جراح چاقی در اصفهان

جراح چاقی در اصفهان

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع جراح چاقی در اصفهان را بررسی کنیم.

اکثر افرادی که اضافه وزن دارند و دائما به لاغر شدن فکر می کنند، معمولا تمام ورزش ها و رژیم های مختلف را برای رسیدن به وزن ایده آل خود امتحان کرده اند.

بیشتر افرادی که چاق هستند اعتقاد دارند که حتی خوردن آب هم باعث ایجاد چاقی در آنها می شود. همانطور که می دانید چاقی باعث به وجود آمدن بیماری های جسمی و حتی روحی بسیار زیادی می شود. عمل جراحی چاقی یکی از روش های مناسب برای لاغر شدن می باشد.

جراح چاقی در اصفهان
جراح چاقی در اصفهان

در ادامه ی این مقاله سعی داریم تا به سوالات زیر پاسخ دهیم.

 • جراحی چاقی به چه معناست؟
 • جراحی چاقی چگونه عمل می کند؟
 • چه کسانی می توانند از جراحی چاقی استفاده کنند؟
 • انواع جراحی چاقی کدامند؟
 • عمل لاغری بای پس معده چگونه عملی است؟
 • جراحی بای پس معده چه مزایایی دارد؟
 • نحوه ی جراحی بای پس معده به چه صورت می باشد؟
 • جراحی لاپاراسکوپی چگونه عملی است؟
 • جراحی لاپاراسکوپی چه مزایایی دارد؟
 • جراحی اسلیو معده به چه معناست؟
 • عمل اسلیو معده به چه صورتی انجام می گیرد؟
 • عمل اسلیو معده چه مزایایی دارد؟
 • جراحی چاقی پلیکاسیون معده به چه معناست؟
 • جراحی چاقی پلیکاسیون به چه صورت انجام می شود؟
 • مزایای عمل پلیکاسیون کدامند؟
 • جراحی بای پس روده چگونه عملی است؟
 • عمل جراحی بای پس روده به چه شکل انجام می شود؟
 • عمل بای پس روده چه مزایایی دارد؟
 • عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی چگونه عملی است؟
 • روش انجام عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی به چه صورت است؟
 • عمل لاغری لیپوماتیک چه مزایایی دارد؟
 • لیپوساکشن یا لیپوپلاستی چگونه عملی است؟
 • روش انجام عمل لیپوساکشن به چه صورت می باشد؟
 • مزایای عمل لاغری لیپوساکشن کدامند؟
 • ابدومینوپلاستی چگونه عملی است؟
 • روش عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت است؟
 • رابطه مغز و وزن یا چاقی از منظر علوم اعصاب یه چه صورت است؟

جراحی چاقی به چه معناست؟

جراحی چاقی یا جراحی باریاتریک یا جراحی لاغری با قدمتی در حدود 60 سال در سرتاسر جهان، برای رفع چاقی مورد استفاده قرار می گیرد.

در سال های گذشته برای انجام جراحی چاقی یا جراحی لاغری از متد لاپاراتونی استفاده می شد. در این روش جراحی، به شکل جراحی چاقی باز صورت می گرفت که زمان بستری شدن بیمار و میزان دردی که بیمار متحمل می شد، از روش های کنونی بسیار بیشتر بود.

جراحی چاقی چگونه عمل می کند؟

در واقع جراحی چاقی یک فرایند برای ایجاد کاهش وزن می باشد که به وسیله ی جراحان بر سیستم گوارشی انجام می پذیرد و به افرادی که اضافه وزن زیادی دارند کمک می نماید تا به وزن ایده آل خود برسند. در این جراحی معمولا تمرکز بر اندازه ی غذای مصرفی و میزان جذب آن می باشد.

این کار به دو صورت امکان پذیر است. اول با محدود نمودن اندازه غذایی که در معده نگه داشته می شود و بر اثر آن احساس سیری در فرد بیشتر می شود و بعد به وسیله ی کوتاه نمودن روده کوچک و جلوگیری کردن از جذب مولکول های چربی و پروتئین در غذای مصرفی فرد.

جراحی چاقی چگونه عمل می کند؟
جراحی چاقی چگونه عمل می کند؟

چه کسانی می توانند از جراحی چاقی استفاده کنند؟

جراحی چاقی برای تمام افراد مناسب نمی باشد. امکان دارد که فردی فکر کند دچار اضافه وزن است در حالیکه چنین موضوعی وجود نداشته باشد.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که فکر می کنید به کاهش وزن نیاز دارید و می توانید با استفاده از عوض کردن سبک زندگی، رژیم و ورزش به وزن ایده آل خود دست یابید ، در نتیجه جراحی برای شما مناسب نمی باشد.

برای تشخیص اشخاص مناسب برای جراحی چاقی، از شاخصی به نام BMI استفاده می شود. BMI مشخص کننده ی اندازه ی چربی کل بدن با توجه به قد و وزن شخص می باشد. افرادی که BMI آنها از 30 بالاتر باشد دچار چاقی مفرط هستند.

بر اساس این معیار افرادی که در ادامه معرفی می شوند برای جراحی چاقی کاندیدای مناسبی هستند.

 • اشخاصی با BMI 35 تا 40 و یا بالاتر.
 • اشخاصی که BMI آنها 35 تا 40 می باشد و مبتلا به بیماری های ناشی از چاقی می باشند.

موضوع دیگری که در زمان تشخیص صلاحیت فرد برای انجام جراحی چاقی در نظر گرفته می شود، سن است. معمولا جراحی چاقی برای اشخاصی که کمتر از 18 سال و بیشتر از 65 سال سن دارند، توصیه نمی شود.

انواع جراحی چاقی کدامند؟

در حالت کلی جراحی های چاقی را به دو بخش تقسیم می کنند.

 • جراحی ها به منظور کم نمودن حجم معده
 • جراحی ها به منظور کم نمودن جذب مواد غذایی
انواع جراحی چاقی کدامند؟
انواع جراحی چاقی کدامند؟

انواع جراحی های چاقی عبارتند از:

 1. عمل لاغری بای پس معده
 2. عمل لاغری لاپاراسکوپی
 3. عمل لاغری اسلیو
 4. جراحی لاغری پلیکاسیون معده
 5. جراحی بای پس روده( جا به جایی دوازدهه)
 6. عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی
 7. عمل لیپوساکشن یا لیپوپلاستی
 8. عمل ابدومینوپلاستی( جراحی زیبایی شکم)

شما در حال مطالعه مقاله جراح چاقی در اصفهان هستید

عمل لاغری بای پس معده چگونه عملی است؟

یکی از بهترین جراحی های چاقی، عمل بای پس معده است. این روش جراحی چاقی با استفاده از مکانیزم های متفاوت به ایجاد کاهش وزن در اشخاص مختلف منجر می شود.

در این روش در مصرف کالری و جذب مقدار کالری محدودیت هایی به وجود می آید. البته روش بای پس معده تنها به وسیله ی ایحاد محدودیت در جذب کالری باعث لاغری نمی گردد، بلکه در این روش با به کار گیری مکانیزم های محدود کننده و به وجود آوردن یک معده ی کوچک و قابل استفاده باعث لاغری شخص می شوند.

جراحی بای پس معده از دو طریق مختلف انجام می گیرد. سبک شماره یک آن برش باز و سبک دیگر لاپاراسکوپی است. در لاپلاراسکوپی یک برش کوچک ایجاد می شود که باعث کم شدن درد بعد از جراحی و همچنین افزایش یافتن سرعت بهبودی در فرد می گردد.

عمل لاغری بای پس معده چگونه عملی است؟
عمل لاغری بای پس معده چگونه عملی است؟

یکی از موثرترین درمان های چاقی، استفاده از عمل بای پس معده می باشد، با توجه به اینکه روش های بسیار جدیدی برای درمان چاقی کشف کرده اند اما هیچ یک نمی توانند نتیجه ی بسیار خوب حاصل از بای پس معده را به وجود آورند. نتایج این عمل بسیار ایمن می باشد و متقاضیان انجام این عمل بسیار زیاد می باشند.

جراحی بای پس معده چه مزایایی دارد؟

می توان گفت که پرطرفدار ترین جراحی لاغری در دنیا، عمل بای پس معده می باشد. مزایایی که باعث محبوبیت یافتن این روش جراحی می شوند در ادامه آورده شده است.

 • مهم ترین مزیت عمل بای پس معده مربوط به سرعت بالا در از دست دادن وزن می باشد. معمولا افرادی که این عمل را انجام می دهند در مدت 18 ماه بعد از انجام عمل، 70 درصد از وزن آنها کم می شود.
 • با توجه به اینکه اندازه ی معده در عمل بای پس معده کوچک می شود، میزان غذای مصرفی شخص نیز کاهش پیدا می کند.
 • مقدار کالری جذب شده از غذا کاهش می یابد.
 • باعث درمان دیابت نوع دو، می شود.
 • نیاز به استفاده از دارو های کنترل فشار خون و کلسترول خون در فرد کاهش می یابد.
 • از دست دادن وزن، موجب تنظیم شدن هورمون های بدن و افزایش یافتن هورمون تستوسترون و بهتر شدن سوخت و ساز بدن می گردد.

نحوه ی جراحی بای پس معده به چه صورت می باشد؟

در انجام جراحی بای پس معده، قسمت بزرگتری از معده و بخش اولیه روده کوچک را جدا کرده و در نتیجه باعث کوچک شدن سایز معده می شوند. رد نشدن مواد غذایی از بخش های جدا شده، موجب می شود تا آنزیم هایی که در این مناطق ترشح می شوند بر مواد غذایی اثری نگذارند و در نتیجه جذب مواد غذایی و کالری آنها کاهش می یابد.

در روش های جدید عمل بای پس معده، از روشی به نام Roux-en-Y استفاده می شود و به یک صورت دیگر، مسیر گوارشی و معده را کوتاه می نمایند.

در این روش کیسه ای در ابتدای معده قرار داده می شود و بعد قسمت پایینی روده ی کوچک را به انتهای کیسه متصل می نمایند. به این شکل مسیر جدیدی برای عبور مواد غذایی ایجاد می گردد.

در این شرایط قسمت اولیه روده کوچک را دوباره به صورت Y شکل به قسمت ابتدایی روده و مسیر جدید وصل می نمایند، به این شکل ترشحات و موکوس این بخش ها نیز به مسیر گوارشی وارد می شود.

شما در حال مطالعه مقاله جراح چاقی در اصفهان هستید

جراحی لاپاراسکوپی چگونه عملی است؟

امروزه یکی از عمل های جراحی که برای درمان چاقی انجام می شود، عمل لاپاراسکوپی است. در این روش جراحی بیمار تنها یک شب بستری شده و کم ترین میزان درد را متحمل می گردد.

جراحی چاقی لاپاراسکوپی با به وجود آوردن پنج شکاف که هر یک به اندازه ی تقریبا یک بند انگشت بر روی شکم بیمار است، انجام می پذیرد. بعد از انجام جراحی چاقی لاپاراسکوپی، فرد می تواند به سرعت به زندگی عادی بازگردد.

جراحی لاپاراسکوپی چگونه عملی است؟
جراحی لاپاراسکوپی چگونه عملی است؟

جراحی لاپاراسکوپی چه مزایایی دارد؟

در زمان عمل لاپاراسکوپی، در شکم فرد برش کوچکی ایجاد می کنند. روش این جراحی به عنوان یک جراحی غیر تهاجمی شناخته می شود و حدود 20 سال است که مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است.

جراحی لاپاراسکوپی چه مزایایی دارد؟
جراحی لاپاراسکوپی چه مزایایی دارد؟

جراحی اسلیو معده چگونه عملی است؟

یکی دیگر از شیوه های جراحی لاغری که معمولا برای افرای کار برد دارد که به چاقی بیش از حد مبتلا هستند، جراحی اسلیو معده می باشد.

این جراحی موجب ایجاد تغییر شکل در معده می شود و شکل و اندازه ی معده از شکل یک توپ مانند یک موز می شود. در عمل اسلیو معده، بخش فوقانی معده که فوندوس نام دارد و  همچنین هورمون گرلین در آن ترشح می شود را حذف می کنند.

در حقیقت این هورمون اشتها را کنترل کرده و نشانه هایی مبنی بر احساس گرسنگی را برای مغز ارسال می نماید. در عمل اسلیو حدود 75 تا 80% از ظرفیت معده را به وسیله ی جراحی حذف کرده و تنها یک لوله ی باریک به جا می ماند.

ولی بخش های بسیاری از ساخنار آناتومیک طبیعی معده مانند آنتروم، پیلور به همراه عصب واگ باقی می مانند، پس اختلالی در هضم و جذب غذا به وجد نمی آید.

جراحی اسلیو معده چگونه عملی است؟
جراحی اسلیو معده چگونه عملی است؟

شما در حال مطالعه مقاله جراح چاقی در اصفهان هستید

عمل اسلیو معده به چه صورتی انجام می گیرد؟

عمل اسلیو معده با به کار گیری شیوه جراحی لاپاراسکوپی، با استفاده از بیهوشی عمومی و در مدت زمانی حدود 1 ساعت به انجام می رسد.

پس از بیهوش کردن بیمار، در شکم او سه تا پنج شکاف زده می شود. تروکار را در این شکاف ها قرار می دهند. در حقیقت راهی برای ابزار جراحی ایجاد می گردد. تروکار ابزار نوک تیزی می باشد که در هنگام جراحی و برای دسترسی راحت به رگ های خونی مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل اسلیو معده به چه صورتی انجام می گیرد؟
عمل اسلیو معده به چه صورتی انجام می گیرد؟

شکم بیمار را از گازی به نام کربن دی اکسید پر می کنند

سپس شکم بیمار را به وسیله ی گازی به نام کربن دی اکسید پر می کنند تا باعث بالا رفتن دیواره ی شکمی شود. به این صورت اجزای داخلی شکم را می توانند ببینند.

جراح با کمک گرفتن از میله لاپاراسکوپ که یک میله ی مجهز به دوربین و چراغ است به بررسی حفره ی شکم می پردازد. سپس جراح با یک رترکتور، کبد را بالای معده قرار می دهد تا زاویه دید مناسب را پیدا کند.

در مرحله ی بعدی رگ ها و رباط های اعظم معده، بافت فیبری که باعث اتصال معده به طحال می شود و همچنین معده و روده ی بزرگ را از هم جدا می کنند. معده به شکل کامل از طحال و روده ها جدا می گردد.

سپس بوژی که یک دستگاه اندازه گیری است را به مجرای پیلوریک می فرستند. آنتروم ضخیم یا حفره ی شکمی به وسیله ی برش برعکس در کناره های بوژی تقسیم می گردد تا معده ی تازه ای به وجود آید.

طول معده ای که به وجود آمده را به وسیله ی دوختن به یک کیسه ی آستین مانند تبدیل می کنند. ظرفیت معده جدید 150 میلی لیتر است و احتمالا خط دوخت معده را با استفاده از یک سری مواد می پوشانند تا احتمال خطر خونریزی کم شود.

باقی مانده ی معده برش خورده را در یک کیسه آزمایشی می گذارند و با تروکار بیرون می کشند.

عمل اسلیو معده چه مزایایی دارد؟

 • میزان غذای مصرفی با کمک اسلیو معده کاهش پیدا می کند.
 • در هنگام غذا خوردن به سرعت احساس سیری می کنید و برای مدت طولانی سیر می مانید.
 • بعد از انجام جراحی، فرایند کاهش وزن به سرعت آغاز می گردد.
 • در این روش سرعت کاهش وزن در مقایسه با سایر روش ها سریع تر می باشد.
 • با استفاده از این روش 30 تا 50 درصد وزن فرد کاهش می یابد.
 • در این روش تغییری در عملکرد معده به وجود نمی آید.
 • پس از جراحی بای پس معده، می توان برای کاهش وزن بیشتر از دیگر روش های جراحی مانند بای پس معده و سوییچ دوازده را انجام داد.
 • جسم خارجی در بدن قرار نمی گیرد.

جراحی چاقی پلیکاسیون معده به چه معناست؟

روش این جراحی لاغری به این شکل است که طول معده را به شکل یک دامن چین می زنند تا فضای معده را به این وسیله تنگ نمایند. در نتیجه ی این کار، معده بیمار کوچک شده و دیگر قادر به خوردن زیاد غذا نمی باشد.

جراحی چاقی پلیکاسیون به چه صورت انجام می شود؟

این روش نیز مانند اکثر روش های جراحی چاقی از طریق لاپاروسکوپی انجام می گیرد. در این روش بیمار به پشت روی تخت خوابیده و پزشک با رعایت اصول ارگونومی تمامی شکم او را بررسی می نماید.

بعد با محافظت از شریان گاسترواپیپلوئیک راست خم بزرگ معده از فاصله ی حدود 4 سانتیمتر به پیلور تا کناره های کاردیا، با دقت به حفظ اتصال معده به دیافراگم، به وسیله ی کلیپس عروق بزرگ را گره می زنند.

زمانی که عمل گره زدن پایان یابد، خم بزرگ معده چین می خورد و به این صورت حجم معده کاهش یافته و لایه هایی که چین خورده اند قسمتی از معده را اشغال می کنند.

در زمان گره زدن معده باید به وسیله ی سوزن کلیه لایه های موجود در جداره ی معده را بگیرند تا گره ها محکم شده و برای بیمار در آینده در زمان غذا خوردن مشکلی ایجاد نشود.

مزایای عمل پلیکاسیون کدامند؟

این عمل به دلیل ایجاد چین هایی که در داخل معده به وجود آمده است، باعث احساس سیری کاذب شده و اشتها را به شکل چشمگیری کم می کند.

سرعت کم شدن وزن در  ماه های نخست بعد از این عمل بسیار سریع است.

شما در حال مطالعه مقاله جراح چاقی در اصفهان هستید

جراحی بای پس روده چگونه عملی است؟

عمل لاغری بای پس روده از دو بخش تشکیل می شود.

در مرحله اول آن، عمل اسلیو معده انجام شده که در حدود 80 درصد از معده را بر می دارند و تنها یک قسمت لوله ای شکل از معده را به جا می گذارند.

در مرحله ی دوم، بای پس به صورت برداشتن قسمت زیادی از روده کوچک که به معده وصل است اقدام می کنند. این دو روش موجب کمتر شدن حجم غذای مصرفی فرد شده و میزان جذب پروتئین و چربی در بدن فرد را کاهش می دهد.

این عمل زیاد پیشنهاد نمی شود چرا که ممکن است عوارضی مانند سوء تغذیه و کمبود ویتامین را به دنبال داشته باشد.

عمل جراحی بای پس روده به چه شکل انجام می شود؟

جراحی بای پس روده به 2 روش لاپاراسکوپی و باز انجام می گیرد.

روش لاپاراسکوپی به این شکل است که با ایجاد 2 تا 5 برش کوچک روی شکم، ابزار های جراحی و دوربین را به فضای شکم وارد می کنند. در اولین مرحله ی این عمل بخشی از معده حذف شده و تنها بخش لوله ای از معده به جا می ماند و غذا را به روده ی کوچک انتقال می دهد.

در قسمت دوم عمل، جراح در قسمت بالایی روده کوچک و زیر دوازدهه یک برش ایجاد می نماید و با اتصال آن به انتهای روده کوچک، بخش عظیمی از روده کوچک بریده می شود. به این صورت طول روده کوچک و همچنین حجم معده کاهش پیدا می کند و باعث کاهش اندازه ی غذای مصرفی فرد و کم شدن میزان جذب چربی در فرد شده و کاهش وزن را به دنبال دارد.

شما در حال مطالعه مقاله جراح چاقی در اصفهان هستید

عمل بای پس روده چه مزایایی دارد؟

حجمی از معده که باقی می ماند در مقایسه با عمل بای پس معده بیشتر است، در نتیجه فرد در هر وعده غذایی می تواند بیشتر غذا بخورد.

از دیگر مزایای عمل بای پس روده می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • کاهش یافتن خطر ابتلا به زخم معده
 • بخشی که از روده کوچک جدا می شود در جای خود باقی مانده و قابل برگشت می باشد.
 • کاهش وزن در این روش سرعت بیشتری دارد و احتمال بازگشت وزن به حالت قبل بسیار کم است.
 • کلیه بیماری هایی که بر اثر چاقی برای فرد به وجود آمده است، با استفاده از این روش جراحی بر طرف می گردد.

عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی به چه معناست؟

عمل لیپوماتیک در واقع یک نوع عمل زیبایی است که برای رهایی از چربی های اضافه انجام می شود. این عمل به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود.

در طی انجام لیپوماتیک مقدار چربی های اضافی فرد را از بدنش خارج می کنند. اشخاصی که در گذشته لیپوماتیک کرده اند، می گویند که کاهش سایزی که به وسیله ی این روش به دست می آید، به صورت طولانی مدت باقی مانده و سلولیت پوست را نیز از بین می برد.

در جراحی لیپوماتیک، چربی ها به شکل فیزیکی حذف می شوند. معمولا این عمل به منظور تغییر در سایز و شکل بدن انجام می شود.

روش انجام عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی به چه صورت است؟

در این روش پزشک معالج به وسیله ی دستگاهی که می توانید عکس آن را مشاهده کنید با ایجاد حرکات لرزشی لوله ی کانولا، موجب خارج شدن چربی به روش غیر لیزری و غیر حرارتی می شود. می توان گفت که لیپوماتیک از لیپوساکشن بهتر است چرا که در این روش احتمال ایجاد عفونت کمتر است و محافظت بیشتری از اعصاب، رگ های خونی و ماهیچه ها صورت می گیرد.

هدف از لیپوساکشن معمولا کاهش وزن است، اما هدف لیپوماتیک ایجاد تغییر سایز در شکل و فرم بدن می باشد.

ارتعاش ایجاد شده با روش لیپوماتیک موجب می گردد که چربی ها نسوزند و بافت و سلول های چربی بدون ایجاد صدمه از زیر پوست خارج می شوند. در این روش با کشیدن چربی نواحی مختلف بدن مانند شکم و پهلو، علاوه بر ایجاد تناسب اندام در این نقاط، می توان چربی های کشیده شده را به سینه یا باسن تزریق کرد تا بزرگتر شده و فرم خوبی پیدا کنند.

روش انجام عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی به چه صورت است؟
روش انجام عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی به چه صورت است؟

 

شما در حال مطالعه مقاله جراح چاقی در اصفهان هستید

عمل لاغری لیپوماتیک چه مزایایی دارد؟

 • نتایج به دست آمده از این روش در مقایسه با سایر روش ها سریع تر دیده می شود.
 • در لیپوماتیک اگر دستگاه با بافتی غیر از بافت چربی تماس پیدا کند به سرعت متوقف می گردد، در نتیجه امنیت این روش لاغری بسیار بالا می باشد.
 • در لیپوماتیک با ایجاد انقباض در پوست، از افتادگی و شلی پوست جلوگیری به عمل می آید.
 • امکان بروز آمبولی در این روش بسیار کم است.
 • امکان به وجود آمدن عفونت در این جراحی کم می باشد.
 • احساس خستگی بعد از انجام لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها کمتر است.
عمل لاغری لیپوماتیک چه مزایایی دارد؟
عمل لاغری لیپوماتیک چه مزایایی دارد؟

 لیپوساکشن یا لیپوپلاستی چگونه عملی است؟

لیپوساکشن یا لیپوپلاستی در واقع یک عمل جراحی زیبایی به حساب می آید که در آن با رفع رسوبات چربی در بدن و بهتر نمودن شکل ظاهری خطوط بدن، باعث ایجاد تغییر شکل در مناطق مختلف بدن شده و افزایش رضایتمندی فرد از اندام خود را به دنبال دارد. در لیپوساکشن از یک لوله ی کوچک که کانولا نام دارد و جنس آن استیل می باشد، استفاده می کنند. با ایجاد یک برش کوچک، کانولا را به زیر پوست وارد می کنند.

 لیپوساکشن یا لیپوپلاستی چگونه عملی است؟
لیپوساکشن یا لیپوپلاستی چگونه عملی است؟

لیپوساکشن از روش های سنتی برای لاغری است و برای از بین بردن حجم های بسیار بالای چربی در نواحی مانند ران، باسن، شکم، پهلو، بازو، زیر زانو، سینه، گونه ها، چانه و گردن مورد استفاده قرار می گیرد.

روش انجام عمل لیپوساکشن به چه صورت می باشد؟

لیپوساکشن در حالت کلی مراحل زیر را شامل می شود.

مرحله اول: بیهوشی

برای آرامش بیمار در زمان انجام لیپوساکشن، روش های مختلفی تجویز می گردد. انتخاب نمودن داروی بی حسی موضعی، تزریق آرام بخش وریدی و بیهوشی عمومی به شرایطی مانند وضعیت جسمی بیمار، میزان حجم چربی های او، مدت زمانی که عمل به طول می انجامد و تصمیم متخصص بیهوشی بستگی دارد.

مرحله دوم: برش

لیپوساکشن با به وجود آوردن یک برش کوچک به انجام می رسد. در آغاز انجام عمل، برای کاهش خطر خونریزی و ایجاد تروما از تزریق یک بی حسی موضعی رقیق استفاده می کنند.

بعد لوله ی باریک کانولا را از برشی که ایجاد شده وارد می کنند و با کمک آن چربی های اضافی را با ایجاد حرکات رفت و برگشتی، نرم می کنند و چربی اضافی ساکشن می شود.

شما در حال مطالعه مقاله جراح چاقی در اصفهان هستید

مرحله سوم: بستن برش

برش هایی که در مرحله قبل ایجاد شده بود را بخیه کرده و پانسمان می کنند.

مزایای عمل لاغری لیپوساکشن کدامند؟

 • نتایج حاصل از لیپوساکشن سریع و موثر می باشد.
 • از بین بردن چربی نقاطی از بدن که دارای پیچیدگی می باشد و سخت است به وسیله ی لیپوساکشن به راحتی قابل انجام است.
 • دوره ی نقاهت در لیپوساکشن کوتاه می باشد.
 • بعد از انجام لیپوساکشن، سطح کلسترول و فشار خون در فرد به شکل چشم گیری تنظیم می شود.
 • با توجه به اینکه نتایج حاصل از لیپوساکشن به سرعت قابل مشاهده است، باعث ایجاد انگیزه در فرد برای حفظ نمودن هیکل فعلی با رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش می شود.
 • بیماری هایی مثل درد مفاصل، دیابت، وقفه ی تنفسی هنگام خواب که در اثر اضافه وزن ایجاد می شوند. بعد از انجام لیپوساکشن برطرف می گرد.

ابدومینوپلاستی چگونه عملی است؟

ابدومینوپلاستی یک مدل جراحی پلاستیک است که به وسیله ی آن چربی و پوست اضافی ناحیه شکم را حذف کرده و عضلات قسمت شکم را تنگ و صاف می نمایند.

روش عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت است؟

برای انجام عمل ابدومینوپلاستی، فرد را بیهوش می کنند. سپس در قسمت هایی که برای لاغری مشخص شده است باید 2 برش ایجاد نمایند. یکی از یرش ها از استخوان لگن یک سمت از بدن تا استخوان سمت مقابل لگن و در نزدیکی ناحیه شرمگاهی می باشد و برش بعدی دور ناف ایجاد می شود.

در این روش پوست را از عضله شکم جدا می کنند و بعد عضلات شکمی را به سمت هم کشیده و بخیه می زنند. با استفاده از این روش میان تنه باریک شده و شکم سفت می شود.

در مرحله بعدی پوستی که روی عضلاتی که اکنون به شکل جدیدی در آمده است را می کشند و پوست های اضافی آن را می برند. ناف مجددا به ناحیه ای متصل می گردد که ظاهر طبیعی خود را حفظ کند. سپس برش ها را بخیه می کنند و لباس استریل را روی آن می کشند.

شما در حال مطالعه مقاله جراح چاقی در اصفهان هستید

مزایای ابدومینوپلاستی کدامند؟

 • با استفاده از جراحی ابدومینوپلاستی، بسیاری از مشکلاتی که در اندام خود داشته اید برطرف می شود. ایجاد کاهش حجم و سایز در ناحیه شکم و پهلو ها و همچنین برطرف شدن ترک های موجود در این نواحی از مزایای ابدومینوپلاستی است.
 • ابدومینوپلاستی بیشتر برای خانم هایی که تجربه چند بار حاملگی را دارند و پوست شکم آنها دچار شلی و افتادگی شده است، پیشنهاد می شود.
 • این عمل باعث سفت شدن شکم می گردد، چراکه جراح در ابدومینوپلاستی عضلات شکم بیمار را کشیده وسپس بخیه می کند.
 • چربی های خارج شده از بدن به وسیله ی ابدومینوپلاستی قابل برگشت نمی باشند.
 • بالا رفتن بسیار چشمگیر اعتماد به نفس پس از انجام ابدومینوپلاستی از دیگر مزایای این روش است.
مزایای ابدومینوپلاستی کدامند؟
مزایای ابدومینوپلاستی کدامند؟

رابطه مغز و وزن یا چاقی از منظر علوم اعصاب یه چه صورت است؟

حتما می دانید که مکانیسم هایی در مغز وجود دارند که باعث رفتارهای تغذیه ای در انسان می شوند. یک مسیر ویژه که از سیستم عصبی شروع شده و در پایان باعث به وجود آمدن اضافه وزن می گردد، افسردگی و تغییرات مربوط به خلق و خو می باشد. آمار ابتلا به افسردگی در جوامع مختلف بسیار بالاست.

این گونه افراد دائما خسته و بی حوصله هستند و خوردن به عنوان یک وسیله برای فرار از احساسات ناخوشایند برای آنها به حساب می آید. البته این موضوع به معنی آن نیست که همه ی افرادی که به افسردگی دچار هستند چاق می باشند. عوامل مختلفی به غیر از مشکلات ذهنی و روحی بر اندازه ی سوخت و ساز و دریافت کالری ها در بدن افراد نقش دارند.

از اینکه تا پایان مقاله جراح چاقی در اصفهان ما را همراهی کردید متشکریم

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

11 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر من ۳۵ سال دارم قد من ۱۷۳ و وزنم ۱۳۰ کیلوگرم هستش که البته پا ها و دست ها و همه اندامم توده چربی اضافه یا دچار چاقی نیستند فقط و فقط شکم بسیار بزرگ و و توده ی چربی اضافه داری دارم که حتی باعث افتادگی شکمم شده خیلی روش ها رو تست کردم جواب نگرفتم کدوم روش از روش های فوق رو به من پیشنهاد میکنید
  مچکر

 2. سلام خسته نباشید من میخواستم بدونم این عمل ها محدودیت سنی هم داره؟من هجده سالمه و تقریبا وزنم نسبت به سینم زیاده میخواستم بدونم میتونم عمل کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟

 3. سلام آقای دکتر ، کسانی که عمل جراحی بای پس معده را انجام داده اند وقتی خیلی لاغر میشوند صورته آنها خیلی پیر و ضعیف میشود باید چه مکملی برای اینکه صورته جوانی داشته باشیم استفاده کنیم ؟

 4. با سلام واحترام ؛
  در عمل بای پس معده ، وقتی معده کوچک می شود . بقیه ی معده که برداشته می شود آیا فعالیت خاصی دارد یا اینکه کلا از بدن خارج می شود.

 5. سلام آقای دکتر
  بعد از عمل جراحی خیلی صورتم لاغر شده چه مکملی توصیه میکندید ممنونم از راهنمائیتون

 6. با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر :وزن من 93 کیلو هست ولی مشکل کمر درد و زانو درد شدید دارم قدم هم 160 س هست آیا میتونم عمل اسلیو انجام بدم و مشکل نداره ؟ با تشکر

 7. ممنون میشم منو در خلاص شدن از شر این اضافه وزن کمکم کنید؟ من 35 کیلو اضافه وزن دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید