جراحی لاغری در رشت

فهرست مطالب

جراحی لاغری در رشت موضوعی است که در این مقاله به طور کامل به تشریح آن خواهیم پرداخت. یک عمل پیچیده و بالقوه پرخطر است، بنابراین انجام تحقیقات و انتخاب جراح واجد شرایط بسیار مهم است.
مقدمه 

جراحی لاغری در رشت
جراحی لاغری در رشت

این روزها به خاطر سبک زندگی افراد و تغییر کردن علایقشان، یکی از معضلات انسانها چاقی و اضافه وزن می باشد. گاهی اوقات این چاقی و اضافه وزن، مشکلات و بیماریهایی برای انسانها به وجود می آورد که باید با روشهای مناسب آن ها را برطرف کرد. در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی در مورد انواع روش های عمل جراحی لاغری که توسط دکتر سلیمی ارائه شده است، بپردازیم.

جراحی لاغری در رشت
جراحی لاغری در رشت

یکی از روش های رفع چاقی و اضافه وزن، جراحی چاقی است که به خاطر رسیدن سریع به نتیجه دلخواه طرفداران بسیاری دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع جراحی لاغری، افراد مناسب برای انجام عمل لاغری و بررسی بهترین پزشک برای انجام عمل لاغری توضیحاتی بدهیم که امیدوارم برای افراد مفید باشد.

جراحی لاغری در رشت به چه روش های انجام می شود؟

 • حلقه قابل تنظیم معده
 • بای پس معده
 • اسلیو معده
 • بالون معده

که در ادامه مقاله هرکدام از روش ها را بطور کامل توضیح می دهیم.

عناوینی که میخواهیم به بررسی و بحث در مورد آنها بپردازیم شامل موارد ذیل می شود:

 1. روشهای جراحی لاغری
 2. چه کسانی برای انجام عمل لاغری مناسب هستند؟
 3. توضیح در مورد نحوه انجام عمل اسلیو معده که یکی از بهترین روشهای عمل لاغری است.
 4. مراقبتها و رژیم های غذایی قبل و بعد از انجام عمل اسلیو
 5. عواملی که باعث موفق بودن عمل اسلیو می شوند.
 6. پاسخ به سوالات متداول در مورد عمل اسلیو
 7. اهمیت مراجعه به پزشک متخصص در زمینه عمل اسلیو معده

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

الف: روش های جراحی لاغری:

بهترین و مطمئن ترین روش عمل لاغری:

طبق تحقیقاتی که در کشورهای مختلف انجام شده است، مانند کشور آمریکا، بیشتر از یک سوم افراد این کشور دارای اضافه وزن و دچار مشکل چاقی هستند. حال با توجه به این تعداد زیاد مبتلایان به این بیماری، پزشکان باید راه چاره ای برای حل این معضل پیدا کنند. یکی از بهترین روش های برطرف کردن این معضل جراحی لاغری است.

به خاطر وجود تعداد زیاد مبتلایان به این معضل در کشور ما، جراحی لاغری در کشور ما هم یک روش بسیار متداول است و افراد زیادی به دنبال انجام عمل جراحی لاغری هستند.

در صورتی که بعد از انجام مشاوره، دکتر سلیمی بهترین دکتر چاقی تشخیص دهد که شما یک گزینه مناسب برای انجام عمل لاغری هستید، آن وقت با توجه به توضیحات پزشک در مورد روشهای جراحی لاغری می توانید آن عمل را انجام دهید.

انواع جراحی لاغری

جراحی لاغری روشی برای کاهش وزن است که با انجام تغییراتی در سیستم گوارش، به کاهش دریافت کاری کمک زیادی می کند. روشهای جراحی لاغری که در دنیا انجام می شوند، به شرح ذیل هستند:

انواع جراحی لاغری
انواع جراحی لاغری

حلقه قابل تنظیم معده

بای پس معده

جراحی اسلیو معده

بالون معده

بر خلاف گفته ها و شایعات زیادی که در مورد انجام عمل لاغری گفته می شود، این عمل در این روزها بسیار مطمئن و کم خطر است.

در زمان گذشته جراحی ها با روش های باز و بسیار پرخطر انجام می شده است که جای بحث داشت، اما امروزه این جراحی ها به صورت جراحی های بسته و با روش لاپاراسکوپی انجام می شود که بسیار کم خطر بوده و دوران نقاهت کمتری دارد.

جراحی اسلیو معده:

این روش یکی از متداول ترین روش های جراحی لاغری در دنیاست. در این روش قسمت بزرگی از معده برداشته می شود و بقیه معده که به صورت شکل باریک و موز مانند است را بخیه می زنند. از آنجایی که بخش تولید کننده هورمون گرسنگی در قسمت جدا شده می باشد، احساس گرسنگی و اشتها در فرد بیمار کاهش یافته، درنتیجه میل به خوردن هم کاهش می یابد و فرد بیمار کالری کمتری دریافت می کند و کاهش وزن چشم گیری خواهد داشت.

بیشتر بیمارانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند، در مدت شش تا دوازده ماه، حدودا 30 تا 50 درصد و در مدت دو سال هم 50 تا 70 درصد، وزن کم خواهند کرد.
از آنجایی که سرعت کم کردن وزن در این روش کمتر از روش بای پس معده است، در نتیجه احتمال افتادگی پوست بعد از عمل لاغری هم کمتر می باشد.

چون برش های انجام شده برای جراحی بسیار کوچک است، جای بخیه بعد از عمل لاغری به زودی خوب می شود و بیمار خیلی زود می تواند به زندگی معمولی خود ادامه دهد.

جراحی اسلیو معده:
جراحی اسلیو معده:

روش بالون معده

در این روش چون هیچ برش و خونریزی انجام نمی شود، جزء جراحی های غیر تهاجمی نام برده می شود. در این روش بعد از اینکه بیمار را بی حس کردند، از طریق دهان یک بادکنک وارد معده و سپس آن را با محلولی پر می کنند. چون بالون قسمتی از معده را پر کرده است، بیمار احساس گرسنگی کمتری خواهد کرد.

بالون بعد از چند ماه برداشته می شود. در این روش بیمار بعد از شش ماه حدود 10 درصد وزنش را از دست می دهد.

شما در حال خواندن مقاله جراحی لاغری در رشت هستید.

روش حلقه معده

در این روش نوار قابل تنظیمی به دور قسمت بالایی معده بسته خواهد شد وکیسه کوچکی در بالای حلقه تشکیل می شود. در این روش لاغری آن حلقه باعث کوچک کردن معده و کم شدن احساس گرسنگی و کم شدن سرعت هضم غذا می شود و در نتیجه فرد در مدت دو سال حدود 50 درصد از وزنش را از دست می دهد.

نواری که به دور معده بسته می شود، قابل تنظیم بوده و بعد از مدتی می توان آن را خارج کرد.بخیه هایی که در این روش زده می شود، بسیار ریز بوده و به زودی بهبود می یابد.

روش بای پس معده

در این عمل قسمتی از معده از آن جدا و بخیه زده می شود و قسمتی از روده نیز برش خورده و به قسمتی از معده که باقی مانده است، پیوند داده می شود و در اصل مسیری که غذا باید از آن عبور کند تغییر داده می شود.

در این روش بیمار خیلی سریع تر احساس می کند که سیر شده است و چون مسیر عبور غذا تغییر کرده است، کالری و مواد غذایی کمتری جذب بدن می شود و با این روش شخص می تواند در مدت 18 ماه حدود 65 تا 80 درصد کاهش وزن داشته باشد. جای بخیه های به دلیل کوچکی خیلی زود خوب می شود. در این عمل از بیهوشی کامل استفاده می شود.

روش بای پس معده
روش بای پس معده

چه کسانی برای انجام عمل لاغری مناسب هستند؟

افرادی که مبتلا به چاقی هستند، ممکن است، به بیماری های خطرناک دیگری مانند دیابت نوع دو، بیماری های قلبی، سکته مغزی و بعضی انواع سرطان ها هم دچار شوند. لازم به ذکر است که مطالعات اخیر دانشمندان در مورد چاقی و بیماری های دیگر، رابطه ای بین سرطان پانکراس و چاقی کشف کرده اند. چاقی علاوه بر بیماری هایی که ممکن است، به وجود آورد، می تواند به سبک زندگی اشخاص هم آسیب وارد کند و او را ناراحت و کم فعال و افسرده کند.

معمولا در جلسه اول مشاوره، دکتر سلیمی تمام شرایط بیمار را بررسی می کنند تا تشخیص دهند که آیا جراحی لاغری برای آن شخص مناسب است، یا نه و اگر مفید است، کدام نوع جراحی بهتر است، انجام شود.

چه کسانی برای انجام عمل لاغری مناسب هستند؟
چه کسانی برای انجام عمل لاغری مناسب هستند؟

شما در حال مطالعه مقاله جراحی لاغری در رشت می باشید.

حتما از خودتان می پرسید بهترین روش لاغری برای من کدام روش است؟

روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، ولی برای اینکه بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • باید روشی را انتخاب کنید که حتما مطمئن باشد.
 • روش مورد نظر باید عوارض جانبی کمی داشته باشد.
 • باید از آن روش نتیجه های منطقی و قابل قبولی در نظر داشته باشید.
 • بهتر است، روشی را انتخاب کنید که تا جای ممکن تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

روشهای جراحی لاغری به طور معمول تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و مقداری از هزینه ها از دوش بیمار برداشته می شود. به عنوان مثال هزینه عمل اسلیو معده که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی یا بقیه بیمه های دیگر قرار می گیرد، به طور قطع بیمار هزینه کمتری را متحمل می شود.

علاوه بر موارد فوق الذکر، انتخاب درست پزشک جراح لاغری هم بسیار مهم است. برای مثال دکتر سلیمی بسیار باتجربه هستند و درصد موفقیت عمل هایشان بسیار بالا است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز را مطالعه نمایید.

دلایل دیگری برای اینکه یک شخص ترغیب به انجام عمل لاغری شود، هم وجود دارد که در زیر به آنها اشاره خواهد شد.

شخص روش های بسیاری را برای لاغری امتحان می کند، ولی با هیچ روشی غیر از جراحی لاغری نمی تواند به نتیجه برسد.

تمام افرادی که با روشهای جراحی مانند جراحی اسلیو، لاغری را تجربه کرده اند، اعتراف می کنند که بدون عمل جراحی هرگز نمی توانستند تا این حد وزن کم کنند و به وزن دلخواهشان برسند.

شما در حال خواندن مقاله جراحی لاغری در رشت هستید.

با انجام عمل لاغری مجبور خواهید شد که خورد و خوراک تان را کنترل کنید.

بعد از انجام عمل لاغری وزن زیادی کم خواهید کرد، اما این کاهش وزن یکدفعه و بلافاصله بعد از عمل به دست نمی آید، بلکه بیمار باید برنامه غذایی و ورزشی منظمی داشته باشد تا سلامتی خود را حفظ کند و به طور موثر وزن کم کند. در نتیجه شخص اجبارا باید کم و خوب و مناسب بخورد وغذاهای مضر و پرچربی را کنار بگذارد و به مرور به این مقدار و این نوع غذا خوردن عادت می کنند.

با انجام عمل لاغری مجبور خواهید شد که خورد و خوراک تان را کنترل کنید.
با انجام عمل لاغری مجبور خواهید شد که خورد و خوراک تان را کنترل کنید.

شخص به این نتیجه می رسد که افراد زیادی هستند که این روش لاغری را انتخاب می کنند.

ممکن است، اشخاص قبل از عمل لاغری فکر کنند که تنها کسانی هستند که این روش را انتخاب کرده اند و مورد تمسخر قرار می گیرند، ولی بعد از عمل با افراد زیادی آشنا می شوند که این روش لاغری را انتخاب کرده اند و با روحیات آنها سازگاری دارند.

لاغری باعث افزایش طول عمر اشخاص می شود.

چاقی تنها روی ظاهر افراد تأثیر نمی گذارد، بلکه این بیماری می تواند روی کیفیت و نحوه زندگی اشخاص هم اثر بگذارد و طول عمرشان را نسبت به افراد دیگر کمتر کند. بیشتر افرادی که به چاقی مبتلا هستند، بیماری های دیگری مانند فشار خون، دیابت و… دارند که زندگی انسانها را به خطر می اندازد.

لاغری باعث افزایش طول عمر اشخاص می شود.
لاغری باعث افزایش طول عمر اشخاص می شود.

عمل لاغری باعث افزایش کیفیت زندگی اشخاص می شود.

چاقی باعث عقب افتادن افراد از از کار و زندگی می شود و بیشتر کارها را نمی توانند انجام دهند، یا در ذهن افراد دیگر اینطور تصور می شود که اشخاص چاق نمی توانند کارها را به خوبی انجام دهند. قطعا افرادی که دارای چاقی یا اضافه وزن هستند، در انجام کارهای زیر محدودیت دارند:

 • به آسانی نمی توانند سوار وسیله نقلیه یا موتورسیکلت مورد علاقه خود شوند.
 • به راحتی نمی توانند به ورزش مورد علاقه شان بپردازند.
 • ممکن است، نتوانند به راحتی شریک زندگی مورد نظرشان را پیدا کنند.
 • در انجام بعضی کارها دچار محدودیت و عدم توانایی می شوند.
 • و….

اما انجام عمل لاغری باعث برطرف شدن تمام محدودیت های فوق می شود.

افزایش اعتماد به نفس اشخاص

بیشتر افرادی که دارای چاقی و اضافه وزن هستند، معمولا از ظاهر خود راضی نیستند و از ظاهر شدن در جمع و مورد تمسخر قرار گرفتن احساس شرم می کنند و تمایلی ندارند که در جمع حاضر شوند.

تحقیقات روی افرادی که عمل لاغری انجام داده اند، نشان می دهد که آن افراد بعد از عمل لاغری و رسیدن به وزن دلخواه به طور شگفت انگیزی اعتماد به نفس بالایی پیدا کرده اند و از ظاهرشدن در اجتماع، خجالت نمی کشند و می توانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

تغییر شخصیت افراد

بعد از انجام عمل لاغری و در پیش گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش به طور روزانه باعث می شود که شخصیت افراد از یک آدم چاق و تنبل و کم تحرک به یک آدم فعال و پرانرژی و مفید تبدیل شود.

با این روش افراد عادات بد خود را کنار گذاشته و به روش زندگی جدید که بسیار مفید و شامل عادات خوب می شود را در پیش می گیرند. وقتی اطرافیان ببینند که افراد طی چند ماه به یک فرد جدید و شاد و موثر تبدیل شده است که توانسته روش زندگی خود را تغییر دهد و راه درست را در پیش گیرد، او را الگو خود قرار می دهند و می فهمند که خواستن توانستن است.

موارد بالا انگیزه های فردی بود که گفتیم، چطور باعث می شود که یک فرد خود را مناسب انجام عمل لاغری بداند حالا به بیان مواردی می پردازیم که یک شخص را مناسب انجام عمل لاغری می داند.

BMI

یکی از معیارها و شاخص هایی که برای تشخیص چاقی و انجام عمل لاغری مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد، BMI، شاخص توده بدنی می باشد. با محاسبه BMI پزشکان تشخیص می دهند که آیا فرد مبتلا به چاقی و اضافه وزن است و نیاز به عمل لاغری دارد، یا خیر.

BMI یا شاخص توده بدنی به چه معنی است؟ وزن توده چربی یک شخص را با توجه به سه عامل وزن، قد و جنسیت می سنجند و به عددی که به دست می آید شاخص توده بدنی گفته می شود.

اگر BMI پایین تر از حد نرمال باشد، گفته می شود که بدن شخص ضعیف است و شخص در حال دور شدن از وضعیت سلامت است و باید با تقویت و رژیم غذایی مناسب به وضعیت نرمال برسد. بر اساس BMI افراد در چهار گروه چاقی قرار میگیرند.

BMI
BMI
 • ۳۰ تا ۳۴.۹ – چاقی نوع یک که کم خطر است
 • ۳۵ تا ۳۹.۹ – چاقی نوع دو که خطر متوسط است
 • بیش از ۴۰ – که چاقی نوع سه و پرخطر می باشد
 • افرادی که دارای BMI بالای ۴۰ هستند، نوع چهار می باشد و این افراد به عنوان مبتلا به چاقی شدید شناخته می شوند که در بیشتر این افراد در معرض بیماری هایی قرار می گیرند که بسیار خطرناک هستند و منجر به مرگ و میر زیادی می شوند.

افرادی که دارای BMI کمتر از 30 هستند، اگر دارای اضافه وزن باشند، باید با روشهایی غیراز جراحی، وزن کم کنند و به وزن دلخواه برسند.

طبق تحقیقات انجام شده بهترین روش جراحی لاغری برای افرادی که BMI بین 30 تا 35 دارند، روش جراحی اسلیو معده، بای پس معده و باندینگ معده است.

از نظر یکی از برترین جراحان لاغری تهران، دکتر سلیمی، افرادی بهتر است، اسلیو معده انجام دهند که دارای شرایط زیر باشند

 1. افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن زیادی هستند.
 2. افرادی که به خاطر چاقی و اضافه وزن به بیماری های دیگری مانند دیابت یا فشار خون دچار شده اند.
 3. افرادی که در مورد عمل اسلیو معده اطلاعات کافی دارند و مزایا و مضرات آن را می دانند.
 4. افرادی که آماده ایجاد تغییرات در سبک زندگی شان هستند.
 5. افرادی اراده قوی دارند تا بعد از عمل اسلیو معده، روش زندگی شان و رژیم غذایی شان را تغییر دهند و وزن خود را ثابت نگه دارند.

بدون شک افرادی با شرایط فوق، اگر جراحی لاغری خود را زیر نظر پزشک مجرب مانند دکتر سلیمی انجام دهند، صد در صد می توانند به نتایج مطلوب دست پیدا کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا مقاله بهترین جراح معده در تهران را مطالعه نمایید.

از نظر یکی از برترین جراحان لاغری تهران، دکتر سلیمی، افرادی بهتر است، اسلیو معده انجام دهند که دارای شرایط زیر باشند
از نظر یکی از برترین جراحان لاغری تهران، دکتر سلیمی، افرادی بهتر است، اسلیو معده انجام دهند که دارای شرایط زیر باشند

از آنجایی که دکتر سلیمی عمل لاغری اسلیو معده را یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به وزن مطلوب هم برای افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن زیادی هستند و هم برای افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند، مناسب می داند، در اینجا به توضیحاتی در مورد این عمل لاغری می پردازیم.

توضیح در مورد انجام عمل اسلیو معده که یکی از بهترین روشهای عمل لاغری است.

عمل اسلیو معده یکی از پرطرفدارترین روش لاغری در بین افرادی است که تمایل به انجام عمل لاغری دارند، می باشد. این روش همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد روشی غیرتهاجمی است که به روش لاپاراسکوپی انجام می شود و چند بخیه کوچک زده می شود که جای بخیه ها به زودی خوب می شود.

در این روش بخش بزرگی از معده برداشته می شود که این عمل موجب کاهش اشتهای فرد و در نتیجه کاهش وزن اضافه می شود. افراد در این روش حدود 70 درصد از وزن اضافه خود را از دست می دهند و این روش بیشتر به افرادی پیشنهاد می شود که دارای BMI بالای 40 و ظاهر گلابی شکل می باشند، توصیه می شود.

از مزایای جراحی اسلیو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کم شدن احساس گرسنگی و عدم تمایل به غذای زیاد در بیماران
 • کم بودن مدت زمان جراحی نسبت به عمل بای پس معده
 • از دست ندادن روده در مسیر گوارشی
 • به خاطر برنداشتن قسمتی از روده، مشکلات گوارشی به وجود نمی آید
 • نگه داشتن پیلور معده
 •  نیازی به تنظیمات خاص ندارد
 • نیازی به قراردادن جسم خارجی در بدن نیست
 • شخص بیمار طی مدت 18 ماه تا دو سال، وزن اضافی خود را از دست می دهد

مراحل عمل اسلیو معده

مرحله اول: ارزیابی اولیه

قبل از اینکه تصمیم به انجام هرگونه عمل لاغری به روش اسلیو بگیرید باید بررسی کنید و مطمئن شوید که شما کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید، یا نه؟ برای انجام این بررسی ها معیارهای گوناگونی وجود دارد که براساس آن معیارها، شخص متقاضی انجام عمل لاغری را ارزیابی می کنند تا مشخص شود که مناسب این عمل هست یا خیر.

مرحله اول: ارزیابی اولیه
مرحله اول: ارزیابی اولیه

مرحله دوم: تحقیق و جستجو برای یافتن یک جراح لاغری

پس از اینکه مطمئن شدید که انجام جراحی اسلیو معده برای شما مناسب است، باید یک پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه را پیدا کنید و از او وقت مشاوره بگیرید و در مورد چگونگی انجام عمل لاغری و مراقبتهای قبل و بعد از عمل از او مشورت بگیرید.

دکتر سلیمی برای بیماران خود وقت زیادی صرف می کند و مراحل و نحوه انجام عمل را برای آنها به طور کامل توضیح می دهد و با توجه به وضعیت جسمانی بیمار بهترین روش برای انجام لاغری را توصیه می کند و در صورت مناسب بودن شرایط برای انجام عمل لاغری به روش اسلیو معده، تمام مراقبت ها و توصیه های قبل و بعد از انجام عمل را به بیمار متذکر می شود.

بهترین جراحی لاغری و بهترین روش جراحی لاغری برای هر شخص بر اساس سبک زندگی و مدل غذا خوردن و شرایط جسمی و بدین و جواب آزمایشات و سونوگرافی و آندوسکوپی انتخاب می شود، بنابراین بهترین جراح لاغری دکتر سلیمی بر اساس جواب موارد فوق الذکر، بهترین تصمیم را برای شما می گیرد تا به نتیجه دلخواه و وزن ایده آل تان برسید.

مرحله سوم: مراجعه کردن به متخصص تغذیه

بخش بزرگی از موفقیت یک شخص در رسیدن به نتیجه مطلول بعد از عمل، رژیم غذایی مناسب برای بعد از عمل لاغری می باشد. متخصص تغذیه سوابق بیمار را بررسی و توصیه ها و رژیم مناسب را برای قبل و بعد از عمل به او می دهد و از شخص بیمار می خواهد که حتما طبق توانایی جسمانی خود به ورزش هم بپردازد.

مرحه چهارم: تلاش برای کاهش وزن قبل از جراحی لاغری

در بعضی مواقع ممکن است، پزشک از بیمار بخواهد که قبل از انجام عمل لاغری کمی وزن کم کند، زیرا با انجام این کار عوارض احتمالی بعد از عمل هم کاهش می یابد.

مرحله پنجم: در طول انجام جراحی

این مرحله همان زمان و مراحل انجام عمل اسلیو معده است که همانطور که بالا گفته شد روشی خیلی کم تهاجمی با مزایای زیاد است.

این روش به صورت لاپاراسکوپی انجام می شود که برش های کوچکی روی شکم زده می شود که بعد از عمل این برش ها بخیه می خورند و چون کوچک هستند، به زودی خوب می شوند. مدت زمان انجام این عمل حدود یک ساعت می باشد.

مرحله پنجم: در طول انجام جراحی
مرحله پنجم: در طول انجام جراحی

مرحله ششم: مرحله بعد از جراحی لاغری

بعد از انجام عمل اسلیو معده، بیمار باید به مدت یک یا دو روز در بیمارستان و تحت نظر پزشک قرار بگیرد. بعد از عمل به دلیل التهاب و دردناک بودن معده، پزشک داروهای مسکن برای بیمار تجویز می کند.

در صورتی که تمام مراحل فوق را با موفقیت بگذرانید آن وقت می توان گفت شما یک عمل بسیار موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته اید و به نتیجه بسیار مطلوب دست می یابید.

د: مراقبتها و رژیم های غذایی قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده

معمولا، در چند ساعت اول بعد از عمل جراحی اسلیو معده،فرد برای جلوگیری از احتمال لخته شدن خون در پاها، باید کمی راه برود. میزان تجربه درد ناشی از عمل برای افراد متفاوت است و به تحمل و میزان آستانه درد هر شخص بستگی دارد، البته مسکن های مختلفی برای بیماران استفاده می شود.

بعضی از روش‌های اسلیو معده کوتاه مدت و به صورت سرپایی انجام می شود و بیمار می‌تواند همان روز مرخص شود و ممکن است، افراد دیگری نیاز به بستری شدن برای یک یا دو روز در بیمارستان داشته باشند.

بعضی از پزشکان می گویند بهتر است، بیمار حداقل سه روز در بیمارستان بستری شود تا از بهبودی وی مطمئن شود و بهتر است، از نظر پزشک پیروی کرد.

د: مراقبتها و رژیم های غذایی قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده
د: مراقبتها و رژیم های غذایی قبل و بعد از انجام عمل اسلیو معده

نکاتی که باید بعد از عمل اسلیو مورد توجه قرار گیرند:

 • بیمار باید دائما در طول روز مایعات مصرف کند که بدنش دچار کم آبی نشود.
 • بهتر است، مسکن ها فقط در صورت درد زیاد استفاده شود.
 • بیمار نباید پیاده روی و ورزش روزانه برای بهبود و درمان سریع تر فراموش کند.
 • بیمار نباید اجسام سنگین بلند کند، چون این کار ممکن است، به بخیه ها فشار وارد کند و درد را تشدید کند.
 • حمام کردن با آب داغ یا نشستن در وان آب داغ نباید تا سه هفته بعد از عمل انجام شود.
 • بیماران حدودا دو تا چهار هفته بعد از عمل می توانند مشغول کار خود شوند و به طور معمول افراد طی چهار تا شش هفته بعد از عمل توانایی کامل به دست می آورند.
نکاتی که باید بعد از عمل اسلیو مورد توجه قرار گیرند:
نکاتی که باید بعد از عمل اسلیو مورد توجه قرار گیرند:

رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده

همانطور که گفته شد تاثیر عمل اسلیو معده بسیار تحت تاثیر رژیم غذایی قبل و بعد از عمل می باشد. در این جا می خواهیم در مورد رژیم غذایی که از سه هفته قبل از عمل اسلیو معده باید داشته باشید، توضیح دهیم.

نکاتی که باید بعد از عمل اسلیو مورد توجه قرار گیرند:
نکاتی که باید بعد از عمل اسلیو مورد توجه قرار گیرند:

منظور از رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده از چند روز قبل از عمل است؟

از زمانی که شما به این نتیجه می رسید که تنها راه رسیدن به وزن ایده آل و تناسب اندام، فقط انجام عمل لاغری است تا زمانی که یک پزشک متبحر پیدا کنید، با او مشورت کنید، آزمایش ها و ارزیابی های اولیه را انجام دهید و تا زمانی که نوبت عمل دریافت کنید، چند هفته ای زمان می برد.

این چند هفته همان زمان گرفتن رژیم غذایی مناسب قبل از عمل اسلیو معده است و باید حدودا سه هفته رژیم غذایی مناسب بگیرید تا بعد از انجام عمل اسلیو معده، موفق باشید.

حتما می خوهید بپرسید که ما که تصمیم به انجام عمل جراحی برای لاغر شدن گرفتیم، دیگر گرفتن رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده چه فایده ای برای ما دارد؟

منظور از داشتن رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده، افزایش احتمال موفقیت عمل است. با مطالعه موارد زیر خواهید فهمید که این رژیم غذایی چطور می تواند به شما کمک کنید تا جراحی موفقی داشته باشید.

 • اگر قبل از انجام عمل اسلیو معده رژیم غذایی مناسبی بگیرید و بتوانید وزن کم کنید، این کار باعث کم شدن چربی های اطراف کبد می شود و در نتیجه جراح بهتر می تواند بافت معده را مشاهده کند.
 • اگر چاقی شدید و اضافه وزن زیادی داشته باشید، احتمال بروز خطر عوارض اسلیو معده افزایش می یابد. و کم کردن وزن و چربی قبل از عمل بروز این عوارض را کم می کند.
 • رژیم گرفتن قبل از عمل باعث می شود که شما زودتر به روند یک زندگی سالم عادت کنید و در نتیجه دوره بهبودی شما هم کمتر می شود و خیلی زودتر می توانید به روال عادی زندگی خود برگردید.

از سه هفته قبل از عمل اسلیو معده چه چیزی بخورید و چه چیزی نخورید.

کالری کمتری دریافت کنید.

برای این که بتوانید میزان کالری دریافتی را کاهش دهید، باید دریافت کربوهیدرات ها را کم کنید. یکی از منابع عمده دریافت کالری در بدن کربوهیدرات ها هستند.

در نتیجه باید غذاهایی مانند انواع نوشابه ها، آب نبات ها و… را که قندهای موجود در آنها سرشار از کالری هستند را از برنامه غذایی خود حذف کنید و از انواع غذاهای دیگری که باعث افزایش کربوهیدرات و درنتیجه افزایش دریافت کالری و افزایش اضافه وزن و چاقی می شود، نان ها، ماکارانی، برنج و…. هستند

که این غذاها را نیز نباید در برنامه غذایی خود قرار دهید و باید این چند هفته قبل از عمل اسلیو معده این گونه غذاها را کنار بگذارید و بعد از عمل هم طبق نظر متخصص تغذیه مقدار مناسبی از آنها را مصرف کنید.

در مقابل کم کردن دریافت کالری، باید میزان دریافت پروتئین را افزایش دهید.

به طور معمول باید حداقل روزانه ۶۰ گرم پروتئین دریافت کنید. و حتما مطلع هستید که انواع گوشت ها مانند گوشت مرغ، گوشت گاو، البته بدون چربی، تخم مرغ و انواع ماهی های دریایی سرشار از پروتئین هستند و باید این مواد غذایی را حتما در برنامه غذایی خود قبل از انجام عمل اسلیو معده قرار دهید.

در ازای این که چربی های مضر را حذف کنید، حتما برنامه ای برای دریافت چربی های سالم داشته باشید.

بدن انسان چر بی ها را به دو دسته مفید و مضر و یا سالم و ناسالم تقسیم می کند. همانطور که باید دریافت چربی های مضر را قطع کرد، قطعا باید چربی های مفید مانند امگا3 را دریافت کرد. چربی های مفید در غذاهایی مانند: ماهی، آجیل، زیتون و… وجود دارند که بیمار باید حتما این مواد غذایی را در برنامه غذایی خود قبل از عمل اسلیو قرار دهد.

مصرف مایعات به خصوص آب را تا حد امکان افزایش دهید.

بیمار باید در رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو خود حتما مصرف آب را بگنجاند و مصرف مایعاتی مانند مشربات الکلی که باعث رقیق شدن خون و در نتیجه زیاد شدن خونریزی در حین عمل می شوند را به طور کلی کنار بگذارد.

مصرف مایعات به خصوص آب را تا حد امکان افزایش دهید.
مصرف مایعات به خصوص آب را تا حد امکان افزایش دهید.

تعداد وعده های غذایی را کم کنید

بیشتر پزشکان سفارش می کنند که میزان کالری دریافتی را تا حد 800 – 1200 کاهش دهند و وعده های غذایی را کم کنند.

2 یا 3 روز قبل از عمل اسلیو معده باید یک رژیم غذایی مایع و آبکی را در پیش بگیرید. و مصرف غذاهای جامد را کم کنید و بیشتر مواد غذایی که به صورت مایع هستند، مانند سوپ آبکی، ژله، نوشیدنی های کم کالری و… غیره بخورید.

قبل از عمل اسلیو معده نباید از ۸ تا ۱۲ ساعت قبل از عمل، هیچ چیزی حتی آب بنوشید. یا به قولی باید ناشتا باشید.

مصرف بعضی داروها قبل از عمل اسلیو معده مشکلی ندارند، ولی بعضی از داروها ممکن است، روی انجام عمل تاثیر نامطلوبی بگذارند. اگر شما مصرف کننده داروهای زیر هستید، حتما آنها را قطع کنید.

 • داروهای آرتروز
 • داروهای ضد التهاب مانند آسپرین
 • مکمل های گیاهی
 • داروهای رقیق کننده خون
تعداد وعده های غذایی را کم کنید
تعداد وعده های غذایی را کم کنید

رژیم غذایی پس از عمل اسلیو معده

بعد از انجام عمل اسلیو معده چون معده کوچک و باریک شده است، حتما باید رژیم سرشار از مواد مغذی مانند سبزیجات، منابع حاوی پروتئین بدون چربی و غلات سبوس دار داشته باشید. بهتر است، بیماران مقدار زیادی از کالری مورد نیازشان را از گوشت بدون چربی تامین کنند،

هرچند بعضی از بیمارانی که رژیم گیاه خواری داشته اندهم عمل اسلیو معده را موفقیت پشت سر گذاشته اند.

رژیم غذایی که بهتر است، بعد از عمل اسلیو معده بیمار در پیش بگیرد شامل:

 • در هفته اول بعد از عمل اسلیو معده بهتر است، مایعات صاف شده مانند: آب، آبگوشت فاقد چربی و … مصرف شود.
 • از هفته دوم بعد از عمل اسلیو معده رژیم غذایی مایع کامل و دارای پروتئین آغاز می‌شود.
 • از هفته سوم بعد از عمل اسلیو معده، بیمار می تواند مصرف غذا‌های نرم و به شکل پوره شامل سوپ، تخم مرغ نیمرو و پنیر را شروع کند.
 • از هفته چهارم بعد از عمل اسلیو معده، پرشکان توصیه می کنند، مصرف غذا‌های نرم مانند مرغ آب‌پز، ماهی، غلات و پوره سیب‌زمینی آغاز شود.
 • از هفته پنجم بعد از عمل اسلیو معده بیمار می تواند مصرف غذاهای واقعی، ولی با مقادیر کم و یک روز در میان را شروع کند.
رژیم غذایی که بهتر است، بعد از عمل اسلیو معده بیمار در پیش بگیرد شامل:
رژیم غذایی که بهتر است، بعد از عمل اسلیو معده بیمار در پیش بگیرد شامل:

نکات دیگری که بیمار باید بعد از انجام جراحی اسلیو معده به آنها توجه کند شامل موارد زیر است:

 • بیمار باید غذا را به آرامی بخورد و خوب بجود.
 • بیمار باید حتما سه وعده غذایی و مقادیر کم در روز داشته باشد.
 • بیمار می تواند مقدار کمی مواد مغذی را به عنوان میان وعده مصرف کند.
 • بیمار باید پروتئین کافی به همراه سبزیجات و میوه‌جات را در برنامه غذایی خود بگنجاند.

مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌های روزانه پس از عمل جراحی اسلیو معده

با انجام عمل جراحی اسلیو معده ممکن است، بیمار دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی شود، دکتر سلیمی توصیه می کند که بیمار با مصرف مکمل ها و ویتامین ها این کمبود را جبران نماید این ویتامین‌ها و مواد معدنی شامل:

 • آهن که پزشک زمان مصرف آن را تعیین می‌کند.
 • سیترات کلسیم که باید به صورت جویدنی یا مایع مصرف شود.
 • ویتامین B۱۲ که نحوه مصرف آن طبق نظر پزشک می باشد.
 • گاهی برای اینکه بیمار بتواند پروتئین مورد نیاز بدن را که حداقل 60 گرم در روز می باشد را تامین کند باید مکمل های پروتئینی را طبق دستور پزشک مصرف کند.

در اینجا به توضیح در مورد عواملی می پردازیم که باعث رسیدن به موفقیت بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده می شود.

چنانچه دوست دارید، به درصد زیادی از موفقیت اسلیو معده برسید و هر چه سریع تر به وزن دلخواه و نتیجه مطلوب دست یابید، حتما بعد از عمل جراحی اسلیو معده به صحبت های بیان شده توسط پزشک جراح تان عمل کنید.

در اینجا به توضیح در مورد عواملی می پردازیم که باعث رسیدن به موفقیت بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده می شود.
در اینجا به توضیح در مورد عواملی می پردازیم که باعث رسیدن به موفقیت بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده می شود.

اگر به مواردی که در زیر گفته می شود، توجه کنید، به طور قطع عمل اسلیو معده با موفقیت پیش خواهد رفت:

نحوه غذا خوردن

یک فرد برای اینکه وزن کم کند و به اندام متناسب برسد عمل اسلیو معده انجام می دهد. پس برای اینکه به این نتیجه برسید باید وعده های غذایی تان کم کنید و کالری کمتری مصرف کنید.

نوع مواد غذایی مصرفی

مصرف کربوهیدرات ها و چربی ها باعث دریافت کالری زیاد می شود. بیمار باید مصرف این مواد را کاهش داده و به جای آن مصرف پروتئین را افزایش دهد. چون پروتئین دیر هضم تر از بقیه مواد مغذی است، پس زمان بیشتری طول می کشد که غذا هضم شود و زمان بیشتری در معده می ماند، بنابراین شما بیشتر احساس سیری می کنید و کمتر گرسنه می شوید.

حذف مصرف مشروبات الکلی یا نوشیدنی های گازدار که قند زیاد و مواد مغذی کمی دارند. مصرف مشروبات الکلی باعث گشاد و بزرگ شدن بخشی از معده که باقی مانده است، می شود و در نتیجه به مرور میل بیمار و خوردن بیشتر می شود و بیشتر و سریع تر احساس گرسنگی می کند.

و هرچه بیشتر معده کش بیاید و گشاد شود و مصرف مواد غذایی افزایش یابد، کاهش وزن کمتر می شود و حتی ممکن است، به مرور نتیجه بالعکس شود و بعد از مدتی بیمار دچار اضافه وزن گردد.

بیمار باید سه وعده غذایی خود را کامل مصرف کند تا نیازی به خوردن میان وعده های مضر و بی فایده و عاری از مواد مغذی نباشد. حتما از خوردن تنقلات خودداری شود.

آب

آب یکی از بهترین، مفیدترین نوشیدنی هایی است که یک فرد باید حتما آن را مصرف کند. بعد از انجام عمل اسلیو معده چون دیگر بدن مانند گذشته غذا دریافت نمی کند در نتیجه برای هضم مواد غذایی آب کمتری نیاز دارد، ولی بیمار باید حتما روزانه 8 لیوان تا 12 لیوان آب مصرف کند.

آب
آب

ورزش، ورزش و ورزش

ورزش کردن و انجام فعالیت های منظم بعد از عمل اسلیو معده بسیار با اهمیت است. ورزش تاثیر زیادی بر قسمت های مختلف بدن دارد. مثلا با ورزش کردن متابولیسم و سوخت و ساز در بدن افزایش می یاید و چربی ها هم سریعتر از بین می روند. انجام منظم ورزش باعث کنترل فشار خون، کم شدن قند خون و کم شدن خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی عروقی می شود.

بیمارانی که اسلیو معده را انجام داده اند، می توانند تحت نظر پزشک جراح شان ورزش هایی که برایشان خوب است را انجام دهند و دکتر سلیمی با در نظر گرفتن وضعیت جسمانی بیمار، بهترین حرکات ورزشی را به آن ها پیشنها می کند.

اگر می خواهید به نتیجه بهتر و وزن مورد نظرتان برسید باید به موارد زیر بعد از عمل اسلیو معده توجه کنید:

اگر می خواهید به نتیجه بهتر و وزن مورد نظرتان برسید باید به موارد زیر بعد از عمل اسلیو معده توجه کنید:
اگر می خواهید به نتیجه بهتر و وزن مورد نظرتان برسید باید به موارد زیر بعد از عمل اسلیو معده توجه کنید:
 • قبل از پرشدن معده و احساس سیری کامل دست از خوردن بردارید.
 • فقط به سه وعده غذایی در روز بسنده کنید و دست از خوردن میان وعده بردارید.
 • از خوردن آب و مایعات حداقل نیم ساعت قبل و بعد از غذا اجتناب کنید.
 • سعی کنید، رژیم غذایی را رعایت کنید که سهم پروتئین در آن بیشتر از چربی ها و کربوهیدرات ها باشد.
 • حتما نوشیدن مشروبات الکلی و نوشیدنی های گازدار را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • یکی از کارهای ضروری خود را نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در طی روز قرار دهید.
 • ورزش به طور منظم و زیر نظر پزشک فراموش نشود.
اگر می خواهید به نتیجه بهتر و وزن مورد نظرتان برسید باید به موارد زیر بعد از عمل اسلیو معده توجه کنید:
اگر می خواهید به نتیجه بهتر و وزن مورد نظرتان برسید باید به موارد زیر بعد از عمل اسلیو معده توجه کنید:

بهترین جراح لاغری کیست؟

یکی از بزرگ ترین دغدغه های تمام کسانی که می خواهند با یکی از روشهای جراحی لاغری به وزن مورد نظرشان برسند این است که بهترین جراح و متخصص لاغری چه کسی است و چگونه بهترین جراح لاغری را پیدا کنیم؟

بعضی از معیارهایی که یک بیمار می تواند براساس آنها پزشک و جراح متخصص لاغری را پیدا کند و تصمیم بگیرد را در زیر آورده ایم. امیدواریم بتوانید با مطالعه موارد زیر یک پزشک متبحر را پیدا کنید و از شر چاقی راحت شوید:

نظرات و تجربه بیماران

یکی از این ملاک ها این است که در مورد پزشک مورد نظرتان از بیمارانی که تحت نظر آنها عمل جراحی لاغری را انجام داده اند، پرس و جو کنید و یا در اینترنت سایت ها و پیج های آنها را دنبال کنید و اطلاعاتی در مورد آنها، نحوه کارشان و میزان رضایت مراجعان و بیماران شان به دست بیاورید. اگر بتوانید با چند نفر از کسانی که تحت نظر او عمل لاغری انجام داده اند، صحبت کنید و نتیجه کار را ببنید که خیلی عالی می شود

مشاهده نتایج قبل و بعد از عمل

وقتی به مطب جراح لاغری مراجعه کنید، حتما می توانید آلبومی از عکسهای قبل و بعد از عمل بیماران آن پزشک را ببینید و نتیجه کار را از روی عکس مشاهده کنید. هر چه تعداد بیماران و عکس های قبل و بعد از عمل بیماران بیشتر باشد، می توانید به این نتیجه برسید که آن پزشک می تواند یکی از گزینه های شما برای انتخاب باشد.

تسلط بر همه روش های جراحی لاغری

اگر چه تقریبا همه روش های جراحی لاغری بی خطر و ایمن هستند، ولی بعضی از روش ها مانند عمل اسلیو معده و بای پس معده از محبوبیت بیشتری برخوردارند، ولی یک جراح متبحر لاغری نباید فقط به روش هایی که محبوب تر هستند، مسلط باشد،

بلکه باید بتواند طبق وضعیت بیمار و آنچه که به صلاح بیمار است، بهترین روش جراحی را انتخاب کند و آن را با مهارت کامل انجام دهد و به تمام تکنیک ها ی آن روش مسلط باشد.

پیشنهاد می کنیم مقالات زیررا برای کسب اطلاعات بیشتر در اینباره بخوانید:

 1. بهترین جراح اسلیو معده در رشت
 2. بهترین جراح اسلیو معده در کرمان
 3. بهترین جراح لاغری در تهران
تسلط بر همه روش های جراحی لاغری
تسلط بر همه روش های جراحی لاغری

تعداد بیماران و تعداد عمل هایی که توسط آن پزشک انجام شده

غیر از گذراندن دروس تخصصی که یک پزشک باید بگذراند، کسب تجربه از مهمترین عوامل موفقیت یک پزشک است. هر جراح از هر عمل تجربیات زیادی به دست می آورد، بنابراین هر چه عمل جراحی های یک پزشک بیشتر باشد، قطعا تجربیات بیشتری نیز در مورد راه حل های کنترل و مدیریت شرایط به دست آورده است. پس اگر پزشکی را پیدا کردید که عمل های زیادی را با موفقیت انجام داده است، حتما او را جزء گزینه های انتخابی تان قرار بدهید.

تعداد بیماران و تعداد عمل هایی که توسط آن پزشک انجام شده
تعداد بیماران و تعداد عمل هایی که توسط آن پزشک انجام شده

دسترسی به جراح

اینکه بتوانید به راحتی به پزشک تان در مطبش مراجعه کنید و یا به راحتی در فضای مجازی بتوانید با او ارتباط برقرار کنید، یکی از دیگر از گزینه هایی است که برای انتخاب بهترین جراح می توانید در نظر بگیرید.

نحوه دریافت هزینه لاغری

هزینه عمل جراحی لاغری در اکثر موارد بسیار بالاست. پس باید به دنبال پزشک جراحی باشید که علاوه بر تجربه و مهارت در انجام عمل های جراحی، منصف هم باشد و با بیمه شما قرارداد داشته باشد و در بیمارستانهای دولتی هم عمل جراحی را انجام دهد. در نظر گرفتن این موارد باعث می شود که هزینه عمل جراحی لاغری شما تا حد زیادی کم شود.

نحوه پاسخ دادن و نگاه جراح به شما

زمانی که به یک پزشک برای مشورت کردن در مورد عمل جراحی لاغری مراجعه می کنید، حتما سوالات و نگرانی های زیادی دارید. نحوه برخورد دکتر باید به گونه ای باشد که شما به راحتی بتوانید تمام سوالهای خود را بپرسید و نگرانی تان برطرف شود.

یک پزشک خوب و دلسوز به بیمارش به دید یک منبع درآمد نگاه نمی کند، بلکه خود را مشاور بیمار می داند و به او کمک می کند تا با بهترین روش به نتیجه دلخواهش برسد. دکتر سلیمی با دقت به سوالات و نگرانی های شما گوش می دهد و به خوبی به آنها پاسخ می دهد.

جان و سلامتی یک بیمار برای جراح با اخلاق و متبحر باید از هر چیزی مهمتر باشد

یک پزشک جراح لاغری ماهر و دلسوز ابتدا تمام جوانب انجام عمل لاغری را برای شما در نظر می گیرد و بررسی می کند تا ببیند که آیا شما واقعا کاندید مناسبی برای این نوع عمل لاغری هستید، یا خیر. در صورتی که انجام آن عمل برای شما همراه با خطراتی باشد، قطعا انجام آن عمل را رد می کند نه اینکه برای اینکه خودش به درآمد خوبی برسد تحت هر شرایطی عمل را انجام دهد.

بیمارستانی که تحت عمل قرار میگیرید

یک پزشک جراح لاغری مشهور و ماهر را هر بیمارستانی قبول می کند که عمل های جراحی اش را در آن بیمارستان انجام دهد. پس هر وقت به پزشک جراح مورد نظرتان مراجعه کردید لیست بیمارستان هایی که می تواند در آنجا عمل انجام دهد را از او بپرسید. در صورتی که بیمارستان های با امکانات و تجهیزات خوب و بیمارستان های دولتی خوب در لیستش بود حتما به او مراجعه کنید

تخصص و مهارت جراح خیلی مهم است

پزشکان جراح بسیاری می توانند عمل جراحی لاغری را انجام دهند، اما هرگز به راحتی به هر پزشکی که ادعا می کند بهترین جراح لاغری است، اعتماد نکنید و جان و سلامتی خود را به آنها نسپارید. ممکن است، یک جراح عمومی یا جراح دیگر هم بتواند عمل لاغری را انجام دهد، ولی آنها تخصص این کار را ندارند و فقط به صورت تجربی آن را یاد گرفته اند.

پزشکان جراح متخصص لاغری غیر از گذراندن دوره های جراحی عمومی، چند سال دوره های جراحی تخصصی را نیز گذرانده اند و به تمام تکنیک هایی که برای انجام یک عمل جراحی به روش لاپاراسکوپی نیاز است، مسلط شده اند.

توجه به تعداد عمل های موفقیت آمیز پزشک مورد نظر

یک بیمار باید در مورد تعداد عمل هایی که پزشک جراح انتخابی اش انجام داده و تعداد عمل هایی که با موفقیت یا شکست به پایان رسیده است، از پزشک خود سوال کند و آن پزشک هم موظف است، پاسخ صحیح و کامل و درستی در مورد آمار عمل هایی که انجام داده است، به بیمار بدهد.

توجه به تعداد عمل های موفقیت آمیز پزشک مورد نظر
توجه به تعداد عمل های موفقیت آمیز پزشک مورد نظر

پشتیبانی و حمایت از بیمار توسط پزشک جراح بسیار مهم می باشد

وقتی پزشک جراحی عمل جراحی لاغری را انجام می دهد، باید از قبل از انجام عمل لاغری تا بعد از آن و تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی از بیمارش مراقبت و حمایت کند. پزشک جراح تمام مراحل ارزیابی اولیه، پیروی از رژیم غذایی و ورزش منظم و مرتب قبل از انجام عمل جراحی، پیروی درست از رژیم غذایی بعد ازعمل جراحی، بررسی و مطالعه دقیق آزمایشات، ویزیت های دوره ای مرتب، بررسی و پیگیری نتیجه عمل جراحی و… غیره را باید کنترل و نظارت کند و از بیمارش در مورد تمام مراحل بپرسد.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده پست جراحی لاغری در رشت هستید.

سوالاتی که باید از پزشک جراح لاغری که انتخاب کرده اید، در جلسه اول مشاوره بپرسید شامل موارد زیر است:

مطرح کردن این سوال ها و گرفتن جواب دقیق و صادقانه از پزشک، کمک بزرگی به شما در موفق بودن عمل جراحی و رسیدن به نتیجه دلخواه می کند.

 • پزشک مورد نظرتان طی یک سال گذشته چه تعداد عمل جراحی لاغری انجام داده است؟
 • پزشک مورد نظرتان تا چه میزان آموزش به بیمارش برایش مهم می باشد؟ آیا قبل، حین و بعد از عمل جراحی لاغری اطلاعات و توصیه های لازم را به بیمارنش میدهد؟
 • آیا پزشک مورد نظرتان علاوه بر عمل لاغری، اعمال جراحی عمومی را نیز انجام میدهد؟
 • آیا امکان این وجود دارد که در مورد عمل های گذشته پزشک مورد نظرتان از بیمارانش تحقیق و پرس و جو کنید؟ چگونه می توانید به آن بیماران دسترسی داشته باشید؟
 • میزان موفقیت و شکست هر نوع جراحی لاغری که انجام داده است، چیست؟
 • آیا خطرات جراحی لاغری برای شما هم ممکن است، مثل بقیه بیماران باشد، یا کمتر یا بیشتر خواهد بود؟
 • بر اساس وضعیت جسمانی و آزمایشات انجام شده، کدام نوع از روش های جراحی لاغری را برای شما پیشنهاد می کند؟ دلیل این که چرا این روش برای شما مناسب تر است را برایتان توضیح دهد.
 • چه دستورالعمل و مراقبت ها و توصیه هایی برای قبل از انجام عمل جراحی لاغری و بعد از انجام عمل به بیماران می دهد؟

شما در حال مطالعه مقاله جراحی لاغری در رشت هستید.

اهمیت مراجعه به پزشک متخصص

با توجه به مسائل فوق الذکر و این که عمل های جراحی لاغری بسیار با اهمیت هستند و موفقیت آمیز بودن آنها علاوه بر اینکه به شخص بیمار بر می گردد، شامل انتخاب یک پزشک جراحی ماهر هم می شود.

جان و سلامتی شما در دست آن پزشک جراح می باشد. پس به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی این عمل های جراحی لاغری را در مطب یا کلینیک های معمولی که تجهیزات و امکانات کافی و مناسب برای انجام این گونه عمل ها را ندارند، انجام ندهید. حتما از پزشک مورد نظرتان بخواهید تا عمل را در یک بیمارستان پیشرفته که امکانات کافی دارد، انجام دهد.

تا اینجا با مبحث اهمیت مراجعه به پزشک متخصص آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

بهترین جراح لاغری در رشت کیست؟

ما انسان ها همیشه می خواهیم که در هر شغلی بهترین ها را بشناسیم، اما وقتی حرف از جراحی لاغری و عمل اسلیو معده پیش کشیده می شود، یکی از پزشکان با تجربه و ماهر و دلسوزی که به ذهن مان می آید، دکتر سلیمی است.

تعدادی از سوالات متداولی که ممکن است، برای هر بیماری که بخواهد عمل جراحی لاغری به روش اسلیو معده را انجام دهد، پیش بیاید را در زیر جمع آوری کرده ایم. شاید پاسخ سوالات شما هم باشد.

تا اینجا با مبحث بهترین جراح لاغری در رشت کیست آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

جراحی چاقی اسلیو مناسب چه کسانی است؟

اینکه یک بیمار با استفاده از چه روشی و چه عمل جراحی می تواند وزن اضافه خود را کم کند و به وزن دلخواه برسد، توسط پزشک جراح و تیم پزشکی و با بررسی معاینات و آزمایشات و وضعیت جسمانی بیمار تعیین می شود، اما در کل کسانی که اشتهای زیادی برای خوردن دارند و وزن بالای 150 تا 160 کیلوگرم دارند و بیماری های خاص مانند دیابت نیز دارند، عمل اسلیو معده در درجه اول گزینه مناسبی نیست.

امیدواریم تا اینجا از خواندن مقاله جراحی لاغری در رشت اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

با انجام عمل جراحی لاغری اسلیو، بیمار چقدر وزن کم می‌کند؟

به طور معمول کسی که عمل جراحی اسلیو معده انجام می دهد، طی یک سال و نیم یعنی 18 ماه بین 70 تا 90 درصد وزن اضافه اش را از دست می دهد، یا به طور میانگین حدود 45 کیلو گرم وزن کم می کند.

تا اینجا با مبحث با انجام عمل جراحی لاغری اسلیو، بیمار چقدر وزن کم می‌کند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

آیا ممکن است، عمل اسلیو معده باعث افزایش احتمال سرطان معده ‌شود؟

خیر، جراحی اسلیو معده به هیچ وجه باعث به وجود آمدن سرطان معده نمی شود، مگر اینکه یک غده سرطانی قبل از عمل جراحی اسلیو در معده یا قسمت دیگری وجود داشته باشد و تشخیص داده نشود و در جای باقی بماند و بعدا پیشرفت کند. حتی با انجام عمل جراحی اسلیو معده، به خاطر کم شدن وزن به میزان بسیار زیاد، از بروز بسیار از سرطان ها مانند سرطان تخمدان هم جلوگیری می شود.

شخصی که عمل جراحی اسلیو معده انجام می دهد، دیگر نمی تواند در آینده آندوسکوپی معده انجام دهد؟

با توجه به اینکه در عمل اسلیو معده تغییر زیادی در مسیر سیستم گوارشی به وجود نیامده است و فقط حجم معده کوچک شده است، به هیچ وجه مانعی برای انجام آندوسکوپی وجود ندارد.

تا اینجا با مبحث آیا ممکن است، عمل اسلیو معده باعث افزایش احتمال سرطان معده ‌شود آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

آیا امکان دارد که بعد از انجام عمل اسلیو ، معده دوباره گشاد شود؟

بعد از عمل جراحی اسلیو معده، اگر به نکات تغذیه ای و رژیم غذایی که توسط متخصص تغذیه تجویز می شود، توجهی نشود و امکان دارد که معده 10 تا 15 درصد افزایش حجم داشته باشد، که البته به خاطر کاهش حجم زیاد به میزان 80 درصدی معده، این مقدار تغییر مشکلی به وجود نمی آورد، ولی حتما باید نکات تغذیه ای را جدی گرفت و آنها رعایت کرد.

تا اینجا با مبحث آیا امکان دارد که بعد از انجام عمل اسلیو ، معده دوباره گشاد شود آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

آیا امکان دارد که بعد از عمل اسلیو معده هم کاهش وزن نداشته باشم؟

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به طور قطع کاهش وزن خواهید داشت، ولی اینکه این مقدار کاهش وزن مطلوب و مورد نظر شما بوده است، یا خیر، بستگی به این دارد که شما چقدر با پزشک تان پس از انجام عمل جراحی، در رعایت کردن توصیه های پزشک همکاری داشته اید.

تا اینجا با مبحث آیا امکان دارد که بعد از عمل اسلیو معده هم کاهش وزن نداشته باشم آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

آیا بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باز هم نیاز به گرفتن رژیم غذایی هست؟

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، به خاطر کوچک شدن حجم معده، به طور خودکار بدن شما تمایل زیادی به خوردن بیش از اندازه نخواهد داشت و تنها باید همان رژیم غذایی که پزشک تان توصیه کرده است را تا چندین سال رعایت کنید.اگر طبق رژیم غذایی توصیه شده توسط پزشک تان پیش نروید به مرور تمایل شما به خوردن مواد قندی و ریزه خواری افزایش می یابد و ممکن است، کاهش وزن شما خیلی کند پیش برود.

تا اینجا با مبحث آیا بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باز هم نیاز به گرفتن رژیم غذایی هست آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

آیا ممکن است، بعد از انجام جراحی اسلیو معده تا پایان عمر موقع غذا خوردن تهوع داشته باشم؟

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده علائمی مانند تهوع، سوزش معده، استفراغ و درد در ناحیه معده در مدت زمانی کوتاه (یک تا سه ماه) ممکن است، مشاهده شود که میزان این علائم در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به وضعیت جسمانی، پیروی صحیح از رژیم غذایی توصیه شده توسط پزشک و موارد دیگری دارد، البته همانطور که گفته شد این علائم کوتاه مدت هستند و به زودی برطرف می شوند.

در صورتی که بیمار برنامه غذایی تجویز شده توسط پزشک را به درستی انجام دهد، این عوارض گوارشی بسیار کوتاه مدت و قابل تحمل خواهند بود. رژیم غذایی که برای بعد از عمل به بیماران توصیه می شود، بسیار سبک می باشد.

به عنوان مثال در دو هفته اول پس از عمل جراحی چون موضع عمل ملتهب است و هنوز با دستگاه گوارش سازگار نشده است، مصرف مایعات صاف شده و کم کم بعد از آن مصرف غذا‌های نرم شده و پوره ها، بهترین برنامه غذایی پس از انجام عمل جراحی است.

و بعد از مدتی تیم پزشکی که مسئول پیگیری وضعیت شما بعد از عمل هستند، شما را معاینه می کنند و پس از بررسی های لازم غذاهای جامد را در برنامه غذایی تان قرار می دهند و شما مجاز به خوردن غذاهای جامد می شوید و پس از مدتی می توانید به روال عادی خورد و خوراکتان برگردید.

تا اینجا با مبحث آیا ممکن است، بعد از انجام جراحی اسلیو معده تا پایان عمر موقع غذا خوردن تهوع داشته باشم آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

آیا ممکن است، انجام عمل جراحی اسلیو مشکلی در بارداری به وجود آورد؟

بعد از اینکه عمل جراحی لاغری شما با موفقیت به پایان رسید و شما به وزن دلخواه تان رسیدید، بارداری بعد از گذشت مدت زمان یک سال و نیم از زمان انجام عمل جراحی لاغری امکان پذیر می شود و خانمی که عمل جراحی لاغری اسلیون معده انجام داده است، توصیه می شود که تا یک سال و نیم بعد از عمل لاغری اقدام به بارداری نکند و اگر خانمی قبل از انجام عمل لاغری باردار شده است، بهتر از مدت یک سال و نیم بعد از زایمان صبر کند و بعد اقدام به انجام عمل لاغری اسلیو معده کند.

تا اینجا با مبحث آیا ممکن است، انجام عمل جراحی اسلیو مشکلی در بارداری به وجود آورد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

آیا عمل جراحی اسلیو معده روی عملکرد جنسی اثر می‌گذارد؟

معمولا پس از انجام عمل جراحی اسلیو معده چون فرد وزن زیادی را از دست می دهد، به مرور عملکرد جنسی اش بهتر می شود. افرادی که چاق هستند و چربی های اضافه زیادی دارند، بدنشان هورمونی به نام لپتین ترشح می کند که باعث کاهش میل جنسی و نیز کاهش توانایی جنسی فرد می شود.

زمانی که با انجام عمل جراحی لاغری این سلولهای چربی کم شوند، هورمون لپتین هم به مقدار کم ترشح می شود و بافت عضلانی جایگزین بافت چربی می شود و در نتیجه توانایی فیزیکی بدنی و در نهایت توانایی جنسی فرد هم افزایش می یابد. ،

ولی باید توجه کنید که اگر کم شدن وزن پس از انجام عمل جراحی لاغری، غیر استاندارد و بی کیفیت باشد و باعث ضعف عمومی بدن شود. در این حالت ممکن است که میل و توانایی جنسی فرد کم شود.

تا اینجا با مبحث آیا عمل جراحی اسلیو معده روی عملکرد جنسی اثر می‌گذارد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه باشید.

آیا بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، نیاز به انجام جراحی پلاستیک هم هست؟

چون بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، شخص به میزان زیادی وزن کم می کند ممکن است، پوست نتواند با این کاهش وزن و کم شدن چربی های زیرین خودش را مطابقت بدهد و پوست شل و افتاده شود،

ولی اگر ورزش های خاصی که توسط پزشک، متخصص تغذیه و تیم پیگیری به شما توصیه می شود را به طور مرتب و منظم انجام دهید و مایعات هم به میزان زیاد مصرف کنید، پوست راحت تر می تواند خودش را با این تغییرات تطبیق دهد و درنتیجه افتادگی کمتری پیدا کند.

آیا ضروری است که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده مولتی ویتامین بخورم؟ در این صورت اشتهایم زیاد نمی‌شود؟

به دلیل این که بعد از انجام عمل جراحی لاغری در شش ماه اول، بسیاری از افراد دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن می شوند، مصرف برخی مکمل ها و مولتی ویتامین ها در این افراد ضروری و اجتناب ناپذیر است.

مصرف مولتی ویتامین ها در افراد عادی ممکن است، باعث افزایش اشتها شود، ولی افرادی که عمل جراحی اسلیو انجام داده اند،

چون حجم معده کوچیک شده و میل به غذا خوردن به شدت در آنها کاهش یافته است، این افزایش اشتها در اثر مصرف مولتی ویتامین بسیار کم خواهد بود.

یادآور می شویم که کم کردن وزن به رفع بیماری هایی مانند کمر درد، تیروئید، آپنه و غیره بسیار کمک می کند و می توانید با انجام عمل جراحی لاغری اسلیو معده به راحتی این بیماری ها را برطرف کنید و راحت تر و سالم تر زندگی کنید.

پس اگر از این بیماری ها رنج می برید و فکر می کنید، کاندیدای مناسبی برای انجام عمل اسلیو معده هستید، حتما در اسرع وقت به یک پزشک باتجربه مانند دکتر سلیمی مراجعه کنید و زندگی شاد را تجربه کنید.

در انتها به دوستانی که در رشت زندگی می کنید و تمایل به انجام عمل جراحی لاغری و رسیدن به وزن و تناسب اندام دلخواهتان تحت نظر یک پزشک بسیار با تجربه و ماهر را دارید،

پیشنهاد می کنیم، به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنید تا علاوه بر پرسیدن سوالاتی که ذهن تان را مشغول کرده است و رفع نگرانی هایی که بابت انجام عمل جراحی دارید، بتوانید از یک مشاوره بسیار مفید در این زمینه بهره مند شوید و عملی موفقیت آمیز و رضایت بخش با ایشان داشته باشید.

از اینکه تا انتهای پست جراحی لاغری در رشت با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از مطالعه مقاله جراحی لاغری در رشت بهره کافی را برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نسیم نجاری
نسیم نجاری
2 سال قبل

سلام وقت بخیر من bmi 42 هستم و جدیدا مبتلا به فشار خون شدم سن من ۲۶ و جنسیت زن..من هزینه برای عمل ندارم آیا با دفترچه سلامت در بیمارستان دولتی رشت آقای دکتر سلیمی انجام میدن؟

نسیم نجاری
نسیم نجاری
2 سال قبل

سلام وقت بخیر من bmi 42 هستم و جدیدا مبتلا به فشار خون شدم سن من ۲۶ و جنسیت زن..من هزینه برای عمل ندارم آیا با دفترچه سلامت در بیمارستان دولتی رشت آقای دکتر سلیمی انجام میدن؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید