جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو

فهرست مطالب

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو، موضوع مقاله امروز ماست.

برای شروع، باید به خوبی هیدراته بمانید. پوست هیدراته انعطاف پذیرتر است و بهتر می تواند تغییرات وزن بدن شما را مدیریت کند. سپس، مقدار زیادی غذاهای چرب سالم مانند آووکادو و ماهی قزل آلا مصرف کنید که حاوی خواص الاستیسیته پوست هستند که می تواند به بهبود طبیعی پوست شما کمک کند.

اسلیو معده که به عنوان جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی آستین عمودی نیز شناخته می شود، یک روش کاهش وزن محبوب است که به بسیاری از افراد کمک کرده است به وزن بدن مورد نظر خود برسند. عده ای حتی آن را بهترین روش لاغری از نظر پزشکان می دانند. با این حال، مانند هر کاهش وزن عمده، یکی از عوارض جانبی بالقوه، افتادگی پوست است. در این مقاله اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی جلوگیری از افتادگی پوست پس از جراحی اسلیو و کوچک کردن شکم و حفظ ظاهری سالم و جوان ارائه خواهیم داد.

درک خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش وزن

درک خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش وزن
درک خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش وزن

قبل از پرداختن به استراتژی های پیشگیری، درک رابطه بین کشسانی پوست و کاهش وزن ضروری است. خاصیت ارتجاعی پوست به توانایی پوست در کشش و بازگشت به شکل اولیه خود اشاره دارد. عواملی که در خاصیت ارتجاعی پوست نقش دارند عبارتند از: سن، ژنتیک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن. کاهش وزن سریع، مانند آنچه بعد از جراحی اسلیو تجربه می‌شود، می‌تواند منجر به کاهش قابلیت ارتجاعی پوست و در نتیجه افتادگی پوست شود.

در مقاله کاملتری به موضوع افتادگی پوست بعد از لاغری، پرداخته ایم که دعوت می کنیم آن را نیز مطالعه کنید.

چگونه از افتادگی پوست بعد از جراحی اسلیو جلوگیری کنیم؟

چگونه از افتادگی پوست بعد از جراحی اسلیو جلوگیری کنیم؟
چگونه از افتادگی پوست بعد از جراحی اسلیو جلوگیری کنیم؟

یک سرعت کاهش وزن ثابت و سالم را حفظ کنید

یکی از موثرترین راه‌ها برای به حداقل رساندن افتادگی پوست، حفظ سرعت کاهش وزن ثابت و سالم است. کاهش وزن سریع می تواند استرس بی موردی را به پوست وارد کند و بازیابی خاصیت ارتجاعی خود را برای پوست دشوارتر کند. برای تعیین نرخ کاهش وزن ایده آل برای وضعیت خاص خود، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

هیدراته بمانید

آبرسانی مناسب برای سلامت پوست بسیار مهم است. نوشیدن آب کافی به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند و از افتادگی پوست جلوگیری می کند. حداقل 8 تا 10 لیوان آب در روز را هدف قرار دهید و اگر در حال انجام ورزش منظم هستید، میزان مصرف آب خود را افزایش دهید.

یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی داشته باشید

مصرف یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی ضروری می تواند به بهبود پوست کمک کند.

خاصیت ارتجاعی و جلوگیری از افتادگی روی ترکیب غذاهای غنی از ویتامین های A، C و E و همچنین مواد معدنی مانند روی و سلنیوم تمرکز کنید. این مواد مغذی برای تولید کلاژن و سلامت کلی پوست حیاتی هستند. مقدار زیادی میوه، سبزیجات، پروتئین های بدون چربی، غلات کامل و چربی های سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

به طور منظم تمرین کنید

انجام فعالیت بدنی منظم نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه به تقویت عضلات نیز کمک می کند، که می تواند ظاهر افتادگی پوست را به حداقل برساند. تمرینات قلبی عروقی و تمرینات قدرتی را در روتین خود بگنجانید تا تون عضلانی و کشسانی پوست را بهبود ببخشید. حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی با شدت متوسط ​​در هفته به همراه دو روز تمرین قدرتی را هدف قرار دهید.

از پوست خود مراقبت کنید

اتخاذ یک روال مراقبت از پوست می تواند به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و جلوگیری از افتادگی پوست کمک کند. پوست خود را مرتباً تمیز، لایه برداری و مرطوب کنید و از محصولات مراقبت از پوست حاوی موادی مانند هیالورونیک اسید، رتینول و پپتیدها برای تقویت تولید کلاژن استفاده کنید. علاوه بر این، با استفاده از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 روزانه، از پوست خود در برابر آسیب های خورشید محافظت کنید.

لباس های فشرده را در نظر بگیرید

پوشیدن لباس‌های فشرده‌کننده می‌تواند از پوست شما در طول فرآیند کاهش وزن پشتیبانی کند و به کاهش ظاهر افتادگی کمک کند. برای تعیین نوع لباس فشرده سازی مناسب برای نیازهای خود، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

صبور باشید

این مهم است که به یاد داشته باشید که بهبود خاصیت ارتجاعی پوست ممکن است به زمان نیاز داشته باشد. صبور باشید و به بدن خود زمان دهید تا با کاهش وزن سازگار شود. در برخی موارد، ممکن است تا دو سال طول بکشد تا پوست حالت ارتجاعی خود را به طور کامل به دست آورد.

چه زمانی باید گزینه های جراحی را در نظر گرفت

چه زمانی باید گزینه های جراحی را در نظر گرفت
چه زمانی باید گزینه های جراحی را در نظر گرفت

در برخی موارد، با وجود بهترین تلاش ها برای جلوگیری از افتادگی پوست، ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب، مداخله جراحی ضروری باشد. اگر متوجه شدید که پوست شما به محافظه کاری پاسخ نمی دهد اقدامات، با یک جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره مشورت کنید تا در مورد گزینه های خود صحبت کنید.

برای این کار بهتر است به کلینیک ابدومینوپلاستی مراجعه کنید.

روش‌های جراحی بالقوه برای رفع افتادگی پوست پس از جراحی آستین عبارتند از: ابدومینوپلاستی (تومی تاک)، براکیوپلاستی (لیفت بازو) و لیفت ران و غیره. این روش ها می توانند به برداشتن پوست اضافی و سفت شدن بافت باقی مانده کمک کنند و در نتیجه ظاهری صاف تر و جوان تر داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله قیمت ابدومینوپلاستی را مطالعه نمایید.

مراقبت های قبل و بعد از عمل برای روش های سفت کردن پوست

اگر تصمیم به انجام یک عمل جراحی برای رفع افتادگی پوست دارید، رعایت دستورالعمل‌های مراقبت قبل و بعد از عمل جراح برای نتایج مطلوب ضروری است. مراقبت قبل از عمل ممکن است شامل ترک سیگار، اجتناب از برخی داروها و حفظ وزن ثابت باشد. مراقبت پس از عمل معمولاً شامل رعایت محدودیت‌های فعالیت، پوشیدن لباس‌های فشرده‌کننده و شرکت در قرار ملاقات‌های پیگیری منظم با جراح است.

چگونه از افتادگی پوستم بعد از اسلیو معده جلوگیری کنم؟

  1. وعده های غذایی خود را بر اساس پروتئین برنامه ریزی کنید. یکی از مواردی که پس از جراحی کاهش وزن باید انتظار داشت، تغییر در رژیم غذایی است.
  2. ویتامین هایی مصرف کنید که خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهند.
  3. هیدراته بمانید.
  4. کاردیو متناوب با تمرینات قدرتی.
  5. درمان های پزشکی و پزشکی اسپا.

آیا لباس های فشرده به سفت شدن پوست کمک می کنند؟

لباس های فشرده به شل شدن پوست در جمع شدن و سفت شدن پس از لیپوساکشن کمک می کنند. مقدار چربی برداشته شده تعیین می کند که چه مدت باید لباس های فشرده را پس از لیپوساکشن پوشید. پس از کاهش تورم اولیه، در صورت لزوم مجدداً ارزیابی می‌شوید و لباس‌های فشرده‌سازی کوچک‌تر را دوباره در می‌آورید.

نتیجه

جلوگیری از افتادگی پوست پس از جراحی آستین یک جنبه مهم برای دستیابی به ظاهری سالم و جوان است. با اجرای استراتژی های ذکر شده در این مقاله، مانند حفظ سرعت کاهش وزن ثابت، هیدراته ماندن، خوردن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی، ورزش منظم، مراقبت از پوست و در نظر گرفتن گزینه های جراحی در صورت لزوم، می توانید خطر ابتلا به این بیماری را به حداقل برسانید. افتادگی پوست و از مزایای کامل سفر کاهش وزن خود لذت ببرید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید