حرکات شکم و پهلو برای خانمها

فهرست مطالب

با موضوع حرکات شکم و پهلو برای خانمها در خدمت شما هستیم.در مقاله قبل، بهترین روش لاغری پهلو را بررسی کردیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

امروزه مبحث سلامتی و تناسب اندام از اهمیت زیادی برخوردار است. تناسب اندام با لاغری و کاهش وزن برای افراد چاق می تواند میسر باشد.

زیرا چاقی و بیماری چاقی می تواند مشکلات زیادی را چه از نظر ظاهری و چه از نظر جسمی، برای فرد ایجاد نماید. دلایل مختلفی نیز می تواند زمینه ساز افزایش وزن و چاقی در نواحی مختلف بدن از جمله ناحیه شکم و پهلو باشد.

دلایلی مانند ژنتیک، استرس و اضطراب، مصرف غذاهای ناسالم، عدم تحرک و … می تواند باعث به وجود آمدن چاقی و اضافه وزن در ناحیه شکم و پهلو و دیگر نواحی بدن شود.

مقدمه

حرکات شکم و پهلو برای خانمها
حرکات شکم و پهلو برای خانمها

اولین مورد و مشکلی که بعد از چاقی ایجاد می شود، عدم تناسب اندام و ناموزونی در اندام های بدن مخصوصا در ناحیه شکم و پهلو می باشد. علاوه بر این، چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی اعم از دیابت، بیماری قلب و عروقی، مشکلات فشار خون، سکته مغزی، سرطان و … شود.

به همین دلیل چنین افرادی باید تلاش نمایند تا بتوانند اقدام به لاغری و چربی سوزی نمایند. اهمیت مسئله لاغری شکم و پهلو در خانمها بیشتر خواهد بود. زیرا خانمها به مراتب بیشتر به ظاهر و اندام خود اهمیت می دهند و از طرفی در معرض خطر بیشتری نیز قرار خواهند داشت.

اگر فقط به دنبال لاغری شکم هستید، چگونه فقط شکم را لاغر کنیم را مطالعه کنید.

اینفوگرافیک حرکات شکم و پهلو برای خانم ها

اینفوگرافیک حرکات شکم و پهلو برای خانم ها
اینفوگرافیک حرکات شکم و پهلو برای خانم ها

حرکات شکم و پهلو برای خانمها

 1. حرکت کرانچ دوچرخه
 2. حرکت پل جانبی باسن
 3. حرکت کرانچ معکوس
 4. چرخش نشسته
 5. حرکت کوهنوردی ضربدری
 6. حرکت پلانک یا پلانک از پهلو
 7. حرکت جمع کردن زانو همراه چرخش
 8. حرکت لانج به جلو و چرخش
 9. حرکت لانج مورب
 10. حرکت اسکوات با وزنه

که ما در ادامه مقاله هرکدام را توضیح داده ایم.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

حرکات شکم و پهلو در کاهش وزن و تناسب اندام چیست؟

حرکات شکم و پهلو برای خانمها کدامند؟

کاربرد حرکات شکم و پهلو برای خانمها چیست؟

نکات مهم برای انجام حرکات شکم و پهلو در خانه چیست؟

فواید لاغری و لاغری شکم و پهلو چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی چیست؟

روش های مختلفی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد

روش های مختلفی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد که یکی از پرکاربردترین آنها، استفاده از ورزش و بخصوص حرکات شکم و پهلو می باشد. ما در این مقاله قصد داریم در ابتدا به بررسی حرکات شکم و پهلو برای خانمها بپردازیم و از اهمیت آن نکات مهمی را اشاره کنیم.

روش های مختلفی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد
روش های مختلفی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد

همچنین نکات مهمی در خصوص انجام آن اشاره خواهیم کرد. اما یکی از مهمترین نکات در خصوص لاغری و کاهش وزن، مخصوص افرادی است که از چاقی شدید رنج می برند و طبیعتا نمی توانند با استفاده از ورزش و حرکات شکم و پهلو به حل این معضل بپردازند.

یکی از بهترین روش ها برای چنین افرادی، استفاده از روش جراحی چاقی می باشد که ما در این مقاله به صورت مفصل به بررسی این روش درمانی موثر خواهیم پرداخت.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لاغری شکم و پهلو و حرکات شکم و پهلو برای خانمها و همچنین استفاده از جراحی چاقی، با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

حرکات شکم و پهلو در کاهش وزن و تناسب اندام

زمانی که اقدام به ورزش می کنیم، یکی از مهمترین اقدامات در این خصوص، توجه به عضلات شکم و پهلو می باشد. زیرا بیشتری درگیری در خصوص افزایش وزن و انباشته شدن چربی ها در ناحیه شکم و پهلو می باشد. به همین دلیل اهمیت استفاده از حرکات ورزشی مخصوص شکم و پهلو، بسیار بالا می باشد.

به همین دلیل لازم است از حرکات مخصوص و طراحی شده مخصوص به هر فردی استفاده شود تا با استفاده از آن بتوان به تناسب اندام و لاغری در ناحیه شکم و پهلو دست پیدا کرد.

حرکات شکم و پهلو در کاهش وزن و تناسب اندام
حرکات شکم و پهلو در کاهش وزن و تناسب اندام

این موضوع می تواند برای خانمها از اهمیت زیادی برخوردار باشد و به همین دلیل است که مبحث حرکات شکم و پهلو برای خانمها، یک مبحث مهم و مجزا در این خصوص محسوب می شود.

عضلات شکم و پهلو از جمله عضلات مهم بدن محسوب می شود که نقش مهمی در تعادل بدن و حفظ آن ایفا می کند. ماهیچه های موربی شکلی نیز وجود دارد که در امتداد دو طرف پهلوها از دنده ها تا استخوان ران قرار دارند.

پیشنهاد می کنیم از پست لاغر کننده ترین ورزش دیدن کنید.

این ماهیچه ها علاوه بر حفظ تعادل اندام، نقش مهمی در حفاظت از اندام ها درونی بدن دارد

این ماهیچه ها علاوه بر حفظ تعادل اندام، نقش مهمی در حفاظت از اندام ها درونی بدن دارد. اخلال در وضعیت عضلات و ماهیچه های شکم و پهلو می تواند باعث بروز مشکلات زیادی برای فرد شود.

تجمع چربی ها در چنین ناحیه ای می تواند باعث بروز اخلال در عملکرد آنها و به مراتب در عملکرد عمومی بدن شود. این موضوع برای خانمها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

انجام دادن فعالیت ورزشی در خصوص شکم و پهلو می تواند علاوه بر حل معضل چاقی شکمی و تجمع چربی ها در این ناحیه، می تواند باعث تقویت عضلات شکم و پهلو شود و باعث عملکرد بهتر آن شود. هر فردی از اندام منحصر بفردی برخوردار است و لازم است برای انجام حرکات شکم و پهلو، از تمرینات مخصوص به خود استفاده کند.

ما در این مقاله نیز به بررسی دقیق حرکات شکم و پهلو برای خانمها می پردازیم و از اهمیت آن نکات مهمی اشاره خواهیم کرد. لازم به گفتن است افراد دارای شاخص توده بدنی بالا که به اصطلاح از چاقی شدید رنج می برند، بهتر است از روش هایی مانند جراحی چاقی استفاده کنند که به عنوان یک روش مطمئن و تضمینی محسوب می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام جراحی چاقی و همچنین لاغری شکم و پهلو برای خانمها، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

حرکات شکم و پهلو برای خانمها

برای انجام حرکات شکم و پهلو برای خانمها لازم است با توصیه های پزشک و مربی ورزشی اقدامات لازم صورت گیرد. ما در ادامه به برخی از مهمترین حرکات ورزشی برای لاغری و تناسب شکم و پهلو برای خانمها خواهیم پرداخت که می تواند فایده زیادی داشته باشد:

حرکات شکم و پهلو برای خانمها
حرکات شکم و پهلو برای خانمها

حرکت کرانچ دوچرخه

یکی از حرکات مفید در خصوص عضلات شکم و پهلو که خانمها می توانند از ان استفاده کنند، حرکت کرانچ دوچرخه می باشد. در این لازم است که در ابتدا به پشت دراز بکشید و دست خود را پشت سر خود قرار دهید. سپس شانه ها را از روی تشک بلند کنید و در عین حال پاهای خود به گونه بلند نمایید که زانوها به اندازه زاویه 90 درجه خم شوند.

با انجام این حرکت، عضلات شکم درگیر خواهد شد و در چنین موقعی آرنج راست را به سمت زانوی چپ بچرخانید و بصورت همزمان اقدام به دراز کردن پای راست نمایید. انجام این حرکت بصورت مکرر و با تکرارهای مشخص می تواند باعث لاغری و چربی سوزی در قسمت عضلات شکم شود و تقویت عضلات شکم را به همراه خواهد داشت.

حرکت پل جانبی باسن

از دیگر حرکات شکم و پهلو برای خانمها، حرکت پل جانبی باسن می باشد. در این حرکت لازم است در ابتدا اقدام به دراز کشیدن به پهلوی راست نمایید و پای چپ را روی پای راست قرار دهید. بعد از این مرحله لازم است ساعد راست خود را طوری بر روی تشک قرار دهید که آرنج زیر شانه قرار گرفته باشد.

این حرکت برای تقویت و همچنین لاغری عضلات پهلو مناسب است. با درگیر کردن عضلات پهلو، باید باسن را طوری بلند نمایید که بصورت یک خط مستقیم از سر تا پاشنه های پا بوجود بیاید. انجام این حرکت باید به همراه مکس باشد.

حرکت پل جانبی باسن
حرکت پل جانبی باسن

انجام مکرر آن می تواند باعث شود که عضلات موربی شکم و پهلو تقویت شود و باعث لاغری و چربی سوزی در این ناحیه شود. استفاده از یک مربی ورزشی می تواند تمرینات شما را تحت نظر قرار دهد و البته می توان این حرکت را با رعایت اصول و قوانین آن در منزل انجام داد.

حرکت کرانچ معکوس

انجام حرکت کرانچ معکوس می تواند در زمینه تقویت عضلات پهلو و شکم موثر باشد. این حرکت بدین گونه است که در ابتدا لازم است پشت روی زمین دراز بکشید. قرار دادن دست ها در کنار بدن الزامی خواهد بود. سپس پاها را باید با زاویه 45 درجه بالاتر از سطح زمین قرار داد و لازم است انگشتان پا بصورت کشیده باشد.

در حین انجام این حرکت لازم است زانوها را به سمت قفسه سینه حرکت و بطوری باشد که باسن از روی تشک بلند شود. انجام این حرکت بصورت مکرر می تواند باعث تقویت و چربی سوزی عضلات شکم و بخشی از پهلو شود.

حرکت کرانچ معکوس
حرکت کرانچ معکوس

چرخش نشسته

از دیگر حرکات شکم و پهلو برای خانمها، حرکت چرخش نشسته می باشد. برای انجام این حرکت لازم است روی زمین بنشینید و سپس قسمت بالای بدن را به سمت عقب تکیه دهید. این حرکت باعث درگیر شدن عضلات شکمی خواهد شد.

در ادامه این حرکت لازم است پاها را به اندازه 90 درجه خم نمایید. از طرفی بازوها باید بصورت خمیده باشد و دست ها به حالت قلاب در بیاید.

سپس لازم است تنه را به سمت راست بچرخانید و این حرکت را بصورت ممتد در جهت چپ و راست انجام دهید تا عضلات شکم و همچنین پهلو درگیر شود. این حرکت می تواند تاثیر زیادی در روند چربی سوزی شکم و پهلو داشته باشد و برای خانم ها بسیار مناسب است.

چرخش نشسته
چرخش نشسته

حرکت کوهنوردی ضربدری

این حرکت به مشابه حرکت پلانک است و لازم است در ابتدای کار در وضعیت پلانک قرار گرفت. شانه ها باید به گونه ای تنظیم باشد که بالای مچ دست قرار بگیرد.

پاها باید بصورت صاف باشد تا حرکت به درستی انجام شود. سپس  با حرکت دادن زانوی راست به سمت آرنج چپ، دوباره به حالت اولیه پلانک بازگردید. این حرکت دقیقا بصورت تقارنی یعنی زانوی سمت چپ به سمت آرنج سمت راست انجام شود و تکرار زیاد آن می تواند باعث چربی  سوزی عضلات شکم و پهلو شود.

حرکت پلانک جانبی یا پلانک از پهلو

یکی دیگر از انواع حرکات شکم و پهلو برای خانمها، انجام حرکت پلانک از پهلو میباشد. برای انجام این حرکت لازم است به پهلوی راست دراز بکشید و طوری ساعد راست را روی زمین و موازی با بالای تشک قرار دهید که آرنج زیر شانه باشد.

دست چپ لازم است روی باسن باشد. زانوها با زاویه 90 درجه خمیده و پاشنه پا در راستای باسن قرار گرفته باشد. باسن را از روی تشک بلند نمایید تا پا صاف شود. این حرکت لازم است در طول مدت یک دقیقه انجام شود و سپس با مکث و استراحت بار دیگر به این حرکت ادامه دهید.

حرکت جمع کردن زانو همراه چرخش

این حرکت بدین گونه خواهد بود که روی زمین باید بنشینید و بازوها بصورت خمیده قرار بگیرد و دست ها بالاتر از باسن و انگشتان دست به سمت باسن باشدو لازم است در این حرکت، پاها بصورت فشرده قرار گیرد و پاشنه های پا روی تشک باشد.

با کمی فشار به دست ها می توان از زمین بلند شد و تنه بدن از زمین بلند شود. چرخش به سمت چپ باشن و زانوها به سمت قفسه سینه از دیگر مراحل انجام این حرکت می باشد. این حرکت لازم است بصورت مکرر تکرار شود و مربی ورزشی شما راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام خواهد داد.

حرکت لانج به جلو و چرخش

انجام حرکت می تواند از جمله حرکات شکم و پهلو برای خانمها باشد که بسیار موثر است. برای انجام این حرکت لازم است از توپ استفاده کنید. توپ طبی را بر روی سینه نگه دارید و در قسمت انتهای تشک قرار بگیرید.

با پای چپ گام بلندی به سمت جلو برداشته شود تا وضعیت حرکت به سمت پایین بیاید. بعد از مکث لازم است به حالت اولیه بازگردید و باردیگر این حرکت مهم را انجام دهید. این حرکت می تواند علاوه بر تقویت عضلات شکم و پهلو باعث تقویت عضلات باسن و ران شود و تکرار آن می تواند مفید باشد.

حرکت لانج به جلو و چرخش
حرکت لانج به جلو و چرخش

حرکت لانج مورب

برای انجام این حرکت لازم است به حالت ایستاده قرار گیرید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. دست ها را پشت سر خود قرار دهید تا آرنج ها بصورت باز باشد.

با پای راست به سمت جلو و به سمت گوشه راست حرکت نمایید و همزمان لازم است بدن را بچرخانید. در نهایت باید لانچ را به سمت پایین بیاورید تا پاها زاویه 90 درجه را تشکیل دهد و به حالت اولیه خود بازگردید. این حرکت می تواند باعث تقویت عضلات شکم و پهلو و تناسب اندام شود و انجام مکرر آن می تواند بسیار مفید باشد.

حرکت لانج مورب
حرکت لانج مورب

حرکت اسکوات با وزنه

از موثرترین و بهترین حرکات شکم و پهلو برای خانمها که علاوه بر شکم و پهلو می تواند باعث تقویت عضلات باسن و ران شود، حرکت اسکات با وزنه می باشد. لازم است در این حرکت از یک وزنه سبک استفاده کنید.

سپس وزنه را رو به جلو با دو دست نگه دارید. پاها باید به اندازه عرض شانه باز باشد. سپس با نشستن به اندازه ای که زانوی پا حالت 90 درجه را تشکیل دهد، به حالت اولیه بازگردید.

این حرکت باید بصورت تمرکزی و آهسته انجام شود تا از فواید آن بهره مند شد. تکرار این حرکت می تواند فواید زیادی برای عضلات شکم و پهلو و عضلات ران و باسن داشته باشد.

موارد بالا تنها بخش کوچکی از حرکات شکم و پهلو برای خانمها محسوب می شود که می توان هم در باشگاه های ورزشی و هم در منزل انجام داد و از فواید آن بهره مند شد.

لازم به گفتن است افرادی که از چاقی شدید رنج می برند و در واقع شاخص توده بدنی بالایی دارند، بهتر است از روش هایی مانند جراحی چاقی استفاده کنند که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

کاربرد حرکات شکم و پهلو برای خانمها

همانطور که در موارد بالا مشاهده کردید، حرکات شکم و پهلو می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد. انجام حرکت های ورزشی مختلف اعم از حرکات شکم و پهلو برای خانمها باید با آموزش های اولیه همراه باشد تا بتوان به طور کاملا صحیح به اجرای حرکت پرداخت تا بتوان از مزیت های آن بهره مند شد.

همچنین داشتن برخی از تجهیزات ساده و کاربردی می تواند در جهت رعایت موارد ایمنی و همچنین در حرکات ورزشی کاربرد زیادی داشته باشد.

از آنجایی که چاقی و اضافه وزن در خانم ها به مراتب بیشتر از آقایان است و از طرفی دلایلی مانند حاملگی، نشستن زیاد در حین کار و …، می تواند در چاقی خانمها تاثیر زیادی داشته باشد، بنابراین اهمیت موضوع حرکات شکم و پهلو برای خانمها بیشتر از آقایان خواهد بود.

مسئله روانی چاقی و عدم تناسب اندام در خانمها بیشتر مورد اهمیت قرار دارد

از طرفی مسئله روانی چاقی و عدم تناسب اندام در خانمها بیشتر مورد اهمیت قرار دارد و به همین دلیل است که برای تثبیت وضعیت جسمی و روحی خانمها، اهمیت لاغری و تناسب در ناحیه شکم و پهلو بیشتر می باشد.

بر همه این مسئله روشن است که عضلات شکم و پهلو، جز مهمترین عضلات بدن محسوب می شود و جز مهمترین اندام های بدن برای تناسب اندام و … می باشد. انجام تمرینات ورزشی مربوط به شکم و پهلو، مخصوصا برای خانمها می تواند در تناسب اندام و وضعیت مناسب بدن تاثیر زیادی داشته باشد.

با تقویت هسته بدن که در واقع همان شکم محسوب می شود، می توان از بروز مشکلات جدی ای جلوگیری نمود و هرچه میزان چربی ها در ناحیه شکم و پهلو کمتر باشد، فشار بسیار کمتری به ستون فقرات خواهد آمد و بدن حالت صافی خود را حفظ خواهد کرد.

بسیاری از افراد از جمله بانوان علاقه زیادی به شکم 6 تکه دارند و با تمرینات فشرده و قوی ای اقدام به تقویت عضلات شکم و برآمدی شش تکه ای آن می پردازند.

اما باید بدانید که این مسئله صرفا جنبه حرفه ای تر بودن و قوی تر بودن را دارد و برای انجام حرکات شکم و پهلو برای خانمها، نیازی به تمرینات فوق حرفه ای نخواهد بود.

مسئله روانی چاقی و عدم تناسب اندام در خانمها بیشتر مورد اهمیت قرار دارد
مسئله روانی چاقی و عدم تناسب اندام در خانمها بیشتر مورد اهمیت قرار دارد

ما در موارد زیر به برخی از کاربردها و فواید حرکات شکم و پهلو برای خانمها اشاره خواهیم کرد:

 • حرکات ورزشی شکم و پهلو، از آسیب و صدمه دیدن عضلات شکم و پهلو جلوگیری می کند.
 • باعث کاهش کمر درد و فشار کمتری به ستون فقرات خواهد شد
 • باعث بهبود وضعیت بدنی و فرم تناسب بدن خواهد شد.
 • باعث ایجاد پایداری بدن برای انجام فعالیت های روزمره می شود.

طبیعتا انجام حرکات ورزشی شکم و پهلو می تواند نتایج فوق را به وجود بیاورد. همچنین افرادی که از چاقی شدید رنح می برند، بهتر است برای کاهش وزن و لاغری خود اقدام به جراحی چاقی نمایند که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را انجام دهد.

ما در موارد زیر به برخی از کاربردها و فواید حرکات شکم و پهلو برای خانمها اشاره خواهیم کرد:
ما در موارد زیر به برخی از کاربردها و فواید حرکات شکم و پهلو برای خانمها اشاره خواهیم کرد:

نکات مهم برای انجام حرکات شکم و پهلو در خانه

برای انجام حرکات شکم و پهلو می توان هم در باشگاه های ورزشی و هم در منزل، اقدام به انجام حرکات نمود. بسیاری از افراد علاقه دارند که این حرکات را در منزل و با ارامش و تمرکز بیشتر انجام دهند. بنابراین لازم است نکات مهمی را در خصوص نحوه انجام حرکات ورزشی مورد توجه خود قرار دهند.

طبیعی است که داشتن عضلات قوی شکمی و تناسب اندام می تواند اهداف بلند مدتی علاوه بر زیبایی اندام داشته باشد و می تواند از بروز مشکلات جدی جلوگیری نماید. سلامتی عمومی بدن و پایداری بدن از اهمیت زیادی برخوردار است.

بنابراین می توان با انجام حرکات ورزشی شکم و پهلو در جهت حفظ ظاهر و تناسب اندام تلاش نمود. از نکات مهم در خصوص انجام این حرکات در منزل این است که از وزنه های سنگین استفاده نشود. از طرفی نباید از حرکات فوق حرفه ای استفاده کرد.

زیرا هدف از این تمرینات، چربی سوزی و تناسب اندام بدن است که برای خانمها از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرفی عضلات شکم جز قسمت های مهم بدن است و بسیاری از اندام ها و عضلات و استخوان های پایین تنه به شکم مربوط است.

برای انجام حرکات ورزشی طبق دستور مربی در منزل می توانید عضلات مختلف شکم را تقویت نمایید.

عضلاتی که در ناحیه شکم و پهلو می تواند با دیگر عضلات در ارتباط باشد عبارتند از:

عضلات کف لگن:

این عضلات نقش مهمی در حفاظ و حمایت اندام هایی مانند رحم، روده، مثانه، پروستات و … دارد.

عضلات شکمی:

این عضلات می تواند نقش مهمی در حفاظ از روده ها داشته باشد و در واقع شکم شش تکه ای در این ناحیه قرار دارد که تقویت آن می تواند باعث افزایش قدرت عضلات شکم در مقابل آسیب ها و ضربه ها باشد.

عضلات موربی داخلی و خارجی:

این عضلات نقش چرخش و پیچش بدن را ایفا می کند که ستون فقرات متصل است.

عضلات تثبیت کننده مهره های کمر:

این عضلات در راستای ستون فقرات قرار دارد و باعث تقویت عضلات و استخوان کمر و ستون فقرات می شود و به عنوان یک محافظ در چرخش بدن عمل می کند.

هر کدام از این عضلات بصورت مستقیم به عضلات شکم در ارتباط است. انجام حرکات شکم و پهلو برای خانمها در منزل باید به گونه باشد که علاوه بر تناسب اندام و چربی سوزی ناحیه شکم و پهلو، باعث تقویت عضلات شکم و پهلو و عضلات ذکر شده شود.

عضلات تثبیت کننده مهره های کمر:
عضلات تثبیت کننده مهره های کمر:

حال که با مبحث اصلی مقاله یعنی حرکات شکم و پهلو برای خانمها اشنا شدیم و از اهمیت آن اطلاعاتی بدست آوردیم، می خواهیم به برخی از فواید لاغری بخصوص لاغری شکم بپردازیم.

فواید لاغری و لاغری شکم و پهلو

لاغری به اندازه، با تناسب اندام همراه است. لاغری و چربی سوزی مخصوصا در ناحیه شکم و پهلو می تواند تناسب اندام را ایجاد کند و علاوه بر آن می تواند فواید دیگری به همراه خود داشته باشد که این فواید عبارتند از:

بالا رفتن انرژی

با افزایش چربی سوزی در بدن و کاهش حجم چربی ها در ناحیه شکم و پهلو، طبیعتا میزان انرژی فرد افزایش خواهد یافت. زیرا با افزایش فعالیت، چربی سوزی رخ خواهد داد و همین موضوع می تواند تاثیر مستقیم در افزایش انرژی افراد داشته باشد و انجام اموری که در گذشته و در زمان چاقی سخت بود، اکنون راحت تر می باشد.

بهبود روابط

یکی از مهمترین مزیت های لاغری مخصوصا لاغری در ناحیه شکم، بهبود در روابط زناشویی می باشد. طبق تحقیقات به عمل آمده، کاهش میزان حجم چربی ها در شکم و پهلو، باعث افزایش اعتماد به نفس خواهد شد و همین موضوع توانسته است در روابط با همسر تاثیر مستقیم بگذرد.

این موضوع مخصوصا برای خانمها بیشتر صدق می کند. در واقع تناسب اندام می تواند باعث بهبود وضعیت رفتاری خانم با همسر خود باشد و حتی در رابطه جنسی می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

طبیعتا افزایش توده های چربی در ناحیه شکم و پهلو و دیگر نواحی بدن می تواند باعث برهم خوردن تعادل در حین رابطه جنسی شود و فرد از این موضوع لذت کافی نبرد. بنابراین می توان گفت که لاغری و کاهش وزن مخصوصا انجام حرکات شکم و پهلو برای خانمها می تواند تاثیر زیادی در خصوص بهبود روابط زناشویی شود.

درمان افسردگی و بهبود حالات روحی

مشکلات روحی و افسردگی از جمله عوارض ناشی از اضافه وزن و چاقی می باشد. زیرا چاقی شکمی و پهلو می تواند باعث عدم تناسب اندام شود و همین موضوع می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس و باعث ایحاد بیماری های روحی نظیر افسردگی و … شود. کاهش وزن و لاغری می تواند علاوه بر ایجاد تناسب اندام، باعث بهبود حالات روحی فرد و درمان بیماری های نظیر افسردگی و … شود.

کاهش هزینه ها

چاقی و اضافه وزن با افزایش میل به غذا و پرخوری همراه است. همین موضوع می تواند باعث افزایش میزان هزینه ها برای تهیه مواد غذایی شود. از طرفی چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود که برای درمان آن نیازمند هزینه های گزافی می باشد.

کاهش وزن و لاغری می تواند علاوه بر درمان بیماری های مرتبط با چاقی، در کاهش هزینه از جمله هزینه های درمانی و هزینه های مصرف مواد غذایی، تاثیر زیادی داشته باشد.

افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، می توانند با استفاده از جراحی چاقی اقدام به لاغری و کاهش وزن کنند و از طرفی از بروز هزینه های زیاد برای درمان بیماری های مختلف جلوگیری نماید. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

درمان بیماری ها

همانطور که در بخش قبل گفته شد، چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود. بیماری های نظیر بیماری قلبی و عروقی، سرطان، کلسترول بالا، فشار خون، دیابت و …، از جمله عوارض چاقی می باشد.

با کاهش وزن و لاغری می توان علاوه بر ایجاد تناسب اندام، در درمان بیماری های ذکر شده کمک فراوانی کرد. انجام حرکات شکم و پهلو برای خانمها می تواند تاثیر زیادی در درمان بسیاری از بیماری ها داشته باشد و اغلب پزشکان متخصص با استفاده از حرکات ورزشی شکم و پهلو، اقدام به درمان چاقی و بیماری های ذکر شده می کنند.

بهبود خواب

یکی از مشکلات رایج در بین افرادی که از چاقی از جمله چاقی شکم و پهلو رنج می برند، این است که با مشکل خواب شبانه روبرو هستند. تنگی نفس می تواند باعث عملکرد بسیار ضعیف سیستم تنفسی در حین خواب شود و این اخلال ناشی از تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن از جمله شکم و پهلو می باشد.

با کاهش وزن و کاهش چربی های بدن می توان به بهبود وضعیت خواب کمک زیادی کرد. جالب است بدانید که یکی از اهداف مهم جراحی چاقی برای افراد بسیار چاق، بهبود وضعیت خواب افراد می باشد.

موارد بالا تنها بخشی از مزیت های لاغری و کاهش وزن می باشد که می تواند مفید باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزیت های لاغری و همچنین انجام جراحی چاقی با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

اما در ادامه مقاله به بررسی مسئله مهمی خواهیم پرداخت که در واقع، شاخص اصلی میزان چاقی بدن مخصوصا در ناحیه شکم و پهلو می باشد و سپس به بررسی یکی از بهترین روش های درمانی چاقی یعنی جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

شاخص توده بدنی چیست؟

در این مقاله به مسئله حرکات شکم و پهلو برای خانمها اشاره شد. این موضوع ارتباط تنگاتنگی با مسئله چاقی دارد.

اما برای اینکه بتوان از مسائلی نظیر ورزش های شکم و پهلو و یا روش هایی مانند جراحی چاقی برای کاهش وزن استفاده کرد، در ابتدا باید بدانیم که وضعیت بدنی یک فرد در چه حالتی قرار دارد. این موضوع توسط شاخصی به نام شاخص توده بدنی اندازه گیری می شود که به اصطلاح به آن BMI گفته می شود.

شاخص توده بدنی به بررسی میزان چربی های بدن در نواحی مختلف بدن از جمله شکم و پهلو می پردازد. در واقع شاخص توده بدنی نوعی سنجش و معیار محسوب می شود که می تواند میزان چربی و اضافه وزن بدن را مورد ارزیابی دقیقی قرار دهد.

شاخص توده بدنی از معیاری ثابت بدست می آید و فرمول آن نسبت وزن به قد فرد می باشد که هر چقدر این عدد بدست آمده بیشتر باشد، فرد در معرض چاقی شدیدتری قرار دارد و لازم است اقدامات موثرتری انجام دهد.

شاخص توده بدنی از بازه های عددی مختلفی تشکیل شده است

شاخص توده بدنی از بازه های عددی مختلفی تشکیل شده است و هر فردی لازم است در ابتدا با محاسبه شاخص توده بدنی خود و مقایسه آن با معیارهای ثابت، متوجه شود که در کدام مرحله چاقی قرار دارد و بهترین اقدام برای کاهش وزن چیست. ما در ادامه به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی می پردازیم و نکاتی را در این خصوص اشاره خواهیم کرد:

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، یعنی فرد در لاغری شدیدی قرار دارد و لازم است برای جلوگیری از مشکلات لاغری بیش از حد اقدام به افزایش وزن در حد درست و نرمال نماید.

شاخص توده بدنی از بازه های عددی مختلفی تشکیل شده است
شاخص توده بدنی از بازه های عددی مختلفی تشکیل شده است

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 18.5 تا 24.9 باشد، این موضوع در واقع ایده آل ترین حالت وزنی را نشان می دهد و فرد در محدوده وزنی بسیار مناسبی قرار دارد و صرفا باید تلاش کند که محدوده وزنی خود را به درستی حفظ نماید.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد

حال اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد، این مورد بدین معنی خواهد بود که فرد در معرض اضافه وزن و چاقی قرار دارد و ممکن است در ناحیه شکم و پهلو دچار انباشتگی چربی شود. این موضوع برای خانمها بیشتر صدق می کند و لازم است با استفاده از روش هایی مانند حرکات شکم و پهلو برای خانمها، اقدام به لاغری خود نماید.

حال اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع می تواند به عنوان یک زنگ خطر محسوب شود و نشان می دهد که فرد در معرض چاقی شدید قرار دارد و لازم است از روش هایی مانند جراحی چاقی برای کاهش وزن خود و جلوگیری از مشکلات مختلف استفاده نماید که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

اما خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی، مربوط به افرادی می باشد که شاخص توده بدنی آنها از عدد 35 بیشتر می باشد. این موضوع نشان می دهد که فرد مبتلا به چاقی بسیار شدید شده است و لازم است حتما از روش جراحی چاقی برای کاهش وزن خود استفاده کند و تنها راه مطمئن برای درمان این بیماری، جراحی چاقی است که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی می تواند اقدامات درمانی افراد را انجام دهد.

حال در ادامه مقاله حرکات شکم و پهلو برای خانمها، به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی یکی از بهترین و موثرترین روش های کاهش وزن و لاغری محسوب می شود. این روش درمانی در کنار روش هایی مانند ورزش و تغذیه، جز بهترین روش ها برای کاهش وزن افراد چاق استفاده می شود.

افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، طبیعتا نمی توانند با استفاده از روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی به کاهش وزن برسند. این موضوع برای خانمها هم صدق می کند.

زیرا آنها به دلیل شرایط جسمی و فیزیولوژیکی، بیشتر در معرض چاقی شدید قرار دارند و انجام حرکاتی مانند حرکات شکم و پهلو برای خانمها، تا حدی می تواند مفید واقع شود. بنابراین می توان گفت که جراحی چاقی بهترین روش برای درمان بیماری چاقی می باشد.

این روش درمانی به ایجاد تغییرات اساسی در ساختار سیستم گوارش انسان خواهد پرداخت و این تغییرات منجر به این خواهد شد که فرد بتواند در طی مدت زمانی کوتاه، با کاهش وزن برسد و لاغری را تجربه نماید.

جراحی چاقی با استفاده از روش های مختلفی صورت میگیرد که هر کدام از آنها هدف خاصی را دنبال می کند و همگی روش ها، تغییرات مهم و اساسی در سیستم گوارش انسان انجام می دهد.

بدن انسان برای تامین انرژی خود نیازمند دریافت کالری از مواد غذایی است

بدن انسان برای تامین انرژی خود نیازمند دریافت کالری از مواد غذایی است. هر فردی با مصرف مواد غذایی، سوخت مورد نیاز بدن را تامین می کند.

حال اگر فردی اقدام به پرخوری و مصرف بیش از حد غذا کند، کالری های دریافتی بیشتر از نیاز بدن بوده و این کالری ها با تبدیل شدن به چربی، در قسمت های مختلف بدن از جمله شکم و پهلو تجمع پیدا می کند و باعث بروز بیماری چاقی می شود.

جراحی چاقی، میزان ورودی غذا و ورودی کالری را هدف قرار میدهد و با کنترل و کاهش این دو عامل، کمک خواهد کرد که یک فرد چاق برای تامین انرژی بدن خود از چربی های انباشته شده در بدن استفاده کند و همین مورد باعث افزایش چربی سوزی در بدن خواهد شد. همچنین می توانید با مطالعه رژیم لاغری شکم و کلینیک جراحی لاغری در کرج اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

 

بدن انسان برای تامین انرژی خود نیازمند دریافت کالری از مواد غذایی است
بدن انسان برای تامین انرژی خود نیازمند دریافت کالری از مواد غذایی است

جراحی چاقی در واقع از روش کم تهاجمی استفاده می کند

جراحی چاقی در واقع از روش کم تهاجمی استفاده می کند و اغلب بدون عارضه می باشد. جراحی چاقی به وسیله دستگاهی به نام لاپاراسکوپی انجام می شود که این دستگاه با ایجاد جراحت بسیار کم به جراحی فرد خواهد پرداخت و همین مورد جز مزیت های استفاده از جراحی چاقی است که با جای زخم کمی همراه است.

پزشکان و متخصصان زیادی در زمینه جراحی چاقی در کشور ما مشغول به فعالیت می باشند.

یکی از بهترین و باتجربه ترین آنها، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که شما می توانید برای انجام جراحی چاقی نزد ایشان مراجعه نمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

حال در ادامه مقاله حرکات شکم و پهلو برای خانمها، به بررسی هدف جراحی چاقی می پردازیم.

هدف از جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی از روش های موثر و کارآمد در درمان بیماری چاقی می باشد. جراحی چاقی در واقع با تغییرات بزرگ در سیستم متابولیسم بدن همراه است که این تغییرات عمده باعث بوجود آمدن اهدافی برای فرد خواهد شد.

جراحی چاقی اهداف مختلفی را دنبال می کند که از مهمترین و کلیدی ترین آنها می توان به کاهش وزن و لاغری در طی مدت زمان بسیار کوتاه اشاره کرد. روش های مختلف لاغری ممکن است زمان بر باشد یا فرد را به هدف دلخواه خود نرساند.

هدف از جراحی چاقی چیست؟
هدف از جراحی چاقی چیست؟

اما جراحی چاقی یک روش سریع و موثر و صددرصدی در جهت کاهش وزن افراد می باشد که می تواند با کمترین جراحت و عوارض، فرد را به اندام ایده آل برساند.

همچنین از دیگر اهداف بسیار مهم جراحی چاقی این است که می تواند به درمان بیماری های مرتبط با چاقی اعم از بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، دیابت، فشار خون و …، کمک زیادی کند و به عنوان روش درمانی بسیار کارآمد محسوب می شود.

جراحی چاقی اهداف روحی هم دارد. یعنی به فرد کمک خواهد کرد که حالات روحی خود را بهبود ببخشد. چاقی و اضافه وزن مخصوصا در ناحیه شکم و پهلو، به عدم تناسب اندام روبرو است و این مشکل اغلب در خانمها رخ خواهد داد.

این عارضه می تواند باعث از بین رفتن اعتماد به نفس و بیماری هایی نظیر افسردگی شود. بسیاری از خانمها حتی با استفاده از حرکات شکم و پهلو برای خانمها نمی توانند به بهبود وضعیت خود کمک کنند.

به همین دلیل جراحی چاقی می تواند علاوه بر ایجاد تناسب اندام، به بازگشت اعتماد به نفس فرد کمک زیادی کند و همچنین خواهد توانست در درمان بیماری هایی نظیر افسردگی کمک زیادی کند.

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی از روش های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آنها می تواند اهداف مختلفی را دنبال کند که البته مهمترین هدف این روشها، کاهش وزن و لاغری است. ما در ادامه مقاله به بررسی انواع جراحی چاقی می پردازیم و از روش انجام آن توضیحاتی ارائه خواهیم کرد:

انواع جراحی چاقی
انواع جراحی چاقی

عمل اسلیو معده

یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین روش های جراحی چاقی، جراحی اسلیو معده می باشد. جراحی اسلیو معده از پرتقاضاترین روش های جراحی چاقی بوده و میزان نتیجه بخش بودن آن به مراتب بسیار بالاتر از سایر روش های جراحی چاقی است.

جراحی اسلیو معده با ایجاد تغییرات اساسی در ساختار معده انسان همراه است که به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی انجام خواهد شد. انجام این جراحی بدین گونه است که در ابتدا برشهای کوچکی در ناحیه شکم ایجاد خواهد شد و سپس دستگاه لاپاراسکوپی وارد بدن بیمار می شود.

در این روش جراحی، معده بیمار به بخش های مختلفی تقسیم بندی خواهد شد و در نهایت، بخش عمده و بزرگی از معده از بدن بیمار خارج می شود و صرفا بخش کوچکی از آن باقی خواهد ماند.

عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده

این بخش کوچک معده به شکل لوله ای شکل می باشد و در واقع حجم معده بسیار کاهش یافته است. با کاهش حجم معده، مصرف مواد غذایی به حداقل خواهد رسید و فرد با مصرف مقدار اندکی از غذا، می تواند احساس سیری پیدا کند و دست از غذا بکشد.

بنابراین بدن فرد برای تامین انرژی مورد نیاز خود از چربی های انباشته شده در بدن استفاده کرده و همین موضوع می تواند باعث افزایش چربی سوزی و کاهش وزن در فرد شود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام جراحی اسلیو معده انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله حرکات شکم و پهلو برای خانمها می باشید.

عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی، که بسیار مورد استفاده عموم مردم و البته پزشکان متخصص قرار میگیرد، جراحی بای پس معده است.

این جراحی با ایجاد تغییرات در معده و بخشی از روده بزرگ همراه است. در این جراحی، در ابتدا معده بیمار به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم بندی خواهد شد.

سپس بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج خواهد یافت و بعد از آن تغییراتی در سیستم روده کوچک ایجاد می شود. در نهایت، بخش تغییر یافته روده کوچک به معده باقی مانده متصل خواهد شد.

هدف از این جراحی این است که مسیر ورود و خروج مواد غذایی کوتاه تر شود و عملا فرایند جذب مواد غذایی کمتر از گذشته شود و همین موضوع می تواند باعث کاهش وزن و لاغری شود و سرعت متابولیسم بدن را افزایش دهد.

بای پس با سوئیچ اثنی عشری

از دیگر روش های جراحی چاقی که از پیچیدگی بیشتری برخوردار است، جراحی بای پس با سوییچ اثنی عشری می باشد. در این روش جراحی تغییرات زیادی در قسمت معده، روده و کیسه صفرا ایجاد خواهد شد.

این جراحی در ابتدا به روش اسلیو معده، معده را بخش های مختلف تقسیم و بخش اعظمی از ان را از بدن بیمار خارج خواهد کرد. سپس در مرحله بعد، تغییرات زیادی در بخش روده کوچک انجام می شود و به مانند روش جراحی بای پس می باشد.

در نهایت جراحی، کیسه صفرا از بدن بیمار به طور کامل حذف خواهد شد و این کار باعث می شود که هورمون گرسنگی، ترشح کمتری را انجام دهد. این کار باعث کنترل اشتها، کاهش مصرف مواد غذایی و افزایش سرعت سوخت و ساز بدن می شود و در نهایت می تواند لاغری را ایجاد کند.

حلقه دور معده

از دیگر روش های کم کاربرد در جراحی چاقی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، حلقه گذاری دور معده می باشد. در این جراحی، در قسمت ابتدایی معده، حلقه ای قرار داده می شود و هدف از این کار این است که حجم معده کاهش پیدا کند و فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند.

این جراحی با عوارضی همراه است که از مهمترین آن، التهاب در ناحیه مری می باشد. به همین دلیل از این روش کمتر استفاده خواهد شد و اغلب پزشکان از دیگر روش های جراحی چاقی استفاده می کنند.

روش های بالا، انواع جراحی چاقی می باشد که هر کدام از آنها می تواند بر اساس شرایط فرد و تشخیص پزشک جراح، مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام جراحی چاقی و حتی اطلاع از حرکات شکم و پهلو برای خانمها، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله نیز به بررسی یکی از پرکاربردترین روش های لاغری و تناسب اندام برای خانمها پرداختیم. حرکات شکم و پهلو برای خانمها از جمله روش های بسیار محبوب در تقویت عضلات شکم و پهلو و کاهش وزن می باشد که بسیار مورد استفاده عموم قرار می گیرد.

در این مقاله به برخی از حرکات مهم شکم و پهلو برای خانمها اشاره شد و نکات مهمی در خصوص اجرای آن گفته شد. حرکات شکم و پهلو باید با بررسی دقیق و آموزش های درست همراه باشد تا بتوان به درستی اقدام به انجام آن نمود و نتیجه مورد نظر را بدست آورد.

اما این روش تناسب اندام برای افرادی مناسب تر خواهد بود که از چاقی شدید برخوردار نیستند. در واقع افرادی که چاقی شدید دارند و از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، بهتر از روش جراحی چاقی که بهترین روش محسوب می شود استفاده کنند.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی و روش های آن پرداختیم. اما شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام جراحی چاقی و کسب راهنمایی های بیشتر با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

در پایان توصیه می کنیم، قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید