنامه‌ غذایی خود از آب‌لیموی تازه استفاده کرده و لاغر شوید.

لیمو ترش
لیمو ترش

انجیر

انجیر میوه‌ای می باشد که علاوه‌ بر شیرین بودن خود به تنظیم قند خون می‌پردازد و بسیار کم‌ کالری بوده و از طرف دیگر چون سرشار از فیبر است باعث چربی سوزی شده و همچنین گرسنگی را رفع می‌نماید بنابراین جزء خوشمزه‌ترین خوراکی های چربی سوز شیرین به شمار می‌آید.

انجیر
انجیر

پرتقال

پرتقال این خوراکی چربی سوز بسیار کم‌ کالری بوده و در عوض دارای قند می باشد پس بنابراین حتماً اگر آن را در برنامه غذایی خود قرار می‌دهید برای رفع قند آن نیز وقت بگذارید این میوه چربی سوز سرشار از ویتامین C می باشد و به نوبه خود باعث کاهش وزن و لاغری می گردد اما در مصرف بیش‌ از حد آن خودداری کنید.

سیب

سیب سرشار از فیبر است و چون شیرین می باشد بنابراین نیاز فرد را به خوراکی‌های شیرین مضر رفع خواهد کرد این میوه خوشمزه سرشار از آهن و فیبر بوده و برای کاهش وزن و کاهش اشتها بسیار مؤثر عمل می کند و از طرف دیگر باعث می شود که در طول روز دارای انرژی باشید و همچنین کمتر احساس گرسنگی کنید بنابراین حتماً این میوه خوشمزه چربی سوز را در وعده‌های روزانه خود قرار دهید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

کدو تنبل

کدو تنبل از جمله خوراکی های چربی سوز محسوب می گردد که با مصرف آن در یک روز می‌توانید فیبر بالا و ویتامین‌ A و مواد مغذی را از آن به دست آورید همچنین این خوراکی چربی سوز دارای چربی بسیار کمی می باشد و البته دارای ۸۰ کالری است.

هندوانه

این میوه شیرین به دلیل داشتن مقدار فراوانی آب باعث ایجاد حس سیر شدن در طول روز می گردد بنابراین حتما آن را در بین وعده‌های غذایی خود به‌ جای خوراکی‌های مضر استفاده کنید زیرا که با خوردن هندوانه به دلیل رفع حس گرسنگی بنابراین کمتر به سراغ غذاها و تنقلات چاق‌ کننده خواهید رفت که در نتیجه کاهش وزن را به‌ همراه خواهد داشت.

هندوانه
هندوانه

آناناس

آناناس از جمله میوه‌هایی می باشد که دارای طعم بسیار خوشمزه‌ای بوده و از طرف دیگر چون سرشار از آب می باشد برای لطافت پوست بسیار مؤثر عمل می کند از طرف دیگر این میوه چون سرشار از منگنز و ویتامین C می باشد و از طرف دیگر چون دارای کالری بسیار کمی بوده و کلسترول ندارد در نتیجه از جمله میوه‌های گرمسیری محسوب می گردد که همیشه در رژیم‌های غذایی بسیار پرکاربرد می باشد زیرا که دارای اسید سیتریک است که موجب لاغری و کاهش وزن در فرد می گردد.

سیب‌زمینی شیرین

سیب‌زمینی شیرین به دلیل نام آن ممکن است به‌ عنوان یک خوراکی چاق‌ کننده محسوب شود اما لازم به ذکر است بدانید که این میوه شیرین جزء خوراکی های چربی سوز به شمار می‌آید که بسیار کم‌ کالری بوده و دارای فیبر و کربوهیدرات بسیار بالایی می باشد

که در نتیجه باعث ایجاد حس سیری در طول روز برای فرد می گردد به‌ طوری‌ که با آب‌پز کردن آن و ترکیب مقداری شیر با چربی بسیار کم و یا اضافه کردن مقداری دارچین می‌توانید یک خوراکی برای کاهش وزن که دارای ویتامین C، پتاسیم، فسفر و ویتامین B6، نیاسین، مس، منگنز می باشد را در برنامه غذایی خود داشته باشید.

آووکادو

لازم به ذکر است بدانید که آووکادو جزء خوراکی های چربی سوز محسوب می شود اما چون جزء میوه‌های کم‌ کالری نمی باشد بنابراین حتما در هر بار فقط نصف و یا کمتر از آن را مصرف کنید. این میوه به دلیل داشتن چربی‌های اشباع‌ نشده و فیبر و پتاسیم در طول روز باعث ایجاد سیری و افزایش انرژی شده و در نتیجه کاهش وزن و لاغری را به‌ همراه خواهد داشت.

آووکادو
آووکادو

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ سبزیجات تازه

اسفناج

اسفناج از جمله سبزیجات چربی سوزی می باشد که حاوی مقدار زیادی مواد معدنی، اگزالات، آهن، ویتامین، منیزیم، پروتئین می باشد که می‌توانید آن را به‌ صورت سالاد، سوپ و پوره و یا نوشیدنی میل کنید این سبزی چربی سوز بسیار کم‌ کالری بوده و از طرف دیگر باعث پر شدن بخش بیشتری از معده شده و در نتیجه فرد در طول روز احساس سیری کرده و کمتر میل به غذا خواهد داشت این سبزی چربی سوز تاثیر بسیار زیادی بر روی لاغری و کاهش وزن دارد.

پیاز

مصرف پیاز را در وعده‌های غذایی خود فراموش نکنید زیرا که سرشار از فلاونوئیدها بوده و همچنین دارای گوگرد می باشد و برای بیماری‌های عروقی و قلبی مفید بوده و از لخته شدن خون و انسداد رگ‌ها جلوگیری می کند و همچنین به کنترل قند خون و کلسترول پرداخته و به آن‌ها تعادل می‌بخشد.

کلم بروکلی

کلم بروکلی سرشار از فیبر و پروتئین بوده و دارای کالری کمی می باشد و از جمله خوراکی های چربی سوز به شمار می‌آید.

قارچ

با قرار دادن این خوراکی چربی سوز در برنامه غذایی خود می‌توانید یک زندگی سالم را تجربه کنید به طوری که قارچ سرشار از پروتئین و ویتامین و مواد مغذی بوده و همچنین برای یک وعده غذایی در جهت ایجاد سیری و کاهش گرسنگی بسیار مؤثر عمل می کند و باعث حفظ انرژی در طول روز می شود لازم به ذکر است بدانید که حتما از قارچ تازه میل کنید تا از خواص آن بهره‌مند شوید.

خیار

خیار سرشار از فایده برای سلامتی افراد محسوب می گردد زیرا که هم دارای کالری بسیار کمی می باشد و هم سرشار از منیزیم و ویتامین C بوده و همچنین خاصیت ضد سرطانی، ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی دارد

خیار
خیار

و همچنین برای لطافت پوست مفید بوده و جوان‌کننده‌ی پوست محسوب شده و خستگی را از بین می‌برد با قرار دادن این خوراکی چربی سوز خوشمزه در وعده‌های غذایی خود می‌توانید کاهش وزن را مشاهده کنید زیرا که سرشار از آب بوده و باعث ایجاد سیری در طول روز می گردد.

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ گوشت و پروتئین‌ها

سینه مرغ

گوشت مرغ از جمله غذاهای پرطرف‌دار در دنیا به شمار می‌آید بنابراین جهت کاهش وزن و لاغری می‌توانید از قسمت سینه مرغ که دارای پروتئین بسیار زیاد و کم چرب می باشد و همچنین کم‌ کالری بوده به‌ صورت کبابی یا طبخ در فر و یا بخارپز آن را میل کنید.

گوشت ماهی

لازم به ذکر است بدانید که گوشت ماهی مانند ماهی سالمون نسبت‌ به گوشت‌های قرمز هم پرفایده تر بوده و هم سرشار از پروتئین و امگا ۳ می باشد که هر دو مورد برای افزایش سوخت‌وساز و سوزاندن چربی‌های اضافی و ایجاد حس سیر بودن در طول روز بسیار مؤثر عمل می کند به‌ طوری‌ که اگر این خوراکی چربی سوز را در رژیم غذایی خود قرار دهید هم انرژی شما تامین می شود

و هم به دلیل سیر بودن کمتر غذا میل میکنید که در نتیجه قطعا دچار کاهش وزن مناسب و ایده‌آلی خواهید بود. برای مصرف می‌توانید گوشت ماهی را کباب کرده و یا به‌ صورت بخارپز میل کنید و از خواص آن در جهت لاغری بهره‌مند شوید.

سینه بوقلمون

یکی دیگر از خوراکی های چربی سوز که باعث حذف چربی‌های شکم شده و کاهش وزن را به‌ همراه خواهد داشت سینه بوقلمون می باشد و همچنین از طرف دیگر برای ساخت عضله و حفظ تناسب اندام از جمله خوراکی‌های عالی به شمار می‌آید زیرا که باعث سوزاندن کالری و چربی‌های اضافی و افزایش سوخت‌وساز در بدن می گردد.

گوشت‌های کم چرب

گوشت راسته و گوشت سرین گوسفند یا گاو، قلوه‌ی گاو از جمله گوشت‌های می‌باشند که دارای چربی بسیار کمی بوده و همچنین سرشار از پروتئین می‌باشند که در نتیجه از جمله خوراکی های چربی سوز قوی محسوب می‌شوند که در بین مردم دارای محبوبیت زیادی هستند.

گوشت‌های کم چرب
گوشت‌های کم چرب

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ مغز‌ها

مغزها

بادام‌زمینی، گردو، بادام و دیگر مغزها از جمله خوراکی‌هایی می‌باشند که در هیچ رژیم غذایی ممنوعیتی برای خوردن آن‌ها وجود ندارد زیرا که دارای چربی مفید و پروتئین هستند که هر دو مورد برای ایجاد حس سیری در طول روز بسیار مؤثر عمل می‌کنند و از طرف دیگر باعث می شود که یک برنامه غذایی سالم داشته باشید

و همچنین به چربی سوزی و کاهش وزن دست یابید برای مثال می‌توان گفت که بادام علاوه‌ بر این‌ که باعث ایجاد حس سیری در فرد می شود و گرسنگی را کاهش می‌دهد بلکه به دلیل داشتن ویتامین‌ E و فیبر و پروتئین و چربی‌های مفید برای استحکام و رشد ناخن و مو و داشتن یک پوست زیبا مؤثر عمل می کند به‌ طوری‌ که می‌توانید آن‌ها را در کنار میوه‌ها یا به‌ همراه عسل و یا با استفاده از شیر میل کنید.

مغزها
مغزها

معرفی خوراکی های چربی سوز؛ حبوبات

لپه و نخود

لپه و نخود از جمله حبوبات و خوراکی های چربی سوز می‌باشند که به دلیل داشتن پروتئین و فیبر به بدن انرژی می‌دهند و از طرف دیگر باعث ایجاد سیری در طول روز می‌گردند و همچنین سرشار از مواد معدنی ویتامین‌ها می‌باشند که می‌توانند در رژیم غذایی فردی که قصد کاهش وزن دارد جایگزین خوراکی‌های مضر و ناسالم باشند.

لوبیا

از دیگر حبوبات چربی سوز می‌توان لوبیا را نام برد  به‌ طوری‌ که هم سرشار از پروتئین بوده و هم برای تنظیم و تعادل‌بخشی به قند خون مؤثر عمل می کند و از طرف دیگر به دلیل داشتن فیبر و پروتئین برای کاهش وزن و کاهش گرسنگی در طول روز مفید می باشد.

عدس

عدس منبع غنی منیزیم، پتاسیم، پروتئین، آهن می باشد به‌ طوری‌ که هم جزء غذاهای سالم محسوب می گردد و هم دارای طرفداران زیادی می باشد که می‌توانید آن را با جایگزین کردن به‌ جای برنج و یا استفاده از آن در داخل سوپ هم انرژی بیشتری در طول روز داشته باشید و هم چون چربی بد ندارد و کم‌ کالری می باشد، چربی خون و قند خون را تعادل می‌بخشد و همچنین به دلیل وجود فیبر زیاد در عدس فرد کمتر غذا میل می کند که در نتیجه لاغری و کم شدن وزن را به همراه خواهد داشت.

عدس
عدس

معرفی خوراکی‌های چربی سوز؛ تخم مرغ

تخم مرغ

تخم‌ مرغ منبع غنی مواد مغذی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین می باشد به‌ همین دلیل با مصرف آن برای صبحانه می‌توانید یک روز پر از انرژی داشته باشید که در طول روز میل و نیاز کمتری به غذا خواهید داشت و از طرف دیگر برای افرادی که در تمرینات ورزشی و تناسب اندام می‌باشند یک عضله ‌ساز عالی محسوب می گردد همچنین لازم به ذکر است بدانید که قسمت سفیده تخم‌ مرغ سرشار از پتاسیم و سدیم است.

تخم مرغ
تخم مرغ

معرفی خوراکی‌های چربی سوز؛ دانه‌ها و غلات

بلغور جو

بلغور جو منبع غنی از کربوهیدرات و مواد معدنی و فیبر و آنتی‌اکسیدان می باشد به‌ طوری‌ که با قرار دادن این خوراکی چربی سوز در رژیم غذایی خود در وعده صبحانه می‌توانید یک کاهش وزن و همچنین کاهش کلسترول و سم زدایی را در بدن خود تجربه نمایید

زیرا که بدن برای سوزاندن این خوراکی چربی سوز از انرژی بیشتری استفاده کرده که در نتیجه عملکرد متابولیسم بدن بهبود یافته و سوخت و ساز افزایش پیدا می کند و از طرف دیگر وقتی در وعده صبحانه میل شود در طول روز کمتر احساس گرسنگی کرده و به کاهش وزن دست خواهید یافت و همچنین دارای انرژی خواهید بود.

دانه کتان

دانه کتان این خوراکی چربی سوز سرشار از فیبر و اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ می باشد همچنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی داشته و باعث بهبود عملکرد متابولیسم بدن شده و سوخت‌ وساز را بیشتر کرده و بدن را سم‌ زدایی می کند به‌ طوری‌ که با خوردن دانه کتان سطح چربی خون کمتر شده و همچنین باعث حذف چربی‌های بد بدن می شود.

دانه کینوا

دانه کینوا از جمله شبه غلات چربی سوزی می باشد که با حذف چربی‌های بد و اضافه بدن به لاغری و کاهش وزن کمک می کند و همچنین سرشار از ویتامین E، آهن، سلنیوم، روی می باشد این خوراکی چربی سوز سرشار از پروتئین و فیبر را حتما در رژیم غذایی خود جهت کاهش وزن قرار دهید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

دانه کینوا
دانه کینوا

معرفی خوراکی‌های چربی سوز؛ لبنیات

ماست کم چرب

لبنیات مانند ماست یونانی که سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌ها و پروتئین‌ها می باشد باعث کنترل قند خون شده و همچنین از طرف دیگر باعث ایجاد سیری در فرد می گردد، ماست یونانی در مقایسه با سایر ماست‌ها هم دارای چربی کمی می باشد و هم کم کالری‌ بوده و از قند کمتری برخوردار است به‌ طوری‌ که می‌توانید از ماست یونانی به‌ جای پنیرهای خامه‌ای و یا سس‌های مایونز استفاده کرده و همچنین در کنار غذا و یا تنها و یا در کنار میوه‌ها آن را میل کنید.

شیر کم چرب

ماست و پنیر و شیرهایی که دارای چربی بسیار کمی می‌باشند منبع غنی کلسیم و ویتامین D و پروتئین هستند که هم یک عضله‌ساز محسوب شده و هم جزء خوراکی‌های چربی سوز پرطرفدار به شمار می‌آیند به‌ طوری‌ که اگر مداوم در برنامه غذایی خود از این خوراکی چربی سوز استفاده کنید عملکرد متابولیسم بدن بهبود یافته و سوخت‌وساز افزایش می‌یابد زیرا که بدن زمان و انرژی زیادی برای هضم آن استفاده می کند.

شیر کم چرب
شیر کم چرب

معرفی خوراکی‌های چربی سوز؛ ادویه‌‌ها

فلفل چیلی

دلیل تندی فلفل را می‌توان به خاطر وجود کپسایسین که ماده ای شیمیایی می باشد، دانست به‌ طوری‌ که وقتی در همه وعده‌های غذایی خود از این ادویه چربی سوز استفاده می‌کنید حرارت ناشی از این تندی باعث می شود که سوخت‌وساز و چربی سوزی بیشتر شود که در نتیجه بدن کالری بیشتری را از دست خواهد داد.

فلفل پاپریکا

شاید ناممکن به‌ نظر برسد اما مصرف پاپریکا در کنار تخم‌ مرغ، مرغ و یا میوه‌ها و سبزی‌های سرخ‌ شده به دلیل داشتن کپسایسین یک چربی سوز محسوب می گردد که برای لاغر شدن و از دست دادن وزن موثر عمل می کند.

فلفل کایین

برای بهره‌مند شدن از این ادویه چربی سوز برای لاغری که دارای کپسایسین می باشد مقداری از آن را در همه غذاهایی که در طول روز میل می‌کنید، استفاده نمایید زیرا فلفل هایی که تند می‌باشند دارای ویتامین C، پتاسیم، سدیم و پروتئین هستند که به دلیل وجود خواص آنتی‌اکسیدانی در آن‌ها باعث تقویت بدن و افزایش انرژی می‌‌گردند.

دارچین

دارچین برای افرادی که دارای دیابت نوع دو هستند یک کاهش‌ دهنده و تنظیم کننده قند خون محسوب می گردد و از طرف دیگر در بین افراد باعث کاهش میل به غذا و در نتیجه لاغری می شود بنابراین می‌توانید دارچین را به همراه ماست، چای و یا قهوه استفاده کرده و خواص بی‌نظیر آن را مشاهده کنید.

دارچین
دارچین

معرفی خوراکی‌های چربی سوز؛ سرکه سیب

سرکه سیب

سرکه سیب از جمله خوراکی‌های چربی سوزی می باشد که حتما باید به همراه آب قبل‌ از وعده‌های غذایی آن را میل کنید زیرا که سرکه سیب تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد دستگاه گوارش دارد و در هضم بهتر غذاها مؤثر می باشد از طرف دیگر سرکه سیب اشتهای فرد را در طول روز کمتر می کند

و در نتیجه فرد بیشتر حس سیری داشته و کمتر غذا میخورد که همین امر باعث لاغری و کاهش وزن می شود بنابراین با خیال راحت این خوراکی چربی سوز را در رژیم غذایی خود قرار دهید و از لاغری توسط سرکه سیب بهره‌مند شوید.

سرکه سیب
سرکه سیب

معرفی خوراکی‌های چربی سوز؛ چای سبز

چای سبز

از انواع خوراکی‌های چربی سوز می‌توان به چای سبز که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها مانند کاتچین می باشد و همچنین سم‌زدا بوده و سرشار از کافئین می باشد که باعث حفظ انرژی در طول روز می گردد و فرد کمتر حس گرسنگی خواهد داشت که در نتیجه دارای خواص چربی سوزی بسیار بالایی بوده و از طرف دیگر در بین مردم دارای محبوبیت بسیار زیادی در جهت لاغری و کاهش وزن می باشد زیرا که به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان‌ها باعث افزایش و بهبود عملکرد متابولیسم بدن شده و در نتیجه با افزایش سوخت‌وساز در بدن لاغری و کاهش وزن را به‌ همراه خواهد داشت.

لازم به ذکر است بدانید که مصرف چای سبز علاوه‌ بر کاهش وزن و لاغری برای پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های عروقی و قلبی و همچنین در کم کردن سطح کلسترول بد از بدن بسیار مؤثر عمل می کند.

چای سبز
چای سبز

معرفی انواع دیگری از خوراکی‌های چربی سوز

سویا

سویا سرشار از منیزیم، آهن، پتاسیم، کلسیم، فیبر و پروتئین می باشد بنابراین از جمله خوراکی‌های چربی سوز محسوب می گردد که دارای خواص بسیار زیادی نیز می باشد.

قهوه

قهوه یک خوراکی چربی سوز بسیار محبوب می باشد به‌ طوری‌ که اگر قهوه را بدون شکر و شیر و دیگر افزودنی‌هایی که چربی نداشته باشند، استفاده کنید مخصوصاً در وعده صبحانه به یک کاهش وزن و لاغری دست خواهید یافت زیرا که قهوه سرشار از کافئین بوده و همین امر باعث افزایش انرژی و سوخت‌ وساز در بدن شده و در نتیجه لاغری را به‌ همراه خواهد داشت.

قهوه
قهوه

نان سبوس دار

نان سبوس‌ دار که به آن نان قهوه‌ای نیز گفته می شود بسیار کم‌ کالری بوده و همچنین دارای مس، آهن، منیزیم، منگنز می باشد این نان از گندم کامل به دست می‌آید و با مصرف آن در طول روز به دلیل این‌ که دارای فیبر زیادی می باشد احساس سیری کرده و در نتیجه با قرار دادن آن در برنامه غذایی خود به کاهش وزن دست خواهید یافت.

نکاتی مهم در رابطه با خوراکی‌های چربی سوز

در این بخش از مبحث به معرفی نکاتی خواهیم پرداخت که بسیار مهم بوده و حتماً به رعایت آن‌ها بپردازید و عمل کنید.

استفاده از غذاهایی که ارگانیک می‌باشند در داشتن یک زندگی سالم بسیار مؤثر هستند.

افرادی که به‌ دنبال لاغری و کم کردن وزن خود می‌باشند از خوردن روغن در غذاهای خود خودداری کنند زیرا که باعث افزایش وزن می شود بنابراین در صورت لزوم فقط از مقدار کمی روغن زیتون استفاده کنید.

این تفکر که به دلیل کم‌ کالری بودن یک مواد غذایی می‌توانید بیش‌ از اندازه از آن مصرف کنید بسیار غلط و اشتباه است زیرا که مصرف بیش‌ از اندازه هر نوع خوراکی دارای زیان‌هایی برای فرد بوده و باعث چاقی می شود.

از مصرف آب غافل نشوید به‌ طوری‌ که با میزان مصرف آب بیشتر لاغری بیشتری نیز به دست خواهید آورد.

پرهیز از شکر سفید را فراموش نکنید چون باعث افزایش وزن شده و تلاش شما در جهت لاغری بیهوده می‌ماند.

نوشیدن قهوه بدون شکر و شیر

نوشیدن قهوه بدون شکر و شیر به دلیل وجود کافئین در افزایش انرژی و کاهش وزن مؤثر می باشد.

هنگامی‌ که می‌خواهید سالاد میوه میل کنید از خامه پرهیز کند چون‌ که خامه سرشار از چربی‌های مضر می باشد.

وجود گوشت تازه و سالم در رژیم غذایی بسیار حائز اهمیت می باشد.

از خوردن دانه میوه‌ها خودداری کنید زیرا که این امکان وجود دارد که باعث ایجاد اشکال در بدن شما شود.

از غذاهای آماده و فرآوری شده دوری کرده و همچنین به‌ جای لبنیات پر چرب به مصرف لبنیات کم‌ چرب بپردازید.

فراموش نکنید که میوه و سبزیجات تازه بسیار مفید و مؤثر می‌باشند و حتما آن‌ها را به‌ صورت نگینی خرد کرده و به‌ درستی و آرام به جویدن آن‌ها بپردازید.

از نگهداری میوه و سبزیجات در داخل یخچال خودداری کرده و آن‌ها را به‌ صورت تازه میل کنید زیرا که ویتامین‌ها و مواد مغذی آن‌ها کمتر می شود.

از خوردن غذاها مخصوصا گوشت‌ها به‌ صورت خام پرهیز کرده و حتما آن‌ها را به‌ صورت کبابی، آب‌پز و یا گریل کنید.

نوشیدن قهوه بدون شکر و شیر
نوشیدن قهوه بدون شکر و شیر

افراد چاق و دارای بی‌ام‌آی بالا در معرض چه خطرات و بیماری‌هایی قرار می‌گیرند؟

چاقی مفرط یک بیماری می باشد که بر اثر عوامل گوناگونی مانند ژنتیک، برنامه غذایی نامناسب، نداشتن ورزش و تحرک و دیگر موارد در بین افراد ایجاد می گردد.

در واقع در جهان امروز افراد زیادی در معرض این بیماری و عوارض ناشی از آن قرار دارند لازم به ذکر است بدانید افرادی که دارای وزن بسیار زیادی می‌باشند و همچنین شاخص توده بدنی آن‌ها در حدی می باشد که باید حتما سریع‌تر به کاهش وزن دست یابند در معرض خطرات و مشکلات بسیار زیادی قرار می‌گیرند که این مشکلات می‌تواند فرد را در معرض بیماری‌های گوناگونی مانند فشار خون و بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت نوع دو و سکته قرار دهد و حتی در موارد شدیدتر باعث مرگ‌ ومیر باشد.

بنابراین افرادی که دارای اضافه‌ وزن زیادی هستند حتماً باید به‌ دنبال روش‌هایی برای کاهش وزن خود باشند که به همین دلیل در ادامه به معرفی راهکارهایی جهت لاغری و کاهش وزن خواهیم پرداخت و آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد

اما روش دیگری برای افراد دارای بی‌ام‌آی بالا وجود دارد که منطقی تر می باشد که مراجعه و مشاوره از پزشکان متخصصی مانند آقای دکتر سلیمی می‌تواند بسیار مؤثر و مفید باشد

زیرا که ایشان دارای تخصص بسیار بالایی در زمینه انواع جراحی‌های چاقی می‌باشند که می‌توانند به درمان بیماری چاقی شما در کمترین زمان بپردازند و در رفع و درمان بیماری‌های ناشی از چاقی مفرط کمک کننده باشند.

از جمله خطرات و بیماری‌هایی که افراد چاق در معرض آن قرار دارند را در زیر به آن می پردازیم که عبارتند از:

 • قرار گرفتن در معرض انواع گوناگون سرطان‌ها و مبتلا شدن به آن‌ها
 • ایجاد دیابت نوع دو در بین افراد چاق
 • افزایش فشار خون
 • ایجاد مشکلاتی در کیسه صفرا
 • مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی
 • ایجاد آسم و اختلالات تنفسی
 • ایجاد آپنه خواب
 • سطح کیفی زندگی کاهش می‌یابد.
 • کلسترول بد و چربی خون افزایش می‌یابد.
 • فرد دچار کمر درد و بیماری‌های مفصلی خواهد شد.
 • کاهش میل جنسی و ایجاد مشکل در باروری
 • افراد چاق در معرض بیماری‌های روحی و روانی مانند استرس و افسردگی و مشکلات روانی خطرناک قرار می‌گیرند.
 • میزان مرگ‌ومیر زودرس و سکته در بین افراد چاق بیشتر می باشد.
از جمله خطرات و بیماری‌هایی که افراد چاق در معرض آن قرار دارند را در زیر به آن می پردازیم که عبارتند از:
از جمله خطرات و بیماری‌هایی که افراد چاق در معرض آن قرار دارند را در زیر به آن می پردازیم که عبارتند از:

معرفی راهکارهایی برای لاغری و کاهش وزن

با وجود همه بیماری‌ها و خطراتی که در بالا ذکر شد بنابراین افرادی که دارای اضافه‌ وزن زیاد هستند و دچار چاقی مفرط می‌باشند حتما باید به فکر درمان بیماری‌های خود و اضافه‌ وزن خود باشند و به یک کاهش وزن و یک اندام ایده‌آل دست یابند

به همین دلیل در ادامه این مبحث به بررسی راهکارهایی جهت لاغری و کاهش وزن می پردازیم تا با آگاهی بیشتر به درمان لاغری خود بپردازید که البته مراجعه به پزشک متخصصی مانند آقای دکتر سلیمی بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا که ایشان از تجربه و مهارت بسیار بالایی در زمینه درمان چاقی از طریق جراحی هستند.

از جمله راهکارهایی که برای لاغری و کاهش وزن مفید و موثر می باشد عبارتند از:

استفاده از رژیم‌های غذایی مخصوص لاغری

رژیم‌های غذایی گوناگونی وجود دارند که با محدود کردن مصرف برخی از مواد غذایی و خوراکی‌ها باعث لاغری و کاهش وزن می‌شوند این رژیم‌ها دارای انواع گوناگونی می‌باشند که به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

– رژیم لاغری کربو

– رژیم لاغری کتو

– رژیم لاغری پالئو

– رژیم لاغری ۱۷ روزه

– رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن

– رژیم لاغری دوربو

– رژیم لاغری نروژی

استفاده از برنامه‌های ورزشی مخصوص لاغری

لازم به ذکر است بدانید که در کنار پیروی از برنامه‌های غذایی مخصوص لاغری باید حتما به انجام ورزش و تحرک در جهت کاهش وزن و چربی سوزی بپردازید زیرا که این ورزش‌ها و تحرک علاوه‌ بر این‌ که باعث ایجاد لاغری در فرد می شود بلکه در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های خطرناک و همچنین بهبود کیفیت خواب و خلق‌ وخو بسیار مؤثر عمل می کند.

در همین جهت در ادامه این مبحث به معرفی برنامه‌های ورزشی مخصوص لاغری می پردازیم که در کاهش وزن و چربی سوزی بسیار مؤثر و مفید هستند.

– استفاده از وزنه

– یوگا و تای چی

– پیاده‌ روی با سرعت بالا

– پیلاتس و ایروبیک

– شنا کردن

– دوچرخه‌ سواری به‌ صورت مداوم

– دو میدانی

استفاده از دارو برای برای لاغر شدن و کاهش وزن

در واقع میتوان گفت برخی مدعی می‌باشند که داروهایی معرفی شده‌ است که باعث چربی سوزی می‌شوند اما نظر قطعی برای این مورد موجود نمی باشد و این امکان وجود دارد که توسط سازمان غذا و دارو تأیید نشده باشند پس به‌ همین دلیل قبل‌ از مصرف این قبیل داروها حتماً با دکتر متخصص در این زمینه مشورت‌های لازم را انجام دهید.

تغییر سبک زندگی

افرادی که دچار اضافه‌ وزن و چاقی می‌باشند با تغییر سبک و رویه زندگی خود می‌توانند به لاغری و کاهش وزن دست یابند برای نمونه می‌توانید:

– با انجام برخی کار‌ها در طول روز میزان اضطراب و استرس خود را کمتر کنید و آن را کنترل نمایید.

– برنامه خواب منظم و کافی برای خود اختصاص دهید.

– به مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر و پروتئین بپردازید.

– از قندها و خوراکی‌های مضر و پر چرب دوری کنید.

– وعده غذایی صبحانه را فراموش نکنید.

– مصرف نوشابه و مشروبات الکلی را برای همیشه از زندگی خود حذف کنید.

– مصرف آب به مقدار کافی را فراموش نکنید.

– به فعالیت و تحرک در طول روز بپردازید.

استفاده از جراحی چاقی برای لاغر شدن

در این مقاله به معرفی راهکارهایی برای لاغر شدن و به دست آوردن یک وزن نرمال ارائه شد اما ممکن است این روش‌ها برای بسیاری از افراد مؤثر نباشد مخصوصاً افرادی که دارای بی‌ام‌آی بالاتر از ۳۵ می‌باشند زیرا افرادی که دارای بی ام آی کمتر از ۳۵ هستند این افراد با استفاده از این روش‌ها و داشتن یک برنامه اصولی می‌توانند در دراز مدت کاهش وزن و لاغری را کسب نمایند

استفاده از جراحی چاقی برای لاغر شدن
استفاده از جراحی چاقی برای لاغر شدن

اما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و دچار چاقی مفرط و دارای اضافه‌ وزن بسیار زیادی می‌باشند استفاده از این روش‌ها برای این افراد بسیار سخت و طاقت‌ فرسا خواهد بود و احتمال نتیجه‌گیری مثبت بسیار کم می باشد بنابراین استفاده از جراحی در جهت لاغر شدن برای این افراد بسیار مفید و مؤثر است زیرا که در کمترین زمان هم به یک وزن نرمال و یک تناسب اندام دست خواهید یافت و هم از ابتلا به بیماری‌های خطرناک و گوناگون پیشگیری می شود.

استفاده از جراحی برای لاغر شدن و کاهش وزن آخرین مرحله‌ای می باشد که یک پزشک متخصص به بیمار خود پیشنهاد می‌دهد

اما لازم به ذکر است بدانید که استفاده از جراحی برای لاغر شدن و کاهش وزن آخرین مرحله‌ای می باشد که یک پزشک متخصص به بیمار خود پیشنهاد می‌دهد این اتفاق زمانی می‌افتد که همه راهکارهایی که در قسمت بالا ذکر شد در لاغر شدن و کاهش وزن بیمار بی‌نتیجه و بی‌تاثیر مانده باشد بنابراین جراحی چاقی برای رهایی از بیماری‌ها و اضافه‌ وزن زیاد به‌ عنوان یک راهکار مطمئن و سریع محسوب می گردد.

همچنین از طرف دیگر داشتن یک جراح بامهارت و باتجربه که دارای دانش کافی و تخصص در این زمینه باشد در نتیجه عمل بسیار مفید و مؤثر است بنابراین توصیه می شود که به مطب آقای دکتر سلیمی مراجعه کنید و اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید و از مشاوره با ایشان در جهت انواع روش‌های جراحی چاقی بهره‌مند شوید و در نتیجه در صورت لزوم بهترین روش جراحی را برای لاغری انتخاب نمایید.

در ادامه این مقاله در جهت آگاهی شما عزیزان به معرفی برخی از روش‌های جراحی چاقی می پردازیم پس لطفاً با ما همراه باشید.

آشنایی با راهکارهایی برای لاغری و کاهش وزن از طریق جراحی چاقی

روش‌های عمل جراحی چاقی گوناگونی وجود دارند که هر یک به نوبه خود می‌توانند با توجه به شرایط بیمار، سن و جنسیت و میزان شاخص توده بدنی فرد و پایبندی به رژیم و برنامه‌های ورزشی بعد از جراحی در لاغری مؤثر باشند.

این‌ که کدام یک از روش‌های جراحی چاقی را انتخاب کنید به تشخیص پزشک متخصص و انتخاب خود بیمار و نتیجه بعد از عمل بستگی دارد.

بنابراین انتخاب یک پزشک متخصص و حاذق بسیار مهم و ضروری می باشد پس انتخاب پزشکی که بتواند بهترین راه درمان را برای شما انتخاب کند در نتیجه عمل بسیار مؤثر می باشد.

لازم به ذکر است بدانید که یک پزشک و جراح متخصص جراحی‌های چاقی باید دارای پروانه پزشکی و همچنین دارای مدرک فوق‌ تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و علاوه بر همه موارد ذکر شده دارای روحیه بالا و صبر و حوصله باشد به‌ طوری‌ که با بیماران خود ارتباط خوبی برقرار کند و از طرف دیگر پاسخگوی تمام سوالات

و ابهامات بیمار خود در زمینه جراحی‌های چاقی باشد و همچنین صادق باشد به‌ طوری‌ که بیمار به پزشک خود اعتماد کرده و در نتیجه با انتخاب یک روش درست بیمار به لاغری و کاهش وزن و اعتماد به نفس دست یابد و از طرف دیگر به یک زندگی نرمال برسد و از شر بیماری‌های خطرناک در امان بماند.

در ادامه این مبحث جهت آگاهی بیمارانی که قصد انجام جراحی‌های چاقی را دارند به معرفی برخی از این روش‌ها می پردازیم بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده از جمله جراحی‌هایی می باشد که به روش نوین و لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد و در دنیا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

البته باید خاطر نشان کرد که این جراحی مخصوص افرادی می باشد که دارای وزن بسیار بالایی بوده و شاخص توده بدنی بیشتر از ۳۵ داشته و از طرف دیگر مبتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، فشار خون بالا و از این قبیل موارد می‌باشند و از طرف دیگر هیچ‌ یک از راهکارهای لاغری مانند ورزش و یا برنامه‌های غذایی تأثیری بر روی لاغر شدن آن‌ها نداشته‌ است.

لازم به ذکر است بدانید که در این نوع روش جراحی چاقی حدود ۸۰ درصد از معده حذف می شود و فقط بخش کوچکی از معده به شکل آستین باقی میماند. مهم‌ترین بخش این جراحی این است که در آن هورمون چاقی به نام هورمون گرلین برداشته می شود.

برای انجام این جراحی بیهوشی مورد نیاز می باشد

برای انجام این جراحی بیهوشی مورد نیاز می باشد و از طرف دیگر چون این نوع جراحی با روش نوین انجام می شود در نتیجه برش‌های بسیار کوچکی در روی شکم بیمار ایجاد شده و وسایل جراحی وارد بدن می شود به‌ طوری‌ که پزشک معالج از طریق این وسایل به مشاهده داخل شکم بیمار بر روی مانیتور می‌پردازد و از طریق آن جراحی را انجام می‌دهد.

همچنین این جراحی دارای دوره نقاهت بسیار کوتاهی بوده و جز روش‌های غیر تهاجمی محسوب می گردد و از طرف دیگر بیمار پس‌ از چند روز استراحت در داخل بیمارستان ترخیص می شود.

از آن جایی‌ که این جراحی جزء روش‌های لاغری نوین و بروز در دنیا محسوب می شود بنابراین برای انجام آن نیازمند یک جراح متخصص خواهد بود به‌ همین دلیل توصیه ما آقای دکتر سلیمی می باشد زیرا که ایشان دارای فوق‌ تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته می‌باشند و همچنین به این نوع جراحی تسلط کافی داشته و می‌توانند به بهترین نحو ممکن با کمترین عوارض این جراحی را انجام دهند.

جراحی بای‌ پس معده

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان از طریق آن به لاغری و کاهش وزن دست یافت جراحی بای‌ پس معده می باشد در این نوع عمل معده به دو قسمت جدا از هم تقسیم می شود یک بخش کوچکتر و یک بخش بزرگتر البته لازم به ذکر است بدانید که در این نوع جراحی روده‌ی کوچک نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد

و مواد غذایی فقط به بخش کوچکتر منتقل شده و سپس وارد روده می شود در واقع بخش کوچک معده مستقیما به روده کوچک متصل می شود بنابراین هم‌ حجم معده کاهش می‌یابد و هم این که فرد زودتر احساس سیری خواهد کرد.

این جراحی برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بیشتر از ۳۵ می‌باشند و دارای بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی و دیابت نوع دو، فشار خون بالا هستند از جمله روش‌های منطقی محسوب می شود که هدف از این جراحی این می باشد که فرد در طول روز میل کمتری به غذا داشته باشد

و در نتیجه مصرف غذا کمتر شده و فرد به لاغری دست می‌یابد این روش جراحی نیز از جمله جراحی‌های محبوب در بین افراد به شمار می‌آید و همچنین انتخاب یک جراح با مهارت و متخصص مانند آقای دکتر سلیمی می‌تواند در نتیجه‌ی این جراحی و کسب لاغری مفید و مؤثر باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله قیمت عمل مینی بای پس معده را مطالعه کنید.

جراحی بالون معده

این جراحی از جمله جراحی‌هایی می باشد که دارای حداقل تهاجم بوده و به گونه‌ای است که یک بالن خالی درون معده جای‌ گذاری می شود و سپس این بالون باد شده و فضای درون معده را پر می کند در نتیجه حجم معده کمتر شده و فرد در طول روز نیاز به غذای کمتری خواهد داشت که به‌ مرور زمان باعث کاهش وزن و لاغری می شود.

حلقه گذاری معده

در حلقه گذاری معده نواری از جنس سیلیکونی که به‌ صورت موقتی می باشد در اطراف معده قرار گرفته و حجم معده را کمتر می کند این نوار قابلیت تنظیم شدن دارد و همچنین این جراحی بدون برش یا حذف بخشی از معده صورت می‌گیرد.

سوئیچ اثنی‌ عشر

جراحی سوئیچ اثنی‌ عشر یا انحراف بیلیوپانکراس دارای دو بخش می باشد در مرحله اول جراحی اسلیو معده صورت می‌گیرد و در مرحله دوم جراحی روده ( انحراف بیلیوپانکراس ) انجام می شود این جراحی یک کاهش وزن بسیار زیادی را برای بیمار به‌ همراه خواهد داشت

زیرا که هم باعث کم شدن حجم معده شده و همچنین باعث می شود که مواد مغذی کمتری جذب بدن شود در نتیجه فرد در طول روز بیشتر احساس سیری کرده و کمتر به غذا خوردن خواهد پرداخت که یعنی از دست دادن وزن زیاد و لاغری.

سوئیچ اثنی‌ عشر
سوئیچ اثنی‌ عشر

لازم به ذکر است بدانید که آقای دکتر سلیمی به همه این روش‌ها مسلط بوده و تخصص و دانش و مهارت و تجربه کافی را در این زمینه دارا می‌باشند بنابراین می‌توانند یک گزینه بسیار عالی برای افرادی که قصد جراحی را دارند، محسوب شوند پس با مراجعه و معاینه توسط ایشان می‌توانید به لاغری و تناسب اندام و زندگی نرمال و سلامتی و بهبودی و رهایی از انواع بیماری‌های خطرناک دست یابید.

سخن پایانی

در این مقاله در جهت آگاهی عزیزانی که قصد لاغری و کاهش وزن دارند به بررسی و معرفی برخی از خوراکی‌های چربی سوز پرداختیم تا با آگاهی بیشتر این خوراکی‌ها را در برنامه و رژیم غذایی خود قرار دهید و از فواید بی‌نظیر آن در جهت لاغر شدن استفاده کنید و همچنین راهکارهایی برای کاهش وزن و لاغری معرفی شد

اما درنهایت می‌توان به این نتیجه رسید که خوراکی‌های چربی سوز باعث لاغری و کاهش وزن می‌شوند اما باید حتما در کنار این خوراکی‌های چربی سوز به ورزش و تحرک بپردازید و یک رژیم غذایی خوب داشته باشید و تغییراتی را در سبک و رویه زندگی خود به وجود آورید.

اما توصیه ما به افرادی که دارای چاقی مفرط می‌باشند این است که استفاده از این روش‌ها می‌تواند کمک‌ کننده باشد اما نیازمند مدت‌ زمان بسیار زیادی بوده که این از صبر و حوصله افرادی که دارای چاقی بسیار زیادی هستند، خارج می باشد زیرا که این افراد در معرض بیماری‌های گوناگونی قرار دارند که روزانه باعث ایجاد مشکلاتی برای این افراد می گردد از سختی در انجام کارهای روزمره گرفته تا خواب و استراحت.

استفاده از روش‌های جراحی چاقی

بنابراین پیشنهاد ما به این افراد که دارای بی‌ام‌آی بالا هستند این می باشد که از روش‌های جراحی چاقی برای بهبودی خود استفاده‌ کنند زیرا که یک روش قطعی و منطقی و سریع برای به دست آوردن لاغری محسوب می‌گردند که در این مقاله برخی از این روش‌های جراحی را مورد بررسی قرار دادیم تا با آگاهی بیشتر برای لاغری خود و درمان این بیماری‌ها اقدام نمایید

اما پیشنهاد ما این است که حتما به پزشک متخصصی مانند آقای دکتر سلیمی مراجعه کنید و از دانش ایشان در این زمینه بهره‌مند شوید و اطلاعات لازم را کسب نمایید تا به‌ سلامتی و یک وزن مناسب و یک زندگی ایده‌آل دست یابید.

با بهترین بیمارستان دولتی برای عمل اسلیو معده، آشنا شوید.

استفاده از روش‌های جراحی چاقی
استفاده از روش‌های جراحی چاقی

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع‌ شده باشد و آگاهی کافی در زمینه خوراکی‌های چربی سوز کسب کرده باشید.

لطفا از پست آیا چاقی مانع بارداری میشود دیدن کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید